Reklama

2018-06-28 14:02:57

Krościenko nad Dunajcem

Marszowym rytmem uczcili jubileusz

Reklama
Reklama

Orkiestra Dęta w Krościenku maszeruje już 95 lat.

Reklama

Sobotnie obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele Dobrego Pasterza. Po nabożeństwie jubilaci w asyście kompani honorowej OSP przemaszerowali ulicami miasteczka do Amfiteatru pod Wierzbą.

Tam po złożeniu meldunku przez Komendanta Gminnego OSP - Piotra Olesia rozpoczęła się część oficjalna. 4 członkowie orkiestry: Antoni Gabryś, Kazimierz Zaziąbł, Jerzy Komorek i Stanisław Walkowski otrzymali medale ministra kultury: „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” za blisko 60 letnią prace społeczną w orkiestrze. Wyróżnienia wręczyła poseł Anna Paluch.

Nagrodzony został także Paweł Kacwin odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” a list pochwalny otrzymali: Jan Mikołajczyk, Grzegorz Szerszeń, Marek Głuc, Andrzej Walkowski oraz Krzysztof Szewczyk - kapelmistrz orkiestry.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się koncert Orkiestry jubilatki. Można było usłyszeć przeróżne utwory, od muzyki regionalnej, przez muzykę rozrywkową, patriotyczną aż po poważną. Wzbogaceniem całego występu byli soliści: Milena Walosik, Karolina Mikłusiak oraz Marcin Wnęk.

Nie mogło zabraknąć także gościnnych występów zaproszonych orkiestr. Pod Wierzbą zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP z Ochotnicy Dolnej prowadzona przez Piotra Matusiewicza, Orkiestra Dęta OSP „Podhale” z Piwnicznej Zdrój prowadzona przez Sławomira Biela oraz Orkiestra Dęta z Łapsz prowadzona przez Henryka Kalafuta.

opr: fig

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Fakt 2018-07-01 11:26:36
W Krościenku w tej kadencji powstało wiele, ale jakby był rozsądny i kompetentny wójt to mogło powstać 3 razy więcej.
Szkoda 2018-07-01 01:14:23
Wójt Dyda twierdzi że ma fantazje. Szkoda tylko że brakuje mu kompetencji, wiedzy, umiejętności, zdolnosci, rozeznania, profesjonalizmu i wyobraźni.
Venom 2018-06-30 17:53:54
No i co ? CISZA! Kiedy przechodzi się do konkretów to Dyda kończy opowiadanie swoich bajek. A co będzie jak Pan Morawczyński skomentuje to pańskie żenujące wystąpienie z minionej sesji? Już nie będzie wójt czerwony (tak jak ostatnio) tylko purpurowy! Tym bardziej, że coś mi się wydaje, że zdemaskowanie tej próby wypłacenia sobie ekwiwalentu za urlop na koniec kadencji to dopiero czubek góry lodowej wielce etycznych i efektywnych zachowań Pana Dydy.
Wyliczenie 2018-06-30 11:20:58
Panie Dyda jedno pytanie: skoro twierdzi Pan że dofinansowanie na deptak wzdłuż Dunajca było nie wystarczające to po co się tym chwaliłeś i opowiadałeś o powstaniu promenady na miarę deptaku przy Grajcarku?????? Teraz pan w fatalnym okresie sezonu picujesz tam asfalt za 580 tys zł.. Jaka to logika????? Sto razy lepiej było wydać 3,2 mln zł na prawdziwą promenadę z boiskami, fontannami itp. (realna atrakcja turystyczna) z dofinansowaniem 800 tys. zł (realne koszty dla gminy 2,4 mln zł) niż za prawie 600 tys. zł klaść obleśny asfalt. Do tego tamta inwestycja już by była gotowa (termin realizacji do maja) i byłaby atrakcją na ten sezon! A zamiast tego zaczynasz pan w środku sezonu kłaść nikomu nie potrzebnym asfaltem! Pan nie masz w ogóle rozeznania! Jak można popełniać takie błędy????? A jak pan nie wiesz skąd należało wziąć 2,4 mln zł na prawdziwa promenadę to już odpowiadam: z tych 600 tys. zł (które teraz płacisz za asfalt), z tych premii dla pracowników wypłacanych przez 4 lata (kolejne 400 tys. zł), z tych etatów ponad potrzebę (np. doradca zarobił w gminie 150 tys. zł), z tego placu zabaw na Tylce za 170 tys. zł (które jest wiecznie zamknięty), z tego mostku pod Tylką 300 tys. zł (z błota do błota dla 5 domów), ze sprzedaży działki 400 tys. zł (70 arów które za darmo oddałeś GOPR), z tych 700 tys. zł (które dostałeś za sprzedaż gruntu pod wysypisko w Nowym Targu), ze sprzedaży ruiny starej ochronki 520 tys. zł (którą chcesz sprzedać dopiero teraz). Albo po prostu z kredytu, na który stać gminę. Tylko żeby realizować inwestycje ze wskazanych źródeł to trzeba mieć odrobinę kompetencji, rozeznania i zdolnosci zarządzania. A pan nie masz o tym pojęcia!
Bez honoru 2018-06-30 10:43:40
Panie wójcie czas się zmierzyć ze swoimi obiecankami i zacząć rzeczowo odpowiadać dlaczego się nie powiodło. Ta taktyka obrażania ludzi którzy zadają panu pytania jest absurdalna. Na następnej sesji znów pan nic nie odpowie tylko zacznie obrażać pytającego? I kto tu nie ma honoru?
Fakt 2018-06-29 22:26:35
Panie Dyda, pan w internecie nic nie napiszesz bo nie masz żadnych argumentów i zresztą
nie potrafisz. A po domach nie pójdziesz bo nikt nie chce z Tobą rozmawiać i słuchać tych nierealnych bajek.
Sabała 2018-06-29 22:09:41
Panie Dyda jak już pan przegrasz zbliżające się wybory to etat w przedszkolu czeka. Przecież nikt inny nie potrafi tak wspaniale opowiadać bajek. Wczoraj na sesji świetnie to panu wychodziło, do momentu gdy skompromitował pana Darek Morawczyński.
P.S.
Jak Dyda nie wiesz skąd wziąć 2 miliony na ścieżkę przy 27 mln zł rocznego budżetu to już dzisiaj powinieneś podać się do dymisji. Stanisław Gawęda jakość wiedział skąd wziąć pieniądze na sale za 3 mln zł, na rondo i mosty 2 mln zł, na tylna płytę rynku 1,2 mln zł.
Pan Tik Tak 2018-06-29 21:45:38
Pojutrze lipiec. Nic w temacie planowanej rewitalizacji nie zrobione prócz lipnych fotek obok ksera niby potwierdzających jakaś umowę. Mijają cztery miesiące o od ogłoszenia tych bajek, nic się realnego nie wydarzyło. To samo z tą niby pętla zdrojową. Pora kończyć te bajki Panie Dyda, pora kończyć to wójtowania. Pa, pa.
To dopiero początek 2018-06-29 20:19:23
Panie Dyda po co te nerwy.... jak pan wytrzyma kolejne sesje? A jeszcze pozostają wszystkie spotkania wyborcze na których będzie Pan rozliczany ze złożonych obietnic wyborczych i pojawi się wiele innych obszarów kontestujących pańską indolencję.
Do Dydy 2018-06-29 19:52:24
Ikona moralności będzie wypominała za co Darek wyleciał z wojska. Dyda Ty jesteś ostatni w Krościenku, który ma moralne prawo na ten temat się wypowiadać. Na następnej sesji znów nie odpowiesz na żadne pytanie tylko wypomnisz Darkowi że jak miał osiem lat to w piaskownicy bił inne dzieci???? A tak w ogóle to wylecieć z wosjka w głębokiej komunie jest z pewnością większym zaszczytem niż z gimnazjum w XXI wieku.
Hańba 2018-06-29 19:40:17
Z tym urlopem to skandal!!! Na nic nie ma pieniędzy w tej gminie ale na ekwiwalent 30 tys. zł za urlop dla wójta jest. A ta aragoncja i buta na koniec Pany Dydy to dla niego wstyd i hańba! No ale jak ktoś konkretnie nie potrafi odpowiedz na żadne pytanie to pozostają mu tylko wycieczki personalne!
Do Darka 2018-06-29 15:12:18
Darek następnym razem musisz mieć łatwiejsze pytania żeby Dyda zrozumiał. Chociaż, nie ma znaczenia bo i tak będzie odpowiadał jakieś bzdury o wojsku :)
Słabiutko 2018-06-29 14:20:38
Panie Dyda cztery lata mijają a Pan dalej opowiada bajki. Strasznie śmieszne są te pańskie twierdzenia że wszystko musi tak długo trwać. Jakoś w innych gminach są wstanie za cztery zrealizować 50 procent złożonych obietnic a pan nie zdążyłeś 10. Na szczęście pańska kadencja już się kończy. A wczoraj zestawiając wypowiedz Pana Morawczyńskiego z pańska to chyba raczej Pan się w niczym nie orientujesz skoro nie wiesz jakie masz możliwości finansowe przy budżecie 27 mln zł i 7 mln długu.
Zakład 2018-06-29 13:32:40
Dyda czy nas jest 4 czy 1400 to się przekonasz podczas wyborów. Ty w każdym razie jesteś sam i podczas wyborów tez będziesz osamotniony. Zawiodłeś masę ludzi i teraz niegrzeczne teksty podczas sesji Ci niewiele pomogą. Pies z kulawą nogą się za Tobą nie wstawi bo wszyscy mają Cię dosyć. Ty po domach nie pójdziesz bo nikt Cię nie wpuści za próg.
Ciekawy 2018-06-29 11:34:57
Do @cyklista. Problem w tym ze Ty nie prezentujesz żadnego zdania. Czekam z niecierpliwością na Twój pogląd odnośnie ekwiwalentu za urlop w kwocie ponad 30 tys. zł, który wójt planował sobie wypłacić tylko ze został w porę zdemaskowany.
Żegnamy 2018-06-29 11:21:13
Szanowni Państwo pojutrze mamy lipiec. Do końca kadencji zostało kilka miesięcy. Żadna z obietnic niezrealizowana tylko zaległy urlop leci żeby na koniec ekwiwalent 30 tys. zł przytulić!
Raven 2018-06-29 11:15:49
Merytorycznie proszę, inwektyw wystarczają dużo już wypowiedziała ta mielizna intelektualna podczas wczorajszej sesji. Konkrety: gdzie ten rynek, gdzie ten ratusz, gdzie te gondole, gdzie te baseny, gdzie te ścieżki rowerowe, gdzie te wyciągi, gdzie te pętle zdrojowe, gdzie to uzdrowisko? Naobiecywał Pan Dyda od 2014 bajek, a teraz opowiada dyrdymały o fantazjach.
Spokojnie 2018-06-29 11:11:54
No właśnie, tylko Ty nie potrafisz zrozumieć jednej rzeczy (to wynika z Twoich horyzontów) ja się nie pcham do władzy. Ja tylko oczekuje ze władza którą utrzymuje z podatków będzie kompetentna i merytoryczna. I czy wójtem będzie Januszek, Stasiu, Wiesiu to dla mnie bez różnicy. Mnie nie interesują personalia tylko działania. Jak Januszek zrobi coś dobrego to go pochwale i pierwszy stanę w jego obronie. Problem jednak w tym ze On w tej kadencji bardzo niewiele dobrego zrobił. Do tego opowiada ciągle te dyrdymały z przedrostkiem niebawem, w przyszłym roku, już prawie... a potem zbywa to tekstem ze trzeba mieć fantazje. To jest poważny wójt?
Do cyklista 2018-06-29 11:00:55
Ależ prezentuj inne zdanie z chęciom podyskutuje. To o czym chcesz dyskutować o bajkach Pana Dydy, jego niespełnionych obietnicach wyborczych, o jego grubiaństwie względem mieszkańców, o zawiedzionych nadziejach, o świadomym wprowadzaniu w błąd ludzi, którzy uwierzyli w gondole ? Czy może o jego wczorajszej kompromitacji?
cyklista 2018-06-29 10:26:58
Jesteście żałośni. Potrafilibyście utopić człowieka w łyżce wody, tylko dlatego, że śmie zaprezentować inne zdanie niż Wasze. Już teraz strach się bać, gdyby tacy jak Wy, dorwali się do władzy po najbliższych wyborach.
Sztorm 2018-06-29 10:04:49
Orędownik Dydy prezentuje ten sam poziom percepcji - zero konkretnych argumentów tylko jakieś żałosne wrzutki bez sensu i wartości poznawczej. Dawaj dalej cyklista jesteś bowiem perpetuum mobile promocji obecnego Wójta - niezorientowany Dolibóg w obronie Dydy, super.
Do cyklista 2018-06-29 09:52:36
Ostatni komentarz kieruje w Twoją (tu właściwie użyta duża litera) stronę. Otóż jak chcesz uprawiać prostacką pyskówkę bez żadnej wartości merytorycznej to polecam Ci fora dyskusyjne.Tam sobie z innymi frustratami będziesz pisał te kocopały. A tutaj zachęcam do merytorycznego komentowania rzeczywistości w gminie. Tyle tylko ze Ty nie masz o tym pojęcia bo w ogóle nie orientujesz się w beznadziejnej sytuacji gminy Krościenko za czasów wójta Dydy.
Do cyklista 2018-06-29 09:46:13
Ja pisz Wam z dużej litery po czym dodajesz niestety, to żaden przejaw szacunku tylko prostacka zaczepka.
Do cyklista 2018-06-29 09:43:49
Szacunek wobec pierwszej osoby liczby mnogiej zaimka osobowego albo dzierżawnego czyli do samego siebie. Ty się człowieku kompromitujesz. To raczej pokaz braku podstawowej wiedzy (szkoła podstawowa) albo kompleksy. W każdym razie- brawo, brawo. Dolibóg, który wyśmiewa Krościenko, ujmuje się za obecnym wójtem. Pocałunek śmierci ciąg dalszy.
cyklista 2018-06-29 09:24:58
Nasz (z dużej litery) napisałem aby okazać zwykły szacunek, Wam też niestety.
Mieszkaniec 2018-06-29 09:20:25
Pan Dydy powiedział na sesji, że kontakt z mieszkańcami jest uwłaczający. Gratuluje podejścia obecnemu wójtowi.
Hipokryta 2018-06-29 09:02:20
Dyda jak Ci niby kwota dofinansowania na ścieżkę pod zerwany most nie odpowiadała to dlaczego na sesji, wyywiadach i stronie urzędu gminy 3 miesiące się tym chwaliłeś i opowiadałeś jak to będziesz realizował???? Trzeba było powiedzieć ze dostałeś ale za mało i oddajesz. A Ty 3 miesiące uprawiałeś propagandę sukcesu potem temat ucichł wiec oddałeś bo nie potrafiłeś zorganizować montażu finansowego.
Do cyklista 2018-06-29 08:56:32
Faktyczne każda okazja jest dobra bo ten Twój wójt każdym swoim słowem i kazdym brakiem działania dostarcza argumentów.
Masakra 2018-06-29 08:49:44
Koleś który co rusz wyśmiewa Krościenko w komentarzach i sugeruje żeby je wyburzyć (artykuł tp o rondzie) , a mieszkańców określa wyzwiskami, pisze o Dydzie Nasz Wójt :)))) Panie wójcie chyba właśnie dostał pan niedźwiedzią przysługę. To już zupełnie rujnuje pańska tragiczną pozycje wśród opini publicznej.
Super 2018-06-29 08:41:16
Panie Wójcie Dyda pan wypominasz panu Darkowi, że stracił prace wojsku???? A pan jak stracił prace w gimnazjum???? A już chyba największa miarą pańskiej kompromitacji jest to, że dolibóg wyśmiewający Krościenko pisze o panu Nasz (z dużej litery) Wójt. Pana wspierają już tylko ludzie, których sprawy Krościenka w ogóle nie dotyczą. Brawo.
cyklista 2018-06-29 07:38:59
Dla znawców muzyki zespołu "Skaldowie" każda okazja jest dobra aby czepić się Naszego Wójta.
Żegnamy 2018-06-29 00:34:14
Wójt Dyda lipne fotki sobie zrobił obok ksera i udaje ze niby dofinansowanie otrzymał. Kolejna bajka przed wyborami. Cztery lata temu była gondola teraz jest ratusz. Człowieku żyj sobie z tymi swoimi fantazjami tylko jak najdalej od spraw publicznych Krościenka. My już panu Dydzie dziękujemy.
Ignorant 2018-06-29 00:26:40
Dyda jedno i to samo opowiadasz. Każdy ma już tego dosyć. Darek Morawczyński pokazał Ci ze jesteś tragicznie mizerny pod względnie merytorycznym. A jeśli nie wiesz skąd trzeba było wziąć pieniądze na ścieżkę z której oddałeś dofinansowanie to sobie policz wskaźnik dopuszczalnego zadłużenia dla jst - art 243 ustawy o finansach publicznych to wtedy może to pojmiesz. Chociaż szczerze wątpię, bo Ty nie masz elementarnych kompetencji i wiedzy.
Bez pojęcia 2018-06-28 22:16:56
Panie Dyda pański urlop i jego ekwiwalent, dopóki są finansowane z publicznych pieniądzy nie są pańska prywatna sprawą. Wypadałoby mieć trochę rozeznania po czterech latach wójtowania panie Dyda.
Koniec 2018-06-28 21:55:30
Dyda ilu nas jest to zobaczysz w dniu wyborów kiedy poniesiesz druzgocącą klęske. Krościenko ma dosyć Twoich fantazji z których nic nie wynika.
Capri 2018-06-28 21:41:45
Pan Dyda - strażnik moralności! Pan nie masz żadnego mandatu moralnego do wypominania czegokolwiek. No ale jak ktoś nie potrafi odpowiedz na żadne pytanie to mu zostają prostackie ataki ad personam. Panie Dyda ciężko wytrzymać prawdę, która kompromituje pańskie nieudolne poczynania? Najlepsze było to stwierdzenie że Pan gondoli nie obecywał. To sobie swoją ulotkę przeczytaj!
P.S.
Pani doktor i drogówka pozdrowienia przesyłają strażniku moralności.
Nokaut 2018-06-28 20:26:06
Panie Januszu, słoma z butów. Brak merytorycznej odpowiedzi zmusza do ataków personalnych. I to jeszcze Pana je wygłasza!!!??? Pan jesteś ostatnia osoba ze swoimi dokonaniami życiowymi żeby zwracać komuś uwagę. Czekam na artykuł z dzisiejsze sesji a wtedy szerszej opisze kompromitujące wystąpienie Pana Dydy.
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kucharza lub kucharkę. Praca stała
  Tel.: 601497350
  E-mail: topor@toporow.pl
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  Willa SILENE w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KELNERA lub KELNERKĘ. Praca stała lub tylko na weekendy.
  Tel.: 605229259
 • PRACA | dam
  Poszukuję krawca/krawcowej do szycia kurtek skórzanych Nowy Targ ,praca stała .Możliwość szycia w domu Nowy Targ lub okolice.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Piotr
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ekspedientkę do sklepu spożywczego w Nowym Targu .Praca stała na pełny etat,umowa o pracę.
  Tel.: 500289160
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Gabriela
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Karczma Rusnakówka w Spytkowicach zatrudni KUCHARZA, KELNERA/KĘ. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Chochołowskie termy sp. z o.o zatrudnią osoby do pracy na stanowiska: barman, kelner, kucharz, pomoc kuchenna, cukiernik Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swoich aplikacji* (CV) z podaniem nazwy stanowiska w tytule maila na adres:rekrutacja@chocholowskietermy.pl lub dostarczenie do siedziby firmy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. * Nie zapominamy o zapisie: ?Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) .?
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ POMOCY DO DWÓJKI STARSZYCH OSÓB - ZAKOPANE - WARUNKI DO UZGODNIENIA -
  Tel.: 506 214 798.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.2, bezwypadkowy, serwisowany, 41.000 km, 6-letni, szary, 1-właściciel, idealny -
  Tel.: 18 20 614 22.
 • PRACA | dam
  Karczma pod Gontem w Zakopanem zatrudni PIZZERA, KELNERA/-KE I KIEROWCĘ, praca stała. 500 740 479, 506 099 671
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do produkcji oraz montażu altan, domków i domów drewnianych. 692 193 449.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  CITROEN C3 r.p.2005, AUTOMAT do sprzedania stan bardzo dobry, przebieg tylko 53500km Polecam!
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  Potrzebny MŁODY PRACOWNIK BUDOWLANY do przyuczenia, praca dobrze płatna. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  POKÓJ Z KUCHNIĄ jednoosobowy, 400 + 100 media -
  Tel.: 607 826 896.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię krawcową do sklepu regionalnego "Parzynicka" w Nowym Targu. Praca z umową na pełny etat. Tel.721094585.
  Tel.: 535195477
  E-mail: parzynicka@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię OWCE z kolczykami.
  Tel.: 888613332
  E-mail: gilkazik@o2.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ i SPRZĄTANIA POKOI W PENSJONACIE W ZAKOPANEM. Możliwość zakwaterowania. 601 310 387
 • PRACA | dam
  Hotel Kaufmann**** Bawaria, Niemcy zatrudni kobiety i mężczyzn na stanowiska: pokojowa, recepcjonistę, kelnera, pomoc kuchenna, kucharza, pracownika gospodarczego. Wymagane doświadczenie oraz komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Oferujemy Niemiecka umowę o prace i atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszamy do składania CV na adres; hg.kaufmann@hotel-kaufmann.de Wiecej informacji pod nr tel 48517878028
  WWW: Hotel-Kaufmann.de
 • PRACA | dam
  Przyjmę budowlańców na budowę w Rabce i Zakopanym. Umowa o prace, wysokie zarobki.
  Tel.: 609075091
  E-mail: GB.ANDRZEJZAJAC@INTERIA.PL
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  RATOWNIK WODNY- Aqua Park poszukiwany więcej informacji pod nr. tel.
  Tel.: 601406956
  Inne: Maciej
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** poszukuje pracowników na stanowisko Recepcjonistka / Recepcjonista, Kucharka/Kucharz, Portier. CV proszę przesyłać na adres: ksiegowosc@projinwest.pl, tel. 608088017
 • PRACA | dam
  SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Specjalistę ds. księgowości na pełen etat. Szczegóły na stronie internetowej. Adres www:
  WWW: http://bip.cos.pl/1364/27-08-2018-ogloszenie-o-naborze-specjalista-dfk
 • PRACA | dam
  Pracownia Dekoracji Okien"ELŻBIETA" w Poroninie zatrudni Panią do pomocy. Zakres obowiązków:sprzątanie szwalni i sklepu,prasowanie. Praca codziennie lub co drugi dzień do uzgodnienia.Mile widziane osoby niepalące.Więcej informacji pod numerem
  Tel.: 698 895 935
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM KAWALERKI ZA ROZSĄDNĄ CENĘ. 695 418 268
 • PRACA | dam
  Pomoc Kuchenna (zmywak, obierak)- Bukowina Tatrzańska. Praca stała co 2 dzień.
  Tel.: 510213878
 • NAUKA
  ZAOCZNE LICEUM DLA DOROSŁYCH W ZAKOPANEM, ul. Nowotarska 42. Tel. 182012410, 603890169,
  WWW: www.sei.edu.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Witam. Jestem zainteresowany kupnem działki budowlanej w pow tatrzańskim lub nowotarskim. Do kwoty 90 000 zł Kontakt mail
  E-mail: sllavack@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam agregat chemiczny Multimatic wkład 50kg cena 38tys brutto
  Tel.: 601504522
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-09-19 21:43 Na Nowotarskiej układają asfalt. Utrudnienia dla kierowców 1 2018-09-19 21:29 Przyłącz się, liczy się każdy oddech 2018-09-19 20:03 Kto jeśli nie Fryźlewicz 2018-09-19 19:22 Park kulturowy Krupówki nagrodzony 3 2018-09-19 19:08 Złodziej fiskalny 2018-09-19 18:14 Martyna Wojciechowska z adoptowaną córką na Kasprowym 5 2018-09-19 17:57 Dobra Zmiana w Mieście z widokiem na Gorce 2 2018-09-19 17:16 Trzeci kandydat na burmistrza Zakopanego zaprezentowany 23 2018-09-19 16:38 W pożarze w Podszklu zginął mężczyzna (ZDJĘCIA) 2018-09-19 15:59 Kolejny niedźwiedź zginął potrącony przez samochód 1 2018-09-19 15:54 Kolizja radiowozu na Szymonach 4 2018-09-19 15:39 32 kandydatów ze Szczawnicy 2 2018-09-19 14:12 Prawo i Sprawiedliwość przedstawia swoich kandydatów 1 2018-09-19 14:04 Małopolskie laury dla dziennikarza TP 1 2018-09-19 13:34 Grzechotnik to jednak gumowa imitacja 1 2018-09-19 12:39 Będzie nowa zakopianka do Nowego Targu – mamy to na piśmie 4 2018-09-19 12:30 Bagatela znów w MOK 2018-09-19 12:26 Kotki do adopcji 2018-09-19 12:04 Więcej niż zwykle kontroli na drogach 3 2018-09-19 11:21 Dla Jurka Tawłowicza 2018-09-19 11:19 Policja sprawdzała, czy w Niedzicy rzeczywiście pojawił się grzechotnik. To imitacja 2 2018-09-19 10:01 Duży korek w Białym Dunajcu 2 2018-09-19 09:42 Cudowna pogoda w Tatrach. Uważajcie na niedźwiedzie 3 2018-09-19 08:47 19-letnia dziewczyna, która wypadła z 4 piętra miała wiele szczęścia 1 2018-09-19 08:00 Kolejne prawdziwki giganty 2018-09-18 22:39 Młoda kobieta wypadła z 4 piętra 2018-09-18 20:47 Krościenko przedstawia radnych 54 2018-09-18 20:09 Łanie zupełnie nie boją się ludzi (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2018-09-18 18:07 Kandydaci koalicji Platforma.Nowoczesna do zakopiańskiej Rady Miasta 13 2018-09-18 17:30 Grzechotnik w Niedzicy? 14 2018-09-18 17:16 Powoli zapełniają się listy kandydatów do rady miasta 2018-09-18 17:01 Wyjątkowe lekcje przyrody na Kasprowym Wierchu 2 2018-09-18 16:37 Kandydaci do rady powiatu tatrzańskiego 10 2018-09-18 16:25 Kandydaci PiS do zakopiańskiej Rady Miasta. Burmistrz na pierwszym miejscu. 15 2018-09-18 15:41 Minister w Chabówce. Podpisze umowę dotyczącą kolejnego odcinka zakopianki 4 2018-09-18 15:34 Rozpoczyna się Nowotarski Tydzień Bliskości 2018-09-18 15:30 Red Bull Zjazd bez łańcucha w Zakopanem! 2018-09-18 15:12 Nowe twarze Witkacego 2018-09-18 14:06 Sympatyczna kotka szuka domu 2018-09-18 13:20 Drifterzy na cenzurowanym 2 2018-09-18 11:58 Warto wiedzieć 7 2018-09-18 11:40 Zderzenie w Chochołowie. Jedna osoba ranna (WIDEO) 2 2018-09-18 11:27 Bezdomni mieli uprawiać seks na oczach przechodniów 8 2018-09-18 10:39 W ratuszu - o czorsztyńskim zamku 2018-09-18 10:30 Doczekaliśmy się! Nie ma wahadła w Poroninie 2 2018-09-18 10:24 Ugurpowanie Łukasza Filipowicza razem z Dariuszem Galicą 20 2018-09-18 09:52 Czy to niedźwiedź, czy to pies? (WIDEO) 12 2018-09-18 09:43 Piknik rodzinny odwołany 2018-09-18 09:16 Kandydaci komitetu Zakopane 2030 11 2018-09-18 08:01 Klepie kosę i sama kosi 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-09-19 22:30 1. Mnie jakoś wychodzi w sumie 33 kandydatów. 2018-09-19 22:29 2. Dzisiaj jechałem rano przed godzina 6 i ekipa asfalt kładła. I ten styl pracy drogowców trzeba pochwalić - wiem że nie wszystkim da sie dogodzić - nareszcie jednak ktoś pomyślał jak robotę zrobić i nie zablokować jednej z głównych ulic miasta. 2018-09-19 22:15 3. Stare wróble nie pójdą na takie plewy, cyrk pod jaworem czy na bajki o puchatku z młodymi po 60-tce, których zabrakło na Kingi oraz w Centrum i nie dało upchać się pencokiem... 2018-09-19 22:07 4. Ale się okociło tych komitetów i kandydatów, co jeden to lepszy podobnie jak te ich nazwy które nie wiadomo co znaczą jakby nie można było prosto z nazwiska. Tak to wychodzą takie kwiatki z młodymi, salomonowy rozwój czy topolowy rozwój razem. Co to za bełkot, nowomowa jakby nie można było normalnie po polsku lub chociaż po naszemu, po góralsku kwiatek to kwiotek i wszystko jasne a nie młodzi po 60 tce. Przecież to jakaś kpina, do d.... z takimi kandydatami których większości nie znam chociaż od zawsze tu mieszkam, 2018-09-19 21:59 5. Powracam z niebytu, bo tego nie skomentować się po prostu nie da... Czy ludziom ze zdjęcia się wydaje, że wystarczy się przefarbować na nowe ugrupowanie i wszystko będzie ok i ludzie zapomną? Jak mogli nieskompromitowani ludzie, dysponujący mocną kartą wyborczą (vide Tymek Mróz) uwikłać się w stary układ? Przecież to z automatu przekreśla ten komitet i automatycznie ich! Wieloletni radny burmistrzem? Przecież temu radnemu można zarzucić tyle spraw, że jest on na dzień dobry cegłą ciągnącą w dół! Bardzo mały wybór i w zasadzie klarowny pozostaje w tym momencie... 2018-09-19 21:46 6. Same perły widzę!!Wspomnę kilka Pani Wojtowicz-Walczyła o park kulturowy i Zakopane bez reklam ale sama reklamami jest obwieszona jak choinka czyli hasło przewodnie zlikwiduje wam reklamy ale moich NIE i będę wszystkich pouczać.Pan Solik ze swoją radosną twórczością jako zarządca drug za poprzedniej kadencji któremu restauratorzy zawdzięczają chore ceny ogródków.Pan Szczerba znający się na wszystkim w mieście (czemu on nie jest kandydatem) współodpowiedzialny za super plany zagospodarowania przestrzennego...obecnie walczący w obronie ludzi tymi planami poszkodowanymi.Pan Koperski osoba nijaka wiceburmistrz w poprzedniej władzy zgadzający się na wszystkie decyzje swojego Władcy Pana Majchra...czyli jego reprezentant...tak jak i chyba większość znanych nam ludzi z tego zdjęcia.Zakopane 2030 czyli stara władza w "nowym" wydaniu XD 2018-09-19 21:38 7. Marek Majcher Donatowicz. Czy to zbieg okolicznosci ze większość z obecnych na tej ceremonii to ludzie ktorzy za Majchra czerpali korzysci z publicznych pieniędzy? Hmm..... 2018-09-19 21:30 8. Przyszłość jest nam z góry przy­pisa­na i dob­rze, że jej nie zna­my, inaczej życie stałoby się sza­rym, mrocznym przed­sion­kiem śmierci.Ladny pan 2018-09-19 21:28 9. Park Kulturowy z reklamami, automatami, megażelkami i szwagrem burmistrza biegajacym z ulotkami ;) Dobre jaja z tą nagordą. Moze to przesmiewcza nagroda w stylu zlotej maliny albo makabryly? 2018-09-19 21:20 10. A to co komedianci 70 plus KODopajace czy może POkemoniady ciąg dalszy? A to 70 to teraz młodzi czy to dżender może? Ni piernika nic nie kumam
2018-09-14 06:54 1. Ok. Jest popyt jest podaż. Dlaczego jesr zdziwienie. Normalka jak w każdym miejscu gdzie są turyści 2018-09-12 18:01 2. Zebztebie! Dobrze, że piszą o chińskiej tandecie, bo po pierwsze przez nią coraz mniej widać prawdziwą kulturę Podhala, do tego, to bardzo źle dla środowiska jeżeli aż stamtąd przychodzi to wszystko... Z całym tym krupówkowym syfem to miasto straciło swój niepowtarzalny klimat. 2018-09-10 15:34 3. A gdzie jest gwiazdor z pod K2?? 2018-09-06 13:09 4. Pyzdra, jedz lepiej dalej miodek z chin z pestycydami w ogromnych dawkach. Ja chcąc kupić miód jadę do pszczelarza na wieś położoną nieopodal zakopanego i mogę się smakować pysznym, zdrowym i naturalnym miodem z ekologicznego miejsca! Pozdrawiam! 2018-09-05 19:28 5. zawiodłam się na Zakopanem, same chińskie duperele, nic do kupienia typowo z Podhala, zadnych ręcznych wyrobów, nic nie kupiłam, 2018-09-01 13:06 6. Dodam, że miód kupiony pod Gubałówką z pasieki w Bukowinie T. nie dorównuje miodom z poza UE i Chin. Widać, że naród góralski jest wierzący i wszystko chrzci. 2018-08-31 11:38 7. Nie wszystko pochodzi z chin,wyroby drewniane,kapcie i wyroby skórzane pochodzą z Polski od lokalnych wytwórców! ! !Kule itp pochodzą z chin ale kupowane są od hurtownika który zamawia to w chinach i nie da się kupić innych...jest kilka sklepów które oferują hand made,folk & love itd. 2018-08-30 19:55 8. Owszem, jest sporo produktów ''Made in China'' ale jak zwykle rzetelności w sprawdzeniu co z danych zdjęć jest chino-pochodne brak. Może zamiast opisywać ile jest badziewia napiszecie ile jest regionalnych produktów, nawet w Zakopanem są ludzie którzy przykładają się do wykonywania różnego rodzaju pamiątek . No chyba że to idzie metodą ''antyreklama to zawsze jakaś tam reklama .... 2018-08-29 19:41 9. Ja widziałem figurkę świecącą w ciemności (fosforyzującą) Tyrannosaurus Rex stojącą na kawałku skały z napisem "Zakopane". Nie wiem czy była kupiona w Zakopanem ale zrobiło to mi dzień weselszym. 2018-08-22 17:40 10. A kto to jest "człowiek gór",może mi ktoś sensownie wytłumaczy?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP