2017-08-31 11:40:23

Zwyciężyliśmy

Dziś rocznica Sierpnia 1980

Reklama
Reklama

Nigdy tej radości nie zapomnimy.

Reklama

Lech Wałęsa przyjechał do nas, krakowskich studentów. Tworzyliśmy wtedy Niezależne Zrzeszenie Studentów. Ochrona Lecha w trakcie pobytu w Krakowie to było jedno z pierwszych naszych akcji, już nie w podziemiu. (Na zdjęciu jestem pierwszy z lewej) 


Potem przyszedł stan wojenny. Lata beznadziei. Na duchu podtrzymywała nas walka. Drukowanie podziemnej prasy, książek. Kolportaż, ściganie się z ubecją. Areszty. Kamienie w Nowej Hucie każdego 13 i 31 dnia miesiąca. Podziemny Biuletyn Podhalański. Przesłuchania. Podsłuchy, inwigilacja.   

Ludzi zaangażowanych w podziemie nie było wielu. Ze smutkiem przyjmowaliśmy fakt kolaboracji z PZPR - owską władzą Polaków, którzy jeszcze nie tak dawno wpisywali się do Solidarności. 
  
W 1989 przyszła wolność a wraz z nią rosła ilość kombatantów tamtych dni. Dziś najgłośniej krzyczą i najchętniej opluwają bohaterów tamtych lat. Dziś Solidarność ma twarz już nie Lecha Wałęsy a przewodniczącego Piotra Dudy.   

Jurek Jurecki 

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
seans nienawiści 2017-09-01 15:24:15
Maciej Ciesielka z FB, a lepszy sort to kto dzisiaj, Jaruzelski z Kiszczakiem -obaj "ludzie honoru", twórcy "kulturalnego wydarzenia, jakim był Stan Wojenny, czy "broniący" demokracji pod sztandarami KOD dawni funkcjonariusze aparatu bezpieczeństwa PRL, w tym jeden zabójca i morderca ks J. Popiełuszki,- Mazguła z Pietruszką?
cyklista 2017-09-01 09:07:48
Pani Beata Czerska pyta czytelniczkę na Facebooku: Co Pani robiła w latach 80"?
Ja się pytam co Pani robiła w tych latach ? Tylko o zniszczonych rajtuzach przez gaz łzawiący proszę nie pisać, to już znamy.
cham ale Polak 2017-08-31 22:25:56
Kochana Polsko... Państwo wielkich kontrastów, biedy, patologii, olbrzymiej przestępczości.
Na jednej ulicy zrujnowane kamienice i brudne, zabiedzone dzieci, latające półnago po podwórkach, a tuż obok za wielkim murem - luksusowe lofty jak w Łodzi, których mieszkańcy z drinkami w ręku patrzą przez balkon na tych biednych.
Dziękujemy świniom od okrągłego stołu za zniszczenie przemysłu, co uczyniło z Polski państwo zbrodni i państwo-widmo... Dziękujemy demokracji i kapitalizmowi.
Byłem przewodniczącym solidarności 2 dni. Zrezygnowałem, bo zorientowałem się o co tak naprawdę biega. Na tym "zabiegu" zyskał kler, Żydzi i ci co im złota wywiezionego w 39 zabrakło. Dzisiaj mogę każdemu solidaruchowi napluć w oczy.
Powinien powstać pomnik upamiętniający tych, którzy popełnili samobójstwo w wyniku transformacji ustrojowej. O tym się nie mówi i zapomina, taka katolicka przepadłość. Dzisiaj świętuje się tych dwóch z okresu PRL.
wiktoria 2017-08-31 21:52:59
popieram całkowicie @jednego z 10 milionów , całkowita prawda i nic wiecej , calkowita patologia III RP , dopiero PIS przywraca prwdę i godność prawdziwym bohaterom i nic więcej , lewctwo w polsce w mniejszości , ci z KOD i tak nie wcisną nam uchodzców a bez nich nie będą mieć paliwa politycznego bez akcyzy , brawo 500 + i 75 +, i mieszkanie + , PO całkowicie - minus , i jeszcze jedno @gt toż Kaczyński na naszych oczach zmienia historie , nie dopuszczając uchodżcow do POLSKI , PIS chwala i Kaczyński
Agata 2017-08-31 21:16:04
Ja rocznicę podpisania umów sierpniowych odczułam tak, że dużo miejsc w szkołach średnich w Polsce zajęli olimpijczycy z ??????????? religii.
T.Prowda 2017-08-31 20:32:49
Przez mgłę pamiętam jak LECHU startował przeciw Mazowieckiemu. Dzisiejsi zwolennicy LECHA,a wtedy z UW pamiętacie jak Go wtedy gnoiliście.
rys 2017-08-31 20:22:50
Zaslug Walesy nikt nie ma mozliwosci zakwestionowac.
jeden z 10 milionów 2017-08-31 20:03:54
@Rollo: wtedy staliście tam, gdzie staliście. Dzisiaj Wałęsa do was dołączył. Ale racja w tym, że zawsze byliście razem.
@gt: powiedz to niePiSiorom: Gwiaździe, Wyszkowskiemu, Rozpłochowskiemu, Kalicie, Majdzikowi, Borowskiemu, potomnym Anny Walentynowicz. Tylko dla was, Solidarność to tylko i wyłącznie Wałęsa. Dla wszystkich innych, normalnych, Solidarność, to 10 milionów ludzi, w tym, niestety, tak jak zaznaczył red. Jurecki, kolaboranci z PZPR-owską władzą!!! Na pytanie gdzie był kaczor, odpowiem tak: kiedy Wałęsa "wygrywał" notorycznie w totka, Macierewicz tworzył KOR, aby pomagać wsadzanym do więzień i ich rodzinom.
@Cubryna: nie wiem, czy twój wpis, to ironia i sarkazm, czy ty tak na poważnie, ale jeśli to drugie, to oświadczam, że ja, ani inni co "opluwają" nie piliśmy wódki z Kiszczakiem w Magdalence. Natomiast są materiały dowodowe w postaci zdjęć a nawet filmów, że to raczej ten "opluwany" pijał i w Magdalence i w Arłamowie.....
@ jeszcze raz gt: nikt nigdy nie negował, że są w PiSie ci, którzy za komuny wymachiwali czerwonymi legitymacjami. Ale w tak sobie myślę, że w PO chyba jednak ich więcej. Ale to nie o to chodzi, mniej, czy więcej. Ważne, że dzisiaj obrońcy Wałęsy chadzają popod rekę razem z komunistami na spędy KOD. Również z mordercami ks. Popiełuszki, a nawet tych, co strzelali do górników i stoczniowców nazywają ludźmi honoru, od jednego z nich kazali się nam nawet ododdppodpodpiiepieppiepieprzyć... Z komunistami w Unii knujecie przeciwko Polsce. Jeszcze jakieś pytania?
gt 2017-08-31 18:31:28
Wałęsie należy się szacunek a nie pomówienia ,znam kilku takich którzy za komuny wymachiwali czerwonymi legitymacjami teraz zasiadają w ławach pis i nikt im tego nie wytyka
Cubryna 2017-08-31 18:08:09
Ci co dziś opluwają Wałęsę to w Magdalence pili wódkę z Kiszczakiem. Także proponuję morda w kubeł
gt 2017-08-31 18:05:15
Wałęsa nie jest z mojej bajki ale żaden pisior mu do pięt nie dorasta zresztą wiadomo gdzie był kaczor w stanie wojennym na stojąco u mamusi pod spódnicą on toku historii i tak nie zmieni
Rollo 2017-08-31 16:39:38
Obok ciebie, Bolku, staliśmy i stać chcemy!
resortowy kombatant 2017-08-31 16:03:23
Bożenko B, do ciebie i wszystkich innych fanatycznych platfusów i trolli z Zakopanego i okolic na czele z lemingiem zbokiem. Porozumienia sierpniowe, to nie tylko LECH WAŁĘSA. 3 IX 1980 w Jastrzębiu-Zdroju podpisano tzw. porozumienia jastrzębskie. Z ramienia strajkujących podpisał...... Jarosław Sienkiewicz. Późniejszy absolwent studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Nauk Politycznych przy KC PZPR, kierunek nauki polityczne (1983). W latach 1970-1990 członek PZPR, m.in. lektor KM PZPR w Jastrzębiu-Zdroju, 1985-1986 lektor KW PZPR w Katowicach. W tym czasie uczestnik strajku w KWK Manifest Lipcowy w Jastrzębiu-Zdroju (29 VIII ? 3 IX 1980), następnie przewodniczący MKS. W 1982 członek grupy założycielskiej Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego, w XI 1982 decyzją Prezesa Rady Ministrów wszedł w skład Komisji ds. Zarządu Majątkiem Związków Zawodowych, w V 1983 delegat na I Kongres PRON, 1984-1991 pracownik KWK Krupiński w Suszcu, od 1991 na rencie. W 1987 członek Obywatelskiego Konwentu Konsultacyjnego WRN w Katowicach, 1988-1990 radny WRN w Katowicach. A więc było i tak, że wtedy komuna sama ze sobą "podpisywała" "porozumienia"!
Co do porozumień podpisanych przez Wałęsę. Dobrze, że je podpisał. Przynajmniej dzisiaj mamy próbkę jego podpisu i możemy porównać z podpisami "Bolka"
Ps. Panie Jurecki, zapomniał pan dodać, że najgłośniej krzyczą i najchętniej opluwają na spędach KODu. Tacy "kombatanci" jak Mazguła, Pietruszka, inni 80 letni resortowi emeryci niepotrafiący wyżyć za marne 2000zł.
Abeto 2017-08-31 15:41:38
Czyżby pani uorcyk w latach osiemdziesiątych działała w Solidarności bo zadaje takie podchwytliwe pytania? Śmiało, proszę się pochwalić tymi pięknymi czynami w walce o wolność i demokrację.
dzidziuś 2017-08-31 12:29:54
Panie Redaktorze, przewodniczący ma na imię Piotr. Jak na takie doświadczenie, to słabo ze współczesną wiedzą :(
B.B 2017-08-31 12:29:45
Dla wszystkich pisowskich fanatyków z Zakopanego i okolic ale nie tylko to LECH WAŁĘSA 31 sierpnia 1980 roku porozumienie sierpniowe a nie Jaro... Pamiętajcie Jaro -------->13 grudnia spał do południa <---- ;D;D;D
szachmad 2017-08-31 12:09:26
I pamiętajmy o jednym: Lech (ten prawdziwy przywódca strajku) pił ale nie połykał!
Abeto 2017-08-31 12:03:16
Wy tak , wygraliście ale my dopiero teraz wygrywamy.Chcieliście zrobić z nas niewolników i teraz macie za swoje.
 • PRACA | dam
  Ratownik Wodny Hotel W Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni dwóch ratowników na basen. Dobre warunki pracy. Praca od zaraz. Wymagane aktualne uprawnienia.
  Tel.: 601 508 720
  E-mail: praca@grandstasinda.pl
 • PRACA | dam
  Spółka z Grupy Kapitałowej PKL S.A. TANGARA IP Sp. z o.o, rozwijając działalność gastronomiczną zatrudni PRACOWNIKÓW MAŁEJ GASTRONOMII do przygotowywania potraw, obsługi klienta oraz sprzedaży. Miejsce pracy: Zakopane, Wymagania: Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno ? epidemiologicznych, Optymizm, sumienność, punktualność, Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu, Dyspozycyjność, Oferujemy: Umowę o pracę lub umowę zlecenie, Atrakcyjne warunki zatrudnienia, Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, Aplikacje prosimy przesyłać na adres e-mail: kadry@pkl.pl z dopiskiem "GASTRONOMIA"
 • PRACA | dam
  Spółka z Grupy Kapitałowej PKL S.A. PKL FOOD Sp. z o.o. S.k., zatrudni Specjalista ds. administracji i wsparcia sprzedaży Miejsce pracy: Zakopane, Administracyjna obsługa biura, Realizacja zamówień, Koordynowanie spraw technicznych, Przygotowywanie pism, prezentacji, Sporządzanie raportów, analiz i prognoz dotyczących sprzedaży, Obsługa w zakresie załatwiania spraw w Urzędach, Współpraca przy wyborze ofert dostawców, Współpraca z dostawcami przy tworzeniu wspólnych ofert i akcji promocyjnych, Koordynacja działań promocyjnych i marketingowych (reklama drukowana, elektroniczna itd), Koordynacja prezentacji na FB i innych mediach społecznościowych, Wymagania: Wykształcenie co najmniej średnie; Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, Biegła znajomości pakietu MS Office (w szczególności Ms Excel), Samodzielności i otwartości w działaniu, Proaktywnego podejścia do powierzanych zadań, Elastyczności oraz otwartości na zmiany, Wysokich umiejętności komunikacyjnych, Atutem będzie znajomość języków obcych, Oferujemy: Pracę w rozwijającej się Firmie, Możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub umowy o współpracę, Atrakcyjne wynagrodzenie; Aplikacje prosimy przesyłać na adres: kadry@pkl.pl do dnia 14.04.2018
 • PRACA | dam
  Spółka Polskie Tatry S. A. zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów Dolina Białego w Zakopanem Tel. 603750122
 • PRACA | dam
  Spółka Polskie Tatry S.A. zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Zajazdu Górskiego Kuźnice w Zakopanem Tel. 601268550
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Oddam w wynajem restaurację w Zakopanem. 400m2 powierzchni.
  Tel.: 603782147
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PÓŁ SKLEPU ok. 25 m2, z piwnicą - na działalność handlową, na Krupówkach. PILNE -
  Tel.: 698 134 304.
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej szuka kelnerki. Mile widziane doświadczenie. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel.:
  Tel.: 609 683 058, 18 20 78 169
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Zmęczyły cię rachunki za ogrzewanie chcesz docieplić swój dom, oferujemy badanie kamerą termowizyjną i bezinwazyjne docieplenie metodą wdmuchiwania materiału izolacyjnego.
  Tel.: 880321683
  WWW: ecothermohouse.pl
 • PRACA | dam
  DO PRACY W PENSJONACIE W KOŚCIELISKU ZATRUDNIMY:POKOJÓWKĘ, KELNERKĘ, DO KUCHNI. Możliwość zamieszkania. 608 806 408
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. zatrudnią na sezon letni PRACOWNIKÓW DO OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO. Miejsce pracy: Zakopane, Gubałówka, Butorowy Wierch. OPIS STANOWISKA: Obsługa ruchu turystycznego, w tym obsługa kas; Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu urządzeń transportu linowego; Pomoc przy obsłudze kolei linowych i pozostałych urządzeń; Wykonywanie prac budowlanych, konserwacyjnych i remontowych. OCZEKUJEMY: Wykształcenie min. średnie/zawodowe, Mile widziane uprawnienia SEP i TDT, Dobrej kondycji fizycznej, Umiejętności pracy w zespole i w zmiennych warunkach atmosferycznych. OFERUJEMY:Umowę o pracę; Możliwość zdobywania uprawnień TDT i SEP. APLIKACJE proszę przesyłać na adres: kadry@pkl.pl do 31.03.2018 r. z dopiskiem "GUBAŁÓWKA".
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Białym Dunajcu zatrudni pomoc kuchenną.
  Tel.: 697069380
  E-mail: tatrzanski@dworek.biz
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  OKAZJA 195tys. Apartament 40m2. Kościelisko Residance.
  Tel.: Tel. 603110959
  E-mail: wiktorbodnar1@poczta.fm
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ - ZMYWAK, KELNERKĘ. RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Kochani ! Praca szuka człowieka ! Poszukujemy osoby na stanowisko kelner/kelnerka Więcej informacji pod numerem 605-420-047 Przyjdź do nas, może czekamy właśnie na Ciebie.
  Tel.: 605420047
 • PRACA | dam
  Franczyza sklep Żabka - Zakopane, Nowy Targ.
  Tel.: 663 496 275
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działkę 600 m2 zabudowaną domem jednorodzinnym z płazów 220 m2 pow użytkowej w centrum Zakopanego sprzedam
  Tel.: 608 472 437 po 15:00
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831
 • PRACA | dam
  Opiekunkę dla seniora zatrudnię.
  Tel.: 503650903
 • POŻYCZKI
  Kredyty, Chwilówki, Pożyczki.
  WWW: www.pasfin.pl
 • MOTORYZACJA | kupno
  SKUP Samochodów OD 2000 roku. Osobowe, dostawcze Każdy stan
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  Norwegia -TYNKARZ, MALARZ, DEKARZ, BLACHARZ BUDOWLANY, MONTER RUSZTOWAŃ. Praca w Oslo na warunkach norweskich, (firma norweska). Znajomość języka NIE jest wymagana,(pracownicy w firmie z Podhala). Zarobki w przeliczeniu; 9,000-15,000 zł./miesiąc na czysto.Bardzo częste zjazdy do kraju, wg.własnego uznania-średnio co 3 tygodnie.Tel; 0047 938 88 654, (8.00-21.00)
  Tel.: Tel; 0047 938 88 654
 • BIURA RACHUNKOWE
  Usługi księgowo - kadrowe
  Tel.: 788539748
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2018-03-22 12:25 Policjant pod prądem 2018-03-22 12:20 Kolejny zabity lokalny dziennikarz (wideo) 2018-03-22 12:03 Dwie ciężarówki zderzyły się w Jabłonce 2018-03-22 10:39 Dziś jest pięknie 1 2018-03-22 09:00 Miodowe lata oszustów 2 2018-03-22 07:00 Miodowe lata oszustów 2018-03-21 22:06 Rodzinne miasto odwróciło się do niego plecami 2018-03-21 20:59 Jubileuszowy Memoriał Strzeleckiego w narciarstwie wysokogórskim 2018-03-21 20:19 Pili razem. A potem jeden drugiego skatował na śmierć 1 2018-03-21 20:00 3 pomysły na wielkanocny stół 2018-03-21 19:35 Wiarusów - pamiętamy 2 2018-03-21 17:40 Wygrana Aleksandry Król w Pucharze Europy 2018-03-21 17:02 Ruszają konsultacje o Palace (WIDEO) 1 2018-03-21 15:50 W Jabłonce też nowy komendant 2018-03-21 15:33 Balzer pękał w szwach 2 2018-03-21 15:20 Ulica serowa 1 2018-03-21 13:43 Wstrząsną starostą 2018-03-21 13:40 Z Orawy do Rabki 2018-03-21 13:30 Zajączek pod śniegiem 2018-03-21 13:00 Kapela Ciupaga, Michał Matuszewski i Duet Gajda wystąpi dla Wikusi 2018-03-21 12:24 Bieg Wagarowicza w zimowej aurze 1 2018-03-21 11:12 Wiosnę mamy tylko w kalendarzu 2018-03-21 10:46 Niebawem Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - program spotkań w Nowym Targu 2018-03-21 10:10 Wiosna w mieście cała na biało 1 2018-03-21 10:05 No Limit Kasprowy. Zawody w najdłuższym slalomie gigancie 2018-03-21 09:48 Pomoc liczona skarpetami 1 2018-03-21 08:30 Poranny wypadek w Spytkowicach 2018-03-21 08:10 Park do remontu 2018-03-21 07:49 Wagary z policjantem 2018-03-20 20:53 Groźny wypadek w Zubrzycy Dolnej 1 2018-03-20 20:53 Burmistrza i wiceministra bitwa na konferencje 2 2018-03-20 20:26 Gmina na włościach 2018-03-20 20:24 Wielki smród na klatce schodowej. Ktoś rozpuścił w powietrzu dziwną substancję 4 2018-03-20 19:57 Wirtuoz wraca do zdrowia (WIDEO) 6 2018-03-20 18:49 Ukrainiec przemycał papierosy i alkohol 2018-03-20 17:33 Tak witamy wiosnę w Zakopanem (WIDEO) 2018-03-20 17:18 Polityczne widoki 2 2018-03-20 16:31 Zakopane będzie pobierać opłaty 7 2018-03-20 16:11 Kiedy popłynie czysta woda 4 2018-03-20 15:45 Szykujcie koszyczki i bukszpan 2018-03-20 15:16 W Maruszynie mają, w innych wioskach też chcą 2018-03-20 14:25 Dron nadlatuje nad Twój komin 30 2018-03-20 14:01 Gdy bezmyślność miesza się z obojętnością 8 2018-03-20 13:10 Przez sufit do banku - kot "włamywacz" zbiegł 1 2018-03-20 12:07 Po latach doczekamy się na remont skoczni 2018-03-20 11:56 Tak nie parkujcie. Tuż obok przejście dla pieszych 8 2018-03-20 10:27 Dyrektor na medal 9 2018-03-20 10:12 Dziwne włamanie 1 2018-03-20 09:16 Młodzież już bierzmowana 4 2018-03-20 08:23 Zderzenie na zakopiance. Szosa odblokowana 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-03-22 12:30 1. Przepięknie. 2018-03-22 11:25 2. Choćby mi za darmo dawali to całe toporzysko to mam gdzieś robić interesy w gminie, w której jest tak niekompetentny i niestabilny wójt. Człowiek zainwestuje dziesiątki milionów złotych a Dydy, razem z pseudo-inteligentem z katów będą na sesji opowiadać dyrdymały o braku wpływu wielkości podatków lokalnych na rozwój gospodarczy i jedną absurdalną uchwałą zwiększa podatki od nieruchomości komercyjnych o kilkadziesiąt procent! W miejscowościach z kompetentnym wójtem za każde wykreowane miejsce pracy dostaje się zwolnienie podatkowe na dany okres. A w Krościenku jak nie ma pieniędzy na pensje i premie dla pracowników UG to zaraz uchwała o zwiększeniu podatków. Na szczęście większość radnych okazała się rozsądnych ale jeszcze kilku niskopiennych troglodytów i epileptyków w tej radzie i do spółki z Dydą zaorają do Krościenko. Po całym powiecie nowotarskim chodzą opowieści że to Krościenko nie nadaje się do żadnych inwestycji - grunty absurdalnie drogie, potencjał turystyczny od 50 lat bez większych zmian, a wójt to bajkopisarz (który na obiecuje ścieżek, pętli, gondoli a końcu wybuduje mostek pod Tylką z błota do błota). 2018-03-22 10:55 3. Ale to samo jest ze wszystkim co na tamtejszych straganach jest sprzedawane. Oscypki nie są oscypkami, miody nie są miodami, śliwowice nie są śliwowicami, wędliny nie są wędlinami, a ciupagi są chińskie. Do tego nie trzeba śledztwa. Wystarczy trochę się zastanowić. Kto o tej porze roku doi owce? Żaden baca, bo owce są kotne i nie dają mleka. Proste, że jak nie ma owczego mleka, to nie ma oscypków. Mogą być jakieś pozostałości po poprzednim sezonie, ale widząc zapotrzebowanie na oscypki wśród turystów, wątpię żeby cokolwiek zostało. Najczęściej sprzedawany jest krowi ser. i to jeszcze dobrze jeśli jest prawdziwy krowi. Gorzej, jak to jakieś popłuczyny. Tak samo ze śliwowicami. Teraz ją można kupić, bo została zrobiona z jesiennych zbiorów, ale przez całe lato praktycznie jej nie ma. Gdzieś na początku lata będzie sprzedawana, i po prostu się skończy. A to co będzie na straganach, to spirytus z dodatkiem chemicznego aromatu. Wszyscy wiedzą, że bimber śmierdzi, więc jeśli śliwowica ładnie pachnie, to jest to jakiś syf. Jeszcze dobrze jeśli spirytus jest ze sprawdzonego źródła. Gorzej, jak będzie podobny do tego zatrutego czeskiego. Oczywiście można kupić prawdziwą śliwowicę nawet w sierpniu, ale trzeba mieć zaufanego 'producenta', a taki nie sprzeda byle komu. 2018-03-22 10:49 4. "Strażnicy to w większości ludzie po szkołach średnich" Szanowna Pani, ale ludzie nawet po wielokierunkowych, WYBITNYCH studiach wyższych, też nie zawsze wiele w Swoim życiu osiągnęli. Bo przecież za sukces życiowy nie można uznać prowadzenie przydomowego mini biznesu, czynnego trzy miesiące w roku. Więcej pokory i umiaru życzę. 2018-03-22 10:47 5. Nie będzie ani jednej pętli zdrojowej, ani wyciągu. Nie z tym wójtem. On już przez 4 lata pokazał, że dużo bajek opowiada i niewiele robi. 2018-03-22 10:29 6. @Panosz jak bumelowoles w robocie to twoja sprawa. Kozdy wie jak sie w nasej Gminie robi. wybory idą to sie urzędniki do chłopów z opozycji zacynają usmiechac. 2018-03-22 09:47 7. Dni otwarte to oczywiście pokazówka i wiadomo, że codzienność jest inna. Myślę ,że w wielu szkołach czy uczelniach tak to wygląda. W tym przypadku uczniowie tej szkoły mają problemy z wieloma przedmiotami i szukają pomocy na zewnątrz. A rodzice za korepetycje płacą.....Szkoda.... 2018-03-22 09:44 8. Miód wyłącznie prosto od pszczelarza, najlepiej w swojej okolicy. Proste. 2018-03-22 09:10 9. Wszyscy wiemy że na budowę wyciągu gondoli na Trzy Korony są inwestorzy więc to nie brak środków jest problemem problemem jest brak rozmów z mieszkańcami Krościenka i właścicielami działek ze strony władz Gminy Krościenko Nad Dunajcem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2018-03-22 09:01 10. Może być sto pętli Zdrojowa tyko pytanie kto będzie nimi chodził ? Jeśli nie powstanie w Krościenku wyciąg na Trzy Korony nic nie przyciągnie turystów każdy omija szerokim łukiem nasze piękne miasteczko nawet inwestorzy którzy chętnie zostawili by swoje miliony tylko nie ma z kim rozmawiać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mam pytanie dlaczego 20 lat temu był wyciąg a teraz się nie da nic zrobić ? Myślę że brak zaangażowania ze strony władz Gminy . Obietnice nie spełnione !!!!!!!!!!!!!!!!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka