Reklama

2016-03-22 16:13:12

Nowy Targ

Pisowscy parlamentarzyści o ustawie rolnej

Reklama

Reklama

- Naszym wspólnym interesem jest to, by polska ziemia pozostała w rękach polskich rolników - mówiła we wtorek podczas konferencji prasowej w Nowym Targu pisowska posłanka Anna Paluch.

Tematem konferencji - zorganizowanej wspólnie przez Annę Paluch i senatora Jana Hamerskiego - był budzący emocje projekt ustawy Prawa i Sprawiedliwości o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobów Własności Rolnej Skarbu Państwa, czyli tzw. ustawa rolna, ograniczająca możliwości obrotu ziemią.

Parlamentarzyści poruszyli też temat planowanych zmian w ustawie o prawie łowieckim, która przeszła pierwsze czytanie w sejmie.

Więcej - w czwartkowym, papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego.

pd


Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
izi 2016-03-24 08:54:53
Do@rolnik. Bo Ty myślisz że Hamerski albo Paluch wiedzą, co to gnój. Ten za stodołą.
boruta 2016-03-23 20:40:51
Do @wiktoria. Już przy innym komentarzu napisałem ci, że chrzanisz jak w TVRepublika albo Pospieszalski w TVP. Więc zastanów się, bo mi to wygląda na pislamizm.
majachogori 2016-03-23 12:20:05
Ta durna ustawa to bubel prawny. Jak przejdzie w sejmie, to nikt na polskiej wsi nigdy nie zagłosuje na PiS. Żaden chłop, czy rolnik. A potem inna opcja polityczna zrobi nowelizację ustawy i po kłopocie. Trzeba poczekać. Polski chłop jest cierpliwy, przeżył najazd szwedzki, sowiecki, pańszczyznę kościelną, szlachecką, to przeżyje ten bubel prawny, ktory z Agencji Rolnej zrobi największego spekulanta polską ziemią. Prezes Kaczyński nie ma ziemi, nie ma dzieci, kocha tylko kota, a jego siostrzenicy obecny mąż siedzi w więzieniu, bo okradł niepełnosprawnych na 15 milionów. I dlatego prezes nie ma komu przekazać swojej własności i dopuszcza taki bubel prawny, jak ta niedorobiona ustawa.
kierowca 15682 2016-03-23 10:22:19
Dzianisan - nikt ( w tym ja ) nie twierdzi że Trybunał był nieomylny. W sprawie OFE dał ciała dokładnie tak samo jak PO. A nawet bardziej bo powinni orzec zawłaszczenie prywatnej własności za niekonstytucyjne. Nie zmienia to istoty że jest powołany do pilnowania Konstytucji Rzeczpospolitej i żadne partyjniak nie ma prawa go likwidować ( a działania kaczora to w istocie likwidacja Trybunału). I ty musisz naprawdę być partyjny jeśli błędny w odczuciu społecznym wyrok to dla ciebie podstawa żeby popierać niszczenie Trybunału przez partię wybraną przez 19 % narodu. Nawet gdyby byli wybrani przez 100% to nie mają prawa tego robić. Oni ani żadna inna partia. Właśnie dlatego że trybunał może zostać zniszczony przez pisiorstwo w życie moga wejść ustawy o tym że rolnik nie może zapisać bez żadnych problemów ziemi własnemu dziecku, o likwidacji konkursów w służbie cywilnej ( dzięki temu pis może zwalniać kogo chce i w to miejsce z partyjnego nadania wsadzać na stołki partyjnych nieudaczników zupełnie jak wasza ukochana PZPR) i będzie mógł wprowadzać ustawy o których jeszcze nie wiemy a które mogą spowodować że np nie będzie następnych wyborów.
A określanie bolszewikiem kogoś kto pisze że Trybunał jest powołany do ochrony obywateli ( nawet jeśli TK co jakiś czas nie wywiązuje się z tego zadania) świadczy o tym że nie znasz znaczenia tego słowa i nie znasz historii swojego kraju.
Bafia 2016-03-23 10:18:54
A Związek Podhalan co na to? Napiszcie do swojego byłego prezesa - niech wam wytłumaczy co oznacza art. 9 ust 3 pisowskiehj ustawy: "Jeżeli nabywca nieruchomości rolnej:
1) w okresie, o którym mowa w art. 2b ust. 1, nie podjął lub zaprzestał prowadzenia gospodarstwa rolnego, a w przypadku osoby fizycznej osobistego prowadzenia gospodarstwa rolnego, w skład którego weszła nabyta nieruchomość rolna,
2) nie wykonuje zobowiązania, o którym mowa w art. 2a ust. 4 pkt 2 lit. c
– sąd, na wniosek Agencji, orzeka o nabyciu własności tej nieruchomości przez Agencję działającą na rzecz Skarbu Państwa, za zapłatą równowartości pieniężnej odpowiadającej wartości rynkowej ustalonej stosownie do przepisów o gospodarce nieruchomościami, chyba że ważne względy gospodarcze, społeczne lub losowe stoją temu na przeszkodzie.”.
Może Wam powie prawdę.
Dzianisan 2016-03-23 10:11:49
Zgłosiłaś swoje auto do WKU ?Będziemy potrzebować taką terenową dacię to się zwrócimy do ciebie.
uorcyk 2016-03-23 10:01:01
A ciebie już powołali do obrony terytorialnej ? Bo piszesz głupoty jak poparzony elektromagnetycznie;)
Dzianisan 2016-03-23 09:53:58
Trzeba być prawdziwym bolszewikiem by pisać,że TK to jedyna instytucja chroniąca obywateli .Dobry żart,proszę o jeden przykład tej ochrony nie musi to być ten jak nas obronili przed wydarciem pieniędzy z OFE ani ten jak nas obronili przed podniesieniem wieku emerytalnego Może coś przy podatku vat nas obronili?Czekam na te przykłady jak ten relikt powstały za rządów nieboszczki komuny,bolszewii staje w obronie nas zwykłych obywateli.
EdiEd 2016-03-23 09:40:59
Będę szczery. Ludzi to mi nawet nie żal. Wybrali "dobrą zmianę", to niech mają co chcą. Nie żal mi także tych co nikogo nie wybierali. Żal mi tylko naszej unikalnej przyrody, bo zanosi się na to, że wyjdzie z tej Zmiany poobijana. I tylko o to się martwię.
kierowca 15682 2016-03-23 08:18:15
do Dzianisan. A ty co, partyjny? Jaką dobrą robotę???? Bolszewickie zawłaszczenie państwa i rozwalenie Trybunału, jedynej instytucji chroniącej obywateli (także tych pisich) od niedemokratycznych zapędów polityków typu ziobro czy kaczy, ty nazywasz dobrą robotą??? Czy władowanie w 3 miesiące kilkuset partyjniaków ( w większości bez kompetencji) w tym ze swoich rodzin na setki stanowisk w spółkach państwowych i samorządach to też jest "dobra robota"? I nie mów że PO robiła to samo, bo jeśli to robila to w o wiele mniejszym zakresie i jeśli robila to pismiał być dobrą zmianą a nie bolszewikami zawłaszczającymi podbity kraj. A teraz po rozpieprzeniu Trybunału można przepuszczać ustawy typu o ziemi że rolnik nie będzie w pewnych sytuacjach ( wcale nie rzadkich ) sprzedać, kupić albo odziedziczyć ziemi po rodzicach. I nie piszcie że rolnicy siedzą cicho bo już protesty na kilka tysięcy ludzi były w Warszawie, co najwyżej nie pokazali ich w reżimowej TVP. Rolnicy z resztą dopłat nie dostali jeszcze też przez pisiorów i ich łapanie stołków bo za strasznej PO dopłaty w listopadzie mieli na kontach bankowych. Rzeczywiście dobra robota. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć i bredzić coś o dobrej robocie
Dzianisan 2016-03-23 05:56:02
Najwięcej tu do powiedzenia mają ci co w ogóle nie mają swojej ziemi.To podobnie jak kościeliscany,wysprzedawali swoje działki i teraz by mądrze uczyli innych że trzeba zrobić wyciągi,parkingi,nowe drogi oczywiście wszystko po cudzym.
Powtórzę dla lemingów,ja się nie boję tej ustawy.Wiem,że PiS robi dobrą robotę!
rolnik 2016-03-23 00:18:49
A pan senator Hamerski twierdził na spotkaniu, że "nic się nie zmieni" i "ojcowiznę będzie można nabywać bez przeszkód". To znaczy, że nie przeczytał do końca projektu. Jak nie będziesz osobiście "gnoja kidoł" to ci zabiorą.
rolnik 2016-03-22 22:21:57
Sąd, na wniosek Agencji, orzeka o nabyciu własności tej nieruchomości przez Agencję działającą na rzecz Skarbu Państwa... tyle w temacie bracia Górale.
dziadek 2016-03-22 21:55:42
@babka pisze mądrze i rzeczowo. – „Gdy dowiedziałam się od radcy prawnego co ta pisowska ustawa szykuje - szlag mnie trafił.”
Zapewne @babka i ten radca prawny to rolnicy, tfu, tfu, - właściciele ziemi (jakichś ugorów) żeby oszczędzić rocznie około 11 tysięcy i zamiast zusu opłacać krus.
Z raportu NIK wynika, że 40% rolników w krusie to „falsyfikaty rolników.”
Panie Dobosz, używając zwrotu – „ Pisowscy parlamentarzyści…” nadałeś pan ton tym wypocinom które napisałeś. Używając wobec przeciwników politycznych lub osób o innych poglądach określeń pogardliwych lub lekceważących świadczy, że o d@pokracji masz pan pojęcie, ale do demokracji pan nie dorosłeś. A tak nawiasem – przecież partia inteligentnych, wykształconych z wielkich miast w dziedzinie ubezpieczeń społecznych przez osiem lat nie zrobiła nic, dalej to wszystko jest rodem z prl-u . W jakim stanie jest obecnie zus i krus można sprawdzić. Co do ceny ziemi, jeśli w Polsce będzie się opłacało produkować żywność, to i ziemia będzie w cenie.
Taka wiadomość z przed trzech miesięcy, - z eksportera wieprzowiny staliśmy się importerem.
Smacznej polskiej szynki z holenderskiej świni życzę.
Coby ino z tego sracki nie było.
babka 2016-03-22 21:53:36
Do Fibi... zainteresowani nic nie pisza bo gnój kidają. A radyjo Maryjo im o złodziejstwie nie powie... Jak im zaczną majątki zabierać to bedzie kwik... jako u Wos w chlywku. Ino bedzie za późno na cytanie, pisanie a i myślenie...
Logos 2016-03-22 21:47:04
W gminach trwa akcja. Aby zdążyć przed majem. Dobra zmiana :))))))))
landys 2016-03-22 21:33:16
Ciekawe czy PiS zacznie sprawdzać kto posiadający ziemię ją uprawia .
Jak stwierdzi ,że nie , to przejmie tą ziemię Państwo. Oczywiście za godną opłatą ;) I nic do tego już nie będzie miało prawo własności i dziedziczenia . PO ebało się już chyba teraz pisowi od władzy :)
Ale przynajmniej nie będzie już nieużytków :)

@ana, u Tadka w Toruniu już można od dawna chodzić wieczorami i nocą po ulicach bez obawy na jakiekolwiek zagrożenie . Zrobił tam porządek . I wszyscy mieszkańcy są tam zadowoleni . A to ,że ma całe miasto w kieszeni to inna sprawa :) Godzą się na to . To chyba im dobrze . :)
Fibi 2016-03-22 21:23:58
Dzieci i wnuczki niek jesce pockajom na majontki , zdonzom jesce sprzedać...nawet razem z babkom.. :)
Fibi 2016-03-22 21:20:13
Najwięcej mają ci do powiedzenia w sprawie ziemi co nie mają nawet pod zająca :)
Najwięcej ryczą/ kwiczą ci co znowu ich ciemne interesy zostały pokrzyzowane . Pokupowali za bezcen ziemię liczyli na szybkie zyski sprzedając zagranicznym. A tu teroz klops, chciało by się pocowboić a tu trzeba krowy będzie doić :) Dopa zbita, cza gnoj kidać :)))
Tak straszycie, tyko dziwnie,że sami zainteresowani, czyli potencjału rolnicy nic nie protestują, więc sier....ć i nie siać zamętu.
babka 2016-03-22 21:05:42
Do wiktoria cyt. "mażysz o ubogacaniu twojej kultury" - bezcenne.
wiktoria 2016-03-22 20:38:33
@ ana wybacz, tatuś nie żyje i niggy nie miał samochodu ja natomiast mam prawo jazdy i fajne autko , i chodzę sobie po Nowym Targu wieczorami z przyjaciółkami , niky nas nie molestuje , a kochana tyłeczki mamy ladne , ale ty mażysz o ubogacaniu twojej kultury , i masz do tego prawo i to jest demokracja
EdiEd 2016-03-22 20:29:21
Mam nadzieję, że @wiktoria stanie przed rolnikami kiedy ich ziemia stanieje o połowę z powodu ograniczeń w jej obrocie, kiedy banki nie dadzą im kredytów na traktory pod zastaw tej taniej ziemi i powie im, że to wszystko po to, żeby imigranci z bombami nie szwendali się po ich taniej ziemi...
ana 2016-03-22 20:16:01
A kto jak nie Ziobro i Rydzyk skarżył sie tez na Polskę ???... chodzić wieczorami bez obawy??... ha ha ha.... chyba na Marsie ...a ustawę tę rolną mozna wytłumaczyć tak ... tatuś. @wiktorii chce podarować jej samochód ale to państwo oceni czy Wiktoria potrafi nim jeździć bo jak nie to po schedzie 😃
pinć 2016-03-22 20:06:04
Poseł Paluch, poseł Pawłowicz, Kaczyńskiemu - to się w sumie nie ma co dziwić - dzieci nie mają to im wszystko jedno - co im zależy co się stanie z ojcowizną. Ale senator Hamerski ma chyba dzieci i wnuki... chyba, że już im wszystko poprzepisywał.
babka 2016-03-22 19:54:42
Do wiktoria - a co to ma wspólnego z dwoma hektarami po moim dziadku, po które pisowska władza ludowa wyciągnie lapę, bo mój wnuczuś nie będzie "robił na roli" tylko się pilnie uczy. Ale ziemię po dziadkach chciałby mieć. Komuna nie zabierała, ale pisowska władza ludowa zabierze. I da mu za to 500 na nie każde dziecko. A wnuki Pana Senatora też nie dostaną ziemi rolnej po jego ojcach bo mu pisowska agencja zabierze.
wiktoria 2016-03-22 19:38:03
@ babka ,jeszcze podziekujesz panu senatorowi i PIS za jego postawę i to nie tylko w kwesti ziemi rolnej , bo na szczęście wszystko idzie w dobrym kierunku w Polsce w dobie rozpadającej się Unii Europejskiej , i jeszcze jedno @babka dopuki zachodnie media będą żle pisać i mówić o Polsce , to mamy pewność że Polska zmieża w dobrym kierunku . Zaobserwuj sobie @babka do czego prowadzi zachodnia tolerancja i demokracja , czy tego chcesz w imię tejże tolerancji . Możesz sobie @ babko chodzic wieczorami , nocami i nikt ci krzywdy nie zrobi , natomiast w zachodnich państwach sami obywatele ograniczyli sobie wolności nie wychodząc nocami bojąc się łomotu od naszych ukochamych i tak serdecznie zapraszanych uciemiężonych imigrantów
rolnik 2016-03-22 19:32:56
Jeżeli nabywca nieruchomości rolnej:
1) w okresie, o którym mowa w art. 2b ust. 1, nie podjął lub zaprzestał prowadzenia gospodarstwa rolnego, a w przypadku osoby fizycznej osobistego prowadzenia gospodarstwa rolnego, w skład którego weszła nabyta nieruchomość rolna,
2) nie wykonuje zobowiązania, o którym mowa w art. 2a ust. 4 pkt 2 lit. c
– sąd, na wniosek Agencji, orzeka o nabyciu własności tej nieruchomości przez Agencję działającą na rzecz Skarbu Państwa, za zapłatą równowartości pieniężnej odpowiadającej wartości rynkowej ustalonej stosownie do przepisów o gospodarce nieruchomościami, chyba że ważne względy gospodarcze, społeczne lub losowe stoją temu na przeszkodzie.
babka 2016-03-22 19:27:48
Do Jano. Szaleju - siku. Gdy dowiedziałam się od radcy prawnego co ta pisowska ustawa szykuje - szlag mnie trafił - siku. I ciebie też trafi - siku - jak skończysz gimnazjum i zrozumiesz co jest szykowane.
Jano sik 2016-03-22 19:12:15
@babka czegoś się najadła?
rolnik 2016-03-22 17:42:03
Art. 2b. 1. Nabywca nieruchomości rolnej jest obowiązany prowadzić gospodarstwo rolne, w skład którego weszła nabyta nieruchomość rolna, przez okres co najmniej 10 lat od dnia nabycia przez niego tej nieruchomości, a w przypadku osoby fizycznej prowadzić to gospodarstwo osobiście.
2. W okresie, o którym mowa w ust. 1, nabyta nieruchomość nie może być zbyta ani oddana w posiadanie innym podmiotom.
rolnik 2016-03-22 17:41:04
Art. 2a. 1. Nabywcą nieruchomości rolnej może być wyłącznie rolnik indywidualny, chyba że ustawa stanowi inaczej.
babka 2016-03-22 17:32:36
Tośmy się doczekali pierwszego senatora Ziemi Pienińskiej. Komuna dziadkowi pola nie zabrała. Ale pisowska władza ludowa zabierze gdy będę chciała wnukowi przekazać to co po dziadku zostało. Pisowska władza ludowa łapę wyciągnie. Tak Panie Senatorze. Dajesz tym przepisom swoją twarz. Ale górale są pamiętliwi.
 • PRACA | dam
  Praca Zakopane. Zatrudnię energiczną KOBIETĘ na stałe (praca całoroczna) do pomocy w sklepie internetowym z odzieżą damską. Praca od pon-pt. Weekendy i święta wolne. 537 165 165
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  PUSTAKI PIANOWE. 18 275 52 72.
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni RECEPCJONISTKĘ - praca w systemie zmianowym, bez nocy. tel. 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl
 • PRACA | dam
  KIEROWCA - KATERING, na stałe lub dorywczo, do karczmy w Białym Dunajcu. 604 44 34 02.
 • PRACA | dam
  KELNERKA na stałe lub dorywczo, do karczmy w Białym Dunajcu. 604 44 34 02.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię RECEPCJONISTKĘ i POKOJOWĄ, co 2-gi dzień, umowa o pracę. Białka Tatrzańska. 608 188 233.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie szuka osoby sprzątanie pokoi, pomoc w kuchni. Praca od zaraz. Bez zamieszkania. Numer tel.:
  Tel.: 784569292, 783997156
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PANIĄ DO GOTOWANIA w pensjonacie (Bukowina Tatrzańska). Praca całoroczna, bez zamieszkania.
  Tel.: 789-111-300
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - ROZLICZENIE RÓWNIEŻ W DREWNIE. 691317098
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKI BEZ BANKU POŻYCZKI BEZ BANKU -tylko dowód osobisty, -bez zaświadczeń, -bez zdolności pożyczkowej. ZADZWOŃ T-533 263 553.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM JEDNORODZINNY W ZAKOPANEM. 605 564 270
 • PRACA | dam
  Biuro rachunkowe w Szaflarach zatrudni NA STAŻ. 600 379 479.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy kierowców kat D.
  Tel.: 693636136
 • PRACA | dam
  Hotel *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: KELNERÓW, KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE. Stabilne warunki zatrudnienia, elastyczny grafik pracy
  Tel.: 507645428
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI NA BAR. ELASTYCZNY GRAFIK, DOBRE WYNAGRODZENIE -
  Tel.: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU MONOPOLOWEGO, na stałe (praca co drugi dzień) - PORONIN i BIAŁY DUNAJEC -
  Tel.: 606 751 351.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA POKÓJ NA DŁUŻEJ, ZAKOPANE, ul. Zamoyskiego. 507 603 112
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY NA STANOWISKO SPRZEDAWCY W KAWIARNI, CUKIERNIA U MAŁGOSI POD SKOCZNIĄ. 504 252 691
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Na podstawie art. 38 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2018.2204 t.j. z późniejszymi zmianami) Wójt Gminy Nowy Targ ogłasza kolejny ustny przetarg nieograniczony na najem lokalu przeznaczonego do organizowania imprez okolicznościowych w miejscowości Waksmund w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Z warunkami przetargu oraz regulaminem można zapoznać się na stronie internetowej: www.ugnowytarg.pl lub w pokoju 206 Urzędu Gminy Nowy Targ.
 • PRACA | dam
  Przyjmę fachowców do pracy na budowie - docieplenia, budowa od podstaw. Zakopane i okolice.
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  Perfekt Isolierung Ltd. Spółka komandytowa zajmująca się Izolacją przemysłową zatrudni do pracy zagranicą. Mile widziane osoby z doświadczeniem jak również do przyuczenia. Możliwość szybkiego wyjazdu i wysokich zarobków. Chętnych prosimy o przesyłanie CV na adres:
  E-mail: biuro@isolierung.pl
  Inne: lub kontakt telefoniczny - 12 268 32 80.
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA I KUCHARZ WYDAJĄCY - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU TEL. +48 22 205 33 10
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2019-10-20 13:07 Wypadki taternicki i nurkowy 2019-10-20 11:40 To był trzeci z kolei rekordowy sezon w historii flisaków 2019-10-20 10:30 Rezydencja Andrzeja Wiśniowskiego 2019-10-20 09:15 Zarażać energią 1 2019-10-20 08:05 Kokoszków i polowanie (na) studenta 3 2019-10-20 07:40 Dawnej melodii czar 2019-10-19 20:35 Marsz dla transplantacji 1 2019-10-19 19:20 Dziyzka, korytko i magiczna siła 4 2019-10-19 18:05 Wielu turystów w Zakopanem. Tworzą się korki 4 2019-10-19 17:59 Zaginął Dawid Karciarz 2019-10-19 16:29 Marsz prezydenta 8 2019-10-19 15:55 20 tys. zł kary za nieskuteczną walkę z zanieczyszczeniem powietrza 3 2019-10-19 14:30 400 razy wszedł na Gerlach. To rekord Polski 7 2019-10-19 13:05 Bawimy się dla Tadzia 2019-10-19 12:05 Nowa odsłona Centrum Edukacji Lotniczej 2019-10-19 10:45 Zakorkowane miasto 6 2019-10-19 09:30 Nowe przepisy. 500 złotych mandatu, gdy nie wykonasz poleceń policjanta 13 2019-10-19 08:00 Niepełnosprawni integrują się na wesoło 2019-10-18 21:31 Przyjęcie niespodzianka 1 2019-10-18 20:34 Strażackie ćwiczenia w Nowem Bystrem 2019-10-18 20:19 Kiedy umiera góral. Część trzecia 2019-10-18 19:35 Krowie wędrowanie i sąsiedzkie utrapienia 11 2019-10-18 18:37 Dziecko potrącone w Bukowinie Tatrzańskiej 2019-10-18 18:30 Farby Dulux Nobiles w sklepie Młotek 2019-10-18 18:09 Oszuści od 3 kubków coraz bardziej bezczelni. Wyrwali mi komórkę, grozili (WIDEO) 15 2019-10-18 17:05 Miłość w Szczawnicy kwitnie 2019-10-18 16:59 Ruch wahadłowy na Bystrem w Zakopanem 3 2019-10-18 16:37 Sesja ślubna tylko w Pieninach 2019-10-18 16:30 Śmigłowiec leci na pomoc na Suchą Przełęcz 2019-10-18 16:11 Nie wkładał karty do tachografu. Jeździł ponad normę 2019-10-18 15:34 Tak wygląda siedziba słowackich ratowników w Pieninach 2019-10-18 15:08 Trzy Korony i Sokolica ze słowackiej strony 1 2019-10-18 14:43 Na Szafranówce w Szczawnicy 1 2019-10-18 14:32 Jedziemy kolejką na Palenicę (WIDEO) 2019-10-18 14:05 Barwy jesieni życia 2019-10-18 13:54 W weekend w Zakopanem Rajd Żubrów. Wystartują Konrad Biela i Bogusław Pokrywka 2019-10-18 13:35 Prezydent Duda pomaszeruje z góralami 3 2019-10-18 12:30 Cicha noc... 2 2019-10-18 12:05 Giewont, Giewont i tylko Giewont 2019-10-18 11:34 Tam, gdzie niebo dotyka gór 2019-10-18 11:13 Ostatnie pożegnanie Kuby 1 2019-10-18 10:28 Z akordeonem z Zębu do Warszawy (WIDEO) 3 2019-10-18 09:27 Przed nami kolejny cudowny jesienny dzień. Zmian w pogodzie nie widać 8 2019-10-18 08:00 Specjaliści w nowotarskim szpitalu i operacje na żywo 1 2019-10-18 07:00 Ocalić od zapomnienia 2019-10-17 21:00 Zgłosił wyborcze fałszerstwo 18 2019-10-17 20:00 Psy zagryzły sarnę 7 2019-10-17 19:49 Październikowy dzień w Tatrach 2019-10-17 19:12 Wielkie Oratoria G.F.Haendla w Zakopanem 2019-10-17 19:01 Korek, kładka i senator 12
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-10-20 12:15 1. Do kary należy doliczyć koszty wynajęcia kancelarii prawnej oszacowane przez Watychę na ponad 10.000 zł Ja też uważam, że za to marnotrawstwo publicznych pieniędzy Watycha powinien zapłacić z własnych pieniędzy i dobrowolnie opuścić stołek burmistrza. 2019-10-20 12:09 2. Miasto powinno zrobić więcej połączeń autobusowych żeby każdy student mógł komunikacją miejską dojechać na zajęcia,to wtedy nie będzie problemu. Skoro nie mają czym dojechać, to muszą samochodami, a że brak miejsc postojowych, to trzeba gdzieś zaparkować. Jeśli w miarę bezpiecznie parkują i nie toruje to przejazdu, to służby i mieszkańcy powinni być bardziej wyrozumiali. 2019-10-20 10:31 3. Społecznicy, których pracodawcą jest Gmina 2019-10-20 10:26 4. Postawić znak - zakaz zatrzymywania się - i po problemie, dla mieszkańców. Problem zostanie i niech myśli uczelnia i miasto. 2019-10-20 09:45 5. Proponuję :za nietrzymanie rąk na kierownicy - kara śmierci. Dla kretynów którzy przyklepali ten idiotyzm-kastracja! Dla idiotów, którzy śmigają 120 po mieście - amputacja kulasów. 2019-10-20 09:41 6. Turyści jadą odmorozić sobie uszy na złość mamie. 2019-10-20 09:38 7. O kosztach można przeczytać na stronie gminy https://czorsztyn.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/podsumowanie-projektu-?moje-i-twoje-dziedzictwo,-miedzypokoleniowa-edukacja? 'W projekcie uczestniczyło 60 dzieci, całkowity koszt projektu to 7200 z czego 5000 to dofinansowanie z FIO małopolska Lokalnie, a 2200 wkład własny niefinansowy KGW Maniowy.' 2019-10-20 09:37 8. Nawet bizonem do zboza by tam przejechał a nie co dopiero karetka czy wozem strażackim ludzie bez przesady każdy ładnie zaparkowal na poboczu 2019-10-20 09:36 9. Termin nie jest zagrożony, oddadzą na koniec października........ 2028.???? 2019-10-20 09:29 10. Zapraszamy wszystkich na Podhale, jest nam bardzo miło was gościć. Zawistni frustraci są zawsze ze wszystkiego nie zadowoleni i nimi proszę się nie przejmować. Aha, zakisiłem kapustę, wbrew temu co twierdzili w Warszawie, że kapusta po 6,5 zł u nas jest po 1,2 zł za kilogram.
2019-10-09 11:56 1. Disel dumny jak paw. 2019-10-07 19:09 2. Mam nadzieje że wójcina i starosta dali za swoje prywatne! 2019-10-05 07:56 3. Cytuje tytul: "Widoki zapierające dech i jesienne zimowity" Widoki zapieraja dech - dobrze. Ale niech mi ktoś wyjaśni w jaki sposób widoki zapieraja zimowity!? 2019-10-03 23:13 4. Tyle chełmow jedną jednostka a inni ???? To tak jak byście na Mikołaja dali prezent jednemu dziecku tacy jesteście modrzy e bodej ta bodej!!! 2019-09-12 08:22 5. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 6. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 7. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 8. piękne 2019-08-25 20:39 9. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 10. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

Album TP

FILMY TP