Reklama

2017-12-03 16:41:42

Pod Giewontem

Na tropie "układu zakopiańskiego"

Reklama

Telewizja Polsat wróciła pod Giewont, tym razem interweniując nie w znanym hotelu, lecz w miejskich wodociągach.

Po serii materiałów na temat rzekomego zakopiańskiego układu biznesowego powiązanego z wymiarem sprawiedliwości i władzami miasta, kolejna Interwencja Polsatu rozegrała się w spółce SEWiK. Film krąży już po internecie. Wypowiadają się w nim władze miasta, co niektórzy radni i przewodniczący rady miasta Grzegorz Jóźkiewicz. Obiecuje on, że na ile starczy mu sił, będzie walczyć z układem. Podobnie jak radny Łukasz Filipowicz. Niewiele o swych zarobkach w Zakopiańskim Centrum Kultury, jednostce podległej burmistrzowi chce mówić radny Maciej Wojak. 

Kamera wkracza też do siedziby miejskich wodociągów. Byli pracownicy twierdzą, że to rodzinna firma. Tu pracuje dwóch synów radnego Józefa Figla, a także radny Wojciech Tatar. W dodatku pracownicy SEWiK przez dwa miesiące pracowali na budowie domu kierownika oczyszczalni w Chochołowie. 

O sprawie tej prywaty pisaliśmy na łamach Tygodnika Podhalańskiego kilkakrotnie. Poniżej publikujemy artykuł na ten temat, który zamieściliśmy w listopadowym numerze Tygodnika Podhalańskiego (TP nr 47)

Prywata czy zniesławienie

Brak nadzoru, praca przy budowie domu na prywatnej działce dyrektora oczyszczalni, wykorzystywanie firmowego sprzętu poza obszarem działania SEWiK-u.

Edyta Sobańska podczas sesji rady wystąpiła w sprawie nieprawidłowości, jakie jej zdaniem pogrążają miejską spółkę SEWiK. Przypomniała, że przed sądem pracy zakończyła się sprawa, jaką zwolnieni pracownicy wytoczyli spółce. - Sprawa zakończyła się wypłatą odszkodowań na rzecz byłych pracowników. SEWiK argumentował ich zwolnienie tym, że pracownicy w godzinach pracy realizowali prywatne zlecenia - przypomniała Edyta Sobańska, siostra jednego ze zwolnionych pracowników. I zadała szereg pytań władzom spółki, twierdząc, że prywata trwa w najlepsze. Tyle że na rzecz dyrektora oczyszczalni. - Państwo Bobkowie budują dwa budynki w Chochołowie - zwraca uwagę Edyta Sobańska. Podkreśla, że to teren, na którym SEWiK nie działa, a mimo to pracownicy spółki w godzinach pracy pracują tam, używając sprzętu i maszyn należących do spółki.

Władze spółki w odpowiedzi na atak mówią o zniesławieniu i "mijaniu się z prawdą".

Krzysztof Strączek, prezes SEWiK, wyjaśnia, że każdy ze zwolnionych pracowników dostał odszkodowanie w wysokości 9,5 tys. zł. To efekt ugody, o którą w sądzie pracy poprosił pełnomocnik zwolnionych pracowników. Jednocześnie skarżący SEWiK zrzekli się pozostałych roszczeń. - Wypowiedź została celowo zmieniona, aby osiągnąć efekt niesprawiedliwości społecznej oraz powiązać sprawę zwolnień ze zdjęciami przekazanymi radnym i mediom - podkreśla Krzysztof Strączek. Prezes nie wyklucza, że zarząd spółki podejmie kroki prawne wobec stwierdzeń, jakie wysunęła podczas sesji Edyta Sobańska, siostra jednego ze zwolnionych pracowników. 

Prezes Strączek przypomina, że zwolnienia w spółce nastąpiły w związku z likwidacją działu sieci kanalizacyjnej. Pracownicy dostali wypowiedzenia umowy o pracę  z zachowaniem 3-miesięcznego wypowiedzenia. Zarzuty stawiane przez Edytę Sobańską w trakcie sesji rady miasta uważa za nieuzasadnione. Mimo to zarządził jeszcze tego samego dnia wszczęcie postępowania wyjaśniającego w firmie. Okazało się, że usługi wykonywane przez spółkę i pracowników na rzecz dyrektora oczyszczalni były odpłatne. SEWiK świadczy takie usługi na zewnątrz. Każdy może zamówić ekipę ze sprzętem. Tak też było w przypadku stawiającego dom Grzegorza Bobka. - Ze strony pana Grzegorza Bobka nie doszło do bogacenia się kosztem spółki - zaznacza Krzysztof Strączek. Przypomina, że firma ma regulamin korzystania przez pracowników z mienia spółki, jak również regulamin korzystania  z prywatnych zleceń przez pracowników. Regulamin jest umieszczony na ogólnie dostępnej tablicy ogłoszeń w siedzibie SEWiK. Prezes prezentuje też dokumenty poświadczające, że od sierpnia do października na budowie w Chochołowie pracowało 6 pracowników. Do tego koparka z operatorem i 3 pracownikami obsługi. Zgodnie z regulaminem pracownicy zwrócili się do władz spółki o zgodę na wykonanie przyłączy domów w Chochołowie. - Dlatego uważam, że nie ma podstaw do szargania dobrego imienia spółki.  Wyrażam ubolewanie, że mimo zawartej ugody, mimo wypłaty odszkodowań wciąż prowadzona jest akcja oczerniania spółki - podsumowuje Krzysztof Strączek.

Podkreśla, że rosnące z roku na rok zyski spółki i poprawa wyników ekonomicznych przeczą tezom stawianym przez Edytę Sobańską na sesji rady miasta.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
AnnaK 2017-12-04 12:59:07
Zakopiańskie Centrum Edukacji tzw "szpulki" wraz z internatem pomimo iż dobrze prosperowaly to rozwiązano bo rzekomo nie przynosił zysków bo po naciskach z góry nie wolno bylo wynajmować , sporą część ludzi bez "układów" zwolniono po tym jak wstrzymano im prawnie należące sie dodatkowe wynagrodzenie, po wszystkim remont na całego z pieniędzy UM bo skoro on jest prawowitym zarzadzajacym to raczej UM finansowal, a reszte pewnie wynajmie go ktos z ukladziku zakopianskiego, czas pokaze polsat też
jarząbek 2017-12-04 11:17:47
Pan prezes to te pieniążki wypłacił z własnej kieszonki? Skoro była ugoda to znaczy, że sewik zawinił, a na ugodę składamy się my wszyscy klienci sewiku. Ale co tam, niedługo kolejna podwyżka opłat to się wyrówna. To jest układ? To jest mafia urzędnicza!!!
szambo! 2017-12-03 23:43:51
Poszli na ugodę z trzema pracownikami których zwolnili. Zapłacili im z naszych pieniędzy prawie 30.000zł !! Moje pytanie brzmi czy zostały wyciągnięte z tego jakieś konsekwencje ? ktoś stracił stołek ?
Ponury grzybiarz 2017-12-03 23:08:53
Tak na marginesie 'chcialem tylko dodać że swik robi zrzuty ścieków do rzeki , pod przykrywką nocy.
adik 2017-12-03 22:36:50
Na sesji rady miasta było powiedziane ile Wojak zarabia w ZCK lekko ponad 4000zł miesięcznie i ma nielimitowany czas pracy.
Sójka 2017-12-03 21:32:50
Mega zmanipulowany ten materiał w Polsacie. Jak można łączyć te dwie sprawy - Chechlińską i Sewik? Inna skala, innych ludzi to dotyczy, a afera w Sewiku mega naciągana. Kto zna tych byłych pracowników spółki, ten wie skąd taka akcja z ich strony...
Sowa 2017-12-03 21:19:38
Kiedy odpowiednie służby zabiorą się za urzędników UM i Starostwa którzy bezinteresownie sprzyjają deweloperom?
Sasiadka 2017-12-03 20:22:36
Coś mi tu nie pasuje, bo mieszkam dosłownie kilka metrów od tej budowy i te samochody sewiku może ze dwa razy widziałam A domki przywieźli i stawiali inni zupełnie przez cały czas jakaś firma z zeby chyba. Poza tym jakby to nie było legalnie to by raczej w biały dzień.nie sprawowali w ciuchach firmowych.
Szefowa 2017-12-03 19:28:42
Szpulki też zlikwidowano, ciekawe komu teraz UM wynajmie cały internat wyremontowany z kasy UM, oj też śmierdzi tam przekrętem a UM nawet nie zadbał o pracowników tylki zwolniono ich bo zakład nie rentowy był mimo iż przynosił zyski i to spore
Kasina mądrość 2017-12-03 18:35:27
Warto by wrócić do artykułu o nielegalnych fliperach jak to się skończyło i jaki układ tam zadziałał, że nikomu włos z głowy nie spadł oraz do przydziału mieszkań miejskich jedno z nich podobno otrzymał PPRZ może czekał dwadzieścia lat lub więcej w kolejce jak inni. Znakomite danie Tucznik z Jarzynką do tego mieszanka sałatek.
Emil 2017-12-03 18:17:28
..jak radny jest taki dobry to niech sobie znajdzie robote w firmie której sam nie kontroluje ( nie znajdzie ! ) a kirownik niech sobie poszuka innej niż swoja firma żeby mu dom stawiała ( znajdzie tylko cena i godziny będą musiały być niekwestionowane )
migiel 2017-12-03 18:16:21
Brać sie za te ustawki. W radzie nadzorczej jest główny księgowy Wojasa. Posprzątać te układy biznesowe. Za zgoda prezesa budowali, tak to wygląda właśnie...
and 2017-12-03 17:07:40
A kiedy będzie program Polsatu na temat próby zbrojnego zagarnięcia hotelu w Zakopanem przez właściciela TV Polsat? Tytuł jaki może nadać temu tematowi TV Polsat to: " Polsatowski układ" lub "Ataki uzbrojonych ba ....w na zakopiańczyków"
Miss 2017-12-03 17:04:54
Oj, jakoś nieprzyjemnie się zrobiło!!!
A inne spółki?
 • PRACA | szukam
  wylewki maszynowe polecam
  Tel.: 880232189
  E-mail: petrekmaly13@onet.pl
 • PRACA | dam
  APARTHOTEL W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ ZATRUDNI NA STANOWISKA: KUCHARZ, KELNERKA, RECEPCJONISTKA.
  Tel.: 604 701 009.
 • PRACA | dam
  PRACA PRZY GRILLU NA OSCYPKACH tel. 519780980.
 • PRACA | dam
  Firma transportowa zatrudni kierowcę na trasy międzynarodowe jazda tam i z powrotem . Możliwość przyuczenia do zawodu
  Tel.: 508095498
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ (studentkę) DO POMOCY W SKLEPIE ZABAWKOWYM, w Zakopanem. Praca 3 dni w tygodniu, na stałe. 609 097 999
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARKĘ oraz POMOC KUCHENNA - Białka Tatrzańska. 608 10 10 76.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem prowadzi rekrutacje wśród mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski, prace porządkowe. Oferujemy przyuczenie do zawodu i gwarantujemy świetne zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam willę w centrum Zakopanego, ulica Kasprusie.
  Tel.: 515247140
 • PRACA | dam
  Pomoc kuchenna, sprzątanie w obiekcie noclegowym w Zakopanem kom:
  Tel.: 602 475 794
 • PRACA | dam
  Pokojowa Bukowina Tatrzańska - praca stała w godz 8.00-16.00 telefon:
  Tel.: 510213878
 • PRACA | dam
  Nowy Targ - zatrudnię KUCHARZA z doświadczeniem i POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię FRYZJERKĘ. 18 26 412 08.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  POKÓJ Z KUCHNIĄ jednoosobowy, 400 + 100 media -
  Tel.: 607 826 896.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Ładny dom na działce 3000m2 w Podwilku sprzedam-polecam
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • USŁUGI | inne
  Załóż BEZPŁATNE konto! Zgarnij 200ZŁ!
  WWW: www.kasazakonto.eu
 • PRACA | dam
  FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA PRZYJMIE DO PRACY.
  Tel.: 608 165 139
 • USŁUGI | budowlane
  Malowanie, gładź gipsowa, tapetowanie
  Tel.: 504 286 272
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka kelnerki. Praca od zaraz. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel.:
  Tel.: 609683058,182078169
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie szuka osoby do pomocy zakres obowiązków przygotowanie śniadań, sprzątanie pokoi, pomoc w kuchni. Praca od zaraz. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt numer tel:
  Tel.: 784569292, 783997156
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni na stałe RECEPCJONISTĘ. Wymagana znajomość j. angielskiego. CV na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub telefonicznie: 66637835, 602 367 501.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ LOKAL HANDLOWO-USŁUGOWY ( np. pod gabinet lekarski, kosmetyczny, lub cukiernia). 65 M2, NA ULICY ORKANA, 80 METRÓW OD KRUPÓWEK. 601 446 687
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Poszukujemy 50-100 ha terenu rolnego dla naszego inwestora. 182666006, polandconsultinggroup@vp.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, przy ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełną treść ogłoszenia można przeczytać pod adresem internetowym https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2018/10/ogloszenie-kiry.pdf oraz zapoznać się z nią bezpośrednio w DPTiW Wrzos pod wskazanym adresem
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM DOM JEDNORODZINNY, UL. CHAŁUBIŃSKIEGO, ZAKOPANE - 1.250.000 -
  Tel.: 608 684 096, 509 735 311.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia TRZY LOKALE HANDLOWE OCHOTNICA DOLNA - CENTRUM. 534 521 308.
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 ZATRUDNI - KELNERKĘ -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Nowy Hotel Szczawnica Park**** zatrudni : Kierownika Gastronomii, Kierownika Recepcji, Kierownika Serwisu Sprzątającego. CV prosimy przesyłać na adres : daniel.kasieczka@szczawnica-park.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Kebab MAJERCZYK na Bukowinie Tatrzańskiej lub Poroninie.Chętnych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Praca stała na dogodnych warunkach. Więcej informacji udzielimy telefonicznie.ZAPRASZAMY
  Tel.: 504163439
  E-mail: biuro@majerczyk.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Carlina*** w Białce Tatrzańskiej przyjmie KUCHARZA/KUCHARKĘ/POMOC KUCHENNĄ na stałe lub sezon zimowy.
  Tel.: 503025854
  E-mail: biuro@carlina.pl
 • USŁUGI | budowlane
  RENOWACJE ŁAZIENEK, REMONTY OGÓLNE - firma z 20-letnim doświadczeniem. 505 966 625.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię sprzedawczynię z doświadczeniem do małego sklepu spożywczego na Cyrhli Zakopane
  Tel.: 606206716
  E-mail: pokojemalgorzatka@wp.pl
  Inne: Małgorzata
 • PRACA | dam
  Hot Chicken Bar w Rabce-Zdrój poszukuje osób do obsługi klienta, kierowców oraz barmanki.
  Tel.: 790388654
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-10-17 21:18 Orzeł Wprost dla nowotarskiej firmy 2018-10-17 20:43 Nagroda ministra dla teatru z Bukowiny Tatrzańskiej 2018-10-17 20:40 Powiesili plakaty wójta na remizie 2 2018-10-17 19:21 Jeszcze jedna piekielna żmija 2018-10-17 19:05 Stawiają na ekologię 2018-10-17 17:21 W Białym Dunajcu samochód zderzył się z motocyklem 2 2018-10-17 16:57 Budowa trasy VeloDunajec w Krościenku 3 2018-10-17 15:58 W Kościelisku można pić 2018-10-17 14:52 Gdy niedźwiedź rusza w twoją stronę 3 2018-10-17 13:59 Nowy parking 2018-10-17 13:45 Debata z kandydatami na burmistrza Zakopanego na żywo (ZDJĘCIA, WIDEO) 122 2018-10-17 13:44 Uczelniana inauguracja z nowymi nadziejami i kierunkami 2018-10-17 13:41 Te piękne chmury zapowiadają zmianę pogody 1 2018-10-17 12:35 Halo mobile, ktoś widział buraka w maserati? 5 2018-10-17 12:18 Dziś ostatni dzień pięknej pogody, a kolejki do kolejki prawie nie ma (WIDEO) 2018-10-17 12:00 Dni Otwarte w salonie Škoda Autoremo. Upusty do 14 tys zł! 2018-10-17 11:03 Babie lato w Gorcach trwa 3 2018-10-17 09:24 Mocny fundament polskości 2018-10-17 07:57 Kolorowy sikawkowy 1 2018-10-16 22:44 Samochód w płomieniach 2018-10-16 22:37 Dziwny wypadek w Sieniawie 5 2018-10-16 20:05 Nowe ogrodzenie na Równi Krupowej 6 2018-10-16 17:35 Wnuk Piłsudskiego pod Giewontem 1 2018-10-16 17:12 Tajner wspiera narciarskich biegaczy w Klikuszowej 1 2018-10-16 16:20 25 lat Tatrzańskiej Izby Gospdarczej 1 2018-10-16 15:59 Słoneczne Krupówki. W czwartek nadciągną chmury 2018-10-16 15:08 Debata z kandydatami na burmistrza Zakopanego na żywo. Czekamy na pytania 52 2018-10-16 14:37 Debata z kandydatami na burmistrza Nowego Targu (WIDEO) 2 2018-10-16 14:22 Na styku kultur 2018-10-16 13:45 Policja kontrolowała ciężarówki i autobusy. Czterech kierowców nie pojechało dalej 6 2018-10-16 12:46 Leżakowanie z widokiem na Tatry 7 2018-10-16 11:03 Zwłoki znalezione w centrum Rabki 2018-10-16 10:10 Dzikie wysypisko na Słodyczkach 3 2018-10-16 10:03 Pitna woda - tylko po przegotowaniu 2018-10-16 10:00 Jan Jarosiewicz - Młody Kandydat do Rady Miasta Zakopane 16 2018-10-16 09:10 Patriotyczne śpiewanie 2018-10-16 08:47 Zaparkował w poprzek drogi 2 2018-10-16 07:56 Hotelarskie triki i droga do sukcesu 2018-10-15 22:53 Pieski czekają na dom 2018-10-15 22:24 Wielkopolska i Podhale w kulinarnym zwarciu 2018-10-15 22:08 Dworzec zagospodarowany 9 2018-10-15 21:47 Kandydat w kościelnej witrynie 18 2018-10-15 20:37 Takie "ozdoby" przy ścieżce na Butorowy Wierch 5 2018-10-15 19:50 Wiemy kiedy zepsuje się pogoda 5 2018-10-15 19:25 Podczas debaty emocje rosną 2 2018-10-15 19:07 Debata coraz gorętsza 2018-10-15 18:41 Debata wyborcza kandydatów na burmistrza Nowego Targu 2018-10-15 18:15 Debata przy pełnej sali 1 2018-10-15 16:50 Elektryczna zgroza na szlaku 5 2018-10-15 16:24 Oratoria Haendla w Nowym Sączu
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-10-17 21:42 1. Ojtam, ojtam - ten burak zrobił przecież tylko to samo co niejednokrotnie wyczyniał obecny szef TVPis swoim (wtedy) BMW Xcośtam. Jacuś przyłapany na takiej jeździe tłumaczył się że pędzi ? do wyborców. A gdy pod lotniskiem w Gdańsku zostawił tę limuzynę na kilka dni po prostu na trawniku, to przecież była wyższa konieczność, czyli brak miejsc i brak czasu :D Przykład idzie podobno z góry, nieprawdaż? Może więc burak z Maserati to też jakiś kandydat na kogośtam? 2018-10-17 21:33 2. Chmury chmurami, ale przy okazji informacja - jeśli ktoś zastanawia się gdzie zostawił swoją prawie (chyba) nową kurtkę typu Mountain Legend (czyli Crivit z Lidla) to jeszcze dziś wieczorem leżała sobie ta kurteczka przy szlaku pod szczytem Beskidu. 2018-10-17 21:13 3. Ale gdzie? Ale co? Ale jak? 2018-10-17 21:10 4. Jak tam budowa przedszkola na HARENDZIE? też lipa Ciemnogród lubi Fiszer. 2018-10-17 21:00 5. Niech młodzi ambitni sie wykażą. W Made in Zakopane robi dobrą robote. Licze ze jako Radny tez zrobi coś dobrego dla ZAKOPANEGO. Ma mój głos. 2018-10-17 20:50 6. Jak to jest Wójt Nowak 4 lata temu zwalczał PiS sądząc sie na drodze sądowej z kandydatką PiSu a teraz wielki PiSowiec. Chcemy zastoju w Gminie to głosujmy na wójta Chcemy dobrych zmian głosujmy na którąkolwiek kandydatkę. 2018-10-17 20:49 7. Ale o co caly ten krzyk? Przynajmniej wiecie w tym Gliczarowie na kogo NIE glosowac. 2018-10-17 20:47 8. Z opisu wygląda, że było porozumienie pomiędzy kierowcą karetki, a kierowcą Maserati. Szkoda, że się nie przedstawił kierowcy, ciekawe jakie obaj mieli środki łączności. No i w jakim języku. 2018-10-17 20:17 9. do2 Ewa Alicja Tanistra ta część Kotelnicy po której jeżdzą samochody -w większości jest drogą PRYWATNĄ. Dziwię się ,że właściciele pozwalają bez opłat korzystać z niej 2018-10-17 19:48 10. Widać że renowka wyjeżdżała z bocznej i wymusiła co tu nie jest znane?
2018-10-15 20:22 1. cóż za pyszna kiełbasa wyborcza!!!!! a ile tej kiełbasy długonosy nawiózł...hohoho można by z parę województw obdarzyć..... tyle, że na kiełbasę z kaczki w innych miejscach takiego popytu nie ma....... 2018-10-13 21:36 2. PiS-PO = jedno zło! Jedni i drudzy to część magdalenkowego obozu zdrady narodowej! PiS jest bardziej przebiegły, bo udaje patriotów, PO(paradoksalnie) jest w swojej zdradzie bardziej uczciwa, bo nawet się z tym nie kryje, że słucha rozkazów zza granicy. 2018-10-13 20:31 3. Sprzedać za 215 mln. Odkupić za 500 mln. Ma premier rację z jednym.. diament to był dla Luksemburczyków. Tyle przepłacić.. po wyborach oczywiście okaże się że UOKiK się nie zgodzi i tyle. A że ludzie nabrali się na obiecanki Mory... to już co innego. Grunt, że kiełbasa wyborcza nie bylą zwyczajną... nawet krakowską suchą... idę o zakład z każdym kto pieje z zachwytu, że tej transakcji nie było. Dlaczego? Bo zgodnie z prawem najpierw ma UOKiK dać zgodę.. ludzie ale jesteście ciemni.. aż się Ciemniak z Was śmieje! 2018-10-12 11:28 4. Ja bym sie cieszyl, gdyby poprzednia ekipa takie prezenty przywozila. Premier Tusk byl bardzo czesto na Podhalu (w Zebie) i nigdy takich prezentow nie przywiozl. A kolejka na Kasprowy Wierch nie powinna byc nigdy sprzedana! 2018-10-12 09:34 5. Teraz w planach odkupienie gruntów Wspólnoty Leśnej 8 Uprawnionych Wsi ... Hm? 2018-10-11 19:53 6. Pierwszy akapit artykułu. Dla tych co nice wiedza Gasienica 2018-10-11 08:22 7. Żenujący widok .... 2018-10-11 08:22 8. Ha Ha Ha kolejka warta 205 mln kupiona przez PISlamistów za 500 mln zł ,to jest "sukces" na miare PIS a ciemny lud to kupi... 2018-10-10 09:35 9. o druh starosta na kolanach 2018-10-09 11:40 10. Właśnie, gdzie to muzeum ?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania