Reklama

2018-05-19 19:29:46

Pod Giewontem

To jedna z największych inwestycji w Zakopanem

Reklama

Reklama
Reklama

Na działce po dawne "Cepelii" na Szymonach w Zakopanem rośnie apartamentowiec na 220 mieszkań.

Reklama

Między ulicą Szymony a Chyców Potok, naprzeciw centrum ogrodniczego rośnie potężna inwestycja. Na miejscu stoją dwa dźwigi. Na razie powstał wielki wykop. Dziś jeden robotnik próbował bezskutecznie usuwać błoto wywożone na ulicę przez ciężarówki. Ich ślady ciągnęły sie do skrzyżowania z ulicą Szymony.  

Na stronach inwestora, którym jest firma JHM Development z siedzibą w Skierniewicach, pani prezes zachęca do kupowania apartamentów. Do wyboru jest ich 220 - to chyba nowy rekord pod Giewontem. Deweloper przygotowuje inwestycje przede wszystkim jako obiekt turystyczny. "W budynku znajdzie się m.in. część rekreacyjna, recepcja oraz bawialnia dla dzieci. Przyszli nabywcy będą mogli przeznaczyć apartamenty na własny użytek lub oddać je pod wynajem. Pełną obsługę ruchu turystycznego zapewni sprawdzony tour operator. Projekt w Zakopanem jest kolejną tego typu inwestycją realizowaną przez Spółkę" - czytamy pod opisem inwestycji.

Tu przed laty działały Zakłady Wzorcowe Cepelia. Nowy właściciel terenu kilka lat temu wyburzył stare budynki. Miejsce zdziczało, zarosło trawą, krzewami i drzewami-samosiejkami. Okoliczni mieszkańcy tędy chodzili na zakupy do "Szymonka" i centrum ogrodniczego.

Teraz część sąsiadów jest oburzona skalą przedsięwzięcia. 

- W naszym domu zjawił się przedstawiciel inwestora ze Skierniewic - twierdzi Elżbieta Frytek. - Jak zauważyliśmy, plan realizacyjny rozmija się, i to bardzo, z warunkami zabudowy, jakie były wydane w 2009 roku. Miał tu powstać jeden budynek. W tej chwili budowanych jest kilka i zajmą dużo większą powierzchnię. Pod wznoszonymi domami powstaną dwupoziomowe garaże podziemne. Tego wszystkiego nie było w wuzetce - podkreśla pani Elżbieta. Jeden budynek posadowiony ma być blisko granicy z jej domem. Zakopianka jest przekonana, że całkowicie zasłoni jej dopływ dziennego światła, ponieważ ma być wysoki na 19 i długi na 40 metrów. 

Jak podkreślają okoliczni mieszańcy, choć inwestor dostał zgodę na budowę w 2011 roku, to nikt z sąsiadów nie został powiadomiony o rozmachu inwestycji. - Czujemy się traktowani przedmiotowo - podsumowuje Elżbieta Frytek. Dodaje, że to, co ma powstać obecnie na Szymonach, ma się nijak do warunków zabudowy wydanych przez urząd miasta w 2009 roku.

W biurze firmy próbujemy porozmawiać o obawach mieszkańców. Każdy z kolejnych rozmówców podkreśla jedynie, że na Szymonach spółka stawia jeden, a nie kilka obiektów. I że wszystko odbywa się w zgodzie z przepisami. - Budynek składa się z trzech segmentów, stąd może sprawiać wrażenie, że to trzy apartamentowce - tłumaczy pani Natalia. I prosi o przesłanie pytań drogą elektroniczną.

Naczelnik wydziału budownictwa w starostwie powiatowym przypomina, że warunki zabudowy wydane przez urząd miasta za czasów burmistrza Janusza Majchra zezwalają na postawienie kolosalnego budynku. - W tym przypadku na etapie wydawania warunków zabudowy obie panie były informowane jako strony - mówi Jerzy Chlebiński, naczelnik wydziału budownictwa i architektury starostwa tatrzańskiego. 

rav, p

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
jarząbek 2018-05-21 10:25:22
Majcherbaum&Makówa spółka z nieograniczoną nieodpowiedzialnością (obaj PO) i wszystko jasne. Współczuję sąsiadom i mieszkańcom Do Samków. Korek na 2 kilometry gwarantowany. A Makówa już niejednemu widok zasłonił.
prawnik 2018-05-20 21:25:52
Jedno mi się podoba w tym mieście, a mianowicie to, że ohydny budynek - galeria Andrzeja S. stoi nie otwarta. Mam również nadzieję, że nigdy nie zostanie otwarta, a po bankructwie tego pana, kupi to ktoś, kto zburzy te mury i odpowiednio zagospodaruje tak piękne miejsce.
enapokaz 2018-05-20 20:57:31
Czas pomyśleć o budowie fabryki pod tatrami. Gdzieś trzeba będzie pracować, jak już turyści się skapną, że tu nie ma po co przyjeżdżać. Mieszkańcy i władze pokazują wszystkim gdzie mają Przyrodę, Krajobraz, Klimat, Turystykę, Tatry i Park Narodowy.
doMotocyklistka 2018-05-20 20:13:12
Po prostu te inwestory nie wiadomo skąd wzięte które napadły na Zakopane powinny mieć takiego pecha by trafić na grupę gotowych do działania sąsiadów, którzy:

- znają prawo lub mają dobrych prawników
- są odważni i zaskarżają postępowanie o pozwolenie na budowę do wszystkich możliwych instancji
- zawiadamiają wszelkie możliwe służby i instytucje, każda z nich jest zmuszona conajmniej odpowiedzieć na kierowane do nich pisma, lub przekazać je do właściwej instytucji a być może sprawa dotrze gdzie trzeba i zrobi się mała afera
- powiadomią media, będą współpracować z mediami

Wszystko powyższe potrafi skutecznie opóźnić niejedną inwestycję o dobre kilka lat, a czasami sprawia że inwestor rezygnuje z zamiaru budowy lub potrafi dogadać się z sąsiedztwem dla świętego spokoju i wprowadza w projektach mniej uciążliwe dla otoczenia rozwiązania zamienne.

Wszystko zależy od tego na ile otoczenie truje takim sk... d... :)
Zły sąsiad, który chroni te ziemie dla przyszłych pokoleń, to mimo wszystko dobry sąsiad.
doOrfik 2018-05-20 19:43:47
Rozwój? A słyszałeś o czymś takim jak "zrównoważony rozwój"? Pewnie nie, bo wy tylko potraficie niszczyć, tak żeby dla przyszłych pokoleń nic nie zostało. A jak ci w cebulandii źle to do Izraela. Trzyma cie ktoś tu?
motocyklistka 2018-05-20 13:19:43
tylko kto o tym wie do momentu rozpoczęcia robót? Ci co się na to godzą i to podpisują, klepią i co oni mają zgłosić jakiekolwiek nieprawidłowości aby można było wszcząć dochodzenie.
Do moto 2 2018-05-20 13:14:34
Tych dowodow nie uzyska się z zeznań osób które mogą być potencjalnie oskarżonymi. Tu trzeba biegłych powoływać bo inaczej będzie jak z amber- costam. Komisja śledcza obnażyła mechanizm w jaki działała prokuratura z Gdańska. Tak prowadzili sprawę żeby nic nie odkryć ale mieć na jej przebieg wpływ. Każda inna jednostka która miała wątpliwości natychmiast otrzymywała info ze postępowanie prowadzi Gdańsk i niczego nie wykryto. Ten mechanizm zw z istnieniem układów lokalnych pewnie nie dotyczy tylko Gdańska...
Do moto 2018-05-20 13:04:38
Można było
Się pokusić o analizę jakim cudem pośród niskiej zabudowy może wyrosnąć 7.pietrowy kolos i kto i dlaczego klepnął dwupoziomowy podziemny garaż na stożku zakopiańskim. To zagraża czystości wód gruntowych i przede wszystkim podziemnych. Budowa garaży podziemnych na naszym terenie jest wątpliwa z powodu ochrony środowiska. Który ?geolog? to klepnął? Kto i dlaczego wpisał dopuszczalna wysokość do planu zagospodarowania terenu? Niestety w naszych realiach wielu cwaniaków zasłania się ?dup.. Krytkami? pisanymi pod zamówienie. Ale trzeba mieć minimum wiedzy żeby to dostrzec. No i po co się wychylać?
motocyklistka 2018-05-20 11:16:23
@Do moto...., a jakie w takim przypadku można zebrać materiały dowodowe i na co? I o jaki śledztwie (czemu nie dochodzeniu?) mowa w przypadku budowy apartamentowca na który jest wydana zgoda itd.
@asdfgh, ma niewątpliwie kompleksy odnośnie jednego "tematu" i tak przy każdej okazji...
Do motocyklistki 2018-05-20 10:57:01
Materiał do śledztw zbiera Policja. I tak zbiera ze potem sprawy można tylko umarzac. Niestety.
dziadek 2018-05-20 10:32:10
Poszperałem ciut ciut, i znalazłem "poradnik dla podnajmujących mieszkania".

Krótkoterminowy wynajem mieszkań zdobywa popularność w szybkim tempie. Zamiast szukać pokoju w hotelu lub hostelu, coraz więcej turystów decyduje się wynająć w wybranym mieście apartament lub mieszkanie na kilka dni. Znudzeni bezosobowymi hotelowymi standardami, przyjezdni wybierają prywatność, wygodę i konkurencyjne ceny takiego rozwiązania. Cenią również swobodny dostęp do kuchni, brak uciążliwych gości i uwolniony rytm dnia, bez ciasnych harmonogramów godzin check-in i check-out.
W jakich polskich miastach inwestować w wynajem krótkoterminowy?
Odpowiedź jest prosta ? w tych, które przyciągają najwięcej turystów. Eksperci polecają tutaj takie miasta, jak Gdańsk, Kraków, Wrocław, Łódź czy Zakopane.
źrudło: .morizon.pl - Krótkoterminowy wynajem mieszkań ? sposób na biznes (nie tylko) w wakacje.
biedny z wielodzietnej rodziny 2018-05-20 10:18:09
Budujcie budujcie! Kiedyś jak już przez dłuższy czas będą stały puste, to i mnie będzie stać aby kupić mieszkanko. Hura! Niech tylko nie będzie to brzydkie, bo jestem wrażliwy na piękno i tradycję.
Abeto 2018-05-20 09:57:00
Pani z FB Katarzyna G. dokładnie opisała cały ten mechanizm jak można było wszystko zrobić zgodnie z prawem dostosowanym pod określone wymagania. Jak tu kiedyś napisałem, że to wstyd za takiego starostę co likwiduje drogi dwupasmowe to mi niejaki @europodatnik odpisał, że wszystko jest zrobione zgodnie z prawem i nic mi do tego.Podejrzewam, że za jakiś czas ta estakada zostanie znowu przywrócona dla ruchu samochodowego czyli o czym to będzie świadczyło ?
motocyklistka 2018-05-20 09:22:05
@asdfgh, "a policja umarza wszystko co popadnie...". Prokuratura! nie Policja jak już.
Babagula 2018-05-20 09:17:22
Po pierwsze mogliby o te 5 metrów dodatkowo oddalić sam budynek od tych mieszkańców zostawiając trawnik czy brukowy chodnik. A wógóle Takie wielkie inwestycje tam w Zakopanem i okolicach powinien zatwierdzać ktoś konfrontujący jej wygląd z okoliczną zabudową. Już pal licho z tym że to takie wielkie ma być ( za to więcej najmu bedzie w okolicy a przez to tańszy później ) ale fasada tego budynku i dach powinny nawiązywać do góralskiej kultury lub zakopiańskiej zabudowy. Ktoś tego powinien pilnować bo takimi molochami niczym warszawskimi apartamentowcami zepsują do cna tamtejszą dusze miejską. Ktoś wziął dzyngi w łape i wydał zgode zamiast kazać komuś dopasować wygląd do tamtejszego folkloru. To profanacja stolicy gór !
Dorota 2018-05-20 08:16:53
Kiedyś te działki mieli moi dziadkowie, które zabrało im miasto. Obecny wtedy burmistrz Majcher powiedzial ze naleza juz do miasta zatem walka z wiatrakami. A oni wzieli zagrabione dzialki i sprzedali nowemu wlascicielowi.tak to wygląda.
Komfort 2018-05-20 07:40:12
Kto kupi apartament w sąsiedztwie hurtowni i zakładu oczyszczania miasta?.
orfik 2018-05-20 07:19:33
To się nazywa rozwój cebulaki jak tego nie rozumiecie to do skansenu!
Jaś z Kolorowej a może nie 2018-05-20 06:18:27
Jeden budynek posadowiony ma być blisko granicy z jej domem. Zakopianka jest przekonana, że całkowicie zasłoni jej dopływ dziennego światła, ponieważ ma być wysoki na 19 i długi na 40 metrów.
Pan architekt miasta, Chlebiński nie jest góralem i dolę górali ma najwyraźniej gdzieś (pomimo tego że ma żonę góralkę) - jest dopiero 2 pokoleniem Zakopiańczyka - ojciec z Warszawy. I tak oto górale, właściciele Zakopanego, ponieważ większość z facetów tutejsych lubi wypić, a wasze okolice są zarządzane w taki właśnie sposób.
Gogo 2018-05-20 00:03:51
I to wszystko zgotowali nam ludzie ,których wybrali ludzie.Ile jeszcze powstanie apartamentowcow?co Zakopane ma z tych molochow?.korzysci mają tylko nieliczni.
żaldściska 2018-05-19 22:58:32
Majcher to jeszcze zdążył synusiowi drogę dojazdową do willi 11 zrobić z pięknymi latarniami, zanim ze stołka nie zleciał. taki to był przewidujący i troskliwy burmistrz / dla wybranych
Ch. Czerstwy 2018-05-19 22:49:40
Kto kupił "Cepelię" ? Komu sprzedał "Cepelię" ? to warto wyjaśnić i będzie wszystko oczywiste !
Góral z Trójmiasta 2018-05-19 22:35:02
240 "apartamentów"?
"Mają rozmach, sk...syny" - ten cytat sam się ciśnie na usta.
kurr 2018-05-19 22:31:15
zawsze dziady maja najwięcej do gadania
asdfgh 2018-05-19 22:18:41
Jak człowiek sobie chce wynająć to chcą go dobić podatkami, a tu proszę. Kupisz apartament, płacisz czynsz i jest "git". W razie czego mówisz, że to rodzina przyjechała a Ty akurat jesteś w Łodzi czy gdziekolwiek. Ale to tylko w razie czego, bo (bądźmy realistami) nikt tu tego nie kontroluje. Podatków w efekcie za wynajem w apartamentowcach się nie płaci. Potem czeka się na pomoc pogotowia 30 minut, a policja umarza wszystko co popadnie bo brakuje na wszystko.
To jest problem systemowy, bardzo ogólny i wielowymiarowy. Ciekawe czy w ogóle ktokolwiek go poruszy przy okazji kampanii na jesieni? Uszczelnianie podatków podobno na topie.
Anty Majcher 2018-05-19 22:11:18
Majchrowi zawdzięczamy plany zagospodarowania przestrzennego z poukrywanymi ?niespodziankami? jak chocby w tym miejscu- powstanie 7. Piętrowy blok. To powinno prześwietlić CBA i wydziały PG prokuratur!!
Prawnik 2018-05-19 21:53:56
Za to się powinna wziąć prokuratura krajowa. Jak można było wydać zgodę na dwa piętra parkingu podziemnego przy budowie geologicznej Zakopanego??
miejscowa 2018-05-19 21:20:03
Kto to kupił, od kogo na co poszły pieniądze
dziennikarzu -będziesz wielki jak dojdziesz do odpowiedzi na te pytania
Janus 2018-05-19 19:52:39
Apartamenty Zakopiańskie, to nowo powstający kompleks apartamentowy zlokalizowany w cichej i zielonej części Zakopanego przy ul. Szymony 17E.
Obiekt będzie liczył 241 apartamentów o powierzchniach od 27,96m2 do 79,39 m2. Apartamenty zostaną wykończone ?pod klucz? w trzech różnych stylach aranżacji do wyboru, a każdy z nich zostanie wyposażony w aneks kuchenny z AGD.

W apartamentowcu znajdzie się strefa rekreacji z jacuzzi, saunami, siłownią oraz nowocześnie wyposażoną bawialnia dla dzieci.
 • PRACA | dam
  Przyjmę na stałe Panią w wieku od 20-45 lat na Stoisko pod Gubałówką z odzieżą skórzaną. Dobre wynagrodzenie. Telefon:
  Tel.: 660719519
 • PRACA | dam
  Chałupki pod Giewontem w Murzasichlu zatrudnią Panią do sprzątania domków. Dobre wynagrodzenie.Telefon:
  Tel.: 600302607
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • PRACA | dam
  Roznoszenie ulotek, atrakcyjne wynagrodzenie
  Tel.: 606286379
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy KRAWCOWĄ do szycia kurtek skórzanych.Nowy Targ. Możliwość szycia w domu Nowy Targ lub okolice.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam suche kostki siana. Tel.604 171 642
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM MAŁY DOM NA CHAŁUBIŃSKIEGO. 608 684 096, 502 539 227.
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni na stałe POKOJOWĄ tel. 666378357.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ MŁODEGO ELEKTRONIKA LUB TECHNIKA ŁĄCZNOŚCI. PRACA NA ETACIE Z UBEZPIECZENIEM, Pn-Pt 8.00-17.00. 601 44 54 62
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ MŁODEGO ELEKTRYKA Z MINIMALNYM DOŚWIADCZENIEM W PROWADZENIU INSTALACJI KABLOWYCH. PRACA NA ETACIE Z UBEZPIECZENIEM, Pn-Pt 8.00-17.00. 601 44 54 62
 • PRACA | dam
  SKLEP SPOŻYWCZY W ZAKOPANEM zatrudni KASJERÓW/-KI. Dobre wynagrodzenie, umowa o pracę. 504 733 612
 • NAUKA
  ANGIELSKI -Zakopane
  Tel.: 505782558
 • PRACA | dam
  Zatrudnię od zaraz kobietę do pomocy w pensjonacie. Tel
  Tel.: 601496543
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika do zakładu garbarskiego
  Tel.: 601504522
 • PRACA | dam
  Nosalowy Dwór Sp. z o.o. poszukuje do nowo otwartego SPA MASAŻYSTÓW/KOSMETOLOGÓW. WYMAGANIA: 1. Wykształcenie kierunkowe: kosmetologia/fizjoterapia. 2. Mile widziane doświadczenie zawodowe. 3. znajomość różnych technik zabiegowych SPA - dodatkowy atut. 4. Znajomość j. angielskiego w stopniu komunikatywnym. 5. Dyspozycyjność. OFERUJEMY: 1. Pracę w prestiżowym i uznanym na rynku Hotelu**** SPA. 2. Profesjonale szkolenia z zakresu zabiegów SPA, masaży oraz obsługi Gościa SPA. 3. Atrakcyjny system wynagradzania. 4. Pracę w miłym, profesjonalnym zespole Terapeutów SPA. Zainteresowanych prosimy o wysłanie CV na email: rekrutacja@nosalowy-dwor.eu
 • PRACA | dam
  Chochołowskie termy sp. z o.o zatrudnią osoby do pracy na stanowiska: barman, kelner, kucharz, pomoc kuchenna, cukiernik Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swoich aplikacji* (CV) z podaniem nazwy stanowiska w tytule maila na adres:rekrutacja@chocholowskietermy.pl lub dostarczenie do siedziby firmy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. * Nie zapominamy o zapisie: ?Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) .?
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 ZATRUDNI -KELNERKĘ -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni na stałe RECEPCJONISTĘ. Wymagana znajomość j. angielskiego. CV na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub telefonicznie: 666378357
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY PRZY SPRZEDAŻY LODÓW, PIZZY I KEBABA. Praca w Zakopanem, pod dużą skocznią. Możliwość stałej pracy.
  Tel.: 506 022 108.
 • PRACA | dam
  Gabinet stomatologiczny w Poroninie zatrudni ASYSTENTKĘ (dwa dni w tygodniu- pon.wt.)
  Tel.: 731 914 620
 • USŁUGI | inne
  200zł za założenie bezpłatnego konta!
  WWW: www.kasazakonto.eu
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Zapraszamy na gruziński Kaukaz. Do kraju supry, cudownych krajobrazów, pysznego jedzenia i wyśmienitego wina. Jesteśmy pierwszą i jedyną polsko-pankiską agencją turystyczną w Pankisi, regionie zamieszkałym przez Kistów, gruzińskich Czeczenów. Organizujemy min. trekkingi do Tuszetii od strony Pankisi, wyprawy survivalowe, sportowe, integracyjne. Zabierzemy Cię do każdego zakątka Gruzji. Wyprawy przygotowujemy kompleksowo i indywidualnie.
  Tel.: 606966334
  E-mail: caucasusxtrek@gmail.com
  WWW: www.caucasusxtrek.com
 • PRACA | dam
  Spółka TANGARA IP Sp. z o.o, zatrudni osoby do SPRZEDAŻY LODÓW w punkcie gastronomicznym. Miejsce pracy: Zakopane. WYMAGANIA: Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych, Optymizm, sumienność, punktualność, Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu, Dyspozycyjność. OFERUJEMY: Umowę zlecenie, Atrakcyjne warunki zatrudnienia, Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. Aplikacje prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "SPRZEDAWCA LODY".
 • PRACA | dam
  Spółka TANGARA IP Sp. z o.o, CAFE GUBAŁÓWKA zatrudni SPRZEDAWCÓW Miejsce pracy: Zakopane, WYMAGANIA: Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno ? epidemiologicznych, Optymizm, sumienność, punktualność, Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu, Dyspozycyjność. OFERUJEMY: Umowę zlecenie, Atrakcyjne warunki zatrudnienia, Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. Aplikacje prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "SPRZEDAWCA CAFE".
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do ROZNOSZENIA ULOTEK i promowania wycieczek jednodniowych.
  Tel.: 693-636-136
 • PRACA | dam
  Firma transportowa zatrudni KIEROWCĘ na trasy międzynarodowe jazda tam i z powrotem, zjazd co tydzień, wymagane prawa jazdy kat. C E.
  Tel.: 508095498
  E-mail: logistick@vp.pl
 • PRACA | dam
  Pizzeria Da Grasso w Nowym Targu zatrudni: KUCHARZY, PIZZERMANÓW lub PIEKARZY, POMOCE KUCHENNE, KELNERÓW, KELNERKI. Praca stała, z możliwością przyuczenia. 508 256 350.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam OWCE CZARNOGŁÓWKI.
  Tel.: 782049935
 • PRACA | dam
  Zatrudnię sprzedawczynię do sklepu spożywczego na Cyrhli Zakopane na pełny etat co drugi dzień
  Tel.: 606206716
  E-mail: pokojemalgorzatka@wp.pl
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Nowy Targ zatrudnię KUCHARZA-POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-08-22 07:19 Wybuch piecyka gazowego w Zakopanem. Jedna osoba w szpitalu 2018-08-21 21:57 Sokolica w deszczu Perseidów 1 2018-08-21 20:55 Śmietnik spontaniczny 2018-08-21 20:16 LKS Jordan Jordanów ma już 95 lat! 2018-08-21 19:30 W Zębie spłoszony koń uszkodził 3 samochody i nadział się na barierkę 2 2018-08-21 19:28 Międzynarodowe Targi Cieśli. Zapraszamy też za rok 2018-08-21 18:43 Na skrzyżowaniu przy Dol. Kościeliskiej nic nie widać. Kiedy dojdzie do tragedii? 5 2018-08-21 18:17 PKL ze znakiem „Made in Małopolska” 1 2018-08-21 16:56 Koncert Zagi 2018-08-21 16:33 Piesek odnaleziony w Tatrach 3 2018-08-21 16:09 Górale na Route 66 2018-08-21 16:07 Turystka z Warszawy groziła ratownikom TOPR. Bo bolało ją kolano 7 2018-08-21 15:05 60 kilometrów w Tatrach w 7 godzin (WIDEO) 2018-08-21 14:28 Aktywni seniorzy w "Szpulkach" 2018-08-21 14:15 Turyści najczęściej szukali noclegów w Zakopanem 1 2018-08-21 13:58 O „Micie zmęczonego konia” 1 2018-08-21 12:50 Targowisko instrumentów 2018-08-21 12:06 Volkswagen na warszawskich numerach potrącił kobietę 2018-08-21 10:39 Górski pejzaż pod namiotem 1 2018-08-21 09:39 Przewrócona cysterna. Wyciekło paliwo (ZDJĘCIA, WIDEO) 2018-08-21 09:32 Ruch wahadłowy na moście w Białym Dunajcu jednak już dziś 6 2018-08-21 09:00 Pasja, która dodaje skrzydeł 2018-08-21 08:01 Komunalny budynek na Kamieńcu prawie gotowy 14 2018-08-21 07:01 Łukaszczyk krok od strącenia z tronu Marcinówa 2018-08-20 23:15 Portki, Ciardasie, Koce Łapki i twórcy Podhala 2018-08-20 21:23 Wesprzyj Cristiana z Kościeliska 2018-08-20 21:18 Poszukują śmierdziela 2018-08-20 21:10 Zacięta walka pod siatką 2018-08-20 21:01 Kultura na Bani: Patrycja Markowska, przeboje Beatlesów i Stand-Up Polska 1 2018-08-20 20:49 Zespoły walczą 2018-08-20 19:55 Zakopiańska szkoła zwyciężyła w ogólnopolskich eliminacjach 2 2018-08-20 19:47 Popcorn i piwo nad Morskim Okiem (WIDEO) 24 2018-08-20 19:38 Pies skoczył na chłopca. Skończyło się na strachu 9 2018-08-20 19:37 Pijacki pokot przy wjeździe do Zakopanego 8 2018-08-20 19:31 Kanał YouTube Tygodnika najpopularniejszy 2018-08-20 18:38 Ujarzmić ścieki 3 2018-08-20 18:00 W Poroninie można pić 2018-08-20 17:31 Górale z całego świata w Zakopanem (WIDEO) 1 2018-08-20 17:18 Od września utrudnienia na ul. Nowotarskiej 2 2018-08-20 17:07 Krwiobus wysoce wydajny 2018-08-20 16:35 Na Krupówkach tłum jakby mniejszy 2018-08-20 15:38 XIX Letnia Filharmonia Aukso – Pieniny 2018. Koncert finałowy 2018-08-20 14:39 A w mieście cykliści szaleją 2018-08-20 13:32 Pogoda na razie dopisuje, więc turyści szturmują Tatry 2018-08-20 12:53 Śmieci na parkingu leżą od tygodnia 2 2018-08-20 12:40 IV Festyn Strażacki w Nowej Białej 2018-08-20 12:25 Dmuchaj flisaku 2 2018-08-20 11:45 Deszcz meteorów widziany z Kasprowego Wierchu 2 2018-08-20 11:36 Stand-up Polska w Hotelu Bania 2018-08-20 09:58 Czas na dziękczynienie za plony 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-08-22 00:28 1. to nie TPN go sprowadzil na d ół - i dobra wiadomosc - pies ma juz dom 2018-08-21 23:02 2. Trudno opisać wrażenia po obejrzeniu tych fotografii, ale na pewno dają do myślenia. Przychodzi na myśl od razu, jak maluczki jest ten "lokalny" świat w obliczu tego "globalnego". 2018-08-21 22:48 3. Jakieś dziwne rzeczy dzieją się z końmi w Zębie. Zmiana pogody? 2018-08-21 22:19 4. Trzech chłopaków sprawadzało psiuta z zawratu.Szaleństwo! Akurat byłem tam i przez chwilę im pomagałem. 2018-08-21 22:00 5. kozacki ten mitsubishi colt szkoda klasyka gdzie taki błotnik teraz kupić jak wszystkie zgniły 2018-08-21 21:11 6. Nie oddawajcie go do schroniska! Trzeba mu znalezc włascicieli a jak nie to dom tymczasowy lub nowy dom! 2018-08-21 20:49 7. PKL powinien się reklamować , Made in Luksemburg" . Po co ściemniać rzeczywistość . Jak ktoś sprzeda samochód , to w dowodzie rejestracyjnym nie ma nazwiska poprzedniego właściciela ! 2018-08-21 20:40 8. Powiedzenie ,, Bo u nas w Warszawie ....." jest aktualne już kilkadziesiąt lat. Ps. Znam również Warszawiaków , innych , normalnych ludzi i jestem przekonany , że jest ich zdecydowana większość . 2018-08-21 20:39 9. Dzieci i ludzie starsi śpią krótko więc sygnały dźwiękowe karetek, straży pożarnej czy policji nie będą nikomu przeszkadzać, a bliskość potoku bystry to tylko atrakcja być może do pierwszej poważniejszej powodzi więc brak parkingów czy placu zabaw to pikuś ! 2018-08-21 20:39 10. Śmiechu warte prawko za masło a czujniki źle odczyrujA Warsaw Poland hahaha
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka