Reklama

2015-03-05 22:47:09

Anioły są wśród nas!

Reklama

„Byle do wiosny”- pomyślałam wczoraj wracając z siłowni. Ledwo wyszłam za próg wpadłam z lodowatą strugę deszczu. Do domu miałam 10 minut drogi, ale w tych warunkach to była cała wieczność. Macham ile sił w rękach, klnę na czym świat stoi, gdy nagle przypominam sobie historię sprzed kilku miesięcy.

Październik, 2014 rok. Stoję na przejściu dla pieszych, leje jak z cebra. Jestem zła, bo po pierwsze – zimno mi, po drugie – idę załatwić sprawę w ZUSie, a po trzecie – denerwuję się, czy zdążę na zajęcia. Stoję zamyślona, czekam na zielone i nagle widzę, że podbiega do mnie kobieta. Zatrzymała swój samochód na ulicy, żeby podać mi parasol ze słowami: „Proszę go wziąć, pani bardziej się przyda!”. Zamurowało mnie. Odpowiedziałam, że bardzo dziękuję, ale jeżdżąc na wózku nie mam jak go trzymać (dlatego zresztą żadnego nie posiadam, ale przecież nie jestem z cukru! :) ). Pani się uśmiechnęła i pobiegła z powrotem do samochodu. Mała rzecz, a poprawiła mi humor na cały dzień.

Kilka lat temu niedaleko mojego mieszkania remontowano tory tramwajowe, co oznaczało, że na mojej trasie kursowała tylko jedna linia. Do tego tramwaje były archaiczne – wysokopodłogowe, z klaustrofobicznym wnętrzem. Jak na złość,przystanek końcowy był z tych, które nie mają platformy, do tramwaju wsiada się więc prosto z ulicy. Wdrapanie się do takiego wagonu to dla mnie duże wyzwanie,a już wciągnięcie wózka to rzecz niemożliwa. Bez pomocy ani rusz! Podjeżdżam więc do stojącego obok mnie pana i proszę, by pomógł mi wejść do środka. Pan ładnie się uśmiechnął i pomógł. W drodze zagaduje i pyta, na którym przystanku będę wysiadać. Podaję nazwę, chwilę gawędzimy o pogodzie, po czym każde z nas zatapia nos w swojej książce. Jedziemy. Na swoim przystanku zbieram się, żeby wysiąść i zanim się obejrzałam mój towarzysz podróży stał już na chodniku z moim wózkiem. Uśmiecham się szeroko, grzecznie dziękuję. Chwilę jeszcze rozmawiamy:
- Poradzi sobie pani? – dopytuje mój wybawca.
- Oczywiście, bardzo dziękuję za pomoc!
- Nie ma za co. To ja idę na przystanek.
- Jak to na przystanek? To pan nie miał wysiąść tutaj?
- Nie, powinienem był wysiąść pięć przystanków wcześniej, ale chciałem pani pomóc. Zaraża pani uśmiechem, proszę się dużo uśmiechać! – rzucił na odchodne.

Uśmiechałam się calutki dzień!

Także do historii, która zdarzyła się całkiem niedawno.

Wychodziłam do sklepu. W drzwiach bloku minęłam dwóch chłopaków, na oko moich rówieśników. Wyraźnie na kogoś czekali. Mój widok trochę ich zaskoczył. Dokonali błyskawicznego oglądu sytuacji. Zerkali tona mnie, to na schody, to na schody, to na mnie.
- Może pani pomóc? – zaproponowali, dokładnie w tym momencie, w którym ja zwinnie (przynajmniej we własnym odczuciu) zeskoczyłam z wózka i dziękując ich dobre chęci, sama zaczęłam znosić swojego Mustanga, podczas gdy oni stali zdumieni.
- No dobra, stary. TEGO się nie spodziewałem!- usłyszałam w końcu szczere wyznanie, na co równie szczerze odpowiedziałam:
- Uwielbiam miny ludzi, gdy widzą, jak to robię!

Wdrapując się po schodach dodali:
- Ale to było pozytywne! Niech się pani trzyma! – krzyknęli za mną wychodząc z ciężkiego szoku.

Anna Jantar śpiewała: „Tak mało trzeba nam, niedużo tak, żeby szczęśliwym być,drugiemu szczęście dać!”. Nic dodać nic ująć!

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
kon ktory mowi 2015-03-10 14:56:40
do UORCYK
sadze Ciebie według siebie?
To ze pani ma mocodawców nie znaczy, że wszyscy muszą mieć tak samo,
Są jak widać jeszcze ludzie używający własnego mózgu jednak jak zwykle do pani nie dociera to ze można mieć inne zdanie na dany temat niż pani .
Każdy kto myśli inaczej niż pani, uważany jest przez panią za bezmózgowca i po chamsku w perfidny sposób jak na razie bezkarnie obrażany.
Już do tego stopnia się pani posuwa za obraza pani juz nie tylko górali ale wszystkich.
Radze naprawdę wyhamować .a na koniec zadam pani tak ulubione pani pytanie które zadaje pani przy każdej okazji nawet w obecności kamer;

JAKIE PANI MA WYKSZTAŁCENIE?
uorcyk 2015-03-10 13:55:45
wasi mocodawcy sa z was dumni - poziomem wypowiedzi dorownujecie ich wymaganiom - za to dla ludzi na wyzszym poziomie- to co piszecie okresla was i wasze pochodzenie dobitnie ...
??? 2015-03-10 11:50:50
Pani inżynier, najlepiej poprosić o zablokowanie komentowania, a robić samej szambo u koleżanki na blogu. Kto inny jak nie pani, wstyd!
Przed podjęciem wpisu na poważny temat, (Pani B. Cz. i poważny temat - to nie współgra) zastanów się trzy razy, bo zawsze kończy się tak samo. I sama Pani w komentarzach "dolewa oliwy do ognia".

Oleńko, pozdrawiam Cię serdecznie w tym wiosennym nastroju. Dziękuję i mnie się udzielił dzięki Tobie :)
kon ktory mowi 2015-03-10 11:30:51
do UORCYK
co pani tak zależy na zakłamaniu historii?
Czyżby jakieś niewygodne dla pani i pani rodzinki fakty?
No tak Ukraińcy to wszak nie górale o sobie źle mówić nie pozwolą nawet gdyby była to prawda wiec może obawa z tej strony ?
uorcyk 2015-03-10 11:07:11
Stad poprosilam Moda o zablokowanie komentow, profilaktycznie, zanim zaczelibyscie wyjezdzac z tematami zw z zaszloscią...
uorcyk 2015-03-10 11:06:08
wpis dotyczył pomocy humanitarnej a w komentarzach jak zwykle 'szambo" nie na temat...
z boku 2015-03-10 00:36:00
****aplauz
z boku 2015-03-09 14:16:15
jasnie wielmozna fakultetowa udowodnila ze jej slowo jest ostateczne I zablokowalo przedstawienia innej opinii. Swoja droga dziwie sie TP ze dopuszcza do takiej sytuacji. Albo piszemy bloga I spotykamy sie z aplalzem jak ten powyzej. Pieknie napisany. Zycie. Nie chcemy znac opini innych piszemy dla siebie I trzymamy w szufladzie albo czytamy psom na dobranoc.
FanclubBeaty 2015-03-07 21:26:26
A gdzie zniknął blog czerskiej? Moderator usunął?
jaaaa 2015-03-07 21:13:54
To dobrze @uorcyk, ze w innych budzi się wiosenna radość, bo w tobie @uorcyk tylko zawiść do ludzi się budzi. Pani magister uorcyk piszemy -"nie do porównania", a nie -"niedoporównania"-
FanclubBeaty 2015-03-06 13:57:26
Panno Asiu, wiosne czuc w powietrzu. Widać i ona się pani udziela a nie tylko pani Dorotce, która do ONR wstąpiła.
Musze zgodzić się jednak z Klarą, choć powiało wiosną z panipopełnionego wpisu, niemniej jednak pani to rzeczeywiście strach się pomagać, bo nie wiadomo na jaki humorek się trafi. Czy uśmiechnie się pani z życzliwym podziękowaniem za wyświadczoną przysługę czy rozmowę czy też zmiesza potem z błotem na blogu, tłumacząc wszystkim, że żadnej pani pomocy nie potrzebuje!.
Więc bardzo bym prosiła aby się pani zdecydowała, lubi pani wyciąganie do niej ręki czy to był tylko chwilowy wiosenny kaprys?
Klara 2015-03-06 06:56:11
Witam Pani Olu!
Przyznam, że z ciekawością czytam Pani wpisy na blogu, a jeśli są one tak zatytułowane jak powyższy, to otwieram natychmiast. "Anioły są wśród nas" - tak, to prawda!
Proszę się nie obrazić, ale czytając także Pani poprzednie wpisy, ja osobiście nie wiedziałabym, pomagając Pani, kiedy byłabym "aniołem", a kiedy tą "niepotrzebnie współczującą".
Miłego dnia!
Agnieszka-Nowy Targ 2015-03-06 00:48:44
Pani Aleksandro uwielbiam czytać wszystko co Pani pisze; ) z niecierpliwością czekam na nowinki od Pani .Jest Pani cudowną , pełną pozytywnej energii osobą.Cieszę się bardzo że Pani jest♥♥♥♥ Dziękuję za to że dzięki Pani i moja buzia się uśmiecha.
niegazda 2015-03-06 00:07:13
Miala sercowego narzeczonego, sama to potwierdzila i odrzucila...W tym przypadku Ourcyk ma racje...
Fibi 2015-03-05 23:38:06
Ja myślałam ,że nasza Ola to już żadnej pomocy nie potrzebuje :P
Taka z niej "Zosia samosia". a tu jednak jakaś przemiana nastąpiła :) czyżby kopytka schowała. :)
uorcyk 2015-03-05 23:06:32
u pani Oli w sercu juz wiosna sie obudziła :D
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY CHĘTNE DO PRACY W SKLEPIE CARREFOUR EXPRESS. Sklep zlokalizowany jest przy ulicy Sabały 3 w Zakopanem. Zarobki 2500 - 3500 złotych. Możliwość zakwaterowania. Kontakt pod numerem 519 718 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo: TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY oraz młodych chętnych do przyuczenia w zawodzie - tynkarz. Języki obce NIEWYMAGANE - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg.własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Firma Usługowo Transportowa MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kat:C E
  Tel.: 602 107 107
 • PRACA | dam
  Zlecę pokrycie blachą tarasu 40m2
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Restauracja w Białce Tatrzańskiej poszukuje pracowników na stanowiska: -*Szef/szefowa kuchni, *Kucharza/kucharka śniadaniowa, *Pomoc kuchenna, *Kelner/kelnerka. Mile widziane doświadczenie. Praca w systemie zmianowym Zainteresowanych prosimy o kontakt.
  Tel.: 884330126
  E-mail: marketing@aparthoteldiamond.pl
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI W ZAKOPANEM W DNIACH 21-22 WRZEŚNIA NA PLACU NIEPODLEGŁOŚCI.
  Tel.: 668 589 537
 • PRACA | dam
  Restauracja Regionalna w Zakopanem zatrudni KUCHARZA. 604 450 060
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Przyjmę Na Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
 • PRACA | dam
  Poszukujemy Chętnych: OSÓB DO OCHRONY w Zakopanem, centrum. System ochrony 24/48. Tel. 603 150 522. [LABORS - wpis do rejestru agencji zatrudnienia 19794 oferta zatrudnienia tymczasowego]
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  Poszukujemy Chętnych: OSÓB DO OCHRONY w Zakopanem, centrum. System ochrony 24/48. Tel. 603 150 522. [LABORS - wpis do rejestru agencji zatrudnienia 19794 oferta zatrudnienia tymczasowego]
 • PRACA | dam
  HOTEL RYSY w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ oraz PORTIERA NOCNEGO/KONSERWATORA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: recepcja@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i doskonałe zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  Firma SKICONTROL H.Martinczak S.K.A.- Białka Tatrzańska, zatrudni INFORMATYKA. Oferujemy:umowę o pracę. Wymagania: Wykształcenie techniczne, Znajomość rozwiązań IT, język angielski. Główne obowiązki: Utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta rozumiane jako wsparcie techniczne, zapewnienie ciągłości pracy poprzez bieżące diagnozowanie i usuwanie usterek sprzętu oraz oprogramowania. Prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, przy ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym:
  WWW: https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-usługi/
  Inne: oraz można się z nią zapoznać w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem.
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRAULIK Witam oferuje usługi hydrauliczne wodno-kanalizacyjne i centralnego ogrzewania: Wymiana instalacji co. Wykonywanie instalacji co. Usuwanie awarii Montaże i naprawy instalacji wod-kan. Montaż i wymiany urządzeń sanitarnych. Montaż pieców. 788516032
  Tel.: 788516033
  E-mail: andrzejwalkosz18@onet.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ I POMOC KELNERSKĄ, praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ DO PRACY W KUCHNI. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma zatrudni od zaraz murarzy, ciesli szalunkowych, malarzy, elektryków, dociepleniowców. Niemiecka umowa o pracę, wyjazdy samochodami firmowymi, zjazdy do kraju co 2 tygodnie, darmowe zakwaterowanie. Wyjazd w każdą niedzielę. Brygady z Podhala. Tel. 722240044 Conexio KRAZ 11035
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
  GG: Katowice
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LUKSUSOWY DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko RECEPCJONISTKA/RECEPCJONISTA do Hotelu Eco Tatry*** 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl- praca w systemie zmianowym bez nocy
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • PRACA | dam
  MŁODA DYSPOZYCYJNA OSOBA DO PRACY W PAPUGARNI W ZAKOPANEM -
  Tel.: 884 883 331
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma budowlana poszukuje fachowców: murarzy, cieśli, malarzy-tapeciarzy, elektryków, dociepleniowców. Praca w brygadach z Podhala. Darmowe zakwaterowanie, samochody służbowe, zjazdy do kraju co 2 tygodnie. Zadzwoń Conexio tel. 722240044 www.conexio.pl
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam połówki płazy 502610248
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU TEL. +48 22 205 33 10
 • PRACA | dam
  Poszukuję pracowników do dociepleń i robót ogólnobudowlanych.
  Tel.: 500160574
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-09-15 11:00 Szczególnie piękne Widmo Brockenu 2019-09-15 09:34 Strażak na czas 2019-09-15 08:00 Tą drogą już na Olimp nie wyjdziemy 3 2019-09-15 07:10 Dawniej melodii czar 2019-09-14 22:48 Ukradli proboszcza i kościelnego 2019-09-14 22:42 Wielki finał Muzyki na Szczytach 2019-09-14 22:09 Skoczna rywalizacja 2019-09-14 21:00 Poronin też pod krzyżem 2019-09-14 21:00 Góralskie Chicago (WIDEO) 1 2019-09-14 20:00 Auto na przejściu dla pieszych 9 2019-09-14 19:00 Zakopane pod krzyżem 15 2019-09-14 18:00 Przyszłoroczny budżet pełen niewiadomych - czekają nas podwyżki? 2 2019-09-14 17:00 Popłyńcie z nami w rejs Batorym (WIDEO) 2019-09-14 15:30 Święto szybowania (WIDEO) 2019-09-14 14:36 Piękny dzień w Tatrach 2019-09-14 14:07 Wypadek na zakopiance 1 2019-09-14 14:00 Mieszkanie Plus obietnice 1 2019-09-14 12:35 To już tatrzański obyczaj – każdy parkuje na zakazie 5 2019-09-14 12:30 Góra śmieci w centrum Stolicy Podhala 4 2019-09-14 12:00 Kredyt gotówkowy dla emerytów 2019-09-14 11:00 Robienie kilimów ma w sercu 1 2019-09-14 09:29 Burza może być niebezpieczna nawet w środku lasu 2 2019-09-14 07:56 Lekcje z widokiem na Tatry 4 2019-09-13 21:40 Piknik Integracyjny z patronem spoglądającym z góry 2019-09-13 20:22 Remont chodnika na Kasprowicza. Jak przejść na drugą stronę? 3 2019-09-13 19:32 Asia porusza każdego i każdy chce uratować ją przed amputacją 2019-09-13 19:22 W sobotę II Zlot Zabytkowych Szybowców w Czarnej Górze 2019-09-13 19:13 A tu znowu jest śmietnisko 3 2019-09-13 19:09 Józef Piłsudski w Zakopanem. Promocja książki Lesława Dalla 1 2019-09-13 18:05 Gmina z autobusem 2019-09-13 16:48 Przygotowania do sobotniej mszy i drogi krzyżowej na Równi Krupowej 25 2019-09-13 15:32 Bajkowy poranek w Tatrach. Nadchodzi krótkie załamanie pogody (ZDJĘCIA, WIDEO) 2019-09-13 14:15 Utrudnienia przy nowotarskim dworcu autobusowym 2019-09-13 12:59 Minister sypnęła kasą 2 2019-09-13 11:47 Miasto budzi się w cieniu komina 10 2019-09-13 10:36 Na prośbę pasażerów i po naszej interwencji - wróci pociąg o 22.30 1 2019-09-13 08:25 Remont na Giewoncie (WIDEO) 2 2019-09-13 08:04 Zaginiony odnaleziony na Orlej Perci 2019-09-13 08:01 Pływająca ambasada przybija pod Giewont 2019-09-12 21:58 58-latek wczoraj wyszedł w Tatry. Do tej pory nie wrócił 2019-09-12 21:41 Zdrój na włościach 2 2019-09-12 21:05 Polski paralotniarz wylądował na drzewie. Pomagali mu ratownicy 3 2019-09-12 20:30 Pięknie jak w Gorcach 2019-09-12 19:40 Budżet podzielony 3 2019-09-12 18:34 Nowoczesny wóz strażacki za milion złotych stoi bezczynnie w garażu 1 2019-09-12 17:22 Mamy babie lato. Załamanie pogody dopiero w środę 2019-09-12 16:11 Kierowcy, który wjechał w płot grozi 500 złotych mandatu 5 2019-09-12 15:00 Kolejna fala oszustów na wnuczka 2 2019-09-12 14:55 Po przerwie robotnicy pojawili się na budowie galerii handlowej 1 2019-09-12 13:31 Turysta uderzony kamieniem na Rysach 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-09-12 08:22 1. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 2. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 3. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 4. piękne 2019-08-25 20:39 5. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 6. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam. 2019-08-20 00:42 7. Gratulacje !!! - to sa PRAWDZIWI SPORTOWCY walcza i wygrywaja . Dziekujemy i cieszymy sie wami . JESTESCIE WIELCY ! 2019-08-10 15:56 8. Panowie kolarze wspaniali ale kobiety były cudne 2019-08-06 18:18 9. Nie do wiary a gdzie Pani Poseł Paluch ? zawsze jest na pierwszym planie ! Konia z rzędem temu kto się umówi z Posłanką w jej biurze w nowym targu, próbowaliśmy cztery razy, niestety Pani Poseł jest zawsze bardzo zajęta lub wykonuje obowiązki etc... nawet po umówieniu z pracownikiem biura Pani Poseł nie ma czasu ... Może jest ktoś komu się udało spotkać z Panią poseł ? jeśli tak to gratuluję ! 2019-08-06 01:16 10. Mamy WSPANIALEGO PREZYDENTA ! Dziekujemy Panie Prezydencie ze przyjechal Pan do nas aby swoja obecnoscia zaszczycic nasze tak WIELKIE wydarzenie My zas ostomiyli ciesmy siy ze dalyj dzierzyme naskiy Korzyniy przekozane nom z Chlebem . Dejciy Paniy Boze dalyj tom naskom tradycyjy przekazowac nasym dzieciom zas Pani Ludzmiyrsko niech zawse mo nos w swojyj opiece .
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP