Polecamy
Wybory 2018. Pokaż się i zaprazentuj swój program na łamach Tygodnika Podhalańskiego (21.000 egz.), na najpopularniejszej stronie w naszym regionie www.24tp.pl (ponad 3 mln odslon) i na facebooku (ponad 80 tyś. polubień). Czekamy tel. 18 2000 000

Reklama

2018-03-29 12:32:25

Zakopane

Rekordowa kara dla szpitala

Reklama
Reklama

Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył na Szpital Powiatowy w Zakopanem karę ponad 1,1 mln zł.

Reklama

Kontrola w 2017 r. przeorała prawie cały szpital. Pod lupę wzięto poszczególne oddziały szpitalne, a także nocną oraz świąteczną opiekę zdrowotną. Badano realizację świadczeń w szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR), chirurgii ogólnej, kardiologii, ortopedii, urologii, neonatologii. 

- Przedmiotem kontroli były m.in. kwalifikacje personelu, wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną, zapewnienie realizacji wymaganych badań diagnostycznych - wymienia Aleksandra Kwiecień. - Praktycznie w każdym kontrolowanym zakresie zostały stwierdzone nieprawidłowości. Regina Tokarz nie ma sobie nic do zarzucenia. 

NFZ w Małopolsce w 2017 roku karał finansowo także inne placówki. Jednak w kilkudziesięciu przypadkach kary wynosiły od 500 do 77 tys. złotych. 

Więcej w aktualnym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego. 

rav

komentarz: 

W Zakopanem panuje powszechne przekonanie, że pani dyrektor generuje zyski kosztem poziomu lecznictwa. Czy możemy więc czuć się tam bezpieczni? Czy w szpitalu możemy liczyć na profesjonalny personel medyczny? Czy pracują tam doświadczeni lekarze? Co sądzicie o zakopiańskim szpitalu?   

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
rudy 102 2018-03-30 14:20:23
zgadzam się z komentarzem redakcyjnym w 100%, pani Tokarz nadaje sie bardziej na dyrektora banku,albo jakiejś upadającej firmy można powiedzieć że dobrze zna się na bilansowaniu, ale czy taki jest rzeczywiście główny cel w szpitalu??? , Dziwie się że tego nikt nie dostrzega, panowie Bąk z Dorulą i Zacharką są zadowoleni bo mają problem z głowy, ale popłyną razem z dyrektorką jeśli to będzie dalej tak działać pod względem medycznym
Trzybillboardy 2018-03-30 14:13:44
Strasznie przykra sprawa. Wykazywany zysk szpitala wynikający ze złej oszczędności to były niezrealizowane świadczenia dla ludzi chorych,niskie wynagrodzenia personelu średniego i niższego i za to dyrektor szpitala otrzymał nagrodę. Dobrze działający szpital w warunkach systemu opieki zdrowotnej który działa w Polsce nie może przynosić zysku, każda placówka, która w tym systemie wykazuje dochód powinna być wnikliwie kontrolowana.
Pamiętacie tę senę z ?Trzy billboardy za Ebbing Missouri??
Główna bohaterka filmu Mildred mówi o gangach w Los Angeles, nazywają się Crips i Bloods, mówi o prawie, które powstało w latach osiemdziesiątych, będzie zwalczać tych wszystkich cripsów i bloodsów, chodziło w nim o to, że jeżeli zostaniesz członkiem któregoś z tych garnków, a przecznicę dalej bez twojej wiedzy, jeden z tych cripsów czy boodsów zastrzeli lub zadzika kogoś, a ty mógłbyś nawet nic o tym nie wiedzieć, stać sobie na rogu ulicy zajmują się swoimi sprawami, ale w świetle tego prawa i tak jesteś winny. Samo dołączenie się do tych klipsów czy bluesów cię obarcza.
Trzy billboardy za Zakopanem; 1.jak to możliwe Panie Starosto....,2. Że publiczne pieniądze są marnowane....,3. I,że winny wciąż nie ponosi kary?
jeep 2018-03-30 14:07:56
Jakie nagrody ? Przecież wszędzie piszą, że Starostwo niebotycznie zadłużone, że na nic nie ma bo trzeba spłacać długi (a kto był skarbnikiem jak te długi powstawały?). To jak jest naprawdę - tak że milion dwieście tysięcy to jest " nic " bo to tylko 1,5 % budżetu szpitala, a na budowę chodnika i remont drogi w Bustryku choć zdarzają się potrącenia i to ostatnio było śmiertelne - nie ma.
mieszkaniec 2018-03-30 13:07:35
Tak czytam te wszystkie komentarze i zastanawiam się, skoro piszecie że to umieralnia, to na jakiej podstawie - macie dane statystyczne ile osób zmarło w danym roku???
Leżałam w Szpitalu w Krakowie i w Gdańsku, nasz szpital to luksus. Jedzenie jak w każdym szpitalu - koszmarne. W Gdańsku leżałam na starym łóżku, na zabieg wieźli mnie po dziurawym chodniku do drugiego budynku, mało z łóżka nie spadłam. Na śniadanie dostałam pół kromki chleba i jajko na twardo, obiad pseudo zupa i spagetti które było jedną wielką sklejoną kulą. W ciągu dnia nie widziałam żadnej pielęgniarki, a o rozmowie z lekarzem prowadzącym mogłam pomarzyć.
Lekarzy brakuje wszędzie, w każdym szpitalu są braki, wystarczy poczytać trochę w "normalnej" prasie!

Dokumentację medyczną prowadzą lekarze, świadczenia jakie miał wykonane pacjent, to raczej też decyduje lekarz. Więc dziwi mnie że wszyscy tak narzekają na dyrektor szpitala. To nie jest firma 5 czy 10 osobowa.

Łatwo jest oceniać innych, wszyscy tacy mądrzy, a kto z Was ma pojęcie o tym jak funkcjonuje szpital. Poczytajcie ludzie trochę ustaw, rozporządzeń. Jakie są wymogi, realizowane świadczenia, jak lekarze muszą uważać które świadczenie z jakim rozliczyć, do jakiej grupy podporządkować?

Z poniższych komentarzy jedyne co wywnioskowałam to, to że zawiść ludzka nie zna granic. a może zazdrość?

Proponuję co niektórym, może niech wezmą w swoje ręce szpital i porządzą skoro są takimi znawcami. Zobaczymy jak długo pociągnie.

Szkoda, że redakcja tygodnika pisze tylko o tym co złe, bo przecież tego co dobre się nie pamięta. Grunt to po trupach do celu - czyli do rozgłosu i sprzedaży jak największej liczby "gazet", bo przecież pozytywnych informacji nikt nie będzie czytał.

Szanowny Panie redaktorze dlaczego nie opisaliście całej historii szpitala i w nim rządzących z poprzednich lat. Może warto porównać jak było i jak jest!

Ja pamiętam bo leżałam, nie było nic!!!
Podatnik 2018-03-30 09:59:19
"DOJNA ZMIANA" nie ma czasu na szpitale gdyż zawzięcie doi bo zostało pół roku do wyborów. Zacharko Bąk i Dorula nie leczą się w zakopiańskiej umieralni na Kamieńcu toteż mają to gdzieś.
maja 2018-03-29 22:53:00
zadzwońcie do Sławomira i reszty-ciekawe ilu było przyjętych po tym jego debilnym sylwestrze - pewnie wystarczy ,by pokryć koszty ....
Sai 2018-03-29 22:19:16
Lepiej byc zdrowym jak chcemy sie leczyc w polskich szpitalach no i miec cierpliwosc bo kolejki sa długie.Caly ten system sie chwiej i jest popsut od samej gory po samo dno.
POZDRAWIAM bo musimy byc zdrowi .
jack123 2018-03-29 21:07:52
W końcu coś się dzieje. Od dawna wiadome że w lecznicy dla zwierząt panują lepsze warunki. wyniki kontroli są prawdziwe wszystko kosztem pacjentów bo nawet swój papier toaletowy muszą mieć a nie wspominając o płaceniu za TV. a juz nie mówiąc o jedzieniu które jest doworzone nie wiadomo skąd w więzieniu dostają lepsze jedzienie niż w tym pseudo szpitalu gdzie chcą cie na siłę na 3 dni połozyc żeby dostać kase z NFZ. tak to faktycznie wygląda,
pani dyr. T zrobiła sobie maszynkę do robienia pieniędzy więc kare powinna z własnej kieszeni ponieść i to by może coś urzedasów nauczyło.
na razie zdrowy 2018-03-29 20:53:41
Kara 1,1 mln dla spitala to poważna i spektakularna klęska Bąka i Zacharki. Ich polityka nieróbstwa przynosi efekty. Niestety nie wróci to życia mojemu sąsiadowi Misztalowi, który zmarł przed sylwestrem. Gdyby nie trafił do tego szpitala to dalej by żył bo był w dobrej formie. Rozmawiałem z jego żoną, trafił na niekompetentnych i aroganckich gnojków, którzy wykonali zabieg w jego stanie zabroniony. Po tym szybko zmarł, ale szpital zarobił na niewskazanym zabiegu. Misztalowa zamierza wytoczyć proces. Obyśmy Zakopiańczycy zdrowi byli a tego szpitala unikać jak ognia.
abc 2018-03-29 20:23:55
Kolejna odsłona układu zakopiańskiego. Kiedy wezmą się za TPN. Niedługo po przyrodzie tatrzańskiej zostaną tylko edukacyjne centra i makiety. Wszystko inne zostanie zadeptane lub zjedzone przez korniki. Panie Starosto Bąk idź Pan precz. Kogo Pan w tym mieście kryje!
M..M 2018-03-29 20:21:11
...szkoda, że nikt nie pamięta jak było, gdy kilkanaście lat temu Szpital był ruiną, stary sprzęt, obskurne ściany...i kolosalne długi. Zawiść ludzka nie zna granic.

Podobno górale, to naród bardzo wierzący i katolicki ...żal serce ściska czytając ten artykuł i co niektóre komentarze.
Nic dodać nic ująć, charakter autorów mówi sam za siebie.

Szanujcie ludzie co macie...a Panią Dyrektor podziwiam za to jak zarządza tym szpitalem

...a tak przed Świętami Wielkanocnymi dodam tylko drodzy czytelnicy tygodnika "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem?
s.. n 2018-03-29 18:45:52
organem nadzorujacym jest sarostwo, czasy sie zmieniaja a pani dalej w komisji ha ha ha, starosta nie widzi problemu to nie pierwsze kontrowersjie wokol szpitala i nie pierwsza kara dla szpitala, a najlepsze tlumaczenie samej zainteresowanej, jak zykle o niczym nie wiedziala i wszyscy w NFZ uwzieli sie na nia, to po co tam jest i jeszcze przyznaje sobie nagrody,, parasolik,,
andrzej 2018-03-29 18:27:51
Chora ta nasza lokalna sł?żba zdrowia ,lekarze to państwo w państwie,szkoda tylko tych pielęgniarek .
ziutek 2018-03-29 15:39:03
JA tam jestem zadowolony [trzy poważne zabiegi czuję się bardzo dobrze ] DZIĘKI
majka_14 2018-03-29 14:50:52
Kara powinna dotknąć władze szpitala, a nie sam szpital
jeep 2018-03-29 14:18:27
Jest już "gaździna Zakopanego", jest podobno "królowa Zakopanego" być może jest "caryca Zakopanego" ?
kiwi 2018-03-29 14:12:45
Dla mnie osobiście porażka - zero diagnostyki, byle odhaczyc następnego pacjenta i podnieść statystyki przyjęć. To nie jest opieka nad chorym :(
adam 2018-03-29 14:08:07
Straszne,ale tak samo jest w przychodniach zdrowia.Żeby otrzymać skierowanie na podstawowe badania to graniczy z cudem.
jan 2018-03-29 14:03:31
Nie życzę nikomu,żeby się tam znalazł kto nie ma znajomości !
Horror ,niech ujrzy to w końcu światło dzienne . Znieczulica
goral59 2018-03-29 13:45:41
Ja się tylko modlę żeby w razie choroby nie trafic tam :(
do zako 2018-03-29 13:45:05
Potwierdzam
Niech tygodnik napisze ile SOR wygenerował zysku w 2017 roku podpowiem- jest rozliczny na podstawie ryczałtu jak myślicie czyim kosztem?
zako 2018-03-29 12:39:28
Nie od dziś wiadomo, że to jest umieralnia.
 • PRACA | dam
  Karczma Giewont w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza/kucharkę i pomoc kuchenną. Praca stała. tel 660087077
  Tel.: 664498283
 • PRACA | dam
  Hotel *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza śniadaniowego/ kucharza zmianowego/ kelnerkę
  Tel.: 506093576
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.p
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam KROWY i MASZYNY ROLNICZE.
  Tel.: 698000998
 • PRACA | dam
  Firma MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kategoria C E
  Tel.: 602107107
  E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię konserwatora do hotelu
  Tel.: 182063362
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmiemy monterów instalacji sanitarnych do pracy w rejonie Podhala.
  Tel.: 505193217
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kucharza lub kucharkę. Praca stała
  Tel.: 601497350
  E-mail: topor@toporow.pl
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  Willa SILENE w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KELNERA lub KELNERKĘ. Praca stała lub tylko na weekendy.
  Tel.: 605229259
 • PRACA | dam
  Poszukuję krawca/krawcowej do szycia kurtek skórzanych Nowy Targ ,praca stała .Możliwość szycia w domu Nowy Targ lub okolice.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Piotr
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ekspedientkę do sklepu spożywczego w Nowym Targu .Praca stała na pełny etat,umowa o pracę.
  Tel.: 500289160
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Gabriela
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Karczma Rusnakówka w Spytkowicach zatrudni KUCHARZA, KELNERA/KĘ. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Chochołowskie termy sp. z o.o zatrudnią osoby do pracy na stanowiska: barman, kelner, kucharz, pomoc kuchenna, cukiernik Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swoich aplikacji* (CV) z podaniem nazwy stanowiska w tytule maila na adres:rekrutacja@chocholowskietermy.pl lub dostarczenie do siedziby firmy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. * Nie zapominamy o zapisie: ?Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) .?
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ POMOCY DO DWÓJKI STARSZYCH OSÓB - ZAKOPANE - WARUNKI DO UZGODNIENIA -
  Tel.: 506 214 798.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.2, bezwypadkowy, serwisowany, 41.000 km, 6-letni, szary, 1-właściciel, idealny -
  Tel.: 18 20 614 22.
 • PRACA | dam
  Karczma pod Gontem w Zakopanem zatrudni PIZZERA, KELNERA/-KE I KIEROWCĘ, praca stała. 500 740 479, 506 099 671
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do produkcji oraz montażu altan, domków i domów drewnianych. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię krawcową do sklepu regionalnego "Parzynicka" w Nowym Targu. Praca z umową na pełny etat. Tel.721094585.
  Tel.: 535195477
  E-mail: parzynicka@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię OWCE z kolczykami.
  Tel.: 888613332
  E-mail: gilkazik@o2.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ i SPRZĄTANIA POKOI W PENSJONACIE W ZAKOPANEM. Możliwość zakwaterowania. 601 310 387
 • PRACA | dam
  Przyjmę budowlańców na budowę w Rabce i Zakopanym. Umowa o prace, wysokie zarobki.
  Tel.: 609075091
  E-mail: GB.ANDRZEJZAJAC@INTERIA.PL
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  RATOWNIK WODNY- Aqua Park poszukiwany więcej informacji pod nr. tel.
  Tel.: 601406956
  Inne: Maciej
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** poszukuje pracowników na stanowisko Recepcjonistka / Recepcjonista, Kucharka/Kucharz, Portier. CV proszę przesyłać na adres: ksiegowosc@projinwest.pl, tel. 608088017
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM KAWALERKI ZA ROZSĄDNĄ CENĘ. 695 418 268
 • PRACA | dam
  Pomoc Kuchenna (zmywak, obierak)- Bukowina Tatrzańska. Praca stała co 2 dzień.
  Tel.: 510213878
 • NAUKA
  ZAOCZNE LICEUM DLA DOROSŁYCH W ZAKOPANEM, ul. Nowotarska 42. Tel. 182012410, 603890169,
  WWW: www.sei.edu.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Witam. Jestem zainteresowany kupnem działki budowlanej w pow tatrzańskim lub nowotarskim. Do kwoty 90 000 zł Kontakt mail
  E-mail: sllavack@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam agregat chemiczny Multimatic wkład 50kg cena 38tys brutto
  Tel.: 601504522
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-09-24 20:01 Koniec sezonu pod Giewontem. Zamknięte stragany 2018-09-24 19:16 Zaśnieżony Giewont odsłonił się na kilka minut 2018-09-24 18:16 29- latek kandydatem na burmistrza Szczawnicy 1 2018-09-24 17:09 Rockowa profilaktyka z przestrogą w tle 2018-09-24 15:32 Na razie grad, we wtorek śnieg? 2018-09-24 14:25 Strażnicy graniczni biegną "Wokół Niepodległej". Będą utrudnienia w ruchu 1 2018-09-24 14:03 Rudy piesek z czerwoną obrożą czeka na pana 2018-09-24 13:32 Prawie 4 promile alkoholu w organizmie a ten jedzie 1 2018-09-24 12:50 Podróże kształcą - podróże łączą 2018-09-24 12:33 Śnieg pada coraz niżej 2018-09-24 11:27 Groźne dachowanie w Ochotnicy Górnej 2018-09-24 11:17 Traktorzysta z promilem 2018-09-24 10:24 Dziecko uderzone zerwanymi linkami energetycznymi 1 2018-09-24 10:23 PSL idzie do miasta 2018-09-24 09:27 Na Łomnicy wiało 172 km na godz. Kilka interwencji strażaków pod Giewontem 2018-09-24 08:01 Wiersze dla poety 2018-09-23 22:25 W Zakopanem i Tatrach już mocno wieje. Prognozy mówią o 180 km na godz. 2 2018-09-23 20:18 Karaś powalczy z Dorulą 32 2018-09-23 20:04 Taka jazda tylko dla twardzieli 1 2018-09-23 19:22 Pierwszy dzień jesieni grzybiarze nie próżnują 2018-09-23 19:09 Uwaga na silny wiatr 2018-09-23 18:30 Polityka wkracza w szkolne progi? 15 2018-09-23 18:06 Dla niektórych wakacje właśnie się zaczęły 2 2018-09-23 16:50 Zdewastowali pomnik Ognia 20 2018-09-23 16:16 Na straganie zaskoczenie - paragon? Jaki paragon? 12 2018-09-23 15:06 Unijne pieniądze dla przedsiębiorczych i poszukujących pracy 2018-09-23 14:30 #StartUP Małopolska szansą dla młodych przedsiębiorców 2018-09-23 14:00 Przez żołądek do Ochotnicy 2018-09-23 12:04 Broad Peak w Zakopanem 2018-09-23 10:50 Bułat Okudżawa w Kmicicu 1 2018-09-23 10:00 Oscypki są wszędzie, czasem inaczej się tylko nazywają 10 2018-09-23 09:09 Szachowi mistrzowie 2018-09-23 08:33 X Puchar Solidarności w Skokach Narciarskich (zdjęcia) 1 2018-09-23 08:03 Pozytywni wandale 2 2018-09-22 21:04 Rozjeżdżają Bachledzki Wierch 13 2018-09-22 20:40 Jeszcze o Muzyce na Szczytach 2018-09-22 20:02 Strefa innowacyjna w europejskiej skali 2018-09-22 19:45 Plac przy dawnym dworcu PKS w Szczawnicy sprzedany 1 2018-09-22 19:11 Muzyczna szkoła już otwarta 1 2018-09-22 19:02 Liczy się Każdy Oddech 1 2018-09-22 18:45 Biją się w Zakopanem 2018-09-22 18:02 Narodowy sylwester 32 2018-09-22 17:01 Prawie zima na Kasprowym Wierchu 2018-09-22 16:35 Narzędzia lepiej wozić ze sobą 8 2018-09-22 15:09 Handicap z deszczem i sportowymi emocjami 2018-09-22 15:06 Debaty przedwyborcze Tygodnika Podhalańskiego i Podhala24 2 2018-09-22 14:38 Goprowcy z nowym skuterem śnieżnym 2018-09-22 13:36 Wypadek w Sołtysiej Dolinie (galeria zdjęć) 2018-09-22 12:41 Wypadek na zakopiance 2018-09-22 12:19 W Tatrach pada śnieg 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-09-24 20:04 1. Ale to są merytoryczne mizeroty !!!!! Ten co jest znany z tego, że co 4 lata kandyduje z innego komietu (akurat teraz z tej młodej żenady) ledwo skleci 3 zadania komentarza i pisząc to zrobi niezliczoną ilość błędów stylistycznych, gramatycznych i ortograficznych. Panie analfabeto DLATEGO pisze się razem !!!!!!!!!!!! A ta ostatnia niemota kandyduje na STANOWISKO radnego. To funkcja a nie stanowisko!!!! 2018-09-24 19:55 2. Przepiękne !!!! Gratulacje . 2018-09-24 19:48 3. Wiodąca siła Narodu ma w Szczawnicy kandydata na burmistrza. 2018-09-24 19:39 4. Do @Do wstyd. To nie jest koncert życzeń. 2018-09-24 19:19 5. Na tą panią w czarnej skórze to głosowałbym ;) 2018-09-24 19:14 6. Czy Pan Donatpwicz nalezał do PO? 2018-09-24 19:11 7. Szukajcie wśród tych szumowin spod sądu i im POdobnych. A pan prezydent wszystkich Polaków powinien ogłosić tydzień nauki POprawnej pisowni dla pogrążonego w < BULU> pseudoprezydenta żadnego Polaka 2018-09-24 18:28 8. Powinni biegnąć i to dosłownie granicą państwa i nie drogami.Nie to niech od razu wsadzą ich do aut i niech jadą a nie blokują drogi zwykłym obywatelom swoimi pseudo patriotycznymi pokazówkami 2018-09-24 18:19 9. O czym tu gadamy??? Kuraś po wojnie był UB kiem i pomnik powinien zniknąć w myśl ustawy o dekomunizacji.Poza tym nie był żadnym bohaterem lecz zwykłym partyzantem który grabił i mordował a zwalanie że to nie on lecz jego ludzie jest żałosne bo to on był dowódcą tej bandy... 2018-09-24 17:15 10. Czarny koń, Tadeusz Topolski przedstawił zdjęcia swoich radnych w płatnym artykule na konkurencyjnej dla tygodnika stronce. Same twarze i numery okręgów, a gdzie program i pomysły, czyżby samo nazwiska lidera zapewni im zwycięstwo?? To by się musiał ten lider Dyda nazywać, a od reszty wymagamy jednak trochę więcej.. Słabo póki co ale brawo za odwagę, hejtu może dużego nie być bo skoro nikt nic o sobie nie pisze to i o co się czepiac. Oj Pan Topolski zamieszał znowu zamieszał, wynik dalej nie rozstrzygnięty ze wskazaniem na obecnego wójta.
2018-09-20 23:43 1. ciekawe ile z tych ludzi gór wyszło uczciwie "na piechtę" a na ile było to spotkanie "ludzi samochodów terenowych" w górach 2018-09-14 06:54 2. Ok. Jest popyt jest podaż. Dlaczego jesr zdziwienie. Normalka jak w każdym miejscu gdzie są turyści 2018-09-12 18:01 3. Zebztebie! Dobrze, że piszą o chińskiej tandecie, bo po pierwsze przez nią coraz mniej widać prawdziwą kulturę Podhala, do tego, to bardzo źle dla środowiska jeżeli aż stamtąd przychodzi to wszystko... Z całym tym krupówkowym syfem to miasto straciło swój niepowtarzalny klimat. 2018-09-10 15:34 4. A gdzie jest gwiazdor z pod K2?? 2018-09-06 13:09 5. Pyzdra, jedz lepiej dalej miodek z chin z pestycydami w ogromnych dawkach. Ja chcąc kupić miód jadę do pszczelarza na wieś położoną nieopodal zakopanego i mogę się smakować pysznym, zdrowym i naturalnym miodem z ekologicznego miejsca! Pozdrawiam! 2018-09-05 19:28 6. zawiodłam się na Zakopanem, same chińskie duperele, nic do kupienia typowo z Podhala, zadnych ręcznych wyrobów, nic nie kupiłam, 2018-09-01 13:06 7. Dodam, że miód kupiony pod Gubałówką z pasieki w Bukowinie T. nie dorównuje miodom z poza UE i Chin. Widać, że naród góralski jest wierzący i wszystko chrzci. 2018-08-31 11:38 8. Nie wszystko pochodzi z chin,wyroby drewniane,kapcie i wyroby skórzane pochodzą z Polski od lokalnych wytwórców! ! !Kule itp pochodzą z chin ale kupowane są od hurtownika który zamawia to w chinach i nie da się kupić innych...jest kilka sklepów które oferują hand made,folk & love itd. 2018-08-30 19:55 9. Owszem, jest sporo produktów ''Made in China'' ale jak zwykle rzetelności w sprawdzeniu co z danych zdjęć jest chino-pochodne brak. Może zamiast opisywać ile jest badziewia napiszecie ile jest regionalnych produktów, nawet w Zakopanem są ludzie którzy przykładają się do wykonywania różnego rodzaju pamiątek . No chyba że to idzie metodą ''antyreklama to zawsze jakaś tam reklama .... 2018-08-29 19:41 10. Ja widziałem figurkę świecącą w ciemności (fosforyzującą) Tyrannosaurus Rex stojącą na kawałku skały z napisem "Zakopane". Nie wiem czy była kupiona w Zakopanem ale zrobiło to mi dzień weselszym.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka