Reklama

2017-12-03 16:41:42

Pod Giewontem

Na tropie "układu zakopiańskiego"

Reklama

Telewizja Polsat wróciła pod Giewont, tym razem interweniując nie w znanym hotelu, lecz w miejskich wodociągach.

Po serii materiałów na temat rzekomego zakopiańskiego układu biznesowego powiązanego z wymiarem sprawiedliwości i władzami miasta, kolejna Interwencja Polsatu rozegrała się w spółce SEWiK. Film krąży już po internecie. Wypowiadają się w nim władze miasta, co niektórzy radni i przewodniczący rady miasta Grzegorz Jóźkiewicz. Obiecuje on, że na ile starczy mu sił, będzie walczyć z układem. Podobnie jak radny Łukasz Filipowicz. Niewiele o swych zarobkach w Zakopiańskim Centrum Kultury, jednostce podległej burmistrzowi chce mówić radny Maciej Wojak. 

Kamera wkracza też do siedziby miejskich wodociągów. Byli pracownicy twierdzą, że to rodzinna firma. Tu pracuje dwóch synów radnego Józefa Figla, a także radny Wojciech Tatar. W dodatku pracownicy SEWiK przez dwa miesiące pracowali na budowie domu kierownika oczyszczalni w Chochołowie. 

O sprawie tej prywaty pisaliśmy na łamach Tygodnika Podhalańskiego kilkakrotnie. Poniżej publikujemy artykuł na ten temat, który zamieściliśmy w listopadowym numerze Tygodnika Podhalańskiego (TP nr 47)

Prywata czy zniesławienie

Brak nadzoru, praca przy budowie domu na prywatnej działce dyrektora oczyszczalni, wykorzystywanie firmowego sprzętu poza obszarem działania SEWiK-u.

Edyta Sobańska podczas sesji rady wystąpiła w sprawie nieprawidłowości, jakie jej zdaniem pogrążają miejską spółkę SEWiK. Przypomniała, że przed sądem pracy zakończyła się sprawa, jaką zwolnieni pracownicy wytoczyli spółce. - Sprawa zakończyła się wypłatą odszkodowań na rzecz byłych pracowników. SEWiK argumentował ich zwolnienie tym, że pracownicy w godzinach pracy realizowali prywatne zlecenia - przypomniała Edyta Sobańska, siostra jednego ze zwolnionych pracowników. I zadała szereg pytań władzom spółki, twierdząc, że prywata trwa w najlepsze. Tyle że na rzecz dyrektora oczyszczalni. - Państwo Bobkowie budują dwa budynki w Chochołowie - zwraca uwagę Edyta Sobańska. Podkreśla, że to teren, na którym SEWiK nie działa, a mimo to pracownicy spółki w godzinach pracy pracują tam, używając sprzętu i maszyn należących do spółki.

Władze spółki w odpowiedzi na atak mówią o zniesławieniu i "mijaniu się z prawdą".

Krzysztof Strączek, prezes SEWiK, wyjaśnia, że każdy ze zwolnionych pracowników dostał odszkodowanie w wysokości 9,5 tys. zł. To efekt ugody, o którą w sądzie pracy poprosił pełnomocnik zwolnionych pracowników. Jednocześnie skarżący SEWiK zrzekli się pozostałych roszczeń. - Wypowiedź została celowo zmieniona, aby osiągnąć efekt niesprawiedliwości społecznej oraz powiązać sprawę zwolnień ze zdjęciami przekazanymi radnym i mediom - podkreśla Krzysztof Strączek. Prezes nie wyklucza, że zarząd spółki podejmie kroki prawne wobec stwierdzeń, jakie wysunęła podczas sesji Edyta Sobańska, siostra jednego ze zwolnionych pracowników. 

Prezes Strączek przypomina, że zwolnienia w spółce nastąpiły w związku z likwidacją działu sieci kanalizacyjnej. Pracownicy dostali wypowiedzenia umowy o pracę  z zachowaniem 3-miesięcznego wypowiedzenia. Zarzuty stawiane przez Edytę Sobańską w trakcie sesji rady miasta uważa za nieuzasadnione. Mimo to zarządził jeszcze tego samego dnia wszczęcie postępowania wyjaśniającego w firmie. Okazało się, że usługi wykonywane przez spółkę i pracowników na rzecz dyrektora oczyszczalni były odpłatne. SEWiK świadczy takie usługi na zewnątrz. Każdy może zamówić ekipę ze sprzętem. Tak też było w przypadku stawiającego dom Grzegorza Bobka. - Ze strony pana Grzegorza Bobka nie doszło do bogacenia się kosztem spółki - zaznacza Krzysztof Strączek. Przypomina, że firma ma regulamin korzystania przez pracowników z mienia spółki, jak również regulamin korzystania  z prywatnych zleceń przez pracowników. Regulamin jest umieszczony na ogólnie dostępnej tablicy ogłoszeń w siedzibie SEWiK. Prezes prezentuje też dokumenty poświadczające, że od sierpnia do października na budowie w Chochołowie pracowało 6 pracowników. Do tego koparka z operatorem i 3 pracownikami obsługi. Zgodnie z regulaminem pracownicy zwrócili się do władz spółki o zgodę na wykonanie przyłączy domów w Chochołowie. - Dlatego uważam, że nie ma podstaw do szargania dobrego imienia spółki.  Wyrażam ubolewanie, że mimo zawartej ugody, mimo wypłaty odszkodowań wciąż prowadzona jest akcja oczerniania spółki - podsumowuje Krzysztof Strączek.

Podkreśla, że rosnące z roku na rok zyski spółki i poprawa wyników ekonomicznych przeczą tezom stawianym przez Edytę Sobańską na sesji rady miasta.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
AnnaK 2017-12-04 12:59:07
Zakopiańskie Centrum Edukacji tzw "szpulki" wraz z internatem pomimo iż dobrze prosperowaly to rozwiązano bo rzekomo nie przynosił zysków bo po naciskach z góry nie wolno bylo wynajmować , sporą część ludzi bez "układów" zwolniono po tym jak wstrzymano im prawnie należące sie dodatkowe wynagrodzenie, po wszystkim remont na całego z pieniędzy UM bo skoro on jest prawowitym zarzadzajacym to raczej UM finansowal, a reszte pewnie wynajmie go ktos z ukladziku zakopianskiego, czas pokaze polsat też
jarząbek 2017-12-04 11:17:47
Pan prezes to te pieniążki wypłacił z własnej kieszonki? Skoro była ugoda to znaczy, że sewik zawinił, a na ugodę składamy się my wszyscy klienci sewiku. Ale co tam, niedługo kolejna podwyżka opłat to się wyrówna. To jest układ? To jest mafia urzędnicza!!!
szambo! 2017-12-03 23:43:51
Poszli na ugodę z trzema pracownikami których zwolnili. Zapłacili im z naszych pieniędzy prawie 30.000zł !! Moje pytanie brzmi czy zostały wyciągnięte z tego jakieś konsekwencje ? ktoś stracił stołek ?
Ponury grzybiarz 2017-12-03 23:08:53
Tak na marginesie 'chcialem tylko dodać że swik robi zrzuty ścieków do rzeki , pod przykrywką nocy.
adik 2017-12-03 22:36:50
Na sesji rady miasta było powiedziane ile Wojak zarabia w ZCK lekko ponad 4000zł miesięcznie i ma nielimitowany czas pracy.
Sójka 2017-12-03 21:32:50
Mega zmanipulowany ten materiał w Polsacie. Jak można łączyć te dwie sprawy - Chechlińską i Sewik? Inna skala, innych ludzi to dotyczy, a afera w Sewiku mega naciągana. Kto zna tych byłych pracowników spółki, ten wie skąd taka akcja z ich strony...
Sowa 2017-12-03 21:19:38
Kiedy odpowiednie służby zabiorą się za urzędników UM i Starostwa którzy bezinteresownie sprzyjają deweloperom?
Sasiadka 2017-12-03 20:22:36
Coś mi tu nie pasuje, bo mieszkam dosłownie kilka metrów od tej budowy i te samochody sewiku może ze dwa razy widziałam A domki przywieźli i stawiali inni zupełnie przez cały czas jakaś firma z zeby chyba. Poza tym jakby to nie było legalnie to by raczej w biały dzień.nie sprawowali w ciuchach firmowych.
Szefowa 2017-12-03 19:28:42
Szpulki też zlikwidowano, ciekawe komu teraz UM wynajmie cały internat wyremontowany z kasy UM, oj też śmierdzi tam przekrętem a UM nawet nie zadbał o pracowników tylki zwolniono ich bo zakład nie rentowy był mimo iż przynosił zyski i to spore
Kasina mądrość 2017-12-03 18:35:27
Warto by wrócić do artykułu o nielegalnych fliperach jak to się skończyło i jaki układ tam zadziałał, że nikomu włos z głowy nie spadł oraz do przydziału mieszkań miejskich jedno z nich podobno otrzymał PPRZ może czekał dwadzieścia lat lub więcej w kolejce jak inni. Znakomite danie Tucznik z Jarzynką do tego mieszanka sałatek.
Emil 2017-12-03 18:17:28
..jak radny jest taki dobry to niech sobie znajdzie robote w firmie której sam nie kontroluje ( nie znajdzie ! ) a kirownik niech sobie poszuka innej niż swoja firma żeby mu dom stawiała ( znajdzie tylko cena i godziny będą musiały być niekwestionowane )
migiel 2017-12-03 18:16:21
Brać sie za te ustawki. W radzie nadzorczej jest główny księgowy Wojasa. Posprzątać te układy biznesowe. Za zgoda prezesa budowali, tak to wygląda właśnie...
and 2017-12-03 17:07:40
A kiedy będzie program Polsatu na temat próby zbrojnego zagarnięcia hotelu w Zakopanem przez właściciela TV Polsat? Tytuł jaki może nadać temu tematowi TV Polsat to: " Polsatowski układ" lub "Ataki uzbrojonych ba ....w na zakopiańczyków"
Miss 2017-12-03 17:04:54
Oj, jakoś nieprzyjemnie się zrobiło!!!
A inne spółki?
 • PRACA | dam
  TSO TRUCK SERVICE OLSZTYN Sp. z o.o. zatrudni Mechanika Samochodów Ciężarowych. Wymagania: - Wiedza i praktyka z zakresu mechaniki pojazdów Ciężarowych, naczep i przyczep, - Umiejętność obsługi urządzeń diagnostycznych, - Umiejętność pracy w zespole, Oferujemy: - Zatrudnienie na Umowę o pracę na pełny etat. - Atrakcyjne wynagrodzenie. - Praca od Poniedziałku do Piątku.
  Tel.: 602 601 882
  E-mail: abylinski@enet.pl
  WWW: http://truckolsztyn.pl
 • PRACA | dam
  Firma "REDOX" zatrudni kierowców kat C oraz C+E. Wszelkie informacje pod numerem tel.
  Tel.: 502217387
  E-mail: redox.ryszard@gmail.com
 • PRACA | dam
  SZUKAM BRYGADY DO PRAC BUDOWLANYCH w prywatnym domu. 695 588 054.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: POMOC KUCHENNĄ, KUCHARZA/-KĘ, POKOJOWĄ, RECEPCJONISTKĘ/-TE. Praca stała, co drugi dzień, możliwość zakwaterowania. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ KIEROWCĘ DO RADIO TAXI W ZAKOPANEM. Auto do wyłącznej dyspozycji.
  Tel.: 604 504 738.
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 602 263 516 www.praca.polskietatry.pl
 • USŁUGI | budowlane
  SOLIDNA FIRMA OFERUJE USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE. Działamy w systemie austriackim: szpachlowanie, malowanie i wszystkie czynności związane z wykończeniem wnętrz. Wykonujemy również: fasady, murowanie, obróbki blacharskie i prace z drewnem.
  Tel.: 780 048 093.
 • PRACA | dam
  Dam pracę - Zakopane - Kobieta do 45 lat. Poszukujemy osobę do pracy w biurze rezerwacji na portalu internetowym. Poniedziałek-piątek 9-17. Wymagania: - komunikatywność, - podstawowa znajomość języka angielskiego, - obsługa komputera i kasy fiskalnej, - pozytywny stosunek do ludzi. Wynagrodzenie do ustalenia. Telefon kontaktowy +48 18 20 162 86 - wtorek-piątek w godzinach 12-16ej.
 • PRACA | dam
  Firma Hotelarska w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTÓW. Praca stała, wymagania: doświadczenie i znajomość języków obcych. Kontakt 601 310 387
 • USŁUGI | budowlane
  Kompleksowe roboty ziemne, usługi koparką oraz wywrotką.
  Tel.: 604 163 085
 • PRACA | dam
  Poszukuję kreatywną osobę do robienia zdjęć oraz pisania artykułów i informacji o Zakopanem dla strony internetowej.
  Tel.: 666 250 571
  E-mail: jackzielinski44@gmail.com
 • PRACA | dam
  Zatrudnię od zaraz pana do pracy w pralni wodnej - Szaflary
  Tel.: 182754805
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANIO SPRZEDAM MAŁO UŻYWANE MEBLE POKOJOWE -
  Tel.: 605 826 842, 18 20 128 16.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  BEZPOŚREDNIO SPRZEDAM: ZAKOPANE - KOŚCIELISKO APARTAMENT 50m2 z GARAŻEM. DWUPOZIOMOWY, BALKONY, KOMINEK. 510 090 023
 • PRACA | dam
  Ośrodek Wczasowy w Zakopanem zatrudni kelnerkę/kelnera, umowa o pracę. tel. kontaktowy
  Tel.: 18 20 135 11
 • PRACA | dam
  Przyjmę do szycia kurtek skórzanych.Nowy Targ
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
 • PRACA | dam
  POWIATOWA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA W ZAKOPANEM zatrudni pracownika na stanowisko: STAŻYSTY/MŁODSZEGO ASYSTENTA DO SEKCJI EPIDEMIOLOGII. Wymagania: wykształcenie wyższe kierunkowe: medyczne, pielęgniarstwo, zdrowie publiczne, higiena i epidemiologia oraz pokrewne. Szczegółowe informacje dotyczące naboru: www.Pssezakopane.pl - zakładka KARIERA oraz pod nr tel. 18 20 68 697 wew.13
 • PRACA | dam
  SALONIK PRASOWY POSZUKUJE PRACOWNIKA - 501 574 993
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  POKOJE DO WYNAJĘCIA - 1,2,3 osobowe, w pełni umeblowane + łazienka i kuchnia, internet i parking. Tanio! Nowy Targ Kokoszków. 880 133 933.
 • PRACA | dam
  Kawiarnia w Bukowinie szuka kelnerki, kucharza oraz osoby do sprzedaży lodów. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel. :
  Tel.: 784569292, 783997156
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Lokal na parterze 68m2 do wynajęcia Krupówki -Zakopane
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam działkę -2600m2- budowlano-rolną Zakopane - super widoki niezagrożone.
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Szef Kuchni Bukowina Tatrzańska.
  Tel.: 794000985
  E-mail: sylwia27w@gmail.com
 • PRACA | dam
  Kelnerzy, barmani do restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej. Wysokie zarobki!
  Tel.: 794000985
  E-mail: sylwia27w@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy Panią na pełen etat na Stoisko pod Gubałówkę z galanterią skórzaną dyspozycyjną ,mile widziane doświadczenie w handlu. Stoisko w okresie zimowym ogrzewane.Dobre wynagrodzenie.Telefon,
  Tel.: 660719519
  E-mail: e-mail;budzuu@wp.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Firma zatrudni lakiernika, blacharza samochodowego dobre wynagrodzenie od 19zł do 25zł na 1h
  Tel.: 504230930
  E-mail: logistick@vp.pl
 • PRACA | dam
  NOWA RESTAURACJA w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: kucharzy, kelnerów, pomoce kuchenne, UMOWA O PRACĘ, pełny etat!
  Tel.: 509919616
 • SPRZEDAŻ | różne
  Napoje (w tym alkoholowe) na różnego rodzaju imprezy, z możliwością dowozu.
  E-mail: praca-nt@wp.pl
 • PRACA | dam
  Nowy Targ zatrudnię KUCHARZA-POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię Ratownika Wodnego na basenie od maja w Zakopanem. Umowa Zlecenie/Umowa o pracę.
  Tel.: Tel.601 406 956
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2018-05-22 21:37 „Septyma” znowu górą! 2018-05-22 20:27 W Kmicicu Straszni Panowie Trzej 2018-05-22 20:10 Plac budowy zamiast boiska 2018-05-22 18:29 Pracownicy PKL z wizytą na Zugspitze 2018-05-22 17:37 Proboszcz wyróżniony 2018-05-22 16:57 Dwa dni burzowej pogody. Uważajcie w górach 3 2018-05-22 16:49 Strażacy z Kościeliska uratowali lisa 2018-05-22 15:20 Nowy chodnik w Kuźnicach 4 2018-05-22 14:30 Poezja gwarowa w Astorii 2018-05-22 13:00 Uratowani pod Rysami: Sprzęt to jedno, a góry wszystko weryfikują 2 2018-05-22 12:51 MAŁY BIAŁY PIES BEZ WAD... 1 2018-05-22 12:40 Obywatel bierze sprawy w swoje ręce 4 2018-05-22 12:33 Uczennica „szkoły kadetów” laureatką historycznego konkursu 2018-05-22 12:15 Wymieniamy kocioł czyli ekologia z pomocnym doradcą 1 2018-05-22 12:00 ALLDENTAL - WIELOSPECJALISTYCZNA KLINIKA STOMATOLOGICZNA - WIELKIE OTWARCIE! 2018-05-22 11:25 Tak wygląda skalny obryw na szlaku ze Świnicy na Zawrat 2 2018-05-22 09:30 Turysta pływał w tatrzańskim stawie 2 2018-05-22 09:11 Wyzywali policjantów, grozili im, zdemolowali radiowóz 1 2018-05-22 09:00 Farby Dulux Nobiles w sklepie Młotek 2 2018-05-22 08:00 Pamiętają o cmentarzu 9 2018-05-21 21:49 Świetne występy podhalańskich akrobatów 2018-05-21 21:16 Taniec z Janem Pawłem w tle 11 2018-05-21 21:10 Milcząca solidarność 7 2018-05-21 20:16 Tu będą trenować następcy Kamila Stocha 5 2018-05-21 18:45 Okienne okucia czyli okno w wersji ekskluzywnej 1 2018-05-21 18:40 Lotne porozumienie 2018-05-21 18:21 Nietypowa inicjatywa Województwa podczas Małopolska Joy Ride Festiwalu 2018-05-21 16:49 Zgubne ziele 2 2018-05-21 16:18 Działo się na podhalańskich boiskach. Wyniki, tabele 2018-05-21 15:09 Gala z osobowością 2018-05-21 14:56 Pijaka zatrzymanie obywatelskie 5 2018-05-21 14:49 Podpalacz pod kluczem 1 2018-05-21 14:47 Wypadki na Rysach. Rozmawiamy z turystą, który cudem uniknął śmierci 1 2018-05-21 14:20 Obrywy skalne, zamknięty szlak ze Świnicy na Zawrat 2 2018-05-21 14:07 Oficyna nie do poznania 2018-05-21 14:01 Uważajcie! Przed nami tydzień wypełniony burzami 2 2018-05-21 13:42 Solidaryzują się z protestującymi w sejmie rodzicami 4 2018-05-21 13:02 Niedźwiedź w okolicy Krościenka 2018-05-21 12:34 Góry śmieci w Sierockiem 6 2018-05-21 10:44 Turysta nie przeżył upadku pod Rysami. Druga osoba ranna 2018-05-21 09:24 Jest w orkiestrach dętych jakaś siła 2018-05-21 09:22 Miasto szykuje się na papieskie świętowanie 2018-05-21 09:01 Tour de Pologne jednak w Zakopanem, ale meta na Słowacji 11 2018-05-21 07:59 Gmina Spytkowice Świętuje 20 urodziny 2018-05-21 07:19 Czy Szekspir był katolikiem 2018-05-20 22:42 Mundurowi dla dzieci 2018-05-20 20:58 Majówka przy Białej Kapliczce 2018-05-20 20:35 Puchar Solnego Szlaku w Chochołowie 2018-05-20 20:20 Zasypał ziemią chronioną polanę u stóp Tatr 18 2018-05-20 18:27 57-letni polski turysta poślizgnął się na śniegu. Nie przeżył 6
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-05-22 22:15 1. "nie ma wad" czyli wypisz, wymaluj jak autorka tego bloga. 2018-05-22 21:48 2. Pius IX. Między innymi, ten papież nauczał, że wolność sumienia jest obłędem, wolność prasy jest przestępstwem, a - Polskie powstanie styczniowe to bezbożny rokosz wobec prawowitej władzy???. Ten, który odtworzył w Rzymie średniowieczne getto dla Żydów, a szczepionki nazywał buntem przeciw woli Boga. Bo jeśli Bóg chce, aby na czarną ospę, dżumę i malarię zmarło milion ludzi, to nie wolno się temu przeciwstawić. No, jeżeli taki człowiek, jeśli tacy ludzie mogą zostać świętymi??? 2018-05-22 21:37 3. W związku z tym,że zażywał kąpieli w stawie stało się coś ? Chłop się ochłodził i po problemie. Ja bym w tej lodowatej wodzie się nie kąpała nawet gdyby mi zapłacili . 2018-05-22 21:24 4. Cytat: Bartosz Bąchór : "Namiot w miejscu wyznaczonym a te są tak zasyfione że szok. " A któż te miejsca tak zasyfił ??? Tatrzańskie krasnoludki czy same się zasyfiły ? Chciałbyś żeby całe Tatry tak wyglądały ? Daleko nam do kultury Norwegów .... niestety. Polacy przepisami nie zwykli się przejmować . Gdyby pozwolono postawić w górach namioty, z pewnością pojawiły by się grille, muzyka, zabawa przy piwku , wódeczce i głośnikach ze smartfonów do białego rana. No i kupa śmieci zostawionych po sobie, bo komu by się chciało zabierać je ze sobą. To samo byłoby z pozwoleniem pływania w stawach . Pojawiłyby się dmuchane materace i inne takie, oraz ruch niczym na plaży w Mielnie . Przypuszczam że do ubikacji też by się mało kto fatygował. Nie chciałabym dożyć takich czasów. Kiedyś zniosłam dwie reklamówki puszek , butelek i foliowych worków zostawionych na jednej z polanek w Tatrach z życzeniami ciężkiej sr..czki dla tej hołoty, co tam taki śmietnik zostawiła.... taka u nas kultura. Na szczęście większość turystów potrafi się zachować jak należy, ale buractwo w Tatrach jest jeszcze niestety widoczne. Dużo czasu spędzam na tatrzańskich szlakach i różne rzeczy mam okazję zaobserwować . Czasami przysłowiowy "mózg staje" . 2018-05-22 21:17 5. pytajęcy o to zapytaj tą z FB, po co zadaje takie pytania a pycha i szmal jej wtóruje 2018-05-22 21:13 6. Polska to nie kosciol. Mieszko tylko przyjol chrzest. 2018-05-22 21:06 7. KNT nic dodac nic ujac 2018-05-22 20:51 8. Do qq: POPIERAM. 2018-05-22 20:49 9. @pef. Kulesza. Nigdy kler KK nie był związany z polskością tych ziem. Chyba, że na tej samej zasadzie jak z Ameryką. Mało tego, to zasługa zdrajców w sukienkach za niewolę pod zaborami i nie tylko. 2018-05-22 20:06 10. Jakie niby załamanie pogody? Trochę chmur???
2018-05-15 13:20 1. Gut kantek z Platformy :) teraz w PIS??? chłopie nie sprzedaj się więcej... SKupuj od ludzi dalej darmo działki lepiej i buduj buduj... 2018-05-14 17:19 2. Dyrektor TPN ze świętym obrazem na kolanach na wiecu wyborczym PiS. Rewelacja! To sie nazywa miec elastyczne poglady. 2018-05-13 20:41 3. Jakie to wszystko fałszywe. Jakie to lizusostwo z pisuaru. Przyjechała brocha i co pokazała? Dwie brochy. Żadnej merytorycznej odpowiedzi na pytania, szczególnie spoza kaczolandu. A lokalni oficjele bla, bla, bla ! Jesteście czarnymi owcami w tym kraju! 2018-05-12 03:46 4. Szczera prawda. 2018-05-06 22:52 5. Dzien bialych koszuli Dramat w Andach to pikus przy tym cyrku. 2018-05-06 15:48 6. Tylko z tymi reparacjami to trzeba uważać, żeby Słowacy nie zażądali od nas reparacji za aneksję Jaworzyny Spiskiej 1938 r. Była przy tym strzelanina i nie obeszło się bez ofiar po Polskiej i Słowackiej stronie. 2018-05-05 16:26 7. Karolinko ! Skąd tyle żółci? To było spotkanie przyjaciół! !!!! 2018-05-02 15:27 8. ..i znowu ktoś grzebie w historii aby podzielic ludzi, a gorole ze Zoru to nasi braci z krwi i kości. To ze Bachleda wiódł ich bez Łysom na Polske ? Nedy mu kozali.... Rozkaz był ! A dziś, ze som jesce górole na Słowacji i po goralsku godajom to istny cud, i trza sie ciesyć i wspierać, a nie sukać zwady... 2018-05-02 09:35 9. Żenujący spektakl, podlany katolickim sosem i sentymentalną cepelią ... 2018-04-30 19:39 10. Wow, gratuluję i zazdroszczę! Trochę bym się obawiał takiego wyjazdu organizowanego na własną rękę, ale z jakąś doświadczoną firmą pewnie bym się skusił. Zaciekawiła mnie na przykład oferta ADV Poland (www.advpoland.pl), niewykluczone, że skorzystam.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Pożegnania

Bojcorka