2015-08-08 21:30:04

Dorota i Tomek na ślubnym kobiercu

Reklama

W ostatni weekend lipca w kościele parafialnym w Jurgowie sakramentalne „tak” powiedzieli sobie nasi przyjaciele Dorota i Tomek. My i nasze konie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tych wyjątkowych dla nich chwilach.

Nie widzą od urodzenia. Dorota pochodzi z Rzepisk, a Tomek z Warszawy. W wieku kilku lat trafili do przedszkola w Laskach, które pomaga ociemniałym dzieciom. - Poznaliśmy się w przedszkolu, gdzie trafiliśmy w tym samym roku – mówi Tomek. - Dwa takie małe, płaczące dzieciaki. Od tego się zaczęła nasza przyjaźń.

- W przedszkolu były trzy grupy: najstarsze „zuchy”, średnie „skrzaty” i najmłodsze „krasnale”. Najpierw byliśmy razem w grupie, a później ja zostałam w „krasnalach”, bo byłam mała, a Tomek poszedł do „zuchów”. Później wspólna podstawówka i gimnazjum. Nasze drogi troszkę później się rozeszły. Ja zostałam w technikum w Laskach, a Tomek poszedł do liceum w Warszawie - opowiada Dorota.

Kiedy poczuli do siebie „coś więcej”? - W sumie to nie wiadomo. W gimnazjum „chodziliśmy” ze sobą, ale później to się jakoś rozeszło. Dopiero trzy lata temu znów zeszliśmy się i to tak już na dobre – mówi Tomek. - Poza tym wszyscy zawsze mówili, że pasujemy do siebie, więc coś chyba w tym jest – dodaje z uśmiechem.

Decyzję o ślubie podjęli rok temu. - Oświadczyny to był to totalny spontan – mówi Dorota. - Wróciłam z jakiegoś wyjazdu, chyba o 2 czy 3 w nocy. I wtedy się oświadczył – opowiada. - Bo pierścionek zamówiony był już wcześniej i miałem go dać przed wyjazdem, ale jubiler się nie wyrobił i pojechałaś bez pierścionka – wcina się Tomek. Czy stresował się przy zaręczynach? - Nie, raczej nie. I tak już wiedzieliśmy, że chcemy być razem. I wiedziałem, że mi nie odmówi, bo już dobrze znam Dorotkę, chociaż z drugiej zawsze jakiś tam stresik był, wiadomo.

Plany weselne układali wspólnie. Dorota opowiadała Tomkowi jakie zwyczaje weselne są w jej rodzinnych Rzepiskach. Dla pochodzącego z Warszawy Tomka dwudniowe wesele na ponad 100 osób było nowością, ale dał się przekonać na taką „imprezę”. Pomysł bryczek konnych podczas wesela to pomysł Doroty. - Bardzo chciałam jechać końmi z kościoła do remizy. Moja siostra miała dwa lata temu wesele i bardzo mi się to spodobało. Stwierdziłam, że samochodami mogę byle kiedy pojechać, a to jest jednak wyjątkowy dzień.

Weselna zabawa zaczęła się już na kilkanaście godzin przed ślubem. Jeszcze wtedy narzeczeni wraz z grupą przyjaciół z Lasek do późnych godzin wieczornych śpiewali i bawili się na przydomowym tarasie w Rzepiskach. Następnego dnia Dorota i Tomek stanęli przed ołtarzem jurgowskiego kościoła parafialnego pw. św. Sebastiana. - O ja to miałam stres – mówi Dorota. - Znajomi myśleli aż, że się rozpłaczę – mówi z uśmiechem. - A ja sobie pomyślałem po błogosławieństwie, że maszyna już ruszyła i tak nic z tym nie zrobię, więc szkoda się stresować – mówi Tomek.Na szczęście przysięga poszła gładko i bez wpadek. W dalszą drogę, na zabawę do remizy w Białce Tatrzańskiej, w towarzystwie naszych koni i wozaków, ruszyli już wspólnie jako Młoda Para.


- Trochę się baliśmy, że deszcz spadnie, bo zaczęło się chmurzyć i w tym czasie w pobliskich miejscowościach silny wiatr łamał konary drzew, ale nam się udało i zajechaliśmy bez przeszkód – opowiada Tomek.

Po obiedzie, zgodnie z tradycją, Dorotę i Tomka czekał pierwszy taniec. Wybrali walc angielski. Trudne? Nie dla nich! - Jeździliśmy do Bydgoszczy, aby uczyć się tańca. Rodzina Tomka jest bardzo „taneczna”. Tańczą w zespołach, jeżdżą po świecie, zdobywają nagrody, więc lekcje braliśmy u prawdziwych profesjonalistów. Ja się mocno stresowałam przed pierwszym tańcem – opowiada Dorota. - Ja oczywiście też trochę, ale wiedziałem, że prowadzę i że będzie dobrze – dodaje z uśmiechem Tomek.

Później na młodych i licznie zgromadzonych gości czekała zabawa, która trwała do białego rana. I oczywiście w niedzielę poprawiny, które również przeciągnęły się do późnych godzin nocnych. - Zabawa była udana. Chwalą zespół „Murań”, szczególnie za zróżnicowany repertuar piosenek. - Super grali, widać, zespół wie o co chodzi, bo zabawa była bardzo udana – ocenia pan młody.

Plany na przyszłość? - Jedziemy do Warszawy – mówi Tomek. - Tam zdecydowanie jest łatwiej o pracę, szczególnie dla ludzi niewidomych. Aktualnie zajmuję się realizacją dźwięku, nagrywaniem audiobooków, ale mam też kilka innych ciekawych planów. Tworzę muzykę na klawiszach, więc może i w tym kierunku chcę się rozwijać – dodaje.

Dorocie i Tomkowi z całego serca życzymy
wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Szczęść Wam Boże!Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pytac jo se pytac 2015-08-13 09:47:26
ciupazka
ze niby o jakiyj zdradziy godos?cy jo napisol ze to moje slowa?wyraznie napiasne mos jak byk ze takie wypytowiny robiyl Ujek Jasiyk som one na gogglak a co pod nimito juz widocnie niewozne bo nima autora a jo poprostu wklyj tak jak ty moje zycenia ponizej i nkie wide sprawy o co robic awanture i nazywac kogosi paprokiem czy pofsyewackom.pod kogok to siy podsyl? a cyrwieniym sie teroz ale z tego powodu ze nibys taka swiatlo i wyksztalcono a progujes miy rugowac z mojego rodu...bylas materacem ze wiys zek nie jesdt potomkiem Mostowyk? to fto tu jest paprosiym pytom ci sie jo teroz...Marys zastanow siy casem co przelywos na papiyr bo po tym jest slad i jedno vi zycem...troske pokory bos juz nie piyrsyj mlodfosci i takie wychyry z twojej strony som trosecke nie na miejscu...bywoj i do uwidzenio w Poroninie moze i na grobie twojej mamy a mojej cu ci pasu cu nie ciotki bo tak zek twojom mame nazywol i tak juz ostanie.pozdrowienia z Proninina....dalsy kuzyn ....pytac jo se pytac heheheheheh
ciupazka2 2015-08-12 19:42:44
Toto Cie zdradziyło:

"Nei, jadom se z kościoła a my ino "Cyganami" z czyżuniom i Forumowicami
i dalyj juz bee Jessyk opowiadała jako to córce na weselu śpiywali i
jako sie wesele udało.

Telo.Pozdr. Niek sie ta weselom do biołego rania. My Forumowice z
Poronina zycymy syćkiego nolepsego Młodym na nowyj drózce zywobycio.
A fiakrom serdecny Bog zaploc za sycko i zyceni cierpliwosci pomimo telu przykrosci..bywojcie zdrowi i weselisycka
ba haj!

Hej weslosc weslosc kiedy ciy bedziy dosc
nasyj weslosci kozdy nom zozdrosci.!

Poźryj se na Forum Zakopane Gazeta.pl i nońdzies te nase ukwalowanio, moje , czyżuni ( Pana Krzysztofa), i Jessyk ( z Dunajca ) wypociny, a Ujek som mi zycynio składoł w swoim casie, nie zyje od poru roków, ale o tym tyz nie wiys, haj. Na pogrzebie jego tyz byłam we Wrocławiu. I w Poroninie, a Tobie tam nie było....Juz teroz wiym ftoś Ty! Podsywka! Cyrwiyń sie Ty!
strzalka70 2015-08-11 23:14:47
Dorotko i Tomku, Wszystkiego co najlepsze na Waszej nowej drodze życia, Spełnienia Waszych marzeń. Pozdrawiam Ania Słupsk
kosiuba1 2015-08-11 15:38:41
Zamelduj to swojemu koniowi a ja ci się z niczego nie myśle tłumaczyć.
do kasiuba 2015-08-11 11:29:23
coty widzisz madrego w tej odpowiedzi poza bezpodstawnym obrazaniem isamozachwytem nad soba sama ciupazki....moze wskaz i uzasadnij swoja ocene
kosiuba1 2015-08-11 08:28:14
Ciupazka bardzo mądrze odpisała temu co się mieni PYTACEM.
Pukac 2015-08-11 08:09:55
W dalszym ciągu czekam na opinię pewnej pani z dużą nadwagą.
Pukac 2015-08-11 08:09:17
W dalszym ciągu czekam na opinię pewnej z dużą nadwagą.
do ciupazka 2015-08-11 05:31:33
cosik zle z twoim cytaniem ze zrozummieniem
przecie wyraznie pise ze to slowa Jaska Mostowego ..nie dowidzis juz cy co?
przecytoj se jesce roz

na tyj nowyj drodzezycyniaa syckiego nolepsego a przede syckim opatrznosci Boskiej i milosci bliznik tak jak to zycyl syckim mlodym moj sw.pamieci wojek Jasiek Mostowy a na wypytowinak godol do mlodyk tak:
Fan Pytaca 2015-08-11 05:17:45
@ciupazka2

nieeladniy trosecke tak bez powodu strofowac kogosik jak siy nie jest pewnymz kim siy mo do cynienio..bo wychodzina to ze jest siy ptoskiem cow swoje gniozdo sro
Telo ci ino powiym ze Twoja siostry z Poronina majom o nim troske inne dzaniy jakTy,a wiym bo znom i jego i Twojy siostryhhehe
malo tego powiym ci e zanim wos po swiecie loztyrmaniylo toscie rosli razem anawet z niewtorymi siypolewali w polewacke ..reste ci nie bede godol bo widze zes troseck spaniala i mimo sycko zabocyla duzo ijesce miy wysmiejys hehehehee


aha a wypytowiny Jana Guta Moestowego som jest w cymsi takim jak Gogle i jak juz to pytac pewniy za nim przepisol i za Grelokiem anie za tobom..zyndz na ziym i troche pokory niek cie ta duma tak nie ozpiyro
PYTAC JO SE PYTAC 2015-08-11 04:55:48
@ciupazka2
na som pocontek powiym ci cosik co spowoduje ze siy trosecke zacyrwiynis
po piyrse to cok napisol to zoden cytatz twojego pisanio bok takiego na ocy nniewidziol poza tym co casami tutok nabazgros ino poprostu powtorka poru slow UJKA JASKAA GUTTA MOSTOWEGO ftory siedzil we Wroclawiu i cy Ci sie to podobo cy niy to byl to moj ujek .Cynsc swojej tworcosci nawet w rekpisak ostawil miros kie byl za wodom i tamok my nawet z kolem Poronianskim z tego korzystali na obchodach i rocznicak powstanio kola.
jak widzis ciskol i mnie los chocka alek siy wrocil i siedzem tu ka sie urodziyl jo i moi lojowiei dziadowie.
Przyko mi trosecke ze jednaki w mojej rodziniy Mostowyk jest taki ktosik co nie wiedzoc na pewne z kim mo do godanio nazywo kogosik paprokiemino temu ze uzurpuje se praa autorskie do nieswojej tworcosci..chyba wiys o cym pisem.Widzem ze to ze cie los cisnon prrecki i wroslas w te klimaty miejskiy zmiynylo ty Twoj charakter i mos leciutkie parciy na szklo jak to obecniy godajom.
to by bylo na telo,paasowalo by ci napisac troche wiycyj ale tu nie miyjsce na przepychanki i to do tego rodzinne,bo cy ci siy to podobo cy niy ale niestety som my po rodziniy.
Coz rodziny siy nie wybieo...pojryj sama po zdjeciak ze zjazdow Mostowyk i ocen sama ze som tam roznego pokroju ludziska bo tak jo to nazywom.
Mimo sycko zycem Ci zdrowio i casami zdrowego pomyslenio zanim cosik przelejys na papiyr...tak Jak Ujek JASIYK...haj.
a fto jo jest to jednak ci niekoniecne wiedziec wystarcy ze wiedzom ci co powinni ..nawet twoi noblizsi z Poronina
gosc 2015-08-10 22:31:19
@ kulawy marian , dobrze ze toto o weselu nie wiedzialo . Szczesc Boze mlodej pieknej parze!
ciupazka2 2015-08-10 17:29:01
Do: PYTAC JO SE PYTAC

Wies, ozsniesło nos po świecie , jednego tu , drugiego tam... poślimy dołu. Za chlebem, za zywobyciem lepsym, moze ??? Ftos wiy?

A kie nawracom tutok, bo casami zaduje wiaterek i przbacuje mi, ze wymiót mnie spod Tater jak to nosiynie mlycoka, a wroślimy juz , niestety, ka indziyj, ka komu popadło, haj... I co? Patrze na fotki, na tyn cas miniony, słysem do dzisiok tyn góralskom nute, i nie dziwota, ze mnie tu i terozki poderwało, kie cytom tótó, cok napisała jo pore roków temu na F.Zakopane Gazeta. pl w gwarze, a terozki PYTAC JO SE PYTAC cytuje, hale ani słówka za kim? Skoda... Mój ujek Jasiek Gutt Mostowy to nie Twój ujyk... Haj!

Poronin tyz Wom zycy dobrze, choć jest w Lublinie, nie roz , nie dwa fciołby lecieć ku swoim, i tam ka ojców groby, ale nie zawse sie do. Zaziyro do TP i fce nakormić usy, ocyska tym, cym przesionknon do cna za młodu. Nie zawse sie do... I cyto swoje ( cytoj cudze) dumacki pod piyknymi zdjyńciami . Ładnie to tak, przecie trza było podać za kim sie powtorzos. Jesce zyje i cytom . A cemu, bok furt zgłodniało swojskiej muzyki, gwary i tradycji. Gratuluje młodym, zyce Im scyńścio w zyciu. Bydźcie ino wyrozumiali dlo sie, zawse.

Ciekawość mnie biere, fto to tyn PYTAC JO SE PYTAC, racyj kryntac i śpekulant Babroń jedyn i telo.
Pozdr.
kulawy marian 2015-08-09 21:02:37
Dedykuję te piekne zdjecia koni paniom z TOnZ .......z Morskiego Oka
PYTAC JO SE PYTAC 2015-08-09 07:17:55
na tyj nowyj drodzezycyniaa syckiego nolepsego a przede syckim opatrznosci Boskiej i milosci bliznik tak jak to zycyl syckim mlodym moj sw.pamieci wojek Jasiek Mostowy a na wypytowinak godol do mlodyk tak:


Kochani Państwo Młodzi!

Przyseł was dziyń weselny, coście go cekali
Od casu kiedyście sie s nami dogodali,
Ze zyć fcecie juz razym, razym se gazdować
A jak Bog do - i dzieci gromadke przychować.

Dziś staniycie w kościele przed ołtorzem Boga
I zacnie sie ti Wasa wspolno, nowo droga.
My zaś syćka , co przy tym w kościyle bedziemy,
Z serca o Wase scęście, do Boga westchniemy.

Stojom tu ojce, matki, co wom zycie dali
A pote wos na ludzi godnie wychowali.
Niek ze Óni nojpiyrwyj wos tu przezegnajom,
Bo swoje rodzicielskie prawa na to majom.

Pytojcie ik na klynckak, by nie pamiętali,
Coście im pewnie nie roz i nadokucali.
Ojcowie i wy matki młodyk błogosłowcie,
Wy, muzycy , "Serdecno Matko.." przy tym im grojcie.

Jedzoymy, jedziymy, , hej, do ślubu godnego,
Zachowoj nos Boze , hej, od syćkiego zlego.

Ej sumiała wodzocka, hej, sumioala sumioała,
Plakała dziewcyna, hej, kiedy se ślub brała.

Wysła se z kościola, hej, stanyna na progu,
Juz jek sie wydała, hej, kwałaz Panu bogu!

Siadoj, Maryś na wóz, hej, warkocyki załoz,
Załóz do kolecka, boś juz nie dziywecka!

Nei, jadom se z kościoła a my ino "Cyganami" z czyżuniom i Forumowicami
i dalyj juz bee Jessyk opowiadała jako to córce na weselu śpiywali i
jako sie wesele udało.

Telo.Pozdr. Niek sie ta weselom do biołego rania. My Forumowice z
Poronina zycymy syćkiego nolepsego Młodym na nowyj drózce zywobycio.
A fiakrom serdecny Bog zaploc za sycko i zyceni cierpliwosci pomimo telu przykrosci..bywojcie zdrowi i weselisycka
ba haj!

Hej weslosc weslosc kiedy ciy bedziy dosc
nasyj weslosci kozdy nom zozdrosci.!
sp 2015-08-09 05:51:07
Fibi, znowoz zes se chlapla..
Lach 2015-08-09 02:48:18
Szkoda, że Steve Wonder juz nie żyje, mógłby zagrać na weselu.
Pukac 2015-08-09 02:38:38
Beaciu, wszystko na zdjęciach OK ?
Fibi 2015-08-08 23:25:33
Piękne zdjęcia, aż miło popatrzeć :)
Młodej Parze dużo Szczęścia i błogosławieństwa Bożego na Nowej Drodze życia.
Oby ta droga była mało wyboista i oby zawsze obydwoje szczęśliwie docierali do celu, który sobie obiorą!
Szczęść Wam Boże!
 • PRACA | dam
  Potrzebni PRACOWNICY - BUDOWLANKA. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA WITÓW-SKI zatrudni na stanowisko POMOC KUCHENNA. Praca na sezon zimowy. Atrakcyjne wynagrodzenie. Kontakt: 604 919 005
 • PRACA | dam
  DO SKLEPU MEDYCZNEGO W ZAKOPANEM - SPRZEDAWCĘ z kwalifikacjami: fizjoterapeuta lub technik farmacji.
  Tel.: 604 295 268.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy pracowników na stanowisko kucharka/pomoc kuchenna/pokojówka, tel. 608088017
 • MOTORYZACJA | kupno
  Skup Samochodów Osobowe-Dostawcze. Każda Marka
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  POMOC DOMOWA ZA GRANICĄ. Poszukujemy pomocy domowej w zakresie obowiązków: sprzątanie, prasowanie, dbanie o czystość zadbanego domu. Miejsce pracy jest w Niemczech/Szwajcaria. Od kandydatki oczekujemy: uczciwość, pracowitość, lojalność. Osoba powinna być dyspozycyjna, preferencja stanu wolnego. Warunki wynagrodzenia są bardzo dobre, do szczególnego omówienia z pracodawcą po dokładnym uzgodnieniu zakresu pracy. Prosimy przesyłać CV na adres:
  E-mail: mspraca@okpoczta.pl
 • PRACA | dam
  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zakopanem poszukuje do pracy pracownika na stanowisko STAŻYSTY/MŁODSZEGO ASYSTENTA DO SEKCJI EPIDEMIOLOGII. WYMAGANIA: Wykształcenie wyższe kierunkowe: medyczne, pielęgniarstwo, zdrowie publiczne, higiena i epidemiologia oraz pokrewne. Szczegółowe informacje dotyczące naboru można uzyskać na stronie internetowej www. Pssezakopane.pl - zakładka KARIERA oraz pod nr telefonu 18 20 68 697 wew. 13.
 • PRACA | dam
  Transmarino Sp.z o.o.w Rabce- Zdrój,zatrudni osobę do sprzedaży materiałów budowlanych .Wymagania :znajomość obsługi komputera,dyspozycyjność ,uczciwość ,łatwość nawiązywania kontaktów z klientem . Mile widziane doświadczenie .CV oraz oferty proszę kierować na adres praca@transmarino.pl
  E-mail: praca@transmarino.pl
  WWW: praca@transmarino.pl
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-30 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie działke lub dom w Zakopanym, moze być rozpoczęta budowa , lub stary dom tel 660797241
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni na stałe RECEPCJONISTĘ. Wymagana znajomość j. angielskiego. CV na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub telefonicznie: 666 378 357, 602 367 501.
 • PRACA | dam
  Hotel REDYK w Zębie zatrudni POKOJOWĄ. Tel. 604 224 334.
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTA/-TKA DO HOTELU W ZĘBIE. Atrakcyjne wynagrodzenie. Tel. 604 224 334. CV na:
  E-mail: praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  KELNER/-KA DO RESTAURACJI HOTELOWEJ W ZĘBIE, k. Zakopanego. Tel. 604 224 334. CV na:
  E-mail: praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  WITTCHEN S.A. to lider na rynku ekskluzywnych produktów skórzanych i bagażu. Kierownik salonu, Pełen etat Wymagania: -minimum 2-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w branży retail - umiejętność efektywnego organizowania i planowania - wiedza z zakresu marketingu i sprzedaży - zorientowanie na wyniki - znajomość technik sprzedaży - komunikatywność - dyspozycyjność (praca w centrum handlowym) Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.
  Tel.: 22 7663368
  E-mail: rekrutacje@wittchen.com
  WWW: wwww.wittchen.com
 • PRACA | dam
  Karczma Sopa w Zakopanem poszukuje kelnerki. Wymagania: doświadczenie, dyspozycyjność. Praca w miłej atmosferze.
  Tel.: 660425686, 182012216
  E-mail: mariazatorska.mz@gmail.com
  GG: ZAKOPANE
  Inne: MARIA
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam MERCEDES E350 4Matic, rocznik 2011 bezwypadkowy, bogate wyposażenie. POLECM!!!
  Tel.: 505063950
 • PRACA | dam
  Multibrandowy sklep w Galerii Krupówki w Zakopanem z markami Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein. Poszukujemy osoby na stanowisko: Kierownik Sklepu - Sprzedawca.Zakres obowiązków to zarządzanie sklepem i zespołem sprzedawców , raportowanie sprzedaży , dbałość o obsługę klienta, sporządzanie grafików pracy itp. Wymagania to doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w branży odzieżowej , dyspozycyjność oraz znajomość j. angielskiego. Oferujemy umowę o pracę , atrakcyjne wynagrodzenie oraz system premiowania .Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV oraz kontakt telefoniczny ; Telefon:
  Tel.: 660-719-519,
  E-mail: e-mail; budzuu@wp.pl.
 • PRACA | dam
  SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Specjalistę ds. księgowości na pełen etat. Szczegóły na stronie internetowej. Adres www:
  WWW: http://bip.cos.pl/1469/2018-10-25-ogloszenie-o-naborze-specjalista-dfk
 • PRACA | dam
  Biuro Rachunkowe Auditplus Sp. z o.o. w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje Głównego Księgowego oraz Specjalisty ds. Rozrachunków. Oferty proszę przesyłać do dnia 20-11-2018r na adres e-mail: biuro@auditplus.pl.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ TIRA. 697 699 752.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PIELĘGNIARKĘ - Zakopane -
  Tel.: 601 52 74 51.
 • PRACA | szukam
  Stolarz. Wykończenia, elewacje, schody, remonty budynków drewnianych.
  Tel.: 790455655
  E-mail: maronarch@gmail.com
  Inne: Marek
 • PRACA | dam
  Instruktor Narciarstwa
  Tel.: 504835414
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam willę w centrum Zakopanego, ulica Kasprusie.
  Tel.: 515247140
 • PRACA | dam
  Pokojowa Bukowina Tatrzańska - praca stała w godz 8.00-16.00 telefon:
  Tel.: 510213878
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
2018-11-12 21:28 Taki halny na 100 lat Niepodległości (WIDEO) 1 2018-11-12 20:07 Strażacka akcja przy ul. Makuszyńskiego w Zakopanem 2018-11-12 18:37 Zderzenie na Niwie. Zakopianka zablokowna 2018-11-12 18:19 Poranny wypadek BMW w Kościelisku 4 2018-11-12 17:50 Postument odsunięty i na nowo odsłonięty 2018-11-12 16:43 W Leśnicy wybuchł gaz 2018-11-12 16:43 To był piękny dzień, ale nadchodzi pogorszenie pogody. Spadnie śnieg? 2018-11-12 16:33 Szkoła z patriotycznym przesłaniem 2018-11-12 15:25 Takie widoki z kawiarni Tygodnika Podhalańskiego (WIDEO) 4 2018-11-12 15:16 Chaos reklamowy niemile widziany w Kościelisku 3 2018-11-12 15:07 Biało-czerwona flaga także na Trzech Koronach 2018-11-12 14:43 Na Górnej Równi zostaje łąka kwietna, na dolnej trawnik rekreacyjny 3 2018-11-12 14:25 Narodowe świętowanie w Kościelisku 2018-11-12 13:30 37 medali dla Płetwala 1 2018-11-12 13:02 Skład polskiej reprezentacji na inaugurację Pucharu Świata w Wiśle 2018-11-12 12:19 Turyści wyjeżdżają po długim weekendzie 2018-11-12 11:59 Pracowity weekend ratowników TOPR. Nocna akcja na Czerwonych Wierchach 2018-11-12 11:30 Smog znowu podnosi głowę 8 2018-11-12 11:06 Spektakl szkoły z Krauszowa. „Cztery tysiące chłopców górali” dla Niepodległej 2018-11-12 09:47 Prawnukowie Legionistom 2018-11-12 08:01 Pod Reglami wczorajsze święto wyglądało jak zawsze 1 2018-11-12 07:00 Farby Dulux Nobiles w sklepie Młotek 2018-11-11 20:51 Akcja strażaków przy ul. Makuszyńskiego 2018-11-11 20:00 Zwierzęta wróciły do gospodarza 3 2018-11-11 19:20 Lot nad Podhalem 2018-11-11 19:07 Dwie osoby ranne w zderzeniu na zakopiance 2018-11-11 18:59 Pory niepodległości 2018-11-11 18:40 Obchody sięgnęły szczytów 2018-11-11 18:00 Kolejny biznesmen zatrzymany za dawanie łapówek urzędnikom PZD 6 2018-11-11 17:58 Cześć poległym Legionistom 2018-11-11 17:32 Zakopiańskie uroczystości 11 listopada (ZDJĘCIA) 3 2018-11-11 16:18 RPA pod flagą biało-czerwoną 2018-11-11 16:03 Dostojnicy idą przodem a kilometr za nimi narodowcy (wideo) 10 2018-11-11 15:49 Ma niemal tyle lat co Niepodległa - wyhaftowała jej na urodziny kwiaty 2018-11-11 15:39 Bieg Niepodległości w Zakopanem (ZDJĘCIA) 2018-11-11 15:10 Piękna słoneczna pogoda w Zakopanem 2018-11-11 15:02 Piłsudski w mieście i świętowanie w biało-czerwonych barwach 2018-11-11 14:00 Rosjanin zaparkował przy Krupówkach 16 2018-11-11 13:54 Marszałek też na Krupówkach 1 2018-11-11 13:27 Marszałek jadał u Wenca 2018-11-11 12:40 Dwa marsze w Warszawie (WIDEO) 2 2018-11-11 12:17 Wyjątkowy spektakl dla najmłodszych w nowotarskim MOK 2018-11-11 11:01 Tak górale obchodzą 100 lat Niepodległości (WIDEO) 5 2018-11-11 10:55 Tajemnica dachowania 2018-11-11 10:48 Zbrojne dachowanie 1 2018-11-11 10:42 Silny wiatr w Tatrach 1 2018-11-11 10:13 Wystartowali w rocznicę Odzyskania Niepodległości 2018-11-11 09:57 Rabczański legionista 2018-11-11 09:32 Nowotarżanie z medalami 2018-11-11 09:17 Hymn dla Niepodległej
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-11-12 22:46 1. To ma być halny???? Chłopie ważę 90 kg na plecach miałem ok 50kg z Gąsienicowej wracałem na czworakach bo tak mną rzucało. To był halny !!!! 2018-11-12 22:30 2. Gratulacje!Tak trzymać! Jest nic :) 2018-11-12 21:41 3. Jeszcze deweloper się nie znalazł co by wybudować hangar wyższy od Granitu to jeszcze coś widać.... Aż cud. 2018-11-12 20:40 4. Zniknie i Wójtowa reklama Witowianki brawo!!! 2018-11-12 20:32 5. a gdzie miał zaparkować? na księżycu? może to było ostatnie wolne miejsce przy tej ulicy urzędasy, powiedzcie lepiej co w sylwestra będzie z parkowaniem... powtórka z ubiegłego roku? auta w krzakach w pasie rozdzielającym aleje 3 maja? strażnicy miejscy powinni w sylwestra być rozstawieni wzdłuż ul. Kościuszki, Alei, Nowotarskiej i pilnować porządku! pouczać i informować przyjezdnych gości gdzie w Zakopanem funkcjonują parkingi, także te prywatne, bo być może tam jeszcze są wolne miejsca! a jak strażników za mało to panią naczelnik wydz.d ubrać w mundur i postawić za rogiem! a co!? :) 2018-11-12 20:29 6. @drifter. Popieram takie "ćwiczenia" zwłaszcza przed zimą. Jest to wskazane zwłaszcza jak się jeździ tylnonapędowcem. Tak zawsze robiłem na pustym parkingu na śniegu. Co by nie było, każdy ma swój "zakręt strachu", a najważniejsze umieć go opanować bez szkody dla innych i siebie. 2018-11-12 20:24 7. przecież w tym miejscu codziennie parkują właściciele przyległych kamienic i nikt z tego nie robił afery.. pogięło was czy co? poza tym przy placu w sezonie i w weekendy od niedawna działają 3 parkingi, wszyscy jeżdżą jak chcą, robią co chcą i dobrze. nikomu krzywda się nie dzieje, a w sezonie znaleźć wolne miejsce postojowe przy Krupówkach graniczy z cudem zobaczymy co urzędnicy zaproponują W SYLWESTRA czy znowu 100 tysięcy samochodów porozjeżdża trawniki przed urzędem miasta i na alejach tak jak w poprzednim roku ;) 2018-11-12 20:06 8. Ale urwał! 2018-11-12 20:03 9. ... I Ja tam byłem, miód i wino piłem... :-) 2018-11-12 19:24 10. Ceny, koszt, ceny, koszt. Cena wpływa na czystość powietrza, żadne nakazy i zakazy, jak nie ma pieniędzy. Jak podają dziennikarze, to w zarobkach dogonimy Niemcy za 59 lat. Jeżeli cena opału ekologicznego będzie korzystna, to nie trzeba haseł i różnego rodzaju akcji. Czy za PRL, czy RP nie wiadomo w jaki kocioł zainwestować, najlepiej mieć dwa. Czekam kiedy państwo naliczy VAT i akcyzę od energii solarnej czy fotowoltaicznej. LPG i olej opałowy też były bez obciążeń dopóki rządzący nie zwietrzyli zarobek. Wpierw się wypuszcza klientów, a jak jest ich odpowiednia ilość, to się cycka, z tym że nie wszyscy wytrzymują finansowo.
2018-11-10 10:31 1. Do- miejscowy turysta To Słowacy przeprowadzali próbę jądrową:) 2018-11-07 14:24 2. kabaret jakis czy co to ma byc? pseudo Piłsudski w mundurze MO, z opadającym pasem, fiakier powoznik w mundurze strazackim Moro, jak sie nie umiecie zabrac za inscenizację, to się nie zabierajcie i pokazujcie młodzieży bzdur 2018-11-04 20:32 3. Pięknie :) Niesamowita chmura po lewej na 11 zdjęciu. 2018-11-03 16:21 4. To sztuka przez duze R. Rykowisko. 2018-10-29 15:56 5. Nei bylyby baby....kieby nie te torkowe gybmusie...troskie z piekła rodem... A chłop mutant corno-bioły yes yes yes trendy... Znacy trendowaty ?! 2018-10-28 21:10 6. w sumie dobrze, że wyborcy Kudasika wystawili mu rachunek za tą "sztukę".... 2018-10-23 10:09 7. Troszkę się ktoś zagalopował z tytułem ,,Kler" po góralsku. Albo ktoś się zagalopował ze sztuką. Pamiętajcie ,,bez Boga ani do proga". Jest teraz ogromna nagonka na kościół bo jesteśmy niewygodni w Europie, która została bez Boga i bez wartości. Tak, że ja bym uważał z tym ,,Klerem". 2018-10-23 03:07 8. Idźze do pytona. Nie mieszaj Jana Pawła, bo ześ nic nie pojoł o wolności umysłu. Jak połowa Podhala, Spiszu i Orawy. A o sakramencie - nie zaś twoja rola zabierać głos. Milczenie jest złotem. ...jak się nie ma co powiedzieć Pójdź na hale i sie Bogu ku niebiosom wyspowiadaj. 2018-10-20 17:57 9. Przypomnę słowa Jana Pawła II wypowiedziane do górali... Na was zawsze można liczyć... Aż żal się budzi w sercu... 2018-10-20 16:18 10. Przykro się robi kiedy ochrzczeni robią sobie żarty z sakramentu...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka