Reklama

2016-02-24 20:08:20

Reklama

Szczawnica

Burmistrz i protestujący w eterze

Reklama

Kto liczył na merytoryczną dyskusję w sprawie wysokich cen za kanalizację zapewne się rozczarował – popołudniowe spotkanie burmistrza Szczawnicy z protestującymi mieszkańcami nie przyniosło rozwiązań.

Padło kilka zapewnień, ale bez specjalnych konkretów. Uczestnicy po raz kolejny usłyszeli od burmistrza Grzegorza Niezgody, że cena za ścieki wzrosła w związku z 40-milionową inwestycją i skanalizowaniem w 98% miasta i gminy Szczawnica. Informacja o wzroście opłat miała być - jak podkreślał kilka razy włodarz miasta - przekazywana mieszkańcom na spotkaniach jeszcze przed rozpoczęciem kosztownego przedsięwzięcia.  

- Można zrozumieć mieszkańców Szczawnicy, którzy podpisali się pod protestem, bo każdy chce płacić jak najmniej. Były sekretarz a teraz organizator akcji uczestniczył w spotkaniach z mieszkańcami, gdzie mówiliśmy o wysokich stawkach i także o tym kiedy zaczną one maleć – tłumaczył burmistrz. 

Jego zdaniem akcja „Wpuszczeni w kanalizację” sprawiła, że niektórzy z mieszkańców nie chcą podłączać się do sieci, a część przestała płacić rachunki, co przekłada się na szkodę dla pozostałych płacących. - Jeśli się okaże, że duża ilość mieszkańców Szczawnicy nie płaci za ścieki to wówczas będzie problem z utrzymaniem obecnej stawki (11,17 zł za m3), bo nie planujemy podwyżek na 2016 rok – zaznaczał Niezgoda. 

Podkreślał, że w kolejnych latach opłata nie wzrośnie.

Jak wygląda obecnie sytuacja z płacącymi w Szczawnicy? Według danych Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Szczawnicy przed akcją protestacyjną z terenu miasta i gminy Szczawnica było około 1,5 % faktur „przeterminowanych”, a  obecnie jest ich 3%.

- Sugerowanie, że mieszkańcy nie chcą podłączać się do sieci kanalizacyjnej w związku z petycją jest wyjątkowo naiwne. Trzeba czasami panie burmistrzu posłuchać ludzi, to dzisiejsze spotkanie nie jest personalnym nękaniem, a szukaniem rozwiązania  problemu zbyt wysokiej ceny za kanalizację – odpowiadał Tomasz Hurkała, współorganizator akcji „Wpuszczeni w kanalizację”. Zapewniał, że problem wysokiej taryfy dotyka także pozostałych udziałowców PPK. Stąd m.in.: kolejna dyskusja w Czarnym Dunajcu dotycząca dalszej przynależności do spółki, a także przygotowana nieco wcześniej analiza związana z możliwością rezygnacji gminy Łapsze Niżne.

- Zależy nam na tym samym, żeby te ceny były niższe, to nie jest wydumany konflikt - podkreślał Hurkała, przytaczając po raz kolejny informację o tym jak kształtują się ceny za ścieki w sąsiednich miejscowościach niezwiązanych ze spółką PPK. 

Później głos zabrali mieszkańcy, ci pytali o rachunki i odczyty liczników, opłatę abonamentową a także dopływ wód opadowych do kanalizacji. 

Po godzinnej dyskusji prowadzonej przez radio RDN Małopolska przyszła chwila na rozmowę poza anteną rozgłośni. Po kilku minutach tej części spotkana w związku z chorobą dzieci i pilną wizytą u lekarza salę opuścił Tomasz Hurkała, co odebrane zostało z niezadowoleniem wśród uczestników.

- Miałeś pokazać złoty środek na obniżenie opłaty za ścieki, gdzie on jest? – rzuciła na odchodne byłemu sekretarzowi Bożena Solecka, sołtys wsi Jaworki.

Ogółem w dyskusji zorganizowanej w Dworku Gościnnym w Szczawnicy uczestniczyło około 100 osób i choć wysokie ceny obowiązują praktycznie we wszystkich 10 gminach należących do spółki PPK salę wypełnili jedynie mieszkańcy Szczawnicy, Szlachtowej i Jaworek.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Kulturalny 2016-02-25 15:34:54
Proszę o kulturalne komentarze bo na debacie jakoś nie było odważnych żeby się wypowiedzieć prosto w oczy
Stefianija 2016-02-25 15:23:50
Burmistrz chciał podczas dyskusji wskazać winnych tak wysokich cen ale się pogubił zamotał i w sumie sam oberwał od mieszkańców- zasłużył to dostał
Ania gill 2016-02-25 14:45:36
Burmistrz był świetnie przygotowany bo mataczył jak zwykle i bronił PPK a nie swoich mieszkańców!!! Wstyd i tyle
Jasiek z miedzy 2016-02-25 14:40:59
Jeszcze mu złóż hołd i wyliż buty albo coś innego!
szcza 2016-02-25 14:11:39
Panie niedoszły doktorze, wójcie jednej doby masz wielkie halo na temat wykształcenia ale pamiętaj że to iść musi w parze z rozumem!!!! Zarzucasz niejednym brak wykształcenia itp. ale masz się czego od nich uczyć. Poza tym mam nadzieję że jesteś w pracy to się weż za robotę a nie pisz komentarzy. Dalej lecisz ?
Obserwejszyn 2016-02-25 13:55:19
Byłem widziałem jakaś masakra jedyne gratulacje dla Pana burmistrza za dobre przygotowanie się ... natomiast pan Hurkała który uciekł to poniżej jakiej kolwiek godności .... preżeś ppk zachowywał się jak ostatni cham i typowy cwaniak odpowiedzi ktore udzielał były co najmniej nie na miejscu jeszcze raz gratulacje panie burmistrzu
też byłem i też widziałem 2016-02-25 12:01:12
najlepsza była pyskówka z mieszkańcami w wykonaniu burmistrza który pokazał gdzie ma ludzi i jak się przejmuje ich problemami. Żadnego problemu nie rozwiązał tylko się tłumaczył że to nie jego wina - żenada i wstyd!!!
z podwórka zastępcy 2016-02-25 11:38:32
Moskalik, odpuść już sobie te żałosne komentarze bo wczoraj siedziałeś jak mysz pod miotłą - z resztą jak zwykle - nie odezwałeś się nic a teraz bohatersko piszesz pod osłoną nicka - żałosne i prostackie, no ale jaki zastępca takie zachowanie!
już się ..... 2016-02-25 10:54:16
Lokalnego przedsiębiorcy nawet nie stać na garnitur .Ludzie wpuszczeni w kanalizację kto nas reprezentował ? uciekający i wykształcony radny powiatowy ,niedoszły doktor i latający holender? pozostawiony sam sobie .
byłem i widzialem 2016-02-25 10:00:51
Byłem i widziałem - żenada! A Hurkała wychodzący i mówiący że nie ma czasu to kpina-wybraliśmy radnego powiatowego co ciągle czasu nie ma - na zdrowie !
wyborca 2016-02-25 09:21:24
Pogratulować Szczaniczanom!!! Tak trzymać i żal że mieszkańcy pozostałych wspólników milczą i płacą jak za woły!!! Jedynym wyjściem najmniej szkodliwym dla gmin jest rozwiązanie spółki!!! Jak ktoś sięgnie do pierwszego statutu to tam widać że spółka został powołana do realizacji dużych projektów z pieniędzy unii.Ten cel zrealizowała więc wspolnicy jednomyślnie mogą ją rozwiązać!!! Żal mi mieszkańców pozostałych gmin, że sa tacy bierni!!! Dopłacanie tak dużych pieniędzy do m3 ścieków to nic innego jak wzbogacanie PPK i robi się kwadratura koła!! jeżeli Wójt Smarduch che utrzymywać spółkę i na siłę trzyma tam wspólników to niech sobie sam założy swoją spółkę gminną i nią rządzi!!! Ludzie opamiętajcie się i jeżeli wszyscy wystąpimy do swoich włodarzy z tym problemem to gdzieś to musi pęknąć w końcu!!!! Płacimy w Polsce najwyższe ceny za ścieki niedługo będzie to kwota równa cenie za energię!!! Życzę wszystkim powodzenia zwłaszcza tym co się odważyli mówić o tym. Na początku kadencji Burmistrz Niezgoda chciał wystąpić ze spółki i trzeba było!!!! co się stało od tego czasu???? Gmina Łapsze też chciała wystąpić to dlaczego teraz nie chce???
alfred 2016-02-25 08:49:18
Wyznianin popieram, kompromitacja ogromna Zachwieji, ale jakie wyksztalcenie, takie wypowiedzi. Jeszcze lekceważąca wypowiedz na temat odpisania przez burmistrza na petycje. Władza nie słuzy, wladza lekcewazy. Niezgoda był wczoraj adwokatem PPK, rzecznikiem pracowym.
jarmuta 2016-02-25 07:51:52
fajnie ,że nie trzeba płacić,
byłem słyszałem 2016-02-25 07:51:34
do wyźnianin - bo do tej pory sporo mieszkańców Jaworek i Szlachtowej nie wywoziło szamba wcale - szło w pola, albo w rzekę, a my w Szczawnicy cieszyliśmy się kąpiąc w Grajcarku. Teraz jak im odłączyli szamba i kazali płacić za ścieki to się zrobiło wielkie halo, bo jak to JA mam za własne gó wna płacić ?!!
Podłączyli się bo myśleli może, że będzie tak jak zawsze, czyli szambo w pole ale jak by co to ja kanalizację mam. I taka jest moja konkluzja po wczorajszej "debacie". Oprócz tego wkurzający był pan prezes, który wszystkich traktował z góry bo wie dobrze, że i tak mu nikt nic nie zrobi. Koniec i kropka
wyźnianin 2016-02-25 07:27:03
Szkoda, że pani redaktor nie wychwyciła słów przewodniczącego albo chociaż konkluzji jego wypowiedzi.
Do tej pory Szlachtowiany i Jaworczany za kubik szamba płacili 32 zł i nie protestowali, teraz płacą za ten sam kubik 11 wiec jak mogą twierdzić, że drożej?

Jeśli twierdzą jednak że drożej to widocznie te szamba baaaardzo rzadko opróżniali ;-)
Śmiech na sali ....
Byłem i widziałem 2016-02-25 06:55:53
Ja myślę że konkluzje są dwie z tego spotkania.
1.Akcja Hurkały robi więcej straty niż porzytku, bo nawoływanie do niepłacenia może podwyższyć stawkę.
2. Pokazał on gdzie ma mieszkańców swoją ucieczką z sali. A w jego tłumaczenie że ma chore dziecko w samochodzie (musiałoby tam być od godziny przy temoeraturze 0 st) nikt nie przecież nie uwierzył.
Henryk Janusz Okiewicz 2016-02-25 00:55:37
No cóż to spotkanie skończyło się nie tylko na niczym, ale udowodniło, że w dalszym ciągu niezrozumiała jest rola radnych gmin wchodzących w skład spółki, którzy powinni działać na rzecz zmniejszenia kosztów tej spółki.
Jednym słowem wygrała polityka, a nie dobro mieszkańców najbliższego półrocza.
PANOWIE i PANIE GRATULUJE
Macie sukces, który w mojej ocenie zemści się na Was.
Uczestniczka 2016-02-24 22:35:56
Dezaprobata ludzi w związku z ucieczką Hurkały to bardzo delikatne określenie. Ludzie na sali krzyczeli "skandal", "wstydzilbys się" "teraz widać kto nas wpuścił w kanał".
att 2016-02-24 22:09:50
no i wyszło gów... z całej sprawy.
a złoty środek? to chyba kpina!!!
wyjscie jest prostsze niż się wydaje!
 • PRACA | dam
  Poszukujemy opiekunki dla dwuletniego chłopca. Praca w centrum Zakopanego, pełen etat, bardzo dobre warunki finansowe.
  Tel.: 530602603;530610330
  E-mail: ania-kazmierczyk@wp.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ do Aqua Parku Z-ne. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI PUNKTU GASTRONOMICZNEGO-SPRZEDAŻ LODÓW. Tel. 1820 63730. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: - PRACOWNIKA OBSŁUGI GRILLA, - KELNERA-BARMANA do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERA/KĘ do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat ADRIA*** w Zakopanem poszukuje osoby do pracy na recepcji. Praca zmianowa, umowa o pracę, 12 zł/ godz + premie. Miła atmosfera, przyjazny personel, bezpłatne posiłki. Informacje pod nr tel. 795 890 175
 • SPRZEDAŻ | różne
  ODDAM SIANO.
  Tel.: 666 255 553
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ POWIERZCHNIE HANDLOWĄ, SUPER LOKALIZACJA DEPTAK-KRZYWA NOWY TARG przy Salonie gier. Idealne pod kawiarnię, gastronomię, klub muzyczny. 608 806 408
 • POŻYCZKI
  JUŻ WIOSENNA PROMOCJA !!! BANK NIE CHCE UDZIELIĆ CI KREDYTU ? POŻYCZKA NA DOWÓD MINIMUM FORMALNOŚCI BEZ ZAŚWIADCZEŃ I NAWET DO 25 000 ZŁ ZADZWOŃ T- 18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię MURARZA oraz POMOCNIKA.
  Tel.: 604131899
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-uslugi/ oraz można się zapoznać bezpośrednio w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem". 18 20 70 213
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię Owce na mięso.
  Tel.: 888613332
 • USŁUGI | budowlane
  Budowa domów jedno i wielorodzinnych, pensjonatów , roboty zbrojarskie i żelbetowe.
  Tel.: 609075091
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  PIZZERIA DA ADAMO, Zakopane Nowotarska 10 D zatrudni KELNERÓW/-KI, PIZZERÓW praca stała, dobre wynagrodzenie. 18 20 128 54, 606 951 331
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w Karczmie oraz Pensjonacie w Czorsztynie: kucharza/kę, pomoc kuchenną, kelnera/kę.
  Tel.: +48509920018
  E-mail: nadzamcze@interia.pl
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Poroninie zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 607863893
 • PRACA | dam
  Firma transportowa zatrudni KIEROWCÓW C E na trasy międzynarodowe z doświadczeniem lub z możliwością przyuczenia do zawodu. Nie są to przerzuty
  Tel.: 504230930
 • PRACA | dam
  SPYTKOWICE: FIRMA DREW-DOM zatrudni pracowników: stolarzy, cieśli, obsługę tartaku. Praca od zaraz.
  Tel.: tel. 605048933; 182688067
  E-mail: dziur@drew-dom.eu
  WWW: www.drew-dom.eu
 • PRACA | dam
  Restauracja przy Krupówkach zatrudni na sezon letni KELNERA/-KĘ.
  Tel.: 660473269
  WWW: hotelkasprowy.com
 • PRACA | dam
  KUCHARZ Bukowina Tatrzańska, praca CAŁOROCZNA, możliwośc zakwaterowania
  Tel.: 510-213-878
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi budowlane na terenie Podhala. Wykonam: chodniki, podjazdy, kanalizację, gabiony lub inne prace ziemne. 505021357
  Tel.: 505021357
  E-mail: staszel.anna@gmail.com
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  Restauracja Przy KominQ Zakopane
  Tel.: +48 500 352 220
  WWW: https://www.goldhotel.eu/restauracja
 • USŁUGI | budowlane
  Wyburzenia, rozbiórki budynków, kruszenie gruzu budowlanego.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-04-19 22:39 Kolejna edycja konkursu na najpiękniejszy ogród 2019-04-19 21:30 Jezusa ukrzyżowali 2019-04-19 21:24 Strażacy z Bukowiny wezwani nad Morskie Oko, wszystko przez urodziny 2019-04-19 20:44 Dlaczego w TVP nie mogę zobaczyć trzech odcinków Stawki większej niż życie? 2 2019-04-19 20:03 Kierowca zasłabł na zakopiance 2019-04-19 19:40 I po reklamie 2019-04-19 19:15 Spotkanie dla motocyklistów w Ludźmierzu 2019-04-19 18:32 Wypożyczali sobie kobiety, zarabiali na nierządzie 2019-04-19 17:27 Skarby Słowacji 2019-04-19 16:51 Na Kalatówkach ubywa śniegu i krokusów 2019-04-19 16:10 Wypadek na Rysach. Turystka spadła po śniegu (AKTUALIZACJA) 2019-04-19 15:53 Prezes została odwołana razem z fotelem 2 2019-04-19 15:49 Wiatrakowcem przez świat 2019-04-19 14:59 Straszny dziadek 2 2019-04-19 14:44 Czołówka w Czarnym Dunajcu 2 2019-04-19 14:37 Piękna pogoda utrzyma się do niedzieli (WIDEO) 2019-04-19 13:40 Tak ma wyglądać galeria handlowa przy dworcu PKP (WIDEO) 13 2019-04-19 13:25 Wielki pożar trawy w Lipnicy Małej 2019-04-19 12:47 Podhale leci w kosmos 1 2019-04-19 12:42 Łanie w Zakopanem (WIDEO) 2019-04-19 12:38 „Przekrój” - wystawa prac Dominiki Tomczewskiej-Iskrzyckiej w nowotarskim MOK 2019-04-19 12:05 I po handlu - targi wielkanocne zakończone 1 2019-04-19 11:41 Przejazd przez Krzeptówki otwarty 2019-04-19 11:31 Znamy szczegóły akcji sprzątania 3 2019-04-19 10:40 Kolarstwo podlewane 2019-04-19 10:03 Gdzie są pieniądze z bankomatu? (WIDEO) 4 2019-04-19 09:37 Oczyszczanie za miliony 2019-04-19 07:58 Oliwia i Sylwia z wyróżnieniem na przeglądzie „Oko Kalejdoskopu” 2019-04-19 06:58 Złodzieje wysadzili w powietrze bankomat na Krzeptówkach. Droga już otwarta (ZDJĘCIA) 10 2019-04-19 00:00 Świąteczne zakupy w Sklepie Młotek 2019-04-18 22:28 Rozpoczęło się Triduum Paschalne 8 2019-04-18 21:40 Niedokończony Radisson wyprzedał już wszystkie pokoje na Sylwestra (WIDEO) 3 2019-04-18 21:20 Rzeźba i rysunek w nowotarskich „Jatkach” 2019-04-18 20:53 Droga tylko dla naszych 1 2019-04-18 19:46 Testowanie ścieżki. Po co komu ta kostka? 7 2019-04-18 18:59 Nierentowna nekropolia 2019-04-18 18:24 Na Krupówkach wielu turystów jeszcze nie widać 2019-04-18 17:29 Wrak już nie straszy w centrum Zakopanego 1 2019-04-18 16:51 WIELKA NOC, WIELKA MOC: WIARA 2019-04-18 16:31 Kompromitacja w miejskim parku w Zakopanem. Dziesiątki niedopałków 3 2019-04-18 15:54 Wiosenne porządki w Aeroklubie w Nowym Targu (WIDEO) 2019-04-18 15:40 IV Zakopiańska Mila Konstytucyjna 2019-04-18 15:21 Jak działają rybki i inne poklatkowe nagrody 2019-04-18 14:42 Gigantyczna pisanka 1 2019-04-18 13:42 Spartan Race rozpocznie sezon 2019 na stoku Kotelnicy Białczańskiej 1 2019-04-18 13:39 Czyn (przed)majowy 2019-04-18 13:32 Landszaft z padliną 6 2019-04-18 13:10 1% na [dzikie] zwierzęta Podhala? 5 2019-04-18 13:04 Konkurs na tradycyjny koszyczek wielkanocny 1 2019-04-18 12:52 Zakopane zanurzone w jazzowych nutach 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-04-19 22:40 1. @z boku. Jak już to watykańska. 2019-04-19 22:09 2. Cała rodzina nie dała rady jednemu pijakowi? On nie powinien mieć wstępu do jak jest narąbany. Za każdym razem dzwoniłabym po policję. 2019-04-19 21:37 3. Drogi czytelniku. Zobaczasz te odcinki jk swinia niebo czyli nigdy.To nie jest telwizja polska o jest komynistyczna propaganda do kwadratu. 2019-04-19 21:31 4. Według danych Komendy Głównej Policji w 2018 r. doszło do blisko 4 tys. wypadków polegających na uderzeniu w tył innego pojazdu. Zginęło w nich 207 osób, a blisko 5,2 tys. zostało rannych. Zbyt małe odległości pomiędzy pojazdami są szczególnie dotkliwym problemem na drogach o najwyższej dopuszczalnej prędkości. Od lat jest drugą najczęstszą przyczyną wypadków na autostradach. W 2018 r. doszło tak do 114 wypadków, a w 2017 r. było ich 112. Około 0,8 sekundy wynosi średni czas reakcji na bodziec???na przykład zapalające się światło stopu. Czas reakcji ulega wydłużeniu, gdy jesteśmy zmęczeni. Samo podjęcie akcji to dalsze pół sekundy. Uruchomienie hamulców nastąpi mniej więcej po upływie 0,2?0,3 sekundy. Półtorej sekundy zapasu nie jest więc żadną ekstrawagancją. W czasie deszczu odległość należy zwiększyć. W przypadku jechania za motocyklem odstęp powinien być jeszcze dłuższy, bo użytkownicy jednośladów często wykorzystują mechanizm hamowania silnikiem do wytracania prędkości. W efekcie motocykl może istotnie zwalniać, a światło stopu nas o tym nie ostrzeże. 2019-04-19 21:29 5. Pytam się;w czym problem żeby byłą Prezes pociągnąć do odpowiedzialności karnej??? 2019-04-19 19:36 6. Takie to jest brzedkie niech zrobiom takie na ukrainie a nie w zakopanem kto na to do pozwolenie masakra z urzedami co wyprawiajom 2019-04-19 19:30 7. Tak się kończy jazda zderzak w zderzak a potem na czołówkę. 2019-04-19 19:23 8. Super, oby tylko starczyło determinacji do realizacji tego projektu. Piękno i symbolika naszej małej ojczyzny ! 2019-04-19 18:42 9. Błagam, nie... Na prawdę nie ma już Zakopanego. Serce pęka. 2019-04-19 18:39 10. To jest katastrofa!!! O co tutaj chodzi. gdzie forma, historia, kultura? Coś okropnego!!!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka

Album TP