2018-02-24 08:01:26

Zakopane

Prawie jak w Zemście. Spór o mur

Reklama
Reklama

Właściciele domów stawianych na zapleczu szkoły na Bystrem żądają przeniesienia szkolnego śmietnika i sześciu garaży.

Reklama

Nie godzą się też na ich zdaniem zbyt wysokie ogrodzenie jakie powstaje wokół szkoły. Głos w tej sprawie zabrała inwestorka. - Od 2008 roku razem z mężem jesteśmy mieszkańcami ul. Karłowicza - mówi Grażyna Gałkiewicz. - W Szkole Podstawowej nr 3 złożyliśmy propozycję uporządkowania terenu wokół szkoły na nasz koszt. Po raz pierwszy w Zakopanem zostaliśmy dość nieprzyjemnie potraktowani przez panią dyrektor. Bardzo jestem zaskoczona. Pani dyrektor nie chciała nawet wysłuchać propozycji naszego syna.

 Inwestorzy na działce za szkołą postawili miniosiedle drewnianych domów. Teraz chcą na własny koszt przenieść stojące za płotem 6 szkolnych garaży i kontener na śmieci. Tak by stały bliżej wjazdu do szkoły, a nie psuły widoku przyszłym mieszkańcom miniosiedla. Interweniująca u burmistrza i radnych mieszkanka ul. Karłowicza zwróciła uwagę, że po niemiłym spotkaniu w szkole garaże zostały pomalowane na intensywny niebieski kolor.

- Kolor blaszaków psuje estetykę, dla mnie z okien domu, w którym zamierzamy zamieszkać, nie będzie to dobry widok. To naruszenie zasad estetyki architektonicznej. W dodatku od strony naszych budynków powstaje ogrodzenie na wysokość 4 metrów. To niezgodne z prawem budowlanym - podkreśla Grażyna Gałkiewicz.

Inwestorka złożyła pismo z prośbą o szersze przedstawienie problemu w trakcie obrad na komisji urbanistyki i rozwoju. Apelowała też, by burmistrz oddelegował swego pracownika do rozmów z panią dyrektor. Kilkakrotnie podkreśliła, że zamierza na swój koszt uporządkować teren wokół szkoły. A wzdłuż płotu posadzić nowe rośliny.

Władze szkoły są zaskoczone wystąpieniem sąsiadki. Dyrektorka Elżbieta Konopka przypomina, że szkoła stoi w tym miejscu 110 lat, a domy z apartamentami wybudowano w zeszłym roku. - Po pierwsze, nikt ze mną w tej sprawie nie rozmawiał, nikt nie zgłosił żadnej propozycji, ta pani na kilka dni przed sesją napisała pisma do burmistrza i przewodniczącego, a potem przedstawiła swoją wersję na sesji - podkreśla Elżbieta Konopka, dyrektorka SP nr 3 na Bystrem. Przyznaje, że jakiś czas temu do jej gabinetu przyszło dwóch mężczyzn, którzy domagali się spotkania w sprawie garaży, jednak nie byli umówieni, przyszli, gdy dyrektorka była zajęta pilnymi sprawami. Dlatego zostali wyproszeni. Potem nikt z sąsiedztwa do szkoły już się nie zgłaszał.

Zaznacza, że ogrodzenie wokół szkoły jest miejską inwestycją, którą zgodnie z prawem prowadzi wydział inwestycji zakopiańskiego urzędu miasta. I że nikt nie stawia wysokiego na 4 metry ogrodzenia. - Z tyłu szkoły, tam gdzie mamy garaże i śmietnik musi powstać mur oporowy. Taka wysokość może wynikać z różnic terenu, natomiast to nie my powinniśmy być adresatem ewentualnych zarzutów, to miasto prowadzi inwestycję - wyjaśnia Elżbieta Konopka. Odmawia przeniesienia garaży i śmietnika na front szkoły, bliżej wejścia, jak sugeruje sąsiadka. Dyrektorka przypomina, że na tyłach budynku jest szkolne zaplecze. I tam, ze względów estetycznych i by uczniom zapewnić bezpieczeństwo postawiono garaże i śmietnik.

- Dla mnie priorytetem jest bezpieczeństwo uczniów, dlatego nie ma mowy o żadnych przenosinach kontenera i garaży na front budynku - podsumowuje dyrektorka szkoły na Bystrem.

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pef. Kulesza 2018-02-24 21:50:02
Dzięki sugestii janicka_kumatego zajrzałem tu i ówdzie. Rzeczywiście, wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o... Nader interesujące są wątki rodzinno biznesowo polityczne. Jeśli to prawda, że Pani Grażyna ma aspiracje na fotel burmistrza Zakopanego, to może warto wziąć pod rozwagę coś takiego: "Grażyna Gałkiewicz będzie teraz członkiem Komisji Gospodarki, Budżetu i Finansów. - serio? kobitka która procesuje się o 17 mln ze szwagrem ma być członkiem komisji do spraw budżetu? Najpierw niech ureguluje swoje finanse... Im więcej czytam o naszej kandydatce na fotel burmistrza tym bardziej chcę się wyprowadzić ze Rzgowa."
janicek_kumaty 2018-02-24 19:40:13
Państwo G. -klasyfikowani jeszcze kilka lat temu na liście 100 najbogatyszych ludzi w Polsce -wstydźcie się , ale w dużym biznesie to pojęcie raczej abstrakcyjne.Wstydźcie się tego ciągłego bajzlu na waszej budowie juz od ok. 9- ciu lat. Bez ogrodzenia budowy, bo nie jest nią ciągle dziurawa najtańsza siateczka leśna i permanentnie niezamykana nawet w niedzielę brama. Wstydźcie się omszałych pustaków przy samym chodniku, błota i sterty płazów od prawie dekady dostarczających niezbyt miłych wrażeń estetycznych setkom tysięcy turystów przechodzących ulicą Karłowicza.Teraz zaczynają Państwu G. przeszkadzać garaże w szkole, widocznie wyczerpały się już możliwości atakowania sąsiadów i ciągania ich po sądach.
Dla dociekliwych polecam wyszukiwarkę internetową - dossier Państwa G. z miejscowości Rzgów jest dość obszerne i pozwala wyrobić sobie o nich zdanie. A propos wspomnianego gdzieś Burmistrza Zakopanego -niech uważa bo Pani Grażyna usiłowała kandydować na Burmistrza Rzgowa , a teraz Zakopane jest w zasięgu.
Lolo 2018-02-24 16:51:29
obskurne te garaze ,powinny zostac zlikwidowane lub przebudowane ...
a tak wogóle to teren szkoły więc kto tam trzyma auta? uczniowie czy nauczyciele !?
qaz 2018-02-24 16:38:49
Trzeba było szkole wystawić palny budynek przy granicy. I jeden rządek deweloperski mniej. A w sumie to gęściej tych domków nie dało się postawić ? A nie - zapomniałem, że trawa nie przynosi kasy. Niemniej jednak nadeszły czasy gdzie byle co już nie chce się tak sprzedawać ?
maja 2018-02-24 14:43:36
Wypowiem się szczerze,że gminę stać na nowe garaże i może je zafundować -umieszczając w dogodnym dla obydwu stron miejscach.To wstyd ,ale dla włodarzy.
aa 2018-02-24 13:09:20
ładne garaże, są gorsze od nich. Pani niech sobie pomaluje na tylnej scianie tuje albo jabłoń.
zator 2018-02-24 13:03:38
W naszym miasteczku roszczenia nowych lokatorów to codzienność nawet do własności sprzed setek lat tak setek bo w wielu rejonach Zakopanego stoją jeszcze takie budynki. Roszczenia te dotyczą granic, odległości od budynków ( ktoś zatwierdził nowe budynki w złych odległościach, a teraz problem mają dawni właściciele ) ale dotyczą też dojazdów np. na drodze istniejącej setki tak setki lat ( nawet bezpośrednio w bramie ) nowy mądrala stawia samochód i co i nic. Nic nie może policja, nic nie może straż miejska i nic nie może straż pożarna. Tu jest wolna amerykanka.
magda 2018-02-24 12:56:53
To ,że Pani Dyrektor akceptuje te slamsy to nie oznacza ,że Pani Burmistrz ma taki sam pogląd na sprawę estetyki ,nie sądzę.
pef. Kulesza 2018-02-24 12:50:29
@cyklista, proszę nie być aż tak skromnym. Ad meritum, za pointę wszystkim powinien wystarczyć komentarz zolzy. W rzeczy samej nic dodać, nic ująć.
ania 2018-02-24 12:22:00
Oczywiście właściciel może zagospodarować swoją działkę jak chce, ale szczególnie w przypadku szkoły nie pasują takie slamsy. Pani Dyrektor niech się wstydzi !
zolza 2018-02-24 11:53:54
należy przyznać rację Pani Dyrektor !!!! Inwestor może zagospodarować własną działkę tak by nie widzieć szkoły - koniec kropka!!!Zakupując działkę znał sąsiedztwo!!!
cyklista 2018-02-24 11:44:02
"ŚMIEĆMI, czy ŚMIECIAMI?"
@pef. Kulesza, pytania tego nie ogarnia moje niepełne, zaoczne wykształcenie podstawowe. Ale myślę, że forumowa absolwentka wybitnych, wielokierunkowych studiów wyższych, bez problemu rozstrzygnie Nasze językowe dylematy. Zresztą temat tego słowa zna od poszewki, jak nikt inny z Nas.
PO myje 2018-02-24 11:32:13
Ja tam widzę świerka ,modrzew to rośnie gdzie indziej.
modrzew 2018-02-24 11:17:27
@PO myje. Masz dobry wzrok.
pef. Kulesza 2018-02-24 10:37:20
@cyklista, "wszystkie osoby, które śmią zaprezentować publicznie inne zdanie, są ... " ŚMIEĆMI, czy ŚMIECIAMI?
boruta 2018-02-24 10:33:55
To chyba jakaś kpina sąsiad ma mi mówić co mam robić na swojej działce. Propozycja MEN, że katecheta może być wychowawcą klasy. Co z tą Polską?
PO myje 2018-02-24 10:22:44
Te drzewa też trzeba wyciąć , przecież widać że to suchary.
cyklista 2018-02-24 10:01:49
@pef. Kulesza, "jaskrawy przykład pewnej osoby zamieszkałej przy Nowotarskiej", to dobitny przykład mieszkańca Naszego miasta, który trafił tu za torami kolejowymi. Jest to też przykład zarozumiałego egocentryka, któremu się wydaje, że zawsze ma rację i wszystkie rozumy pozjadał. Natomiast wszystkie osoby, które śmią zaprezentować publicznie inne zdanie, są ... Zresztą,...brak słów.
Turysta 2018-02-24 09:39:33
Do Anna : Szkoła ma "ład i porządek" tylko nie taki jaki mieszkańcy domków by sobie życzyli. Kogo to obchodzi co oni by teraz chcieli widzieć za oknem ?!?. Najlepiej by im pasowało gdyby w ogóle zburzono szkołę i posiano trawę ;-). Parodia.
Anna 2018-02-24 09:14:47
Kto jak kto,ale szkoła powinna dawać przykład począwszy od kwestii ładu i porządku na swoim terenie.
Gogo 2018-02-24 09:11:08
Tu wszystko się robi pod developerów a mały człowiek nie ma szans wygrać z nimi.
pef. Kulesza 2018-02-24 08:51:37
Tak to jest, że przybłędy się panoszą i narzucają swoje widzimisię tym, co byli tutaj przed nimi, a niejednokrotnie "od zawsze". jaskrawy przykład pewnej osoby zamieszkałej przy Nowotarskiej, dzięki której osoby zmarłe, a nawet tubylcy z Bukowiny T. nie mają świętego spokoju. Skoro to czy tamto jednemu z drugim się nie podoba, nie pasuje do twojej koncepcji i ci przeszkadza, zmień lokalizację, a nie narzucaj nikomu swojej woli. Trzeba było nie budować domków, skoro blaszaki i śmietnik psują estetykę. Może Pani Grażyna nie wie, ale szkoła była tam już "troszkę" wcześniej, wiem bo chodziłem do niej na skróty zimą niejednokrotnie zjeżdżając "spod Tyliszczaka" na teczce, i żadnych domków tam wtedy nie było!
julik@ 2018-02-24 08:37:58
Wredna natura .Wstyd ,żeby szkoła posiadała taki nieuporządkowany teren !
Meteopata & melepeta 2018-02-24 08:25:48
Taki sąsiad to prawdziwy skarb.
POrażka 2018-02-24 08:13:27
To chyba jakaś kpina sąsiad ma mi mówić co mam robić na swojej działce bo on sobie postawił osiedle ? pani dyrektor postaw pani jeszcze 10 garaży a !!! do właścicieli osiedla to nie Warszawa tylko Zakopane własność prywatna święta jak stawia liście domki do garażu już stały i niech stoją jak najdłużej
 • PRACA | dam
  Ratownik Wodny Hotel W Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni dwóch ratowników na basen. Dobre warunki pracy. Praca od zaraz. Wymagane aktualne uprawnienia.
  Tel.: 601 508 720
  E-mail: praca@grandstasinda.pl
 • PRACA | dam
  Spółka z Grupy Kapitałowej PKL S.A. TANGARA IP Sp. z o.o, rozwijając działalność gastronomiczną zatrudni PRACOWNIKÓW MAŁEJ GASTRONOMII do przygotowywania potraw, obsługi klienta oraz sprzedaży. Miejsce pracy: Zakopane, Wymagania: Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno ? epidemiologicznych, Optymizm, sumienność, punktualność, Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu, Dyspozycyjność, Oferujemy: Umowę o pracę lub umowę zlecenie, Atrakcyjne warunki zatrudnienia, Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, Aplikacje prosimy przesyłać na adres e-mail: kadry@pkl.pl z dopiskiem "GASTRONOMIA"
 • PRACA | dam
  Spółka z Grupy Kapitałowej PKL S.A. PKL FOOD Sp. z o.o. S.k., zatrudni Specjalista ds. administracji i wsparcia sprzedaży Miejsce pracy: Zakopane, Administracyjna obsługa biura, Realizacja zamówień, Koordynowanie spraw technicznych, Przygotowywanie pism, prezentacji, Sporządzanie raportów, analiz i prognoz dotyczących sprzedaży, Obsługa w zakresie załatwiania spraw w Urzędach, Współpraca przy wyborze ofert dostawców, Współpraca z dostawcami przy tworzeniu wspólnych ofert i akcji promocyjnych, Koordynacja działań promocyjnych i marketingowych (reklama drukowana, elektroniczna itd), Koordynacja prezentacji na FB i innych mediach społecznościowych, Wymagania: Wykształcenie co najmniej średnie; Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, Biegła znajomości pakietu MS Office (w szczególności Ms Excel), Samodzielności i otwartości w działaniu, Proaktywnego podejścia do powierzanych zadań, Elastyczności oraz otwartości na zmiany, Wysokich umiejętności komunikacyjnych, Atutem będzie znajomość języków obcych, Oferujemy: Pracę w rozwijającej się Firmie, Możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub umowy o współpracę, Atrakcyjne wynagrodzenie; Aplikacje prosimy przesyłać na adres: kadry@pkl.pl do dnia 14.04.2018
 • PRACA | dam
  Spółka Polskie Tatry S. A. zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów Dolina Białego w Zakopanem Tel. 603750122
 • PRACA | dam
  Spółka Polskie Tatry S.A. zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Zajazdu Górskiego Kuźnice w Zakopanem Tel. 601268550
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Oddam w wynajem restaurację w Zakopanem. 400m2 powierzchni.
  Tel.: 603782147
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PÓŁ SKLEPU ok. 25 m2, z piwnicą - na działalność handlową, na Krupówkach. PILNE -
  Tel.: 698 134 304.
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej szuka kelnerki. Mile widziane doświadczenie. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel.:
  Tel.: 609 683 058, 18 20 78 169
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Zmęczyły cię rachunki za ogrzewanie chcesz docieplić swój dom, oferujemy badanie kamerą termowizyjną i bezinwazyjne docieplenie metodą wdmuchiwania materiału izolacyjnego.
  Tel.: 880321683
  WWW: ecothermohouse.pl
 • PRACA | dam
  DO PRACY W PENSJONACIE W KOŚCIELISKU ZATRUDNIMY:POKOJÓWKĘ, KELNERKĘ, DO KUCHNI. Możliwość zamieszkania. 608 806 408
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. zatrudnią na sezon letni PRACOWNIKÓW DO OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO. Miejsce pracy: Zakopane, Gubałówka, Butorowy Wierch. OPIS STANOWISKA: Obsługa ruchu turystycznego, w tym obsługa kas; Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu urządzeń transportu linowego; Pomoc przy obsłudze kolei linowych i pozostałych urządzeń; Wykonywanie prac budowlanych, konserwacyjnych i remontowych. OCZEKUJEMY: Wykształcenie min. średnie/zawodowe, Mile widziane uprawnienia SEP i TDT, Dobrej kondycji fizycznej, Umiejętności pracy w zespole i w zmiennych warunkach atmosferycznych. OFERUJEMY:Umowę o pracę; Możliwość zdobywania uprawnień TDT i SEP. APLIKACJE proszę przesyłać na adres: kadry@pkl.pl do 31.03.2018 r. z dopiskiem "GUBAŁÓWKA".
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Białym Dunajcu zatrudni pomoc kuchenną.
  Tel.: 697069380
  E-mail: tatrzanski@dworek.biz
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  OKAZJA 195tys. Apartament 40m2. Kościelisko Residance.
  Tel.: Tel. 603110959
  E-mail: wiktorbodnar1@poczta.fm
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ - ZMYWAK, KELNERKĘ. RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Kochani ! Praca szuka człowieka ! Poszukujemy osoby na stanowisko kelner/kelnerka Więcej informacji pod numerem 605-420-047 Przyjdź do nas, może czekamy właśnie na Ciebie.
  Tel.: 605420047
 • PRACA | dam
  Franczyza sklep Żabka - Zakopane, Nowy Targ.
  Tel.: 663 496 275
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działkę 600 m2 zabudowaną domem jednorodzinnym z płazów 220 m2 pow użytkowej w centrum Zakopanego sprzedam
  Tel.: 608 472 437 po 15:00
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831
 • PRACA | dam
  Opiekunkę dla seniora zatrudnię.
  Tel.: 503650903
 • POŻYCZKI
  Kredyty, Chwilówki, Pożyczki.
  WWW: www.pasfin.pl
 • MOTORYZACJA | kupno
  SKUP Samochodów OD 2000 roku. Osobowe, dostawcze Każdy stan
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  Norwegia -TYNKARZ, MALARZ, DEKARZ, BLACHARZ BUDOWLANY, MONTER RUSZTOWAŃ. Praca w Oslo na warunkach norweskich, (firma norweska). Znajomość języka NIE jest wymagana,(pracownicy w firmie z Podhala). Zarobki w przeliczeniu; 9,000-15,000 zł./miesiąc na czysto.Bardzo częste zjazdy do kraju, wg.własnego uznania-średnio co 3 tygodnie.Tel; 0047 938 88 654, (8.00-21.00)
  Tel.: Tel; 0047 938 88 654
 • BIURA RACHUNKOWE
  Usługi księgowo - kadrowe
  Tel.: 788539748
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2018-03-22 13:52 Targi Wielkanocne rozpoczęte 2018-03-22 12:25 Policjant pod prądem 2018-03-22 12:20 Kolejny zabity lokalny dziennikarz (wideo) 2018-03-22 12:03 Dwie ciężarówki zderzyły się w Jabłonce 2018-03-22 10:39 Dziś jest pięknie 1 2018-03-22 09:00 Miodowe lata oszustów 2 2018-03-22 07:00 Miodowe lata oszustów 2018-03-21 22:06 Rodzinne miasto odwróciło się do niego plecami 2018-03-21 20:59 Jubileuszowy Memoriał Strzeleckiego w narciarstwie wysokogórskim 2018-03-21 20:19 Pili razem. A potem jeden drugiego skatował na śmierć 1 2018-03-21 20:00 3 pomysły na wielkanocny stół 2018-03-21 19:35 Wiarusów - pamiętamy 2 2018-03-21 17:40 Wygrana Aleksandry Król w Pucharze Europy 2018-03-21 17:02 Ruszają konsultacje o Palace (WIDEO) 1 2018-03-21 15:50 W Jabłonce też nowy komendant 2018-03-21 15:33 Balzer pękał w szwach 2 2018-03-21 15:20 Ulica serowa 1 2018-03-21 13:43 Wstrząsną starostą 2018-03-21 13:40 Z Orawy do Rabki 2018-03-21 13:30 Zajączek pod śniegiem 2018-03-21 13:00 Kapela Ciupaga, Michał Matuszewski i Duet Gajda wystąpi dla Wikusi 2018-03-21 12:24 Bieg Wagarowicza w zimowej aurze 1 2018-03-21 11:12 Wiosnę mamy tylko w kalendarzu 2018-03-21 10:46 Niebawem Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - program spotkań w Nowym Targu 2018-03-21 10:10 Wiosna w mieście cała na biało 1 2018-03-21 10:05 No Limit Kasprowy. Zawody w najdłuższym slalomie gigancie 2018-03-21 09:48 Pomoc liczona skarpetami 1 2018-03-21 08:30 Poranny wypadek w Spytkowicach 2018-03-21 08:10 Park do remontu 2018-03-21 07:49 Wagary z policjantem 2018-03-20 20:53 Groźny wypadek w Zubrzycy Dolnej 1 2018-03-20 20:53 Burmistrza i wiceministra bitwa na konferencje 2 2018-03-20 20:26 Gmina na włościach 2018-03-20 20:24 Wielki smród na klatce schodowej. Ktoś rozpuścił w powietrzu dziwną substancję 4 2018-03-20 19:57 Wirtuoz wraca do zdrowia (WIDEO) 6 2018-03-20 18:49 Ukrainiec przemycał papierosy i alkohol 2018-03-20 17:33 Tak witamy wiosnę w Zakopanem (WIDEO) 2018-03-20 17:18 Polityczne widoki 2 2018-03-20 16:31 Zakopane będzie pobierać opłaty 7 2018-03-20 16:11 Kiedy popłynie czysta woda 4 2018-03-20 15:45 Szykujcie koszyczki i bukszpan 2018-03-20 15:16 W Maruszynie mają, w innych wioskach też chcą 2018-03-20 14:25 Dron nadlatuje nad Twój komin 30 2018-03-20 14:01 Gdy bezmyślność miesza się z obojętnością 8 2018-03-20 13:10 Przez sufit do banku - kot "włamywacz" zbiegł 1 2018-03-20 12:07 Po latach doczekamy się na remont skoczni 2018-03-20 11:56 Tak nie parkujcie. Tuż obok przejście dla pieszych 8 2018-03-20 10:27 Dyrektor na medal 9 2018-03-20 10:12 Dziwne włamanie 1 2018-03-20 09:16 Młodzież już bierzmowana 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-03-22 12:30 1. Przepięknie. 2018-03-22 11:25 2. Choćby mi za darmo dawali to całe toporzysko to mam gdzieś robić interesy w gminie, w której jest tak niekompetentny i niestabilny wójt. Człowiek zainwestuje dziesiątki milionów złotych a Dydy, razem z pseudo-inteligentem z katów będą na sesji opowiadać dyrdymały o braku wpływu wielkości podatków lokalnych na rozwój gospodarczy i jedną absurdalną uchwałą zwiększa podatki od nieruchomości komercyjnych o kilkadziesiąt procent! W miejscowościach z kompetentnym wójtem za każde wykreowane miejsce pracy dostaje się zwolnienie podatkowe na dany okres. A w Krościenku jak nie ma pieniędzy na pensje i premie dla pracowników UG to zaraz uchwała o zwiększeniu podatków. Na szczęście większość radnych okazała się rozsądnych ale jeszcze kilku niskopiennych troglodytów i epileptyków w tej radzie i do spółki z Dydą zaorają do Krościenko. Po całym powiecie nowotarskim chodzą opowieści że to Krościenko nie nadaje się do żadnych inwestycji - grunty absurdalnie drogie, potencjał turystyczny od 50 lat bez większych zmian, a wójt to bajkopisarz (który na obiecuje ścieżek, pętli, gondoli a końcu wybuduje mostek pod Tylką z błota do błota). 2018-03-22 10:55 3. Ale to samo jest ze wszystkim co na tamtejszych straganach jest sprzedawane. Oscypki nie są oscypkami, miody nie są miodami, śliwowice nie są śliwowicami, wędliny nie są wędlinami, a ciupagi są chińskie. Do tego nie trzeba śledztwa. Wystarczy trochę się zastanowić. Kto o tej porze roku doi owce? Żaden baca, bo owce są kotne i nie dają mleka. Proste, że jak nie ma owczego mleka, to nie ma oscypków. Mogą być jakieś pozostałości po poprzednim sezonie, ale widząc zapotrzebowanie na oscypki wśród turystów, wątpię żeby cokolwiek zostało. Najczęściej sprzedawany jest krowi ser. i to jeszcze dobrze jeśli jest prawdziwy krowi. Gorzej, jak to jakieś popłuczyny. Tak samo ze śliwowicami. Teraz ją można kupić, bo została zrobiona z jesiennych zbiorów, ale przez całe lato praktycznie jej nie ma. Gdzieś na początku lata będzie sprzedawana, i po prostu się skończy. A to co będzie na straganach, to spirytus z dodatkiem chemicznego aromatu. Wszyscy wiedzą, że bimber śmierdzi, więc jeśli śliwowica ładnie pachnie, to jest to jakiś syf. Jeszcze dobrze jeśli spirytus jest ze sprawdzonego źródła. Gorzej, jak będzie podobny do tego zatrutego czeskiego. Oczywiście można kupić prawdziwą śliwowicę nawet w sierpniu, ale trzeba mieć zaufanego 'producenta', a taki nie sprzeda byle komu. 2018-03-22 10:49 4. "Strażnicy to w większości ludzie po szkołach średnich" Szanowna Pani, ale ludzie nawet po wielokierunkowych, WYBITNYCH studiach wyższych, też nie zawsze wiele w Swoim życiu osiągnęli. Bo przecież za sukces życiowy nie można uznać prowadzenie przydomowego mini biznesu, czynnego trzy miesiące w roku. Więcej pokory i umiaru życzę. 2018-03-22 10:47 5. Nie będzie ani jednej pętli zdrojowej, ani wyciągu. Nie z tym wójtem. On już przez 4 lata pokazał, że dużo bajek opowiada i niewiele robi. 2018-03-22 10:29 6. @Panosz jak bumelowoles w robocie to twoja sprawa. Kozdy wie jak sie w nasej Gminie robi. wybory idą to sie urzędniki do chłopów z opozycji zacynają usmiechac. 2018-03-22 09:47 7. Dni otwarte to oczywiście pokazówka i wiadomo, że codzienność jest inna. Myślę ,że w wielu szkołach czy uczelniach tak to wygląda. W tym przypadku uczniowie tej szkoły mają problemy z wieloma przedmiotami i szukają pomocy na zewnątrz. A rodzice za korepetycje płacą.....Szkoda.... 2018-03-22 09:44 8. Miód wyłącznie prosto od pszczelarza, najlepiej w swojej okolicy. Proste. 2018-03-22 09:10 9. Wszyscy wiemy że na budowę wyciągu gondoli na Trzy Korony są inwestorzy więc to nie brak środków jest problemem problemem jest brak rozmów z mieszkańcami Krościenka i właścicielami działek ze strony władz Gminy Krościenko Nad Dunajcem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2018-03-22 09:01 10. Może być sto pętli Zdrojowa tyko pytanie kto będzie nimi chodził ? Jeśli nie powstanie w Krościenku wyciąg na Trzy Korony nic nie przyciągnie turystów każdy omija szerokim łukiem nasze piękne miasteczko nawet inwestorzy którzy chętnie zostawili by swoje miliony tylko nie ma z kim rozmawiać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mam pytanie dlaczego 20 lat temu był wyciąg a teraz się nie da nic zrobić ? Myślę że brak zaangażowania ze strony władz Gminy . Obietnice nie spełnione !!!!!!!!!!!!!!!!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP