Reklama

2018-05-19 19:29:46

Pod Giewontem

To jedna z największych inwestycji w Zakopanem

Reklama
Reklama

Na działce po dawne "Cepelii" na Szymonach w Zakopanem rośnie apartamentowiec na 220 mieszkań.

Reklama

Między ulicą Szymony a Chyców Potok, naprzeciw centrum ogrodniczego rośnie potężna inwestycja. Na miejscu stoją dwa dźwigi. Na razie powstał wielki wykop. Dziś jeden robotnik próbował bezskutecznie usuwać błoto wywożone na ulicę przez ciężarówki. Ich ślady ciągnęły sie do skrzyżowania z ulicą Szymony.  

Na stronach inwestora, którym jest firma JHM Development z siedzibą w Skierniewicach, pani prezes zachęca do kupowania apartamentów. Do wyboru jest ich 220 - to chyba nowy rekord pod Giewontem. Deweloper przygotowuje inwestycje przede wszystkim jako obiekt turystyczny. "W budynku znajdzie się m.in. część rekreacyjna, recepcja oraz bawialnia dla dzieci. Przyszli nabywcy będą mogli przeznaczyć apartamenty na własny użytek lub oddać je pod wynajem. Pełną obsługę ruchu turystycznego zapewni sprawdzony tour operator. Projekt w Zakopanem jest kolejną tego typu inwestycją realizowaną przez Spółkę" - czytamy pod opisem inwestycji.

Tu przed laty działały Zakłady Wzorcowe Cepelia. Nowy właściciel terenu kilka lat temu wyburzył stare budynki. Miejsce zdziczało, zarosło trawą, krzewami i drzewami-samosiejkami. Okoliczni mieszkańcy tędy chodzili na zakupy do "Szymonka" i centrum ogrodniczego.

Teraz część sąsiadów jest oburzona skalą przedsięwzięcia. 

- W naszym domu zjawił się przedstawiciel inwestora ze Skierniewic - twierdzi Elżbieta Frytek. - Jak zauważyliśmy, plan realizacyjny rozmija się, i to bardzo, z warunkami zabudowy, jakie były wydane w 2009 roku. Miał tu powstać jeden budynek. W tej chwili budowanych jest kilka i zajmą dużo większą powierzchnię. Pod wznoszonymi domami powstaną dwupoziomowe garaże podziemne. Tego wszystkiego nie było w wuzetce - podkreśla pani Elżbieta. Jeden budynek posadowiony ma być blisko granicy z jej domem. Zakopianka jest przekonana, że całkowicie zasłoni jej dopływ dziennego światła, ponieważ ma być wysoki na 19 i długi na 40 metrów. 

Jak podkreślają okoliczni mieszańcy, choć inwestor dostał zgodę na budowę w 2011 roku, to nikt z sąsiadów nie został powiadomiony o rozmachu inwestycji. - Czujemy się traktowani przedmiotowo - podsumowuje Elżbieta Frytek. Dodaje, że to, co ma powstać obecnie na Szymonach, ma się nijak do warunków zabudowy wydanych przez urząd miasta w 2009 roku.

W biurze firmy próbujemy porozmawiać o obawach mieszkańców. Każdy z kolejnych rozmówców podkreśla jedynie, że na Szymonach spółka stawia jeden, a nie kilka obiektów. I że wszystko odbywa się w zgodzie z przepisami. - Budynek składa się z trzech segmentów, stąd może sprawiać wrażenie, że to trzy apartamentowce - tłumaczy pani Natalia. I prosi o przesłanie pytań drogą elektroniczną.

Naczelnik wydziału budownictwa w starostwie powiatowym przypomina, że warunki zabudowy wydane przez urząd miasta za czasów burmistrza Janusza Majchra zezwalają na postawienie kolosalnego budynku. - W tym przypadku na etapie wydawania warunków zabudowy obie panie były informowane jako strony - mówi Jerzy Chlebiński, naczelnik wydziału budownictwa i architektury starostwa tatrzańskiego. 

rav, p

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
jarząbek 2018-05-21 10:25:22
Majcherbaum&Makówa spółka z nieograniczoną nieodpowiedzialnością (obaj PO) i wszystko jasne. Współczuję sąsiadom i mieszkańcom Do Samków. Korek na 2 kilometry gwarantowany. A Makówa już niejednemu widok zasłonił.
prawnik 2018-05-20 21:25:52
Jedno mi się podoba w tym mieście, a mianowicie to, że ohydny budynek - galeria Andrzeja S. stoi nie otwarta. Mam również nadzieję, że nigdy nie zostanie otwarta, a po bankructwie tego pana, kupi to ktoś, kto zburzy te mury i odpowiednio zagospodaruje tak piękne miejsce.
enapokaz 2018-05-20 20:57:31
Czas pomyśleć o budowie fabryki pod tatrami. Gdzieś trzeba będzie pracować, jak już turyści się skapną, że tu nie ma po co przyjeżdżać. Mieszkańcy i władze pokazują wszystkim gdzie mają Przyrodę, Krajobraz, Klimat, Turystykę, Tatry i Park Narodowy.
doMotocyklistka 2018-05-20 20:13:12
Po prostu te inwestory nie wiadomo skąd wzięte które napadły na Zakopane powinny mieć takiego pecha by trafić na grupę gotowych do działania sąsiadów, którzy:

- znają prawo lub mają dobrych prawników
- są odważni i zaskarżają postępowanie o pozwolenie na budowę do wszystkich możliwych instancji
- zawiadamiają wszelkie możliwe służby i instytucje, każda z nich jest zmuszona conajmniej odpowiedzieć na kierowane do nich pisma, lub przekazać je do właściwej instytucji a być może sprawa dotrze gdzie trzeba i zrobi się mała afera
- powiadomią media, będą współpracować z mediami

Wszystko powyższe potrafi skutecznie opóźnić niejedną inwestycję o dobre kilka lat, a czasami sprawia że inwestor rezygnuje z zamiaru budowy lub potrafi dogadać się z sąsiedztwem dla świętego spokoju i wprowadza w projektach mniej uciążliwe dla otoczenia rozwiązania zamienne.

Wszystko zależy od tego na ile otoczenie truje takim sk... d... :)
Zły sąsiad, który chroni te ziemie dla przyszłych pokoleń, to mimo wszystko dobry sąsiad.
doOrfik 2018-05-20 19:43:47
Rozwój? A słyszałeś o czymś takim jak "zrównoważony rozwój"? Pewnie nie, bo wy tylko potraficie niszczyć, tak żeby dla przyszłych pokoleń nic nie zostało. A jak ci w cebulandii źle to do Izraela. Trzyma cie ktoś tu?
motocyklistka 2018-05-20 13:19:43
tylko kto o tym wie do momentu rozpoczęcia robót? Ci co się na to godzą i to podpisują, klepią i co oni mają zgłosić jakiekolwiek nieprawidłowości aby można było wszcząć dochodzenie.
Do moto 2 2018-05-20 13:14:34
Tych dowodow nie uzyska się z zeznań osób które mogą być potencjalnie oskarżonymi. Tu trzeba biegłych powoływać bo inaczej będzie jak z amber- costam. Komisja śledcza obnażyła mechanizm w jaki działała prokuratura z Gdańska. Tak prowadzili sprawę żeby nic nie odkryć ale mieć na jej przebieg wpływ. Każda inna jednostka która miała wątpliwości natychmiast otrzymywała info ze postępowanie prowadzi Gdańsk i niczego nie wykryto. Ten mechanizm zw z istnieniem układów lokalnych pewnie nie dotyczy tylko Gdańska...
Do moto 2018-05-20 13:04:38
Można było
Się pokusić o analizę jakim cudem pośród niskiej zabudowy może wyrosnąć 7.pietrowy kolos i kto i dlaczego klepnął dwupoziomowy podziemny garaż na stożku zakopiańskim. To zagraża czystości wód gruntowych i przede wszystkim podziemnych. Budowa garaży podziemnych na naszym terenie jest wątpliwa z powodu ochrony środowiska. Który ?geolog? to klepnął? Kto i dlaczego wpisał dopuszczalna wysokość do planu zagospodarowania terenu? Niestety w naszych realiach wielu cwaniaków zasłania się ?dup.. Krytkami? pisanymi pod zamówienie. Ale trzeba mieć minimum wiedzy żeby to dostrzec. No i po co się wychylać?
motocyklistka 2018-05-20 11:16:23
@Do moto...., a jakie w takim przypadku można zebrać materiały dowodowe i na co? I o jaki śledztwie (czemu nie dochodzeniu?) mowa w przypadku budowy apartamentowca na który jest wydana zgoda itd.
@asdfgh, ma niewątpliwie kompleksy odnośnie jednego "tematu" i tak przy każdej okazji...
Do motocyklistki 2018-05-20 10:57:01
Materiał do śledztw zbiera Policja. I tak zbiera ze potem sprawy można tylko umarzac. Niestety.
dziadek 2018-05-20 10:32:10
Poszperałem ciut ciut, i znalazłem "poradnik dla podnajmujących mieszkania".

Krótkoterminowy wynajem mieszkań zdobywa popularność w szybkim tempie. Zamiast szukać pokoju w hotelu lub hostelu, coraz więcej turystów decyduje się wynająć w wybranym mieście apartament lub mieszkanie na kilka dni. Znudzeni bezosobowymi hotelowymi standardami, przyjezdni wybierają prywatność, wygodę i konkurencyjne ceny takiego rozwiązania. Cenią również swobodny dostęp do kuchni, brak uciążliwych gości i uwolniony rytm dnia, bez ciasnych harmonogramów godzin check-in i check-out.
W jakich polskich miastach inwestować w wynajem krótkoterminowy?
Odpowiedź jest prosta ? w tych, które przyciągają najwięcej turystów. Eksperci polecają tutaj takie miasta, jak Gdańsk, Kraków, Wrocław, Łódź czy Zakopane.
źrudło: .morizon.pl - Krótkoterminowy wynajem mieszkań ? sposób na biznes (nie tylko) w wakacje.
biedny z wielodzietnej rodziny 2018-05-20 10:18:09
Budujcie budujcie! Kiedyś jak już przez dłuższy czas będą stały puste, to i mnie będzie stać aby kupić mieszkanko. Hura! Niech tylko nie będzie to brzydkie, bo jestem wrażliwy na piękno i tradycję.
Abeto 2018-05-20 09:57:00
Pani z FB Katarzyna G. dokładnie opisała cały ten mechanizm jak można było wszystko zrobić zgodnie z prawem dostosowanym pod określone wymagania. Jak tu kiedyś napisałem, że to wstyd za takiego starostę co likwiduje drogi dwupasmowe to mi niejaki @europodatnik odpisał, że wszystko jest zrobione zgodnie z prawem i nic mi do tego.Podejrzewam, że za jakiś czas ta estakada zostanie znowu przywrócona dla ruchu samochodowego czyli o czym to będzie świadczyło ?
motocyklistka 2018-05-20 09:22:05
@asdfgh, "a policja umarza wszystko co popadnie...". Prokuratura! nie Policja jak już.
Babagula 2018-05-20 09:17:22
Po pierwsze mogliby o te 5 metrów dodatkowo oddalić sam budynek od tych mieszkańców zostawiając trawnik czy brukowy chodnik. A wógóle Takie wielkie inwestycje tam w Zakopanem i okolicach powinien zatwierdzać ktoś konfrontujący jej wygląd z okoliczną zabudową. Już pal licho z tym że to takie wielkie ma być ( za to więcej najmu bedzie w okolicy a przez to tańszy później ) ale fasada tego budynku i dach powinny nawiązywać do góralskiej kultury lub zakopiańskiej zabudowy. Ktoś tego powinien pilnować bo takimi molochami niczym warszawskimi apartamentowcami zepsują do cna tamtejszą dusze miejską. Ktoś wziął dzyngi w łape i wydał zgode zamiast kazać komuś dopasować wygląd do tamtejszego folkloru. To profanacja stolicy gór !
Dorota 2018-05-20 08:16:53
Kiedyś te działki mieli moi dziadkowie, które zabrało im miasto. Obecny wtedy burmistrz Majcher powiedzial ze naleza juz do miasta zatem walka z wiatrakami. A oni wzieli zagrabione dzialki i sprzedali nowemu wlascicielowi.tak to wygląda.
Komfort 2018-05-20 07:40:12
Kto kupi apartament w sąsiedztwie hurtowni i zakładu oczyszczania miasta?.
orfik 2018-05-20 07:19:33
To się nazywa rozwój cebulaki jak tego nie rozumiecie to do skansenu!
Jaś z Kolorowej a może nie 2018-05-20 06:18:27
Jeden budynek posadowiony ma być blisko granicy z jej domem. Zakopianka jest przekonana, że całkowicie zasłoni jej dopływ dziennego światła, ponieważ ma być wysoki na 19 i długi na 40 metrów.
Pan architekt miasta, Chlebiński nie jest góralem i dolę górali ma najwyraźniej gdzieś (pomimo tego że ma żonę góralkę) - jest dopiero 2 pokoleniem Zakopiańczyka - ojciec z Warszawy. I tak oto górale, właściciele Zakopanego, ponieważ większość z facetów tutejsych lubi wypić, a wasze okolice są zarządzane w taki właśnie sposób.
Gogo 2018-05-20 00:03:51
I to wszystko zgotowali nam ludzie ,których wybrali ludzie.Ile jeszcze powstanie apartamentowcow?co Zakopane ma z tych molochow?.korzysci mają tylko nieliczni.
żaldściska 2018-05-19 22:58:32
Majcher to jeszcze zdążył synusiowi drogę dojazdową do willi 11 zrobić z pięknymi latarniami, zanim ze stołka nie zleciał. taki to był przewidujący i troskliwy burmistrz / dla wybranych
Ch. Czerstwy 2018-05-19 22:49:40
Kto kupił "Cepelię" ? Komu sprzedał "Cepelię" ? to warto wyjaśnić i będzie wszystko oczywiste !
Góral z Trójmiasta 2018-05-19 22:35:02
240 "apartamentów"?
"Mają rozmach, sk...syny" - ten cytat sam się ciśnie na usta.
kurr 2018-05-19 22:31:15
zawsze dziady maja najwięcej do gadania
asdfgh 2018-05-19 22:18:41
Jak człowiek sobie chce wynająć to chcą go dobić podatkami, a tu proszę. Kupisz apartament, płacisz czynsz i jest "git". W razie czego mówisz, że to rodzina przyjechała a Ty akurat jesteś w Łodzi czy gdziekolwiek. Ale to tylko w razie czego, bo (bądźmy realistami) nikt tu tego nie kontroluje. Podatków w efekcie za wynajem w apartamentowcach się nie płaci. Potem czeka się na pomoc pogotowia 30 minut, a policja umarza wszystko co popadnie bo brakuje na wszystko.
To jest problem systemowy, bardzo ogólny i wielowymiarowy. Ciekawe czy w ogóle ktokolwiek go poruszy przy okazji kampanii na jesieni? Uszczelnianie podatków podobno na topie.
Anty Majcher 2018-05-19 22:11:18
Majchrowi zawdzięczamy plany zagospodarowania przestrzennego z poukrywanymi ?niespodziankami? jak chocby w tym miejscu- powstanie 7. Piętrowy blok. To powinno prześwietlić CBA i wydziały PG prokuratur!!
Prawnik 2018-05-19 21:53:56
Za to się powinna wziąć prokuratura krajowa. Jak można było wydać zgodę na dwa piętra parkingu podziemnego przy budowie geologicznej Zakopanego??
miejscowa 2018-05-19 21:20:03
Kto to kupił, od kogo na co poszły pieniądze
dziennikarzu -będziesz wielki jak dojdziesz do odpowiedzi na te pytania
Janus 2018-05-19 19:52:39
Apartamenty Zakopiańskie, to nowo powstający kompleks apartamentowy zlokalizowany w cichej i zielonej części Zakopanego przy ul. Szymony 17E.
Obiekt będzie liczył 241 apartamentów o powierzchniach od 27,96m2 do 79,39 m2. Apartamenty zostaną wykończone ?pod klucz? w trzech różnych stylach aranżacji do wyboru, a każdy z nich zostanie wyposażony w aneks kuchenny z AGD.

W apartamentowcu znajdzie się strefa rekreacji z jacuzzi, saunami, siłownią oraz nowocześnie wyposażoną bawialnia dla dzieci.
 • PRACA | dam
  Firma transportowa zatrudni kierowcę na trasy międzynarodowe jazda tam i z powrotem . Możliwość przyuczenia do zawodu
  Tel.: 508095498
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ (studentkę) DO POMOCY W SKLEPIE ZABAWKOWYM, w Zakopanem. Praca 3 dni w tygodniu, na stałe. 609 097 999
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARKĘ oraz POMOC KUCHENNA - Białka Tatrzańska. 608 10 10 76.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem prowadzi rekrutacje wśród mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski, prace porządkowe. Oferujemy przyuczenie do zawodu i gwarantujemy świetne zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam willę w centrum Zakopanego, ulica Kasprusie.
  Tel.: 515247140
 • PRACA | dam
  Pomoc kuchenna, sprzątanie w obiekcie noclegowym w Zakopanem kom:
  Tel.: 602 475 794
 • PRACA | dam
  Pokojowa Bukowina Tatrzańska - praca stała w godz 8.00-16.00 telefon:
  Tel.: 510213878
 • PRACA | dam
  Nowy Targ - zatrudnię KUCHARZA z doświadczeniem i POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię FRYZJERKĘ. 18 26 412 08.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Ładny dom na działce 3000m2 w Podwilku sprzedam-polecam
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • USŁUGI | inne
  Załóż BEZPŁATNE konto! Zgarnij 200ZŁ!
  WWW: www.kasazakonto.eu
 • PRACA | dam
  FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA PRZYJMIE DO PRACY.
  Tel.: 608 165 139
 • USŁUGI | budowlane
  Malowanie, gładź gipsowa, tapetowanie
  Tel.: 504 286 272
 • PRACA | dam
  Poszukiwany kierowca z ważnym prawo jazdy kat. D oraz kwalifikacjami. Praca od zaraz na wyjazdy okolicznościowe. Chętnych proszę o kontakt pod numerem +48 607 816 282.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka kelnerki. Praca od zaraz. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel.:
  Tel.: 609683058,182078169
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie szuka osoby do pomocy zakres obowiązków przygotowanie śniadań, sprzątanie pokoi, pomoc w kuchni. Praca od zaraz. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt numer tel:
  Tel.: 784569292, 783997156
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni na stałe RECEPCJONISTĘ. Wymagana znajomość j. angielskiego. CV na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub telefonicznie: 66637835, 602 367 501.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ LOKAL HANDLOWO-USŁUGOWY ( np. pod gabinet lekarski, kosmetyczny, lub cukiernia). 65 M2, NA ULICY ORKANA, 80 METRÓW OD KRUPÓWEK. 601 446 687
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Poszukujemy 50-100 ha terenu rolnego dla naszego inwestora. 182666006, polandconsultinggroup@vp.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, przy ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełną treść ogłoszenia można przeczytać pod adresem internetowym https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2018/10/ogloszenie-kiry.pdf oraz zapoznać się z nią bezpośrednio w DPTiW Wrzos pod wskazanym adresem
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM DOM JEDNORODZINNY, UL. CHAŁUBIŃSKIEGO, ZAKOPANE - 1.250.000 -
  Tel.: 608 684 096, 509 735 311.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia TRZY LOKALE HANDLOWE OCHOTNICA DOLNA - CENTRUM. 534 521 308.
 • PRACA | dam
  Salon Firan w Poroninie zatrudni Panią do pomocy. Zakres obowiązków : prasowanie, sprzątanie szwalni i sklepu. Praca stała na umowę. Mile widziane osoby niepalące . Więcej informacji pod nr tel
  Tel.: 698895935
 • PRACA | dam
  APART SP. Z O.O., lider jubilerstwa, poszukuje ambitnych i odpowiedzialnych osób na stanowisko SPRZEDAWCA / KONSULTANT. Miejsce pracy Zakopane.
  WWW: https://www.apart.pl/swiat/kariera/dolacz-do-nas
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 ZATRUDNI - KELNERKĘ -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Nowy Hotel Szczawnica Park**** zatrudni : Kierownika Gastronomii, Kierownika Recepcji, Kierownika Serwisu Sprzątającego. CV prosimy przesyłać na adres : daniel.kasieczka@szczawnica-park.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Kebab MAJERCZYK na Bukowinie Tatrzańskiej lub Poroninie.Chętnych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Praca stała na dogodnych warunkach. Więcej informacji udzielimy telefonicznie.ZAPRASZAMY
  Tel.: 504163439
  E-mail: biuro@majerczyk.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Carlina*** w Białce Tatrzańskiej przyjmie KUCHARZA/KUCHARKĘ/POMOC KUCHENNĄ na stałe lub sezon zimowy.
  Tel.: 503025854
  E-mail: biuro@carlina.pl
 • USŁUGI | budowlane
  RENOWACJE ŁAZIENEK, REMONTY OGÓLNE - firma z 20-letnim doświadczeniem. 505 966 625.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię sprzedawczynię z doświadczeniem do małego sklepu spożywczego na Cyrhli Zakopane
  Tel.: 606206716
  E-mail: pokojemalgorzatka@wp.pl
  Inne: Małgorzata
 • PRACA | dam
  Hot Chicken Bar w Rabce-Zdrój poszukuje osób do obsługi klienta, kierowców oraz barmanki.
  Tel.: 790388654
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-10-16 14:37 Debata z kandydatami na burmistrza Nowego Targu (WIDEO) 2018-10-16 14:22 Na styku kultur 2018-10-16 14:02 Debata z kandydatami na burmistrza Zakopanego. Czekamy na pytania 47 2018-10-16 13:45 Policja kontrolowała ciężarówki i autobusy. Czterech kierowców nie pojechało dalej 1 2018-10-16 12:46 Leżakowanie z widokiem na Tatry 1 2018-10-16 11:03 Zwłoki znalezione w centrum Rabki 2018-10-16 10:10 Dzikie wysypisko na Słodyczkach 1 2018-10-16 10:03 Pitna woda - tylko po przegotowaniu 2018-10-16 10:00 Jan Jarosiewicz - Młody Kandydat do Rady Miasta Zakopane 8 2018-10-16 09:10 Patriotyczne śpiewanie 2018-10-16 08:47 Zaparkował w poprzek drogi 1 2018-10-16 07:56 Hotelarskie triki i droga do sukcesu 2018-10-15 22:53 Pieski czekają na dom 2018-10-15 22:24 Wielkopolska i Podhale w kulinarnym zwarciu 2018-10-15 22:08 Dworzec zagospodarowany 8 2018-10-15 21:47 Kandydat w kościelnej witrynie 14 2018-10-15 20:37 Takie "ozdoby" przy ścieżce na Butorowy Wierch 4 2018-10-15 19:50 Wiemy kiedy zepsuje się pogoda 4 2018-10-15 19:25 Podczas debaty emocje rosną 2 2018-10-15 19:07 Debata coraz gorętsza 2018-10-15 18:41 Debata wyborcza kandydatów na burmistrza Nowego Targu 2018-10-15 18:15 Debata przy pełnej sali 1 2018-10-15 16:50 Elektryczna zgroza na szlaku 5 2018-10-15 16:24 Oratoria Haendla w Nowym Sączu 2018-10-15 16:00 Podhalański Piknik Strzelecki 2018-10-15 15:28 Prace na moście w Białym Dunajcu idą pełną parą 7 2018-10-15 14:06 Kieszonkowiec wiecznie żywy 2018-10-15 13:50 Strażacy z Kowańca podliczają zyski 3 2018-10-15 13:01 III Przegląd Artystyczny KGW w Łopusznej - galeria zdjęć 2018-10-15 11:48 Muzyka celtycka pod Gontem 2018-10-15 11:27 Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim 2018-10-15 11:13 Wieczornica pamięci Emila Pyzowskiego w Muzeum Podhalańskim 2018-10-15 11:01 Motocyklowy ryk w Rzepiskach 10 2018-10-15 10:20 Gdzie są strażnicy Parku? 2018-10-15 09:01 Piękna Białka a obok małe wysypisko śmieci 3 2018-10-15 07:00 Salon poezji z Beatą Zalot 2018-10-15 06:00 OBWIESZCZENIE Powiatowej Komisji Wyborczej w Zakopanem 2018-10-14 21:59 Za nami maraton badmintona (wideo) 12 2018-10-14 21:52 Dżefuś wrócił do domu 2 2018-10-14 20:35 Zagubiony kundelek czeka na pana 2018-10-14 20:20 Turysta eksponowany 4 2018-10-14 20:18 Kandydat na ołtarze wrócił do Mszany Dolnej 2018-10-14 20:00 Ławkowa pustynia, ludzie siedzą na kamieniach 7 2018-10-14 19:30 Zamknięta droga na Słodyczkach 1 2018-10-14 19:13 Miasto przyjazne - dla kogo? 1 2018-10-14 19:00 Słodka walka na przysmaki 2018-10-14 18:45 Kolorowa jesień w Pieninach 4 2018-10-14 18:30 Papieskie pamiątki w Zębie 2018-10-14 18:00 Wielkie cięcia w COS-ie 10 2018-10-14 17:30 Popsute tablice, w godzinę do Nowego Targu 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-10-16 14:40 1. W tych wyborach mamy bardzo niski poziom kandydatów. Nie dobrze to wróży Zakopanemu. 2018-10-16 14:35 2. 1. Co z deweloperka? Kto to w koncu zatrzyma i ogarnie jak trzeba? Kiedy jako mieszkancy w koncu przestanuemy sie bac lapowkarsrwa w tym aspekcie i tego ze tu gdzie teraz stoja domy za chwile nie beda staly potezne betonowe apartamentowce? 2. Co z tym nieszczesnym sylwestrem ktorego nikt z mieszkancow nie chce? Gdzie sie odbedzie? Na odremontowanych rowniach? Pod skocznia gdzie bylo by to najglupszym pomyslem? Czy ktory rejon będzie mial w tym roku tragedie i bydlo do okola? 2018-10-16 14:26 3. Zgadzam się ze wszystkimi opiniami o położeniu ale wystarczyłoby aby policja w takie dni nie ignorowala problemu i nie pozostawiala turystów samych sobie... A podejście Pana "korek" to idealny przykład braku szacunku dla turystów. Ja na pewno na długo nie przyjadę do Szczawnicy. Są ładniejsze miejsca w Polsce a ludzie są przyjaźnie nastawienie do turystów bez względu na czas pobytu. Pozdrawiam 2018-10-16 14:23 4. Niemożliwe przeszło.... jak to Tygodnik przełknął :) jeszcze niedawno wszystko było Bee...na Równiach. To Piękne miejsce w centum miasta zawdzięczamy Burmistrzowi Doruli. "Zakopane na dobrej drodze rozwoju " Równie Krupowe są tego przykładem. 2018-10-16 14:20 5. Pierwsze niech policja sama se te koreanskie złomy ponaprawia lub powymienia a potem możemy pogadac pozdrowienia dla super szpeców od mandatowania i zabierania dowodów 2018-10-16 14:12 6. "Mam marzenie" - żeby po wyborach młodzi wykształceni ludzie z różnych ugrupowań siedli do stołu i poprowadzili razem Zakopane i Powiat Tatrzański w lepszą przyszłość ale też korzystali z wiedzy i doświadczenia starszych kolegów. Przepraszam czy można marzyć ? 2018-10-16 13:40 7. Do prawdy na FB to sami niedowartościowani leczą swoje kompleksy, a Puchatek niech się cieszy ze może schować się za anonimowymi komentarzami bo jakby przyszło mu zderzyć się z rzeczywistością to dopiero poczułby co o nim myślą, wiec teraz na obiadek na dół do mamusi a później z powrotem na pięterko i z przewodniczącym komitetu bawić się na komputerku bo to wasze ostatnie dni ziajoki. 2018-10-16 13:28 8. @Bukowion - Nie wiem czy ten będzie lepszy. Widziany był tenże kandydat wielokrotnie jako czynny wyznawca dwóch kółek w koszulce obcisłej SKY i blokuje ruch podobnie jak cały peleton. 2018-10-16 13:21 9. @pilot boeinga - niestety Twoje wnioski są życzeniowe, a MK ma rację. Dobry architekt (jak każdy specjalista) nie ma czasu na tego typu prowincjonalne konkursy (czyli tanio, bez fachowego jury tid.) - profesjonaliści biorą udział w prestiżowych konkursach do których są zapraszani imiennie i zazwyczaj wszyscy uczestnicy otrzymują za to wynagrodzenie. O fachowym jury nie wspominając. A tu jaki konkurs, taki efekt. Pewnie nie było nawet w czym wybrać. Nie wnikając w szczegły zwycięskiego projektu, zastanawiam się czemu jego autorzy (z których co najmniej jeden zna lokalny klimat i warunki atmosferyczne) zaprojektowali wiaty tak, że dość szybko będą wygldać jak stare, przegnite budy. 2018-10-16 12:48 10. Zgadzam się z Panem " Korek" jak i też z opinią dotyczącą położenia miejscowości. Żeby poprawić jak kolwiek warunki trzeba było by ruszyć wszystkie rezerwaty i parki wkoło miejscowości, tym samym niszcząc piękno tego miejsca. Każdy niech wypowie się na temat swoich miejscowości i ich warunków drogowych oraz różnych sytuacji które zdarzają się pod ich własnym nosem. Bo tak samo dla turystów jak i mieszkańców sytuacja była mało komfortowa - My staliśmy- mieszkańcy znosili chałas i smród z masy pojazdów. Ten "medal" miał dwie strony i nie ma co narzekać ani obrażać się wzajemnie. A jeśli ktoś zna rozwiązanie by nie było takich sytuacji to niech zmierzy się z problemem a nie bezsensownie smaruje.
2018-10-15 20:22 1. cóż za pyszna kiełbasa wyborcza!!!!! a ile tej kiełbasy długonosy nawiózł...hohoho można by z parę województw obdarzyć..... tyle, że na kiełbasę z kaczki w innych miejscach takiego popytu nie ma....... 2018-10-13 21:36 2. PiS-PO = jedno zło! Jedni i drudzy to część magdalenkowego obozu zdrady narodowej! PiS jest bardziej przebiegły, bo udaje patriotów, PO(paradoksalnie) jest w swojej zdradzie bardziej uczciwa, bo nawet się z tym nie kryje, że słucha rozkazów zza granicy. 2018-10-13 20:31 3. Sprzedać za 215 mln. Odkupić za 500 mln. Ma premier rację z jednym.. diament to był dla Luksemburczyków. Tyle przepłacić.. po wyborach oczywiście okaże się że UOKiK się nie zgodzi i tyle. A że ludzie nabrali się na obiecanki Mory... to już co innego. Grunt, że kiełbasa wyborcza nie bylą zwyczajną... nawet krakowską suchą... idę o zakład z każdym kto pieje z zachwytu, że tej transakcji nie było. Dlaczego? Bo zgodnie z prawem najpierw ma UOKiK dać zgodę.. ludzie ale jesteście ciemni.. aż się Ciemniak z Was śmieje! 2018-10-12 11:28 4. Ja bym sie cieszyl, gdyby poprzednia ekipa takie prezenty przywozila. Premier Tusk byl bardzo czesto na Podhalu (w Zebie) i nigdy takich prezentow nie przywiozl. A kolejka na Kasprowy Wierch nie powinna byc nigdy sprzedana! 2018-10-12 09:34 5. Teraz w planach odkupienie gruntów Wspólnoty Leśnej 8 Uprawnionych Wsi ... Hm? 2018-10-11 19:53 6. Pierwszy akapit artykułu. Dla tych co nice wiedza Gasienica 2018-10-11 08:22 7. Żenujący widok .... 2018-10-11 08:22 8. Ha Ha Ha kolejka warta 205 mln kupiona przez PISlamistów za 500 mln zł ,to jest "sukces" na miare PIS a ciemny lud to kupi... 2018-10-10 09:35 9. o druh starosta na kolanach 2018-10-09 11:40 10. Właśnie, gdzie to muzeum ?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania

Album TP