Reklama

2018-03-11 13:13:17

Podhale

Na Podhalu są sklepy, które już wcześniej były zamknięte w niedziele

Reklama
Reklama

Dziś pierwsza niedziela wolna od handlu. Duże sieci handlowe w różny sposób przygotowały się do tego dnia. Niektóre wydłużyły godziny pracy w soboty. Są jednak na Podhalu sklepy, które już wcześniej były zamknięte w niedziele.

Reklama

Pierwszy supermarket w Zakopanem daje swym pracownikom wolne niedziele, nie czekając na ustawowe przepisy. "Mając na uwadze przywrócenie niedzieli właściwego jej charakteru, jak również szanując prawo naszych pracowników do rodzinnych weekendów, uprzejmie informujemy, że od października sklep Brutal Market w niedzielę będzie nieczynny. Klientów prosimy o wyrozumiałość. I zapraszamy od poniedziałku do soboty od godz. 6 do 22". Takie ogłoszenie wita klientów w zakopiańskim sklepie Brutal Market na Olczy.

- Już od dawna nosiłem się z tą decyzją - mówi Andrzej Skupień, właściciel hurtowni i sklepu spod znaku Brutal, prezes zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan. - Kiedyś pracowałem w Austrii, często tam jeżdżę i widzę, że w niedzielę ludzie nie pracują w sklepach, nie robią zakupów i wszystko się rozwija, ludzie mają czas dla rodziny.

 Gdy wiadomość o wolnych niedzielach puścił do sieci za pośrednictwem sklepowej strony na Facebooku, jego gest szybko zyskał blisko 200 polubień. Większość komentujących bije brawo, udostępnia zdjęcie z ogłoszeniem i poleca innym do naśladowania. Komentarze też w większości są bardzo pochlebne. Wśród kilkudziesięciu komentarzy znalazło się zaledwie kilku malkontentów. Krytykują, domagając się wyjaśnień o "właściwy charakter" niedzieli. Piszą, że skoro są chętni pracować i kupować, to niech to robią nadal i nikomu nic do tego. Od razu jednak są napominani przez zwolenników wolnego: "Dzień święty święcić". To oczywiste dla chrześcijan.

Andrzej Skupień przyznaje, że w swej działalności biznesowej kieruje się nie tylko czystą ekonomią. Podkreśla, że jest wierzący, chodzi co niedziela do kościoła i nieraz już gryzło go sumienie. - Ja idę do świątyni, modlę się, a moi ludzie w tym czasie na mnie pracują w sklepie - to nieuczciwe. Stąd moja decyzja: niech pracownicy też mają wolne niedziele - podkreśla właściciel "Brutala". Wśród komentujących szybko pojawiły się też głosy, że to tylko taka akcja po sezonie, że gdy ruch turystyczny pod Giewontem wzrośnie, to ogłoszenie o wolnych od handlu niedzielach zniknie. Andrzej Skupień zaprzecza. Nie boi się strat. Uważa, że skoro klient wie, że w niedzielę w sklepie nic nie kupi, to automatycznie robi więcej zakupów przez resztę tygodnia. Zachęca innych właścicieli sklepów do zamknięcia marketów w niedziele. Odrzuca argument o turystycznym charakterze Zakopanego. 

Wręcz przeciwnie - jego zdaniem, gdyby wszystkie sklepy były w niedzielę nieczynne, turystom nie działaby się żadna krzywda. Jako hurtownik dostarcza produkty spożywcze do hoteli, pensjonatów i restauracji. - Zaopatrzenie jest tak dobre, w Zakopanem działa w niedzielę masa barów, restauracji, można zjeść w pensjonatach, to także kręciłoby koniunkturę naszym restauratorom - zaznacza właściciel "Brutala". Przekonuje, że uczciwe podejście do podstawowych zasad wiary wprowadza porządek i harmonię w życiu. W dodatku teraz pracodawcy mają coraz większe kłopoty z ludźmi do pracy. Zdaje sobie sprawę, że o pracownika trzeba zabiegać i dbać. - Moi sprzedawcy to przede wszystkim ludzie z Zakopanego, Olczy, a nie z daleka, dlatego bardzo dobrze przyjęli wiadomość o wolnych niedzielach. A jak dobrze odpoczną, spędzą niedzielę w rodzinnym gronie, to praca w tygodniu też będzie lepiej szła - podsumowuje Andrzej Skupień.

To, co pod Giewontem wydaje się trudne do wprowadzenia, już kilkanaście lat stosowane jest w Nowym Targu. Jak się okazuje - można prowadzić supermarket, który bez żadnych odgórnych regulacji i nacisków jest zamknięty w każdą niedzielę. Tak działa sieć sklepów Rajski, która prowadzi 8 obiektów od Nowego Targu po Jordanów, Maków Podhalański i Zawoję.

- Od 18 lat prowadzę sklepy i nigdy żaden z nich nie był otwarty w niedzielę. I nie mam zamiaru tego zmieniać - deklaruje Adam Rajski, właściciel sieci.

rav, fig

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
kjlskjgls 2018-03-12 08:33:22
Ludzie byli zmuszani do pracy w niedziele!!!!! nie było żadnego wyboru o który tak niektórzy krzyczą. Sama kiedyś byłam zmuszana do pracy w niedziele. Jakoś nikt nie chciał brać niedzielnych dyżurów. Najwięcej krzyczą Ci co pracują od pon do pt. Nie każdy może zmienić pracę. Wolność dla kupujących w niedziele=niewolnictwo dla zmuszanych do pracy w ten dzień. Nie wszyscy mogą mieć wolne, ale dajmy szanse odpoczynku jak największej liczbie ludzi.
Pytajecy 2018-03-12 02:22:40
Bez sensu. Nie chcesz zakupów w niedziele - nie rób ale nie zamykaj sklepów innym. Jestem pro-choise.
paranoja 2018-03-11 23:50:21
do @kochanka biskupa, a poza tym czytaj ze zrozumieniem tekstu bo wychodzisz na arcydur..a.
kochanka biskupa 2018-03-11 20:18:15
@paranoja, to jest to co wypisujesz. Bo to właśnie wiocha jeździła do galerii krakowskich na niedzielne obiadki z dziećmi zamiast siedzieć w kościele. Na Zakopiance to się prześcigali autami. Początkowo udawali, że się nie widzą ci co byli z tej samej dziury, bo było im wstyd, ale cóż? wstyd to kraść i z d.... .Mało tego, pienińska część powiatu nowotarskiego jeździła do galerii w Nowym Sączu. I to od czasu kiedy powstały. W jakim Ty świecie żyjesz? nawet nie wiesz ile przyjemności ci przeszło koło nosa. Hipokryzja po góralsku.
paranoja 2018-03-11 19:02:26
Nigdy w niedziele nie robiliśmy zakupów, więc sklepy zamknęli tylko dla tych, którzy te zakupy robili w niedzielę. To jakaś paranoja i problem dla mieszkańców miast bo wieś zawsze dzień święty święciła, oczywiście po nakarmieniu i wydojeniu zwierząt gospodarskich i czym tu się chwalić albo z czego być dumnym. Czy po to otwierali żeby teraz zamknąć ? Otwierali po to żeby robić kasę - obłuda.
mirka 2018-03-11 18:24:33
emeryt 3 RP ja robię na Kopernika zakupy i nigdy mi się nie zdarzyła cena inna niż podana, nie wiem jak jest w innych sklepach tej sieci. Natomiast w Lidlu zdarzyło mi się kupić droższy towar niż byłam przekonana, a że nie sprawdziłam od razu, bo się spieszyłam to moja strata. Natomiast w zakopiańskich biedronkach trzeba się pilnować-kupiłam kawę w promocji i przy kasie się okazało, że ta nie jest w promocji, a cena była przy tej półce, więc mówię do kasjerki, że ja chce tą z promocji. Okazało się, że tej w promocji już nie ma, ale cena bije po oczach, że promocja- wszystko oczywiście zwalają na Ukraińców, którzy w nocy rozkładają towar.
emeryt 3 RP 2018-03-11 16:50:29
Abeto i Mirka. Zawsze sprawdzam paragon, zwłaszcza z mięsnego, bo towar jest inny niż kupowałem (droższy) i ceny w promocji na półce, a w rzeczywistości nie. Pobożność kościółkowa nie idzie w parze z uczciwością. Wobec tego daleko nam do laickiej Francji.
Mirka 2018-03-11 16:14:51
Bardzo dobrze. Jest tyle dni w tygodniu,że zakupy można zrobić. Ja najczęściej robię właśnie zakupy w lewiatanie. W sobotę kupuję co mi potrzeba bo w niedzielę zamknięte. Zawsze ciepło myślałam o tym pracodawcy przez te niedziele, bo myśli też o ludziach i ogólnie jest uczciwy wiem z autopsji.
Whisper 2018-03-11 14:22:59
Niech wpadnie kontrola pod Gubałówkę, tam to dopiero wolna amerykanka.. wszyscy stoją mimo zakazu, nie mówiąc już, że większość bez umów o pracę...
Brutalna prawda 2018-03-11 13:34:35
A co z warzywami czy owocami niesprzedanymi do niedzieli? W poniedziałek
będą już nadpsute... chyba ze się sprzedadzą w sobotę...? Hmmm
Abeto 2018-03-11 13:25:27
Modelowym przykładem i wzorowym pracodawcą był od zawsze p. Rajski. Jego supermarkety Lewiatan były zawsze zamknięte w niedzielę i nigdy nikt nie robił z tego problemu.
 • PRACA | dam
  Karczma Giewont w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza/kucharkę i pomoc kuchenną. Praca stała. tel 660087077
  Tel.: 664498283
 • PRACA | dam
  Hotel *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza śniadaniowego/ kucharza zmianowego/ kelnerkę
  Tel.: 506093576
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.p
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam KROWY i MASZYNY ROLNICZE.
  Tel.: 698000998
 • PRACA | dam
  Firma MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kategoria C E
  Tel.: 602107107
  E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię konserwatora do hotelu
  Tel.: 182063362
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmiemy monterów instalacji sanitarnych do pracy w rejonie Podhala.
  Tel.: 505193217
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kucharza lub kucharkę. Praca stała
  Tel.: 601497350
  E-mail: topor@toporow.pl
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  Willa SILENE w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KELNERA lub KELNERKĘ. Praca stała lub tylko na weekendy.
  Tel.: 605229259
 • PRACA | dam
  Poszukuję krawca/krawcowej do szycia kurtek skórzanych Nowy Targ ,praca stała .Możliwość szycia w domu Nowy Targ lub okolice.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Piotr
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ekspedientkę do sklepu spożywczego w Nowym Targu .Praca stała na pełny etat,umowa o pracę.
  Tel.: 500289160
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Gabriela
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ POMOCY DO DWÓJKI STARSZYCH OSÓB - ZAKOPANE - WARUNKI DO UZGODNIENIA -
  Tel.: 506 214 798.
 • PRACA | dam
  Karczma pod Gontem w Zakopanem zatrudni PIZZERA, KELNERA/-KE I KIEROWCĘ, praca stała. 500 740 479, 506 099 671
 • PRACA | dam
  Zatrudnię krawcową do sklepu regionalnego "Parzynicka" w Nowym Targu. Praca z umową na pełny etat. Tel.721094585.
  Tel.: 535195477
  E-mail: parzynicka@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię OWCE z kolczykami.
  Tel.: 888613332
  E-mail: gilkazik@o2.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę budowlańców na budowę w Rabce i Zakopanym. Umowa o prace, wysokie zarobki.
  Tel.: 609075091
  E-mail: GB.ANDRZEJZAJAC@INTERIA.PL
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  RATOWNIK WODNY- Aqua Park poszukiwany więcej informacji pod nr. tel.
  Tel.: 601406956
  Inne: Maciej
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** poszukuje pracowników na stanowisko Recepcjonistka / Recepcjonista, Kucharka/Kucharz, Portier. CV proszę przesyłać na adres: ksiegowosc@projinwest.pl, tel. 608088017
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM KAWALERKI ZA ROZSĄDNĄ CENĘ. 695 418 268
 • PRACA | dam
  Pomoc Kuchenna (zmywak, obierak)- Bukowina Tatrzańska. Praca stała co 2 dzień.
  Tel.: 510213878
 • NAUKA
  ZAOCZNE LICEUM DLA DOROSŁYCH W ZAKOPANEM, ul. Nowotarska 42. Tel. 182012410, 603890169,
  WWW: www.sei.edu.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Witam. Jestem zainteresowany kupnem działki budowlanej w pow tatrzańskim lub nowotarskim. Do kwoty 90 000 zł Kontakt mail
  E-mail: sllavack@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam agregat chemiczny Multimatic wkład 50kg cena 38tys brutto
  Tel.: 601504522
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-09-25 00:00 Farby Dulux Nobiles w sklepie Młotek 2018-09-24 21:02 Szczecińskie śniadanie na Rysach 2 2018-09-24 20:01 Koniec sezonu pod Giewontem. Zamknięte stragany 2018-09-24 19:16 Zaśnieżony Giewont odsłonił się na kilka minut 2018-09-24 18:16 29- latek kandydatem na burmistrza Szczawnicy 3 2018-09-24 17:09 Rockowa profilaktyka z przestrogą w tle 2018-09-24 15:32 Na razie grad, we wtorek śnieg? 2018-09-24 14:25 Strażnicy graniczni biegną "Wokół Niepodległej". Będą utrudnienia w ruchu 2 2018-09-24 14:03 Rudy piesek z czerwoną obrożą czeka na pana 2018-09-24 13:32 Prawie 4 promile alkoholu w organizmie a ten jedzie 1 2018-09-24 12:50 Podróże kształcą - podróże łączą 2018-09-24 12:33 Śnieg pada coraz niżej 2018-09-24 11:27 Groźne dachowanie w Ochotnicy Górnej 2018-09-24 11:17 Traktorzysta z promilem 2018-09-24 10:24 Dziecko uderzone zerwanymi linkami energetycznymi 1 2018-09-24 10:23 PSL idzie do miasta 2018-09-24 09:27 Na Łomnicy wiało 172 km na godz. Kilka interwencji strażaków pod Giewontem 2018-09-24 08:01 Wiersze dla poety 2018-09-23 22:25 W Zakopanem i Tatrach już mocno wieje. Prognozy mówią o 180 km na godz. 2 2018-09-23 20:18 Karaś powalczy z Dorulą 32 2018-09-23 20:04 Taka jazda tylko dla twardzieli 1 2018-09-23 19:22 Pierwszy dzień jesieni grzybiarze nie próżnują 2018-09-23 19:09 Uwaga na silny wiatr 2018-09-23 18:30 Polityka wkracza w szkolne progi? 15 2018-09-23 18:06 Dla niektórych wakacje właśnie się zaczęły 2 2018-09-23 16:50 Zdewastowali pomnik Ognia 20 2018-09-23 16:16 Na straganie zaskoczenie - paragon? Jaki paragon? 12 2018-09-23 15:06 Unijne pieniądze dla przedsiębiorczych i poszukujących pracy 2018-09-23 14:30 #StartUP Małopolska szansą dla młodych przedsiębiorców 2018-09-23 14:00 Przez żołądek do Ochotnicy 2018-09-23 12:04 Broad Peak w Zakopanem 2018-09-23 10:50 Bułat Okudżawa w Kmicicu 1 2018-09-23 10:00 Oscypki są wszędzie, czasem inaczej się tylko nazywają 10 2018-09-23 09:09 Szachowi mistrzowie 2018-09-23 08:33 X Puchar Solidarności w Skokach Narciarskich (zdjęcia) 1 2018-09-23 08:03 Pozytywni wandale 2 2018-09-22 21:04 Rozjeżdżają Bachledzki Wierch 13 2018-09-22 20:40 Jeszcze o Muzyce na Szczytach 2018-09-22 20:02 Strefa innowacyjna w europejskiej skali 2018-09-22 19:45 Plac przy dawnym dworcu PKS w Szczawnicy sprzedany 1 2018-09-22 19:11 Muzyczna szkoła już otwarta 1 2018-09-22 19:02 Liczy się Każdy Oddech 1 2018-09-22 18:45 Biją się w Zakopanem 2018-09-22 18:02 Narodowy sylwester 32 2018-09-22 17:01 Prawie zima na Kasprowym Wierchu 2018-09-22 16:35 Narzędzia lepiej wozić ze sobą 8 2018-09-22 15:09 Handicap z deszczem i sportowymi emocjami 2018-09-22 15:06 Debaty przedwyborcze Tygodnika Podhalańskiego i Podhala24 2 2018-09-22 14:38 Goprowcy z nowym skuterem śnieżnym 2018-09-22 13:36 Wypadek w Sołtysiej Dolinie (galeria zdjęć)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-09-24 22:23 1. poparcie tak wiarygodne ze już na pewno polecę głosować na niewiarygodnego kandydata 2018-09-24 22:01 2. Jakiej nie podległej ? Chyba nikt nie myśli o Polsce , bo jesteśmy wasalem UE pod egidą Niemiec a to nie jest nie podległość . Chyba że taka sama nie podległość jak za RWPG i taka sama demokracja . 2018-09-24 22:01 3. Brawo Tadek. Rzetelna prezentacja kandydatów nie taka jak żenada tych analfabetów, którzy nawet nie potrafią bez błędu napisać słowa dlatego. Gratuluje kandydatów panu Kwiatkowi. Szkoda tylko, że nie są młodzi, nie są kompetentni, nie mają nowatorskich pomysłów, nie szanują Krościenczan i nie posługują się słowem pisanym. Ale za to sprawdzeni w bojach, np. analfabeta, który nie potrafi napisać słowa dlatego, startuje już 3 raz (z czego 2 razy z komitetu byłego wójta). 2018-09-24 21:48 4. Beznadzieja, jedyne co umiemy robić jako naród to wspólnie hejtowac jednego z kandydatów. Zarzucacie, że Marcin robi doktorat? Okej, niech będzie prymitywny i bez wykształcenia, bo z tego wnioskuję że dla niektórych wykształcenie wyższe jest już passe. Ważne że się pojawił, ma energię by coś zmienić, jest młody i chętny, a nie zdziadzialy i zgorzknialy podstarzaly chłop za biurkiem rządzący swoim małym światkiem. Żaden burmistrz w Szczawnicy nie nawojuje, bo prawda jest taka że Szczawnica w ogóle nie jest przystosowana dla turystów! 2018-09-24 21:45 5. Nie rozumiem jak młodzi ludzie moga się utożsamiać z pisem. 2018-09-24 21:32 6. Jedna ze spełnionych obietnic obecnej władzy znajduje się na ulicy Leśnej miało być spa to jest żabieniec 2018-09-24 21:18 7. Dawno to był prawdziwy paprykarz, teraz tego g... nie tykam. 2018-09-24 21:18 8. Popieram - dwa piwka z rana - "śniadanie mistrzów", a paprykarza to już dawno nie jadłem. 2018-09-24 20:32 9. Komitet Zakopane 2030 deklaruje, że całe Zakopane obejmie strefą ochrony konserwatorskiej, po czym w okręgu wyborczym nr 3 umieszcza na liście kandydatów na radnych t. rz. byłą mkz odpowiedzialną za likwidację willi Ros Ami na ulicy Tuwima, makabryłę z willą Monte i wielu wielu innych, nie wspominając o współudziale w zamienianianiu mpzp wraz z autorką mpzp. Gratuluję. Proszę o usunięcie z list kandydatów na radnych. 2018-09-24 20:04 10. Ale to są merytoryczne mizeroty !!!!! Ten co jest znany z tego, że co 4 lata kandyduje z innego komietu (akurat teraz z tej młodej żenady) ledwo skleci 3 zadania komentarza i pisząc to zrobi niezliczoną ilość błędów stylistycznych, gramatycznych i ortograficznych. Panie analfabeto DLATEGO pisze się razem !!!!!!!!!!!! A ta ostatnia niemota kandyduje na STANOWISKO radnego. To funkcja a nie stanowisko!!!!
2018-09-20 23:43 1. ciekawe ile z tych ludzi gór wyszło uczciwie "na piechtę" a na ile było to spotkanie "ludzi samochodów terenowych" w górach 2018-09-14 06:54 2. Ok. Jest popyt jest podaż. Dlaczego jesr zdziwienie. Normalka jak w każdym miejscu gdzie są turyści 2018-09-12 18:01 3. Zebztebie! Dobrze, że piszą o chińskiej tandecie, bo po pierwsze przez nią coraz mniej widać prawdziwą kulturę Podhala, do tego, to bardzo źle dla środowiska jeżeli aż stamtąd przychodzi to wszystko... Z całym tym krupówkowym syfem to miasto straciło swój niepowtarzalny klimat. 2018-09-10 15:34 4. A gdzie jest gwiazdor z pod K2?? 2018-09-06 13:09 5. Pyzdra, jedz lepiej dalej miodek z chin z pestycydami w ogromnych dawkach. Ja chcąc kupić miód jadę do pszczelarza na wieś położoną nieopodal zakopanego i mogę się smakować pysznym, zdrowym i naturalnym miodem z ekologicznego miejsca! Pozdrawiam! 2018-09-05 19:28 6. zawiodłam się na Zakopanem, same chińskie duperele, nic do kupienia typowo z Podhala, zadnych ręcznych wyrobów, nic nie kupiłam, 2018-09-01 13:06 7. Dodam, że miód kupiony pod Gubałówką z pasieki w Bukowinie T. nie dorównuje miodom z poza UE i Chin. Widać, że naród góralski jest wierzący i wszystko chrzci. 2018-08-31 11:38 8. Nie wszystko pochodzi z chin,wyroby drewniane,kapcie i wyroby skórzane pochodzą z Polski od lokalnych wytwórców! ! !Kule itp pochodzą z chin ale kupowane są od hurtownika który zamawia to w chinach i nie da się kupić innych...jest kilka sklepów które oferują hand made,folk & love itd. 2018-08-30 19:55 9. Owszem, jest sporo produktów ''Made in China'' ale jak zwykle rzetelności w sprawdzeniu co z danych zdjęć jest chino-pochodne brak. Może zamiast opisywać ile jest badziewia napiszecie ile jest regionalnych produktów, nawet w Zakopanem są ludzie którzy przykładają się do wykonywania różnego rodzaju pamiątek . No chyba że to idzie metodą ''antyreklama to zawsze jakaś tam reklama .... 2018-08-29 19:41 10. Ja widziałem figurkę świecącą w ciemności (fosforyzującą) Tyrannosaurus Rex stojącą na kawałku skały z napisem "Zakopane". Nie wiem czy była kupiona w Zakopanem ale zrobiło to mi dzień weselszym.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Bojcorka