Reklama

2018-02-24 08:01:26

Zakopane

Prawie jak w Zemście. Spór o mur

Reklama
Reklama

Właściciele domów stawianych na zapleczu szkoły na Bystrem żądają przeniesienia szkolnego śmietnika i sześciu garaży.

Reklama

Nie godzą się też na ich zdaniem zbyt wysokie ogrodzenie jakie powstaje wokół szkoły. Głos w tej sprawie zabrała inwestorka. - Od 2008 roku razem z mężem jesteśmy mieszkańcami ul. Karłowicza - mówi Grażyna Gałkiewicz. - W Szkole Podstawowej nr 3 złożyliśmy propozycję uporządkowania terenu wokół szkoły na nasz koszt. Po raz pierwszy w Zakopanem zostaliśmy dość nieprzyjemnie potraktowani przez panią dyrektor. Bardzo jestem zaskoczona. Pani dyrektor nie chciała nawet wysłuchać propozycji naszego syna.

 Inwestorzy na działce za szkołą postawili miniosiedle drewnianych domów. Teraz chcą na własny koszt przenieść stojące za płotem 6 szkolnych garaży i kontener na śmieci. Tak by stały bliżej wjazdu do szkoły, a nie psuły widoku przyszłym mieszkańcom miniosiedla. Interweniująca u burmistrza i radnych mieszkanka ul. Karłowicza zwróciła uwagę, że po niemiłym spotkaniu w szkole garaże zostały pomalowane na intensywny niebieski kolor.

- Kolor blaszaków psuje estetykę, dla mnie z okien domu, w którym zamierzamy zamieszkać, nie będzie to dobry widok. To naruszenie zasad estetyki architektonicznej. W dodatku od strony naszych budynków powstaje ogrodzenie na wysokość 4 metrów. To niezgodne z prawem budowlanym - podkreśla Grażyna Gałkiewicz.

Inwestorka złożyła pismo z prośbą o szersze przedstawienie problemu w trakcie obrad na komisji urbanistyki i rozwoju. Apelowała też, by burmistrz oddelegował swego pracownika do rozmów z panią dyrektor. Kilkakrotnie podkreśliła, że zamierza na swój koszt uporządkować teren wokół szkoły. A wzdłuż płotu posadzić nowe rośliny.

Władze szkoły są zaskoczone wystąpieniem sąsiadki. Dyrektorka Elżbieta Konopka przypomina, że szkoła stoi w tym miejscu 110 lat, a domy z apartamentami wybudowano w zeszłym roku. - Po pierwsze, nikt ze mną w tej sprawie nie rozmawiał, nikt nie zgłosił żadnej propozycji, ta pani na kilka dni przed sesją napisała pisma do burmistrza i przewodniczącego, a potem przedstawiła swoją wersję na sesji - podkreśla Elżbieta Konopka, dyrektorka SP nr 3 na Bystrem. Przyznaje, że jakiś czas temu do jej gabinetu przyszło dwóch mężczyzn, którzy domagali się spotkania w sprawie garaży, jednak nie byli umówieni, przyszli, gdy dyrektorka była zajęta pilnymi sprawami. Dlatego zostali wyproszeni. Potem nikt z sąsiedztwa do szkoły już się nie zgłaszał.

Zaznacza, że ogrodzenie wokół szkoły jest miejską inwestycją, którą zgodnie z prawem prowadzi wydział inwestycji zakopiańskiego urzędu miasta. I że nikt nie stawia wysokiego na 4 metry ogrodzenia. - Z tyłu szkoły, tam gdzie mamy garaże i śmietnik musi powstać mur oporowy. Taka wysokość może wynikać z różnic terenu, natomiast to nie my powinniśmy być adresatem ewentualnych zarzutów, to miasto prowadzi inwestycję - wyjaśnia Elżbieta Konopka. Odmawia przeniesienia garaży i śmietnika na front szkoły, bliżej wejścia, jak sugeruje sąsiadka. Dyrektorka przypomina, że na tyłach budynku jest szkolne zaplecze. I tam, ze względów estetycznych i by uczniom zapewnić bezpieczeństwo postawiono garaże i śmietnik.

- Dla mnie priorytetem jest bezpieczeństwo uczniów, dlatego nie ma mowy o żadnych przenosinach kontenera i garaży na front budynku - podsumowuje dyrektorka szkoły na Bystrem.

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pef. Kulesza 2018-02-24 21:50:02
Dzięki sugestii janicka_kumatego zajrzałem tu i ówdzie. Rzeczywiście, wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o... Nader interesujące są wątki rodzinno biznesowo polityczne. Jeśli to prawda, że Pani Grażyna ma aspiracje na fotel burmistrza Zakopanego, to może warto wziąć pod rozwagę coś takiego: "Grażyna Gałkiewicz będzie teraz członkiem Komisji Gospodarki, Budżetu i Finansów. - serio? kobitka która procesuje się o 17 mln ze szwagrem ma być członkiem komisji do spraw budżetu? Najpierw niech ureguluje swoje finanse... Im więcej czytam o naszej kandydatce na fotel burmistrza tym bardziej chcę się wyprowadzić ze Rzgowa."
janicek_kumaty 2018-02-24 19:40:13
Państwo G. -klasyfikowani jeszcze kilka lat temu na liście 100 najbogatyszych ludzi w Polsce -wstydźcie się , ale w dużym biznesie to pojęcie raczej abstrakcyjne.Wstydźcie się tego ciągłego bajzlu na waszej budowie juz od ok. 9- ciu lat. Bez ogrodzenia budowy, bo nie jest nią ciągle dziurawa najtańsza siateczka leśna i permanentnie niezamykana nawet w niedzielę brama. Wstydźcie się omszałych pustaków przy samym chodniku, błota i sterty płazów od prawie dekady dostarczających niezbyt miłych wrażeń estetycznych setkom tysięcy turystów przechodzących ulicą Karłowicza.Teraz zaczynają Państwu G. przeszkadzać garaże w szkole, widocznie wyczerpały się już możliwości atakowania sąsiadów i ciągania ich po sądach.
Dla dociekliwych polecam wyszukiwarkę internetową - dossier Państwa G. z miejscowości Rzgów jest dość obszerne i pozwala wyrobić sobie o nich zdanie. A propos wspomnianego gdzieś Burmistrza Zakopanego -niech uważa bo Pani Grażyna usiłowała kandydować na Burmistrza Rzgowa , a teraz Zakopane jest w zasięgu.
Lolo 2018-02-24 16:51:29
obskurne te garaze ,powinny zostac zlikwidowane lub przebudowane ...
a tak wogóle to teren szkoły więc kto tam trzyma auta? uczniowie czy nauczyciele !?
qaz 2018-02-24 16:38:49
Trzeba było szkole wystawić palny budynek przy granicy. I jeden rządek deweloperski mniej. A w sumie to gęściej tych domków nie dało się postawić ? A nie - zapomniałem, że trawa nie przynosi kasy. Niemniej jednak nadeszły czasy gdzie byle co już nie chce się tak sprzedawać ?
maja 2018-02-24 14:43:36
Wypowiem się szczerze,że gminę stać na nowe garaże i może je zafundować -umieszczając w dogodnym dla obydwu stron miejscach.To wstyd ,ale dla włodarzy.
aa 2018-02-24 13:09:20
ładne garaże, są gorsze od nich. Pani niech sobie pomaluje na tylnej scianie tuje albo jabłoń.
zator 2018-02-24 13:03:38
W naszym miasteczku roszczenia nowych lokatorów to codzienność nawet do własności sprzed setek lat tak setek bo w wielu rejonach Zakopanego stoją jeszcze takie budynki. Roszczenia te dotyczą granic, odległości od budynków ( ktoś zatwierdził nowe budynki w złych odległościach, a teraz problem mają dawni właściciele ) ale dotyczą też dojazdów np. na drodze istniejącej setki tak setki lat ( nawet bezpośrednio w bramie ) nowy mądrala stawia samochód i co i nic. Nic nie może policja, nic nie może straż miejska i nic nie może straż pożarna. Tu jest wolna amerykanka.
magda 2018-02-24 12:56:53
To ,że Pani Dyrektor akceptuje te slamsy to nie oznacza ,że Pani Burmistrz ma taki sam pogląd na sprawę estetyki ,nie sądzę.
pef. Kulesza 2018-02-24 12:50:29
@cyklista, proszę nie być aż tak skromnym. Ad meritum, za pointę wszystkim powinien wystarczyć komentarz zolzy. W rzeczy samej nic dodać, nic ująć.
ania 2018-02-24 12:22:00
Oczywiście właściciel może zagospodarować swoją działkę jak chce, ale szczególnie w przypadku szkoły nie pasują takie slamsy. Pani Dyrektor niech się wstydzi !
zolza 2018-02-24 11:53:54
należy przyznać rację Pani Dyrektor !!!! Inwestor może zagospodarować własną działkę tak by nie widzieć szkoły - koniec kropka!!!Zakupując działkę znał sąsiedztwo!!!
cyklista 2018-02-24 11:44:02
"ŚMIEĆMI, czy ŚMIECIAMI?"
@pef. Kulesza, pytania tego nie ogarnia moje niepełne, zaoczne wykształcenie podstawowe. Ale myślę, że forumowa absolwentka wybitnych, wielokierunkowych studiów wyższych, bez problemu rozstrzygnie Nasze językowe dylematy. Zresztą temat tego słowa zna od poszewki, jak nikt inny z Nas.
PO myje 2018-02-24 11:32:13
Ja tam widzę świerka ,modrzew to rośnie gdzie indziej.
modrzew 2018-02-24 11:17:27
@PO myje. Masz dobry wzrok.
pef. Kulesza 2018-02-24 10:37:20
@cyklista, "wszystkie osoby, które śmią zaprezentować publicznie inne zdanie, są ... " ŚMIEĆMI, czy ŚMIECIAMI?
boruta 2018-02-24 10:33:55
To chyba jakaś kpina sąsiad ma mi mówić co mam robić na swojej działce. Propozycja MEN, że katecheta może być wychowawcą klasy. Co z tą Polską?
PO myje 2018-02-24 10:22:44
Te drzewa też trzeba wyciąć , przecież widać że to suchary.
cyklista 2018-02-24 10:01:49
@pef. Kulesza, "jaskrawy przykład pewnej osoby zamieszkałej przy Nowotarskiej", to dobitny przykład mieszkańca Naszego miasta, który trafił tu za torami kolejowymi. Jest to też przykład zarozumiałego egocentryka, któremu się wydaje, że zawsze ma rację i wszystkie rozumy pozjadał. Natomiast wszystkie osoby, które śmią zaprezentować publicznie inne zdanie, są ... Zresztą,...brak słów.
Turysta 2018-02-24 09:39:33
Do Anna : Szkoła ma "ład i porządek" tylko nie taki jaki mieszkańcy domków by sobie życzyli. Kogo to obchodzi co oni by teraz chcieli widzieć za oknem ?!?. Najlepiej by im pasowało gdyby w ogóle zburzono szkołę i posiano trawę ;-). Parodia.
Anna 2018-02-24 09:14:47
Kto jak kto,ale szkoła powinna dawać przykład począwszy od kwestii ładu i porządku na swoim terenie.
Gogo 2018-02-24 09:11:08
Tu wszystko się robi pod developerów a mały człowiek nie ma szans wygrać z nimi.
pef. Kulesza 2018-02-24 08:51:37
Tak to jest, że przybłędy się panoszą i narzucają swoje widzimisię tym, co byli tutaj przed nimi, a niejednokrotnie "od zawsze". jaskrawy przykład pewnej osoby zamieszkałej przy Nowotarskiej, dzięki której osoby zmarłe, a nawet tubylcy z Bukowiny T. nie mają świętego spokoju. Skoro to czy tamto jednemu z drugim się nie podoba, nie pasuje do twojej koncepcji i ci przeszkadza, zmień lokalizację, a nie narzucaj nikomu swojej woli. Trzeba było nie budować domków, skoro blaszaki i śmietnik psują estetykę. Może Pani Grażyna nie wie, ale szkoła była tam już "troszkę" wcześniej, wiem bo chodziłem do niej na skróty zimą niejednokrotnie zjeżdżając "spod Tyliszczaka" na teczce, i żadnych domków tam wtedy nie było!
julik@ 2018-02-24 08:37:58
Wredna natura .Wstyd ,żeby szkoła posiadała taki nieuporządkowany teren !
Meteopata & melepeta 2018-02-24 08:25:48
Taki sąsiad to prawdziwy skarb.
POrażka 2018-02-24 08:13:27
To chyba jakaś kpina sąsiad ma mi mówić co mam robić na swojej działce bo on sobie postawił osiedle ? pani dyrektor postaw pani jeszcze 10 garaży a !!! do właścicieli osiedla to nie Warszawa tylko Zakopane własność prywatna święta jak stawia liście domki do garażu już stały i niech stoją jak najdłużej
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia na dłużej apartament 42m, 2 pokoje, duży taras. Zakopane Olcza. 1800zł media
  Tel.: 606854231
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  Potrzebny MŁODY PRACOWNIK DO PRZYUCZENIA (PRACE BUDOWLANE), na start 18 zł/ha + ubezpieczenie. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Restauracja "Tarasy Gubałówka" zatrudni: POMOC KUCHENNĄ. Miejsce pracy: Zakopane. WYMAGANIA: - Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych; - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, punktualność; - Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu; - Dyspozycyjność. OFERUJEMY: - Umowę zlecenie; - Atrakcyjne warunki zatrudnienia. Aplikacje prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl
 • PRACA | dam
  Sklep obuwniczy w Zakopanem zatrudni ekspedientki.CV oraz list motywacyjny proszę przesyłać na adres email lub zgłoszenia telefoniczne.
  Tel.: 697069380
  E-mail: tatrzanski@dworek.biz
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę miejsce na stoisko regionalne ul. Pardałówka
  Tel.: 500370970
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: OSOBĘ DO PRACY W KUCHNI. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | szukam
  dietetyk, intendent z pełną znajomością programów żywieniowych RW i PZ. 669 364 691
 • PRACA | dam
  Zatrudnię młodą i energiczną dziewczynę do obsługi w restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej.
  Tel.: 660172232
  E-mail: restauracja@burymis.pl
 • PRACA | dam
  Stanowiska kucharza oraz pomocy kuchennej w małej restauracji przy pensjonacie w Zakopanem. Godziny pracy do ustalenia. Dla kobiety zakwaterowanie na miejscu. Prosimy o kontakt telefoniczny lub o przesłanie CV.
  Tel.: 600 250 202
  E-mail: hotel-pp@gabrysia.com.p
  Inne: JAR, Jaszczurówka 30, 34-500 Zakopane
 • PRACA | dam
  Roznoszenie ulotek oraz promowanie wycieczek jednodniowych
  Tel.: 606286379
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  KIA SOUL, 2010 r., pierwsza rejestracja 2011, serwisowany Aso, bezwypadkowe, 1.6 benzyna,
  Tel.: 604 504 738.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  GĘSI i KACZKI. Tel 514 700 510
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Karczma Giewont w Bukowinie Tatrzańskiej przyjmie do pracy kucharza /kucharkę i pomoc kuchenną tel 660087077,
  Tel.: 664498283
 • KOMUNIKATY
  Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży: - w trybie przetargu nieograniczonego dz. ewid. 7 o powierzchni 0,2205 ha w miejscowości Łopuszna objęta Księgą Wieczystą nr NS1T/00120012/8 położona w bezpośrednim sąsiedztwie stadniny koni oraz dworu Tetmajerów. Cena wywoławcza nieruchomości 41 400, 00 zł. W trybie bezprzetargowym dz. ewid 5502/3 o powierzchni 0,0570 ha w miejscowości Ludźmierz powstała z podziału dz. ewid. 5502 objętej Księgą Wieczystą nr NS1T/00085076/6 położonej w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań w pobliżu ścieżki rowerowej. Cena nieruchomości: 8 922, 35 zł brutto.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy bufetową, na stałe lub na sezon. 502 271 486
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy Panią na pełen etat na Stoisko pod Gubałówkę z galanterią skórzaną dyspozycyjną ,mile widziane doświadczenie w handlu. W wieku od 20-45 lat.Stoisko w okresie zimowym ogrzewane.Dobre wynagrodzenie
  Tel.: Telefon:660719519,
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • MOTORYZACJA | kupno
  Skup aut całych i rozbitych. Dojazd do klienta nr tel 880084653
  Tel.: 880084653
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawcową do szycia kurtek skórzanych.Nowy Targ praca stała.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy hydraulika,praca stała,dobre wynagrodzenie
  Tel.: 604961477
 • PRACA | dam
  Zatrudnię na stanowisko pomocnika produkcyjnego przy szyciu odzieży skórzanej.
  Tel.: 603607832
  E-mail: anna133@interia.eu
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do obsługi gości na RECEPCJI w Kościelisku. Wymagana znajomość obsługi komputera.
  Tel.: 697655655
  E-mail: anna133@interia.eu
 • PRACA | dam
  Firma Informatyczna zatrudni absolwenta o kierunku informatyka lub pokrewnym z wykształceniem średnim lub wyższym, posiadającego prawo jazdy kat. B , praca w okolicach Nowego Targu. Zainteresowanych prosimy kontakt : praca@nowytarg.webd.pl, tel. 504252727.
 • PRACA | dam
  Hotel Murowanica poszukuje recepcjonistów na pełen etat, zatrudnienie na umowę o pracę. Chętnych prosimy o kontakt
  Tel.: 182063362
  E-mail: kontakt@hotel-murowanica.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM DOMU NA DŁUŻSZY OKRES - ZAKOPANE, najchętniej centrum -
  Tel.: 513 920 918.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię tynkarzy, praca okolice zakopanego, umowa o prace, wysoka stawka dla ekip i dla pojedynczych pracowników, zapraszam do kontaktu.
  Tel.: 880321683
 • PRACA | dam
  Praca na budowie przy dociepleniach (Zakopane i okolice).
  Tel.: 500 160 574
2018-06-24 14:01 Tajemnicza śmierć na Krupówkach 2018-06-24 12:06 Sobótki mimo wszystko 2018-06-24 10:03 A w Tatrach wciąż pada śnieg 2 2018-06-24 09:59 Fotografia górska w nowotarskich „Jatkach” 2018-06-24 08:22 Bezpłatne badania 2018-06-23 21:00 Wyprawa w góry po śmieci 2 2018-06-23 19:06 Przetargi i oczekiwania 2018-06-23 18:43 Wracają „Muzyczne niedziele w altanie” 2018-06-23 17:06 Dwie osoby ranne w wypadku 2018-06-23 17:02 Wójt i prezes w jednym 9 2018-06-23 15:04 Na Kasprowym Wierchu przybywa śniegu 2 2018-06-23 15:03 Najlepszy policyjny patrol jest na Podhalu 2 2018-06-23 13:12 Wielki spektakl na niebie zamiast snu (galeria zdjęć) 2018-06-23 12:03 Zaśpiewają i zagrają 1 2018-06-23 11:11 Wypadek na zakopiance (aktualizacja) 2018-06-23 08:56 Deszczowe góry na początek wakacji 7 2018-06-23 08:02 Zniszczony szlak rowerowy 4 2018-06-22 21:18 Jedyna taka okazja dla miłośników broni 2018-06-22 21:01 Rozwiń swoją firmę z programem #StartUP Małopolska 2018-06-22 21:00 American Dreams zwycięzcą w SPA Prestige Awards 2018 w kategorii Day SPA & Beauty Salon 2018-06-22 20:53 Będzie ławeczka w parku 3 2018-06-22 20:05 Charytatywny koncert dla Jana Klaga 2018-06-22 20:03 Grupa Autoremo partnerem motoryzacyjnym nowotarskiego hokeja 2 2018-06-22 18:30 Przetarg za plecami radnych 2 2018-06-22 17:00 Wakacyjne zagrożenia 1 2018-06-22 17:00 Polsko-słowacki rajd rowerowy 2018-06-22 15:46 Przyjechali na rowerach i przyłapali go z narkotykami 2018-06-22 15:25 KARDIO ZNALAZŁ DOM! 17 2018-06-22 15:24 Dziś zakończenie roku szkolnego. Zaczynają się wakacje 2018-06-22 15:16 Pink Floyd na początek lata 2018-06-22 15:01 Z zamiłowania do broni 1 2018-06-22 14:16 Kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach 2 2018-06-22 14:03 Muzyczne zakończenie roku szkolnego 5 2018-06-22 13:00 Stypendia dla najlepszych 1 2018-06-22 12:09 Przestróg nigdy za wiele 1 2018-06-22 11:02 Za potrzebą biegając po parku 2018-06-22 10:01 Co dalej z obwodnicą 6 2018-06-22 08:37 Czas na WAKACJE! 2018-06-22 08:00 Kadeci w więzieniu 2018-06-21 21:00 Ośrodek za zamkniętymi drzwiami 2018-06-21 19:53 Kolej tak, autobus nie za bardzo 4 2018-06-21 18:37 Poczwórna stłuczka na Nędzy Kubińca 3 2018-06-21 18:05 Budżet i różne punkty jego widzenia 1 2018-06-21 17:33 Program „Wakacji w Mieście 2018” 2018-06-21 17:30 Ścieżka z poślizgiem 12 2018-06-21 17:24 Kadeci na szlaku konfederatów 2018-06-21 16:44 Miasto szykuje się na Powitanie Lata 2018-06-21 16:25 Nie daj się podstawionemu wnuczkowi 2018-06-21 16:00 Jakość na talerzu 2018-06-21 15:59 Prasa płynie (wideo)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-06-24 14:07 1. Tu nie chodzi kto wygra kto przegra i iloma głosami ale w jakim stylu a opozycja która wywodzi się z mieszkańców ma z nimi współpracować a nie udawać pokrzywdzonych. Jak się stosuje metody dawnego systemu tak to wygląda a ja i tak jestem pełen uznania dla Wójta gdyż z taką opozycją w ogóle bym nie rozmawiał. Przykład Sejm RP. Szanowni Panowie opozycyjni radni dziękujcie Wójtowi ,że i tak realizuje wasze pomysły bo inaczej wasza kadencja uległaby skróceniu mniej pychy więcej wyrozumiałości. 2018-06-24 13:35 2. A skąd pewność jakobym używała wielu nickow? Czy cyklista jest moderatorem tego forum czy tylko domniemuje jakobym miała pisać pod różnymi nickami ? A może to sam cyklista pisze teksty na zlecenie ?na boku?? Co z odwaga cywilną jegomościa? 2018-06-24 12:53 3. Lato wróć!!! 2018-06-24 11:09 4. łorła ciyń. Ławeczka Czaskowskiego była by za darmo. Pasowało by Ci to? 2018-06-24 10:51 5. Ja PROTESTUJĘ!!! 2018-06-24 10:24 6. Do @ cudzołożnik. To na tym terenie będzie jeszcze dużo po rodzinnych bękartach. Może następną wystawę tematyczną należy zorganizować. W Szczawnicy temat tabu, jak przynależność do Goralenvolk. 2018-06-24 09:57 7. Szanowna Pani, a czy za stosowne uważa Pani Swoje komentarze pisane pod różnymi nickami i pod wieloma artykułami, które w podtekście mają na celu wprowadzić atmosferę niepewności, zastraszenia innych Czytelników, ośmielających się publicznie wyrazić odmienną opinię. No tak, ale przecież zapomniałem, że na Podhalu to Pani posiada jedyny monopol na głoszenie prawdy i Swoich racji. 2018-06-24 09:37 8. Na tym marszu sami komuniści , teraz pod znakiem KOD . Art. 13. Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa. 2018-06-24 09:35 9. @koniczyna, próbujesz zmienić temat, ale ja widzę stado polskich rogaczy na wiosnę wchodzących do domu przez bramę garażową. Bo się nie mieszczą w zwykłych drzwiach, piękne duże poroża, które wielebny kochanek sprawił. Teraz jest to o tyle łatwiej niż za komuny, bo chłopy siedzą za granicą, a młode mężatki byle portek się łapią lub sukienki księdza. A takie nieszczęśliwe te księdze, jak potrafią biadolić, a kobiety jakie obrotne się robią w ich towarzystwie. W końcu kto to musi obracać Chłopy, bądźcie czujni. 2018-06-24 09:33 10. Seba z Karyną za kasę z 500 plus pojechali na wekend do Zakopanego. Brajanka i Dżesikę zostawili z dziadkami Mirkiem i Grażyną. Pod Morskim Okiem zobaczyli snieg zrobili awanturę krzycząc jakie chamstwo w tym GOPR-ze snieg sypie. Karyna wróciła radiowozem bo niby zgubiła soczewki których nigdy nie nosiła. W knajpie na Krupówkach rozpili zakupioną w biedrze flaszkę bo przecież nie są frajerami by przepłacać,zaraz po tym dostali orgazmu podczas występu Zenka, mieli też przy sobie flagę biało-czerwoną z napisem Bobki Wielkie skąd pochodzą ale nikt nie rozwieszał to oni też nie. Wracając zaopatrzeni w zajumane na kwaterach ręczniki wepchnęli się bez kolejki i bez miejscówek do kolejki na Kasprowy i z rechotem na ustach odjechali patrząc jak na placu grzecznie w kolejce stoją frajerzy z biletami.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP