Reklama

2018-03-29 12:32:25

Zakopane

Rekordowa kara dla szpitala

Reklama
Reklama

Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył na Szpital Powiatowy w Zakopanem karę ponad 1,1 mln zł.

Reklama

Kontrola w 2017 r. przeorała prawie cały szpital. Pod lupę wzięto poszczególne oddziały szpitalne, a także nocną oraz świąteczną opiekę zdrowotną. Badano realizację świadczeń w szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR), chirurgii ogólnej, kardiologii, ortopedii, urologii, neonatologii. 

- Przedmiotem kontroli były m.in. kwalifikacje personelu, wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną, zapewnienie realizacji wymaganych badań diagnostycznych - wymienia Aleksandra Kwiecień. - Praktycznie w każdym kontrolowanym zakresie zostały stwierdzone nieprawidłowości. Regina Tokarz nie ma sobie nic do zarzucenia. 

NFZ w Małopolsce w 2017 roku karał finansowo także inne placówki. Jednak w kilkudziesięciu przypadkach kary wynosiły od 500 do 77 tys. złotych. 

Więcej w aktualnym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego. 

rav

komentarz: 

W Zakopanem panuje powszechne przekonanie, że pani dyrektor generuje zyski kosztem poziomu lecznictwa. Czy możemy więc czuć się tam bezpieczni? Czy w szpitalu możemy liczyć na profesjonalny personel medyczny? Czy pracują tam doświadczeni lekarze? Co sądzicie o zakopiańskim szpitalu?   

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
rudy 102 2018-03-30 14:20:23
zgadzam się z komentarzem redakcyjnym w 100%, pani Tokarz nadaje sie bardziej na dyrektora banku,albo jakiejś upadającej firmy można powiedzieć że dobrze zna się na bilansowaniu, ale czy taki jest rzeczywiście główny cel w szpitalu??? , Dziwie się że tego nikt nie dostrzega, panowie Bąk z Dorulą i Zacharką są zadowoleni bo mają problem z głowy, ale popłyną razem z dyrektorką jeśli to będzie dalej tak działać pod względem medycznym
Trzybillboardy 2018-03-30 14:13:44
Strasznie przykra sprawa. Wykazywany zysk szpitala wynikający ze złej oszczędności to były niezrealizowane świadczenia dla ludzi chorych,niskie wynagrodzenia personelu średniego i niższego i za to dyrektor szpitala otrzymał nagrodę. Dobrze działający szpital w warunkach systemu opieki zdrowotnej który działa w Polsce nie może przynosić zysku, każda placówka, która w tym systemie wykazuje dochód powinna być wnikliwie kontrolowana.
Pamiętacie tę senę z ?Trzy billboardy za Ebbing Missouri??
Główna bohaterka filmu Mildred mówi o gangach w Los Angeles, nazywają się Crips i Bloods, mówi o prawie, które powstało w latach osiemdziesiątych, będzie zwalczać tych wszystkich cripsów i bloodsów, chodziło w nim o to, że jeżeli zostaniesz członkiem któregoś z tych garnków, a przecznicę dalej bez twojej wiedzy, jeden z tych cripsów czy boodsów zastrzeli lub zadzika kogoś, a ty mógłbyś nawet nic o tym nie wiedzieć, stać sobie na rogu ulicy zajmują się swoimi sprawami, ale w świetle tego prawa i tak jesteś winny. Samo dołączenie się do tych klipsów czy bluesów cię obarcza.
Trzy billboardy za Zakopanem; 1.jak to możliwe Panie Starosto....,2. Że publiczne pieniądze są marnowane....,3. I,że winny wciąż nie ponosi kary?
jeep 2018-03-30 14:07:56
Jakie nagrody ? Przecież wszędzie piszą, że Starostwo niebotycznie zadłużone, że na nic nie ma bo trzeba spłacać długi (a kto był skarbnikiem jak te długi powstawały?). To jak jest naprawdę - tak że milion dwieście tysięcy to jest " nic " bo to tylko 1,5 % budżetu szpitala, a na budowę chodnika i remont drogi w Bustryku choć zdarzają się potrącenia i to ostatnio było śmiertelne - nie ma.
mieszkaniec 2018-03-30 13:07:35
Tak czytam te wszystkie komentarze i zastanawiam się, skoro piszecie że to umieralnia, to na jakiej podstawie - macie dane statystyczne ile osób zmarło w danym roku???
Leżałam w Szpitalu w Krakowie i w Gdańsku, nasz szpital to luksus. Jedzenie jak w każdym szpitalu - koszmarne. W Gdańsku leżałam na starym łóżku, na zabieg wieźli mnie po dziurawym chodniku do drugiego budynku, mało z łóżka nie spadłam. Na śniadanie dostałam pół kromki chleba i jajko na twardo, obiad pseudo zupa i spagetti które było jedną wielką sklejoną kulą. W ciągu dnia nie widziałam żadnej pielęgniarki, a o rozmowie z lekarzem prowadzącym mogłam pomarzyć.
Lekarzy brakuje wszędzie, w każdym szpitalu są braki, wystarczy poczytać trochę w "normalnej" prasie!

Dokumentację medyczną prowadzą lekarze, świadczenia jakie miał wykonane pacjent, to raczej też decyduje lekarz. Więc dziwi mnie że wszyscy tak narzekają na dyrektor szpitala. To nie jest firma 5 czy 10 osobowa.

Łatwo jest oceniać innych, wszyscy tacy mądrzy, a kto z Was ma pojęcie o tym jak funkcjonuje szpital. Poczytajcie ludzie trochę ustaw, rozporządzeń. Jakie są wymogi, realizowane świadczenia, jak lekarze muszą uważać które świadczenie z jakim rozliczyć, do jakiej grupy podporządkować?

Z poniższych komentarzy jedyne co wywnioskowałam to, to że zawiść ludzka nie zna granic. a może zazdrość?

Proponuję co niektórym, może niech wezmą w swoje ręce szpital i porządzą skoro są takimi znawcami. Zobaczymy jak długo pociągnie.

Szkoda, że redakcja tygodnika pisze tylko o tym co złe, bo przecież tego co dobre się nie pamięta. Grunt to po trupach do celu - czyli do rozgłosu i sprzedaży jak największej liczby "gazet", bo przecież pozytywnych informacji nikt nie będzie czytał.

Szanowny Panie redaktorze dlaczego nie opisaliście całej historii szpitala i w nim rządzących z poprzednich lat. Może warto porównać jak było i jak jest!

Ja pamiętam bo leżałam, nie było nic!!!
Podatnik 2018-03-30 09:59:19
"DOJNA ZMIANA" nie ma czasu na szpitale gdyż zawzięcie doi bo zostało pół roku do wyborów. Zacharko Bąk i Dorula nie leczą się w zakopiańskiej umieralni na Kamieńcu toteż mają to gdzieś.
maja 2018-03-29 22:53:00
zadzwońcie do Sławomira i reszty-ciekawe ilu było przyjętych po tym jego debilnym sylwestrze - pewnie wystarczy ,by pokryć koszty ....
Sai 2018-03-29 22:19:16
Lepiej byc zdrowym jak chcemy sie leczyc w polskich szpitalach no i miec cierpliwosc bo kolejki sa długie.Caly ten system sie chwiej i jest popsut od samej gory po samo dno.
POZDRAWIAM bo musimy byc zdrowi .
jack123 2018-03-29 21:07:52
W końcu coś się dzieje. Od dawna wiadome że w lecznicy dla zwierząt panują lepsze warunki. wyniki kontroli są prawdziwe wszystko kosztem pacjentów bo nawet swój papier toaletowy muszą mieć a nie wspominając o płaceniu za TV. a juz nie mówiąc o jedzieniu które jest doworzone nie wiadomo skąd w więzieniu dostają lepsze jedzienie niż w tym pseudo szpitalu gdzie chcą cie na siłę na 3 dni połozyc żeby dostać kase z NFZ. tak to faktycznie wygląda,
pani dyr. T zrobiła sobie maszynkę do robienia pieniędzy więc kare powinna z własnej kieszeni ponieść i to by może coś urzedasów nauczyło.
na razie zdrowy 2018-03-29 20:53:41
Kara 1,1 mln dla spitala to poważna i spektakularna klęska Bąka i Zacharki. Ich polityka nieróbstwa przynosi efekty. Niestety nie wróci to życia mojemu sąsiadowi Misztalowi, który zmarł przed sylwestrem. Gdyby nie trafił do tego szpitala to dalej by żył bo był w dobrej formie. Rozmawiałem z jego żoną, trafił na niekompetentnych i aroganckich gnojków, którzy wykonali zabieg w jego stanie zabroniony. Po tym szybko zmarł, ale szpital zarobił na niewskazanym zabiegu. Misztalowa zamierza wytoczyć proces. Obyśmy Zakopiańczycy zdrowi byli a tego szpitala unikać jak ognia.
abc 2018-03-29 20:23:55
Kolejna odsłona układu zakopiańskiego. Kiedy wezmą się za TPN. Niedługo po przyrodzie tatrzańskiej zostaną tylko edukacyjne centra i makiety. Wszystko inne zostanie zadeptane lub zjedzone przez korniki. Panie Starosto Bąk idź Pan precz. Kogo Pan w tym mieście kryje!
M..M 2018-03-29 20:21:11
...szkoda, że nikt nie pamięta jak było, gdy kilkanaście lat temu Szpital był ruiną, stary sprzęt, obskurne ściany...i kolosalne długi. Zawiść ludzka nie zna granic.

Podobno górale, to naród bardzo wierzący i katolicki ...żal serce ściska czytając ten artykuł i co niektóre komentarze.
Nic dodać nic ująć, charakter autorów mówi sam za siebie.

Szanujcie ludzie co macie...a Panią Dyrektor podziwiam za to jak zarządza tym szpitalem

...a tak przed Świętami Wielkanocnymi dodam tylko drodzy czytelnicy tygodnika "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem?
s.. n 2018-03-29 18:45:52
organem nadzorujacym jest sarostwo, czasy sie zmieniaja a pani dalej w komisji ha ha ha, starosta nie widzi problemu to nie pierwsze kontrowersjie wokol szpitala i nie pierwsza kara dla szpitala, a najlepsze tlumaczenie samej zainteresowanej, jak zykle o niczym nie wiedziala i wszyscy w NFZ uwzieli sie na nia, to po co tam jest i jeszcze przyznaje sobie nagrody,, parasolik,,
andrzej 2018-03-29 18:27:51
Chora ta nasza lokalna sł?żba zdrowia ,lekarze to państwo w państwie,szkoda tylko tych pielęgniarek .
ziutek 2018-03-29 15:39:03
JA tam jestem zadowolony [trzy poważne zabiegi czuję się bardzo dobrze ] DZIĘKI
majka_14 2018-03-29 14:50:52
Kara powinna dotknąć władze szpitala, a nie sam szpital
jeep 2018-03-29 14:18:27
Jest już "gaździna Zakopanego", jest podobno "królowa Zakopanego" być może jest "caryca Zakopanego" ?
kiwi 2018-03-29 14:12:45
Dla mnie osobiście porażka - zero diagnostyki, byle odhaczyc następnego pacjenta i podnieść statystyki przyjęć. To nie jest opieka nad chorym :(
adam 2018-03-29 14:08:07
Straszne,ale tak samo jest w przychodniach zdrowia.Żeby otrzymać skierowanie na podstawowe badania to graniczy z cudem.
jan 2018-03-29 14:03:31
Nie życzę nikomu,żeby się tam znalazł kto nie ma znajomości !
Horror ,niech ujrzy to w końcu światło dzienne . Znieczulica
goral59 2018-03-29 13:45:41
Ja się tylko modlę żeby w razie choroby nie trafic tam :(
do zako 2018-03-29 13:45:05
Potwierdzam
Niech tygodnik napisze ile SOR wygenerował zysku w 2017 roku podpowiem- jest rozliczny na podstawie ryczałtu jak myślicie czyim kosztem?
zako 2018-03-29 12:39:28
Nie od dziś wiadomo, że to jest umieralnia.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam działkę z widokiem w Bańskiej Wyżnej o powierzchni 1 h
  Tel.: 602236959
 • PRACA | dam
  Zakopiańskie TBS poszukuje pracownika na stanowisko administratora nieruchomościami. Wymagane wykształcenie techniczne lub ekonomiczne. Poszukujemy osoby kontaktowej, odpornej na stres, dobrze zorganizowanej i o wysokiej kulturze osobistej. firma@ztbs-zakopane.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy przy wylewkach maszynowych i posadzkach przemysłowych
  Tel.: 664427752
 • PRACA | dam
  Hotel Aquarion**** w Zakopanem, zarządzany przez sieć Dobry Hotel, poszukuje osób na stanowiska: recepcjonistka, recepcjonistka SPA, pokojowa, kelner/barman, animator czasu wolnego, kosmetolog. Prosimy o umieszczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  Tel.: 570 433 747
  E-mail: praca@hotelaquarion.pl
  WWW: www.dobryhotel.com
 • PRACA | dam
  Zatrudnię Ratownika Wodnego na basenie od maja w Zakopanem. Umowa Zlecenie/Umowa o pracę.
  Tel.: Tel.601 406 956
 • PRACA | dam
  Praca sezonowa dla kelnerki w Krościenku. Bardzo dobre warunki wynagrodzenia
  Tel.: 510278613
 • PRACA | dam
  KIEROWNIK ZMIANY W SKLEPIE SPORTOWYM - KRUPÓWKI - umowa o pracę - 605 147 470.
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA W SKLEPIE SPORTOWYM - KRUPÓWKI - umowa o pracę -
  Tel.: 605 147 470.
 • PRACA | dam
  Restauracja w Nowym Targu zatrudni KUCHARZA. Praca stała, na dobrych warunkach. 727 593 306.
 • PRACA | dam
  PRACA PRZY KOMPUTERZE/INWENTARYZACJA TOWARÓW Rabka ? Zdrój Zakres obowiązków: prowadzenie korespondencji e-mail, przeprowadzanie inwentaryzacji towarów, obsługa lottomatu i kasy fiskalnej. Więcej informacji pod nr tel.
  Tel.: 606 27 55 91
 • PRACA | dam
  STACJA PALIW BP W ZAKOPANEM (Droga na Bystre) zatrudni PRACOWNIKÓW Poszukujemy pracowników w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy. Oferujemy umowę o pracę, pełny pakiet socjalny, pakiet szkoleń. Kandydaci do pracy na stanowiska SPRZEDAWCY mogą składać swoje aplikacje bezpośrednio na stacji lub wypełniając formularz na stronie: www.dolaczdozespolubp.pl
 • PRACA | dam
  Mechanika samochodowego, lakiernika, blacharza praca na pełny etat od zaraz
  Tel.: 504230930
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę LOKAL 25 m z kuchnią i łazienką ul.harcerska cena 900 zł
  Tel.: 510361046
  E-mail: c87@tlen.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MOTOCYKL SUZUKI GZ 125 MARAUDER CHOPPER r.p.2003, przebieg 25900km, pojemność 125 ccm, niebieski metalik, chromy, stan idealny, cena 4800zł. 605 564 270
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO BIURA PROJEKTOWEGO KREŚLARZA z biegłą znajomością AutoCad", tel. 608581540
 • USŁUGI | inne
  Usługi transportowe dla biznesu oraz klientów indywidualnych KTT-Trans
  Tel.: 535822837
  E-mail: biuro@ktt-trans.pl
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane zatrudni pracowników budowlanych, kierownika budowy.
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODÓW za gotówkę każda marka oraz stan. Bez Opłat.
  Tel.: 512-700-770
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam Wille w centrum Zakopanego ul. Kasprusie. Powierzchnia 1000 m2 na działce 12 arowej. Widok na Tatry.
  Tel.: 515247140
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MIESZKANIE W NOWYM TARGU DO WYNAJĘCIA OD LIPCA, 36 METRÓW, BEZ BALKONU. Dwa pokoje z kuchnią. Umowa najmu okazjonalnego. Blisko przedszkole, szkoła, przychodnia, przystanek, sklepy. 602 218 067
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy osobę na recepcję. Zapewniamy umowę o pracę, satysfakcjonującą pensje, premie. Wymagane warunki: wysoka kultura osobista, język angielski na poziomie komunikatywnym, umiejętność pracy w zespole, znajomość obsługi komputera, dobra organizacja pracy, dyspozycyjność. Nie zapewniamy zakwaterowania.
  Tel.: 500536117
  E-mail: biuro@zakopianskidwor.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Malowanie i gładzie natryskowe i tradycyjne.
  Tel.: 519803838
  E-mail: sabina.kolodziejczyk@interia.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię na pełny etat Kierowcę- OPERATORA PODNOŚNIKÓW KOSZOWYCH mile widziana KAT. C.
  Tel.: 607642846
  E-mail: mira-majerczyk@wp.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831
 • BIURA RACHUNKOWE
  Usługi księgowo - kadrowe
  Tel.: 788539748
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2018-04-20 20:30 Kleszcze już atakują. Ze zdwojoną siłą 1 2018-04-20 18:44 6-letnia dziewczynka na podwórku w Zubrzycy natknęła się na kłębowisko węży 3 2018-04-20 18:35 Rozpoczął się remont ul. Bronisława Czecha. Czy pojawią się parkometry? 3 2018-04-20 16:41 Zakopianka otwarta 1 2018-04-20 15:40 Wypadek na budowie hotelu 2018-04-20 14:07 Dzień Ziemi z Teatrem Chrząszcz w Trzcinie 2018-04-20 13:41 Resztki lampy straszą na Piłsudskiego 3 2018-04-20 13:34 Spotkanie olimpijczyków z mieszkańcami Zakopanego 2018-04-20 13:00 Finaliści olimpiady wrócili z Warszawy 2018-04-20 12:16 Ino Ros kręci teledysk w mieście (wideo) 4 2018-04-20 11:07 Reanimacja na Równi Krupowej 2018-04-20 10:57 Pożar samochodu w Zakopanem 1 2018-04-20 10:49 Stłuczka pod działaniem 1 2018-04-20 10:44 Ultramaraton Babia Góra 2018-04-20 10:19 Wężykiem z wiatrem we włosach 2018-04-20 09:55 Krokusy na Gubałówce mają silną konkurencję 2018-04-20 09:34 Schody z betonu – pomysł na zewnętrzny blask przy domu 2018-04-20 07:58 Jak zielona gałązka 2018-04-19 22:27 Idzie wiosenny redyk 2 2018-04-19 20:13 Zatrzymanie w Dolinie Strążyskiej 3 2018-04-19 19:25 Darmowe przejazdy koleją 3 2018-04-19 17:58 Szukały pana na tatrzańskim szlaku 1 2018-04-19 17:50 Z opóźnieniem, ale powrócił 1 2018-04-19 17:00 Podrzucanie śmieci i zagrożenie w ruchu drogowym 3 2018-04-19 16:36 To nie fotomontaż 2018-04-19 15:22 Co się z nami dzieje 7 2018-04-19 14:33 Rośnie góra śmieci na Krzeptówkach 3 2018-04-19 13:25 Zakaz wjazdu dla skitourowców 1 2018-04-19 12:01 Kto zgubił pieniądze? 2018-04-19 11:52 Wojskowe odrzutowce nad Tatrami? 7 2018-04-19 10:08 Kury, kaczki, samochody (wideo) 1 2018-04-19 09:29 ZAPISKI O KOŚCIELE I ZAGŁADZIE 2 2018-04-19 09:03 Szkolne mury docieplone 2018-04-19 07:00 Kto następny? 2018-04-18 21:23 Huragan przybiera na sile. Wielki powrót 2018-04-18 21:13 Kurator bada jaką pomoc otrzymują dzieci z domu dziecka w Zakopanem 2018-04-18 20:23 W Zakopanem prawie jak na Manhattanie 16 2018-04-18 18:45 Patelnia Chabówka - quo vadis? 14 2018-04-18 16:30 Filtrowanie smogu 2018-04-18 15:43 Nowy Targ uczci Konstytucję 3 Maja 2018-04-18 14:50 Zwijają asfalt z ulic 1 2018-04-18 13:55 Pogrzeb Marty Olszańskiej 2018-04-18 13:43 Finiszują na Kamieńcu 3 2018-04-18 12:43 Mogło dojść do tragedii. To było podpalenie 3 2018-04-18 10:39 Konie spłoszyły się na Palenicy Białczańskiej. Ranny turysta z Koszalina. Posłuchajcie relacji jego rodziny 28 2018-04-18 10:13 Tak wyglądają Skibówki w Zakopanem 8 2018-04-18 09:38 Szkolny Nius wśród najlepszych 2 2018-04-18 07:51 Dzień otwarty u kadetów (zdjęcia) 2018-04-17 21:37 Bez wiz do Stanów już w październiku? 4 2018-04-17 20:20 Słowak napadł na Polkę w czasie wspinaczki 22
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-04-20 22:35 1. Tak to jest jak sie nie wypala traw. 2018-04-20 22:00 2. No i pięknie. Widać da się wszystko :) gdyby to robiła firma która robi węzeł w Poroninie to myślę że miesiąca by brakło.. Haha 2018-04-20 21:56 3. Była moją bardzo bliską przyjaciółką od 55 lat. Razem przeżywałyśmy wzloty i upadki. Ewa była nad wyraz inteligentna i kreatywna. Nie brakowało jej odwagi, rozmachu. Jak kochała to kochała i wyjechała w te swoje Tatry. Potrafiła dzielić się swoją miłością do gór. Jeździliśmy (paczka z Bibliotekoznawsta UW) do Szpunarowej. Kiedy wyjechała pozostał telefon, maile i sporadyczne spotkania. Wpadała do Warszawy , ale tu w domach z betonu nie czuła się dobrze. Tu była z tamtą a tam była.... Była zawsze. Ewo jedynym pocieszeniem jest to, że nie cierpisz. Co z blogierm, co z nami. ? O ciebie jestem spokojna. Już widzę was, Ciebie i Wandę i wasze zwierzęta. Ewy nie sposob było nie kochać. Grzanka 2018-04-20 21:32 4. Pokrojyli w dzwonki i do zamrażarki będzie na opłatek :))) 2018-04-20 20:35 5. Skąd gość z Murzasichla ma znać topografię miasta ? 2018-04-20 20:05 6. Zaskroniec to jaszczurka 2018-04-20 20:00 7. Gad jak to gad. Wygrzać na słońcu się musi. 2018-04-20 19:27 8. Można podłączyć telefon i dzwonić :-) 2018-04-20 19:24 9. Niby jak? Po równi nie wolno jeździć na rowerze. Mini ścieżka na Staszica jest ślepa, do jeżdżąc do oczka trzema z roweru zejść, bo na Krupówkach chyba też jest zakaz 2018-04-20 19:18 10. A żeby jeszcze zrobili przejazdy rowerowe na skrzyżowaniach to miałoby to jakikolwiek sens.
2018-03-20 21:14 1. Uwielbiam spędzać zimę na Podhalu. Z rodziną ok kilku lat jeżdżę tam co roku. Najbardziej lubimy wynajmować domki w miejscowości Nowe Bystre http://www.domekalpejski.pl/, bo to piękna i spokojna okolica, a do Zakopanego jest 10 minut samochodem. Często stamtąd idziemy na Gubałówkę. Zajmuje nam to około 30 minut. Po powrocie uwielbiamy siąść sobie wokół kominka z grzanym winem. Domki są świetne, bo w nich możemy się poczuć jak w domu. 2018-03-18 20:58 2. Wyprawa super, ale byłem jakiś rok temu na prezentacji w GOPR na Długiej Polanie, gdzie młody lekarz ortopeda ze szpitala w NT pokazaywal zdjęcia, jak SAM przejechał do Azji Centralnej z Polski i z powrotem. To dopiero wyczyn. 2018-03-03 10:52 3. ślicznie 2018-02-15 11:53 4. Rzadko który pies ma uśmiechnięty pysio :( 2018-02-09 01:25 5. Dziekujemy za takie koncerty i prosimy o wiecej , jestescie wspaniali ze nadal pokazujecie nam , naszym dzieciom takie instrumenty i slyszymy taka piekna muzyke . Prosimy o wiecej takich imprez . Zas tym wszystkim ktorzy pokazuja i graja te Dziela mowimy glosno Dziekujemy . Niek muzyka plyniy po naskiyj dziedziniy I niek nom tyz przeciy nigdy nie zaginiy. 2018-02-05 19:25 6. To je vyborne! 2018-01-30 17:46 7. Faktycznie to jakaś fiocha no ale cóż to wszystko spada na dno 2018-01-29 20:44 8. Czyżby niektórzy przynosili pecha??!!!! 2018-01-28 17:58 9. ta publiczność to jakaś wiocha 2018-01-22 06:31 10. Dopisuje sie do poprzedniego komentarza, przepiekne
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

FILMY TP