Reklama

2016-03-22 16:13:12

Reklama

Nowy Targ

Pisowscy parlamentarzyści o ustawie rolnej

Reklama

Reklama

- Naszym wspólnym interesem jest to, by polska ziemia pozostała w rękach polskich rolników - mówiła we wtorek podczas konferencji prasowej w Nowym Targu pisowska posłanka Anna Paluch.

Tematem konferencji - zorganizowanej wspólnie przez Annę Paluch i senatora Jana Hamerskiego - był budzący emocje projekt ustawy Prawa i Sprawiedliwości o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobów Własności Rolnej Skarbu Państwa, czyli tzw. ustawa rolna, ograniczająca możliwości obrotu ziemią.

Parlamentarzyści poruszyli też temat planowanych zmian w ustawie o prawie łowieckim, która przeszła pierwsze czytanie w sejmie.

Więcej - w czwartkowym, papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego.

pd


Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
izi 2016-03-24 08:54:53
Do@rolnik. Bo Ty myślisz że Hamerski albo Paluch wiedzą, co to gnój. Ten za stodołą.
boruta 2016-03-23 20:40:51
Do @wiktoria. Już przy innym komentarzu napisałem ci, że chrzanisz jak w TVRepublika albo Pospieszalski w TVP. Więc zastanów się, bo mi to wygląda na pislamizm.
majachogori 2016-03-23 12:20:05
Ta durna ustawa to bubel prawny. Jak przejdzie w sejmie, to nikt na polskiej wsi nigdy nie zagłosuje na PiS. Żaden chłop, czy rolnik. A potem inna opcja polityczna zrobi nowelizację ustawy i po kłopocie. Trzeba poczekać. Polski chłop jest cierpliwy, przeżył najazd szwedzki, sowiecki, pańszczyznę kościelną, szlachecką, to przeżyje ten bubel prawny, ktory z Agencji Rolnej zrobi największego spekulanta polską ziemią. Prezes Kaczyński nie ma ziemi, nie ma dzieci, kocha tylko kota, a jego siostrzenicy obecny mąż siedzi w więzieniu, bo okradł niepełnosprawnych na 15 milionów. I dlatego prezes nie ma komu przekazać swojej własności i dopuszcza taki bubel prawny, jak ta niedorobiona ustawa.
kierowca 15682 2016-03-23 10:22:19
Dzianisan - nikt ( w tym ja ) nie twierdzi że Trybunał był nieomylny. W sprawie OFE dał ciała dokładnie tak samo jak PO. A nawet bardziej bo powinni orzec zawłaszczenie prywatnej własności za niekonstytucyjne. Nie zmienia to istoty że jest powołany do pilnowania Konstytucji Rzeczpospolitej i żadne partyjniak nie ma prawa go likwidować ( a działania kaczora to w istocie likwidacja Trybunału). I ty musisz naprawdę być partyjny jeśli błędny w odczuciu społecznym wyrok to dla ciebie podstawa żeby popierać niszczenie Trybunału przez partię wybraną przez 19 % narodu. Nawet gdyby byli wybrani przez 100% to nie mają prawa tego robić. Oni ani żadna inna partia. Właśnie dlatego że trybunał może zostać zniszczony przez pisiorstwo w życie moga wejść ustawy o tym że rolnik nie może zapisać bez żadnych problemów ziemi własnemu dziecku, o likwidacji konkursów w służbie cywilnej ( dzięki temu pis może zwalniać kogo chce i w to miejsce z partyjnego nadania wsadzać na stołki partyjnych nieudaczników zupełnie jak wasza ukochana PZPR) i będzie mógł wprowadzać ustawy o których jeszcze nie wiemy a które mogą spowodować że np nie będzie następnych wyborów.
A określanie bolszewikiem kogoś kto pisze że Trybunał jest powołany do ochrony obywateli ( nawet jeśli TK co jakiś czas nie wywiązuje się z tego zadania) świadczy o tym że nie znasz znaczenia tego słowa i nie znasz historii swojego kraju.
Bafia 2016-03-23 10:18:54
A Związek Podhalan co na to? Napiszcie do swojego byłego prezesa - niech wam wytłumaczy co oznacza art. 9 ust 3 pisowskiehj ustawy: "Jeżeli nabywca nieruchomości rolnej:
1) w okresie, o którym mowa w art. 2b ust. 1, nie podjął lub zaprzestał prowadzenia gospodarstwa rolnego, a w przypadku osoby fizycznej osobistego prowadzenia gospodarstwa rolnego, w skład którego weszła nabyta nieruchomość rolna,
2) nie wykonuje zobowiązania, o którym mowa w art. 2a ust. 4 pkt 2 lit. c
– sąd, na wniosek Agencji, orzeka o nabyciu własności tej nieruchomości przez Agencję działającą na rzecz Skarbu Państwa, za zapłatą równowartości pieniężnej odpowiadającej wartości rynkowej ustalonej stosownie do przepisów o gospodarce nieruchomościami, chyba że ważne względy gospodarcze, społeczne lub losowe stoją temu na przeszkodzie.”.
Może Wam powie prawdę.
Dzianisan 2016-03-23 10:11:49
Zgłosiłaś swoje auto do WKU ?Będziemy potrzebować taką terenową dacię to się zwrócimy do ciebie.
uorcyk 2016-03-23 10:01:01
A ciebie już powołali do obrony terytorialnej ? Bo piszesz głupoty jak poparzony elektromagnetycznie;)
Dzianisan 2016-03-23 09:53:58
Trzeba być prawdziwym bolszewikiem by pisać,że TK to jedyna instytucja chroniąca obywateli .Dobry żart,proszę o jeden przykład tej ochrony nie musi to być ten jak nas obronili przed wydarciem pieniędzy z OFE ani ten jak nas obronili przed podniesieniem wieku emerytalnego Może coś przy podatku vat nas obronili?Czekam na te przykłady jak ten relikt powstały za rządów nieboszczki komuny,bolszewii staje w obronie nas zwykłych obywateli.
EdiEd 2016-03-23 09:40:59
Będę szczery. Ludzi to mi nawet nie żal. Wybrali "dobrą zmianę", to niech mają co chcą. Nie żal mi także tych co nikogo nie wybierali. Żal mi tylko naszej unikalnej przyrody, bo zanosi się na to, że wyjdzie z tej Zmiany poobijana. I tylko o to się martwię.
kierowca 15682 2016-03-23 08:18:15
do Dzianisan. A ty co, partyjny? Jaką dobrą robotę???? Bolszewickie zawłaszczenie państwa i rozwalenie Trybunału, jedynej instytucji chroniącej obywateli (także tych pisich) od niedemokratycznych zapędów polityków typu ziobro czy kaczy, ty nazywasz dobrą robotą??? Czy władowanie w 3 miesiące kilkuset partyjniaków ( w większości bez kompetencji) w tym ze swoich rodzin na setki stanowisk w spółkach państwowych i samorządach to też jest "dobra robota"? I nie mów że PO robiła to samo, bo jeśli to robila to w o wiele mniejszym zakresie i jeśli robila to pismiał być dobrą zmianą a nie bolszewikami zawłaszczającymi podbity kraj. A teraz po rozpieprzeniu Trybunału można przepuszczać ustawy typu o ziemi że rolnik nie będzie w pewnych sytuacjach ( wcale nie rzadkich ) sprzedać, kupić albo odziedziczyć ziemi po rodzicach. I nie piszcie że rolnicy siedzą cicho bo już protesty na kilka tysięcy ludzi były w Warszawie, co najwyżej nie pokazali ich w reżimowej TVP. Rolnicy z resztą dopłat nie dostali jeszcze też przez pisiorów i ich łapanie stołków bo za strasznej PO dopłaty w listopadzie mieli na kontach bankowych. Rzeczywiście dobra robota. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć i bredzić coś o dobrej robocie
Dzianisan 2016-03-23 05:56:02
Najwięcej tu do powiedzenia mają ci co w ogóle nie mają swojej ziemi.To podobnie jak kościeliscany,wysprzedawali swoje działki i teraz by mądrze uczyli innych że trzeba zrobić wyciągi,parkingi,nowe drogi oczywiście wszystko po cudzym.
Powtórzę dla lemingów,ja się nie boję tej ustawy.Wiem,że PiS robi dobrą robotę!
rolnik 2016-03-23 00:18:49
A pan senator Hamerski twierdził na spotkaniu, że "nic się nie zmieni" i "ojcowiznę będzie można nabywać bez przeszkód". To znaczy, że nie przeczytał do końca projektu. Jak nie będziesz osobiście "gnoja kidoł" to ci zabiorą.
rolnik 2016-03-22 22:21:57
Sąd, na wniosek Agencji, orzeka o nabyciu własności tej nieruchomości przez Agencję działającą na rzecz Skarbu Państwa... tyle w temacie bracia Górale.
dziadek 2016-03-22 21:55:42
@babka pisze mądrze i rzeczowo. – „Gdy dowiedziałam się od radcy prawnego co ta pisowska ustawa szykuje - szlag mnie trafił.”
Zapewne @babka i ten radca prawny to rolnicy, tfu, tfu, - właściciele ziemi (jakichś ugorów) żeby oszczędzić rocznie około 11 tysięcy i zamiast zusu opłacać krus.
Z raportu NIK wynika, że 40% rolników w krusie to „falsyfikaty rolników.”
Panie Dobosz, używając zwrotu – „ Pisowscy parlamentarzyści…” nadałeś pan ton tym wypocinom które napisałeś. Używając wobec przeciwników politycznych lub osób o innych poglądach określeń pogardliwych lub lekceważących świadczy, że o d@pokracji masz pan pojęcie, ale do demokracji pan nie dorosłeś. A tak nawiasem – przecież partia inteligentnych, wykształconych z wielkich miast w dziedzinie ubezpieczeń społecznych przez osiem lat nie zrobiła nic, dalej to wszystko jest rodem z prl-u . W jakim stanie jest obecnie zus i krus można sprawdzić. Co do ceny ziemi, jeśli w Polsce będzie się opłacało produkować żywność, to i ziemia będzie w cenie.
Taka wiadomość z przed trzech miesięcy, - z eksportera wieprzowiny staliśmy się importerem.
Smacznej polskiej szynki z holenderskiej świni życzę.
Coby ino z tego sracki nie było.
babka 2016-03-22 21:53:36
Do Fibi... zainteresowani nic nie pisza bo gnój kidają. A radyjo Maryjo im o złodziejstwie nie powie... Jak im zaczną majątki zabierać to bedzie kwik... jako u Wos w chlywku. Ino bedzie za późno na cytanie, pisanie a i myślenie...
Logos 2016-03-22 21:47:04
W gminach trwa akcja. Aby zdążyć przed majem. Dobra zmiana :))))))))
landys 2016-03-22 21:33:16
Ciekawe czy PiS zacznie sprawdzać kto posiadający ziemię ją uprawia .
Jak stwierdzi ,że nie , to przejmie tą ziemię Państwo. Oczywiście za godną opłatą ;) I nic do tego już nie będzie miało prawo własności i dziedziczenia . PO ebało się już chyba teraz pisowi od władzy :)
Ale przynajmniej nie będzie już nieużytków :)

@ana, u Tadka w Toruniu już można od dawna chodzić wieczorami i nocą po ulicach bez obawy na jakiekolwiek zagrożenie . Zrobił tam porządek . I wszyscy mieszkańcy są tam zadowoleni . A to ,że ma całe miasto w kieszeni to inna sprawa :) Godzą się na to . To chyba im dobrze . :)
Fibi 2016-03-22 21:23:58
Dzieci i wnuczki niek jesce pockajom na majontki , zdonzom jesce sprzedać...nawet razem z babkom.. :)
Fibi 2016-03-22 21:20:13
Najwięcej mają ci do powiedzenia w sprawie ziemi co nie mają nawet pod zająca :)
Najwięcej ryczą/ kwiczą ci co znowu ich ciemne interesy zostały pokrzyzowane . Pokupowali za bezcen ziemię liczyli na szybkie zyski sprzedając zagranicznym. A tu teroz klops, chciało by się pocowboić a tu trzeba krowy będzie doić :) Dopa zbita, cza gnoj kidać :)))
Tak straszycie, tyko dziwnie,że sami zainteresowani, czyli potencjału rolnicy nic nie protestują, więc sier....ć i nie siać zamętu.
babka 2016-03-22 21:05:42
Do wiktoria cyt. "mażysz o ubogacaniu twojej kultury" - bezcenne.
wiktoria 2016-03-22 20:38:33
@ ana wybacz, tatuś nie żyje i niggy nie miał samochodu ja natomiast mam prawo jazdy i fajne autko , i chodzę sobie po Nowym Targu wieczorami z przyjaciółkami , niky nas nie molestuje , a kochana tyłeczki mamy ladne , ale ty mażysz o ubogacaniu twojej kultury , i masz do tego prawo i to jest demokracja
EdiEd 2016-03-22 20:29:21
Mam nadzieję, że @wiktoria stanie przed rolnikami kiedy ich ziemia stanieje o połowę z powodu ograniczeń w jej obrocie, kiedy banki nie dadzą im kredytów na traktory pod zastaw tej taniej ziemi i powie im, że to wszystko po to, żeby imigranci z bombami nie szwendali się po ich taniej ziemi...
ana 2016-03-22 20:16:01
A kto jak nie Ziobro i Rydzyk skarżył sie tez na Polskę ???... chodzić wieczorami bez obawy??... ha ha ha.... chyba na Marsie ...a ustawę tę rolną mozna wytłumaczyć tak ... tatuś. @wiktorii chce podarować jej samochód ale to państwo oceni czy Wiktoria potrafi nim jeździć bo jak nie to po schedzie 😃
pinć 2016-03-22 20:06:04
Poseł Paluch, poseł Pawłowicz, Kaczyńskiemu - to się w sumie nie ma co dziwić - dzieci nie mają to im wszystko jedno - co im zależy co się stanie z ojcowizną. Ale senator Hamerski ma chyba dzieci i wnuki... chyba, że już im wszystko poprzepisywał.
babka 2016-03-22 19:54:42
Do wiktoria - a co to ma wspólnego z dwoma hektarami po moim dziadku, po które pisowska władza ludowa wyciągnie lapę, bo mój wnuczuś nie będzie "robił na roli" tylko się pilnie uczy. Ale ziemię po dziadkach chciałby mieć. Komuna nie zabierała, ale pisowska władza ludowa zabierze. I da mu za to 500 na nie każde dziecko. A wnuki Pana Senatora też nie dostaną ziemi rolnej po jego ojcach bo mu pisowska agencja zabierze.
wiktoria 2016-03-22 19:38:03
@ babka ,jeszcze podziekujesz panu senatorowi i PIS za jego postawę i to nie tylko w kwesti ziemi rolnej , bo na szczęście wszystko idzie w dobrym kierunku w Polsce w dobie rozpadającej się Unii Europejskiej , i jeszcze jedno @babka dopuki zachodnie media będą żle pisać i mówić o Polsce , to mamy pewność że Polska zmieża w dobrym kierunku . Zaobserwuj sobie @babka do czego prowadzi zachodnia tolerancja i demokracja , czy tego chcesz w imię tejże tolerancji . Możesz sobie @ babko chodzic wieczorami , nocami i nikt ci krzywdy nie zrobi , natomiast w zachodnich państwach sami obywatele ograniczyli sobie wolności nie wychodząc nocami bojąc się łomotu od naszych ukochamych i tak serdecznie zapraszanych uciemiężonych imigrantów
rolnik 2016-03-22 19:32:56
Jeżeli nabywca nieruchomości rolnej:
1) w okresie, o którym mowa w art. 2b ust. 1, nie podjął lub zaprzestał prowadzenia gospodarstwa rolnego, a w przypadku osoby fizycznej osobistego prowadzenia gospodarstwa rolnego, w skład którego weszła nabyta nieruchomość rolna,
2) nie wykonuje zobowiązania, o którym mowa w art. 2a ust. 4 pkt 2 lit. c
– sąd, na wniosek Agencji, orzeka o nabyciu własności tej nieruchomości przez Agencję działającą na rzecz Skarbu Państwa, za zapłatą równowartości pieniężnej odpowiadającej wartości rynkowej ustalonej stosownie do przepisów o gospodarce nieruchomościami, chyba że ważne względy gospodarcze, społeczne lub losowe stoją temu na przeszkodzie.
babka 2016-03-22 19:27:48
Do Jano. Szaleju - siku. Gdy dowiedziałam się od radcy prawnego co ta pisowska ustawa szykuje - szlag mnie trafił - siku. I ciebie też trafi - siku - jak skończysz gimnazjum i zrozumiesz co jest szykowane.
Jano sik 2016-03-22 19:12:15
@babka czegoś się najadła?
rolnik 2016-03-22 17:42:03
Art. 2b. 1. Nabywca nieruchomości rolnej jest obowiązany prowadzić gospodarstwo rolne, w skład którego weszła nabyta nieruchomość rolna, przez okres co najmniej 10 lat od dnia nabycia przez niego tej nieruchomości, a w przypadku osoby fizycznej prowadzić to gospodarstwo osobiście.
2. W okresie, o którym mowa w ust. 1, nabyta nieruchomość nie może być zbyta ani oddana w posiadanie innym podmiotom.
rolnik 2016-03-22 17:41:04
Art. 2a. 1. Nabywcą nieruchomości rolnej może być wyłącznie rolnik indywidualny, chyba że ustawa stanowi inaczej.
babka 2016-03-22 17:32:36
Tośmy się doczekali pierwszego senatora Ziemi Pienińskiej. Komuna dziadkowi pola nie zabrała. Ale pisowska władza ludowa zabierze gdy będę chciała wnukowi przekazać to co po dziadku zostało. Pisowska władza ludowa łapę wyciągnie. Tak Panie Senatorze. Dajesz tym przepisom swoją twarz. Ale górale są pamiętliwi.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM JEDNORODZINNY W ZAKOPANEM. 605 564 270
 • PRACA | dam
  Poszukuje osób (mile widziane studentki) do pracy w Solarium-Zakopane.Praca stała, zmianowa do ustalenia. tel
  Tel.: 699245555 godz. 10-17
 • PRACA | dam
  Poszukuję Pani w wieku do 60 lat, do załatwiania codziennych spraw osobistych, 2-5 razy w tygodniu, jak pomoc przy zakupach, drobne sprawy domowe, itd. Centrum Zakopanego.
  Tel.: 182066877
  E-mail: uniproff@wp.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi przewozowe z wykorzystaniem samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow
  Tel.: 694601628
 • POŻYCZKI
  WAKACJE Z KASĄ ,WAKACJE Z KASĄ, WEŹ POŻYCZKĘ NA SWOJE WAKACYJNE PLANY !! DUŻE KWOTY. T-500 072 678.
 • POŻYCZKI
  CHWILÓWKI, CHWILÓWKI, CHWILÓWKI. TYLKO DOWÓD. T-694 567 002.
 • POŻYCZKI
  ZMNIEJSZ SWOJE RATY I POCZUJ FINANSOWĄ ULGĘ !!! ZADZWOŃ DO BIURA I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE. T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Piekarza
  Tel.: 601086310
  E-mail: biuro@pekarnia-lapszanka.pl
  WWW: Zielona, 71
  GG: Ludżmierz
  Inne: Andrzej
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Białka Tatrzańska-biura, gabinety, usługi, lokale - lokal 150m do adaptacji możliwość podziału 50zł/m2
  Tel.: 501321709
  E-mail: helenastopka@gmail.com
 • PRACA | dam
  Praca dla pełnoletnich osób w środa 17.07 od 10:00-18:00. Przenoszenie mebli, prace porządkowe. Stawka 200 zł. Tel.
  Tel.: 692 987 940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86. www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  KUCHARKA co drugi dzień - Zakopane
  Tel.: 600712721
  GG: Zakopane
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym: - działka ewid. nr 4188/340 o pow.: 0,0724 ha, objęta KW nr NS1T/00050221/4 położona w Łopusznej, przy ul. Gorczańskiej. Cena nieruchomości: 50 000 zł netto plus podatek VAT.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE zatrudni doświadczoną FAKTURZYSTKĘ. 602 759 709
 • PRACA | dam
  DO GABINETU KOSMETYCZNEGO w Zakopanem szukam STYLISTKI PAZNOKCI lub PANI, KTÓREJ PASJĄ JEST STYLIZACJA PAZNOKCI, z możliwością przyuczenia w zawodzie kosmetyczki. Praca od poniedziałku do piątku. Warunki do uzgodnienia. EWENTUALNIE PODNAJMĘ WYPOSAŻONE STANOWISKO DO STYLIZACJI PAZNOKCI. Tel. 600801308
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  FOTOGRAFIA, STRONY WWW.
  Tel.: Tel: 731 155 745
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  TOYOTA AURIS 1.4 D4D 2007, ZADBANY, SALON Polska, 2 właściciel, BEZWYPADKOWY 13500 zł 792 184 509
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE ZATRUDNIĘ POMOC KELNERSKĄ, KELNERKĘ. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP Samochodów za GOTÓWKĘ. Osobowe, dostawcze. KAŻDA marka.
  Tel.: 512700770
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Sprzedawcę w serwisie samochodowym (obsługa klienta), możliwe douczenie, etat. Czarny Dunajec
  Tel.: 508314117
  E-mail: biuro@fudala.com.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-07-16 22:01 Tajemnice rodziny Zanussich 2019-07-16 20:57 Nowa wieża na Radziejowej 2019-07-16 19:41 Elektroniczna kolejka w wydziale komunikacji 4 2019-07-16 19:20 Jak się bawić to tylko w Maniowach 2019-07-16 18:32 Dziura w moście na Krupówkach naprawiona 2 2019-07-16 17:54 "Gazda czy pon?". Portret górali podhalańskich - promocja książki 1 2019-07-16 17:16 Droga do Dłubacza, skarbnika Dłubacza 2019-07-16 16:49 9-letni chłopiec ranny na rowerze w Pieninach 1 2019-07-16 16:30 Kto zostanie Dobroczyńcą TPN? 5 2019-07-16 16:17 Zatrucie pokarmowe w Tatrach 4 2019-07-16 16:17 Mistrzostwa Polski w Trialu w Nowym Targu 2019-07-16 15:37 Dziś przed nami pełnia i częściowe zaćmienie Księżyca 1 2019-07-16 14:55 Happysad w Krynicy! 2019-07-16 14:20 Przechodzą przez stare pasy, jest niebezpiecznie 2 2019-07-16 12:56 Pijany turysta, którego ratował TOPR opuścił komendę policji (WIDEO) 3 2019-07-16 12:18 Krupówki niemal z lotu ptaka (WIDEO) 5 2019-07-16 11:18 Wypadek na zakopiance. Ciężarówka zderzyła się z 2 samochodami 1 2019-07-16 09:43 Gad w ogródku. Akcja strażaków w Poroninie 7 2019-07-16 07:59 Nowe parkometry w Zakopanem 4 2019-07-15 21:59 Festyn Strażacki w Szaflarach. Druhowie na medal 1 2019-07-15 20:59 Kosze w Zakopanem powinny być zabezpieczone 2 2019-07-15 19:54 Zadudoj dudosku na moim sałasku 2019-07-15 19:52 Można stylowo i ze smakiem? Można 8 2019-07-15 18:47 Pożar busa w Leśnicy 2019-07-15 18:32 Motocyklista z Poronina, który spowodował wypadek był pijany 4 2019-07-15 18:27 Tragedia na Kołowym Szczycie. Nie żyje taternik 2019-07-15 17:26 Motocykl wywrócił się na drodze na Cyrhlę. Szosa zablokowana 1 2019-07-15 17:13 Na Krupówkach ruch umiarkowany, korki przy wjeździe do Zakopanego 2019-07-15 16:18 Pożar w Nowym Targu 2019-07-15 16:01 Ratownicy TOPR przetransportowali pijanego turystę. Miał 1.8 promila (WIDEO) 10 2019-07-15 15:59 Podhalańskie mażoretki mistrzyniami Europy! 2019-07-15 15:05 W Ochotnicy bawiły się tłumy 7 2019-07-15 14:00 Niebieski ratownik. Policjant pomógł rannej kobiecie 3 2019-07-15 12:57 Ogrodnik z marihuaną 2019-07-15 12:46 43-latek utonął wczoraj w Dunajcu 2019-07-15 11:59 Na stacjach benzynowych tankują pociągi 3 2019-07-15 11:59 Pięć biegów w kilka godzin. Zapisy trwają 2019-07-15 10:45 Śmieci do worka i na drzewo 2019-07-15 10:30 Broniąc wolności słowa 1 2019-07-15 09:30 Piękności obory (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-15 08:01 Okulary znalezione w lesie w Zakopanem 2019-07-14 21:28 Puchar Solnego Szlaku w Orawce 2019-07-14 20:25 Śmieci, korki, ławkowe legowiska 5 2019-07-14 19:10 Krupówki: dziecko w potoku 29 2019-07-14 18:49 Mężczyzna zginął w nurcie Dunajca 1 2019-07-14 17:41 W poniedziałek poprawa pogody, ale upałów nie widać 2019-07-14 17:00 Motocyklowy ślub na Krupówkach 4 2019-07-14 16:25 Związek Podhalan świętuje (GALERIA ZDJĘĆ) 11 2019-07-14 16:01 Redlin wystąpił na Bani (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-14 15:30 Impuls odwiedził Zakopane 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-07-16 22:16 1. Jednego tylko natrze i przegoni w krzaki, albo i nie, jak nie zdąży. Drugiego tak osłabi, że ustać nie może, a co dopiero przez góry iść. 2019-07-16 21:52 2. Nareszcie, to był urząd dla którego RODO nie miało znaczenia wołali po nazwisku. Wielki mi urząd nie świecił przykładem. 2019-07-16 21:20 3. GOLASY BEZ KASY Z LOTU PTAKA. 2019-07-16 21:09 4. @asdfgh mozesz to rozszerzyc bo nie rozumiem? 2019-07-16 20:33 5. Oscypek z żurawiną ;-) 2019-07-16 20:29 6. Petentami? Klientami? Nie wiem. Wiem na pewno ze dla pewnej urzędniczki pracującej tam od wielu lat wszyscy jestesmy intruzami na ktorych mozna "wydrzeć mordę" ot tak bo ja skazali na pracę tam. Coś mnie strzela jak trafiam akurat na ta "Panią". Serdecznie nie pozdrawiam Pracuje w tym wydziale jeszcze kilka osób, przesympatyczni i chętnie pomagający ludzie. Serdecznie pozdrawiam ;) 2019-07-16 20:25 7. Podczas zeszłotygodniowej wielkiej konwencji PiS w Katowicach pierwszym punktem, na którym się skupiono, była ochrona zdrowia Polaków i szumna zapowiedź przeznaczania na ten cel 6 proc. PKB. Tym, którzy mają słabą pamięć, przypomnieć należy, że PiS doszło do władzy w 2015 r., postulując właśnie zwiększenie wydatków na zdrowie z 4,7 do 6 proc. PKB. Drugi raz próbuje więc nam wcisnąć ten sam kit. Na leczenie np. raka szyjki macicy łatwiej niż w Polsce dostać się w Korei Północnej, Mongolii czy Sudanie, daje to zwykle wiadomy efekt, - cmentarz. 2019-07-16 20:18 8. Czytam ten artykuł kilka razy i nie mogę dojść do tego w czym ma pomóc ten automat. Ok, sam pomysł nie jest aż taki zły (pomijam fakt, ze ktoś rano wejdzie i od razu pobierze 10 biletów i odsprzeda). Ale jak ma to rozładować kolejki skoro liczba obsługiwanych jednocześnie osób się nie zmieni? Przybyło pracowników? 2019-07-16 19:59 9. kolejny urząd dla którego jesteśmy klientami a nie petentami ? 2019-07-16 19:56 10. Niezwykle rzadka choroba zadka.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP