24tp.pl Kup Tygodnik Podhalański on-line
Wiadomości
Maruszyna: Pytanie bez odpowiedzi
Chmara łani na żerowisku
Kolizja na dwupasmówce w Nowym Targu
Tatry: Uwaga na burze
Nie żyje niedźwiadek z Kasprowego Wierchu
Łapsze Niżne: Zatopione krajobrazy
Wielki festiwal rowerowy w małych Kluszkowcach
Drugie miejsce dla fotoreportera Tygodnika w konkursie Grand Press Photo
Zakopane ma magiczną aurę. Trochę jak disneyland, tylko zatłoczony (wideo)
Wspomnienia prof. Półtawskiej z obozu w Ravensbruck
Nowy Targ: Spotkanie z Ewą Berbeką
Ochotnicza straż w Łopusznej z nowym samochodem
PKL odwraca się od Zawoi
W papierowym wydaniu TP: Okradali swoich
Mszana Dolna: Zabrakło krzaczków
Zakopane: Abp Gocłowski był jednym z nas
Nowy Targ: Okopani wokół fortepianu (wideo)
Pożegnanie maturzystów
Mszana Dolna: Zmiana szefa w Meblomecie
Jabłonka: Siła w orkiestrach dętych
Sport: X Memoriał im. Ryszarda Leśniaka w tenisie stołowym
Na rowerze: Z Zakopanego w Tatry Słowackie rowerem? Czemu nie!
Bystra Podhalańska: Dachowanie z promilami
W nowotarskim MOK - najpiękniejsze melodie świata
Rewolucja w usługach medycznych na Podhalu! - ABONAMENTY MEDYCZNE W ALLMEDICA!
„Moje malowanie” w nowotarskim MOK
Tylmanowa z miejscem do odpoczynku
Strażacy ze Szczawnicy, Szlachtowej i Jaworek świętowali
Wypadek w Grywałdzie: Jedna osoba ciężko ranna
Ochotnica: Elżbieta Polczyk zastępcą wójta
Góry
Tatry: Uwaga na burze
PKL odwraca się od Zawoi
Na rowerze: Z Zakopanego w Tatry Słowackie rowerem? Czemu nie!
Nocna akcja ratowników TOPR
Narciarskie ostatki na Kasprowym. Ten ostatni wtorek
Turyści utknęli pod Szpiglasową
Parkingi przed Morskim Okiem zapełnione. Kolejka po bilety ma 300 metrów
Dziś na pogodę nie mogliśmy narzekać
Niedźwiedź wywieziony z Kasprowego
Wiosna w Gorcach
Tatry: Pracownicy TPN podejmą decyzję co dalej z młodymi niedźwiedziami na Kasprowym. W grę wchodzi przeniesienie zwierząt
Nigdy nie wiadomo, kto zapuka do stacji meteorologicznej na Kasprowym
Sport
Wielki festiwal rowerowy w małych Kluszkowcach
Sport: X Memoriał im. Ryszarda Leśniaka w tenisie stołowym
Puchar Europy w kickboxingu zdobyty
Gmina Bukowina Tatrzańska: Najlepsi w sporcie
Puchary za turniej i rekord
Turniej orlików
Nowy Targ: Pod patronatem TP: Pobiegnij po Puchar Rektora PPWSZ
I Zakopiańska Mila Konstytucyjna
Pobili rekord świata (wideo)
Stypendia dla sportowców w gminie Nowy Targ
13 godzin gry w badmintona za nimi (wideo)
Zaczęli grać w badmintona. I tak przez 24 godziny. W niedzielę aukcja
Blogi
Maciej Krupa
SPRAWA GRZEGORZA PRZEMYKA
Moje pokolenie doskonale pamięta śmierć Grzegorza Przemyka, warszawskiego maturzysty, który zmarł na skutek pobicia przez milicjantów w czasie stanu wojennego w maju 1983 roku. Wówczas ta zbrodnia wstrząsnęła opinią publiczną w kraju i za granicą. Prawdziwi sprawcy nie zostali ukarani, a ofiary zostały skazane na zapomnienie. W imieniu organizatorów: Wydawnictwa Czarne, Muzeum Tatrzańskiego oraz Fundacji „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu „Czarne na białym”. W środę 4 maja naszym gościem będzie Cezary Łazarewicz, autor wydanej w lutym znakomitej książki „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”.
Stowarzyszenie Przewoźników do Morskiego Oka
Oświadczenie po emisji programu Superwizjer TVN
W dniu 26 kwietnia 2016r. telewizja TVN wyemitowała program Superwizjer dotyczący transportu konnego do Morskiego Oka.
Beata Czerska
KRS 0000262063. Wspomóż zwierzęta 1% !
Gorąco zachęcam Państwa do przekazania 1% ze swoich podatków na rzecz Tatrzańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Z tych środków już od 10 lat zapewniamy opiekę weterynaryjną i dokarmianie wielu zwierzętom w potrzebie.
Piotr Manowiecki
Zbudujmy system transportu publicznego na Podhalu   
Uruchomienie pierwszej linii komunikacji miejskiej w Zakopanem powinno być początkiem budowy systemu transportu publicznego, obejmującego całe Podhale
Aleksandra Zielińska
Nie jestem lepsza
Stoję w kolejce. Pani przede mną wpuszcza mnie przed siebie, chociaż ona ma niewiele zakupów, a ja całkiem sporo. Starszy pan, którego przepuściłam wsiadając do autobusu (chwilę mi to zajmuje, więc nie chciałam, żeby stał i czekał) bardzo mnie przeprasza, bo mnie nie zauważył. Zagapiłam się i prawie wjechałam w panią, która wychodziła z bramy. Moja wina, ale to pani mnie przeprasza. To wszystko miłe gesty, oczywiście, ale czy ci ludzie tak samo zachowaliby się, gdyby nie było wózka inwalidzkiego?
Maciej Krupa
KURDOWIE - NASI GÓRALSCY BRACIA
W imieniu organizatorów – Wydawnictwa Czarne, Muzeum Tatrzańskiego oraz Fundacji „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” – zapraszam Państwa serdecznie na kolejne spotkanie z popularnego już w Zakopanem cyklu „Czarne na białym”. Tym razem naszym gościem będzie Paweł Smoleński, autor wydanej przed dwoma miesiącami książki „Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie”. Spotkanie odbędzie się dnia 6 kwietnia 2016 roku, we środę, o godzinie 18:00, w Galerii Władysława Hasiora przy ulicy Jagiellońskiej 18b w Zakopanem.
Beata Czerska
"Chuściana" Izba
Współpraca Zakopanego organizującego Festiwal Folkloru Ziem Górskich z cyrkami a dokładniej wypożyczanie namiotów cyrkowych na imprezę promującą kulturę ma swoją cenę. Jest nią chociażby przyzwolenie na niehumanitarną tresurę cyrkowych słoni. A przecież wzorem innych miast moglibyśmy gościć cyrki bez zwierząt a namiot albo zakupić albo wypożyczyć niekoniecznie od cyrku.
Zbigniew Sikora
W jedności siła - Naród
Pomoc bezpośrednia ma na Podhalu długą tradycję jednak w tym roku przyjęła nieznaną do tej pory formę podobną do pospolitego ruszenia.
Beata Czerska
Zdrowych i Pogodnych Świąt Wielkiej Nocy
Skoro, jak ktoś napisał, brakuje zwyczajowych życzeń od Jurajczyka- jednego z internautów który w tajemniczych okolicznościach zniknął z forum, to pozwolę sobie na kontynuowanie tradycji składania życzeń na forum TP :P
Maciej Krupa
KACZOROWSKI, HRABAL I INNI
W ramach cyklu „Czarne na białym” w piątek 18 marca odwiedzi Zakopane Aleksander Kaczorowski, autor wydanej ostatnio przez Wydawnictwo Czarne książki zatytułowanej „Hrabal. Słodka apokalipsa”. Spotkanie promujące tę książkę odbędzie się 18 marca 2016 roku, w piątek, o godzinie 18:00 w Willi Koliba, oddziale Muzeum Tatrzańskiego, przy ulicy Kościeliskiej 18 w Zakopanem. Zapraszam do Koliby na opowieść o Bohumile Hrabalu.
Stowarzyszenie Przewoźników do Morskiego Oka
W Łagiewnikach rozpoczęła się konna pielgrzymka Kraków – Rzym 2016
Około 10:30 grupa kilkudziesięciu pielgrzymów wyjechała z Łagiewnik w długą drogę – do Rzymu. Wśród nich reprezentacja Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka z Gminy Bukowina Tatrzańska.
Beata Czerska
Gra w 'zielone' czyli co Pan/Pani wie o ekspertyzach
Skoro w komentarzach na forum TP powraca wciąż wątek rzekomej "gry" w sprawie koni z Morskiego Oka, to uznałam, że warto, aby opinia publiczna miała możność poznania istotnych faktów: "animalsi" już od 2012 roku zwracali uwagę na kardynalne błędy w ekspertyzach hipologicznych, które znacząco zaniżały uciąg koni pracujących w zaprzęgach na trasie Palenica Białczańska- Włosienica.
Jacek Kalata
Dobre zmiany .
Urzędnik z Ostródy ma zapłacić ponad 45 tys. zł za błędną decyzję
Stowarzyszenie Przewoźników do Morskiego Oka
Konno z Krakowa do Rzymu
Już 9 marca wyrusza konna pielgrzymka Drogą Miłosierdzia - z Sanktuarium w Łagiewnikach przez Europę do Bazyliki św. Piotra w Rzymie. My, nasze konie oraz wielu jeźdźców z Podhala czynnie włącza się w to piękne wydarzenie.
Zobacz więcej wpisów na blog.24tp.pl! Chcesz prowadzić blog? Zapraszamy!
Różności
Z kroniki policyjnej
 Dachowanie z promilami  Jedna osoba ciężko ranna  Znów groźnie na „patelniach”  Poważny wypadek przy wyjeździe z Nowego Targu. Kilka osób poszkodowanych. Szosa odblokowana (wideo)  Na włam - kradzionym rowerem  Pijana recydywa  Parkingi przed Morskim Okiem zapełnione. Kolejka po bilety ma 300 metrów  Okradli staruszkę  Nie wyrobił na zakręcie  Stłuczka na wiadukcie
Kultura
 W nowotarskim MOK - najpiękniejsze melodie świata  „Moje malowanie” w nowotarskim MOK  Święto Bacowskie na Tarasówce  Artyzm dziedziczny  Bacowskie świętowanie  Zanim zabrzmi na Spiszu  Hej Fest. W głowie się nam zakręci od gwiazd pod Giewontem  Szczawnicki Chór w Warszawie i Sączu  Przednówek w Polanach  Spotkanie inaugurujące projekt "Zamek na Czorsztynie…”
Ekonomia, finanse, inwestycje
 PKL odwraca się od Zawoi  Zabrakło krzaczków  Zmiana szefa w Meblomecie  W słowackich Tatrach też budują apartamentowce. Tuż przy urokliwym kościółku  Pierwszy parkomat w Zakopanem  Slalomem na Nowotarskiej  Ostatnie chwile na PIT-y  Zagrożenia dla węzła tatrzańskiego  Przed majowym weekendem. Jedziesz nad Morskie Oko? Przeczytaj!  Spór o stadion
Bojcorka
 Skoczkowie świetnie trafiają w tory na skoczni, gorzej w miejsca parkingowe  Kultura w MOK-u  Koniec sezonu i na te usługi?  Nasza rodzima produkcja jedzie na eksport nawet do Izraela  Wendzikowska, Janiak, Wieczorkowski na stoku w Małem Cichem  Edyta Górniak w karczmie "U Zapotocznego"  Znani jeżdżą na nartach i snowboardzie na Podhalu  Kto upiecze pączki dla prezydenta?  Nasz sposób na pielęgnację stosunków polsko węgierskich  Pamiątkowe zdjęcie prezydenta nie tylko ze skoczkami
 
Kamery on-line
Ławeczka w Nowym Targu
Ławeczka w Zakopanem
AKTUALNY NUMER POPRZEDNIE
2016/18/1364
Dodaj ogłoszenie do Tygodnika Podhalańskiego
Bojcorka
Zaloguj się! | Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła | Regulamin komentowania
Maciej Krupa
SPRAWA GRZEGORZA PRZEMYKA
Moje pokolenie doskonale pamięta śmierć Grzegorza Przemyka, warszawskiego maturzysty, który zmarł na skutek pobicia przez milicjantów w czasie stanu wojennego w maju 1983 roku. Wówczas ta zbrodnia wstrząsnęła opinią publiczną w kraju i za granicą. Prawdziwi sprawcy nie zostali ukarani, a ofiary zostały skazane na zapomnienie. W imieniu organizatorów: Wydawnictwa Czarne, Muzeum Tatrzańskiego oraz Fundacji „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu „Czarne na białym”. W środę 4 maja naszym gościem będzie Cezary Łazarewicz, autor wydanej w lutym znakomitej książki „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”.
Stowarzyszenie Przewoźników do Morskiego Oka
Oświadczenie po emisji programu Superwizjer TVN
W dniu 26 kwietnia 2016r. telewizja TVN wyemitowała program Superwizjer dotyczący transportu konnego do Morskiego Oka.
Beata Czerska
KRS 0000262063. Wspomóż zwierzęta 1% !
Gorąco zachęcam Państwa do przekazania 1% ze swoich podatków na rzecz Tatrzańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Z tych środków już od 10 lat zapewniamy opiekę weterynaryjną i dokarmianie wielu zwierzętom w potrzebie.
Zobacz więcej wpisów na blog.24tp.pl!
Chcesz prowadzić blog? Zapraszamy!
Album TP
FILMY TP
Maj 2016
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
WYDARZY SIĘ WKRÓTCE
::  Lekcje muzealne w Atmie ::  Wielka Majówka Tatrzańska ::  Zawoja: Tydzień Bibliotek ::  Art-folk salon Jutrzenka 2016 ::  Zakopane: Turniej Squasha ::  Podhalańskie Targi Budowlane ::  Kościelisko: Terapia jąkania ::  Zakopane: UTW - maj ::  Ochotnica: Miysanie owiec ::  Miejska Galeria Sztuki: wernisaże ::  N. Targ: malarstwo Heleny Luberdy ::  Koncert: Mozart kontra Sinatra ::  Przednówek w Polanach ::  VIII Bieg im. Kurierów Tatrzańskich ::  Mini Akademia w bibliotece ::  40. lat Atmy ::  Szczawnica: 140. rocznica śmierci J. Szalaya ::  Jabłonka: Warsztaty nordic walking ::  Joy Ride Bike Festival ::  Zakopane: Perły pod Giewontem ::  NSMF - maj ::  Maraton Podhalański ::  Bieg uliczny po Ziemi Makowskiej ::  Charytatywny mecz darta ::  Rabka: koncert G. kontra G.

 

PRACA | dam
Poszukuję Panią do dorywczej pracy w pensjonacie w Poroninie (sprzątanie pokoi oraz pomoc przy grupach). Tel.: 605 393 090 E-mail: biuropensjonatu@gmail.com
ANTYKI
Kupię książki, antyki. Płacę gotówką. Tel.: 536197954 E-mail: mnawara87@wp.pl
USŁUGI | budowlane
"JAROPOL" Usługi glazurnicze i remonty. Łopatniuk Jarosław. Tel. 791071322, www.jaropol.eu
PRACA | dam
PTI Sp. z o.o. Partner operatora komórkowego PLUS poszukuje Specjalisty ds. sprzedaży w salonie stacjonarnym w Nowym Targu. Umowa o pracę. Pełen etat. Podstawa plus premia od wyników. Aplikuj:ph@cursor.pl.
PRACA | dam
ZATRUDNIĘ NA UMOWĘ OPIEKUNKĘ DO DZIECKA, praca w Zakopanem, wynagrodzenie 1500. Tel. 661394101
PRACA | dam
BIURO RACHUNKOWE PRZYJMIE NA STAŻ tel. 691888444
PRACA | dam
Szukam KUCHARZA i POMOC KUCHENNĄ,pilne, dobra płaca. Tel.: 604508240 E-mail: 11kacha11@gmail.com
PRACA | dam
Zatrudnię KUCHARZA oraz POMOC KUCHENNĄ z doświadczeniem do restauracji w Bukowinie. Tel.: 605 229 259 E-mail: praca@silene.pl
PRACA | dam
Pensjonat i restauracja w Bukowinie zatrudni KELNERKĘ. Praca na wakacje, co drugi dzień. Tel.: 605 229 259 E-mail: praca@silene.pl
PRACA | dam
Przyjmę do pracy w Karczmie: KUCHARZA/-KĘ, POMOC KUCHENNĄ, KELNERA/-KĘ oraz do pensjonatu (recepcja, pokoje). Tel.: Tel.509920018 E-mail: nadzamcze@interia.pl
PRACA | dam
POMOC KUCHENNA z doświadczeniem Bukowina Tatrzańska Tel.: 510-213-878
PRACA | dam
Zatrudnię dyspozycyjną osobę do pracy w firmie ogrodniczej. Mile widziane doświadczenie. Bukowina Tatrzańska Tel.: 600206404 E-mail: bukowianskidworek@onet.pl
PRACA | dam
Przyjmę do pracy na stolarni. Tel.: 600339080 E-mail: drwal68@wp.pl
POŻYCZKI
POŻYCZKI szybko i dyskretnie na dowolny cel. Tel.: 666065817
PRACA | dam
RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ (KUCHARKA) oraz OSOBĘ NA ZMYWAK - Tel.: 600 07 61 07.
USŁUGI | budowlane
Podłogi 3D, posadzki epoksydowe dekoracyjne, kamienne dywany Tel.: 515131917 E-mail: pierog.marcin.firma@gmail.com WWW: www.profitechonline.pl
PRACA | dam
KIEROWCĘ TIRA. 697 699 752.
MOTORYZACJA | inne
WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW - WWW.AUTOLIDER.EU oferuje: wynajem długoterminowy, średnioterminowy i krótkoterminowy. W ofercie samochody osobowe, vany i busy 9-osobowe. Już od 350 zł tygodniowo! 888 484 612.
TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking. Tel.: 507 171188. WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
Zobacz więcej ogłoszeń! Chcesz dodać ogłoszenie?
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
1 Cytat z postu poniżej: "Cóż nie pierwsza i nie ostatnia literówka" Beaciu, raczej nie pierwszy i nie ostatni przykład kwestionujący jakość i wiarygodność Twojego rzekomego wysokiego, wielokierunkowego wykształcenia w zakresie studiów wyższych. Że...
2 Polecam obejrzeć dobry film przyrodniczy o niedźwiedziach. W naturze samica porzuca młode, pozostawiając przy sobie najsilniejszego niedźwiadka. Porzucone niedźwiadki najczęściej nie przeżywają bez opieki. Gdyby matka się nim zajęła to raczej nie porzu...
3 wwww Ty pewnie z TPNu
 
   
©2016 Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze Sp. z o.o.   ul. Zwierzyniecka 14, 34-500 Zakopane, Tel.: (18) 2-000-000 Kontakt techniczny: Adrian Gładecki    Kontakt redakcyjny: Paweł Pełka

Cookies na stronie 24tp.pl Stosując pliki cookie (tzw. ciasteczka), portal Tygodnika Podhalańskiego 24tp.pl zapamiętuje parametry logowania użytkownika oraz prowadzi statystyki oglądalności strony. Korzystając z portalu akceptują Państwo otrzymywanie plików cookie z serwisu 24tp.pl. Ustawienie to mogą Państwo zmienić w dowolnym momencie blokując pliki cookie w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki internetowej.
Zamknij