Reklama

2015-10-24 19:13:04

Trujące pyły bitumiczne na drodze do Morskiego Oka.

Reklama

To nie jest kurz a pył asfaltowy. W wyniku znaczących przeciążeń, konie odkuwają asfaltową nawierzchnię drogi hacelami podków. Fundacja Viva! od maja 2015 roku prowadziła badania skutków środowiskowych pozornie ekologicznego transportu konnego do Morskiego Oka.


 [informacja prasowa Vivy!]

 70 ton pyłu bitumicznego, zawierającego metale ciężkie, mogło trafić do środowiska Tatrzańskiego Parku Narodowego w ciągu ostatnich 6 lat – podaje Fundacja Viva! I apeluje do Ministerstwa Środowiska o wstrzymanie transportu konnego do Morskiego Oka. To właśnie transport konny, reklamowany jako jedyny ekologiczny transport dla turystów w Tatrach, jest przyczyną niszczenia drogi. Turyści szukający w górach czystego powietrza, powinni unikać więc trasy do Morskiego Oka.

– Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!, po przeprowadzeniu licznych badań na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, wezwała Ministerstwo Środowiska do natychmiastowego wstrzymania transportu konnego na trasie do Morskiego Oka ze względu na szkody środowiskowe i zagrożenie dla zdrowia turystów, jakie ten transport może powodować – mówi Anna Plaszczyk, koordynatorka akcji ratowania koni z Morskiego Oka – Straciliśmy już nadzieję, że urzędnicy pochylą się nad sprawą życia i zdrowia koni, pracujących na tej trasie. Dlatego zbadaliśmy skutki ekologiczne transportu. Okazało się, że taka forma transportu może zagrażać przyrodzie i turystom – dodaje.

Chodzi o badania, jakie w ciągu kilku ostatnich miesięcy zleciła Fundacja Viva! – Zleciliśmy wykonanie badań drogi, w tym jej równości – mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva! – Okazało się, że w miejscach, gdzie dochodzi do ekstremalnych obciążeń i pojawiają się przeciążenia u zwierząt, konie odkuły podkowami nawet ponad 2 cm nawierzchni asfaltu – dodaje. Gołym okiem widać te zniszczenia – dziury, powstałe na skutek działania haceli, specjalnych metalowych gwoździ, wystających z podków, które mają zapobiegać ślizganiu się koni po asfalcie.

Z badania Fundacji Viva! wynika, że w górnej części drogi, w wyniku pracy koni mogły też powstać czynne osuwiska. Droga, wyremontowana została w 2009 roku z funduszu na walkę ze skutkami klęsk żywiołowych Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, za kwotę 12 mln zł. Dziś okazuje się, że droga, po której poruszają się zaprzęgi konne, jest tak zniszczony, że nie spełnia przepisowych standardów drogi lokalnej.

– Chcąc wyjaśnić przyczyny takiego stanu wykonaliśmy również pomiary na odcinku drogi, po którym nie poruszają się konie, ale każdego dnia setki samochodów dojeżdżają na parking na Palenicy Białczańskiej – tłumaczy Anna Plaszczyk – Ten odcinek również był remontowany. Badanie wykazało, że odcinek po którym poruszają się konie, nadaje się do natychmiastowego remontu. Tymczasem nawierzchnia drogi, którą auta dojeżdżają na parking jest w świetnym stanie. Dzięki temu mamy pewność, że drogę do Morskiego Oka zniszczyły konie – dodaje.

Z opinii specjalistów wynika, że zniszczenia drogi powoduje transport konny i że nie tylko beton asfaltowy, ale żaden inny typ asfaltu nie wytrzyma obecnego sposobu użytkowania drogi. Nierówności powyżej 26 mm wskazują na mogące występować procesy osuwiskowe. W tych samych miejscach dochodzi do ogromnych przeciążeń u zwierząt, które muszą wyhamować pędzący z prędkością nawet ponad 20 km/h skład, ważący ponad 3 tony (wóz+pasażerowie+dwa konie).

Fundacja podkreśla, że w tym przypadku chodzi o prywatyzację zysków z transportu konnego i uspołecznianie kosztów z niego wynikających. – Drogę zniszczyły konie, które pracują ponad siły dla 60 prywatnych przedsiębiorców, ale za kolejny remont zapłacimy wszyscy – podkreśla Cezary Wyszyński – Trwałość dróg w Polsce jest określona prawem na co najmniej 10 lat, tymczasem w przypadku drogi do Morskiego Oka już po 6 latach droga nadaje się do kapitalnego remontu – podkreśla.

Odkuwanie asfaltu przez konie wiąże się z transmisją do środowiska znacznych ilości pyłów asfaltowych. W celu zmierzenia ilości pyłu, jaka mogła dostać się do środowiska Tatrzańskiego Parku Narodowego, Fundacja Viva! we wrześniu 2015 roku zleciła wykonanie badań tekstury drogi. – Pozwoliło to oszacować już powstałe ubytki w nawierzchni na objętość łączną ok. 38 m sześciennych, co przy uwzględnieniu ciężaru właściwego asfaltu dało wynik ok. 70 ton pyłów asfaltowych, jakie uwolniły się do środowiska ze zniszczonego asfaltu – mówi Cezary Wyszyński – Jest to wartość minimalna, ponieważ nie wykonywaliśmy badań inwazyjnych, dotyczących grubości warstwy ścieralnej, a jedynie zbadaliśmy mikroteksturę istniejącego dywanika asfaltowego – tłumaczy.

W sierpniu 2015 roku Fundacja Viva! zleciła również badania składu pyłu, zalegającego na drodze do Morskiego Oka, na asfaltowym odcinku Palenica Białczańska–Włosienica. Badanie zostało wykonane przez akredytowane laboratorium w Pradze. – Wyniki zaskoczyły nas samych – mówi Anna Plaszczyk – Pył zawiera wyjątkowo duże ilości tytanu i innych metali ciężkich oraz frakcji ropopochodnej i może być niebezpieczny zarówno dla turystów, poruszających się tą drogą, jak i dla środowiska Tatrzańskiego Parku Narodowego – dodaje.

Stężenie metali ciężkich w pyle odkutym z asfaltu przez konie i zalegającym na drodze do Morskiego Oka jest wyjątkowo duże jak na miejsce, w którym nie odbywa się intensywny transport spalinowy. Większość z substancji wykrytych w pyle w ogóle (nawet w minimalnym stężeniu) nie powinno znaleźć się na terenie Parku Narodowego. O ile np. nikiel może występować w środowisku (ale nie w takich ilościach) o tyle kobalt, miedź i frakcje ropopochodne pojawiają się tylko w miejscach zanieczyszczonych (intensywna komunikacja, place budowy itp). Większość z substancji wykrytych w pyle jest wysoce szkodliwa – metale ciężkie uszkadzają ośrodkowy układ nerwowy, niektóre z nich są rakotwórcze (tak jak np. substancje ropopochodne). W pyle oznaczono na przykład chrom, którego nawet niewielkie ilości mają działanie szkodliwe dla zdrowia człowieka – może on prowadzić do wystąpienia reakcji uczuleniowych, ma działanie toksyczne, mutagenne i kancerogenne.

Fundacja Viva! podkreśla, że pył drogowy o takim składzie zanieczyszcza powietrze i glebę. Przez glebę może przedostawać się do cieków wodnych i je zanieczyszczać. Chrom jest bardzo łatwo rozpuszczalny w wodzie i silnie toksyczny. Skład pyłu, pobranego z drogi do Morskiego Oka, świadczy o dużej jej ścieralności. Niewielkie natężenie ruchu samochodów na tej drodze i brak przemysłu, mogącego zanieczyszczać środowisko w znacznym stopniu wskazuje, że jedynym możliwym powodem obecności tych substancji jest bardzo intensywne ścieranie asfaltu przez konie pracujące w zaprzęgach.

– Badając skutki środowiskowe transportu konnego do Morskiego Oka postanowiliśmy również zmierzyć hałas, jaki wozy powodują – mówi Anna Plaszczyk – Pomiary hałasu wykazały, że pojedynczy wóz jadący w dół powoduje hałas na średnim poziomie 74 dB, co może prowadzić do płoszenia zwierząt w terenie ochrony ścisłej, który stanowi około połowy drogi Palenica Białczańska-Włosiennica. Nie bez znaczenia jest wpływ tego hałasu na turystów pieszych, poruszających się tym szlakiem w Parku Narodowym, który winien być strefą ciszy – podkreśla.

Fundacja Viva! zwraca uwagę, że do niszczenia drogi dochodzi tylko w ciągu kilku miesięcy w roku, podczas których w Tatrach nie leży śnieg, a transport konny na drodze do Morskiego Oka jest wyjątkowo intensywny. – Wynika z tego, że większość z tych 70 ton pyłów uwolniła się do środowiska w 5-letnim okresie letnim – tłumaczy Anna Plaszczyk – W czasie suchych dni każdy przejeżdżający trasą wóz konny podrywa do góry pył, który wdychają turyści. Przypomnę, że idąc pod górę większość z nas oddycha ustami, przez co pył trafia do oskrzeli i płuc – dodaje.

– W związku z wynikami naszych najnowszych badań wezwaliśmy Ministerstwo Środowiska do ostatecznego zatrzymania transportu do Morskiego Oka – podkreśla Cezary Wyszyński – My zwracamy uwagę nie tylko na nasz główny obszar zainteresowania, jakim jest życie i zdrowie zwierząt, ale także na zanieczyszczenie terenów Natura2000 i zdrowie turystów. Byłoby uczciwie, gdyby Ministerstwo Środowiska i władze Tatrzańskiego Parku Narodowego z równą troską podeszły do zdrowia i życia koni, jak i stanu środowiska oraz gatunków chronionych prawem – dodaje.


Filmik obrazujący odkuty asfalt można zobaczyć : https://www.facebook.com/ video.php?v=758803094155325&set= vb.399179983450973&type=2&theater
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
cos na to wskazuje 2016-02-06 13:58:27
wszystko na to wskazuje ze pomalu pekaszi uszy opuszczasz po sobie bo juz nie masz ssie cego czepic jaak tej tradycjihehehehe jak zwal tak zwal a tgransport byl jest ibedzie...na bank wczesniej pekniesz
uorcyk 2016-02-04 11:55:38
tradycyjny transport , dorozka wlasnie - widac ich w innych dolinach i na dodoatek bardziej płasko ukształtowanych w porownaniu z trasa do MO- a nie landarą. No to może pęknę :)
fakty sa takie 2016-01-31 06:22:21
ale byly,sa i bedom chocbys pekla hahaha
uorcyk 2016-01-29 21:37:08
bo ich tam nie powinno byc przy tych landarach!
fakty sa takie 2016-01-25 11:51:14
gdyby miala racje to juz koni w Morskim Oku by nie bylo.
uorcyk 2015-12-17 19:59:28
bo ma rację :)
heheheh 2015-11-26 14:56:48
a ta asfaltowka dalej swoje?
fiakier bez bica 2015-11-25 22:07:17
cyt
Pseudonim: uorcyk 2015-11-25 15:37:22
ciekawe, ze na Gubałowce czy w Zakopanem tego odkuwania nie ma a przeciez jest gorecej niz na drodze do MO ? baaardzo ciekawe :)


a pewna jestees ze nie ma? badalas?
bo patrzac na fotke w artykule ostatnim o wywrotce konia na podjezdzie na gubalowke wyglada ze na bank jest

i cikawe wlsni czemu tu nie badalas i czy bedziesz tu bedzisz badac?

BARDZO CIEKAWE
uorcyk 2015-11-25 15:37:22
ciekawe, ze na Gubałowce czy w Zakopanem tego odkuwania nie ma a przeciez jest gorecej niz na drodze do MO ? baaardzo ciekawe :)
hehhehehhe 2015-11-24 09:40:07
dodam tylko ze najlepiej siee odkuwa koniom asfaalt leecie kiedy pod wplyweem temp zmiekniei jst jak plastelina
wtedy wlsnie odkuwane sa te naajwieksze 25mm okruchy z leepiszcza asfaltoweego.heheheheheheeh ktorew postaci pylu unosza sie nad morskim okiem i rozpuszczaja sie w wodzie czyniac straszne szkody naturze 200 nie mowiac juz o plucaach pieszych turystowheheheheeheh

dobre prawda?
jak nie rechotac 2015-11-24 09:17:36
jak nie rechotac z kogos kto mieni sie fachowcem we wszystkich dziedzinach a nie posiada podstawowej wiedzy o materiale i jego wlsciwosciach majacych wplyw na oddzialywane na niego naprezenia a dokonuj obliczenia tych naprezen pomijajac wsszlkie wspolczynniki majac wplyw na wynik...tozkoni rchoca a nie dopiero ludzie nie mowiac o fachowcach z j wyksztalceniem technicznym

to uwlacza zawodowi inzyniera wstyd,wstyd. HANBA!!!!!!!!!!!!!!!!!
nierówność 2015-11-24 09:04:15
to NIE jest równanie pani MAGISTER INŻYNIER!

żenada...
do uorcyk 2015-11-24 08:53:13
pytanie fiakra o jegowyksztalcenie podczas gdy ten twierdz i islusznie e ty nie posiadasz ani wyksztalcenia ani uprawnien do wykonywania opiini a tyym bardziej sprawdzania i oceny opini iinnych fachowcow do tego powolanych jest co najmniej zenujacee wrecz zalosne
do uorcyk 2015-11-24 08:47:15
pollemizuj zfacchowcaami ni z nami
tu masz ich opiniei wyjassnienie twoich bledow
cytPodsumowując, na 285 zbadanych koni, trzy zdyskwalifikowano, z czego dwa z powodu zmian w narządzie ruchu. Ludmiła Strypikowska wyjaśnia: - Te konie zostały wycofane z powodu kulawizny, a zmiany chorobowe, które u nich występowały, wymagały gruntownego leczenia. Kulawizna dyskwalifikuje konia z pracy, bo jest objawem bólu wynikającego z choroby. Natomiast jeśli na przykład ścięgno po przebytym urazie jest wygojone, to pomimo ewentualnego zgrubienia, nie powodującego bólu, nie jest podstawą do całkowitego wycofania konia z pracy. Były tutaj konie z problemami ścięgnowymi, ale nie można jednoznacznie powiedzieć, czy to skutek pracy na drodze do Morskiego Oka, czy jakiejś innej wykonywanej wcześniej lub czy to stało się na padoku. Ja mogę ocenić stan koni na dzień dzisiejszy. 26 koni, które miały problemy ze ścięgnami, stawami, kolanami pani doktor zakwalifikowała do powtórnego badania, ponieważ miała podejrzenia, że ta praca może wpływać negatywnie na stan ich zdrowia. Chciała sprawdzić po miesiącu: zakuleją czy nie. Z tej grupy jeden koń zakulał i został wyłączony z pracy. Większości robiła badania usg. Oczywiście było sporo zmian w ścięgnach, ale bez ostrych stanów zapalnych. - To skutek przebytych urazów, te zmiany są niebolesne. W pierwszej turze badań zauważyłam różne inne zmiany (np. skórne) u około 70 koni, które wymagają jedynie przeleczenia i nie wpływają na użytkowanie zaprzęgowe. Podobnie jak nieprawidłowa korekcja kopyt wymaga poprawki, ale nie dyskwalifikuje - tłumaczy.
do uorcyk 2015-11-24 08:44:47
wszystko sie zgadza w twoich spkulacjach
jest tylko jedno male ale
mianowicie masz obliczyc procent koni odsunirych od pracy czyli na tyl chorych z ich stan zdrowia nie pozwala na ta pracc w stosunku do ilossci koni badanychi jakbys ni kombinowlato ni wstwisz tu swoj 64 po s to koni posiadakjac uracy ulcaaln ni wplywajac na prace cyli t koni mimotych drobnycch urazow zostaly dopuszczone.. o ctm mowi raport z badan

zostaje wiec nadal twoje twierdzenie ze 3.>300 albo z 3>20%300

nawet ponizej dalas dowod ze liczysz cos co zupeelnienie ni ma zadngo znaczenia w sprawiee/ciekawwe w jakim clu? bo chyba tylko w cleu wyolbrzymienie niby zlego stanu zdrowia koni w MOKU.pomimoz opini komisji sa inne o czym mowila dr strypikowska wlasnymi ustami..prgladnij tp sobi i skoncz juz swoje daremne spkulacje.. bo nimi.nic nie zmienisz a jedynie wiecej sie osmieszasz
uorcyk 2015-11-24 08:25:39
a 3+64 >20%( 300)

co ty na takie rownanie?
uorcyk 2015-11-24 08:24:37
pytanie jest jak najbardziej zasadne- jesli ktos sie rechoce z faktu, ze w wyniku obciazen dsochodzi do odkuwania asfaltu - to widac ze ma niwieleka wiedze o obciazeniach mechanicznych, nacisku na podloze etc
co fakt to fakt 2015-11-22 12:11:43
cyt
Pseudonim: uorcyk 2015-11-21 21:05:16
Czytanie wykresów jest jedna z umiejętności jakie posiadłam. A charakterystyka hamowania jest dosyć jednoznaczna:)

w inteligncie trudno poznac chama..do czasu az sie odezwie i zacznie sie sam chwalic kim to nie jest ,co to nie umie i nie wiie i do czasu kieedy w chamski sposob zada pytanie...a jkiee ma pan wyksztalcenie?
co fakt to fakt 2015-11-22 02:41:07
cyt

Pseudonim: uorcyk 2015-11-21 21:01:50
Przestańcie sie ośmieszać wciąż pisząc o stanie mojej wiedzy. W naukach technicznych nie da sie wiele ponaciągac bo jak powiadają praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan "kiep".

i dlatgo nigdy 3>300 nie bdzie co usilowalas ty udawadniac
uorcyk 2015-11-21 21:05:16
Czytanie wykresów jest jedna z umiejętności jakie posiadłam. A charakterystyka hamowania jest dosyć jednoznaczna:)
uorcyk 2015-11-21 21:01:50
Przestańcie sie ośmieszać wciąż pisząc o stanie mojej wiedzy. W naukach technicznych nie da sie wiele ponaciągac bo jak powiadają praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan "kiep".
uorcyk 2015-11-21 20:53:07
Co do trasy to jej profil stworzył uprawniony geodeta na szczęście. Bo pulsometrem sie jej nie zmierzy prawidłowo:)
to juz nie mz znacznia 2015-11-21 20:20:49
to kto ci ja dostarczyl to juz akurat nie ma znaczenia

znacznie ma fakt ze ty sie na tym poprostu nie znasz

a ponadto klamiesz bo trasa na ktorej jezdza niie jest non stop ani po gore ani w dol wiec nie jest hamowane non stop 7 km tak jak to wmawiasz naiwnym zeby wyolbrzamic
uorcyk 2015-11-21 15:55:26
te charakterystyke dostarczyli sami wozacy, rybko :)
hhheh 2015-11-19 07:56:55
ty jdnak napraw duzo w zyciu widzialas skoro widialas charakterysgtyke jakigos wozu nono tylko podiwiac i brac przyklad
hhhhh 2015-11-19 07:40:48
dodaj jeszcz UORCYK z te obrazy robila najlpsza w Polsc stacja diagnostyczna z ukrycia zeby fiakier ni widzial heheheh nic tylko sobk zasada heheheh aa i fasiagu uzyczyl wm do badan tez jdn z waszych znakjomych fiakrow w tajmnicy przd innymi i dlatgo ni mozsz o tym tu na forum pisac...swietna zabawa ....normalnie dziki doopami zaczynaja ryc juz ziemniaczyska hehhhh
uorcyk 2015-11-19 07:26:37
widzisz, my mamy zeskanowane obrazy termiczne tych hamulcow podczas zjazdu i hamowania. Widzialam tez charakterystyke hamowania zdjeta z jakiegos wozu. Wiec pisze ODPOWIEDZIALNIE :) jest jeszcze cos, co łączy wszystko w całosc - noi ale o tym to juz nie tutaj na forum
jasne byle po trupach 2015-11-19 06:30:42
jasne ze widzisz bo ni widzisz i nie chcesz widziec tego ze fasiag wyposazonyjest w hamulce a jesli juz widzisz totwierdzzisz z fiakieer moe nie hamowac i to sa twoje argumenty albo ze hamulce nie sa badaane tylko ocenial je hipolog heheh ..to to samo jak twierdilas e weeci nie badali koni w rekeawiczkach twoje widzenia sa psu na bude warte
uorcyk 2015-11-18 21:52:41
ja widze zwiazek z odkuwaniem asfaltu a stanem kopyt w przednich nogach oraz urazami miesni miedzykostnych ( SL) w przednich nogach

tpn.pl/ zwiedzaj /przewozy-konne/ badania-wysilkowe-2015
fiufiufiu 2015-11-17 18:47:30
nasza Becia oszalalai odminila sie

zmuszanie konia do pracy przez 18 lat nagle u niej jest dobrym taktowaniem....a coz to sie porobilo?

pewnie dlatego ze to zmuszali niemcy a nie polscy gorale i fiakry.
..nimiec to co innego jgo ustawa o ochronie zwierzat nie obowiazuje tak jak i tych co kaza koniom skakac przez 2 m wyskosci przszkody albo tych co przy pomocy bata wlaczaja konim turbobeigi zeby szly jak strzala


brawo Beciu narszci dochodzisz do rozumu
jasne jasne 2015-11-17 18:32:01
tylko kogo podziwiac ?
konia z bidok wytrzymal 18 latmordgi czy nimcow ze tyle potrafili z niego wydusic i meczyc go cale 18 lat zycia bez odpoczynku i emryturki
uorcyk 2015-11-17 08:19:17
mierzysz konie swoja miarą. Koń dobrze traktowany dozywa i 30 lat. Nawet takie pracujace w polu i na Podhalu sa. W rejonie NT. Wiec jesli kon mial 18 lat - w przykladzie racjonalnego wykorzystywania- i byl w dobrej kondycji , mimo ze przepracowal lat 13 to nic tylko podziwiac...
co fakt to fakt 2015-11-17 07:01:42
cyt
Pseudonim: uorcyk 2015-11-16 19:46:07
mowimy o latach 20 XX wieku. Zanim do wladzy doszli hitlerowcy - tak dla przypomnienia


alez oczywiscie ze mowimy o tych czasach.czyliniemcy jednakmaja to we krwi immecsenie koni do ostatnigodnia zycia to u nich tradycja ktora pochwalasz..ba naweet dajesz za wzor do nasladowania....coz...cudze chwalicie swego nie znacie

bywa i tak.....to kweestia patriotyzmu
uorcyk 2015-11-16 19:46:07
mowimy o latach 20 XX wieku. Zanim do wladzy doszli hitlerowcy - tak dla przypomnienia
do uorcyk 2015-11-15 20:54:30
cyt
w latach 20 XX wieku kon pracowal od 5 do 15 roku zycia w czaach pokoju a odsetek urazow typu kulawizna byl wyjatkowo niski. Potem jeszcze trzy lata w cywilu musial odsł€życ... jak sie porowna do dzsiejszego uzytkowania koni..

dowodzi to tylko jdngo.ze nimcy ni tacy glupci zby si zilonym dac nabirac najakis urazy kulawizny i srani w bani widzili z kon jst do pracy i zylowali koni az padly po 20lat cizkeij harowy ale ty oczywiscie swoj tori z tego artykulu wysnuwasz


nimcy ludzi katowali a chcesz nam wmowic z oszczedzali koniei?


za kogo nas masz za kretynow?
do uorcyk 2015-11-15 20:49:17
chocbyus cytowala i tysiace artykulow to wiadomo z gory z beda to wybranee z kontkstu cytaty interpretowane przez ceeibie po swojjemu...nie doczytalas o tych niemcach..po zakonczonje pracy w dobrym stanie te koniki gdzie szly> na odpoczynek czy na kabanosy?
jakos tam nic nie wspominaja o zasluzonej wojskowej wczesneijszej emryturce
wyzylowali je do ostatniego dnia zycia
a tu chcsz mryturki dla 5cio latkow..bedzisz im placic ze swojgo funduszu? czy zebrac nawet na pasze?
uorcyk 2015-11-15 17:33:11
koń racjonalnie uzytkowany moze byc wykorzystywany do pracy długie lata. Zyje i pracuje dł€żgo po praca jaka wykonuje nie niszczy jego zdrowia. Stad standardy wyliczeniowe tzw sił normalnych uciągu ( nie myslic z silami maksymalnycmi). W armii niemieckiej w czadach pokoju, w latach 20 XX wieku kon pracowal od 5 do 15 roku zycia w czaach pokoju a odsetek urazow typu kulawizna byl wyjatkowo niski. Potem jeszcze trzy lata w cywilu musial odsł€życ... jak sie porowna do dzsiejszego uzytkowania koni.. zreszta, tuaj bym mogal zacytowac niejeden artykul z prasy fachowej dotyczacej zootechniki .
logika sie klania 2015-11-15 17:23:11
cyt
A jak twierdza naukowcy o swiatowej renomie, kon przeciazany ponad mozliwosci wczesnie traci wartosc uzytkową...traci wartosc uzytkowa? a co ci tak zalezy na tej wartosci uzytkowje? chcesz jak najlepsze wydzrec fiakrom czy zeby jak najllepsz poszly do rzezni albo do adopcji bo chyba o inrstres fiaakrow i koni ci najmneij tu chodzi///co tu jest grane?
logika sie klania 2015-11-15 17:17:56
skoro byly dopuszczon do pracy po powtornym badaniu to znaczy jak byk z t objawy ktore budzily u pani strypikowskij nie byly spowodowane ta praca to chyba logiczne skoro pracowaly jszcze od pirewszgo badania do drugiego i ich stan sei nei pogorszyl na tyle zeby je wycofac..to chyba tez logiczne..a nastpne tych koni badania bda przed sezonem w przyszlym roku to chyba ez logiczne..tylko jedyna ty tego nie rozumiesz i myslisz ze na twoej skininie paluszkiem fiakrzy bda badac kiedy ty zechcsz..daj sobie na wstrzymanie i zobaczymy w przyszlym roku jaki jest stan zdrowotny koni ktore beda mialy pracowaci a u ilu stan sie pogorszy na tyl zby j wycofac i tyl dopiro wtdy mozna stwirdzicjaki wplyw ma ta praca na koniee i o tym caly czas mowila dr strypikowska..kilkuleetni badania pokaza praw w tmcie a ty swoj uwazasz ze hop na kroweei ciele gotowe bo 2 czy 3 koneei sie nei nadaja to nalzey zlikwidowac wszystkei....powoli z BULAMI paniusiu wymyslaj cos innego masz czas...on pracuje dla ciebie nie spiesz sie hhhh...pyly odleca..woda splynie a konie nigdzie nie ucikaja..sa czipowane
uorcyk 2015-11-15 14:36:56
znowu mataczysz trescia mojej wypowiedzi. Skoro od 2012 roku dopuszczone do pracy były wyłacznie konie zdrowe, to przy takim poziomie wymian- zbyt szybko te konie są wycofywane. Rowniez i te z grupy z aktywnym SL, dopuszczonej do pracy 16.07 po powtornym badaniu .
A jak twierdza naukowcy o swiatowej renomie, kon przeciazany ponad mozliwosci wczesnie traci wartosc uzytkową...
sie zakladaj 2015-11-15 10:49:20
zakladaj si do woza i ciagnij jak glupia koza..z nikogo juz krtyna ni zrobisz bo z jdnej strony domagasz si szanowania zwierzat cczylikoni a z drugij strony jak fiakry wycofuja chor koni masz im to za zlle wcal ni chodzi ci tu o dobrokoni tylko o to zby jak najmlodsze poszly na rzez bo dobrze wiesz ze nawet viva ani ty ni kupi konia chorego pisalas i przstrzegalas o tym w innym artykule tyle z ty nie masz na tyle intelektu zeby skojarzyc ze przeczysz sama sobie
nie udawaj chinczyka ze nie domnimasz jakie beda dalsz losy tych koni wycofywanych z pracy w Morskim oku i to bz roznicy czy wycofa ich komisja po badaniach czy fiakier sam i tak i tak u cibie jest zle...nie ma pozytywnego rozwiazania u ciebie
uorcyk 2015-11-15 08:01:52
ja tylko moge sie założyc, ze tych najgorszych przypadkow juz nie ma. tak zreszta bylo m.in. w 2014 roku- co komisja nie wycofała podczas badań to w niedługim czasie po badaniach wycofali wlasciciele.
wolalabys 2015-11-14 15:19:23
cyt
Pseudonim: uorcyk 2015-11-14 14:33:39
cotak nerwowo? to ilu z konikow z problemem SL juz nie ma na trasie do MOka?


jasn y bys wolala zby u wszystkich stwirdzono SL mialabys podstaaw twirdzic z goral mcza koni prawda? hhhhheeee koni e sa spokojna twoja rozczochrana sa i maja sie dobrze nie musza zebrac na pasze a chore leekko sa leczone na biezaco hhhh ku twojemu zdziwiniuuuu hahahakahahahaha jedeen nawet gral ostatnio w filme i byl swietnym aktorem ale o tym kiedys uslyszysz jaki to byl chory hhhhhhe
a kto tu sie sp[ieszy 2015-11-14 14:51:44
cyt

Pseudonim: uorcyk 2015-11-14 14:33:39
cotak nerwowo? to ilu z konikow z problemem SL juz nie ma na trasie do MOka?


a kto tu sie spieszy poza toba? jeszcze nie ma wynikow a ty juz osadzasz ile nie ma ciekawe skad masz te wiesci?
wazniejsze 2015-11-14 14:48:27
wazniejsz jest to ilee z 300 badanych i uzywanych koni nadaje sie do dalszej pracy i jaki procent z tego stanowia konie uznane za niezdolne

im tych niezdolnych beedzei weicej to szykuj wiecej kasy na ich wykupienie inaczej pojda do handlarzy a poteem wiesz co ich czeka..to co i tego opisywaneego przez ciebie w tym artykule kon z 2 letnia gwarancja
tajmnica 2015-11-14 14:41:30
cyt
Pseudonim: uorcyk 2015-11-14 14:33:39
cotak nerwowo? to ilu z konikow z problemem SL juz nie ma na trasie do MOka?o ile masz taki uprawninia to na pwno ssi dowiesz tylko spokojni...na razie naucz sie liczyc o ile ktorychs nie bdzie zeby znow niee bylo ze to niee ma z 20 tylko z 300
uorcyk ekspertem 2015-11-14 14:37:25
nasza Uorcyk robi juz z siebie eksperta od wypowiedzi niedlugo bedie deydowac kidy komu wolnobdzie cos powiedzic hhhhheeeeehhhhhe


jednak pewnie te pyly w Morskim sa bo na nia podzialaly
uorcyk 2015-11-14 14:33:39
cotak nerwowo? to ilu z konikow z problemem SL juz nie ma na trasie do MOka?
czyzby 2015-11-14 13:53:58
CYT

Pseudonim: uorcyk 2015-11-13 21:37:35
do ( douorcyk) - jak sie nie analizuje zmian, wymian czy innych parametrow to jak mozna sie wypowiedac? w ogolnym kontekscie? ogólnikowo?UORCYK

czyzbys sugrowala z podajac do mdiow z stan koni jeest makabryczny wypowiadalas si ogolnikowo...bo przciz dokonalas tego nawt przd tym badaniami dr Strypikowskijej weez babo nie rob juz z sibie wikszej idiotki


ta zabawa juz siee stala nudna
do uorcyk 2015-11-14 09:03:55
a ty zlecajac badania pani dr strypikowskij skonkretyzowalas ich zasieg czy tak sobie co pol roku bdziesz przypominala czego to jeszcze weci niee badali..dalas zlecenie robota wykonana i zegnaj gieenia, nikt ci za fre nie bedzie stal kolo zada konskigo caly rok..chcesz to sobie zlec nastepny zakres badan o ile fiakry zechca z toba gadac bo nie masz ku temu zadnego...ale to zadnego prawa a to do czego cie dopuscili to tylko z grzecznosci i w obaawie ze ich oskarzysz ze cos ukrywaja
wiec docen chociaz to///wcale nie musza ci uzyczac swoich koni do twojjej prywatnej pracy naukowej

rowni dobrz juz dawno mogli ci pokazac srodkowy paluszek...i do sadu z toba ale z osobistym oskarzeniem imieinnym wskazujac jako oskarzona osobe prywatna Pania Cz
uorcyk 2015-11-13 21:37:35
do ( douorcyk) - jak sie nie analizuje zmian, wymian czy innych parametrow to jak mozna sie wypowiedac? w ogolnym kontekscie? ogólnikowo?
do uorcyk 2015-11-12 07:31:29
a zaplacilas pani dr Strypikowskiej za prowadzenie staatystyki i zatrudnilas ja na stale ze ja o to pytasz..czy ma ci podac z glowy tak jak ty to robisz......podobno z pani dr Strypikowskiej juz zeerzygnowaliscie to po co ja o to pytasz?
co jj chceesz udowodnic? brak obiektywizmu czy fachowosci?
uorcyk 2015-11-10 19:28:27
a ile koni z tych przebadanych dodatkowo 16 07 2015 roku juz nie pracuje? moze Pani Strypikowska by si ena ten tenmat wypowiedziala?
co racja to racja 2015-11-09 09:58:42
cyt

Pseudonim: uorcyk 2015-11-09 09:36:38
a ty z kolei czego nie zrozumiesz to sobie głupio wytłumaczysz :)

UORCYK
twoje prawidlowe rozumowanie skwitowala dosadnie pani dr Strypikowska


powtorzyc ci jej slowa?

czy znow zrozumialas jee po swojemu i?
jest mala roznica 2015-11-09 09:43:16
UORCYK

z tym ze to moje glupie tlumacznie jet zgodne z opiniami naukowymi i fachowymi i mnie nikt oprocz ciebiee nie nazwwal...spekulantka ani manipulantka //tym sie roznimy..ale to taki maly szczgol
uorcyk 2015-11-09 09:36:38
a ty z kolei czego nie zrozumiesz to sobie głupio wytłumaczysz :)
odkuta 2015-11-09 08:57:13
sama jestes odkuta i to porzadnie..10 kilowym hacelem
dyrdymolka 2015-11-08 06:57:26
Uorcyk

w pisaniu i powielaniu dyrdymolow jestes mistrzynia i ie masz sobie rownych

jak chociazby to ze z asfaaltu ogrzango sloncem czyli plastycznego unosza sie tumany kurzu....babinko doszkol sie bo naprawde stajesz sie possmiewiskiem na wlasne zyczenie
dyrdymol 2015-11-07 18:19:59
te moej dyrdymol yto nic innego tylko twoje wczesnij podawane rwelacje i rwleacje vivy wrecz publokowane w mediach
uorcyk 2015-11-07 17:03:56
do ( douorcyk) jak zwykle piszesz dyrdymały. Kon obciazony doodatkowo wozem- no bo nie zaprzeczysz ze jakas interacja miedzy nimi zachodzi ? a to wszystko w "funkcji" drogi :)
do uorcyk 2015-11-07 13:32:01
jak juz przeliczasz to przelicz nacisk fsiagu z 14 osobami i porownaj z naciskiem 50 osoboweego autobusu spkulantko bo nacisk wozu fasiaguto cos takiego wlasnie jak nacisk autobusu,,,pomin nacisk w ruchu tylko na postoju pewni znow ci wyjdzi z 3>300 hhhhheh
do uorcyk 2015-11-07 13:24:49
wim wiem ...w Zakopanem Fiakrzy ni kuja koni a te chodza na nartach dla lpszgo rozkladu nacisku na powierzchni drogi zby nie niszczyc asfaltu ...masz racj masz dorozka tz wazy mniej i turysci sa hudsi ..wszystko sie zgadza...nawt ceny sa mniejsze za dorozke...hehhehhheaaaa


aaaaaa i z kunic do ronda jest plasciutka droga pelna wodoposow i postojow na odpoczynek koni to samo w Koscieliskij i na krupowkach;;niemowiac juz o dorozkach w krakowi tam to juz koni maja supeer luksus
do uorcyk 2015-11-07 13:20:23
skoro do obliczeenia przeciazenia uwazasz zee kon obciazony jst rowniesz wlasna waga to ni ma pojecia konia nieobciazonego bo kon wage wlasna nosi zawsze naweet lezac to raz
a dw a
po to sa hamulce ze przy jezdzie w dol odpada w przciazeniah wlasnie to hamowania przz konisie bo hamuje hamulec a nie zaden konis
..konik albo idzie albo sobi spokojnie swobnie obok fasiaga klusuje i tylko waga konia przeenoszona jset przeez jego nozki a wic i podkowy z hacelami na podloze ...nikt tu nic nie ukrywa i nie kreeci jak ty a te wasze 70 ton pylow wyssane zz palca w przeliczniu na 5 lat na 1m szescienny powitrza to jdena bilionowa grama na lebka takich ilosci 10000 razzy wieceej wdycha twoja plaszczykowa palac jdnego cygara i to samo wydycha...osmieszyliscie sie do potegi enej
uorcyk 2015-11-07 12:51:10
do ( douorcyk) a ty sobie przelicz NACISK końskich nóg na podłoze- i porownaj z naciskiem podczas jazdy stepa czy kłusa konia nieobciazonego- malo wiesz - no chyba ze znowu mamy do czynienia z ...

PS. siły uciagu i siły hamowania generuje konik w jaki sposob?? pomysl zanim kolejna głupote tutaj pusisz w obieg. Nawet nie wiesz CO z czym porownywać ...
radfa dla pani Plaszczyk 2015-11-07 10:56:08
pani Plaszczykowej polecam przefiltrowanie powietrza wydychango przez nia podczas palenia papiroskow w TPNie i normalnei bez palenia

porowna sobie pani co pani wiecej szkodzi czy pyl od konisi czy pylekl od wlasngo nalogu///
a ile bylo zatruc 2015-11-07 10:20:21
a byly juz jakies przypadki padniecia konia albo smierci turysty z powodu zatrucia takim pylem asfaltowym w Morskim Oku...czy to tak badamy na wszleki wypadek>?

tak samo jak przciazenia w czasie jazdy w dol na wszelki wypadek bo hamulce moga sie popsuc?
czy to tak wiele 2015-11-07 09:32:40
biorac pod uwage ze te 70 ton to calkowity urobek tego odkuwania a nie wszystko jset pylem unoszacym sie w powietrze to ciekawe jak beda wygladac te zanieczyszczenia w przeliczeniu na 1 mszescienny powietrza na kodzine nie mowiac juz na minute i jak to sie ma w fefekcie w przeeliceniu na jednego statystycznego turyste ktorych wedlug statystyki dziennie w Morskim Oku przechodzi 10-12000


mozee taki badania bylyby bardzij obrazujace ogrom zzniszcn spowodowanych transportem konskim w MOKU..chociaz tez ni tylko koniie ten pyl produkuja
minister to nie kretyn 2015-11-07 08:09:28
W związku z wynikami naszych najnowszych badań wezwaliśmy Ministerstwo Środowiska do ostatecznego zatrzymania transportu do Morskiego Oka – podkreśla Cezary Wyszyński – My zwracamy uwagę nie tylko na nasz główny obszar zainteresowania, jakim jest życie i zdrowie zwierząt, ale także na zanieczyszczenie terenów Natura2000 i zdrowie turystów. Byłoby uczciwie, gdyby Ministerstwo Środowiska i władze Tatrzańskiego Parku Narodowego z równą troską podeszły do zdrowia i życia koni, jak i stanu środowiska oraz gatunków chronionych prawem – dodaje.

VIVA uwaza nawet ministra za kreetyna ktory bez sprawdzenia lekko sie ugnie i szybciutko zakarze transportu
fakty sa takie 2015-11-07 08:06:57
ze jak vidac VIVA zlecila badania bez pojecia jakie t badania majaa byc i wybiorczo pod katem wyolbrzymienia prroblemu przeeciazania koni pomijajac inneeaspekty majacewplyw naa zniszczenie drogi te badania sa moze i wykonanee przez specjalistow ale sa niekompletnee i w sprawie nie wnosza nic nowego poza osmieszeniem VIVY

dlaczego nie sa upublicnione doslowne protokoly z tych badan tylko ich interpretacja prz VIVE?

tak samo jak badania koni?
Wyszynski cudotworca 2015-11-07 07:27:04
cyt
Fundacja Viva! we wrześniu 2015 roku zleciła wykonanie badań tekstury drogi. – Pozwoliło to oszacować już powstałe ubytki w nawierzchni na objętość łączną ok. 38 m sześciennych, co przy uwzględnieniu ciężaru właściwego asfaltu dało wynik ok. 70 ton pyłów asfaltowych, jakie uwolniły się do środowiska ze zniszczonego asfaltu – mówi Cezary Wyszyński

inagl za dotknicim cudotworcy pana Weszynskigo caly odkuty ubytk z nawirzchni wlaczni z wyplniaczm mieszanki asfaltowj ktorym sa minraly stal jak kamin stal si pylm i usiosl sie do pluc turystow

malo tego
tak jst w dniupaln zas w dni dszczow ten pyl sie nieunosi tylko z koli rozpuszcza si w plynacj droga do morskigo oka rzc powodujac zatruwanie flory i fauny i natura 2000 cirpi porz rozmuzczon w ytj rc mtal ciezkie


Barja to prz Wydzynskim i plaszcyk maly pikus bo Czerska to szkoda nawt oceeniac jako z powtarza naiwnie wszelkie bzdety wymyslone przz tych artystow z VIVY robiac w sparawie za Stanczyka
do uorcyk 2015-11-07 07:11:15
zanim sie osmieszysz to przelicz na drugi raz nacisk na podloze dorozki i jj ciezaruwraz z 5cioma pasazerami popreez kola szer 8cm z naciskiem wywolanym przeez fasiaag z jego ciezarem i 12-14 osobami wywolany poprzez kola ogumione o szer14-15 cm..a potem pogadamy
do uorcyk 2015-11-07 07:07:17
asfalty ulepsza siee pod katem ich wytrzymalosci na nacisk osiowy i odparowanie podczas zuzycia jak rowniez pot katm wytrzymalaosci na scieranie,zgniatanie zuzycie mechaniczne,zdrapywanie i wiele wilee innych czynnikow jak rownierz na wplyw zmiany tempratury czy warunkow atmosferycnych ..jak bys chciala juz byc taka dociekliwa..alee niestety maz za waaski horyzont zeby to pojac a niee co dopiero polaczyc..
.tobie wygodnieej czepiac sie wybiorczo slowek czy zdan w temacie .
..niestty zanim zacznisz dyskusje z naukowcami i fachowcami musisz siee podszkolic bo to co na razie wiesz w tmacie slabo ci wwystarcza nawet do tych hejterskich wojenek tu na forum gdzie wypowiadaja sie ludzie o roznym poziomoe wiedzy w tmacie czasami nawet laicy jakim jests ty a czasami niestety posiadajacy i widze i doswiadcznie...czy ci si to podoba czy nie
do uorcyk 2015-11-07 06:56:34
cyt
W
Zakopanem ten problem nie istnieje bo jeżdżą lekkie dorożki

dodaj jeszcze ze w Zakopanem konie nie sa wogole kute albo sa kute hacelami do gory i juz bedziez calkiem wiarygodna prawie tak jak ci wasi spece ktorzy potrafili okreslic ze to uszkodzenie mechaaniczne nawierzchnie w morskimpowstaly podczas odkuwania rozmiekczzonego przz leetnie temparatury asfaltu i to szczegolnioe przz hacelee i rownoczesnie potworzzyly sie w tym rozzmiekczonym asfalcie olbrzymie osuwidka hhehehehehh
uorcyk 2015-11-07 05:49:22
Asfalty ulepsza sie pod katem ruchu kołowego a nie"hacelowego z widiami". Do wykonania drogi do MO na odcinku łysa polana włosienicą użyto bardzo dobrej mieszanki.. Ale jak ocenili specjaliści- haceli i pośrednio- dotychczasowych obciążeń końskich nóg - nie wytrzyma żaden asfalt . W Zakopanem ten problem nie istnieje bo jeżdżą lekkie dorożki
do uorcyk 2015-11-06 23:52:23
no spekan znamion nie nosi natomiast sa osuwika ze miejscami strach jchac fasiagieem a nawet przjesc
pewnie beda zakladac tam lancuchy a turysci beda museili chodzic w rakach heheh

babso spekania wymienion ponizej to tylko jden ze skladnikw ktory byl brany pod uwage w opracowaniu nowej techbolocii ale ty jak zwykle nic z tgo co czytasz ni rozumisz,,,,szkoda ci nawet pisac o jakich danych czy materilach na dany teemat
uorcyk 2015-11-06 23:07:33
bajery i tyle. Droga z łysej Polany do palenicy nie nosi sladow zniszczenia, spekania etc...
smolarz 2015-11-06 17:27:37
Obserwowany od wielu lat wciąż wzrastający ruch w komunikacji drogowej to nie tylko zwiększenie liczby przejeżdżających pojazdów, ale także coraz większy udział maksymalnych obciążeń osi. Oznacza to, że współczesne i przyszłe nawierzchnie drogowe muszą sprostać o wiele wyższym wymaganiom niż te które miały miejsce kilka, kilkanaście lat temu.


Wciąż wzrastające wymagania wobec nawierzchni np. w stosunku do jej odporności na koleinowanie (wzrastający ruch i obciążenie osi) i spękania niskotemperaturowe (obserwowane w ostatnich latach nasilenie spadków i wzrostów dobowych temperatur) skłaniają producentów materiałów drogowych do polepszania ich właściwości.

Po kilku latach prac rozwojowych nad nowym lepiszczem, Spółka ORLEN Asfalt wprowadziła na rynek produkt nowej generacji – asfalt wysokomodyfikowany ORBITON HIMA. Pozwoli ona sprostać wyzwaniom najcięższych warunków eksploatacyjnych, jakie stoją przed polskim drogownictwem.
do UORCYK 2015-11-06 09:52:34
cyt

Pseudonim: uorcyk 2015-11-02 20:38:11
bo ci specjalisci przeslizgneli sie na załozeniach wyjsciowych w sposob niezgodny ze stanem wiedzy i nie tylko. Wiem co pisze, ja jestem czlowiekiem odpowiedzialnym


mogla bys tak jasnij to jakos wyrazic bo w sumk nie wiadomo o co ci tu w tym posci chodzi..tylko na spokojnie bez emocji
kiedy 2015-11-06 08:09:10
cyt
Z opinii specjalistów wynika, że zniszczenia drogi powoduje transport konny i że nie tylko beton asfaltowy, ale żaden inny typ asfaltu nie wytrzyma obecnego sposobu użytkowania drogi.

UORCYK PANI CZERSKA

kiedy przestaniecie z wszelkich wynikow robic tajmnice jsli sie pisze o jakich badaniach i podaje ich rezultat nalezy te badania upublicznic..a nie bawic sie z nami w kotka i myszke to za powazna sprawa
dla UORCYK>>> ucz sie 2015-11-04 08:11:43
DF]Inżynieria wartości a kwestia trwałości mieszanek mineralno .
..

15.10.2015 - Podstawowe problemy trwałości nawierzchni asfaltowych. ▫ Rozwiązania materiałowe .... Źródło: Poradnik Asfaltowy 2014 ORLEN Asfalt.
sprooj im zarzucic 2015-11-04 08:04:36
cyt
Pseudonim: uorcyk 2015-11-03 22:52:42
no ale ci twoi to na 100% nie sa kompetentni w dziedzinie pomiarow, asfaltu czy badan srodowiskowych


zarzuc to chociaazby autorom tego poradnika spekulantko


.PORADNIK ASFALTOWY 2014 - ORLEN Asfalt
co racja to racja 2015-11-04 07:29:03
cyt
Pseudonim: uorcyk 2015-11-02 21:20:48
@zboku- z faktu bycia naukowcem nie wynika ze sie ma monopol na prawdę.

taki monopol na prawde posiada tylko prof Elzanowski moeeil o tym w programie TV z KUznic kiedy fiakrzy zarzulili mu ze jest specem ale of golebi a nie od koni i nie jest rzczoznaca mogacym wydawac ekspertyzy a co doopiro takie ekspertyzy oceniac

wyjasnil ze ma takie prawo i juz...

takie samo prawo ma tylko pani Beta Czerska bo skonczyla politechnike i potrafi wyliczyc przciazenie konia nawt ktorgo nie zna w oparciu o wzory fizyczneee zpoziomu 2 klasy szkoly srdniej chwalc sie przy tym wyksztalceniem wyzszym a innym wytykajac jego brak...nie wiedzc czy nie maja skonczonej tj drugiej klasy kiedy uczono tych wzorow i dalza edukacja w tym zakresie jste zbyteczna
cobra 2015-11-03 23:15:39
JAKI @UORCYK TAKI @ZBOKU obaj nieźle jeb....ęci...trzeba być chorym psychicznie ,żeby w takie dni jak Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny ,młócić tematy dla chorych umysłowo......OBAJ SZYBCIUTKO DO WETERYNARZA ...NA LECZENIE....
uorcyk 2015-11-03 22:52:42
no ale ci twoi to na 100% nie sa kompetentni w dziedzinie pomiarow, asfaltu czy badan srodowiskowych.
KOCHANA Beciu 2015-11-03 20:58:38
zrozum dzieecinko ze to ni zadni MOI fachowcy tylko fachowcy posiadajacy wiedz,doswiadcznie ,wykszztalceeenie i do tgeo upraninia do wydawania opinii czy tez eksprtyz w danej dziedzinie w przeciwinstwie do ciebie i zaden uprawniony posiadajacy uprawnienie ekspert nie bdzie ryzykowal wydawniem ekspertyzy niezgodneej z pzrepisami bo bylaby to ostatnia e ksprtuya w jego zuciu co innego ty ty niczym nie ryzykujsz bo nie masz zzadnych uprawnien i nic nie tracisz poza tym ze robisz z siebie kretynke ael skoro to lubisz to ALLLLUJA i do przodu jak mawial stary GORAL jeden z RYDZY/.
..powodzenia
uorcyk 2015-11-03 09:39:02
a z czego wywodza swoje przekonanie o braku uprzeciazeń twoi fachowcy? nasz jeden pomiar obalił DOSWIADCZALNIE ich twierdzenie, zreszta nie majace oparica w mechanicznych obciazeniach jakie faktycznie wystepuja podczas cioagniecia i hamowania wozow. Zootechnik wiecej wie o fizjologii konia niz o mechanice i tu zdaje sie jest problem - na styku oddzialywania koń- otoczenie etc.
z boku 2015-11-03 09:15:47
mundrosci to jest tylko podparcie twoich nudnych wyliczen. Jak mozna nudzic o przeciazeniu skoro fachowcy twierdza co innego?? Jak mozna byc ekspertem na jednej drodze a o tym samym zwierzeciu na innej drodze milczec. To jest tylko riposte ze ty nie nudzisz ty jestes juz oblakana w swoich s,utnych wywodach I w powolywaniu sie na specjalistow takich jak ten od ptaszkow a w tym przypadky na urzadzenie do pomiarow nierownosci asphalt na autostradach. Kolejna inwestycja w blocie
to samo 2015-11-03 08:05:01
UORCYK
to samo robisz ty malo tgo ty poprostu kopiujesz cale artykuly z innj prasy i robisz z tego wlasny na blogu to dopiero nudnee
uorcyk 2015-11-02 23:27:08
@zboku- piszesz wciaz na jedno kopyto . To sie robi nudne
uorcyk 2015-11-02 22:54:58
ja w szpilkach nie chodzę.
A co do zmian powyborczych, a przeciez to rowniez i twoja opcja @Fibi.

Jakos nie moge przejsc do porzadku dziennego nad sytuacja, w ktorej spoleczenstwo mialoby sie dzielic się na tych co czytają własciwą lub niewłasciwa prasę - dajmy na to GW albo Osservatore Romano - dzieląc na poprawnych i nie-

Za mlodu pamietam, ze panowie stali przy wejsciu do kosciola i sprawdzali kto tam chodzi ( potem byly problemy w pracy etc). To teraz ma byc na odwrót?
z boku 2015-11-02 22:43:19
mundro wez juz przestan sie osmieszac. Kto tu sie powoluje na smutne autorytety?? To ty powoluwalas sie na specjalisye od ptaszkow. Moze on byl od pegazow ale oficjalnie jest od ptaszkow. Zeby twoje obliczenia byly w miare mozlewe do polemizowania to zacznij co juz prosilem obliczac wg tego samego wzoru tylko ze bez tarcia kol bo nieekologicznym I zniszczonym przez konie, moc potrzebna do wyniesienia swojego zadka na gubalowke wzdloz torow. Ja ci juz pisalem wg twoich obliczen kon ma zdechnac 5 razy. Wiec o czym tu dyskutowac o jakich wzorach na przeciazenie?? skoro wg ciebie kon zdycha a on zyje I ciagnie fasiag do MO
Fibi 2015-11-02 22:34:49
Kobiety w szpilkach to tak ja te konie na widiach, Ino kurz robią.. :)
uorcyk 2015-11-02 22:25:13
Faktycznie powinnam napisać do "kasacji" rownież w cudzysłowie. A wiesz jak? Z posad chociażby o czym bez ogródek mówi sie w mediach . Wymiana na stanowiskach czy posad w spółkach. Rozumianych nie tylko jako wymiana na zaufanych. Jeśli zrozumiałaś dosłownie- to mogę tylko przeprosić. Ale twoja kategoryzacja ludzi na rodzaje 1, 2 czy trzy dla mnie ma podobna wymowę.
koniczyna 2015-11-02 21:55:03
Uorcyku, teraz dopiero doczytałam...
piszesz: "...@koniczyna- tak kategoryzujesz ludzi jakbyscie szli od wyborow z listami niepoprawnych do szybkiej "utylizacji" ? niedobrze mi sie to jakos kojarzy :( "

Sama przeczytaj skandaliczne słowa, które napisałaś - "utylizacji" !!!
czy Ty w ogóle rozumiesz co to znaczy!!! nie wstyd Ci? Niebywałe i niedopuszczalne !!!

Ale cóż - jesteś dorosła i świadoma znaczenia słów - pisząc słowa, które zacytowałam praktycznie wykluczyłaś możliwość polemiki z Tobą.

teraz ja zapytam się moich prawników - bo jesteś znana z imienia i nazwiska -czy to co napisałaś podlega pod jakiś paragraf...
uorcyk 2015-11-02 21:20:48
@zboku- z faktu bycia naukowcem nie wynika ze sie ma monopol na prawdę. A co dopiero gdy naukowiec dokonuje załóżeń w sposob niezgodny z wiedza czy prawdą obiektywną, mieszczaca sie poza zakresem jego kompetencji i tam popelnia kardynalne błedy? co jesli specjalista od zootechniki dokonuje załóżeń w sposob wadliwy, bo sie na tym nie zna ( pomiary) albo nie przeanalziowal zastosowanego ukladu pomiarowego? wskazanie bylo jasne zeby przeanalizowac wply wszystkich czynnikow i poprawnie zmierzyc opor wozu . A zamiast powstała "hipoteza" a w niej zalozenie dot pracy podczas jazdy w dól bedne ...telo na dzisiaj..
koniczyna 2015-11-02 21:19:21
jakby na blogu "wozaków" było odniesienie się do gw - obśmiałabym ich!

bez sensu osadzasz swe racje i argumenty w oparciu o ten ściek, jakim jest gw

obudź się w końcu - no, chyba, że należysz do grupy 2 lub 3 - wtedy nie mamy o czym rozmawiać :(

Lepiej byłoby, żebyś trzymała się argumentów merytorycznych - wtedy Cię nie zagną - a Ty sięgasz do fałszywych autorytetów - toż to gnój - naprawdę tego nie widzisz ?!!!

Mając nadzieję, że jednak należysz do grupy pierwszej...

pozdrawiam

koniczyna
uorcyk 2015-11-02 21:14:21
@koniczyna- tak kategoryzujesz ludzi jakbyscie szli od wyborow z listami niepoprawnych do szybkiej "utylizacji" ? niedobrze mi sie to jakos kojarzy :(
Ja z kolei chce wolnosci i nie lubie fundamentalizmu a nie że jestem ani zaslepiona ani umoczona ...tekst jest w cyfrowej wersji do przeczytania :)
uorcyk 2015-11-02 21:09:35
uwazasz ze dobrze jest napisane na blogu wozakow?
koniczyna 2015-11-02 21:04:13
normalnie, Uorcyk, jak Cię czasami lubię, bo starasz się robić dobre rzeczy dla ochrony zwierząt, to tym razem mnie osłabiłaś...
piszesz : "A dzisiaj napisala o tym nawet wyborcza :) "
też mi kurna autorytet !
pusty śmiech !
dałabyś w końcu spokój z tymi antypolskimi postkomuchami.
O ile podhalany Ci wybaczą troskę o zwierzęta, bo dobrze wiedzą kto ma rację i o co komu chodzi, to myślę, że tej wybiórczej Ci nie darują.
Trza nie mieć rozumu, by opierać się na takich autorytetach.
I nie zawaham się podjąć z Tobą polemiki w tym temacie.
Trza być kompletnie zaślepionym, by wydawać na gwno pieniądze.

Albo umoconym - ale to już tylko Ty wiesz, jak jest w Twoim przypadku.
Niegdyś zaliczyłam Cię do grupy pierwszej, cóż - może należysz do drugiej.
Bo jeśli do trzeciej - to Jarosław i Antoni już idą. Bój się !!!

Wstyd, obciach i poróbstwo...

Wstyd !!!
z boku 2015-11-02 20:43:42
Dlatego ty jestes taka madra I wszystko wiesz najlepiej bo przyswiecaja ci tacy patroni od FANTAZY. Nie dziwie sie ze jestes taka madrusienka bo to podparte jest jeszcze magia. Cale szczescie ze konie tego nie slysza mialy by dopiero ubaw. Naukowcy nic nie znacza tylko fanatyczna wypozyczarka nart. Dlaczego do tej pory nie zrobilas jakiejs specjalizacji doc,dr a moze profesur jaki??
uorcyk 2015-11-02 20:39:14
bo ci specjalisci przeslizgneli sie na załozeniach wyjsciowych w sposob niezgodny ze stanem wiedzy i nie tylko. Wiem co pisze, ja jestem czlowiekiem odpowiedzialnym.
W kazdym razie nastapilo to tu zpo pomiarach wykonanych nieprawidlowo i z grubym bledem etc etc etc
uorcyk 2015-11-02 20:38:11
bo ci specjalisci przeslizgneli sie na załozeniach wyjsciowych w sposob niezgodny ze stanem wiedzy i nie tylko. Wiem co pisze, ja jestem czlowiekiem odpowiedzialnym
konkrety pominite 2015-11-02 20:09:31
a to gdzi sie podzialo w obliczeniach

WraŜliwość termiczna
indeks penetracji PI (Pen/Pen) i (Pen/PiK),
przedział plastyczności PP (TPiK-TFraass).
Cecha ta charakteryzuje zmienność konsystencji asfaltu wraz z temperaturą. W
zakresie penetracji (temperatury eksploatacyjnej) zmienność tę opisuje indeks
penetracji PI, zdefiniowany przez Pfeiffera i van Doormaala [2] oraz przedział
plastyczności PP. Niski indeks penetracji oraz niska wartość PP świadczy o większej
wraŜliwości temperaturowej asfaltu, co jest niekorzystne.
Odporność na niską temperaturę
temperatura łamliwości wg Fraassa
ciągliwość w niskich temperaturach
Cechę tę opisuje temperatura łamliwości Fraassa i ciągliwość w niskich temperaturach.
Im niŜszy wynik badania Fraassa im większa ciągliwość asfaltu, tym odporniejszy jest
on na działanie niskiej temperatury.
konkrety 2015-11-02 20:05:42
dzeinnie do moka udaje sie statystycznie 10000 0s0b moze viva obliczy ile przez te 6lat oni zdarli asfaltu scierajac go, ile zdarli obuwia i narszci il napierdzieli i nabzdzieli do parku bo to wszystko poszlo w powietrze
a to tez spkujacje 2015-11-02 18:48:08
to ze szkalowals fiakrow i wyzywalas ich od nieukow i mordeercow koni bzpodstawnie bo zadnemu z nich jak dotad czgos takiego nie udowdniono to tez spekulacje/?
to z pani dr strypikowska stwiredzila do mediow zee w danych podawanych przez ciebie i animalsow do mediow estjt wiele manipulacji speekulacji i dane et roznia sie od jej raportu to tez spekulacje?

to ze twirdzisz z 3>300 to tz spkulcjjee?
to zoskarzasz dr Kolstrunga o sponsorstwo to tez spekulacje?

to z wysmiewasz na facboku fiakrow i goralii to tez spekulcje?
czy to z zaklamywalas fakt z ma byc jakas maniftacja w ostnim czasi w sobot a plaszczykowa potwirdzila z jednak miala byc to tez spekulacje?
czy to ze nazwalas nas tu konentujacych smieciami to tez spkulacj?e


uwazaj bo ci si kiedys tymi spkulacjami nareszcie odbknie i mozeszz siee niimi zalknac
do uorcyk 2015-11-02 18:27:29
wlasnie tu masz racje tyel ze tu nie kto inny tylko ty wysmiwasz a wrecz negujesz wyniki wszystkich specjalistow uwazajac ich za laikow w tmace nei tylko tutjezych forumowiczowi
malo teggo posadzasz ich bezpodstawnie o jakies sponsorstwa tak jak dr KOlstrunga zapomnials juzz o tym?
uorcyk 2015-11-02 17:40:52
cyt: " nie zna ale pewnie tmu ze on po innych wsiach grywol "

Wiec nie ma co sie az tak zasmiewać z uzyskanych wynikow badań, kiedy sie gdzies indziej chodzilo do szkoły :P
uorcyk 2015-11-02 17:38:55
a te rewelacje to od jakiegos kolejnego "specjalisty" ? przesatń pisac farmazony. To sa badania specjalistow zajmujacych sie drogownictwem oraz ochrona srodowiska. A dzisiaj napisala o tym nawet wyborcza :)
hehhhhhhhh 2015-11-02 14:05:49
a picasso malowal koniee w zaprzegu bo tz byl z nimi zwiazany hahahahahahaha


fiaakrzy tz jdza koniami bo sa zwiazanii z morskim okim hahahahahah od dzicka i to ni jst zadna tradycja ale prapratradycja a to z koniodkuwaja asfalt to tez ni nowosc tylko traadycja hahahaha nowoscia jest ze asfalt pod wplywm podgrzania nie mieiknie tyko si kruszy hhh naprawd rwlcyjna nowosc mistrzostwo swiata ..record giunessa
hahahahahahah 2015-11-02 13:16:05
cytPseudonim: uorcyk 2015-11-02 10:40:01
o łodzi pisał Reymont. Byl z nia zwiazany.


sabale tez jak pytali czy zna innych muzykow to wymienil Bartusia Obrochte a na pytanie czy niee zna Chopina powieedzial z nie nie zna ale pewnie tmu ze on po innych wsiach grywol hahahahaha
uorcyk 2015-11-02 10:40:08
Pytałes o znaych łodzian. Rowniez o Łodzi pisał Reymont. Byl z nia zwiazany.
uorcyk 2015-11-02 10:40:02
o łodzi pisał Reymont. Byl z nia zwiazany.
uorcyk 2015-11-02 10:40:01
o łodzi pisał Reymont. Byl z nia zwiazany.
widac kto kogo zna 2015-11-02 08:38:50
Kobro,Strzeminski.Tuwim i RUbinstein akurat nie rodzili sie wszuscy w lodzi poza tuwimem w lodzi zmarli a pochodzili z miszczanskich rodzin zydowskich
uorcyk 2015-11-01 20:46:22
@zboku- a Wiedzmina obejrzales w tiwi?

cyt:Andrzej Sapkowski
Niewątpliwie warto wspomnieć o urodzonym i tworzącym w Łodzi Andrzeju Sapkowskim (ur. 1948 r.), najbardziej poczytnym polskim pisarzu fantasty. Zdobywcy wielu czołowych nagród tego gatunku, a także Paszportu Polityki. Na bazie jego książek powstał film Wiedźmin oraz bardzo udana gra komputerowa pod tym samym tytułem. Oprócz tego, Sapkowski jest autorem licznych opowiadań, a także „trylogii husyckiej” będącą ciekawym spojrzeniem (nie pozbawionym magii) na wojny religijne toczone w XV w. na terenie Czech i Śląska.
:P
uorcyk 2015-11-01 20:44:02
@zboku- nie słyszałes o Kobro, Strzemisnkim, Tuwimie, Rubinsteinie? akurat artysci, łodzcy, ale wielcy :) I czego dowodzi to ze nie słyszales o nich? ze nie istnieli czy ze masz braki w edukacji ?
z boku 2015-11-01 19:50:21
Nie dorastacie jej do piet. Jakie wy macie wyksztalcenie?? A tak przy okazji wyksztalcenie. Czy ktos slyszal o wybitnej osobie z miasta lodzi??Jakos mi sie nie otarlo nic takiego o uszy. Znam wiele wybitnych ludzi ale w niezbyt pozytywnym tego slowa znaczeniu. Znam takich co maja wybitnie za uszami jak np lowcy skor.Dziwic sie takiej personae ze ona wysle konie do rzezni skoro ziomki ludzi tak usmiercali ze niby pomagali??
motocyklistka 2015-11-01 19:33:27
Pozostaje mi zatem zamienić pojazd na dwa kółka bez silnika. No, ale zważywszy na cel, uczynię to niezwłocznie.
cyklista 2015-11-01 19:18:35
Bliższy sercu ekologa jest cyklista, a nie motocyklista. Tak więc złudne Twoje nadzieje na rozmowę. Tylko nie wiem jak sytuacja przedstawia się w przypadku pseudo ekologów. Najbliższy czas jednak pokaże, ha ha ha.
nowy problem zielonych 2015-11-01 18:19:22
no tak ziloni wyniuchali ze polskie drogi sa robion z matrialow zawierajacych trucizne w postaci pylu asfaltowego ale jaja bedzi si dzialo jak sie unia dowie
poleca glowy oj poleca
motocyklistka 2015-11-01 18:08:35
A ze mną pani porozmawia? Może nie ten sam poziom, wibitna nie jestem, ale dam radę he he he
akuku tu jestm zieloni 2015-11-01 17:36:03
WraŜliwość termiczna
indeks penetracji PI (Pen/Pen) i (Pen/PiK),
przedział plastyczności PP (TPiK-TFraass).
Cecha ta charakteryzuje zmienność konsystencji asfaltu wraz z temperaturą. W
zakresie penetracji (temperatury eksploatacyjnej) zmienność tę opisuje indeks
penetracji PI, zdefiniowany przez Pfeiffera i van Doormaala [2] oraz przedział
plastyczności PP. Niski indeks penetracji oraz niska wartość PP świadczy o większej
wraŜliwości temperaturowej asfaltu, co jest niekorzystne.
Odporność na niską temperaturę
temperatura łamliwości wg Fraassa
ciągliwość w niskich temperaturach
Cechę tę opisuje temperatura łamliwości Fraassa i ciągliwość w niskich temperaturach.
Im niŜszy wynik badania Fraassa im większa ciągliwość asfaltu, tym odporniejszy jest
on na działanie niskiej temperatury.
szperacz dla uorcyk 2015-11-01 17:26:18
naucz sieszukac matrialow jesli niemasz zielonego pojecia o czym mowisz bo ja wiecznie zyl nie bede hehheeeee
cyklista 2015-11-01 17:08:05
Wywieś na bramie na Nowotarskiej biała flagę: poddaję się, brakuje mi cywilnej odwagi.
uorcyk 2015-11-01 17:04:48
ja nie bede z "cyklistami" dyskutowac.
cyklista 2015-11-01 17:03:09
Rybciu, ostatnim komentarzem tylko potwierdziłaś moją opinię o swoim postępowaniu na tym forum: krętaczenie i unikanie niewygodnych tematów. Krótko i na temat.
uorcyk 2015-11-01 16:57:33
@cyklista- idz sobie na cmentarz czy gdzies i nie drecz klawiatury :)
uorcyk 2015-11-01 16:56:42
@rownie dobrze- a wolno u nas niszczyc nawierzchnie uzywajac np kolcow w oponach? NIE . tak samo ni ewolno niszczyc podkowami o co winien dbac zarzadca drogi. Ale umowmy sie, gdzyby tam jezdzily lekkie dorozki to takich zniszczen by nie byo - no i steopa a nie kłusem of course
cyklista 2015-11-01 16:55:30
Kokon twojego rozdmuchanego ego staje się pancerny, nie do przebicia.
cyklista 2015-11-01 16:50:43
Rybciu, powielasz swoje stare metody: unikanie niewygodnych odpowiedzi i krętactwo.
cyklista 2015-11-01 16:35:43
a Maniowy ??
rownie dobrze 2015-11-01 16:35:26
na dozwolonee obciazeniee nawirzchni iasfaaltowych sa normy europejskie a nie twoje gdybanie co by bylo gdyby

zmien doradcow,adwokatow i lekarza
uorcyk 2015-11-01 16:34:42
@bzdura- osoba , ktora podrzuca te "rewelacje" o miekkim asfalcie ni ema bladego pojecia o temacie a co najwyzej znajduje argumenty "pogladowe" ze gdzies, cos, ktos widzial czy powiedzial
uorcyk 2015-11-01 16:32:42
@cyklista- coz, ta pani nie byla u nas nigdy wolontariusze. A co do jej czlonkostwa - na WZC w przerwie zarzad podjał decyzje o jej przyjeciu a potem, za niespelna godzine, wyszla z sali . Potem juz sie nie udzielała. Wiec nadal czekamy az sie 'wypisze " i tyle tej frapujacej "historii". natomiast bez watpienia dzialala w Zakopianskim TOZ, ale zdaje sie juz nie działa tam. To tyle, tytułem faktow ...
uorcyk 2015-11-01 16:29:42
absolutnie nie ma takiej potrzeby.
A argumenty ponize- radze zmienic 'specjalistów", bo to są luźne dywagacje na temat lepkich asfaltów. Btw, jesli mialbyby do takiego stanu mieknac, to dopiero były przeciazenia podczas jazdy wozami w upalne dni. Nie idzcie dalej ta drogą :P
cyklista 2015-11-01 16:19:22
Rybciu, może telefon "do przyjaciela" pomoże w odpowiedzi i uratuje ci twarz.
bzdura za bzdura 2015-11-01 15:51:16
fotka obok nie dowodzi ilosci ubytku asfaltu a jdynie obrzuje zniszcznie mchaniczne nawirzchni..porysowany assfalt w czasie kiedy byl nagrzany ulgel zmikczeniu i to normalna reakcja zadne to odkuwanie..odkuc mozna cos twardgo a nie smoliste lepiszcze ktore siee daj erysowac i ugniatac pod ciezarem jak plastellina

zaden to ddowod na ulotnini si 70ton pylu asfaltowego

ni ma tez badan il pylu wytworyli piesi szurajac butami ..zero zreo zero sam dywagacj i gdybania tendncyjny artykul jak kazdy VIVY
cyklista 2015-11-01 15:45:09
Rybciu, każdy z Nas popełnia błędy, ty też, ale sztuką dobrego wychowania jest się do nich przyznać i wypowiedzieć (napisać) niestosowane przez ciebie słowo: PRZEPRASZAM. Może się będę powtarzał, ale muszę przypomnieć ci z komentarz twojego autorstwa z niezbyt odległej przeszłości. Obczerniłaś wówczas w nim mieszkańców Nowych Maniów, że otrzymali za darmo od Państwa Polskiego nowe domostwa jako rekompensatę z ich stare, zalane w związku z budową elektrowni. Mimo upływu czasu i wielu okazji, nigdy tych kłamliwych słów nie odwołałaś i nie przeprosiłaś za nie. Albo ostatnia, prozaiczna sytuacja z Panią Włodarczyk, w ciągu kilkunastu godzin piszesz na forum dwa skrajne, wykluczające się wzajemnie komentarze. A wystarczyło napisać przepraszam, mój błąd, umkło mi z pamięci. Prawie wszyscy z Nas (normalnych) forumowiczów tak by postąpiło, tylko nie ty. Pisać dalej ??
uorcyk 2015-11-01 15:21:57
@nastepna spekulacja- oddzialywanie na podloze jest nastepstwem wywieranej siły nacisku. Pytanie jaki nacisk ma czlowiek w porownaniu z koniem obciazonym ładunkiem ( zaprzeg to ok 3 ton łacznie)....

Znowu chybiony argument :)
uorcyk 2015-11-01 15:18:06
@cyklista- a gdzie, twoim zdaniem , sa te błedy? mam zwyczaj nie wypowiadac sie w zakresie poza moimi kompetencjami. Chyba ze dotyczy to calkiem luznych tematow, gdzie tylko prezentuje poglady . Problem w tym ze aprtnerzy do dyskusji nie sa w stanie uzywac argumentow merytorycznych bo tej wiedzy stricte politechnicznej nie posiedli . I tyle.
cyklista 2015-11-01 15:09:08
Co do zazdrości, to nie, nie zazdroszczę ci. Te wszystkiej "naj naj" napisałem z podtekstem ukrytej ironii.
cyklista 2015-11-01 15:04:17
Rybciu i kto tu z nas ma rozdmuchane ego ? To ty starasz się nam narzucić swoje zasady, swój chory sposób pojmowania każdego problemu. Ty zawsze musisz mieć rację, posiadasz zero krytycyzmu wobec własnej osoby, zero pokory w razie popełnienia błędu, nigdy nikogo za niego nie przeprosiłaś, bo nie znasz słowa przepraszam. Tkwisz w swoim zadufaniu i przekonaniu o swojej doskonałości jak w kokonie, nie dopuszczasz istnienia innej opinii i poglądu niż własny (nieraz chory i absurdalny)
uorcyk 2015-11-01 14:37:28
@cyklista- ja nie mam rozdmuchanego "ego" tak jak ty , wiec wybacz ale nie odniose sie do tych "naj" - btw zazdroscisz ?
uorcyk 2015-11-01 14:34:10
@cyklista- bezplatna utylizacja azbestu - alez OWSZEM, tylko przy nalezytym skladowaniu, demontazu etc. Wiec z toba chyba cos jest nie tak , jesli tak tendencyjnie odbierasz to co pisze !!!
nastepna spekulacja 2015-11-01 14:29:42
Potocznie asfaltem nazywa się asfaltobeton, czyli mieszankę mineralno-asfaltową używaną do budowy nawierzchni dróg, w której asfalt używany jest jako lepiszcze wiążące kruszywa. Masa ta w polszczyźnie okresu międzywojennego nosiła nazwę smołowiec. Asfaltu nie należy mylić ze smołą, która jest produktem odgazowania węgla bądź drewna, a nie frakcją ropy naftowej.

Definicja charakteryzująca asfalt jako lepiszcze naturalne bądź otrzymywane z ropy naftowej funkcjonuje w Polsce i USA. W krajach Europy Zachodniej i w Rosji termin ten oznacza mieszaninę lepiszcza z kruszywem, a samo lepiszcze określane jest jako "bitum".
nastepna spekulacja 2015-11-01 14:22:04
cyt
To nie jest kurz a pył asfaltowy. W wyniku znaczących przeciążeń, konie odkuwają asfaltową nawierzchnię drogi hacelami podków. Fundacja Viva! od maja 2015 roku prowadziła badania skutków środowiskowych pozornie ekologicznego transportu konnego do Morskiego Oka.


nasteepna spekulacja bowiem na tej drodze nie odbywa sie lijedynie transport konmi

codziennie statystyczni przchodzi tamtedy 10000-12000 tusrystowwroznegokalibru obuwiu roznie obciazonych bagazami ktorzy przez te 6 lat codzieennie dokonuja scierania asfaltu w stopniu wiekszym niz powoduja to koni wziawszy chociazby poduwage zsumwane powierzchnie obuwia w stosunku do podkow konskichi ich stosunku do powierzchni scieraneej ,,waga ma wplywjedynie na rodzaj zniszcenia
konie rysyja asfalt a ludzie go scieraja ..natomiast i ludzie i konie powoduja jgo ubytki w postaci pylu dlatego badania te i twierdzni jst to wynik jdyni prcy koni sa tendencyjnee i nieprawdziwee
cyklista 2015-11-01 13:39:38
Może i moja świadomość eko jest niska, za to u ciebie wszystko jest naj naj. Począwszy od twojego znakomitego, wielokierunkowego wykształcenia wyższego, pobieranego za darmochę za czasów PRL-u, poprzez znakomitą znajomość języków obcych, także jesteś obecne naj, najbardziej znakomitą i doskonałą prezeską towarzystwa ochrony zwierząt, wypożyczasz też w znakomitej wypożyczalni doskonałej jakości narty po olśniewająco konkurencyjnych cenach. Pragnę dodać, że tatuś szanownej pani to znakomity, uznany ekspert międzynarodowy, a braciszek bronił ostatnio w Poznaniu wybitną pracę magisterską. Domyślam się, że to co paniusia wydala z siebie do muszli klozetowej jest też doskonałej jakości, pachnie i nie zanieczyszcza Naszego tatrzańskiego środowiska naturalnego. Przy tych wszystkich twoich naj naj, jakoś bardzo skromnie i blado wyglądają moje dokonania i wykształcenie- zaoczna, niepełna podstawówka.
cyklista 2015-11-01 13:04:29
Babo, krew człowieka zalewa gdy czyta te twoje mądrości. Bezpłatna utylizacja azbestu-źle, uroczystość złożenia wieńca w kaplicy-źle, bo za głośno muzyka grała. No to urwa kiedy będzie dobrze dla ciebie ? Może udaj się do sex shopu, zakup wiadome akcesoria i dopiero wówczas będziesz zadowolona.
uorcyk 2015-11-01 13:02:33
to ze twoja swiadomosc eko jes niska to moge tylko wspołczuc ...
cyklista 2015-11-01 12:43:03
Beaciu, przestań w końcu pierd..... nawet w Święto Zmarłych. Głupawe i nudne te twoje mądrości, chyba już nikt tego nie czyta.
uorcyk 2015-11-01 12:37:36
@koniczyna_ chyba sama widzisz, ze nie ma co sie wdawac w te polemiki. Anonimowi rozmowcy- nie rozumieja mechanizmu odkuwania asfaltu jako skutku mechanicznego przeciazania koni czy wykonania profesjonalnych pomiarow - bo nie miesci sie to w ich kategoriach poznawczych- wzamian- reaguja szyderstwem (powielanym w mediach "smiechem", co w jakims stopniu dziwi) - no coz.
Moge wyrazic tylko swoje ubolewanie ze tak mało wiedza i nie umieja ocenic ani rozroznic ze to o czym pisze Viva jest faktem...
wysle ci cos na priva, zrozumiesz "why" :)
uorcyk 2015-11-01 12:28:57
*hamuje. Sorki ale pomyslilam z chamstwem...

@koniezmoka- jesli ludzie wazyliby tyle co obciazony koń ( wraz z ladunkeim jaki ciagnie i hamuje) to moze i ocena ich oddzialywania na podloze byaby zasadna. A poniewaz daleko im do takich obciazeń- reakcja podłoża bedzie w tym przypadku do pominiecia w porownaniu z oddzialywaniem podkow na asfalt. Tych podkow z hacelami i widiami jakie zaleca wasz specjalista, pan Kolstrung...
uorcyk 2015-11-01 12:27:40
@koniezmoka- jesli ludzie wazyliby tyle co obciazony koń ( wraz z ladunkeim jaki ciagnie i chamuje) to moze i ocena ich oddzialywania na podloze byaby zasadna. A poniewaz daleko im do takich obciazeń- reakcja podłoża bedzie w tym przypadku do pominiecia w porownaniu z oddzialywaniem podkow na asfalt. Tych podkow z hacelami i widiami jakie zaleca wasz specjalista, pan Kolstrung...
uorcyk 2015-11-01 12:20:58
@zboku- bardzo dobrz weterynarz , tylko konie za szybko wymieniacie, to nie zdąrzyła zauwazyc w jakich stanie sa na "wyjsciu". Nawet przed badaniami jeden biedak trafl do rzezni ....
szperacz dla ogolu 2015-11-01 09:16:34
Inteligentny, ale cham.
Nie wiem, jak nazwać go inaczej. To przykład osoby która prawdopodobnie ma bardzo wysoki iloraz inteligencji, ale kompletnie nie potrafi funkcjonować w grupie i zespole - przynajmniej w środowisku zawodowym. Być może w relacjach prywatnych radzi sobie znacznie lepiej.
Jednym słowem - osoba o niskim poziomie inteligencji emocjonalnej. Nawet bardzo niskim poziomie.
Nie przykłada znaczenia do standardów i kwestii komunikacji z innymi. Potrafi jednym bardzo ostrym i niecenzuralnym słowem wyprosić kogoś z pokoju. Myślę, że nie zna słowa empatia. Nie dba o emocje innych. Potrafi tylko gwałtownie wyładować swoje.
Niestety, nie zdaje sobie sprawy, że najbardziej cierpi na tym on sam. Ludzie przez niego obrażeni prędzej czy później pogodzą się ze swoimi emocjami. On jednak wyrabia sobie opinię, która - mówiąc delikatnie - nie będzie mu pomagać w środowisku pracy.
Nie wiem, co mogłoby mu to uświadomić. Niby słyszał już od kogoś, że nie powinien się tak zachowywać. Jak automat przyjął tę informację do siebie i wyrecytował odpowiednią formułkę. Sytuacja uległa chwilowej poprawie, ale głębszej zmiany nie widać.
Zastanawiam się, co tak naprawdę mogłoby mu pomóc. Może zupełnie zaskoczyłoby go troskliwe pytanie o jego samopoczucie, o to czy jest zestresowany? Zainteresowanie się jego emocjami i stanem? Myślę, że mogłoby go to "wybić" z jego utartych schematów myślenia. A wtedy być może coś otworzyłoby się w jego głowie?
do koniczyna 2015-11-01 09:04:56
cyt
Pseudonim: koniczyna 2015-10-31 11:09:27
wychodzi, że jestem po stronie Uorcyka ! :D:D:D
a, niech tam...

do haha(ha)
z jednej strony jestem dumna z siebie, bo mam wykształcenie pełne podstawowe.
Ale z drugiej strony mi wstyd, bo wiedza ma jest bardzo nikła.
I nawet nie jestem pewna, czego nie wiem...

Problemem nie jest jednak moje wykształcenie, tylko domniemane, a nawet widzę - dowiedzione, zanieczyszczenie pyłem bitumicznym.

A wasze przenikliwe intelekty zamiast się zastanowić i dać spokojny odpór, logicznie argumentując (korki po 250 zł/45 min), wyżywacie się na Uorcyku i autorach badań, skądinąd ciekawych.


teraz pani sobi zyczy zby kazdy uzywal swojgo nicka w dyskusji z pania otozlaskawa pani ta dyskusja tu jst ogolna wic nich paninierobi sobie z nij priwa a po drugi to ni koncrt zyczn tylko forum dyskusyjn na temat artykulu a nie pyskowki w pani wydaniu
rada dla koniczyna 2015-11-01 08:41:20
najwyzszy czas laskawa pani zby w zyciu zaczla pani korzystac z czgos co juz dawno zostalo udowodnion czyli faktow a ni z zaslyszanych plotek bo te powtarzane staja sie regula..a czlowik powtarzajacy jee wychodzi w opiniii znajacych prawdziw fakty na idiote
konie z moka 2015-11-01 08:37:52
dziekujemy pani Czerskiej za opiekei uswiadomienie nas wtym ze robimy krywde nacji ludzkiej prosimy o takiesamebadania dotyczace ilosci pylow powstalych podczas scierania asfaltu przz t tysiace ludzkich istnien ktore codziennie tlumami dokonuja tego samego ..a byc moze w skali o wiele wieekszej...to pokaza wlasnie takie badania
koniczyna 2015-11-01 08:24:46
kibicu,
dzięki za mądrą radę - dlatego unikam hazardu jak ognia - boję się wszelkiego ryzyka. Powtarzam tylko, co słyszałam o starszeństwie układów. Rzecz jasna może to nie mieć znaczenia bo, jak słyszałam, to nie karty wygrywają w pokerze lecz inteligencja i blef.
Wolę już salonowca ;)

uprzejmie proszę, by osoba tak mile ze mną polemizująca występowała pod jednym, konkretnym nickiem.

ps. ło matko, czy rzeczywiście odkryłam wszystkie karty ???
:D:D:D
dla koniczyna ku rozwadze 2015-11-01 08:01:30
Rak z wizytą wchodzi tyłem,
Uwalany mocno iłem.
Dziwuje się zgromadzenie:
Cóż to znowu za wchodzenie?
Już ja wolę, rzekł, mój sposób,
Od zwyczaju takich osób,
Co nie wiedząc, jak tam będzie,
Najpierw nos pakują wszędzie.
kibic do koniczyna 2015-11-01 07:52:52
cyt
Pseudonim: koniczyna 2015-11-01 06:50:27
do "do koniczyna"
sugeruję omijać dużym łukiem wszelki hazard. Zwłaszcza pokera. Pokazałam Ci parkę a Ty w skowronkach. Słyszałam od graczy, że mogą być inne silniejsze układy kart, których częścią jest para - podobno trójka, full a może i kareta. :D:D:D

a ja sugeruje zanim kogos pouczysz zapoznac sie z zasadami licytacji bo to nie jdna parkadcyduje owygranej ty nietty piszac to co napisalas ponizjodkrylas wszystkiekarty juz w drugieej odzywcee ni docniajac przeciwnika a przceniajac siebie a do konca jszcze hohhohho w hazardziee pycha najczesciej gubi
douorcyk 2015-11-01 07:43:27
skoro badacie niby w celu ochrony pryrody inatura 2000 jak twierdzi wyszynski to nalezy zbadac rowniez wplyw scieraniategoasfaltu przez pozostalych uzytkownikow drogi i ich proseentowy udzial w wytwarzania pyluz asfaltu i z obuwia pieszych //wtdy bedzieci wiarygodni innej opcji nie ma i zadne dywagacje anispekulacje nic ci tu i pomoga a jsli chodzi o obrazane to niestety ale wiedisz tu prym to nawet si nie osmieszaj jako wlascicilka bloga bo jaki pan taki kram
do koniczyna 2015-11-01 07:36:21
a ja na to hahahahahaha
ja psem pani mam juz ctely latka i cy zombki hahahahah
i nie dam sie sprowokowac w idiotyczne hejterskie zaczepki w mysl zasady nie zaczynaj z chamem bo ten cie sprowokuje a nastepnie pokona doswiadczeniem
a ty wyskoczylas jak filip z konopi nie wiedzac po co krytykujac wszysktkich tu komentujacych jako najezdzcow na uorcykule robiac z siebie matke tereske a poczytaj sobie jakiefo jzyka uzywa ta persona w stosunku do innych na roznych forach..jesli chodzi o ...pytanie jakie masz wyksztalcenie to wlasnie jej ulubione ktore kierowala do fiakrow robiac z nich nieukow..ale tej aluzji tez nie
pojelas nie odpisuj bo tak jak napisalam powyzj ni dam si sprowokowac do hejterskich przpychanek..
.meritum sprawy tj falszywego posadzenie fiakrow o maltertowni koni i tak nie zamieicie pod dywan a sprawa znajdzie epilog w sadzie

pozdrawiam nojwyzyj wyksztalcono gorolka spod SARSA BAJ BAJ BEJBE
Obłąkana kobieto.... 2015-11-01 07:33:57
ty nikomu tutaj nie ubliżyłaś? : "Pseudonim: uorcyk 2015-10-18 17:07:56
uwaga ogolna- powoli mam dosyc rozmawiania z idiotami."
O "śmieciach" pewnie też nie pamiętasz?
uorcyk 2015-11-01 07:00:34
@zboku- jak dotad to wy mi tutaj tylko ublizacie.
koniczyna 2015-11-01 06:50:27
do "do koniczyna"
sugeruję omijać dużym łukiem wszelki hazard. Zwłaszcza pokera. Pokazałam Ci parkę a Ty w skowronkach. Słyszałam od graczy, że mogą być inne silniejsze układy kart, których częścią jest para - podobno trójka, full a może i kareta. :D:D:D
podnieciłeś się jak surykatka w rui, gdym Ci wyznała, że mam wykształcenie pełne podstawowe. Zaznaczam - pełne, bo nie każdy z piszących na łamach TP takie ma. A Ty masz jakie wykształcenie? Przebijesz moje podstawowe? - no - śmiało.
i dowiedz się, kogo słów to trawestacja "I nawet nie jestem pewna, czego nie wiem..."

pozdrawiam spod najstarszych gór w Polsce.

moherowa technokratyczna koniczyna :)
Ja 2015-10-31 21:35:23
Bardzo proszę, podczas tej czy innej uczonej dyskusji używać polskich znaków diakrytycznych. To jest tak zwana kultura!
z boku 2015-10-31 20:32:00
filozofie z Bozej laski. Wez ty sie odnies do pytan ktore nie tylko ja ci zadaje. Przeciazenia juz masz tu na blogu Fiakrow. Ta wasza najlepsza weterynarz(tak o niej mowilas I pisalas) obalila wasze smutne manipulacje. Zrozum w koncu ze ona powiedziala wyraznie ze ,kondycja koni nie odbiega od kondycji koni w przecietnej szkolce jezdzieckiej" co mozna do tego dodac. twoje teorie mialy by sens gdybys chciala zlikwidowac wszystkie konie na swiecie. Tylko ze jaki to mialoby sens??Czy widzialas ze czlowiek w jakiejkolwiek pozycji pracujacy na komputerze uzywa grubych skarpet do ochrony wzroku?? Czy robotnik pracujacy lopata zaklada okulary do ochrony dloni??Kon pociagowy jest narazony na urazy w zwiazku z wykonywana przez niego praca. A teraz ci musze powiedziec ze jestes tym juz tak przemeczona ze niewiesz o co ci chodzi. Chcesz dobra koni zmniejszajac obciazenie ale chcesz ich zabijac stopniowo wiekszym zapyleniem. Gdzie tu jest sens I logika twojego myslenia??Jezeli sa przeciazane nalezy zlikwidowac fasiagi a wprowadzic dorozki. Zatruc tatry pylem asfaltowym wydawac coroku kasiore na wymiane asfaltu??Wyjasnij tak slowo po slowie o co ci chodzi o dobro koni czy o cene kabanosow??zmniejszyc zapylenie(wyimaginowane) czy zwiekszyc?? Z poczatku myslalem ze masz tylko hoopla na punkcie koni ale teraz to widze ze ty nie masz hoopla na punkcie niczego ty tylko chcesz istniec I kretaczyc.Rob tak dalej popieram to ci wychodzi najlepiej. Tylko pamietaj ze twoje ublizanie fiakrom wyjdzie ci bokiem/
uorcyk 2015-10-31 17:33:40
do ( dozboku)- odkuwanie a nie scieranie asfaltu jest wynikeim przeciazeń koni i reakcji na te przeciazenia wywieranej na podloze.
konicynka do uorcyk 2015-10-31 16:55:00
z toba spkulantko nie dyskutujee wic pozwolze doradcow dobiore sobi sama nie ty bedzies deecydowac jakie ma byc natn tmat zdanie twoja rola w temacie skonczyla sie juz wieki tmu tereaz jestes tylko narzdzieem podtrzymujacym tmat nawet viva z toba ni gada to widac iwc niewypowiadj sie wimieniu cyims skoro sama te bzdety wymyslasz.a swoja droga dziwiesiee tu poniektorym tak przz cibie obrazanym i wyzywanym ze jeszce wogole z toba maja ochote rozmawiac
jedyna opcja 2015-10-31 16:51:28
jezeli na drodz do moka jt asfalt z ktorego unosza sie szkodliw pyly to nalezy ta droge zamknac dla uzytkowania publicznego ni tylko dla transportu konnego asfalt ten scierany jest rowniez przez kola samochodow i pieszych i to nie jst zadna filozofia ani tjemnica poliszynela.ze piesi rowniez scieraj asfalt powodujac tym samym zanieczyszczenie pylami toksycznymi
uwierze uorcyk 2015-10-31 16:47:12
uwierze plasczykowej vivie i uorcyk ze chodziim o dobro koni pod warunkiem ze dadza wiarygodne dowody na nabezpieczenie tym koniom dalszuych ich losow tak zeby nie wyladowaly w rzezni ani niczekaly na wyzebrana karme..inaczej mowy nie ma o tym ze zalzy im na tym dobrze
do uorcyk 2015-10-31 16:42:54
bzsprzcznijestes spcjalista i prorokiem przewidujacym nastepstwa odkuwania asfltu przez konie szkoda tylko ze udajsz ze nie widzisz nastepstwaa likwidcji transportu konnego z pozycji dalszych losow tych koni ate sa tz bzsprzecznie juz ustallone mianowicie te 300 koni trafi do rzezni wczesnieej niz normalnie i o tym nie pomyslalas albo jslei nei widzisz tego probleemu to masz w tym jakis cel ...na pewno nie jest nim dobro koni tego nie wmowisz nawt najwiekszmu laikto ty starasz sie zejsc z mritum zaslaniajac si nagle dobrem natury aco z konmi? juz sie nie martwisz zee sa przciazone?
uorcyk 2015-10-31 15:19:31
@do ( dokonicyna) cyt: czlowik jst w stani oddychajac pochlaniac 26 mm srednicy pyl
nadal niestety nic z tego co przeczytałes nie zrozumiales ...to jest twoje nieuprawnione domniemanie, w tekscie ni ema nic o pyłach srednicy 26 mm...naucz sie czytac ze zrozumienim, a jesli czegos nie rozumiesz to sie spytac o szczególy, sprawdz etc
uorcyk 2015-10-31 14:32:03
@konicynko- wasze komentarze, szczegolnie te kpiace - niestety ale maja zerowa wartosc i niczego nie wnosza do meritum.
uorcyk 2015-10-31 14:29:31
wlasnie wychodza twoje braki i nieumiejetna diagnoza :) jak chcesz gadac o faktach to zmień doradcow. W temacie odkutego asfaltu akurat trzeba innych specjalistow jak zootechnik czy weterynarz.
z boku 2015-10-31 13:18:09
mundro zapomnialas ze aby wyliczyc braki w asfalcie trzeba znac ilosc tego asfaltu po ulozeniu. urzadzenie zaprezentowane przez ciebie wykazuje pofalowanie asfaltu.Zbadalas na jakiej plycie betonowej jest ulozony asphalt??Zbadalas jaka byla warstwa asfaltu po ulozeniu??nie masz podstawowej wiedzy na ten temat a piszesz prace doktorska na swoja miare. Jak zauwazylem twoja prawdomownosc jest uzalezniona od pogody. Czyli zalezy jak wieje.Przyklad?? Koszty administracyjne ZERO???? Wolontariuszka ktora nigdy nie byla wolontariuszka ale byla. Kiedy I jak duchalo w zakopanem jak to stwierdzalas??
konicynko 2015-10-31 13:02:26
konicyna najlepiej by bylo gdyby wszyscy UORCYKULI przyklaskiwali na kazda bzdure ktora tu wkleepuje prawda? a ona zeeby nas uwazala za nieukow .smierdzieli mordrcow zwierzat i ssmieci..
fiufiufiu 2015-10-31 12:53:36
cyt
wyżywacie się na Uorcyku i autorach badań, skądinąd ciekawych.nastpna uwazajaca tgo kto ma inn zdani za kogos kto si wyzywa na Uorcyku i jak tu z takimi dyskutowac....

e
ciekawe to mozee i jset alee dla nieumeeijacych rozsadnie mysleec samemu
do koniczyna 2015-10-31 12:10:43
cyt
Problemem nie jest jednak moje wykształcenie, tylko domniemane, a nawet widzę - dowiedzione, zanieczyszczenie pyłem bitumicznym.gdzie ty widzisz ten dowod?

no tak tlumaczy to twoje wyksztalcenie i doswiadczenie
do koniczyna 2015-10-31 12:02:13
cyt
z jednej strony jestem dumna z siebie, bo mam wykształcenie pełne podstawowe.
Ale z drugiej strony mi wstyd, bo wiedza ma jest bardzo nikła.
I nawet nie jestem pewna, czego nie wiem...


trudno wymagac od kogos kto sam potwierdza z jego wiedza jest nikla zeby dokonal pozytywnej oceny wypowidzi zarowno jednej jak i drugiej strony stad tez nie dziwota ze bzdety zawart w komach UORCYKULI uznalas za cikawe i godne nawet zzastanawiania sie nad nim ii stawiania im powaznych argumeentow ktore z gory sa wlasnie przez nia ocniane jako wypowidzi laikow i bezmozgowcow,
wniosek nasuwaa si jedn a mianowici ze dalsza konwersacja rowniez z toba w temaci o ktorym ni maasz zielonego pojecia staje sie bezprzedmiotowa
sorki wieec za dotychczasowe zajcei sie twoja osoba ale to ty mnie wywolalas do tablicy powoatpiewajac w logike moich wyliczen podczas wlasnie gdy te wylicznia sa niczym innym tylko potwierdzeniem wyliczen tych spcow od VIVY. czgo neistty nie zauwazylas
.dzieeki wieec za potwirdznie ze brak w nijch logiki///chyba z nadal twirdzisz ze czlowikjst w stani oddychajac pochlaniac 26 mm srednicy pylmalo tgo z jst w stanie pochlanuac pyl po 6 latach albo pyl ktorgo 6 lat tmu jszcz ni bylo...bo taki skwncj saa zawart w opisiie jakz uwydtniajacym tragizm i ogrom zagroznia powodowango przz bidn nicgo niswiadome konie w Morskim Oku
Pania Czerska I Plaszczykowa zapraszamy 2015-10-31 11:35:41
zapraszamy panie Czerska i Plaszczykowa do Kludzic pod Piotrkoweem


cyt
Paradoks w Kłudzicach koło Piotrkowa. Jedni mieszkańcy chcieli wyrównania wyboistej drogi, inni zatrzymali prace drogowców, bo przeszkadzał im kurz.

Przejazd gruntową drogą przez Kłudzice na odcinku około dwóch kilometrów przypomina sceny, jakie zwykle rozgrywają się na słynnym Rajdzie Paryż-Dakar. Za samochodami pozostaje tuman kurzu, a ci kierowcy, którzy są na szarym końcu, muszą zatrzymywać się, żeby pył opadł, bo nic nie widząc, obawiają się, że zjadą z drogi.

Fragment jezdni bez asfaltu kilka dni temu zaczął utwardzać ciężki sprzęt na zlecenie piotrkowskiego Zarządu Dróg Powiatowych, do którego droga należy. Wtedy z domów powychodzili okoliczni mieszkańcy i zagrodzili przejazd drogowcom.

- Jak tylko zobaczyłem, że jedzie, to zabroniłem wyrównywać pod moim domem. Wiosną musiałem poprawiać po nich, bo maszyna tak dokładnie tego nie zrobi. Nie pozwoliłem, bo ten kurz by mnie udusił - mówi podenerwowany Wacław Kapusta, mieszkaniec Kłudzic.
koniczyna 2015-10-31 11:09:27
wychodzi, że jestem po stronie Uorcyka ! :D:D:D
a, niech tam...

do haha(ha)
z jednej strony jestem dumna z siebie, bo mam wykształcenie pełne podstawowe.
Ale z drugiej strony mi wstyd, bo wiedza ma jest bardzo nikła.
I nawet nie jestem pewna, czego nie wiem...

Problemem nie jest jednak moje wykształcenie, tylko domniemane, a nawet widzę - dowiedzione, zanieczyszczenie pyłem bitumicznym.

A wasze przenikliwe intelekty zamiast się zastanowić i dać spokojny odpór, logicznie argumentując (korki po 250 zł/45 min), wyżywacie się na Uorcyku i autorach badań, skądinąd ciekawych.
co racja to racja 2015-10-31 10:59:35
Uorcykula nadal strzela w kolano i sobie i VIVIE

odkutgo asfaltu jst przz 6 lat 70 to a ile z teego stanowi pyl?tego juz nikt nie wie do dzisiaj i wiedzic nie bedzie bo i skad..chyba zee Czerska wyczaruje jakis wzor na obliczenie
tym bardziej na zawartosc toksyn.takich badan nie bylo sa tylko domysly i gdybania
naweet po zbaazniu pylu/?kurzu/ jako materialu stalego ni okrslisz zawartosci tych toksyn w wdychanym powitrzu naukowcu z bozj laski za maslo dyplom inzyniera dostalas?
wstyd i hanba dla uczeelni ktora konczylas ze takich specjalistow wypuszczaja z dyplomami!!!!!
cos jeszcze 2015-10-31 10:43:01
idac tropm i tokim myslenia Czrskij nalzy zamknac dostp doMKA obcna droga chociazby z tgo wzgldu ze turysci produkuja nizliczonilosci smiciroznj masci ktora ujmni wplywa na przyrode i natura 2000
najbardziej przemawia 2015-10-31 10:27:38
najbardziej przemawia do ludkiej swiadomosci toze nawet ziarna wwieelkosci26mm stanowia pyl wdychaany przez turystow wiece juz naprawde nie kociecznie dochodzic naweeet te 70 ton tak nie obrazuje tragedii jak ten 2.5 cm pyl
przypomne 2015-10-31 10:23:03
a ja przypomne ze droga ta nie jezdza same konie a turysci idac tez scieraja asfalt wytwarzajac pyl i pytanie czy nawet nie wiecee niz konie to nalezy wyliczyc zeby bezstronnie okreslic udzial poszczegolnych uzytkownikow drogi w procentowym wytwarzaniu teego pylu


ale Czerskiej wygodniej jest jak stwirdzi ze tylko konie odkuwaja asfalt bo przciez koniecznie chce te konie z moka zabrac i wcale jej nie chodzi o dobro turystow ani tych koni
do uorcyk 2015-10-31 10:13:44
w mojej komorce jst jeszcz nawet nieuzywane takie wyciecie w sidzeniu srduszko tam sie umieszczalo takie cos jak twojaE KSPRTYZA i wyliczenia pylu w tonach na przestzen kosmiczna na lata swietlne i ejj wplywa na natura 2000 w przliuczeniu na jedngo zjadacza chleeba na podhalu bo ten pylniewdychaja tylko turysci z moka ale wszyscy to sa setki tysiecy ludzi

tylko tacy inteligntni inzynirowie jak ty moga uwazac ze ilosc pylu wdychango rowna sie iilosci odkutgo asfaltu bez wzgledu na to w jakich jdenostkach bys tego nie okreslala
uorcyk 2015-10-31 09:59:29
przypomne ze toksyczne metale nie musza byc w tonach na osobe a wystarczy prog paru pikogramow na metr szescienny. Fasiagi tez wzbijaja tumany pyłu. Samochodu i wozy jezdza tam do ok 20 km/h
uorcyk 2015-10-31 09:57:53
@koniczyna- nie ma co dyskutowac z ich eksperckimi wyliczeniami. te 70 ton to sie wydostało od dzisiejszego poziomu nawierzchni , ale oni i tak wiedza swoje. A ich wyliczenia to juz trzeba zostawic , bo nawet nie rozumieja tego co liczą :) tak samo bylo z wyliczeniam sil uciagu- ktos cos wstawiał, nie wiedzac skad wzor, zamiast sinusa wstawiano wielkosc kata lub przyblizenie - a przeciez dzisiaj nie ma potrzeby do takich przyblizonych wyliczen jesli w kazdej komorce jest kalkulator "inzynierski" z tangensem i cotangensem wlacznie etc etc etc
fakty sa takie 2015-10-31 09:18:15
Jak widać nie o konie i ich dobrostan tu chodzi a o czyjeś chore urażone ambicje. Odkąd plaszczykowa z czerską zaczęły się doktoryzować z głupot wszelakich z tematu wycofaly się choćby Przystań Ocalenie czy KTOnZ. Ludzie rozumni pomagający zwierzętom z woli serca nie chcą mieć z tymi chodzącymi kompleksami nic do czynienia.
do koniczyna 2015-10-31 09:10:03
35 kg to male taczki na glowe zaS 70 ton to 4 wagony wegla...ladniej brzmi PRAWDA A JAK PRZEKONYWUJACO !!!!!!!
do koniczyna 2015-10-31 09:01:38
dokladni taka jst wlasnie logika tych wyliczeenVIVY,bo wyglada na to z turysta idacy dzisiaj wdycha kurz powstaly np5 lat temu iodwrotnie idacy 5 lat tmu wdychal kurz ktorego jszcz nie bylo
do koniczyna 2015-10-31 08:58:06
nic tylko pogratulowac pani Plaszczyk wydolnosci jej ukladu oddechoweego ktory potrafi pochlonac 26 milimetrowe czasteczkizalegajacego nad Morskim okiem pylu asfaltowego a panu Wyszynskiemu dobrego serca ktre pozwala mu marnowac spoleczne srodki na finansowanie badan naaukowych dla prowadzonej przez pania plaszczykowa kampanii wyniszczania koni w Polsce takie gratulacj naleza sie tez tobie i mam nadzieje ze wszyscy bez wyjatkuposiadacze koni wam za to podziekuija
do koniczyna 2015-10-31 08:56:24
nie przypissuj sobie czyichs obliczen jako swoje zaslugi t raz ty obliczylas jedynie obciazenia nic poza tym a to co tu wklejasz jako swoja wiedz w temacie jest wlasnie dostepne dla kazdego smiertelnika w neecie wiec nie osmieszaj sie i przstan manipulowac nikt cie juz sluchal nie bedie i tocie boli ..nawet viva jak widac robi swoje bez ciebie to kazdy widzi i nie prowokuj do emocji powiem ci krotko jestes zrem w sprawie i tyle..swiat sie smieje czytajc twoje bzdety
hahahahahahah 2015-10-31 08:54:11
koniczyna
w kontekscie kilku twoich ponizszych postow nasuwa sie pytanie


A jakie ty masz wyksztalcenie?hehhhhehhhhhhhhhh


bo zdaje sie ze takie jak UORCYK...logike tez ta sama
koniczyna 2015-10-31 08:38:56
do "doUorcyk"

urzekła mnie logika Twych wyliczeń.
Czyli, gdyby do Moka szedł 1 słownie jeden turysta, to wtedy przypadająca na niego ilość pyłów wynosiłaby 35 kg : 1os =35 kg/os
a to już małe taczki piasku (na głowę )
niepodważalne

:D:D:D

ps współczesna nauka rozróżnia jednostki kG i kg :D:D:D
pozwany antysemita, ha ha ha.... 2015-10-31 08:34:57
Pytam jeszcze raz:
czerska, to w końcu MW była w TTOnZ, czy nie była, bo już się sama gubisz.

raz piszesz tak, cyt1.
"Pseudonim: uorcyk 2015-10-29 19:53:58
@wyszloszydlo- a propos- pani Wlodarczyk nie byla nigdy wolontariuszka w TTonZ. Mylisz z ZtonZ"

Zaraz potem tak, cyt.2.
"Pseudonim: uorcyk 2015-10-30 07:44:06
@skleroza- była, prtzez miesiac a potem czekalismy az sie wypisze ..."
hahahahahahahahah 2015-10-31 08:12:26
0.0035 KG pylu na osobe dziennie....to mniej niz spala Plaszczykowa kopcac w Parku papierochy ....i jak tego nie obsmiac hehehehehehhh przeciz to naweet konie w Morskim sie z tego smieja
ciekawe 2015-10-31 07:55:28
cyt
tłumaczy Anna Plaszczyk – W czasie suchych dni każdy przejeżdżający trasą wóz konny podrywa do góry pył, który wdychają turyści. Przypomnę, że idąc pod górę większość z nas oddycha ustami, przez co pył trafia do oskrzeli i płuc – dodaje.


ciekawe co wedlug pani Plaszczyk dzieje sie z kurzem wzbijanym przez tysiace szurajacych po asfalcie pieszych pseudoturystow oraz po kurzu nanisionym na ich butach z zalegajacej nijednokrotnie gliny nanisionej przez deszcz
do UORCYK 2015-10-31 07:40:01
oczywiscie nikt niee ma prawa sprawdzania ciebie bo kazdyto aik natomiast ty masz prawo sprawdzania i osmieszania a nawet szkalowania i posadzania wszystkich...bo jeestes rzeczoznawca posiadajaca wszelkie wyksztalcenie i uprawnienia w kazdej dziedzinie......nadane przez sama siebie
do UORCYK 2015-10-31 07:32:07
70Ton to 70000kG
6 la tto 6x 364dni=2004 dni
70000:2004=ok35 kG dziennie pylu
srenio dziennie w Morskim Oku wedlug statystyki bywa 10-12000 osob


35kG:10000=======0,0035 kg pylu na osobe dziennie to wynik badan czeskich specjalistow///
//ciekawe ile wynosza normy europjskie dopuuszczajace maksymalna ilosc takich pylow
uorcyk 2015-10-31 06:15:30
@koniczyna- racja. Ale gdybym to ja napisała to znowu by na mnie psy wieszali
uorcyk 2015-10-31 06:10:53
@fcb- żeby umieć odczytać bilans trzeba mieć wiedzę z rachunkowości. A jeśli masz jakiejś istotne uwagi to najpierw sprawdź w ustawie o rachunkowości czy są zasadne. A tak na marginesie nie każde biuro rozliczające podatki ma uprawnienia do prowadzenia ksiąg rachunkowych . Z kolei ty jako laik nie masz prawa podważać bilansu sporządzonego przez uprawniony podmiot. Jako żywo przypomina to sytuacje w której nie mając wiedzy merytorycznej na sasiednim blogu obśmiewając to czego nie mogą zrozumieć...
koniczyna 2015-10-31 06:10:36
Uorcyku, piszesz "... wyhodowano pokolenie humanistow do ntej potegi"
rozumiem, że to jakiś żart.
To, że ktoś nie przyswoił podstawowych wiadomości z matematyki i fizyki nie czyni go humanistą. Najczęściej jest tumanem i z tego i z tego :(

Proszę, zróbcie test wśród osób w wieku 20-35 lat.
np-
z jakimi państwami graniczy Polska?
daty ( mniej więcej) rozbiorów Polski? ile ich było, jakie państwa uczestniczyły ...
czy biegun północny leży na lądzie, czy na morzu - a może południowy?
i COKOLWIEK, powtarzam COKOLWIEK z historii Polski po1 września 1945.
gorzej - cokolwiek z historii Polski

a może coś z literatury, malarstwa, muzyki albo filmu.
literatura - darmowe "metro" na skrzyżowaniu, ewentualnie "fakt"
muzyka- "umcyk - umcyk"
malarstwo - sama nie wiem, co odpowiedzieliby. Zapytam w swoim środowisku po niedzieli. podejrzewam, że Matejko :(
filmy - ewentualnie współczesne hiciory multipleksowe, żadnej klasyki. (za to często "życiowe" seriale w tvn, polsacie i jedynce ;) )
czym się interesują - modą - płeć piękna i sportem - mężczyźni.

Przepraszam za te krzywdzące uogólnienia wszystkich wspaniałych myślących młodych ludzi.
Tacy jak Wy się zdarzają i są nadzieja na przyszłość.

pozdrawiam
technokraty czna koniczyna - tuman humanistyczny
z boku 2015-10-31 01:03:46
jeszcze slow pare do tumana co o tym kurzu. Gdyby taki prson chociaz raz na 10 lat przeszedl ta droga z buta lub fasiagiem nie z wlepionymi oczami w monitory to by to widzialo ze droga jest caly czas wsrod drzew ze kazdy wiekszy deszcz naniesie ziemie na asphalt tam samochod przejezdza kilka razy na dzien. Fasiagi I piesi poruszaja sie zbyt wolno zeby wznosic kurz I rozpylic to poza droge. Ale coz jak sie ma marne pojecie o zyciu a szkoly takie jak sama napisala robila wykresy niesamodzielnie wiec??z pomoca sekretarza parti??
Fibi 2015-10-31 00:22:44
Przechodzilam koło disco i grali kochany tia amo ;)
Ps
Wyślij maila to pudziemy w końcu na to piwo, cza ten kurz przepić bo het w krztoni zaskło :*
pozwany antysemita, ha ha ha.... 2015-10-30 23:54:19
Od czasu, kiedy wysłałem komentarz:
"cyt1.
Pseudonim: uorcyk 2015-10-29 19:53:58
@wyszloszydlo- a propos- pani Wlodarczyk nie byla nigdy wolontariuszka w TTonZ. Mylisz z ZtonZ

cyt.2.
Pseudonim: uorcyk 2015-10-30 07:44:06
@skleroza- była, prtzez miesiac a potem czekalismy az sie wypisze ...
czerska, to w końcu była w TTOnZ, czy nie była, bo już się sama gubisz. A może to twoje celowe działanie, mącenie, kręcenie oszukiwanie i robienie wszystkich dookoła , łącznie z Policją, w buca?"
-jego adresatka, czerska napisała i opublikowała DZIESIĘĆ!!!. Ale na mój nie odpowiedziała, bo nie miała możliwości jego przeczytania. Takie dysproporcje nie są normalne, i niczemu dobremu nie służą, tym bardziej konfliktowi czerska : reszta Podhala.
cobra 2015-10-30 23:21:59
@Fibi..kochana mi od tego pyłu z podków chet się jebie po głowie....;(
Fibi 2015-10-30 23:12:37
Coberka bo ja cały transfer stracę na tą muzę ;)
Halleween się zbliża, gdybym była bliżej, byłby bal Wdzystkich Świętych ;)
cobra 2015-10-30 22:43:59
Toxic Lulu...YouTube..@uorcyk jesteś nie do poznania...ale masz talent..;)
cobra 2015-10-30 22:11:51
Tylko dla nie licznych ta muza....masz rację...
cobra 2015-10-30 21:50:26
@fan club...trzeba niezwłocznie urząd skarbowy powiadomić niech się jaśnie panią zainteresuje...bo ta pani nad wyraz stara się interesować innymi...
cobra 2015-10-30 21:45:16
@Czerska paytrz ile kurzu leci z tych spódniczek....tragedia widowni aż dech zapiera z tego kurzu....też byś tak chciała....Johnny M5 - Flames Of Love Remix (DJ Nikolay D & Firmino Remix 2014)...YouTube...
cobra 2015-10-30 21:40:35
The Flirts - Bezradny (remix) Miejmy GoMusic...YouTube....zmieńmy temat...która z tych tancerek to beata cz.....?
FanclubBeaty 2015-10-30 21:31:46
Nieprzekonała mnie pani prezes że jakoby koszy energi to koszty transportu konia?
Pokretne to. Dobrze by było rozpisać poszczególne kwoty na co dokładnie.
Koszty administracyjne: ile na księgową, telefon itd
Usługi obce też rozpisać a nie takie ogólniki, bo takie uogólnianie prowokuje właśnie do spekulacji która mi pani sama zarzuca!

W swoim obliczeniach o asfalcie to jakoś dziwnie pani drobiazgowa!! Jeśli chodzi o koszty działalności to już ogólniki pod które choć co można podłączyć.

Takie niedbałe sprawozdanie w porównaniu do super dokładnych wyliczeń jest moim zdaniem dalece podejrzane. Jesli nie ma pani nic do ukrycia to proszę dokładnie sprecyzować ile na co pani wydała.
uorcyk 2015-10-30 20:12:21
@niegazda- a co powiedziec o deficytach obecnych pokoleń , ktore nie mialy np matmy na maturze? wyhodowano pokolenie humanistow do ntej potegi
uorcyk 2015-10-30 20:09:32
@FCB- opłaty wszelakie, telefon , internetowa strona, uslugi ksiegowe i co tam jeszcze chcesz. W tamtym roku mamy tez zaksiegowany w kosztach zakup konia i odbior psa ze schroniska zdaje sie ok 150 zlotych oplata...
uorcyk 2015-10-30 20:07:07
@FCB- spekulujesz, Powtarzam, nie pobieram zadnych oplat ani korzysci z tyt bycia prezesem czy uzyczenia adresu dla ttonz.A koszty energii to ci kazdy ksiegowy wyjasni co moze byc - np zakup paliwa na transport wykupionego konia ? to tez jest koszt zakupu energii :)
uorcyk 2015-10-30 20:04:40
do ( douorcyk) a ty nie umiesz tego wyliczyc? dziwne bo masz "gotowca" w postaci chociazby mojego opracowania dotyczacego pomiarow i inne wyliczenia naszych inzynierow .
To przeciez jest poziom de facto fizyka LO - w najgorszym razie bo dotyczy ruchu po rowni pochylej :) kazdy po studiach technicznych umiec narysowac rozklad sił i wyprowadzic wzorki na siłe, prace czy co tam jeszcze sobie zyczysz, moc?
uorcyk 2015-10-30 20:02:03
dzieki za dobre słowo. Ja byłam z tych co robili takie wykresy i nie tylko- samodzielnie :)
niegazda 2015-10-30 19:29:00
Jezeli faktycznie ten uorcyk zna sie na tych wykresach, to stoje w jego obronie. Za moich czasow w PRL to jeden student innemu dawal do zrobienia " jakies projekty". Poziom i wymagania byly tak wysokie, ze studenci nie nadazali za docentami z AGH.
Ale dla kariery wystarczalo wtedy miec "magistra inzyniera". Teraz dopiero mozna to wszystko zweryfikowac, bo widac golym okiem jakie (nasze) pokolenie ma deficyty.
nic dodac nic ujac 2015-10-30 19:00:29
cyt
Pseudonim: uorcyk 2015-10-30 17:49:36
@do (uorcyk) prawda broni sie sama


faktycznie ,,,efkty tj prawdy i jej obrony widac w morskim oku codziennie,,,nikt nic nie ukrywa
FanclubBeaty 2015-10-30 18:31:38
Mnie najbardziej w tym sprawozdaniu finansowym uderzyła pozycja: zuzycie materialow I energi 1,898.58- bo nie wiem czy tutaj nie jest ukryty wałek,
Z tego co wiem pani prezes inżynier Czerska swój TOZ prowadzi w prywatnym domu którego jest właścicielką. Tak?
Zatem czy czasem tą pozycją nie pokrywa sobie kosztów swojego mieszkania?
Ja mam podobny dom i płacę za energię rocznie 2000 zł.
Żeby było wszystko transparentnie to prosze nam przedstawić jak została ona skalkulowana i jakie są jej części składowe!
Koszty administracyjne tna AŻ prawie 5 tysięcy zł, to też dziwna pozycja ale niech tam....
A przy okazji dobrze by było rozwinąć te uslugi obce 2,593.75
dziękuje
z boku 2015-10-30 18:30:05
Jak bardzo musi byc ograniczony inzynier ktory nie potrafi obliczyc ile mocy potrzebuje kon zeby wyjsc o wlasnych nogach na gubalowke wzdloz torow. Ja liczylem to zechl 3 razy ,kolega inzynier tez ale taki juz normalnie wyksztalcony nie jakos tam specjalistycznie I na wysokoscich obnazyl moje bledy w obliczeniach I wyszlo ze jemu zdech 5 razy. A ty mundro?? ile zdchniec ci wychodzi??
douorcyk 2015-10-30 17:54:51
niodwracaj kota na hodorowicza chodzi o twoja kspertyzei nee o jego j jesli mamy mowic o osmieszeniach to wasz ekolog od golebi sie pograzyl nie tak z osmieszyl ale to inna spraawa niz toze ty mataczyz tu jsst meritum niee zamiciesz gopod dywan pokazujac bledy innych golebiarz wypowiada sie na tmat hamulcow u fasiaga smieechu warte
uorcyk 2015-10-30 17:49:36
@do (uorcyk) prawda broni sie sama. Stad pan Hodorowicz, twierdzac jakoby sstalej "g" niepotrzebnie uzyto- osmieszyl sie w oczach kazdego inzyniera :)
przypomne ze siła ciezkosci ( ciezar) =m*g
uorcyk 2015-10-30 17:47:56
@do (prawdauorcyk) szkoda ze nie słyszysz i tego co powiedziala pani Doktor- zeby stwierdzic wpływ pracy nalezaloby podjac sie badan trwajacych w czasie a nie jednorazowych, No ale specjalisci od 2012 roku tak badali te konie, ze nawet narzad ruchu nie był badany... I co z tym? jak to zrelatywizujecie? aaaa , juz wiem, po to było odsuniecie animalsow od badan zeby nie wiedzieli DLACZEGO .....
uorcyk 2015-10-30 17:45:28
racjonalnie uzytkowany kon moze pracowac długie lata. A ile pracuja srednio konie z MO? odpowiedz jest oczywista ,.
bzstronna 2015-10-30 16:33:48
bestronna (gość) 30.07.15, 09:11:12


Jakiz to obecnie obowiazujacy przepis precyzuje ile sezonow moze albo musi pracowac konw Morskim Oku albo wogole i jaki przepis zakazuje wymiany nie nadajacego sie do pracy konia na nowego albo jaki nakazuje uzytkowanie chorego konia ponadto co za przepis okresla co ma zrobic wlasciciel chorego konia ze swoja wlasnoscia i komu ewentualnie ma go sprzedac...sa takie przepisy?

dp dzis nie dostalam odpowiedzi
prawda uorcyk 2015-10-30 16:23:23
cyt
Pseudonim: uorcyk 2015-10-30 14:27:03
ja wciaz mam ten komfort ze wystarczy mi pisac prawde. To wy dokonujecie swobodnych interpretacji - czytaj naduzyc - przy uwypuklaniu moich rzekomych intencji etc
ta i to o naszych wypowiedziach pani dr strypikowska stwirdzila ze jest w nich wiele spekulacji nie o twoich skadze znowu
do uorcyk 2015-10-30 16:20:39
ale w MOKU ci sie przydala co i na posiedzeniu sejmowym naa tkore balals sie pojechac i bronic swojej pseudoekspertyzy sama...nieladnie tak mowic o kolezance ktora ci popierala badz co badz
cyklista 2015-10-30 14:34:39
No i co, droga pani ?
cyklista 2015-10-30 14:32:25
Przypominam komentarz autorstwa szanownej pani z wczorajszego wieczoru, cytuję:


Pseudonim: uorcyk 2015-10-29 19:53:58
@wyszloszydlo- a propos- pani Wlodarczyk nie byla nigdy wolontariuszka w TTonZ. Mylisz z ZtonZ
uorcyk 2015-10-30 14:27:03
ja wciaz mam ten komfort ze wystarczy mi pisac prawde. To wy dokonujecie swobodnych interpretacji - czytaj naduzyc - przy uwypuklaniu moich rzekomych intencji etc
cyklista 2015-10-30 14:21:25
Rybciu, jakież nagłe olśnienie cię ogarnęło, a jeszcze wczoraj wieczorem wszystkiemu zaprzeczałaś.
to widac 2015-10-30 13:45:10
wlasnie widac ten zamordyzm w TTOnZ i jdnodcyzyjnosc Czerskij ..nie ma szans zeby nastapila zmiana w zarzadzie dlatego ludzie ani sie nie zapisuja a ci co sie zaapisza odchodza
stad tz przzez 10 lat pozyskanie nowych ludzi wynosi ZERO. a wyniki marne poza donosami zero inwencji czy dzialalnosci prewncyjnej
uorcyk 2015-10-30 12:51:02
a co do powodu tamtego rozłamu to coz, chec wejscia do władz stowarzyszenia, no ale si enie udało - czas pokazał ze dobrze ze sie tak stało. Wystarczy popatrzec na bilanse etc
uorcyk 2015-10-30 12:49:07
@do ( do Uorcyk) co do tego smiechu to odpowiem tak- poznać głupiego po smiechu jego ....
uorcyk 2015-10-30 12:45:05
Poza tym pani MW zalozyla trzecie stowarzyszenie, oddzial ogolnopolskiej organizacji a o ZtonZ ostatnio pisal nawet TP ( papier) w tekscie "opozniona" zdjae sie pomoc dla potraconego psa z powodu korkow, bo to juz ktos inny wykonuje..
uorcyk 2015-10-30 12:43:29
@Funclub Beaty- niczego nie przegrałam. To te panie, pozwane , nie stawiaja sie na rozprawy od trzech lat, przedstwiajac zwolnienia lekarskie. Ale nadal postepowanie w tej sprawie TRWA. Ciekawe czy autor tego wpisu na konkurencyjnycm blogu tez bedzie przedstawial zwolnionka w sadzie, gdy go pozwe ?
cyklista 2015-10-30 11:06:53
Nasza Beacia obraziła się. Mam wyrzuty sumienia z tego powodu, chyba kupię kosz czerwonych róż i udam się na Nowotarską.
aktualnosci 2015-10-30 09:26:29
po dzzis dzien na stroni TTONZ podawana jest na lisciczlonkow pod nr 5 pani Mariola Wlodarczyk

cyt
władze stowarzyszenia
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Zarząd:
Prezes: Beata Czerska

V-ce prezes: Krystyna Rysula

Skarbnik: Iwona Szczepaniak - Krupowska

Sekretarz: Władysława Karcz

Członek: Janina SuszczewskaKomisja rewizyjna:
Katarzyna Rusek
Krystyna Kalata
Aleksandra Janowicz -Barbieri

Członkowie:
1. Małgorzata Szeliga
2. Marta Stawiarska , Społeczny Inspektor Ochrony Zwierząt
3. Adelina Krzeptowska- Wielgus, Społeczny Inspektor Ochrony Zwierząt
4. Maria Rudkowska-Seidel, Społeczny Inspektor Ochrony Zwierząt
5. Mariola Włodarczyk.
ale przeprosin nie bylo? 2015-10-30 09:18:20
ale przeprosin nie bylo? czy byly maczkiemna jakims brukowcu zeby nie dotarly do szrszych mas bo zmienialoby to troszke wizerunk pani Czerskiej
FanclubBeaty 2015-10-30 09:07:03
Pani Włodarczyk była członkiem towarzystwa. Wraz z kilkoma innymi paniami poznała się na pani prazes i założyły własne towarzysttwo, które prężnie działa.
Nawet oskarżyła te panie o pomówienie i sprawę przegrała.
byla nie wygodna 2015-10-30 08:47:02
cyt

Pseudonim: uorcyk 2015-10-30 07:44:06
@skleroza- była, prtzez miesiac a potem czekalismy az sie wypisze ...byla nie wygodna?

wypisala sie i zalozyla odrbn sswoj storarzyszzenie ktore ma si dobrz i dziala bz zarzutow czgo nei mozna powiedziec o TTOnZ pani Czrskiej
cyklista 2015-10-30 08:18:23
Cytat postu poniżej:
" Pseudonim: uorcyk 2015-10-29 19:53:58
@wyszloszydlo- a propos- pani Wlodarczyk nie byla nigdy wolontariuszka w TTonZ. Mylisz z ZtonZ "

Widzisz krętaczu jak bezczelnie próbujesz Nas oszukać. Przyparta do muru zmieniasz nagle zdanie, tylko gdzie słowo PRZEPRASZAM ? Co, w domu i na bezpłatnych studiach za czasów PRL-u nie nauczono cię tego zwrotu ?
ciekawe 2015-10-30 08:16:58
z czeego sa finansowane te badania naukowe dla prywatnej paracy naukowej UORCYKA?
do UORCYK 2015-10-30 08:06:30
nic tylko pogratulowac pani Plaszczyk wydolnosci jej ukladu oddechoweego ktory potrafi pochlonac 26 milimetrowe czasteczkizalegajacego nad Morskim okiem pylu asfaltowego a panu Wyszynskiemu dobrego serca ktre pozwala mu marnowac spoleczne srodki na finansowanie badan naaukowych dla prowadzonej przez pania plaszczykowa kampanii wyniszczania koni w Polsce takie gratulacj naleza sie tez tobie i mam nadzieje ze wszyscy bez wyjatkuposiadacze koni wam za to podziekuija
do UORCYK 2015-10-30 08:03:05
nie przypissuj sobie czyichs obliczen jako swoje zaslugi t raz ty obliczylas jedynie obciazenia nic poza tym a to co tu wklejasz jako swoja wiedz w temacie jest wlasnie dostepne dla kazdego smiertelnika w neecie wiec nie osmieszaj sie i przstan manipulowac nikt cie juz sluchal nie bedie i tocie boli ..nawet viva jak widac robi swoje bez ciebie to kazdy widzi i nie prowokuj do emocji powiem ci krotko jestes zrem w sprawie i tyle..swiat sie smieje czytajc twoje bzdety
skleroza uorcyk 2015-10-30 07:51:28
a jakiez to byly powody zeby si po miesiacu musiala wypisywac..czyzby rozznica zdan? czy moze inny powod ktorgo ssi mozna domyslec widzac co sie stalo pozzniej a mianowwici ze p Wlodarczyk zalozzyla wlasne towarzystwo ktore jak na razie dziala prezniej i efektowniej niz twoje?
uorcyk 2015-10-30 07:48:55
@zboku- takiej manipulacji jaka ty permanentnie tutaj uprawiasz to nie ma nigdzie na swiecie. PS. wiedza wujaszka "googla" to za mało zeby zrozumiec nasze wylkiczenia.. no coż :)
uorcyk 2015-10-30 07:46:56
@zboku- drogowcy musili wykonac nawierzchnie zgodnie ze specyfilacja i ktos ja odebrał i potwierdzil standard i jakos wykonania....?? chesz zasugerowac ze komisja odbierajaca prace za 12 milionow przymknelaby oko na takie usterki ??
uorcyk 2015-10-30 07:44:06
@skleroza- była, prtzez miesiac a potem czekalismy az sie wypisze ...
uorcyk 2015-10-30 07:42:49
@szperacz- poszperaj lepiej na stronie TPN sa dostepne nasze WYLICZENIA. Bogiem a prawda sprowadzaja sie do maksymalnie dorozki na tej trasie .
uorcyk 2015-10-30 07:38:42
stezenia toksyczne sa liczone w pikogramach na metr szescienny. Za malo wiecie zeby tutaj dyskutowac !
FanclubBeaty 2015-10-30 07:38:20
Z tego co Czerska w swoich dyrdymałach pisze wynika że VIVA MARNOTRAWI pieniądze. Szasta nimi na drogie ekspertyzy zamiast zająć się pomaganiem zwięrzetom. To jest moim zdaniem skandal i powinno się o tym głośno mówić.
Ludzie wpłacają im te 1% nie po to żeby trwonili kasę na hepeningi i drogie ekspertyzy!
do uorcyk 2015-10-30 07:18:35
a te twoje 70 ton w ciagu 6 lat to ile tak wychodzi statystycznie dziennie? wedlug twoich obliczen
szperacz 2015-10-30 06:33:32
cyt

Pseudonim: uorcyk 2015-10-29 19:50:40
@zboku- ja sie nie bede powtarzac- takie wyliczenia zostaly wykonane w ub roku


cyt z art powyzej
Chodzi o badania, jakie w ciągu kilku ostatnich miesięcy zleciła Fundacja Viva!


Fundacja Viva! we wrześniu 2015 roku zleciła wykonanie badań tekstury drogi.

W sierpniu 2015 roku Fundacja Viva! zleciła również badania składu pyłu, zalegającego na drodze do Morskiego

pani Czerska nie wie nic na temat tych badan poza tym co wyczytala na stronie VIVA tzn poza tym artykulem ktory wkleila bczeelnie na swojego lbloga powyzej i dyskusja z nia na temat badan jest bezzprzedmiotowa..to zwyczajne kopane sie z koniem celem draenkia teematu ktory juz dawno zakoczono nawet w sejmie
u do uorcyk sklerza 2015-10-29 23:38:24
cyt

Pseudonim: uorcyk 2015-10-29 19:53:58
@wyszloszydlo- a propos- pani Wlodarczyk nie byla nigdy wolontariuszka w TTonZ. Mylisz z ZtonZ
jasne bo byla czlomkiem to jszcz lpij swiadczy o spawie

władze stowarzyszenia
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Zarząd:
Prezes: Beata Czerska

V-ce prezes: Krystyna Rysula

Skarbnik: Iwona Szczepaniak - Krupowska

Sekretarz: Władysława Karcz

Członek: Janina SuszczewskaKomisja rewizyjna:
Katarzyna Rusek
Krystyna Kalata
Aleksandra Janowicz -Barbieri

Członkowie:
1. Małgorzata Szeliga
2. Marta Stawiarska , Społeczny Inspektor Ochrony Zwierząt
3. Adelina Krzeptowska- Wielgus, Społeczny Inspektor Ochrony Zwierząt
4. Maria Rudkowska-Seidel, Społeczny Inspektor Ochrony Zwierząt
5. Mariola Włodarczyk.
6. Marta Rudolf, Społeczny Inspektor Ochrony Zwierząt
7. Barbara Walczak, Społeczny Inspektor Ochrony Zwierząt
8. Ewa Łukaszczyk, Społeczny Inspektor Ochrony Zwierząt
9. Romuald Szczepaniak -Krupowski, Społeczny Inspektor Ochrony Zwierząt


Społeczni Inspektorzy Ochrony Zwierząt:
Anna Gąsienica
Maciej Walczak
Szkolni Inspektorzy Ochrony Zwierząt:
Paulina Baran

Patrycja Rodziewicz

oraz
Sandra Stawiarska - wolontariusz, sympatyk
Regina Śmieszek - wolontariusz, sympatyk
z boku 2015-10-29 23:36:44
mundro a gdzie sie podziewaja pyly z opon I.................z.....asfaly na tysiacach kilometrow polskich drog ktore sa przeciez ciagle remontowane.Gdybys miala cokolwiek rozsadku I kasiora z meleksow ci mozgu nie lasowala to bys zrozumiala(sadze ze wiesz ale palisz glupa) ze ten odkuty jezseli juz asphalt to tylko w postaci piasku a wiec sobie lezy a ten pyl o ktorym bzdecisz to jest ale na drogach gdzie jezdza samochody I tam jest pyl. Ilosc wyimaginowanego pylu zostala zmierzona droga meleksowa. Urzadzenie mierzy nierownosci asfaltu a .....znajac zycie nie tak jak ty kazde dziecko wie ze na tej drodze drogowcy nie przejmowali sie idealna plaszczyzna asfaltu bo I po co?? Dla pieszych jest idealnie rowny dla koni tez a dla tego urzadzenia nie bo ono mierzy dopuszczalne odchylki ale na drogach o wiekszej predkosci gdzie nawet centymetr jest odczuwalny jadac samochodem.Ale ze ty jestes zacofana to nie wiesz co to jest jazda samochodem po drodze gdzie wklesniecie lub wypuklenie asfaltu jest 1 cm na odcinku 5 metrow. Do tego to sluzy a wzery masz na tym co normalni ludzie uzywaja do myslenia. ty niestety juz nie myslisz. Napisalem ci ze mnie nie interesuja twoje bzdety o ile to woz za ciezki z turystami tylko odpowiedz ile mocy potrzebuja konie na rzeczonych odcinkach a jaka moca dysponuja. Wiem ze nie odpowiesz bo tu juz poleglas ze swoimi kosmicznymi wyliczeniami to teraz wzery ci w glowie. Zajmij sie zabezpieczenie pozostalosci tego do myslenia 1 Listopad juz tuz zaczadza cie Te Zakopiany na amen. Pamietaj dosc kretactwa kazde twoje klamstwo juz zostalo obnazone . Zero na administracje. Ale odpowiedz byla ktory to rok. Jakie ma to znaczenie skoro lzesz?? Ile z tych tysiaczkow poszlo na administrowanie miejsca zamieszkania??
uorcyk 2015-10-29 22:30:10
do oceny objetopsci tych jak nazwałas wżer posluzono sie pomiarem tesktury i stad wyszlo min 70 ton pyłow asfaltowych juz odkutych od istniejacego aktualnie poziomu nawierzchni . Czy tak bedzie lepiej sformułowane?
FanclubBeaty 2015-10-29 22:03:38
Te wżery to chyba na mózgu.
koniczyna 2015-10-29 21:31:09
Uorcyku - piszesz "wżery zrobione przez zacieranie - tekstura"
nie kumam...
napisz to samo w trzech zdaniach, a nie w jednym równoważniku zdania.

może ktoś z najstarszych gór w Polsce zrozumie - bo tak to ni hu hu...
pewnie Górale i Lachy kumają - ale u mnie nikt nie wie o ci kaman
uorcyk 2015-10-29 20:53:06
wżery zrobione przez zacieranie - tekstura. To dalo oszacowanie ilosci pyłow od dołu of course...
koniczyna 2015-10-29 20:48:41
Ależ właśnie o to chodzi, że planograf jest urządzeniem do badania falistości profilu nawierzchni, liczonej w dziesiątkach centymetrów, a Ty twierdzisz, że zmierzyliście "wżery" o wymiarach kilkudziesięciu milimetrów (czyli dla niekumatych - kilku centymetrów)

Uorcyku, jedziesz do Warszawy na pochód patriotyczny 11 listopada ?
może się spotkamy...
koniczyna 2015-10-29 20:44:34
Rym - cim - cim
a Ty odebrałaś wiadomość?

Houston do Uorcyka... mamy problem...

Wisła, ja Wisła... jak mnie słyszysz... ???
uorcyk 2015-10-29 19:55:50
@koniczyna- nikt z nas niechcial badać "dziurek" a sprzet na homologacje i jest urzadzeniem pomiarowym . Zatem tegoi sie trzymajmy - odebrałas poczte?
uorcyk 2015-10-29 19:53:58
@wyszloszydlo- a propos- pani Wlodarczyk nie byla nigdy wolontariuszka w TTonZ. Mylisz z ZtonZ
uorcyk 2015-10-29 19:52:57
@wyszloszydlo- kolejna spiskowa teoria :) Zapraszamy - skladki roczne sa niewysokie :)
uorcyk 2015-10-29 19:50:40
@zboku- ja sie nie bede powtarzac- takie wyliczenia zostaly wykonane w ub roku
wyszlo szydlo z worka 2015-10-29 16:49:46
cyt
Pseudonim: uorcyk 2015-10-29 15:26:01
dzieki , lubie dobre wiadomosci :)

PS. Rozumiem ze teraz zwolennicy fasiagow masowo zaczna sie zapisywac do TTOnZ zeby sparalizowac jego dzialania na polu końskim ? teoretycznie jest to możliwe, takie przejecie sterów, zwazywszy na toze w przyszlym roku mija 1o lat od zalozenia tegoż :)

wyszlo szydlo z worka,,sama nawet jak widac niezakladalas w najlepszych snach ze mozeesz miec swoich popirajacych cie fanow skoro kazda nawet chc zapisania sie do twojego bajzlu traktujes podejrzliwie jako chec tylko przejeejcia twoich sterow stadtez w tym 10cio leeciu niemasz sie czym pochwalic jesli chodzi o nabor nowych czlonkow,,zmardyzm jaki panuje u cibie wprost obrzydzaewntualnych kandydatow..nie obawiaj sie i tak widac jak na dloni ze dzialasz sama i tylko glupszy od ciebi pchalby ci sie w garslo podczas gdy wystarczy 15 chetnych i mozna zalozyc cos konkurencyjngo tak jak zrobila to Wlodarczykowa ktorej do pieet niee dorastasz a ktora byla u ciebie wolontariuszka
koniczyna 2015-10-29 15:43:52
podobno najlepsze planografy, ale o zdolności pomiaru długich falistości a nie "dziurek"centymetrowych produkuje firma TYMO model TE (USA)
z boku 2015-10-29 15:39:23
mundro nie odsylaj do czasow przedpotopowych tylko odpowiedz krotko I na temat. Ile mocy potrzebuje kon na wyciagniecie pol fasiagu I polowy pasazerow do MO a ile mocy potrzebuje kon na wyjscie na Gubalowke wzdloz torow. . Tak poprostu napisz bez kretactwa. ILe??Przykladowo Kon ma moc 1 KM a na wyciagniecie w/w wozu potrzeba 3KM a na wyjscie na G potrzeba 5 KM
Poprostu ty osobiscie wpisz numerki. Dlaczego kretaczu teraz zaczynasz sie podpierac kim innym skoro caly czas twierdzilas ze to twoje wyliczenia uzyskane dzieki twojemu wspanialemu wyksztalceniu??
uorcyk 2015-10-29 15:26:01
dzieki , lubie dobre wiadomosci :)

PS. Rozumiem ze teraz zwolennicy fasiagow masowo zaczna sie zapisywac do TTOnZ zeby sparalizowac jego dzialania na polu końskim ? teoretycznie jest to możliwe, takie przejecie sterów, zwazywszy na toze w przyszlym roku mija 1o lat od zalozenia tegoż :)
koniczyna 2015-10-29 13:39:12
Uorcyku, masz wiadomość :)
ja chce 2015-10-29 13:13:31
ja chce taki AKCS wypelnic gdzei sa druki?
uorcykula dodaj 2015-10-29 12:45:25
uorcyk
dodaj ze WZC to walne zebranie czlonkow...data powinna byc podana do publicznej wiadomosci
cyklista 2015-10-29 10:59:48
Przypadek szczególny, z gatunku nieuleczalnych, kwalifikuje delikwenta do ....
FanclubBeaty 2015-10-29 10:35:34
Czyżby obsesja końska nasiliła się? o nieszczęśma, ty zupełnie jak ten konrad walenrod.
uorcyk 2015-10-29 10:08:37
Musiałbys. W formularzu zgloszeniowym wypelnia sie dane osobowe przeciez
cyklista 2015-10-29 09:08:45
Wcale nie musiałbym się ujawniać.
uorcyk 2015-10-29 08:54:05
a mialbys odwage ujawnic sie ? to zachodz , wnet WZC
cyklista 2015-10-29 08:48:45
Pani Prezes, a moją skromną osobę też przyjmiecie w poczet członków ?
czyzby byl zwiazek 2015-10-29 08:46:36
UORCYK

a uwazasz ze konie nawe ciagnace tylko dorozki a nawt tnie ciagnac nic tylko swobodnie poruszajac sie po tej trasie nie odkuwalyby asfaltu i ten nie iuleegalby scieraniu i wteedy nie byloby wogole tych pylow?
uorcyk 2015-10-29 08:42:57
@czy ktos wie- wystarczy złożyc AKCES, wypelnic deklaracje i zostac przyjetynm na zarzadzie :)
do UORCYK 2015-10-29 08:35:35
twoich wypowiedzi nie ytrzeba przinaczac boone same w sobie sa bzdura

azs ty przeinaczasz brzmienie wypowiedzi nawet pani dr strypikowskiej i dlatego nazwala cie spekulntka
do UORCYK 2015-10-29 08:31:41
do Morskiego Oka busy nie dojezdzaja a na filmie wyranie kurz unosisie po przejezdzajacym busie..to kto tu klamie.spekulantko
uorcyk 2015-10-29 08:31:12
@zboku- my, animalsi, CALY CZAS do was mowimy to samo a wy tego nie chcecie usłyszeć. W zamian sa spekulacje i przeinaczanie naszych wypowiedzi , w tym i moich . Jesli nie zaczniecie mowic o stanie faktycznym, takie "dyskusje" niczego nie dadzą.
uorcyk 2015-10-29 08:22:25
zboku- przeciez wyliczono , z jaka moca pracuja podczas wyciagania ładunku na tarsie do MOka, poczytaj te opracowania MOJE i inz Wieczorka . Postaraj sie zrozumiec .
uorcyk 2015-10-29 08:15:16
do (douorcyk) film jest zrobiony dokladnei na trasie do MOka, wiec sorry ale kamiesz.
Sa tez i inne filmy , ale to juz kiedy indziej i gdzi eindziej bedzie mozna zobaczyc .
cuda wianki 2015-10-29 08:12:57
wielka rewelwcja ktora miala nas tu zdziwic a mianowicie fiakry specjalnie przeciazaja konie zeby te w zwiazku ztym odkuwaly asfalt na zlosc fiaakrom i zatruwaly tym cala nature 2000
propozycja dla uorcyk 2015-10-29 08:02:48
w zwiazku z tak duza iloscia pylow toksycznych proponuje UORCYK wydanie zakazu wsetepu doTPN wogole wszystkim
albo wejscie tylko w maskach p gazowych wzgldnie bez maski alel na wlasna odpowidzialnosc
zas TPN powinien umozliwic nabycie takieej maski przy zakupei biletu wejsciowki
do UORCYK 2015-10-29 07:22:20
dlaczego na stroieratujmy konie z morskiego oka nadal speekulujesz i maipulujesz pokazujac filmik ukazujacy unoszcysi kurz podczas przjazdu busa..skoro na tym odcinku gdzie jezdza konie busy nie jezdza a wiec film nie dotyczy tgoodcinka gdzie niby odkuwany jest asfalt

znowu wprowadsz w blad opinie publiczna?i manipulujesz faktami
z boku 2015-10-29 03:52:46
mubdro to bylo 100 lat przed potopem. Wyraznie napisalas koszty administracyjne ZERO a ty kretaczu masz udowodnione ze klamiesz. Nie jestem z urzedu podatkowego zebym zazadal szczegulow. Ale jak sie bronisz to musisz wykazac. Nie nie musisz ale widac ze jestes zaklamana. Raz jeszcze prosze odnies sie do kazdego pytania w twoim kierunku. Jak brakuje argumentow to stwierdzasz ze ktos jest glupi. Jestes w satnie wyliczyc inzynierze z Bozej laski ile to konie potrzebuja mocy?? Te . Bo jestes zwyklym zaklamanym kretaczem I najbardziej cie boli prawda bo kladzie na lopatki twoje smutne teorie
a istnieja 2015-10-29 00:26:29
a istnieja jakies wytyczne okreslajace uzytkownikowi drogi publicznej ile razy moze ta droge uzywac? albp czy istnieja w moku zakazy wjazdu koniom i cza istnieja takie zakazy na pozostalych drogach pobicznych w terenie natura 2000?
uorcyk 2015-10-28 20:54:54
@zboku- a ktory to był rok? i nadal nie ma tam pozycji za wynajem lokalu!
uorcyk 2015-10-28 20:49:12
dodajmy, ze drogi po remoncie i po gwarancji nawet lokalne tez sie mierzy łatą albo planografem a normy równosci dla drog powiatowych rowniez istnieja
koniczyna 2015-10-28 20:13:27
*cosik
:D:D:D
koniczyna 2015-10-28 20:12:47
Uorcyk - nie mogie - kasik podziałam hasło :D:D:D
co ja tera pocne?
cisik wydumom...
uorcyk 2015-10-28 19:40:09
rozmowa ze @zboku ni ema sensu, poprostu facet tego NIE ROZUMIE. Amen
uorcyk 2015-10-28 19:36:16
@Koniczyna, poczte odbierz :)
uorcyk 2015-10-28 19:34:58
@Koniczyna, na priva plizz.
uorcyk 2015-10-28 19:33:25
@Koniczyna_ to mierzy poziom "obwiedni" istniejacych nierownosci- ustalajac nowy "poziom" drogi, zgodnie z normą jaka obowiazuje w tym zakresie
dopiero pomiar tekstury pozwolił mierzyc objetosc tych malutkich dziurek.
Sposob pomiarow zgodny z normami, uprawnieni "laboranci" etc
z boku 2015-10-28 19:29:33
@ fibi koleczka maja srednice 25 cm I sa w stanie zmierzyc nierownosci asfaltu I to urzadzenie jest do wykonywania badan na austostradach gdzie sa wysokie predkosci I wtedu roznica pozimu np 2 cm na odcinku odcinku 5 metrow ba bardzo duze znaczenie. Wplywa na szybsze zuzycie I niszczenie warstwy scieralnej.. Ale mundro o tym niewie wie tylko ze konie nalezy wyslac do rzezni I basta meleksy kasiore daja I to jej priorytet
uorcyk 2015-10-28 19:28:11
i są. Pomiary wykonywało specjalistyczne laboratorium drogowe
Dokladnosc pomiaru do czesci milimetra o ile pamietam :)
z boku 2015-10-28 19:24:17
A tu mundro masz cyferki z twojego sprawozdania I juz widac ze jestes zaklamana. Prosze..
Koszty administracyjne 4,735.58 wrzeszczalas ze to ZERO ??
Koszty administracyjne 4,583.85

zuzycie materialow I energi 1,898.58-wynajem lokalu??

uslugi obce 2,593.75 ?? transport zadka na palenice?
koniczyna 2015-10-28 19:20:43
Uorcyku, podrzuć, proszę, konkretny typ planografu, który był używany podczas badań.
Poczytałam troszku o tych urządzeniach i mam parę pytań - wiesz - stosunek średnicy kółka pomiarowego do wymiaru mierzonej nierówności.
no bo jeśli kółko ma np fi 100 bądź 150 ew 160 to jak może zmierzyć "dziurkę" o wymiarze 20-30 mm. Kółeczko nie dojdzie do dna nierówności - i wtedy kicha - cały perfidny plan - jak mawiał Siara - w pi-du
Pamiętaj - dane muszą być niepodważalne :)
z boku 2015-10-28 18:20:46
mundro jezeli mowisz po angielsku to mozemy polemizowac po angielsku ale ze znasz 3 zwroty I to z bledami wypisywane to sie nie osmieszaj. Jezeli ci zadaje pytanie szczegolnie odnosnie twoich wypowiedzi to sie odnies do tego w calosci zeby wyszlo ze ja nie mam racji albo udowodnisz ze jestes najwiekszym kretaczem pod sloncem. TBD wiesz co oznacza ten skrot?? nie bo jestes zielona ja tez niewiem ale napisalem ze taki jest. Jezeli sie wyrazasz to jasno tak jak Strypikowska cos powiedziala ale zostala poproszona o odpowiedz calym zdanie zeby nie bylo manipulacji a ty I tak ja zmanipulowalas. Gdzie sa twoje rozliczenia podatkowe?? Nie powoluj sie juz na 2014 rok bo juz prawie 2016 jest . sama wrzeszczalas ze Strypikowska obali wszystkie dotychczasowe opinie I..... OBSALILA ciebie I vive. Zrozum nieuku ze na boboczu drog lezy tysiace ton zdartych opon reszta splynala z woda. Jezeli 300 koni potrafi wzniecic tysiace ton pylu z asfaltu to co zrobi 900 ?? I tu sie pogrzebalas . Chcialas zmniejszenia obciazenia przez redukcje pasazerow a teraz probujesz sama siebie obalic (pokretnie) ze to nie chodzi o transport tylko o likwidacje czyli zamiane na meleksy. Wg twojej ostatniej mundrosci konim przeszkadz to ze zyja . Na temat twoich pokretnych obliczen juz nic nie mow. Prosilem o wyliczenie mocy potrzebnej jednemu koniowi do zaciagniecia polowy fasiagu I polowy pasazerow do MO I... mocy potrzebnej zeby sam wyszedl na gubalowke na oklep wzdloz torow. Nie wyliczysz bo wg twojej metnej teori kon musi zdechnac 5 razy zanim dotrze na gore. A ja wiem ze wyjdzie zejdzie I tak na zlosc tobie zrobi to kilka razy. Jak wiec ma sie twoja smutna teoria do rzeczywistosci?? Nijak
potwierdzam... 2015-10-28 18:03:44
no właśnie @z boku. Zrozumiesz o co kŁaman...
uorcyk 2015-10-28 17:52:07
@zboku- doczytaj raz jeszcz to co napislaam w 2014 r , w szczegolnosci dot pomiarow i "polemike" z panem Kolstrungiem. Doczytaj opracowania eksperta wivy dotczace obciazen mechnicznych , szczegolnie to z wrzesnia 2014 roku .i postaraj sie czytac to co tam jest napisane ZAMIASt komentarzy przesmiewców. Zrozumiesz o co kiaman...
uorcyk 2015-10-28 17:48:02
zboku - popatrz na popratlu OPP. tam sa wszystkie bilanse dostepne
Fibi 2015-10-28 17:00:23
No, Setka Komentarzy :)))
Zdrówko KONI w MOku :)))
z boku 2015-10-28 16:44:57
mundro a ty zapomnialas czy jak zwykle manipulujesz ze to przeciez z twojego powodu jezdzi wiecej fasiagow bo zmniejszylas ladownosc. Za pmnialas ze juz wspominalas o dorozkach?? 50% dorozek by przejechalo a reszta by musiala przez rysy od slowacji zajezadzac bo droga nieprzejezdna,zablokowana tumanami kurzu. A to sa twoje slowa ze tobie tylko o dobro koni chodzi?? Jakie w rzezni?? Wez tak mormalnie napisz jaki ci cel przyswieca twoim zdaniem bo jaki masz cel to kazdy wie. Napisz I oswiadcz ze to jest twoj jedyny cel I zdania nie zmienisz
z boku 2015-10-28 15:50:49
mundro jezeli juz jestesmy w kosztach administracyjnyc i ty mowisz w tej kesti prawde to pokaz twoje rozliczenie podatkowe. Wszak to sa publiczne informacje. Dysponujesz panstwowymi pieniedzmi i wypadalo by udowodnic ze jestes czysta. Jetesw stanie?? Prosilem o to juz nie raz i cisza. Jezeli nie zrobisz tego to znaczy ze klamiesz.Nie tylko w tejkwestii.Oj dosiegnie cie reka sprawiedliwosci dosiegnie
do uorcyk 2015-10-28 15:08:48
nie zapomnijze tam jzdaa tz sanie wisz jak dopiro koniomcizko z saniami po rozgrzanym asfalcie
do uorcyk 2015-10-28 15:06:57
taa leciel dzis taki wlasnie pyl ponad podhale w kolumnei a przewodzil mu olbrzym wielkosci ilorcyka a na kocu kolumny lciala Plaszczykowaz Wyszynskim dbali o to zeby cala kolumna lciala nad Morskie na wlosienice i zeby najmniejszy pylek nie zboczyl
do uorcyk 2015-10-28 14:57:07
UORCYKprzeciez to ni ktoinny tylko TY WLASNI ty robilas te obliczzenia obciazen to jak to jst wilka naukowcu nie uwzgldnialas zmzmiany podloza w zadnhch przypadkach???a teraz bdzisz zwalac na zoogtchnikow i wsystkich swetych?
ta, widziałem..... 2015-10-28 13:16:02
" asfalt staje cie plastyczny ..aaaa to dopiero rosnie wspolczynnik oporow toczenia i wystepuja przeciazenia jakich zootechnicy nie uwzglednili jeszcze na dodoatek"
-ta, widziałem, jak koła grzęzły po łokcie w błotnistej smole, koniom żyły wychodziły nawet na podkowach na "dodoatek" wokoło unosiły się tumany pyłu i kurzu aż po stratosferę a największy z nich to był... uorcyk!!!
uorcyk 2015-10-28 13:09:37
@do pytanie- odpowiadam ci, ze koszty administarcyjne mamy ZERO i nie wynajmujemy lokalu
uorcyk 2015-10-28 13:08:36
jesli twierdzisz ze asfalt staje cie plastyczny ..aaaa to dopiero rosnie wspolczynnik oporow toczenia i wystepuja przeciazenia jakich zootechnicy nie uwzglednili jeszcze na dodoatek
czy ktos wie 2015-10-28 11:01:51
moze ktos wie jak mozna zostac czlonkiem albo wolontariuszm TTOnZ nigdzei nie widze takiej informacji
ciekawe 2015-10-28 10:49:36
VIVA sugeruje ,ze droga do Moka nie odpowiada przpisom i normom unijnym/
dotyczacym drog i materialow uzytych do jej wykonania

/co na to wykonawca?
cos dla p Czerskiej 2015-10-28 10:19:08
laskawa Pani prawo obowiazuje wszystkich pania tez

cyt

Art. 178. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób lub instytucję o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć je w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Kto podnosi lub rozgłasza nieprawdziwy zarzut o postępowaniu lub właściwościach innej osoby, grupy osób lub instytucji w celu poniżenia ich w opinii publicznej lub narażenia na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec na rzecz pokrzywdzonego albo na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża lub na inny cel społeczny wskazany przez sąd nawiązkę w wysokości od 25 do 2.500 złotych.

§ 4. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Art. 179 § 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 178 § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy albo sprawca działa w przeświadczeniu opartym na uzasadnionych podstawach, że zarzut jest prawdziwy.

§ 2. Nie ma przestępstwa określonego wart. 178 § 1, jeżeli:

zarzut uczyniony publicznie jest prawdziwy, a sprawca działa w obronie społecznie uzasadnionego interesu lub w przeświadczeniu opartym na uzasadnionych podstawach, że takiego interesu broni, albo
sprawca czyniąc zarzut publicznie działa w przeświadczeniu opartym na uzasadnionych podstawach, że zarzut jest prawdziwy i że broni społecznie uzasadnionego interesu.
§ 3. Brak przestępstwa wynikający z przyczyn określonych w § 1 lub 2 nie wyłącza odpowiedzialności sprawcy za zniewagę ze względu na formę podniesienia lub rozgłoszenia zarzutu.
taaa 2015-10-28 09:35:04
cyt
Pseudonim: uorcyk 2015-10-28 09:26:45
podkowy je miela na pył?


szcgolnie w lcie jak jst goraco i asfalt rozgrzany ze ciagni si jak guma do zucia i nie mzna z nieego zwyklego kijka wyciagnac albo adidasa albo zima kiedy asfalt przykryty jest sniegem co recja to racja...trza koniom papucie zakladac
pytanie 2015-10-28 09:29:24
cyt
Pozyskane środki wydajemy bardzo racjonalnie, głównie na leczenie i ratowanie życia zwierząt. Stać nas jedynie na pokrycie wydatków rzędu ok 16 tysięcy złotych, średnio tylko tyle uzyskujemy z tytułu 1%

16tys lkka raczka wydarte z budzeetu panstwa idzie miedzy innymi na oplate lokalu biura TTOnZ znajdujacgo sie w willi bedacj wlasnoscia pani prezes TTOnZ...
..nic dodac nic ujac a kontrol spia
uorcyk 2015-10-28 09:26:45
podkowy je miela na pył?
pytanie 2015-10-28 09:15:43
UORCYK
a t e kawalki 26 milimetrrowe to tyz furgajom w powietrzu? bo chybatoich ciezar uwzgldniliscie wyliczajac te 70ton jako pyl
Marek z Krakowa 2015-10-28 08:52:46
I konie jeszcze bąki puszczają i powodują efekt cieplarniany.
akuku tu jest meritum 2015-10-28 08:22:24
Pseudonim: kto tu jest glupi? a kto klamie i spekuluje 2015-10-28 07:35:35
cyt

Pseudonim: uorcyk 2015-05-08 16:32:45
@zboku- to ile ja wydaje na biuro?? ZERO kosztów administarcyjnych

Pozyskane środki wydajemy bardzo racjonalnie, głównie na leczenie i ratowanie życia zwierząt. Stać nas jedynie na pokrycie wydatków rzędu ok 16 tysięcy złotych, średnio tylko tyle uzyskujemy z tytułu 1%
- Koszty związane z bieżącym funkcjonowaniem organizacji (np. koszty administracyjne, koszty lokalu, biura)


nie graj chinczyka sama nei wiesz kiedy klamiesz
wniosek podsumowaanie 2015-10-28 08:18:04
w nawiazaniu do koma kto tu jest glupi a kto spekuluje nasuwa sie pytanie

cc od czasu zalozeniaa TTOnZ robia urzad skarbowy,starosta i inne urzedy majace sprawowac kontrole nad stowarzyszeniaami pozarzadowymi..ile razy taka kontrola byla preprowadzana w TToZ.....tak jak to robione jest w innych ....czyzby raczka raczke mylai TToNZ byla pod jakas specjalna ochrona?
uorcyk 2015-10-28 08:14:23
do ( kto tu jest głupi)- poszukaj danych finansowych a sie przekonasz ile wydajemy na biuro :)
fiu fiu fiu 2015-10-28 08:05:48
pani Czerska jak widac nadal bezprawnie uwaza sie za jakas rzecoznawczynie ktorej nawt ocniac ni wolno bo to karalne no cuda wianki samajestmcikawa takieefo procesu..i jego wyniku moze nareszcie sad tj pani uswiadomi gdzie jj miejsce e sprawi koni w MOKU bo ineegowyjscia jak widac nie ma...pani czrska nawt niee wie kto ma prawo nazywac siebi rzczoznawca i co to jest znieslawinie zaczyna wiec jak zwykl uzywac meody zastraszania sadem.i pozwami troche pokory laskawa pani w stosunku do prawa jesli nie do ludzi,,,bi jst pani ponad prawem i niestty nigdy pani nie bedzie pania ono tez obowiazuje mimo tgo z go pani intrprtuje po swojemu to nistety od ustalenia czy ppanki robi to dobrze czyzle jest wlasniee sad....nich pani ni straszy tylko pozywa
hehehehe 2015-10-28 07:55:38
beci zaczynaja palic sie majtki to meritum bedzie szukac traz w jej znieslawieeniu przez fiakrow ,,,spokojnie beciu dododow na twoje szkalowanie i twojgo towarzystwa jak uzywani mowy nienawisci i jej sianie w necie sa setki ,,potworzylas nawt strony naktorych umozliwiasz takie postepowniee tylko wybranej grupce i jako adminisrator tej strony zero reakcji z twojej strony nie zazylas wszystkigo usunac zanim porobion zostaly skany...dowody te czekaja ..skladaj pozew jak najszybciej
kto tu jest glupi? a kto klamie i spekuluje 2015-10-28 07:35:35
cyt

Pseudonim: uorcyk 2015-05-08 16:32:45
@zboku- to ile ja wydaje na biuro?? ZERO kosztów administarcyjnych

a tu dane ze strony TTOnZ
cyt
Tatrzańskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami w Zakopanem
Nowotarska 39
34-500 Zakopane
Wykorzystanie środków z 1% podatku
Środki uzyskane z wpłat 1% podatku przeznaczamy na:
- Ogólnie na działania statutowe
- Konkretny program/cel
Pozyskane środki wydajemy bardzo racjonalnie, głównie na leczenie i ratowanie życia zwierząt. Stać nas jedynie na pokrycie wydatków rzędu ok 16 tysięcy złotych, średnio tylko tyle uzyskujemy z tytułu 1%
- Koszty związane z bieżącym funkcjonowaniem organizacji (np. koszty administracyjne, koszty lokalu, biura)
z boku 2015-10-28 00:11:13
mundro zauwazylas ze jeszcze nikt ci z tych twoich nawolywanych nie przyklasnal?? A kazdy nawet przypadkowy czytelnik komentuje krotko. Polecam dobrego lekarza. Dlaczego to tak jest?? Gdybym to by ja tylko to bym sie zastanowil nad wizyta u lekarza. Zobacz 5 klas szkly podstawowej i to w piwnicy nie na wysokosci a inteligencja jak profesyra z dachu drapacza chmur. W ty taka wyksztalcona, tako mundro a tutulow eksperckich to juz nawet w encyklopedi sie pogubili i nic.
rycho 2015-10-27 23:59:12
idiotka . idiotka . idiotka . ta terrorystyczną fundacje nalezy zdelegalizowac . Jakim prawem kilku oszołomow moze szkodzić wiekszosci spoleczeństwa . W imie chorego lewackiego uznawania wszelkich mniejszosci ,owe mniejszosci terroryzuja wiekszośc.
Pan EmZet 2015-10-27 23:52:11
Dlaczego nie puszczacie komentarza :
Czerska, mnie też obiecałaś pozew. I co? Wobec wszystkich na forum, oraz czytających te słowa, oświadczam, że : Beata Czerska, Prezes TTOnZ, znana jest ze swojej nienawiści do górali, a w szczególności fiakrów, czemu daje wyraz w komentarzach pod artykułami w lokalnej prasie oraz na prowadzonym przez siebie blogu i licznych profilach portali społecznościowych, między innym FB. Więc i ja pytam: czy do takiego „fachowca” można podejść poważnie?"
oldway 2015-10-27 23:34:23
Nie wiem kto jeszcze tej kobiecie daje prawo do pisania takich głupot na tym blogu. Nałykała się tego brudu albo ktoś ją sponsoruje. Koń jest od tego by ciągnął albo ścigał się w wyścigach bo tak rozumny człowiek postanowił i basta w tym temacie, Chyba że pani Beato masz wątpliwości w tym temacie i chcesz żeby było na odwrót. A jeśli ktoś chce nam zafundować melexy czy inne mechanizmy do transportu na Morskie Oko, niech to otwarcie powie, mamy demokrację i każdy będzie mógł wybrać sobie czym tam pojedzie. Nie wsadzaj farmazonów z jakiś mało wiarygodnych piśmideł o rzekomych zagrożeniach, bo tylko dzieci może w to uwierzą. Nie licz na ignorancję innych i nie wciskaj kitu, błagam.
gower 2015-10-27 21:34:21
Polecam Pani wizytę u psychiatry ...
xfgdg 2015-10-27 21:32:32
Większych głupot nie czytałem juz dawno hi hi hi!
Obrońca 2015-10-27 20:41:04
Pędzą konie po betonie, tfu po asfalcie.. bez komentarza.
Nie szkoda pani życia naujadanie, straszenie pozwami, szukanie problemów tam, gdzie ich nie ma. Niechże pani swoją energię spożytkuje na naprawdę zbożny cel.
uorcyk 2015-10-27 19:48:22
@Jurajczyk- mnie chodzi o konie. Tylko o konie i nic więcej ...
uorcyk 2015-10-27 19:45:38
@do ( do kogostam ): widzę ze wystraszyliscie się konsekwencji napisania tych słow
cyt : "Jednym z ekspertów, na których powołują się „zieloni” w piśmie, jest mgr inż. Beata Czerska, szefowa Tatrzańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, znana ze swojej nienawiści do górali, a w szczególności fiakrów, czemu daje wyraz w komentarzach pod artykułami w lokalnej prasie oraz na prowadzonym przez siebie blogu. Czy do takich „fachowców” można podejść poważnie?"
I teraz na szybko usiłujecie dodawać posty, które maja dowiesc tej śmiałej tezy. Odpowiadam, za późno i nadaremny wasz trud. A ja obiecuję że pozew o zniesławienie będzie. Posuneliscie się za daleko !
słoneczko 2015-10-27 18:54:53
Zawsze jaki idzie zmiana pogody pojawia się publikacja Orczyka - lepsze to niż czytanie prognoz.
dorotkaK 2015-10-27 18:36:53
Pani Beato! Proszę się na mnie nie obrazić ale mi się wydaje że straciła pani jak PO kontakt z rzeczywistością! Czytałam pani artykuł kilka razy i raz nawet mężowi tłumaczyłam i nie wiem czy śmiać się czy płakać :(
do jurajczyk 2015-10-27 18:29:20
nie trza rajce jak sie srac chce zrobilbys to samo co robisz teraz tz tylko pyszczyl tu na forum a nic poza tym zarzucasz innym a sam to samo robisz..wlasnie trzeba bylo byc tym wolontariussem u czrskiej zeby dopiro sie dowiedzic co kryja kulisy jj dzialania bo tak nirmalnie towyglada wszystkook..a wez i sproboj sie zapisac do tegojej tworuzobaczymy co ci na topowie..tam czlonkami sa tylko osoby wybranei rekompenfowane prz juz obecnych czlonkow nispojnoscjest taka ze nikt nie bedzi ryzykowal wlocsnia sie po sadach prz ta oszolomk..a jak myslisz dlaczegopowstalo odrebne towarzystwow zakopanem pod innym patronatm tam wlasnie szefowa jst byla wolontariuszka czrskij pani MW...nie daj ci to nic do myslenia?
Jurajczyk 2015-10-27 18:12:28
@do jurajczyk
Mnie samemu nie podobają się często działania uorcyka- szczególnie te w sprawie koni z MOka.Zdaje też sobie sprawę,że jednak jakiejś liczbie zwierząt pomogła więc wszystkiego co robi i jej samej w czambuł nie potępiam.

Ale pisanie o tym kto założył stowarzyszenie,o statucie itp ,a przy tym narzekanie jakby nic nie można było zrobić delikatnie mówiąc jest dla mnie dziwne.Co to ma do rzeczy?Gdybym sam był w takiej sytuacji i gdyby coś mi się nie podobało w działaniu,a nie miałbym wpływu na zmianę to albo przeszedłbym do innego stowarzyszenia albo spróbował założyć nowe.Chyba nikt Was łańcuchem nie przywiązał?Coś tu jest naciągane i mocno niespójne...;) ;) ;)

P.S.@uorcyk,nie staję po Twojej stronie-żebyś czasem nie myślała-bo te działania w sprawi koni w MOku rażą mnie szczególnie.Może przystopuj ambicje i daj sobie spokój z tą sprawą?
do uorcyk 2015-10-27 18:09:32
cyt
Pseudonim: uorcyk 2015-10-27 17:39:53
@Koniczyna- w dól jada kłusem, chyba ze akurat warunki na drodze wymagaja spowolnienia ( piesi, wymijanie pojazdu etc). ALe hamowanie jest silnikiem, stad przenoszenie obciazen ktore ukladaja sie w zaskakujacy sposób ( gdyby rozwazac rozsadna jazde of course)ocywiscie zakladajac zlosliwie to czego ty sie domyslasz ze hamulce pryz fasiagu to ozdoba ktora nie jest na zlosc sobie i koniom przez fiakrow uzywana albo idac dalej ze moga sie nawet zepsuc czego dowodzil wasz spec od golebi pan Elzanowski....gratuluje bujnej wyobraznii idacej i siegajacej wieki naprzod
z boku 2015-10-27 18:07:47
mundro to tylko ty sie podszywasz pod kogos. Pamietasz te dwie zoski jak jedna druga ciebie popieraly?? Zapomnialas zmienic nicka jak sie nimi wyreczalas. mundro nad mundrosciami zapamietaj ze literki pred nazwiskiem nigdy nie maja nic wspolnego z IQ.Zdajesz sobie chociaz sprawe ze aby zostac inzynierem nawet taki jak ty za maselko to trzeba bylo opanowac wiedze tych ktorzy zadnych literek przed nazwiskiem nie mieli?? Ilu dzisiejszych wybitnych filozofow lamalo sobie mozgi aby opanowac mysli tych co w sandalach chodzili i raz w roku sie kapali??Uswiadom sobie raz na zawsze to ze ty jestes inzynierem z Bozej laski nie znaczy ze posiadlas wszelka wiedze. Jestes tak tepusienka w zyciu ze az mi cie zal.Czy wyszynski zarabiajac ponad 10 tysiecy miesiecznie jest w stanie samodzielnie pisac bzdety?? Zamkneli czlowieka i malpe w dwoch klatkach wlozyli im po metrowym kiju do klatki a na drugi dzien polozyli po bananie przy klatce. Malpa zjadla banana bo dosiegla kijem a czlowiek nie bo zdazyl kij polamac na klatce. Rozumiesz cos z tego??Malpi kija nie uzywala jak byl jej niepotrzebny czlowiek polamal bo byl zbedny .Tak jest z twoim mysleniem uzywasz glowy nie do tego co trzeba zostaw swoja wiedze na pozniej bo ci jej zabraknie a Ci ktorych nazwalas juz nieraz idiotami obnaza twoja glupote. Wlasciwie sama sie obnazasz pokazujac nadmiar wiedzy nad wlasna inteligencja
uorcyk 2015-10-27 17:39:53
@Koniczyna- w dól jada kłusem, chyba ze akurat warunki na drodze wymagaja spowolnienia ( piesi, wymijanie pojazdu etc). ALe hamowanie jest silnikiem, stad przenoszenie obciazen ktore ukladaja sie w zaskakujacy sposób ( gdyby rozwazac rozsadna jazde of course)
uorcyk 2015-10-27 17:32:44
@Koniczyna- wysle ci na priva wiecej szczegółow ale podeslij mi adresik? zmienilam kompa i nie moge znalezc w archiwum?
uorcyk 2015-10-27 17:22:35
PS. pani Plaszczyk reprezentuje Vivę a z jej reprezentatywnoscia chyba juz nie masz watpliowsci @Jurajczyk? w powyzszym tekscie wypowiada sie sam prezes FUNDACJI
uorcyk 2015-10-27 17:20:11
do (do jurajczyk) ludzie milcza bo nie chca sie ubrudzic tymi fekaliami, ktorymi mnie oblewasz w nieomal kazdym poscie!
uorcyk 2015-10-27 17:18:49
@Jurajczyk- to przeciez klasyczna podpucha. Zapewne akcja 'z boku" czy kogos innego podszywajacego sie pod "wolontariuszy" A niby konkretnie - pod kogo z woolontariuszy?
ja tam swoje wiem 2015-10-27 17:18:24
mam kolezanke w TTOnZ i z tego co mowi za rozowo to tam z ta jdnomyslnoscia nie ma...widac to zrszta w dzialaniu w realu gdzi kogo widac i w czyjj sprawi ma wrcz odminn zdani niz ogolni to przedstawia,,,,to twor sztuczny na papierze...celu jeedyni mizna sie domyslac
do jurajczyk 2015-10-27 17:00:37
zeby nie drazyc niepotrzebnie tematu i nie ochodzic od meritum odpowiim ci pytaniem na pytaniei to ciie powinno iusatysfakcjonowac i uspokoic

wiesz kto zalozyl TTOnZ?
wiesz kgto jest prezsem?
wisz ze to jsst organizacja pozarzadowa w ktorj obowiazuja pewn zasady statutowe?
znasz statut TTOnZ ktowy okresla rownisz komptencyjnosc poszczgolnych osowiesz co to walnee zbrani i kto ma w nim prawo uczestniczyc? odpowidz sobi na to i zobaczysz co moga wolontariusze jesli maja inn zdanie niz pani prezes...i co sa w stanie osiagnac

ponadto widziales tu albo gdziekolwik glosy poparcia pani Prezes ze strony ktorgos czlonka? milcza jak grob w obawie ...a przd czym to sie domysl
Jurajczyk 2015-10-27 16:48:35
Ależ to bardzo logiczne dlaczego pytam.
Po pierwsze pod nickiem może podpisać się każdy i napisać różne rzeczy.
Po drugie warto znać też zdanie drugiej strony na ten temat.
Po trzecie jeśli tak jest i dochodzi do tak podstawowych różnic zdań w TTOnZ-co ma być może odbicie na wizerunku samej organizacji- to dlaczego nic z tym TTOnZ nie robi?
Chyba,że robi tylko niewiele o tym słychać?A jeśli tak jest no to może ktoś obeznany w temacie nas wtajemniczy?...
do jurajczyk 2015-10-27 15:32:49
a jakie to ma dla cieebie znaczenie?zmienia cos w sprawie? z tresci ponizszego koma cos chyba wyraznie wynika i to widac...nie sadzisz?
Jurajczyk 2015-10-27 14:48:48
@uorcyk,
@czlonkowie i wolnontariusze TTOnZ

Zadam Wam pytanie-Faktycznie jest taki rozdźwięk w tej sprawie w TTOnZ?
czlonkowie i wolnontariusze TTOnZ 2015-10-27 14:09:14
Pani Czerska nie reprezntuje i nie wyraza zdania calej organizacji ktore jest nieestty zgola zupelnie inne a mianowicie zeby dazyc do poprawy sytuacji koni w Morskim poprzez wlasnie okreslenie wymaganych badan i innych przepisow i dopiero ich egzkwowanie w przypadkach nagminnego ich lamania przez osoby pojedyncze oczywiscie doprowadzcei do poniesienia przeez nich konseekwcji.dotychczasowo uogolnianie doprowadzilo do siania nienawisci w stosunku do calej nacji goralskiej co nie bylo nigdy naszym celem a jest wynikiem nieudolneego postepowania naszej pani prezes i jej licznych wywiadow w mediach w ktorych to uogolnia spraw krzywdzac tym bezsprzcznie nieraz niewinnych ludzi...odcinamy sie wiec od jej postepowania w nadziei ze ona sama zaprzestanie na dalsza meet uprawiania tego procederu
Pomysl likwidacji transportu konnego w Moku zrodzil sie w glowach pani Czerskiej i pani Plaszczyk samoistnie bez uzgadniania z kimkolwiek znaszej organizacjinie mowiac juz o zarzadzie czy walnym zgromadzeniu jak to powinno miec miejsce pani prezes dziala sama siebie do tego upowazniajac niee majac na to zgody wladz organizacji
Ktosinski 2015-10-27 12:57:42
@uorcyk obawiam sie ze oprocz Twojej schizofrenicznej glowy nikt tego nie pojmie. I jest mi przykro, ze tak bezrefleksyjnie wierzysz w to co Płaszczyk bredzi. Jakos jej tu ani widu ani słychu. Ani nawet jednym słowem Cie tu nie wesprze. Nawet jednym.

Jadą po Tobie wszyscy, rechoczą z Twoich doniesień, z zapętlenia z bełkotu "tak, nie, troche tak i troche nie, a moze nie albo i tak" bo tak to wyglada z perspektywy a Ty jak ten dureń wystawiasz sie na pośmielisko. Wiesz, ponoc tylko krowa zdania nie zmienia, moze czas przemyśleć, moze nie jest za pozno?

Rozumiem, ze wozy, zabierające 20 ludzi to dla Was nie do przejscia. Luz, walczcie se o te dorożki. Przyklasnę. Wiecej fiakrów, droższe przejazdy, 4 osobowe dorożki i bedzie cacy. Ale to co przedstawiłaś jest tak upokarzające, ze w moich oczach niżej upaść nie mozesz. Wybacz. Miałem szacunek, ze umiesz i chcesz pomoc. Ze mozna zadzwonić do Czerskiej bo sasiad maltretuje psa. Ze jest suka ze szczeniętami. Zawsze mówiłem "zadzwoń do Czerskiej, ona pomoze"
Teraz zabrakło mi slow. Smutne podsumowanie. Nizej juz nie upadniesz, choc zycze ci zebys sie podniosła.
uorcyk 2015-10-27 12:32:49
@Ktosiński- ty tego tez nie jarzysz ? w tym rzecz ....
Ktosinski 2015-10-27 12:26:30
Czemu @uorcyk podpierasz sobie tyłek wykształceniem? Czy wg Ciebie kazdy kto nie ma inz. Przed nazwiskiem jest glupi? Ja mam tylko mgr, nie uwazam sie za głupka.
Ja juz Ci zreszta pisałem - w Twoim wypadku intelekt i wykształcenie to dwie rozne sprawy.

Jest mi, po tym wpisie zwyczajnie Cie szkoda. Tak, to chyba juz ten czas zeby "ze sceny zejsc" bo bardziej sama sie nie pogrzebiesz a i my radość mamy odebrana, bo wyręczajsz ludzi w robieniu z samej siebie wariata. Zajmij sie kotkami, pieskami, ptaszkami - to idzie ok, jest potrzebne a nie kompromituj sie coraz bardziej i bardziej.
żal... 2015-10-27 11:15:51
Po przeczytaniu kilku wpisów i komentarzy autorki wyciągam tylko jeden wniosek - w swoim chorym jestestwie za wszelką cenę usiłuje zaistnieć przekraczając ramy logiki i zdrowego myślenia
żal... 2015-10-27 10:43:02
Nie skomentuję tego artykułu, bo szkoda słów na głupotę jaka "wylewa" się z tego wpisu ukazując intelekt autorki...
Do komentujących - proszę się nie śmiać; to nie jest śmieszne... wypada tylko współczuć autorce poziomu jaki sobą reprezentuje
do UORCYK 2015-10-27 10:18:33
smiech to zdrowie''a to w kontkscie twojej chamskiej wypowiedzi o smiejcych sie

Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem.
Człowieczy los niesie z sobą/trudy żal i łzy.
Pomimo to można los zmienić w dobry lub zły.

Uśmiechaj się,
do każdej chwili uśmiechaj,
na dzień szczęśliwy nie czekaj,
bo kresu nadejdzie czas,
nim uśmiechniesz się chociaż raz.

Uśmiech odsłoni przed tobą siedem codziennych cudów świata.
Tęczowym mostem zapłonie nad dniem, co ulata.
Marzeniom skrzydeł doda, wspomnieniom urody.
Pomoże strudzonemu pokonać przeszkody.

Uśmiechaj się,
do każdej chwili uśmiechaj,
na dzień szczęśliwy nie czekaj,
bo kresu nadejdzie czas,
nim uśmiechniesz się chociaż raz.

Uśmiechaj się, uśmiechaj się!
do koniczyna 2015-10-27 09:58:35
wedlug vivy i pani czerskiej konie drptaja miejsce w miejse specjaalnie sby zrobic im na zlosc a na postoju to nawet bez powodugreebia kopytami zeby zniszcyc asfalthhhhhhheehehhehh
koniczyna 2015-10-27 09:44:45
a ja się uprzejmie zapytowywuję, czy widoczne na zdjęciu wżery, nazwane fachowo dziurami, występują na całym poprzecznym profilu jezdni.
nawet na skrajnych pasach asfaltu?
czy wszędzie w takim samym stopniu zagęszczenia i głębokości?

A czy konie stępają i kłusują jednako po całej szerokości jezdni?
cyklista 2015-10-27 09:35:39
@z boku popieram, zwłaszcza te słowa, cytuję: "zwina cie wczesniej do odsiadki albo do szpitala na kobierzynskiej". Trafne i dobre stwierdzenie.
konie na jezdni polskiej 2015-10-27 09:33:24
dziekujemy pani Czerskiej i VIVIE za to ze robia wszystko zeby nas wyeliminowc z zycia publicznego cywilizowanego swiata i zastapic mniej szkodliwymi wynalazkami
wszelkieo typu
mamy tez pytanie?
czy macie juz opracowana straategie na przzyszlosc co dodalszych naszych losow/?
opracowaliscie juz dla nas zakrs nasych praw i wytyczyliscie drogi ktorymi bedsiemy mogly si poruszac bez waszej ingerencji czy mamy o to zwrocic si do wladz Unijnych w Brukseli?
cobra 2015-10-27 09:32:46
Chcialem @uorcyk zapytać co w związku z tym?Czy zrezygnujesz z jazdy samochodem?
cobra 2015-10-27 09:31:16
W krajach prowadzących badania wpływu motoryzacji na degradacje środowiska, stwierdzono, iż największe zagrożenia powstają w miastach. Wiąże się to z faktem istnienia dużych natężeń ruchu, częstego zatrzymywania i ruszania pojazdów, małych prędkości. W zabudowie miejskiej występują gorsze warunki rozpraszania spalin niż na drogach szybkiego ruchu. Na jednym z międzynarodowych kongresów drogowych, przedstawiono wyniki badań zanieczyszczenia środowiska w 12 wielkich miastach europejskich. Stwierdzono, że ponad 90% CO, 76% węglowodorów, 38% NOX (tlenki azotu), ponad 70% pyłów i prawie 100% ołowiu pochodzi z motoryzacji.
niegoralen 2015-10-27 09:24:15
Prosze coś napisać o tym, że silniki diesla nie sa odpowiedzialne za zanieczyszczenie powietrza w Zakopanem. Pośmiejemy się jeszcze.
A "folcwageny" to marka jest i motór majom, że ho,ho, czyściutkie spalinki, miodzio.
A od koni niech sie towarzyszka odsunie, bo one "czarownic" nie znoszą.
cyklista 2015-10-27 08:37:17
Beaciu, przypominam, pora na poranną dawkę leków nadeszła.
uorcyk 2015-10-27 08:18:01
dostrzegam problem @dorotkiK jak i innych, ze nie miesci sie to w ich kategoriach poznawczych. Cóż, znowu wracamy do zasadniczej kwestii- jakie masz jeden z drugim wykształcenie ? Bo jesli ktos moze uwazać ze to jest "smieszne" to cos z jego wiedza jest nie tak ....

Droga Dorotko, jak myslisz skąd sie wzieło takie porzekadło polskie - "poznać głupiego po śmiechu jego" ? oceniasz problem w kategorii "żartu" kiedy jest jak najbardziej PRAWDZIWY.
dorotkaK 2015-10-27 07:18:02
Czy pani to poważnie napisała czy dla jaj?
boruta 2015-10-27 06:58:59
z boku jak małpa do skoku. Nie mam zamiaru tu kogoś obrażać, bo nie zszedłem do poziomu proboszcza. Uważam, że Park powinien sobie odpuścić drogę do MO i wpuścić ruch samochodowy, ponieważ to nie będzie miało większego znaczenia na ochronę środowiska oczywiście z zaistniałą sytuacje. Natomiast nawet jak PiS zmieni konstytucję, to i tak nie będzie przymusu na spacer tą skażoną drogą. Tak na marginesie, to układy hamulcowe dalej "jęczą" w tych furach.
z boku 2015-10-27 00:20:39
kto to jest boruta?? to klon orcyka. Dlaczego?? Martwi sie o to czego nie posiada czyli ani dzieci ani koni. Nie martwi sie o wspolobywateli ze np na zakopiance zdzieraja sie tysiace ton opon rocznie I wlasnie ten pyl sie unosii w powietrzu. Samochody spalaja setki ton paliwa I nie wnosi do sejmu zeby zamknac ruch samochodowy w obszarach zabudowanych ,zabrac kazdemu buty zeby podeszw nie zdzieral. Nie wspominam ze powinni wniesc project zeby jakiekolwiek pojazdy byly tylko I wylacznie dopuszczone te z elektrycznym napedem na energie z wegla kamiennego. Nie takie tez nie . Dlaczego ??a kto pozamiata pyl z klockow hamulcowych kto zabezpieczy cieplo z tacia w czasie hamowania?? mundro masz tu pole do popisu ale czy zdazysz??nie zwina cie wczesniej do odsiadki albo do szpitala na kobierzynskiej??
K.G. 2015-10-26 21:42:39
Hahahahaha.......:DTakich bzdur to jeszcze nie czytałem:D Wiedziałem że coś z tobą Beaciu nie tak, ale nie sądziłem, że aż do tego stopnia;)
Masło 2015-10-26 20:16:22
Tak sobie czytam i zastanawiam się jak by wyglądał świat według Uorcyka?
szpracz 2015-10-26 19:40:52
cyt
Elżbieta Trzaska
Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy
Asfalty drogowe – produkcja, klasyfikacja
oraz właściwości
W artykule przedstawiono metody produkcji asfaltów oraz opisano funkcję, jaką pełni asfalt w mieszance mineralno-asfaltowej,
stosowanej do budowy nawierzchni drogowych. Zaprezentowano podział i omówiono sposób
oznaczania asfaltów drogowych: konwencjonalnych, modyfikowanych polimerami, twardych i wielorodzajowych,
zgodny z zaleceniami norm europejskich, stosowany także w Polsce. Przedstawiono metody badań właściwości
asfaltów istotne dla oceny ich jakości w zakresie wymagań normowych.
szperacz 2015-10-26 19:33:06
Słownik pojęć
Bitum (asfalt)

Bardzo lepka ciecz lub ciało stałe; składa się głównie z węglowodorów i ich pochodnych. Bitum rozpuszcza się w disiarczku węgla. Jest on w zasadzie nielotny i mięknie stopniowo podczas podgrzewania. Bitum ma kolor czarny lub brązowy. Posiada właściwości wodoodporne i adhezyjne. Otrzymuje się go w procesie rafinacji ropy naftowej, występuje też w naturalnych złożach lub jako składnik asfaltu naturalnego.
jak zwykle spekulacja i prowokacja 2015-10-26 19:29:05
cyt

24tp.pl 2015-10-24 19:13:04
BLOG Beata Czerska
Trujące pyły bitumiczne na drodze do Morskiego Oka.


nie ma takiego pojecia pylu bitumicznego..w zadnych encyklopediach czy slownikach

to twor chorej wyobrazni pani Czerskiej
a ktoto jeeeszcze czyta 2015-10-26 18:56:41
akto to jszcze czyta i traci czas na komy dla spkulantek od ktorych sie juz nawt pozostal organizacje prozwirzce odcily jakood oszolomow.oraz media ni mowiac juz od ilosci sympatykow ktory zaczeelisiee juz dawno na t now nispodzianki pukac w glowe...szkoda na ni czasu a bloga nalzy zbojkotowac i zlikwidowac bo sieje tylko nienawisc i skloca ludzi
mmmm 2015-10-26 18:19:08
Jedyne trucie jakie tu mogę stwierdzić, to trucie dupy.
Iskierka 2015-10-26 17:59:26
Tak jak Plascyk cy Czersko nikt bardziej nie truje.
Ten asfalt przy nich to pryszcz!
Fibi 2015-10-26 17:20:38
A, na co dzień to dym i pył sadzy z komina oraz spalin samochodu nie przeszkadza.
Mnie tam w Morskim nic jesce nie zatkało.. :)
O,Sorki raz gofry, bo były za słodkie :)
motocyklistka 2015-10-26 17:03:57
Brawo urocyk!
uorcyk 2015-10-26 17:03:40
@boruta- dzieki za głos rozsadku.
a normy to co? 2015-10-26 16:21:08
kazda droga publiczna powinna byc wykonana z materialow odpowiadajacych pewnym normom w ktorych zawart sa uwagi dotyczac zdrowiaprzyszlych uzytkownikow?ludzi i zwierzat/oraz posiafatzw okresy gwaancyjne i jest w czasie wykonywania nadzorowania a po wykonaniu odbierana prz upowanion i uprawnion fo tego osoby,,koniec tematu..jsli cos jest nie tak to wykonawca ponosi odpowiedzialnosc a nie uzytkownicy drogi ..artykul powyzszy jest niczym innym jak kolejna spekulacja i manipulcja wskazujaca na fakty ktore ni maja wplywu na sprawe likwidacji koni z powodu przciazenia a obrazuj jednoczesnie ze VIVA ni zalzy na dobrz zwierzat ale na calkowitym wyeliminowaniu koni z tej trasy i skierowaniu tych 300 koni na rzez jako nie nadajac sie do tej pracy
boruta 2015-10-26 15:55:14
Mnie ten pył asfaltowy w spacerze do Morskiego Oka osobiście przeszkadzał. Dziwię się rodzicom z małymi dziećmi że korzystają z takiej inhalacji. Co na to ochrona środowiska, ten był jest wszechobecny wzdłuż drogi do Morskiego.
uorcyk 2015-10-26 15:13:21
brakuje ci zwyczajnie WIEDZY . Wasnie to sie pokazało dobitnie.
pomóc może tylko leczenie 2015-10-26 14:09:20
"nikt nie odnosi sie do meritum?"
Ja się odniosę. Jesteś chora psychicznie. I wcale to nie jest głupkowata uwaga ad personam, lecz ocena w kategorii prawda czy fałsz. Obawiam się nie tyle o ciebie, lecz o nas, narażonych na twoje szaleństwo i obłąkanie. Dlaczego? Otóż, dopokąd to tylko twoje głoszenie swoich bredni, to jeszcze można tolerować, a le ty już zaczynasz to wcielać w życie. Jeśli uważasz, że to fałsz, to niby DLACZEGO?
uorcyk 2015-10-26 12:56:19
nikt nie odnosi sie do meritum?

az dziw bierze, ze nikt nie umie tego ocenic w kategoriach prawda czy fałsz
a jesli ktos uważa, że fałsz to niby DLACZEGO?

pozostają tylko głupkowate uwagi ad personam?
cyklista 2015-10-26 12:18:05
Współczuję autorce, chora kobieta, fobia.
uorcyk 2015-10-26 10:22:25
26.09.2011, cytat z naszemiasto.zakopane:

" Tysiące turystów, jakie w tym roku, szczególnie latem przechodziły tamtędy, fasiągi, liczne samochody zrobiły swoje. Na 9-kilometrowym odcinku drogi z Palenicy Białczańskiej do schroniska w Morskim Oku jest zwyczajnie brudno. A raczej było, bowiem wczoraj TPN zlecił firmie Tesko zamiecenie i umycie asfaltu, przede wszystkich z gromadzącego się na nim kurzu oraz igliwia.

- Kurzyło się bardzo, a z tego, co zaobserwowaliśmy padające deszcze nie zmywały brudu, ale osiadał on na drodze - mówi Szymon Ziobrowski, prawnik Parku. - Co prawda do Włosienicy droga nie jest nasza, a starostwa, jednak to pierwsze sprzątanie sfinansowaliśmy my. Dyrekcja TPN zapowiada od tej pory regularne sprzątanie" .
uorcyk 2015-10-26 10:14:56
cyt: " Na asfalt dobrze nadają się hacele z widiami, a w przodkach podków krótkie sztyfty widiowe zapobiegające ślizganiu, ale także szybkiego ścieraniu się podkowy".

Powyzszy cytat pochodzi z bloga fiakrow , autor prof R .Kolstrung...
Ktosinski 2015-10-26 09:46:57
Nie wiem jak nisko trzeba upaść.
Nie wiem jak mam to skomentować. Autentycznie to nadaje sie do "antynobla" a niektórzy na przymusowe leczenie.
UORCYK BAJARKA 2015-10-26 09:26:26
cyt
Pseudonim: uorcyk 2015-10-26 07:45:40
Przypomnę ze wcześniej media podawały info o myciu drogi do moka przez tpn. Latem. Ten pył myły polewaczki tesko kilka razy w sezonie LETNIM czyli wówczas kiedy powstawal

taaa Mycie drogi totak wielkie i wazne wydarzenie ze az media podawaly..wskaz zrodlo i te mediai t artykuly otym myciu...

a widzialas kiedy zeby myto drogi zima jak lezy snieg"
a latem asfalt miknie i niepowoduje powstania kurzu ani twojego podkuwania

same bajKI TWORZYSZ NICZYM BRZECHWA
mam pytanie 2015-10-26 08:47:34
czy badania tych dymow asfaltowych byly wykonywane w momencie kidy panie z VIVY pani Plaszczyk i pani Zielinska wraz z e swoja grupka wolontariuszy palili Papierosy na tej drodze na zakazie i czy to zostalo uwzglednione..wiadomile toksyn jest w paierosach i ile tam asfaltu spalanojako dowod sa nagrania nawet juz w sieci
bzdura bzdura poganiana 2015-10-26 08:23:39
dobor matrialow do budowy drog reguluja przepisy i tego sie nalezy trzymac

cyt

2) „Nawierzchnie asfaltowe na drogach krajowych WT-2 2010
Miswzanki mineralno asfaltowe
wymagania ...
bzdura nad bzdurami 2015-10-26 08:08:12
jaki dowod na tym zdjeciu ze to odkuwanie na sucho..znow spekulujeesz//poza tym zdjecie pokazuje normalnie porowataos nawierzchni tylko w powiekszeniu przy dzisiejszej tchnice fotograficznj jest wszystko mozliwe
wieksze 2015-10-26 08:04:53
weiksze szkody dla przyrody i dla czystoci wog w potokach gorskich powstaja od pieszych turystow zalatwiajacych swoje potrzeeby fizjologiczne gdzie popadnie
zmienil sie klimat? 2015-10-26 08:02:06
ni tak dawno twirdzilas z w Morskim Jst za goraco? czyzby zmienil sie klimat i sie ochodzilo..czy znowu jak ci wygodniej do twojj tezy //asfalt nagrzwa si nawt przy malych tmprturach jsli nima cienia a udawadnialas t z k cinia ni ma ..to sie okrsl albo jet albo go ni ma a nie kombinuj///[poza tymasfalt jako nawierzchnia nie jest taki twardy jak beton zby go mozna odkuwac a conajwyzej zestrugac i wtedy sie nie kurzy ani nie powstaj zadn dymy..poza tym i zadymami ktor ty robisz jakie arbumanty taki kntrargumnty bo wogol przeprowadzani takich badan jest idiotyzmm nigdzie nie stosowanymjedynie podczas produkcji asfaltu zelm stwirdznia szkodliwosci dla przacownikow wykonujacych tn asfala a tojst nastpny wasz wymysl zeby tylko podnisc koszta za ktor i tak ni placice..nikt si na takie sztuczki nabrac nie da a tym bardzij ministrstwo,,ktor wie z ogol drog w polsc js tak budowanych i uzytkowanych roznie
uorcyk 2015-10-26 07:45:40
Przypomnę ze wcześniej media podawały info o myciu drogi do moka przez tpn. Latem. Ten pył myły polewaczki tesko kilka razy w sezonie LETNIM czyli wówczas kiedy powstawal
uorcyk 2015-10-26 07:40:39
Zdjęcie wiodące pokazuje wyraźnie ze odkuwanie jest na sucho . Zreszta temperatury na drodze do moka nie są aż tak wysokie aby asfalt sie topił. Marne kontrargumenty . Laboratoria w których wykonano badania i pomiary maja certyfikaty wymagane prawem.
do kompletu 2015-10-26 05:13:17
zbadaj jeszcze zanieczyszczenie wszystkich potokow gorskich i udowodnij ze tood tego nakuwania podkowami konskimi..juz bedziesz mistrzynia swiata..ponadto udowodnij ze wszystkie osuwisak t pochodzaod tgo nakuwania oraz lawiny ktore schodza w zwiazku z halaseem i trzesieniem terenu spowodowanym tymi nakuciami
czrska ekspert? 2015-10-26 04:57:06
szkoda czasu na komentowanie wypocin samozwanczej rzeczoznawczyni

to sprawa dla prokuratora i izby inzynierow
wykonywanie wszelkijej dokumantacji i eksprtyz przez osoby do tego niuprawnione w budownictwie jst karalne a wykonanie ich niezgodnie z przpisami moze skutkowac nawe odbranim takich uprawnien jsli je ktos posiada.
prowokacja 2015-10-26 04:52:00
nasyepna marna prowokacja

odkuwanie hehhhhe szczegolnie w te gorace dni hahahah asflatma swoja plastycznosc nawt kijkiami robisz dziure i niszczysz bitum a reszte robi mrozi opady/.ryzyko zagrozeniea bzpiecznstwa uwzgldniane jt w normach materilowych uzywanych do nawierzchni...i takie normy obowiazuja drogowcow a nie uzytkownikow
uorcyk 2015-10-26 01:34:36
odkuwanie asfaltu jest SKUTKIEM przeciazeń i przyczyną "rozleniwiania się" koni ...
uorcyk 2015-10-26 01:33:07
rzetelne pomiary, certyfikowane laboratoria, normy branzowe na wykonanie pobrania probek, WYNIKI ktore maja jasny przekaz zamiast odwolywania sie do wiedzy "tajemnej" etc - a tu cisza...? dziwne
Annonim 2015-10-25 23:16:42
Nie komentuję czeskiej. Podaj dalej ;)
 • PRACA | dam
  TSO TRUCK SERVICE OLSZTYN Sp. z o.o. zatrudni Mechanika Samochodów Ciężarowych. Wymagania: - Wiedza i praktyka z zakresu mechaniki pojazdów Ciężarowych, naczep i przyczep, - Umiejętność obsługi urządzeń diagnostycznych, - Umiejętność pracy w zespole, Oferujemy: - Zatrudnienie na Umowę o pracę na pełny etat. - Atrakcyjne wynagrodzenie. - Praca od Poniedziałku do Piątku.
  Tel.: 602 601 882
  E-mail: abylinski@enet.pl
  WWW: http://truckolsztyn.pl
 • PRACA | dam
  Firma "REDOX" zatrudni kierowców kat C oraz C+E. Wszelkie informacje pod numerem tel.
  Tel.: 502217387
  E-mail: redox.ryszard@gmail.com
 • PRACA | dam
  SZUKAM BRYGADY DO PRAC BUDOWLANYCH w prywatnym domu. 695 588 054.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: POMOC KUCHENNĄ, KUCHARZA/-KĘ, POKOJOWĄ, RECEPCJONISTKĘ/-TE. Praca stała, co drugi dzień, możliwość zakwaterowania. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ KIEROWCĘ DO RADIO TAXI W ZAKOPANEM. Auto do wyłącznej dyspozycji.
  Tel.: 604 504 738.
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 602 263 516 www.praca.polskietatry.pl
 • USŁUGI | budowlane
  SOLIDNA FIRMA OFERUJE USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE. Działamy w systemie austriackim: szpachlowanie, malowanie i wszystkie czynności związane z wykończeniem wnętrz. Wykonujemy również: fasady, murowanie, obróbki blacharskie i prace z drewnem.
  Tel.: 780 048 093.
 • PRACA | dam
  Dam pracę - Zakopane - Kobieta do 45 lat. Poszukujemy osobę do pracy w biurze rezerwacji na portalu internetowym. Poniedziałek-piątek 9-17. Wymagania: - komunikatywność, - podstawowa znajomość języka angielskiego, - obsługa komputera i kasy fiskalnej, - pozytywny stosunek do ludzi. Wynagrodzenie do ustalenia. Telefon kontaktowy +48 18 20 162 86 - wtorek-piątek w godzinach 12-16ej.
 • PRACA | dam
  Firma Hotelarska w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTÓW. Praca stała, wymagania: doświadczenie i znajomość języków obcych. Kontakt 601 310 387
 • USŁUGI | budowlane
  Kompleksowe roboty ziemne, usługi koparką oraz wywrotką.
  Tel.: 604 163 085
 • PRACA | dam
  Poszukuję kreatywną osobę do robienia zdjęć oraz pisania artykułów i informacji o Zakopanem dla strony internetowej.
  Tel.: 666 250 571
  E-mail: jackzielinski44@gmail.com
 • PRACA | dam
  Zatrudnię od zaraz pana do pracy w pralni wodnej - Szaflary
  Tel.: 182754805
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANIO SPRZEDAM MAŁO UŻYWANE MEBLE POKOJOWE -
  Tel.: 605 826 842, 18 20 128 16.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  BEZPOŚREDNIO SPRZEDAM: ZAKOPANE - KOŚCIELISKO APARTAMENT 50m2 z GARAŻEM. DWUPOZIOMOWY, BALKONY, KOMINEK. 510 090 023
 • PRACA | dam
  Ośrodek Wczasowy w Zakopanem zatrudni kelnerkę/kelnera, umowa o pracę. tel. kontaktowy
  Tel.: 18 20 135 11
 • PRACA | dam
  Przyjmę do szycia kurtek skórzanych.Nowy Targ
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
 • PRACA | dam
  POWIATOWA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA W ZAKOPANEM zatrudni pracownika na stanowisko: STAŻYSTY/MŁODSZEGO ASYSTENTA DO SEKCJI EPIDEMIOLOGII. Wymagania: wykształcenie wyższe kierunkowe: medyczne, pielęgniarstwo, zdrowie publiczne, higiena i epidemiologia oraz pokrewne. Szczegółowe informacje dotyczące naboru: www.Pssezakopane.pl - zakładka KARIERA oraz pod nr tel. 18 20 68 697 wew.13
 • PRACA | dam
  SALONIK PRASOWY POSZUKUJE PRACOWNIKA - 501 574 993
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  POKOJE DO WYNAJĘCIA - 1,2,3 osobowe, w pełni umeblowane + łazienka i kuchnia, internet i parking. Tanio! Nowy Targ Kokoszków. 880 133 933.
 • PRACA | dam
  Kawiarnia w Bukowinie szuka kelnerki, kucharza oraz osoby do sprzedaży lodów. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel. :
  Tel.: 784569292, 783997156
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Lokal na parterze 68m2 do wynajęcia Krupówki -Zakopane
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam działkę -2600m2- budowlano-rolną Zakopane - super widoki niezagrożone.
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Szef Kuchni Bukowina Tatrzańska.
  Tel.: 794000985
  E-mail: sylwia27w@gmail.com
 • PRACA | dam
  Kelnerzy, barmani do restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej. Wysokie zarobki!
  Tel.: 794000985
  E-mail: sylwia27w@gmail.com
 • POŻYCZKI
  HIT HIT HIT HIT HIT POŻYCZKA POŻYCZKA !!! DO 25 000 ZŁ DLA OSÓB, KTÓRE MAJĄ ZAJĘCIA KOMORNICZE. ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ SPOTKANIE Z DORADCĄ T-694 567 002.
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy Panią na pełen etat na Stoisko pod Gubałówkę z galanterią skórzaną dyspozycyjną ,mile widziane doświadczenie w handlu. Stoisko w okresie zimowym ogrzewane.Dobre wynagrodzenie.Telefon,
  Tel.: 660719519
  E-mail: e-mail;budzuu@wp.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Firma zatrudni lakiernika, blacharza samochodowego dobre wynagrodzenie od 19zł do 25zł na 1h
  Tel.: 504230930
  E-mail: logistick@vp.pl
 • PRACA | dam
  NOWA RESTAURACJA w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: kucharzy, kelnerów, pomoce kuchenne, UMOWA O PRACĘ, pełny etat!
  Tel.: 509919616
 • SPRZEDAŻ | różne
  Napoje (w tym alkoholowe) na różnego rodzaju imprezy, z możliwością dowozu.
  E-mail: praca-nt@wp.pl
 • PRACA | dam
  Nowy Targ zatrudnię KUCHARZA-POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię Ratownika Wodnego na basenie od maja w Zakopanem. Umowa Zlecenie/Umowa o pracę.
  Tel.: Tel.601 406 956
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2018-05-22 16:57 Dwa dni burzowej pogody. Uważajcie w górach 2018-05-22 16:49 Strażacy z Kościeliska ratują lisa 2018-05-22 15:20 Nowy chodnik w Kuźnicach 1 2018-05-22 14:30 Poezja gwarowa w Astorii 2018-05-22 13:00 Uratowani pod Rysami: Sprzęt to jedno, a góry wszystko weryfikują 1 2018-05-22 12:51 MAŁY BIAŁY PIES BEZ WAD... 2018-05-22 12:40 Obywatel bierze sprawy w swoje ręce 2 2018-05-22 12:33 Uczennica „szkoły kadetów” laureatką historycznego konkursu 2018-05-22 12:15 Wymieniamy kocioł czyli ekologia z pomocnym doradcą 1 2018-05-22 12:00 Leczymy bez bólu – jedyne znieczulenie komputerowe na Podhalu! 2018-05-22 11:25 Tak wygląda skalny obryw na szlaku ze Świnicy na Zawrat 2018-05-22 09:30 Turysta pływał w tatrzańskim stawie 2018-05-22 09:11 Wyzywali policjantów, grozili im, zdemolowali radiowóz 2018-05-22 09:00 Farby Dulux Nobiles w sklepie Młotek 2 2018-05-22 08:00 Pamiętają o cmentarzu 8 2018-05-21 21:49 Świetne występy podhalańskich akrobatów 2018-05-21 21:16 Taniec z Janem Pawłem w tle 7 2018-05-21 21:10 Milcząca solidarność 6 2018-05-21 20:16 Tu będą trenować następcy Kamila Stocha 5 2018-05-21 18:45 Okienne okucia czyli okno w wersji ekskluzywnej 1 2018-05-21 18:40 Lotne porozumienie 2018-05-21 18:21 Nietypowa inicjatywa Województwa podczas Małopolska Joy Ride Festiwalu 2018-05-21 16:49 Zgubne ziele 2 2018-05-21 16:18 Działo się na podhalańskich boiskach. Wyniki, tabele 2018-05-21 15:09 Gala z osobowością 2018-05-21 14:56 Pijaka zatrzymanie obywatelskie 5 2018-05-21 14:49 Podpalacz pod kluczem 1 2018-05-21 14:47 Wypadki na Rysach. Rozmawiamy z turystą, który cudem uniknął śmierci 1 2018-05-21 14:20 Obrywy skalne, zamknięty szlak ze Świnicy na Zawrat 2 2018-05-21 14:07 Oficyna nie do poznania 2018-05-21 14:01 Uważajcie! Przed nami tydzień wypełniony burzami 2 2018-05-21 13:42 Solidaryzują się z protestującymi w sejmie rodzicami 4 2018-05-21 13:02 Niedźwiedź w okolicy Krościenka 2018-05-21 12:34 Góry śmieci w Sierockiem 6 2018-05-21 10:44 Turysta nie przeżył upadku pod Rysami. Druga osoba ranna 2018-05-21 09:24 Jest w orkiestrach dętych jakaś siła 2018-05-21 09:22 Miasto szykuje się na papieskie świętowanie 2018-05-21 09:01 Tour de Pologne jednak w Zakopanem, ale meta na Słowacji 11 2018-05-21 07:59 Gmina Spytkowice Świętuje 20 urodziny 2018-05-21 07:19 Czy Szekspir był katolikiem 2018-05-20 22:42 Mundurowi dla dzieci 2018-05-20 20:58 Majówka przy Białej Kapliczce 2018-05-20 20:35 Puchar Solnego Szlaku w Chochołowie 2018-05-20 20:20 Zasypał ziemią chronioną polanę u stóp Tatr 18 2018-05-20 18:27 57-letni polski turysta poślizgnął się na śniegu. Nie przeżył 6 2018-05-20 17:56 Noc muzeów w cieniu protestu 2018-05-20 17:18 Władze Rabki zamknęły siłownię w Ponicach 2 2018-05-20 15:36 Prawie w całej Polsce słońce, a w Zakopanem deszcz 2 2018-05-20 15:10 Bokser z Gliczarowa Międzynarodowym Mistrzem Polski! 2018-05-20 15:07 Szybkie rozstrzygnięcie w Nowym Targu
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-05-22 16:34 1. Byl on tam juz jesienia... 2018-05-22 16:15 2. witek słyszałeś kiedykolwiek o jakimś zamarznięciu w maju w Polsce? 2018-05-22 15:45 3. Religię uprawiają mądrzy ludzie. To oni podsuwają proste idiotyzmy tępym ludziom do wiary tak, aby dać nadzieję jednocześnie zastraszyć i obiecać nagrodę jak dadzą się wydoić i trzymać za twarz. Idiotyzmy muszą być proste pojęciowo tak, aby owe tępe mózgi mogły je zrozumieć i prosto wytłumaczyć. Dzięki temu głupek nabiera szczęśliwości przez zrozumienie świata, którego inaczej nie jest w stanie pojąć. A tu proszę gotowe rozwiązanie jakie proste. Jednocześnie wtłacza się w pusty tępy łeb, że przez to staje się lepszy od tych innych i za to czeka go nagroda. 2018-05-22 15:42 4. Kocioł założony przed wejściem ustawy będe używał aż do jego technicznej śmierci.Podobnie jest z samochodami, auto spełniające normy w dniu wyprodukowania jest zawsze dopuszczone do sprzedaży i ponownej rejestracji. 2018-05-22 15:38 5. Obciach, teren narciarski 2018-05-22 15:38 6. jeżeli zasiadł i odpalił ale nie ruszył mogą mu... bez przesady że wypity nie mogę się zagrzać w aucie. Zresztą są wyroki to potwierdzające że MOŻNA! 2018-05-22 15:29 7. Jedźcie na cmentarz w Wilnie na Rossie. Nie dotyczy bramy centralnej z grobem matki Piłsudskiego i Jego sercem. Obejrzyjcie tą część za pagórkiem, tam widać ten szumny patriotyzm Polaków, wszystko zaniedbane. W TV tyko bramę pokazują, wstyd. 2018-05-22 14:33 8. Kulesza, Jakub, a wy kiedy ostatnio pojechaliście na Ukrainę, do Kazachstanu, albo inne wygnajewo, żeby uporządkować stare zarośnięte polskie cmentarze po naszych rodakach ? 2018-05-22 12:34 9. @pepe co to znaczy lewak. @pef. rdzenni mieszkańcy to Słowianie i ich wierzenia. Nie dotyczy Podhala. 2018-05-22 12:19 10. skoro tego wszystkiego nie było ( @Pytał obłąkany ) to po co ten wstęp??
2018-05-15 13:20 1. Gut kantek z Platformy :) teraz w PIS??? chłopie nie sprzedaj się więcej... SKupuj od ludzi dalej darmo działki lepiej i buduj buduj... 2018-05-14 17:19 2. Dyrektor TPN ze świętym obrazem na kolanach na wiecu wyborczym PiS. Rewelacja! To sie nazywa miec elastyczne poglady. 2018-05-13 20:41 3. Jakie to wszystko fałszywe. Jakie to lizusostwo z pisuaru. Przyjechała brocha i co pokazała? Dwie brochy. Żadnej merytorycznej odpowiedzi na pytania, szczególnie spoza kaczolandu. A lokalni oficjele bla, bla, bla ! Jesteście czarnymi owcami w tym kraju! 2018-05-12 03:46 4. Szczera prawda. 2018-05-06 22:52 5. Dzien bialych koszuli Dramat w Andach to pikus przy tym cyrku. 2018-05-06 15:48 6. Tylko z tymi reparacjami to trzeba uważać, żeby Słowacy nie zażądali od nas reparacji za aneksję Jaworzyny Spiskiej 1938 r. Była przy tym strzelanina i nie obeszło się bez ofiar po Polskiej i Słowackiej stronie. 2018-05-05 16:26 7. Karolinko ! Skąd tyle żółci? To było spotkanie przyjaciół! !!!! 2018-05-02 15:27 8. ..i znowu ktoś grzebie w historii aby podzielic ludzi, a gorole ze Zoru to nasi braci z krwi i kości. To ze Bachleda wiódł ich bez Łysom na Polske ? Nedy mu kozali.... Rozkaz był ! A dziś, ze som jesce górole na Słowacji i po goralsku godajom to istny cud, i trza sie ciesyć i wspierać, a nie sukać zwady... 2018-05-02 09:35 9. Żenujący spektakl, podlany katolickim sosem i sentymentalną cepelią ... 2018-04-30 19:39 10. Wow, gratuluję i zazdroszczę! Trochę bym się obawiał takiego wyjazdu organizowanego na własną rękę, ale z jakąś doświadczoną firmą pewnie bym się skusił. Zaciekawiła mnie na przykład oferta ADV Poland (www.advpoland.pl), niewykluczone, że skorzystam.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

FILMY TP

Pożegnania