Reklama

2016-02-24 20:08:20

Szczawnica

Burmistrz i protestujący w eterze

Reklama

Reklama

Kto liczył na merytoryczną dyskusję w sprawie wysokich cen za kanalizację zapewne się rozczarował – popołudniowe spotkanie burmistrza Szczawnicy z protestującymi mieszkańcami nie przyniosło rozwiązań.

Padło kilka zapewnień, ale bez specjalnych konkretów. Uczestnicy po raz kolejny usłyszeli od burmistrza Grzegorza Niezgody, że cena za ścieki wzrosła w związku z 40-milionową inwestycją i skanalizowaniem w 98% miasta i gminy Szczawnica. Informacja o wzroście opłat miała być - jak podkreślał kilka razy włodarz miasta - przekazywana mieszkańcom na spotkaniach jeszcze przed rozpoczęciem kosztownego przedsięwzięcia.  

- Można zrozumieć mieszkańców Szczawnicy, którzy podpisali się pod protestem, bo każdy chce płacić jak najmniej. Były sekretarz a teraz organizator akcji uczestniczył w spotkaniach z mieszkańcami, gdzie mówiliśmy o wysokich stawkach i także o tym kiedy zaczną one maleć – tłumaczył burmistrz. 

Jego zdaniem akcja „Wpuszczeni w kanalizację” sprawiła, że niektórzy z mieszkańców nie chcą podłączać się do sieci, a część przestała płacić rachunki, co przekłada się na szkodę dla pozostałych płacących. - Jeśli się okaże, że duża ilość mieszkańców Szczawnicy nie płaci za ścieki to wówczas będzie problem z utrzymaniem obecnej stawki (11,17 zł za m3), bo nie planujemy podwyżek na 2016 rok – zaznaczał Niezgoda. 

Podkreślał, że w kolejnych latach opłata nie wzrośnie.

Jak wygląda obecnie sytuacja z płacącymi w Szczawnicy? Według danych Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Szczawnicy przed akcją protestacyjną z terenu miasta i gminy Szczawnica było około 1,5 % faktur „przeterminowanych”, a  obecnie jest ich 3%.

- Sugerowanie, że mieszkańcy nie chcą podłączać się do sieci kanalizacyjnej w związku z petycją jest wyjątkowo naiwne. Trzeba czasami panie burmistrzu posłuchać ludzi, to dzisiejsze spotkanie nie jest personalnym nękaniem, a szukaniem rozwiązania  problemu zbyt wysokiej ceny za kanalizację – odpowiadał Tomasz Hurkała, współorganizator akcji „Wpuszczeni w kanalizację”. Zapewniał, że problem wysokiej taryfy dotyka także pozostałych udziałowców PPK. Stąd m.in.: kolejna dyskusja w Czarnym Dunajcu dotycząca dalszej przynależności do spółki, a także przygotowana nieco wcześniej analiza związana z możliwością rezygnacji gminy Łapsze Niżne.

- Zależy nam na tym samym, żeby te ceny były niższe, to nie jest wydumany konflikt - podkreślał Hurkała, przytaczając po raz kolejny informację o tym jak kształtują się ceny za ścieki w sąsiednich miejscowościach niezwiązanych ze spółką PPK. 

Później głos zabrali mieszkańcy, ci pytali o rachunki i odczyty liczników, opłatę abonamentową a także dopływ wód opadowych do kanalizacji. 

Po godzinnej dyskusji prowadzonej przez radio RDN Małopolska przyszła chwila na rozmowę poza anteną rozgłośni. Po kilku minutach tej części spotkana w związku z chorobą dzieci i pilną wizytą u lekarza salę opuścił Tomasz Hurkała, co odebrane zostało z niezadowoleniem wśród uczestników.

- Miałeś pokazać złoty środek na obniżenie opłaty za ścieki, gdzie on jest? – rzuciła na odchodne byłemu sekretarzowi Bożena Solecka, sołtys wsi Jaworki.

Ogółem w dyskusji zorganizowanej w Dworku Gościnnym w Szczawnicy uczestniczyło około 100 osób i choć wysokie ceny obowiązują praktycznie we wszystkich 10 gminach należących do spółki PPK salę wypełnili jedynie mieszkańcy Szczawnicy, Szlachtowej i Jaworek.

ad
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Kulturalny 2016-02-25 15:34:54
Proszę o kulturalne komentarze bo na debacie jakoś nie było odważnych żeby się wypowiedzieć prosto w oczy
Stefianija 2016-02-25 15:23:50
Burmistrz chciał podczas dyskusji wskazać winnych tak wysokich cen ale się pogubił zamotał i w sumie sam oberwał od mieszkańców- zasłużył to dostał
Ania gill 2016-02-25 14:45:36
Burmistrz był świetnie przygotowany bo mataczył jak zwykle i bronił PPK a nie swoich mieszkańców!!! Wstyd i tyle
Jasiek z miedzy 2016-02-25 14:40:59
Jeszcze mu złóż hołd i wyliż buty albo coś innego!
szcza 2016-02-25 14:11:39
Panie niedoszły doktorze, wójcie jednej doby masz wielkie halo na temat wykształcenia ale pamiętaj że to iść musi w parze z rozumem!!!! Zarzucasz niejednym brak wykształcenia itp. ale masz się czego od nich uczyć. Poza tym mam nadzieję że jesteś w pracy to się weż za robotę a nie pisz komentarzy. Dalej lecisz ?
Obserwejszyn 2016-02-25 13:55:19
Byłem widziałem jakaś masakra jedyne gratulacje dla Pana burmistrza za dobre przygotowanie się ... natomiast pan Hurkała który uciekł to poniżej jakiej kolwiek godności .... preżeś ppk zachowywał się jak ostatni cham i typowy cwaniak odpowiedzi ktore udzielał były co najmniej nie na miejscu jeszcze raz gratulacje panie burmistrzu
też byłem i też widziałem 2016-02-25 12:01:12
najlepsza była pyskówka z mieszkańcami w wykonaniu burmistrza który pokazał gdzie ma ludzi i jak się przejmuje ich problemami. Żadnego problemu nie rozwiązał tylko się tłumaczył że to nie jego wina - żenada i wstyd!!!
z podwórka zastępcy 2016-02-25 11:38:32
Moskalik, odpuść już sobie te żałosne komentarze bo wczoraj siedziałeś jak mysz pod miotłą - z resztą jak zwykle - nie odezwałeś się nic a teraz bohatersko piszesz pod osłoną nicka - żałosne i prostackie, no ale jaki zastępca takie zachowanie!
już się ..... 2016-02-25 10:54:16
Lokalnego przedsiębiorcy nawet nie stać na garnitur .Ludzie wpuszczeni w kanalizację kto nas reprezentował ? uciekający i wykształcony radny powiatowy ,niedoszły doktor i latający holender? pozostawiony sam sobie .
byłem i widzialem 2016-02-25 10:00:51
Byłem i widziałem - żenada! A Hurkała wychodzący i mówiący że nie ma czasu to kpina-wybraliśmy radnego powiatowego co ciągle czasu nie ma - na zdrowie !
wyborca 2016-02-25 09:21:24
Pogratulować Szczaniczanom!!! Tak trzymać i żal że mieszkańcy pozostałych wspólników milczą i płacą jak za woły!!! Jedynym wyjściem najmniej szkodliwym dla gmin jest rozwiązanie spółki!!! Jak ktoś sięgnie do pierwszego statutu to tam widać że spółka został powołana do realizacji dużych projektów z pieniędzy unii.Ten cel zrealizowała więc wspolnicy jednomyślnie mogą ją rozwiązać!!! Żal mi mieszkańców pozostałych gmin, że sa tacy bierni!!! Dopłacanie tak dużych pieniędzy do m3 ścieków to nic innego jak wzbogacanie PPK i robi się kwadratura koła!! jeżeli Wójt Smarduch che utrzymywać spółkę i na siłę trzyma tam wspólników to niech sobie sam założy swoją spółkę gminną i nią rządzi!!! Ludzie opamiętajcie się i jeżeli wszyscy wystąpimy do swoich włodarzy z tym problemem to gdzieś to musi pęknąć w końcu!!!! Płacimy w Polsce najwyższe ceny za ścieki niedługo będzie to kwota równa cenie za energię!!! Życzę wszystkim powodzenia zwłaszcza tym co się odważyli mówić o tym. Na początku kadencji Burmistrz Niezgoda chciał wystąpić ze spółki i trzeba było!!!! co się stało od tego czasu???? Gmina Łapsze też chciała wystąpić to dlaczego teraz nie chce???
alfred 2016-02-25 08:49:18
Wyznianin popieram, kompromitacja ogromna Zachwieji, ale jakie wyksztalcenie, takie wypowiedzi. Jeszcze lekceważąca wypowiedz na temat odpisania przez burmistrza na petycje. Władza nie słuzy, wladza lekcewazy. Niezgoda był wczoraj adwokatem PPK, rzecznikiem pracowym.
jarmuta 2016-02-25 07:51:52
fajnie ,że nie trzeba płacić,
byłem słyszałem 2016-02-25 07:51:34
do wyźnianin - bo do tej pory sporo mieszkańców Jaworek i Szlachtowej nie wywoziło szamba wcale - szło w pola, albo w rzekę, a my w Szczawnicy cieszyliśmy się kąpiąc w Grajcarku. Teraz jak im odłączyli szamba i kazali płacić za ścieki to się zrobiło wielkie halo, bo jak to JA mam za własne gó wna płacić ?!!
Podłączyli się bo myśleli może, że będzie tak jak zawsze, czyli szambo w pole ale jak by co to ja kanalizację mam. I taka jest moja konkluzja po wczorajszej "debacie". Oprócz tego wkurzający był pan prezes, który wszystkich traktował z góry bo wie dobrze, że i tak mu nikt nic nie zrobi. Koniec i kropka
wyźnianin 2016-02-25 07:27:03
Szkoda, że pani redaktor nie wychwyciła słów przewodniczącego albo chociaż konkluzji jego wypowiedzi.
Do tej pory Szlachtowiany i Jaworczany za kubik szamba płacili 32 zł i nie protestowali, teraz płacą za ten sam kubik 11 wiec jak mogą twierdzić, że drożej?

Jeśli twierdzą jednak że drożej to widocznie te szamba baaaardzo rzadko opróżniali ;-)
Śmiech na sali ....
Byłem i widziałem 2016-02-25 06:55:53
Ja myślę że konkluzje są dwie z tego spotkania.
1.Akcja Hurkały robi więcej straty niż porzytku, bo nawoływanie do niepłacenia może podwyższyć stawkę.
2. Pokazał on gdzie ma mieszkańców swoją ucieczką z sali. A w jego tłumaczenie że ma chore dziecko w samochodzie (musiałoby tam być od godziny przy temoeraturze 0 st) nikt nie przecież nie uwierzył.
Henryk Janusz Okiewicz 2016-02-25 00:55:37
No cóż to spotkanie skończyło się nie tylko na niczym, ale udowodniło, że w dalszym ciągu niezrozumiała jest rola radnych gmin wchodzących w skład spółki, którzy powinni działać na rzecz zmniejszenia kosztów tej spółki.
Jednym słowem wygrała polityka, a nie dobro mieszkańców najbliższego półrocza.
PANOWIE i PANIE GRATULUJE
Macie sukces, który w mojej ocenie zemści się na Was.
Uczestniczka 2016-02-24 22:35:56
Dezaprobata ludzi w związku z ucieczką Hurkały to bardzo delikatne określenie. Ludzie na sali krzyczeli "skandal", "wstydzilbys się" "teraz widać kto nas wpuścił w kanał".
att 2016-02-24 22:09:50
no i wyszło gów... z całej sprawy.
a złoty środek? to chyba kpina!!!
wyjscie jest prostsze niż się wydaje!
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY, POMOC KUCHENNĄ, KUCHARKĘ. Tel. 608 088 017
 • PRACA | dam
  Witam, zatrudnię KUCHARZA/KUCHARKĘ do restauracji w Szczawnicy. Praca z zakwaterowaniem i wyżywieniem, stawka 20 zł za godzinę na rękę.
  Tel.: 602460560
  E-mail: biuro@willarys.pl
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  STUDNIE GŁĘBINOWE od 200zł.
  Tel.: 720855198
  E-mail: tomekp221@interia.pl
 • PRACA | dam
  NIEMCY PRACA Niemiecka firma ALP BAU zatrudni od zaraz murarzy oraz cieśli szalunkowych. Niemiecka umowa, mieszkania oraz samochody firmowe, częste zjazdy do kraju.
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
  GG: Opole
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną w Białce Tatrzańskiej
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY OSOBY DO OBSŁUGI APARTAMENTÓW W ZAKOPANEM. Praca dorywcza ale całoroczna. Tel.: 662244845
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POKOJOWĄ i OPIEKUNKĘ DO DOMU OPIEKI DLA OSÓB STARSZYCH. UMOWA O PRACĘ (PEŁNE ŚWIADCZENIE). DOŚWIADCZENIE MILE WIDZIANE. ZAKOPANE -
  Tel.: 608 676 810.
 • PRACA | dam
  Zlecę pracę HYDRAULIKOWI - montaż muszli klozetowej. Zapłacę 1000zł. 660 678 522
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Zlecę POKRYCIE BALKONU 10m2 blachą. Wynagrodzenie 5000zł. 604 22 33 77, 697 353 012
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  VOLVO V-70, cena 4800zł. 603 591 587
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na pełen etat KELNERA/KELNERKĘ, a na okres wakacyjny Kucharza/Kucharkę i Pomoc Kuchenną. Oferujemy pracę w miłej atmosferze i atrakcyjne zarobki. Tel.: 725 300 095
  E-mail: patrycja.zapotoczna@cos.pl
  WWW: zakopane.cos.pl
 • POŻYCZKI
  SUPER OFERTA KREDYT GOTÓWKOWY-KONSOLIDACYJNY, MOŻLIWOŚĆ NAJNIŻSZEJ RATY NA RYNKU FINANSOWYM. ZADZWOŃ DO DORADCY. T-500 072 678.
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKA wakacyjna -DLA OSÓB, KTÓRE MAJĄ ZALEGŁOŚCI W BAZACH, -IDEALNY PRODUKT DLA CIEBIE, -jasna przejrzysta oferta, - 0 zł ukrytych kosztów. T- 694 567 002.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, KAMIENIARKA. 606 292 966.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO ŚNIADAŃ i SPRZĄTANIA (bez nałogów) - KAMERALNA WILLA W ZAKOPANEM. Co drugi dzień. 730 07 77 11
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pomoc do Pensjonatu w Murzasichlu
  Tel.: 669-493-772
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi ziemne i przewozowe z wykorzystaniem -samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow)
  Tel.: 694601628
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Kucharka - Pomoc KUCHENNA - Zakopane
  Tel.: 600712721
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Apartament 90 m, 2 sypialnie, duży salon z jadalnią i otwartą kuchnią, podziemny garaż, okolice rondo Kuźnice, dostępny od zaraz, najem długoterminowy.
  Tel.: +48608450888
 • PRACA | dam
  RENOMOWANY HOTEL W ZAKOPANEM ZATRUDNI RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ ORAZ KELNERKĘ/KELNERA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: recepcja@hotelrysy.pl Tel: 182011800
 • PRACA | dam
  Nowoczesna klinika stomatologiczna w centrum Zakopanego zatrudni, na dogodnych warunkach, osobę w charakterze asystentki stomatologicznej.
  Tel.: 530602603
  E-mail: stomatologia@przyrowni.eu
 • PRACA | dam
  KELNERKĘ/-RA, BARMANA/-KĘ, KUCHARZA dorywczo lub na stałe, do przyuczenia. RESTAURACJA, ZAKOPANE -
  Tel.: 501 467 829.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Drewniany domek z duszą w Gronkowie k. Białki Tatrzańskiej. Na dole salon z kominkiem, aneksem kuchennym w pełni wyposażonym (kuchenka, lodówka, zmywarka, piekarnik, naczynia) i z przestrzenną łazienką. Na górze dwie sypialnie 2-osobowe. Taras, ogród z kącikiem dla dzieci. Grill, hamak, parking. Mile widziane zwierzaki. Idealny dla 4-osobowej rodziny. Tel. +48602152509
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ na 4-miesięczny kontrakt (czerwiec-wrzesień), 15 000zł netto. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA ZATRUDNI KUCHARZA NA PEŁNY ETAT -
  Tel.: 600 076 107.
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. +48 22 205 33 10
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-06-19 09:15 40 lat od katastrofy śmigłowca w Tatrach, w której zginęło 7 osób 2019-06-19 08:30 Naturalnie prosty sposób na lato 2019-06-19 07:02 Dopadła je nowotarska inkwizycja (WIDEO) 3 2019-06-18 22:05 Wymyśl tytuł piosenki 4 2019-06-18 21:29 Przejazd coraz bliżej 2019-06-18 19:57 Groźny wypadek na Kowańcu 6 2019-06-18 18:18 Zwłoki znalezione w Tatrach (AKTUALIZACJA) 2019-06-18 17:15 Jeden góral na liście 100 najbogatszych Polaków 8 2019-06-18 15:58 Przy ławeczce Bartusia Obrochty montują nagłośnienie 4 2019-06-18 14:41 Lisy buszują przy ulicy Szkolnej (WIDEO) 2 2019-06-18 13:37 Będzie cieplej i bez dymu 2 2019-06-18 12:26 Rozmawiamy z turystami o ławeczkach multimedialnych. Jedna kosztowała 40 tysięcy 11 2019-06-18 12:16 Lato z Radiem na początek sezonu w Zakopanem. Wystąpi Kayah 3 2019-06-18 11:27 Radni odebrali mandat Michałowi Glonkowi 2019-06-18 10:42 Nożownik zaatakował… krowy 4 2019-06-18 10:05 Jechał na quadzie i przewrócił się. Miał blisko 3 promile alkoholu 1 2019-06-18 09:56 Konto dla pogorzelców z Czarnego Dunajca 2019-06-18 09:13 Kajakarze na Dunajec - rusza największy spływ 2019-06-18 07:59 Sukcesy nowotarskich kadetów w ogólnopolskim konkursie historycznym 1 2019-06-17 21:59 Budżet bez zastrzeżeń 2019-06-17 20:59 Nowe multimedialne ławeczki w Zakopanem 8 2019-06-17 20:00 Śmierć funkcjonariusza 1 2019-06-17 19:39 Wspólne drogi malarskie 2019-06-17 19:06 W mieście trwa dyskusja czy dać milion na hokej 4 2019-06-17 18:54 W Murzasichlu uważajcie na kozy wchodzące na auta 7 2019-06-17 18:21 Droga do Zubrzycy już przejezdna 2019-06-17 18:06 Klub po nowemu 2019-06-17 18:00 Po deszczu wyszło słońce. Zieleń znowu taka soczysta 2019-06-17 17:25 Zablokowana droga z Jabłonki do Zubrzycy Dolnej (WIDEO) 2 2019-06-17 16:58 Trzech poszkodowanych w Niedzicy 1 2019-06-17 16:30 Szukają statystów do komedii Michała Milowicza 3 2019-06-17 16:03 Pijany motocyklista spowodował kolizję i uciekł 2019-06-17 15:52 400 milionów na inwestycje Polskich Kolei Linowych (WIDEO) 3 2019-06-17 15:15 Straż organizuje akcję pomocy dla pogorzelców 3 2019-06-17 14:37 Narciarskie inwestycje i więcej turystycznych atrakcji 3 2019-06-17 14:03 Program „Wakacji w Mieście 2019” 2019-06-17 13:54 Szlak ze Świnicy na Zawrat nadal zamknięty 1 2019-06-17 13:52 Piknik parafialny i deszczowy 2 2019-06-17 12:39 Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę (WIDEO) 2019-06-17 12:38 Uwaga kierowcy przygotujcie się na utrudnienia 2019-06-17 11:20 Pojedziemy przez most tymczasowy 1 2019-06-17 10:58 Sarsa, Afromental i bezsenna noc na powitanie lata 2019-06-17 10:31 Strażacy reanimowali psa 2019-06-17 09:41 Wypadek na zakopiance 2019-06-17 09:21 I mamy deszcz, dużo deszczu 1 2019-06-17 08:01 Odpoczywamy od upałów, a tak było wczoraj pod Świnicą 2019-06-17 00:00 Pstrąg w „Regionalnej” odsłonie 2019-06-16 21:40 Hotel przy dworcu kolejowym wkrótce ma być gotowy 1 2019-06-16 21:20 O MATKACH HOLOCAUSTU 2019-06-16 20:30 85 lat w służbie
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-06-19 09:31 1. czyli mamy powoli państwo religijne Kasa na rydzykową ekologię poszła ( grube miliony) a teraz okazuje się że element jego geotermii będzie emitował tyle CO2 co 45 tysięcy aut osobowych w dobę. Ale rydz kasę skasował i się z głupich Polaków śmieje i nikt go nie ruszy 2019-06-19 09:25 2. BRAWO SEZON ROBOTY KOREK A NA BYSTREM TO BĘDZIE JAK W SAJGONIE. 2019-06-19 09:23 3. Dorobił się cieżką pracą buahahha od sprzedaży okularków przeciwsłonecznych na krupówkach.Każdy kto tu dłużej mieszka zna temat działek. 2019-06-19 09:21 4. Ciepła wa woda z geotermi podgrzewana na rondzie gazem,a każdy kto ma geotermie to mu rurka w łazience całe mieszkanie ogrzewa i dalej za górami za lasami......i tak dalej. 2019-06-19 08:47 5. Dajcie chłopu spokój. Dorobił się ciężką uczciwą pracą to na to zasłużył. A wy zazdrosnicy do roboty a nie źle życzyć innym! 2019-06-19 08:29 6. Bardzo ładne dziewczyny :) Pozdrawiam. Zbierajcie artykułu z gazet z tej chwili "sławy" by kiedyś wnuką pokazać i śmiać się ze wszystkiego przy szklaneczce nalewki :) 2019-06-19 08:02 7. śmiało! nie żadna inkwizycja tylko oczadziali z nienawiści siepacze. Tak jest dużo lepiej, nie ? 2019-06-19 07:12 8. Geotermia ? Fikcja ! planują wszystko na dziś nie na przyszłość . Gdy w zeszłym roku robiono przyłącze przez Krzeptowki było o wiele więcej chętnych. Szkoda ale prosić się już nie będziemy . Każdy zakłada pompy ciepła! 2019-06-19 07:03 9. Ej mieszkanka nie kabluj na lisy to nie komuna 2019-06-18 23:54 10. @gorolka - zgadzam sie z toba , da sie zyc , pieniadze to nie wszystko - bez pieniedzy tez zle ale... lepiej zyc biedniej a miec swoj HONOR . Czasami bogatym tego brakuje . a po nasemu - nie bylby bogoc bogocym kieby nie byl plugocym - tako prowda !
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Pożegnania

Bojcorka