Reklama

2018-02-24 08:01:26

Zakopane

Prawie jak w Zemście. Spór o mur

Reklama
Reklama

Właściciele domów stawianych na zapleczu szkoły na Bystrem żądają przeniesienia szkolnego śmietnika i sześciu garaży.

Reklama

Nie godzą się też na ich zdaniem zbyt wysokie ogrodzenie jakie powstaje wokół szkoły. Głos w tej sprawie zabrała inwestorka. - Od 2008 roku razem z mężem jesteśmy mieszkańcami ul. Karłowicza - mówi Grażyna Gałkiewicz. - W Szkole Podstawowej nr 3 złożyliśmy propozycję uporządkowania terenu wokół szkoły na nasz koszt. Po raz pierwszy w Zakopanem zostaliśmy dość nieprzyjemnie potraktowani przez panią dyrektor. Bardzo jestem zaskoczona. Pani dyrektor nie chciała nawet wysłuchać propozycji naszego syna.

 Inwestorzy na działce za szkołą postawili miniosiedle drewnianych domów. Teraz chcą na własny koszt przenieść stojące za płotem 6 szkolnych garaży i kontener na śmieci. Tak by stały bliżej wjazdu do szkoły, a nie psuły widoku przyszłym mieszkańcom miniosiedla. Interweniująca u burmistrza i radnych mieszkanka ul. Karłowicza zwróciła uwagę, że po niemiłym spotkaniu w szkole garaże zostały pomalowane na intensywny niebieski kolor.

- Kolor blaszaków psuje estetykę, dla mnie z okien domu, w którym zamierzamy zamieszkać, nie będzie to dobry widok. To naruszenie zasad estetyki architektonicznej. W dodatku od strony naszych budynków powstaje ogrodzenie na wysokość 4 metrów. To niezgodne z prawem budowlanym - podkreśla Grażyna Gałkiewicz.

Inwestorka złożyła pismo z prośbą o szersze przedstawienie problemu w trakcie obrad na komisji urbanistyki i rozwoju. Apelowała też, by burmistrz oddelegował swego pracownika do rozmów z panią dyrektor. Kilkakrotnie podkreśliła, że zamierza na swój koszt uporządkować teren wokół szkoły. A wzdłuż płotu posadzić nowe rośliny.

Władze szkoły są zaskoczone wystąpieniem sąsiadki. Dyrektorka Elżbieta Konopka przypomina, że szkoła stoi w tym miejscu 110 lat, a domy z apartamentami wybudowano w zeszłym roku. - Po pierwsze, nikt ze mną w tej sprawie nie rozmawiał, nikt nie zgłosił żadnej propozycji, ta pani na kilka dni przed sesją napisała pisma do burmistrza i przewodniczącego, a potem przedstawiła swoją wersję na sesji - podkreśla Elżbieta Konopka, dyrektorka SP nr 3 na Bystrem. Przyznaje, że jakiś czas temu do jej gabinetu przyszło dwóch mężczyzn, którzy domagali się spotkania w sprawie garaży, jednak nie byli umówieni, przyszli, gdy dyrektorka była zajęta pilnymi sprawami. Dlatego zostali wyproszeni. Potem nikt z sąsiedztwa do szkoły już się nie zgłaszał.

Zaznacza, że ogrodzenie wokół szkoły jest miejską inwestycją, którą zgodnie z prawem prowadzi wydział inwestycji zakopiańskiego urzędu miasta. I że nikt nie stawia wysokiego na 4 metry ogrodzenia. - Z tyłu szkoły, tam gdzie mamy garaże i śmietnik musi powstać mur oporowy. Taka wysokość może wynikać z różnic terenu, natomiast to nie my powinniśmy być adresatem ewentualnych zarzutów, to miasto prowadzi inwestycję - wyjaśnia Elżbieta Konopka. Odmawia przeniesienia garaży i śmietnika na front szkoły, bliżej wejścia, jak sugeruje sąsiadka. Dyrektorka przypomina, że na tyłach budynku jest szkolne zaplecze. I tam, ze względów estetycznych i by uczniom zapewnić bezpieczeństwo postawiono garaże i śmietnik.

- Dla mnie priorytetem jest bezpieczeństwo uczniów, dlatego nie ma mowy o żadnych przenosinach kontenera i garaży na front budynku - podsumowuje dyrektorka szkoły na Bystrem.

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pef. Kulesza 2018-02-24 21:50:02
Dzięki sugestii janicka_kumatego zajrzałem tu i ówdzie. Rzeczywiście, wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o... Nader interesujące są wątki rodzinno biznesowo polityczne. Jeśli to prawda, że Pani Grażyna ma aspiracje na fotel burmistrza Zakopanego, to może warto wziąć pod rozwagę coś takiego: "Grażyna Gałkiewicz będzie teraz członkiem Komisji Gospodarki, Budżetu i Finansów. - serio? kobitka która procesuje się o 17 mln ze szwagrem ma być członkiem komisji do spraw budżetu? Najpierw niech ureguluje swoje finanse... Im więcej czytam o naszej kandydatce na fotel burmistrza tym bardziej chcę się wyprowadzić ze Rzgowa."
janicek_kumaty 2018-02-24 19:40:13
Państwo G. -klasyfikowani jeszcze kilka lat temu na liście 100 najbogatyszych ludzi w Polsce -wstydźcie się , ale w dużym biznesie to pojęcie raczej abstrakcyjne.Wstydźcie się tego ciągłego bajzlu na waszej budowie juz od ok. 9- ciu lat. Bez ogrodzenia budowy, bo nie jest nią ciągle dziurawa najtańsza siateczka leśna i permanentnie niezamykana nawet w niedzielę brama. Wstydźcie się omszałych pustaków przy samym chodniku, błota i sterty płazów od prawie dekady dostarczających niezbyt miłych wrażeń estetycznych setkom tysięcy turystów przechodzących ulicą Karłowicza.Teraz zaczynają Państwu G. przeszkadzać garaże w szkole, widocznie wyczerpały się już możliwości atakowania sąsiadów i ciągania ich po sądach.
Dla dociekliwych polecam wyszukiwarkę internetową - dossier Państwa G. z miejscowości Rzgów jest dość obszerne i pozwala wyrobić sobie o nich zdanie. A propos wspomnianego gdzieś Burmistrza Zakopanego -niech uważa bo Pani Grażyna usiłowała kandydować na Burmistrza Rzgowa , a teraz Zakopane jest w zasięgu.
Lolo 2018-02-24 16:51:29
obskurne te garaze ,powinny zostac zlikwidowane lub przebudowane ...
a tak wogóle to teren szkoły więc kto tam trzyma auta? uczniowie czy nauczyciele !?
qaz 2018-02-24 16:38:49
Trzeba było szkole wystawić palny budynek przy granicy. I jeden rządek deweloperski mniej. A w sumie to gęściej tych domków nie dało się postawić ? A nie - zapomniałem, że trawa nie przynosi kasy. Niemniej jednak nadeszły czasy gdzie byle co już nie chce się tak sprzedawać ?
maja 2018-02-24 14:43:36
Wypowiem się szczerze,że gminę stać na nowe garaże i może je zafundować -umieszczając w dogodnym dla obydwu stron miejscach.To wstyd ,ale dla włodarzy.
aa 2018-02-24 13:09:20
ładne garaże, są gorsze od nich. Pani niech sobie pomaluje na tylnej scianie tuje albo jabłoń.
zator 2018-02-24 13:03:38
W naszym miasteczku roszczenia nowych lokatorów to codzienność nawet do własności sprzed setek lat tak setek bo w wielu rejonach Zakopanego stoją jeszcze takie budynki. Roszczenia te dotyczą granic, odległości od budynków ( ktoś zatwierdził nowe budynki w złych odległościach, a teraz problem mają dawni właściciele ) ale dotyczą też dojazdów np. na drodze istniejącej setki tak setki lat ( nawet bezpośrednio w bramie ) nowy mądrala stawia samochód i co i nic. Nic nie może policja, nic nie może straż miejska i nic nie może straż pożarna. Tu jest wolna amerykanka.
magda 2018-02-24 12:56:53
To ,że Pani Dyrektor akceptuje te slamsy to nie oznacza ,że Pani Burmistrz ma taki sam pogląd na sprawę estetyki ,nie sądzę.
pef. Kulesza 2018-02-24 12:50:29
@cyklista, proszę nie być aż tak skromnym. Ad meritum, za pointę wszystkim powinien wystarczyć komentarz zolzy. W rzeczy samej nic dodać, nic ująć.
ania 2018-02-24 12:22:00
Oczywiście właściciel może zagospodarować swoją działkę jak chce, ale szczególnie w przypadku szkoły nie pasują takie slamsy. Pani Dyrektor niech się wstydzi !
zolza 2018-02-24 11:53:54
należy przyznać rację Pani Dyrektor !!!! Inwestor może zagospodarować własną działkę tak by nie widzieć szkoły - koniec kropka!!!Zakupując działkę znał sąsiedztwo!!!
cyklista 2018-02-24 11:44:02
"ŚMIEĆMI, czy ŚMIECIAMI?"
@pef. Kulesza, pytania tego nie ogarnia moje niepełne, zaoczne wykształcenie podstawowe. Ale myślę, że forumowa absolwentka wybitnych, wielokierunkowych studiów wyższych, bez problemu rozstrzygnie Nasze językowe dylematy. Zresztą temat tego słowa zna od poszewki, jak nikt inny z Nas.
PO myje 2018-02-24 11:32:13
Ja tam widzę świerka ,modrzew to rośnie gdzie indziej.
modrzew 2018-02-24 11:17:27
@PO myje. Masz dobry wzrok.
pef. Kulesza 2018-02-24 10:37:20
@cyklista, "wszystkie osoby, które śmią zaprezentować publicznie inne zdanie, są ... " ŚMIEĆMI, czy ŚMIECIAMI?
boruta 2018-02-24 10:33:55
To chyba jakaś kpina sąsiad ma mi mówić co mam robić na swojej działce. Propozycja MEN, że katecheta może być wychowawcą klasy. Co z tą Polską?
PO myje 2018-02-24 10:22:44
Te drzewa też trzeba wyciąć , przecież widać że to suchary.
cyklista 2018-02-24 10:01:49
@pef. Kulesza, "jaskrawy przykład pewnej osoby zamieszkałej przy Nowotarskiej", to dobitny przykład mieszkańca Naszego miasta, który trafił tu za torami kolejowymi. Jest to też przykład zarozumiałego egocentryka, któremu się wydaje, że zawsze ma rację i wszystkie rozumy pozjadał. Natomiast wszystkie osoby, które śmią zaprezentować publicznie inne zdanie, są ... Zresztą,...brak słów.
Turysta 2018-02-24 09:39:33
Do Anna : Szkoła ma "ład i porządek" tylko nie taki jaki mieszkańcy domków by sobie życzyli. Kogo to obchodzi co oni by teraz chcieli widzieć za oknem ?!?. Najlepiej by im pasowało gdyby w ogóle zburzono szkołę i posiano trawę ;-). Parodia.
Anna 2018-02-24 09:14:47
Kto jak kto,ale szkoła powinna dawać przykład począwszy od kwestii ładu i porządku na swoim terenie.
Gogo 2018-02-24 09:11:08
Tu wszystko się robi pod developerów a mały człowiek nie ma szans wygrać z nimi.
pef. Kulesza 2018-02-24 08:51:37
Tak to jest, że przybłędy się panoszą i narzucają swoje widzimisię tym, co byli tutaj przed nimi, a niejednokrotnie "od zawsze". jaskrawy przykład pewnej osoby zamieszkałej przy Nowotarskiej, dzięki której osoby zmarłe, a nawet tubylcy z Bukowiny T. nie mają świętego spokoju. Skoro to czy tamto jednemu z drugim się nie podoba, nie pasuje do twojej koncepcji i ci przeszkadza, zmień lokalizację, a nie narzucaj nikomu swojej woli. Trzeba było nie budować domków, skoro blaszaki i śmietnik psują estetykę. Może Pani Grażyna nie wie, ale szkoła była tam już "troszkę" wcześniej, wiem bo chodziłem do niej na skróty zimą niejednokrotnie zjeżdżając "spod Tyliszczaka" na teczce, i żadnych domków tam wtedy nie było!
julik@ 2018-02-24 08:37:58
Wredna natura .Wstyd ,żeby szkoła posiadała taki nieuporządkowany teren !
Meteopata & melepeta 2018-02-24 08:25:48
Taki sąsiad to prawdziwy skarb.
POrażka 2018-02-24 08:13:27
To chyba jakaś kpina sąsiad ma mi mówić co mam robić na swojej działce bo on sobie postawił osiedle ? pani dyrektor postaw pani jeszcze 10 garaży a !!! do właścicieli osiedla to nie Warszawa tylko Zakopane własność prywatna święta jak stawia liście domki do garażu już stały i niech stoją jak najdłużej
 • PRACA | dam
  Karczma Giewont w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza/kucharkę i pomoc kuchenną. Praca stała. tel 660087077
  Tel.: 664498283
 • PRACA | dam
  Hotel *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza śniadaniowego/ kucharza zmianowego/ kelnerkę
  Tel.: 506093576
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.p
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam KROWY i MASZYNY ROLNICZE.
  Tel.: 698000998
 • PRACA | dam
  Firma MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kategoria C E
  Tel.: 602107107
  E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię konserwatora do hotelu
  Tel.: 182063362
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmiemy monterów instalacji sanitarnych do pracy w rejonie Podhala.
  Tel.: 505193217
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kucharza lub kucharkę. Praca stała
  Tel.: 601497350
  E-mail: topor@toporow.pl
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  Willa SILENE w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KELNERA lub KELNERKĘ. Praca stała lub tylko na weekendy.
  Tel.: 605229259
 • PRACA | dam
  Poszukuję krawca/krawcowej do szycia kurtek skórzanych Nowy Targ ,praca stała .Możliwość szycia w domu Nowy Targ lub okolice.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Piotr
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ekspedientkę do sklepu spożywczego w Nowym Targu .Praca stała na pełny etat,umowa o pracę.
  Tel.: 500289160
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Gabriela
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ POMOCY DO DWÓJKI STARSZYCH OSÓB - ZAKOPANE - WARUNKI DO UZGODNIENIA -
  Tel.: 506 214 798.
 • PRACA | dam
  Karczma pod Gontem w Zakopanem zatrudni PIZZERA, KELNERA/-KE I KIEROWCĘ, praca stała. 500 740 479, 506 099 671
 • PRACA | dam
  Zatrudnię krawcową do sklepu regionalnego "Parzynicka" w Nowym Targu. Praca z umową na pełny etat. Tel.721094585.
  Tel.: 535195477
  E-mail: parzynicka@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię OWCE z kolczykami.
  Tel.: 888613332
  E-mail: gilkazik@o2.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę budowlańców na budowę w Rabce i Zakopanym. Umowa o prace, wysokie zarobki.
  Tel.: 609075091
  E-mail: GB.ANDRZEJZAJAC@INTERIA.PL
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  RATOWNIK WODNY- Aqua Park poszukiwany więcej informacji pod nr. tel.
  Tel.: 601406956
  Inne: Maciej
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** poszukuje pracowników na stanowisko Recepcjonistka / Recepcjonista, Kucharka/Kucharz, Portier. CV proszę przesyłać na adres: ksiegowosc@projinwest.pl, tel. 608088017
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM KAWALERKI ZA ROZSĄDNĄ CENĘ. 695 418 268
 • PRACA | dam
  Pomoc Kuchenna (zmywak, obierak)- Bukowina Tatrzańska. Praca stała co 2 dzień.
  Tel.: 510213878
 • NAUKA
  ZAOCZNE LICEUM DLA DOROSŁYCH W ZAKOPANEM, ul. Nowotarska 42. Tel. 182012410, 603890169,
  WWW: www.sei.edu.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Witam. Jestem zainteresowany kupnem działki budowlanej w pow tatrzańskim lub nowotarskim. Do kwoty 90 000 zł Kontakt mail
  E-mail: sllavack@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam agregat chemiczny Multimatic wkład 50kg cena 38tys brutto
  Tel.: 601504522
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-09-25 00:00 Farby Dulux Nobiles w sklepie Młotek 2018-09-24 21:02 Szczecińskie śniadanie na Rysach 2 2018-09-24 20:01 Koniec sezonu pod Giewontem. Zamknięte stragany 2018-09-24 19:16 Zaśnieżony Giewont odsłonił się na kilka minut 2018-09-24 18:16 29- latek kandydatem na burmistrza Szczawnicy 3 2018-09-24 17:09 Rockowa profilaktyka z przestrogą w tle 2018-09-24 15:32 Na razie grad, we wtorek śnieg? 2018-09-24 14:25 Strażnicy graniczni biegną "Wokół Niepodległej". Będą utrudnienia w ruchu 2 2018-09-24 14:03 Rudy piesek z czerwoną obrożą czeka na pana 2018-09-24 13:32 Prawie 4 promile alkoholu w organizmie a ten jedzie 1 2018-09-24 12:50 Podróże kształcą - podróże łączą 2018-09-24 12:33 Śnieg pada coraz niżej 2018-09-24 11:27 Groźne dachowanie w Ochotnicy Górnej 2018-09-24 11:17 Traktorzysta z promilem 2018-09-24 10:24 Dziecko uderzone zerwanymi linkami energetycznymi 1 2018-09-24 10:23 PSL idzie do miasta 2018-09-24 09:27 Na Łomnicy wiało 172 km na godz. Kilka interwencji strażaków pod Giewontem 2018-09-24 08:01 Wiersze dla poety 2018-09-23 22:25 W Zakopanem i Tatrach już mocno wieje. Prognozy mówią o 180 km na godz. 2 2018-09-23 20:18 Karaś powalczy z Dorulą 32 2018-09-23 20:04 Taka jazda tylko dla twardzieli 1 2018-09-23 19:22 Pierwszy dzień jesieni grzybiarze nie próżnują 2018-09-23 19:09 Uwaga na silny wiatr 2018-09-23 18:30 Polityka wkracza w szkolne progi? 15 2018-09-23 18:06 Dla niektórych wakacje właśnie się zaczęły 2 2018-09-23 16:50 Zdewastowali pomnik Ognia 20 2018-09-23 16:16 Na straganie zaskoczenie - paragon? Jaki paragon? 12 2018-09-23 15:06 Unijne pieniądze dla przedsiębiorczych i poszukujących pracy 2018-09-23 14:30 #StartUP Małopolska szansą dla młodych przedsiębiorców 2018-09-23 14:00 Przez żołądek do Ochotnicy 2018-09-23 12:04 Broad Peak w Zakopanem 2018-09-23 10:50 Bułat Okudżawa w Kmicicu 1 2018-09-23 10:00 Oscypki są wszędzie, czasem inaczej się tylko nazywają 10 2018-09-23 09:09 Szachowi mistrzowie 2018-09-23 08:33 X Puchar Solidarności w Skokach Narciarskich (zdjęcia) 1 2018-09-23 08:03 Pozytywni wandale 2 2018-09-22 21:04 Rozjeżdżają Bachledzki Wierch 13 2018-09-22 20:40 Jeszcze o Muzyce na Szczytach 2018-09-22 20:02 Strefa innowacyjna w europejskiej skali 2018-09-22 19:45 Plac przy dawnym dworcu PKS w Szczawnicy sprzedany 1 2018-09-22 19:11 Muzyczna szkoła już otwarta 1 2018-09-22 19:02 Liczy się Każdy Oddech 1 2018-09-22 18:45 Biją się w Zakopanem 2018-09-22 18:02 Narodowy sylwester 32 2018-09-22 17:01 Prawie zima na Kasprowym Wierchu 2018-09-22 16:35 Narzędzia lepiej wozić ze sobą 8 2018-09-22 15:09 Handicap z deszczem i sportowymi emocjami 2018-09-22 15:06 Debaty przedwyborcze Tygodnika Podhalańskiego i Podhala24 2 2018-09-22 14:38 Goprowcy z nowym skuterem śnieżnym 2018-09-22 13:36 Wypadek w Sołtysiej Dolinie (galeria zdjęć)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-09-24 22:23 1. poparcie tak wiarygodne ze już na pewno polecę głosować na niewiarygodnego kandydata 2018-09-24 22:01 2. Jakiej nie podległej ? Chyba nikt nie myśli o Polsce , bo jesteśmy wasalem UE pod egidą Niemiec a to nie jest nie podległość . Chyba że taka sama nie podległość jak za RWPG i taka sama demokracja . 2018-09-24 22:01 3. Brawo Tadek. Rzetelna prezentacja kandydatów nie taka jak żenada tych analfabetów, którzy nawet nie potrafią bez błędu napisać słowa dlatego. Gratuluje kandydatów panu Kwiatkowi. Szkoda tylko, że nie są młodzi, nie są kompetentni, nie mają nowatorskich pomysłów, nie szanują Krościenczan i nie posługują się słowem pisanym. Ale za to sprawdzeni w bojach, np. analfabeta, który nie potrafi napisać słowa dlatego, startuje już 3 raz (z czego 2 razy z komitetu byłego wójta). 2018-09-24 21:48 4. Beznadzieja, jedyne co umiemy robić jako naród to wspólnie hejtowac jednego z kandydatów. Zarzucacie, że Marcin robi doktorat? Okej, niech będzie prymitywny i bez wykształcenia, bo z tego wnioskuję że dla niektórych wykształcenie wyższe jest już passe. Ważne że się pojawił, ma energię by coś zmienić, jest młody i chętny, a nie zdziadzialy i zgorzknialy podstarzaly chłop za biurkiem rządzący swoim małym światkiem. Żaden burmistrz w Szczawnicy nie nawojuje, bo prawda jest taka że Szczawnica w ogóle nie jest przystosowana dla turystów! 2018-09-24 21:45 5. Nie rozumiem jak młodzi ludzie moga się utożsamiać z pisem. 2018-09-24 21:32 6. Jedna ze spełnionych obietnic obecnej władzy znajduje się na ulicy Leśnej miało być spa to jest żabieniec 2018-09-24 21:18 7. Dawno to był prawdziwy paprykarz, teraz tego g... nie tykam. 2018-09-24 21:18 8. Popieram - dwa piwka z rana - "śniadanie mistrzów", a paprykarza to już dawno nie jadłem. 2018-09-24 20:32 9. Komitet Zakopane 2030 deklaruje, że całe Zakopane obejmie strefą ochrony konserwatorskiej, po czym w okręgu wyborczym nr 3 umieszcza na liście kandydatów na radnych t. rz. byłą mkz odpowiedzialną za likwidację willi Ros Ami na ulicy Tuwima, makabryłę z willą Monte i wielu wielu innych, nie wspominając o współudziale w zamienianianiu mpzp wraz z autorką mpzp. Gratuluję. Proszę o usunięcie z list kandydatów na radnych. 2018-09-24 20:04 10. Ale to są merytoryczne mizeroty !!!!! Ten co jest znany z tego, że co 4 lata kandyduje z innego komietu (akurat teraz z tej młodej żenady) ledwo skleci 3 zadania komentarza i pisząc to zrobi niezliczoną ilość błędów stylistycznych, gramatycznych i ortograficznych. Panie analfabeto DLATEGO pisze się razem !!!!!!!!!!!! A ta ostatnia niemota kandyduje na STANOWISKO radnego. To funkcja a nie stanowisko!!!!
2018-09-20 23:43 1. ciekawe ile z tych ludzi gór wyszło uczciwie "na piechtę" a na ile było to spotkanie "ludzi samochodów terenowych" w górach 2018-09-14 06:54 2. Ok. Jest popyt jest podaż. Dlaczego jesr zdziwienie. Normalka jak w każdym miejscu gdzie są turyści 2018-09-12 18:01 3. Zebztebie! Dobrze, że piszą o chińskiej tandecie, bo po pierwsze przez nią coraz mniej widać prawdziwą kulturę Podhala, do tego, to bardzo źle dla środowiska jeżeli aż stamtąd przychodzi to wszystko... Z całym tym krupówkowym syfem to miasto straciło swój niepowtarzalny klimat. 2018-09-10 15:34 4. A gdzie jest gwiazdor z pod K2?? 2018-09-06 13:09 5. Pyzdra, jedz lepiej dalej miodek z chin z pestycydami w ogromnych dawkach. Ja chcąc kupić miód jadę do pszczelarza na wieś położoną nieopodal zakopanego i mogę się smakować pysznym, zdrowym i naturalnym miodem z ekologicznego miejsca! Pozdrawiam! 2018-09-05 19:28 6. zawiodłam się na Zakopanem, same chińskie duperele, nic do kupienia typowo z Podhala, zadnych ręcznych wyrobów, nic nie kupiłam, 2018-09-01 13:06 7. Dodam, że miód kupiony pod Gubałówką z pasieki w Bukowinie T. nie dorównuje miodom z poza UE i Chin. Widać, że naród góralski jest wierzący i wszystko chrzci. 2018-08-31 11:38 8. Nie wszystko pochodzi z chin,wyroby drewniane,kapcie i wyroby skórzane pochodzą z Polski od lokalnych wytwórców! ! !Kule itp pochodzą z chin ale kupowane są od hurtownika który zamawia to w chinach i nie da się kupić innych...jest kilka sklepów które oferują hand made,folk & love itd. 2018-08-30 19:55 9. Owszem, jest sporo produktów ''Made in China'' ale jak zwykle rzetelności w sprawdzeniu co z danych zdjęć jest chino-pochodne brak. Może zamiast opisywać ile jest badziewia napiszecie ile jest regionalnych produktów, nawet w Zakopanem są ludzie którzy przykładają się do wykonywania różnego rodzaju pamiątek . No chyba że to idzie metodą ''antyreklama to zawsze jakaś tam reklama .... 2018-08-29 19:41 10. Ja widziałem figurkę świecącą w ciemności (fosforyzującą) Tyrannosaurus Rex stojącą na kawałku skały z napisem "Zakopane". Nie wiem czy była kupiona w Zakopanem ale zrobiło to mi dzień weselszym.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Album TP