Reklama

2018-03-29 12:32:25

Zakopane

Rekordowa kara dla szpitala

Reklama

Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył na Szpital Powiatowy w Zakopanem karę ponad 1,1 mln zł.

Kontrola w 2017 r. przeorała prawie cały szpital. Pod lupę wzięto poszczególne oddziały szpitalne, a także nocną oraz świąteczną opiekę zdrowotną. Badano realizację świadczeń w szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR), chirurgii ogólnej, kardiologii, ortopedii, urologii, neonatologii. 

- Przedmiotem kontroli były m.in. kwalifikacje personelu, wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną, zapewnienie realizacji wymaganych badań diagnostycznych - wymienia Aleksandra Kwiecień. - Praktycznie w każdym kontrolowanym zakresie zostały stwierdzone nieprawidłowości. Regina Tokarz nie ma sobie nic do zarzucenia. 

NFZ w Małopolsce w 2017 roku karał finansowo także inne placówki. Jednak w kilkudziesięciu przypadkach kary wynosiły od 500 do 77 tys. złotych. 

Więcej w aktualnym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego. 

rav

komentarz: 

W Zakopanem panuje powszechne przekonanie, że pani dyrektor generuje zyski kosztem poziomu lecznictwa. Czy możemy więc czuć się tam bezpieczni? Czy w szpitalu możemy liczyć na profesjonalny personel medyczny? Czy pracują tam doświadczeni lekarze? Co sądzicie o zakopiańskim szpitalu?   

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
rudy 102 2018-03-30 14:20:23
zgadzam się z komentarzem redakcyjnym w 100%, pani Tokarz nadaje sie bardziej na dyrektora banku,albo jakiejś upadającej firmy można powiedzieć że dobrze zna się na bilansowaniu, ale czy taki jest rzeczywiście główny cel w szpitalu??? , Dziwie się że tego nikt nie dostrzega, panowie Bąk z Dorulą i Zacharką są zadowoleni bo mają problem z głowy, ale popłyną razem z dyrektorką jeśli to będzie dalej tak działać pod względem medycznym
Trzybillboardy 2018-03-30 14:13:44
Strasznie przykra sprawa. Wykazywany zysk szpitala wynikający ze złej oszczędności to były niezrealizowane świadczenia dla ludzi chorych,niskie wynagrodzenia personelu średniego i niższego i za to dyrektor szpitala otrzymał nagrodę. Dobrze działający szpital w warunkach systemu opieki zdrowotnej który działa w Polsce nie może przynosić zysku, każda placówka, która w tym systemie wykazuje dochód powinna być wnikliwie kontrolowana.
Pamiętacie tę senę z ?Trzy billboardy za Ebbing Missouri??
Główna bohaterka filmu Mildred mówi o gangach w Los Angeles, nazywają się Crips i Bloods, mówi o prawie, które powstało w latach osiemdziesiątych, będzie zwalczać tych wszystkich cripsów i bloodsów, chodziło w nim o to, że jeżeli zostaniesz członkiem któregoś z tych garnków, a przecznicę dalej bez twojej wiedzy, jeden z tych cripsów czy boodsów zastrzeli lub zadzika kogoś, a ty mógłbyś nawet nic o tym nie wiedzieć, stać sobie na rogu ulicy zajmują się swoimi sprawami, ale w świetle tego prawa i tak jesteś winny. Samo dołączenie się do tych klipsów czy bluesów cię obarcza.
Trzy billboardy za Zakopanem; 1.jak to możliwe Panie Starosto....,2. Że publiczne pieniądze są marnowane....,3. I,że winny wciąż nie ponosi kary?
jeep 2018-03-30 14:07:56
Jakie nagrody ? Przecież wszędzie piszą, że Starostwo niebotycznie zadłużone, że na nic nie ma bo trzeba spłacać długi (a kto był skarbnikiem jak te długi powstawały?). To jak jest naprawdę - tak że milion dwieście tysięcy to jest " nic " bo to tylko 1,5 % budżetu szpitala, a na budowę chodnika i remont drogi w Bustryku choć zdarzają się potrącenia i to ostatnio było śmiertelne - nie ma.
mieszkaniec 2018-03-30 13:07:35
Tak czytam te wszystkie komentarze i zastanawiam się, skoro piszecie że to umieralnia, to na jakiej podstawie - macie dane statystyczne ile osób zmarło w danym roku???
Leżałam w Szpitalu w Krakowie i w Gdańsku, nasz szpital to luksus. Jedzenie jak w każdym szpitalu - koszmarne. W Gdańsku leżałam na starym łóżku, na zabieg wieźli mnie po dziurawym chodniku do drugiego budynku, mało z łóżka nie spadłam. Na śniadanie dostałam pół kromki chleba i jajko na twardo, obiad pseudo zupa i spagetti które było jedną wielką sklejoną kulą. W ciągu dnia nie widziałam żadnej pielęgniarki, a o rozmowie z lekarzem prowadzącym mogłam pomarzyć.
Lekarzy brakuje wszędzie, w każdym szpitalu są braki, wystarczy poczytać trochę w "normalnej" prasie!

Dokumentację medyczną prowadzą lekarze, świadczenia jakie miał wykonane pacjent, to raczej też decyduje lekarz. Więc dziwi mnie że wszyscy tak narzekają na dyrektor szpitala. To nie jest firma 5 czy 10 osobowa.

Łatwo jest oceniać innych, wszyscy tacy mądrzy, a kto z Was ma pojęcie o tym jak funkcjonuje szpital. Poczytajcie ludzie trochę ustaw, rozporządzeń. Jakie są wymogi, realizowane świadczenia, jak lekarze muszą uważać które świadczenie z jakim rozliczyć, do jakiej grupy podporządkować?

Z poniższych komentarzy jedyne co wywnioskowałam to, to że zawiść ludzka nie zna granic. a może zazdrość?

Proponuję co niektórym, może niech wezmą w swoje ręce szpital i porządzą skoro są takimi znawcami. Zobaczymy jak długo pociągnie.

Szkoda, że redakcja tygodnika pisze tylko o tym co złe, bo przecież tego co dobre się nie pamięta. Grunt to po trupach do celu - czyli do rozgłosu i sprzedaży jak największej liczby "gazet", bo przecież pozytywnych informacji nikt nie będzie czytał.

Szanowny Panie redaktorze dlaczego nie opisaliście całej historii szpitala i w nim rządzących z poprzednich lat. Może warto porównać jak było i jak jest!

Ja pamiętam bo leżałam, nie było nic!!!
Podatnik 2018-03-30 09:59:19
"DOJNA ZMIANA" nie ma czasu na szpitale gdyż zawzięcie doi bo zostało pół roku do wyborów. Zacharko Bąk i Dorula nie leczą się w zakopiańskiej umieralni na Kamieńcu toteż mają to gdzieś.
maja 2018-03-29 22:53:00
zadzwońcie do Sławomira i reszty-ciekawe ilu było przyjętych po tym jego debilnym sylwestrze - pewnie wystarczy ,by pokryć koszty ....
Sai 2018-03-29 22:19:16
Lepiej byc zdrowym jak chcemy sie leczyc w polskich szpitalach no i miec cierpliwosc bo kolejki sa długie.Caly ten system sie chwiej i jest popsut od samej gory po samo dno.
POZDRAWIAM bo musimy byc zdrowi .
jack123 2018-03-29 21:07:52
W końcu coś się dzieje. Od dawna wiadome że w lecznicy dla zwierząt panują lepsze warunki. wyniki kontroli są prawdziwe wszystko kosztem pacjentów bo nawet swój papier toaletowy muszą mieć a nie wspominając o płaceniu za TV. a juz nie mówiąc o jedzieniu które jest doworzone nie wiadomo skąd w więzieniu dostają lepsze jedzienie niż w tym pseudo szpitalu gdzie chcą cie na siłę na 3 dni połozyc żeby dostać kase z NFZ. tak to faktycznie wygląda,
pani dyr. T zrobiła sobie maszynkę do robienia pieniędzy więc kare powinna z własnej kieszeni ponieść i to by może coś urzedasów nauczyło.
na razie zdrowy 2018-03-29 20:53:41
Kara 1,1 mln dla spitala to poważna i spektakularna klęska Bąka i Zacharki. Ich polityka nieróbstwa przynosi efekty. Niestety nie wróci to życia mojemu sąsiadowi Misztalowi, który zmarł przed sylwestrem. Gdyby nie trafił do tego szpitala to dalej by żył bo był w dobrej formie. Rozmawiałem z jego żoną, trafił na niekompetentnych i aroganckich gnojków, którzy wykonali zabieg w jego stanie zabroniony. Po tym szybko zmarł, ale szpital zarobił na niewskazanym zabiegu. Misztalowa zamierza wytoczyć proces. Obyśmy Zakopiańczycy zdrowi byli a tego szpitala unikać jak ognia.
abc 2018-03-29 20:23:55
Kolejna odsłona układu zakopiańskiego. Kiedy wezmą się za TPN. Niedługo po przyrodzie tatrzańskiej zostaną tylko edukacyjne centra i makiety. Wszystko inne zostanie zadeptane lub zjedzone przez korniki. Panie Starosto Bąk idź Pan precz. Kogo Pan w tym mieście kryje!
M..M 2018-03-29 20:21:11
...szkoda, że nikt nie pamięta jak było, gdy kilkanaście lat temu Szpital był ruiną, stary sprzęt, obskurne ściany...i kolosalne długi. Zawiść ludzka nie zna granic.

Podobno górale, to naród bardzo wierzący i katolicki ...żal serce ściska czytając ten artykuł i co niektóre komentarze.
Nic dodać nic ująć, charakter autorów mówi sam za siebie.

Szanujcie ludzie co macie...a Panią Dyrektor podziwiam za to jak zarządza tym szpitalem

...a tak przed Świętami Wielkanocnymi dodam tylko drodzy czytelnicy tygodnika "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem?
s.. n 2018-03-29 18:45:52
organem nadzorujacym jest sarostwo, czasy sie zmieniaja a pani dalej w komisji ha ha ha, starosta nie widzi problemu to nie pierwsze kontrowersjie wokol szpitala i nie pierwsza kara dla szpitala, a najlepsze tlumaczenie samej zainteresowanej, jak zykle o niczym nie wiedziala i wszyscy w NFZ uwzieli sie na nia, to po co tam jest i jeszcze przyznaje sobie nagrody,, parasolik,,
andrzej 2018-03-29 18:27:51
Chora ta nasza lokalna sł?żba zdrowia ,lekarze to państwo w państwie,szkoda tylko tych pielęgniarek .
ziutek 2018-03-29 15:39:03
JA tam jestem zadowolony [trzy poważne zabiegi czuję się bardzo dobrze ] DZIĘKI
majka_14 2018-03-29 14:50:52
Kara powinna dotknąć władze szpitala, a nie sam szpital
jeep 2018-03-29 14:18:27
Jest już "gaździna Zakopanego", jest podobno "królowa Zakopanego" być może jest "caryca Zakopanego" ?
kiwi 2018-03-29 14:12:45
Dla mnie osobiście porażka - zero diagnostyki, byle odhaczyc następnego pacjenta i podnieść statystyki przyjęć. To nie jest opieka nad chorym :(
adam 2018-03-29 14:08:07
Straszne,ale tak samo jest w przychodniach zdrowia.Żeby otrzymać skierowanie na podstawowe badania to graniczy z cudem.
jan 2018-03-29 14:03:31
Nie życzę nikomu,żeby się tam znalazł kto nie ma znajomości !
Horror ,niech ujrzy to w końcu światło dzienne . Znieczulica
goral59 2018-03-29 13:45:41
Ja się tylko modlę żeby w razie choroby nie trafic tam :(
do zako 2018-03-29 13:45:05
Potwierdzam
Niech tygodnik napisze ile SOR wygenerował zysku w 2017 roku podpowiem- jest rozliczny na podstawie ryczałtu jak myślicie czyim kosztem?
zako 2018-03-29 12:39:28
Nie od dziś wiadomo, że to jest umieralnia.
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika do zakł. kuśnierskiego
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SPRZĄTACZKĘ (rencistkę) z rzetelnym podejściem. Praca w Nowym Targu , ul. Ludźmierska na 1/2 lub 1/3 etatu w godzinach 15-20. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Praca stała Zakopane Kierowca Magazynier Zakopane
  Tel.: 694-763-155
  E-mail: pracapodhalee@gmail.com
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KELNER/KA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ELEKTRO-NARZĘDZIOWYM. STAŻ HANDLOWY MIN. 2 LATA. 600 38 38 52
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ELEKTROMONTERA/ELEKTROTECHNIKA do pracy w serwisie elektronarzędzi w Zakopanem. 600 38 38 52
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • PRACA | dam
  PRACA W AUSTRII. MURARZ, CIEŚLA, OPERATOR ŻURAWIA. Austriackie warunki. Agencja Pracy Diwa (cert.6760). 513106189, 668835085,
  E-mail: pach@diwa-personalservice.pl
  WWW: www.diwapolska.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  BUDKA NA OSCYPKI wys. 2.46, szer. 183 (z ladą 2m), dł. 1.30. Tanio! 696 926 486.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE W CENTRUM ZAKOPANEGO. 696 333 919 DZWONIĆ PO GODZ. 14.00
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe pracownika recepcji. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 506093576
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam do wynajęcia/ wydzierżawienia pensjonatu, apartamentów
  Tel.: 660337657
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ I PRACOWNIKA DO PIELĘGNACJI ROŚLIN. CZARNY DUNAJEC, e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU AGD RTV ZAKOPANE. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  PRACOWNIKA BIUROWEGO ZAKOPANE, cały etat. Mile widziane doświadczenie i znajomość programu Optima. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe kucharza zmianowego, pomoc kuchenną. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 784056441
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  Restauracja Przy KominQ Zakopane
  Tel.: +48 500 352 220
  WWW: https://www.goldhotel.eu/restauracja
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA NA UMOWĘ O PRACĘ ZATRUDNI: KUCHARZA Z PRZYGOTOWANIEM ZAWODOWYM, KELNERKĘ, PANIĄ NA ZMYWAK -
  Tel.: 600 076 107.
 • PRACA | dam
  Butik CH Carolina Herrera (Fashion Street) poszukuje kandydata na stanowisko: SPRZEDAWCA, miejsce pracy ZAKOPANE (Fashion Street), umowa o pracę, atrakcyjny system wynagrodzeń, szkolenia
  Tel.: 182020880
  E-mail: biuro@bachleda.pl
 • USŁUGI | budowlane
  W sprzedaży ziemia ogrodowa przesiewana, do ogródków przydomowych i na trawniki.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Wyburzenia, rozbiórki budynków, kruszenie gruzu budowlanego.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo budowlane zatrudni pracowników w zawodzie:malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pomocnik budowlany, operator koparki.
  Tel.: 602629623
 • USŁUGI | budowlane
  DOCIEPLENIA.
  Tel.: 509596074
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
  E-mail: adriantoczek24@gmail.com
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-03-20 11:57 Piękna pogoda w Tatrach. Warunki narciarskie doskonałe (WIDEO) 2019-03-20 11:26 Sam przedłużył sobie wizę 2019-03-20 10:44 Potrącenie przy Rondzie Solidarności 1 2019-03-20 10:41 Konkursowy mundurowy 2019-03-20 10:24 Kieślowski w „Mokotece” 2019-03-20 10:02 Zamarznięty skrzek i żabki pod lodem 2019-03-20 09:51 Poranne zderzenie w Waksmundzie 2019-03-20 09:35 Ewidencja sprzedaży na rzecz osób fizycznych na kasie fiskalnej w 2019 roku – zwolnienia i utrata prawa 2019-03-20 08:41 Nie ma przełomu w sprawie przyszłości szpitala 2019-03-20 07:59 Chodnik, kanalizacja, gaz 1 2019-03-19 22:44 O MUSTANGU 2019-03-19 21:09 Szarpanina na Krupówkach. Mężczyźni z szalikami zaczepili przechodniów 10 2019-03-19 20:31 Takie cudeńka niedaleko Krupówek 5 2019-03-19 19:04 Pijany kierowca odebrał dzieciom ojca, a żonie męża. Trwa zbiórka pieniędzy 6 2019-03-19 18:45 Dzieci boją się psów 6 2019-03-19 17:48 Najlepsze filmy na konkurs wybrane 2019-03-19 17:23 Krupówki nośnikiem przestępstw 2019-03-19 16:18 Bezpiecznie na nartach. Półtora tysiąca osób na stokach 2019-03-19 15:07 Ostatnie dni astronomicznej zimy. Giewont odsłania białe oblicze 2019-03-19 14:59 Przeglądy kolejek PKL. Na Kasprowym na nartach do 6 maja? 2019-03-19 14:02 Ski-alpinistka zginęła w Tatrach Słowackich 2019-03-19 13:43 Strażnicy graniczni z Zakopanego zatrzymali Gruzina 2 2019-03-19 13:36 Czekają na adopcję 2019-03-19 12:35 Kiedyś można tu było spotkać poszukiwaczy skarbów 2019-03-19 11:08 Okradali sklepy w Zakopanem. Nawet trzy razy dziennie 2019-03-19 09:59 Zgubił szlak na Rysach. Trwa akcja ratunkowa 2019-03-19 07:58 Śmieć pod mostem 3 2019-03-18 22:10 Szturmują górala na Krupówkach 2019-03-18 21:33 Podhale dwa razy prowadziło, ale przegrało w dogrywce 2019-03-18 20:47 Nowy sołtys w Piekielniku 3 2019-03-18 20:16 Wiosna przyszła - czas rozebrać lodowisko 2019-03-18 19:39 Śpiesz się trochę wolniej 4 2019-03-18 19:14 Takie śmietnisko obok parkingu przy Powstańców Śląskich 1 2019-03-18 18:27 Ta góralska chałupa powstała w 1830 r. Teraz nabrała nowego blasku 2 2019-03-18 18:21 Policja ujawnia okoliczności sobotniego wypadku 9-latka na quadzie 2019-03-18 17:55 Zakopane w żółtych kamizelkach 2019-03-18 16:58 Rasizm za piątkę 12 2019-03-18 16:41 Wybory czas zacząć 2019-03-18 16:12 Pamiętaj, aby zapinać pasy. Policjanci w jeden dzień skontrolowali 111 pojazdów 4 2019-03-18 16:04 Podpalił, posiedzi 2019-03-18 15:57 Zakopiański teatr w Częstochowie 2019-03-18 15:53 Jechał na skuterze w parku narodowym w Gorcach. Strażnicy ukarali go mandatem 3 2019-03-18 15:44 Brytyjski escape room i moc atrakcji 2019-03-18 15:30 Prezydent Andrzej Duda na Forum Górskim w Zakopanem 2 2019-03-18 15:19 W Tatrach pada śnieg, ale w kolejnych dniach więcej słońca 2019-03-18 14:45 Ostatnia szansa na zapisy do IV edycji zawodów No Limit Kasprowy 2019-03-18 14:36 Pasjonaci drzew, lasów i ekologii! 6 2019-03-18 14:05 Kobieta sołtysem 1 2019-03-18 14:05 Krokusowy najazd na Chochołowską za dwa tygodnie? 6 2019-03-18 13:17 70 lat z Koziołkiem Matołkiem (WIDEO) 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-03-20 11:13 1. Sztuczne te nazwy Sloidarności, Dmowskiego, Jana Pawła II i co tam jeszcze. Ja jak większość mieszkańców w ogóle ich nie kojarzę ani nie używam. W Zakopanem mamy: - RONDO (tzw. kuźnickie) - RONDO PRZY DWORCU - RONDO NA ALEJACH - RONDO PRZY ESTAKADZIE - RONDO KOMPAKTOWE W przyszłości może będą: - rondo przy imperialu (a nie np Lecha Kaczyńskiego) - rondo na spyrkówce, ewentualnie rondo burmistrza ale to zależy kiedy będzie budowane i jak bardzo niektórzy będą bóldoopić To zupełnie tak jak w Krakowie np z rondem polsadu, nikt nie mówi rondo Stanisława Bareji tylko używają nazwy, która się przyjęła czyli polsadu 2019-03-20 10:51 2. To już niestety norma na Krupówkach, brud i galerie ???????????????? 2019-03-20 10:32 3. Ale tych ludzi ktoś musi uczuć i dyscyplinować i od tego są służby, np. SM 2019-03-20 10:01 4. A dlaczego miasto ma to sprzątać?! Dlaczego ma to iść z moich podatków? Jak ludzie wyrzucają by nie płacić?? Zwykłe chamstwo ludzi, a później narzekać! To ludzie tworzą to miasto, a obwiniają innych! 2019-03-20 09:52 5. @ Śmieszny Marcin Może bym się nie posikał, ale na pewno nie poradziłbym sobie z kilkoma agresywnymi, pijanymi osobami. Średnio wychodzi mi bijatyka i pewnie nawet z jednym miałbym problem : ) Sam pogratulowałbym specjaliście, który potrafiłby mnie wyleczyć, mam drobny problem z tz. nieuleczalną przewlekłą chorobą, no ale jeszcze pod siebie nie sikam w miejscach publicznych więc jest ok :) 2019-03-20 09:28 6. @Zakopiańczyk dziękuję, za opis sytuacji. Przedmówcom niewnoszącym nic do dyskusji, atakujących mnie ad personam dziękuję i pozdrawiam. Zakopiańską Policję cenię i nie mam im nic do zarzucenia. Co do straży miejskiej i ich interwencji, które osobiście obserwowałem lub wynikały z mojego zgłoszenia mam odmienne zdanie. 2019-03-20 09:22 7. Skrzypne - wieś faworyzowana w gminie Szaflary. A połączenie Maruszyny ze Skrzypnem jest fit. Myślę, że będzie, bo występuje słowo Skrzypne. W Maruszynie wodociąg ma podłączone 6 domów do sieci nieodebranej przez fachowców, a całą kampanie bębnili, że zbudowali wodociąg. A tak naprawdę sieć jest zbudowana na 1/4 obszaru planowanego przez Spółkę. 2019-03-20 08:48 8. Jak czytam te komentarze to czuje się trochę dziwnie. Polacy tacy uczciwi rzucili się z hejtem nie na agresora lecz na ofiarę. Mało tego wytykają zasiłki i zapomogi Romom. A ilu z Was bierze zasiłki, zapomogi, stypendia, nienależne renty, mannę od władzy? Czyli co? Polak może krzywdzić, jeśli go ktoś sprowokuje? A czy Rom może? Porównajcie sobie warunki życia swoje i Romów i zastanówcie się, czy mają równy start. Jesteście przeciw wszystkim innym , wy naród rzekomo wybrany. 2019-03-20 08:33 9. @kierowca Podzielam Twoje zdanie, odrazu pomyślałem o takiej karze.. żeby rodzina musiała zbierać pieniądze a pijak sobie posiedzi w cieplutkiej celi, smutne ale tak nie może być. 2019-03-20 08:33 10. @Orwell po to utrzymujemy różne urzędy i służby z naszych podatków, żeby interweniowały w takich sprawach. Niestety gdy dochód bez względu na czynności czy ich brak jest gwarantowany dla takiego przykładowego urzędnika, to nikt nie będzie działał jeśli nie ma takiego przymusu. Złożenie wniosku, czy poinformowanie różnych służb o nieprawidłowościach w wielu przypadkach dopiero nadje bieg czynnością. Skoro już przymusowo ktoś zabiera mi podatki i utrzymuje z tego służby państwowe, to niech te służby biorą się za robotę i nadstawiają za mnie kark i d... bo mi po pracy przykładowo się nie chce, lub zbytnio lubię mój stan, który może ucierpieć przy bliskim spotkaniu z jakimś burakiem. To nie dziki zachód by wszystkie porachunki załatwiać osobiście i później narażać siebie i rodzinę na odwet urażonego idioty.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka