Polecamy
Opłatek i sianko na wigilijny stół znajdziesz w świątecznym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego już we czwartek.

2018-05-19 19:29:46

Pod Giewontem

To jedna z największych inwestycji w Zakopanem

Reklama
Reklama

Na działce po dawne "Cepelii" na Szymonach w Zakopanem rośnie apartamentowiec na 220 mieszkań.

Reklama

Między ulicą Szymony a Chyców Potok, naprzeciw centrum ogrodniczego rośnie potężna inwestycja. Na miejscu stoją dwa dźwigi. Na razie powstał wielki wykop. Dziś jeden robotnik próbował bezskutecznie usuwać błoto wywożone na ulicę przez ciężarówki. Ich ślady ciągnęły sie do skrzyżowania z ulicą Szymony.  

Na stronach inwestora, którym jest firma JHM Development z siedzibą w Skierniewicach, pani prezes zachęca do kupowania apartamentów. Do wyboru jest ich 220 - to chyba nowy rekord pod Giewontem. Deweloper przygotowuje inwestycje przede wszystkim jako obiekt turystyczny. "W budynku znajdzie się m.in. część rekreacyjna, recepcja oraz bawialnia dla dzieci. Przyszli nabywcy będą mogli przeznaczyć apartamenty na własny użytek lub oddać je pod wynajem. Pełną obsługę ruchu turystycznego zapewni sprawdzony tour operator. Projekt w Zakopanem jest kolejną tego typu inwestycją realizowaną przez Spółkę" - czytamy pod opisem inwestycji.

Tu przed laty działały Zakłady Wzorcowe Cepelia. Nowy właściciel terenu kilka lat temu wyburzył stare budynki. Miejsce zdziczało, zarosło trawą, krzewami i drzewami-samosiejkami. Okoliczni mieszkańcy tędy chodzili na zakupy do "Szymonka" i centrum ogrodniczego.

Teraz część sąsiadów jest oburzona skalą przedsięwzięcia. 

- W naszym domu zjawił się przedstawiciel inwestora ze Skierniewic - twierdzi Elżbieta Frytek. - Jak zauważyliśmy, plan realizacyjny rozmija się, i to bardzo, z warunkami zabudowy, jakie były wydane w 2009 roku. Miał tu powstać jeden budynek. W tej chwili budowanych jest kilka i zajmą dużo większą powierzchnię. Pod wznoszonymi domami powstaną dwupoziomowe garaże podziemne. Tego wszystkiego nie było w wuzetce - podkreśla pani Elżbieta. Jeden budynek posadowiony ma być blisko granicy z jej domem. Zakopianka jest przekonana, że całkowicie zasłoni jej dopływ dziennego światła, ponieważ ma być wysoki na 19 i długi na 40 metrów. 

Jak podkreślają okoliczni mieszańcy, choć inwestor dostał zgodę na budowę w 2011 roku, to nikt z sąsiadów nie został powiadomiony o rozmachu inwestycji. - Czujemy się traktowani przedmiotowo - podsumowuje Elżbieta Frytek. Dodaje, że to, co ma powstać obecnie na Szymonach, ma się nijak do warunków zabudowy wydanych przez urząd miasta w 2009 roku.

W biurze firmy próbujemy porozmawiać o obawach mieszkańców. Każdy z kolejnych rozmówców podkreśla jedynie, że na Szymonach spółka stawia jeden, a nie kilka obiektów. I że wszystko odbywa się w zgodzie z przepisami. - Budynek składa się z trzech segmentów, stąd może sprawiać wrażenie, że to trzy apartamentowce - tłumaczy pani Natalia. I prosi o przesłanie pytań drogą elektroniczną.

Naczelnik wydziału budownictwa w starostwie powiatowym przypomina, że warunki zabudowy wydane przez urząd miasta za czasów burmistrza Janusza Majchra zezwalają na postawienie kolosalnego budynku. - W tym przypadku na etapie wydawania warunków zabudowy obie panie były informowane jako strony - mówi Jerzy Chlebiński, naczelnik wydziału budownictwa i architektury starostwa tatrzańskiego. 

rav, p

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
jarząbek 2018-05-21 10:25:22
Majcherbaum&Makówa spółka z nieograniczoną nieodpowiedzialnością (obaj PO) i wszystko jasne. Współczuję sąsiadom i mieszkańcom Do Samków. Korek na 2 kilometry gwarantowany. A Makówa już niejednemu widok zasłonił.
prawnik 2018-05-20 21:25:52
Jedno mi się podoba w tym mieście, a mianowicie to, że ohydny budynek - galeria Andrzeja S. stoi nie otwarta. Mam również nadzieję, że nigdy nie zostanie otwarta, a po bankructwie tego pana, kupi to ktoś, kto zburzy te mury i odpowiednio zagospodaruje tak piękne miejsce.
enapokaz 2018-05-20 20:57:31
Czas pomyśleć o budowie fabryki pod tatrami. Gdzieś trzeba będzie pracować, jak już turyści się skapną, że tu nie ma po co przyjeżdżać. Mieszkańcy i władze pokazują wszystkim gdzie mają Przyrodę, Krajobraz, Klimat, Turystykę, Tatry i Park Narodowy.
doMotocyklistka 2018-05-20 20:13:12
Po prostu te inwestory nie wiadomo skąd wzięte które napadły na Zakopane powinny mieć takiego pecha by trafić na grupę gotowych do działania sąsiadów, którzy:

- znają prawo lub mają dobrych prawników
- są odważni i zaskarżają postępowanie o pozwolenie na budowę do wszystkich możliwych instancji
- zawiadamiają wszelkie możliwe służby i instytucje, każda z nich jest zmuszona conajmniej odpowiedzieć na kierowane do nich pisma, lub przekazać je do właściwej instytucji a być może sprawa dotrze gdzie trzeba i zrobi się mała afera
- powiadomią media, będą współpracować z mediami

Wszystko powyższe potrafi skutecznie opóźnić niejedną inwestycję o dobre kilka lat, a czasami sprawia że inwestor rezygnuje z zamiaru budowy lub potrafi dogadać się z sąsiedztwem dla świętego spokoju i wprowadza w projektach mniej uciążliwe dla otoczenia rozwiązania zamienne.

Wszystko zależy od tego na ile otoczenie truje takim sk... d... :)
Zły sąsiad, który chroni te ziemie dla przyszłych pokoleń, to mimo wszystko dobry sąsiad.
doOrfik 2018-05-20 19:43:47
Rozwój? A słyszałeś o czymś takim jak "zrównoważony rozwój"? Pewnie nie, bo wy tylko potraficie niszczyć, tak żeby dla przyszłych pokoleń nic nie zostało. A jak ci w cebulandii źle to do Izraela. Trzyma cie ktoś tu?
motocyklistka 2018-05-20 13:19:43
tylko kto o tym wie do momentu rozpoczęcia robót? Ci co się na to godzą i to podpisują, klepią i co oni mają zgłosić jakiekolwiek nieprawidłowości aby można było wszcząć dochodzenie.
Do moto 2 2018-05-20 13:14:34
Tych dowodow nie uzyska się z zeznań osób które mogą być potencjalnie oskarżonymi. Tu trzeba biegłych powoływać bo inaczej będzie jak z amber- costam. Komisja śledcza obnażyła mechanizm w jaki działała prokuratura z Gdańska. Tak prowadzili sprawę żeby nic nie odkryć ale mieć na jej przebieg wpływ. Każda inna jednostka która miała wątpliwości natychmiast otrzymywała info ze postępowanie prowadzi Gdańsk i niczego nie wykryto. Ten mechanizm zw z istnieniem układów lokalnych pewnie nie dotyczy tylko Gdańska...
Do moto 2018-05-20 13:04:38
Można było
Się pokusić o analizę jakim cudem pośród niskiej zabudowy może wyrosnąć 7.pietrowy kolos i kto i dlaczego klepnął dwupoziomowy podziemny garaż na stożku zakopiańskim. To zagraża czystości wód gruntowych i przede wszystkim podziemnych. Budowa garaży podziemnych na naszym terenie jest wątpliwa z powodu ochrony środowiska. Który ?geolog? to klepnął? Kto i dlaczego wpisał dopuszczalna wysokość do planu zagospodarowania terenu? Niestety w naszych realiach wielu cwaniaków zasłania się ?dup.. Krytkami? pisanymi pod zamówienie. Ale trzeba mieć minimum wiedzy żeby to dostrzec. No i po co się wychylać?
motocyklistka 2018-05-20 11:16:23
@Do moto...., a jakie w takim przypadku można zebrać materiały dowodowe i na co? I o jaki śledztwie (czemu nie dochodzeniu?) mowa w przypadku budowy apartamentowca na który jest wydana zgoda itd.
@asdfgh, ma niewątpliwie kompleksy odnośnie jednego "tematu" i tak przy każdej okazji...
Do motocyklistki 2018-05-20 10:57:01
Materiał do śledztw zbiera Policja. I tak zbiera ze potem sprawy można tylko umarzac. Niestety.
dziadek 2018-05-20 10:32:10
Poszperałem ciut ciut, i znalazłem "poradnik dla podnajmujących mieszkania".

Krótkoterminowy wynajem mieszkań zdobywa popularność w szybkim tempie. Zamiast szukać pokoju w hotelu lub hostelu, coraz więcej turystów decyduje się wynająć w wybranym mieście apartament lub mieszkanie na kilka dni. Znudzeni bezosobowymi hotelowymi standardami, przyjezdni wybierają prywatność, wygodę i konkurencyjne ceny takiego rozwiązania. Cenią również swobodny dostęp do kuchni, brak uciążliwych gości i uwolniony rytm dnia, bez ciasnych harmonogramów godzin check-in i check-out.
W jakich polskich miastach inwestować w wynajem krótkoterminowy?
Odpowiedź jest prosta ? w tych, które przyciągają najwięcej turystów. Eksperci polecają tutaj takie miasta, jak Gdańsk, Kraków, Wrocław, Łódź czy Zakopane.
źrudło: .morizon.pl - Krótkoterminowy wynajem mieszkań ? sposób na biznes (nie tylko) w wakacje.
biedny z wielodzietnej rodziny 2018-05-20 10:18:09
Budujcie budujcie! Kiedyś jak już przez dłuższy czas będą stały puste, to i mnie będzie stać aby kupić mieszkanko. Hura! Niech tylko nie będzie to brzydkie, bo jestem wrażliwy na piękno i tradycję.
Abeto 2018-05-20 09:57:00
Pani z FB Katarzyna G. dokładnie opisała cały ten mechanizm jak można było wszystko zrobić zgodnie z prawem dostosowanym pod określone wymagania. Jak tu kiedyś napisałem, że to wstyd za takiego starostę co likwiduje drogi dwupasmowe to mi niejaki @europodatnik odpisał, że wszystko jest zrobione zgodnie z prawem i nic mi do tego.Podejrzewam, że za jakiś czas ta estakada zostanie znowu przywrócona dla ruchu samochodowego czyli o czym to będzie świadczyło ?
motocyklistka 2018-05-20 09:22:05
@asdfgh, "a policja umarza wszystko co popadnie...". Prokuratura! nie Policja jak już.
Babagula 2018-05-20 09:17:22
Po pierwsze mogliby o te 5 metrów dodatkowo oddalić sam budynek od tych mieszkańców zostawiając trawnik czy brukowy chodnik. A wógóle Takie wielkie inwestycje tam w Zakopanem i okolicach powinien zatwierdzać ktoś konfrontujący jej wygląd z okoliczną zabudową. Już pal licho z tym że to takie wielkie ma być ( za to więcej najmu bedzie w okolicy a przez to tańszy później ) ale fasada tego budynku i dach powinny nawiązywać do góralskiej kultury lub zakopiańskiej zabudowy. Ktoś tego powinien pilnować bo takimi molochami niczym warszawskimi apartamentowcami zepsują do cna tamtejszą dusze miejską. Ktoś wziął dzyngi w łape i wydał zgode zamiast kazać komuś dopasować wygląd do tamtejszego folkloru. To profanacja stolicy gór !
Dorota 2018-05-20 08:16:53
Kiedyś te działki mieli moi dziadkowie, które zabrało im miasto. Obecny wtedy burmistrz Majcher powiedzial ze naleza juz do miasta zatem walka z wiatrakami. A oni wzieli zagrabione dzialki i sprzedali nowemu wlascicielowi.tak to wygląda.
Komfort 2018-05-20 07:40:12
Kto kupi apartament w sąsiedztwie hurtowni i zakładu oczyszczania miasta?.
orfik 2018-05-20 07:19:33
To się nazywa rozwój cebulaki jak tego nie rozumiecie to do skansenu!
Jaś z Kolorowej a może nie 2018-05-20 06:18:27
Jeden budynek posadowiony ma być blisko granicy z jej domem. Zakopianka jest przekonana, że całkowicie zasłoni jej dopływ dziennego światła, ponieważ ma być wysoki na 19 i długi na 40 metrów.
Pan architekt miasta, Chlebiński nie jest góralem i dolę górali ma najwyraźniej gdzieś (pomimo tego że ma żonę góralkę) - jest dopiero 2 pokoleniem Zakopiańczyka - ojciec z Warszawy. I tak oto górale, właściciele Zakopanego, ponieważ większość z facetów tutejsych lubi wypić, a wasze okolice są zarządzane w taki właśnie sposób.
Gogo 2018-05-20 00:03:51
I to wszystko zgotowali nam ludzie ,których wybrali ludzie.Ile jeszcze powstanie apartamentowcow?co Zakopane ma z tych molochow?.korzysci mają tylko nieliczni.
żaldściska 2018-05-19 22:58:32
Majcher to jeszcze zdążył synusiowi drogę dojazdową do willi 11 zrobić z pięknymi latarniami, zanim ze stołka nie zleciał. taki to był przewidujący i troskliwy burmistrz / dla wybranych
Ch. Czerstwy 2018-05-19 22:49:40
Kto kupił "Cepelię" ? Komu sprzedał "Cepelię" ? to warto wyjaśnić i będzie wszystko oczywiste !
Góral z Trójmiasta 2018-05-19 22:35:02
240 "apartamentów"?
"Mają rozmach, sk...syny" - ten cytat sam się ciśnie na usta.
kurr 2018-05-19 22:31:15
zawsze dziady maja najwięcej do gadania
asdfgh 2018-05-19 22:18:41
Jak człowiek sobie chce wynająć to chcą go dobić podatkami, a tu proszę. Kupisz apartament, płacisz czynsz i jest "git". W razie czego mówisz, że to rodzina przyjechała a Ty akurat jesteś w Łodzi czy gdziekolwiek. Ale to tylko w razie czego, bo (bądźmy realistami) nikt tu tego nie kontroluje. Podatków w efekcie za wynajem w apartamentowcach się nie płaci. Potem czeka się na pomoc pogotowia 30 minut, a policja umarza wszystko co popadnie bo brakuje na wszystko.
To jest problem systemowy, bardzo ogólny i wielowymiarowy. Ciekawe czy w ogóle ktokolwiek go poruszy przy okazji kampanii na jesieni? Uszczelnianie podatków podobno na topie.
Anty Majcher 2018-05-19 22:11:18
Majchrowi zawdzięczamy plany zagospodarowania przestrzennego z poukrywanymi ?niespodziankami? jak chocby w tym miejscu- powstanie 7. Piętrowy blok. To powinno prześwietlić CBA i wydziały PG prokuratur!!
Prawnik 2018-05-19 21:53:56
Za to się powinna wziąć prokuratura krajowa. Jak można było wydać zgodę na dwa piętra parkingu podziemnego przy budowie geologicznej Zakopanego??
miejscowa 2018-05-19 21:20:03
Kto to kupił, od kogo na co poszły pieniądze
dziennikarzu -będziesz wielki jak dojdziesz do odpowiedzi na te pytania
Janus 2018-05-19 19:52:39
Apartamenty Zakopiańskie, to nowo powstający kompleks apartamentowy zlokalizowany w cichej i zielonej części Zakopanego przy ul. Szymony 17E.
Obiekt będzie liczył 241 apartamentów o powierzchniach od 27,96m2 do 79,39 m2. Apartamenty zostaną wykończone ?pod klucz? w trzech różnych stylach aranżacji do wyboru, a każdy z nich zostanie wyposażony w aneks kuchenny z AGD.

W apartamentowcu znajdzie się strefa rekreacji z jacuzzi, saunami, siłownią oraz nowocześnie wyposażoną bawialnia dla dzieci.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA przycinka drzew w trudnuch WARUNKACH
  Tel.: 691317098
  E-mail: kic-and@wp.pl
  GG: ZĄB
  Inne: ANDRZEJ
 • KOMUNIKATY
  W NIEDZIELĘ 16.12 ZGUBILIŚMY W ZAKOPANEM KLUCZYK DO MERCEDESA - NA ODCINKU PLAC NIEPODLEGŁOŚCI - RESTAURACJA KOLOROWA. ZNALAZCĘ PROSIMY O KONTAKT.
  Tel.: 664 229 701
 • PRACA | dam
  Nowy Targ, zatrudnię ZŁOTĄ RĄCZKĘ, chętnie rencistę . Tel. 606 123 437
 • PRACA | dam
  C. H."Stopiak" w Nowym Targu zatrudni SPRZĄTACZKĘ z doświadczeniem na 1/2 etatu. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Szymonkowa zatrudni na sezon zimowy operatorów kolei linowych z uprawnieniami oraz pracowników do obsługi bramek. Informacje pod nr tel: 601 628 584
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Hotelu Tatry na Polanie Zgorzelisko (górna stacja wyciągu Małe Ciche) z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-30 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KRAWCOWĄ do szycia kożuchów, odzieży skórzanej. Praca stała.
  Tel.: 663 341 092
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie pensjonat, hotel lub działkę w Zakopanym
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam Volvo S60 z silnikiem D5 stan bardzo dobry z 2006 roku
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: POMOC KUCHENNA - ŚNIADANIOWA. Praca co drugi dzień. 660 41 00 46
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SPRZEDAM SAMOCHÓD TOYOTA COROLLA KOMBI, 1999 r., 1.6 benzyn, granatowy -
  Tel.: 18 20 70 596.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MALOWANIE, PANELE, REGIPSY itp. 531 001 608.
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, BALKONY, PODBITKI, ŚNIEGOŁAPY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH, OCIEPLANIE PODDASZY. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa za trudni na sezon zimowy: - barmanki (mogą być do przyuczenia) - pomoce kuchenne - osoby do obsługi toalet Umowa o pracę na cały etat. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel.: 693 319 707
 • PRACA | dam
  Szef Kuchni do hotelu w Zębie. Praca stała. Tel. 604224334
  E-mail: praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  Recepcjonistka do hotelu w Zębie. Bardzo dobre warunki. Tel. 604224334
  E-mail: praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  KELNER / KELNERKA do hotelu w Zębie. Dobre wynagrodzenie. Tel. 604224334, praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: KOSMETOLOGA MASAŻYSTĘ i PRACOWNIKA DO PRZECHOWALNI SPRZĘTU NARCIARSKIEGO. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej poszukuje kelnerów i barmanów. Praca stała, umowa o pracę.
  Tel.: 885-230-367
  E-mail: katarzyna.dudzik@bukovina.pl
 • PRACA | dam
  PRACA W MAŁEJ GASTRONOMII - MURZASICHLE - sezon zimowy -
  Tel.: 606 24 24 73
 • PRACA | dam
  KUCHARZ / KUCHARKA. Praca w hotelu w Zakopanem na umowę o pracę.
  Tel.: 602766251
  E-mail: gastronomia@hotelbelvedere.pl
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  stała praca w biurze podatkowym w Nowym Targu, pełny etat
  Tel.: 604266995
  E-mail: info@equales.pl
 • PRACA | dam
  SZUKAMY SPRZEDAWCÓW - sklep sportowy Krupówki -
  Tel.: 698 262 331
  E-mail: ZAKOPANE.MW@GMAIL.COM
 • PRACA | dam
  Dam pracę stanowisko kasjer, magazynier w sklepie spożywczym w Bukowinie Tatrz.
  Tel.: 788098535
  E-mail: gosiek1991@onet.eu
  GG: Bukowina Tatrzańska
  Inne: Małgorzata
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Pensjonat Staszelówka w Zębie zatrudni kucharkę i pomoc kuchenną.
  Tel.: 604 514 810
  E-mail: staszelowka@gmail.com
  WWW: www.staszelowka.pl
 • PRACA | dam
  Karczma Giewont w Bukowinie Tatrz. zatrudni KUCHARZA oraz KELNERKĘ na stale lub sezon zimowy z możliwością zamieszkania tel 660087077;
  Tel.: 604544247
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA stacji BP Jodła w Zakopanem - dołącz do zespołu. Oferujemy: - pracę w stabilnej firmie, - atrakcyjne wynagrodzenie 2993-3542 zł/mies. i premie, - wymiar etatu dostosowany do twoich potrzeb, - ścieżki kariery: możliwość aplikowania na wyższe stanowiska. Odpowiedzi prosimy kierować przez poniższy link:
  WWW: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=8c1de992f5354fa18312c9f2cac0b97b
 • PRACA | dam
  DELIKATESY NA KRZEPTÓWKACH PRZYJMĄ DO PRACY KASJERÓW/SPRZEDAWCÓW. Atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 790 528 808
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  Sprzątanie pokoi i apartamentów w Zakopanem. Mile widziane prawo jazdy i własny samochód. Praca dorywcza.
  Tel.: 888372327
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kierowcę kategorii D
  Tel.: 606286379
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ULOTKI - zima
  Tel.: 693636136
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ TIRA. 697 699 752.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PIELĘGNIARKĘ - Zakopane -
  Tel.: 601 52 74 51.
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
2018-12-18 14:07 Kolędowe otwarcie szopki 2018-12-18 13:25 Coraz więcej nowej zakopianki 2018-12-18 13:24 Mikołaje w mundurach w nowotarskiej „Chatce” (zdjęcia) 2018-12-18 13:00 Rozbudowa szkoły pod znakiem zapytania 2 2018-12-18 12:05 Największe podhalańskie lodowisko gratis 2018-12-18 10:37 Radni uchwalili diety 2018-12-18 08:04 Wypadek na wjeździe do Zakopanego – ogromne utrudnienia w ruchu 5 2018-12-18 08:00 IV. Zakopiański Bieg Sylwestrowy i Noworoczny 1 2018-12-17 21:32 Pożar w Nowym Targu 2018-12-17 20:25 Były zakonnik z Kluszkowiec skazany 11 2018-12-17 18:00 Szczawnica w świątecznym klimacie 2 2018-12-17 17:00 Siedemnastolatek z narkotykami 1 2018-12-17 16:30 Tak! Pomagam! - młodzi razem z Caritasem 2018-12-17 16:09 Siekiera w powietrzu - Justyna Kowalczyk w szoku 28 2018-12-17 16:00 Z Krakowa do Turynu 2018-12-17 15:30 Świąteczne Zawody Pływackie 2018-12-17 15:00 Wielkie serca 2018-12-17 14:30 Sypną kary za chodniki 24 2018-12-17 14:15 Taka choroba szerzy się w Zakopanem 14 2018-12-17 14:00 Pożegnanie Józefa Gacka 2018-12-17 13:30 Sokoliki Stary Sącz z Pucharem Wójta Gminy Czarny Dunajec 2018-12-17 13:00 Nowotarski ekopatrol uzbrojony do walki ze smogiem 1 2018-12-17 12:31 Dymy widać nawet z UFO 5 2018-12-17 12:30 Na ratunek dla Adasia 1 2018-12-17 11:57 Zawody o Puchar Kościeliska, zimowy sezon otwarty 2018-12-17 11:26 Rośnie sylwestrowa estrada (WIDEO) 1 2018-12-17 11:00 Piękny Beskid Wyspowy 2018-12-17 10:58 Karolina Riemen-Żerebecka wygrywa w Szwecji 2018-12-17 10:24 Widzew w Zakopanem 2018-12-17 10:00 Uwięzieni w nowej galerii 4 2018-12-17 09:30 Idzie Boże Narodzenie 2018-12-17 08:10 Wszystkie drogi prowadzą do ludzi 2018-12-17 08:00 Znakomity „Powrót” Romualda „Aldka” Romana 2018-12-16 21:57 Nowe organy u Gaździny Podhala 1 2018-12-16 21:10 A poszła ci była matuchniczka Boża (ZDJĘCIA, WIDEO) 2018-12-16 20:42 Kręcą w Zakopanem bo jest mało popularne? (WIDEO) 2018-12-16 19:48 Sposób na smog czyli jak ograniczyć straty ciepła 5 2018-12-16 19:30 Pod Nosalem już szusują 4 2018-12-16 19:10 Wieczór pełen aniołów 2018-12-16 19:03 Zderzenie w Szaflarach na zakopiance 2 2018-12-16 17:32 Świetny występ Polaków w Engelbergu 2018-12-16 17:26 Polonez, przedstawienie i łzy wzruszenia 2018-12-16 16:25 Las Vegas w Małem Cichem (WIDEO) 2 2018-12-16 15:30 Twórczy świat Bożeny Gąsienicy Byrcyn 11 2018-12-16 14:09 Dwa oblicza Kasprowego Wierchu (WIDEO) 4 2018-12-16 14:07 Nad górami tworzy się wał 2018-12-16 13:50 Mroźny dzień w Tatrach 1 2018-12-16 13:45 Chrzciny po polsku 2018-12-16 12:37 Świąteczne pocztówki mogą być rękodziełem 2018-12-16 11:20 Świąteczna iluminacja
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-12-18 14:27 1. Przedszkole SPSK niech wraca do góry do szkoły SPSK i nie zajmuje sal w naszej szkole. To od początku był niezbyt dobry pomysł i nie rozumię dlaczego dyrekcja w Czerwiennem Dolnym zgodziła się na to. Układy ze Słodyczkową to nic dobrego 2018-12-18 14:05 2. Racjonalne myślenie nowego wójta. Nie tylko na ilość ale raczej na jakość. Popieram! Wie co jest ważne w szkole, pierwszeństwo lekcje w normalnych warunkach, bezpiecznych warunkach, bo czy lekcje na korytarzu to jest zapewnienie bezpieczeństwa? Czy to jest dobre dla dzieci że są wywożone ze swoich miejscowości ze swojego środowiska rówieśniczego do szkoły gdzie jadą ponad godzinę i do komunii nie idą u siebie tylko w obcej miejscowośći. Dojeżdżać z różnych miejscowości to można do szkoły średniej. 2018-12-18 13:46 3. @medea42 Mnie Soros nadal utrzymuje i świetnie mi się wiedzie, ale o tym ciiiii.... 2018-12-18 13:10 4. Gminy powinny zakazać budowy nowych budynków po wsiach, jeśli nie mają ogrzewania gazem, paneli fotovoltaicznych lub pompy ciepła do wyboru... I w strategii , w planach MPO zakazać deweloperki i condo-no-hoteli, bo "na coz nom to" śpiewali Des[pacitos, i na coz to turystom... Dość - wystarczy tego niekontrolowanego i chaotycznego "rozwoju"...Same z niego dobrodziejstwa ze smogiem na czele... Władze do rządzenia i nie do fajerwerków- a radni do zgody nie do zwady, bo nas POdusicie.... 2018-12-18 12:56 5. Statystyk, to twoja kolejna głupota napisana na tym forum.Może zajmij się czymś innym bo z tego co widzę masz problemy ze zrozumieniem, nawet pisma obrazkowego . 2018-12-18 12:37 6. @Małgosiu - jednym słowem TRAGEDIAAA! U mnie jak córka idzie do pracy i przejdzie rano przez korytarz, to przez pół godziny wietrzymy chałupę. Smog nie jedno ma imię! "Większość ludzi używa zapachów ? bez względu na to, czy pochodzą one z perfum, wody po goleniu, czy też są dodawane do detergentów, odświeżaczy powietrza lub świec ? są wszędzie.Rzadko jednak myślimy o tym, na ilu ludzi zapach ma wpływ. Naukowcy doszli niedawno do wniosku, że substancje chemiczne, towarzyszące nam codziennie, w tym środki czyszczące, perfumy i farby, przyczyniają się obecnie do zanieczyszczenia powietrza bardziej niż samochody. Uważa się, że małe cząstki zawarte w tych związkach są szkodliwe dla naszych płuc, a poziomy stężenia zanieczyszczeń są dziesięć razy gorsze w domu niż na zewnątrz. Środki czyszczące, a także takie produkty, jak perfumy i dezodoranty, przyczyniają się obecnie do 50 proc. zanieczyszczenia powietrza w miastach ? wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie Science. Każdy zapach - nawet w swojej najbardziej naturalnej formie - jest niczym więcej jak zestawem chemikaliów. A dzięki przepisom chroniącym tajemnice handlowe producenci perfum nie są zobowiązani do ujawnienia wszystkich składników." Ile osób cierpi z powodu zapachu? I jak to może wpłynąć na nas? pyta onet.pl @Małgosiu - ja, jako człowiek dbający o własne zdrowie od kilku lat bez względy na porę roku i zapachy z kominów śpię na balkonie. 2018-12-18 12:17 7. Szczerze, Sylwester był fajny 1x no 2x ale później to już będzie tylko uciążeniem dla mieszkańców. Chociaż nie mówię, że nie trzeba go robić - trzeba bo zawsze było marudzenie, że nie ma imprezy.. Ale cos nie tak- za dużo ludzi tu zjeżdża ale to nie chodzi o samego Sylwestra tylko- tak samo z tą promocją innych instytucji, stowarzyszeń- nie wiem ale przemyślcie zanim ponownie wyjedziecie w dalekie kraje promować Zakopane. Zakopane potrzebuje jeszcze promocji?? Chyba nie... już jest przerost formy na d treścią. Promować to sobie można było w latach 90-tych. Teraz im bardziej głośniej o Zakopanem- tym chyba gorzej dla mieszkańców. Drogi, koleje, cała infrastruktura, wodociągi NIE WYTRZYMUJĄ JUŻ TEGO OBCIĄŻENIA. Niejeden w czasie sezonu nie ma wody w kranie bo ciśnienie słabe, czy o to chodzi w tym wszystkim? Ostatnio był temat tez chorób... Mądra promocja - tak ale nie taka masowa jak ostatnio ma miejsce. Ktoś się odezwie, coś powie, odrazu to człowiek nieobyty w świecie, nacjonalista... Ale nie o to chodzi, nie chodzi o to w tym wszystkim - chodzi o ilość osób tu przyjeżdżających, stawianie kolejnych apartamentów. Kwatery prywatne już powoli nie wytrzymują tej konkurencji i co mieszkańcy będą robić w tym mieście??? Tu się żyje tylko z turystyki.... więc umiar jest z każdej strony potrzebny. Taka moja refleksja. 2018-12-18 10:47 8. Najwięcej wypadków mają Audi i BMW. Przypadek czy stan umysłu ? 2018-12-18 10:40 9. @zakopianka, wszystko źle i be, więc mam radę, Weź się spakuj i wyjedź. Do warsiawy, tam sobie pojeździsz sprawnym /inaczej/ tęczowym tramwajem a tutaj będzie mniej smrodu, no tego, smogu! 2018-12-18 10:30 10. szkoda tylko, że wieczorami tak śmierdzi z kominów, że nosa nie można wystawić.
2018-12-14 23:05 1. Że tak powiem książka nudna pisana tylko dla pieniędzy . Czyta sie jak wiadomości na portalu informacyjnym przy niej kroniki topr to wybitne dzieło :) czy januszom w klapkach otworzy oczy - nie sądzę . Pozdrowienia dla TOPR :) 2018-12-11 10:33 2. To prawda, do Jagiełły autorce tej książki jest daleko, bardzo daleko. A książka jest nudna, niestety. 2018-12-08 10:37 3. Super pozycja już przeczytałem i polecam! 2018-12-07 20:47 4. Do "ham" Z twoich wypocin można domniemywać że jesteś blisko TOPRu, a może nawet jednym z nich bo masz dokładne dane na temat ilości i funkcji ratowników. A skoro tak jest to dlaczego pani Beata nie przeprowadziła wywiadu z tobą, z prawdziwym Rycerzem Błękitnego Krzyża, Bohaterem dramatycznych wypraw, jedynym bez którego ratownictwo w Tatrach legło by w gruzach? Nie wiesz dla czego? to ja ci powiem. Bo jesteś za cienki i nikt cię nie zauważa, jesteś poprostu PI...a 2018-12-06 13:00 5. Towarzystwo wzajemnej adoracji... Szok. 2018-12-02 02:10 6. Na pewno nie tandeta.Jeśli chociaż jednej osobie uświadomila zagrożenia zwiazane z górami to olbrzymi sukces. SZACUNEK WIELKI DLA TOROWCÓW .Stała bywalczyni Tarzńnskich szlaków 2018-11-26 20:20 7. Czytałem, ciekawa książka. Może nie idealna, ale ciekawa 2018-11-26 15:08 8. Na 34 "bohaterów" książki tylko 17 to ratownicy zawodowi TOPR ( w sumie jest ich 38) wiec Pani Zielińska nie do końca zadała sobie trud aby ze wszystkimi porozmawiać a niestety tylko kilku opisanych w tej książce (może czterech -pięciu) to ratownicy którzy naprawdę z profesjonalnym ratownictwem mają wiele wspólnego reszta lepiej nie pisac...Książka dość tandetna do Michała Jagiełły jeszcze autorce daleko! 2018-11-25 13:43 9. Nie znam zasad funkcjonowaniu powiatu , jeżeli jest to funkcja strikte " techniczna to może być, a jak też robi projekty powiatu to stanowcze nie. dwie kadencje i do widzenia ! 2018-11-21 12:34 10. Dzięki, pozdrawiam.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

FILMY TP

Pożegnania