Reklama

2015-08-08 21:30:04

Dorota i Tomek na ślubnym kobiercu

Reklama

W ostatni weekend lipca w kościele parafialnym w Jurgowie sakramentalne „tak” powiedzieli sobie nasi przyjaciele Dorota i Tomek. My i nasze konie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tych wyjątkowych dla nich chwilach.

Nie widzą od urodzenia. Dorota pochodzi z Rzepisk, a Tomek z Warszawy. W wieku kilku lat trafili do przedszkola w Laskach, które pomaga ociemniałym dzieciom. - Poznaliśmy się w przedszkolu, gdzie trafiliśmy w tym samym roku – mówi Tomek. - Dwa takie małe, płaczące dzieciaki. Od tego się zaczęła nasza przyjaźń.

- W przedszkolu były trzy grupy: najstarsze „zuchy”, średnie „skrzaty” i najmłodsze „krasnale”. Najpierw byliśmy razem w grupie, a później ja zostałam w „krasnalach”, bo byłam mała, a Tomek poszedł do „zuchów”. Później wspólna podstawówka i gimnazjum. Nasze drogi troszkę później się rozeszły. Ja zostałam w technikum w Laskach, a Tomek poszedł do liceum w Warszawie - opowiada Dorota.

Kiedy poczuli do siebie „coś więcej”? - W sumie to nie wiadomo. W gimnazjum „chodziliśmy” ze sobą, ale później to się jakoś rozeszło. Dopiero trzy lata temu znów zeszliśmy się i to tak już na dobre – mówi Tomek. - Poza tym wszyscy zawsze mówili, że pasujemy do siebie, więc coś chyba w tym jest – dodaje z uśmiechem.

Decyzję o ślubie podjęli rok temu. - Oświadczyny to był to totalny spontan – mówi Dorota. - Wróciłam z jakiegoś wyjazdu, chyba o 2 czy 3 w nocy. I wtedy się oświadczył – opowiada. - Bo pierścionek zamówiony był już wcześniej i miałem go dać przed wyjazdem, ale jubiler się nie wyrobił i pojechałaś bez pierścionka – wcina się Tomek. Czy stresował się przy zaręczynach? - Nie, raczej nie. I tak już wiedzieliśmy, że chcemy być razem. I wiedziałem, że mi nie odmówi, bo już dobrze znam Dorotkę, chociaż z drugiej zawsze jakiś tam stresik był, wiadomo.

Plany weselne układali wspólnie. Dorota opowiadała Tomkowi jakie zwyczaje weselne są w jej rodzinnych Rzepiskach. Dla pochodzącego z Warszawy Tomka dwudniowe wesele na ponad 100 osób było nowością, ale dał się przekonać na taką „imprezę”. Pomysł bryczek konnych podczas wesela to pomysł Doroty. - Bardzo chciałam jechać końmi z kościoła do remizy. Moja siostra miała dwa lata temu wesele i bardzo mi się to spodobało. Stwierdziłam, że samochodami mogę byle kiedy pojechać, a to jest jednak wyjątkowy dzień.

Weselna zabawa zaczęła się już na kilkanaście godzin przed ślubem. Jeszcze wtedy narzeczeni wraz z grupą przyjaciół z Lasek do późnych godzin wieczornych śpiewali i bawili się na przydomowym tarasie w Rzepiskach. Następnego dnia Dorota i Tomek stanęli przed ołtarzem jurgowskiego kościoła parafialnego pw. św. Sebastiana. - O ja to miałam stres – mówi Dorota. - Znajomi myśleli aż, że się rozpłaczę – mówi z uśmiechem. - A ja sobie pomyślałem po błogosławieństwie, że maszyna już ruszyła i tak nic z tym nie zrobię, więc szkoda się stresować – mówi Tomek.Na szczęście przysięga poszła gładko i bez wpadek. W dalszą drogę, na zabawę do remizy w Białce Tatrzańskiej, w towarzystwie naszych koni i wozaków, ruszyli już wspólnie jako Młoda Para.


- Trochę się baliśmy, że deszcz spadnie, bo zaczęło się chmurzyć i w tym czasie w pobliskich miejscowościach silny wiatr łamał konary drzew, ale nam się udało i zajechaliśmy bez przeszkód – opowiada Tomek.

Po obiedzie, zgodnie z tradycją, Dorotę i Tomka czekał pierwszy taniec. Wybrali walc angielski. Trudne? Nie dla nich! - Jeździliśmy do Bydgoszczy, aby uczyć się tańca. Rodzina Tomka jest bardzo „taneczna”. Tańczą w zespołach, jeżdżą po świecie, zdobywają nagrody, więc lekcje braliśmy u prawdziwych profesjonalistów. Ja się mocno stresowałam przed pierwszym tańcem – opowiada Dorota. - Ja oczywiście też trochę, ale wiedziałem, że prowadzę i że będzie dobrze – dodaje z uśmiechem Tomek.

Później na młodych i licznie zgromadzonych gości czekała zabawa, która trwała do białego rana. I oczywiście w niedzielę poprawiny, które również przeciągnęły się do późnych godzin nocnych. - Zabawa była udana. Chwalą zespół „Murań”, szczególnie za zróżnicowany repertuar piosenek. - Super grali, widać, zespół wie o co chodzi, bo zabawa była bardzo udana – ocenia pan młody.

Plany na przyszłość? - Jedziemy do Warszawy – mówi Tomek. - Tam zdecydowanie jest łatwiej o pracę, szczególnie dla ludzi niewidomych. Aktualnie zajmuję się realizacją dźwięku, nagrywaniem audiobooków, ale mam też kilka innych ciekawych planów. Tworzę muzykę na klawiszach, więc może i w tym kierunku chcę się rozwijać – dodaje.

Dorocie i Tomkowi z całego serca życzymy
wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Szczęść Wam Boże!Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pytac jo se pytac 2015-08-13 09:47:26
ciupazka
ze niby o jakiyj zdradziy godos?cy jo napisol ze to moje slowa?wyraznie napiasne mos jak byk ze takie wypytowiny robiyl Ujek Jasiyk som one na gogglak a co pod nimito juz widocnie niewozne bo nima autora a jo poprostu wklyj tak jak ty moje zycenia ponizej i nkie wide sprawy o co robic awanture i nazywac kogosi paprokiem czy pofsyewackom.pod kogok to siy podsyl? a cyrwieniym sie teroz ale z tego powodu ze nibys taka swiatlo i wyksztalcono a progujes miy rugowac z mojego rodu...bylas materacem ze wiys zek nie jesdt potomkiem Mostowyk? to fto tu jest paprosiym pytom ci sie jo teroz...Marys zastanow siy casem co przelywos na papiyr bo po tym jest slad i jedno vi zycem...troske pokory bos juz nie piyrsyj mlodfosci i takie wychyry z twojej strony som trosecke nie na miejscu...bywoj i do uwidzenio w Poroninie moze i na grobie twojej mamy a mojej cu ci pasu cu nie ciotki bo tak zek twojom mame nazywol i tak juz ostanie.pozdrowienia z Proninina....dalsy kuzyn ....pytac jo se pytac heheheheheh
ciupazka2 2015-08-12 19:42:44
Toto Cie zdradziyło:

"Nei, jadom se z kościoła a my ino "Cyganami" z czyżuniom i Forumowicami
i dalyj juz bee Jessyk opowiadała jako to córce na weselu śpiywali i
jako sie wesele udało.

Telo.Pozdr. Niek sie ta weselom do biołego rania. My Forumowice z
Poronina zycymy syćkiego nolepsego Młodym na nowyj drózce zywobycio.
A fiakrom serdecny Bog zaploc za sycko i zyceni cierpliwosci pomimo telu przykrosci..bywojcie zdrowi i weselisycka
ba haj!

Hej weslosc weslosc kiedy ciy bedziy dosc
nasyj weslosci kozdy nom zozdrosci.!

Poźryj se na Forum Zakopane Gazeta.pl i nońdzies te nase ukwalowanio, moje , czyżuni ( Pana Krzysztofa), i Jessyk ( z Dunajca ) wypociny, a Ujek som mi zycynio składoł w swoim casie, nie zyje od poru roków, ale o tym tyz nie wiys, haj. Na pogrzebie jego tyz byłam we Wrocławiu. I w Poroninie, a Tobie tam nie było....Juz teroz wiym ftoś Ty! Podsywka! Cyrwiyń sie Ty!
strzalka70 2015-08-11 23:14:47
Dorotko i Tomku, Wszystkiego co najlepsze na Waszej nowej drodze życia, Spełnienia Waszych marzeń. Pozdrawiam Ania Słupsk
kosiuba1 2015-08-11 15:38:41
Zamelduj to swojemu koniowi a ja ci się z niczego nie myśle tłumaczyć.
do kasiuba 2015-08-11 11:29:23
coty widzisz madrego w tej odpowiedzi poza bezpodstawnym obrazaniem isamozachwytem nad soba sama ciupazki....moze wskaz i uzasadnij swoja ocene
kosiuba1 2015-08-11 08:28:14
Ciupazka bardzo mądrze odpisała temu co się mieni PYTACEM.
Pukac 2015-08-11 08:09:55
W dalszym ciągu czekam na opinię pewnej pani z dużą nadwagą.
Pukac 2015-08-11 08:09:17
W dalszym ciągu czekam na opinię pewnej z dużą nadwagą.
do ciupazka 2015-08-11 05:31:33
cosik zle z twoim cytaniem ze zrozummieniem
przecie wyraznie pise ze to slowa Jaska Mostowego ..nie dowidzis juz cy co?
przecytoj se jesce roz

na tyj nowyj drodzezycyniaa syckiego nolepsego a przede syckim opatrznosci Boskiej i milosci bliznik tak jak to zycyl syckim mlodym moj sw.pamieci wojek Jasiek Mostowy a na wypytowinak godol do mlodyk tak:
Fan Pytaca 2015-08-11 05:17:45
@ciupazka2

nieeladniy trosecke tak bez powodu strofowac kogosik jak siy nie jest pewnymz kim siy mo do cynienio..bo wychodzina to ze jest siy ptoskiem cow swoje gniozdo sro
Telo ci ino powiym ze Twoja siostry z Poronina majom o nim troske inne dzaniy jakTy,a wiym bo znom i jego i Twojy siostryhhehe
malo tego powiym ci e zanim wos po swiecie loztyrmaniylo toscie rosli razem anawet z niewtorymi siypolewali w polewacke ..reste ci nie bede godol bo widze zes troseck spaniala i mimo sycko zabocyla duzo ijesce miy wysmiejys hehehehee


aha a wypytowiny Jana Guta Moestowego som jest w cymsi takim jak Gogle i jak juz to pytac pewniy za nim przepisol i za Grelokiem anie za tobom..zyndz na ziym i troche pokory niek cie ta duma tak nie ozpiyro
PYTAC JO SE PYTAC 2015-08-11 04:55:48
@ciupazka2
na som pocontek powiym ci cosik co spowoduje ze siy trosecke zacyrwiynis
po piyrse to cok napisol to zoden cytatz twojego pisanio bok takiego na ocy nniewidziol poza tym co casami tutok nabazgros ino poprostu powtorka poru slow UJKA JASKAA GUTTA MOSTOWEGO ftory siedzil we Wroclawiu i cy Ci sie to podobo cy niy to byl to moj ujek .Cynsc swojej tworcosci nawet w rekpisak ostawil miros kie byl za wodom i tamok my nawet z kolem Poronianskim z tego korzystali na obchodach i rocznicak powstanio kola.
jak widzis ciskol i mnie los chocka alek siy wrocil i siedzem tu ka sie urodziyl jo i moi lojowiei dziadowie.
Przyko mi trosecke ze jednaki w mojej rodziniy Mostowyk jest taki ktosik co nie wiedzoc na pewne z kim mo do godanio nazywo kogosik paprokiemino temu ze uzurpuje se praa autorskie do nieswojej tworcosci..chyba wiys o cym pisem.Widzem ze to ze cie los cisnon prrecki i wroslas w te klimaty miejskiy zmiynylo ty Twoj charakter i mos leciutkie parciy na szklo jak to obecniy godajom.
to by bylo na telo,paasowalo by ci napisac troche wiycyj ale tu nie miyjsce na przepychanki i to do tego rodzinne,bo cy ci siy to podobo cy niy ale niestety som my po rodziniy.
Coz rodziny siy nie wybieo...pojryj sama po zdjeciak ze zjazdow Mostowyk i ocen sama ze som tam roznego pokroju ludziska bo tak jo to nazywom.
Mimo sycko zycem Ci zdrowio i casami zdrowego pomyslenio zanim cosik przelejys na papiyr...tak Jak Ujek JASIYK...haj.
a fto jo jest to jednak ci niekoniecne wiedziec wystarcy ze wiedzom ci co powinni ..nawet twoi noblizsi z Poronina
gosc 2015-08-10 22:31:19
@ kulawy marian , dobrze ze toto o weselu nie wiedzialo . Szczesc Boze mlodej pieknej parze!
ciupazka2 2015-08-10 17:29:01
Do: PYTAC JO SE PYTAC

Wies, ozsniesło nos po świecie , jednego tu , drugiego tam... poślimy dołu. Za chlebem, za zywobyciem lepsym, moze ??? Ftos wiy?

A kie nawracom tutok, bo casami zaduje wiaterek i przbacuje mi, ze wymiót mnie spod Tater jak to nosiynie mlycoka, a wroślimy juz , niestety, ka indziyj, ka komu popadło, haj... I co? Patrze na fotki, na tyn cas miniony, słysem do dzisiok tyn góralskom nute, i nie dziwota, ze mnie tu i terozki poderwało, kie cytom tótó, cok napisała jo pore roków temu na F.Zakopane Gazeta. pl w gwarze, a terozki PYTAC JO SE PYTAC cytuje, hale ani słówka za kim? Skoda... Mój ujek Jasiek Gutt Mostowy to nie Twój ujyk... Haj!

Poronin tyz Wom zycy dobrze, choć jest w Lublinie, nie roz , nie dwa fciołby lecieć ku swoim, i tam ka ojców groby, ale nie zawse sie do. Zaziyro do TP i fce nakormić usy, ocyska tym, cym przesionknon do cna za młodu. Nie zawse sie do... I cyto swoje ( cytoj cudze) dumacki pod piyknymi zdjyńciami . Ładnie to tak, przecie trza było podać za kim sie powtorzos. Jesce zyje i cytom . A cemu, bok furt zgłodniało swojskiej muzyki, gwary i tradycji. Gratuluje młodym, zyce Im scyńścio w zyciu. Bydźcie ino wyrozumiali dlo sie, zawse.

Ciekawość mnie biere, fto to tyn PYTAC JO SE PYTAC, racyj kryntac i śpekulant Babroń jedyn i telo.
Pozdr.
kulawy marian 2015-08-09 21:02:37
Dedykuję te piekne zdjecia koni paniom z TOnZ .......z Morskiego Oka
PYTAC JO SE PYTAC 2015-08-09 07:17:55
na tyj nowyj drodzezycyniaa syckiego nolepsego a przede syckim opatrznosci Boskiej i milosci bliznik tak jak to zycyl syckim mlodym moj sw.pamieci wojek Jasiek Mostowy a na wypytowinak godol do mlodyk tak:


Kochani Państwo Młodzi!

Przyseł was dziyń weselny, coście go cekali
Od casu kiedyście sie s nami dogodali,
Ze zyć fcecie juz razym, razym se gazdować
A jak Bog do - i dzieci gromadke przychować.

Dziś staniycie w kościele przed ołtorzem Boga
I zacnie sie ti Wasa wspolno, nowo droga.
My zaś syćka , co przy tym w kościyle bedziemy,
Z serca o Wase scęście, do Boga westchniemy.

Stojom tu ojce, matki, co wom zycie dali
A pote wos na ludzi godnie wychowali.
Niek ze Óni nojpiyrwyj wos tu przezegnajom,
Bo swoje rodzicielskie prawa na to majom.

Pytojcie ik na klynckak, by nie pamiętali,
Coście im pewnie nie roz i nadokucali.
Ojcowie i wy matki młodyk błogosłowcie,
Wy, muzycy , "Serdecno Matko.." przy tym im grojcie.

Jedzoymy, jedziymy, , hej, do ślubu godnego,
Zachowoj nos Boze , hej, od syćkiego zlego.

Ej sumiała wodzocka, hej, sumioala sumioała,
Plakała dziewcyna, hej, kiedy se ślub brała.

Wysła se z kościola, hej, stanyna na progu,
Juz jek sie wydała, hej, kwałaz Panu bogu!

Siadoj, Maryś na wóz, hej, warkocyki załoz,
Załóz do kolecka, boś juz nie dziywecka!

Nei, jadom se z kościoła a my ino "Cyganami" z czyżuniom i Forumowicami
i dalyj juz bee Jessyk opowiadała jako to córce na weselu śpiywali i
jako sie wesele udało.

Telo.Pozdr. Niek sie ta weselom do biołego rania. My Forumowice z
Poronina zycymy syćkiego nolepsego Młodym na nowyj drózce zywobycio.
A fiakrom serdecny Bog zaploc za sycko i zyceni cierpliwosci pomimo telu przykrosci..bywojcie zdrowi i weselisycka
ba haj!

Hej weslosc weslosc kiedy ciy bedziy dosc
nasyj weslosci kozdy nom zozdrosci.!
sp 2015-08-09 05:51:07
Fibi, znowoz zes se chlapla..
Lach 2015-08-09 02:48:18
Szkoda, że Steve Wonder juz nie żyje, mógłby zagrać na weselu.
Pukac 2015-08-09 02:38:38
Beaciu, wszystko na zdjęciach OK ?
Fibi 2015-08-08 23:25:33
Piękne zdjęcia, aż miło popatrzeć :)
Młodej Parze dużo Szczęścia i błogosławieństwa Bożego na Nowej Drodze życia.
Oby ta droga była mało wyboista i oby zawsze obydwoje szczęśliwie docierali do celu, który sobie obiorą!
Szczęść Wam Boże!
 • PRACA | dam
  Poszukiwana osoba do opieki przy starszym mężczyźnie na Maruszynie. Możliwość zakwaterowania.
  Tel.: 182754849 lub 602446792
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawca/ową do szycia kurtek skórzanych.Nowy targ praca stała.Nowy Targ
  Tel.: 601508717
  E-mail: waciop@interia.pl
  GG: Nowy Targ
  Inne: Piotr
 • MOTORYZACJA | inne
  Wycinka Przycinka Drzew w TRUDNYCH WARUNKACH 691317098 anbud-biuro@wp.pl
  Tel.: 691317098
  E-mail: kic-and@wp.pl
  GG: ZĄB
  Inne: ANDRZEJ
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIE DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ itp. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  OFERTA PRACY W COS-OPO ZAKOPANE: RZEMIEŚLNIK W ZAWODZIE KONSERWATOR OBIEKTÓW SPORTOWYCH. Szczegóły:
  WWW: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • PRACA | dam
  OFERTA PRACY W COS-OPO ZAKOPANE: SPECJALISTA W DZIALE FINANSOWO-KSIĘGOWYM. Szczegóły:
  WWW: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • PRACA | dam
  OFERTA PRACY W COS-OPO ZAKOPANE: TECHNOLOG ŻYWIENIA. Szczegóły:
  WWW: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • POŻYCZKI
  AUTO POŻYCZKA -DLA ODRZUCONYCH PRZEZ BANKI, -BEZ SPRAWDZENIA ŻADNYCH BAZ. T- 500 072 678.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MERCEDES 300 SPORTLINE, r.91 - 150 KM,
  Tel.: 668 198 487
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  4X4 C360 3P WSPOMAGANIE -
  Tel.: 668 198 487
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do roznoszenia ulotek
  Tel.: 693636136
 • USŁUGI | budowlane
  Odśnieżanie dachów
  Tel.: 511398998
 • PRACA | dam
  przyjmę dziewczynę do pensjonatu,pomoc,kuchnia,jadalnia
  Tel.: 1820 11076 kom.728796709
  E-mail: annachy@gazeta.pl
 • PRACA | dam
  Nie palącą dziewczynę do pomocy:pokojówka kelnerka kuchnia w Bukowinie Tatrzańskiej od zaraz z zamieszkaniem i wyżywieniem 602742925
  Tel.: 602742925
  E-mail: dwbasia@neostrada.pl
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Sprzedam witryny chłodnicze ze sklepu w dobrym stanie 602742925
  Tel.: 602742925
  E-mail: dwbasia@neostrada.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
  Tel.: 880823102
  E-mail: firmafilas@gmail.com
 • RÓŻNE
  Zapraszamy osoby w wieku 60+ do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach komputerowych oraz florystycznych, które rozpoczną się w drugiej połowie stycznia 2019 roku. Warsztaty będą odbywały się w Białym Dunajcu w ramach Podhalańskiego Centrum Aktywności Lokalnej. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "Meritum"
  Tel.: Więcej informacji pod numerem telefonu: 884 990 478
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe i tradycyjne, wykończenia wnętrz Tel: 516 175 182,
  Tel.: 886 417 003
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
 • PRACA | dam
  Nowy Targ, zatrudnię ZŁOTĄ RĄCZKĘ, chętnie rencistę . Tel. 606 123 437
 • PRACA | dam
  C. H."Stopiak" w Nowym Targu zatrudni SPRZĄTACZKĘ z doświadczeniem na 1/2 etatu. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY DZIEWCZYNY NA STANOWISKO SPRZEDAWCA do butiku WYMAGANIA: kreatywność, zainteresowanie modą, samodzielność i zaangażowanie, UMOWA O PRACĘ PEŁNY ETAT na czas nieokreślony, WYNAGRODZENIE 2500-3000 tys. brutto
  Tel.: 660-521-738
  E-mail: bazaarconceptstore1@gmail.com
  WWW: www.facebook.com/bazaarconceptstore
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA stacji BP Jodła w Zakopanem - dołącz do zespołu. Oferujemy: - pracę w stabilnej firmie, - atrakcyjne wynagrodzenie 2993-3542 zł/mies. i premie, - wymiar etatu dostosowany do twoich potrzeb, - ścieżki kariery: możliwość aplikowania na wyższe stanowiska. Kontakt telefoniczny: 784 095 202. Odpowiedzi prosimy kierować przez poniższy link:
  WWW: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=8c1de992f5354fa18312c9f2cac0b97b
 • USŁUGI | budowlane
  RENOWACJE ŁAZIENEK, REMONTY OGÓLNE - firma z 20-letnim doświadczeniem. 505 966 625.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-01-16 20:53 Zbiórka krwi 2019-01-16 20:38 Plac Niepodległości wreszcie ożył 1 2019-01-16 19:26 Bez podnośnika ani rusz 2019-01-16 18:50 W ferie nie ma nudy 2019-01-16 18:47 Zdrój melomana 2019-01-16 18:44 Śmieciu drogi 2019-01-16 18:14 Serce ze świec dla prezydenta Pawła Adamowicza (WIDEO) 1 2019-01-16 17:35 Giewont przeniósł się na Krupówki. Jest nawet informacja o zagrożeniu lawinowym 2 2019-01-16 17:00 Senior w akcji 1 2019-01-16 16:54 Zakopane przegrywa walkę ze śniegiem? Mieszkańcy krytykują oświadczenie burmistrza 24 2019-01-16 16:39 Kiedyś to się odśnieżało! 4 2019-01-16 15:39 Koszmar na drodze Krościenko - Nowy Targ 6 2019-01-16 15:30 Nie jest lekko. Chodnikiem się nie da, zostaje ulica 1 2019-01-16 14:28 Burmistrz Zakopanego apeluje. Zostawcie samochody i poruszajcie się piechotą 15 2019-01-16 14:19 Nartostrada z Hali Gąsienicowej do Kuźnic pod śniegiem 2 2019-01-16 14:05 Troszkę nasypało, czas chwycić za łopatę 2 2019-01-16 13:49 Idź na Krupówki, wstąp do armii! 3 2019-01-16 13:44 Wszystko płynie - z suchą stopą do domu nie wrócisz 3 2019-01-16 13:40 Zasypana droga na Pająkówce w Kościelisku 4 2019-01-16 13:31 Serce ze świec dla Pawła Adamowicza 2019-01-16 13:31 Trzymać nerwy na wodzy i chwytać za łopaty 2 2019-01-16 13:27 Uwaga lawiny 2019-01-16 13:26 Samochody przywalone zwałami śniegu 2 2019-01-16 12:49 Odwołane egzaminy na prawo jazdy w Nowym Targu 1 2019-01-16 12:35 Zakopane: ulice tylko dla pieszych 2019-01-16 12:29 Brak dojścia do stacji - PKP śpi 2019-01-16 11:51 Ślisko i niebezpiecznie na szlakach 2019-01-16 11:38 W Zakopanem również akcja #muremzaowsiakiem 6 2019-01-16 11:28 Przyszła odwilż - wszystko płynie 2019-01-16 11:19 Zobaczcie jak wyglądała wielka lawina w Alpach (WIDEO) 1 2019-01-16 10:50 Śnieg przestaje padać. Niżej odwilż, wyżej mróz. Lawinowa czwórka 2019-01-16 10:01 Teledysk licelistów 1 2019-01-16 09:26 Tyle śniegu jeszcze tej zimy nie było, ale do rekordu wszech czasów sporo brakuje 1 2019-01-16 08:01 Bezpiecznie na zimowisku 2019-01-15 22:36 Przejście graniczne w Chyżnem otwarte 2019-01-15 21:26 Zatarasowana ul. Weteranów Wojny 3 2019-01-15 20:50 Śnieg paraliżuje słowacką Orawę (WIDEO) 2019-01-15 20:48 Parkingi zasypane. Także te dla niepełnosprawnych 1 2019-01-15 20:29 Autobus na Robów nie pojedzie, bo to się nie opłaca 2019-01-15 20:12 Zabrali kluczyki pijanemu kierowcy w Kuźnicach. Ile miał promili? 1 2019-01-15 20:02 Zapraszamy na Krupówki, największą darmową ślizgawkę w mieście 5 2019-01-15 18:37 Skazani na siebie 2 2019-01-15 18:16 Trudne warunki, autobus utknął na drodze 3 2019-01-15 18:15 Oni powalczą na Wielkiej Krokwi 3 2019-01-15 18:09 Zamknięte przejście graniczne w Chyżnem 2019-01-15 17:44 Znowu mamy czwarty stopień zagrożenia lawinowgo 1 2019-01-15 17:18 Orkiestra zagrała też w Chicago 1 2019-01-15 16:50 Zasypane trasy biegowe 2 2019-01-15 16:23 Taka zima w Kuźninach (WIDEO) 2019-01-15 16:04 Zakopianka zamknięta dla samochodów ciężarowych 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-01-16 21:56 1. A ja przewiduję w Zakopanem od piątku do niedzieli zlot miłośników letniego ogumienia. I powtórka z rozrywki z 02.01.2019. Jak to szło? ,,skoki,skoki w Zakopanem, w korku stoją pani z panem". I tyle w temacie. 2019-01-16 21:53 2. Trzeba kogoś kompetentnego do organizacji odśnieżania ulic 2,30godz.w nocy przyjechali autem z pustą paka z tylu traktor z wirnikiem ućieli 25cm zakrętu i z pustą paka zawroćili i pojechali szkoda paliwa Dla niepełnosprawnych choćiasz odgarńijcie miejsca 2019-01-16 21:47 3. Dzisiaj niestety konie są od tego, żeby wylegiwały się na leżaczkach pod palmami. To może zieloni z ekoterrorystami wezmą teraz za łopaty? 2019-01-16 21:43 4. O mój boże to wyleźcie zakopiańskie marudy przed te odwalone za warszawski hajs chałupy i se odśnieżcie, bo żal słuchać waszego wiecznego boli dupy. W górach mieszkają i w szoku, że śnieg pada xD Góralscy Janusze xD Ale zanim stopnieje to zróbcie ładne foty żeby na booking.com wrzucić przy waszych pensjonacikach, do których ciągnięcie na lewo wodę xD 2019-01-16 21:38 5. Całe szczęście, że dobrzy ludzie z urzędu miasta dodali trochę pozytywnych komentarzy, bo by wyszło że ich szef nie nadaje się do zarządzania miastem... Jeszcze by go mieszkańcy go wywieźli na lopatach (bo taczki ugrzęzną) z urzędu... 2019-01-16 21:37 6. Wystarczy przejść po osiedlach to widać jak są zawalone śniegiem .Tragedia.. Blokersy roszczniowi są i pretensje do burmistrza o wszystko, ale swojego podwórka się nie chce odśnieżyć, ze aż z klatki nie ma wyjscia i jakoś nikt nie skarży się na spółdzielnię do Tygodnika.. i to jest ok ... Straż niech mandaty wlepia za te chodniki, zaraz będzie cisza a zacznie łopatowanie... Ps Pługi jeżdżą dzień i noc i robią co mogą... Dziękuję za to, ponieważ w nocy musiałam wzywać karetkę ,przyjechała bardzo szybko mimo zawieruchy droga byla idealna... 2019-01-16 21:14 7. A ja mam inny apel: Burmistrzu, nie ośmieszaj się. I nie ośmieszaj miasta! Czas zabrać się do pracy. Konkretnej pracy! 2019-01-16 21:07 8. Alle się porobiło, przed wiosną mamy zimę. Takie pytanko ? czy to wina burmistrza, czy PiS zawinił. A może to wina tych co na urzędującego burmistrza głosowali. Warto dogłębnie przeanalizować wariant w którym na tronie w zakopiańskim urzędzie siedział by ktoś inny, ktoś lepszy. Na pewno nie dopuścił by do tak obfitych opadów śniegu w tak krótkim czasie. A jeśli już by się to nie udało, to wywózkę śniegu zarządził by już zaraz po Wszystkich Świętych. Można też postawić pewnik, że nie dopuścił by też do organizacji imprezy sylwestrowej w naszym kochanym mieście. Warto zauważyć, że intensywne opady zaczęły się 2 stycznia, czyli zaraz po tejże imprezie. Nasuwa się z tego wniosek, że te odgłosy (wydzieranie się przez jakichś tam artystów, kocia muzyka) zwariowana gra świateł, huki, obsikiwanie słupków i latarń i jeszcze tuzin negatywnych zjawisk związanych z tym wydarzeniem, ściągnęły na nasze zadymione miasto chmury z obfitymi opadami śniegu. A może by wyrwał kilka kartek z kalendarza, żeby po jesieni była wiosna. Ale żeście skrzętni, jak stara panna co ją nikt nie chce! 2019-01-16 21:07 9. Brawo :) Coś oryginalnego, a nie tylko kolejny bałwan ;) 2019-01-16 21:06 10. Wlasnie nie odsnieza m park, tylko jakas firma na KTT, m park zawsze wywiazywal sie przyzwoicie
2019-01-16 10:07 1. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 2. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 3. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 4. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 5. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy. 2019-01-04 23:46 6. Książka taka sobie,jak zresztą inna tej autorki,,Zakopane odkopane".Najlepsza pozycja o Tatrach,ratownictwie jaką czytalem to bez watpienia,,Góry mojej mlodosci"Jerzego Hajdukiewicza. 2019-01-03 14:30 7. polecam zobaczyć na żywo oraz można sobie coś wybrać i kupić 2018-12-27 09:27 8. Jakoś dziwnie przypomina okładkę i szatę graficzną i treść książki Jagiełły... Nie podoba mis ie to, tak sie nie robi! 2018-12-14 23:05 9. Że tak powiem książka nudna pisana tylko dla pieniędzy . Czyta sie jak wiadomości na portalu informacyjnym przy niej kroniki topr to wybitne dzieło :) czy januszom w klapkach otworzy oczy - nie sądzę . Pozdrowienia dla TOPR :) 2018-12-11 10:33 10. To prawda, do Jagiełły autorce tej książki jest daleko, bardzo daleko. A książka jest nudna, niestety.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP

Album TP