Reklama

2018-05-19 19:29:46

Reklama

Pod Giewontem

To jedna z największych inwestycji w Zakopanem

Reklama

Reklama

Na działce po dawne "Cepelii" na Szymonach w Zakopanem rośnie apartamentowiec na 220 mieszkań.

Między ulicą Szymony a Chyców Potok, naprzeciw centrum ogrodniczego rośnie potężna inwestycja. Na miejscu stoją dwa dźwigi. Na razie powstał wielki wykop. Dziś jeden robotnik próbował bezskutecznie usuwać błoto wywożone na ulicę przez ciężarówki. Ich ślady ciągnęły sie do skrzyżowania z ulicą Szymony.  

Na stronach inwestora, którym jest firma JHM Development z siedzibą w Skierniewicach, pani prezes zachęca do kupowania apartamentów. Do wyboru jest ich 220 - to chyba nowy rekord pod Giewontem. Deweloper przygotowuje inwestycje przede wszystkim jako obiekt turystyczny. "W budynku znajdzie się m.in. część rekreacyjna, recepcja oraz bawialnia dla dzieci. Przyszli nabywcy będą mogli przeznaczyć apartamenty na własny użytek lub oddać je pod wynajem. Pełną obsługę ruchu turystycznego zapewni sprawdzony tour operator. Projekt w Zakopanem jest kolejną tego typu inwestycją realizowaną przez Spółkę" - czytamy pod opisem inwestycji.

Tu przed laty działały Zakłady Wzorcowe Cepelia. Nowy właściciel terenu kilka lat temu wyburzył stare budynki. Miejsce zdziczało, zarosło trawą, krzewami i drzewami-samosiejkami. Okoliczni mieszkańcy tędy chodzili na zakupy do "Szymonka" i centrum ogrodniczego.

Teraz część sąsiadów jest oburzona skalą przedsięwzięcia. 

- W naszym domu zjawił się przedstawiciel inwestora ze Skierniewic - twierdzi Elżbieta Frytek. - Jak zauważyliśmy, plan realizacyjny rozmija się, i to bardzo, z warunkami zabudowy, jakie były wydane w 2009 roku. Miał tu powstać jeden budynek. W tej chwili budowanych jest kilka i zajmą dużo większą powierzchnię. Pod wznoszonymi domami powstaną dwupoziomowe garaże podziemne. Tego wszystkiego nie było w wuzetce - podkreśla pani Elżbieta. Jeden budynek posadowiony ma być blisko granicy z jej domem. Zakopianka jest przekonana, że całkowicie zasłoni jej dopływ dziennego światła, ponieważ ma być wysoki na 19 i długi na 40 metrów. 

Jak podkreślają okoliczni mieszańcy, choć inwestor dostał zgodę na budowę w 2011 roku, to nikt z sąsiadów nie został powiadomiony o rozmachu inwestycji. - Czujemy się traktowani przedmiotowo - podsumowuje Elżbieta Frytek. Dodaje, że to, co ma powstać obecnie na Szymonach, ma się nijak do warunków zabudowy wydanych przez urząd miasta w 2009 roku.

W biurze firmy próbujemy porozmawiać o obawach mieszkańców. Każdy z kolejnych rozmówców podkreśla jedynie, że na Szymonach spółka stawia jeden, a nie kilka obiektów. I że wszystko odbywa się w zgodzie z przepisami. - Budynek składa się z trzech segmentów, stąd może sprawiać wrażenie, że to trzy apartamentowce - tłumaczy pani Natalia. I prosi o przesłanie pytań drogą elektroniczną.

Naczelnik wydziału budownictwa w starostwie powiatowym przypomina, że warunki zabudowy wydane przez urząd miasta za czasów burmistrza Janusza Majchra zezwalają na postawienie kolosalnego budynku. - W tym przypadku na etapie wydawania warunków zabudowy obie panie były informowane jako strony - mówi Jerzy Chlebiński, naczelnik wydziału budownictwa i architektury starostwa tatrzańskiego. 

rav, p

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
jarząbek 2018-05-21 10:25:22
Majcherbaum&Makówa spółka z nieograniczoną nieodpowiedzialnością (obaj PO) i wszystko jasne. Współczuję sąsiadom i mieszkańcom Do Samków. Korek na 2 kilometry gwarantowany. A Makówa już niejednemu widok zasłonił.
prawnik 2018-05-20 21:25:52
Jedno mi się podoba w tym mieście, a mianowicie to, że ohydny budynek - galeria Andrzeja S. stoi nie otwarta. Mam również nadzieję, że nigdy nie zostanie otwarta, a po bankructwie tego pana, kupi to ktoś, kto zburzy te mury i odpowiednio zagospodaruje tak piękne miejsce.
enapokaz 2018-05-20 20:57:31
Czas pomyśleć o budowie fabryki pod tatrami. Gdzieś trzeba będzie pracować, jak już turyści się skapną, że tu nie ma po co przyjeżdżać. Mieszkańcy i władze pokazują wszystkim gdzie mają Przyrodę, Krajobraz, Klimat, Turystykę, Tatry i Park Narodowy.
doMotocyklistka 2018-05-20 20:13:12
Po prostu te inwestory nie wiadomo skąd wzięte które napadły na Zakopane powinny mieć takiego pecha by trafić na grupę gotowych do działania sąsiadów, którzy:

- znają prawo lub mają dobrych prawników
- są odważni i zaskarżają postępowanie o pozwolenie na budowę do wszystkich możliwych instancji
- zawiadamiają wszelkie możliwe służby i instytucje, każda z nich jest zmuszona conajmniej odpowiedzieć na kierowane do nich pisma, lub przekazać je do właściwej instytucji a być może sprawa dotrze gdzie trzeba i zrobi się mała afera
- powiadomią media, będą współpracować z mediami

Wszystko powyższe potrafi skutecznie opóźnić niejedną inwestycję o dobre kilka lat, a czasami sprawia że inwestor rezygnuje z zamiaru budowy lub potrafi dogadać się z sąsiedztwem dla świętego spokoju i wprowadza w projektach mniej uciążliwe dla otoczenia rozwiązania zamienne.

Wszystko zależy od tego na ile otoczenie truje takim sk... d... :)
Zły sąsiad, który chroni te ziemie dla przyszłych pokoleń, to mimo wszystko dobry sąsiad.
doOrfik 2018-05-20 19:43:47
Rozwój? A słyszałeś o czymś takim jak "zrównoważony rozwój"? Pewnie nie, bo wy tylko potraficie niszczyć, tak żeby dla przyszłych pokoleń nic nie zostało. A jak ci w cebulandii źle to do Izraela. Trzyma cie ktoś tu?
motocyklistka 2018-05-20 13:19:43
tylko kto o tym wie do momentu rozpoczęcia robót? Ci co się na to godzą i to podpisują, klepią i co oni mają zgłosić jakiekolwiek nieprawidłowości aby można było wszcząć dochodzenie.
Do moto 2 2018-05-20 13:14:34
Tych dowodow nie uzyska się z zeznań osób które mogą być potencjalnie oskarżonymi. Tu trzeba biegłych powoływać bo inaczej będzie jak z amber- costam. Komisja śledcza obnażyła mechanizm w jaki działała prokuratura z Gdańska. Tak prowadzili sprawę żeby nic nie odkryć ale mieć na jej przebieg wpływ. Każda inna jednostka która miała wątpliwości natychmiast otrzymywała info ze postępowanie prowadzi Gdańsk i niczego nie wykryto. Ten mechanizm zw z istnieniem układów lokalnych pewnie nie dotyczy tylko Gdańska...
Do moto 2018-05-20 13:04:38
Można było
Się pokusić o analizę jakim cudem pośród niskiej zabudowy może wyrosnąć 7.pietrowy kolos i kto i dlaczego klepnął dwupoziomowy podziemny garaż na stożku zakopiańskim. To zagraża czystości wód gruntowych i przede wszystkim podziemnych. Budowa garaży podziemnych na naszym terenie jest wątpliwa z powodu ochrony środowiska. Który ?geolog? to klepnął? Kto i dlaczego wpisał dopuszczalna wysokość do planu zagospodarowania terenu? Niestety w naszych realiach wielu cwaniaków zasłania się ?dup.. Krytkami? pisanymi pod zamówienie. Ale trzeba mieć minimum wiedzy żeby to dostrzec. No i po co się wychylać?
motocyklistka 2018-05-20 11:16:23
@Do moto...., a jakie w takim przypadku można zebrać materiały dowodowe i na co? I o jaki śledztwie (czemu nie dochodzeniu?) mowa w przypadku budowy apartamentowca na który jest wydana zgoda itd.
@asdfgh, ma niewątpliwie kompleksy odnośnie jednego "tematu" i tak przy każdej okazji...
Do motocyklistki 2018-05-20 10:57:01
Materiał do śledztw zbiera Policja. I tak zbiera ze potem sprawy można tylko umarzac. Niestety.
dziadek 2018-05-20 10:32:10
Poszperałem ciut ciut, i znalazłem "poradnik dla podnajmujących mieszkania".

Krótkoterminowy wynajem mieszkań zdobywa popularność w szybkim tempie. Zamiast szukać pokoju w hotelu lub hostelu, coraz więcej turystów decyduje się wynająć w wybranym mieście apartament lub mieszkanie na kilka dni. Znudzeni bezosobowymi hotelowymi standardami, przyjezdni wybierają prywatność, wygodę i konkurencyjne ceny takiego rozwiązania. Cenią również swobodny dostęp do kuchni, brak uciążliwych gości i uwolniony rytm dnia, bez ciasnych harmonogramów godzin check-in i check-out.
W jakich polskich miastach inwestować w wynajem krótkoterminowy?
Odpowiedź jest prosta ? w tych, które przyciągają najwięcej turystów. Eksperci polecają tutaj takie miasta, jak Gdańsk, Kraków, Wrocław, Łódź czy Zakopane.
źrudło: .morizon.pl - Krótkoterminowy wynajem mieszkań ? sposób na biznes (nie tylko) w wakacje.
biedny z wielodzietnej rodziny 2018-05-20 10:18:09
Budujcie budujcie! Kiedyś jak już przez dłuższy czas będą stały puste, to i mnie będzie stać aby kupić mieszkanko. Hura! Niech tylko nie będzie to brzydkie, bo jestem wrażliwy na piękno i tradycję.
Abeto 2018-05-20 09:57:00
Pani z FB Katarzyna G. dokładnie opisała cały ten mechanizm jak można było wszystko zrobić zgodnie z prawem dostosowanym pod określone wymagania. Jak tu kiedyś napisałem, że to wstyd za takiego starostę co likwiduje drogi dwupasmowe to mi niejaki @europodatnik odpisał, że wszystko jest zrobione zgodnie z prawem i nic mi do tego.Podejrzewam, że za jakiś czas ta estakada zostanie znowu przywrócona dla ruchu samochodowego czyli o czym to będzie świadczyło ?
motocyklistka 2018-05-20 09:22:05
@asdfgh, "a policja umarza wszystko co popadnie...". Prokuratura! nie Policja jak już.
Babagula 2018-05-20 09:17:22
Po pierwsze mogliby o te 5 metrów dodatkowo oddalić sam budynek od tych mieszkańców zostawiając trawnik czy brukowy chodnik. A wógóle Takie wielkie inwestycje tam w Zakopanem i okolicach powinien zatwierdzać ktoś konfrontujący jej wygląd z okoliczną zabudową. Już pal licho z tym że to takie wielkie ma być ( za to więcej najmu bedzie w okolicy a przez to tańszy później ) ale fasada tego budynku i dach powinny nawiązywać do góralskiej kultury lub zakopiańskiej zabudowy. Ktoś tego powinien pilnować bo takimi molochami niczym warszawskimi apartamentowcami zepsują do cna tamtejszą dusze miejską. Ktoś wziął dzyngi w łape i wydał zgode zamiast kazać komuś dopasować wygląd do tamtejszego folkloru. To profanacja stolicy gór !
Dorota 2018-05-20 08:16:53
Kiedyś te działki mieli moi dziadkowie, które zabrało im miasto. Obecny wtedy burmistrz Majcher powiedzial ze naleza juz do miasta zatem walka z wiatrakami. A oni wzieli zagrabione dzialki i sprzedali nowemu wlascicielowi.tak to wygląda.
Komfort 2018-05-20 07:40:12
Kto kupi apartament w sąsiedztwie hurtowni i zakładu oczyszczania miasta?.
orfik 2018-05-20 07:19:33
To się nazywa rozwój cebulaki jak tego nie rozumiecie to do skansenu!
Jaś z Kolorowej a może nie 2018-05-20 06:18:27
Jeden budynek posadowiony ma być blisko granicy z jej domem. Zakopianka jest przekonana, że całkowicie zasłoni jej dopływ dziennego światła, ponieważ ma być wysoki na 19 i długi na 40 metrów.
Pan architekt miasta, Chlebiński nie jest góralem i dolę górali ma najwyraźniej gdzieś (pomimo tego że ma żonę góralkę) - jest dopiero 2 pokoleniem Zakopiańczyka - ojciec z Warszawy. I tak oto górale, właściciele Zakopanego, ponieważ większość z facetów tutejsych lubi wypić, a wasze okolice są zarządzane w taki właśnie sposób.
Gogo 2018-05-20 00:03:51
I to wszystko zgotowali nam ludzie ,których wybrali ludzie.Ile jeszcze powstanie apartamentowcow?co Zakopane ma z tych molochow?.korzysci mają tylko nieliczni.
żaldściska 2018-05-19 22:58:32
Majcher to jeszcze zdążył synusiowi drogę dojazdową do willi 11 zrobić z pięknymi latarniami, zanim ze stołka nie zleciał. taki to był przewidujący i troskliwy burmistrz / dla wybranych
Ch. Czerstwy 2018-05-19 22:49:40
Kto kupił "Cepelię" ? Komu sprzedał "Cepelię" ? to warto wyjaśnić i będzie wszystko oczywiste !
Góral z Trójmiasta 2018-05-19 22:35:02
240 "apartamentów"?
"Mają rozmach, sk...syny" - ten cytat sam się ciśnie na usta.
kurr 2018-05-19 22:31:15
zawsze dziady maja najwięcej do gadania
asdfgh 2018-05-19 22:18:41
Jak człowiek sobie chce wynająć to chcą go dobić podatkami, a tu proszę. Kupisz apartament, płacisz czynsz i jest "git". W razie czego mówisz, że to rodzina przyjechała a Ty akurat jesteś w Łodzi czy gdziekolwiek. Ale to tylko w razie czego, bo (bądźmy realistami) nikt tu tego nie kontroluje. Podatków w efekcie za wynajem w apartamentowcach się nie płaci. Potem czeka się na pomoc pogotowia 30 minut, a policja umarza wszystko co popadnie bo brakuje na wszystko.
To jest problem systemowy, bardzo ogólny i wielowymiarowy. Ciekawe czy w ogóle ktokolwiek go poruszy przy okazji kampanii na jesieni? Uszczelnianie podatków podobno na topie.
Anty Majcher 2018-05-19 22:11:18
Majchrowi zawdzięczamy plany zagospodarowania przestrzennego z poukrywanymi ?niespodziankami? jak chocby w tym miejscu- powstanie 7. Piętrowy blok. To powinno prześwietlić CBA i wydziały PG prokuratur!!
Prawnik 2018-05-19 21:53:56
Za to się powinna wziąć prokuratura krajowa. Jak można było wydać zgodę na dwa piętra parkingu podziemnego przy budowie geologicznej Zakopanego??
miejscowa 2018-05-19 21:20:03
Kto to kupił, od kogo na co poszły pieniądze
dziennikarzu -będziesz wielki jak dojdziesz do odpowiedzi na te pytania
Janus 2018-05-19 19:52:39
Apartamenty Zakopiańskie, to nowo powstający kompleks apartamentowy zlokalizowany w cichej i zielonej części Zakopanego przy ul. Szymony 17E.
Obiekt będzie liczył 241 apartamentów o powierzchniach od 27,96m2 do 79,39 m2. Apartamenty zostaną wykończone ?pod klucz? w trzech różnych stylach aranżacji do wyboru, a każdy z nich zostanie wyposażony w aneks kuchenny z AGD.

W apartamentowcu znajdzie się strefa rekreacji z jacuzzi, saunami, siłownią oraz nowocześnie wyposażoną bawialnia dla dzieci.
 • SPRZEDAŻ | różne
  MEBLE do butiku sklepu odziezowego sprzedam stan idealny kompletny zestaw piekny. Meble wystawione sa na Krupówkach 29, Pasaz Handlowy
  Tel.: 505272202
  E-mail: sklep.glam@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przyjmę osobę do stolarni w Skrzypnem. Mile widziane doświadczenie.
  Tel.: 790537408
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
  E-mail: adriantoczek24@gmail.com
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZARĘBA POSZUKUJE PIECOWEGO, OD ZARAZ, PRACA NA PEŁNY ETAT, Z MOŻLIWOŚCIĄ PRZYUCZENIA 602 759 709
 • PRACA | dam
  Restauracja WIDOK w Hotelu Harnaś poszukuje:kucharz/cukiernik/piekarz/pomoc kuchenna/zmywak
  Tel.: tel.:669444000 ??
  E-mail: marcin.gruszka@hotelharnas.com
 • PRACA | dam
  Małopolska Manufaktura Automobilowa w Zakopanem zatrudni na stanowisku blacharz, mechanik samochodowy.
  Tel.: 602357646
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Zakopanem zatrudni KSIĘGOWEGO/Ą LUB STUDENTÓW ZAOCZNYCH UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO - 3, 4 lub 5 roku do prac pomocniczych księgowych oraz sprawdzania wydruków komputerowych. Praca ok 3 tygodnie w miesiącu, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Mile widziane doświadczenie. W perspektywie stała praca w miłej atmosferze z możliwością rozwoju osobistego.
  E-mail: biuropodatkowe1@interia.pl
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • PRACA | dam
  Biuro Rachunkowe w Zakopanem zatrudni księgową (księgowego) Tel.600 035 101
  Tel.: 600 035 101
  E-mail: m.pierz@trip.pl
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: MAGAZYNIER, KELNER, SZEF DZIAŁU TECHNICZNEGO i TECHNIK. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TE (bez nocek), KELNER/KA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  MAGIEL ELEKTRYCZNY - 3 szt. Cena 100 zł za szt.
  Tel.: 660 410 046
 • PRACA | dam
  Ośrodek w Zakopanem zatrudni: RECEPCJONISTKĘ / RECEPCJONISTĘ i KONSERWATORA. Kontakt: zakopane.marketing@geovita.pl, tel. 885350848
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Właściciel wynajmie hotel robotniczy w Krakowie 19 miejsc noclegowych, kuchnia, jadalnia, 3 łazienki
  Tel.: 798073301
  E-mail: paluckab@gmail.com
  WWW: Osieczany 564
  GG: 32-400 Myślenice
  Inne: Bozena
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni recepcjonistkę/te. W razie jakichkolwiek pytań oraz zgłoszenia CV prosimy przesyłać na adres mailowy.
  E-mail: agatapartament@gmail.com
 • PRACA | dam
  Sklep Multibrandowy MONT BRAND(z markami Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein) w Galerii Handlowej Krupówki 40 , poszukuje Panią na STANOWISKO SPRZEDAWCY . Wymagania; komunikatywność, wysoka kultura osobista, zaangażowanie, zainteresowanie modą. Wysokie wynagrodzenie, prowizja od sprzedaży, praca na pełen etat.Telefon;
  Tel.: 660719519,
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Małżeństwo po studiach SZUKA DOMU DO WYNAJĘCIA - Ludźmierz, Szaflary i okolice (do 10 km). Tel. 510 061 921.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W KOŚCIELISKU - możliwość zakwaterowania,
  Tel.: 664 367 806
 • PRACA | dam
  Restauracja i pensjonat w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kelnerkę. Praca stała, elastyczny grafik, umowa o pracę.
  Tel.: 605229259
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY PANIĄ NA ZMYWAK. RESTAURACJA "MAŁA SZWAJCARIA" - ZAKOPANE.
  Tel.: 600 076 107.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  BMW 318i kombi 2001r
  Tel.: 660741653
  E-mail: trepek@gmail.com
  Inne: - Zakopane
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, na stałe - SUCHE, BIAŁY DUNAJEC -
  Tel.: 606 751 351.
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • POŻYCZKI
  PROVIDENT - DYSKRECJA. 609 820 345.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. 668 333 831
 • USŁUGI | budowlane
  Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
  Tel.: 880823102
  E-mail: firmafilas@gmail.com
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-02-16 23:10 Rudigier i Stojak najlepsi w Pucharze Europy FIS Big Air 2019-02-16 22:00 Skoki pod słońce 1 2019-02-16 20:46 Mała znajda na Stasikówce 2019-02-16 19:58 Takiej kolejki nie pamiętają najstarsi górale (WIDEO) 8 2019-02-16 19:30 Siłowe rozwiązania w autobusie (WIDEO) 6 2019-02-16 18:56 Krupówki pełne ludzi 5 2019-02-16 18:38 Wielka Krokiew - drogowa blokada 3 2019-02-16 18:18 Elektrotankowanie pod Giewontem 2 2019-02-16 18:16 Stoch znowu na pudle 2019-02-16 18:00 VIII Puchar Misia Stramusia (WIDEO) 2019-02-16 17:25 Zimowy spływ Krutynią (WIDEO) 1 2019-02-16 17:12 Poszukiwania na Torfowiskach 2019-02-16 17:03 Karambol w Czarnym Dunajcu 2019-02-16 16:55 Zderzenie w Skomielnej Białej 2019-02-16 16:52 Perły góralskiego rękodzieła 2019-02-16 16:00 Stramusie na start 1 2019-02-16 15:00 Dworzec bez dachu - w tym roku będzie jak nowy 2019-02-16 14:40 Zaginiona nie odnaleziona 2019-02-16 14:00 Psie piękności 2019-02-16 13:30 Korki na zakopiance 2019-02-16 13:05 Brukowe składowisko na Olczy 8 2019-02-16 12:51 Narciarski raj na Kasprowym 2019-02-16 12:31 Górale w stolicy składają kondolencje 2019-02-16 11:57 Jak parkować, to tylko na pasach 2 2019-02-16 11:12 Cudna zima w Tatrach (WIDEO) 2019-02-16 10:30 Kolejka do kolejki rośnie 1 2019-02-16 10:00 Wyniki kwalifikacji Pucharu Europy FIS. Dziś wielki finał 2019-02-16 09:49 Dyrektor pilnie poszukiwany 2019-02-16 08:45 Lawinowa dwójka i oblężenie Morskiego Oka 2019-02-16 08:01 Zaglądamy do środka najwyższej inwestycji w Szczawnicy 2 2019-02-15 21:25 Zdrój przy światłowodzie 2019-02-15 20:58 Mini biegi 1 2019-02-15 20:15 I stała się jasność na Równi Krupowej 2 2019-02-15 20:06 Stłuczka autobusu jadącego do Zakopanego 2019-02-15 19:46 Jabłonka chce gazu 2019-02-15 19:44 Korek przy wyjeździe z Zakopanego 2 2019-02-15 18:59 Wielka Skawa 2 2019-02-15 18:41 Kościelisko w gazowej sieci 4 2019-02-15 18:30 Szczegóły wypadku, który zablokował dziś zakopiankę (ZDJĘCIA) 2 2019-02-15 18:27 Na Twitterze jest nas 4 tys. Na Facebooku ponad 90 tys. 2019-02-15 17:58 Wyniki kwalifikacji Pucharu Europy FIS w Białce Tatrzańskiej 2019-02-15 17:57 Burmistrz prosi na imprezę 1 2019-02-15 17:44 Sędziwe miasteczko 2019-02-15 17:39 Nasi skoczkowie zmiażdżyli rywali 1 2019-02-15 17:01 Zostań stypendystą 2019-02-15 16:24 Tajemnicza policyjna akcja w Ostrowsku 2019-02-15 16:14 Zakopane niezmiennie oblężone. Skąd taka niezmienna popularność stolicy Tatr? 10 2019-02-15 16:08 Górale: do hymnu 2019-02-15 14:41 Spieszcie się na biegówki, śnieg może szybko stopnieć 2019-02-15 14:27 Dziura do dwóch razy sztuka
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-02-17 01:33 1. Do Mz ka Co roku jesteś... ale w jakimś innym mieście cyt. Zakopanym, a głos zabierasz o Zakopanem. Być co rok i nie wiedzieć jak się miasto nazywa....? Albo bierz tego mniej, albo zmień dealera, zanim cokolwiek napiszesz. 2019-02-17 01:08 2. @ania - pytanie ? Dlaczego boli cie glowa skad ludzie odwiedzajacy cytuje '' pseudo kurort'' , biora pieniadze . Jest to kazdego osobista sprawa a jezeli juz sa to pieniedze z 500 + - jak napisalas - to dobrze . Martw sie swoimi finansami a nie zagladaj innym do portfela . 2019-02-17 00:55 3. Jeszcze teraz burmistrz Niezgoda z województwem będą budować pas włączeniowy do ronda (ze szkodą dla jedynej porządnej restauracji w Krościenku) a Dyda oczywiście nie reaguje i pozwalała niszczyć lokalnego przedsiębiorcę i robić z Krościenka autostradę do Szczawnicy. Koszmar nie wójt! 2019-02-17 00:51 4. A jednak .... skocznia sie przydaje a tyle bylo pisania narzekania ze .... po co ta skocznia , na co ta skocznie , komu ta skocznia itp. , fajnie ze te dzieciaki maja swoje miejsce aby wykazac sie swoimi talentami . Byl to i jest wspanialy pomysl aby powstaly takie skocznie . Podziekowac trzeba tez bylemu wojtowi gminy Czarny Dunajec panu Babiczowi za przychylnosc w sprawie budowy tych skoczni . Zas wszystkim mlodym skoczkom zyczymy duzych sukcesow , latajcie wysoko i daleko !!! p.s. TP - dobrze bylo by napisac wczesniej ze takie zawody sie odbeda , na pewno przyszlo by duzo wiecej kibicow . 2019-02-17 00:47 5. Coś często ten turysta bywa w Zakopanem ;) widuję go kilka razy w tygodniu chyba od jesieni :p w sumie to sam bym się przesiadł do takiego autka 2019-02-17 00:37 6. Nie było komunikacji było źle jest komunikacja też jest źle. Życzę wszystkim wygrania wyborów na burmistrza, i nie będę wcale współczuł. Pozdrawiam. 2019-02-17 00:24 7. ...i w autobusie komunikacji miejskiej na Pardałówke i Olczę. 2019-02-16 23:23 8. Mają ochotę, to stoją. I g.wno goralkom do tego. 2019-02-16 22:36 9. Jakiś duży parking w okolicy powstanie? 2019-02-16 22:06 10. Do ani Twoja sprawa co myslisz . niech ludzie jezdza gdzie chca. Ja nie mam 500 + i co roku jestem z dziecmi w zakopanym bo je kocham. Kocham gory i tyle a nie jak leniwce leze nad morzem. Lubie aktywny wypoczynek .
2019-02-06 10:53 1. Ładne zdjęcia 2019-01-16 10:07 2. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 3. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 4. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 5. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 6. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy. 2019-01-04 23:46 7. Książka taka sobie,jak zresztą inna tej autorki,,Zakopane odkopane".Najlepsza pozycja o Tatrach,ratownictwie jaką czytalem to bez watpienia,,Góry mojej mlodosci"Jerzego Hajdukiewicza. 2019-01-03 14:30 8. polecam zobaczyć na żywo oraz można sobie coś wybrać i kupić 2018-12-27 09:27 9. Jakoś dziwnie przypomina okładkę i szatę graficzną i treść książki Jagiełły... Nie podoba mis ie to, tak sie nie robi! 2018-12-14 23:05 10. Że tak powiem książka nudna pisana tylko dla pieniędzy . Czyta sie jak wiadomości na portalu informacyjnym przy niej kroniki topr to wybitne dzieło :) czy januszom w klapkach otworzy oczy - nie sądzę . Pozdrowienia dla TOPR :)
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka

Album TP