Reklama

2018-01-31 08:02:35

Lotnictwo

Pasażerów do Chicago nie brakuje

Reklama

Reklama

Zdarza się, że nawet duże boeingi 787 z Krakowa do Chicago mają stuprocentowe obłożenie.

Tak było np. 23 października. Wtedy wszystkie miejsca na pokładzie były zajęte. - W ubiegłym roku miało miejsce 50 rejsów pomiędzy Krakowem a Chicago. Średnio wyprzedanych było 85 procent miejsc w samolotach na tej trasie - mówi Monika Pabisek, rzecznik prasowa Kraków Airport.

Pasażerowie rejsów pomiędzy Krakowem a Chicago pochodzą w 50 procentach ze Stanów Zjednoczonych i w 50 procentach z Polski. 25 procent pasażerów rejsów do Chicago stanowią uczniowie lub studenci; kolejne 25 procent stanowią emeryci lub renciści.

W październiku zeszłego roku Kraków Airport, przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Urzędem Miasta Krakowa, Chicago Department of Aviation oraz PLL LOT S.A., zaprosił małopolskich przedsiębiorców do udziału w misji do Chicago. Misja została zaplanowana w związku z uruchomieniem bezpośredniego połączenia lotniczego na trasie Kraków-Chicago. Głównym celem misji była prezentacja oferty małopolskich firm oraz nawiązanie kontaktów z amerykańskimi przedsiębiorcami.

Podczas spotkań z amerykańskimi przedsiębiorcami przedstawiano ułatwienia dla inwestorów i małopolskie inteligentne specjalizacje czy wydarzenia o międzynarodowej randze, które regularnie odbywają się w województwie. Zaprezentowano też potencjał małopolskich firm, które od niedawna mają szansę otrzymać specjalny znak jakości „Made in Małopolska", którym promowane są najlepsze przedsiębiorstwa oraz inicjatywy z naszego regionu

Delegacja spotkała się również z Polonią i lokalnymi władzami, w tym m.in. z Gubernatorem Stanu Illinons, Bruce Raunerem.

jg

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl