2018-03-29 12:32:25

Zakopane

Rekordowa kara dla szpitala

Reklama
Reklama

Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył na Szpital Powiatowy w Zakopanem karę ponad 1,1 mln zł.

Reklama

Kontrola w 2017 r. przeorała prawie cały szpital. Pod lupę wzięto poszczególne oddziały szpitalne, a także nocną oraz świąteczną opiekę zdrowotną. Badano realizację świadczeń w szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR), chirurgii ogólnej, kardiologii, ortopedii, urologii, neonatologii. 

- Przedmiotem kontroli były m.in. kwalifikacje personelu, wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną, zapewnienie realizacji wymaganych badań diagnostycznych - wymienia Aleksandra Kwiecień. - Praktycznie w każdym kontrolowanym zakresie zostały stwierdzone nieprawidłowości. Regina Tokarz nie ma sobie nic do zarzucenia. 

NFZ w Małopolsce w 2017 roku karał finansowo także inne placówki. Jednak w kilkudziesięciu przypadkach kary wynosiły od 500 do 77 tys. złotych. 

Więcej w aktualnym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego. 

rav

komentarz: 

W Zakopanem panuje powszechne przekonanie, że pani dyrektor generuje zyski kosztem poziomu lecznictwa. Czy możemy więc czuć się tam bezpieczni? Czy w szpitalu możemy liczyć na profesjonalny personel medyczny? Czy pracują tam doświadczeni lekarze? Co sądzicie o zakopiańskim szpitalu?   

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
rudy 102 2018-03-30 14:20:23
zgadzam się z komentarzem redakcyjnym w 100%, pani Tokarz nadaje sie bardziej na dyrektora banku,albo jakiejś upadającej firmy można powiedzieć że dobrze zna się na bilansowaniu, ale czy taki jest rzeczywiście główny cel w szpitalu??? , Dziwie się że tego nikt nie dostrzega, panowie Bąk z Dorulą i Zacharką są zadowoleni bo mają problem z głowy, ale popłyną razem z dyrektorką jeśli to będzie dalej tak działać pod względem medycznym
Trzybillboardy 2018-03-30 14:13:44
Strasznie przykra sprawa. Wykazywany zysk szpitala wynikający ze złej oszczędności to były niezrealizowane świadczenia dla ludzi chorych,niskie wynagrodzenia personelu średniego i niższego i za to dyrektor szpitala otrzymał nagrodę. Dobrze działający szpital w warunkach systemu opieki zdrowotnej który działa w Polsce nie może przynosić zysku, każda placówka, która w tym systemie wykazuje dochód powinna być wnikliwie kontrolowana.
Pamiętacie tę senę z ?Trzy billboardy za Ebbing Missouri??
Główna bohaterka filmu Mildred mówi o gangach w Los Angeles, nazywają się Crips i Bloods, mówi o prawie, które powstało w latach osiemdziesiątych, będzie zwalczać tych wszystkich cripsów i bloodsów, chodziło w nim o to, że jeżeli zostaniesz członkiem któregoś z tych garnków, a przecznicę dalej bez twojej wiedzy, jeden z tych cripsów czy boodsów zastrzeli lub zadzika kogoś, a ty mógłbyś nawet nic o tym nie wiedzieć, stać sobie na rogu ulicy zajmują się swoimi sprawami, ale w świetle tego prawa i tak jesteś winny. Samo dołączenie się do tych klipsów czy bluesów cię obarcza.
Trzy billboardy za Zakopanem; 1.jak to możliwe Panie Starosto....,2. Że publiczne pieniądze są marnowane....,3. I,że winny wciąż nie ponosi kary?
jeep 2018-03-30 14:07:56
Jakie nagrody ? Przecież wszędzie piszą, że Starostwo niebotycznie zadłużone, że na nic nie ma bo trzeba spłacać długi (a kto był skarbnikiem jak te długi powstawały?). To jak jest naprawdę - tak że milion dwieście tysięcy to jest " nic " bo to tylko 1,5 % budżetu szpitala, a na budowę chodnika i remont drogi w Bustryku choć zdarzają się potrącenia i to ostatnio było śmiertelne - nie ma.
mieszkaniec 2018-03-30 13:07:35
Tak czytam te wszystkie komentarze i zastanawiam się, skoro piszecie że to umieralnia, to na jakiej podstawie - macie dane statystyczne ile osób zmarło w danym roku???
Leżałam w Szpitalu w Krakowie i w Gdańsku, nasz szpital to luksus. Jedzenie jak w każdym szpitalu - koszmarne. W Gdańsku leżałam na starym łóżku, na zabieg wieźli mnie po dziurawym chodniku do drugiego budynku, mało z łóżka nie spadłam. Na śniadanie dostałam pół kromki chleba i jajko na twardo, obiad pseudo zupa i spagetti które było jedną wielką sklejoną kulą. W ciągu dnia nie widziałam żadnej pielęgniarki, a o rozmowie z lekarzem prowadzącym mogłam pomarzyć.
Lekarzy brakuje wszędzie, w każdym szpitalu są braki, wystarczy poczytać trochę w "normalnej" prasie!

Dokumentację medyczną prowadzą lekarze, świadczenia jakie miał wykonane pacjent, to raczej też decyduje lekarz. Więc dziwi mnie że wszyscy tak narzekają na dyrektor szpitala. To nie jest firma 5 czy 10 osobowa.

Łatwo jest oceniać innych, wszyscy tacy mądrzy, a kto z Was ma pojęcie o tym jak funkcjonuje szpital. Poczytajcie ludzie trochę ustaw, rozporządzeń. Jakie są wymogi, realizowane świadczenia, jak lekarze muszą uważać które świadczenie z jakim rozliczyć, do jakiej grupy podporządkować?

Z poniższych komentarzy jedyne co wywnioskowałam to, to że zawiść ludzka nie zna granic. a może zazdrość?

Proponuję co niektórym, może niech wezmą w swoje ręce szpital i porządzą skoro są takimi znawcami. Zobaczymy jak długo pociągnie.

Szkoda, że redakcja tygodnika pisze tylko o tym co złe, bo przecież tego co dobre się nie pamięta. Grunt to po trupach do celu - czyli do rozgłosu i sprzedaży jak największej liczby "gazet", bo przecież pozytywnych informacji nikt nie będzie czytał.

Szanowny Panie redaktorze dlaczego nie opisaliście całej historii szpitala i w nim rządzących z poprzednich lat. Może warto porównać jak było i jak jest!

Ja pamiętam bo leżałam, nie było nic!!!
Podatnik 2018-03-30 09:59:19
"DOJNA ZMIANA" nie ma czasu na szpitale gdyż zawzięcie doi bo zostało pół roku do wyborów. Zacharko Bąk i Dorula nie leczą się w zakopiańskiej umieralni na Kamieńcu toteż mają to gdzieś.
maja 2018-03-29 22:53:00
zadzwońcie do Sławomira i reszty-ciekawe ilu było przyjętych po tym jego debilnym sylwestrze - pewnie wystarczy ,by pokryć koszty ....
Sai 2018-03-29 22:19:16
Lepiej byc zdrowym jak chcemy sie leczyc w polskich szpitalach no i miec cierpliwosc bo kolejki sa długie.Caly ten system sie chwiej i jest popsut od samej gory po samo dno.
POZDRAWIAM bo musimy byc zdrowi .
jack123 2018-03-29 21:07:52
W końcu coś się dzieje. Od dawna wiadome że w lecznicy dla zwierząt panują lepsze warunki. wyniki kontroli są prawdziwe wszystko kosztem pacjentów bo nawet swój papier toaletowy muszą mieć a nie wspominając o płaceniu za TV. a juz nie mówiąc o jedzieniu które jest doworzone nie wiadomo skąd w więzieniu dostają lepsze jedzienie niż w tym pseudo szpitalu gdzie chcą cie na siłę na 3 dni połozyc żeby dostać kase z NFZ. tak to faktycznie wygląda,
pani dyr. T zrobiła sobie maszynkę do robienia pieniędzy więc kare powinna z własnej kieszeni ponieść i to by może coś urzedasów nauczyło.
na razie zdrowy 2018-03-29 20:53:41
Kara 1,1 mln dla spitala to poważna i spektakularna klęska Bąka i Zacharki. Ich polityka nieróbstwa przynosi efekty. Niestety nie wróci to życia mojemu sąsiadowi Misztalowi, który zmarł przed sylwestrem. Gdyby nie trafił do tego szpitala to dalej by żył bo był w dobrej formie. Rozmawiałem z jego żoną, trafił na niekompetentnych i aroganckich gnojków, którzy wykonali zabieg w jego stanie zabroniony. Po tym szybko zmarł, ale szpital zarobił na niewskazanym zabiegu. Misztalowa zamierza wytoczyć proces. Obyśmy Zakopiańczycy zdrowi byli a tego szpitala unikać jak ognia.
abc 2018-03-29 20:23:55
Kolejna odsłona układu zakopiańskiego. Kiedy wezmą się za TPN. Niedługo po przyrodzie tatrzańskiej zostaną tylko edukacyjne centra i makiety. Wszystko inne zostanie zadeptane lub zjedzone przez korniki. Panie Starosto Bąk idź Pan precz. Kogo Pan w tym mieście kryje!
M..M 2018-03-29 20:21:11
...szkoda, że nikt nie pamięta jak było, gdy kilkanaście lat temu Szpital był ruiną, stary sprzęt, obskurne ściany...i kolosalne długi. Zawiść ludzka nie zna granic.

Podobno górale, to naród bardzo wierzący i katolicki ...żal serce ściska czytając ten artykuł i co niektóre komentarze.
Nic dodać nic ująć, charakter autorów mówi sam za siebie.

Szanujcie ludzie co macie...a Panią Dyrektor podziwiam za to jak zarządza tym szpitalem

...a tak przed Świętami Wielkanocnymi dodam tylko drodzy czytelnicy tygodnika "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem?
s.. n 2018-03-29 18:45:52
organem nadzorujacym jest sarostwo, czasy sie zmieniaja a pani dalej w komisji ha ha ha, starosta nie widzi problemu to nie pierwsze kontrowersjie wokol szpitala i nie pierwsza kara dla szpitala, a najlepsze tlumaczenie samej zainteresowanej, jak zykle o niczym nie wiedziala i wszyscy w NFZ uwzieli sie na nia, to po co tam jest i jeszcze przyznaje sobie nagrody,, parasolik,,
andrzej 2018-03-29 18:27:51
Chora ta nasza lokalna sł?żba zdrowia ,lekarze to państwo w państwie,szkoda tylko tych pielęgniarek .
ziutek 2018-03-29 15:39:03
JA tam jestem zadowolony [trzy poważne zabiegi czuję się bardzo dobrze ] DZIĘKI
majka_14 2018-03-29 14:50:52
Kara powinna dotknąć władze szpitala, a nie sam szpital
jeep 2018-03-29 14:18:27
Jest już "gaździna Zakopanego", jest podobno "królowa Zakopanego" być może jest "caryca Zakopanego" ?
kiwi 2018-03-29 14:12:45
Dla mnie osobiście porażka - zero diagnostyki, byle odhaczyc następnego pacjenta i podnieść statystyki przyjęć. To nie jest opieka nad chorym :(
adam 2018-03-29 14:08:07
Straszne,ale tak samo jest w przychodniach zdrowia.Żeby otrzymać skierowanie na podstawowe badania to graniczy z cudem.
jan 2018-03-29 14:03:31
Nie życzę nikomu,żeby się tam znalazł kto nie ma znajomości !
Horror ,niech ujrzy to w końcu światło dzienne . Znieczulica
goral59 2018-03-29 13:45:41
Ja się tylko modlę żeby w razie choroby nie trafic tam :(
do zako 2018-03-29 13:45:05
Potwierdzam
Niech tygodnik napisze ile SOR wygenerował zysku w 2017 roku podpowiem- jest rozliczny na podstawie ryczałtu jak myślicie czyim kosztem?
zako 2018-03-29 12:39:28
Nie od dziś wiadomo, że to jest umieralnia.
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM STOISKO HANDLOWE W STYLU GÓRALSKIM (WYSPA Z LADĄ CHŁODNICZĄ, KRAJALNICĄ, MEBLAMI, itp.). Pow. 18 m2.
  Tel.: 724 845 771.
 • PRACA | dam
  Nowy Targ zatrudnię KUCHARZA-POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam Willę w centrum Zakopanego z przeznaczeniem na pokoje gościnne.
  Tel.: 515247140
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTA/KA - HOTEL W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ poszukuje osobę na ww. stanowisko, praca zmianowa, umowa o pracę
  Tel.: 507645428
  E-mail: ks.morskieoko@nat.pl
 • PRACA | dam
  POTRZEBUJEMY SPRYTNYCH LUDZI Z DOŚWIADCZENIEM CIESIELSKIM DO BUDOWY WIEŻY WIDOKOWEJ W KRYNICY-ZDRÓJ. Bardzo dobre warunki finansowe.
  Tel.: 601 393 922
 • PRACA | dam
  Praca na budowie - docieplenia, wykończenia. Zakopane i okolice.
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  INFORMATYKA do budowy sieci komputerowych. Praca W Nowym Targu. CV proszę przesyłać na adres info@alarmsystem.com.pl
 • PRACA | dam
  ELEKTRYK. Praca w Nowym Targu na stałe. Przyuczamy do zawodu. CV proszę przesyłać na adres: info@alarmsystem.com.pl
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni RECEPCJONISTĘ. Wymagana znajomość j. angielskiego. CV na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub telefonicznie: 666378357
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-07-15 22:01 Celne strzały w Kościelisku 2018-07-15 21:20 Palce lizać. Konkurs Potraw Regionalnych w Łopusznej 2018-07-15 20:58 Bluesowe klimaty rodem z Chicago 2018-07-15 19:05 Tędy nie pojedziesz 2018-07-15 18:01 Dzięki Czytelnikom TP Lija odnalazła się 1 2018-07-15 16:36 Zakopiańczycy skonstruowali specjalny wóz kibica w Chorwacji 2 2018-07-15 16:11 W Rabce miło i spokojnie i pięknie gra orkiestra (WIDEO) 2018-07-15 15:44 Taaaakie grzyby 2018-07-15 15:20 Wreszcie zaświeciło nam słońce, ale prognozy fatalne 1 2018-07-15 12:40 Kolonista wypadł z okna 3 2018-07-15 12:21 Ostatni dzień targów staroci 1 2018-07-15 11:39 Rozpoczął się Małopolski Festiwal Smaku (wideo) 2018-07-15 11:36 Drewno zastąpi plastik 8 2018-07-15 11:34 Poranne zderzenie dwóch taksówek 20 2018-07-15 10:30 Muzyka cygańska w Pieninach 1 2018-07-15 10:00 Brawurowe Spotkania Wierchowe 2018-07-15 09:31 Weaknesses 1 2018-07-15 09:00 Jesteś dziś w Chorwacji, wyślij nam zdjęcie 2 2018-07-14 22:10 II Nocny Slalom Kajakowy 2018-07-14 21:04 Goniacka i koncerty w Białce Tatrzańskiej 1 2018-07-14 20:27 Nocny slalom kajakowy 2018-07-14 19:50 Szlag mnie trafia 20 2018-07-14 19:02 Piękna tęcza nad Podhalem 2018-07-14 18:53 Jak zabezpieczyć dom? Zamiast klucza użyj smartfona 1 2018-07-14 18:06 Połowa lipca a turystów mało 31 2018-07-14 16:30 Psia arystokracja (WIDEO) 2018-07-14 16:20 Parkingi pustawe, deszcz przepłoszył gości. 2018-07-14 16:00 Drewniane miniatury Jacka Michniaka - nowa wystawa w Muzeum Podhalańskim 2018-07-14 15:14 Szczawnica rozczarowana. Festiwal przeniesiony. 2018-07-14 14:30 W czasie deszczu dzieci się nudzą (WIDEO) 3 2018-07-14 14:13 To jeden z największych kolarskich wyścigów amatorów 2018-07-14 14:00 W mieście galerie powstają jedna po drugiej 3 2018-07-14 13:30 Pod reglami ruch 2018-07-14 13:00 Zachowaj odstęp i pętla dla wytrwałych 2018-07-14 12:12 Deszcz i korki 2018-07-14 12:00 Para buch, koła w ruch 2018-07-14 11:30 Piłka na walnym 2018-07-14 11:17 Gór wciąż nie widać 2018-07-14 11:12 Uwaga na mgły i burze 2018-07-14 10:15 "Silne jak halny" w Wysokich Obcasach 1 2018-07-14 09:48 Jarzębina czerwona już w lipcu! Nadchodzi jesień? 2018-07-14 08:04 Nowości lotnicze z Krakowa 1 2018-07-13 22:40 Jelonek znowu w szpitalu 4 2018-07-13 22:30 Podniebny spacer po najpiękniejszej górze świata (WIDEO) 5 2018-07-13 22:19 Czarownicy zawsze z diabłem po drodze 1 2018-07-13 21:57 Podstępna padaczka 2018-07-13 20:34 Taksówka widmo 16 2018-07-13 20:11 Letni obóz pięściarzy w Nosalowym Dworze. Przyjedzie Diablo 1 2018-07-13 18:41 3-letnia dziewczynka topiła się w kąpielisku na Szymoszkowej 3 2018-07-13 18:35 Wschód kontra zachód 9
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-07-15 22:00 1. No cóż, jednak Francja. Ale dla Chorwatów wielkie brawa, czarny koń turnieju :) 2018-07-15 21:54 2. Do kaznodzieii. Na tym polega konkurencja, jedni sobie radzą, innym ciągle mało. Jedni mają predyspozycje by prowadzić taką działalność, inni nie. Nie trzeba przewidywać kto zostanie na rynku za jakiś czas. Stare co najmniej dwudziestoletnie trupy, które powinny leżeć na szrotach wożą turystów, zaraz klienci będą wsiadać tylko do nowych i ekologicznych. Problem się sam rozwiąże. Tych T4 to w Polsce na drogach już prawie nie widać. 2018-07-15 21:18 3. Nie będzie wyjaśnień? Derektorek pod ochronnym parasolem? 2018-07-15 21:16 4. To kiedy szanowna redakcyja zapyta o odpowiedzialnych za to cudo. A może wyrosło jak grzyb po deszczu. 2018-07-15 20:50 5. Te taxi busy to ino podnosza ceny i gdzie skarbowka i urzedasy A policja I urząd nic nie bedzie robil bo tam sami znajomi z branży jezdza 2018-07-15 20:31 6. A mnie się wydaje źe góralka ma coś wspólnego z ta sprawą. Ostatnia widziała dziewczyny a poza tym skąd pewność że mówi prawdę i Ania i Ernestyna czy w ogóle wyszły z tej stancji 2018-07-15 20:21 7. Może tak wcześniej przydałaby się informacja że zaczną się targi? Co po wiadomości, że właśnie się kończą. 2018-07-15 20:20 8. Po co to ? I dla kogo taki badziew ? Byle tylko kasy natrzepać burżuje . 2018-07-15 20:07 9. "Wiele wskazuje na to, że na prawdziwe lato musimy poczekać do sierpnia." Lato było w kwietniu i maju, nie ma już na co czekać. Chyba że na śnieg :) 2018-07-15 19:20 10. Jako ojciec bym sie martwil jakby spod z okna podgladajac chlopcow
2018-07-08 07:15 1. Podgorica jest stolicą Czarnogóry . Takie małe sprostowanie 2018-06-29 22:57 2. Naszczescie widać po tych fotach ze coraz mniej ludzi jest naiwnych i sprzątają Tatry za tych darmo zjadow z tpn na lesniczowkacz siedzi po paru chłopa cały dzień i biora za to gruba kasę bo wszystko wziete do rezerwatow scislych tak ze ludzie nie maja tam wstepu hodowla kornika i drzewo marniejace za miliony złotych do tego jeszcze biorą gruba kasę za bilety to nie mają za co wynająć ludzi do sprzątania? 2018-06-28 15:27 3. Dobrze, że jest tak dużo zdjęć bo jeszcze ktoś mógłby odnieść wrażenie że były tysiące albo miliony zatroskanych obywateli prl. 2018-06-20 14:26 4. Z całym szacunkiem dla mistrza: Józef Piłsudski, Ryszard Kaczorowski, Władysław hr. Zamoyski, Kazimierz Przerwa Tetmajer, Władysław Orkan, Kornel Makuszyński, Ignacy Mościcki, Stanisław Witkiewicz i ... Kamil. Wszystko w porządku panowie radni? 2018-06-19 12:00 5. Czy ci zaKODowani to wiedzą co to jest faszyzm? Jak na zjazd całej małopolski, Oświęcimia, Raciborza itd. to po jednym delegacie z miasta chyba przypadło, patrząc po frekwencji. 2018-06-18 12:01 6. Tryzub widze jest na każdej demonstracji. O co im kaman??? 2018-06-18 10:07 7. Jak to miło, że panowie z antyislamu, też poparli tę akcję. 2018-06-13 23:24 8. ciekawostka ze ta firma dalej istnieje tu jest link do strony producenta jednej z tych starych maszyn .. http://www.cramer.eu/pl/strona-glowna.html 2018-06-11 22:02 9. Piękna kolekcja ,chętnie się wybiore do Chochołowa by to wszystko zobaczyć . Bardzo szczytny cel. 2018-06-11 14:00 10. Telo Mostowyk uhonorowanyk jesce nigda nie było, przecie ani po kądzieli, ani po mieczu Ik nie przybyndzie, haj. I tu polityka sie wkradła, ftoz farbowane lisy poprze ? Licmy na KK! Nej, fajnie! Mom troske rodzinnom zgage.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania

Album TP