2017-12-03 16:41:42

Reklama

Pod Giewontem

Na tropie "układu zakopiańskiego"

Reklama
reklama
Reklama

Telewizja Polsat wróciła pod Giewont, tym razem interweniując nie w znanym hotelu, lecz w miejskich wodociągach.

Po serii materiałów na temat rzekomego zakopiańskiego układu biznesowego powiązanego z wymiarem sprawiedliwości i władzami miasta, kolejna Interwencja Polsatu rozegrała się w spółce SEWiK. Film krąży już po internecie. Wypowiadają się w nim władze miasta, co niektórzy radni i przewodniczący rady miasta Grzegorz Jóźkiewicz. Obiecuje on, że na ile starczy mu sił, będzie walczyć z układem. Podobnie jak radny Łukasz Filipowicz. Niewiele o swych zarobkach w Zakopiańskim Centrum Kultury, jednostce podległej burmistrzowi chce mówić radny Maciej Wojak. 

Kamera wkracza też do siedziby miejskich wodociągów. Byli pracownicy twierdzą, że to rodzinna firma. Tu pracuje dwóch synów radnego Józefa Figla, a także radny Wojciech Tatar. W dodatku pracownicy SEWiK przez dwa miesiące pracowali na budowie domu kierownika oczyszczalni w Chochołowie. 

O sprawie tej prywaty pisaliśmy na łamach Tygodnika Podhalańskiego kilkakrotnie. Poniżej publikujemy artykuł na ten temat, który zamieściliśmy w listopadowym numerze Tygodnika Podhalańskiego (TP nr 47)

Prywata czy zniesławienie

Brak nadzoru, praca przy budowie domu na prywatnej działce dyrektora oczyszczalni, wykorzystywanie firmowego sprzętu poza obszarem działania SEWiK-u.

Edyta Sobańska podczas sesji rady wystąpiła w sprawie nieprawidłowości, jakie jej zdaniem pogrążają miejską spółkę SEWiK. Przypomniała, że przed sądem pracy zakończyła się sprawa, jaką zwolnieni pracownicy wytoczyli spółce. - Sprawa zakończyła się wypłatą odszkodowań na rzecz byłych pracowników. SEWiK argumentował ich zwolnienie tym, że pracownicy w godzinach pracy realizowali prywatne zlecenia - przypomniała Edyta Sobańska, siostra jednego ze zwolnionych pracowników. I zadała szereg pytań władzom spółki, twierdząc, że prywata trwa w najlepsze. Tyle że na rzecz dyrektora oczyszczalni. - Państwo Bobkowie budują dwa budynki w Chochołowie - zwraca uwagę Edyta Sobańska. Podkreśla, że to teren, na którym SEWiK nie działa, a mimo to pracownicy spółki w godzinach pracy pracują tam, używając sprzętu i maszyn należących do spółki.

Władze spółki w odpowiedzi na atak mówią o zniesławieniu i "mijaniu się z prawdą".

Krzysztof Strączek, prezes SEWiK, wyjaśnia, że każdy ze zwolnionych pracowników dostał odszkodowanie w wysokości 9,5 tys. zł. To efekt ugody, o którą w sądzie pracy poprosił pełnomocnik zwolnionych pracowników. Jednocześnie skarżący SEWiK zrzekli się pozostałych roszczeń. - Wypowiedź została celowo zmieniona, aby osiągnąć efekt niesprawiedliwości społecznej oraz powiązać sprawę zwolnień ze zdjęciami przekazanymi radnym i mediom - podkreśla Krzysztof Strączek. Prezes nie wyklucza, że zarząd spółki podejmie kroki prawne wobec stwierdzeń, jakie wysunęła podczas sesji Edyta Sobańska, siostra jednego ze zwolnionych pracowników. 

Prezes Strączek przypomina, że zwolnienia w spółce nastąpiły w związku z likwidacją działu sieci kanalizacyjnej. Pracownicy dostali wypowiedzenia umowy o pracę  z zachowaniem 3-miesięcznego wypowiedzenia. Zarzuty stawiane przez Edytę Sobańską w trakcie sesji rady miasta uważa za nieuzasadnione. Mimo to zarządził jeszcze tego samego dnia wszczęcie postępowania wyjaśniającego w firmie. Okazało się, że usługi wykonywane przez spółkę i pracowników na rzecz dyrektora oczyszczalni były odpłatne. SEWiK świadczy takie usługi na zewnątrz. Każdy może zamówić ekipę ze sprzętem. Tak też było w przypadku stawiającego dom Grzegorza Bobka. - Ze strony pana Grzegorza Bobka nie doszło do bogacenia się kosztem spółki - zaznacza Krzysztof Strączek. Przypomina, że firma ma regulamin korzystania przez pracowników z mienia spółki, jak również regulamin korzystania  z prywatnych zleceń przez pracowników. Regulamin jest umieszczony na ogólnie dostępnej tablicy ogłoszeń w siedzibie SEWiK. Prezes prezentuje też dokumenty poświadczające, że od sierpnia do października na budowie w Chochołowie pracowało 6 pracowników. Do tego koparka z operatorem i 3 pracownikami obsługi. Zgodnie z regulaminem pracownicy zwrócili się do władz spółki o zgodę na wykonanie przyłączy domów w Chochołowie. - Dlatego uważam, że nie ma podstaw do szargania dobrego imienia spółki.  Wyrażam ubolewanie, że mimo zawartej ugody, mimo wypłaty odszkodowań wciąż prowadzona jest akcja oczerniania spółki - podsumowuje Krzysztof Strączek.

Podkreśla, że rosnące z roku na rok zyski spółki i poprawa wyników ekonomicznych przeczą tezom stawianym przez Edytę Sobańską na sesji rady miasta.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
AnnaK 2017-12-04 12:59:07
Zakopiańskie Centrum Edukacji tzw "szpulki" wraz z internatem pomimo iż dobrze prosperowaly to rozwiązano bo rzekomo nie przynosił zysków bo po naciskach z góry nie wolno bylo wynajmować , sporą część ludzi bez "układów" zwolniono po tym jak wstrzymano im prawnie należące sie dodatkowe wynagrodzenie, po wszystkim remont na całego z pieniędzy UM bo skoro on jest prawowitym zarzadzajacym to raczej UM finansowal, a reszte pewnie wynajmie go ktos z ukladziku zakopianskiego, czas pokaze polsat też
jarząbek 2017-12-04 11:17:47
Pan prezes to te pieniążki wypłacił z własnej kieszonki? Skoro była ugoda to znaczy, że sewik zawinił, a na ugodę składamy się my wszyscy klienci sewiku. Ale co tam, niedługo kolejna podwyżka opłat to się wyrówna. To jest układ? To jest mafia urzędnicza!!!
szambo! 2017-12-03 23:43:51
Poszli na ugodę z trzema pracownikami których zwolnili. Zapłacili im z naszych pieniędzy prawie 30.000zł !! Moje pytanie brzmi czy zostały wyciągnięte z tego jakieś konsekwencje ? ktoś stracił stołek ?
Ponury grzybiarz 2017-12-03 23:08:53
Tak na marginesie 'chcialem tylko dodać że swik robi zrzuty ścieków do rzeki , pod przykrywką nocy.
adik 2017-12-03 22:36:50
Na sesji rady miasta było powiedziane ile Wojak zarabia w ZCK lekko ponad 4000zł miesięcznie i ma nielimitowany czas pracy.
Sójka 2017-12-03 21:32:50
Mega zmanipulowany ten materiał w Polsacie. Jak można łączyć te dwie sprawy - Chechlińską i Sewik? Inna skala, innych ludzi to dotyczy, a afera w Sewiku mega naciągana. Kto zna tych byłych pracowników spółki, ten wie skąd taka akcja z ich strony...
Sowa 2017-12-03 21:19:38
Kiedy odpowiednie służby zabiorą się za urzędników UM i Starostwa którzy bezinteresownie sprzyjają deweloperom?
Sasiadka 2017-12-03 20:22:36
Coś mi tu nie pasuje, bo mieszkam dosłownie kilka metrów od tej budowy i te samochody sewiku może ze dwa razy widziałam A domki przywieźli i stawiali inni zupełnie przez cały czas jakaś firma z zeby chyba. Poza tym jakby to nie było legalnie to by raczej w biały dzień.nie sprawowali w ciuchach firmowych.
Szefowa 2017-12-03 19:28:42
Szpulki też zlikwidowano, ciekawe komu teraz UM wynajmie cały internat wyremontowany z kasy UM, oj też śmierdzi tam przekrętem a UM nawet nie zadbał o pracowników tylki zwolniono ich bo zakład nie rentowy był mimo iż przynosił zyski i to spore
Kasina mądrość 2017-12-03 18:35:27
Warto by wrócić do artykułu o nielegalnych fliperach jak to się skończyło i jaki układ tam zadziałał, że nikomu włos z głowy nie spadł oraz do przydziału mieszkań miejskich jedno z nich podobno otrzymał PPRZ może czekał dwadzieścia lat lub więcej w kolejce jak inni. Znakomite danie Tucznik z Jarzynką do tego mieszanka sałatek.
Emil 2017-12-03 18:17:28
..jak radny jest taki dobry to niech sobie znajdzie robote w firmie której sam nie kontroluje ( nie znajdzie ! ) a kirownik niech sobie poszuka innej niż swoja firma żeby mu dom stawiała ( znajdzie tylko cena i godziny będą musiały być niekwestionowane )
migiel 2017-12-03 18:16:21
Brać sie za te ustawki. W radzie nadzorczej jest główny księgowy Wojasa. Posprzątać te układy biznesowe. Za zgoda prezesa budowali, tak to wygląda właśnie...
and 2017-12-03 17:07:40
A kiedy będzie program Polsatu na temat próby zbrojnego zagarnięcia hotelu w Zakopanem przez właściciela TV Polsat? Tytuł jaki może nadać temu tematowi TV Polsat to: " Polsatowski układ" lub "Ataki uzbrojonych ba ....w na zakopiańczyków"
Miss 2017-12-03 17:04:54
Oj, jakoś nieprzyjemnie się zrobiło!!!
A inne spółki?
 • ZDROWIE I URODA
  Od 9.01.2018r. rozpoczyna działalność PRYWATNY GABINET INTERNISTYCZNY - specjalista chorób wewnętrznych z wieloletnim doświadczeniem lek. ŁUKASZ BŁOŃSKI będzie przyjmował pacjentów w Zakopanem, ul. Kościuszki 11 (budynek Alior Banku) we wtorki w godz. 14-16. Rejestracja telefoniczna pod nr
  Tel.: 602 690 348
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "DOLINA BIAŁEGO" w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ. Tel. 18 20 63730 w. 21 lub 603 750 122.
 • PRACA | dam
  AQUA PARK ZAKOPANE zatrudni KELNERKĘ/-RA, POMOC KUCHENNĄ. Tel. 18 2063730 w.21 lub 606 916 306.
 • PRACA | dam
  ZAJAZD GÓRSKI KUŹNICE zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ. Tel. 18 2063730 w.21 lub 601 268 550.
 • PRACA | dam
  AQUA PARK ZAKOPANE zatrudni na sezon zimowy PRACOWNIKA OBSŁUGI PARKINGU. Tel. 602 263 516.
 • PRACA | dam
  HOTEL "TATRY" przy stacji narciarskiej Małe Ciche zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 506 129 438.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM JEDNORODZINNY DREWNIANY, parterowy 8-letni, 7 km od Sanoka, 3 sypialnie, 2 łazienki, duży salon z kominkiem, kuchnia, pomieszczenie gospodarcze, garaż na 3 samochody, wiata na duży samochód i narzędzia , na działce 60 ar mogę przesłać zdjęcia i opis.
  Tel.: 011 48 694646357
  E-mail: jedrek49@op.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ KOBIETĘ do sklepu wielobranżowego. Od zaraz. Umowa.
  Tel.: 507466798
  E-mail: wolay@interia.pl
 • PRACA | dam
  SPRZĄTANIE APARTAMENTÓW w Zakopanem. Praca dorywcza, całoroczna.
  Tel.: 662244845
 • PRACA | dam
  ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY INSTRUKTORÓW NARCIARSTWA. Wymagania m.in. doświadczenie w zawodzie i dobra znajomość języka angielskiego. Skorzystaj z szansy dla Ciebie na pracę w międzynarodowym zespole i wysokie zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  PRACA W WYPOŻYCZALNI NART w Zakopanem ? zapraszamy już teraz! Szukamy młodych i pracowitych osób z dobrą znajomością języka angielskiego w mowie. Oferujemy przeszkolenie z zakresu pracy, możliwość rozwoju i wysokie zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl Tel.: 692987940
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W ZAKOPANEM. Praca stała. 795 368 870
 • PRACA | dam
  Hotel Murowanica*** w Zakopanem, ul. Przewodników Tatrzańskich 6 zatrudni: RECEPCJONISTĘ lub RECEPCJONISTKĘ i POKOJOWĄ.
  Tel.: tel.:182063362
  E-mail: kontakt@hotel-murowanica.pl
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni POMOC KUCHENNĄ oraz OSOBĘ na zmywak.
  Tel.: 660172232
  E-mail: restauracja@burymis.pl
 • PRACA | dam
  Praca od zaraz - RATOWNIK WODNY DO HOTELU w Bukowinie Tatrzańskiej. Dobre Warunki Wyżywienie Wymagania: Uprawnienia Ratownika Wodnego oraz Pierwsza Pomoc.
  Tel.: 601508720
  E-mail: rezerwacja@grandstasinda.pl
  WWW: www.grandstasinda.pl
 • PRACA | dam
  PRACA W SKLEPIE SPOŻYWCZYM W ZAKOPANEM. Dobra atmosfera, korzystne warunki. Stałe zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Dodatkowe ubezpieczenie w ramach ubezpieczenia grupowego pracowników.
  Tel.: 519 010 076
  E-mail: magdasc@data.pl
 • TŁUMACZENIA
  Tłumaczenia na j. słowacki i angielski
  Tel.: 603239451
  E-mail: rastislavstanik@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w pensjonacie DZIEWCZYNĘ NA STAŁE i drugą DZIEWCZYNĘ NA SEZON - dyspozycyjną, uczciwą, umiejącą pracować w zespole. Praca na stałe lub na sezon bez zamieszkania w centrum Zakopanego. Stanowisko sprzątanie/recepcja-wydanie/odebranie kluczy. Wstępna rozmowa telefoniczna po wcześniejszym uzgodnieniu rozmowa na miejscu ul.Zamoyskiego 2
  Tel.: 505715741
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU MONOPOLOWEGO, na stałe - PORONIN -
  Tel.: 606 751 351.
 • PRACA | dam
  Sieć Dobry Hotel, w związku z planowanym otwarciem (początek 2018 r.) hotelu Aquarion**** (136 pokoi, restauracja, 3 sale konferencyjne, SPA) przy ulicy Jagiellońskiej 29 w Zakopanem, poszukuje osób na stanowiska: recepcjonistka, pokojowa, portier, pracownik techniczny, pracownik działu Służby Pięter (czynna współpraca z pokojowymi, np. przenoszenie wózków hotelowych, odbieranie i dostarczanie chemii przemysłowej i kosmetyków), pomoc kuchenna, kucharz śniadaniowy, kelner/barman, animator czasu wolnego. Prosimy o umieszczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  Tel.: 570 433 747
  E-mail: praca@hotelaquarion.pl
  WWW: www.dobryhotel.com
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam trzypokojowe MIESZKANIE w Zakopanem (54m2), garaż, 500m od Krupówek, zamykane osiedle. Kontakt: 604252530
  Tel.: 604252530
  E-mail: r3ggi3@wp.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ, KELNERKĘ i POMOC KUCHENNĄ. Praca stała i/lub weekendy, święta. 601 533 566
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej szuka KELNERKI. Mile widziane doświadczenie. Praca ze świadczeniami. Osoby zainteresowanie prosimy o kontakt na numer tel.:
  Tel.: 609 683 058, 18 20 78 169
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Kawiarnia w Bukowinie Tatrzańskiej szuka KELNERKI/KELNERA z doświadczeniem. Dobre warunki pracy. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel.:
  Tel.: 784569292, 783997156
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM drewniany blisko centrum Zakopanego.
  Tel.: 185424165
 • PRACA | dam
  STANOWISKO PRACY: POMOC DOMOWA, ZAKRES OBOWIĄZKÓW: SPRZĄTANIE, GOTOWANIE, PRASOWANIE, SPRAWOWANIE OPIEKI NAD MAŁYM PIESKIEM, PRZYGOTOWANIA BAGAŻU DO PODRÓŻY. OCZEKIWANIA WOBEC KANDYDATKI: UCZCIWOŚĆ, PRACOWITOŚĆ, LOJALNOŚĆ, GOTOWOŚĆ DO TOWARZYSZENIA PRACODAWCY W CZĘSTYCH PODRÓŻACH, PREFEROWANA KOBIETA STANU WOLNEGO. PRACODAWCA OFERUJE: LEGALNĄ UMOWĘ O PRACĘ WRAZ Z UBEZPIECZENIEM, WARUNKI WYNAGRODZENIA SĄ BARDZO DOBRE DO SZCZEGÓLNEGO OMÓWIENIA Z PRACODAWCĄ PO DOKŁADNYM UZGODNIENIU ZAKRESU PRACY. Panie zainteresowane podjęciem pracy prosimy o przesłanie CV na podany adres e-mail: mspraca@okpoczta.pl
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY KIEROWNIKA ZMIANY DO SKLEPU SPORTOWEGO - ZAKOPANE, KRUPÓWKI -
  Tel.: 605 147 470.
 • BIURA RACHUNKOWE
  USŁUGI KSIĘGOWO-KADROWE.
  Tel.: 788539748
 • PRACA | dam
  Sala zabaw DLA DZIECI Małpi Gaj zatrudni do pracy w Rabce ZDRÓJ, tel. 6918884444
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy KELNERA/KĘ, KUCHARKĘ w Karczmie w Czorsztynie.
  Tel.: 509920018
 • PRACA | dam
  Potrzebna PANI DO SPRZĄTANIA W WEEKENDY - Białka Tatrzańska. 608 10 10 76.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARKĘ I POMOC KUCHENNĄ - Pensjonat w Białce Tatrzańskiej. 608 10 10 76.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • BIURA RACHUNKOWE
  AUDITPLUS - Zakopane, Kościuszki 1/301 - Księgowość - Kadry i Płace - JPK - Doradztwo
  Tel.: tel. +48 18 20 00171
  E-mail: biuro@auditplus.pl
  WWW: www.auditplus.pl
 • PRACA | dam
  NIEPALĄCĄ DZIEWCZYNĘ do pomocy w pensjonacie POKOJÓWKA, KELNERKA, POMOC KUCHENNA. Bukowina Tatrzańska - na stałe z zamieszkaniem. 602 74 29 25.
 • PRACA | dam
  Szukam OSOBY DO PROWADZENIA PENSJONATU - Bukowina Tatrzańska. 698 777 227.
 • SPRZEDAŻ | różne
  HURTOWNIA SKÓR Z IMPORTU oferuje: KAWAŁKI I CAŁE SKÓRY KOŻUCHOWE (MERYNO I TOSKANĘ) oraz SKÓRY LICOWE I TAPICERSKIE. 608 716 249, 661 215 577.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  NOWO OTWARTY GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - PRZYGOTOWUJEMY IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE do 70 osób, EVENTY - MOŻLIWOŚĆ WYNAJĘCIA SAMEGO LOKALU - ZAKOPANE, CHŁABÓWKA 50A. 601 50 44 86.
  WWW: https://www.facebook.com/Willa-Sport-Zakopane-Firma-DIG-Dariusz-Kr%C3%B3l-182237178575876/?ref=br_rs
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ ZMIENNIKA NA TAXI - Zakopane -
  Tel.: 888 223 761.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2017-12-15 21:10 Gdy wyciąg narciarski ma awarię. Film dla ludzi z mocnymi nerwami. 1 2017-12-15 20:44 Palace - nie za 12 milionów 1 2017-12-15 20:31 Pożar w Skrzypnem 2017-12-15 19:32 Wystawa fotografii Marcina Kina 1 2017-12-15 19:07 Trendy w sypialni czyli co nowego w Nowym Roku 2017-12-15 19:04 Zamknięta Droga pod Reglami 2017-12-15 17:00 Wigilijne przygotowania 2 2017-12-15 16:53 Na nic wyroki sądowe. Te sprawy zgłaszają lewicowi działacze 6 2017-12-15 16:30 Ulica księżycowa 1 2017-12-15 15:55 Ramię w ramię walczyli z halnym 3 2017-12-15 13:31 Odnalazł się właściciel psa pozostawionego przed Biedronką 3 2017-12-15 12:19 Wodociągi z nieprawidłowościami 10 2017-12-15 12:18 Znamy dalsze losy psa pozostawionego przed Biedronką 1 2017-12-15 11:59 Kto pomoże bocianowi? 6 2017-12-15 11:46 Waga, młynek i amfa - niespodzianka podczas kontroli 2017-12-15 11:38 Sport, muzyka, dobra zabawa 2017-12-15 11:36 Zwoliński (też) odchodzi z Podhala 2017-12-15 10:42 Dyrektor rezygnuje 2 2017-12-15 10:33 Zakopiański Bieg Sylwestrowy i Noworoczny 2017-12-15 10:32 Podjeżdżają przed Biedronkę, zostawiają psa z miską i odjeżdżają (wideo) 3 2017-12-15 10:22 Ksiądz po kopie 2017-12-15 10:11 Koncert Justyny Steczkowskiej w Zakopanem. Mamy zaproszenia 2017-12-15 10:06 Nowa lampa na zakręcie 2 2017-12-15 08:53 W Białym Dunajcu grali w „szczypiorniaka”. Jabłonka najlepsza 2017-12-15 08:33 Włamywacze ujęci po policyjnym pościgu 2017-12-15 07:35 Strażacki Mikołaj w „Chatce” (zdjęcia) 2017-12-14 21:48 Zniszczone ogrodzenie budowlane 2017-12-14 20:32 Podhale bez Hajnosa 2017-12-14 18:04 Rozpoczęcie sezonu zimowego. Choinkę rozświetlą burmistrz i prezydent 2017-12-14 16:57 Pożar sadzy w Kościelisku 3 2017-12-14 16:26 Złote i diamentowe gody 2 2017-12-14 15:54 Polskie Koleje Linowe wchodzą na giełdę. Każdy będzie mógł kupić akcje 12 2017-12-14 15:26 OSP Ciche Górne 1: Na obiedzie kardynał 2017-12-14 14:21 Przygotowania do Nocy Sylwestrowej. Impreza masowa na 10 tys. osób 6 2017-12-14 14:03 Burmistrz Zakopanego podpisał umowę kupna Palace 6 2017-12-14 13:39 Rozdajemy tatrzańskie kalendarze 2017-12-14 13:26 Święty Mikołaj u rzemieślników 2017-12-14 13:04 Małopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych - wyniki 2017-12-14 13:00 OSP Chyżne: Straż na rubieży 2017-12-14 11:59 Seniorzy nie dali się nabrać fałszywej wnuczce 2017-12-14 11:04 Sąsiedzie nie truj siebie i nas 2 2017-12-14 09:50 Ruch wahadłowy w Poroninie i wielki korek 2 2017-12-14 09:05 Pierwsze zimowe szkolenie nowotarskich kadetów (zdjęcia) 1 2017-12-14 07:00 Stoki płaczu 2017-12-13 22:04 Pomagamy pogorzelcom z Kacwina 2017-12-13 21:32 Nie daliśmy się czołgom! 3 2017-12-13 21:30 Pięcioletnia kadencja samorządów? 7 2017-12-13 20:50 Przetrzebiony las po halnym (zdjęcia) 1 2017-12-13 20:39 KOD-u protest w ciemnościach (wideo) 1 2017-12-13 20:12 Słuchali, śpiewali i adoptowali
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2017-12-15 23:45 1. Proponuje żeby fundacja Pro walnęła taki sam plakacik tuż przy Wielkiej Krokwi. Niech te ohydne zdjęcia zaistnieją na transmisjach zawodów w skokach narciarskich. Panie Prezesie- do dzieła! Niech świat zobaczy te fotografie ludzkich zwłok. Ba. Idźmy dalej za ciosem. Może miasto sobie do herbu doda taki rozszarpany płód? Czy wtedy będzie Pan usatysfakcjonowany czy nadal będzie za mało?? To jest ohydne i nie ma to nic wspólnego ani z religia ani z czynieniem dobra. Św Tomasz mawiał ze nie można usprawiedliwiać używania złych środków do czynienia dobra. Nie tedy droga do zaprzestania aborcji. Nie poprzez zohydzanie pieknych Tatrzańskich widoków - to będzie skutkowało większa przemocą i zobojętnieniem. Do tego dążycie.. 2017-12-15 22:57 2. @czopek...pewnie ze ma udzial...skosil ja pare dni temu. 2017-12-15 22:34 3. Piórko na jakie straty? Spółka SEWIK działa bardzo dobrze, co Ty bredzisz. Nic nie wiesz, a tylko klepiesz. 2017-12-15 21:56 4. @6ag7 może coś powie o karakalach , ia tak przypadkowo pytam prawie każdego , a odpowiedzi miód na serce , gorsze czasy nastają dla postkomuny , my mamy 500 +to dla nas lepsze czasy 2017-12-15 21:45 5. Po 10 tys. zł otrzymają emerytowani górnicy w zamian za utracone prawo do bezpłatnego węgla. Górnicze spółki dostały już pieniądze z budżetu na wypłatę rekompensat. W niektórych spółkach pierwsze pieniądze już wysłano, w innych przelewy ruszą w poniedziałek, 18 grudnia. 2017-12-15 21:22 6. Taki skok nie jest wskazany dla dziewicy. 2017-12-15 21:21 7. Normalna robota po decyzji Rady Miasta w sprawie finansowania zakupu. 2017-12-15 21:07 8. Bedzie nom brakować tobie boś był zawse pomocny . Nich Ci ziemia leko Bedzie. 2017-12-15 20:56 9. Juz nie jest tak źle bo sprawę przegrali wiec teraz już muszą drogę zrobić 2017-12-15 20:39 10. Za niegospodarność środkami i majątkiem publicznym to się już nie odpowiada ? Za wykorzystywanie ( za jakieś marne grosze ) pracowników spółki do celu prywatnego to się już nie odpowiada ? Rado bierzcie dalej kredyty i pozwólcie nimi dysponować pracownikom z poza Zakopanego bo oni ich spłacać nie będą ! Czy ktoś sprawdził czyje tak naprawdę są te domki i inne budowane lub remontowane nieruchomości ? Paranoja.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka