Reklama

2018-06-21 14:47:07

Religia

Wielkie zmiany na księżowskich posadach

Reklama
Reklama

Abp Marek Jędraszewski jako Biskup Krakowa zdecydował o zmianach personalnych kapłanów w archidiecezji krakowskiej. Sporo zmian dotyczy Podhala.

Reklama

Ks. Jerzy Adamczyk został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Czarny Dunajec i mianowany proboszczem parafii św. Jana Ap. i Ew. w Zakopanem-Harendzie. Dotychczasowy proboszcz - najprawdopodobniej z uwagi na chorobę - poprosił o zwolnienie z urzędu.

Zmienia się proboszcz w Murzasichlu. Ks. Jan Czepiel odchodzi na probostwo do Czernichowa. Zastąpi go ks. Marek Stachura. Zmiana proboszcza także w Waksmundzie. Odchodzi stamtąd ks. Tadeusz Kozak, będzie teraz proboszczem w Zielonkach. Nowym duszpasterzem w Waksmudzie został ks. Krzysztof Król, dotychczas wikary w Płokach.

Zmiany też w parafii NSPJ w Nowym Targu. Dotychczasowy proboszcz z Zielonek ks. Andrzej Olszowski zamieszka na terenie tej największej wspólnoty w "mieście". Parafia zyska także nowego wikarego, został nim ks. Janusz Skorupa.

Nowego proboszcza zyska także Sucha Beskidzka. Abp Jędraszewski na to stanowisko mianował ks. Wiesława Popielarczyka, pracował ostatnio w Wieliczce.

Ks. Stanisław Skowronek poprosił o przyjęcie rezygnacji z urzędu proboszcza parafii Osielec. Została ona przyjęta. Kapłan będzie tam dalej mieszkał.

Wśród dotychczasowych wikarych pracujących na Podhalu niektórzy dostali awans. I tak ks. Kazimierz Szarek zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Poronin i mianowany proboszczem parafii Czulice. Zaś ks. Władysław Zapotoczny zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Zawoja i mianowany proboszczem parafii Kacwin.

Nowym wikarym w Kasince Małej został ks. Adam Aleksandrowicz. Z parafią św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej pożegna się ks. Jerzy Biernat. Zaś ks. Mateusz Bochenek został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Sucha Beskidzka i mianowany wikariuszem parafii Ludźmierz. Nowego wikariusza będzie miała parafia św. Krzyża w Zakopanem. Przychodzi tam ks. Przemysław Druszcz. Także do Poronina przychodzi nowy kapłan - ks. Sławomir Filipek. Tymczasem ks. Andrzej Florczak został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju. Co będzie robił nie podano. W Rabce, ale w parafii św. Teresy pojawi się nowy wikary ks. Artur Głąb. Z Niedzicą pożegna się ks. Łukasz Jachymiak (rodem z Ludźmierza). Także ks. Jacek Jastrzębski opuści nasz region, był wikary w Groniu-Leśnicy, miał też funkcję animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Białka Tatrzańska. Zastąpi go ks. Lesław Kaczmarczyk.

Zmieni się także wikariusz w parafii w Zawoi. Nowym duszpasterzem został ks. Grzegorz Kaczmarczyk. Z kolei ks. Maciej Kłos zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Niegowić i mianowany wikariuszem parafii Sucha Beskidzka. Natomiast ks. Krzysztof Korba zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Lipnica Wielka oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Jabłonka i mianowany wikariuszem parafii Chocznia. Zmiana dotyczy także ks. Michała Korbela, który zwolniony został  z obowiązków wikariusza Świętego Krzyża w Zakopanem oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Zakopane. Nowy wikary przychodzi także do Jurgowa. Został nim Piotr Kosakowski. Nowym wikarym w Zakopanem będzie również ks. Mirosław Kozina, podejmie pracę duszpasterską w parafii Najświętszej Rodziny. Natomiast ks. Sebastian Kozyra trafi do Suchej Beskidzkiej. Do Rabki przyjedzie ks. Kazimierz Króżel. Abp Jędraszewski mianował go wikarym w parafii Marii Magdaleny. Klikuszową opuści ks. Zbigniew Kryjomski, zastąpi go ks. Józef Piotrowicz. Zmiana dotyczy również ks. Marka Mierzwy, skończy pracować w Makowie Podhalańskim. Jego następcą został ks. Dariusz Mieszczak. Z kolei ks. Tomasz Nowak pożegna się z parafią w Niedźwiedziu. W Czarnym Dunajcu zacznie pracować ks. Michał Paruch.

Ks. Marek Pitala zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej, podobnie jak ks. Dominik Popielarczyk, pracujący w Kasince Małej. Jurgów na Niedzicę zamieni ks. Bartłomiej Roman. 

Zmieni się też kapelan Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Był nim ks. Adam Słaby, który trafia do Bachowic. Z kolei do Niedźwiedzia przyjdzie pracować ks. Dominik Woch.

Metropolita krakowski zdecydował także o parafiach dla neoprezbiterów (kapłanów, którzy przyjęli w tym roku sakrament kapłanstwa). W Białce Tatrzańskiej pracował będzie ks. Mateusz Kozik, w Jordanowie ks. Michał Mąka, w Lipnicy Wielkiej ks. Dawid Kuna, w Nowym Targu - św. Brat Albert ks. Bartłomiej Skwarek.

Zmiana dotyczy także ks. Arkadiusza Zycha z Poronina. Został on mianowany wizytatorem katechetycznym dla rejonu VIII, z zachowaniem obowiązków wikariusza parafii Poronin.

Zmiany proboszczów nastąpią w lipcu, zmiany wikarych pod koniec sierpnia.

jg

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
koniczyna 2018-06-25 18:03:33
... i się potwierdza... :)
nasi nie wychodzą z grupy...
czarny kordonek nr 8 prawdę objawił.
Ważny szczegół - na gwoździkach 20 mm - nie krótszych ( bo można sobie palce poobijać młoteczkiem)
a wszystko to dzięki podaniu przez TP mapy roszad wielebnych

ps. na miejscu Zarządu PZPN nie czekałabym na mecz z Japonią by zwolnić trenera.
Najbliższym pociągiem!
Oddać komórkę i laptop!
bo co, nie wypada? ALEŻ WYPADA i NALEŻY !!!

Ile zuchy zarobiły?
Za co?
Wezmą jeszcze jakieś premie?
Za co?
Powrót do Polski też pociągiem. Tak jak i pozostałe osoby z dworu futbolowego.
ALEŻ WYPADA i NALEŻY !!!

ps. zaoszczędzone na milionerach błąkających się po boisku pieniądze można przeznaczyć np. na Zakład Leczniczo ? Opiekuńczy dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w Piszkowicach
kościelny 2018-06-24 09:35:25
@koniczyna, próbujesz zmienić temat, ale ja widzę stado polskich rogaczy na wiosnę wchodzących do domu przez bramę garażową. Bo się nie mieszczą w zwykłych drzwiach, piękne duże poroża, które wielebny kochanek sprawił. Teraz jest to o tyle łatwiej niż za komuny, bo chłopy siedzą za granicą, a młode mężatki byle portek się łapią lub sukienki księdza. A takie nieszczęśliwe te księdze, jak potrafią biadolić, a kobiety jakie obrotne się robią w ich towarzystwie. W końcu kto to musi obracać
Chłopy, bądźcie czujni.
koniczyna 2018-06-23 16:56:19
powiedzieć? - nie powiedzieć?
a, tam...powiem. Powiem Wam com zrobiła...
wzięłam mapę Polski, przyczepiłam na płycie OSB gr 12 mm, odszukałam wszystkie wspomniane miejscowości, powbijałam tam szpileczki i połaczyłąm je w specjalny sposób czarną niteczką kordonek nr 8.
odeszłam na 3,5 m od tej mapki, zmrużyłam oczy, tak by nie dostrzegać szczegółów i wtedy oczom my ukazała się straszna wizja-przepowiednia:
Nasze orzeły nie wyjdą z grupy !!!
cudzołożnik 2018-06-23 15:00:36
Przyjdą nowi faceci w kieckach. Zaczną się zdrady małżeńskie matek przystępujących dzieci do I komunii.
niestety 2018-06-23 09:40:34
@stety. Po co jechać był za granicę. Godna praca i płaca była na miejscu. Kombinat obuwniczy, mówi ci coś? Jedynie do hameryki jeździło się by w ramach urlopu bezpłatnego dorobić.
@Niestety2. Kler toczy zdrowy organizm Polski, jak rak.
miejscowy turysta 2018-06-23 08:38:01
W artykule brakuje jednej informacji: co z tzw. gosposiami? Zostają na starych plebaniach czy podążają w ślad za wielebnymi?
przedsiębiorca 2018-06-22 19:49:18
@do raid. Powinniście żyć ze dobrowolnych składek wiernych. Cały interes powinien być opodatkowany, jak komercyjny. I tyle w temacie, a jak za mało, to do kopalni.
do raid 2018-06-22 16:26:24
Biblia nie mówi o żadnym wynagrodzeniu, czyli mamy wszyscy pracować za darmo? Jak chcesz pracuj. Teraz znasza kolej, skoro tak się podpierasz cytatami z Biblii, pokaż cytat, że homoseksualizm jest naturalny i w porządku.
rys 2018-06-22 15:35:58
Strasza was pogrzebami. Kon by sie usmial. Co to zmarlego obchodzi. Ksiadz odprawi msze zalobna - kwestia ceny i o to jest prawda wiary.
raid 2018-06-22 14:59:08
@Niestety2 ,skoro jesteś taki biegły w temacie, to może nam opowiesz w jaki sposób księża rozliczają w US np. "wynagrodzenie" pobierane za udzielenie sakramentów? A przy okazji podaj cytat z Biblii, który mówi o tym właśnie "wynagrodzeniu".
Temat rzeka 2018-06-22 11:57:28
Ciekawe czy abp podją jakieś kroki by ograniczyć do minimum przypadki pedofilii u swoich podwładnych?
Tobi 2018-06-22 11:49:07
Słyszę głos z plebanii. Byłem na nie jednym takim pogrzebie i formalnie nie było takiej potrzeby z kartką. Pierwszy raz, to Człowiek przeżył obóz koncentracyjny i niezbyt pochlebnie się wypowiadał o Bogu i nie życzyłsobie księdza.
Tobi2 2018-06-22 11:27:03
Tobi a napisłeś kartkę i zaniosłeś do parafii, że chcesz święcki pogrzeb. Żeby potem nie było jaki On był dobry... i jeżdzenie do kurii że nie chcą mu zrobić pogrzebu>>> :))))))) Myśle, że nie zaniosłeś kartki bo się BOISZ :) Jęzor silny, działenie 0% :)))))
Tobi 2018-06-22 11:12:47
To co kler wyprawia, to im nie wstyd? Za to powinni iść do kopalni swłaszcza za grzechy obyczajowe na dzieciach, a dostają ochronę od rządu. O tym nie myśl, że mojej rodzinie będzie wstyd bo chcę mieć świecki pogrzeb. Teraz nikt niczego się nie wstydzi i to za sprawą przykładu duchowieństwa
Niestety2 2018-06-22 10:32:08
niestety... możesz sobie pisać co chcesz bo tyle Ci zostało... Ale jeszcze za życia napisz kartkę i daj rodzinie i w parafii, że nie chcesz mieć katolickiego pogrzebu itp. Bo często jest tak że takie krzykacze przed śmiercią robią w spodnie i lecą do parafii.... 2 sprawa KK płaci podatki i ks płacą podatki i ZUS więc jakby się ktoś za Ciebie zabrał to sprawa w sądzie jest wygrana (np Proboszcz z Suchej kiedyś wygrał). Myślę, że już czas skończyć z bezkarnym pluciem. Modlę się żeby Pan Bóg choć trochę przymnożył mózgu :) No i chyba nie radzisz sobie sam ze sobą skoro otwierasz linki i tematy które Cie nie dotyczą i plujesz... To jest schizo... Jesteś ateistą to nam katolikom lata... My na Ciebie nie plujemy... Na szczęście jest tak że ten kto pluje, ostatecznie sam swoją śliną dostaje w pysk :)))))
niestety 2018-06-22 08:47:30
@stety. Trudno z tobą dyskutować. Zmieniasz temat. Tak zostałem przez ciebie nazwany komuchem, za chwilę lewakiem, a potem diabli nie wiadomo kim. Lubisz obrażać przeciwników tych, którzy mają odmienne zdanie, a inteligencją nie grzeszysz, bo wywijasz się, jak możesz. Wracając do tematu g... o mnie obchodzi co dzieje się w KK, byle nie szło z moich podatków na utrzymanie tej zgrai darmozjadów. Póki co, to jest kosztem niepełnosprawnych i emerytów.
stety 2018-06-21 23:57:13
@niestety, piszesz, że granice otwarte. Odpowiadając na ten stek bzdur zapytam tylko o to, czy zawsze tak było? Czy zawsze można było wsiąść w byle pojazd z paszportem w dłoni i pojechać gdzie i kiedy dusza zapragnęła? Czy zawsze półki sklepowe wyglądały jak dzisiaj? Czy zawsze miałeś dostęp do informacji innych, niż te oficjalne? czy zawsze..... ? Ty może i tal.
Pisząc słowa: "Po prostu, dwie grupy obywateli zapragnęły lepiej Żyć" już wiem kim jesteś. Komu i wtedy i do 2015 roku żyło się bardzo dobrze. Widać, do dzisiaj nie możecie się pogodzić, że i inni, zwykli ludzie też chcieliby żyć troszkę lepiej, nie tylko ty i twoja formacja spod czerwonego sztandaru. Tymczasem plujcie na Kościół. Tyle waszego. Zapominasz tylko, że twoje czerwone imperium rozpadło się w pył, a Kościół trwa nadal I będzie trwał. Na przekór wam KOMUCHOM!
Ch. Czerstwy 2018-06-21 23:12:09
Ale wam komuna zachodnia kształcona w Moskwie zrobiła wodę z mózgów ( np. Timmermans). Granice otwarte dopóki jest co wydoić (patrz supermarkety). Po rozbiciu tego co Polacy szanują i ich łączy pozostaniemy tylko tanią siłą roboczą i rynkiem zbytu syfu zresztą już tak jest choćby spożywka ta sama firma, a co innego produkuje na rynek postkomunistyczny, a co innego dla siebie chemię też. Płonące wysypiska - to skąd ten syf przywieziony ? Biednyś boś głupi, głupiś boś biedny ! Tak mówi przysłowie.
JU 2018-06-21 22:43:23
@stety. Jak sie po przewracało, to napewno duchowieństwu.
niestety 2018-06-21 22:10:33
@stety. Zniewolony? Po prostu, dwie grupy obywateli zapragnęły lepiej Żyć, w tym kler i wykorzystali ciemny naród. Nie przyjdzie koza, granice otwarte, ludzie jeżdżą w te i we w te, świat się zrobił mały, to tak jakbyś chciał mały strumyk przysiąść d... , gdy wystąpi z brzegów w czasie powodzi. Granic nie zamkną, bo na to kapitał zachodni nie pozwoli. Wtedy bezrobocie w Polsce podskoczy do 70% nastąpi niezadowolenie społeczne ludzie rząd i aparat przymusu lyskami zatłuką. No i mamy komunę, która może rozlać się na Europę. Nie da się mieć ciastko i zjeść ciastko, tego ksiądz z Wadowic nie przewidział, tak można było przed wojną.
stety 2018-06-21 21:22:44
Ten Kościół i wtedy i dzisiaj był i jest dokładnie taki sam, tylko naród był zniewolony, więc wedle zasady: jak trwoga to do".... Dzisiaj, dzięki między innymi temu kościołowi mają wolność, to się niektórym w de... poprzewracało z dobrobytu. Ale, jeszcze przyjdzie koza do woza. To tylko kwestia czasu.
Czesiek 2018-06-21 21:16:47
@Ch. Czerstwy. To se nevrací, jak mówią bracia Czesi, przeminęło wraz z komuną. Poza tym rząd robi z KK instytucję ponad prawem, nie publikując listy pedofili wśród księży i ładując kasę do przesady, wszystko to idzie w odwrotnym kierunku niż by ch ciał kler.

Oto tajemnica wiary, ? i$.
niestety 2018-06-21 20:39:16
@Ch. Czerstwy. Tylko widzisz, wtedy ludzie mieli zaufanie do księży i do Kościoła, a teraz to tylko kasa i obyczajowe afery w tej instytucji. "Mleko się wylało", trudno trzeba cierpieć.
Ch. Czerstwy 2018-06-21 20:28:29
Zmasowany atak komusynów na księży w mediach mainstreamowych, gdzie nie otworzę to jakiś artykuł atakujący. Dostali sygnał do ataku coś się dzieje ?
gołębica 2018-06-21 20:16:29
Nowe maszynki w terenie, jak u czerwonych nowe miotły. Będą strzyc w terenie. Słuszna decyzja podjęta na Plenum KW w Krakowie.
Ch. Czerstwy 2018-06-21 18:59:00
Nie tacy byli jak wy komusyny i nie tak pluli na kościół i księży (łącznie z mordami na tle religijnym i politycznym przypomnę tylko 3 ubeków), a potem rodziny prosiły o Mszę Św. i chrześcijański pogrzeb więc zamknijcie swoje ZM i zamilknijcie.
rys 2018-06-21 18:34:48
Trzeba zamieszac zeby za duzo nie wyszlo.
kasa 2018-06-21 17:29:05
@rozbójnik. Facet nie rozśmieszaj mnie tymi bzdetami. Nie wiem nawet, co to za dziewucha ta gregorianka i czy w moim typie. A ksiądz okaże się pedofilem. Tfu ? zarazo.
rozbójnik 2018-06-21 16:31:10
do @kasa
nie musi cię obchodzić ale warto wiedzieć, np. kto będzie odprawiał za twą duszę msze gregorianke
Eh ah bach 2018-06-21 16:28:58
Nie ma bata na Parzygnata.....
kasa 2018-06-21 15:18:13
Ale njus. Co mnie to obchodzi.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do pracy w małej gastronomii, miejsce pracy Szaflary, dobre wynagrodzenie, elastyczny grafik, miła atmosfera
  Tel.: 698694677
  E-mail: restauracja@termyszaflary.com
  WWW: www.termyszaflary.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KAWALERKA 25 m2, w centrum Zakopanego, z dużym tarasem i widokiem na Giewont. III p.
  Tel.: 507 251 424
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL 110mkw W CENTRUM NOWEGO TARGU ul. Krzywa, z odbiorami, pod SKLEP, KAWIARNIĘ, ZAKŁAD FRYZJERSKI, BIURO. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.3 DIESEL, r.p.2014, salon Polska. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, 2 POKOJE, NOWY TARG ul. Krzywa.
  Tel.: 698 559 040
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUTER ŚNIEŻNY SKI DOO Summit 2011 stan bdb. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MIESZKANIA w Zakopanem na wynajem długoterminowy. Numer kontaktowy 48662059569
 • PRACA | dam
  MARILYN SP. Z O.O.- SP. K. wiodący producent bielizny i wyrobów pończoszniczych poszukuje do salonu firmowego w Zakopanem osób na stanowisko: KIEROWNIK-SPRZEDAWCA i SPRZEDAWCA. CV prosimy wysyłać na adres e-mail:
  E-mail: m.bystrek@marilyn.pl
  WWW: http://www.marilyn.home.pl/
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-30 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • SPRZEDAŻ | różne
  DO SPRZEDANIA KIOSK DREWNIANY 12 m2 - 608 277 938.
 • PRACA | dam
  SPRZĄTACZKA CO DRUGI DZIEŃ -
  Tel.: 602 285 793
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY W GASTRONOMII TEL. 783 492 504
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA "DOBRA KASZA NASZ" UL. KRUPÓWKI 50F, ZAKOPANE ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKACH - KELNERKA, ZMYWAK. Informacje w lokalu lub telefonicznie:
  Tel.: 791 523 245, 531 622 649.
 • PRACA | dam
  KURSY: OBSŁUGA WYCIĄGÓW NARCIARSKICH NISKIEGO I WYSOKIEGO PROWADZENIA LINY. ZAKOPANE.
  Tel.: 18 20 017 24.
 • BIZNES
  Doradztwo w zakresie sprzedaży usług hotelowych
  Tel.: 793931388
 • PRACA | dam
  grafik komp. CorelDraw, praca Szaflary, CV na maila
  E-mail: biuro@reklamy-zakopane.pl
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTA/KA HOTEL *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni pracownika recepcji
  Tel.: 507645428
  E-mail: ks.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  HOTEL *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KUCHARZA, KELNERA
  Tel.: 507645428
  E-mail: ks.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat Staszelówka w Zębie zatrudni kucharkę i pomoc kuchenną.
  Tel.: 604514810
  E-mail: staszelowka@gmail.com
  WWW: http://staszelowka.pl/
  GG: Ząb
 • PRACA | dam
  Zatrudnię murarzy z okolic Zakopanego i Rabki
  Tel.: 609075091
  GG: RABKA ZDRÓJ
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: RECEPCJONISTĘ SPA&WELLNESS. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  POKOJE 2-OSOBOWE ZAKOPANE, POKOJE 2-OSOBOWE, 100 ZŁ/OS. ZE ŚNIADANIEM.
  Tel.: 606 883 371
 • PRACA | dam
  KARCZMA RĄBANICA W PORONINIE ZATRUDNI OD ZARAZ KELNERKĘ -
  Tel.: 600 071 887.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KELNER / KELNERKA (możliwość przyuczenia do zawodu), POMOC KUCHENNA - ŚNIADANIOWA. Praca co drugi dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Potrzebni PRACOWNICY - BUDOWLANKA. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA WITÓW-SKI zatrudni na stanowisko POMOC KUCHENNA. Praca na sezon zimowy. Atrakcyjne wynagrodzenie. Kontakt: 604 919 005
 • PRACA | dam
  DO SKLEPU MEDYCZNEGO W ZAKOPANEM - SPRZEDAWCĘ z kwalifikacjami: fizjoterapeuta lub technik farmacji.
  Tel.: 604 295 268.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy pracowników na stanowisko kucharka/pomoc kuchenna/pokojówka, tel. 608088017
 • MOTORYZACJA | kupno
  Skup Samochodów Osobowe-Dostawcze. Każda Marka
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  POMOC DOMOWA ZA GRANICĄ. Poszukujemy pomocy domowej w zakresie obowiązków: sprzątanie, prasowanie, dbanie o czystość zadbanego domu. Miejsce pracy jest w Niemczech/Szwajcaria. Od kandydatki oczekujemy: uczciwość, pracowitość, lojalność. Osoba powinna być dyspozycyjna, preferencja stanu wolnego. Warunki wynagrodzenia są bardzo dobre, do szczególnego omówienia z pracodawcą po dokładnym uzgodnieniu zakresu pracy. Prosimy przesyłać CV na adres:
  E-mail: mspraca@okpoczta.pl
 • PRACA | dam
  WITTCHEN S.A. to lider na rynku ekskluzywnych produktów skórzanych i bagażu. Kierownik salonu, Pełen etat Wymagania: -minimum 2-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w branży retail - umiejętność efektywnego organizowania i planowania - wiedza z zakresu marketingu i sprzedaży - zorientowanie na wyniki - znajomość technik sprzedaży - komunikatywność - dyspozycyjność (praca w centrum handlowym) Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.
  Tel.: 22 7663368
  E-mail: rekrutacje@wittchen.com
  WWW: wwww.wittchen.com
 • PRACA | dam
  Karczma Sopa w Zakopanem poszukuje kelnerki. Wymagania: doświadczenie, dyspozycyjność. Praca w miłej atmosferze.
  Tel.: 660425686, 182012216
  E-mail: mariazatorska.mz@gmail.com
  GG: ZAKOPANE
  Inne: MARIA
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam MERCEDES E350 4Matic, rocznik 2011 bezwypadkowy, bogate wyposażenie. POLECM!!!
  Tel.: 505063950
 • PRACA | dam
  Multibrandowy sklep w Galerii Krupówki w Zakopanem z markami Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein. Poszukujemy osoby na stanowisko: Kierownik Sklepu - Sprzedawca.Zakres obowiązków to zarządzanie sklepem i zespołem sprzedawców , raportowanie sprzedaży , dbałość o obsługę klienta, sporządzanie grafików pracy itp. Wymagania to doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w branży odzieżowej , dyspozycyjność oraz znajomość j. angielskiego. Oferujemy umowę o pracę , atrakcyjne wynagrodzenie oraz system premiowania .Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV oraz kontakt telefoniczny ; Telefon:
  Tel.: 660-719-519,
  E-mail: e-mail; budzuu@wp.pl.
 • PRACA | dam
  SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Specjalistę ds. księgowości na pełen etat. Szczegóły na stronie internetowej. Adres www:
  WWW: http://bip.cos.pl/1469/2018-10-25-ogloszenie-o-naborze-specjalista-dfk
 • PRACA | dam
  Biuro Rachunkowe Auditplus Sp. z o.o. w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje Głównego Księgowego oraz Specjalisty ds. Rozrachunków. Oferty proszę przesyłać do dnia 20-11-2018r na adres e-mail: biuro@auditplus.pl.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ TIRA. 697 699 752.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PIELĘGNIARKĘ - Zakopane -
  Tel.: 601 52 74 51.
 • PRACA | szukam
  Stolarz. Wykończenia, elewacje, schody, remonty budynków drewnianych.
  Tel.: 790455655
  E-mail: maronarch@gmail.com
  Inne: Marek
 • PRACA | dam
  Instruktor Narciarstwa
  Tel.: 504835414
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam willę w centrum Zakopanego, ulica Kasprusie.
  Tel.: 515247140
 • PRACA | dam
  Pokojowa Bukowina Tatrzańska - praca stała w godz 8.00-16.00 telefon:
  Tel.: 510213878
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ. TEL. 668 333 831.
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
2018-11-15 20:20 Gdzie jest Rysia? 2018-11-15 20:05 Mężczyzna spadł z ławki na Krupówkach. Szybka interwencja policji 3 2018-11-15 20:00 Poznaj swoją skórę - Indywidualne konsultacje kosmetologiczne w NABE SPA w Nosalowym Dworze 2018-11-15 19:42 Obwodnica jeśli będzie to nieprędko 2018-11-15 18:25 Kamil Stoch królem zimy? Bukmacherzy nie mają wątpliwości 2018-11-15 16:58 Szlak by to połączył 1 2018-11-15 15:31 Charytatywne balowanie 2018-11-15 15:24 Tatry Super Ski 2 2018-11-15 15:18 Rowerowe pożegnanie jesieni 2018-11-15 14:38 Nie palę byle czym - podkreślają kolejni mieszkańcy miasta i okolic 1 2018-11-15 13:39 Na Kasprowicza ulatniał się gaz (ZDJĘCIA) 2018-11-15 13:23 Zawiesiłeś tabliczkę - wyślij nam zdjęcie 9 2018-11-15 13:18 Zgubił marihuanę i zgłosił się po nią na policję 2018-11-15 13:16 100 lat Niepodległości. Wideo nakręcone przez harcerzy 1 2018-11-15 13:06 30-latek aresztowany za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu (WIDEO) 2 2018-11-15 12:42 Kolejka na Kasprowy przygotowana na sezon 1 2018-11-15 12:09 Pojechał i stuknął. Miał 3 promile we krwi 1 2018-11-15 10:35 Pożar w Imperialu (WIDEO, ZDJĘCIA) 2018-11-15 09:30 Od dziś czekamy na Ciebie (WIDEO) 7 2018-11-15 09:09 Las pełen śmieci 2 2018-11-15 08:30 Kilka centymetrów śniegu w Tatrach 2018-11-15 07:00 Wzgórze marzeń 2018-11-14 20:57 Gołębie uratowane 3 2018-11-14 20:00 Podhalańska Iskierka Nadziei (WIDEO) 2018-11-14 18:53 Mercedes wjechał w nieoświetlony ciągnik 15 2018-11-14 18:05 Gdzie jest znak 8 2018-11-14 18:00 Najlepszy czas na zakup samochodu do Twojej firmy 2018-11-14 16:18 Nowy wóz dla strażaków z Krośnicy 10 2018-11-14 15:43 Jest nowy zastępca burmistrza Szczawnicy 2018-11-14 15:36 Szkolenie dziennikarzy w Trzebini (WIDEO) 2018-11-14 15:06 Pożegnanie z radą 1 2018-11-14 14:58 Malowany świat Agnieszki 1 2018-11-14 14:50 Będzie drożało 2018-11-14 14:47 Burmistrz przysięgły 2018-11-14 13:44 Spod Tatr nad morze 2018-11-14 13:35 Taaaaki rydz w Spytkowicach 2018-11-14 12:27 Obwodnica coraz bliżej 2 2018-11-14 12:02 Nie żyje Paweł Zadarnowski, ratownik TOPR 2 2018-11-14 11:55 Prezydent Andrzej Duda pisze na twitterze do zepołu z Maniów 1 2018-11-14 11:39 Wybór sołtysa 2018-11-14 11:21 Wandalizm w służbie głupoty 1 2018-11-14 11:07 Mikołajkowy Turniej Squasha 2018-11-14 09:55 W Tatrach spadł śnieg 2018-11-14 08:22 Muzeum Podhalańskie uczciło 100. rocznicę odzyskania niepodległości (zdjęcia) 2018-11-14 07:02 Wyjący Zdrój 2018-11-14 03:15 Pożar w Kacwinie 2018-11-13 21:19 Przyroda nie liczyła się z kalendarzem 2018-11-13 20:02 Spełnijmy marzenie Karola 1 2018-11-13 18:09 Uwaga na włazy 2 2018-11-13 17:16 Odblaskowa szkoła w SP 4 w Zakopanem
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-11-14 17:58 1. SUPER! Największe wrażenie zrobiło na mnie zdjęcie ze Skomielnej Białej (3/8). 2018-11-10 10:31 2. Do- miejscowy turysta To Słowacy przeprowadzali próbę jądrową:) 2018-11-07 14:24 3. kabaret jakis czy co to ma byc? pseudo Piłsudski w mundurze MO, z opadającym pasem, fiakier powoznik w mundurze strazackim Moro, jak sie nie umiecie zabrac za inscenizację, to się nie zabierajcie i pokazujcie młodzieży bzdur 2018-11-04 20:32 4. Pięknie :) Niesamowita chmura po lewej na 11 zdjęciu. 2018-11-03 16:21 5. To sztuka przez duze R. Rykowisko. 2018-10-29 15:56 6. Nei bylyby baby....kieby nie te torkowe gybmusie...troskie z piekła rodem... A chłop mutant corno-bioły yes yes yes trendy... Znacy trendowaty ?! 2018-10-28 21:10 7. w sumie dobrze, że wyborcy Kudasika wystawili mu rachunek za tą "sztukę".... 2018-10-23 10:09 8. Troszkę się ktoś zagalopował z tytułem ,,Kler" po góralsku. Albo ktoś się zagalopował ze sztuką. Pamiętajcie ,,bez Boga ani do proga". Jest teraz ogromna nagonka na kościół bo jesteśmy niewygodni w Europie, która została bez Boga i bez wartości. Tak, że ja bym uważał z tym ,,Klerem". 2018-10-23 03:07 9. Idźze do pytona. Nie mieszaj Jana Pawła, bo ześ nic nie pojoł o wolności umysłu. Jak połowa Podhala, Spiszu i Orawy. A o sakramencie - nie zaś twoja rola zabierać głos. Milczenie jest złotem. ...jak się nie ma co powiedzieć Pójdź na hale i sie Bogu ku niebiosom wyspowiadaj. 2018-10-20 17:57 10. Przypomnę słowa Jana Pawła II wypowiedziane do górali... Na was zawsze można liczyć... Aż żal się budzi w sercu...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Album TP

Pożegnania