Reklama

2018-06-21 14:47:07

Religia

Wielkie zmiany na księżowskich posadach

Reklama

Reklama
Reklama

Abp Marek Jędraszewski jako Biskup Krakowa zdecydował o zmianach personalnych kapłanów w archidiecezji krakowskiej. Sporo zmian dotyczy Podhala.

Reklama

Ks. Jerzy Adamczyk został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Czarny Dunajec i mianowany proboszczem parafii św. Jana Ap. i Ew. w Zakopanem-Harendzie. Dotychczasowy proboszcz - najprawdopodobniej z uwagi na chorobę - poprosił o zwolnienie z urzędu.

Zmienia się proboszcz w Murzasichlu. Ks. Jan Czepiel odchodzi na probostwo do Czernichowa. Zastąpi go ks. Marek Stachura. Zmiana proboszcza także w Waksmundzie. Odchodzi stamtąd ks. Tadeusz Kozak, będzie teraz proboszczem w Zielonkach. Nowym duszpasterzem w Waksmudzie został ks. Krzysztof Król, dotychczas wikary w Płokach.

Zmiany też w parafii NSPJ w Nowym Targu. Dotychczasowy proboszcz z Zielonek ks. Andrzej Olszowski zamieszka na terenie tej największej wspólnoty w "mieście". Parafia zyska także nowego wikarego, został nim ks. Janusz Skorupa.

Nowego proboszcza zyska także Sucha Beskidzka. Abp Jędraszewski na to stanowisko mianował ks. Wiesława Popielarczyka, pracował ostatnio w Wieliczce.

Ks. Stanisław Skowronek poprosił o przyjęcie rezygnacji z urzędu proboszcza parafii Osielec. Została ona przyjęta. Kapłan będzie tam dalej mieszkał.

Wśród dotychczasowych wikarych pracujących na Podhalu niektórzy dostali awans. I tak ks. Kazimierz Szarek zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Poronin i mianowany proboszczem parafii Czulice. Zaś ks. Władysław Zapotoczny zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Zawoja i mianowany proboszczem parafii Kacwin.

Nowym wikarym w Kasince Małej został ks. Adam Aleksandrowicz. Z parafią św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej pożegna się ks. Jerzy Biernat. Zaś ks. Mateusz Bochenek został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Sucha Beskidzka i mianowany wikariuszem parafii Ludźmierz. Nowego wikariusza będzie miała parafia św. Krzyża w Zakopanem. Przychodzi tam ks. Przemysław Druszcz. Także do Poronina przychodzi nowy kapłan - ks. Sławomir Filipek. Tymczasem ks. Andrzej Florczak został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju. Co będzie robił nie podano. W Rabce, ale w parafii św. Teresy pojawi się nowy wikary ks. Artur Głąb. Z Niedzicą pożegna się ks. Łukasz Jachymiak (rodem z Ludźmierza). Także ks. Jacek Jastrzębski opuści nasz region, był wikary w Groniu-Leśnicy, miał też funkcję animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Białka Tatrzańska. Zastąpi go ks. Lesław Kaczmarczyk.

Zmieni się także wikariusz w parafii w Zawoi. Nowym duszpasterzem został ks. Grzegorz Kaczmarczyk. Z kolei ks. Maciej Kłos zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Niegowić i mianowany wikariuszem parafii Sucha Beskidzka. Natomiast ks. Krzysztof Korba zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Lipnica Wielka oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Jabłonka i mianowany wikariuszem parafii Chocznia. Zmiana dotyczy także ks. Michała Korbela, który zwolniony został  z obowiązków wikariusza Świętego Krzyża w Zakopanem oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Zakopane. Nowy wikary przychodzi także do Jurgowa. Został nim Piotr Kosakowski. Nowym wikarym w Zakopanem będzie również ks. Mirosław Kozina, podejmie pracę duszpasterską w parafii Najświętszej Rodziny. Natomiast ks. Sebastian Kozyra trafi do Suchej Beskidzkiej. Do Rabki przyjedzie ks. Kazimierz Króżel. Abp Jędraszewski mianował go wikarym w parafii Marii Magdaleny. Klikuszową opuści ks. Zbigniew Kryjomski, zastąpi go ks. Józef Piotrowicz. Zmiana dotyczy również ks. Marka Mierzwy, skończy pracować w Makowie Podhalańskim. Jego następcą został ks. Dariusz Mieszczak. Z kolei ks. Tomasz Nowak pożegna się z parafią w Niedźwiedziu. W Czarnym Dunajcu zacznie pracować ks. Michał Paruch.

Ks. Marek Pitala zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej, podobnie jak ks. Dominik Popielarczyk, pracujący w Kasince Małej. Jurgów na Niedzicę zamieni ks. Bartłomiej Roman. 

Zmieni się też kapelan Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Był nim ks. Adam Słaby, który trafia do Bachowic. Z kolei do Niedźwiedzia przyjdzie pracować ks. Dominik Woch.

Metropolita krakowski zdecydował także o parafiach dla neoprezbiterów (kapłanów, którzy przyjęli w tym roku sakrament kapłanstwa). W Białce Tatrzańskiej pracował będzie ks. Mateusz Kozik, w Jordanowie ks. Michał Mąka, w Lipnicy Wielkiej ks. Dawid Kuna, w Nowym Targu - św. Brat Albert ks. Bartłomiej Skwarek.

Zmiana dotyczy także ks. Arkadiusza Zycha z Poronina. Został on mianowany wizytatorem katechetycznym dla rejonu VIII, z zachowaniem obowiązków wikariusza parafii Poronin.

Zmiany proboszczów nastąpią w lipcu, zmiany wikarych pod koniec sierpnia.

jg

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
koniczyna 2018-06-25 18:03:33
... i się potwierdza... :)
nasi nie wychodzą z grupy...
czarny kordonek nr 8 prawdę objawił.
Ważny szczegół - na gwoździkach 20 mm - nie krótszych ( bo można sobie palce poobijać młoteczkiem)
a wszystko to dzięki podaniu przez TP mapy roszad wielebnych

ps. na miejscu Zarządu PZPN nie czekałabym na mecz z Japonią by zwolnić trenera.
Najbliższym pociągiem!
Oddać komórkę i laptop!
bo co, nie wypada? ALEŻ WYPADA i NALEŻY !!!

Ile zuchy zarobiły?
Za co?
Wezmą jeszcze jakieś premie?
Za co?
Powrót do Polski też pociągiem. Tak jak i pozostałe osoby z dworu futbolowego.
ALEŻ WYPADA i NALEŻY !!!

ps. zaoszczędzone na milionerach błąkających się po boisku pieniądze można przeznaczyć np. na Zakład Leczniczo ? Opiekuńczy dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w Piszkowicach
kościelny 2018-06-24 09:35:25
@koniczyna, próbujesz zmienić temat, ale ja widzę stado polskich rogaczy na wiosnę wchodzących do domu przez bramę garażową. Bo się nie mieszczą w zwykłych drzwiach, piękne duże poroża, które wielebny kochanek sprawił. Teraz jest to o tyle łatwiej niż za komuny, bo chłopy siedzą za granicą, a młode mężatki byle portek się łapią lub sukienki księdza. A takie nieszczęśliwe te księdze, jak potrafią biadolić, a kobiety jakie obrotne się robią w ich towarzystwie. W końcu kto to musi obracać
Chłopy, bądźcie czujni.
koniczyna 2018-06-23 16:56:19
powiedzieć? - nie powiedzieć?
a, tam...powiem. Powiem Wam com zrobiła...
wzięłam mapę Polski, przyczepiłam na płycie OSB gr 12 mm, odszukałam wszystkie wspomniane miejscowości, powbijałam tam szpileczki i połaczyłąm je w specjalny sposób czarną niteczką kordonek nr 8.
odeszłam na 3,5 m od tej mapki, zmrużyłam oczy, tak by nie dostrzegać szczegółów i wtedy oczom my ukazała się straszna wizja-przepowiednia:
Nasze orzeły nie wyjdą z grupy !!!
cudzołożnik 2018-06-23 15:00:36
Przyjdą nowi faceci w kieckach. Zaczną się zdrady małżeńskie matek przystępujących dzieci do I komunii.
niestety 2018-06-23 09:40:34
@stety. Po co jechać był za granicę. Godna praca i płaca była na miejscu. Kombinat obuwniczy, mówi ci coś? Jedynie do hameryki jeździło się by w ramach urlopu bezpłatnego dorobić.
@Niestety2. Kler toczy zdrowy organizm Polski, jak rak.
miejscowy turysta 2018-06-23 08:38:01
W artykule brakuje jednej informacji: co z tzw. gosposiami? Zostają na starych plebaniach czy podążają w ślad za wielebnymi?
przedsiębiorca 2018-06-22 19:49:18
@do raid. Powinniście żyć ze dobrowolnych składek wiernych. Cały interes powinien być opodatkowany, jak komercyjny. I tyle w temacie, a jak za mało, to do kopalni.
do raid 2018-06-22 16:26:24
Biblia nie mówi o żadnym wynagrodzeniu, czyli mamy wszyscy pracować za darmo? Jak chcesz pracuj. Teraz znasza kolej, skoro tak się podpierasz cytatami z Biblii, pokaż cytat, że homoseksualizm jest naturalny i w porządku.
rys 2018-06-22 15:35:58
Strasza was pogrzebami. Kon by sie usmial. Co to zmarlego obchodzi. Ksiadz odprawi msze zalobna - kwestia ceny i o to jest prawda wiary.
raid 2018-06-22 14:59:08
@Niestety2 ,skoro jesteś taki biegły w temacie, to może nam opowiesz w jaki sposób księża rozliczają w US np. "wynagrodzenie" pobierane za udzielenie sakramentów? A przy okazji podaj cytat z Biblii, który mówi o tym właśnie "wynagrodzeniu".
Temat rzeka 2018-06-22 11:57:28
Ciekawe czy abp podją jakieś kroki by ograniczyć do minimum przypadki pedofilii u swoich podwładnych?
Tobi 2018-06-22 11:49:07
Słyszę głos z plebanii. Byłem na nie jednym takim pogrzebie i formalnie nie było takiej potrzeby z kartką. Pierwszy raz, to Człowiek przeżył obóz koncentracyjny i niezbyt pochlebnie się wypowiadał o Bogu i nie życzyłsobie księdza.
Tobi2 2018-06-22 11:27:03
Tobi a napisłeś kartkę i zaniosłeś do parafii, że chcesz święcki pogrzeb. Żeby potem nie było jaki On był dobry... i jeżdzenie do kurii że nie chcą mu zrobić pogrzebu>>> :))))))) Myśle, że nie zaniosłeś kartki bo się BOISZ :) Jęzor silny, działenie 0% :)))))
Tobi 2018-06-22 11:12:47
To co kler wyprawia, to im nie wstyd? Za to powinni iść do kopalni swłaszcza za grzechy obyczajowe na dzieciach, a dostają ochronę od rządu. O tym nie myśl, że mojej rodzinie będzie wstyd bo chcę mieć świecki pogrzeb. Teraz nikt niczego się nie wstydzi i to za sprawą przykładu duchowieństwa
Niestety2 2018-06-22 10:32:08
niestety... możesz sobie pisać co chcesz bo tyle Ci zostało... Ale jeszcze za życia napisz kartkę i daj rodzinie i w parafii, że nie chcesz mieć katolickiego pogrzebu itp. Bo często jest tak że takie krzykacze przed śmiercią robią w spodnie i lecą do parafii.... 2 sprawa KK płaci podatki i ks płacą podatki i ZUS więc jakby się ktoś za Ciebie zabrał to sprawa w sądzie jest wygrana (np Proboszcz z Suchej kiedyś wygrał). Myślę, że już czas skończyć z bezkarnym pluciem. Modlę się żeby Pan Bóg choć trochę przymnożył mózgu :) No i chyba nie radzisz sobie sam ze sobą skoro otwierasz linki i tematy które Cie nie dotyczą i plujesz... To jest schizo... Jesteś ateistą to nam katolikom lata... My na Ciebie nie plujemy... Na szczęście jest tak że ten kto pluje, ostatecznie sam swoją śliną dostaje w pysk :)))))
niestety 2018-06-22 08:47:30
@stety. Trudno z tobą dyskutować. Zmieniasz temat. Tak zostałem przez ciebie nazwany komuchem, za chwilę lewakiem, a potem diabli nie wiadomo kim. Lubisz obrażać przeciwników tych, którzy mają odmienne zdanie, a inteligencją nie grzeszysz, bo wywijasz się, jak możesz. Wracając do tematu g... o mnie obchodzi co dzieje się w KK, byle nie szło z moich podatków na utrzymanie tej zgrai darmozjadów. Póki co, to jest kosztem niepełnosprawnych i emerytów.
stety 2018-06-21 23:57:13
@niestety, piszesz, że granice otwarte. Odpowiadając na ten stek bzdur zapytam tylko o to, czy zawsze tak było? Czy zawsze można było wsiąść w byle pojazd z paszportem w dłoni i pojechać gdzie i kiedy dusza zapragnęła? Czy zawsze półki sklepowe wyglądały jak dzisiaj? Czy zawsze miałeś dostęp do informacji innych, niż te oficjalne? czy zawsze..... ? Ty może i tal.
Pisząc słowa: "Po prostu, dwie grupy obywateli zapragnęły lepiej Żyć" już wiem kim jesteś. Komu i wtedy i do 2015 roku żyło się bardzo dobrze. Widać, do dzisiaj nie możecie się pogodzić, że i inni, zwykli ludzie też chcieliby żyć troszkę lepiej, nie tylko ty i twoja formacja spod czerwonego sztandaru. Tymczasem plujcie na Kościół. Tyle waszego. Zapominasz tylko, że twoje czerwone imperium rozpadło się w pył, a Kościół trwa nadal I będzie trwał. Na przekór wam KOMUCHOM!
Ch. Czerstwy 2018-06-21 23:12:09
Ale wam komuna zachodnia kształcona w Moskwie zrobiła wodę z mózgów ( np. Timmermans). Granice otwarte dopóki jest co wydoić (patrz supermarkety). Po rozbiciu tego co Polacy szanują i ich łączy pozostaniemy tylko tanią siłą roboczą i rynkiem zbytu syfu zresztą już tak jest choćby spożywka ta sama firma, a co innego produkuje na rynek postkomunistyczny, a co innego dla siebie chemię też. Płonące wysypiska - to skąd ten syf przywieziony ? Biednyś boś głupi, głupiś boś biedny ! Tak mówi przysłowie.
JU 2018-06-21 22:43:23
@stety. Jak sie po przewracało, to napewno duchowieństwu.
niestety 2018-06-21 22:10:33
@stety. Zniewolony? Po prostu, dwie grupy obywateli zapragnęły lepiej Żyć, w tym kler i wykorzystali ciemny naród. Nie przyjdzie koza, granice otwarte, ludzie jeżdżą w te i we w te, świat się zrobił mały, to tak jakbyś chciał mały strumyk przysiąść d... , gdy wystąpi z brzegów w czasie powodzi. Granic nie zamkną, bo na to kapitał zachodni nie pozwoli. Wtedy bezrobocie w Polsce podskoczy do 70% nastąpi niezadowolenie społeczne ludzie rząd i aparat przymusu lyskami zatłuką. No i mamy komunę, która może rozlać się na Europę. Nie da się mieć ciastko i zjeść ciastko, tego ksiądz z Wadowic nie przewidział, tak można było przed wojną.
stety 2018-06-21 21:22:44
Ten Kościół i wtedy i dzisiaj był i jest dokładnie taki sam, tylko naród był zniewolony, więc wedle zasady: jak trwoga to do".... Dzisiaj, dzięki między innymi temu kościołowi mają wolność, to się niektórym w de... poprzewracało z dobrobytu. Ale, jeszcze przyjdzie koza do woza. To tylko kwestia czasu.
Czesiek 2018-06-21 21:16:47
@Ch. Czerstwy. To se nevrací, jak mówią bracia Czesi, przeminęło wraz z komuną. Poza tym rząd robi z KK instytucję ponad prawem, nie publikując listy pedofili wśród księży i ładując kasę do przesady, wszystko to idzie w odwrotnym kierunku niż by ch ciał kler.

Oto tajemnica wiary, ? i$.
niestety 2018-06-21 20:39:16
@Ch. Czerstwy. Tylko widzisz, wtedy ludzie mieli zaufanie do księży i do Kościoła, a teraz to tylko kasa i obyczajowe afery w tej instytucji. "Mleko się wylało", trudno trzeba cierpieć.
Ch. Czerstwy 2018-06-21 20:28:29
Zmasowany atak komusynów na księży w mediach mainstreamowych, gdzie nie otworzę to jakiś artykuł atakujący. Dostali sygnał do ataku coś się dzieje ?
gołębica 2018-06-21 20:16:29
Nowe maszynki w terenie, jak u czerwonych nowe miotły. Będą strzyc w terenie. Słuszna decyzja podjęta na Plenum KW w Krakowie.
Ch. Czerstwy 2018-06-21 18:59:00
Nie tacy byli jak wy komusyny i nie tak pluli na kościół i księży (łącznie z mordami na tle religijnym i politycznym przypomnę tylko 3 ubeków), a potem rodziny prosiły o Mszę Św. i chrześcijański pogrzeb więc zamknijcie swoje ZM i zamilknijcie.
rys 2018-06-21 18:34:48
Trzeba zamieszac zeby za duzo nie wyszlo.
kasa 2018-06-21 17:29:05
@rozbójnik. Facet nie rozśmieszaj mnie tymi bzdetami. Nie wiem nawet, co to za dziewucha ta gregorianka i czy w moim typie. A ksiądz okaże się pedofilem. Tfu ? zarazo.
rozbójnik 2018-06-21 16:31:10
do @kasa
nie musi cię obchodzić ale warto wiedzieć, np. kto będzie odprawiał za twą duszę msze gregorianke
Eh ah bach 2018-06-21 16:28:58
Nie ma bata na Parzygnata.....
kasa 2018-06-21 15:18:13
Ale njus. Co mnie to obchodzi.
 • PRACA | dam
  Restauracja w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ, PIZZERA ORAZ OSOBĘ NA KUCHNIĘ, 604500270
 • USŁUGI | inne
  50zł za założenie najlepszej lokaty 3,5%
  WWW: www.kasazakonto.eu
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SUZUKI GRAND VITARA II 2005 stan bardzo dobry, Zakopane
  Tel.: 604112080
 • PRACA | dam
  Do stróżowania/dozoru zatrudnię. Zakopane
  Tel.: 510417782
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA do Hotelu "Tatry" na Polanie Zgorzelisko z możliwością zakwaterowania. Tel. 18 20 637 30 lub 506 129 438.
 • PRACA | dam
  INSTYTUT SZKOLENIA zaprasza na kursy: - OPERATORA KOPARKI I KOPARKO-ŁADOWARKI, kontakt 781 600 400 lub mail: instytutszkolen.podhale@gmail.com
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam czarną krowę
  Tel.: 694763102
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  TOYOTA AVENSIS r.p.2005, 2.0D
  Tel.: 602139613
  E-mail: wacsmo@gmail.com
 • MOTORYZACJA | kupno
  SKUP Samochodów Każda Marka
  Tel.: 512-700-770
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni na stałe, z możliwością zamieszkania POKOJÓWKI. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL 110mkw W CENTRUM NOWEGO TARGU ul. Krzywa, z odbiorami, pod KAWIARNIĘ, ZAKŁAD FRYZJERSKI, BIURO. 608 806 408
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w sklepie spożywczym EURO na UL.ZAMOYSKIEGO 1. Praca zmianowa na stanowisku sprzedawca.Mile widziane doświadczenie.
  Tel.: 501366626
  E-mail: darczar1@o2.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  LAND ROVER DISCOVERY 3, r.p.2008, przebieg 400 000 km, serwisowany, I właściciel, cena 35000 zł. 602 378 614
 • PRACA | dam
  Nowy Targ zatrudnię KUCHARZA-POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam Willę w centrum Zakopanego z przeznaczeniem na pokoje gościnne.
  Tel.: 515247140
 • PRACA | dam
  Praca na budowie - docieplenia, wykończenia. Zakopane i okolice.
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-07-23 18:50 Próby przed nowym przedstawieniem Teatru Rozrywki. We wtorek premiera 2018-07-23 16:51 Rowerzystka potrącona na Krzeptówkach. Mogła zatoczyć się pod samochód 1 2018-07-23 16:06 Małe Ciche górą 2018-07-23 15:38 17 lipca pojechał na zakupy do Nowego Targu i zniknął 2018-07-23 15:07 E-radny z tabletem 2018-07-23 13:10 Polscy turyści weszli na zamknięty szlak i utknęli nad wzburzonym potokiem 9 2018-07-23 12:01 Dzień bez ulewy to dzień stracony. Po deszczu wyszło słońce 2018-07-23 11:37 Na zakopiance korki - drogowcy malują pasy (wideo) 3 2018-07-23 11:32 Brathanki dla Martynki 2018-07-23 10:15 Tatrzański taniec chmur 2018-07-23 09:57 Tłumy w Krościenku 2018-07-23 09:51 Moc ludzi gór 2018-07-23 09:50 W Tatrach słońce i chmury. Uważajcie na burze 2018-07-23 08:00 Na Bachledzkim Wierchu pojawił się znak zakaz ruchu 6 2018-07-22 20:26 Ulica zamieniła się w rwący strumień (WIDEO) 2 2018-07-22 20:07 Obok czy za sobą - Spisz ekstremalnie 2 2018-07-22 19:04 Podtopienia także w Piekielniku 2018-07-22 19:00 Oblężenie beczkowozów 2018-07-22 18:53 Deszcz ciągle pada. Kolejne interwencje strażaków 2018-07-22 18:22 Taternik ranny pod Mnichem 2018-07-22 18:06 Taki warkocz tylko w Poroninie 2018-07-22 17:10 Lipnica Mała pod wodą (WIDEO) 2 2018-07-22 16:16 Oberwanie chmury także nad powiatem tatrzańskim (ZDJĘCIA, WIDEO) 3 2018-07-22 16:06 Andrzej Bargiel zjechał z K2! 8 2018-07-22 15:23 Woda znów zalewa domy 2018-07-22 15:02 Wielkie grzybobranie 1 2018-07-22 14:19 Jeźdźcy na lotnisku 2018-07-22 13:43 Śmiertelne dachowanie 14 2018-07-22 13:40 Odpustowe kramy przy muzeum 2018-07-22 13:30 Spustoszenia po wielkiej wodzie 3 2018-07-22 12:25 Dunajec jak Żółta Rzeka 5 2018-07-22 11:07 Zakorkowane 2 2018-07-22 10:36 Stare Dobre Małżeństwo w Zakopanem. Mamy zaproszenia 1 2018-07-22 10:00 Stanisława Celińska na literackim szlaku 2018-07-22 09:52 Festiwalowe urodziny Muzyki na Szczytach 2018-07-22 09:47 Dni Muzyki Karola Szymanowskiego po raz 41 2018-07-22 09:07 Poroniańskie Lato w pełni 2018-07-22 09:01 Nokaut Polaków w Wiśle! 2018-07-22 08:49 Gwiazdozbiór Hej Fest 2018-07-21 21:00 Mistrzowski udój 2018-07-21 20:04 Prawdziwkowe szaleństwo czas zacząć 3 2018-07-21 19:05 Polak Węgier dwa bratanki 4 2018-07-21 19:01 Pociąg - najlepsze rozwiązanie 6 2018-07-21 17:46 Akcja ratunkowa na Dunajcu 5 2018-07-21 17:30 Śmieciowy krajobraz po wielkiej wodzie 5 2018-07-21 16:32 Mieli pod górę 2018-07-21 15:34 Kwietniki blokują parkujących 8 2018-07-21 14:30 Charytatywne mienia wyprzedawanie 4 2018-07-21 13:58 Morskie Oko oblężone 6 2018-07-21 13:35 Mistrzowskie parkowanie 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-07-23 19:05 1. Ciekawe co by Pan mówił będąc na jej miejscu. 2018-07-23 19:01 2. żebyśmy już wszystko galanto wiedzieli - zapytam ile lat ma kierowca samochodu. no i najważniejsze- czy to było auto francuskie? A tak na poważnie , mam nadzieję, że z panią rowerzystką wszystko w porządku ps. czy kierowca jechał do przodu? jeśli tak to czy miał otwarte oczy? 2018-07-23 18:31 3. pompka widzisz nawet pewnego zawoalowanego szyderstwa nie jesteś w stanie zrozumieć......a boleć, to może treść twoich wypocin, gdyby mnie cokolwiek ruszały......paradoksalnie lubię wasz poziom, specjaliści od zamykania Tatr i płacenia za akcje....... 2018-07-23 17:44 4. @antykancelista Zostałeś sam ze swoimi wywodami,filozofie...Boli?Fakt,ze zdarzenie było po Słowackiej stronie to i Słowacy odpowiedni rachunek wystawia.W Polsce ty pokrywasz kosztami,głupotę innych. 2018-07-23 17:13 5. Obciazyc za akcje to zmadzeja . 2018-07-23 16:48 6. Owszem znak stoi i bardzo często tam jestem bo bardzo lubię spacerować po Bachleda i niestety łamie ten zakaz bo nie ma gdzie zaparkować samochodu a niestety coraz mniej ludzi tam chodzi stali się za bardzo leniwi a młodzieży w ogóle nie widać bo tylko FB 2018-07-23 15:54 7. W nocy to pracują prostytutki i złodzieje. 2018-07-23 15:42 8. Bedzie pokuta. 2018-07-23 15:30 9. No - Słowacy to obciążą... 2018-07-23 15:29 10. Dwa sprostowania: 1) Przełęcz pod Kopą jest na granicy Tatr Wysokich i Bielskich, a nie "w Tatrach Bielskich" 2) Dolina Mąkowa nie prowadzi do Doliny Jaworowej, znajduje się po przeciwnej stronie grani Tatr Bielskich tuż nad Zdziarem, a nieszczęśni turyści schodzili Koperszadami. Jak rozumiem, zerwany most jest na polanie Gałajdówka.
2018-07-15 11:25 1. PODGORICA to -CZARNOGÓRA - MONTENEGRO 2018-07-14 23:40 2. Mnie dziwi jedna rzecz. Dlaczego przy wylotach z głównych tras wycieczkowych np dolina Kościeliska lub przy zejściu do Kuźnic nie ma żadnych śmietnikow??? Brak takich prostych rozwiązań jest dziwny. Co tatrzański park nie może w ramach biletów postawić smietnikow? A potem się dziwią że leży na ulicy...co ludzie do domu mają nosić? 2018-07-08 07:15 3. Podgorica jest stolicą Czarnogóry . Takie małe sprostowanie 2018-06-29 22:57 4. Naszczescie widać po tych fotach ze coraz mniej ludzi jest naiwnych i sprzątają Tatry za tych darmo zjadow z tpn na lesniczowkacz siedzi po paru chłopa cały dzień i biora za to gruba kasę bo wszystko wziete do rezerwatow scislych tak ze ludzie nie maja tam wstepu hodowla kornika i drzewo marniejace za miliony złotych do tego jeszcze biorą gruba kasę za bilety to nie mają za co wynająć ludzi do sprzątania? 2018-06-28 15:27 5. Dobrze, że jest tak dużo zdjęć bo jeszcze ktoś mógłby odnieść wrażenie że były tysiące albo miliony zatroskanych obywateli prl. 2018-06-20 14:26 6. Z całym szacunkiem dla mistrza: Józef Piłsudski, Ryszard Kaczorowski, Władysław hr. Zamoyski, Kazimierz Przerwa Tetmajer, Władysław Orkan, Kornel Makuszyński, Ignacy Mościcki, Stanisław Witkiewicz i ... Kamil. Wszystko w porządku panowie radni? 2018-06-19 12:00 7. Czy ci zaKODowani to wiedzą co to jest faszyzm? Jak na zjazd całej małopolski, Oświęcimia, Raciborza itd. to po jednym delegacie z miasta chyba przypadło, patrząc po frekwencji. 2018-06-18 12:01 8. Tryzub widze jest na każdej demonstracji. O co im kaman??? 2018-06-18 10:07 9. Jak to miło, że panowie z antyislamu, też poparli tę akcję. 2018-06-13 23:24 10. ciekawostka ze ta firma dalej istnieje tu jest link do strony producenta jednej z tych starych maszyn .. http://www.cramer.eu/pl/strona-glowna.html
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

Bojcorka

FILMY TP