Reklama

2014-06-30 09:50:01

SUKCES CZY PORAŻKA – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO – 30 CZERWCA - OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA

Reklama

Reklama

1 lipca, prawie niezauważalnie zacznie się „nowe” Zakopane. Poniedziałek 30 czerwca to ostatni dzień kiedy można jeszcze głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem. Nie wiem ile osób już zagłosowało i ile osób w ostatnim momencie się zdecyduje i zdąży zagłosować. Nie wiem który projekt/-ty wygrają. Wiem jedno. Obudziliśmy olbrzyma (mieszkańcy poczuli, że mogą decydować, że ich głos się liczy, że mają wpływ na otaczającą ich rzeczywistość).


Dziś, 30 czerwca, jest ostatni moment aby zagłosować i wybrać te projekty, które chcemy aby były realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem. O godzinie 15.00 zakończy się głosowanie a zacznie się liczenie głosów.

Głosować można jeszcze przez Internet (link poniżej)

a także w Siedzibie Klubu Sportowego Zakopane ul. Orkana 2 (budynek kina "SOKóŁ").

Niestety 30 czerwca nie można głosować w Urzędzie Miasta, choć nie wiem dlaczego? (taka informacja jest umieszczona na stronach Urzędu dotyczących głosowania).

SUKCES CZY PORAŻKA

Miarą sukcesu, pierwszego w historii Zakopanego głosowania, na pewno będzie ilość mieszkańców Zakopanego która zagłosuje.

Większość mieszkańców Zakopanego wie, że trwa głosowanie. Pomysłodawcy mocno promują swoje projekty i zachęcają do głosowania. Już teraz chcę im podziękować, że wzięli sprawy w swoje ręce.

Ilu mieszkańców może zagłosować? Porównajmy.

Gorlice
- liczba mieszkańców ok. 28 500
- liczba uprawnionych (pełnoletnich mieszkańców) 23 717
Zagłosowało (druga edycja) 1600 osób (głosować mogli tylko pełnoletni mieszkańcy i nie można było głosować przez Internet. W kolejnym głosowaniu ma się to zmienić).

Sopot
- liczba mieszkańców ok. 38 200
- liczba uprawnionych (pełnoletnich mieszkańców) 31 145
Głosowanie  (czwarta edycja) trwało od 9 do 22 czerwca 2014r. W sumie zagłosowało 4800 osób (15,4 % uprawnionych). Prawie dwa razy więcej niż w 2013 r. Najwięcej osób głosowało przez internet - wypełniono 2982 ankiet, do tradycyjnych urn wrzucono natomiast 1818 ankiet papierowych.

Zakopane
- liczba mieszkańców ok. 28 000
- liczba uprawnionych (pełnoletnich mieszkańców) 22 874

Kiedy rozpoczynałem promocję Budżetu Obywatelskiego, bardzo chciałem aby w głosowaniu udział wzięło 2-3 tysiące osób. Dziś, po setkach rozmów z ludźmi, uważam, że stać nas, mieszkańców Zakopanego, na więcej.

Jeżeli w Zakopanem zagłosuje więcej niż 20 % uprawnionych (ponad 4 500 osób), czyli będzie lepiej niż w Sopocie, który w Polsce jest liderem, to będzie to WIELKI SUKCES. Jeśli zagłosuje mniej niż 15 % to uznam to za porażkę.

Jestem przekonany, że mieszkańcy Zakopanego to ludzie światli i jeśli uznają, że warto się zaangażować to potrafią się znakomicie mobilizować.

Trzymam kciuki za wyniki. Trzymam kciuki za Zakopane i za demokrację bezpośrednią.

Uważam, że 1 lipca, prawie niezauważalnie zacznie się „nowe” Zakopane. Bardziej obywatelskie, świadome, silniejsze.
Zaczną się tak oczekiwane w Zakopanem zmiany! Wierzę, że obudziliśmy olbrzyma.

Mieszkańcy ROZMAWIAJĄ ze sobą, przekonują się, są ZA, są DLA, mają WSPóLNE CELE i RAZEM będą wygrywać. Bo Zakopane to nasze miasto. Miasto dla którego WARTO.


Budżet Obywatelski dla Zakopanego - Wybierzmy Razem. Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem.


Z poważaniem

/-/ Andrzej Pajor
kontakt: andrzej@pajor.pl | TT: @AndrzejPajor | FB: andrzej.pajor | www.pajor.pl


moje wcześniejsze artykuły:

->  BUDŻET OBYWALTELSKI DLA ZAKOPANEGO – 17 CZERWCA (WTOREK) KONFERENCJA (kliknij tutaj aby przeczytać)
Konferencja promująca projekt "Budżet Obywatelski dla Zakopanego - Wybierzmy Razem", odbędzie się 17 czerwca (wtorek) 2014 roku. Miejsce: Grand Hotel Stamary (ul. Kościuszki 19) , 34-500 Zakopane. Zapraszam i zachęcam do udziału. Wstęp wolny. Porozmawiajmy o tym co dla nas, mieszkańców Zakopanego ważne!

->  BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO - WYBIERZMY RAZEM – OSTATNIE DNI NA ZGŁOSZENIE PROJEKTóW (kliknij tutaj aby przeczytać)
Pozostały już tylko 4 dni (do 30 maja) na zgłoszenie propozycji w ramach Budżetu Obywatelskiego dla Zakopanego. W związku z tym w dniu 28 maja br. będzie można bezpłatnie skorzystać z konsultacji i przygotować dobry projekt do Budżetu Obywatelskiego dla Zakopanego. To już ostatni moment na podjęcie wyzwania i zgłoszenie swojego projektu. Postaramy się w tym pomóc a wiemy, że są mieszkańcy, którzy mają ciekawe propozycje. Zapraszamy.

->  BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO - STARTUJEMY (kliknij tutaj aby przeczytać)
Zaczynamy konsultacje. Zaczynamy promować. Zaczynamy przekonywać się i wybierać. Oj, będzie się działo w bieżącym roku w Zakopanem. Jako ciekawostkę trzeba dodać, że formalny start konsultacji następuje w Prima Aprilis o 8 rano. Jak widać Burmistrzowi i urzędnikom poczucia humoru nie brakuje („W dniach 1 kwietnia 2014 r. od godziny 8.00 do dnia 16 kwietnia 2014 r. do godz. 15.00 zostaną przeprowadzone z mieszkańcami Miasta Zakopane konsultacje społeczne projektu dokumentu -„Regulamin pilotażowego budżetu obywatelskiego Miasta Zakopane na rok 2014”).


->  PIŁKA W GRZE – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO – SZANSE I ZAGROŻENIA (kliknij tutaj aby przeczytać)
Cieszę się, że mój wcześniejszy artykuł (PIŁKA W GRZE – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO) wywołał duże poruszenie. Dokładnie taki był jego cel. Zaintrygować, zainteresować, zachęcić do myślenia, sprawdzania i zadawania pytań. Każdego rodzaju pytań, także niewygodnych. Tylko do bólu szczerze rozmawiając, uda nam się przeżyć ten rok i nie wylać dziecka z kąpielą (Budżetu Obywatelskiego dla Zakopanego).


->  PIŁKA W GRZE – BĘDZIE BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO (kliknij tutaj aby przeczytać)
Mieszkańcy Zakopanego mają głos! Głos bardzo mocny. Będziemy osobiście decydować. Bierzmy sprawy w swoje ręce i zaproponujmy na co wydać 1 milion złotych (taka kwota jest przeznaczona na Budżet Obywatelski w Zakopanem). Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem powoli staje się faktem. Między innymi dzięki pomysłowi na który wpadło Stowarzyszenie - Klub Sportowy Zakopane mamy szansę zmienić coś w naszym mieście.


-> BUDŻET ZAKOPANEGO JESZCZE NIE OBYWATELSKI ... (kliknij tutaj aby przeczytać)
Nie mieszkamy na końcu świata! W Europie ma go już ok. 200 miast. Budżet partycypacyjny - w Zakopanem cisza a Sopot (miasto partnerskie Zakopanego) już w 2011 roku wprowadził pierwszy w Polsce tego rodzaju budżet. Do prowadzenia budżetu obywatelskiego szykują się także Bydgoszcz, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Kędzierzyn-Koźle, Gdańsk, Płock, Radom, Tarnów oraz Wrocław. W kolejce jest także Warszawa...
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
uorcyk 2014-07-05 22:02:58
czy ktos nadzoruje liczenie głosów ( czynnik spoleczny). Bo po wetknietcyh w trawniki na Rowni tabliczkach ze ktos dziekuej za glowy oddane pomysł rewitalizacji Rowni mysle ze to UM stpi za tym projektem i az sie boje . Ja rewitalizacja bedzie taka jak w parku miejskim to ja "wysiadam" :(
g 2014-07-04 10:43:17
policzyliście już czy jesteśmy światli ?
czekam na wyniki
z pozdrowieniami
Jurajczyk 2014-07-03 15:09:48
Panie Andrzeju,ja rozumiem,że ostatnio PO w odwrocie i na czymś swój kapitał polityczny czy społeczny trzeba zbijać ale czy koniecznie musi Pan to robić na tzw.Budżecie Obywatelskim?Już pomijam ,że ostatnio Pan jedynie o tym pisze ale nie zawsze sposób przekazywania tych wiadomości-a przynajmniej na początku-był dla przeciętnego czytelnika jasny i przejrzysty i przynajmniej ja sam odniosłem wrażenie,że nie do końca Pan sam rozumiał te mechanizmy.Zapewniam Pana ,że w innych miejscowościach z takim sposobem wydawania pieniędzy miano już do czynienia znacznie wcześniej i nawet młodzież licealna-nie tylko zresztą ona- miała różnorakie warsztaty na ten temat i zapewne przedstawiła by je bardziej przystępnie od Pana.Może pora porozmawiać o innych sprawach samorządowych,które porusza choćby inny bloger czyli @Aborygen vel Pan Jacek "Bez Drogi"?... ;) ;) ;)
koniczyna 2014-07-01 17:20:20
pragnę zwrócić uwagę czytelników na jedno piękne zdanie wpisu

"Jestem przekonany, że mieszkańcy Zakopanego to ludzie światli i jeśli uznają, że warto się zaangażować to potrafią się znakomicie mobilizować."

ileż treści:
- z pozoru pozytywna ocena mieszkańców, ale tak nie do końca, bo tylko "jestem przekonany"
- postawienie siebie w pozycji oceniającego, czyli hiperświatłego,
a druga część zdania - bez wódki nie razbieriosz (tak ze cztery warianty... :D:D:D )

całość - jakbym słyszała strażnika żyrandola.
Richard 2014-06-30 22:07:36
Przykro mi to pisać ale projekty Budżetu Obywatelskiego mogą urodzić się tylko w chorej głowie ! Jest to obecnie modne w Polsce za tak zwaną Platformę Obywatelską która postulaty obywateli w ilości 2 miliony podpisów które wpłynęły do Sejmu wrzuciła do kosza sejmowego /patrz artykuł w "Rzeczypospolitej" i taka to Obywatelska prędzej oszustów !!! Podobnie w gminach pod płaszczykiem "demokracji" wymyśla się Budżet Obywatelski tylko nie ma on nic mądrego w swoim pomyśle ! Podam przykład z mojego miasta dzielnica miasta miała piękną nawierzchnię ale kilkuset mieszkańców głosowało aby wymienić ta piękna nawierzchnię na jeszcze ładniejszą z pięknej kolorowej kostki brukowej i taką podano propozycję i jednocześnie maleńka wioska 50 gospodarstw zgłosiła projekt zasypania chociażby żwirem potwornych dziur na wiejskiej drodze bo samochody łamią resory no i zgodnie tym projektem na zasadzie "demokracji' wygrał projekt wymiany nawierzchni dobrej na nawierzchnię .....luksusową stosunkiem głosów jakie wpłynęły z dużej dzielnicy 950 głosów do 70 głosów jakie wpłynęły z małej wioski ! Absurdem jest sugerowanie się liczbą głosów za projektem lepszym rozwiazaniem jest ocena przez fachowców priorytetu wydawania budżetowych pieniędzy !!!!!!!
Abeto 2014-06-30 20:13:48
A POjar to już ci ostatnie dni na wciskanie ludziom kitu.Zakopiańskie inwestycje to cytuje za guru z PO " „ch..., d... i kamieni kupa”
P.s Może coś na temat ataku kelnerów pan napisze !
g 2014-06-30 19:48:03
a ci -co nie głosują to ludzie nie światli?a co się dzieje w zaprzyjażnionym Sopocie- można wyczytać choćby na blogu jazgdyni na niezależnej...
standardy podobne.
Szymszel 2014-06-30 18:54:05
Z tego lolbrzyma to wyjdzie wielkie G!
I telo mam do powiedzenia
POlityczka PO 2014-06-30 17:29:57
A. Pijar A. Pijar A. Pijar
uorcyk 2014-06-30 10:21:38
Uo matko , ale sie tutaj POn z PełO lansuje .. a co z grupą kelnerów atakujacą nasze właddze??
 • PRACA | dam
  Poszukuje doswiadczonych osob do pracy na budowie w Niemczech z zakwaterowaniem. Okolice Frankurtu
  Tel.: 00491774439609
  E-mail: kapi22@icloud.com
 • PRACA | dam
  Sprzedawcę w serwisie samochodowym (obsługa klienta), możliwe douczenie, etat
  Tel.: 508314117
  E-mail: biuro@fudala.com.pl
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  LABRADORY szczenięta biszkoptowe, czekoladowe 793-490-210
 • PRACA | dam
  MANSTEL Bednarczyk, Słowik, Wiącek sp. j. 0 zatrudni pracownika na stanowisko: Asystent projektanta sieci elektroenergetycznych. Obowiązki: pozyskiwanie uzgodnień przebiegu sieci z właścicielami nieruchomości, uczestniczenie w wykonywaniu projektów techniczno-prawnych. Wymagania: wykształcenie min średnie techniczne, prawo jazdy kat. B. Oferujmy: zatrudnienie na umowęo pracę, samochód, telfon, laptop do celów służbowych.
  Tel.: 609728138
  E-mail: jacek.slowik@manstel.pl
  WWW: www.manstel.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY, POMOC KUCHENNĄ, KUCHARKĘ. Tel. 608 088 017
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Okazyjnie sprzedam DOM - Ochotnica Dolna, ok. 150 m2, w pobliżu las, rzeka. Cicha i spokojna okolica. 731 218 469.
 • PRACA | dam
  Witam, zatrudnię KUCHARZA/KUCHARKĘ do restauracji w Szczawnicy. Praca z zakwaterowaniem i wyżywieniem, stawka 20 zł za godzinę na rękę.
  Tel.: 602460560
  E-mail: biuro@willarys.pl
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  STUDNIE GŁĘBINOWE od 200zł.
  Tel.: 720855198
  E-mail: tomekp221@interia.pl
 • PRACA | dam
  NIEMCY PRACA Niemiecka firma ALP BAU zatrudni od zaraz murarzy oraz cieśli szalunkowych. Niemiecka umowa, mieszkania oraz samochody firmowe, częste zjazdy do kraju.
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
  GG: Opole
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną w Białce Tatrzańskiej
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY OSOBY DO OBSŁUGI APARTAMENTÓW W ZAKOPANEM. Praca dorywcza ale całoroczna. Tel.: 662244845
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POKOJOWĄ i OPIEKUNKĘ DO DOMU OPIEKI DLA OSÓB STARSZYCH. UMOWA O PRACĘ (PEŁNE ŚWIADCZENIE). DOŚWIADCZENIE MILE WIDZIANE. ZAKOPANE -
  Tel.: 608 676 810.
 • PRACA | dam
  Zlecę pracę HYDRAULIKOWI - montaż muszli klozetowej. Zapłacę 1000zł. 660 678 522
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Zlecę POKRYCIE BALKONU 10m2 blachą. Wynagrodzenie 5000zł. 604 22 33 77, 697 353 012
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  VOLVO V-70, cena 4800zł. 603 591 587
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na pełen etat KELNERA/KELNERKĘ, a na okres wakacyjny Kucharza/Kucharkę i Pomoc Kuchenną. Oferujemy pracę w miłej atmosferze i atrakcyjne zarobki. Tel.: 725 300 095
  E-mail: patrycja.zapotoczna@cos.pl
  WWW: zakopane.cos.pl
 • USŁUGI | budowlane
  KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, KAMIENIARKA. 606 292 966.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pomoc do Pensjonatu w Murzasichlu
  Tel.: 669-493-772
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi ziemne i przewozowe z wykorzystaniem -samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow)
  Tel.: 694601628
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Kucharka - Pomoc KUCHENNA - Zakopane
  Tel.: 600712721
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Apartament 90 m, 2 sypialnie, duży salon z jadalnią i otwartą kuchnią, podziemny garaż, okolice rondo Kuźnice, dostępny od zaraz, najem długoterminowy.
  Tel.: +48608450888
 • PRACA | dam
  Nowoczesna klinika stomatologiczna w centrum Zakopanego zatrudni, na dogodnych warunkach, osobę w charakterze asystentki stomatologicznej.
  Tel.: 530602603
  E-mail: stomatologia@przyrowni.eu
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Drewniany domek z duszą w Gronkowie k. Białki Tatrzańskiej. Na dole salon z kominkiem, aneksem kuchennym w pełni wyposażonym (kuchenka, lodówka, zmywarka, piekarnik, naczynia) i z przestrzenną łazienką. Na górze dwie sypialnie 2-osobowe. Taras, ogród z kącikiem dla dzieci. Grill, hamak, parking. Mile widziane zwierzaki. Idealny dla 4-osobowej rodziny. Tel. +48602152509
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ na 4-miesięczny kontrakt (czerwiec-wrzesień), 15 000zł netto. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA ZATRUDNI KUCHARZA NA PEŁNY ETAT -
  Tel.: 600 076 107.
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. +48 22 205 33 10
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-06-24 12:58 Rozpoczęła się budowa ronda. Na razie nie ma utrudnień 2019-06-24 12:31 Lider wiedzy i wartości 2019-06-24 11:58 Zero Waste po góralsku 2019-06-24 11:58 Łódź widmo 2019-06-24 10:37 Półczłowiek, półgłówek. Mamy bilety dla czytelników 2019-06-24 10:35 Powoli kończy się remont kultowej willi w Zakopanem 2019-06-24 09:30 Nie ma grzybów, nie ma 2019-06-24 08:00 Ulica Andrzeja Struga już przejezdna 1 2019-06-23 21:58 Wesoła Rodzina 2019-06-23 21:00 Małe, ciemne, smakowite - sezon na borówki już się zaczął 5 2019-06-23 20:40 Zbliżają się afrykańskie upały. Orzeźwienie znajdziecie na Podhalu i w Tatrach 4 2019-06-23 20:00 Wywiad z Mag Balay (WIDEO) 2019-06-23 19:55 Dramat na koloniach 2 2019-06-23 18:30 Dzwonki, dzwoneczki 2019-06-23 17:00 Zdrojowy Trek Enduro MTB 2019-06-23 15:30 Zakopianka się korkuje 2019-06-23 14:00 Przez Podhale motocyklem (WIDEO) 2019-06-23 12:30 Zakopiańscy dżentelmeni. Nowy film fabularny 2 2019-06-23 11:01 Oświatowe laury 2 2019-06-23 11:00 Góry ledwo widać 2019-06-23 09:30 Znowu była impreza, znowu zostały śmieci 2 2019-06-23 08:00 W przyszłym tygodniu remont w Zakopanem. Są oznaczenia objazdu 13 2019-06-22 21:15 Zwłoki nad Dunajcem 1 2019-06-22 20:08 Drzwi przesuwne – gdy jakość i cena są gwarantowane 2019-06-22 20:00 Czeskie Byki 2019-06-22 19:00 Tomasz Polański zwycięzcą najtrudniejszych zawodów w Polsce 1 2019-06-22 18:01 Nowy Targ przywitał lato (WIDEO) 2019-06-22 17:00 ADHD na kolejne lata 2019-06-22 16:00 Coraz więcej turystów pod Giewontem 1 2019-06-22 14:33 Mistrzowskie parkowanie w Czarnym Dunajcu 14 2019-06-22 14:30 Pociągi wróciły na tory 1 2019-06-22 13:00 Afromental - prawdziwa eksplozja na Przywitanie Lata (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-06-22 11:54 Sianokosy na Równi Krupowej 1 2019-06-22 10:43 Elektryczne hulajnogi dotarły do Zakopanego 14 2019-06-22 09:34 Koncert Mag Balay 2019-06-22 09:33 Hutnik rośnie 2019-06-22 08:00 Sukces zakopiańskiego szpitala. Drugi w rankingu na najlepsze zarządzanie 6 2019-06-21 22:08 Dzień Deskorolki w Zakopanem 1 2019-06-21 21:04 Sarsa wita lato w Nowym Targu (galeria zdjęć) 2019-06-21 20:25 HardaSuka - najbardziej morderczy triatlon w Polsce 1 2019-06-21 20:03 Tęcza nad miastem, a na scenie gwiazdy 1 2019-06-21 19:06 Cztery osoby ranne w wypadku busa na zakopiance 2 2019-06-21 18:57 W szpitalu wygrywa strach 14 2019-06-21 17:25 Tragedia w lesie na Antałówce 2019-06-21 16:17 Śmiertelny wypadek w Słowackim Raju. Polka spadła w przepaść 1 2019-06-21 15:40 Zwołać, by odwołać 3 2019-06-21 14:48 Nie chuligań, nie podżegaj, nie przeklinaj - to impreza masowa 2019-06-21 14:32 Pierwszy dzień lata i najdłuższy dzień roku 1 2019-06-21 14:16 Koncerty i Stand-Up w Kinie Miejsce w Zakopanem 2019-06-21 13:18 Turyści już przyjechali. Trudno o miejsce parkingowe 8
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-06-24 12:25 1. A poniżej został wymieniona nawierzchnia? Tam to jest tragedia od mostku do hotelu Bel. również. Jak leje tworzy się jezioro. 2019-06-24 11:27 2. Inteligencja piszących te komentarza jest powalająca. Piszą Ci, co na mniej wiedzą:) czysty debilizm. W ogłoszeniach parafialnych była jak byk, że remont trwa do końca października czyli 4 miesiące. Jeśli ktoś z Was, choć przez chwile użył by rozumu, to łatwo zauważyć, że choć by rozpoczęli remont w kwietni (śniegu i deszczu) to i tak remont był by w wakacje. Jak zaczną po wakacjach to skończą może w styczniu:)))) Wszystko i zawsze źle, ale wystarczy chwila zastanowienia i rozumu. 2019-06-24 11:23 3. Oj oj oj. Cóż to za układ towarzyski między gromalą i latuskiem. Nie śmierdzi to nikomu? 2019-06-24 10:29 4. Abeto, a już miałem zamiar wybrać się do Twojego wielkiego lasu na borówki. Jednak gdy czytam Twoje, wrogie innym, komentarze to zmieniam plany. Nie będę się narażał na stres ze strony nieprzyjaznych mi osobników. 2019-06-24 09:28 5. Upały latem, no wiecie co. Skandal. Żond powinien coś z tym zrobić. Skoro imigrantom "zakazał" to może i upałom? 2019-06-24 08:59 6. @Właściciel lasu, ja w swoim lesie zbieram borówki grabkami, mogę tak robić czy nie? Takich co mają swojego tyle co brudu za paznokciami gonie z daleka, szczególnie tyczy się to the bill'a. 2019-06-24 08:55 7. Taka sytuacja w tej Gminie nasila się coraz bardziej.Radny,który chce pracować zgodnie z Ustawą o Samorządzie dla Wójta jak i Przewodniczącego jest ewidentnie niewygodny.....to oczywiste. 2019-06-24 08:43 8. Oczywiście będą korki, ale to narzekanie. . . W końcu ktoś zabrał się za to co od lat korkuje miasto. W końcu. Nie jeden burmistrz był wcześniej. Widzę że wszyscy zadowoleni że jest jak jest. To tylko 4 miesiące utrudnien. Dajcie już spokój. Musi być gorzej żeby było lepiej. 2019-06-24 08:35 9. zakopianka NIE KOMPROMITUJ SIĘ NIC OD NICH NIE ZALEŻY OD BURMISTRZA OD RADY MIASTA,TO PO CO ICH WYBIERAĆ? 2019-06-24 07:53 10. Ukochany Wujku śpij spokojnie na niebieskich Polanach. Opiekuj się proszę moim Irusiem i mocno Go usciskaj ode mnie i powiedz Mu że bardzo Go kocham i tęsknię. ????????????
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Album TP