Reklama

2014-09-10 10:01:08

RAZ, DWA, TRZY - MILION ZŁOTYCH ROZDAMY. BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO NA 2015 ROK.

Reklama

Reklama

Do rozdysponowania milion złotych. Tylko do 15 września br. można zgłaszać projekty. Innymi słowy zostało już tylko 5 dni. Głosować będziemy od 10 do 20 października. Słowem - Budżet Obywatelski dla mieszkańców lubiących pośpiech … czyli Budżet Obywatelski dla Zakopanego na 2015 rok.


Na pewno wiele osób zdążyło się zorientować, że Miasto zaproponował nam Budżet Obywatelski dla Zakopanego na 2015 rok, realizowany w ekspresowym tempie. Mam obawy, że może się to źle skończyć  - oczywiście dla Budżetu Obywatelskiego i dla mieszkańców.

Urzędnicy zaproponowali, aby konsultacje społeczne były przeprowadzone w okresie od 18 sierpnia 2014 r. do 20 października 2014 r. w dwóch etapach:

ETAP I – ZGŁASZANIE PROPOZYCJI ZADAŃ
Projekty można zgłaszać w okresie od 18 sierpnia do 15 września 2014 roku (do godziny 15.00) na dzienniku podawczym Urzędu Miasta Zakopane, na odpowiednim formularzu.

ETAP II – GŁOSOWANIE
Wybór propozycji zadań do realizacji możliwy będzie w drodze głosowania w formie pisemnej i elektronicznej w okresie 10 - 20 października 2014 roku.


Czy ktoś się zastanowił nad takimi terminami? W normalnie realizowanym Budżecie Obywatelskim taka decyzja jest poprzedzona konsultacjami społecznymi. Jest więc czas na dyskusję o propozycji Urzędu i na ewentualne zmiany.

W tej edycji (Budżet Obywatelski dla Zakopanego na 2015 rok) musimy wierzyć w nieomylność Urzędu i w to, że osoby które przygotowały regulamin i się tym zajmują wiedzą najlepiej.


Co więc nas czeka w tej edycji. Jakie zmiany, które nie podlegają dyskusji, zaproponowano mieszkańcom Zakopanego.


Pozytywne zmiany:

- zgłaszający projekty, które zostaną rekomendowane do głosowania, otrzymają do dyspozycji pakiety materiałów promocyjnych.


Niekorzystne zmiany:

- brak w składzie Zespołu ds. konsultacji Budżetu Obywatelskiego przedstawicieli mieszkańców (dotychczas było dwóch przedstawicieli mieszkańców, teraz są tylko urzędnicy),

- brak konsultacji i możliwości zgłaszania poprawek do regulaminu (pominięcie głosu mieszkańców),

- wymóg ukończenia 18 lat dla zgłaszających zadania,

- młodzież w wieku od 16 do 18 lat nie może głosować (w 2014 roku mogła),

- wyłączenie z możliwości składania zadań do budżetu obywatelskiego: gminnych i powiatowych jednostek organizacyjnych (np. szkół), członków Zespołu ds. budżetu oraz pracowników Urzędu Miasta Zakopane,

- zadania inwestycyjne i nie inwestycyjne nie mogą być realizowane na terenie gminnych jednostek organizacyjnych,

- termin konsultacji projektów (od 18 sierpnia – większość mieszkańców w tym terminie zarabia na życie, środek wakacji to nie jest czas na takie tzw. konsultacje),

- termin na składanie projektów (tylko do 15 września – czyli licząc od dziś zostało tylko 5 dni),

- fatalnie dobrany termin konsultacji, głosowania, ogłaszania wyników (tuż przed wyborami samorządowymi - nałoży się na kampanię wyborczą).


Inne niekorzystne zapisy:

- tylko 4 dniowy termin na uzupełnienie braków, korekt, wyjaśnień przez zgłaszającego projekt,

- krótki czas na promocję projektów biorących udział w głosowaniu (zgłaszający mają bardzo mało czasu na jakiekolwiek akcje zachęcające do głosowania na ich projekt).Wykaz już zgłoszonych projektów można przejrzeć na stronie:


Więcej informacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego na stronie internetowej Urzędu Miasta Zakopane pod adresem  www.konsultacje.zakopane.eu


Zapraszam na stronę dotyczącą Budżetu Obywatelskiego na Facebooku, gdzie znajdą Państwo więcej informacji i aktualności, oraz gdzie mogą Państwo dyskutować na ten temat:


Zachęcam do obywatelskiej aktywności i pomimo naglących terminów do zgłaszania swoich projektów.

/-/ Andrzej Pajor
kontakt: andrzej@pajor.pl | TT: @AndrzejPajor | FB: andrzej.pajor | www.pajor.pl


moje wcześniejsze artykuły:

->  SZKOŁA STOCHA, KOWALCZYK I INNYCH OLIMPIJCZYKóW IDZIE DO MARSZAŁKA  (kliknij tutaj aby przeczytać)
„W związku z podjęciem przez Radę Powiatu uchwały, Powiat przekazuje, a Województwo przejmuje z dniem 1 września 2014r. do prowadzenia Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem”. Bardzo się cieszę, że po wielu latach pracy i starań jest realna szansa na dalsze funkcjonowanie i rozwój ZSMS ...

->  SUKCES CZY PORAŻKA – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO – 30 CZERWCA - OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA  (kliknij tutaj aby przeczytać)
1 lipca, prawie niezauważalnie zacznie się „nowe” Zakopane. Poniedziałek 30 czerwca to ostatni dzień kiedy można jeszcze głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem. Nie wiem ile osób już zagłosowało i ile osób w ostatnim momencie się zdecyduje i zdąży zagłosować. Nie wiem który projekt/-ty wygrają. Wiem jedno. Obudziliśmy olbrzyma (mieszkańcy poczuli, że mogą decydować, że ich głos się liczy, że mają wpływ na otaczającą ich rzeczywistość).

->  PIŁKA W GRZE – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO – SZANSE I ZAGROŻENIA (kliknij tutaj aby przeczytać)
Cieszę się, że mój wcześniejszy artykuł (PIŁKA W GRZE – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO) wywołał duże poruszenie. Dokładnie taki był jego cel. Zaintrygować, zainteresować, zachęcić do myślenia, sprawdzania i zadawania pytań. Każdego rodzaju pytań, także niewygodnych. Tylko do bólu szczerze rozmawiając, uda nam się przeżyć ten rok i nie wylać dziecka z kąpielą (Budżetu Obywatelskiego dla Zakopanego).

->  PIŁKA W GRZE – BĘDZIE BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO (kliknij tutaj aby przeczytać)
Mieszkańcy Zakopanego mają głos! Głos bardzo mocny. Będziemy osobiście decydować. Bierzmy sprawy w swoje ręce i zaproponujmy na co wydać 1 milion złotych (taka kwota jest przeznaczona na Budżet Obywatelski w Zakopanem). Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem powoli staje się faktem. Między innymi dzięki pomysłowi na który wpadło Stowarzyszenie - Klub Sportowy Zakopane mamy szansę zmienić coś w naszym mieście.

-> BUDŻET ZAKOPANEGO JESZCZE NIE OBYWATELSKI ... (kliknij tutaj aby przeczytać)
Nie mieszkamy na końcu świata! W Europie ma go już ok. 200 miast. Budżet partycypacyjny - w Zakopanem cisza a Sopot (miasto partnerskie Zakopanego) już w 2011 roku wprowadził pierwszy w Polsce tego rodzaju budżet. Do prowadzenia budżetu obywatelskiego szykują się także Bydgoszcz, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Kędzierzyn-Koźle, Gdańsk, Płock, Radom, Tarnów oraz Wrocław. W kolejce jest także Warszawa...


Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
koniczyna 2014-09-14 08:16:05
celem zamieszczania przez autora takich wpisów jest, byście jego osobę KOJARZYLI z wydarzeniami przez niego opisywanymi.
Wydarzenia te (akcje, zjawiska) są z gruntu dyskusyjne, była już nie raz mowa o tym w komentarzach pod wpisami tegoż autora.
Ale "rozdawnictwo pieniędzy" to zawsze fajna rzecz.
Do tego, to jego "grupa" - "rozdaje"
Komu rozdają - ano Wam
Dochodzi do tego "śliczne" liczko - same atuty.

podsumujmy plusy dodatnie :)
oni rozdają
Wam dają
są zaangażowani i Was aktywizujący
są śliczni, młodzi i na niebieskim tle

i plusy ujemne :(
nie swoje rozdają lecz Wasze
jak będą jakieś wybory to na plakatach zobaczycie to samo lisio uśmiechnięte liczko (cholera wie, czy to uśmiech ?)

MANIPULACJA !
Jurajczyk 2014-09-12 15:54:27
Nie no normalnie jeśli admin nie zareaguje na te wersaliki-bo do tej pory we wpisach komentujących reagował- to jeszcze ktoś sobie może pomyśleć,że członkowie PO są jakoś traktowani nadzwyczaj pobłażliwie... ;) ;) ;)
koniczyna 2014-09-12 13:08:43
ciekawostka, kolejny artykuł z zablokowanymi komentarzami:
"MAŁOPOLSKA. Widać zmiany. Głosuj i wygrywaj!"

Urabianie niemocy...
to znaczy że jak nie było "funduszy europejskich" to nic się nie działo ?!

byłaby kupa śmiechu, gdyby nie rozpacz, jak jesteśmy manipulowani
Jurajczyk 2014-09-12 11:07:59
No i nie ma to jak pisać o budżecie 2015 przed wyborami 2014...;) ;) ;)
Abeto 2014-09-11 19:00:50
Wpadła Bomba do piwnicy
napisała na tablicy
ES O ES głupi pies
Jeden Oblał się benzyną
Drugi dostał w łeb cytryną
a trzeciego gonią psy
I wypadniesz Raz Dwa Trzy
Za żelazne drzwi numer Sto Dwadzieścia Trzy
ciekawski 2014-09-11 12:14:42
Do 16 listopada obiecamy jeszcze dwa lub trzy miliony na Budżet Obywatelski
Szymszel 2014-09-11 06:32:06
No i gowienko z budżetu znów wyszło.
Panie pajor ja bym ten milion przeznaczył na odprawy dla radnych i burmistrza o ile podpiszą oświadczenie ze już więcej do rządzenia miastem się nie zabiorą.
dziadek 2014-09-10 20:46:35
Nie mam czasy tym się zajmować, ale mam pomysł. Może ktoś wykorzysta i zgłosi.
Proponuję ten milion przeznaczyć na rozbudowę urzędu miasta. Skutkowało by to zmniejszeniem bezrobocia w naszym mieście i było by zgodne z trendem panującym w naszej ojczyżnie i UE.
Przykład dobrego gospodarowania dają nam nasi mniejsi bracia.
Bajka o pracowitej mrówce (autor nieznany) Codziennie wcześnie rano, mała mrówka przybywała do pracy i natychmiast rozpoczynała wykonywanie swoich obowiązków. Produkowała dużo, a to co robiła dawało jej satysfakcję. Szef lew był zdumiony widząc, że mrówka pracuje bez nadzoru. Pomyślał więc, że jeśli mrówka może wytwarzać tak dużo bez nadzoru, to czyż nie wytwarzałaby jeszcze więcej, gdyby miała nadzorcę?! Zatrudnił więc karalucha, który posiadał szerokie doświadczenie jako nadzorca i znany był z pisania znakomitych raportów. Pierwszą decyzją karalucha było wprowadzenie systemu kart zegarowych. Potrzebował także sekretarki, by pomagała mu pisać i drukować raporty oraz pająka do zarządzania archiwami i monitorowania wszystkich rozmów telefonicznych. Lew był zachwycony raportami karalucha i poprosił go o sporządzenie dodatkowych wykresów, w celu opisania tempa produkcji i przeanalizowania trendów tak, by mógł je wykorzystać w prezentacji na zebraniach Zarządu. Tak więc karaluch musiał kupić nowy komputer, drukarkę laserową i zatrudnić muchę do prowadzenia działu informatyki. Mrówka, kiedyś tak produktywna i zrelaksowana, nienawidziła nadmiaru nowej papierkowej roboty i spotkań, które zabierały jej większość czasu. Lew doszedł zatem do wniosku, że nadszedł czas mianowania osoby kierującej działem, w którym pracowała mrówka. Stanowisko dał więc cykadzie, której pierwszą decyzją był zakup do biura nowego dywanu i ergonomicznego krzesła. Nowy kierownik cykada, również potrzebowała komputera i osobistego asystenta, którego wzięła ze sobą z poprzedniego działu po to, by pomógł jej przygotować Strategiczny Plan Optymalizacji Kontroli Pracy i Budżetu. Dział w którym pracowała mrówka stał się smutnym miejscem, gdzie nikt się już nie śmiał, za to wszyscy byli nerwowi. W tym samym czasie cykada przekonała szefa lwa, co do absolutnej konieczności przeprowadzenia badania środowiska pracy. Po przeglądzie kosztów funkcjonowania działu mrówki lew stwierdził, że efektywność uległa znacznemu zmniejszeniu. Zatrudnił więc sowę, prestiżowego i znanego konsultanta, by ta przeprowadziła audyt i zaproponowała rozwiązania. Sowa spędziła w dziale trzy miesiące i przygotowała ogromny, wielotomowy raport, kończący się następującym wnioskiem: “W dziale jest przerost zatrudnienia”. Zgadnijcie, kogo lew zwolnił jako pierwszego? Oczywiście mrówkę, gdyż wykazywała „brak motywacji i negatywną postawę.

Co tam mrówka – ale ile mądrych i oddanych i odwdzięczających się znalazło pracę!

Do zabrania głosu w sprawie tego miliona zmotywowała mnie dzisiejsza wizyta w UM związana z opłatą klimatyczną. Trzeba być debilem do milionowej POtęgi, żeby wymyślić taki „prosty, zrozumiały i akceptowany” tryb obliczania opłaty klimatycznej.
Panie burmistrzu, załóż pan jakąś maskę żeby pana nie poznali i stań pan między ludżmi w kolejce. Gwarantuję, że w krótkim czasie pan naliczysz milion przekleństw pod pana i pańskich pierdzistołków adresem!
Jurajczyk 2014-09-10 15:33:12
Pan Andrzej brał już udział w Ice Bucket Challenge?Lanie wody...;) ;) ;)
Aborygen 2014-09-10 14:26:12
Propaganda sukcesu PO ruszyła całą parą , a ja widzę lepsze perspektywy aniżeli PO.

Czysta ściema przedwyborcza .
Aborygen 2014-09-10 14:24:15
Jurajczyk
dobry jesteś , SZACUN
Jurajczyk 2014-09-10 13:30:59
@Fibi,coś mi się zdaje,że nie tylko tu,jak piszesz "to cudne lico" zobaczymy ale i na plakatach wyborczych.A swoją drogą to się nam Pan bloger ożywił ostatnio bo to już kolejny-czytaj drugi-wrześniowy wpis.Szkoda tylko,że przez dwa miesiące wakacyjne była cisza bo ostatni wpis przed wakacjami był...2014-06-30 09:50:01...Co o tym sądzić?...

Co więcej sposób przekazywania treści jest chyba wyjątkowo nietrafny skoro łatwiej się skupić na rzeczach pobocznych przy okazji Pana wpisów?Nie wiem może rozprasza to Pana zdjęcie zamieszczane przy okazji każdego wpisu jakby było jakimś rodzajem przekazu podprogowego by wyborcy zapamiętali przy okazji przewijania kółkiem myszki kolejnego nudnego artykułu?...

Jak to napisał w tytule jednego ze swoich artykułów-i to co ważne bez wersalików- inny bloger TP,Pan Konrad-"Kampanię czas zacząć"...

A zatem tak szczerze Pnie Andrzeju to na jakie stanowisko będzie Pan ponownie kandydował i czy będzie to ponownie kandydowanie z ramienia PO?...
Wie Pan mnie może nie dziwi,że tak się chce Pan w pamięci wyborców odcisnąć bo jeśli Pan startuje w wyborach to mandat może być niepewny.O ile mnie pamięć nie myli to w wyborach samorządowych w 2010 roku uzyskał Pan jedynie 219 głosów czyli zaledwie 2.05% głosów w skali okręgu i to najsłabszy wynik pośród osób które zostały do Rady Powiatu Tatrzańskiego wybrane,prawda?...
Przynajmniej takie są zamieszczone wyniki z 2010 przez PKW...

wybory2010. pkw.gov.pl/ geo/ pl/ 120000/ 121700.html #tabs-4
koniczyna 2014-09-10 12:47:07
a czyje pieniądze ONE rozdadzą ?
no, czyje?
ano Pana, Pani, i tamtego pana jeszcze. Po prostu NASZE.
Oni po to są, żeby mądrze gospodarować NASZYMI pieniędzmi.
I za to im płacimy.

a tu klasyczny pijar

ps.
Czy autor artykułu jest związany, a jeśli tak to w jaki sposób, z jakąś partią polityczną?
Jurajczyk 2014-09-10 12:29:27
P.S.Z tymi wersalikami w tytułach wpisów to już dosłownie recydywa...;) ;) ;)
A poważniej pisząc to nie wygląda to zbyt przyjemnie dla oka bo albo jakby Pan chciał się mocno uzewnętrznić i wykrzyczeć coś z siebie albo jakby Pan pisał kolejny tytuł rozdziału pracy dyplomowej...No Panie Andrzeju...please ...
Jurajczyk 2014-09-10 12:18:43
Teraz to już w tytule przeszedł Pan,Panie Andrzeju samego siebie pisząc-"RAZ, DWA, TRZY - MILION ZŁOTYCH ROZDAMY..."
Rozdacie ??? Kto ??? Sami milionerzy normalnie ...1...2 ...3... ;) ;) ;)

P.S.Że też admin nie zwrócił uwagi Panu Andrzejowi na pisanie wersalikami czyli wielką literą...;) ;) ;)
nar 2014-09-10 11:23:38
Na premie sobie niech przeznaczą urzędasy za 4 lata pierdzenia w stolki za to,że sie nic nie dzieje w tym mieście żadnych imprez kulturalnych np.Sylwester,że MFFZG któryś raz z rzędu jest pod namiotem bo urzędasy nie umieją zbudować hali widowiskowej,za zamkniętą trasę na Gubałówce itp itd
JT 2014-09-10 11:03:26
Budzet Obywatelski 2015 czyli jak pod stolem przekazac 1 000 000 zlotych swoim kolegom i rodzinom
Fibi 2014-09-10 10:09:25
Znowu to cudne lico na koniec wpisu.. ! Daruj Pan i skup się Pan nad daną treścią, bo i tak nikt pewnie nie powraca do wcześniejszych wpisów.
 • PRACA | dam
  Poszukuje doswiadczonych osob do pracy na budowie w Niemczech z zakwaterowaniem. Okolice Frankurtu
  Tel.: 00491774439609
  E-mail: kapi22@icloud.com
 • PRACA | dam
  Sprzedawcę w serwisie samochodowym (obsługa klienta), możliwe douczenie, etat
  Tel.: 508314117
  E-mail: biuro@fudala.com.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  HYUNDAI i20 benzyna 1,2 , r.p. 2010, przebieg 169 400 km, 3-drzwiowy, polski salon, wystawiam fakturę Vat. 605 564 270
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM JEDNORODZINNY W ZAKOPANEM. 605 564 270
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  LABRADORY szczenięta biszkoptowe, czekoladowe 793-490-210
 • PRACA | dam
  MANSTEL Bednarczyk, Słowik, Wiącek sp. j. 0 zatrudni pracownika na stanowisko: Asystent projektanta sieci elektroenergetycznych. Obowiązki: pozyskiwanie uzgodnień przebiegu sieci z właścicielami nieruchomości, uczestniczenie w wykonywaniu projektów techniczno-prawnych. Wymagania: wykształcenie min średnie techniczne, prawo jazdy kat. B. Oferujmy: zatrudnienie na umowęo pracę, samochód, telfon, laptop do celów służbowych.
  Tel.: 609728138
  E-mail: jacek.slowik@manstel.pl
  WWW: www.manstel.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY, POMOC KUCHENNĄ, KUCHARKĘ. Tel. 608 088 017
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Okazyjnie sprzedam DOM - Ochotnica Dolna, ok. 150 m2, w pobliżu las, rzeka. Cicha i spokojna okolica. 731 218 469.
 • PRACA | dam
  Witam, zatrudnię KUCHARZA/KUCHARKĘ do restauracji w Szczawnicy. Praca z zakwaterowaniem i wyżywieniem, stawka 20 zł za godzinę na rękę.
  Tel.: 602460560
  E-mail: biuro@willarys.pl
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  STUDNIE GŁĘBINOWE od 200zł.
  Tel.: 720855198
  E-mail: tomekp221@interia.pl
 • PRACA | dam
  NIEMCY PRACA Niemiecka firma ALP BAU zatrudni od zaraz murarzy oraz cieśli szalunkowych. Niemiecka umowa, mieszkania oraz samochody firmowe, częste zjazdy do kraju.
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
  GG: Opole
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną w Białce Tatrzańskiej
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY OSOBY DO OBSŁUGI APARTAMENTÓW W ZAKOPANEM. Praca dorywcza ale całoroczna. Tel.: 662244845
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POKOJOWĄ i OPIEKUNKĘ DO DOMU OPIEKI DLA OSÓB STARSZYCH. UMOWA O PRACĘ (PEŁNE ŚWIADCZENIE). DOŚWIADCZENIE MILE WIDZIANE. ZAKOPANE -
  Tel.: 608 676 810.
 • PRACA | dam
  Zlecę pracę HYDRAULIKOWI - montaż muszli klozetowej. Zapłacę 1000zł. 660 678 522
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Zlecę POKRYCIE BALKONU 10m2 blachą. Wynagrodzenie 5000zł. 604 22 33 77, 697 353 012
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  VOLVO V-70, cena 4800zł. 603 591 587
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na pełen etat KELNERA/KELNERKĘ, a na okres wakacyjny Kucharza/Kucharkę i Pomoc Kuchenną. Oferujemy pracę w miłej atmosferze i atrakcyjne zarobki. Tel.: 725 300 095
  E-mail: patrycja.zapotoczna@cos.pl
  WWW: zakopane.cos.pl
 • USŁUGI | budowlane
  KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, KAMIENIARKA. 606 292 966.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pomoc do Pensjonatu w Murzasichlu
  Tel.: 669-493-772
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi ziemne i przewozowe z wykorzystaniem -samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow)
  Tel.: 694601628
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Kucharka - Pomoc KUCHENNA - Zakopane
  Tel.: 600712721
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Apartament 90 m, 2 sypialnie, duży salon z jadalnią i otwartą kuchnią, podziemny garaż, okolice rondo Kuźnice, dostępny od zaraz, najem długoterminowy.
  Tel.: +48608450888
 • PRACA | dam
  Nowoczesna klinika stomatologiczna w centrum Zakopanego zatrudni, na dogodnych warunkach, osobę w charakterze asystentki stomatologicznej.
  Tel.: 530602603
  E-mail: stomatologia@przyrowni.eu
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Drewniany domek z duszą w Gronkowie k. Białki Tatrzańskiej. Na dole salon z kominkiem, aneksem kuchennym w pełni wyposażonym (kuchenka, lodówka, zmywarka, piekarnik, naczynia) i z przestrzenną łazienką. Na górze dwie sypialnie 2-osobowe. Taras, ogród z kącikiem dla dzieci. Grill, hamak, parking. Mile widziane zwierzaki. Idealny dla 4-osobowej rodziny. Tel. +48602152509
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ na 4-miesięczny kontrakt (czerwiec-wrzesień), 15 000zł netto. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA ZATRUDNI KUCHARZA NA PEŁNY ETAT -
  Tel.: 600 076 107.
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. +48 22 205 33 10
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-06-24 13:56 Kręcą film. Przez Krupówki trudno się przecisnąć 1 2019-06-24 12:58 Rozpoczęła się budowa ronda. Na razie nie ma utrudnień 2019-06-24 12:31 Lider wiedzy i wartości 2019-06-24 11:58 Zero Waste po góralsku 2019-06-24 11:58 Łódź widmo 2019-06-24 10:37 Półczłowiek, półgłówek. Mamy bilety dla czytelników 2019-06-24 10:35 Powoli kończy się remont kultowej willi w Zakopanem 2019-06-24 09:30 Nie ma grzybów, nie ma 2019-06-24 08:00 Ulica Andrzeja Struga już przejezdna 1 2019-06-23 21:58 Wesoła Rodzina 2019-06-23 21:00 Małe, ciemne, smakowite - sezon na borówki już się zaczął 5 2019-06-23 20:40 Zbliżają się afrykańskie upały. Orzeźwienie znajdziecie na Podhalu i w Tatrach 4 2019-06-23 20:00 Wywiad z Mag Balay (WIDEO) 2019-06-23 19:55 Dramat na koloniach 2 2019-06-23 18:30 Dzwonki, dzwoneczki 2019-06-23 17:00 Zdrojowy Trek Enduro MTB 2019-06-23 15:30 Zakopianka się korkuje 2019-06-23 14:00 Przez Podhale motocyklem (WIDEO) 2019-06-23 12:30 Zakopiańscy dżentelmeni. Nowy film fabularny 2 2019-06-23 11:01 Oświatowe laury 2 2019-06-23 11:00 Góry ledwo widać 2019-06-23 09:30 Znowu była impreza, znowu zostały śmieci 2 2019-06-23 08:00 W przyszłym tygodniu remont w Zakopanem. Są oznaczenia objazdu 13 2019-06-22 21:15 Zwłoki nad Dunajcem 1 2019-06-22 20:08 Drzwi przesuwne – gdy jakość i cena są gwarantowane 2019-06-22 20:00 Czeskie Byki 2019-06-22 19:00 Tomasz Polański zwycięzcą najtrudniejszych zawodów w Polsce 1 2019-06-22 18:01 Nowy Targ przywitał lato (WIDEO) 2019-06-22 17:00 ADHD na kolejne lata 2019-06-22 16:00 Coraz więcej turystów pod Giewontem 1 2019-06-22 14:33 Mistrzowskie parkowanie w Czarnym Dunajcu 14 2019-06-22 14:30 Pociągi wróciły na tory 1 2019-06-22 13:00 Afromental - prawdziwa eksplozja na Przywitanie Lata (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-06-22 11:54 Sianokosy na Równi Krupowej 1 2019-06-22 10:43 Elektryczne hulajnogi dotarły do Zakopanego 14 2019-06-22 09:34 Koncert Mag Balay 2019-06-22 09:33 Hutnik rośnie 2019-06-22 08:00 Sukces zakopiańskiego szpitala. Drugi w rankingu na najlepsze zarządzanie 6 2019-06-21 22:08 Dzień Deskorolki w Zakopanem 1 2019-06-21 21:04 Sarsa wita lato w Nowym Targu (galeria zdjęć) 2019-06-21 20:25 HardaSuka - najbardziej morderczy triatlon w Polsce 1 2019-06-21 20:03 Tęcza nad miastem, a na scenie gwiazdy 1 2019-06-21 19:06 Cztery osoby ranne w wypadku busa na zakopiance 2 2019-06-21 18:57 W szpitalu wygrywa strach 14 2019-06-21 17:25 Tragedia w lesie na Antałówce 2019-06-21 16:17 Śmiertelny wypadek w Słowackim Raju. Polka spadła w przepaść 1 2019-06-21 15:40 Zwołać, by odwołać 3 2019-06-21 14:48 Nie chuligań, nie podżegaj, nie przeklinaj - to impreza masowa 2019-06-21 14:32 Pierwszy dzień lata i najdłuższy dzień roku 1 2019-06-21 14:16 Koncerty i Stand-Up w Kinie Miejsce w Zakopanem
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-06-24 13:31 1. No to bedzie kolejny gniot... 2019-06-24 12:25 2. A poniżej został wymieniona nawierzchnia? Tam to jest tragedia od mostku do hotelu Bel. również. Jak leje tworzy się jezioro. 2019-06-24 11:27 3. Inteligencja piszących te komentarza jest powalająca. Piszą Ci, co na mniej wiedzą:) czysty debilizm. W ogłoszeniach parafialnych była jak byk, że remont trwa do końca października czyli 4 miesiące. Jeśli ktoś z Was, choć przez chwile użył by rozumu, to łatwo zauważyć, że choć by rozpoczęli remont w kwietni (śniegu i deszczu) to i tak remont był by w wakacje. Jak zaczną po wakacjach to skończą może w styczniu:)))) Wszystko i zawsze źle, ale wystarczy chwila zastanowienia i rozumu. 2019-06-24 11:23 4. Oj oj oj. Cóż to za układ towarzyski między gromalą i latuskiem. Nie śmierdzi to nikomu? 2019-06-24 10:29 5. Abeto, a już miałem zamiar wybrać się do Twojego wielkiego lasu na borówki. Jednak gdy czytam Twoje, wrogie innym, komentarze to zmieniam plany. Nie będę się narażał na stres ze strony nieprzyjaznych mi osobników. 2019-06-24 09:28 6. Upały latem, no wiecie co. Skandal. Żond powinien coś z tym zrobić. Skoro imigrantom "zakazał" to może i upałom? 2019-06-24 08:59 7. @Właściciel lasu, ja w swoim lesie zbieram borówki grabkami, mogę tak robić czy nie? Takich co mają swojego tyle co brudu za paznokciami gonie z daleka, szczególnie tyczy się to the bill'a. 2019-06-24 08:55 8. Taka sytuacja w tej Gminie nasila się coraz bardziej.Radny,który chce pracować zgodnie z Ustawą o Samorządzie dla Wójta jak i Przewodniczącego jest ewidentnie niewygodny.....to oczywiste. 2019-06-24 08:43 9. Oczywiście będą korki, ale to narzekanie. . . W końcu ktoś zabrał się za to co od lat korkuje miasto. W końcu. Nie jeden burmistrz był wcześniej. Widzę że wszyscy zadowoleni że jest jak jest. To tylko 4 miesiące utrudnien. Dajcie już spokój. Musi być gorzej żeby było lepiej. 2019-06-24 08:35 10. zakopianka NIE KOMPROMITUJ SIĘ NIC OD NICH NIE ZALEŻY OD BURMISTRZA OD RADY MIASTA,TO PO CO ICH WYBIERAĆ?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

Bojcorka

FILMY TP