Reklama

2018-06-21 14:47:07

Religia

Wielkie zmiany na księżowskich posadach

Reklama

Abp Marek Jędraszewski jako Biskup Krakowa zdecydował o zmianach personalnych kapłanów w archidiecezji krakowskiej. Sporo zmian dotyczy Podhala.

Ks. Jerzy Adamczyk został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Czarny Dunajec i mianowany proboszczem parafii św. Jana Ap. i Ew. w Zakopanem-Harendzie. Dotychczasowy proboszcz - najprawdopodobniej z uwagi na chorobę - poprosił o zwolnienie z urzędu.

Zmienia się proboszcz w Murzasichlu. Ks. Jan Czepiel odchodzi na probostwo do Czernichowa. Zastąpi go ks. Marek Stachura. Zmiana proboszcza także w Waksmundzie. Odchodzi stamtąd ks. Tadeusz Kozak, będzie teraz proboszczem w Zielonkach. Nowym duszpasterzem w Waksmudzie został ks. Krzysztof Król, dotychczas wikary w Płokach.

Zmiany też w parafii NSPJ w Nowym Targu. Dotychczasowy proboszcz z Zielonek ks. Andrzej Olszowski zamieszka na terenie tej największej wspólnoty w "mieście". Parafia zyska także nowego wikarego, został nim ks. Janusz Skorupa.

Nowego proboszcza zyska także Sucha Beskidzka. Abp Jędraszewski na to stanowisko mianował ks. Wiesława Popielarczyka, pracował ostatnio w Wieliczce.

Ks. Stanisław Skowronek poprosił o przyjęcie rezygnacji z urzędu proboszcza parafii Osielec. Została ona przyjęta. Kapłan będzie tam dalej mieszkał.

Wśród dotychczasowych wikarych pracujących na Podhalu niektórzy dostali awans. I tak ks. Kazimierz Szarek zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Poronin i mianowany proboszczem parafii Czulice. Zaś ks. Władysław Zapotoczny zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Zawoja i mianowany proboszczem parafii Kacwin.

Nowym wikarym w Kasince Małej został ks. Adam Aleksandrowicz. Z parafią św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej pożegna się ks. Jerzy Biernat. Zaś ks. Mateusz Bochenek został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Sucha Beskidzka i mianowany wikariuszem parafii Ludźmierz. Nowego wikariusza będzie miała parafia św. Krzyża w Zakopanem. Przychodzi tam ks. Przemysław Druszcz. Także do Poronina przychodzi nowy kapłan - ks. Sławomir Filipek. Tymczasem ks. Andrzej Florczak został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju. Co będzie robił nie podano. W Rabce, ale w parafii św. Teresy pojawi się nowy wikary ks. Artur Głąb. Z Niedzicą pożegna się ks. Łukasz Jachymiak (rodem z Ludźmierza). Także ks. Jacek Jastrzębski opuści nasz region, był wikary w Groniu-Leśnicy, miał też funkcję animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Białka Tatrzańska. Zastąpi go ks. Lesław Kaczmarczyk.

Zmieni się także wikariusz w parafii w Zawoi. Nowym duszpasterzem został ks. Grzegorz Kaczmarczyk. Z kolei ks. Maciej Kłos zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Niegowić i mianowany wikariuszem parafii Sucha Beskidzka. Natomiast ks. Krzysztof Korba zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Lipnica Wielka oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Jabłonka i mianowany wikariuszem parafii Chocznia. Zmiana dotyczy także ks. Michała Korbela, który zwolniony został  z obowiązków wikariusza Świętego Krzyża w Zakopanem oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Zakopane. Nowy wikary przychodzi także do Jurgowa. Został nim Piotr Kosakowski. Nowym wikarym w Zakopanem będzie również ks. Mirosław Kozina, podejmie pracę duszpasterską w parafii Najświętszej Rodziny. Natomiast ks. Sebastian Kozyra trafi do Suchej Beskidzkiej. Do Rabki przyjedzie ks. Kazimierz Króżel. Abp Jędraszewski mianował go wikarym w parafii Marii Magdaleny. Klikuszową opuści ks. Zbigniew Kryjomski, zastąpi go ks. Józef Piotrowicz. Zmiana dotyczy również ks. Marka Mierzwy, skończy pracować w Makowie Podhalańskim. Jego następcą został ks. Dariusz Mieszczak. Z kolei ks. Tomasz Nowak pożegna się z parafią w Niedźwiedziu. W Czarnym Dunajcu zacznie pracować ks. Michał Paruch.

Ks. Marek Pitala zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej, podobnie jak ks. Dominik Popielarczyk, pracujący w Kasince Małej. Jurgów na Niedzicę zamieni ks. Bartłomiej Roman. 

Zmieni się też kapelan Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Był nim ks. Adam Słaby, który trafia do Bachowic. Z kolei do Niedźwiedzia przyjdzie pracować ks. Dominik Woch.

Metropolita krakowski zdecydował także o parafiach dla neoprezbiterów (kapłanów, którzy przyjęli w tym roku sakrament kapłanstwa). W Białce Tatrzańskiej pracował będzie ks. Mateusz Kozik, w Jordanowie ks. Michał Mąka, w Lipnicy Wielkiej ks. Dawid Kuna, w Nowym Targu - św. Brat Albert ks. Bartłomiej Skwarek.

Zmiana dotyczy także ks. Arkadiusza Zycha z Poronina. Został on mianowany wizytatorem katechetycznym dla rejonu VIII, z zachowaniem obowiązków wikariusza parafii Poronin.

Zmiany proboszczów nastąpią w lipcu, zmiany wikarych pod koniec sierpnia.

jg

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
koniczyna 2018-06-25 18:03:33
... i się potwierdza... :)
nasi nie wychodzą z grupy...
czarny kordonek nr 8 prawdę objawił.
Ważny szczegół - na gwoździkach 20 mm - nie krótszych ( bo można sobie palce poobijać młoteczkiem)
a wszystko to dzięki podaniu przez TP mapy roszad wielebnych

ps. na miejscu Zarządu PZPN nie czekałabym na mecz z Japonią by zwolnić trenera.
Najbliższym pociągiem!
Oddać komórkę i laptop!
bo co, nie wypada? ALEŻ WYPADA i NALEŻY !!!

Ile zuchy zarobiły?
Za co?
Wezmą jeszcze jakieś premie?
Za co?
Powrót do Polski też pociągiem. Tak jak i pozostałe osoby z dworu futbolowego.
ALEŻ WYPADA i NALEŻY !!!

ps. zaoszczędzone na milionerach błąkających się po boisku pieniądze można przeznaczyć np. na Zakład Leczniczo ? Opiekuńczy dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w Piszkowicach
kościelny 2018-06-24 09:35:25
@koniczyna, próbujesz zmienić temat, ale ja widzę stado polskich rogaczy na wiosnę wchodzących do domu przez bramę garażową. Bo się nie mieszczą w zwykłych drzwiach, piękne duże poroża, które wielebny kochanek sprawił. Teraz jest to o tyle łatwiej niż za komuny, bo chłopy siedzą za granicą, a młode mężatki byle portek się łapią lub sukienki księdza. A takie nieszczęśliwe te księdze, jak potrafią biadolić, a kobiety jakie obrotne się robią w ich towarzystwie. W końcu kto to musi obracać
Chłopy, bądźcie czujni.
koniczyna 2018-06-23 16:56:19
powiedzieć? - nie powiedzieć?
a, tam...powiem. Powiem Wam com zrobiła...
wzięłam mapę Polski, przyczepiłam na płycie OSB gr 12 mm, odszukałam wszystkie wspomniane miejscowości, powbijałam tam szpileczki i połaczyłąm je w specjalny sposób czarną niteczką kordonek nr 8.
odeszłam na 3,5 m od tej mapki, zmrużyłam oczy, tak by nie dostrzegać szczegółów i wtedy oczom my ukazała się straszna wizja-przepowiednia:
Nasze orzeły nie wyjdą z grupy !!!
cudzołożnik 2018-06-23 15:00:36
Przyjdą nowi faceci w kieckach. Zaczną się zdrady małżeńskie matek przystępujących dzieci do I komunii.
niestety 2018-06-23 09:40:34
@stety. Po co jechać był za granicę. Godna praca i płaca była na miejscu. Kombinat obuwniczy, mówi ci coś? Jedynie do hameryki jeździło się by w ramach urlopu bezpłatnego dorobić.
@Niestety2. Kler toczy zdrowy organizm Polski, jak rak.
miejscowy turysta 2018-06-23 08:38:01
W artykule brakuje jednej informacji: co z tzw. gosposiami? Zostają na starych plebaniach czy podążają w ślad za wielebnymi?
przedsiębiorca 2018-06-22 19:49:18
@do raid. Powinniście żyć ze dobrowolnych składek wiernych. Cały interes powinien być opodatkowany, jak komercyjny. I tyle w temacie, a jak za mało, to do kopalni.
do raid 2018-06-22 16:26:24
Biblia nie mówi o żadnym wynagrodzeniu, czyli mamy wszyscy pracować za darmo? Jak chcesz pracuj. Teraz znasza kolej, skoro tak się podpierasz cytatami z Biblii, pokaż cytat, że homoseksualizm jest naturalny i w porządku.
rys 2018-06-22 15:35:58
Strasza was pogrzebami. Kon by sie usmial. Co to zmarlego obchodzi. Ksiadz odprawi msze zalobna - kwestia ceny i o to jest prawda wiary.
raid 2018-06-22 14:59:08
@Niestety2 ,skoro jesteś taki biegły w temacie, to może nam opowiesz w jaki sposób księża rozliczają w US np. "wynagrodzenie" pobierane za udzielenie sakramentów? A przy okazji podaj cytat z Biblii, który mówi o tym właśnie "wynagrodzeniu".
Temat rzeka 2018-06-22 11:57:28
Ciekawe czy abp podją jakieś kroki by ograniczyć do minimum przypadki pedofilii u swoich podwładnych?
Tobi 2018-06-22 11:49:07
Słyszę głos z plebanii. Byłem na nie jednym takim pogrzebie i formalnie nie było takiej potrzeby z kartką. Pierwszy raz, to Człowiek przeżył obóz koncentracyjny i niezbyt pochlebnie się wypowiadał o Bogu i nie życzyłsobie księdza.
Tobi2 2018-06-22 11:27:03
Tobi a napisłeś kartkę i zaniosłeś do parafii, że chcesz święcki pogrzeb. Żeby potem nie było jaki On był dobry... i jeżdzenie do kurii że nie chcą mu zrobić pogrzebu>>> :))))))) Myśle, że nie zaniosłeś kartki bo się BOISZ :) Jęzor silny, działenie 0% :)))))
Tobi 2018-06-22 11:12:47
To co kler wyprawia, to im nie wstyd? Za to powinni iść do kopalni swłaszcza za grzechy obyczajowe na dzieciach, a dostają ochronę od rządu. O tym nie myśl, że mojej rodzinie będzie wstyd bo chcę mieć świecki pogrzeb. Teraz nikt niczego się nie wstydzi i to za sprawą przykładu duchowieństwa
Niestety2 2018-06-22 10:32:08
niestety... możesz sobie pisać co chcesz bo tyle Ci zostało... Ale jeszcze za życia napisz kartkę i daj rodzinie i w parafii, że nie chcesz mieć katolickiego pogrzebu itp. Bo często jest tak że takie krzykacze przed śmiercią robią w spodnie i lecą do parafii.... 2 sprawa KK płaci podatki i ks płacą podatki i ZUS więc jakby się ktoś za Ciebie zabrał to sprawa w sądzie jest wygrana (np Proboszcz z Suchej kiedyś wygrał). Myślę, że już czas skończyć z bezkarnym pluciem. Modlę się żeby Pan Bóg choć trochę przymnożył mózgu :) No i chyba nie radzisz sobie sam ze sobą skoro otwierasz linki i tematy które Cie nie dotyczą i plujesz... To jest schizo... Jesteś ateistą to nam katolikom lata... My na Ciebie nie plujemy... Na szczęście jest tak że ten kto pluje, ostatecznie sam swoją śliną dostaje w pysk :)))))
niestety 2018-06-22 08:47:30
@stety. Trudno z tobą dyskutować. Zmieniasz temat. Tak zostałem przez ciebie nazwany komuchem, za chwilę lewakiem, a potem diabli nie wiadomo kim. Lubisz obrażać przeciwników tych, którzy mają odmienne zdanie, a inteligencją nie grzeszysz, bo wywijasz się, jak możesz. Wracając do tematu g... o mnie obchodzi co dzieje się w KK, byle nie szło z moich podatków na utrzymanie tej zgrai darmozjadów. Póki co, to jest kosztem niepełnosprawnych i emerytów.
stety 2018-06-21 23:57:13
@niestety, piszesz, że granice otwarte. Odpowiadając na ten stek bzdur zapytam tylko o to, czy zawsze tak było? Czy zawsze można było wsiąść w byle pojazd z paszportem w dłoni i pojechać gdzie i kiedy dusza zapragnęła? Czy zawsze półki sklepowe wyglądały jak dzisiaj? Czy zawsze miałeś dostęp do informacji innych, niż te oficjalne? czy zawsze..... ? Ty może i tal.
Pisząc słowa: "Po prostu, dwie grupy obywateli zapragnęły lepiej Żyć" już wiem kim jesteś. Komu i wtedy i do 2015 roku żyło się bardzo dobrze. Widać, do dzisiaj nie możecie się pogodzić, że i inni, zwykli ludzie też chcieliby żyć troszkę lepiej, nie tylko ty i twoja formacja spod czerwonego sztandaru. Tymczasem plujcie na Kościół. Tyle waszego. Zapominasz tylko, że twoje czerwone imperium rozpadło się w pył, a Kościół trwa nadal I będzie trwał. Na przekór wam KOMUCHOM!
Ch. Czerstwy 2018-06-21 23:12:09
Ale wam komuna zachodnia kształcona w Moskwie zrobiła wodę z mózgów ( np. Timmermans). Granice otwarte dopóki jest co wydoić (patrz supermarkety). Po rozbiciu tego co Polacy szanują i ich łączy pozostaniemy tylko tanią siłą roboczą i rynkiem zbytu syfu zresztą już tak jest choćby spożywka ta sama firma, a co innego produkuje na rynek postkomunistyczny, a co innego dla siebie chemię też. Płonące wysypiska - to skąd ten syf przywieziony ? Biednyś boś głupi, głupiś boś biedny ! Tak mówi przysłowie.
JU 2018-06-21 22:43:23
@stety. Jak sie po przewracało, to napewno duchowieństwu.
niestety 2018-06-21 22:10:33
@stety. Zniewolony? Po prostu, dwie grupy obywateli zapragnęły lepiej Żyć, w tym kler i wykorzystali ciemny naród. Nie przyjdzie koza, granice otwarte, ludzie jeżdżą w te i we w te, świat się zrobił mały, to tak jakbyś chciał mały strumyk przysiąść d... , gdy wystąpi z brzegów w czasie powodzi. Granic nie zamkną, bo na to kapitał zachodni nie pozwoli. Wtedy bezrobocie w Polsce podskoczy do 70% nastąpi niezadowolenie społeczne ludzie rząd i aparat przymusu lyskami zatłuką. No i mamy komunę, która może rozlać się na Europę. Nie da się mieć ciastko i zjeść ciastko, tego ksiądz z Wadowic nie przewidział, tak można było przed wojną.
stety 2018-06-21 21:22:44
Ten Kościół i wtedy i dzisiaj był i jest dokładnie taki sam, tylko naród był zniewolony, więc wedle zasady: jak trwoga to do".... Dzisiaj, dzięki między innymi temu kościołowi mają wolność, to się niektórym w de... poprzewracało z dobrobytu. Ale, jeszcze przyjdzie koza do woza. To tylko kwestia czasu.
Czesiek 2018-06-21 21:16:47
@Ch. Czerstwy. To se nevrací, jak mówią bracia Czesi, przeminęło wraz z komuną. Poza tym rząd robi z KK instytucję ponad prawem, nie publikując listy pedofili wśród księży i ładując kasę do przesady, wszystko to idzie w odwrotnym kierunku niż by ch ciał kler.

Oto tajemnica wiary, ? i$.
niestety 2018-06-21 20:39:16
@Ch. Czerstwy. Tylko widzisz, wtedy ludzie mieli zaufanie do księży i do Kościoła, a teraz to tylko kasa i obyczajowe afery w tej instytucji. "Mleko się wylało", trudno trzeba cierpieć.
Ch. Czerstwy 2018-06-21 20:28:29
Zmasowany atak komusynów na księży w mediach mainstreamowych, gdzie nie otworzę to jakiś artykuł atakujący. Dostali sygnał do ataku coś się dzieje ?
gołębica 2018-06-21 20:16:29
Nowe maszynki w terenie, jak u czerwonych nowe miotły. Będą strzyc w terenie. Słuszna decyzja podjęta na Plenum KW w Krakowie.
Ch. Czerstwy 2018-06-21 18:59:00
Nie tacy byli jak wy komusyny i nie tak pluli na kościół i księży (łącznie z mordami na tle religijnym i politycznym przypomnę tylko 3 ubeków), a potem rodziny prosiły o Mszę Św. i chrześcijański pogrzeb więc zamknijcie swoje ZM i zamilknijcie.
rys 2018-06-21 18:34:48
Trzeba zamieszac zeby za duzo nie wyszlo.
kasa 2018-06-21 17:29:05
@rozbójnik. Facet nie rozśmieszaj mnie tymi bzdetami. Nie wiem nawet, co to za dziewucha ta gregorianka i czy w moim typie. A ksiądz okaże się pedofilem. Tfu ? zarazo.
rozbójnik 2018-06-21 16:31:10
do @kasa
nie musi cię obchodzić ale warto wiedzieć, np. kto będzie odprawiał za twą duszę msze gregorianke
Eh ah bach 2018-06-21 16:28:58
Nie ma bata na Parzygnata.....
kasa 2018-06-21 15:18:13
Ale njus. Co mnie to obchodzi.
 • PRACA | dam
  Poszukuję instruktorów do nauki jazdy na nartach i desce. Oferujemy ubrania firmowe, karnet. Płacimy 10 euro za godzinę. Praca od zaraz w miejscowości Zdziar w STRACHAN SKI CENTRUM (8 km od Jurgowa) Telefon kontaktowy : +421 919 298 356 Dziak Jaroslav.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. 668 333 831
 • PRACA | dam
  Poszukiwana osoba do opieki przy starszym mężczyźnie na Maruszynie. Możliwość zakwaterowania.
  Tel.: 182754849 lub 602446792
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawca/ową do szycia kurtek skórzanych.Nowy targ praca stała.Nowy Targ
  Tel.: 601508717
  E-mail: waciop@interia.pl
  GG: Nowy Targ
  Inne: Piotr
 • MOTORYZACJA | inne
  Wycinka Przycinka Drzew w TRUDNYCH WARUNKACH 691317098 anbud-biuro@wp.pl
  Tel.: 691317098
  E-mail: kic-and@wp.pl
  GG: ZĄB
  Inne: ANDRZEJ
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIE DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ itp. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do roznoszenia ulotek
  Tel.: 693636136
 • USŁUGI | budowlane
  Odśnieżanie dachów
  Tel.: 511398998
 • PRACA | dam
  przyjmę dziewczynę do pensjonatu,pomoc,kuchnia,jadalnia
  Tel.: 1820 11076 kom.728796709
  E-mail: annachy@gazeta.pl
 • PRACA | dam
  Nie palącą dziewczynę do pomocy:pokojówka kelnerka kuchnia w Bukowinie Tatrzańskiej od zaraz z zamieszkaniem i wyżywieniem 602742925
  Tel.: 602742925
  E-mail: dwbasia@neostrada.pl
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Sprzedam witryny chłodnicze ze sklepu w dobrym stanie 602742925
  Tel.: 602742925
  E-mail: dwbasia@neostrada.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
  Tel.: 880823102
  E-mail: firmafilas@gmail.com
 • RÓŻNE
  Zapraszamy osoby w wieku 60+ do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach komputerowych oraz florystycznych, które rozpoczną się w drugiej połowie stycznia 2019 roku. Warsztaty będą odbywały się w Białym Dunajcu w ramach Podhalańskiego Centrum Aktywności Lokalnej. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "Meritum"
  Tel.: Więcej informacji pod numerem telefonu: 884 990 478
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe i tradycyjne, wykończenia wnętrz Tel: 516 175 182,
  Tel.: 886 417 003
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY DZIEWCZYNY NA STANOWISKO SPRZEDAWCA do butiku WYMAGANIA: kreatywność, zainteresowanie modą, samodzielność i zaangażowanie, UMOWA O PRACĘ PEŁNY ETAT na czas nieokreślony, WYNAGRODZENIE 2500-3000 tys. brutto
  Tel.: 660-521-738
  E-mail: bazaarconceptstore1@gmail.com
  WWW: www.facebook.com/bazaarconceptstore
 • USŁUGI | budowlane
  RENOWACJE ŁAZIENEK, REMONTY OGÓLNE - firma z 20-letnim doświadczeniem. 505 966 625.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-01-20 22:20 W Gorcach też pięknie 2019-01-20 21:46 10 minut życia 2019-01-20 21:43 Popołudniowa kraksa w Rabie Wyżnej 2019-01-20 20:01 Zakopiańczycy #muremzaowsiakiem (WIDEO) 5 2019-01-20 19:30 Wóz jak marzenie 2 2019-01-20 18:15 Tłumy pod Krokwią, tłumy w strefie kibica 3 2019-01-20 18:15 Złote chłopaki 2019-01-20 17:55 Wielka Krokiew szczęśliwa dla Japończyka (duża galeria zdjęć) 4 2019-01-20 17:05 Stoch odpadł i nie będzie go w finałowej serii. 1 2019-01-20 17:01 Morsy w Białce (wideo) 5 2019-01-20 16:28 Miejsca najchętniej odwiedzane przez turystów 1 2019-01-20 16:22 Nauka gry na instrumentach pasterskich 2019-01-20 15:28 Najbliższe dni słoneczne i mroźne 2019-01-20 15:27 Najdłuższy kulig z norweskimi kibicami 1 2019-01-20 14:48 Kibice ciągną na Wielką Krokiew 2019-01-20 14:37 Nie tylko Tatry są piękne 2019-01-20 14:15 Mistrzostwa Polski wracają do Szczawnicy 2019-01-20 13:20 Dzień Śniegu pod Giewontem 6 2019-01-20 13:06 Krupówki opanowane przez kibiców. Trzymamy kciuki za naszych! 1 2019-01-20 12:25 Strażacy wydali zakaz użytkowania budynku w Białce 1 2019-01-20 12:10 Parada gazdowska w Białym Dunajcu rozpoczęta (WIDEO) 2019-01-20 12:00 Chochołowska jak z bajki 2019-01-20 11:15 Smogowa czapa pod Giewontem 2 2019-01-20 10:31 David Siegel pokazał zdjęcie ze szpitala 1 2019-01-20 09:59 Przemilczenia i kłamstwa o goralenvolk 13 2019-01-20 09:36 Wystartował V slalom maraton 2 2019-01-20 09:32 Puchar Świata z prezydentem 2 2019-01-20 09:13 Pucharowy poranek pod Krokwią - śmietnisko wita 5 2019-01-20 08:34 Duso ludzko, mojaś! 2019-01-20 08:00 Wyciąg w zawieszeniu 2019-01-19 20:25 Serce rośnie (Wideo) 4 2019-01-19 20:06 Złoto dla Witka 2019-01-19 19:59 Z górki na pazurki 3 2019-01-19 19:00 Koszmar z krainy śniegu 8 2019-01-19 18:40 Zakopane pamięta 2 2019-01-19 18:33 Puchar sobie a Krupówki sobie… 2019-01-19 17:55 Wspaniały skok Dawida Kubackiego, ale Polska na 3. miejscu 1 2019-01-19 17:10 Pobiegną z prezydentem, a nawet bez 1 2019-01-19 16:52 Po pierwszej serii Polacy na 4 pozycji 2019-01-19 16:47 Teledysk z apelem 2019-01-19 16:33 Nasi, do boju 2019-01-19 16:17 Bajkowe góry 2019-01-19 16:16 Rażąco słabe odśnieżanie w Krościenku 3 2019-01-19 14:19 Zakopianka się korkuje 2019-01-19 13:56 Coraz więcej kibiców pod Wielką Krokwią 2019-01-19 13:00 Narciarskie niebo 1 2019-01-19 11:50 Polacy żegnają zamordowanego prezydenta Gdańska 2019-01-19 10:46 Cała Polska żegna Pawła Adamowicza 14 2019-01-19 10:06 Kolejką na Luboń 7 2019-01-19 07:59 Jak przewieźć narty samolotem? 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-01-20 23:13 1. Jacy zakopiańczycy , czy ktoś się wysilił i zapytał uczestników skąd są ? toż to kodowcy i przypuszczam że większość turystów ! 2019-01-20 22:36 2. .... i stało się. 2019-01-20 22:19 3. Dziki tłum. 2019-01-20 21:45 4. Dzień bez Pawła Adamowicza w mediach dniem straconym 2019-01-20 21:35 5. @ robi. Ciemnota bije z ciebie jak jasnasc slonca w samo poludnie.Nigdy nie ogladales dziennikaTV w latach 70-tych I 80-tych.Dlatego tez dyskutowac z toba nie ma o czym. Jedynie ci moge powiedziec ze pisowska tv bije urbanowska na leb na szyje.Urban przynajmniej w takich sytuacjach jaka byla ostatnio w Gdansku nigdy nie manipulowal przekazem. Dawal sucha informacje bez manipulacji. A co pisowska propaganda zrobila?? Jezeli nie potrafisz tego dostrzec to okreslenia na twoj poziom intelektualny NIEMA. 2019-01-20 21:24 6. A z Brzegów to co leci znawco ? Mocz i fekalia :) Doucz się zanim coś palniesz 2019-01-20 21:17 7. Ja choć wirtualnie również zaświeciłam światełko do nieba ????. Asia 2019-01-20 21:10 8. Ewidentnie się im nudzi i nie maja co zrobić z zapasem świec. 2019-01-20 20:57 9. Dudków zarobić się chce ale zadbać o estetykę miasta to nie ma komu tylko płakać umiecie gości nie ma źle przyjadą też źle bo za głośno bo tłumy. Nawet wiedząc że 30 tysięcy kibiców ma być to dwa razy dziennie powinny być sprzątane kosze to świadczy o Was. Powiedzmy sobie że my też nie umiemy zadbać o czystość kibice i turyści. 2019-01-20 20:53 10. Pewnie zaś miasto ogłosi jaki to wielki sukces był premie pieniężne dostaną za świetna organizacje. Propaganda z tym świętem i tyle.
2019-01-16 10:07 1. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 2. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 3. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 4. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 5. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy. 2019-01-04 23:46 6. Książka taka sobie,jak zresztą inna tej autorki,,Zakopane odkopane".Najlepsza pozycja o Tatrach,ratownictwie jaką czytalem to bez watpienia,,Góry mojej mlodosci"Jerzego Hajdukiewicza. 2019-01-03 14:30 7. polecam zobaczyć na żywo oraz można sobie coś wybrać i kupić 2018-12-27 09:27 8. Jakoś dziwnie przypomina okładkę i szatę graficzną i treść książki Jagiełły... Nie podoba mis ie to, tak sie nie robi! 2018-12-14 23:05 9. Że tak powiem książka nudna pisana tylko dla pieniędzy . Czyta sie jak wiadomości na portalu informacyjnym przy niej kroniki topr to wybitne dzieło :) czy januszom w klapkach otworzy oczy - nie sądzę . Pozdrowienia dla TOPR :) 2018-12-11 10:33 10. To prawda, do Jagiełły autorce tej książki jest daleko, bardzo daleko. A książka jest nudna, niestety.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP

Album TP