Reklama

2018-03-23 19:58:58

Krościenko n.D

Rynek i ratusz w Krościenku ma wypięknieć

Szykuje się duża inwestycja w Krościenku. Gmina otrzymała 4.1 mln. zł dofinansowania na rewitalizację XI wiecznego ratusza wraz odtworzeniem historycznych funkcji rynku.

- Cieszymy się, że nasz wniosek przeszedł - mówi wójt Jan Dyda. - Czekaliśmy na rozstrzygnięcie konkursu prawie 1,5 roku - dodaje. Wniosek z Krościenka został wybrany do dofinansowania przez Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.Jak podkreśla włodarz gminy najważniejszym elementem projektu będzie przebudowa i nadbudowa budynku dawnego kina, gdzie znajdą się pomieszczenia przeznaczone na warsztaty artystyczne oraz sale prób dla zespołów i kapel ludowych. Powstanie także przestrzeń ekspozycyjna w której będzie prezentowany dorobek historyczno- kulturowy Krościenka nad Dunajcem i Pienin, a także prace twórców lokalnych.

Co dokładnie zakłada projekt? Przebudowę i rozbudowę  XIX w. Ratusza, w którym obecnie ma swoją siedzibę Urząd Gminy oraz Gminne Centrum Kultury, a także przebudowę i modernizacje  północnej Pierzei Rynku. W ramach planowanych prac rozbudowy zostanie o jedną kondygnację budynek nad dawnym kinem i pomieszczenie na parterze, gdzie powstanie w pełni wyposażona sala widowiskowa oraz nowe pomieszczenia dla Gminnego Centrum Kultury. Nad częścią Urzędu Gminy wymieniona zostanie konstrukcja dachu, a w całym obiekcie wymienione wewnętrzne instalacje.  W związku z projektem zmieni się zagospodarowanie terenu i drogi w rejonie urzędu. Rewitalizacja obejmie: jezdnię, zatoki i miejsca postojowe, a także oświetlenie.

Koszt rewitalizacji Rynku w Krościenku oszacowany został na 8.4 mln zł.Projekt ma być realizowany etapami i według założeń potrwać do końca 2020 roku. 

ad

Reklama
1
2
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Zaniepokojony 2018-04-12 15:33:48
Panie Wójcie, połowa kwietnia a Pan żadnej nowej koncepcji nie prezentuje. Co się stało? Miesiąc bez koncepcji miesiącem straconym! No chyba, że w maju sobie Pan odbije i zaprezentuje dwie....
Pan tik tak 2018-04-11 00:26:21
Zgodnie z obietnicą, przypominam iż minął kolejny tydzień od ogłoszenia przez Dydę informacji o rzekomym dofinansowaniu remontu ratusza oraz płyty rynku. No i co? NIC!!!!!!!
P.S.
Za tydzień kolejny komentarz.
Prawdziwy Janusz 2018-04-10 16:57:23
Słynny tekst wójta Dydy: moim priorytetem jest turystyka! I pewnie dlatego mając do dyspozycji 4 budżety (łącznie ponad 100 mln zł) przeznaczył na jej rozwój ok. 12 tys. zł (równowartość jednej pensji brutto wójta z premią) !!!!! No gratulacje wójcie Dyda. W hipokryzji osiągnąłeś poziom mistrzowski!
Kpina 2018-04-10 16:04:34
Pytanie: atrakcje sensu stricto turystyczne, które wybudował wójt Dyda w tej kadencji? UWAGA, odpowiedz: boisko do siatkówki plażowej (czyli dwa słupki, siatka i dwie wywrotki piasku) oraz stół to ping ponga. Łączny koszt tych inwestycji może 12 tys. zł. Jak to się ma do gondoli za dziesiątki milionów, która miała powstać albo do basenów zasilanych energia solarną????? Już nie wiem kto bardziej odrealniony - ten kto te bajki obiecywał czy ci którzy w to uwierzyli !!!
Wstyd 2018-04-10 01:09:26
Gdzie teraz są ci akwizytorzy z początku zdrojowej, zblazowane pseudo-prawniczki ze stolicy i inni którzy zaciekle w kampanii bronili absurdalnych pętli gorczańskich, gondoli na toporzysko i innych opowieści obecnego wójta. Gdzie realizacja tych obietnic wyborczych ? Pochowały się naiwniaki, którzy cztery lata temu dali wiarę tym bajką. Nic dziwnego, wstyd się teraz odzywać!
Wynalazca 2018-04-09 10:55:01
Ludzie! Czy kiedykolwiek ketchup z jąkatym od sprzedam cegła pełna mieli dobry pomysł???? Nigdy! A przecież obecny wójt to ich wynalazek. Było wiadomo, że tak to się skończy.
Podsumowanie 2018-04-09 01:32:07
1. Koncepcja uzdrowiska; 2. Koncepcja przebudowy rynku; 3. Koncepcja ścieżki pod zerwany most; 4. Koncepcja veloDunajec; 5. Koncepcja ścieżki do Szczawnicy; 6. Koncepcja zdrojowej pętli spacerowej; 7. Koncepcja gondoli na toporzysko; 8. Koncepcja drogi pod toporzyskiem; 9. Koncepcja pętli gorczańskiej; 10. Koncepcja komercjalizacji ośrodka Trzy Korony; 11. Koncepcja budowy ul. Słonecznej; 12. Koncepcja budowy przystani kajakowej; 13. Koncepcja budowy siedziby GOPR; 14. Koncepcja budowy posterunku policji 15. Koncepcja budowy drogi Tylka 2; 16. Koncepcja remontu ratusza; 17. Koncepcja budowy wyciągu na Krośnicy; 18. Koncepcja wyjścia z PPK; 19. Koncepcja poszerzenia drogi na Hałuszowej; 20. Koncepcja budowy chodnika na Krośnicy; 21. Strategia gminy Krościenko; 22. Audyt Urzędu Gminy; 23. Koncepcja wymiany pieców; 24. Koncepcja budowy kortu tenisowego; 25. Koncepcja budowy basenu zasilanego energią solarną; 26. Koncepcja cichej nawierzchni na Jagiellońskiej; 27. Koncepcja boiska wielofunkcyjnego; 28. Koncepcja wyznaczenia tras do narciarstwa biegowego; 29. Koncepcja punktów rekreacji - tzw. Grzybków; 30. Koncepcja lodowiska; 31. Koncepcja budowy domu seniora; 32. Koncepcja zagospodarowania cmentarza, 33. Koncepcja kalendarza imprez kulturalnych; 34. Koncepcja budowy PSZOK-u (punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych). Czy jeszcze jakąś koncepcje pominąłem szanowny Panie Wójcie, czy to już wszystkie bajki opowiedziane przez Pana w tej kadencji? Przypominam, że żadna z powyższych nie została zrealizowana, a zostało raptem pół roku wójtowania Pana Dydy.
Fakt 2018-04-08 15:20:30
Jestem pewien że pan Dyda po 4 latach wójtowania nie ma pojęcia o ustawie: o samorządzie gminnym, o finansach publicznych, o zamówieniach publicznych. Wazon by postawić byłby taki sam efekt albo i lepszy bo przynajmniej by bzdur nie robił (jak np. mostek pod Tylką, płac zabaw pod upadłą szkołą albo premie dla nierobów z UG).
Byle do jesieni 2018-04-07 18:04:35
Panie Janie koncepcjo dotacjo Dydo pół roku jeszcze jakoś wytrzymamy i c? est la vie! Kończ waść wstydu oszczędź.
Xerox 2018-04-07 13:58:05
Wójt Dyda bajek naopowiadał w kampanii, a że mieszkańcy uwierzyli, no to bajki przedstawia całą kadencję. Dość tych koncepcji, strategii, planów, zamierzeń. Nadszedł czas konkretów, a konkretów brak! Toporzysko - NIE MA, uzdrowisko - NIE MA, rynek - NIE MA, ścieżki rowerowe - NIE MA, pętla gorczańska - NIE MA, basen - NIE MA, orlik - NIE MA, lodowisko - NIE MA, wyciąg na Krośnicy - NIE MA, remont Górek - NIE MA ....i tak do jutro można wymieniać te koncepcje niezrealizowane a obiecane przez ostanie 4 lata.
Krościeńczanin 2018-04-07 12:54:44
Dyda to cztery lata nieudolnych rządów, absurdalny brak działania. 4 lata zmarnowane! A te niestworzone wizje tylko to podkreślają. Wiele można było zrealizować realnie, a nie tylko w koncepcjach! Krościenko nie zagłosuje na Dydę!
Rozczarowany 2018-04-07 10:05:13
Wójt Dyda roztrwonił cały kapitał społeczny, który wykreował się w 2014 roku. Krościenko wreszcie pokazało siłę, dokonało zmian. Niestety tą emanację przeobrażeń ulkowano w niekompetentnej osobie. Nowy wójt okazał się nieprzygotowany do zarządzania gminą, merytorycznie słaby. Mam wrażenie, że wszystko dobre co powstało w tym czasie udało się pomimo, a nie dzięki temu wójtowi.
Pan tik tak 2018-04-04 23:18:05
Panie Dyda tym razem ogłoszenie tej bajeczki nie skończy się bez konsekwencji dla pana. Co tydzień będę Panu przypominał pod tym artykułem gdzie są postępy w realizacji. Pewnie trochę się tych komentarzy uzbiera.
Postęp prac 2018-04-04 10:04:45
No i co panie Dyda? Mijają prawie trzy tygodnie jak niby dostałeś dofinansowanie i jakoś postępu brak w realizacji tego projektu. Jedyne co potrafiłeś zrobić, to pochwalić się w internecie. Umowa na dofinansowanie nie podpisana, nie ma zgody Rady na kredyt, umowa kredytowa też nie zawarta, zmiany w budżecie i prognozie niewprowadzone, przetarg nieogłoszony, lokale najemcą niewypowiedziane. I tak już zostanie do wyborów! NIC NIE ZROBISZ !
Salomon 2018-03-31 16:27:32
Marek by się nie zdziwił gdyby okazało się że pisze osoba lub grupa osób. No porażająca dedukcja! A jest jakaś alternatywa, odnośnie identyfikacji piszących? Kto miałby pisać jak nie osoba lub osoby? Kosmici, roboty, a może zwierzęta? Natomiast poziom bytu wyznacza świadomość i wiem że Tobie trudno w to uwierzyć, że można wyrażać swoją opinie z perspektywy dobra wspólnego a nie partykularnego interesu.
Nie płacz 2018-03-31 10:51:12
Marek jest niepocieszony bo to On miał zawsze koncepcje, a teraz mu Dyda to pojęcie zabrał. Biedny chce chociaż zaistnieć w dyskusji. Dobrze Maruś, dobrze, piękny komentarz napisałeś, jestem z Ciebie dumny.
Oj Marek, Marek 2018-03-31 10:39:37
No widzisz Marek, jakiś kandydat na wójta ma takie wsparcie że na jego rzecz, zawzięcie piszą 40 komentarzy pod artykułem, a Dyda ma obrońcę w postaci tylko Twojej osoby. To dopiero upadek dla Dydy.
Do Marka 2018-03-31 10:29:10
Myśle, że jakby wójtem został taki cudotwórca jak pan to by było cudownie. To oczywiście ironia, żebyś Mareczku przypadkiem nie uwierzył. Natomiast konwencja komentowania informacji na tym forum zakłada umieszczanie pseudonimu, a nie nazwiska albo nr pesel. Rozumiem, że ta ułańska szarża - z zamieszczeniem komentarza bez logicznego sensu ale z podpisem, ma na celu przypodobanie się wójtowi. Wielka wartość z takiego mariażu nie wyniknie. Natomiast, uznanie dla kandydata na wójta, który ma takiego znajomego, który tak celnie i dosadnie komentuje poczynania Dydy. Merytoryczne otoczenie to ważny czynnik. Ty Marku powinieneś o tym wiedzieć najlepiej, szczególnie po ostatnich wyborach gdzie nie byłeś w stanie zebrać nawet dwóch kandydatów na radnych w swoim komitecie.
Marek Salamon 2018-03-31 09:21:29
,,anonimowo teraz ktoś znajomy bądź znajomi kogoś kto ma zamiar startować jedzie po wójcie Dydzie... I wcale bym się nie zdziwił gdyby większość komentarzy napisała jedna osoba bądź grupa osób... tyle w temacie... zawsze się znajdzie ktoś niezadowolony kto anonimowo będzie sączył jad nie mając pojęcia o realnych działaniach władzy... choćby wójtem został cudotwórca to przy naszej społeczności i tak będzie mu ciężko,,
Ktoś ma taką opinię , czy jest ona słuszna?
Stop dla koncepcji 2018-03-31 01:49:51
Panie wójcie Dyda życzę spokojnych świąt oraz głębokiej refleksji nad własnym postępowaniem.
Radical2 2018-03-30 23:34:28
Siedem miesięcy przed wyborami to można tylko bajki opowiadać, a nie podejmować realne działania.
Radical 2018-03-30 11:45:24
Żal wszystkich tych, którzy mają w sobie tak duży poziom naiwności, że wierzą w koncepcje pana wójta Dydy. Jak się teraz czyją Ci wszyscy, którzy w ostatniej kampanii dali wiarę te obietnice? Wstyd? Zażenowane? Niesmak? Pare osób, z perspektywy czasu, skomromiotowało się zupełnie. To taka kompromitacja na miarę budowy dyskontu pod Tylką.
Snap 2018-03-29 11:01:04
Wójcie Dyda w ostatniej kampanii mamiłeś ludzi wizją toporzyska teraz próbujesz rynkiem! Uważam to za niegodziwość. Mam nadzieję, że za te wszystkie bujdy wyborcy Cię rozliczą.
Jeden z dowodów 2018-03-29 10:36:42
Jakoś nie widzę żeby najemcy opuszczali lokale w ratuszu. To kolejne potwierdzenie tezy, że ta niby rewitalizacja to bajka na potrzeby kampanii.
Parole 2018-03-28 23:14:25
To że wójt Dyda przedstawi koncepcje, a redaktorka Dusik napisze o tym w tygodniku podhalańskim, to nie wystarczy żeby rzeczywiście rynek wypiękniał. Potrzebne są czyny, a nie tylko wieczne deklaracje.
Stracona szansa 2018-03-28 10:46:49
Realizacje tego projektu to byłaby wielka sprawa dla Krościenka. Szkoda że skończy się tylko na koncepcjach i planach. Ci wszyscy pracownicy urzędu gminy pod rządami Dydy to najwyżej potrafią realizować projekt w stylu dzień w bibliotece dla emeryta, a nie taką inwestycje.
Szkoda 2018-03-27 13:43:15
Panie wójcie trzymam kciuki za tą inwestycje ale szczerze nie wierzę że Pan będzie w stanie ją zrealizować
Fan twórczości 2018-03-26 11:21:24
Ja myślałem, że ulotka Pana Dydy sprzed 4 lat to apogeum Jego możliwości. A tymczasem bardzo miło mnie zaskoczył - tyle kolejnych wspaniałych bajek wymyślił przez tą kadencje. Ostatni rok ma wyjątkowo udany, chyba stworzył 10 cudownych koncepcji. Trochę szkoda, że nic innego nie robi, no ale artysta musi tworzyć, a nie zajmować się przyziemnymi sprawami. Mistrzu pracuj nad kolejnymi koncepcjami, naród czeka. Ulotka wyborcza w tym roku będzie miała pewnie 50 stron !!!!!!
Pięknie 2018-03-26 11:03:40
Szanowni Pańswto, lisek chytrusek z tego naszego wójta. Stefan Żeromski w Przedwiośniu miał szklane domy, a Jan Dyda ma szklane urzędy. Myśle sobie, że jakby tak zebrać te wszystkie plany, koncepcje, zamierzenia to by piękna baśń powstała. Już widzę okładkę: autor - Jan Janusz Koncepcja Dotacja Dyda, tytuł: JA i moje 30 dofinansowanych niedoszłych realizacji
Do FF 2018-03-25 22:16:00
Śmieszny jesteś, wszystkie rzeczy które wymieniłeś to prywatne inwestycje. Gmina, poza parkingiem, ale to akurat nie zasługa Dydy, nic nie zrobiła. Krościenko powinno być jak perełka ale nie ma szczęścia do władz. Poprzedni wójt był nieudolny a obecny to mitoman opowiadacz, tylko swoją kieszeń napełniają kasą o urząd traktują jak prywatny folwark, nie maja pojęcia o zadaniach gminy i roli samorządu w systemie podziału terytorialnego. Jakby wozon był postawiony na fotelu wójta to skutek byłby lepszy.
Tom 2018-03-25 22:02:00
Panie Wójcie, piękna inicjatywa, popieram, ale teraz się pan obudził, kiedy pan to wykonasz. Pan nawet funkcji czasu nie rozumiesz. Jest już kwiecień, kiedy i kto przygotuje wniosek kredytowy na wkład wlasny w inwestycje jak nikt w urzędzie o tym nie ma pojęcia o wniosek o dofinansowanie zajął panu 3 lata. Jesteś pan kompletnie niewiarygodny i niekompetentny. Tylko obiecujesz i robisz wszystko żeby załapać się na kolejną tym razem już 5 letnia kadencje żeby dalej być wójtem, brać pensje na swoje zbytki i nic nie robić dla gminy. Kiedy zostanie przygotowany, ogłuszony i rozstrzygnięty przetarg to już będą wybory, które chce pan wygrać na naiwności ludzi i obiecankach jak poprzednio ...
Vin 2018-03-25 21:46:38
Panie Duda kolejna koncepcja, odgrzewany kotlet, chodzisz pan od 4 lat i opowiadasz rożne dyrdymały. Przez 3,5 roku nic ześ pan zrobił, nie swoich sukcesów nie przypisuj sobie, a nagle takie uaktywnienie się. Za pół roku zrealizujesz to co obiecałaś w kampani? Te ścieżki, wyciągi, baseny, krainę mlekiem i miodem płynąca - nie realne!
FF 2018-03-25 20:46:39
Myjnie bezdotykową macie. Nie musicie jeździć do dolibogów. Dodam 2 mosty równoległe, 2 kościoły, 2 parki linowe, 3 sklepy wielkopowierzchniowe, sygnalizację świetlną, parking dla pobożnych, 2 dyrekcje opieki leśnej, 2 amfiteatry, komisariat Policji, Ośrodek Zdrowia, Pogotowie Ratunkowe, Straż Rybacką i Pożarną i Pocztę Polską z datownikiem Krościenka n/D na 2 gminy i miasto Szczawnica. Nie wszyscy gminy tak dobrze mają.
ja władza 2018-03-25 18:56:33
Znowu wam źle?! Za naszych rządów zrobiliśmy wam gondole, baseny, parkingi, ścieżki itp itd. Jeszcze tylko grzybki zostały, ale to i tak tylko z nudów, już ponad program wyborczy, który został w pełni zrealizowany. Turyści walą do nas 365 dni w roku. Jesteśmy Gminą bogatą. Tak, że możemy sobie teraz, poprawić nasze warunki bytowe, które są tragiczne. No bo miało być nas mniej, ale jest nas więcej. Za potrzebą musimy stać w kolejce. Z zabytku zrobimy szklane ściany i nawet będzie w Gminie pierwsza winda, a nasi przyszli wyborcy zyskają przez to dodatkową atrakcję, a i goście z miasta też się przejadą. Stać nas teraz sobie strzelić w kolano.
Do i 2018-03-25 17:47:57
A tam, kto by się spieszył. Najważniejsze że koncepcje przedstawiono i w tygodniku podhalańskim napisali że mają być grzyby. Sama realizacja już nieistotna. Trzeba by było ogłosić jakiś przetarg, znaleść pieniądze itp..... szkoda czasu, lepiej kolejną koncepcje wymyślać!
i 2018-03-25 15:24:31
Co z grzybami na każdej górce. Proboszcz zakazał, cy cuś.
Prawdziwy Janusz 2018-03-25 12:44:41
Wójt Jan Janusz przez 3 lata miał koncepcje, a teraz na wszystko ma dotacje. Kiedy wreszcie będzie miał realizacje?
Hudini 2018-03-25 12:24:43
Pan Wójt ciągle dostaje niby dotacje na inwestycje widmo.
Odpowiedz! 2018-03-25 12:14:30
Dyda twierdziłeś w czerwcu 2017 że dostałeś dotacje na ścieżkę. To gdzie jest ta ścieżka z tymi fontannami, boiskami? Co się stało z tą dotacją? Pewnie za rok takie same pytania będziemy zadawać odnoście ratusza i rynku.
Krótka pamięć 2018-03-25 11:38:06
Cytata z artykułu Pani Anety z 2017-06-30 21:23:55 na portalu Tygodnika Podhalańskiego (http://www.tygodnikpodhalanski.pl/n/40459):
Krościenko z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego otrzymało 800 tys. zł na rozbudowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Dunajca.
W kwietniu ubiegłego roku złożyliśmy wniosek , teraz otrzymaliśmy dotację ? mówił podczas sesji wójt Jan Dyda. Oprócz ścieżki powstaną nowe ławki, fontanna, stojaki rowerowe i boiska do badmintona. Realizację inwestycji zaplanowana została na lata 2017-2018.
To praktycznie identyczny tekst jak ten w tym artykule powyżej i efekt tez będzie identyczny tzn. NIC nie powstanie!
Do stara drewutnia 2018-03-24 23:42:52
A jakie ma znaczenie jak to wygląda skoro i tak nigdy nie powstanie? Dla mnie może narysować 30 piętrowy szklany wieżowiec doklejony do tego kina - BEZ różnicy, bo i tak nic nie wybudują.
Fajnie ale ..... 2018-03-24 23:16:13
Pomysł dobry zresztą jak większość pomysłów obecnego wójta. Szkoda tylko że Jego wszelkie działania kończą się zawsze tylko na pomysłach.
Fakt 2018-03-24 22:33:16
Panie wójcie Dyda, no to już bajka w artykule jest, to teraz czas na smutny FAKT w komentarzu. Otóż, sylwester pod względem liczby gości był słaby, ferie fatalne, a weekend majowy szykuje się mizerny. Tymczasem pańska wizja rozwoju Krościenka to remont urzędu, żeby urzędnicy mieli większy komfort. Dla wsparcia turystyki nie ma to większego znaczenie. Rewitalizacja płyty rynku, który wtedy może być miejscem wypoczynku dla turysty, jest istotna ale przychylam się do pozostałych komentarzy tzn. pańska wiarygodność jest znikoma i nic Pan nie zrealizuje! Tyle różnych koncepcji już Pan przedstawił w tej kadencji, bez żadnych realnych działań, że trudno w cokolwiek wierzyć. A już zupełna utrata mojego zaufania do pańskiej Osoby, nastąpiła gdy ogłoszono otrzymanie dofinansowania w kwocie ponad 800 tys. zł na promenadę Krościenka przy bulwarach Dunajca w stronę zerwanego mostu, realizowaną w latach 2017-2018 i zupełnie nic nie zrobiono. Czyżby powtórka z rozrywki? Znowu przedstawia pan koncepcje i wspiera to rzekomym pozyskaniem finansowania, a finał będzie identyczny. Fakt medialny i obietnica wyborcza zamieni się w niebyt realny tuż po wyborach. Cztery lata temu udało się wygrać panu wybory dzięki nierealnej koncepcji toporzyska, a teraz chce pan zapewnić sobie reelekcję nieralną koncepcją rewitalizacji ratusza i rynku. Jest Pan wójtem, który tylko opowiada BAJKI - to bardzo smutne.
Pamietam 2018-03-24 21:55:36
Pamiętam jak Dyda, jeszcze nie był wójtem tylko szefem GOPR-u i chodził po Krościenku z koncepcją goprówki. Takie same nosił rysunekczki jak te w tym artykule. Tyle tylko że wtedy chciał przejąć gminny teren, a teraz chce zapewnić sobie kolejną kadencję. Ile były warte tamte koncepcje (sprzed pięciu lat) to już wiadomo. Co prawda grunt udało mu się przekazać dla GOPR-u (jako wójt w tej kadencji) ale oczywiście o realnych działaniach w ogóle nie ma mowy! Lata mijają koncepcja jest tylko realizacji brak. Z tym ratuszem będzie analogicznie. Chodzi tylko o to żeby bajki ludziom wciskać przed wyborami.
stara drewutnia 2018-03-24 21:43:42
Powiem szczerze, że te przypicniki do ratusza to mi się nie podobają. Wyglądają jak pożydowska knajpa przy przystanku na Krośnicy. Dziś nieistniejąca. Czy nie można przedłużyć ciąg w stylu architektonicznym ratusza?
Apel 2018-03-24 17:15:40
Pani Aneto przez 4 lata zamieszcza Pani te koncepcje Dydy. A kiedy wreszcie zrobi pani wywiad z tym płodnym bajkopisarzem i spyta o konkrety do tych koncepcji. Pisała Pani o budowie promenady z boiskami i dofinansowaniu, które rzekomo gmina otrzymała na tą inwestycję. Czy teraz nie wypadałoby zapytać wójta: gdzie to dofinansowanie, gdzie ta promenada, gdzie boiska? Pisała Pani o uzdrowisku. Czy nie należy spytać wójta gdzie to uzdrowisko? Do jutra można wymieniać te artykuły opisujące plany, które nie uzyskały absolutnie żadnej realnej formy. Czas wreszcie do zweryfikować!
Pitia 2018-03-24 17:07:30
Panie Dyda, strzelił pan kulą w płot. To ciagle koncepcja z tej słynnej 30 pana bajek. Myślałem ze wymysli pan coś nowego - metro albo filharmonię. A ten rynek i ratusz tuż bajeczka sprzed 3 lat. Zresztą, jak niby gmina dostała dofinansowanie to dlaczego na ostatniej sesji nie głosowano stosownych zmian w budżecie i prognozie? BO TO SĄ BUJDY NA RESORACH! A teraz będą bajeczki o procedurach, uzgodnieniach, przetargach i tak wyborów, a po wyborach temat przestanie istnieć. To samo co z toporzyskiem, tylko wtedy samodzielnie pan wymyślał bajki, a teraz pomaga cały urząd, stad te rysuneczki.
To już nudne 2018-03-24 16:52:34
Panie wójcie, skąd pan zamierza pozyskać cztery milony złotych na wkład własny? A poza tym, to kiedy pan mówi prawdę - wtedy kiedy twierdzi pan że obniżanie zadłużenie bo jest to najważniejsze i dlatego nic nie inwestuje? Czy teraz jak pan sobie wymyślił nową bajkę o ratuszu i rynku za 8 mln zł? Notabene to już odgrzewany kotlet i oczywiście znowu same ogólniki. Kiedy niby ma nastąpić podpisanie umowy o dofinansowanie? ..... i cisza ...... bo to kojeny blef wójta a nie żadne realne wydarzenie. Tak samo zrobi rewitalizację rynku i ratusza z pieniędzy UE, jak wybudował promenadę wzdłuż bulwarów w stronę krasu z fonatannami i boiskami, na którą też podobno dostał dofinansownie i to chyba nawet twierdził że z tego samego programu!
Pytanie 2018-03-24 09:40:25
Fajne bajki ale jedno pytanie - gdzie będzie funkcjonował urząd gminy w trakcie niby tego remontu? U Dydy w domu..... Czy może wszyscy pójdą na roczny urlop? Wielkiej straty by nie było.
Cenom 2018-03-24 00:16:10
To już nie budujemy zdrojowej pętli spacerowej tylko rynek? A w przyszłym tygodniu jaką koncepcję będziemy oglądać? Albo nie, nagle wszystko będziemy budować jednocześnie - siedem miesięcy przed wyborami. W porę obudził się pan wójt, tylko kto panu w to uwierzy, po tych wszystkich opowieściach o gondolach i ścieżkach rowerowych, które już dawno miały być.
Już to widzę 2018-03-23 23:58:34
Pamiętacie zdjęcia wójta Dydy podczas rozpoczęcia prac budowlanych przy przystani kajakowej? Facet nie potrafił pomóc SKS żeby postawili małą budkę, a teraz będzie ratusz niby remontował.....
Konkrety a nie bujdy 2018-03-23 23:53:02
Wójcie Dyda, konkrety! Kiedy podpisujesz umowę na dofinansowanie? Jakie i skąd masz źródła pokrycia dla wkładu własnego? Na jakim etapie jest niezbędna dokumentacja, kiedy rozpoczynasz fizyczną realizacje inwestycji? Bo takie opowiadanie bajek i pokazywanie rysuneczków pół roku przed wyborami to żadne realne działanie tylko zwykła kampania przedwyborcza.
Nowy bajer 2018-03-23 23:36:27
Już widzę jak Dyda z tą skarbniczką tworzą montaż finansowy na ponad 4 mln zł. Ludzie szkoda się napalać bo ta wiadomość będzie lansowana do wyborów przez wójta, a po wyborach umrze śmiercią naturalną. Wójt Dyda zrozumiał, że na bajkach o toporzysku już nie pojedzie, to teraz wymyślił nowy farmazon.
Szkoda komentować 2018-03-23 23:05:45
A smok też będzie? Bo w każdej bajce jest. No mamy nową historyjkę do kampanii. Cztery lata temu była koncepcja gondoli a teraz będzie koncepcja rynku i ratusza. Oczywiście ewentualna realizacja tej inwestycji po wyborach, żeby można było swobodnie przez pół roku opowiadać bzdury, a potem zrezygnować z tego pomysłu pod byle pretekstem. Żałosne postępowanie.
Realista 2018-03-23 22:51:16
Wszystkich odsyłam do:

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/n/40459

No gdzie te fontanny, boiska i ścieżka? Miały być zrealizowane w 2017-2018. Nawet łopaty nie wbito, a też rzekomo Dyda dostał dofinansowanie. Wtedy jeszcze się na tą bajkę nabrałem, teraz już nie. Zmień Dyda taktykę bo tych wiecznych koncepcji i rzekomych dofinansowań już nie kupujemy. Ten news trzeba było zaprezentować 1 kwietnia.
Akurat 2018-03-23 22:29:25
Wójcie jestem dumny. Teraz czekam na koncepcje kosmodromu. W poziome opowiadania i rysowania bajek osiągnął pan perfekcję. Pamietam jak jeszcze wierzyłem w pana bajki i strasznie cieszyłem się z dofinansowania do ścieżki w stronę zerwanego mostu. Miały być budki handlowe, boiska wielofunkcyjne, ścieżka rowerowa i piesza. Całość projektu 3,2 mln, dofinansowanie ponad 800 tys. zł. I gdzie to jest?????? Z tym rynkiem ten sam numer się szykuje. Po wyborach w listopadzie okaże się ze NIC z tego nie będzie.
Śmiechu warte 2018-03-23 22:14:35
Bajeczki z rysunkami. Już czytałem o dofinansowaniu 800 tys. zł dla gminy na ścieżkę do Krasu z boiskami i cudami. Gdzie to dofinansowanie, gdzie te boiska? Bajek ciąg dalszy! Pierwszą koncepcję rynku Dyda prezentował 3 lata temu i gdzie ten rynek? Aha teraz wersja jest że do końca 2020. Szanowni Państwo zbliża się kampania więc jeszcze nas czeka prezentacja koncepcji gondoli i kilku pętli spacerowych. A tak naprawdę to wszystko bajki, teraz dodatkowe w wersji rysunkowej. Nie będzie żadnego rynku, ratusza ani gondoli. Będą tylko koncepcje i projekty.
2019-03-18 18:27 Ta góralska chałupa powstała w 1830 r. Teraz nabrała nowego blasku 2019-03-18 18:21 Policja ujawnia okoliczności sobotniego wypadku 2019-03-18 17:55 Zakopane w żółtych kamizelkach 2019-03-18 16:58 Rasizm za piątkę 3 2019-03-18 16:41 Wybory czas zacząć 2019-03-18 16:12 Pamiętaj, aby zapinać pasy. Policjanci w jeden dzień skontrolowali 111 pojazdów 1 2019-03-18 16:04 Podpalił, posiedzi 2019-03-18 15:57 Zakopiański teatr w Częstochowie 2019-03-18 15:53 Jechał na skuterze w parku narodowym w Gorcach. Strażnicy ukarali go mandatem 1 2019-03-18 15:44 Brytyjski escape room i moc atrakcji 2019-03-18 15:30 Prezydent Andrzej Duda na Forum Górskim w Zakopanem 1 2019-03-18 15:19 W Tatrach pada śnieg, ale w kolejnych dniach więcej słońca 2019-03-18 14:45 Ostatnia szansa na zapisy do IV edycji zawodów No Limit Kasprowy 2019-03-18 14:36 Pasjonaci drzew, lasów i ekologii! 3 2019-03-18 14:05 Kobieta sołtysem 1 2019-03-18 14:05 Krokusowy najazd na Chochołowską za dwa tygodnie? 4 2019-03-18 13:17 70 lat z Koziołkiem Matołkiem (WIDEO) 2019-03-18 12:59 Drogowcy zamknęli pas zakopianki w Nowym Targu 2019-03-18 12:12 Sąd aresztował nożownika z Zakopanego 2019-03-18 12:00 Będzie drogo 5 2019-03-18 11:17 Bieg Kolorowych Skarpetek w Zakopanem. Zmiana godziny startu 2019-03-18 11:15 Tony żwiru na chodnikach 7 2019-03-18 10:06 Noc w zawieszeniu 1 2019-03-18 08:01 Najlepsze szarlotki serwują w tatrzańskich schroniskach 2 2019-03-17 23:59 107. salon poezji w nowotarskim ratuszu (zdjęcia) 2019-03-17 22:30 Ratunek na gąsienicach 1 2019-03-17 22:12 Daniel Barłóg w domu Wielkiego Brata 1 2019-03-17 21:50 Drogowe piruety i podejrzana ucieczka 2 2019-03-17 21:25 Góralka z Orawy w Domu Big Brothera 9 2019-03-17 21:04 Czy te żabki trochę się nie pospieszyły z wiosenną miłością? 2019-03-17 20:30 Przerażeni śmietnikiem, posprzątali okolicę 4 2019-03-17 19:56 Sołtys Kościeliska w Łowiczu 6 2019-03-17 19:56 Nowy taras widokowy, stąd widać co widać 1 2019-03-17 19:00 Puchary Reksia rozdane (zdjęcia z dekoracji) 2019-03-17 18:20 Następcy Kowalczyk, Stocha i Małysza (galeria zdjęć) 2019-03-17 17:28 Dni otwarte u kadetów 2019-03-17 17:00 Pożegnanie z sortownią 2019-03-17 16:37 Zaręczyny w Chochołowskiej, wołanie o pomoc i nagroda 4 2019-03-17 16:30 Widoki ze Zdroju na Babią Górę i nie tylko 4 2019-03-17 16:00 Samotnie przez Ziemię Świętą 2 2019-03-17 15:30 Zagrożenie na Równi Krupowej 2 2019-03-17 15:00 Dla mamy i maluszka 2 2019-03-17 14:30 Uwaga, nadchodzi czas krokusa 4 2019-03-17 14:00 Dzień Świętego Patryka 1 2019-03-17 13:40 Na Hali Ornak i and Stawem Smreczyńskim (WIDEO) 2019-03-17 13:00 Królowie parkowania pod kościołem 19 2019-03-17 11:54 Lawina nad Morskim Okiem 2019-03-17 11:38 Nowotarski „Ekonomik” w Berlinie 1 2019-03-17 10:50 Pustki w Dolinie Kościeliskiej 3 2019-03-17 10:27 Akcja ratunkowa w Tatrach
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Dołącz do nas - facebook
Dołącz do nas - twitter