Reklama

2018-03-15 18:00:00

Reklama

Pod Giewontem

Przegrana w sądzie nie oznacza likwidacji opłaty

Reklama
Reklama

Zakopane nadal będzie pobierać opłatę miejscową. Mamy komentarz urzędu do dzisiejszego wyroku.

Reklama

Miasto dba o poprawianie jakości powietrza, walczy ze smogiem, o czym świadczą wyniki badań Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. 

Sekretarz urzędu miasta Grzegorz Cisło przysłał do naszej redakcji obszerny komentarz dotyczący wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. 

Poniżej publikujemy wyjaśnienia w całości. 


"Wyrok, który dziś zapadł, odnosi się do Uchwały Rady Miasta Zakopane z 2008r. Jej uchylenie nie jest równoznaczne z zakazem pobierania takiej opłaty. W tej sytuacji obowiązuje bowiem wcześniejsze Rozporządzenie Wojewody Małopolskiego wskazujące miejscowości, w których można pobierać opłatę miejscową. Na jego podstawie Zakopane może nadal pobierać opłatę, tak jak stało się to w innej znanej turystycznej miejscowości – w Wiśle.  

Nie oznacza to oczywiście, że miejscowości turystyczne nie powinny dbać o jakość powietrza, jednak od egzekwowania skuteczności i skali tych działań są inne mechanizmy. Wyrok jest zresztą nieadekwatny do aktualnej sytuacji. Według najnowszego raportu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska powietrze w Zakopanem było w ubiegłym roku najlepsze ze wszystkich przebadanych miast w Województwie Małopolskim. Postrzegane jest więc jako jeden z liderów w walce ze smogiem ze względu na  znaczącą poprawę parametrów jakości powietrza w ciągu ostatnich lat.

Warto tu podkreślić także, że wpływy do budżetu miasta Zakopane z tytułu opłaty miejscowej pozwalają zarówno na realizację inwestycji i programów związanych z ograniczeniem niskiej emisji, jak również na rozwój i utrzymanie infrastruktury, która musi być dostosowana do potrzeb turystów, a także na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w mieście. Do tego doliczyć trzeba jeszcze koszty promocji oraz przygotowania atrakcyjnej oferty kulturalnej i sportowej miasta. Ponoszone koszty są wiec niewspółmierne do ilości mieszkańców. W przypadku Zakopanego, które liczy blisko 26,5 tys. mieszkańców, szacujemy, że pod tym względem obciążeni jesteśmy jak ponad stutysięczne miasto. 

Większość turystów z pewnością ma świadomość, że zostawiając w naszym budżecie opłatę miejscową może jednak liczyć na coś w zamian. Te benefity to na przykład: pobyt w czystym, zadbanym i ukwieconym mieście, możliwość korzystania z infrastruktury, komunikacji, ścieżek rowerowych, zieleni miejskiej, parków, placów zabaw, zewnętrznych siłowni, punktów informacji turystycznej, udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych i sportowych". 

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
też na E 2018-03-16 19:53:04
@Emil. Dziwisz się, że potem ignoruje się postanowienia sądu, choćby w zakresie zakazu jazdy samochodem. Przykład idzie z góry. Brawo Ty, brawo ja.
wyborca 2018-03-16 19:09:26
No cóż przecież władzę objęła tzw "DOJNA ZMIANA". Wobec tego będą nas doić i żadne sądy im nie przeszkodzą.
jam 2018-03-16 11:02:17
Miała być tania Geotermia ,okazało się ze jest najdroższa i dlatego ludzie wola cos tańszego ,a po zatem w sezonie przyjeżdżają do Zakopanego dziesiątki tysięcy ludzi niech co 4 samochodem, i mamy smog od spalin...ja bym wprowadził dodatkowa opłatę dla przyjeżdzających samochodami tzw .smogowa
Do pensjonacik 2018-03-16 10:27:01
Poczytaj co to opłata miejscowa na dzień dzisiejszy Zakopane nie spełnia 1 oraz 2 punktu
1) w miejscowościach posiadających korzystne właściwości klimatyczne, walory krajobrazowe oraz warunki umożliwiające pobyt osób w tych celach;
2) w miejscowościach znajdujących się na obszarach, którym nadano status obszaru ochrony uzdrowiskowej na zasadach określonych w ustawie z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych (Dz. U. Nr 167, poz. 1399 ze zm.)

Oj szykują kolejne pozwy przeciwko Włodarzom Miasta.
A Pan Cisło wiedzę prawniczą mizerną. Szkoda ze takich ludzi wybieramy. Wybory tuż, tuż więc pora walizki pakować.
Do blondynka z suwałk
Byłaś trzeźwa przez cały wyjazd? Wszędzie Park Narodowy ? hmm
czopek 2018-03-16 09:51:35
Gdyby urzędnicy w porę ogłosili, że te pieniądze zostaną przeznaczone na szczytny cel, to by się nikt nie odważył iść do sądu.
blondynka z suwałk / 19 lat 2018-03-16 09:29:24
Wszyscy tylko narzekacie. Byłam kiedyś na wycieczce w Zakopanem i spoko. Dużo powietrza, zieleni, kwiatów i bardzo czysto. Gastronomia super. Wszędzie Park Narodowy i możliwość dojazdu busikami lub pojazdami konnymi a tubylcy byli wyjątkowo mili. Jeszcze przyjadę !
pensjonacik 2018-03-16 09:03:50
drodzy komentujący, opłata klimatyczna a opłata miejscowa to dwie różne rzeczy. wyrok dotyczy tej pierwszej, która nie jest w zakopanem pobierana. pobiera się opłatę MIEJSCOWĄ
wyborca 2018-03-15 23:33:10
Niestety, Zakopane właśnie przez takich ludzi jak cisło i wielu, wielu innych urzędasów powoli umiera. Aż żal patrzeć. Nic się nie robi dla miasta, dla ludzi, uczciwie pracujących.
SK 2018-03-15 22:45:10
Szczerze mówiąc obawiam się , że opinia Pana Cisły nie jest prawnie wiążąca. Goście mogą nie uznać jej jako odwołania wyroku
qaz 2018-03-15 22:41:44
@gogo - prosta sprawa. Złożyłem propozycję: zapisuję się na solary na dotację, robię sobie sam, przedstawiam faktury, zdjęcia i nr konta do przelewu dotacji. Ale NIE DA SIĘ. A jest parę os, które zrobią chętnie za swoje i po swojemu za zwrot części kosztów. Musi być przetarg itd. Ciekawe jaka będzie jakość instalacji gdzie po przetargu okaże się, że jest pół roku na montaż 500 instalek :):):) Ciekawe ile os będzie ten interes obsługiwało ze strony UM. A tak - wyjazd na kontrolę czy zamontowane i przelewik. Prosto i bez brudzenia sobie rąk. Już nie mówię o tym, że chodziłem 2 lata za tematem przy przedostatnim naborze. I co ? I nic.
Emil 2018-03-15 22:33:23
jak u Kargula i Pawlaka : "sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" . Negowanie wyroku NSA to żenada potwierdzająca totalne buractwo. Gdyby nie halny to Zakopiec , Nowy Targ byłby przez całą zimę syfiastą kotłownią . Niepojęte że mając geotermię , sieć gazową nie prowadzono jeszcze terminu np. do 2020 z zakazem palenia paliwami stałymi . SZOK !!! wieśniaki i buraki zakopiańsko-nowotarskie OPAMIĘTAJACIE SIĘ !!!!! Sprawa reklam przy drogach to tylko kolejny gwóźdź do trumny , syf ,syf , syf !
Gogo 2018-03-15 22:05:43
A może trzeba zwiększyć ilość dotacji a przede wszystkim uprościć zasady.Niektorzy sa chętni wyłożyć swoje pieniądze i mogą poczekać. POCZEKAĆ Z INNYMI PONYSLAMI I INWESTYCJAMI a pieniądze dość tym ,KTÓRZY CHCĄ ZMIENIĆ OGRZEWANIE. Ten rok obędzie się bez Sylwestra ,najważniejsze jest zdrowie.
Do romania 2018-03-15 21:50:55
A co Ty myślisz ze Zakopane to kurort typu Zermatt czy Davos?
Totalny syf i malaria. Przyjechali do mnie znajomi to 3 dniach wyjechali. Ruiny budynków, śmieci, gown..a gdzie popadnie, smog, płatne wszystko nawet sracz. Wstęp do parku płatny. Wybrałem się z nimi nad Morskie Oko. Spaliny smród rajdy parkowcy urządzali sobie samochodami wożąc znajomych. Katastrofa. Ten pseudo urzędnik który mówi ze w Zakopane się poprawiło się. Chłopie Zakopane stacza się na dno. Przyjeżdżają ludzie klasy niższej widać to było po Sylwestrze. Nikt kto ma pieniądze nie wróci tutaj. Proponuje co niektórym aby otworzyli oczy i zobaczyli co się stało z tym miastem. Płakać się chce a wyjdzie urzedas na mównicę i będzie bajki dla dzieci opowiadał. Na taczki i wywieź go z tego urzędu.
O RETY 2018-03-15 21:33:22
smiała interpretacja prawa z tego miejsca bardzo blisko do ANARCHI to sie zemsci
paweł 2018-03-15 21:03:33
Romania!!!???? Masz ludzi za idiotów? Turyści sami podejmą decyzję i przestaną po prostu tu przyjeżdżać ...na Słowację blisko ......darmowe szlaki ....czyste miejscowości i uśmiechnięci Słowacy ......
kl 2018-03-15 20:55:13
Do Pani Katarzyny Gołębiewskiej : a może przestańcie przyjmować taką dużą liczbę turystów , skoro nie ma warunków i sprawa rozwiązana.
sk 2018-03-15 20:48:55
ścieżki rowerowe , czyste miasto itp. ?????? Jest brud na każdym kroku i pełno reklam , niedługo nic nie będzie widać . Popatrzcie na miejscowości w Tatrach Słowackich .....czysto i brak reklam ......a w Zakopanem oczywiście nie do przejścia
ryl 2018-03-15 20:29:15
Jaki problem obniżyć ceny gazu, żeby się nie opłacało palić węglem. Tylko w Polsce rządzącym bliżej do sytuacji odwrotnej, podnieść cen węgla, a gaz zostawić na tym samym poziomie.
Wyborca uświadomiony 2018-03-15 20:13:50
Pan Cisło to sekretarz Doruli. Kompromitacja Burmistrza i całego Zakopanego. Po takiej kompromitacji Dorula musi odejść.
romania 2018-03-15 20:02:07
Są miasta w Europie gdzie wjazd do centrum dla turystów kosztuje od 30 do 50 euro. Co stoi na przeszkodzie, żeby w Zakopanem zastosować podobne stawki dla przyjezdnych. Wtedy zostawią auto przy hotelu czy pensjonacie bo tu tak naprawdę wszędzie blisko. Trzeba tylko dojrzeć do podejmowania trudnych i nie popularnych decyzji. Niektórzy nawet sylwestra oglądali z samochodu zaparkowanego w samym centrum. No i sprawa podstawowa jakość opału dla tych, którzy jeszcze opalają węglem lub tani prąd do ogrzewania i będzie super.
pluto 2018-03-15 20:00:28
Do @ mieszkaniec1212. Zgadzam się z Tobą. Nie warto oszczędzać, bo wielkie "korporacje" podniosą na opłatach stałych, bądź wymyślą stałe np. za gotowość odbioru podatków, ha ha. Polska to dziki kraj, jak ktoś powiedział. Utrzymanie konkordatu też obywateli kosztuje. Komuno wróć, bo inaczej płać i płacz.
Zak o 2018-03-15 19:34:03
No kasa idze na te dziury robione z pomyslow urzedasow i na straz miejska co nic nie robi za kupki daje starszym mandaty jeszcze za ta pewnosc wszyscy zaplacimy jak kare miasto dostanie
mieszkaniec1212 2018-03-15 19:32:34
Nie wiem z czego sie tak ludzie cieszycie?? ( mieszkańcy) jak nie zgarna kasy za opłate miejscowa to podniosą NAM podatki tak zeby w tabelkach na koniec roku kasa sie zgadzała.

Jak patrze na wypowiedzi mieszkańców i obywateli tego kraju to nie widze przyszłości...
mieszkaniec 2018-03-15 19:00:43
Do Grzegorz Cisło
Panie nauczyć się czytać z rozumieniem.
Dla Was jest to wyrok nie możecie żadnej opłaty pobierać chyba że chcesz Pan być skarżony jak urzędnik z powództwa cywilnego.
Człowieku zastanów się co Ty w ogóle publikujesz. Ale masz wiedzę zerową albo wasi prawnicy dalej bedą się bujać za pieniądze podatników.
Wyrok NSA jest dla Was katastrofą i nie możesz nic pobierać.
ino_centy 2018-03-15 18:53:36
Liczy się kasa. Huc mi ta huc, do mózgu daleko. Przykład idzie z góry, czyli od księdza.
Seal 2018-03-15 18:24:19
Panie Cisło jesteście śmieszni.Dostanie dotacji do wymieniona pieca to jakiś żart.Dotacja w Urzędzie Miasta na ogrzewani domu geotermią jest nie możliwa !!!!Ze względu na czas działania urzędników z wydziału ochrony środowiska !!!
kasia 2018-03-15 18:22:21
Jasne że można pobierać opłaty dalej. I przegrywać kolejne sprawy w sądzie płacąc setki tysięcy złotych na prawników. Już żeście pokazali jak potraficie wygrywać. Siedziałby cicho jak nie ma nic mądrego do powiedzenia. Bierz się do roboty buraku.
kasa 2018-03-15 18:11:10
Trudno o większego ignoranta. Kto tych ludzi wybiera?
 • PRACA | dam
  Zatrudnię konserwatora do hotelu
  Tel.: 182063362
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów ?Dolina Białego?. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmiemy monterów instalacji sanitarnych do pracy w rejonie Podhala.
  Tel.: 505193217
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kucharza lub kucharkę. Praca stała
  Tel.: 601497350
  E-mail: topor@toporow.pl
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  Willa SILENE w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KELNERA lub KELNERKĘ. Praca stała lub tylko na weekendy.
  Tel.: 605229259
 • PRACA | dam
  Poszukuję krawca/krawcowej do szycia kurtek skórzanych Nowy Targ ,praca stała .Możliwość szycia w domu Nowy Targ lub okolice.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Piotr
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ekspedientkę do sklepu spożywczego w Nowym Targu .Praca stała na pełny etat,umowa o pracę.
  Tel.: 500289160
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Gabriela
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Karczma Rusnakówka w Spytkowicach zatrudni KUCHARZA, KELNERA/KĘ. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Chochołowskie termy sp. z o.o zatrudnią osoby do pracy na stanowiska: barman, kelner, kucharz, pomoc kuchenna, cukiernik Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swoich aplikacji* (CV) z podaniem nazwy stanowiska w tytule maila na adres:rekrutacja@chocholowskietermy.pl lub dostarczenie do siedziby firmy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. * Nie zapominamy o zapisie: ?Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) .?
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ POMOCY DO DWÓJKI STARSZYCH OSÓB - ZAKOPANE - WARUNKI DO UZGODNIENIA -
  Tel.: 506 214 798.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.2, bezwypadkowy, serwisowany, 41.000 km, 6-letni, szary, 1-właściciel, idealny -
  Tel.: 18 20 614 22.
 • PRACA | dam
  Karczma pod Gontem w Zakopanem zatrudni PIZZERA, KELNERA/-KE I KIEROWCĘ, praca stała. 500 740 479, 506 099 671
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do produkcji oraz montażu altan, domków i domów drewnianych. 692 193 449.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  CITROEN C3 r.p.2005, AUTOMAT do sprzedania stan bardzo dobry, przebieg tylko 53500km Polecam!
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  Potrzebny MŁODY PRACOWNIK BUDOWLANY do przyuczenia, praca dobrze płatna. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię krawcową do sklepu regionalnego "Parzynicka" w Nowym Targu. Praca z umową na pełny etat. Tel.721094585.
  Tel.: 535195477
  E-mail: parzynicka@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię OWCE z kolczykami.
  Tel.: 888613332
  E-mail: gilkazik@o2.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ i SPRZĄTANIA POKOI W PENSJONACIE W ZAKOPANEM. Możliwość zakwaterowania. 601 310 387
 • PRACA | dam
  Hotel Kaufmann**** Bawaria, Niemcy zatrudni kobiety i mężczyzn na stanowiska: pokojowa, recepcjonistę, kelnera, pomoc kuchenna, kucharza, pracownika gospodarczego. Wymagane doświadczenie oraz komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Oferujemy Niemiecka umowę o prace i atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszamy do składania CV na adres; hg.kaufmann@hotel-kaufmann.de Wiecej informacji pod nr tel 48517878028
  WWW: Hotel-Kaufmann.de
 • PRACA | dam
  Przyjmę budowlańców na budowę w Rabce i Zakopanym. Umowa o prace, wysokie zarobki.
  Tel.: 609075091
  E-mail: GB.ANDRZEJZAJAC@INTERIA.PL
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  RATOWNIK WODNY- Aqua Park poszukiwany więcej informacji pod nr. tel.
  Tel.: 601406956
  Inne: Maciej
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** poszukuje pracowników na stanowisko Recepcjonistka / Recepcjonista, Kucharka/Kucharz, Portier. CV proszę przesyłać na adres: ksiegowosc@projinwest.pl, tel. 608088017
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM KAWALERKI ZA ROZSĄDNĄ CENĘ. 695 418 268
 • PRACA | dam
  Pomoc Kuchenna (zmywak, obierak)- Bukowina Tatrzańska. Praca stała co 2 dzień.
  Tel.: 510213878
 • NAUKA
  ZAOCZNE LICEUM DLA DOROSŁYCH W ZAKOPANEM, ul. Nowotarska 42. Tel. 182012410, 603890169,
  WWW: www.sei.edu.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Witam. Jestem zainteresowany kupnem działki budowlanej w pow tatrzańskim lub nowotarskim. Do kwoty 90 000 zł Kontakt mail
  E-mail: sllavack@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam agregat chemiczny Multimatic wkład 50kg cena 38tys brutto
  Tel.: 601504522
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-09-21 21:17 Dolina w Tatrach jak po wybuchu bomby (ZDJĘCIA) 5 2018-09-21 20:14 Przyłacz się, liczy się każdy oddech 1 2018-09-21 20:07 Broad Peak w oku kamery. Film o Macieju Berbece 1 2018-09-21 19:01 Pijacka okupacja w przychodni w zakopiańskim szpitalu 4 2018-09-21 18:00 W lesie w Zakopanem takie niespodzinaki 2 2018-09-21 17:24 Urodziny „Jatek” 2018-09-21 16:59 Tak wygląda zastępcza droga do Gliczarowa Dolnego (WIDEO) 7 2018-09-21 16:21 Polski przewodnik i turysta ranni w Tatrach 2 2018-09-21 15:28 Ceramika dla dzieci w nowotarskim MOK 2018-09-21 15:24 Mieszkanka Mołdawii zatrzymana w Nowym Targu 2018-09-21 15:14 Toalety na Równi Krupowej czynne w przyszłym tygodniu 3 2018-09-21 14:59 Otwarcie galerii przy Krupówkach 15 grudnia! (WIDEO) 2 2018-09-21 13:53 Prawie wszyscy kandydują 2018-09-21 12:41 Śmierć na drabinie 2018-09-21 11:48 Biegniemy z nadzieją. Bieg charytatywny 2018-09-21 11:30 Dworzec już remontują 2018-09-21 10:49 ZUS zaprasza na lekcje 2018-09-21 09:57 Nieobecni na listach wyborczych: Gąsienica Byrcyn, Wojak, Solańska 12 2018-09-21 09:29 W Tatrach wieje. Żegnamy lato (WIDEO) 1 2018-09-21 09:21 Zapraszamy na filmy. Mamy dla Was bilety 2018-09-21 09:18 Bartłomiej Jurecki w finale prestiżowego konkursu 1 2018-09-21 08:02 Nowotarscy kadeci na obozie w Niedzicy (zdjęcia) 1 2018-09-20 22:16 Bakterie E.coli w wodzie w Krościenku 5 2018-09-20 21:20 Kandydaci na radnych komitetu Czas na Realizację 7 2018-09-20 20:39 Taternik zginął pod kamienną lawiną 4 2018-09-20 20:20 Wspólnie wygramy - przekonuje nowotarżan Agata Michalska 2018-09-20 19:41 Oni zagrają dla Zuzi i Marysi 2018-09-20 19:27 Niezgoda ma kontrkandydata? Zainteresowany nie zaprzecza, nie potwierdza 37 2018-09-20 19:24 Leżaki na Równi Krupowej 2 2018-09-20 18:14 Burmistrz Zakopanego zabiera głos w sprawie apartamentowców 27 2018-09-20 16:15 Przeglądy kolejek PKL. Gubałówka w październiku, Kasprowy w listopadzie 1 2018-09-20 15:02 Ukradł motocykl 1 2018-09-20 14:51 Trup na balkonie. Czy doszło do zabójstwa? 2018-09-20 14:30 #StartUP Małopolska szansą dla młodych przedsiębiorców 2018-09-20 13:11 Kwitną zimowity, idzie jesień. Od poniedziałku śnieg? (ZDJĘCIA, WIDEO) 2018-09-20 12:31 Znowu stoją 1 2018-09-20 11:40 Groźny wypadek na ulicy Św. Anny 2018-09-20 11:40 Spadł z przyczepy 4 2018-09-20 10:37 W piątek pogrzeb Jaśka Zatorskiego "Sieczki" 2018-09-20 09:36 25-latka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle 8 2018-09-20 07:52 Znowu wypadek na skrzyżowaniu ze światłami 2 2018-09-20 07:00 Jak oni rządzili? Tatrzańska dolina jak po wybuchu bomby 7 2018-09-19 21:43 Na Nowotarskiej układają asfalt. Utrudnienia dla kierowców 6 2018-09-19 21:29 Przyłącz się, liczy się każdy oddech 1 2018-09-19 20:03 Kto jeśli nie Fryźlewicz 2018-09-19 19:22 Park kulturowy Krupówki nagrodzony 4 2018-09-19 19:08 Złodziej fiskalny 2018-09-19 18:14 Martyna Wojciechowska z adoptowaną córką na Kasprowym 6 2018-09-19 17:57 Dobra Zmiana w Mieście z widokiem na Gorce 4 2018-09-19 17:16 Trzeci kandydat na burmistrza Zakopanego zaprezentowany 56
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-09-21 23:48 1. Ja czekam na dalsze propozycje Pana Topolskiego aktualnie prezentuje się zdecydowanie najlepiej. Spokojny, wyważony, merytoryczny. Reszta kandydatów śpi, nie licząc KWW U MAMY NAJLEPIEJ ale dla nich akurat byłoby lepiej jakby spali (mniejsza kompromitacja). 2018-09-21 23:32 2. Janusz, Staszek ruszajcie z kampanią bo czas poznać program poważnych kandydatów bo tego marginesu lokalnej polityki z tymi kompromitacjami to już nie warto komentować. 2018-09-21 23:25 3. Czy będzie również monitoring eksploatacji zasobów wodnych z wód opadowych oraz Dunajca? W jakiej formie jest planowany proces monitoringu -wiadro, konewka czy może organoleptycznie ? A czy młody kandydat planuje również stworzyć zdrowe relacje pomiędzy komitetem z którego aktualnie startuje, a komitetem z którego startował 4 lata temu i 8 lat temu? 2018-09-21 23:18 4. Dopiero teraz byłaby niezgoda jak ten klan doszedł by do władzy. Już zapomnieliście (strażacy) jak narzekaliście kiedy rządzili prawie wiecznie strażą? Ktoś wspomniał że jest specjalistą od promocji, pytam się jakim ??? te parę chwil w MOK kilka lat temu a ma 29 lat ??? to za mało i wątpliwe aby rządzić miastem. Jakie ma chłopak doświadczenie w pracy samorządowej społecznej organizacyjnej decyzyjnej a nawet zawodowej ? przepraszam za określenie jest jeszcze nikim i słabym pod tym względem. Dla mnie na starcie swoją kandydaturą już się przekreślił bo jest niepoważny nie rozumie co to znaczy być burmistrzem i odpowiedzialnym. To jeszcze nie jego czas a może nawet i w przyszłości. Ktoś nieźle mu namieszał w główce i wpuszcza w maliny. Nie ma co wracać że Niezgoda też był młody jak zaczynał karierę bo mnie interesuje teraźniejszość a nie ponowna powtórka czyli nauka samorządowa kolejnego młodego kandydata bo to już było. Szczawnica potrzebuje konkretów i niestety szkoda że nie ma właściwego kontrkandydata dla jeszcze panującego, Z dwojga złego wolę już zagłosować na panującego bo nabył doświadczenia i niech sam sprząta swoje śmieci. Do znawców pisaniny celowo nie używałem przecinków :) 2018-09-21 22:53 5. Człowiek to rzeczownik, a rzeczownikiem rządzą przypadki. Bóg z wami 2018-09-21 22:46 6. Marcin dasz radę ! Jesteś młody, zdolny a doświadczenie przyjdzie samo. Nie przejmuj się hejtem walczą bo się boją. Będziemy głosować na ciebie. 2018-09-21 22:43 7. PiS wystawił tego kandydata chyba z łapanki.Kierownictwo tej partyjki "myśli" że wystarczy kogokolwiek wystawić pod szyldem PiS i ma wygraną w kieszeni.Moga się zdziwić że nie wszyscy wyborcy to "ciemny lud' który to kupi.Jakie on ma doswiadczenie w Samorządzie,jakie dokonania,jaka wizję(nie po prochach) na rozwój Szczawnicy.? Niezgoda jest owszem słaby,bufonowaty,ale jakie gwarancje daje ten młodzik by było lepiej? Obietnice ? To akurat PiS ma opanowane w stopniu "doskonałym". 2018-09-21 22:39 8. Połacie uschniętych drzew wyglądają za to przepięknie :-) 2018-09-21 22:34 9. Do Pani Beaty - jak zwał, tak zwał - wiadomo że to PO i przybudówki. 2018-09-21 22:31 10. Oj, Beatka się poprawiła i nawet dziękuję nie było. Nieładnie.
2018-09-20 23:43 1. ciekawe ile z tych ludzi gór wyszło uczciwie "na piechtę" a na ile było to spotkanie "ludzi samochodów terenowych" w górach 2018-09-14 06:54 2. Ok. Jest popyt jest podaż. Dlaczego jesr zdziwienie. Normalka jak w każdym miejscu gdzie są turyści 2018-09-12 18:01 3. Zebztebie! Dobrze, że piszą o chińskiej tandecie, bo po pierwsze przez nią coraz mniej widać prawdziwą kulturę Podhala, do tego, to bardzo źle dla środowiska jeżeli aż stamtąd przychodzi to wszystko... Z całym tym krupówkowym syfem to miasto straciło swój niepowtarzalny klimat. 2018-09-10 15:34 4. A gdzie jest gwiazdor z pod K2?? 2018-09-06 13:09 5. Pyzdra, jedz lepiej dalej miodek z chin z pestycydami w ogromnych dawkach. Ja chcąc kupić miód jadę do pszczelarza na wieś położoną nieopodal zakopanego i mogę się smakować pysznym, zdrowym i naturalnym miodem z ekologicznego miejsca! Pozdrawiam! 2018-09-05 19:28 6. zawiodłam się na Zakopanem, same chińskie duperele, nic do kupienia typowo z Podhala, zadnych ręcznych wyrobów, nic nie kupiłam, 2018-09-01 13:06 7. Dodam, że miód kupiony pod Gubałówką z pasieki w Bukowinie T. nie dorównuje miodom z poza UE i Chin. Widać, że naród góralski jest wierzący i wszystko chrzci. 2018-08-31 11:38 8. Nie wszystko pochodzi z chin,wyroby drewniane,kapcie i wyroby skórzane pochodzą z Polski od lokalnych wytwórców! ! !Kule itp pochodzą z chin ale kupowane są od hurtownika który zamawia to w chinach i nie da się kupić innych...jest kilka sklepów które oferują hand made,folk & love itd. 2018-08-30 19:55 9. Owszem, jest sporo produktów ''Made in China'' ale jak zwykle rzetelności w sprawdzeniu co z danych zdjęć jest chino-pochodne brak. Może zamiast opisywać ile jest badziewia napiszecie ile jest regionalnych produktów, nawet w Zakopanem są ludzie którzy przykładają się do wykonywania różnego rodzaju pamiątek . No chyba że to idzie metodą ''antyreklama to zawsze jakaś tam reklama .... 2018-08-29 19:41 10. Ja widziałem figurkę świecącą w ciemności (fosforyzującą) Tyrannosaurus Rex stojącą na kawałku skały z napisem "Zakopane". Nie wiem czy była kupiona w Zakopanem ale zrobiło to mi dzień weselszym.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka