Reklama

2014-06-30 09:50:01

SUKCES CZY PORAŻKA – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO – 30 CZERWCA - OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA

Reklama

1 lipca, prawie niezauważalnie zacznie się „nowe” Zakopane. Poniedziałek 30 czerwca to ostatni dzień kiedy można jeszcze głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem. Nie wiem ile osób już zagłosowało i ile osób w ostatnim momencie się zdecyduje i zdąży zagłosować. Nie wiem który projekt/-ty wygrają. Wiem jedno. Obudziliśmy olbrzyma (mieszkańcy poczuli, że mogą decydować, że ich głos się liczy, że mają wpływ na otaczającą ich rzeczywistość).


Dziś, 30 czerwca, jest ostatni moment aby zagłosować i wybrać te projekty, które chcemy aby były realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem. O godzinie 15.00 zakończy się głosowanie a zacznie się liczenie głosów.

Głosować można jeszcze przez Internet (link poniżej)

a także w Siedzibie Klubu Sportowego Zakopane ul. Orkana 2 (budynek kina "SOKóŁ").

Niestety 30 czerwca nie można głosować w Urzędzie Miasta, choć nie wiem dlaczego? (taka informacja jest umieszczona na stronach Urzędu dotyczących głosowania).

SUKCES CZY PORAŻKA

Miarą sukcesu, pierwszego w historii Zakopanego głosowania, na pewno będzie ilość mieszkańców Zakopanego która zagłosuje.

Większość mieszkańców Zakopanego wie, że trwa głosowanie. Pomysłodawcy mocno promują swoje projekty i zachęcają do głosowania. Już teraz chcę im podziękować, że wzięli sprawy w swoje ręce.

Ilu mieszkańców może zagłosować? Porównajmy.

Gorlice
- liczba mieszkańców ok. 28 500
- liczba uprawnionych (pełnoletnich mieszkańców) 23 717
Zagłosowało (druga edycja) 1600 osób (głosować mogli tylko pełnoletni mieszkańcy i nie można było głosować przez Internet. W kolejnym głosowaniu ma się to zmienić).

Sopot
- liczba mieszkańców ok. 38 200
- liczba uprawnionych (pełnoletnich mieszkańców) 31 145
Głosowanie  (czwarta edycja) trwało od 9 do 22 czerwca 2014r. W sumie zagłosowało 4800 osób (15,4 % uprawnionych). Prawie dwa razy więcej niż w 2013 r. Najwięcej osób głosowało przez internet - wypełniono 2982 ankiet, do tradycyjnych urn wrzucono natomiast 1818 ankiet papierowych.

Zakopane
- liczba mieszkańców ok. 28 000
- liczba uprawnionych (pełnoletnich mieszkańców) 22 874

Kiedy rozpoczynałem promocję Budżetu Obywatelskiego, bardzo chciałem aby w głosowaniu udział wzięło 2-3 tysiące osób. Dziś, po setkach rozmów z ludźmi, uważam, że stać nas, mieszkańców Zakopanego, na więcej.

Jeżeli w Zakopanem zagłosuje więcej niż 20 % uprawnionych (ponad 4 500 osób), czyli będzie lepiej niż w Sopocie, który w Polsce jest liderem, to będzie to WIELKI SUKCES. Jeśli zagłosuje mniej niż 15 % to uznam to za porażkę.

Jestem przekonany, że mieszkańcy Zakopanego to ludzie światli i jeśli uznają, że warto się zaangażować to potrafią się znakomicie mobilizować.

Trzymam kciuki za wyniki. Trzymam kciuki za Zakopane i za demokrację bezpośrednią.

Uważam, że 1 lipca, prawie niezauważalnie zacznie się „nowe” Zakopane. Bardziej obywatelskie, świadome, silniejsze.
Zaczną się tak oczekiwane w Zakopanem zmiany! Wierzę, że obudziliśmy olbrzyma.

Mieszkańcy ROZMAWIAJĄ ze sobą, przekonują się, są ZA, są DLA, mają WSPóLNE CELE i RAZEM będą wygrywać. Bo Zakopane to nasze miasto. Miasto dla którego WARTO.


Budżet Obywatelski dla Zakopanego - Wybierzmy Razem. Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem.


Z poważaniem

/-/ Andrzej Pajor
kontakt: andrzej@pajor.pl | TT: @AndrzejPajor | FB: andrzej.pajor | www.pajor.pl


moje wcześniejsze artykuły:

->  BUDŻET OBYWALTELSKI DLA ZAKOPANEGO – 17 CZERWCA (WTOREK) KONFERENCJA (kliknij tutaj aby przeczytać)
Konferencja promująca projekt "Budżet Obywatelski dla Zakopanego - Wybierzmy Razem", odbędzie się 17 czerwca (wtorek) 2014 roku. Miejsce: Grand Hotel Stamary (ul. Kościuszki 19) , 34-500 Zakopane. Zapraszam i zachęcam do udziału. Wstęp wolny. Porozmawiajmy o tym co dla nas, mieszkańców Zakopanego ważne!

->  BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO - WYBIERZMY RAZEM – OSTATNIE DNI NA ZGŁOSZENIE PROJEKTóW (kliknij tutaj aby przeczytać)
Pozostały już tylko 4 dni (do 30 maja) na zgłoszenie propozycji w ramach Budżetu Obywatelskiego dla Zakopanego. W związku z tym w dniu 28 maja br. będzie można bezpłatnie skorzystać z konsultacji i przygotować dobry projekt do Budżetu Obywatelskiego dla Zakopanego. To już ostatni moment na podjęcie wyzwania i zgłoszenie swojego projektu. Postaramy się w tym pomóc a wiemy, że są mieszkańcy, którzy mają ciekawe propozycje. Zapraszamy.

->  BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO - STARTUJEMY (kliknij tutaj aby przeczytać)
Zaczynamy konsultacje. Zaczynamy promować. Zaczynamy przekonywać się i wybierać. Oj, będzie się działo w bieżącym roku w Zakopanem. Jako ciekawostkę trzeba dodać, że formalny start konsultacji następuje w Prima Aprilis o 8 rano. Jak widać Burmistrzowi i urzędnikom poczucia humoru nie brakuje („W dniach 1 kwietnia 2014 r. od godziny 8.00 do dnia 16 kwietnia 2014 r. do godz. 15.00 zostaną przeprowadzone z mieszkańcami Miasta Zakopane konsultacje społeczne projektu dokumentu -„Regulamin pilotażowego budżetu obywatelskiego Miasta Zakopane na rok 2014”).


->  PIŁKA W GRZE – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO – SZANSE I ZAGROŻENIA (kliknij tutaj aby przeczytać)
Cieszę się, że mój wcześniejszy artykuł (PIŁKA W GRZE – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO) wywołał duże poruszenie. Dokładnie taki był jego cel. Zaintrygować, zainteresować, zachęcić do myślenia, sprawdzania i zadawania pytań. Każdego rodzaju pytań, także niewygodnych. Tylko do bólu szczerze rozmawiając, uda nam się przeżyć ten rok i nie wylać dziecka z kąpielą (Budżetu Obywatelskiego dla Zakopanego).


->  PIŁKA W GRZE – BĘDZIE BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO (kliknij tutaj aby przeczytać)
Mieszkańcy Zakopanego mają głos! Głos bardzo mocny. Będziemy osobiście decydować. Bierzmy sprawy w swoje ręce i zaproponujmy na co wydać 1 milion złotych (taka kwota jest przeznaczona na Budżet Obywatelski w Zakopanem). Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem powoli staje się faktem. Między innymi dzięki pomysłowi na który wpadło Stowarzyszenie - Klub Sportowy Zakopane mamy szansę zmienić coś w naszym mieście.


-> BUDŻET ZAKOPANEGO JESZCZE NIE OBYWATELSKI ... (kliknij tutaj aby przeczytać)
Nie mieszkamy na końcu świata! W Europie ma go już ok. 200 miast. Budżet partycypacyjny - w Zakopanem cisza a Sopot (miasto partnerskie Zakopanego) już w 2011 roku wprowadził pierwszy w Polsce tego rodzaju budżet. Do prowadzenia budżetu obywatelskiego szykują się także Bydgoszcz, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Kędzierzyn-Koźle, Gdańsk, Płock, Radom, Tarnów oraz Wrocław. W kolejce jest także Warszawa...
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
uorcyk 2014-07-05 22:02:58
czy ktos nadzoruje liczenie głosów ( czynnik spoleczny). Bo po wetknietcyh w trawniki na Rowni tabliczkach ze ktos dziekuej za glowy oddane pomysł rewitalizacji Rowni mysle ze to UM stpi za tym projektem i az sie boje . Ja rewitalizacja bedzie taka jak w parku miejskim to ja "wysiadam" :(
g 2014-07-04 10:43:17
policzyliście już czy jesteśmy światli ?
czekam na wyniki
z pozdrowieniami
Jurajczyk 2014-07-03 15:09:48
Panie Andrzeju,ja rozumiem,że ostatnio PO w odwrocie i na czymś swój kapitał polityczny czy społeczny trzeba zbijać ale czy koniecznie musi Pan to robić na tzw.Budżecie Obywatelskim?Już pomijam ,że ostatnio Pan jedynie o tym pisze ale nie zawsze sposób przekazywania tych wiadomości-a przynajmniej na początku-był dla przeciętnego czytelnika jasny i przejrzysty i przynajmniej ja sam odniosłem wrażenie,że nie do końca Pan sam rozumiał te mechanizmy.Zapewniam Pana ,że w innych miejscowościach z takim sposobem wydawania pieniędzy miano już do czynienia znacznie wcześniej i nawet młodzież licealna-nie tylko zresztą ona- miała różnorakie warsztaty na ten temat i zapewne przedstawiła by je bardziej przystępnie od Pana.Może pora porozmawiać o innych sprawach samorządowych,które porusza choćby inny bloger czyli @Aborygen vel Pan Jacek "Bez Drogi"?... ;) ;) ;)
koniczyna 2014-07-01 17:20:20
pragnę zwrócić uwagę czytelników na jedno piękne zdanie wpisu

"Jestem przekonany, że mieszkańcy Zakopanego to ludzie światli i jeśli uznają, że warto się zaangażować to potrafią się znakomicie mobilizować."

ileż treści:
- z pozoru pozytywna ocena mieszkańców, ale tak nie do końca, bo tylko "jestem przekonany"
- postawienie siebie w pozycji oceniającego, czyli hiperświatłego,
a druga część zdania - bez wódki nie razbieriosz (tak ze cztery warianty... :D:D:D )

całość - jakbym słyszała strażnika żyrandola.
Richard 2014-06-30 22:07:36
Przykro mi to pisać ale projekty Budżetu Obywatelskiego mogą urodzić się tylko w chorej głowie ! Jest to obecnie modne w Polsce za tak zwaną Platformę Obywatelską która postulaty obywateli w ilości 2 miliony podpisów które wpłynęły do Sejmu wrzuciła do kosza sejmowego /patrz artykuł w "Rzeczypospolitej" i taka to Obywatelska prędzej oszustów !!! Podobnie w gminach pod płaszczykiem "demokracji" wymyśla się Budżet Obywatelski tylko nie ma on nic mądrego w swoim pomyśle ! Podam przykład z mojego miasta dzielnica miasta miała piękną nawierzchnię ale kilkuset mieszkańców głosowało aby wymienić ta piękna nawierzchnię na jeszcze ładniejszą z pięknej kolorowej kostki brukowej i taką podano propozycję i jednocześnie maleńka wioska 50 gospodarstw zgłosiła projekt zasypania chociażby żwirem potwornych dziur na wiejskiej drodze bo samochody łamią resory no i zgodnie tym projektem na zasadzie "demokracji' wygrał projekt wymiany nawierzchni dobrej na nawierzchnię .....luksusową stosunkiem głosów jakie wpłynęły z dużej dzielnicy 950 głosów do 70 głosów jakie wpłynęły z małej wioski ! Absurdem jest sugerowanie się liczbą głosów za projektem lepszym rozwiazaniem jest ocena przez fachowców priorytetu wydawania budżetowych pieniędzy !!!!!!!
Abeto 2014-06-30 20:13:48
A POjar to już ci ostatnie dni na wciskanie ludziom kitu.Zakopiańskie inwestycje to cytuje za guru z PO " „ch..., d... i kamieni kupa”
P.s Może coś na temat ataku kelnerów pan napisze !
g 2014-06-30 19:48:03
a ci -co nie głosują to ludzie nie światli?a co się dzieje w zaprzyjażnionym Sopocie- można wyczytać choćby na blogu jazgdyni na niezależnej...
standardy podobne.
Szymszel 2014-06-30 18:54:05
Z tego lolbrzyma to wyjdzie wielkie G!
I telo mam do powiedzenia
POlityczka PO 2014-06-30 17:29:57
A. Pijar A. Pijar A. Pijar
uorcyk 2014-06-30 10:21:38
Uo matko , ale sie tutaj POn z PełO lansuje .. a co z grupą kelnerów atakujacą nasze właddze??
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam drewniany dom z bali, 2 pokoje i kuchnia wraz z budynkiem gospodarczym do rozbiórki.
  Tel.: 0033699370699, 0048666666543
  E-mail: rezerwacja@vivatatry.pl
 • PRACA | dam
  Poszukujemy KRAWCOWEJ do pracy przy pantoflach ok. Rabki.
  Tel.: 507484949
  E-mail: Fengszui@wp.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MIESZKANIE na wynajem. Zakopane - Przew. Krzeptowskiego, 2 pokoje, 44 m2 - 2500 zł+ prąd. Tel. 600820576,
  WWW: www.perfect-nieruchomosci.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ZAKOPANE Pardałówka MIESZKANIE, 63 m2 - 549 000 zł. Tel. 886896759,
  WWW: www.perfect-nieruchomosci.pl
 • PRACA | dam
  Perfekt Isolierung Ltd. Spółka komandytowa zajmująca się Izolacją przemysłową zatrudni do pracy zagranicą. Mile widziane osoby z doświadczeniem jak również do przyuczenia. Możliwość szybkiego wyjazdu i wysokich zarobków. Chętnych prosimy o przesyłanie CV na adres:
  E-mail: biuro@isolierung.pl
  Inne: lub kontakt telefoniczny ? 12 268 32 80.
 • PRACA | dam
  Pensjonat zlokalizowany w okolicach Centrum Zakopanego (odległość od ul. Krupówki ok 1,5 km) - zatrudni na stałe rezydenta do przygotowywania śniadań i sprzątania pokoi. Oferujemy stawkę 18 zł netto/h i zakwaterowanie. CV wraz z danymi kontaktowymi proszę przysyłać na poniższy adres mailowy:
  E-mail: pensjonat_zakopane@o2.pl
 • PRACA | dam
  Do remontów i wykończeń: PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM MEBLE HOLENDERSKIE I BYDGOWSKIE Z LITEGO DRZEWA (meblościanka, stół owalny rozkładany z krzesłami, wypoczynek - fotele). 602 156 678
 • POŻYCZKI
  KREDYTY BANKOWE POŻYCZKI POZABANKOWE, -ODDŁUŻENIOWE, -NA OŚWIADCZENIE, -TYLKO DOWÓD OSOBISTY. T- 694 567 002.
 • POŻYCZKI
  TYLKO U NAS ODPOWIEDNIE FINANSOWANIE -DLA PRZEDSIĘBIORCÓW, - DO 300 000 ZŁ. GOLD CENT FINANSE. T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO SPRZĄTANIA W CUKIERNI W NOWYM TARGU. 694 357 379.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ do pensjonatu w Marzasichlu.
  Tel.: 669 493 772
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY ogłasza PRZETARG NA ODDANIE W DZIERŻAWĘ nieruchomości gruntowej położonej w Zakopanem przy ul. Chałubińskiego 38A przeznaczonej na prowadzenie działalności gospodarczej o charakterze handlowo-usługowym od 15 października 2019 do 31 maja 2023. Szczegółowe informacje można uzyskać:
  WWW: https://bip.zakopane.eu/przetarg-na-oddanie-w-dzierzawe-nieruchomosci-gruntowej-stanowiacej-czesc-dzialki-nr-ew-513-9-obr-12-polozonej-w-zakopanem-przy-ul-chalubinskiego-38a-1
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia 3 POKOJOWE MIESZKANIE 61 m2 w Nowym Targu.
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowy Targ do sprzedania 2 pokojowe mieszkanie z balkonem
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL do wynajęcia w Galerii Białczańskiej ul. Środkowa 178 Białka Tatrzańska. Powierzchnia lokalu ok. 60 m2.
  Tel.: 512874773
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ i POMOC KELNERSKĄ. WYNAGRODZENIE 3400zł - 5800zł brutto miesięcznie. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO DO RESTAURACJI I PENSJONATU W ZAKOPANEM, WYMAGANE PRAWO JAZDY. PEŁNE ŚWIADCZENIA. 601 84 66 59 (dzwonić w godz. 10-18)
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA I KUCHARZ WYDAJĄCY - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ, praca stała, w systemie zmianowym, bez nocek. KUCHARKĘ/-RZA. Praca stała, zmianowa. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo: TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY oraz młodych chętnych do przyuczenia w zawodzie - tynkarz. Języki obce NIEWYMAGANE - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg.własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Firma Usługowo Transportowa MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kat:C E
  Tel.: 602 107 107
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI W ZAKOPANEM W DNIACH 21-22 WRZEŚNIA NA PLACU NIEPODLEGŁOŚCI.
  Tel.: 668 589 537
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  HOTEL RYSY w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ, PORTIERA NOCNEGO i POKOJOWĄ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: recepcja@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i doskonałe zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, przy ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym:
  WWW: https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-usługi/
  Inne: oraz można się z nią zapoznać w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LUKSUSOWY DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko RECEPCJONISTKA/RECEPCJONISTA do Hotelu Eco Tatry*** 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl- praca w systemie zmianowym bez nocy
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma budowlana poszukuje fachowców: murarzy, cieśli, malarzy-tapeciarzy, elektryków, dociepleniowców. Praca w brygadach z Podhala. Darmowe zakwaterowanie, samochody służbowe, zjazdy do kraju co 2 tygodnie. Zadzwoń Conexio tel. 722240044 www.conexio.pl
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam połówki płazy 502610248
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU TEL. +48 22 205 33 10
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-09-21 21:35 Wojsko maszerowało na Hali Gąsienicowej. Odsłonięcie tablicy 2019-09-21 20:16 Znowu tłoczno 2019-09-21 20:11 Na pożegnanie lata 2019-09-21 19:06 Nowa wykładzina w szpitalu 2019-09-21 18:04 Czarny Dunajec przyjazny rowerzystom 4 2019-09-21 17:13 Pieniny pełne gości 2 2019-09-21 16:57 Na Klikuszówce boją się powodzi 2019-09-21 16:26 Porekolekcyjny redyk 2019-09-21 15:50 Płać, jak za kanał 1 2019-09-21 14:58 Czerwone fury z Czech podbijają Zakopane (ZDJĘCIA) 4 2019-09-21 13:50 Świstak o poranku na Kasprowym Wierchu (WIDEO) 4 2019-09-21 12:45 Po tragicznym wypadku w Bukowinie. Policja ustala kto kierował autem 3 2019-09-21 12:21 Jeleń na torach 1 2019-09-21 11:29 Drogie śmieci 1 2019-09-21 11:15 W Białym Dunajcu 62-letni kierowca zasnął i zjechał z drogi 2019-09-21 11:10 Na parkingach przed Morskim Okiem nie ma miejsc 6 2019-09-21 10:32 Konie na Skalnym Podhalu 4 2019-09-21 09:26 Zdrój z czystą wodą 1 2019-09-21 08:00 Rak jelita grubego: Nie daj szansy chorobie - zbadaj się! 2019-09-21 07:56 Upamiętnić profesora 2 2019-09-20 22:00 Wielkie oczyszczanie 2019-09-20 21:01 Na Olczańskim Wierchu powstanie rondo? 4 2019-09-20 20:29 Kobieta i dziecko przygnieceni do ściany na parkingu. Kierowca miał 82 lata (ZDJĘCIA) 8 2019-09-20 20:23 W niedzielę jeździmy za darmo autobusem po mieście 2019-09-20 18:58 Strajkowali w obronie klimatu (WIDEO) 4 2019-09-20 18:24 Po rejestracjach też widać, że górali nie brakuje 1 2019-09-20 17:53 Jesiennie nad Jeziorem Rożnowskim 1 2019-09-20 17:41 Spokojne targowanie na nowotarskiej zajezdni 1 2019-09-20 16:46 Odetchnij w uzdrowisku 1 2019-09-20 16:34 Na samym przedzie Galica jedzie 2019-09-20 16:05 Ryby rażone prądem 2 2019-09-20 15:30 Jubileuszowy Jazz Camping Kalatówki 2019 2019-09-20 14:57 W Pieninach turystów nie brakuje, ale na razie zimno (WIDEO) 2019-09-20 14:43 Dziś początek rowerowego szaleństwa na Harendzie 2019-09-20 14:33 Czy budowa barierek przy ścieżkach rowerowych ma sens? 18 2019-09-20 14:32 Gorce sprzątamy, bo je kochamy 2019-09-20 13:45 We krwi ofiar wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej był alkohol 2 2019-09-20 13:37 Nocne rajdy w Bukowinie 5 2019-09-20 12:35 Duży ruch na zakopiance. W weekend spodziewamy się wielu turystów (WIDEO) 2019-09-20 12:13 Woda w Krośnicy nadaje się do spożycia 2019-09-20 11:59 Dziś trochę słońca, trochę chmur. W weekend piękna pogoda 2019-09-20 11:13 Ekologicznie na Równi Krupowej 9 2019-09-20 10:39 Wypadek w centrum Nowego Targu 2 2019-09-20 09:59 Szlak Wokół Tatr z markowym tytułem 2 2019-09-20 08:37 Tragiczny wypadek w nocy w Bukowinie Tatrzańskiej (ZDJĘCIA) 6 2019-09-20 07:59 Anioł z popiołów 2019-09-19 21:58 Larysa Knap na 5. miejscu projektu Polish Fashion Anatomy 2 2019-09-19 21:35 Czy da się polubić zmywanie – 3 sposoby na aranżację kuchni 2019-09-19 21:05 Salvador Dali w Witkacym 2019-09-19 21:02 Parkingi widmo 14
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-09-21 21:41 1. I po co wy takie glupoty piszecie ? lucek, franek i kinga ? 2019-09-21 21:25 2. Ta Babicza zasługa to rozsypujaca się ścieżka od Nowego Targu? 2019-09-21 21:20 3. Tak trzymać! Gratulacje:) 2019-09-21 21:07 4. "policja wiedząc że parkingi pełne i tak wlepia mandaty tym którzy parkóją po rowach ." -@lena, tak to jest, jak analfabetka bierze się za pisanie. _cupa z fb, a dlaczego parkingi w Morskim Oku mają budować "władzę" Zakopanego, nie mogą tego robić inne "włądzę", np. Hanoi, Honolulu, Krynicy Morskiej czy Hajdúszoboszló? W końcu one też zarabiają na turystach "korcie". 2019-09-21 21:03 5. Wójt skonczył urzędować rok temu. Czy on też przyczynił się do nowych odcinków? A ścieżka jest w kilku gminach i zadaniem włodarza obecnego jest o nią dbać i poszerzać. 2019-09-21 20:53 6. Jeśli chodzi o rajdu to najgorzej jest na drodze w stronę Wierch Poronca. Mieszkam na górze Murzasichla i czasem spać w nocy nie można. Ścigają się ile fabryka. Nie mówiąc już co robią z jezdnia w zimie. Czasem jadąc z Zakopanego w stronę Murzasichla przez Cyrhle droga to niezłe lodowisko. Jedziesz sobie spokojnie a jakiś gówniarz wyprzedza na x....tego bokiem. Zajmijcie się tym w końcu zanim naprawdę coś się w końcu stanie. 2019-09-21 20:42 7. W jakim uzdrowisku? 2019-09-21 20:09 8. Zawijał w papierki i nie zauważył upływającego czasu. 2019-09-21 19:54 9. @franek. Może dostoł schabowego za darmo więc ... 2019-09-21 19:37 10. Franek a h... Ci do tego ile się zmniejszyła. Rusz du... i policz auta teraz w sezonie i ze zdjęć satelitarnych dostępnych w necie. Dobrze, że się zmniejszyła. Powinno wchodzic 200 aut i po 60 zł kasować. Reszta busami...
2019-09-12 08:22 1. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 2. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 3. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 4. piękne 2019-08-25 20:39 5. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 6. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam. 2019-08-20 00:42 7. Gratulacje !!! - to sa PRAWDZIWI SPORTOWCY walcza i wygrywaja . Dziekujemy i cieszymy sie wami . JESTESCIE WIELCY ! 2019-08-10 15:56 8. Panowie kolarze wspaniali ale kobiety były cudne 2019-08-06 18:18 9. Nie do wiary a gdzie Pani Poseł Paluch ? zawsze jest na pierwszym planie ! Konia z rzędem temu kto się umówi z Posłanką w jej biurze w nowym targu, próbowaliśmy cztery razy, niestety Pani Poseł jest zawsze bardzo zajęta lub wykonuje obowiązki etc... nawet po umówieniu z pracownikiem biura Pani Poseł nie ma czasu ... Może jest ktoś komu się udało spotkać z Panią poseł ? jeśli tak to gratuluję ! 2019-08-06 01:16 10. Mamy WSPANIALEGO PREZYDENTA ! Dziekujemy Panie Prezydencie ze przyjechal Pan do nas aby swoja obecnoscia zaszczycic nasze tak WIELKIE wydarzenie My zas ostomiyli ciesmy siy ze dalyj dzierzyme naskiy Korzyniy przekozane nom z Chlebem . Dejciy Paniy Boze dalyj tom naskom tradycyjy przekazowac nasym dzieciom zas Pani Ludzmiyrsko niech zawse mo nos w swojyj opiece .
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

Bojcorka

FILMY TP