2018-03-11 13:13:17

Podhale

Na Podhalu są sklepy, które już wcześniej były zamknięte w niedziele

Reklama
Reklama

Dziś pierwsza niedziela wolna od handlu. Duże sieci handlowe w różny sposób przygotowały się do tego dnia. Niektóre wydłużyły godziny pracy w soboty. Są jednak na Podhalu sklepy, które już wcześniej były zamknięte w niedziele.

Reklama

Pierwszy supermarket w Zakopanem daje swym pracownikom wolne niedziele, nie czekając na ustawowe przepisy. "Mając na uwadze przywrócenie niedzieli właściwego jej charakteru, jak również szanując prawo naszych pracowników do rodzinnych weekendów, uprzejmie informujemy, że od października sklep Brutal Market w niedzielę będzie nieczynny. Klientów prosimy o wyrozumiałość. I zapraszamy od poniedziałku do soboty od godz. 6 do 22". Takie ogłoszenie wita klientów w zakopiańskim sklepie Brutal Market na Olczy.

- Już od dawna nosiłem się z tą decyzją - mówi Andrzej Skupień, właściciel hurtowni i sklepu spod znaku Brutal, prezes zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan. - Kiedyś pracowałem w Austrii, często tam jeżdżę i widzę, że w niedzielę ludzie nie pracują w sklepach, nie robią zakupów i wszystko się rozwija, ludzie mają czas dla rodziny.

 Gdy wiadomość o wolnych niedzielach puścił do sieci za pośrednictwem sklepowej strony na Facebooku, jego gest szybko zyskał blisko 200 polubień. Większość komentujących bije brawo, udostępnia zdjęcie z ogłoszeniem i poleca innym do naśladowania. Komentarze też w większości są bardzo pochlebne. Wśród kilkudziesięciu komentarzy znalazło się zaledwie kilku malkontentów. Krytykują, domagając się wyjaśnień o "właściwy charakter" niedzieli. Piszą, że skoro są chętni pracować i kupować, to niech to robią nadal i nikomu nic do tego. Od razu jednak są napominani przez zwolenników wolnego: "Dzień święty święcić". To oczywiste dla chrześcijan.

Andrzej Skupień przyznaje, że w swej działalności biznesowej kieruje się nie tylko czystą ekonomią. Podkreśla, że jest wierzący, chodzi co niedziela do kościoła i nieraz już gryzło go sumienie. - Ja idę do świątyni, modlę się, a moi ludzie w tym czasie na mnie pracują w sklepie - to nieuczciwe. Stąd moja decyzja: niech pracownicy też mają wolne niedziele - podkreśla właściciel "Brutala". Wśród komentujących szybko pojawiły się też głosy, że to tylko taka akcja po sezonie, że gdy ruch turystyczny pod Giewontem wzrośnie, to ogłoszenie o wolnych od handlu niedzielach zniknie. Andrzej Skupień zaprzecza. Nie boi się strat. Uważa, że skoro klient wie, że w niedzielę w sklepie nic nie kupi, to automatycznie robi więcej zakupów przez resztę tygodnia. Zachęca innych właścicieli sklepów do zamknięcia marketów w niedziele. Odrzuca argument o turystycznym charakterze Zakopanego. 

Wręcz przeciwnie - jego zdaniem, gdyby wszystkie sklepy były w niedzielę nieczynne, turystom nie działaby się żadna krzywda. Jako hurtownik dostarcza produkty spożywcze do hoteli, pensjonatów i restauracji. - Zaopatrzenie jest tak dobre, w Zakopanem działa w niedzielę masa barów, restauracji, można zjeść w pensjonatach, to także kręciłoby koniunkturę naszym restauratorom - zaznacza właściciel "Brutala". Przekonuje, że uczciwe podejście do podstawowych zasad wiary wprowadza porządek i harmonię w życiu. W dodatku teraz pracodawcy mają coraz większe kłopoty z ludźmi do pracy. Zdaje sobie sprawę, że o pracownika trzeba zabiegać i dbać. - Moi sprzedawcy to przede wszystkim ludzie z Zakopanego, Olczy, a nie z daleka, dlatego bardzo dobrze przyjęli wiadomość o wolnych niedzielach. A jak dobrze odpoczną, spędzą niedzielę w rodzinnym gronie, to praca w tygodniu też będzie lepiej szła - podsumowuje Andrzej Skupień.

To, co pod Giewontem wydaje się trudne do wprowadzenia, już kilkanaście lat stosowane jest w Nowym Targu. Jak się okazuje - można prowadzić supermarket, który bez żadnych odgórnych regulacji i nacisków jest zamknięty w każdą niedzielę. Tak działa sieć sklepów Rajski, która prowadzi 8 obiektów od Nowego Targu po Jordanów, Maków Podhalański i Zawoję.

- Od 18 lat prowadzę sklepy i nigdy żaden z nich nie był otwarty w niedzielę. I nie mam zamiaru tego zmieniać - deklaruje Adam Rajski, właściciel sieci.

rav, fig

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
kjlskjgls 2018-03-12 08:33:22
Ludzie byli zmuszani do pracy w niedziele!!!!! nie było żadnego wyboru o który tak niektórzy krzyczą. Sama kiedyś byłam zmuszana do pracy w niedziele. Jakoś nikt nie chciał brać niedzielnych dyżurów. Najwięcej krzyczą Ci co pracują od pon do pt. Nie każdy może zmienić pracę. Wolność dla kupujących w niedziele=niewolnictwo dla zmuszanych do pracy w ten dzień. Nie wszyscy mogą mieć wolne, ale dajmy szanse odpoczynku jak największej liczbie ludzi.
Pytajecy 2018-03-12 02:22:40
Bez sensu. Nie chcesz zakupów w niedziele - nie rób ale nie zamykaj sklepów innym. Jestem pro-choise.
paranoja 2018-03-11 23:50:21
do @kochanka biskupa, a poza tym czytaj ze zrozumieniem tekstu bo wychodzisz na arcydur..a.
kochanka biskupa 2018-03-11 20:18:15
@paranoja, to jest to co wypisujesz. Bo to właśnie wiocha jeździła do galerii krakowskich na niedzielne obiadki z dziećmi zamiast siedzieć w kościele. Na Zakopiance to się prześcigali autami. Początkowo udawali, że się nie widzą ci co byli z tej samej dziury, bo było im wstyd, ale cóż? wstyd to kraść i z d.... .Mało tego, pienińska część powiatu nowotarskiego jeździła do galerii w Nowym Sączu. I to od czasu kiedy powstały. W jakim Ty świecie żyjesz? nawet nie wiesz ile przyjemności ci przeszło koło nosa. Hipokryzja po góralsku.
paranoja 2018-03-11 19:02:26
Nigdy w niedziele nie robiliśmy zakupów, więc sklepy zamknęli tylko dla tych, którzy te zakupy robili w niedzielę. To jakaś paranoja i problem dla mieszkańców miast bo wieś zawsze dzień święty święciła, oczywiście po nakarmieniu i wydojeniu zwierząt gospodarskich i czym tu się chwalić albo z czego być dumnym. Czy po to otwierali żeby teraz zamknąć ? Otwierali po to żeby robić kasę - obłuda.
mirka 2018-03-11 18:24:33
emeryt 3 RP ja robię na Kopernika zakupy i nigdy mi się nie zdarzyła cena inna niż podana, nie wiem jak jest w innych sklepach tej sieci. Natomiast w Lidlu zdarzyło mi się kupić droższy towar niż byłam przekonana, a że nie sprawdziłam od razu, bo się spieszyłam to moja strata. Natomiast w zakopiańskich biedronkach trzeba się pilnować-kupiłam kawę w promocji i przy kasie się okazało, że ta nie jest w promocji, a cena była przy tej półce, więc mówię do kasjerki, że ja chce tą z promocji. Okazało się, że tej w promocji już nie ma, ale cena bije po oczach, że promocja- wszystko oczywiście zwalają na Ukraińców, którzy w nocy rozkładają towar.
emeryt 3 RP 2018-03-11 16:50:29
Abeto i Mirka. Zawsze sprawdzam paragon, zwłaszcza z mięsnego, bo towar jest inny niż kupowałem (droższy) i ceny w promocji na półce, a w rzeczywistości nie. Pobożność kościółkowa nie idzie w parze z uczciwością. Wobec tego daleko nam do laickiej Francji.
Mirka 2018-03-11 16:14:51
Bardzo dobrze. Jest tyle dni w tygodniu,że zakupy można zrobić. Ja najczęściej robię właśnie zakupy w lewiatanie. W sobotę kupuję co mi potrzeba bo w niedzielę zamknięte. Zawsze ciepło myślałam o tym pracodawcy przez te niedziele, bo myśli też o ludziach i ogólnie jest uczciwy wiem z autopsji.
Whisper 2018-03-11 14:22:59
Niech wpadnie kontrola pod Gubałówkę, tam to dopiero wolna amerykanka.. wszyscy stoją mimo zakazu, nie mówiąc już, że większość bez umów o pracę...
Brutalna prawda 2018-03-11 13:34:35
A co z warzywami czy owocami niesprzedanymi do niedzieli? W poniedziałek
będą już nadpsute... chyba ze się sprzedadzą w sobotę...? Hmmm
Abeto 2018-03-11 13:25:27
Modelowym przykładem i wzorowym pracodawcą był od zawsze p. Rajski. Jego supermarkety Lewiatan były zawsze zamknięte w niedzielę i nigdy nikt nie robił z tego problemu.
 • PRACA | dam
  Ratownik Wodny Hotel W Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni dwóch ratowników na basen. Dobre warunki pracy. Praca od zaraz. Wymagane aktualne uprawnienia.
  Tel.: 601 508 720
  E-mail: praca@grandstasinda.pl
 • PRACA | dam
  Spółka z Grupy Kapitałowej PKL S.A. TANGARA IP Sp. z o.o, rozwijając działalność gastronomiczną zatrudni PRACOWNIKÓW MAŁEJ GASTRONOMII do przygotowywania potraw, obsługi klienta oraz sprzedaży. Miejsce pracy: Zakopane, Wymagania: Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno ? epidemiologicznych, Optymizm, sumienność, punktualność, Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu, Dyspozycyjność, Oferujemy: Umowę o pracę lub umowę zlecenie, Atrakcyjne warunki zatrudnienia, Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, Aplikacje prosimy przesyłać na adres e-mail: kadry@pkl.pl z dopiskiem "GASTRONOMIA"
 • PRACA | dam
  Spółka z Grupy Kapitałowej PKL S.A. PKL FOOD Sp. z o.o. S.k., zatrudni Specjalista ds. administracji i wsparcia sprzedaży Miejsce pracy: Zakopane, Administracyjna obsługa biura, Realizacja zamówień, Koordynowanie spraw technicznych, Przygotowywanie pism, prezentacji, Sporządzanie raportów, analiz i prognoz dotyczących sprzedaży, Obsługa w zakresie załatwiania spraw w Urzędach, Współpraca przy wyborze ofert dostawców, Współpraca z dostawcami przy tworzeniu wspólnych ofert i akcji promocyjnych, Koordynacja działań promocyjnych i marketingowych (reklama drukowana, elektroniczna itd), Koordynacja prezentacji na FB i innych mediach społecznościowych, Wymagania: Wykształcenie co najmniej średnie; Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, Biegła znajomości pakietu MS Office (w szczególności Ms Excel), Samodzielności i otwartości w działaniu, Proaktywnego podejścia do powierzanych zadań, Elastyczności oraz otwartości na zmiany, Wysokich umiejętności komunikacyjnych, Atutem będzie znajomość języków obcych, Oferujemy: Pracę w rozwijającej się Firmie, Możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub umowy o współpracę, Atrakcyjne wynagrodzenie; Aplikacje prosimy przesyłać na adres: kadry@pkl.pl do dnia 14.04.2018
 • PRACA | dam
  Spółka Polskie Tatry S. A. zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów Dolina Białego w Zakopanem Tel. 603750122
 • PRACA | dam
  Spółka Polskie Tatry S.A. zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Zajazdu Górskiego Kuźnice w Zakopanem Tel. 601268550
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Oddam w wynajem restaurację w Zakopanem. 400m2 powierzchni.
  Tel.: 603782147
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PÓŁ SKLEPU ok. 25 m2, z piwnicą - na działalność handlową, na Krupówkach. PILNE -
  Tel.: 698 134 304.
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej szuka kelnerki. Mile widziane doświadczenie. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel.:
  Tel.: 609 683 058, 18 20 78 169
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Zmęczyły cię rachunki za ogrzewanie chcesz docieplić swój dom, oferujemy badanie kamerą termowizyjną i bezinwazyjne docieplenie metodą wdmuchiwania materiału izolacyjnego.
  Tel.: 880321683
  WWW: ecothermohouse.pl
 • PRACA | dam
  DO PRACY W PENSJONACIE W KOŚCIELISKU ZATRUDNIMY:POKOJÓWKĘ, KELNERKĘ, DO KUCHNI. Możliwość zamieszkania. 608 806 408
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. zatrudnią na sezon letni PRACOWNIKÓW DO OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO. Miejsce pracy: Zakopane, Gubałówka, Butorowy Wierch. OPIS STANOWISKA: Obsługa ruchu turystycznego, w tym obsługa kas; Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu urządzeń transportu linowego; Pomoc przy obsłudze kolei linowych i pozostałych urządzeń; Wykonywanie prac budowlanych, konserwacyjnych i remontowych. OCZEKUJEMY: Wykształcenie min. średnie/zawodowe, Mile widziane uprawnienia SEP i TDT, Dobrej kondycji fizycznej, Umiejętności pracy w zespole i w zmiennych warunkach atmosferycznych. OFERUJEMY:Umowę o pracę; Możliwość zdobywania uprawnień TDT i SEP. APLIKACJE proszę przesyłać na adres: kadry@pkl.pl do 31.03.2018 r. z dopiskiem "GUBAŁÓWKA".
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Białym Dunajcu zatrudni pomoc kuchenną.
  Tel.: 697069380
  E-mail: tatrzanski@dworek.biz
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  OKAZJA 195tys. Apartament 40m2. Kościelisko Residance.
  Tel.: Tel. 603110959
  E-mail: wiktorbodnar1@poczta.fm
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ - ZMYWAK, KELNERKĘ. RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Kochani ! Praca szuka człowieka ! Poszukujemy osoby na stanowisko kelner/kelnerka Więcej informacji pod numerem 605-420-047 Przyjdź do nas, może czekamy właśnie na Ciebie.
  Tel.: 605420047
 • PRACA | dam
  Franczyza sklep Żabka - Zakopane, Nowy Targ.
  Tel.: 663 496 275
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działkę 600 m2 zabudowaną domem jednorodzinnym z płazów 220 m2 pow użytkowej w centrum Zakopanego sprzedam
  Tel.: 608 472 437 po 15:00
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831
 • PRACA | dam
  Opiekunkę dla seniora zatrudnię.
  Tel.: 503650903
 • POŻYCZKI
  Kredyty, Chwilówki, Pożyczki.
  WWW: www.pasfin.pl
 • MOTORYZACJA | kupno
  SKUP Samochodów OD 2000 roku. Osobowe, dostawcze Każdy stan
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  Norwegia -TYNKARZ, MALARZ, DEKARZ, BLACHARZ BUDOWLANY, MONTER RUSZTOWAŃ. Praca w Oslo na warunkach norweskich, (firma norweska). Znajomość języka NIE jest wymagana,(pracownicy w firmie z Podhala). Zarobki w przeliczeniu; 9,000-15,000 zł./miesiąc na czysto.Bardzo częste zjazdy do kraju, wg.własnego uznania-średnio co 3 tygodnie.Tel; 0047 938 88 654, (8.00-21.00)
  Tel.: Tel; 0047 938 88 654
 • BIURA RACHUNKOWE
  Usługi księgowo - kadrowe
  Tel.: 788539748
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2018-03-22 13:52 Targi Wielkanocne rozpoczęte 2018-03-22 12:25 Policjant pod prądem 2018-03-22 12:20 Kolejny zabity lokalny dziennikarz (wideo) 2018-03-22 12:03 Dwie ciężarówki zderzyły się w Jabłonce 2018-03-22 10:39 Dziś jest pięknie 1 2018-03-22 09:00 Miodowe lata oszustów 2 2018-03-22 07:00 Miodowe lata oszustów 2018-03-21 22:06 Rodzinne miasto odwróciło się do niego plecami 2018-03-21 20:59 Jubileuszowy Memoriał Strzeleckiego w narciarstwie wysokogórskim 2018-03-21 20:19 Pili razem. A potem jeden drugiego skatował na śmierć 1 2018-03-21 20:00 3 pomysły na wielkanocny stół 2018-03-21 19:35 Wiarusów - pamiętamy 2 2018-03-21 17:40 Wygrana Aleksandry Król w Pucharze Europy 2018-03-21 17:02 Ruszają konsultacje o Palace (WIDEO) 1 2018-03-21 15:50 W Jabłonce też nowy komendant 2018-03-21 15:33 Balzer pękał w szwach 2 2018-03-21 15:20 Ulica serowa 1 2018-03-21 13:43 Wstrząsną starostą 2018-03-21 13:40 Z Orawy do Rabki 2018-03-21 13:30 Zajączek pod śniegiem 2018-03-21 13:00 Kapela Ciupaga, Michał Matuszewski i Duet Gajda wystąpi dla Wikusi 2018-03-21 12:24 Bieg Wagarowicza w zimowej aurze 1 2018-03-21 11:12 Wiosnę mamy tylko w kalendarzu 2018-03-21 10:46 Niebawem Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - program spotkań w Nowym Targu 2018-03-21 10:10 Wiosna w mieście cała na biało 1 2018-03-21 10:05 No Limit Kasprowy. Zawody w najdłuższym slalomie gigancie 2018-03-21 09:48 Pomoc liczona skarpetami 1 2018-03-21 08:30 Poranny wypadek w Spytkowicach 2018-03-21 08:10 Park do remontu 2018-03-21 07:49 Wagary z policjantem 2018-03-20 20:53 Groźny wypadek w Zubrzycy Dolnej 1 2018-03-20 20:53 Burmistrza i wiceministra bitwa na konferencje 2 2018-03-20 20:26 Gmina na włościach 2018-03-20 20:24 Wielki smród na klatce schodowej. Ktoś rozpuścił w powietrzu dziwną substancję 4 2018-03-20 19:57 Wirtuoz wraca do zdrowia (WIDEO) 6 2018-03-20 18:49 Ukrainiec przemycał papierosy i alkohol 2018-03-20 17:33 Tak witamy wiosnę w Zakopanem (WIDEO) 2018-03-20 17:18 Polityczne widoki 2 2018-03-20 16:31 Zakopane będzie pobierać opłaty 7 2018-03-20 16:11 Kiedy popłynie czysta woda 4 2018-03-20 15:45 Szykujcie koszyczki i bukszpan 2018-03-20 15:16 W Maruszynie mają, w innych wioskach też chcą 2018-03-20 14:25 Dron nadlatuje nad Twój komin 30 2018-03-20 14:01 Gdy bezmyślność miesza się z obojętnością 8 2018-03-20 13:10 Przez sufit do banku - kot "włamywacz" zbiegł 1 2018-03-20 12:07 Po latach doczekamy się na remont skoczni 2018-03-20 11:56 Tak nie parkujcie. Tuż obok przejście dla pieszych 8 2018-03-20 10:27 Dyrektor na medal 9 2018-03-20 10:12 Dziwne włamanie 1 2018-03-20 09:16 Młodzież już bierzmowana 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-03-22 12:30 1. Przepięknie. 2018-03-22 11:25 2. Choćby mi za darmo dawali to całe toporzysko to mam gdzieś robić interesy w gminie, w której jest tak niekompetentny i niestabilny wójt. Człowiek zainwestuje dziesiątki milionów złotych a Dydy, razem z pseudo-inteligentem z katów będą na sesji opowiadać dyrdymały o braku wpływu wielkości podatków lokalnych na rozwój gospodarczy i jedną absurdalną uchwałą zwiększa podatki od nieruchomości komercyjnych o kilkadziesiąt procent! W miejscowościach z kompetentnym wójtem za każde wykreowane miejsce pracy dostaje się zwolnienie podatkowe na dany okres. A w Krościenku jak nie ma pieniędzy na pensje i premie dla pracowników UG to zaraz uchwała o zwiększeniu podatków. Na szczęście większość radnych okazała się rozsądnych ale jeszcze kilku niskopiennych troglodytów i epileptyków w tej radzie i do spółki z Dydą zaorają do Krościenko. Po całym powiecie nowotarskim chodzą opowieści że to Krościenko nie nadaje się do żadnych inwestycji - grunty absurdalnie drogie, potencjał turystyczny od 50 lat bez większych zmian, a wójt to bajkopisarz (który na obiecuje ścieżek, pętli, gondoli a końcu wybuduje mostek pod Tylką z błota do błota). 2018-03-22 10:55 3. Ale to samo jest ze wszystkim co na tamtejszych straganach jest sprzedawane. Oscypki nie są oscypkami, miody nie są miodami, śliwowice nie są śliwowicami, wędliny nie są wędlinami, a ciupagi są chińskie. Do tego nie trzeba śledztwa. Wystarczy trochę się zastanowić. Kto o tej porze roku doi owce? Żaden baca, bo owce są kotne i nie dają mleka. Proste, że jak nie ma owczego mleka, to nie ma oscypków. Mogą być jakieś pozostałości po poprzednim sezonie, ale widząc zapotrzebowanie na oscypki wśród turystów, wątpię żeby cokolwiek zostało. Najczęściej sprzedawany jest krowi ser. i to jeszcze dobrze jeśli jest prawdziwy krowi. Gorzej, jak to jakieś popłuczyny. Tak samo ze śliwowicami. Teraz ją można kupić, bo została zrobiona z jesiennych zbiorów, ale przez całe lato praktycznie jej nie ma. Gdzieś na początku lata będzie sprzedawana, i po prostu się skończy. A to co będzie na straganach, to spirytus z dodatkiem chemicznego aromatu. Wszyscy wiedzą, że bimber śmierdzi, więc jeśli śliwowica ładnie pachnie, to jest to jakiś syf. Jeszcze dobrze jeśli spirytus jest ze sprawdzonego źródła. Gorzej, jak będzie podobny do tego zatrutego czeskiego. Oczywiście można kupić prawdziwą śliwowicę nawet w sierpniu, ale trzeba mieć zaufanego 'producenta', a taki nie sprzeda byle komu. 2018-03-22 10:49 4. "Strażnicy to w większości ludzie po szkołach średnich" Szanowna Pani, ale ludzie nawet po wielokierunkowych, WYBITNYCH studiach wyższych, też nie zawsze wiele w Swoim życiu osiągnęli. Bo przecież za sukces życiowy nie można uznać prowadzenie przydomowego mini biznesu, czynnego trzy miesiące w roku. Więcej pokory i umiaru życzę. 2018-03-22 10:47 5. Nie będzie ani jednej pętli zdrojowej, ani wyciągu. Nie z tym wójtem. On już przez 4 lata pokazał, że dużo bajek opowiada i niewiele robi. 2018-03-22 10:29 6. @Panosz jak bumelowoles w robocie to twoja sprawa. Kozdy wie jak sie w nasej Gminie robi. wybory idą to sie urzędniki do chłopów z opozycji zacynają usmiechac. 2018-03-22 09:47 7. Dni otwarte to oczywiście pokazówka i wiadomo, że codzienność jest inna. Myślę ,że w wielu szkołach czy uczelniach tak to wygląda. W tym przypadku uczniowie tej szkoły mają problemy z wieloma przedmiotami i szukają pomocy na zewnątrz. A rodzice za korepetycje płacą.....Szkoda.... 2018-03-22 09:44 8. Miód wyłącznie prosto od pszczelarza, najlepiej w swojej okolicy. Proste. 2018-03-22 09:10 9. Wszyscy wiemy że na budowę wyciągu gondoli na Trzy Korony są inwestorzy więc to nie brak środków jest problemem problemem jest brak rozmów z mieszkańcami Krościenka i właścicielami działek ze strony władz Gminy Krościenko Nad Dunajcem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2018-03-22 09:01 10. Może być sto pętli Zdrojowa tyko pytanie kto będzie nimi chodził ? Jeśli nie powstanie w Krościenku wyciąg na Trzy Korony nic nie przyciągnie turystów każdy omija szerokim łukiem nasze piękne miasteczko nawet inwestorzy którzy chętnie zostawili by swoje miliony tylko nie ma z kim rozmawiać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mam pytanie dlaczego 20 lat temu był wyciąg a teraz się nie da nic zrobić ? Myślę że brak zaangażowania ze strony władz Gminy . Obietnice nie spełnione !!!!!!!!!!!!!!!!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

FILMY TP

Pożegnania