Reklama

2018-02-02 16:25:33

Obidowa

Zarażali miłością do „biegówek”

Reklama

Reklama

W Obidowej odbył się zimowy rajd biegowy zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Spisz Podhale w ramach projektu " Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza" finansowanego ze środków UE oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" .

Polana nad Leśniczówką w Obidowej , która była miejscem zmagań, zgromadziła przedpołudnie niemal 180 uczestników, głównie  dzieci i młodzież szkolną z gmin  Łapsze Niżne, Bukowina Tatrzańska , Nowy Targ oraz gości ze Wielkiej Frankowej na Słowacji. 

Wydarzenie cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem ze względu na formę jaką przygotowali organizatorzy dla uczestników. Biegowy rajd to 3 km na trasie w kierunku Turbacza,   konkurs strzelania z karabinka pneumatycznego pod okiem pani Halinki Guńka- Nowak  byłej olimpijki, zabawy z piłką na śniegu, nauka biegu na nartach oraz zajęcia z animatorami. 

Dla wielu uczestników było to pierwsze zetknięcie się z  nartami biegowymi, ale nikt nie rezygnował z posmakowania tej dyscypliny sportu i biegów na trasie, na których trenowali olimpijczycy.    

Słoneczna pogoda oraz dobre warunki śniegowe  sprzyjały imprezie plenerowej. Na zakończenie całej imprezy  każdy  uczestnika  otrzymał pamiątkowy medal i upominki, które wręczali starosta Bogusław Waksmundzki, wójtowie Jan Smarduch, Stanisław Łukaszczyk, Jakub Jamróz  oraz  starosta Paweł Solava. Wielu uczestników biegu powtarzało, że chętnie wrócą do Obidowej, aby potrenować biegi narciarski co było najlepszym podziękowaniem dla organizatorów . 

Kolejna podobnego typu impreza odbędzie się  na Słowacji w Wielkiej Frankowej  zorganizowana na otwarcie trasy biegowej  w dniu 9. lutego br. 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja 2014 – 2020
Koordynator projektu : Wiesław Parzygnat       

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl