2018-03-15 18:00:00

Pod Giewontem

Przegrana w sądzie nie oznacza likwidacji opłaty

Reklama
Reklama

Zakopane nadal będzie pobierać opłatę miejscową. Mamy komentarz urzędu do dzisiejszego wyroku.

Reklama

Miasto dba o poprawianie jakości powietrza, walczy ze smogiem, o czym świadczą wyniki badań Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. 

Sekretarz urzędu miasta Grzegorz Cisło przysłał do naszej redakcji obszerny komentarz dotyczący wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. 

Poniżej publikujemy wyjaśnienia w całości. 


"Wyrok, który dziś zapadł, odnosi się do Uchwały Rady Miasta Zakopane z 2008r. Jej uchylenie nie jest równoznaczne z zakazem pobierania takiej opłaty. W tej sytuacji obowiązuje bowiem wcześniejsze Rozporządzenie Wojewody Małopolskiego wskazujące miejscowości, w których można pobierać opłatę miejscową. Na jego podstawie Zakopane może nadal pobierać opłatę, tak jak stało się to w innej znanej turystycznej miejscowości – w Wiśle.  

Nie oznacza to oczywiście, że miejscowości turystyczne nie powinny dbać o jakość powietrza, jednak od egzekwowania skuteczności i skali tych działań są inne mechanizmy. Wyrok jest zresztą nieadekwatny do aktualnej sytuacji. Według najnowszego raportu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska powietrze w Zakopanem było w ubiegłym roku najlepsze ze wszystkich przebadanych miast w Województwie Małopolskim. Postrzegane jest więc jako jeden z liderów w walce ze smogiem ze względu na  znaczącą poprawę parametrów jakości powietrza w ciągu ostatnich lat.

Warto tu podkreślić także, że wpływy do budżetu miasta Zakopane z tytułu opłaty miejscowej pozwalają zarówno na realizację inwestycji i programów związanych z ograniczeniem niskiej emisji, jak również na rozwój i utrzymanie infrastruktury, która musi być dostosowana do potrzeb turystów, a także na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w mieście. Do tego doliczyć trzeba jeszcze koszty promocji oraz przygotowania atrakcyjnej oferty kulturalnej i sportowej miasta. Ponoszone koszty są wiec niewspółmierne do ilości mieszkańców. W przypadku Zakopanego, które liczy blisko 26,5 tys. mieszkańców, szacujemy, że pod tym względem obciążeni jesteśmy jak ponad stutysięczne miasto. 

Większość turystów z pewnością ma świadomość, że zostawiając w naszym budżecie opłatę miejscową może jednak liczyć na coś w zamian. Te benefity to na przykład: pobyt w czystym, zadbanym i ukwieconym mieście, możliwość korzystania z infrastruktury, komunikacji, ścieżek rowerowych, zieleni miejskiej, parków, placów zabaw, zewnętrznych siłowni, punktów informacji turystycznej, udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych i sportowych". 

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
też na E 2018-03-16 19:53:04
@Emil. Dziwisz się, że potem ignoruje się postanowienia sądu, choćby w zakresie zakazu jazdy samochodem. Przykład idzie z góry. Brawo Ty, brawo ja.
wyborca 2018-03-16 19:09:26
No cóż przecież władzę objęła tzw "DOJNA ZMIANA". Wobec tego będą nas doić i żadne sądy im nie przeszkodzą.
jam 2018-03-16 11:02:17
Miała być tania Geotermia ,okazało się ze jest najdroższa i dlatego ludzie wola cos tańszego ,a po zatem w sezonie przyjeżdżają do Zakopanego dziesiątki tysięcy ludzi niech co 4 samochodem, i mamy smog od spalin...ja bym wprowadził dodatkowa opłatę dla przyjeżdzających samochodami tzw .smogowa
Do pensjonacik 2018-03-16 10:27:01
Poczytaj co to opłata miejscowa na dzień dzisiejszy Zakopane nie spełnia 1 oraz 2 punktu
1) w miejscowościach posiadających korzystne właściwości klimatyczne, walory krajobrazowe oraz warunki umożliwiające pobyt osób w tych celach;
2) w miejscowościach znajdujących się na obszarach, którym nadano status obszaru ochrony uzdrowiskowej na zasadach określonych w ustawie z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych (Dz. U. Nr 167, poz. 1399 ze zm.)

Oj szykują kolejne pozwy przeciwko Włodarzom Miasta.
A Pan Cisło wiedzę prawniczą mizerną. Szkoda ze takich ludzi wybieramy. Wybory tuż, tuż więc pora walizki pakować.
Do blondynka z suwałk
Byłaś trzeźwa przez cały wyjazd? Wszędzie Park Narodowy ? hmm
czopek 2018-03-16 09:51:35
Gdyby urzędnicy w porę ogłosili, że te pieniądze zostaną przeznaczone na szczytny cel, to by się nikt nie odważył iść do sądu.
blondynka z suwałk / 19 lat 2018-03-16 09:29:24
Wszyscy tylko narzekacie. Byłam kiedyś na wycieczce w Zakopanem i spoko. Dużo powietrza, zieleni, kwiatów i bardzo czysto. Gastronomia super. Wszędzie Park Narodowy i możliwość dojazdu busikami lub pojazdami konnymi a tubylcy byli wyjątkowo mili. Jeszcze przyjadę !
pensjonacik 2018-03-16 09:03:50
drodzy komentujący, opłata klimatyczna a opłata miejscowa to dwie różne rzeczy. wyrok dotyczy tej pierwszej, która nie jest w zakopanem pobierana. pobiera się opłatę MIEJSCOWĄ
wyborca 2018-03-15 23:33:10
Niestety, Zakopane właśnie przez takich ludzi jak cisło i wielu, wielu innych urzędasów powoli umiera. Aż żal patrzeć. Nic się nie robi dla miasta, dla ludzi, uczciwie pracujących.
SK 2018-03-15 22:45:10
Szczerze mówiąc obawiam się , że opinia Pana Cisły nie jest prawnie wiążąca. Goście mogą nie uznać jej jako odwołania wyroku
qaz 2018-03-15 22:41:44
@gogo - prosta sprawa. Złożyłem propozycję: zapisuję się na solary na dotację, robię sobie sam, przedstawiam faktury, zdjęcia i nr konta do przelewu dotacji. Ale NIE DA SIĘ. A jest parę os, które zrobią chętnie za swoje i po swojemu za zwrot części kosztów. Musi być przetarg itd. Ciekawe jaka będzie jakość instalacji gdzie po przetargu okaże się, że jest pół roku na montaż 500 instalek :):):) Ciekawe ile os będzie ten interes obsługiwało ze strony UM. A tak - wyjazd na kontrolę czy zamontowane i przelewik. Prosto i bez brudzenia sobie rąk. Już nie mówię o tym, że chodziłem 2 lata za tematem przy przedostatnim naborze. I co ? I nic.
Emil 2018-03-15 22:33:23
jak u Kargula i Pawlaka : "sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" . Negowanie wyroku NSA to żenada potwierdzająca totalne buractwo. Gdyby nie halny to Zakopiec , Nowy Targ byłby przez całą zimę syfiastą kotłownią . Niepojęte że mając geotermię , sieć gazową nie prowadzono jeszcze terminu np. do 2020 z zakazem palenia paliwami stałymi . SZOK !!! wieśniaki i buraki zakopiańsko-nowotarskie OPAMIĘTAJACIE SIĘ !!!!! Sprawa reklam przy drogach to tylko kolejny gwóźdź do trumny , syf ,syf , syf !
Gogo 2018-03-15 22:05:43
A może trzeba zwiększyć ilość dotacji a przede wszystkim uprościć zasady.Niektorzy sa chętni wyłożyć swoje pieniądze i mogą poczekać. POCZEKAĆ Z INNYMI PONYSLAMI I INWESTYCJAMI a pieniądze dość tym ,KTÓRZY CHCĄ ZMIENIĆ OGRZEWANIE. Ten rok obędzie się bez Sylwestra ,najważniejsze jest zdrowie.
Do romania 2018-03-15 21:50:55
A co Ty myślisz ze Zakopane to kurort typu Zermatt czy Davos?
Totalny syf i malaria. Przyjechali do mnie znajomi to 3 dniach wyjechali. Ruiny budynków, śmieci, gown..a gdzie popadnie, smog, płatne wszystko nawet sracz. Wstęp do parku płatny. Wybrałem się z nimi nad Morskie Oko. Spaliny smród rajdy parkowcy urządzali sobie samochodami wożąc znajomych. Katastrofa. Ten pseudo urzędnik który mówi ze w Zakopane się poprawiło się. Chłopie Zakopane stacza się na dno. Przyjeżdżają ludzie klasy niższej widać to było po Sylwestrze. Nikt kto ma pieniądze nie wróci tutaj. Proponuje co niektórym aby otworzyli oczy i zobaczyli co się stało z tym miastem. Płakać się chce a wyjdzie urzedas na mównicę i będzie bajki dla dzieci opowiadał. Na taczki i wywieź go z tego urzędu.
O RETY 2018-03-15 21:33:22
smiała interpretacja prawa z tego miejsca bardzo blisko do ANARCHI to sie zemsci
paweł 2018-03-15 21:03:33
Romania!!!???? Masz ludzi za idiotów? Turyści sami podejmą decyzję i przestaną po prostu tu przyjeżdżać ...na Słowację blisko ......darmowe szlaki ....czyste miejscowości i uśmiechnięci Słowacy ......
kl 2018-03-15 20:55:13
Do Pani Katarzyny Gołębiewskiej : a może przestańcie przyjmować taką dużą liczbę turystów , skoro nie ma warunków i sprawa rozwiązana.
sk 2018-03-15 20:48:55
ścieżki rowerowe , czyste miasto itp. ?????? Jest brud na każdym kroku i pełno reklam , niedługo nic nie będzie widać . Popatrzcie na miejscowości w Tatrach Słowackich .....czysto i brak reklam ......a w Zakopanem oczywiście nie do przejścia
ryl 2018-03-15 20:29:15
Jaki problem obniżyć ceny gazu, żeby się nie opłacało palić węglem. Tylko w Polsce rządzącym bliżej do sytuacji odwrotnej, podnieść cen węgla, a gaz zostawić na tym samym poziomie.
Wyborca uświadomiony 2018-03-15 20:13:50
Pan Cisło to sekretarz Doruli. Kompromitacja Burmistrza i całego Zakopanego. Po takiej kompromitacji Dorula musi odejść.
romania 2018-03-15 20:02:07
Są miasta w Europie gdzie wjazd do centrum dla turystów kosztuje od 30 do 50 euro. Co stoi na przeszkodzie, żeby w Zakopanem zastosować podobne stawki dla przyjezdnych. Wtedy zostawią auto przy hotelu czy pensjonacie bo tu tak naprawdę wszędzie blisko. Trzeba tylko dojrzeć do podejmowania trudnych i nie popularnych decyzji. Niektórzy nawet sylwestra oglądali z samochodu zaparkowanego w samym centrum. No i sprawa podstawowa jakość opału dla tych, którzy jeszcze opalają węglem lub tani prąd do ogrzewania i będzie super.
pluto 2018-03-15 20:00:28
Do @ mieszkaniec1212. Zgadzam się z Tobą. Nie warto oszczędzać, bo wielkie "korporacje" podniosą na opłatach stałych, bądź wymyślą stałe np. za gotowość odbioru podatków, ha ha. Polska to dziki kraj, jak ktoś powiedział. Utrzymanie konkordatu też obywateli kosztuje. Komuno wróć, bo inaczej płać i płacz.
Zak o 2018-03-15 19:34:03
No kasa idze na te dziury robione z pomyslow urzedasow i na straz miejska co nic nie robi za kupki daje starszym mandaty jeszcze za ta pewnosc wszyscy zaplacimy jak kare miasto dostanie
mieszkaniec1212 2018-03-15 19:32:34
Nie wiem z czego sie tak ludzie cieszycie?? ( mieszkańcy) jak nie zgarna kasy za opłate miejscowa to podniosą NAM podatki tak zeby w tabelkach na koniec roku kasa sie zgadzała.

Jak patrze na wypowiedzi mieszkańców i obywateli tego kraju to nie widze przyszłości...
mieszkaniec 2018-03-15 19:00:43
Do Grzegorz Cisło
Panie nauczyć się czytać z rozumieniem.
Dla Was jest to wyrok nie możecie żadnej opłaty pobierać chyba że chcesz Pan być skarżony jak urzędnik z powództwa cywilnego.
Człowieku zastanów się co Ty w ogóle publikujesz. Ale masz wiedzę zerową albo wasi prawnicy dalej bedą się bujać za pieniądze podatników.
Wyrok NSA jest dla Was katastrofą i nie możesz nic pobierać.
ino_centy 2018-03-15 18:53:36
Liczy się kasa. Huc mi ta huc, do mózgu daleko. Przykład idzie z góry, czyli od księdza.
Seal 2018-03-15 18:24:19
Panie Cisło jesteście śmieszni.Dostanie dotacji do wymieniona pieca to jakiś żart.Dotacja w Urzędzie Miasta na ogrzewani domu geotermią jest nie możliwa !!!!Ze względu na czas działania urzędników z wydziału ochrony środowiska !!!
kasia 2018-03-15 18:22:21
Jasne że można pobierać opłaty dalej. I przegrywać kolejne sprawy w sądzie płacąc setki tysięcy złotych na prawników. Już żeście pokazali jak potraficie wygrywać. Siedziałby cicho jak nie ma nic mądrego do powiedzenia. Bierz się do roboty buraku.
kasa 2018-03-15 18:11:10
Trudno o większego ignoranta. Kto tych ludzi wybiera?
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy przy wylewkach maszynowych i posadzkach przemysłowych
  Tel.: 664427752
 • PRACA | dam
  Hotel Aquarion**** w Zakopanem, zarządzany przez sieć Dobry Hotel, poszukuje osób na stanowiska: recepcjonistka, recepcjonistka SPA, pokojowa, kelner/barman, animator czasu wolnego, kosmetolog. Prosimy o umieszczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  Tel.: 570 433 747
  E-mail: praca@hotelaquarion.pl
  WWW: www.dobryhotel.com
 • PRACA | dam
  Zatrudnię Ratownika Wodnego na basenie od maja w Zakopanem. Umowa Zlecenie/Umowa o pracę.
  Tel.: Tel.601 406 956
 • PRACA | dam
  Praca sezonowa dla kelnerki w Krościenku. Bardzo dobre warunki wynagrodzenia
  Tel.: 510278613
 • PRACA | dam
  KIEROWNIK ZMIANY W SKLEPIE SPORTOWYM - KRUPÓWKI - umowa o pracę - 605 147 470.
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA W SKLEPIE SPORTOWYM - KRUPÓWKI - umowa o pracę -
  Tel.: 605 147 470.
 • PRACA | dam
  Restauracja w Nowym Targu zatrudni KUCHARZA. Praca stała, na dobrych warunkach. 727 593 306.
 • PRACA | dam
  PRACA PRZY KOMPUTERZE/INWENTARYZACJA TOWARÓW Rabka ? Zdrój Zakres obowiązków: prowadzenie korespondencji e-mail, przeprowadzanie inwentaryzacji towarów, obsługa lottomatu i kasy fiskalnej. Więcej informacji pod nr tel.
  Tel.: 606 27 55 91
 • PRACA | dam
  STACJA PALIW BP W ZAKOPANEM (Droga na Bystre) zatrudni PRACOWNIKÓW Poszukujemy pracowników w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy. Oferujemy umowę o pracę, pełny pakiet socjalny, pakiet szkoleń. Kandydaci do pracy na stanowiska SPRZEDAWCY mogą składać swoje aplikacje bezpośrednio na stacji lub wypełniając formularz na stronie: www.dolaczdozespolubp.pl
 • PRACA | dam
  Mechanika samochodowego, lakiernika, blacharza praca na pełny etat od zaraz
  Tel.: 504230930
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę LOKAL 25 m z kuchnią i łazienką ul.harcerska cena 900 zł
  Tel.: 510361046
  E-mail: c87@tlen.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MOTOCYKL SUZUKI GZ 125 MARAUDER CHOPPER r.p.2003, przebieg 25900km, pojemność 125 ccm, niebieski metalik, chromy, stan idealny, cena 4800zł. 605 564 270
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO BIURA PROJEKTOWEGO KREŚLARZA z biegłą znajomością AutoCad", tel. 608581540
 • USŁUGI | inne
  Usługi transportowe dla biznesu oraz klientów indywidualnych KTT-Trans
  Tel.: 535822837
  E-mail: biuro@ktt-trans.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię widokową działkę budowlaną Kościelisku lub Zakopanym .B12.pl
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię KAMIENICĘ - DOM Krupówki-centrum Zakopanego. b12.pl
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane zatrudni pracowników budowlanych, kierownika budowy.
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODÓW za gotówkę każda marka oraz stan. Bez Opłat.
  Tel.: 512-700-770
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam Wille w centrum Zakopanego ul. Kasprusie. Powierzchnia 1000 m2 na działce 12 arowej. Widok na Tatry.
  Tel.: 515247140
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MIESZKANIE W NOWYM TARGU DO WYNAJĘCIA OD LIPCA, 36 METRÓW, BEZ BALKONU. Dwa pokoje z kuchnią. Umowa najmu okazjonalnego. Blisko przedszkole, szkoła, przychodnia, przystanek, sklepy. 602 218 067
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU MONOPOLOWEGO, na stałe - PORONIN -
  Tel.: 606 751 351.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy osobę na recepcję. Zapewniamy umowę o pracę, satysfakcjonującą pensje, premie. Wymagane warunki: wysoka kultura osobista, język angielski na poziomie komunikatywnym, umiejętność pracy w zespole, znajomość obsługi komputera, dobra organizacja pracy, dyspozycyjność. Nie zapewniamy zakwaterowania.
  Tel.: 500536117
  E-mail: biuro@zakopianskidwor.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Malowanie i gładzie natryskowe i tradycyjne.
  Tel.: 519803838
  E-mail: sabina.kolodziejczyk@interia.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię na pełny etat Kierowcę- OPERATORA PODNOŚNIKÓW KOSZOWYCH mile widziana KAT. C.
  Tel.: 607642846
  E-mail: mira-majerczyk@wp.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831
 • BIURA RACHUNKOWE
  Usługi księgowo - kadrowe
  Tel.: 788539748
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2018-04-19 20:13 Zatrzymanie w Dolinie Strążyskiej 2018-04-19 19:25 Darmowe przejazdy koleją 2018-04-19 17:58 Szukały pana na tatrzańskim szlaku 2018-04-19 17:50 Z opóźnieniem, ale powrócił 2018-04-19 17:00 Podrzucanie śmieci i zagrożenie w ruchu drogowym 2018-04-19 16:36 To nie fotomontaż 2018-04-19 15:22 Co się z nami dzieje 3 2018-04-19 14:33 Rośnie góra śmieci na Krzeptówkach 3 2018-04-19 13:25 Zakaz wjazdu dla skitourowców 1 2018-04-19 12:01 Kto zgubił pieniądze? 2018-04-19 11:52 Wojskowe odrzutowce nad Tatrami? 4 2018-04-19 10:08 Kury, kaczki, samochody (wideo) 1 2018-04-19 09:29 ZAPISKI O KOŚCIELE I ZAGŁADZIE 1 2018-04-19 09:03 Szkolne mury docieplone 2018-04-19 07:00 Kto następny? 2018-04-18 21:23 Huragan przybiera na sile. Wielki powrót 2018-04-18 21:13 Kurator bada jaką pomoc otrzymują dzieci z domu dziecka w Zakopanem 2018-04-18 20:23 W Zakopanem prawie jak na Manhattanie 16 2018-04-18 18:45 Patelnia Chabówka - quo vadis? 13 2018-04-18 16:30 Filtrowanie smogu 2018-04-18 15:43 Nowy Targ uczci Konstytucję 3 Maja 2018-04-18 14:50 Zwijają asfalt z ulic 1 2018-04-18 13:55 Pogrzeb Marty Olszańskiej 2018-04-18 13:43 Finiszują na Kamieńcu 3 2018-04-18 12:43 Mogło dojść do tragedii. To było podpalenie 3 2018-04-18 10:39 Konie spłoszyły się na Palenicy Białczańskiej. Ranny turysta z Koszalina. Posłuchajcie relacji jego rodziny 27 2018-04-18 10:13 Tak wyglądają Skibówki w Zakopanem 8 2018-04-18 09:38 Szkolny Nius wśród najlepszych 2 2018-04-18 07:51 Dzień otwarty u kadetów (zdjęcia) 2018-04-17 21:37 Bez wiz do Stanów już w październiku? 4 2018-04-17 20:20 Słowak napadł na Polkę w czasie wspinaczki 22 2018-04-17 19:27 Patriotyczna Łopuszna 2018-04-17 17:41 Brudny deszcz z Sahary także u nas 4 2018-04-17 16:01 Plusy i minusy Czarnego Dunajca 6 2018-04-17 13:57 Rajd motocyklisty na Szymonach. Wjechał w auto i uciekł 16 2018-04-17 12:48 Do sołtysa nie zadzwonisz 1 2018-04-17 11:21 Wandalizm na przystanku 3 2018-04-17 09:53 Kolejny pożar w Ochotnicy Dolnej 2018-04-17 08:06 Najlepszy ekodoradca 2018-04-16 20:01 Dyrektor Zieliński uhonorowany Krzyżem Małopolski 1 2018-04-16 18:27 Sterty śmieci przy drogach 5 2018-04-16 18:01 Nielegalni imigranci odstawieni na Słowację 6 2018-04-16 16:38 Historycy z Polski, Słowacji, Węgier i Ukrainy po raz czwarty w Nowym Targu 2018-04-16 15:51 Policja przegrywa walkę z szaleńcami (WIDEO) 23 2018-04-16 15:16 „Szarotki” straciły kluczowego zawodnika. Damian Tomasik zmienił klub 2018-04-16 15:05 Włamanie do jubilera (WIDEO) 2018-04-16 14:24 Powrót Odrodzenia 2018-04-16 13:08 Czy znajdą dom 2018-04-16 12:42 Po 20 latach przerwy do Zakopanego wrócił Przegląd Filmów o Sztuce 2018-04-16 11:31 Zakopianka zamknięta w Lubniu (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-04-19 17:37 1. Motoonanizacja- nic dodać, nic ująć. 2018-04-19 17:24 2. Czym tu się przejmować... A oni przejmują się kierowcami samochodów.... Jedynie co to jest czyste szaleństwo na własne życzenie w niedozwolonym miejscu 2018-04-19 16:18 3. W innych miastach śmieci wielkogabarytowe ustawia sie pod domami i firma odbierajaca jeździ po ulicach w wyznaczone dni i zabiera. A w przypadku braku miejsca wyznacza sie duzy plac typu parking gdzie mozna dzień przed odbiorem zwieźć duże gabaryty. 2018-04-19 16:12 4. Straż Miejska sobie nie radzi. Nic dziwnego mają najgorszego komendanta od lat. 2018-04-19 15:48 5. A kiedy wybudzi się Bąk ze snu i nieróbstwa i w końcu postara się o zmiany w TPN. Kocmołuchowaty dyrektorek jak jeszcze trochę porządzi to i zniszczy Tatry, że nie będzie czego chronić. Co z resztą uczynił zresztą z lasem Borkowskim wycinając go w pień. 2018-04-19 15:42 6. A niech się wyzabijają nawzajem byleby nie zrobili krzywdy ludziom postronnym,już tyle się napisało na ten temat ,tyle lat się pisze i nic nie pomaga to może pomoże selekcja naturalna niestety 2018-04-19 15:38 7. Spółka MaMa Makówka Majherbaum 2018-04-19 15:26 8. Panie Premierze Morawiecki! A skąd ten inwestor wziął pieniądze na budowę w ostatniej dekadzie tego apartamentowca i tej galerii przy estakadzie? Przecież chyba nie z restauracji Cristina, bo ta powstała niedawno.. w jego nowym apartamentowcu przy Placu Niepodległości ! Kto mi powie gdzie zarobić, a się dużo nie narobić? 2018-04-19 15:07 9. A co lepiej do lasu a wyobrazacie sobie co by bylo 21 w sobote a takto tesko zabierze i po sprawie no dajcie na wstrzymanie po to zbiorka a co zlota zescie sie spodziewali dobrze ze wywoza w odpowiedni punkt a nie do lasu czy rzeki wyluzujcie troszke kompromisu a nie jadu wstyd 2018-04-19 14:57 10. czas ...aby do Zakopanego wkroczyły odpowiednie służby CBA itp i prztrzepały od inwestorów po urzedy tego typu podobne zjawiska
2018-03-20 21:14 1. Uwielbiam spędzać zimę na Podhalu. Z rodziną ok kilku lat jeżdżę tam co roku. Najbardziej lubimy wynajmować domki w miejscowości Nowe Bystre http://www.domekalpejski.pl/, bo to piękna i spokojna okolica, a do Zakopanego jest 10 minut samochodem. Często stamtąd idziemy na Gubałówkę. Zajmuje nam to około 30 minut. Po powrocie uwielbiamy siąść sobie wokół kominka z grzanym winem. Domki są świetne, bo w nich możemy się poczuć jak w domu. 2018-03-18 20:58 2. Wyprawa super, ale byłem jakiś rok temu na prezentacji w GOPR na Długiej Polanie, gdzie młody lekarz ortopeda ze szpitala w NT pokazaywal zdjęcia, jak SAM przejechał do Azji Centralnej z Polski i z powrotem. To dopiero wyczyn. 2018-03-03 10:52 3. ślicznie 2018-02-15 11:53 4. Rzadko który pies ma uśmiechnięty pysio :( 2018-02-09 01:25 5. Dziekujemy za takie koncerty i prosimy o wiecej , jestescie wspaniali ze nadal pokazujecie nam , naszym dzieciom takie instrumenty i slyszymy taka piekna muzyke . Prosimy o wiecej takich imprez . Zas tym wszystkim ktorzy pokazuja i graja te Dziela mowimy glosno Dziekujemy . Niek muzyka plyniy po naskiyj dziedziniy I niek nom tyz przeciy nigdy nie zaginiy. 2018-02-05 19:25 6. To je vyborne! 2018-01-30 17:46 7. Faktycznie to jakaś fiocha no ale cóż to wszystko spada na dno 2018-01-29 20:44 8. Czyżby niektórzy przynosili pecha??!!!! 2018-01-28 17:58 9. ta publiczność to jakaś wiocha 2018-01-22 06:31 10. Dopisuje sie do poprzedniego komentarza, przepiekne
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

FILMY TP