Reklama

2018-05-19 19:29:46

Pod Giewontem

To jedna z największych inwestycji w Zakopanem

Reklama
Reklama

Na działce po dawne "Cepelii" na Szymonach w Zakopanem rośnie apartamentowiec na 220 mieszkań.

Reklama

Między ulicą Szymony a Chyców Potok, naprzeciw centrum ogrodniczego rośnie potężna inwestycja. Na miejscu stoją dwa dźwigi. Na razie powstał wielki wykop. Dziś jeden robotnik próbował bezskutecznie usuwać błoto wywożone na ulicę przez ciężarówki. Ich ślady ciągnęły sie do skrzyżowania z ulicą Szymony.  

Na stronach inwestora, którym jest firma JHM Development z siedzibą w Skierniewicach, pani prezes zachęca do kupowania apartamentów. Do wyboru jest ich 220 - to chyba nowy rekord pod Giewontem. Deweloper przygotowuje inwestycje przede wszystkim jako obiekt turystyczny. "W budynku znajdzie się m.in. część rekreacyjna, recepcja oraz bawialnia dla dzieci. Przyszli nabywcy będą mogli przeznaczyć apartamenty na własny użytek lub oddać je pod wynajem. Pełną obsługę ruchu turystycznego zapewni sprawdzony tour operator. Projekt w Zakopanem jest kolejną tego typu inwestycją realizowaną przez Spółkę" - czytamy pod opisem inwestycji.

Tu przed laty działały Zakłady Wzorcowe Cepelia. Nowy właściciel terenu kilka lat temu wyburzył stare budynki. Miejsce zdziczało, zarosło trawą, krzewami i drzewami-samosiejkami. Okoliczni mieszkańcy tędy chodzili na zakupy do "Szymonka" i centrum ogrodniczego.

Teraz część sąsiadów jest oburzona skalą przedsięwzięcia. 

- W naszym domu zjawił się przedstawiciel inwestora ze Skierniewic - twierdzi Elżbieta Frytek. - Jak zauważyliśmy, plan realizacyjny rozmija się, i to bardzo, z warunkami zabudowy, jakie były wydane w 2009 roku. Miał tu powstać jeden budynek. W tej chwili budowanych jest kilka i zajmą dużo większą powierzchnię. Pod wznoszonymi domami powstaną dwupoziomowe garaże podziemne. Tego wszystkiego nie było w wuzetce - podkreśla pani Elżbieta. Jeden budynek posadowiony ma być blisko granicy z jej domem. Zakopianka jest przekonana, że całkowicie zasłoni jej dopływ dziennego światła, ponieważ ma być wysoki na 19 i długi na 40 metrów. 

Jak podkreślają okoliczni mieszańcy, choć inwestor dostał zgodę na budowę w 2011 roku, to nikt z sąsiadów nie został powiadomiony o rozmachu inwestycji. - Czujemy się traktowani przedmiotowo - podsumowuje Elżbieta Frytek. Dodaje, że to, co ma powstać obecnie na Szymonach, ma się nijak do warunków zabudowy wydanych przez urząd miasta w 2009 roku.

W biurze firmy próbujemy porozmawiać o obawach mieszkańców. Każdy z kolejnych rozmówców podkreśla jedynie, że na Szymonach spółka stawia jeden, a nie kilka obiektów. I że wszystko odbywa się w zgodzie z przepisami. - Budynek składa się z trzech segmentów, stąd może sprawiać wrażenie, że to trzy apartamentowce - tłumaczy pani Natalia. I prosi o przesłanie pytań drogą elektroniczną.

Naczelnik wydziału budownictwa w starostwie powiatowym przypomina, że warunki zabudowy wydane przez urząd miasta za czasów burmistrza Janusza Majchra zezwalają na postawienie kolosalnego budynku. - W tym przypadku na etapie wydawania warunków zabudowy obie panie były informowane jako strony - mówi Jerzy Chlebiński, naczelnik wydziału budownictwa i architektury starostwa tatrzańskiego. 

rav, p

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
jarząbek 2018-05-21 10:25:22
Majcherbaum&Makówa spółka z nieograniczoną nieodpowiedzialnością (obaj PO) i wszystko jasne. Współczuję sąsiadom i mieszkańcom Do Samków. Korek na 2 kilometry gwarantowany. A Makówa już niejednemu widok zasłonił.
prawnik 2018-05-20 21:25:52
Jedno mi się podoba w tym mieście, a mianowicie to, że ohydny budynek - galeria Andrzeja S. stoi nie otwarta. Mam również nadzieję, że nigdy nie zostanie otwarta, a po bankructwie tego pana, kupi to ktoś, kto zburzy te mury i odpowiednio zagospodaruje tak piękne miejsce.
enapokaz 2018-05-20 20:57:31
Czas pomyśleć o budowie fabryki pod tatrami. Gdzieś trzeba będzie pracować, jak już turyści się skapną, że tu nie ma po co przyjeżdżać. Mieszkańcy i władze pokazują wszystkim gdzie mają Przyrodę, Krajobraz, Klimat, Turystykę, Tatry i Park Narodowy.
doMotocyklistka 2018-05-20 20:13:12
Po prostu te inwestory nie wiadomo skąd wzięte które napadły na Zakopane powinny mieć takiego pecha by trafić na grupę gotowych do działania sąsiadów, którzy:

- znają prawo lub mają dobrych prawników
- są odważni i zaskarżają postępowanie o pozwolenie na budowę do wszystkich możliwych instancji
- zawiadamiają wszelkie możliwe służby i instytucje, każda z nich jest zmuszona conajmniej odpowiedzieć na kierowane do nich pisma, lub przekazać je do właściwej instytucji a być może sprawa dotrze gdzie trzeba i zrobi się mała afera
- powiadomią media, będą współpracować z mediami

Wszystko powyższe potrafi skutecznie opóźnić niejedną inwestycję o dobre kilka lat, a czasami sprawia że inwestor rezygnuje z zamiaru budowy lub potrafi dogadać się z sąsiedztwem dla świętego spokoju i wprowadza w projektach mniej uciążliwe dla otoczenia rozwiązania zamienne.

Wszystko zależy od tego na ile otoczenie truje takim sk... d... :)
Zły sąsiad, który chroni te ziemie dla przyszłych pokoleń, to mimo wszystko dobry sąsiad.
doOrfik 2018-05-20 19:43:47
Rozwój? A słyszałeś o czymś takim jak "zrównoważony rozwój"? Pewnie nie, bo wy tylko potraficie niszczyć, tak żeby dla przyszłych pokoleń nic nie zostało. A jak ci w cebulandii źle to do Izraela. Trzyma cie ktoś tu?
motocyklistka 2018-05-20 13:19:43
tylko kto o tym wie do momentu rozpoczęcia robót? Ci co się na to godzą i to podpisują, klepią i co oni mają zgłosić jakiekolwiek nieprawidłowości aby można było wszcząć dochodzenie.
Do moto 2 2018-05-20 13:14:34
Tych dowodow nie uzyska się z zeznań osób które mogą być potencjalnie oskarżonymi. Tu trzeba biegłych powoływać bo inaczej będzie jak z amber- costam. Komisja śledcza obnażyła mechanizm w jaki działała prokuratura z Gdańska. Tak prowadzili sprawę żeby nic nie odkryć ale mieć na jej przebieg wpływ. Każda inna jednostka która miała wątpliwości natychmiast otrzymywała info ze postępowanie prowadzi Gdańsk i niczego nie wykryto. Ten mechanizm zw z istnieniem układów lokalnych pewnie nie dotyczy tylko Gdańska...
Do moto 2018-05-20 13:04:38
Można było
Się pokusić o analizę jakim cudem pośród niskiej zabudowy może wyrosnąć 7.pietrowy kolos i kto i dlaczego klepnął dwupoziomowy podziemny garaż na stożku zakopiańskim. To zagraża czystości wód gruntowych i przede wszystkim podziemnych. Budowa garaży podziemnych na naszym terenie jest wątpliwa z powodu ochrony środowiska. Który ?geolog? to klepnął? Kto i dlaczego wpisał dopuszczalna wysokość do planu zagospodarowania terenu? Niestety w naszych realiach wielu cwaniaków zasłania się ?dup.. Krytkami? pisanymi pod zamówienie. Ale trzeba mieć minimum wiedzy żeby to dostrzec. No i po co się wychylać?
motocyklistka 2018-05-20 11:16:23
@Do moto...., a jakie w takim przypadku można zebrać materiały dowodowe i na co? I o jaki śledztwie (czemu nie dochodzeniu?) mowa w przypadku budowy apartamentowca na który jest wydana zgoda itd.
@asdfgh, ma niewątpliwie kompleksy odnośnie jednego "tematu" i tak przy każdej okazji...
Do motocyklistki 2018-05-20 10:57:01
Materiał do śledztw zbiera Policja. I tak zbiera ze potem sprawy można tylko umarzac. Niestety.
dziadek 2018-05-20 10:32:10
Poszperałem ciut ciut, i znalazłem "poradnik dla podnajmujących mieszkania".

Krótkoterminowy wynajem mieszkań zdobywa popularność w szybkim tempie. Zamiast szukać pokoju w hotelu lub hostelu, coraz więcej turystów decyduje się wynająć w wybranym mieście apartament lub mieszkanie na kilka dni. Znudzeni bezosobowymi hotelowymi standardami, przyjezdni wybierają prywatność, wygodę i konkurencyjne ceny takiego rozwiązania. Cenią również swobodny dostęp do kuchni, brak uciążliwych gości i uwolniony rytm dnia, bez ciasnych harmonogramów godzin check-in i check-out.
W jakich polskich miastach inwestować w wynajem krótkoterminowy?
Odpowiedź jest prosta ? w tych, które przyciągają najwięcej turystów. Eksperci polecają tutaj takie miasta, jak Gdańsk, Kraków, Wrocław, Łódź czy Zakopane.
źrudło: .morizon.pl - Krótkoterminowy wynajem mieszkań ? sposób na biznes (nie tylko) w wakacje.
biedny z wielodzietnej rodziny 2018-05-20 10:18:09
Budujcie budujcie! Kiedyś jak już przez dłuższy czas będą stały puste, to i mnie będzie stać aby kupić mieszkanko. Hura! Niech tylko nie będzie to brzydkie, bo jestem wrażliwy na piękno i tradycję.
Abeto 2018-05-20 09:57:00
Pani z FB Katarzyna G. dokładnie opisała cały ten mechanizm jak można było wszystko zrobić zgodnie z prawem dostosowanym pod określone wymagania. Jak tu kiedyś napisałem, że to wstyd za takiego starostę co likwiduje drogi dwupasmowe to mi niejaki @europodatnik odpisał, że wszystko jest zrobione zgodnie z prawem i nic mi do tego.Podejrzewam, że za jakiś czas ta estakada zostanie znowu przywrócona dla ruchu samochodowego czyli o czym to będzie świadczyło ?
motocyklistka 2018-05-20 09:22:05
@asdfgh, "a policja umarza wszystko co popadnie...". Prokuratura! nie Policja jak już.
Babagula 2018-05-20 09:17:22
Po pierwsze mogliby o te 5 metrów dodatkowo oddalić sam budynek od tych mieszkańców zostawiając trawnik czy brukowy chodnik. A wógóle Takie wielkie inwestycje tam w Zakopanem i okolicach powinien zatwierdzać ktoś konfrontujący jej wygląd z okoliczną zabudową. Już pal licho z tym że to takie wielkie ma być ( za to więcej najmu bedzie w okolicy a przez to tańszy później ) ale fasada tego budynku i dach powinny nawiązywać do góralskiej kultury lub zakopiańskiej zabudowy. Ktoś tego powinien pilnować bo takimi molochami niczym warszawskimi apartamentowcami zepsują do cna tamtejszą dusze miejską. Ktoś wziął dzyngi w łape i wydał zgode zamiast kazać komuś dopasować wygląd do tamtejszego folkloru. To profanacja stolicy gór !
Dorota 2018-05-20 08:16:53
Kiedyś te działki mieli moi dziadkowie, które zabrało im miasto. Obecny wtedy burmistrz Majcher powiedzial ze naleza juz do miasta zatem walka z wiatrakami. A oni wzieli zagrabione dzialki i sprzedali nowemu wlascicielowi.tak to wygląda.
Komfort 2018-05-20 07:40:12
Kto kupi apartament w sąsiedztwie hurtowni i zakładu oczyszczania miasta?.
orfik 2018-05-20 07:19:33
To się nazywa rozwój cebulaki jak tego nie rozumiecie to do skansenu!
Jaś z Kolorowej a może nie 2018-05-20 06:18:27
Jeden budynek posadowiony ma być blisko granicy z jej domem. Zakopianka jest przekonana, że całkowicie zasłoni jej dopływ dziennego światła, ponieważ ma być wysoki na 19 i długi na 40 metrów.
Pan architekt miasta, Chlebiński nie jest góralem i dolę górali ma najwyraźniej gdzieś (pomimo tego że ma żonę góralkę) - jest dopiero 2 pokoleniem Zakopiańczyka - ojciec z Warszawy. I tak oto górale, właściciele Zakopanego, ponieważ większość z facetów tutejsych lubi wypić, a wasze okolice są zarządzane w taki właśnie sposób.
Gogo 2018-05-20 00:03:51
I to wszystko zgotowali nam ludzie ,których wybrali ludzie.Ile jeszcze powstanie apartamentowcow?co Zakopane ma z tych molochow?.korzysci mają tylko nieliczni.
żaldściska 2018-05-19 22:58:32
Majcher to jeszcze zdążył synusiowi drogę dojazdową do willi 11 zrobić z pięknymi latarniami, zanim ze stołka nie zleciał. taki to był przewidujący i troskliwy burmistrz / dla wybranych
Ch. Czerstwy 2018-05-19 22:49:40
Kto kupił "Cepelię" ? Komu sprzedał "Cepelię" ? to warto wyjaśnić i będzie wszystko oczywiste !
Góral z Trójmiasta 2018-05-19 22:35:02
240 "apartamentów"?
"Mają rozmach, sk...syny" - ten cytat sam się ciśnie na usta.
kurr 2018-05-19 22:31:15
zawsze dziady maja najwięcej do gadania
asdfgh 2018-05-19 22:18:41
Jak człowiek sobie chce wynająć to chcą go dobić podatkami, a tu proszę. Kupisz apartament, płacisz czynsz i jest "git". W razie czego mówisz, że to rodzina przyjechała a Ty akurat jesteś w Łodzi czy gdziekolwiek. Ale to tylko w razie czego, bo (bądźmy realistami) nikt tu tego nie kontroluje. Podatków w efekcie za wynajem w apartamentowcach się nie płaci. Potem czeka się na pomoc pogotowia 30 minut, a policja umarza wszystko co popadnie bo brakuje na wszystko.
To jest problem systemowy, bardzo ogólny i wielowymiarowy. Ciekawe czy w ogóle ktokolwiek go poruszy przy okazji kampanii na jesieni? Uszczelnianie podatków podobno na topie.
Anty Majcher 2018-05-19 22:11:18
Majchrowi zawdzięczamy plany zagospodarowania przestrzennego z poukrywanymi ?niespodziankami? jak chocby w tym miejscu- powstanie 7. Piętrowy blok. To powinno prześwietlić CBA i wydziały PG prokuratur!!
Prawnik 2018-05-19 21:53:56
Za to się powinna wziąć prokuratura krajowa. Jak można było wydać zgodę na dwa piętra parkingu podziemnego przy budowie geologicznej Zakopanego??
miejscowa 2018-05-19 21:20:03
Kto to kupił, od kogo na co poszły pieniądze
dziennikarzu -będziesz wielki jak dojdziesz do odpowiedzi na te pytania
Janus 2018-05-19 19:52:39
Apartamenty Zakopiańskie, to nowo powstający kompleks apartamentowy zlokalizowany w cichej i zielonej części Zakopanego przy ul. Szymony 17E.
Obiekt będzie liczył 241 apartamentów o powierzchniach od 27,96m2 do 79,39 m2. Apartamenty zostaną wykończone ?pod klucz? w trzech różnych stylach aranżacji do wyboru, a każdy z nich zostanie wyposażony w aneks kuchenny z AGD.

W apartamentowcu znajdzie się strefa rekreacji z jacuzzi, saunami, siłownią oraz nowocześnie wyposażoną bawialnia dla dzieci.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI BUDOWLANE W PYZÓWCE. 796 271 259
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia na dłużej apartament 42m, 2 pokoje, duży taras. Zakopane Olcza. 1800zł media
  Tel.: 606854231
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  Potrzebny MŁODY PRACOWNIK DO PRZYUCZENIA (PRACE BUDOWLANE), na start 18 zł/ha + ubezpieczenie. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Restauracja "Tarasy Gubałówka" zatrudni: POMOC KUCHENNĄ. Miejsce pracy: Zakopane. WYMAGANIA: - Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych; - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, punktualność; - Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu; - Dyspozycyjność. OFERUJEMY: - Umowę zlecenie; - Atrakcyjne warunki zatrudnienia. Aplikacje prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl
 • PRACA | dam
  Sklep obuwniczy w Zakopanem zatrudni ekspedientki.CV oraz list motywacyjny proszę przesyłać na adres email lub zgłoszenia telefoniczne.
  Tel.: 697069380
  E-mail: tatrzanski@dworek.biz
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę miejsce na stoisko regionalne ul. Pardałówka
  Tel.: 500370970
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: OSOBĘ DO PRACY W KUCHNI. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | szukam
  dietetyk, intendent z pełną znajomością programów żywieniowych RW i PZ. 669 364 691
 • PRACA | dam
  Zatrudnię młodą i energiczną dziewczynę do obsługi w restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej.
  Tel.: 660172232
  E-mail: restauracja@burymis.pl
 • PRACA | dam
  Stanowiska kucharza oraz pomocy kuchennej w małej restauracji przy pensjonacie w Zakopanem. Godziny pracy do ustalenia. Dla kobiety zakwaterowanie na miejscu. Prosimy o kontakt telefoniczny lub o przesłanie CV.
  Tel.: 600 250 202
  E-mail: hotel-pp@gabrysia.com.p
  Inne: JAR, Jaszczurówka 30, 34-500 Zakopane
 • PRACA | dam
  Roznoszenie ulotek oraz promowanie wycieczek jednodniowych
  Tel.: 606286379
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  KIA SOUL, 2010 r., pierwsza rejestracja 2011, serwisowany Aso, bezwypadkowe, 1.6 benzyna,
  Tel.: 604 504 738.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  GĘSI i KACZKI. Tel 514 700 510
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Karczma Giewont w Bukowinie Tatrzańskiej przyjmie do pracy kucharza /kucharkę i pomoc kuchenną tel 660087077,
  Tel.: 664498283
 • KOMUNIKATY
  Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży: - w trybie przetargu nieograniczonego dz. ewid. 7 o powierzchni 0,2205 ha w miejscowości Łopuszna objęta Księgą Wieczystą nr NS1T/00120012/8 położona w bezpośrednim sąsiedztwie stadniny koni oraz dworu Tetmajerów. Cena wywoławcza nieruchomości 41 400, 00 zł. W trybie bezprzetargowym dz. ewid 5502/3 o powierzchni 0,0570 ha w miejscowości Ludźmierz powstała z podziału dz. ewid. 5502 objętej Księgą Wieczystą nr NS1T/00085076/6 położonej w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań w pobliżu ścieżki rowerowej. Cena nieruchomości: 8 922, 35 zł brutto.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy bufetową, na stałe lub na sezon. 502 271 486
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy Panią na pełen etat na Stoisko pod Gubałówkę z galanterią skórzaną dyspozycyjną ,mile widziane doświadczenie w handlu. W wieku od 20-45 lat.Stoisko w okresie zimowym ogrzewane.Dobre wynagrodzenie
  Tel.: Telefon:660719519,
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • MOTORYZACJA | kupno
  Skup aut całych i rozbitych. Dojazd do klienta nr tel 880084653
  Tel.: 880084653
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawcową do szycia kurtek skórzanych.Nowy Targ praca stała.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy hydraulika,praca stała,dobre wynagrodzenie
  Tel.: 604961477
 • PRACA | dam
  Zatrudnię na stanowisko pomocnika produkcyjnego przy szyciu odzieży skórzanej.
  Tel.: 603607832
  E-mail: anna133@interia.eu
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do obsługi gości na RECEPCJI w Kościelisku. Wymagana znajomość obsługi komputera.
  Tel.: 697655655
  E-mail: anna133@interia.eu
 • PRACA | dam
  Firma Informatyczna zatrudni absolwenta o kierunku informatyka lub pokrewnym z wykształceniem średnim lub wyższym, posiadającego prawo jazdy kat. B , praca w okolicach Nowego Targu. Zainteresowanych prosimy kontakt : praca@nowytarg.webd.pl, tel. 504252727.
 • PRACA | dam
  Hotel Murowanica poszukuje recepcjonistów na pełen etat, zatrudnienie na umowę o pracę. Chętnych prosimy o kontakt
  Tel.: 182063362
  E-mail: kontakt@hotel-murowanica.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM DOMU NA DŁUŻSZY OKRES - ZAKOPANE, najchętniej centrum -
  Tel.: 513 920 918.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię tynkarzy, praca okolice zakopanego, umowa o prace, wysoka stawka dla ekip i dla pojedynczych pracowników, zapraszam do kontaktu.
  Tel.: 880321683
 • PRACA | dam
  Praca na budowie przy dociepleniach (Zakopane i okolice).
  Tel.: 500 160 574
2018-06-24 22:14 Strażackie kibicowanie 6 2018-06-24 21:12 Letni sztywniak pod pierzynę, czy może diabelska rozkosz 2018-06-24 20:26 Carrantuohill w Kmicicu 2018-06-24 20:00 Tak się bawi Strążyska 4 2018-06-24 19:08 Kuchenna wyspa na oceanie aranżacyjnych możliwości 1 2018-06-24 18:30 Bo w zupie był robak i kto mnie przeprosi? 14 2018-06-24 18:30 Zaginał policjant (aktualizacja) 2018-06-24 17:07 Zagubione, znalezione i nadal poszukiwany 2018-06-24 16:00 Z Anielą i Klarą w tle 1 2018-06-24 14:01 Tajemnicza śmierć na Krupówkach (wideo) 4 2018-06-24 12:06 Sobótki mimo wszystko 2018-06-24 10:03 A w Tatrach wciąż pada śnieg 2 2018-06-24 09:59 Fotografia górska w nowotarskich „Jatkach” 2018-06-24 08:22 Bezpłatne badania 2018-06-23 21:00 Wyprawa w góry po śmieci 3 2018-06-23 19:06 Przetargi i oczekiwania 2018-06-23 18:43 Wracają „Muzyczne niedziele w altanie” 2018-06-23 17:06 Dwie osoby ranne w wypadku 2018-06-23 17:02 Wójt i prezes w jednym 11 2018-06-23 15:04 Na Kasprowym Wierchu przybywa śniegu 2 2018-06-23 15:03 Najlepszy policyjny patrol jest na Podhalu 2 2018-06-23 13:12 Wielki spektakl na niebie zamiast snu (galeria zdjęć) 2018-06-23 12:03 Zaśpiewają i zagrają 1 2018-06-23 11:11 Wypadek na zakopiance (aktualizacja) 2018-06-23 08:56 Deszczowe góry na początek wakacji 7 2018-06-23 08:02 Zniszczony szlak rowerowy 4 2018-06-22 21:18 Jedyna taka okazja dla miłośników broni 2018-06-22 21:01 Rozwiń swoją firmę z programem #StartUP Małopolska 2018-06-22 20:53 Będzie ławeczka w parku 3 2018-06-22 20:05 Charytatywny koncert dla Jana Klaga 2018-06-22 20:03 Grupa Autoremo partnerem motoryzacyjnym nowotarskiego hokeja 2 2018-06-22 18:30 Przetarg za plecami radnych 2 2018-06-22 17:00 Wakacyjne zagrożenia 1 2018-06-22 17:00 Polsko-słowacki rajd rowerowy 2018-06-22 15:46 Przyjechali na rowerach i przyłapali go z narkotykami 2018-06-22 15:25 KARDIO ZNALAZŁ DOM! 18 2018-06-22 15:24 Dziś zakończenie roku szkolnego. Zaczynają się wakacje 1 2018-06-22 15:16 Pink Floyd na początek lata 2018-06-22 15:01 Z zamiłowania do broni 1 2018-06-22 14:16 Kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach 2 2018-06-22 14:03 Muzyczne zakończenie roku szkolnego 5 2018-06-22 13:00 Stypendia dla najlepszych 1 2018-06-22 12:09 Przestróg nigdy za wiele 1 2018-06-22 11:02 Za potrzebą biegając po parku 2018-06-22 10:01 Co dalej z obwodnicą 6 2018-06-22 08:37 Czas na WAKACJE! 2018-06-22 08:00 Kadeci w więzieniu 2018-06-21 21:00 Ośrodek za zamkniętymi drzwiami 2018-06-21 19:53 Kolej tak, autobus nie za bardzo 4 2018-06-21 18:37 Poczwórna stłuczka na Nędzy Kubińca 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-06-25 05:50 1. Po meczu. Helena mam zawał. 2018-06-25 05:46 2. Czas na zmiany w Polsce. Za co płacimy duchowieństwu. 2018-06-25 01:32 3. Na bliskim wschodzie byscie placili extra ! 2018-06-25 00:59 4. Na jakimś tam meczu o którym za kilka chwil wszyscy zapomną świat się nie kończy. Bez niego też przeżyjemy. Jednak w najważniejszych dla Narodu chwilach jakoś "modły" się przydały. Że tylko wymienię modły przed "Grunwaldem", Odsieczą Wiedeńską , Bitwą Warszawską... Wiec pomyśl o swoim rozumie jeśli jeszcze w ogóle go posiadasz. 2018-06-25 00:36 5. No przecież manipulantko, kto jest autorem poniższego komentarza podpisanego "Dosyć spamowania" ? Kto jak nie Ty. To tylko jeden z wielu, wielu przykładów Twojego krętaczenia na tym forum. Brak przyzwoitych słów aby to określić, a zresztą mnie to i tak wszystko LOTTO, zwłaszcza te Twoje próby zastraszenia, że ujawnisz kompromitujące mnie fakty. Pisz śmiało, przecież jesteś zwolenniczką zasady, że najlepszą obroną, gdy się nie ma argumentów, jest atak. 2018-06-24 23:30 6. Prawdziwy turysta obyty w świecie wie że istnieją kraje gdzie różnego rodzaju robaczki są podstawą codziennej diety. A tu wielkie halo o jednego malutkiego robusia. No ludzie ? 2018-06-24 23:13 7. @polski katolik. No właśnie przegrana 3:0 poddaje w wątpliwość jakichkolwiek modłów, więc zastanów się nad swoim rozumem. 2018-06-24 23:04 8. Widzę że i za ciebie też trzeba by się pomodlić, póki jeszcze jest czas. Zastanawiam się tylko o co , o nogi bo o rozum za późno? 2018-06-24 23:00 9. Ilu kibiców sie nabrało kupując tv 4 K na zwrot kasy, jak nasi wyjdą z grupy. Najlepszy był komentator pod koniec meczu na temat 4K. Czwarte K dopowiedzcie sobie sami. @ Alfred.Natomiast nasi duchowni, to chyba już stracili kantakt nie tylko z rzeczywistością, ale i z Panem. 2018-06-24 22:29 10. No proszę to jednak otworzą dużo przed wyborami.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

Album TP

FILMY TP