Reklama

2016-04-27 00:39:44

Oświadczenie po emisji programu Superwizjer TVN

Reklama

W dniu 26 kwietnia 2016r. telewizja TVN wyemitowała program Superwizjer dotyczący transportu konnego do Morskiego Oka.

Już 30-sto sekundowa zapowiedź i tytuł „Kiedy skończy się dramat koni z Morskiego Oka?” zdradzały, jaki przekaz zawarty będzie w programie.

Pierwsze przymiarki do powstania materiału o koniach z Morskiego Oka reporterzy TVN robili już na początku roku. Prowadzone były wywiady z fiakrami oraz wybranymi nabywcami koni wycofywanych z trasy do Morskiego Oka. Później prace nad programem utknęły w martwym punkcie.

W pierwszych dniach kwietnia otrzymaliśmy informację, że osoby, które zakupiły konie od członków Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka są nękane wizytami i telefonami przez dziennikarzy TVN oraz przedstawicieli organizacji prozwierzęcych (również w osobie pani Anny Plaszczyk z organizacji VIVA!). Okazało się, że przygotowywany kilka miesięcy wcześniej materiał „wyszedł za dobrze” i trzeba było go odpowiednio „podkoloryzować”, żeby zwiększyć słupki oglądalności.

Spośród kilkudziesięciu osób, do których dotarli reporterzy Superwizjera ogromna większość chwaliła konie, które odkupili od fiakrów z Morskiego Oka. Ale tego już nie pokazano w reportażu,  którego przekaz był bardzo wyraźny i trudno nie odnieść wrażenia, że powstał on „na zlecenie”.

Co zobaczyliśmy w programie?

 • stare, archiwalne nagrania sprzed kilku lat, chwytające za serce zbliżenia i wciąż te same kadry, którymi ciągle posługują się organizacje prozwierzęce,
 • powtarzane w kółko nieprawdziwe hasła o tym, jak chore i zaniedbane są nasze zwierzęta, czego nie potwierdzają robione regularnie badania przez specjalistów w dziedzinie hipologii,
 • głównie wypowiedzi osób przeciwnych transportowi konnemu do Morskiego Oka – trudno powiedzieć, że w równym stopniu pokazano opinię obu stron,
 • choć reporterzy dotarli do wielu osób, które zakupiły od nas konia – ich wypowiedzi nie zostały zacytowane. Rozmawiano za to z sąsiadami lub rodziną osoby, która rzekomo miała konia kupić, ale reporterzy nie zadali sobie już trudu, aby opublikować rozmowę z samym zainteresowanym,
 • na końcu zobaczyliśmy płacząca Anna Plaszczyk ze łzami spływającymi po policzkach, która ubolewa nad losem koni – idealny obrazek, który ma na celu emocjonalne nacechowanie materiału.

Najbardziej zadziwiające są dla nas wypowiedzi Jana Czernika, którego „występem przed kamerą” dziennikarze TVN ubarwili program. Jest to osoba dobrze znana zakopiańskiej policji. Człowiek, który żyje w ciągłym sporze z sąsiadami, nękając swoimi zaczepkami również przypadkowych przechodniów. Interwencje funkcjonariuszy komisariatu w Bukowinie Tatrzańskiej w jego domu to codzienność. W stosunku do tego człowieka były i są prowadzone postępowania sądowe, a w mediach przeczytać mogliśmy o wyrokach skazujących.

Jan Czernik nigdy nie był członkiem Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka i nigdy nim nie zostanie. Świadczył wprawdzie usługi transportowe na trasie Palenica – Włosienica, ale stracił licencję za rażące naruszenia regulaminu.

W opinii Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka Pan Jan Czernik nie jest wiarygodny, a jego osoba nie jest w żaden sposób reprezentatywna dla mieszkańców Bukowiny Tatrzańskiej i przewoźników. Jan Czernik na różne sposoby stara się o ponowne świadczenie usług na trasie do Morskiego Oka, jednak w naszej opinii jego obecność tam mogłaby być zagrożeniem dla licznej grupy turystów podążających każdego dnia w ten piękny zakątek Tatr.

Andrzej Mąka
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przewoźników
do Morskiego Oka z Gminy Bukowina Tatrzańska

Zainteresowanych odsyłamy do poniższych artykułów:

Bukowina: Sąd aresztował najtwardszego górala na Podhalu
http://24tp.pl/index.php?mod=news&id=13649

Najtwardszy góral skazany
http://24tp.pl/index.php?mod=news&id=16564

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Andrzej z Trójmiasta 2016-06-03 16:01:41
Przesyłam serdeczne pozdrowienia z nad morza dla Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka
Trzymajcie się twardo razem i nie dajcie podejść pseudoekologom chcącym wpuścić do Morskiego - mafię meleksową.
Z mafią tą mamy do czynienia codziennie w naszych nadmorskich miastach. Ciągłe wojny, podpalenia pojazdów i bitwy między konkurującymi o klientów firmami-mafiami meleksowymi to problem i wstyd północy Polski.
Nie dajcie się kłamczuchom ekologom. To mafia chce kasy. Wasze konie przeszkadzają mafiom meleksowym.
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kierowcy-meleksow-pobili-sie-o-klienta-n102262.html
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Meleksowa-wojna-w-Gdansku-n59863.html
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kontrola-meleksow-w-centrum-Kolejna-odslona-walki-przewoznikow-n92521.html
drwal 2016-06-02 22:52:34
Oglądając TVN już w tytule można było zauważyć stronniczość na rzecz animalsow. Następna sprawa jest dlaczego nie pokazali materiału nabywców którzy chwalili przejęte konie z MOK a tylko tych którzy albo mówili że ich nie mają albo ich sąsiedzi. A opinie o ciężkiej pracy koni kacabaji który lądował większą ilość osób przeciazajac wozy i był dość często oczerniany przez p.Czerska o znęcanie w raz z synami nad zwierzetami no jak dla mnie mało wiarygodne pozdro górale trzymajcie się a tym co pisze że jesteście pseudo to życzę powodzenia zydy na naszej polskiej ziemi!
sandomierzanin 2016-06-02 09:18:47
w tatrach bywam od ponad 35 lat,wiele widziałem ,ale dajcie już spokój ludziom i koniom. każdy widzi że konie pracujące w drodze do morskiego oka,to typowe konie pociągowe,stworzone i przysposobione do ciężkiej pracy.zdarza się że czasami koń padnie przy pracy,ale czy nie bywa też tak że przy pracy umiera człowiek na wylew,zawał ,udar czy ginie w wypadku przy pracy.
janowski1 2016-05-30 18:56:16
Nie chodzi o konie tylko o interes - TVN to lewusy jak reszta wspierająca interesy twórców komunizmu z koniomeleksami włącznie . Od pewnego czasu uprawia się medialną propagandę by ograniczyć dochody mieszkańcom i tym sposobem zmusić nas do poddaństwa ekonomicznego . Nawet durnymi prognozami pogody odstraszając turystów , ( zamykaniem tras narciarskich Gubałówka , Nosal , sprzedaż PKL , budowa gigantycznych obiektów nie zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego - niska intensywność usług turystycznych - wiecie o kogo chodzi - wybrani mogą , to są te przywileje bezkarności ) to samo dzieje się we Włoszech - szukają miejsca dla siebie w europie na trupach ekonomicznych gojów . Wszystko do tego zmierza , nawet z ograniczeniem prawa własności , wymyślaniem coraz to nowych danin i opłat , ostatnio podatkiem od dachów , gigantycznymi karami za wycinkę drzew będących prywatną własnością . Trzeba być kompletnym idiotą by tego nie widzieć , albo członkiem wybranego narodu z przywilejami , albo też ich przydupa..... m . Wiecie co to przywileje Kaliskie ? Jak pójdzie tak dalej to będziemy obciążeni przywilejami Zakopiańskimi dla wybranych - właściwie to już jesteśmy - ( demokracja dla wybranych ) . Tym sposobem wplata się w kulturę Góralską INTEGRACJĘ -na prawach poddanych Górali .
Ruda i Płaska 2016-05-15 11:11:44
nie strasz nie strasz bo się zesrasz
landys 2016-05-15 11:09:29
Kacapie to oskarż jawnie Superwizjer, że kłamie.
Zobaczymy wtedy jakie ty bzdury tu piszesz. :))))))
Kapacaja 2016-05-15 02:17:26
Aniu to już nie no pasaran a teraz oberek? Bzdury piszesz znów.
oberek 2016-05-15 01:32:02
kacapie czy jakoś tam. Superwizjer i jego dziennikarze dobrze wszystko sprawdzili, dlatego wyemitowali program w telewizji. Pokazali prawdę i nikt tego nie jest wstanie podważyć i nikt ich nie podał do sądu , że kłamali.
Najtwardszy Góral na Podhalu to jest prawdziwy Góral.
A co Ci tu nadają na niego to nie górale tylko pseudo górale którzy mu zazdroszą odwagi i boją się teraz, że mogą stracić kasę. Wystarczy jak ktoś policzy ile wozacy mogą zarabiać a ile deklarują, że zarabiają.
Za taką kasę to by swoich ojców zaprzęgli do tych wozów pewnie. A tak to zamęczają te konie.
kapacaja 2016-05-14 08:28:35
wypadł wiarygodnie, ale kłamał w każdym zdaniu. Babo! Zrozum! Straciliście całkowicie wiarygodność opierając się na słowach tego rozrabiaki
uorcyk 2016-05-14 06:13:50
Pan Jan wypowiadał sie jako osoba która wykonywała przewozy na trasie do moka. Od kuchni . A ze wypadł bardzo wiarygodnie to próbuje sie wyciągać inne tematy dla odwrócenia uwagi . Od czego ? Ze w sezonie 6 kursów dziennie dawało w 2009 trzy tysiące cZyli Około 30 tysięcy miesięcznie? Reszta jest oczywista równie...
dociekliwa 2016-05-12 21:32:11
Oprócz autorytetu w postaci najtwardszego górala obrońcy koni próbują werbować w swoje szeregi osoby znane...i tak pani Gessler która broniła koników z MO najpierw jechała nimi przy otwarciu swej restauracji i jakoś nie było jej żal że przypocone,że troszkę wystraszone... a ostatnio o czym przeczytałam zeżarła piękną świnkę morską.Oj obłuda...
z boku 2016-05-10 20:21:55
I tak cichaczem przeszlas obok I nie odpowiadasz na konkretne pytanie??
uorcyk 2016-05-10 16:20:34
a ja tylko przypominam, ze dzisiaj w uwaga tvn o 19.50 jest ten program powtarzany.
z boku 2016-05-10 15:50:28
cytat,,na Służewcu sa przeciez weterynarze zawodów to -powinni zglosic ewentualne nieprawidlowosci ??. W MO tez sa weterynarze wynejeci przez oszolomow I co?? Najlepsi najsprawiedliwsi posiadajacy nieograniczona wiedze na temat koni (mniejsza oczywiscie niz najmundrzejso) ale tylko do czasu tacy byli(Taka byla) Nie potwierdzila oszczerstw wymienionych I zostala wywalona na zbity pysk( podobno nie otrzymala zaplaty nawet ,to sa takie moje daleko idace wnioski). Dlaczego?? Dlaczego twierdzisz ze jezeli na Sluzewcu weterynarze nie zglaszaja uwag to jest dobrze a w MO stwierdzja ze wszystko jest w normie a ty dalej twierdzisz ze jest zle?? Czy dlatego ze Sluzewca sie boisz czy dlatego ze w MO jest kasiora do wydojenia od meleksiarzy??
Zim 2016-05-10 09:39:54
dobrze ze pomagają zwierzętom i tu wielki szacun dla nich. Widzialem kiedyś film jak na torach traktują konie i do jakiego wysiłku zmuszają to masakra! na sluzewcu koń skręca sobie kark ale jakoś A.P nad nim, ani żadnym zameczonym na torze morderczym wysiłkiem nie roni łez
oberek 2016-05-09 11:58:21
No to @arab masz odpowiedź od uorcyka :)
Anonimy to każdy potrafi pisać i kłamać do woli :)

@uorcyk dlatego napisałem tamtemu @?, że jak ma jakieś niusy i dowody na temat Służewca, to niech to zgłosi gdzie trzeba :)
uorcyk 2016-05-09 07:08:05
@arab.- ttonz nigdy nie otrzymał takiego zgłoszenia - poza anonimowymi opowieściami na forum albo podczas badań koni w moku jeden z fotoreporterów który nienawidzi animalsow- insynuował coś NT koni do zrywki pracujących w lesie. Na mój wniosek żeby zamiast ogólników podał konkretne przykłady Np bicia zwierząt czy tp. Już nie był w stanie nic konkretnego wskazać. Podobnie robiszto ty i wyłącznie w celu manipulacji i relatywizowania - aby rozmydlić problem zamiast go zalatwic
uorcyk 2016-05-09 00:22:06
@? najpierw to trzeba by zeby udowodnili te wydumane "krzywdy". I znowu pomawianie i chamskie dokuczanie- tylko na tyle cie stać?

@oberek- na Służewcu sa przeciez weterynarze zawodów to -powinni zglosic ewentualne nieprawidlowosci ??
arab 2016-05-09 00:07:08
"zgłoś się od jakiejś organizacji broniących prawa zwierząt"

Wiele razy "zgłaszano" się z tym do organizacji broniących prawa zwierząt, choćby nawet i tutaj. Zarówno BCz, jak i AP mają to jednak w "poważaniu". Nawet i ty kpiąc i drwiąc sobie z nieszczęścia zwierząt..... ech. Już nawet nie chce mi się KOŃczyć :-(
oberek 2016-05-08 22:58:44
@? znasz się na temacie koni na Służewcu to się nimi zajmij i idź z tym do TVN-nu :)
Albo zgłoś się od jakiejś organizacji broniących prawa zwierząt. Nikt Ci nie broni tego robić.

Ps. I gdzie jest to wojowanie z góralami i katolikami w Superwizjerze? Program był o koniach z MO a nie o góralach i katolikach.
? 2016-05-08 22:22:32
Bardzo często u koni na torach uszkadzane są bierne narządy ruchu; ścięgna, więzadła, stawy, pomijając łamanie kończyn. Praktycznie takie kontuzje można zaleczyc, ale nie wyleczyć, dlatego zwierzęta nigdy nie wracają do poprzedniej sprawności i są eliminowane z torów.
@uorcyk, lub może @oberek wiedzą czego przedsionkiem dla sportowego konia jest wykluczenie go z zawodów -i tu prosimy o głębszą analizę tej kwestii....
tylko nie ściemniajcie proszę, że koniki te dożywają później starości i prowadzą rajski żywot
Kilka przykładów:
Słynny polski dżokej (pominę nazwisko) dostawał rocznie 10 koni - z dwóch robił super skoczków, a reszta trafiała do rzeźni.
Nieszczęścia chodzą po ludziach jak też po koniach - W zeszłym roku koń dostał zawału podczas biegu na torze wyścigowym - co jest uwidocznione na filmie(@uorcyk - o zgrozo!to nie jest film o fiakrach!)
Skoki, prędkość, nierówne podłoże, przemęczenie stwarza ogromne ryzyko kontuzji nagłych i ciężkich u koni; WKKW, skoczków, wyścigowych. Niezgrabne lądowanie po skoku czy niepewny krok na nierównym podłożu nie raz skutkuje zerwaniem ścięgna lub więzadła.
Proszę uorcyko- i oberekopodobni nie mydlić ludziom oczu, bo nie wszyscy są laikami w tym temacie. Ktoś kto widzi problem koni z MOka a nie widzi problemu koni na torach, temu nie lezy na sercu dobro zwierząt...więc o co ten bój z góralami? Nie jest tajemnicą, że obrończynie zwierząt mocno irytuje spora ilość katolików w tym regionie, z czym zresztą panie zbytno się nie kryją
Nie jestem z kręgu nękanych przez was ludzi, ale obserwuję (i nie tylko ja) wasz proceder i szczerze przyznam, że podziwiam górali za ich świętą cierpliwość, która pewnie też ma swoje granice.
@uorcyk - jak ci górale zaczną liczyć krzywdy, które doznali od ciebie to żadna operacja nie pomoże, a uraz to ty masz ale ..... nie miej do nikogo żalu, bo co sobą reprezentujesz taką jesteś, a intrygi to twoja karma jak chleb powszedni :/
Abeto 2016-05-08 10:33:38
Nooo, nie gadaj że to odkryłeś dopiero teraz.
cyklista 2016-05-08 10:27:08
Tak czy inaczej zaplątałeś się we własne sidła, a myślałeś, że jesteś szczwanym lisem.
Abeto 2016-05-08 10:22:21
Jak grzecznie odpisujesz to nikt ci postów nie kasuje.
cyklista 2016-05-08 10:16:18
Abeto, to już dzisiaj nie "Hał,hał,hał" . A mówiłem Ci, nie należy laptopa kłaść na kolanach, bo może to się przykro skończyć.
Corba 2016-05-08 09:28:20
Że też ci się nie znudzi ,codziennie szczekać do uorcyka.
cyklista 2016-05-08 09:18:04
" kto kierował nielegalnym zgromadzeniem zwolennikow transportu konnego?? "

Beaciu, ja znam odpowiedź na Twoje pytanie. To groźny podhalański gangster, noszący ksywę SCHODY.
uorcyk 2016-05-08 09:05:26
@? a pomyslałes o tym, ze w wyniku pobicia i uszkodzenia przednich krzyżowych wiezadeł - mam ograniczone mozliwosci poruszania się? leczenie zachowawcze po takich urazach trwa około 1 1/2 roku, wiec krzywda jakiej doznałam jest DUŻA. A i operacji nie wyklucza się, na dodatek .

Moze gdybys doznał podobnego urazu to bys zrozumiał w czym rzecz...A kto kierował nielegalnym zgromadzeniem zwolennikow transportu konnego?? moze o tym to juz w kolejnych odłsonach :)
zmęczony nie kontuzjowany 2016-05-07 23:59:25
Juz to widze jak obok kontuzjowanych koni w MO przechodzą obojetnie ci co im z nadmiaru roboty -w tym najbardziej zapracowanej uorcykuli- do głowy przychodza same mądrości. Pewnie, że zmęczenie konia przy dyszlu, a połamanie koniowi nóg na Służewcu to nie to samo. Z tym sie zgadzam!
oberek 2016-05-07 21:51:28
@? to zgłoś do TVN. Widać Tobie z braku roboty same głupoty do głowy przychodzą :)

Ps. Konie na Służewcu nie biegają z dyszlem u boku i nie ciągną wozu z turystami pod górę kilka kilometrów. Kontuzje a przemęczanie to dwie różne rzeczy.
? 2016-05-07 09:32:27
a co z końmi zmuszanymi do łamania nóg i skręcania karków, tylko i wyłącznie dla ludzkiej przyjemności i bez pożytku dla nikogo, dobijanymi na torach wyścigowych?Dlaczego nic nie robi się w sprawie koni na Służewcu? Jak dla mnie to baaaaardzo dziwne :/ oberko- i uorcykopodobni mają klapki i widzą tylko konie pracujące w MOku? Nie jestem za pracą ponad siły, ale i człowiek bez pracy fizycznej robi się słaby i wątły. Wystarczy spojrzeć na taką jedną czy drugą, niepracującą fizycznie....albo to spasione ponad wszelkie granice,albo mizerne i blade niczym wątła roślinka....i ktoś taki chce dyktować co dla żyjącej istoty jest dobre.....?!
oberek 2016-05-06 20:23:01
@maja.... w żadnych mediach nie było o tym , że Superwizjer kłamał. Nawet TP nie komentowało tego, chociaż są "najbliżej" tematu koni z MO. I każda szanująca się gazeta czy telewizja wie , że ten program zawierał fakty nie fikcje, bo wiedzą na jakich zasadach robi się takie reportaże. Inaczej każdy taki reportaż kończył by się w sądzie. TP miało takie sprawy o zniesławienie i przegrywało. Chyba nawet z wozakiem JB.
Stowarzyszenie wozaków celowo robi z tego "oczernianie górali" przez obrońców zwierząt.I widać to w komentarzach, że im się to udaje. Nikt nie wspomina tutaj o koniach z MO, na których widocznie zależy tylko obrońcom zwierząt.
Musi tu tylko o kasę chodzić tym wozakom. Jak TVN kłamie i Pan Jan Czernik to niech podadzą ich do sądu za "oczernianie górali" i zniesławienie.

Ps. A ten "gal anonim" w GK to nic konkretnego nie napisał. Stek bzdur. Tylko, że ktoś tam, coś tam, kogoś, czegoś, Żadnych faktów. W dodatku zmieniał wypowiedzi obrońców zwierząt. Tego dziennikarz nie pisał tylko jakiś "pseudo góral". ;) Zresztą kto poważnie bierze anonimy ? :)
Pan Jan jedyny miał odwagę wypowiedzieć się publicznie i może faktycznie jest Najtwardszym Góralem na Podhalu. :) Ma chłop jaja. Nie to co twój Fibi ;)
uorcyk 2016-05-05 17:05:10
gadasz i piszesz farmazony. Zadali po nawet i 10 tysiecy za konia i w poblizu tych sum zostały sprzedane...
kapacaja 2016-05-05 16:36:08
uorcyk zacznijmy od tego że zieloni dają po 500 zł za konia, kóry wart jest 20 razy tyle! A jak się go im nie sprzeda to zaczynają nagonkę i nękania
uorcyk 2016-05-05 13:42:00
@majachogori- powielasz tezy z bloga wozakow. programu nie widzialas. wozacy niechetnie sprzedaja animalsom konie bo wowczas wychodzi ich stan zdrowia- przyklad konia Awans, ktory byl w programie pokazany. roniez wypowiedzi fiakrow z Zakopanego o tym, ze nie kupuja koni z MOka- chociaz byli na liscie osob ktore te konie kupiły w latach poprzednich..Obejrzyj program
Kliniyc 2016-05-05 10:10:15
Możecie tylko tupać z bezsilności lub oddajcie sprawę do sądu.
majachogori 2016-05-05 08:36:54
@uorcyk
SPdMO zamieściło zapis na blogu, że nie zgadza się ze stronniczym przekazem reportażu filmowego TVN, o transporcie konnym do Morskiego Oka, ponieważ film ten jest zafałszowany, tendencyjny, pokazuje tylko stanowisko animalsów i aktywistów Vivy, no i byłego, sfrustrowanego fijakra J. Czernika. Reportaż powinien być obiektywny, rzetelny. Już sam tytuł sugeruje, że koniom dzieje się wielka krzywda, dramat, że fijakrzy znęcają się nad nimi dla zysku i kasiory, co nie jest prawdą. Konie pracują na trasie 10 dni w miesiącu, to nie jest dużo. A człowiek musi pracować 40 godzin tygodniowo, a miesiąc liczy 4 tygodnie. Skoro Vivie tak zależy na losie koni z Morskiego Oka, to dlaczego nie wykupują tych koni od fijakrów, nie założą stadniny, aby te konie spokojnie pasły się na łąkach, do końca swoich dni. W myśl zasady; zgoda buduje, nienawiść rujnuje. Za to nieustannie, od kilkunastu lat, nękają przewoźników, stosując długotrwały mobbing, przemoc słowną, szkalując w mediach. To nie jest uczciwe. Dlaczego aktywiści Vivy nie interesują się kłusownictwem w Afryce gatunków zagrożonych wymarciem, czy polowaniem na dzikie ptaki w Polsce. Co roku, do gleby i wody dostaje się ponad 600 ton ośrucin (łusek) ołowianych, które są bardzo toksyczne i skażają środowisko naturalne na setki lat. A morze łez A. Plaszczyk można wywołać kropelkami do oczu, dla aktorek grających w filmach, w scenach sentymentalnych.
!! 2016-05-04 10:13:12
majachogori popieram
uorcyk 2016-05-04 10:04:58
a na jakiej podstawie tak twierdzisz ? ktory z dokumentow prezentowanych w programie PODWAZASZ?
majachogori 2016-05-04 08:54:49
Uważam, że emisja programu o koniach do Morskiego Oka jest mało obiektywna, zmanipulowana, propagandowo jednostronna. Ewidentnie powstała na polityczne zamówienie Vivy. Generuje nienawiść do górali i przewoźników do Morskiego Oka, którzy pracują zgodnie z regulaminami i procedurami TPN oraz etyką zawodową hodowców górskich koni. Uważam, że należy zaprotestować i napisać skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. TVN otrzymała koncesję od państwa na nadawanie do 2024 r. i jej społeczne programy powinny być obiektywne, rzetelne i pozbawione kłamstw.
re 2016-05-04 08:48:25
Trzeba być totalnym pustakiem, żeby tu prowadzić dialogi
Tępy Toporek 2016-05-03 10:49:26
Wystarczy jak napisze ,mea culpa,mea culpa?
uorcyk 2016-05-03 10:00:22
@mea- Ty sie lepeij chłopie zbierz "do kupy" i przeproś wiesz za co. Masz czas do 15 maja!
Fibi 2016-05-02 23:39:14
Dobre to ,też się uśmiałam :)))
Swoją drogą ten maszt to na pielgrzymki dobry :))) coby się nie stracić :)))
Abeto 2016-05-02 22:38:40
Ha,ha,ha aleś mnie rozbawił ha,ha,ha.Przynajmniej moderator przepuścił ci to za pierwszym razem.A i jeszcze jedno, to nie spółdzielnia tylko komuna,prawda aliaskozelku?
Mea 2016-05-02 22:15:05
Tępy Abeto, twoja wiedz i twój światopogląd wzniósł się na maszt z włókna szklanego z linkami kołowrotkiem,bloczkami i specjalnym uchwyt "windtracker" 6 metrów nad Szwecję
Tępy Toporek 2016-05-02 21:40:54
Zacytuje janowskiego1 bo fajnie cię scharakteryzował :"@mea
Naucz się czytać ze zrozumieniem , tak w ogóle twój światopogląd sprowadza się do widoku z okna spółdzielczego mieszkania , Twoja wiedz też się na tym zaczyna i kończy jak widać" Koniec cytatu.
Mea 2016-05-02 20:52:48
@toPOrku wiem, że jesteś tępy, więc ci pomogę:
Autor napisał o cytatach Czerskiej, przytoczonych na forach, być może między innymi na 24TP, a nie o komentarzach zamieszczonych pod artykułami, do których zamieszczono linki. Kto tego nie jest w stanie pojąć, jego problem. Oraz jego psychoanalityka.
Może zmień nick na MŁOT

"Pseudonim: uorcyk 2016-05-02 12:15:20
@Mea- a kto to jest " henryk Bosch" - autor artykułu? boi si epodpisac swoim nazwiskiem i imieniem prawdziwym? Krakowska zmieniła tresc autoryzowanej wypowiedzi, wiec nie pasowała do linni ideologicznej , hahaha"

Nie wiem, kto to jest " henryk Bosch". Nie znam człowieka. Wiem natomiast jedno. To, że Krakowska wcale nie zmieniła treści autoryzowanej wypowiedzi. Przecież napisałaś na forum:
"Pseudonim: uorcyk 2012-09-30 18:41:26
dodajmy, ze tan "Pan" latami był FIAKREM w MOKU !! stracił licenjce bo złapano go parę razy na przewozie wiekszej ilosci osób ...'

Czyżbyś się wypierała swoich słów????
Co do linii ideologicznej, napiszę Ci tak. Dzisiaj Tomasz Lis -znasz zapewne-, dokonał taki wpis:
"@lis_tomasz
1/2 Na Pucharze Polski kibice zgodnie wygwizdali prezDudę. A jednak coś łączy Lecha i Legię."

No i... POćwierkał sobie. Bo z tego wynika, że ludzie nazywani przez salon kibolami, faszystami, rasistami i nacjonalistami nagle stali się kibicami, tak? Każdy manipulator znajdzie kogoś, kto mu powie to co chce usłyszeć. To się nazywa tworzenie wirtualnej rzeczywistości tworzonej na własne potrzeby.
Fibi 2016-05-02 17:26:50
Bo ona czuje we mnie pinądz.. :) kacabaj :)))
uorcyk 2016-05-02 17:19:32
@cyklista- bo chodzisz do Belvedere na rowerki? i wszystko jasne, po tym o "prawnikach z Krakowskiej". A kto tam wie co sie wydarzy w tym kontekscie :)
uorcyk 2016-05-02 17:17:34
a ja widze ze koment @majachogori usunięty. No ale został skopiowany :)
prawda 2016-05-02 16:27:48
komentarz wczesniej nie wyslany?
prawda 2016-05-02 12:44:14
widzisz uorcyk juz sie Ziobro tym zainteresowal, nie ma komentarzy.
kapacaja 2016-05-02 12:17:10
wszyscy wiedzą jak niebezpieczny i nieobliczalny jest Kacabaja i tyle w temacie
uorcyk 2016-05-02 12:15:20
@Mea- a kto to jest " henryk Bosch" - autor arttykułu? boi si epodpisac swoim nazwiskiem i imieniem prawdziwym? Krakowska zmieniła tresc autoryzowanej wypowiedzi, wiec nie pasowała do linni ideologicznej , hahaha
prawda 2016-05-02 12:13:39
co wy chcecie od P.Janka czlowieka ktory chce podjac prace jak kazdy inny, chce placic podatki jako porzadny obywatel, i tu zaczyna sie wojna,wojna rzadza pieniadza, dlatego wiekszosc milczy?uwazam ze trzeba zmienic tego Prezesika jak mu tam Maka A. ps.rudy,adziennikarza ktury to potwierdzil ta wypowiedz zamknac do wiezienia.Maka A.niech tlumaczy sie w Sadzie.
oberek 2016-05-02 12:04:26
Fibi jak żeś stara tak żeś głupia palantko Tp :) I nie przytaczaj tu jakiś historii z KODem cz końmi. Ba nie za to się mnie tu czepiasz. Tylko za to, że prawdę napisałem o Tobie :) A Ty tu na pokaz walisz "komplementy" przed swoim modziem :) I to nie było nieudane randez vous. :) To kto tutaj ma problemy to tylko Ty.
Coraz dalej brniesz w swoje kłamstwo :)))))
Tępy Toporek 2016-05-02 11:12:12
Mea coś ci się pomieszało ,link do artykułów jest podany pod artykułem i tam każdy mógł sobie przeczytać to co pisała uOrcyk.
spaślak 2016-05-02 10:56:25
rowerzysta gdzie taką wagę można kupić
cyklista 2016-05-02 10:41:07
Beaciu, mojej znajomej kilku sąsiadów powiedziało,że jest gruba i brzydka. Ja jej na to odpowiedziałem, żeby na takie złośliwości nie zwracała uwagi, bo to tylko kilka osób. Jednak gdy to się powtarzało i taka opinię o niej wyraziło już kilkadziesiąt osób, to poradziłem jej aby skorzystała z dobrodziejstw wagi łazienkowej i dużego lustra. Chyba poskutkowało, bo uwierzyła i już się o nic mnie pyta.
uorcyk 2016-05-02 09:55:07
na filmie pokazano i raport dr Strypikowskiej ( o stanie zdrowia, jakze odmienny od tego komisji - mimo ze na podstawie tych samych badan), ocene zdrowia Awansa rowniez autorstwa Strypikowskiej , tresc rozmow z zakopianskimi fiakrami ...
Mea 2016-05-02 09:36:13
manipulacji ciąg dalszy:
""Świadek koronny" animalsów to były kryminalista

To jest nagłe nawrócenie? Wygląda więc na to, że 4 lata temu Jan i Bartłomiej C. byli dla animalsów typowym przykładem złych górali, a dziś przynajmniej ojciec jest ich bohaterem. Ta sama Beata Czerska, która w 2011 roku cieszyła się, że do więzienia idzie jeden z fiakrów z Morskiego Oka (są na to cytaty na forach internetowych* - przyp. red.), dziś mówi, że dla niej Jan C. to dobry gospodarz. - Spędziłam z panam Janem na rozmowach o koniach z Morskiego Oka wiele godzin - mówi Czerska. - Wiem, że jego problemy z sąsiadami wynikają ze sporu o drogę, która przebiega po jego ziemi. On pracował w Morskim Oku jako wozak i dlatego postanowił mi o tym opowiedzieć - dodaje Czerska."

* Jestem dumna z tego, że nawet redaktor GK dostrzegł owe zjawisko. Na coś się przydało moje szperanie w archiwum :-)
Jednego tylko nie jestem w stanie pojąć. Po co pan Jan pobiegł aż pięć razy po koncesję na fiakrowanie, skoro ma z czego żyć, jest zapracowany i itd.. itp... Po co mu było fiakrowanie, skoro całe życie cieślował, nawet w kryminale!
uorcyk 2016-05-02 09:08:20
@Fibi- wskaz mi tekiego ktory ma wiedze TEMATYCZNA? oni sie zaledwie ocierają o temat, nie zglebiajac meritum
uorcyk 2016-05-02 09:06:38
@majachogori- a widziałas ten program? wątpie, bo wystapienie pana Jana nie trwało długo. I nie był zmanipulowany ani opłacony. Widać ma dosyć zakłamania i układów przeróżnych.
Pomawiasz go, nie robi tego dla pieniedzy bo ma z czego żyć. Latami pracowal jako ciesla ( majster) i góralskie domy budował. Jest pracowitym czlowiekiem
Fibi 2016-05-02 07:57:04
* ...młody i głupi...
Fibi 2016-05-02 07:54:45
Oberek -ma receptę na młodość, wszyscy się starzeją tylko on wiecznie młody.

"... człowiek i do wojny ma większą ochotę, gdy czuje grono konfidentów koło siebie"
Niewątpliwie i tak jest w przypadku koni w MO

Zapamiętaj to palancie, że oprócz wiedzy technicznej dziennikarz ma mieć wiedzę tematyczną, którą czerpie z różnych źródeł. Takiś medialny a nie wiesz, czy tylko za takiego się podajesz... bo żeś zaKODowany :) oni też wszędzie donoszą
Brzeszczot 2016-05-01 16:52:20
Fibi vs Oberek.
Popcorn już przygotowałem.
Czekamy na więcej!
oberek 2016-05-01 07:02:41
Fibi,to, że jesteś konfidentką TP to już od dawna wiadomo. :))))
Ale, że suczką która szczeka na wszystkich to już szacun i respekt dla TP. :))))) Nie jesteś góralką tylko babą, której żółć płynie w żyłach zamiast krwi. Starzejeś się, to dlatego tak na wszystkich ujadasz?
Nie masz honoru babo :)))) Anonimy piszesz do czyiś znajomych.
A tu coś Ci się już pomieszało od tych bredni co masz w głowie.
uorcyk 2016-05-01 00:51:57
Ja? wiem tylko o tym z krakowa jednym takim :P
Fibi 2016-04-30 23:42:38
Oberek-Co nie... ,
Do GKrakowskiej se jeszcze też wyślij...., tam to dopiero fajne chłopaki, Uorcyk coś o tym wie :)))
Jako, że Ty e- medialny to od razu załapią z kim mają do czynienia...miejsce zapewnione ...
uorcyk 2016-04-30 20:53:29
Drodzy moi, nie ma co sie kłocić o ten tekst na GK. "Henryk Bosch" to ksywa - moge sie domyslać, że to ten sam co wymyslił "fasiąggate". Ale jak powiadają - karma wraca- wiec i do niego powróci ...
:)
oberek 2016-04-30 20:41:04
Fibi zesrasz się a etatu nie dostaniesz w TP :)
O żadną posadkę się nie staram. Coś Ci się poebało w głowie. :))))
Piszesz jeszcze te anonimy jako Skierka Skierka na fb?

Ps. Modzio fajne te zdjęcia. ?.;#:,
Fibi 2016-04-30 20:40:08
Jest prowda, tyz prowda i gowno prowda..
w/ g góralskiej filozofii.. :)
landys 2016-04-30 20:26:22
To już Czas na pocztę z obrazkami dla modzia ;)
uorcyk 2016-04-30 18:43:45
@Fibi- jestes w bedzie albo celowo wprowadzasz w bład. jesli ktos , mimo autoryzacji , przypisuje zmieniona tresc wypowiedzi to nie mozna nazwac tego zachowaniem profesjonalnym..
cyklista 2016-04-30 15:18:07
Cytaty z postów poniżej:

" Pseudonim: gruba 2016-04-29 19:36:37
uorcik co powiys na to co w krakowskiyj o tobie napisali


pseudonim: uorcyk 2016-04-29 20:06:32
że będą konsekwencje tej "wypowiedzi" :) "

Beaciu, nie kompromituj się. Taką jak Ty, mimo Twojej ogromnej "obszerności", to prawnicy Gazety Krakowskiej to nosem wciągają za pierwszym razem. Zresztą mają niezaprzeczalną rację.
Fibi 2016-04-30 11:46:02
Oberek -zamiast do psychiatry to zapisz się do KODu, tam się spełnisz..Nadajesz sie...
Bo nie masz szans i na " ciepłą posadkę " na pewno się nie załapiesz, choć byś się zesrał.
Fibi 2016-04-30 11:39:38
Ktoś najwyraźniej lubi się pobawić, i nie ma pomysłu na siebie. Dlatego używa mojego NICka w GK .To nie ja !!!
Jak chcecie wiedzieć jakie jest moje zdanie to:
Art w GK jest taki sam jak program w Superwizjerze :) swój na swojego trafił :)))
Brawo Panowie z GK :)))
Narazie remis :))))
Tichodroma Muraria 2016-04-30 11:01:43
Teraz czekamy na odsłony o koniach na Służewcu i protestach animalsów wobec mordowania tam koni. We wrześniu 2015 podczas jednej gonitwy zginęły dwa konie. Jeden skręcił kark, drugiego dobito bo złamał nogę. W kolejnej gonitwie tego samego dnia dobito kolejnego konia. Organizator tych zawodów powiedział, iż w roku 2015 miały miejsce cztery takie przypadki wcześniej. Czemu tam nie ma protestów animalsów i kamer superwizjera ? Nikt nie roni łez przed kamerami nad losem tych koni? [ Zwłaszcza przed zakończeniem okresu rozliczeniowego PIT ]
Ostatni koń na trasie do Morskiego Oka padł w 2008 roku. a to odpowiedź ze stron Tatrzańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami na zgłoszenie turystki: " Szanowna Pani, zapewne będąc na urlopie ma Pani o wiele więcej czasu niż my, garstka osób pracujących społecznie , czyli po godzinach pracy i po odrobieniu innych obowiązków, choćby wobec własnych zwierząt czy rodzin. Niestety, własnie z powyższych przyczyn nie będę szukać przysłowiowego "wiatru w polu", bo inaczej zawalę inne o wiele poważniejsze sprawy. " [pisownia oryginalna ]
A teraz dalej się jedzie po tym koniu.
oberek 2016-04-30 09:17:22
Fibi o co Ty się znowu czepiasz? Czep się modzia za te wpisy. Chyba, że je sama pisałaś :)
A jak ktoś za Tobą chodzi i śledzi i go nie widzisz to sama zgłoś się do psychiatry.

Ps. Czyżby w gazecie krakowskiej artykuł sterowany z tp?
Czysty brukowiec. :)
uorcyk 2016-04-29 20:06:32
że będą konsekwencje tej "wypowiedzi" :)
gruba 2016-04-29 19:36:37
uorcik co powiys na to co w krakowskiyj o tobie napisali
bez retuszu 2016-04-29 17:38:45
@MIESZANIEC123 lepiej napisz prawde --że ci żal doope ściska bo górale to ludzie zaradni i pracowici , i nie znajdziesz tak praciwitych w żadnym innym regionie Polski . Zamiast pisać nic nie wnoszące do życia brednie zakasaj rękawy --nie będzie cie zawiść zżerała ;)
MIESZKANIEC 123 2016-04-29 15:03:59
dobrze im zrobili , że ich obsmarowali .To takie pazery , że za kasę to żonę i matkę do orczyka zaprzągną
uorcyk zapamiętaj 2016-04-29 10:38:42
cyfry arabskie są pochodzenia hinduskiego
ręce opadają :/ 2016-04-29 09:53:32
to tak jak twoja inteligencja ubogaca Podhale:D jesteś żenująca:)
uorcyk 2016-04-29 08:32:01
Czy pisząc pogardliwie o kimś (np. muzulach) czujemy się lepsi? Przypomnę ze posługujemy sie np cyframi arabskimi a wiec i ich wiedza nas ubogacila. A zoofilow nie brak i na Podhalu - była nawet kiedyś taka sprawa
Fibi 2016-04-28 23:39:40
To malowanie (make-up )tych kóz bezcenne :))))
Dziewczyny muzułow muszą ładnie wyglądać :))) Uorcyk zadba o to :))) jako zwolenniczka.... bo makijarzyste już ma :)))
Fibi 2016-04-28 23:10:10
Oberek zgłoś się do psychiatry lepiej!
To tyle, aż tyle..
Fibi 2016-04-28 23:05:34
Abeto chyba Cie... z tą petycją :P
Miałam jednak nosa ... pod sosnami ;)
oberek 2016-04-28 23:00:33
I uważaj bo jak te zdjęcia zobaczył jeden góral to się poryczał. :)
Przygotuj se chusteczki :)
Fibi 2016-04-28 22:59:46
Ciągle mnie nurtowalo, kto mnie śledzi...
oberek 2016-04-28 22:48:54
Modzio dostaniesz zdjęcie lub zdjęcia z innej części Kraju ;) mojego autorstwa.
To się zdziwisz :) I liczę na twoją uczciwość dziennikarką, że zachowasz to w tajemnicy i tylko dla siebie.

Ps. Tylko do którego wysłać? Do obu? :)
Abeto 2016-04-28 22:15:57
Wiedziołek ze o dudkach @mea culpa nie da się zagiąć.
Mea 2016-04-28 22:08:33
"Pseudonim: uorcyk 2016-04-28 21:13:38
ależ to był bardzo obiektywny przekaz."

Potrafisz to jakoś uzasadnić, czy to tylko twoje odczucie? A jeżeli to tylko twoje odczucie, to czy ono jest obiektywne, czy subiektywne?
Nie odpowiadaj, wszyscy PRAWIDŁOWO postrzegający rzeczywistość odpowiedź znają!
Ps, historyk -a więc dobrze się do ciebie obierku zwracam-, jak już coś, to duDki!
Reszta też się nie zgadza.
oberek 2016-04-28 21:57:15
Widać modzia wzięło. Hejt sponsorowany :)
Co to dutki robią z ludzi? Górali? ;)

Ps. Chyba, że to modzio bez etatu ;)
Abeto 2016-04-28 21:46:52
Skończyłem oglądać reportaż,gdzie można podpisać petycję?
uorcyk 2016-04-28 21:13:38
ależ to był bardzo obiektywny przekaz. Oparty na faktach a nie zakłamywaniu . Cieszę sie, ze fiakrzy zakopiańscy potwierdzili to ze nie kupują tych koni bo cyt "sa wypompowane" albo to co odczytała pani WIland o stanie stawów konia który kłusował dwa lata na asfalcie ( zreszta dokladnie go zbadala pani dr Strypikowska). A ponoć był zdrowy ...
góralkaB 2016-04-28 20:48:46
Stronniczość dziennikarzyny ewidentna... niezła technika manipulacyjna; pozorny obiektywizm, zbudowany stronniczo schemat interpretacyjny kierujący nas na jeden tor - z tylko jedną docelową stacją... Sprytnie... toż to prawie aktorstwo! Jaka szkoda, że dziennikarze TVN-u nie pokazali swojego równie wielkiego "ducha" i nie ostrzegli w porę społeczeństwo przed aferą Amber Gold... choć mieli taką możliwość...
Dziennikarzem przez duże "D" trzeba się urodzić... takich niestety mamy coraz mniej a dziennikarzyny mnożą się na potegę
uorcyk 2016-04-28 20:44:29
juz mozna obejrzec w necie program z Superwizjera TVN. odcinek 1068 pt gdzie sa konie z Morskiego Oka.

Ja czekam na kolejne odsłony :)
Mea 2016-04-28 17:21:14
Oj historyk, widzę że i w twojej głowie pustostan!
Zresztą po twoim nieudanym rendez vous z GK śmiem twierdzić, że tylko w twojej. Dlatego "myślisz" "główką" a nie głową
v3 2016-04-28 16:31:01
Loberek troche zbladziles. Marsz szmatek w innej czesci Kraju. Powodzenia.
oberek 2016-04-28 16:10:09
Widać tu w komentarzach hej redakcyjny i hejt redakcyjny bez etatu :) Ciekawe czy sponsorowany , czy to czysty wolontariat . :)
W Superwizjerze prawdę pokazali na temat koni. A wy się tutaj ludzi czepiacie.
Dutki wam w głowie a konie po sezonie do rzeźni.
I wy się nazywacie góralami? Pakować się stąd i na Kilimandżaro. :)
Chyba, że takie zachowanie to typowe góralskie, szydzić z ludzi i przemęczać zwierzęta? To jak to jest z Wami?
v3 2016-04-28 14:44:36
"Tresci niusowe". Czy to zawartosc zoladka czy juz jelita? A moze gdzies jeszcze dalej?
g 2016-04-28 09:39:46
uorcyku- co znaczy "naszym Jackiem:? możesz jaśniej? Ten baran wniesiony do UM nie ucierpiał w wyniku działania "waszego Jacka"?
uorcyk 2016-04-28 06:27:59
Treści niusowej w 2012 r nie autoryzowalam stad mój wpływ na nią był niewielki.
uorcyk 2016-04-28 06:20:56
Zawsze w takich sytuacjach pojawia sie pytanie o to skąd wiedzieliśmy o owcach kozach czy choćby baranie wniesionym na sesje rm w Zakopanem? Skąd w owym czasie akurat zainteresowanie panem Bartkiem czy naszym Jackiem? W przypadku np Jacka w tym dniu byłam w Saczu i dzwonił do mnie urzędnik gminy ?
A w sytuacji pana Jana - ktoś chce przejąć spory kawał terenu i mieć drogę....
Mea 2016-04-27 21:52:05
Beata Czerska:
"Z kolei Pan Jan wiele pięknych domów pobudował jako majster ciesla. Tego pewnie nie wiecie, co?"
Lista osiągnięć człowieka honorowego, autentycznego i prawdziwego jest dłuższa:
"najtwardszy góral na Podhalu od kilku miesięcy przebywa za kratkami, ale w awanturnictwie godnie ojca zastępuje syn Bartek. (...)Jan i Bartłomiej C. bili i grozili śmiercią sąsiadom, napadli na policjantów z nożem, grozili śmiercią sędziemu, mundurowym i prokuratorowi. Jan C. uciekał pijany przed trzema radiowozami."
Mea 2016-04-27 21:45:56
Beata Czerska Anno Domini 2016:
Pseudonim: uorcyk 2016-04-27 21:11:02
@toty- i dzieki temu zostało wyjasnione oficjalnie, ze farba jaka owce zostały pomalowane była dedykowana do znakowania i bezpieczna dla zwierząt.

Beata Czerska Anno Domini 2012:
Funkcjonariusze otrzymali od zakopiańskich obrońców praw zwierząt doniesienie, że 22-letni góral w niewłaściwy sposób traktuje zwierzęta gospodarskie w swojej zagrodzie. - Wypoczywający w Bukowinie turyści poinformowali nas, że obok domu Bartłomieja C. pasą się kozy i owce pomalowane niebieską farbą w dziwne wzory - mówi Beata Czerska, prezes Tatrzańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. - Sprawdziliśmy to. Okazało się, że Bartłomiej C. znęcał się nad stadem, malując na runie zwierząt wzory farbą.
Chciał kozę upodobnić do radiowozu policyjnego. Sfotografował ją nawet, a zdjęcie zamieścił na jednym z portali społecznościowych. Powiadomiliśmy o tym prokuraturę - relacjonuje prezes zakopiańskiego TTOZ. Zdaniem Czerskiej jest to maltretowanie zwierząt. Malowanie sprawia im cierpienie psychiczne, wywołuje lęk, i fizyczne - ich futro w połączeniu z farbą skleja się i zwierzęta je wygryzają, a farba jest toksyczna.
uorcyk 2016-04-27 21:11:02
@toty- i dzieki temu zostało wyjasnione oficjalnie, ze farba jaka owce zostały pomalowane była dedykowana do znakowania i bezpieczna dla zwierząt.
Z kolei Pan Jan wiele pięknych domów pobudował jako majster ciesla. Tego pewnie nie wiecie, co?

A swoja drogą, ludzie, ktorzy daza do prawdy moga sie porozumiec, mimo wszystko :)
Mea 2016-04-27 19:32:13
"Superwizjer pokazał co się dzieje z końmi po "troskliwej" eksploatacji przez wozaków z MO."
-Synuś Bartuś stanął w obronie tatusia? Przecież o mnie nie piszą w gazetach, że ze mnie bandytka kryminalistka, rozrabiara... Żyjcie jak ludzie , a nie będą wam zaglądać do życiorysów. Ja na ciebie nie donosiłam, że farbujesz kozy. Na koniec przypomnę ci jeszcze, że twojego tatusia wysiudali z fiakierki po "troskliwej" eksploatacji koni w MO. Teraz ci pasuje jego życiorys?
Waw 2016-04-27 19:30:57
Nie oglądam tvn, bo cenie sobie prawde. Podziwiam górali za ich cierpliwość do tych dwóch szkaradnych karykatur.Pozdrowienia dla górali!
Mea 2016-04-27 17:54:37
@toty, a czego się spodziewałeś. W końcu dla pewnego redaktora z Czerskiej Kiszczak, Jaruzelski, autorzy i wykonawcy stanu wojennego to też PRZYZWOICI LUDZIE HONORU! Trafił swój na swego. Beacia po uszy zakochana.
Ps, czy przypadkiem plaskata nie wyleciała z pewnej TV za manipulacje?
v3 2016-04-27 17:35:04
Lorcyk i malowane kozy. Bezcenne !!!
Fibi 2016-04-27 17:32:54
Moze jednak dobrze robił kozom make up :))) teroz Uorcyk dostrzegła :)))
Ps
Podajcie linka do tego programmu bo nie miałam czasu.. teraz szuka i nie widza
toty 2016-04-27 17:19:33
Przyznaję, że pan Czernik wydał się w programie dość wiarygodny, ale po przeczytaniu oświadczenia przewoźników, zerknąłem do googla i faktycznie okazało się, że „najtwardszy góral na Podhalu” ma obciążoną kartotekę. Taki świadek (w dodatku tylko jeden) nie wystarczy do uwiarygodnienia powszechności złego traktowania koni, zwłaszcza w telewizji słynącej z manipulacji.
Zadziwia nieco zażyłość uorcyka o p. Janem, bo w internecie można znaleźć informację, że składała swego czasu zawiadomienie do prokuratury na syna p. Czernika w związku z pomalowaniem przez niego swoich kóz :)
do 2016-04-27 17:19:27
Mea Jana zostaw w pokoju. Kogo obchodzi życiorys jego. Patrz na swój żeby Ci ktoś nie napluł w papiery.
Superwizjer pokazał co się dzieje z końmi po "troskliwej" eksploatacji przez wozaków z MO.
Mea 2016-04-27 16:58:28
Człowiek honorowy, autentyczny i prawdziwy:
"Najtwardszy góral skazany
14 miesięcy więzienia - taką karę wymierzył sąd Janowi Cz. z Bukowiny Tatrzańskiej, który przedstawiał się jako "najtwardszy góral na Podhalu".
Był oskarżony m.in. o groźby spalenia sąsiadów, zdemolowanie samochodu i znieważenie policjantów."
Zaiste: Człowiek honorowy, autentyczny i prawdziwy!
v3 2016-04-27 16:42:13
Viva jest czescia wegetarianskiej miedzynarodowki . Glowna siedziba w Angli. "Uczyli" mieszkancow Australi jak sie maja odzywiac. Skonczylo sie to dla nich wyrokiem sadowym i publiczna zenada. Skarzyli pilkarskie gwiazdy o buty do gry. Znowu przegrali, ku miedzynarodowemu posmiewisku . To tylko czastka ich kampani oszczerstw i pomowien. Inspekcja podatkowa wojewody mazowieckiego w tej fundacji wykazala liczebnie uchybienia i niedociagniecia. Fundacja byla zobowiazana do zmian i przedstawienia nowego programu w tej czesci swojej dzialalnosci. Gdzie jest publicznie dostepna odpowiedz i wymagane przez inspekcje zmiany? Szersza publika o tym nic nie wie, za to fundacja zbiera datki! I'm dalej w las, tym wiecej drzew.
do 2016-04-27 16:40:23
To się pijawki rzuciły na uorcyka.
A wpisy wyglądają na sponsorowane przez "stowarzyszenie padających koni".
Fakt jest faktem. Dutki wam ważniejsze niż honor, prawda i Wiara.
A gdzie tam dopiero mówić o koniach.
v3 2016-04-27 15:53:56
"Miedzynarodowy " czyli trzeba sie ze zobowiazan jakos wywinac. Placz czyli beczenie do kamery to czesc tego smrodu, ktory chca sprzedawac. Oczywiscie chodzi o szmal, plynacy z obcych kat i oglupialej publiki. Niech ten sprzedaje plaszczyk rozpolozy sie na torach wyscigow konnych, np.na Sluzewcu. Falsz i obluda do zenitu! A w tle pieniazki kapia i wygodnie sie zyje.
uorcyk 2016-04-27 15:50:14
skierowac sprawe do sadu a wygrać - czyni różnice. Wynik w postaci wyroku sadu bedzie za kilka dobrych lat. I niejedno wyjdzie przy okazji :)
mało tego 2016-04-27 15:45:34
Jutro bedą w redakcji TVn dzień dobry tvn
Mea 2016-04-27 15:41:06
To nie jest żadna nerwowa reakcja, a spontaniczny brak akceptacji na pogardę prawdy, rzetelności i obiektywizmu. Najzwyklejszy sprzeciw manipulacji, arogancji, chamstwa i nienawiści kreowanych między innymi przez osobę chorą psychicznie oraz prawomocnie uznaną za aspołeczną i winną licznych naruszeń litery prawa.
placz maleńka pacz 2016-04-27 15:33:14
"Sprawa koni z Morskiego Oka trafił też już do sądu. Fiakrzy pozwali obrońców praw zwierząt. Twierdzą, że są pomawiani o znęcanie się nad końmi, którymi wożą turystów do Morskiego Oka. Domagają się przeprosin oraz 244 tysięcy złotych zadośćuczynienia. W pozwie fiakrzy twierdzą. że działacze naruszają ich dobra osobiste i "wprowadzają w błąd społeczeństwo, bo fiakrzy uczciwie wykonują pracę zarobkową".- Najtrudniejsze dla mnie jest to, że my jeszcze z pięć lat posiedzimy na tych salach sądowych. Ja mam nadzieję, że sąd rozstrzygnie to wszystko na korzyść zwierząt. Tylko w ciągu tych pięciu lat, statystycznie, formalnie furmani wymienią trzysta koni, tych koni ja już nie uratuję. Nie mam na to żadnego wpływu, chociaż robię co w mojej mocy. To ja ich nie uratuję. – mówi Anna Plaszczyk z Międzynarodowego Ruchu na Rzecz Zwierząt Viva!'
uorcyk 2016-04-27 15:22:27
czyżby? to skad taka nerwowa reakcja na ten materiał?
marianna 2016-04-27 15:17:07
Pani Plaszczyk z panią Czerską zrobiły sobie z koni I woźniców w Morskim Oku dodatek do pensji. Widać zainteresowanie siada to wezwali na pomoc oszołomów z TVN. Powoli kończą się pmysły jak tu podgrzewać atmosphere sensacji I mordu.
v3 2016-04-27 14:47:42
Beczacy plaszczyk. BEZCENNE! !!!
bbb 2016-04-27 13:09:37
do g
w końcu jakiś rozsądny komentarz. Ludzie opamiętajcie się. Nie dajcie się manipulować ludziom, którzy zamiast coś mądrego zrobić, to z nudów szukają sensacji tam gdzie jej nie ma. A Pani uorcyk kiedyś gdzieś pisała, że opisze jak "nadstawiała głowy w stanie wojennym". Czy opisała to Pani gdzieś??
g 2016-04-27 12:28:14
ja tym razem do wozaków.
po kiego grzyba dyskutujecie z lewakami. Po licho denerwujecie się na jakieś wypociny tefałenowskie. Wiadomo czyja to telewizja. Normalni ludzie tego nie oglądają.
Jechałam końmi do Moka w ubiegłym roku latem- pierwszy raz wsiadłam żeby się napatrzeć jak to działa "od środka" I co? ludzie, którzy byli obok nas- komentowali wybryki lewaków w sposób ,, hmm. dosadny. Jakiś nacpany , dlugoowłosy i dawno nie myty młodzian próbował żałować konia jeszcze przed ruszeniem ale ludzie zabili go śmiechem .Mina- bezcenna.
W narodzie duch normalności nie ginie pomimo rozpaczliwych prób jakichś dziwadeł. Trzymajcie się ,, nie dajcie się..
cyklista 2016-04-27 11:57:33
Beacia te wszystkie wyroki anuluje, a u Pana Jana sprawnie przeprowadzi proces rehabilitacji oraz resocjalizacji, A co, bogatemu (czy tantiemy wciąż wpływają na konto ?) wszystko wolno, na dodatek jeszcze wybitnemu, zasłużonemu Prezesowi.
kapacaja 2016-04-27 11:38:04
Uorcycko z wpisu na wpis pogrążasz się coraz bardziej. Ten człowiek ma wyroki skazujące i skierowanie do psychiatryka, czy ty to rozumiesz?
uorcyk 2016-04-27 11:18:11
@kapacje- dziwne- mowisz ze jest niebezpieczny - a ja sie pana Jana nie boję i nie bali sie tez dziennikarze oraz operatorzy etc etc etc. Chcecie mu przyprawić złą twarz i zdyskredytowac zeby zdyskredytowac to co mówi bo wam nie na reke.
uorcyk 2016-04-27 11:16:03
oczywiscie jest to zgodne z regulaminem. Wowczas, w 2009 roku obowiazywał inny regulamin niz dzisiaj a i dzisiaj mozna zrobic 6 kursow , czyli kazda para wykonuje ich az trzy dziennie. Nie ma obostrzeń co do ilosci kursow dziennie na konia - zdaje sie Pan Golonka taka propozycje mial w sierpniu 2014 roku ...
kapacaja 2016-04-27 11:13:02
uorcyk przecież on sam w materiale mówił o tym, że robił po 6 kursów co jest niezgodne z regulaminem. Poza tym dlaczego nie wspomnicie o jego leczeniu w psychiatryku w Kobierzynie? To niebezpieczny człowiek który już dziś chodzi po bukowinie a co opowiada to już sprawa dla redaktorów bo powinni się tym zainteresować
uorcyk 2016-04-27 11:12:51
a Pana Jana poznałam w ubiegłym roku dopiero i faktycznie, porownując to co o nim sie mówiło ( zawsze pytanie o to jaki kto ma w tym interes)a to jakim jest czlowiekiem- wygrała jego prawda i autentyczność.
uorcyk 2016-04-27 11:07:04
na razie ni ejest publikowany w archiwum. Musisz chwilke poczekać :) ale na RKZMO sa "zajawki materiału
Abeto 2016-04-27 11:05:36
Kapusta.Dajcie link to tego reportażu bo nie każdy to oglądał.
uorcyk 2016-04-27 10:59:53
moje cytowane odpowiedzi dzielą CZTERY lata. Poczatkowo, w 2012 roku nie mialam podstaw do negowania informacji pochodzacych z TPN. Ale po tym, jak zapoznawalam sie z wieloma dokumentami w trakcie postepowań czy w koncu nawet ze sprawami dotyczacymi protestu - juz wiem, ze tam jest "drugie dno".

Prawda boli ? az taaaka reakcja na krótki program wyemitowany pozno w nocy ??

PS. Pan Jan utracił licencje z powodu zabrania 16 pasazerow (14 osob doroslych i dwoje dzieci), czyli wiózł ilosc dopuszczalna wedlug owczesnego regulaminu , to tak na marginesie . A wytykacie mu sprawy dotyczace obrony swojej wlasnosci - czyli drogi , która chca przejąc osoby majace w poblizu pola. wiec nie ma to zwiazku . Zreszta, legalnie protestujacych na drodze do MOka tez policja chciała nagrodzic wyrokami , czyz nie?
cyklista 2016-04-27 10:27:41
"Pseudonim: uorcyk 2012-09-30 18:41:26
dodajmy, ze tan "Pan" latami był FIAKREM w MOKU !! stracił licenjce bo złapano go parę razy na przewozie wiekszej ilosci osób ...


Pseudonim: uorcyk 2016-04-27 09:19:44
a ja znam pana Jana i uważam że jest to człowiek honorowy, autentyczny i prawdziwy.

Powyżej dwa komentarze tej samej autorki o tej samej osobie. Opinia o ich autorce nasuwa się sama.
Mea 2016-04-27 10:26:36
Pani nie zrobiła z siebie błazna, tylko potwierdziła, że nim jest! Myśmy to tylko wykazali.
Ps, proszę nikogo nie straszyć, bo nikt się ciebie obłąkana kobieto nie boi. Na pewno nie ja!
Matt Z_ne 2016-04-27 10:24:37
Widzę, że jaśnie oświecona, wszechwiedząca obrończyni zwierząt, tradycyjnie kręci i nie umie napisać prostej odpowiedzi na proste pytanie. Sprawa jest bardzo jasna w tym przypadku. Zmieniłaś opinie o tym chamie z Bukowiny tylko dlatego, że mówi on rzeczy, pasujące pod Twoich tez (czytaj: wypowiada się przeciwko fiakrom z MOKa)! Tylko i wyłącznie!

Jesteś najbardziej zakłamaną osobą w tym mieście i chciał bym żebyś wiedziała, że przez swoją zakłamaną działalność, min. na tym forum, wiele osób rezygnuje z kontaktu z waszym Towarzystwem, gdy jakieś zwierze jest w potrzebie. Duża część osób zwraca się gdziekolwiek indziej byle nie do was! Jasne jest, że w waszym Towarzystwie działają osoby chętne do pomocy zwierzętom ale przez Twoją osobę, manipulatorko, dużo osób rezygnuje z takiego kontaktu!

Najwyższy czas, żebyś wzięła to pod uwagę i zajęła się faktyczną działalnością na rzecz zwierząt a jeśli dalej masz zamiar "politykować" wzorem tej zakłamanej, lewackiej Płaszczykowej, to odejdź z TTOnZ, bo Twoja osoba nie pomaga działalności Towarzystwa!
Mea 2016-04-27 10:24:11
@uorcyk. A więc mniemam, że i Sądy wydając wyrok również wtedy były naiwne, teraz zrehabilitują, przeproszą i wypłacą odszkodowanie za niesłuszne skazanie człowieka honorowego, autentycznego i prawdziwego.
Skoro już mowa o osądzaniu, czyli cofasz swoje oskarżenie, że ten pan stracił licenjce bo złapano go parę razy na przewozie większej ilości osób?
Zobacz, na swoim własnym przykładzie, jak bardzo łatwo kogoś bezpodstawnie pomówić. I jak tu teraz dawać wiarę innym Twoim opiniom na jakikolwiek temat. Nie wstyd Ci?
Tak się składa, że i ja mam wiedzę o kulisach Twojej pracy i działalności na rzecz tzw. dobrostanu koni, -mam na to TWARDE dowody- więc i ja Tobie nie wierzę we wszystko, co piszesz. Nigdy Ci nie wierzyłam. Dzisiaj się potwierdziło, że mam rację!
uorcyk 2016-04-27 10:15:38
oczywiscie ze nie i zaprzestancie tych prowokacji bo wam taki wpis na blogu wrzuce ze sie zdziwicie :) no chyba ze chcecie i takiej popularnosci?
cyklista 2016-04-27 10:09:17
Tak czy inaczej, zrobiła Pani z Siebie na forum błazna.
cyklista 2016-04-27 10:07:50
Czyli krętaczenia ciąg dalszy, czyż nie, Pani Beato ?
uorcyk 2016-04-27 10:03:56
@mea- dzisiaj ,majac wiedze o kulisach pracy strazy parku i zachowaniu jej przedstawicieli - ja juz bym im nie uwierzyła we wszystko o czym pisza czy mówią. I mam na to TWARDE dowody. A tamto- napisane w 2012 roku - było pisane w dobrej wierze. Ot, byłam jeszcze NAIWNA :) potem doczytalam te ekspertyzy, zaczelismy wiele spraw weryfikować etc etc etc.
uorcyk 2016-04-27 10:00:34
@kapacja- nawet w trakcie badań koni do 15 wozacy robili trzeci nawrót a to oznacza, ze trzy cztery kursy dziennie ( gora dół) bez problemu w sezonie wykonują. Dla mnie pan Jan mówił prawdziwie o kulisach tego fiakrowania, zreszta spedzilam z nim sporo czasu na rozmowach i w wielu aspektach ( ale o czym teraz nie wspomne) nasze opinie były zbiezne- ta inzynierska z tą jego.
Prawda nas uzdrowi i tyle.
Mysle ze jest to pierwszy dopiero odcinek :)
koń-morski 2016-04-27 09:55:20
2500 zł miesięcznie? No bidulki za takie marne grosze muszą się męczyć z końmi, turystami, TTOnZ, TVN , parkiem itp. I nikogo nie dopuszczają do tych marnych zarobków. Oni to robią z miłości do gór!!!!
kapacaja 2016-04-27 09:42:04
łatwo jest policzyć zarobki fiakrów. W szczycie sezonu jadą maksymalnie dwa razy w górę i dwa razy w dół. 12 osób po 50 zł do góry razy dwa i 30 zł x 15 x 2 to daje dziennie 2100 przez 10 dni w miesiącu sezonowym to daje 21 tys. Poza sezonem czasami są miesiące, że zarabiają około 5 tys miesięcznie. Teraz trzeba wziąć średnią, od tego odliczyć ZUS, ogromne opłaty do TPN i urzędu gminy, koszty obsługi konia, wynagrodzenia pomocników i wychodzi na czysto około 2500 zł miesięcznie na fiakra.

Ktoś, kto nie prowadził nigdy działalności nie ma pojęcia co to koszty prowadzenia działalności
prawnik 2016-04-27 09:37:18
dostęp do przewozów w MO jest pewnie bardziej strzeżony niż do zawodów prawniczych.
fiiijakier 2016-04-27 09:35:32
czy ja dobrze doczytałem? 3 tys złotych dziennego zarobku? A w brudnych portkach jeżdżą?
cyklista 2016-04-27 09:27:01
Beaciu, zmienna jesteś, delikatnie mówiąc, w ocenach. Jak wiatr zawieje. Co się zmieniło przez te niecałe cztery lata ?
kapacaja 2016-04-27 09:25:07
Oj Pani Beato, jak można psychola i bandytę, bo inaczej nie można nazwać tego człowieka, traktować jako autorytet? Sami się ośmieszacie biorąc za pewnik to, co on mówi.
Poza tym on w perfidny sposób wami kieruje, a wy chcąc ugrać na tym swoje kilka groszy wierzycie mu całkowicie. Ale to był wasz błąd
Mea 2016-04-27 09:24:50
Właśnie poniżej ci przypomniałam, co kiedyś o nim napisałaś.
uorcyk 2016-04-27 09:19:44
a ja znam pana Jana i uważam że jest to człowiek honorowy, autentyczny i prawdziwy.
Mea 2016-04-27 09:18:32
Takimi ludźmi podpiera się "obiektywna" TVN:
"Pseudonim: uorcyk 2012-09-30 18:41:26
dodajmy, ze tan "Pan" latami był FIAKREM w MOKU !! stracił licenjce bo złapano go parę razy na przewozie wiekszej ilosci osób ...
cyklista 2016-04-27 09:17:03
Abetoniku, no niestety, ale nie dostąpiłem zaszczytu przeczytania Twojej ostatniej twórczości na forum. Żałuję bardzo.
Abeto 2016-04-27 09:12:27
Mojego nie widziałeś z poparciem dla kolegi?ZaKODowali nas.
landys 2016-04-27 09:12:05
To wy jesteście niewiarygodni. Program ujawnił jaka jest wasza miłość do dutków a nie do koni. Potem płaczecie jam usłyszycie ,że górale są źli. Ale taką wizytówkę sami sobie wystawiacie . Przemęczacie konie 19 miesięcy i do rzeźni , bo do czego innego już się nie nadają po waszej "miłości" i "opiece" nad nimi .
cyklista 2016-04-27 09:10:13
Jak się nie mylę, to były już jakieś komentarze pod tym artykułem. Jeden był chyba autorstwa niejakiego-niejakiej ( niepotrzebne usuń)) @Mea. Jakaś awaria nastąpiła ?
 • PRACA | dam
  Potrzebni PRACOWNICY - BUDOWLANKA. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do pracy w małej gastronomii, miejsce pracy Szaflary, dobre wynagrodzenie, elastyczny grafik, miła atmosfera
  Tel.: 698694677
  E-mail: restauracja@termyszaflary.com
  WWW: www.termyszaflary.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KAWALERKA 25 m2, w centrum Zakopanego, z dużym tarasem i widokiem na Giewont. III p.
  Tel.: 507 251 424
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL 110mkw W CENTRUM NOWEGO TARGU ul. Krzywa, z odbiorami, pod SKLEP, KAWIARNIĘ, ZAKŁAD FRYZJERSKI, BIURO. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.3 DIESEL, r.p.2014, salon Polska. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, 2 POKOJE, NOWY TARG ul. Krzywa.
  Tel.: 698 559 040
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUTER ŚNIEŻNY SKI DOO Summit 2011 stan bdb. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MIESZKANIA w Zakopanem na wynajem długoterminowy. Numer kontaktowy 48662059569
 • PRACA | dam
  MARILYN SP. Z O.O.- SP. K. wiodący producent bielizny i wyrobów pończoszniczych poszukuje do salonu firmowego w Zakopanem osób na stanowisko: KIEROWNIK-SPRZEDAWCA i SPRZEDAWCA. CV prosimy wysyłać na adres e-mail:
  E-mail: m.bystrek@marilyn.pl
  WWW: http://www.marilyn.home.pl/
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-30 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • SPRZEDAŻ | różne
  DO SPRZEDANIA KIOSK DREWNIANY 12 m2 - 608 277 938.
 • PRACA | dam
  SPRZĄTACZKA CO DRUGI DZIEŃ -
  Tel.: 602 285 793
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY W GASTRONOMII TEL. 783 492 504
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA "DOBRA KASZA NASZ" UL. KRUPÓWKI 50F, ZAKOPANE ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKACH - KELNERKA, ZMYWAK. Informacje w lokalu lub telefonicznie:
  Tel.: 791 523 245, 531 622 649.
 • PRACA | dam
  KURSY: OBSŁUGA WYCIĄGÓW NARCIARSKICH NISKIEGO I WYSOKIEGO PROWADZENIA LINY. ZAKOPANE.
  Tel.: 18 20 017 24.
 • BIZNES
  Doradztwo w zakresie sprzedaży usług hotelowych
  Tel.: 793931388
 • PRACA | dam
  grafik komp. CorelDraw, praca Szaflary, CV na maila
  E-mail: biuro@reklamy-zakopane.pl
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTA/KA HOTEL *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni pracownika recepcji
  Tel.: 507645428
  E-mail: ks.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  HOTEL *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KUCHARZA, KELNERA
  Tel.: 507645428
  E-mail: ks.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat Staszelówka w Zębie zatrudni kucharkę i pomoc kuchenną.
  Tel.: 604514810
  E-mail: staszelowka@gmail.com
  WWW: http://staszelowka.pl/
  GG: Ząb
 • PRACA | dam
  Zatrudnię murarzy z okolic Zakopanego i Rabki
  Tel.: 609075091
  GG: RABKA ZDRÓJ
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: RECEPCJONISTĘ SPA&WELLNESS. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  POKOJE 2-OSOBOWE ZAKOPANE, POKOJE 2-OSOBOWE, 100 ZŁ/OS. ZE ŚNIADANIEM.
  Tel.: 606 883 371
 • PRACA | dam
  KARCZMA RĄBANICA W PORONINIE ZATRUDNI OD ZARAZ KELNERKĘ -
  Tel.: 600 071 887.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KELNER / KELNERKA (możliwość przyuczenia do zawodu), POMOC KUCHENNA - ŚNIADANIOWA. Praca co drugi dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  DO SKLEPU MEDYCZNEGO W ZAKOPANEM - SPRZEDAWCĘ z kwalifikacjami: fizjoterapeuta lub technik farmacji.
  Tel.: 604 295 268.
 • MOTORYZACJA | kupno
  Skup Samochodów Osobowe-Dostawcze. Każda Marka
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  POMOC DOMOWA ZA GRANICĄ. Poszukujemy pomocy domowej w zakresie obowiązków: sprzątanie, prasowanie, dbanie o czystość zadbanego domu. Miejsce pracy jest w Niemczech/Szwajcaria. Od kandydatki oczekujemy: uczciwość, pracowitość, lojalność. Osoba powinna być dyspozycyjna, preferencja stanu wolnego. Warunki wynagrodzenia są bardzo dobre, do szczególnego omówienia z pracodawcą po dokładnym uzgodnieniu zakresu pracy. Prosimy przesyłać CV na adres:
  E-mail: mspraca@okpoczta.pl
 • PRACA | dam
  WITTCHEN S.A. to lider na rynku ekskluzywnych produktów skórzanych i bagażu. Kierownik salonu, Pełen etat Wymagania: -minimum 2-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w branży retail - umiejętność efektywnego organizowania i planowania - wiedza z zakresu marketingu i sprzedaży - zorientowanie na wyniki - znajomość technik sprzedaży - komunikatywność - dyspozycyjność (praca w centrum handlowym) Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.
  Tel.: 22 7663368
  E-mail: rekrutacje@wittchen.com
  WWW: wwww.wittchen.com
 • PRACA | dam
  Karczma Sopa w Zakopanem poszukuje kelnerki. Wymagania: doświadczenie, dyspozycyjność. Praca w miłej atmosferze.
  Tel.: 660425686, 182012216
  E-mail: mariazatorska.mz@gmail.com
  GG: ZAKOPANE
  Inne: MARIA
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam MERCEDES E350 4Matic, rocznik 2011 bezwypadkowy, bogate wyposażenie. POLECM!!!
  Tel.: 505063950
 • PRACA | dam
  Multibrandowy sklep w Galerii Krupówki w Zakopanem z markami Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein. Poszukujemy osoby na stanowisko: Kierownik Sklepu - Sprzedawca.Zakres obowiązków to zarządzanie sklepem i zespołem sprzedawców , raportowanie sprzedaży , dbałość o obsługę klienta, sporządzanie grafików pracy itp. Wymagania to doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w branży odzieżowej , dyspozycyjność oraz znajomość j. angielskiego. Oferujemy umowę o pracę , atrakcyjne wynagrodzenie oraz system premiowania .Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV oraz kontakt telefoniczny ; Telefon:
  Tel.: 660-719-519,
  E-mail: e-mail; budzuu@wp.pl.
 • PRACA | dam
  SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Specjalistę ds. księgowości na pełen etat. Szczegóły na stronie internetowej. Adres www:
  WWW: http://bip.cos.pl/1469/2018-10-25-ogloszenie-o-naborze-specjalista-dfk
 • PRACA | dam
  Biuro Rachunkowe Auditplus Sp. z o.o. w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje Głównego Księgowego oraz Specjalisty ds. Rozrachunków. Oferty proszę przesyłać do dnia 20-11-2018r na adres e-mail: biuro@auditplus.pl.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ TIRA. 697 699 752.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PIELĘGNIARKĘ - Zakopane -
  Tel.: 601 52 74 51.
 • PRACA | szukam
  Stolarz. Wykończenia, elewacje, schody, remonty budynków drewnianych.
  Tel.: 790455655
  E-mail: maronarch@gmail.com
  Inne: Marek
 • PRACA | dam
  Instruktor Narciarstwa
  Tel.: 504835414
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam willę w centrum Zakopanego, ulica Kasprusie.
  Tel.: 515247140
 • PRACA | dam
  Pokojowa Bukowina Tatrzańska - praca stała w godz 8.00-16.00 telefon:
  Tel.: 510213878
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ. TEL. 668 333 831.
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
2018-11-16 20:58 Strażacy z OSP Rdzawka dosadnie odpowiadają internetowym hejterom 10 2018-11-16 20:17 Wybory w Rdzawce 2018-11-16 19:50 Toalety czasowo nieczynne 2 2018-11-16 19:39 Kubacki najlepszy z Polaków. Stoch dopiero 48. 2018-11-16 18:59 Nie palę byle czym - kolejne tabliczki rozdane w Szczawnicy 2018-11-16 18:46 15 tatrzańskich szczytów z biało-czerwonymi flagami 1 2018-11-16 17:30 Janka rozbójniczka i jej stosunek lekceważący 2 2018-11-16 17:05 Zawiesiłeś tabliczkę - wyślij nam zdjęcie 15 2018-11-16 16:22 Pożar sadzy w Zębie 2018-11-16 16:08 Jest zgoda na przejęcie PKL 3 2018-11-16 15:55 Świąteczny Stół Pajacyka. Restauracje z całej Polski pomagają dzieciom 2018-11-16 15:40 Wracają kontrole graniczne 2018-11-16 15:40 Przygoda z teatrem dla najmłodszych 2018-11-16 15:32 Jeśli chcesz mieć gaz 2018-11-16 14:11 Słońce nad szczytami, chmury pod nogami (WIDEO) 1 2018-11-16 14:01 Niepodległość w liczbach 2018-11-16 14:01 Kontrkandydat na zastępcę? 1 2018-11-16 13:53 Policjant uratował sarnę 7 2018-11-16 13:25 Zderzenie w Rabie 2018-11-16 12:37 To zdjęcie w ciągu kilku dni obejrzało ponad milion osób 2018-11-16 12:18 Poranne dachowanie 2018-11-16 12:04 Jesień w Muzeum Podhalańskim - lekcje i warsztaty 2018-11-16 12:02 Benefis Stanisława Jabłońskiego 1 2018-11-16 11:31 Wyjątkowe iluminacje na 80-lecie Gubałówki 2018-11-16 11:17 Tak pięknie jest teraz na Kasprowym 2018-11-16 10:58 Nasz ratownik odnalazł Daniela 2018-11-16 10:05 Ludzkie szczątki odnalezione w Tatrach 2 2018-11-16 09:48 Nad Zakopanem chmury. W Tatrach piękna pogoda 2018-11-16 09:36 Poranny pożar w Załucznem 1 2018-11-16 09:33 Jak kradła tak kradnie 2018-11-16 08:01 Goszczyński w Wehikule Czasu 2018-11-15 20:20 Gdzie jest Rysia? 1 2018-11-15 20:05 Mężczyzna spadł z ławki na Krupówkach. Szybka interwencja policji 12 2018-11-15 20:00 Poznaj swoją skórę - Indywidualne konsultacje kosmetologiczne w NABE SPA w Nosalowym Dworze 2018-11-15 19:42 Obwodnica jeśli będzie to nieprędko 2 2018-11-15 18:25 Kamil Stoch królem zimy? Bukmacherzy nie mają wątpliwości 2 2018-11-15 16:58 Szlak by to połączył 1 2018-11-15 15:31 Charytatywne balowanie 2018-11-15 15:24 Tatry Super Ski 5 2018-11-15 15:18 Rowerowe pożegnanie jesieni 1 2018-11-15 14:38 Nie palę byle czym - podkreślają kolejni mieszkańcy miasta i okolic 2 2018-11-15 13:39 Na Kasprowicza ulatniał się gaz (ZDJĘCIA) 2018-11-15 13:18 Zgubił marihuanę i zgłosił się po nią na policję 1 2018-11-15 13:16 100 lat Niepodległości. Wideo nakręcone przez harcerzy 1 2018-11-15 13:06 30-latek aresztowany za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu (WIDEO) 2 2018-11-15 12:42 Kolejka na Kasprowy przygotowana na sezon 2 2018-11-15 12:09 Pojechał i stuknął. Miał 3 promile we krwi 1 2018-11-15 10:35 Pożar w Imperialu (WIDEO, ZDJĘCIA) 2018-11-15 09:30 Od dziś czekamy na Ciebie (WIDEO) 7 2018-11-15 09:09 Las pełen śmieci 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-11-17 06:49 1. Tam jest czepiajmy się o sprzęt strażaków którzy w dużym stopniu sami zbierali środki, pozyskiwanie sponsorow bo to przecież za nasze podatki. Nie patrzmy na to, że koszt życia wzrósł o 60% ważne, że jest 500 plus.. Takim ludziom życzę aby to właśnie OPS w niedługim czasie mogła im pomóc, zrozumieją, że jednak osp jest potrzebna. 2018-11-17 01:58 2. Cz. Cherstwy pewnie kupione , a czemu tak cicho? bo czym się maja chwalić? że najpierw sprzedają i później odkupują za podwójną cenę? przecież to kryminał, ktoś za to powinien beknąć. 2018-11-17 01:02 3. Bardzo pięknie że ochotnicy potrafią sobie załatwić taki samochód. PEwnie w każdej JRG znajdzie się jakiś strażak kyóry jest równocześnie ochotnikiem, i który w OSP ma samochód lepszy niż ten na którym jeździ na JRG. To wina polityki władz Państwowej Straży Pożarnej wyższego szczebla, bo gdyby Podział Bojowy zamawiał samochody i sprzęt, to byłby on dużo lepszej jakości i funkcjonalności niż to co przysyła góra. 2018-11-17 00:19 4. Ochotnik masz rację i wielkie brawa dla Ciebie! Byle więcej takich jak Ty! 2018-11-16 23:51 5. do Obiektywny. Co z tego że OSP co dwa kilometry, skoro do jednego płonącego nie daj Bóg domu przyjeżdża czasami aż 15-20 jednostek straży Pożarnej. Każda Straż jest na Wagę złota. 2018-11-16 22:48 6. Do obiektywny Skoro sobie dane Osp wychodzi tu i tam kasę na samochód to co Cię to interesuje ?! Zaraz odpowiesz,że to z pieniądze z Twoich podatków,może i tak ale uwierz mi,że wolisz aby miejscowa jednostka przyjechała takim nowym Manem niż zdezelowanym Starem,nawet nie wiadomo czy by dojechali,a co do straży co 2 kilometry,to też Cię to nie powinno interesować,skoro założyli Osp to.niech sobie będzie. Chciałbym jeszcze powiedzieć,że 2 tysiące to się robi ale nie w 5 lat a w rok bo wyjazdów jest dużo i kilometry lecą niestety. Pozdrawiam 2018-11-16 22:29 7. Sam jestem strażakiem ochotnikiem i od nas psp ma 20 km my zabezpieczamy 2 wioski sasiednie i spotkałem sie kilka krotnie podczas wypadku ze gdyby nie nasza szybka interwencja to poszkodowany by stracił życie przykład drugi pożar budynku gospodarczego gdyby nie Miejscowe OSP i z sąsiednich wsi i sprzęt jaki posiadają to spaliły by sie 3 gospodarstwa wraz z budynkami mieszkalnymi a poza tym nie wiele sie różnimy od PSP może nie mamy takiej wiedzy jak oni ale tak samo mamy szkolenia uczymym sie jak bezpiecznie dla siebie i otoczenia przeprowadzać dzialania ratownicze posiadamy kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy my ochotnicy robimy to dobrowlonie nie mamy z tego ani grosza to trzeba mieć we krwi Ci co tak są wrogo nastawieni do OSP kiedyś mogą zmienić zadanie jeśli będą potrzebować ich pomocy 2018-11-16 22:21 8. @ zokopianin - są bardziej pomysłowi i innowacyjni od Ciebie. Ogrzewają dom prądem lub gazem,a gdzieś za domem albo dalej w krzaczkach, jak warunki terenowe pozwalają, pali się ognisko albo grila. Świetnie się do tego nadaje beczka metalowa z wyciętym dnem i rusztem z paru prętów. Dymek leci, szmaty pachną i plastyki skwierczą, radość dla oka, nose i ucha. Biorąc pod uwagę ceny wyprzedaży w szmatławcach, to n.p. komuś co robi z samochodami portek nie opłaci się prać. A jak dołożyć do tego ceny śmieci dla firm, to czysty zysk. Czytając to powyżej i to poniżej, odnoszę wrażenie, że zdecydowana większość tu piszących jak i autorzy tej akcji mają zatkane nosy i nie czują tematu. Pewnie naczytali się o smoku pod Wawelem i zgrywają Szewczyka. SMOG NIE JEDNO MA IMIĘ! "Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podało w piątek wyniki listopadowej akcji "Smog". Funkcjonariusze przeprowadzili prawie 20 tysięcy kontroli. Zatrzymali 474 dowody rejestracyjne. Akcję "Smog" funkcjonariusze z ruchu drogowego z całego kraju przeprowadzają co miesiąc. Działania te mają wyeliminować z ruchu pojazdy, które najbardziej zanieczyszczają powietrze. Policjanci wyposażeni są w dymomierze pozwalające określić jakość spalin. Ostatnia kontrola na polskich drogach odbyła się 14 listopada." Totowyjtoto mi siy widzi, a nie jakiysi wymachiwaniy ciupagom abo tyz piykne gatki!!! 2018-11-16 22:15 9. Spółka polskie Tatry odpoczywa po sezonie tak samo zajazd kuznice zamknięty a spółka podlega pod urząd miasta i to się nazywa gospodarność włodarzy! !! 2018-11-16 22:13 10. Ty obiektywny te 2km mogą Ci życie uratować więc nie pisz takich bzdur...
2018-11-16 18:46 1. Piękne zdjęcia ???????????? 2018-11-15 23:44 2. ,,przywracania pamięci nieznanym dotychczas z imienia i nazwiska żołnierzom" Jak to rozumiec?? W jaki sposob zostalo dowiedzione ze kto konkretnie lezy w danym grobie?? Wyniki badan?? czy ot tak poprostu przykrecono tabliczki do krzyzy??Powazny temat a opisany tak dokladnie na od...l. 2018-11-14 17:58 3. SUPER! Największe wrażenie zrobiło na mnie zdjęcie ze Skomielnej Białej (3/8). 2018-11-10 10:31 4. Do- miejscowy turysta To Słowacy przeprowadzali próbę jądrową:) 2018-11-07 14:24 5. kabaret jakis czy co to ma byc? pseudo Piłsudski w mundurze MO, z opadającym pasem, fiakier powoznik w mundurze strazackim Moro, jak sie nie umiecie zabrac za inscenizację, to się nie zabierajcie i pokazujcie młodzieży bzdur 2018-11-04 20:32 6. Pięknie :) Niesamowita chmura po lewej na 11 zdjęciu. 2018-11-03 16:21 7. To sztuka przez duze R. Rykowisko. 2018-10-29 15:56 8. Nei bylyby baby....kieby nie te torkowe gybmusie...troskie z piekła rodem... A chłop mutant corno-bioły yes yes yes trendy... Znacy trendowaty ?! 2018-10-28 21:10 9. w sumie dobrze, że wyborcy Kudasika wystawili mu rachunek za tą "sztukę".... 2018-10-23 10:09 10. Troszkę się ktoś zagalopował z tytułem ,,Kler" po góralsku. Albo ktoś się zagalopował ze sztuką. Pamiętajcie ,,bez Boga ani do proga". Jest teraz ogromna nagonka na kościół bo jesteśmy niewygodni w Europie, która została bez Boga i bez wartości. Tak, że ja bym uważał z tym ,,Klerem".
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP

Album TP