Reklama

2017-10-31 10:57:43

Blog

Tytuł wpisu: wierzy, papieży, bieży?

Reklama
reklama
Reklama

Kto wierzy w pieniądze papieży, a kto za Lutrem bieży?Kto wierzy w pieniądze papieży, a kto za Lutrem bieży? Odcinek 1


Aby zwiększyć dochody Kościoła, papież w połowie wieku XV oręduje: „ … odpuszczeniem grzechów zostają objęte te dusze, które po śmierci dostały się do czyśćca”. Zbawienie jest teraz dostępne dla jeszcze większej liczby zmarłych. Za zbawienie dusz czystościowych płacą oczywiście żyjący. Przychody papieża i Państwa Kościelnego rosną.

W świętym roku 1500 papież osobiście prowadzi wielkie Kampanie Odpustowe z hasłami: „Ledwo brzęk pieniądza skarbona poczuje, a już dusza z czyśćca migiem wyskakuje.” i „Gdy dukat w skarbonie zadźwięczy, dusza w czyśćcu już nie jęczy.”

Państwo Kościelne za pomocą handlu odpustami bogaci i rozwija się. W 1506 roku kolejny papież Juliusz II kładzie węgiel kamienny pod budowę Bazyliki świętego Piotra, tą, którą znamy z dzisiejszych czasów z Watykanu.

Rok później, 1507, ten sam papież, ustanawia nowe źródło dochodów i ogłasza ze świętego miasta Rzymu urbi et orbi odpust zupełny dla wszystkich, bez wyjątków. Oczywiście ten odpust też jest płatny. „Apetyt rośnie w miarę jedzenia” i odpust obejmuje nawet grzechy, które dopiero katolik popełni.

W tym czasie, jeden z katolickich mnichów niemieckich o imieniu Marcin Luter bieży w swoją pierwszą pielgrzymkę do stolicy Państwa Kościelnego i jego stolicy: świętego miasta Rzymu. Luter jest wtedy wiernym sługą Kościoła. Gdy w Rzymie wrzuca do puszki pokaźną sumę jaką był jeden srebrny floren i wypowiada imię i nazwisko swojego dziadka to wierzy w zbawienie jego duszy.

W zamian za monetę wrzuconą do puszki Luter otrzymuje, od księdza oficjalny certyfikat Kościelny, potwierdzający zbawienie duszy swojego dziadka i polecenie, aby idąc po świętych schodach na kolanach, na każdym stopniu odmawiał modlitwę: Ojcze nasz.

Mnich Luter, wokół siebie widzi tłumy wiernych, które tak jak on,wierzy w papieży i w to, że płacąc swoją krwawicą będą zbawieni i uzdrowieni. Luter też, w świętym mieście, widzi na jakie dobra, przyjemności i zbytki doczesne hierarchowie Kościoła wydają pieniądze parafian.

Luter podczas pielgrzymki zostaje poinformowany o tym, że papież jest zaniepokojony spóźniającymi się opłatami z niemieckich kościołów katolickich. Luter do swojej ojczyzny przybieża z wątpliwościami dotyczącymi jego Katolickiej wiary.

Mija kilka lat i dokładnie 500 lat temu, dnia 31 października 1517 roku, w Niemczech, Luter już jako ksiądz Katolicki wysyła listy do swoich przełożonych. Dzień 31 października w czasach współczesnych, obchodzony jest przez przeciwników i zwolenników Reformacji.


D  z  i  e  ń     3  1     p  a  ź  d  z  i  e  r  n  i  k  a

Przeciwnicy Reformacji:                           Zwolennicy Reformacji:                       

część Kościoła rzymsko-katolickiego            religie i wyznania oparte na Biblii 


Okazja do utwierdzania się w swojej prawdziwej, jedynej,           Okazja do uczczenia Lutra i jego wiary w Boga                                                      

słusznej Tradycji ustanawionej przez człowieka od IV w. n. e. I     i w Słowo Boże objawione w Ewangeliach - I w. n.e.                                                              

Wiara w Kościół, Tradycję, papieża, hierarchię, świętych.       I     Wiara w Boga i Słowo Boże, odrzucenie Tradycji Kościoła.                                               

Przykazanie 2 z Dekalogu wyrzucone, 10 podzielone.             I     Nie wyrzucanie Przykazań z Dekalogu i nie dzielenie ich.                                                  

Odrzucenie nowego przykazania Jezusa Chrystusa.                     Miłość od Boga jako konieczny element potrzebny do zbawienia                            

Reformacja to pomyłka, błąd i klęska, czyli widzenie i            I     człowieka, uczynki z miłości powodują odkupienie win                                               

wytykanie drzazgi w oku bliźniego, nie widzenie belki                i zmazanie grzechów co prowadzi do zbawienia.                                                              

w swoim. Reformacja to herezja, którą trzeba wytępić.            I     Odrzucenie celibatu, świętych itd. - brak potwierdzenia w Biblii.                                                                                              

"Bóg dał nam papiestwo. Zabawmy się", "My i nasi                    "... instytucja papiestwa jest Antychrystem." - Cum postquam                                    

towarzysze wiele skorzystaliśmy na tej starej                               "Kościół rzymsko-katolicki Nierządnicą Babilonu" - Luter                                               

bajeczce o Chrystusie" - słowa papieża Leona X                      I     "Kościół rzymsko-katolicki to Bestia z Apokalipsy" - Luter


Listy Lutra zawierają 95 punktów, zwane też tezami, które wedle legendy, zostały przybite do drzwi kościoła w Wittenberdze. Listy znajdują się do chwili obecnej w muzeum w Sztokholmie. Z wszystkich 95 tez, kilka dotyczy dukatów pobieranych przez księży od parafian za popularną usługę jaką jest płatne zbawienie. Oczywiście, Luter nie wydaje glejtu i nie bierze opłat za tę usługę, pomimo że wierni chcą mu płacić.

Odmowa brania brzęczącej monety od parafianina oznacza mniejsze wpływy Kościoła, na co papież się nie zgadza. Ksiądz Luter w swoich listach do przełożonych, swoje tezy o pieniądzach jak i pozostałe, oparł na tym, że Kościół, papież i kler działają bez związku z Pismem Świętym czyli z pominięciem chrześcijaństwa, inaczej od nauk Jezusa Chrystusa.

Koniec odcinka pierwszego: Kto wierzy w pieniądze papieży, a kto za Lutrem bieży? Odcinek drugi będzie o tym co zrobili z listami Lutra jego przełożeni, o dalszym konflikcie wokół dudków, oraz o tym jak Luter stracił i odrzucił wiarę w obci cudzKościół rzymsko-katolicki, a zadał sobie trud poszukiwania wiary w Boga, w sobie i w Piśmie Świętym, czyli będzie o różnicach między religią rzymsko-katolicką a chrześcijaństwem.

Pozdrawiam wierząco Andrzej Milewski  


Reklama
Dodaj komentarz
Komentowanie tego artukułu zostało zablokowane. Przepraszamy
koniczyna 2017-11-01 17:08:41
starsze małżeństwo, sami,
on puszcza bączka.
ona z uśmiechem - o bączek,
on, z niejaką dumą, tajemniczo - tak, bączek jesienny.
ona zainteresowana - czemu jesienny?
- bo z kasztankiem

i żeby nie było, ze to nie a'propos!
:D:D:D
jac 2017-11-01 16:54:43
Luter w prywatnych zapiskach równał Boga z szatanem. Katolików nazwał m.in. synami szatana, a Mszę św. gorszą od burdelu. Po tym, jak Żydzi nie przyjęli jego nauk, żądał wypędzenia ich z Niemiec. I tak by można mnożyć (albo przeczytać na prawym)
PO myje 2017-11-01 07:10:25
Wróżę autorowi wielką karierę w GW , tam takich potrzebują. Dla równowagi powinien napisać i o tym , cytuje za jednym z obiektywnych portali : " W dzień "święta" reformacji kilka ciekawych cytatów Marcina Lutra, tego niby wielkiego reformatora i największego z wielkich...
- Jeśli kobiety męczą się i umierają po licznych porodach, nic w tym złego; niech umierają, byle tylko rodziły, na to są.
- Zabijać chłopów jak wściekłe psy, bo teraz nie chodzi o cierpliwość i miłosierdzie, lecz jest czas miecza i gniewu, i każdy powinien bić, kłuć i zabijać i książę może teraz przelewem krwi lepiej na niebo zasłużyć niż inni modlitwą.
- Zabić chłopa to nie morderstwo; to pomoc w gaszeniu pożaru. Niech nie będzie półśrodków! Zmiażdżyć ich! Podciąć im gardła!
- Żydzi zasługują na to, by wieszać ich na szubienicy siedem razy wyżej od zwykłych złodziei.
- Żydzi to są tak zdesperowanym, złym i jadowitym czymś, że od 1400 lat byli i są wszelką naszą plagą, chorobą i nieszczęściem. Summa: są prawdziwymi diabłami.
- Porządek wymaga dyscypliny i dlatego baby mają milczeć, gdy mówią mężowie.

Etc., etc. Podobnych cytatów jest tysiące. Im starszy był Luter, tym bardziej mu odbijało (albo jak twierdzą niektórzy egzorcyści - opętanie się nasilało).

I to jest właśnie ten wielki wkład w rozwój dziejów.
Luter jest perwersją nauki Chrystusa.
Obchodząc tego typu święta przykłada się rękę do tej perwersji."
Lady in red 2017-10-31 17:57:18
Na tym portalu to ciężki grzech czytać takiego bloga. Swoją drogą czekam na następne odcinki, bo Reformacja wyszła poza granice Niemiec. Tak na wesoło, to jak Pan Bóg pokazał środkowy palec swoim przedstawicielom handlowym, to czy w ramach gwarancji i uczciwości oddali rodzinie kase?, bo nieboszczyk będzie się smażył.
 • USŁUGI | inne
  MYCIE DOMÓW WEW. Wolne terminy. 880 363 281.
 • PRACA | dam
  Krakowska firma budowlana INSIDE SYSTEM przyjmie do pracy wykwalifikowane brygady tynkarskie z własnym sprzętem lub bez. Praca głownie na terenie Krakowa. Oferujemy możliwość zakwaterowania. Gwarantujemy stabilną pracę przez cały rok i dobre warunki. Kontakt Paweł
  Tel.: 790 444 554
 • PRACA | dam
  OSOBA SPRZĄTAJĄCA POCZTA - Lipnica Wielka, Szczawnica lub Zakopane - 510011464, 510014867
 • BIZNES
  Do wynajęcia na dłuższy okres DZIAŁKA PRZEMYSŁOWO-USŁUGOWA, szer. 25m, dł. 80m, Ratułów, 200 m od Kalbudu. 669 032 602.
 • BIZNES
  Do wynajęcia POWIERZCHNIA UŻYTKOWA 200 m2, z dużym parkingiem - okolice Czarnego Dunajca, pod gabinety, biura itp. 669 032 602.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W PORONINIE ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO POMOC KUCHENNA. PRACA STAŁA. 600 071 887
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię DOM w Zakopanym najlepiej z bali lub mieszkanie w centrum.
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej szuka KELNERKI. Mile widziane doświadczenie.
  Tel.: 609 683 058, 18 20 78 169
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Białce Tatrzańskiej poszukuje energicznej osoby z doświadczeniem do przygotowywania i obsługi bufetu śniadaniowego. Praca w godz. 6:00-12:00 Tel : 608 335 053.
 • PRACA | dam
  Karczma Szymaszkowa zatrudni KUCHARZA ? praca stała, dobre warunki płacowe, tel. 602 766 602.
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni KUCHARZA/KUCHARKĘ praca stała lub sezonowa.
  Tel.: 698763582 lub 608151114
  E-mail: topor@toporow.pl
 • PRACA | dam
  Karczma Szymaszkowa zatrudni KELNERA/KELNERKĘ, tel. 602 766 602.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM DREWNIANY po remoncie, Nowy Targ centrum. 607 98 53 68.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  VW T4, 2000 R., 1.9 TD, STAN BDB, 8-OS.,
  Tel.: 787 170 776.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MERCEDES C-KLASS, 2003 r., 1.8 kompresor, stan bdb, czarny sedan,
  Tel.: 787 170 776.
 • SPRZEDAŻ | różne
  TELEWIZORY UŻYWANE RÓŻNE od 90 zł, TAPCZANIKI od 50 zł -
  Tel.: 694 817 415.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  CIĄGNIK C-360, sprzęt rolniczy
  Tel.: 886712152
 • PRACA | dam
  ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY INSTRUKTORÓW NARCIARSTWA na cały sezon zimowy. Wymagania m.in. doświadczenie w zawodzie i dobra znajomość języka angielskiego. Gwarantujemy możliwość rozwoju i wysokie zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  PRACA W WYPOŻYCZALNI NART w Zakopanem już od teraz! Szukamy młodych i pracowitych osób z dobrą znajomością języka angielskiego w mowie. Oferujemy przeszkolenie z zakresu pracy, możliwość rozwoju i wysokie zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  NIEPALĄCĄ DZIEWCZYNĘ do pomocy w pensjonacie POKOJÓWKA, KELNERKA, POMOC KUCHENNA. Bukowina Tatrzańska - na stałe z zamieszkaniem. 602 74 29 25.
 • PRACA | dam
  Potrzebna PANI DO GOTOWANIA i POMOC do pensjonatu - Białka Tatrzańska. 600 746 779.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ: MENADŻERA, SZEFA KUCHNI, KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ - ZMYWAK. RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Szukam OSOBY DO PROWADZENIA PENSJONATU - Bukowina Tatrzańska. 698 777 227.
 • PRACA | dam
  Potrzebna POMOC do pensjonatu w Białce Tatrzańskiej. 694 011 551.
 • PRACA | dam
  PRACOWNIK GOSPODARCZY Zakopane ul. Małaszyńskiego - 510011464,510014867
 • PRACA | dam
  Karczma pod Gontem w Zakopanem zatrudni KUCHARZA lub KUCHARKĘ z doświadczeniem, praca stała. 500 740 479
 • USŁUGI | budowlane
  POMIARY ELEKTRYCZNE: instalacje nowe, istniejące, po remoncie. Pomiary oświetlenia. Pensjonaty, budynki mieszkalne, biura, itp. Pełna dokumentacja. Wystawiam faktury.
  Tel.: 607085020
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY KIEROWNIKA ZMIANY DO SKLEPU SPORTOWEGO NA KRUPÓWKACH. Umowa o pracę, dobre warunki zatrudnienia. Kontakt:
  Tel.: 605 147 470.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP Samochodów.
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  Kawiarnia w Bukowinie Tatrzańskiej szuka KELNERKI/KELNERA z doświadczeniem. Dobre warunki pracy. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt.
  Tel.: 784569292, 783997156
  E-mail: willa@podmiedza.pl
  Inne: 784569292
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KRAWCOWE do szycia firan.
  Tel.: 578654513
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam wysłodki buraczane suche i mokre.
  Tel.: 663535221
  E-mail: grzesik99@wp.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Wykończenia wnętrz-remonty.
  Tel.: 609066503
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PRACOWNIKÓW na budowę. 500160574
  Tel.: 500160574
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nieruchomości Zakopane - z nami sprzedasz/kupisz szybko i skutecznie.
  Tel.: 530460111
  WWW: NieruchomosciZakopane.pl
 • PRACA | dam
  OSOBĘ NA ZMYWAK I DO POMOCY W KUCHNI. Bukowina Tatrzańska
  Tel.: 510213878
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY POMOCY DOMOWEJ DO PRACY U POLSKIEJ RODZINY POZA GRANICAMI KRAJU. Bezdzietna rodzina przedsiębiorców, przebywająca na stałe zagranicą poszukuje Pani do pracy w charakterze pomocy domowej. Praca na dłuższy czas, na terenie Europy Zachodniej.ZAKRES OBOWIĄZKÓW: sprzątanie, prasowanie, ogólne prace domowe. Z uwagi na charakter pracy poszukujemy osoby wolnej od obowiązków w kraju. Panie zainteresowane podjęciem pracy prosimy o przesłanie CV na podany adrese-mail: mspraca@okpoczta.pl Mile widziane referencje z pracy o podobnym charakterze.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię do pracy POMOC KUCHENNĄ I KELNERKĘ. Umowa o pracę, Białka Tatrzańska. 608 605 414.
 • PRACA | dam
  KIEROWCĘ TIRA. 697 699 752
 • SPRZEDAŻ | różne
  HURTOWNIA SKÓR Z IMPORTU oferuje: KAWAŁKI I CAŁE SKÓRY KOŻUCHOWE (MERYNO I TOSKANĘ) oraz SKÓRY LICOWE I TAPICERSKIE. 608 716 249, 661 215 577.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  NOWO OTWARTY GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - PRZYGOTOWUJEMY IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE do 70 osób, EVENTY - MOŻLIWOŚĆ WYNAJĘCIA SAMEGO LOKALU - ZAKOPANE, CHŁABÓWKA 50A. 601 50 44 86.
  WWW: https://www.facebook.com/Willa-Sport-Zakopane-Firma-DIG-Dariusz-Kr%C3%B3l-182237178575876/?ref=br_rs
 • PRACA | dam
  Restauracja w Nowym Targu poszukuje KUCHARZA. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ ZMIENNIKA NA TAXI - Zakopane -
  Tel.: 888 223 761.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2017-11-18 18:00 MISTRZ I UCZEŃ 2017-11-18 17:54 Tak wygląda toyota po pożarze nad Morskim Okiem 2017-11-18 17:48 Prowadzili po pierwszej serii. Skończyło się na drugiej pozycji 2017-11-18 17:42 Burmistrzu pokaż halę 2017-11-18 16:41 Tańsze niż własna działalność gospodarcza 2017-11-18 15:42 Chart jesienny 2017-11-18 13:42 Codzienna rehabilitacja dla 40 pacjentów 1 2017-11-18 11:48 Uroki zimy pod Giewontem 2017-11-18 10:46 Toyota spłonęła na drodze do Morskiego Oka 4 2017-11-18 09:40 Sylwester i gwiazda "Mam talent" 3 2017-11-18 09:24 Czas przejść do konkretów 2017-11-18 08:46 Zbiórka wielkich gabarytów 1 2017-11-18 08:01 A jednak można! W drewnie, zgodnie z architektoniczną tradycją 8 2017-11-17 23:30 Śmierć w urodziny. Piłkarze Białych Biali Dunajec pożegnali kolegę 2017-11-17 22:44 Znowu biało w Zakopanem (wideo) 2017-11-17 20:25 Bitwa o Morskie Oko. TPN żąda 9 milionów złotych 13 2017-11-17 19:56 Stachura, Osiecka i Brel na „Salonie poezji” 2017-11-17 19:38 Stoch piąty w kwalifikacjach w Wiśle 2017-11-17 16:59 OSP Bukowina Tatrzańska: Straż to pasja i powołanie 2017-11-17 16:53 Pstrągi w Parku Miejskim 5 2017-11-17 16:32 OSP Bustryk: Rozbudowali remizę, marzą o nowym wozie 2017-11-17 16:14 Nie żyje Jan Scheiki 1 2017-11-17 16:01 Dwie osoby ranne w wypadku na zakopiance 2017-11-17 15:52 Parkowanie w mieście. W pogoni za darmową okazją 4 2017-11-17 15:39 XVI Majowe Granie w Kościelisku 2017-11-17 15:00 To jest dobry rok. A dobre rzeczy warto celebrować 2017-11-17 14:44 Przyszpitalne mieszkania terapeutyczne 2017-11-17 14:12 Tytuł wpisu: SPOKÓJ UWAŻNOŚCI, CISZA MEDYTACJI 2017-11-17 14:01 Błędy w granicach działek 2 2017-11-17 13:56 Wystawa Albertyńska. Wernisaż na Olczy 2017-11-17 13:28 Piesek szuka pana 1 2017-11-17 13:14 Jesienny Chart w Zakopanem 2017-11-17 12:24 Marika na żywo na Kasprowym 1 2017-11-17 11:48 Lodowisko na chodnikach, załóż raczki 2 2017-11-17 11:42 W domu tęsknią za "Małym" 2017-11-17 11:41 Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej. Mamy zaproszenia 2017-11-17 11:21 Mała gigantka z Nowego Targu 2017-11-17 11:04 Startuje Puchar Świata w skokach narciarskich 2017-11-17 11:00 Plebiscyt Tygodnika na najlepszą jednostkę OSP. Prowadzi Ratułów 5 2017-11-17 10:30 Od pomysłu do biznesu, czyli startupy w Zakopanem 2017-11-17 09:59 Zbadają jakość powietrza na Harendzie, Skibówkach i Olczy 3 2017-11-17 08:17 Pomoc mimo rozpaczy 1 2017-11-16 22:50 MIASTO GRZECHU 2 2017-11-16 20:58 Radni chcą otwartej ślizgawki w Rynku 5 2017-11-16 20:37 5 miejsc i pomysłów na oświetlenie wnętrz 2017-11-16 19:15 Żegnamy piękną pogodę (wideo) 1 2017-11-16 17:52 Znamy wyniki liczenia kozic w Tatrach. Jest ich trochę mniej 7 2017-11-16 15:54 Ponad 200 pracowników podpisało się pod skargą na telewizję 8 2017-11-16 14:01 Uciekinier na wolności 8 2017-11-16 12:24 Wpadł z bimbrem, bo kradł prąd 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2017-11-11 08:09 1. bodyj ta kany z takim graniym 2017-11-04 20:09 2. Niech spoczywają w wypasie, za życia go nie mieli... 2017-10-25 20:57 3. Lubię jak opowiadają (p. Lisowscy), ale za bardzo koloryzują, bajki lubiłem jak byłem dzieckiem, no i te czapeczki - zwykła błazenada 2017-10-20 22:50 4. Państwo Lisowscy prowadzą w Radio Kraków niezmiernie ciekawą audycję pod nazwą "Południki Szczęścia", od niedawna w czwartki w godz. od 20.00 do 21.00, a wcześniej w soboty pt."Południk Cafe". 12.października w odcinku pt."Uśmiechnięte 'Południki Sżczęścia", p.Lisowscy stwierdzili, że chcieliby jeszcze dotrzeć do Bhutanu, do miejsca, w którym cytuję "poczucie szczęścia i zadowolenia mieszkańców jest ważniejsze od produktu krajowego brutto, [...] oni to mają na co dzień, z tym się budzą i z tym idą spać". Piękne i drogie marzenia, niemniej, marzenia są po to, by je spełniać! Wielu sukcesów i powodzenia!! 2017-10-18 22:24 5. Moniczko piękne zdjęcia zapierają dech w piersiach rzadko kiedy oglądam takie zdjęcia Pełen profesjonalizm 2017-10-18 12:42 6. Pani Moniko piękne zdjęcia pełen profesjonalizm takich zdjęć i ujęć powinien zazdrościć niejeden fotograf Super !!! czapki z głów Po takich zdjęciach powinna Pani otrzymać dużo propozycji . 2017-10-16 21:53 7. Dziekuje Pani Zofi za piekne zdjecia zalaczam je na fecbooku i oglada je znajomi i nie tylko tu w Australi Ameryce i Londyn i Doha 2017-10-10 21:41 8. Przepięknie 2017-10-01 02:28 9. przecież to już zima... 2017-09-20 22:47 10. Każdy pracownik ochrony zdrowia ma obowiazek posiadać indetyfikatkor i w ten sposób odróżnia się pielegniarzy od lekarzy. Poza tym czepki to już przeszłość na oddziałach tego nie ma.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP