Reklama

2014-09-10 10:01:08

RAZ, DWA, TRZY - MILION ZŁOTYCH ROZDAMY. BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO NA 2015 ROK.

Reklama

Do rozdysponowania milion złotych. Tylko do 15 września br. można zgłaszać projekty. Innymi słowy zostało już tylko 5 dni. Głosować będziemy od 10 do 20 października. Słowem - Budżet Obywatelski dla mieszkańców lubiących pośpiech … czyli Budżet Obywatelski dla Zakopanego na 2015 rok.


Na pewno wiele osób zdążyło się zorientować, że Miasto zaproponował nam Budżet Obywatelski dla Zakopanego na 2015 rok, realizowany w ekspresowym tempie. Mam obawy, że może się to źle skończyć  - oczywiście dla Budżetu Obywatelskiego i dla mieszkańców.

Urzędnicy zaproponowali, aby konsultacje społeczne były przeprowadzone w okresie od 18 sierpnia 2014 r. do 20 października 2014 r. w dwóch etapach:

ETAP I – ZGŁASZANIE PROPOZYCJI ZADAŃ
Projekty można zgłaszać w okresie od 18 sierpnia do 15 września 2014 roku (do godziny 15.00) na dzienniku podawczym Urzędu Miasta Zakopane, na odpowiednim formularzu.

ETAP II – GŁOSOWANIE
Wybór propozycji zadań do realizacji możliwy będzie w drodze głosowania w formie pisemnej i elektronicznej w okresie 10 - 20 października 2014 roku.


Czy ktoś się zastanowił nad takimi terminami? W normalnie realizowanym Budżecie Obywatelskim taka decyzja jest poprzedzona konsultacjami społecznymi. Jest więc czas na dyskusję o propozycji Urzędu i na ewentualne zmiany.

W tej edycji (Budżet Obywatelski dla Zakopanego na 2015 rok) musimy wierzyć w nieomylność Urzędu i w to, że osoby które przygotowały regulamin i się tym zajmują wiedzą najlepiej.


Co więc nas czeka w tej edycji. Jakie zmiany, które nie podlegają dyskusji, zaproponowano mieszkańcom Zakopanego.


Pozytywne zmiany:

- zgłaszający projekty, które zostaną rekomendowane do głosowania, otrzymają do dyspozycji pakiety materiałów promocyjnych.


Niekorzystne zmiany:

- brak w składzie Zespołu ds. konsultacji Budżetu Obywatelskiego przedstawicieli mieszkańców (dotychczas było dwóch przedstawicieli mieszkańców, teraz są tylko urzędnicy),

- brak konsultacji i możliwości zgłaszania poprawek do regulaminu (pominięcie głosu mieszkańców),

- wymóg ukończenia 18 lat dla zgłaszających zadania,

- młodzież w wieku od 16 do 18 lat nie może głosować (w 2014 roku mogła),

- wyłączenie z możliwości składania zadań do budżetu obywatelskiego: gminnych i powiatowych jednostek organizacyjnych (np. szkół), członków Zespołu ds. budżetu oraz pracowników Urzędu Miasta Zakopane,

- zadania inwestycyjne i nie inwestycyjne nie mogą być realizowane na terenie gminnych jednostek organizacyjnych,

- termin konsultacji projektów (od 18 sierpnia – większość mieszkańców w tym terminie zarabia na życie, środek wakacji to nie jest czas na takie tzw. konsultacje),

- termin na składanie projektów (tylko do 15 września – czyli licząc od dziś zostało tylko 5 dni),

- fatalnie dobrany termin konsultacji, głosowania, ogłaszania wyników (tuż przed wyborami samorządowymi - nałoży się na kampanię wyborczą).


Inne niekorzystne zapisy:

- tylko 4 dniowy termin na uzupełnienie braków, korekt, wyjaśnień przez zgłaszającego projekt,

- krótki czas na promocję projektów biorących udział w głosowaniu (zgłaszający mają bardzo mało czasu na jakiekolwiek akcje zachęcające do głosowania na ich projekt).Wykaz już zgłoszonych projektów można przejrzeć na stronie:


Więcej informacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego na stronie internetowej Urzędu Miasta Zakopane pod adresem  www.konsultacje.zakopane.eu


Zapraszam na stronę dotyczącą Budżetu Obywatelskiego na Facebooku, gdzie znajdą Państwo więcej informacji i aktualności, oraz gdzie mogą Państwo dyskutować na ten temat:


Zachęcam do obywatelskiej aktywności i pomimo naglących terminów do zgłaszania swoich projektów.

/-/ Andrzej Pajor
kontakt: andrzej@pajor.pl | TT: @AndrzejPajor | FB: andrzej.pajor | www.pajor.pl


moje wcześniejsze artykuły:

->  SZKOŁA STOCHA, KOWALCZYK I INNYCH OLIMPIJCZYKóW IDZIE DO MARSZAŁKA  (kliknij tutaj aby przeczytać)
„W związku z podjęciem przez Radę Powiatu uchwały, Powiat przekazuje, a Województwo przejmuje z dniem 1 września 2014r. do prowadzenia Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem”. Bardzo się cieszę, że po wielu latach pracy i starań jest realna szansa na dalsze funkcjonowanie i rozwój ZSMS ...

->  SUKCES CZY PORAŻKA – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO – 30 CZERWCA - OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA  (kliknij tutaj aby przeczytać)
1 lipca, prawie niezauważalnie zacznie się „nowe” Zakopane. Poniedziałek 30 czerwca to ostatni dzień kiedy można jeszcze głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem. Nie wiem ile osób już zagłosowało i ile osób w ostatnim momencie się zdecyduje i zdąży zagłosować. Nie wiem który projekt/-ty wygrają. Wiem jedno. Obudziliśmy olbrzyma (mieszkańcy poczuli, że mogą decydować, że ich głos się liczy, że mają wpływ na otaczającą ich rzeczywistość).

->  PIŁKA W GRZE – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO – SZANSE I ZAGROŻENIA (kliknij tutaj aby przeczytać)
Cieszę się, że mój wcześniejszy artykuł (PIŁKA W GRZE – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO) wywołał duże poruszenie. Dokładnie taki był jego cel. Zaintrygować, zainteresować, zachęcić do myślenia, sprawdzania i zadawania pytań. Każdego rodzaju pytań, także niewygodnych. Tylko do bólu szczerze rozmawiając, uda nam się przeżyć ten rok i nie wylać dziecka z kąpielą (Budżetu Obywatelskiego dla Zakopanego).

->  PIŁKA W GRZE – BĘDZIE BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO (kliknij tutaj aby przeczytać)
Mieszkańcy Zakopanego mają głos! Głos bardzo mocny. Będziemy osobiście decydować. Bierzmy sprawy w swoje ręce i zaproponujmy na co wydać 1 milion złotych (taka kwota jest przeznaczona na Budżet Obywatelski w Zakopanem). Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem powoli staje się faktem. Między innymi dzięki pomysłowi na który wpadło Stowarzyszenie - Klub Sportowy Zakopane mamy szansę zmienić coś w naszym mieście.

-> BUDŻET ZAKOPANEGO JESZCZE NIE OBYWATELSKI ... (kliknij tutaj aby przeczytać)
Nie mieszkamy na końcu świata! W Europie ma go już ok. 200 miast. Budżet partycypacyjny - w Zakopanem cisza a Sopot (miasto partnerskie Zakopanego) już w 2011 roku wprowadził pierwszy w Polsce tego rodzaju budżet. Do prowadzenia budżetu obywatelskiego szykują się także Bydgoszcz, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Kędzierzyn-Koźle, Gdańsk, Płock, Radom, Tarnów oraz Wrocław. W kolejce jest także Warszawa...


Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
koniczyna 2014-09-14 08:16:05
celem zamieszczania przez autora takich wpisów jest, byście jego osobę KOJARZYLI z wydarzeniami przez niego opisywanymi.
Wydarzenia te (akcje, zjawiska) są z gruntu dyskusyjne, była już nie raz mowa o tym w komentarzach pod wpisami tegoż autora.
Ale "rozdawnictwo pieniędzy" to zawsze fajna rzecz.
Do tego, to jego "grupa" - "rozdaje"
Komu rozdają - ano Wam
Dochodzi do tego "śliczne" liczko - same atuty.

podsumujmy plusy dodatnie :)
oni rozdają
Wam dają
są zaangażowani i Was aktywizujący
są śliczni, młodzi i na niebieskim tle

i plusy ujemne :(
nie swoje rozdają lecz Wasze
jak będą jakieś wybory to na plakatach zobaczycie to samo lisio uśmiechnięte liczko (cholera wie, czy to uśmiech ?)

MANIPULACJA !
Jurajczyk 2014-09-12 15:54:27
Nie no normalnie jeśli admin nie zareaguje na te wersaliki-bo do tej pory we wpisach komentujących reagował- to jeszcze ktoś sobie może pomyśleć,że członkowie PO są jakoś traktowani nadzwyczaj pobłażliwie... ;) ;) ;)
koniczyna 2014-09-12 13:08:43
ciekawostka, kolejny artykuł z zablokowanymi komentarzami:
"MAŁOPOLSKA. Widać zmiany. Głosuj i wygrywaj!"

Urabianie niemocy...
to znaczy że jak nie było "funduszy europejskich" to nic się nie działo ?!

byłaby kupa śmiechu, gdyby nie rozpacz, jak jesteśmy manipulowani
Jurajczyk 2014-09-12 11:07:59
No i nie ma to jak pisać o budżecie 2015 przed wyborami 2014...;) ;) ;)
Abeto 2014-09-11 19:00:50
Wpadła Bomba do piwnicy
napisała na tablicy
ES O ES głupi pies
Jeden Oblał się benzyną
Drugi dostał w łeb cytryną
a trzeciego gonią psy
I wypadniesz Raz Dwa Trzy
Za żelazne drzwi numer Sto Dwadzieścia Trzy
ciekawski 2014-09-11 12:14:42
Do 16 listopada obiecamy jeszcze dwa lub trzy miliony na Budżet Obywatelski
Szymszel 2014-09-11 06:32:06
No i gowienko z budżetu znów wyszło.
Panie pajor ja bym ten milion przeznaczył na odprawy dla radnych i burmistrza o ile podpiszą oświadczenie ze już więcej do rządzenia miastem się nie zabiorą.
dziadek 2014-09-10 20:46:35
Nie mam czasy tym się zajmować, ale mam pomysł. Może ktoś wykorzysta i zgłosi.
Proponuję ten milion przeznaczyć na rozbudowę urzędu miasta. Skutkowało by to zmniejszeniem bezrobocia w naszym mieście i było by zgodne z trendem panującym w naszej ojczyżnie i UE.
Przykład dobrego gospodarowania dają nam nasi mniejsi bracia.
Bajka o pracowitej mrówce (autor nieznany) Codziennie wcześnie rano, mała mrówka przybywała do pracy i natychmiast rozpoczynała wykonywanie swoich obowiązków. Produkowała dużo, a to co robiła dawało jej satysfakcję. Szef lew był zdumiony widząc, że mrówka pracuje bez nadzoru. Pomyślał więc, że jeśli mrówka może wytwarzać tak dużo bez nadzoru, to czyż nie wytwarzałaby jeszcze więcej, gdyby miała nadzorcę?! Zatrudnił więc karalucha, który posiadał szerokie doświadczenie jako nadzorca i znany był z pisania znakomitych raportów. Pierwszą decyzją karalucha było wprowadzenie systemu kart zegarowych. Potrzebował także sekretarki, by pomagała mu pisać i drukować raporty oraz pająka do zarządzania archiwami i monitorowania wszystkich rozmów telefonicznych. Lew był zachwycony raportami karalucha i poprosił go o sporządzenie dodatkowych wykresów, w celu opisania tempa produkcji i przeanalizowania trendów tak, by mógł je wykorzystać w prezentacji na zebraniach Zarządu. Tak więc karaluch musiał kupić nowy komputer, drukarkę laserową i zatrudnić muchę do prowadzenia działu informatyki. Mrówka, kiedyś tak produktywna i zrelaksowana, nienawidziła nadmiaru nowej papierkowej roboty i spotkań, które zabierały jej większość czasu. Lew doszedł zatem do wniosku, że nadszedł czas mianowania osoby kierującej działem, w którym pracowała mrówka. Stanowisko dał więc cykadzie, której pierwszą decyzją był zakup do biura nowego dywanu i ergonomicznego krzesła. Nowy kierownik cykada, również potrzebowała komputera i osobistego asystenta, którego wzięła ze sobą z poprzedniego działu po to, by pomógł jej przygotować Strategiczny Plan Optymalizacji Kontroli Pracy i Budżetu. Dział w którym pracowała mrówka stał się smutnym miejscem, gdzie nikt się już nie śmiał, za to wszyscy byli nerwowi. W tym samym czasie cykada przekonała szefa lwa, co do absolutnej konieczności przeprowadzenia badania środowiska pracy. Po przeglądzie kosztów funkcjonowania działu mrówki lew stwierdził, że efektywność uległa znacznemu zmniejszeniu. Zatrudnił więc sowę, prestiżowego i znanego konsultanta, by ta przeprowadziła audyt i zaproponowała rozwiązania. Sowa spędziła w dziale trzy miesiące i przygotowała ogromny, wielotomowy raport, kończący się następującym wnioskiem: “W dziale jest przerost zatrudnienia”. Zgadnijcie, kogo lew zwolnił jako pierwszego? Oczywiście mrówkę, gdyż wykazywała „brak motywacji i negatywną postawę.

Co tam mrówka – ale ile mądrych i oddanych i odwdzięczających się znalazło pracę!

Do zabrania głosu w sprawie tego miliona zmotywowała mnie dzisiejsza wizyta w UM związana z opłatą klimatyczną. Trzeba być debilem do milionowej POtęgi, żeby wymyślić taki „prosty, zrozumiały i akceptowany” tryb obliczania opłaty klimatycznej.
Panie burmistrzu, załóż pan jakąś maskę żeby pana nie poznali i stań pan między ludżmi w kolejce. Gwarantuję, że w krótkim czasie pan naliczysz milion przekleństw pod pana i pańskich pierdzistołków adresem!
Jurajczyk 2014-09-10 15:33:12
Pan Andrzej brał już udział w Ice Bucket Challenge?Lanie wody...;) ;) ;)
Aborygen 2014-09-10 14:26:12
Propaganda sukcesu PO ruszyła całą parą , a ja widzę lepsze perspektywy aniżeli PO.

Czysta ściema przedwyborcza .
Aborygen 2014-09-10 14:24:15
Jurajczyk
dobry jesteś , SZACUN
Jurajczyk 2014-09-10 13:30:59
@Fibi,coś mi się zdaje,że nie tylko tu,jak piszesz "to cudne lico" zobaczymy ale i na plakatach wyborczych.A swoją drogą to się nam Pan bloger ożywił ostatnio bo to już kolejny-czytaj drugi-wrześniowy wpis.Szkoda tylko,że przez dwa miesiące wakacyjne była cisza bo ostatni wpis przed wakacjami był...2014-06-30 09:50:01...Co o tym sądzić?...

Co więcej sposób przekazywania treści jest chyba wyjątkowo nietrafny skoro łatwiej się skupić na rzeczach pobocznych przy okazji Pana wpisów?Nie wiem może rozprasza to Pana zdjęcie zamieszczane przy okazji każdego wpisu jakby było jakimś rodzajem przekazu podprogowego by wyborcy zapamiętali przy okazji przewijania kółkiem myszki kolejnego nudnego artykułu?...

Jak to napisał w tytule jednego ze swoich artykułów-i to co ważne bez wersalików- inny bloger TP,Pan Konrad-"Kampanię czas zacząć"...

A zatem tak szczerze Pnie Andrzeju to na jakie stanowisko będzie Pan ponownie kandydował i czy będzie to ponownie kandydowanie z ramienia PO?...
Wie Pan mnie może nie dziwi,że tak się chce Pan w pamięci wyborców odcisnąć bo jeśli Pan startuje w wyborach to mandat może być niepewny.O ile mnie pamięć nie myli to w wyborach samorządowych w 2010 roku uzyskał Pan jedynie 219 głosów czyli zaledwie 2.05% głosów w skali okręgu i to najsłabszy wynik pośród osób które zostały do Rady Powiatu Tatrzańskiego wybrane,prawda?...
Przynajmniej takie są zamieszczone wyniki z 2010 przez PKW...

wybory2010. pkw.gov.pl/ geo/ pl/ 120000/ 121700.html #tabs-4
koniczyna 2014-09-10 12:47:07
a czyje pieniądze ONE rozdadzą ?
no, czyje?
ano Pana, Pani, i tamtego pana jeszcze. Po prostu NASZE.
Oni po to są, żeby mądrze gospodarować NASZYMI pieniędzmi.
I za to im płacimy.

a tu klasyczny pijar

ps.
Czy autor artykułu jest związany, a jeśli tak to w jaki sposób, z jakąś partią polityczną?
Jurajczyk 2014-09-10 12:29:27
P.S.Z tymi wersalikami w tytułach wpisów to już dosłownie recydywa...;) ;) ;)
A poważniej pisząc to nie wygląda to zbyt przyjemnie dla oka bo albo jakby Pan chciał się mocno uzewnętrznić i wykrzyczeć coś z siebie albo jakby Pan pisał kolejny tytuł rozdziału pracy dyplomowej...No Panie Andrzeju...please ...
Jurajczyk 2014-09-10 12:18:43
Teraz to już w tytule przeszedł Pan,Panie Andrzeju samego siebie pisząc-"RAZ, DWA, TRZY - MILION ZŁOTYCH ROZDAMY..."
Rozdacie ??? Kto ??? Sami milionerzy normalnie ...1...2 ...3... ;) ;) ;)

P.S.Że też admin nie zwrócił uwagi Panu Andrzejowi na pisanie wersalikami czyli wielką literą...;) ;) ;)
nar 2014-09-10 11:23:38
Na premie sobie niech przeznaczą urzędasy za 4 lata pierdzenia w stolki za to,że sie nic nie dzieje w tym mieście żadnych imprez kulturalnych np.Sylwester,że MFFZG któryś raz z rzędu jest pod namiotem bo urzędasy nie umieją zbudować hali widowiskowej,za zamkniętą trasę na Gubałówce itp itd
JT 2014-09-10 11:03:26
Budzet Obywatelski 2015 czyli jak pod stolem przekazac 1 000 000 zlotych swoim kolegom i rodzinom
Fibi 2014-09-10 10:09:25
Znowu to cudne lico na koniec wpisu.. ! Daruj Pan i skup się Pan nad daną treścią, bo i tak nikt pewnie nie powraca do wcześniejszych wpisów.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam drewniany dom z bali, 2 pokoje i kuchnia wraz z budynkiem gospodarczym do rozbiórki.
  Tel.: 0033699370699, 0048666666543
  E-mail: rezerwacja@vivatatry.pl
 • PRACA | dam
  Poszukujemy KRAWCOWEJ do pracy przy pantoflach ok. Rabki.
  Tel.: 507484949
  E-mail: Fengszui@wp.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MIESZKANIE na wynajem. Zakopane - Przew. Krzeptowskiego, 2 pokoje, 44 m2 - 2500 zł+ prąd. Tel. 600820576,
  WWW: www.perfect-nieruchomosci.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ZAKOPANE Pardałówka MIESZKANIE, 63 m2 - 549 000 zł. Tel. 886896759,
  WWW: www.perfect-nieruchomosci.pl
 • PRACA | dam
  Perfekt Isolierung Ltd. Spółka komandytowa zajmująca się Izolacją przemysłową zatrudni do pracy zagranicą. Mile widziane osoby z doświadczeniem jak również do przyuczenia. Możliwość szybkiego wyjazdu i wysokich zarobków. Chętnych prosimy o przesyłanie CV na adres:
  E-mail: biuro@isolierung.pl
  Inne: lub kontakt telefoniczny ? 12 268 32 80.
 • PRACA | dam
  Pensjonat zlokalizowany w okolicach Centrum Zakopanego (odległość od ul. Krupówki ok 1,5 km) - zatrudni na stałe rezydenta do przygotowywania śniadań i sprzątania pokoi. Oferujemy stawkę 18 zł netto/h i zakwaterowanie. CV wraz z danymi kontaktowymi proszę przysyłać na poniższy adres mailowy:
  E-mail: pensjonat_zakopane@o2.pl
 • PRACA | dam
  Do remontów i wykończeń: PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM MEBLE HOLENDERSKIE I BYDGOWSKIE Z LITEGO DRZEWA (meblościanka, stół owalny rozkładany z krzesłami, wypoczynek - fotele). 602 156 678
 • POŻYCZKI
  KREDYTY BANKOWE POŻYCZKI POZABANKOWE, -ODDŁUŻENIOWE, -NA OŚWIADCZENIE, -TYLKO DOWÓD OSOBISTY. T- 694 567 002.
 • POŻYCZKI
  TYLKO U NAS ODPOWIEDNIE FINANSOWANIE -DLA PRZEDSIĘBIORCÓW, - DO 300 000 ZŁ. GOLD CENT FINANSE. T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO SPRZĄTANIA W CUKIERNI W NOWYM TARGU. 694 357 379.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ do pensjonatu w Marzasichlu.
  Tel.: 669 493 772
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY ogłasza PRZETARG NA ODDANIE W DZIERŻAWĘ nieruchomości gruntowej położonej w Zakopanem przy ul. Chałubińskiego 38A przeznaczonej na prowadzenie działalności gospodarczej o charakterze handlowo-usługowym od 15 października 2019 do 31 maja 2023. Szczegółowe informacje można uzyskać:
  WWW: https://bip.zakopane.eu/przetarg-na-oddanie-w-dzierzawe-nieruchomosci-gruntowej-stanowiacej-czesc-dzialki-nr-ew-513-9-obr-12-polozonej-w-zakopanem-przy-ul-chalubinskiego-38a-1
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia 3 POKOJOWE MIESZKANIE 61 m2 w Nowym Targu.
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowy Targ do sprzedania 2 pokojowe mieszkanie z balkonem
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL do wynajęcia w Galerii Białczańskiej ul. Środkowa 178 Białka Tatrzańska. Powierzchnia lokalu ok. 60 m2.
  Tel.: 512874773
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ i POMOC KELNERSKĄ. WYNAGRODZENIE 3400zł - 5800zł brutto miesięcznie. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO DO RESTAURACJI I PENSJONATU W ZAKOPANEM, WYMAGANE PRAWO JAZDY. PEŁNE ŚWIADCZENIA. 601 84 66 59 (dzwonić w godz. 10-18)
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA I KUCHARZ WYDAJĄCY - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ, praca stała, w systemie zmianowym, bez nocek. KUCHARKĘ/-RZA. Praca stała, zmianowa. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo: TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY oraz młodych chętnych do przyuczenia w zawodzie - tynkarz. Języki obce NIEWYMAGANE - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg.własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Firma Usługowo Transportowa MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kat:C E
  Tel.: 602 107 107
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI W ZAKOPANEM W DNIACH 21-22 WRZEŚNIA NA PLACU NIEPODLEGŁOŚCI.
  Tel.: 668 589 537
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  HOTEL RYSY w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ, PORTIERA NOCNEGO i POKOJOWĄ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: recepcja@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i doskonałe zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, przy ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym:
  WWW: https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-usługi/
  Inne: oraz można się z nią zapoznać w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LUKSUSOWY DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko RECEPCJONISTKA/RECEPCJONISTA do Hotelu Eco Tatry*** 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl- praca w systemie zmianowym bez nocy
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma budowlana poszukuje fachowców: murarzy, cieśli, malarzy-tapeciarzy, elektryków, dociepleniowców. Praca w brygadach z Podhala. Darmowe zakwaterowanie, samochody służbowe, zjazdy do kraju co 2 tygodnie. Zadzwoń Conexio tel. 722240044 www.conexio.pl
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam połówki płazy 502610248
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU TEL. +48 22 205 33 10
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-09-22 08:06 Budżet podzielony 2019-09-21 21:35 Wojsko maszerowało na Hali Gąsienicowej. Odsłonięcie tablicy 2019-09-21 20:16 Znowu tłoczno 2019-09-21 20:11 Na pożegnanie lata 2019-09-21 19:06 Nowa wykładzina w szpitalu 2019-09-21 18:04 Czarny Dunajec przyjazny rowerzystom 4 2019-09-21 17:13 Pieniny pełne gości 2 2019-09-21 16:57 Na Klikuszówce boją się powodzi 2019-09-21 16:26 Porekolekcyjny redyk 2019-09-21 15:50 Płać, jak za kanał 1 2019-09-21 14:58 Czerwone fury z Czech podbijają Zakopane (ZDJĘCIA) 4 2019-09-21 13:50 Świstak o poranku na Kasprowym Wierchu (WIDEO) 4 2019-09-21 12:45 Po tragicznym wypadku w Bukowinie. Policja ustala kto kierował autem 3 2019-09-21 12:21 Jeleń na torach 1 2019-09-21 11:29 Drogie śmieci 1 2019-09-21 11:15 W Białym Dunajcu 62-letni kierowca zasnął i zjechał z drogi 2019-09-21 11:10 Na parkingach przed Morskim Okiem nie ma miejsc 6 2019-09-21 10:32 Konie na Skalnym Podhalu 4 2019-09-21 09:26 Zdrój z czystą wodą 1 2019-09-21 08:00 Rak jelita grubego: Nie daj szansy chorobie - zbadaj się! 2019-09-21 07:56 Upamiętnić profesora 2 2019-09-20 22:00 Wielkie oczyszczanie 2019-09-20 21:01 Na Olczańskim Wierchu powstanie rondo? 4 2019-09-20 20:29 Kobieta i dziecko przygnieceni do ściany na parkingu. Kierowca miał 82 lata (ZDJĘCIA) 8 2019-09-20 20:23 W niedzielę jeździmy za darmo autobusem po mieście 2019-09-20 18:58 Strajkowali w obronie klimatu (WIDEO) 4 2019-09-20 18:24 Po rejestracjach też widać, że górali nie brakuje 1 2019-09-20 17:53 Jesiennie nad Jeziorem Rożnowskim 1 2019-09-20 17:41 Spokojne targowanie na nowotarskiej zajezdni 1 2019-09-20 16:46 Odetchnij w uzdrowisku 1 2019-09-20 16:34 Na samym przedzie Galica jedzie 2019-09-20 16:05 Ryby rażone prądem 2 2019-09-20 15:30 Jubileuszowy Jazz Camping Kalatówki 2019 2019-09-20 14:57 W Pieninach turystów nie brakuje, ale na razie zimno (WIDEO) 2019-09-20 14:43 Dziś początek rowerowego szaleństwa na Harendzie 2019-09-20 14:33 Czy budowa barierek przy ścieżkach rowerowych ma sens? 18 2019-09-20 14:32 Gorce sprzątamy, bo je kochamy 2019-09-20 13:45 We krwi ofiar wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej był alkohol 2 2019-09-20 13:37 Nocne rajdy w Bukowinie 5 2019-09-20 12:35 Duży ruch na zakopiance. W weekend spodziewamy się wielu turystów (WIDEO) 2019-09-20 12:13 Woda w Krośnicy nadaje się do spożycia 2019-09-20 11:59 Dziś trochę słońca, trochę chmur. W weekend piękna pogoda 2019-09-20 11:13 Ekologicznie na Równi Krupowej 9 2019-09-20 10:39 Wypadek w centrum Nowego Targu 2 2019-09-20 09:59 Szlak Wokół Tatr z markowym tytułem 2 2019-09-20 08:37 Tragiczny wypadek w nocy w Bukowinie Tatrzańskiej (ZDJĘCIA) 6 2019-09-20 07:59 Anioł z popiołów 2019-09-19 21:58 Larysa Knap na 5. miejscu projektu Polish Fashion Anatomy 2 2019-09-19 21:35 Czy da się polubić zmywanie – 3 sposoby na aranżację kuchni 2019-09-19 21:05 Salvador Dali w Witkacym
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-09-21 21:41 1. I po co wy takie glupoty piszecie ? lucek, franek i kinga ? 2019-09-21 21:25 2. Ta Babicza zasługa to rozsypujaca się ścieżka od Nowego Targu? 2019-09-21 21:20 3. Tak trzymać! Gratulacje:) 2019-09-21 21:07 4. "policja wiedząc że parkingi pełne i tak wlepia mandaty tym którzy parkóją po rowach ." -@lena, tak to jest, jak analfabetka bierze się za pisanie. _cupa z fb, a dlaczego parkingi w Morskim Oku mają budować "władzę" Zakopanego, nie mogą tego robić inne "włądzę", np. Hanoi, Honolulu, Krynicy Morskiej czy Hajdúszoboszló? W końcu one też zarabiają na turystach "korcie". 2019-09-21 21:03 5. Wójt skonczył urzędować rok temu. Czy on też przyczynił się do nowych odcinków? A ścieżka jest w kilku gminach i zadaniem włodarza obecnego jest o nią dbać i poszerzać. 2019-09-21 20:53 6. Jeśli chodzi o rajdu to najgorzej jest na drodze w stronę Wierch Poronca. Mieszkam na górze Murzasichla i czasem spać w nocy nie można. Ścigają się ile fabryka. Nie mówiąc już co robią z jezdnia w zimie. Czasem jadąc z Zakopanego w stronę Murzasichla przez Cyrhle droga to niezłe lodowisko. Jedziesz sobie spokojnie a jakiś gówniarz wyprzedza na x....tego bokiem. Zajmijcie się tym w końcu zanim naprawdę coś się w końcu stanie. 2019-09-21 20:42 7. W jakim uzdrowisku? 2019-09-21 20:09 8. Zawijał w papierki i nie zauważył upływającego czasu. 2019-09-21 19:54 9. @franek. Może dostoł schabowego za darmo więc ... 2019-09-21 19:37 10. Franek a h... Ci do tego ile się zmniejszyła. Rusz du... i policz auta teraz w sezonie i ze zdjęć satelitarnych dostępnych w necie. Dobrze, że się zmniejszyła. Powinno wchodzic 200 aut i po 60 zł kasować. Reszta busami...
2019-09-12 08:22 1. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 2. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 3. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 4. piękne 2019-08-25 20:39 5. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 6. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam. 2019-08-20 00:42 7. Gratulacje !!! - to sa PRAWDZIWI SPORTOWCY walcza i wygrywaja . Dziekujemy i cieszymy sie wami . JESTESCIE WIELCY ! 2019-08-10 15:56 8. Panowie kolarze wspaniali ale kobiety były cudne 2019-08-06 18:18 9. Nie do wiary a gdzie Pani Poseł Paluch ? zawsze jest na pierwszym planie ! Konia z rzędem temu kto się umówi z Posłanką w jej biurze w nowym targu, próbowaliśmy cztery razy, niestety Pani Poseł jest zawsze bardzo zajęta lub wykonuje obowiązki etc... nawet po umówieniu z pracownikiem biura Pani Poseł nie ma czasu ... Może jest ktoś komu się udało spotkać z Panią poseł ? jeśli tak to gratuluję ! 2019-08-06 01:16 10. Mamy WSPANIALEGO PREZYDENTA ! Dziekujemy Panie Prezydencie ze przyjechal Pan do nas aby swoja obecnoscia zaszczycic nasze tak WIELKIE wydarzenie My zas ostomiyli ciesmy siy ze dalyj dzierzyme naskiy Korzyniy przekozane nom z Chlebem . Dejciy Paniy Boze dalyj tom naskom tradycyjy przekazowac nasym dzieciom zas Pani Ludzmiyrsko niech zawse mo nos w swojyj opiece .
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka