Reklama

2018-03-15 18:00:00

Pod Giewontem

Przegrana w sądzie nie oznacza likwidacji opłaty

Reklama

Zakopane nadal będzie pobierać opłatę miejscową. Mamy komentarz urzędu do dzisiejszego wyroku.

Miasto dba o poprawianie jakości powietrza, walczy ze smogiem, o czym świadczą wyniki badań Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. 

Sekretarz urzędu miasta Grzegorz Cisło przysłał do naszej redakcji obszerny komentarz dotyczący wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. 

Poniżej publikujemy wyjaśnienia w całości. 


"Wyrok, który dziś zapadł, odnosi się do Uchwały Rady Miasta Zakopane z 2008r. Jej uchylenie nie jest równoznaczne z zakazem pobierania takiej opłaty. W tej sytuacji obowiązuje bowiem wcześniejsze Rozporządzenie Wojewody Małopolskiego wskazujące miejscowości, w których można pobierać opłatę miejscową. Na jego podstawie Zakopane może nadal pobierać opłatę, tak jak stało się to w innej znanej turystycznej miejscowości – w Wiśle.  

Nie oznacza to oczywiście, że miejscowości turystyczne nie powinny dbać o jakość powietrza, jednak od egzekwowania skuteczności i skali tych działań są inne mechanizmy. Wyrok jest zresztą nieadekwatny do aktualnej sytuacji. Według najnowszego raportu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska powietrze w Zakopanem było w ubiegłym roku najlepsze ze wszystkich przebadanych miast w Województwie Małopolskim. Postrzegane jest więc jako jeden z liderów w walce ze smogiem ze względu na  znaczącą poprawę parametrów jakości powietrza w ciągu ostatnich lat.

Warto tu podkreślić także, że wpływy do budżetu miasta Zakopane z tytułu opłaty miejscowej pozwalają zarówno na realizację inwestycji i programów związanych z ograniczeniem niskiej emisji, jak również na rozwój i utrzymanie infrastruktury, która musi być dostosowana do potrzeb turystów, a także na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w mieście. Do tego doliczyć trzeba jeszcze koszty promocji oraz przygotowania atrakcyjnej oferty kulturalnej i sportowej miasta. Ponoszone koszty są wiec niewspółmierne do ilości mieszkańców. W przypadku Zakopanego, które liczy blisko 26,5 tys. mieszkańców, szacujemy, że pod tym względem obciążeni jesteśmy jak ponad stutysięczne miasto. 

Większość turystów z pewnością ma świadomość, że zostawiając w naszym budżecie opłatę miejscową może jednak liczyć na coś w zamian. Te benefity to na przykład: pobyt w czystym, zadbanym i ukwieconym mieście, możliwość korzystania z infrastruktury, komunikacji, ścieżek rowerowych, zieleni miejskiej, parków, placów zabaw, zewnętrznych siłowni, punktów informacji turystycznej, udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych i sportowych". 

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
też na E 2018-03-16 19:53:04
@Emil. Dziwisz się, że potem ignoruje się postanowienia sądu, choćby w zakresie zakazu jazdy samochodem. Przykład idzie z góry. Brawo Ty, brawo ja.
wyborca 2018-03-16 19:09:26
No cóż przecież władzę objęła tzw "DOJNA ZMIANA". Wobec tego będą nas doić i żadne sądy im nie przeszkodzą.
jam 2018-03-16 11:02:17
Miała być tania Geotermia ,okazało się ze jest najdroższa i dlatego ludzie wola cos tańszego ,a po zatem w sezonie przyjeżdżają do Zakopanego dziesiątki tysięcy ludzi niech co 4 samochodem, i mamy smog od spalin...ja bym wprowadził dodatkowa opłatę dla przyjeżdzających samochodami tzw .smogowa
Do pensjonacik 2018-03-16 10:27:01
Poczytaj co to opłata miejscowa na dzień dzisiejszy Zakopane nie spełnia 1 oraz 2 punktu
1) w miejscowościach posiadających korzystne właściwości klimatyczne, walory krajobrazowe oraz warunki umożliwiające pobyt osób w tych celach;
2) w miejscowościach znajdujących się na obszarach, którym nadano status obszaru ochrony uzdrowiskowej na zasadach określonych w ustawie z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych (Dz. U. Nr 167, poz. 1399 ze zm.)

Oj szykują kolejne pozwy przeciwko Włodarzom Miasta.
A Pan Cisło wiedzę prawniczą mizerną. Szkoda ze takich ludzi wybieramy. Wybory tuż, tuż więc pora walizki pakować.
Do blondynka z suwałk
Byłaś trzeźwa przez cały wyjazd? Wszędzie Park Narodowy ? hmm
czopek 2018-03-16 09:51:35
Gdyby urzędnicy w porę ogłosili, że te pieniądze zostaną przeznaczone na szczytny cel, to by się nikt nie odważył iść do sądu.
blondynka z suwałk / 19 lat 2018-03-16 09:29:24
Wszyscy tylko narzekacie. Byłam kiedyś na wycieczce w Zakopanem i spoko. Dużo powietrza, zieleni, kwiatów i bardzo czysto. Gastronomia super. Wszędzie Park Narodowy i możliwość dojazdu busikami lub pojazdami konnymi a tubylcy byli wyjątkowo mili. Jeszcze przyjadę !
pensjonacik 2018-03-16 09:03:50
drodzy komentujący, opłata klimatyczna a opłata miejscowa to dwie różne rzeczy. wyrok dotyczy tej pierwszej, która nie jest w zakopanem pobierana. pobiera się opłatę MIEJSCOWĄ
wyborca 2018-03-15 23:33:10
Niestety, Zakopane właśnie przez takich ludzi jak cisło i wielu, wielu innych urzędasów powoli umiera. Aż żal patrzeć. Nic się nie robi dla miasta, dla ludzi, uczciwie pracujących.
SK 2018-03-15 22:45:10
Szczerze mówiąc obawiam się , że opinia Pana Cisły nie jest prawnie wiążąca. Goście mogą nie uznać jej jako odwołania wyroku
qaz 2018-03-15 22:41:44
@gogo - prosta sprawa. Złożyłem propozycję: zapisuję się na solary na dotację, robię sobie sam, przedstawiam faktury, zdjęcia i nr konta do przelewu dotacji. Ale NIE DA SIĘ. A jest parę os, które zrobią chętnie za swoje i po swojemu za zwrot części kosztów. Musi być przetarg itd. Ciekawe jaka będzie jakość instalacji gdzie po przetargu okaże się, że jest pół roku na montaż 500 instalek :):):) Ciekawe ile os będzie ten interes obsługiwało ze strony UM. A tak - wyjazd na kontrolę czy zamontowane i przelewik. Prosto i bez brudzenia sobie rąk. Już nie mówię o tym, że chodziłem 2 lata za tematem przy przedostatnim naborze. I co ? I nic.
Emil 2018-03-15 22:33:23
jak u Kargula i Pawlaka : "sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" . Negowanie wyroku NSA to żenada potwierdzająca totalne buractwo. Gdyby nie halny to Zakopiec , Nowy Targ byłby przez całą zimę syfiastą kotłownią . Niepojęte że mając geotermię , sieć gazową nie prowadzono jeszcze terminu np. do 2020 z zakazem palenia paliwami stałymi . SZOK !!! wieśniaki i buraki zakopiańsko-nowotarskie OPAMIĘTAJACIE SIĘ !!!!! Sprawa reklam przy drogach to tylko kolejny gwóźdź do trumny , syf ,syf , syf !
Gogo 2018-03-15 22:05:43
A może trzeba zwiększyć ilość dotacji a przede wszystkim uprościć zasady.Niektorzy sa chętni wyłożyć swoje pieniądze i mogą poczekać. POCZEKAĆ Z INNYMI PONYSLAMI I INWESTYCJAMI a pieniądze dość tym ,KTÓRZY CHCĄ ZMIENIĆ OGRZEWANIE. Ten rok obędzie się bez Sylwestra ,najważniejsze jest zdrowie.
Do romania 2018-03-15 21:50:55
A co Ty myślisz ze Zakopane to kurort typu Zermatt czy Davos?
Totalny syf i malaria. Przyjechali do mnie znajomi to 3 dniach wyjechali. Ruiny budynków, śmieci, gown..a gdzie popadnie, smog, płatne wszystko nawet sracz. Wstęp do parku płatny. Wybrałem się z nimi nad Morskie Oko. Spaliny smród rajdy parkowcy urządzali sobie samochodami wożąc znajomych. Katastrofa. Ten pseudo urzędnik który mówi ze w Zakopane się poprawiło się. Chłopie Zakopane stacza się na dno. Przyjeżdżają ludzie klasy niższej widać to było po Sylwestrze. Nikt kto ma pieniądze nie wróci tutaj. Proponuje co niektórym aby otworzyli oczy i zobaczyli co się stało z tym miastem. Płakać się chce a wyjdzie urzedas na mównicę i będzie bajki dla dzieci opowiadał. Na taczki i wywieź go z tego urzędu.
O RETY 2018-03-15 21:33:22
smiała interpretacja prawa z tego miejsca bardzo blisko do ANARCHI to sie zemsci
paweł 2018-03-15 21:03:33
Romania!!!???? Masz ludzi za idiotów? Turyści sami podejmą decyzję i przestaną po prostu tu przyjeżdżać ...na Słowację blisko ......darmowe szlaki ....czyste miejscowości i uśmiechnięci Słowacy ......
kl 2018-03-15 20:55:13
Do Pani Katarzyny Gołębiewskiej : a może przestańcie przyjmować taką dużą liczbę turystów , skoro nie ma warunków i sprawa rozwiązana.
sk 2018-03-15 20:48:55
ścieżki rowerowe , czyste miasto itp. ?????? Jest brud na każdym kroku i pełno reklam , niedługo nic nie będzie widać . Popatrzcie na miejscowości w Tatrach Słowackich .....czysto i brak reklam ......a w Zakopanem oczywiście nie do przejścia
ryl 2018-03-15 20:29:15
Jaki problem obniżyć ceny gazu, żeby się nie opłacało palić węglem. Tylko w Polsce rządzącym bliżej do sytuacji odwrotnej, podnieść cen węgla, a gaz zostawić na tym samym poziomie.
Wyborca uświadomiony 2018-03-15 20:13:50
Pan Cisło to sekretarz Doruli. Kompromitacja Burmistrza i całego Zakopanego. Po takiej kompromitacji Dorula musi odejść.
romania 2018-03-15 20:02:07
Są miasta w Europie gdzie wjazd do centrum dla turystów kosztuje od 30 do 50 euro. Co stoi na przeszkodzie, żeby w Zakopanem zastosować podobne stawki dla przyjezdnych. Wtedy zostawią auto przy hotelu czy pensjonacie bo tu tak naprawdę wszędzie blisko. Trzeba tylko dojrzeć do podejmowania trudnych i nie popularnych decyzji. Niektórzy nawet sylwestra oglądali z samochodu zaparkowanego w samym centrum. No i sprawa podstawowa jakość opału dla tych, którzy jeszcze opalają węglem lub tani prąd do ogrzewania i będzie super.
pluto 2018-03-15 20:00:28
Do @ mieszkaniec1212. Zgadzam się z Tobą. Nie warto oszczędzać, bo wielkie "korporacje" podniosą na opłatach stałych, bądź wymyślą stałe np. za gotowość odbioru podatków, ha ha. Polska to dziki kraj, jak ktoś powiedział. Utrzymanie konkordatu też obywateli kosztuje. Komuno wróć, bo inaczej płać i płacz.
Zak o 2018-03-15 19:34:03
No kasa idze na te dziury robione z pomyslow urzedasow i na straz miejska co nic nie robi za kupki daje starszym mandaty jeszcze za ta pewnosc wszyscy zaplacimy jak kare miasto dostanie
mieszkaniec1212 2018-03-15 19:32:34
Nie wiem z czego sie tak ludzie cieszycie?? ( mieszkańcy) jak nie zgarna kasy za opłate miejscowa to podniosą NAM podatki tak zeby w tabelkach na koniec roku kasa sie zgadzała.

Jak patrze na wypowiedzi mieszkańców i obywateli tego kraju to nie widze przyszłości...
mieszkaniec 2018-03-15 19:00:43
Do Grzegorz Cisło
Panie nauczyć się czytać z rozumieniem.
Dla Was jest to wyrok nie możecie żadnej opłaty pobierać chyba że chcesz Pan być skarżony jak urzędnik z powództwa cywilnego.
Człowieku zastanów się co Ty w ogóle publikujesz. Ale masz wiedzę zerową albo wasi prawnicy dalej bedą się bujać za pieniądze podatników.
Wyrok NSA jest dla Was katastrofą i nie możesz nic pobierać.
ino_centy 2018-03-15 18:53:36
Liczy się kasa. Huc mi ta huc, do mózgu daleko. Przykład idzie z góry, czyli od księdza.
Seal 2018-03-15 18:24:19
Panie Cisło jesteście śmieszni.Dostanie dotacji do wymieniona pieca to jakiś żart.Dotacja w Urzędzie Miasta na ogrzewani domu geotermią jest nie możliwa !!!!Ze względu na czas działania urzędników z wydziału ochrony środowiska !!!
kasia 2018-03-15 18:22:21
Jasne że można pobierać opłaty dalej. I przegrywać kolejne sprawy w sądzie płacąc setki tysięcy złotych na prawników. Już żeście pokazali jak potraficie wygrywać. Siedziałby cicho jak nie ma nic mądrego do powiedzenia. Bierz się do roboty buraku.
kasa 2018-03-15 18:11:10
Trudno o większego ignoranta. Kto tych ludzi wybiera?
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika do zakł. kuśnierskiego
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SPRZĄTACZKĘ (rencistkę) z rzetelnym podejściem. Praca w Nowym Targu , ul. Ludźmierska na 1/2 lub 1/3 etatu w godzinach 15-20. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Praca stała Zakopane Kierowca Magazynier Zakopane
  Tel.: 694-763-155
  E-mail: pracapodhalee@gmail.com
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KELNER/KA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ELEKTRO-NARZĘDZIOWYM. STAŻ HANDLOWY MIN. 2 LATA. 600 38 38 52
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ELEKTROMONTERA/ELEKTROTECHNIKA do pracy w serwisie elektronarzędzi w Zakopanem. 600 38 38 52
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • PRACA | dam
  PRACA W AUSTRII. MURARZ, CIEŚLA, OPERATOR ŻURAWIA. Austriackie warunki. Agencja Pracy Diwa (cert.6760). 513106189, 668835085,
  E-mail: pach@diwa-personalservice.pl
  WWW: www.diwapolska.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  BUDKA NA OSCYPKI wys. 2.46, szer. 183 (z ladą 2m), dł. 1.30. Tanio! 696 926 486.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE W CENTRUM ZAKOPANEGO. 696 333 919 DZWONIĆ PO GODZ. 14.00
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe pracownika recepcji. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 506093576
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam do wynajęcia/ wydzierżawienia pensjonatu, apartamentów
  Tel.: 660337657
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ I PRACOWNIKA DO PIELĘGNACJI ROŚLIN. CZARNY DUNAJEC, e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU AGD RTV ZAKOPANE. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  PRACOWNIKA BIUROWEGO ZAKOPANE, cały etat. Mile widziane doświadczenie i znajomość programu Optima. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe kucharza zmianowego, pomoc kuchenną. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 784056441
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  Restauracja Przy KominQ Zakopane
  Tel.: +48 500 352 220
  WWW: https://www.goldhotel.eu/restauracja
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA NA UMOWĘ O PRACĘ ZATRUDNI: KUCHARZA Z PRZYGOTOWANIEM ZAWODOWYM, KELNERKĘ, PANIĄ NA ZMYWAK -
  Tel.: 600 076 107.
 • PRACA | dam
  Butik CH Carolina Herrera (Fashion Street) poszukuje kandydata na stanowisko: SPRZEDAWCA, miejsce pracy ZAKOPANE (Fashion Street), umowa o pracę, atrakcyjny system wynagrodzeń, szkolenia
  Tel.: 182020880
  E-mail: biuro@bachleda.pl
 • USŁUGI | budowlane
  W sprzedaży ziemia ogrodowa przesiewana, do ogródków przydomowych i na trawniki.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Wyburzenia, rozbiórki budynków, kruszenie gruzu budowlanego.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo budowlane zatrudni pracowników w zawodzie:malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pomocnik budowlany, operator koparki.
  Tel.: 602629623
 • USŁUGI | budowlane
  DOCIEPLENIA.
  Tel.: 509596074
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
  E-mail: adriantoczek24@gmail.com
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-03-20 11:57 Piękna pogoda w Tatrach. Warunki narciarskie doskonałe (WIDEO) 2019-03-20 11:26 Sam przedłużył sobie wizę 2019-03-20 10:44 Potrącenie przy Rondzie Solidarności 1 2019-03-20 10:41 Konkursowy mundurowy 2019-03-20 10:24 Kieślowski w „Mokotece” 2019-03-20 10:02 Zamarznięty skrzek i żabki pod lodem 2019-03-20 09:51 Poranne zderzenie w Waksmundzie 2019-03-20 09:35 Ewidencja sprzedaży na rzecz osób fizycznych na kasie fiskalnej w 2019 roku – zwolnienia i utrata prawa 2019-03-20 08:41 Nie ma przełomu w sprawie przyszłości szpitala 2019-03-20 07:59 Chodnik, kanalizacja, gaz 1 2019-03-19 22:44 O MUSTANGU 2019-03-19 21:09 Szarpanina na Krupówkach. Mężczyźni z szalikami zaczepili przechodniów 10 2019-03-19 20:31 Takie cudeńka niedaleko Krupówek 5 2019-03-19 19:04 Pijany kierowca odebrał dzieciom ojca, a żonie męża. Trwa zbiórka pieniędzy 6 2019-03-19 18:45 Dzieci boją się psów 6 2019-03-19 17:48 Najlepsze filmy na konkurs wybrane 2019-03-19 17:23 Krupówki nośnikiem przestępstw 2019-03-19 16:18 Bezpiecznie na nartach. Półtora tysiąca osób na stokach 2019-03-19 15:07 Ostatnie dni astronomicznej zimy. Giewont odsłania białe oblicze 2019-03-19 14:59 Przeglądy kolejek PKL. Na Kasprowym na nartach do 6 maja? 2019-03-19 14:02 Ski-alpinistka zginęła w Tatrach Słowackich 2019-03-19 13:43 Strażnicy graniczni z Zakopanego zatrzymali Gruzina 2 2019-03-19 13:36 Czekają na adopcję 2019-03-19 12:35 Kiedyś można tu było spotkać poszukiwaczy skarbów 2019-03-19 11:08 Okradali sklepy w Zakopanem. Nawet trzy razy dziennie 2019-03-19 09:59 Zgubił szlak na Rysach. Trwa akcja ratunkowa 2019-03-19 07:58 Śmieć pod mostem 3 2019-03-18 22:10 Szturmują górala na Krupówkach 2019-03-18 21:33 Podhale dwa razy prowadziło, ale przegrało w dogrywce 2019-03-18 20:47 Nowy sołtys w Piekielniku 3 2019-03-18 20:16 Wiosna przyszła - czas rozebrać lodowisko 2019-03-18 19:39 Śpiesz się trochę wolniej 4 2019-03-18 19:14 Takie śmietnisko obok parkingu przy Powstańców Śląskich 1 2019-03-18 18:27 Ta góralska chałupa powstała w 1830 r. Teraz nabrała nowego blasku 2 2019-03-18 18:21 Policja ujawnia okoliczności sobotniego wypadku 9-latka na quadzie 2019-03-18 17:55 Zakopane w żółtych kamizelkach 2019-03-18 16:58 Rasizm za piątkę 12 2019-03-18 16:41 Wybory czas zacząć 2019-03-18 16:12 Pamiętaj, aby zapinać pasy. Policjanci w jeden dzień skontrolowali 111 pojazdów 4 2019-03-18 16:04 Podpalił, posiedzi 2019-03-18 15:57 Zakopiański teatr w Częstochowie 2019-03-18 15:53 Jechał na skuterze w parku narodowym w Gorcach. Strażnicy ukarali go mandatem 3 2019-03-18 15:44 Brytyjski escape room i moc atrakcji 2019-03-18 15:30 Prezydent Andrzej Duda na Forum Górskim w Zakopanem 2 2019-03-18 15:19 W Tatrach pada śnieg, ale w kolejnych dniach więcej słońca 2019-03-18 14:45 Ostatnia szansa na zapisy do IV edycji zawodów No Limit Kasprowy 2019-03-18 14:36 Pasjonaci drzew, lasów i ekologii! 6 2019-03-18 14:05 Kobieta sołtysem 1 2019-03-18 14:05 Krokusowy najazd na Chochołowską za dwa tygodnie? 6 2019-03-18 13:17 70 lat z Koziołkiem Matołkiem (WIDEO) 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-03-20 11:13 1. Sztuczne te nazwy Sloidarności, Dmowskiego, Jana Pawła II i co tam jeszcze. Ja jak większość mieszkańców w ogóle ich nie kojarzę ani nie używam. W Zakopanem mamy: - RONDO (tzw. kuźnickie) - RONDO PRZY DWORCU - RONDO NA ALEJACH - RONDO PRZY ESTAKADZIE - RONDO KOMPAKTOWE W przyszłości może będą: - rondo przy imperialu (a nie np Lecha Kaczyńskiego) - rondo na spyrkówce, ewentualnie rondo burmistrza ale to zależy kiedy będzie budowane i jak bardzo niektórzy będą bóldoopić To zupełnie tak jak w Krakowie np z rondem polsadu, nikt nie mówi rondo Stanisława Bareji tylko używają nazwy, która się przyjęła czyli polsadu 2019-03-20 10:51 2. To już niestety norma na Krupówkach, brud i galerie ???????????????? 2019-03-20 10:32 3. Ale tych ludzi ktoś musi uczuć i dyscyplinować i od tego są służby, np. SM 2019-03-20 10:01 4. A dlaczego miasto ma to sprzątać?! Dlaczego ma to iść z moich podatków? Jak ludzie wyrzucają by nie płacić?? Zwykłe chamstwo ludzi, a później narzekać! To ludzie tworzą to miasto, a obwiniają innych! 2019-03-20 09:52 5. @ Śmieszny Marcin Może bym się nie posikał, ale na pewno nie poradziłbym sobie z kilkoma agresywnymi, pijanymi osobami. Średnio wychodzi mi bijatyka i pewnie nawet z jednym miałbym problem : ) Sam pogratulowałbym specjaliście, który potrafiłby mnie wyleczyć, mam drobny problem z tz. nieuleczalną przewlekłą chorobą, no ale jeszcze pod siebie nie sikam w miejscach publicznych więc jest ok :) 2019-03-20 09:28 6. @Zakopiańczyk dziękuję, za opis sytuacji. Przedmówcom niewnoszącym nic do dyskusji, atakujących mnie ad personam dziękuję i pozdrawiam. Zakopiańską Policję cenię i nie mam im nic do zarzucenia. Co do straży miejskiej i ich interwencji, które osobiście obserwowałem lub wynikały z mojego zgłoszenia mam odmienne zdanie. 2019-03-20 09:22 7. Skrzypne - wieś faworyzowana w gminie Szaflary. A połączenie Maruszyny ze Skrzypnem jest fit. Myślę, że będzie, bo występuje słowo Skrzypne. W Maruszynie wodociąg ma podłączone 6 domów do sieci nieodebranej przez fachowców, a całą kampanie bębnili, że zbudowali wodociąg. A tak naprawdę sieć jest zbudowana na 1/4 obszaru planowanego przez Spółkę. 2019-03-20 08:48 8. Jak czytam te komentarze to czuje się trochę dziwnie. Polacy tacy uczciwi rzucili się z hejtem nie na agresora lecz na ofiarę. Mało tego wytykają zasiłki i zapomogi Romom. A ilu z Was bierze zasiłki, zapomogi, stypendia, nienależne renty, mannę od władzy? Czyli co? Polak może krzywdzić, jeśli go ktoś sprowokuje? A czy Rom może? Porównajcie sobie warunki życia swoje i Romów i zastanówcie się, czy mają równy start. Jesteście przeciw wszystkim innym , wy naród rzekomo wybrany. 2019-03-20 08:33 9. @kierowca Podzielam Twoje zdanie, odrazu pomyślałem o takiej karze.. żeby rodzina musiała zbierać pieniądze a pijak sobie posiedzi w cieplutkiej celi, smutne ale tak nie może być. 2019-03-20 08:33 10. @Orwell po to utrzymujemy różne urzędy i służby z naszych podatków, żeby interweniowały w takich sprawach. Niestety gdy dochód bez względu na czynności czy ich brak jest gwarantowany dla takiego przykładowego urzędnika, to nikt nie będzie działał jeśli nie ma takiego przymusu. Złożenie wniosku, czy poinformowanie różnych służb o nieprawidłowościach w wielu przypadkach dopiero nadje bieg czynnością. Skoro już przymusowo ktoś zabiera mi podatki i utrzymuje z tego służby państwowe, to niech te służby biorą się za robotę i nadstawiają za mnie kark i d... bo mi po pracy przykładowo się nie chce, lub zbytnio lubię mój stan, który może ucierpieć przy bliskim spotkaniu z jakimś burakiem. To nie dziki zachód by wszystkie porachunki załatwiać osobiście i później narażać siebie i rodzinę na odwet urażonego idioty.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

FILMY TP