Akcja Tygodnika Podhalańskiego
Walczmy o zdrowie. Tabliczka na furtkę "Nie palimy byle czym" czeka na Ciebie w redakcjach TP w Zakopanem, Nowym Targu i Szczawnicy.

2018-08-01 17:12:21

List od Czytelnika

W Zakopanem turystów postrzega się jak frajerów i bankomaty - pisze turysta

Reklama
Reklama

Zaobserwowałem pewne syndromy chamstwa ze strony, że tak powiem Tubylców. Nie nazwę ich góralami bo niestety GÓRAL to człowiek honoru - pisze do nas turysta. Swj list wysłał również do zakopiańskiej rady miasta.

Reklama

Oto jego list:

"Zakopane Zakopane spaceruje Pani z Panem" i jeśli tylko to robi to jeszcze jest bezpieczna.

Jest przełom lipca i sierpnia 2018 przyjechałem w Polskie Tatry do Zakopanego. Spędzam tu możliwie każdy urlop jeżeli jest to możliwe bo mieszkam w Wielkopolsce i płaskie krajobrazy mnie nudzą.Wiem od dawna że przyjeżdżając tutaj trzeba się liczyć z tym że piwo w schronisku kosztuje 9 czy 10 złotych choć w hurcie za nie płacą 1,99 zł. ci ludzie muszą się zmierzyć z naturą by to chłodne piwko mi zaserwować.

Dowóz w złych warunkach,drakońskie opłaty nałożone przez "przyjazny turystom" park narodowy, skarbówka, itp itd. Jednak w tym roku zaobserwowałem pewne syndromy chamstwa ze strony że tak powiem Tubylców. Nie nazwę ich góralami bo niestety GóRAL to człowiek honoru a człowiek który jeździ busem spod rejonu przejścia podziemnego sugerujący rodzinie z 3-4 letnim dzieckiem że ogłoszenia w internecie o zamknięciu szlaków w okolicy Zazadniego i Brzezin to bajer (oficjalny komunikat TOPR na stronie TPN) bo skasuje 10 a nie 4 złote za przejazd do Topolowej Cyrli. 

Oświadcza w słowach jak Państwu pasuje bo ja jadę do Morskiego. Rodzina wysiada w Toporowej Cyrli i ten mieniący się "góralem"pewnie głęboko wierzący złodziej nie wydając paragonu za przejazd bez skrupułów kasuje 30 zł.

Facet, który w okolicach Walowej Góry jeździł niesprawną furgonetką wożąc piach z tablicami przypiętymi na trytytki niemal rozjeżdżając dzieci a do tego wyzywając turystów od napitych baranów (w załączniku nr. tablic ) też pewnie jest tubylcem z wiarą głęboką i mający resztę tego świata tam gdzie słońce nie dochodzi.

Na Krupówkach ktoś pozwala budować markety z szkła i stali nie mające nic wspólnego z tradycją tego miejsca o co w tym chodzi???(jak duży kesz)

Do wygórowanych cen jestem przyzwyczajony ale do chamstwa tak zwanych Górali przyzwyczaić się ciężko, a pogodzić się z tym nie mogę. W sumie nikt mnie nie zmusza by zasilać kiesę chytrych ludzi.teraz nawet nie można ich  nazwać rozbójnikami trzeba po prostu spojrzeć prawdzie w oczy i postrzegać naszych górali jako chamów i złodziei.

Pomijam sprawy związane z końmi na Morskim Oku czy awantury o kolejkę na Kasprowy gdzie PKL  zachowuje się jak koniki tyle tylko, że na Krupówkach ludzie stali się wrogami turystów postrzegają w nich FRAJERóW, BANKOMATY, KIESZENIE Z GOTóWKĄ, CHODZĄCE ZŁOTóWKI
Zostało mi jeszcze 3 dni pobytu co mnie czeka?

Czy w przyszłym roku jechać na Podlasie, które nie posiada takich krajobrazów, ale kusi bardzo dobrą kuchnią i PRZYJAZNYMI LUDŹMI ???
Została jeszcze zagranica.

Zakopane upada kulturowo choć być może finansowo stoi dobrze ale turystom przyjazne nie jest."

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Baciok 2018-08-03 23:34:25
Ok
Bogdan 2018-08-03 09:22:37
Problemem nie są wysokie ceny tylko jakość. Gdyby w restauracjach/zajazdach oferowane były góralskie przysmaki zrobione z lokalnych produktów, do picia miast wódki samogon czy śliwowica, prawdziwe oscypki a nie oszukane z mleka krowiego, świeżo robione masło, góralska muzyka itd, to i nawet gdyby ceny były dużo wyższe niż obecnie, to nikt by się nie zająknął. Problemem jest próba oszukania klienta - sprzedawanie produktów z biedronki jako góralskie i świeżo robione, wszystko jest udawane, plastikowe, nieprawdziwe, stragany z pierdołami, które można spotkać wszędzie, góralskie czapki, flety i ciupagi made in china i za to brać grubą kasę od turysty - to jest to właśnie dziadostwo, w które wy górale popadliście.
A wisienką na torcie jest wpis jednego z "górali", który na argument że zajeżdża się konie, odpowiada no i co z tego, a krowy się zjada. To zajeżdżanie koni, to jest to właśnie oszukiwanie... bo prawdziwy góral dba o swoje zwierzęta i o swoje gospodarstwo, prawdziwy góral to są zasady, poszanowanie kultury i obyczajów, szacunek do natury i drugiego człowieka, a za przeproszeniem "góral" dba tylko o pieniądze i podejmie się każdego łajdactwa i oszustwa, żeby je zdobyć.
I wbijcie sobie do głów, wy z Zakopanego, właściciele dorożek i straganów, naciągacze... wy nie jesteście góralami. Wy po prostu tylko żyjecie w górach - żyjecie na góralskich terenach, ale nie różnicie się niczym od innych naciągaczy z nizin.
góraleczka 2018-08-02 23:49:09
Jak to drogo, jacy to górale naciągacze itp itd. Szkoda tylko, że nie widać jakie chamskie towarzystwo z Polski do Zakopanego przyjechało. Ciężko mi zliczyć sytuacje kiedy to będąc w pracy, starając się jak się da umilić gościom pobyt, zostałam zmieszana z błotem i przypisana do roli sprzątaczki za rozwydrzonymi bachorami i ich porąbanymi rodzicami, którzy żyją w przekonaniu, że jeśli przyjechali tutaj na wakacje to wszystko się im NALEŻY! I to najlepiej właśnie za darmo żeby było.
Ceny za wysokie? To nie przyjeżdżać jak was nie stać, a jak już to biedronek w Zakopanem pod dostatkiem ;)
Góral z Trójmiasta 2018-08-02 20:32:57
Ceny w Zakopanem są wysokie? Bzdura.

Przyjedźcie do Trójmiasta to zobaczycie wysokie ceny. Zakopane jest spokojnie o połowę tańsze, licząc kwaterę, jedzenie na mieście, taksówki itp.
motocyklistka 2018-08-02 17:15:40
@Kazia - cyt: "Ciekawi mnie co Zakopane oferuje oprócz korków ?"
Kazia posłuchaj, w Zakopanem można znaleźć ciekawe miejsca - poczytaj o tym mieście - można się również przespać, zjeść i ruszać w GÓRY!!!
Co innego ma ci zaoferować, chcesz rozrywki jedź do Las Vegas!
Marlena 2018-08-02 15:58:11
ysty! To narzekający Polaczek, który pewnie nigdzie nie był i nie wie jakie są ceny za granica w kurortach! Czynsz za budkę UWAGA z oscypkami to 10.000-20.000 zł na miesiąc !! Czy sprzedając za cenę niewiele wyższa niż hurtowa jest szansa na zarobek! ? Raczej nie...Śmieszni jesteście. Może problemu należy szukać u źródeł tj u ?pana? który pobiera takie kosmiczne czynsze za budki.
Poza tym jak ma się rozwijać i istnieć tradycyjne podhalanskie kozuszkarstwo, gdzie koszt wytworzenia kożucha to suma pracy niejednego człowieka. Jeśli taki polaczek przyjedzie z miasta gdzie w sieciowce kupuje sztuczny kożuch za 100 zł a w Zakopanem stwierdzi ze kożuchy są drogie i co gorsza obraza sprzedawcę !!! Szanujmy prace innych ludzi i skoro nie stać Cię to nie kupuj oscypka, nie kupuj wyrobów skórzanych a przede wszystkim nie narzekaj !!!!

Nie stać mnie nie jeżdżę i nie narzekam!
Michalina 2018-08-02 13:11:55
Chciałabym zauważyć, że oprócz marketu "ze szkła i metalu" w Zakopanym jest mnóstwo betonowych bloków mieszkalnych, szkół o ścianach bez nawiązania do góralskiej tradycji i mnóstwo mniejszych sklepów, które w najmniejszym stopniu nie łączą się z kulturą góralską. Skoro wymienione wyżej rzeczy stoją w Zakopanym od bardzo dawna i nie zwrócił Pan na nie uwagi to wydaje mi się, że nowy budynek bez zakopiańskiego stylu to nie problem.
Z resztą Zakopane to nie cyrk, gdzie wszystko będzie ustawione pod turystów. Ceny są wysokie, ale można odszukać masę miejsc, w których będą wyższe. Jeżeli są za wysokie w karczmie, w której Pan przebywa to niech pan poszuka w innej. Na pewno znajdzie się jakaś, która będzie Panu odpowiadać.
A co do "chamskich" górali - mam wrażenie, że zaszufladkował Pan wszystkich górali i Zakopiańczyków w kategorii "Bezczelni" tylko dlatego, że spotkał Pan kilku ludzi, którzy są cholerykami, albo mieli kiepski dzień. Zakopane jest pełne ludzi, więc oczywiste jest, że prędzej czy później trafi się na takiego co nie jest zbyt przymilny, ale sposób w jaki Pan to napisał w liście wydaje się bardzo arogancki i gdybym utożsamiała się z góralami poczułabym się obrażona.

Zakopane to niezwykłe miejsce, ale jeżeli chcecie mieć tutaj czyste powietrze czy puste drogi, albo mniejszy tłok to musicie sami coś od siebie dawać.
Więcej spacerów piechotą = mniejszy ruch na drogach, a co za tym idzie lepsza kondycja powietrza.
Wcześniejsze godziny wyjść z domu, albo odwiedzanie miejsc ważnych kulturowo, ale mało popularnych = zmniejszanie tłoku na Krupówkach i poznawanie kultury góralskiej w pełni.

Wydaje mi się, że takie rozwiązania są znacznie lepsze od marudzenia.
and 2018-08-02 07:57:40
Do jasnej ciasnej, przyjechał do miejscowości TURYSTYCZNEJ utrzymującej się z TURYSTÓW (tudzież odwiedzających) i dziwi się, że go chcą oskubać - przez 3-4 miesiące w roku trzeba zarobić tyle, żeby utrzymać się przez pozostałe 8miesięcy (głupi zus coś koło 1k pln), więc o co chodzi w tych dwóch zdaniach:
"Do wygórowanych cen jestem przyzwyczajony" oraz "ludzie stali się wrogami turystów postrzegają w nich FRAJERóW, BANKOMATY, KIESZENIE Z GOTóWKĄ, CHODZĄCE ZŁOTóWKI". Czyli co, mają być ceny jak w normalnych miastach? Pochodzę z uzdrowiska na podhalu i mnie krew zalewa, że ceny które urlopowicz łyknie (nie są zbyt podniesione) są przez cały rok, więc mieszkaniec zarabiający 1900zł miesięcznie musi płacić za produkty i usługi tyle samo, co ktoś zarabiający 2-3x więcej
IwoK 2018-08-02 04:33:46
Ale hejt ...! Tylko my , Polacy malkontenci ...;) ciekawe ze zaraz w Austrii już nam nic nie przeszkadza ;) potrafimy w piękny sposób dostosować się do wszystkiego; cen , zasad , ludzi itd Po prostu co niektórzy odnaleźliby się w państwie policyjnym ;) ( ... pewnie już niedługo w takim tez będziemy żyć ...) gorąco pozdrawiam wszystkich i zapraszam do Zakopanego , ale tego nieodkrytego ...;)?
Kazia 2018-08-02 01:12:03
Ciekawi mnie co Zakopane oferuje oprócz korków ?
Sarenka 2018-08-01 23:58:01
40 lat jezdzilam do zakopanego i było fajnie, to znaczy w Tatry, ,a teraz po co jezdzic z miasta do miasta i tak samo deptac sie po pietach , do tego w smrodzie za ciezkie oieniadze i czekac w kolejce na Orlej_. Zagranica nie, mamy piekne Podhale i......nie powiem nazwy, troszke na polnoc, zeby dziadostwo nie zadeptalo. Dla wtajemniczonych na polnoc od N.T., A np,na polnoc od Gobalowki_... Przyklady mozna mnozyc.......
lol 2018-08-01 23:45:39
1 dudki ze szlakow zgarnia warszawka
2 polowa zakopianczykow to juz niestet cepry ,warszawka krakow rzeszow lezajsk wszystko sie tu pcha zeby zarobic i zabrac chleb miejscowym,polowa nie rozrozni w mowie gorala od fake gorala
3nie bede pisac, nie pasuje ,nie przyjezdzaj, napisze znajdz na wsi fajna gazdzine, dogadaj sie po ludzku, wynajmij, napewno zyskasz ,zjesz swojska szarlotke a i z gazda gorzolki wypijesz
4chodz po mniej znanych szlakach, nie gdzie bydlo do wodopoju lezie pt morskie oko i giewont...polecam jaworzynke dojscie od okolice gminy koscielisko lub polana na stolach lub dol lejowa troche polotu
4na wszystkim jest cena nie pasuje sam gotuje prawie kazdy ma aneks no ale za zabawe w pana trza bulic .tak to bywa mam miec pokoj z lazienka dostac jesc, 3 razy dziennie sie wymyc i najlepiej za 50 zyla, ja tez chetnie do warsiawki pojade i dajcie te warunki ,ciekawe jaki bylby razunek za prad i wode,,,
5 turysto wlacz myslenie czasem warto...zycze milego pobytu panon...dzemojadom mowie nie....kazdy chce miec wakacje ,nie zapominajcie ten kto was obsuguje ich nie ma....
Nivett 2018-08-01 23:41:33
Witam wszystkich komentujących...tydzień temu wróciłam z Zakopanego i przywiozłam ze sobą bardzo pozytywną opinię ...
To był mój czwarty pobyt w górach...wcześniej bywałam tam z rodzicami ...teraz mam lat 37 i zakochałam się na nowo w naszych Polskich górach.
Gdybym mogła zostać nie wahałabym się ani jednej chwili.
Takiego klimatu jak tam nie ma w całej naszej Polsce .
Wędrówki po szlakach to jedno z najlepszych form spędzania tam czasu .
Jeśli mogę zareklamować karczmę w której byłam ze dwa razy to śmiało mogę powiedzieć że pomimo długiego oczekiwania na posiłek, okazało się że warto było.
A karczma Stodoła i ludzie w niej pracujący zasługują na pokłon ...
Uwielbiam Zakopane i mogłabym osiedlić się tam na stałe...A tak na marginesie jeśli ktoś cały rok planuje wyjazd właśnie w góry to raczej jest przygotowany finansowo ...pozdrawiam i polecam Zakopane
Anita 2018-08-01 23:36:52
Zapraszam do Montenegro Św Stefan leżaki na płazy 150? za dwie osoby, nocleg 85? za dwie osoby, kawa na płazy 5?, i to nie Hiszpański kurort a Balkany????wiec jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi!
wilk morski 2018-08-01 21:44:13
Ostatnio na jednym z portali pokazano rachunek z jednego z kurortów nad morskich - dwie ryby i surówka 170 zł. słownie sto siedemdziesiąt złotych, a sinice za darmo. Wyjazd.
Neta 2018-08-01 20:53:49
Ciagle tylko narzekacie na to Zakopane i narzekacie, wiec po co tutaj przyjeżdżacie? Nie podobaja się wam ceny to spędzcie urlop w innym mieście, my przynajmniej sobie odpoczniemy psychicznie i nie bedziemy musieli stac w gigantycznych korkach ktore tworzycie. Mamy dość waszego chamstwa, głupich komentarzy i złośliwości. Myślicie ze jestescie na urlopie i wszystko wam wolno. Macie pretensje o konie jadace do Morskiego Oka- sami do tego doprowadzacie- błagacie zeby woznica wziął jeszcze was bo zmeczeni jestescie, bo sandaly lub szpilki w gory ubraliscie, bo droga za ciezka itp. W innych miastach tez mozna sie spotkać z ludzmi, ktorzy oferują inne kwatery niż na zdjeciach i jedzenie w restauracjach jest dużo droższe niż u nas. Łatwo nas górali wam osadzac, ale uwierzcie- nie jest lekko codziennie znoscic glupie komentarze i docinki z waszej strony.
qaz 2018-08-01 20:10:34
Oj tam oj tam. Jeszcze się taki nie narodził.... Zakopane padło ofiarą własnego sukcesu i tyle. Lata temu mówiłem, że trzeba bazę hotelową obciąć o 30% żeby wyjść z tego. Zresztą to problem nie tylko tu. Inni też go mają i to jeszcze większy: https://holistic.news/spoleczenstwo/w-pulapce-masowej-turystyki,1591.html#top
UiG 2018-08-01 19:18:30
Nie rozumiem, ani tego pieniacza co to lubi listy pisać, ani innych narzekających pieniaczy. Kto was zmusza tu przyjeżdżać??!!

Ja bym chciała sobie polecieć do Australii ech.... no bo tu w Zakopcu nudno mi....... no ale bilety za drogie, a tam na miejscu, to pewnie drogo, jak kupili hurtowo napoje, to w knajpie penie mi policzą drożej doliczając marżę, w sklepie pewnie to samo - drogo! eee chyba nie pojadę, hmmm Może list napisze do prasy, do władz, może opublikują? Komu by tu jeszcze się poskarżyć , że biedokiem jestem??
Iwona 2018-08-01 19:13:13
PS. Turysto, a zanim zaczniesz obrażać Zakopane i górali, wszystkich ?wrzucać do jednego worka?, poczytaj i dokształć się : są górale i są zakopiańczycy, jest Kasprowy i Gubałówka, szanuj Tatry i ich nie zaśmiecaj ich , szanuj nas, bo jednak jesteś u nas gościem. I pamiętaj, że często Twój brak szacunku i niczym nie uzasadniona roszczeniowa postawa budzi bunt i też mamy do tego prawo!
Ruda 2018-08-01 19:07:58
Uwielbiam Zakopane a raczej Tatry.Drażnią mnie Krupówki i cała masa turystów więc to miejsce omijam szerokim łukiem. Kwatery szukam z daleka od centrum i rano robimy wypad w góry na szlaki...Co do cen wszędzie takie same więc robię pyszna kawkę z mleczkiem do termosy i popijam gdzieś na szlaku....Co do marketów to jakieś nieporozumienie...A pozdrawiam panią Cię nie z Koscieliska prawdziwa fora oka i gospodyni..
Kot 2018-08-01 18:13:18
Jeżdżę czesto do Zakopanego i martwi mnie to że dla górali najważniejsze ducki co zrobili z Równia Krupowa mieszkam niedaleko i stale tam przebywam chyba zrobią tam ogrody wersalskie bo z niczym innym to się nie kojarzy a było tak po góralsku ktoś chyba nie mysli
Dżemolandia 2018-08-01 16:44:56
Prawda jest taka ze Zakopane jest tanie a nawet bardzo tanie! Do Zakopanego przyjeżdża w większości dżemolandia kwatera za 30zl koniecznie z kuchnia , oblegala biedronki , a parkingów to szukają bezpłatnych ! Do restauracji jak idą to poproszę wrzątek bo woreczek mam swój. Jedzcie nad morza tam jest tanio . tam nie ma nie miłych i pazernych górali ! Nawet busy beda was wozic zadarmo.
Marek 2018-08-01 16:34:01
W tym roku wsiadlem do busa przy dolinie koscieliskiej z napisem Zakopane przez Krzeptowki. Jakie bylo moje zdziwienie jak sie okazalo że wcale przez Krzeptowki nie jedzie bo robia droge i na wahadle dlugi sie czeka. Na pytanie czemu nie jedzie przez Krzeptowki odpowiedzial że nikt nie pytal i ze z centrum moge dojsc. Pogoda nie rozpieszczala i lało z przerwami na mniejszy deszcz. Na moje pytanie po co na tablicy ma Krzeptowki nic nie odpowiedzial. Tylko kasa sie musi zgadzac. Jak by czekal na wahadle to by nie zrobił jeszcze 5 kursow tego dnia.
and 2018-08-01 15:54:55
podsumowując: dawniej do Zakopanego przyjeżdżały "Pany" szanowane przez i górali i zakopiańczyków i szanujący górali i zakopiańczyków, a teraz zjeżdża się 500+ i domagają się by ich za byle co utrzymywać jak Panów.
brooklyn 2018-08-01 15:48:02
Zokopane

Zakopane stalo sie niestety mala Warszawka
i juz dawno niestety przestalo byc atrakcyjne
turystycznie .... Krupowki to zaden park
kulturowy ... Odrapane elewacje budynkow
chinszczyzna na kazdym kroku
restauracje pseudo goralskie i drozyzna
Jestem goralem i powinienem sie obrazic
na tego pana , lecz wiele w tym racji niestety
Pisalem tez tutaj wielokrotnie ze nie kazdy
kto mieszka w Zakopanem jest goralem
Prawdziwych gorali juz niemal niema....
Co do chamstwa to wlasnie tzw. busiarze
slyna z tego typu zachowan nawet w stosunku
do miejscowych .... Zeby nie bylo ze wszyscy
bo nie kazdy to cham i zlodziej ludzie
w calej polsce sa rozni i ceny takze
a szczegolnie nad polskim morzem
ODSTRASZAJA..............
Iwona 2018-08-01 15:38:42
Szkoda pisać i zniżać się do tej dyskusji: Zakopane od lat " starało się" o takiego turystę,postawiło na ilość nie na jakość a jedno stoi w sprzeczności z drugim.Przy okazji nadal chce być kurortem:-((( a niestety tak się nie da i już nie jest, jest mekką dla mas.Niedobrze mi się robi jak słyszę ,że drogo: proszę pojechać np. do Sopotu,Kołobrzegu,Juraty, Międzyzdrojów- inne ceny,ale też inny klient.My mamy miasto zadeptane,brudne,głośne i pełne sfrustrowanych turystów, dla których wszystko jest za drogie a atrakcjami: Biedronka,dom do góry nogami,szlifowanie Krupówek!
Quo vadis Zakopane?
jarząbek 2018-08-01 15:33:41
Jedzcie wszyscy Januszem i Grażyny bo już zygac się chce. Kasę to zostawiacie w Biedronce najczęściej na browary i zamieniacie miasto w jeden wielki korek bo przecież trzeba dowieźć gruba d... pod same Krupówki. Reszta waszego repertuaru to Kasprowy oczywiście kolejką no i wisienka na torcie czyli fasiagiem do Morskiego Oka.
ceper 2018-08-01 15:19:52
w tej chwili , to najdrożej na Podhalu jest w Białce Tatrzańskiej ..Chodzę teraz tak pomiędzy pensjonatami , i tymi lepszymi kwaterami nikt nie chce wynająć poniżej 50 złotych za sam nocleg .
goral 2018-08-01 14:54:53
Bo Zakopane powinno być dla elit ,dziady żyjące z zasiłków i za 500 plus niech jeżdżą gdzie indziej ,jestem za podniesieniem cen wszystkich usług w mieście o 300 procent (ale tylko dla przyjezdnych:)) a jak sie komuś nie podoba to jazda do domu...
olo 2018-08-01 14:45:10
Panie turysto bo ten Zakopianki syf należy omijać szeroką drogą...Polecam Słowację, Tary Zachodnie czy Wysokie, mili ludzie,tanie kwatery brak opłat do parku.Zakopane to tandetna mieścina dla wiejskich rodzinek za 500 plus którym zależy na polansowaniu sie na Krupówkach i na drodze do Morskiego Oka,nic więcej....
Robert// 2018-08-01 14:31:02
Niestety miejscowy łupią turystów na każdym kroku, taka jest prawda, e Cepry i tak pchają się drzwiami i oknami. Kwatery, gastronomia, fiakry, busiorze, taxi itd. na każdym kroku łądują w lolo turystów. Az przykro słuchać i patrzeć, ale taka prawda, a infrastruktury BRAK.
MadMax 2018-08-01 14:27:00
Zakopane ma jeden wielki problem - a polega on ana tym że nastawiło się głównie na turystę ekonomicznego - polskiego pochodzenia. a więc mamy ciągłe marudzenie - jak to tu jest źle i drogo.

wynajmuje pokoje i zawsze jak przy rozliczeniu pada hasło "opłata miejscowa" (klimatyczna lub jak kto woli) są jęki jak to 2zł ? za dzień ? jak grogo. a jakiej turystycznej miejscowości nie ma takiej opłaty ? - co ? i gdzie ona wynosi tylko 2 zł ?. byłem ostatnio w Polanicy - 4zł, we Włocławku (mało turystyczne - ale mają sanatorium) 4,5zł.
ale górale to złodzieje. Puknijcie się ludzie w głowy, to co tu jest i to co jest Wam zaoferowanie jest stworzone przez wasze wymagania - tandetne karczmy z "psim" żarciem za grosze. Piwo w schronisku drogie bo 9zł, a ja w Warszawie na starym mieście płaciłem 12zł za małe - tak to już jest, więc nie pisać bredni.
pomijam w porównywaniu miejscowości nadmorskie (bo jaką 2 miesiące na dojenie klienta)

Zakopane powinno być dużo dużo droższe bo tak zalewająca klasa ekonomiczna nas zniszczy i zamarudzi na śmierć.
Niemiec jak jest o mnie na kwaterze to praktycznie zawsze napiwek zostawia, z dobrym alkoholem przyjdzie - i zawsze uśmiechnięty. a Polak jeszcze z auta nie wyszedł i marudzi - oj jak tu gorąco, oj na 2 piętro bez windy, ile schodów, a czemu sąsiad kosi trawę kosiarką po południu jak on chce wypocząć - MASAKRA.

Majcher (były burmistrz) miał rację - Zakopane powinno być dla elit !!!
Baciok 2018-08-01 14:21:14
Krytykujacy to tgz.Jatune i jolki + kwatera chcą za 30 ze śniadaniem a obiad w biedronce czteropak harnasia i spacer drogami na wieczór oczywiście 0.7 wódka
To jest 80% polski turysta a jeszcze kurwa co drugie slowo
qaz 2018-08-01 14:16:23
@esek - 100/100.

@Polak - obiad dwudaniowy z dowozem pod próg 11-20 zł. Porównuj porównywalne. Można zjeść za dychę jak i za stówę.
normal 2018-08-01 14:06:47
Troche prawdy w tym jest bo oburzony jestem np tym, ze pod skocznią w pewnym WC dziecko nie moze wejsc razem z rodzicem bo uprzejma "pani" nie pozwoli razem wchodzic albo każe płacić za 2 osoby!!! przepraszam ale małe dzieci 3-letnie w obcym miejscu maja wchodzić same do ubikacji???? paranoja. druga paranoja na dworcu PKP w toalecie- pani nie ma rozmienic i nie wpuści do WC... Nawet jak masz kasę. Ważne 2 zł.... Co sobie taki turysta pomysli??? Niestety przez takie rzeczy, płatne toalety na kazdym kroku to miasto traci....i nie dziwie sie, ze ludzie maja pozniej "górali" za pazernych. Dla goscia z Ameryki jest to chyba szok...
Dalej: kasy PKP od lat stoi się w sezonie rano po dwie godziny za biletami bo jedna kasa tylko czynna (prosze przyjsc z rana na dworzec i naocznie zobaczyc). Kazdy turysta mowi jak to mozliwe w takim turystycznym miejscu. I to nie tylko teraz kiedy remont trwa- tak bylo od lat. Ciekawe jak będzie później????
Co do cen kwater to sie nie zgodzę na narzekania, sa to jedne z najtanszych kwater w Polsce a zarazem dobre standardy. Nad morzem lub w Polsce za cene 50zl/os co najwyzej uswiadczysz miejsce w hostelu wieloosobowym...
Hahabsiisdjej 2018-08-01 14:04:43
Jak ktoś jest Janusz to są nie mili
Miejscowy 2018-08-01 13:18:12
A rada miasta taka sama jak reszta puki maja kasę to maja wszysto gdzies moze ktoś sie wezmie za to dziadostwo w miescie
Pstrąg 2018-08-01 12:54:09
Janowski ma dużo racji w tym co napisał. Ceny wynajmu kwater na Podhalu są śmiesznie niskie w porównaniu do europejskich kurortów, w Zakopanem czy Bukowinie Tatrzańskiej nawet drogie hotele za bardzo niskie ceny wystawiają oferty.
Ciągle rosną opłaty za prąd, wodę, śmieci, benzynę, drożeje żywność i paliwo, a grupa roszczeniowych turystów chciałaby za 20 zł nocleg z pełnym wyżywieniem i jeszcze wiecznie niezadowolona z warunków na Podhalu. Jak tak dalej pójdzie to powinni prawnie uregulować ceny wynajmu i wprowadzić opłaty minimalne jak za stawki adwokatów czy notariuszy i wtedy roszczeniowi niech sobie narzekają.
Zbój 2018-08-01 12:53:22
Zapraszamy w Beskidy. Czyściutko, spokojnie, bez chamstwa i bez pazernego goralenvolku.
Polak 2018-08-01 12:45:52
Fakt jest jeden że w Zakopane nic nie ma oprócz drogich budek z pierdolami i drogim żarciem za obiad dwu daniowy 30zl przesada i to duża nad morzem jest dużo taniej taki obiad dwu daniowy koszt średnio 17zl i jest co zwiedzać prócz morza z sinicami szlaki też są może nie górskie ale są i nawet budki z pierdolami są tańsze czyli nad morzem ludzi szanują a do tego morze jest prawie tylko jedno sezonowe co mogli by z ludzi kasę ciągnąć ale nie robią tego bo są udcziwi a góry dwu sezonowe do tego imprezy i szarpią ludzi jak złodzieje
achhh 2018-08-01 12:44:58
Prawda, toteż omijam z żalem nasze góry już od trzech lat.
Miejscowy 2018-08-01 12:35:26
Troszke racji maja goscie ale nasze wladze do tego doprowadzily i rozkladaja rece np taxi busy ceny maja rozne i chamstwo A jak im sie coś powie to ich odpowiedz jak wad nie stac to po co przyjezdzacie do wladz naprawde jakies kontrole tych niby przewoznikow
esek 2018-08-01 12:14:14
Niestety kolejny głos , który prawdopodobnie odbije się szerokim echem, a chyba nie ma wiele wspólnego z prawdziwym obrazem Zakopanego i jego mieszkańców.
Sam jestem przyjezdnym jednak tutaj wychowany i spędziłem połowę życia w Zakopanem, resztę w tzw świecie i jakoś nie widzę statystycznej różnicy w występowaniu buców czy chamów vs ludzi kulturalnych czy życzliwych Prawdą jest , że ich zachowanie wobec przyjezdnych bywa reakcją i potrafią to dobitnie wyartykułować. W obie strony, zch.....wać jak i pokochać bezinteresownie.
Ze strony przyjezdnych podróżnych naturalnie nie należy oczekiwać takich dogłębnych analiz, bo są tutaj kilka dni i oczekują po prostu miłej obsługi. I nam należy przeprosić za tych , którzy zachowali się nieprofesjonalnie i już. Jednak trzeba pamiętać, że obsługa turysty to nasza praca , niekoniecznie zaś powołanie. Trzeba tez pamiętać , ze ostatnimi czasy raczej należy ją porównać z pracą kasjerki w Biedronce niż sellera w salonie Prady. Toteż kasjerce wybaczamy przemęczenie niewynagrodzone pensją, zaś co do dobrze opłaconego sellera już jest inaczej. Nie wnikając w to czy to nasza wina czy też nie, generalizowanie nie jest dobrym sposobem na wyrażanie opinii. Wtedy unikniemy wrażenia traktowania jednych jak bankomatów, drugich jak prymitywnych aborygenów.
Pol 2018-08-01 12:12:52
W t roku też byłem w Zakopanem, zaczęło się od mieszkania innego niż widziałem na zdjęciach, a skończyło na niezdrowym jedzeniu w dodatku inne ceny na stronie internetowej niż w karcie (bo informatyk nie zdążył zmienić) szkoda podobno w Karpaczu jest lepiej
Turysta 2018-08-01 12:10:46
Dużo w tym wszystkim prawdy, busy oszukują pokazując, że na kasie tak ma nabite, sam sobie może nabić co chcę, tylko ludzie co wynajmują kwatery są życzliwi i mówią "nie dajcie się oszukać", co do koni to brak słów, schodząc z morskiego oka gdy prawie ciemno potrafią zabrać za 15 zł byle mieć pełny wóz ludzi.
Beibi 2018-08-01 12:08:28
Wróciłam 5 dni z Zakopanego i powiem tak że prawdziwy góral to wspaniali ludzie ale napływowi zekomi górale to tylko psują całą ich otoczkę na którą ciężko pracowali mieszkaliśmy u wspaniałych ludzi ale typowych górali a że drogo no cóż bywa nigdy nie chodzę po krupowkach no może raz na cały pobyt i w knajpach na krupowkach nie jadam. Bo się zatrulam a busem jak muszę to jadę dlatego że są drogie i niestosujących żadnych ulg ! To dziwne bo powinno się stosować i są zbyt przepełnione nie wiem. Kto NATO pozwala gdzie policja ? Fakt że turyści niektórzy zachowują się skandalicznie jakby że smyczy byli puszczeni no ale to tylko nieliczni tak samo jak pseudo góral i tyle
Ceper 2018-08-01 11:57:38
KOCHAM G?RALI, TO TAKIE SAME POLAKI JAK MY WSZYSCY HEY
Robson 7267 2018-08-01 11:53:02
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.Jak ktos spaceruje tylko po Zakopanym jedzie końmi na Morskie Oko a kolejką na Kasprowy a stołuje sie w eleganckich restauracjach to niech nie płacze ze drogo.Od 9 lub 8 lat jeżdżę w w nasze Tatry z rodzina (2+2) nocleg mamy zawsze w tym samym miejscu w Bialym Dunajcu za naprawde male pieniadze wracajac ze szlaku jemy późny obiad na Krupówkach (2 lub 3 stale miejsca) zakupy na sniadanie i na szlaki w biedronce lub tesco i naprade nie wydajemy kupy szmalu po prostu trzeba wiedziec po co sie tam jedzie
Stiopa71 2018-08-01 11:42:01
Przyjeżdżajcie do Krynicy Górskiej tutaj tańsze piwo w Prezydencie 12 zł za butelkę ,a w pozostałych 7 lub 8 zł rozbuj w biały dzień.
Osiłek 2018-08-01 11:41:51
No to ja miałem taką przygodę. Byłem tam ze znajomymi z zagranicy. Rozmawialiśmy rzecz jasna nie góralską gwarą ale w języku powszechnie znanym. Przechodząc obok dorożki usłyszałem od młodego juchasa że podwiezie tam gdzie sobie życzymy. Uprzejmie podziękowałem, po polsku, nie gwarą góralską i dodałem że chcemy pospacerować. Po chwili usłyszałem po swoim adresem ch.. ci w d.... . Ponieważ ważę blisko 100kg przy 1.9m wzrostu odwróciłem się, postawiłem plecak i zapytałem juchasa gdzie chce to zrobić? Juchas zaniemówił, a ja ruszyłem w jego kierunku aby spełnić jego życzenie. Ten się wystraszył, rzucił bat i zaczął uciekać. To był na pewno góral, był ubrany w spodnie z parzenicami, kierpce i kapelusz. Było mi wstyd przed znajomymi za ten incydent.
Łysy 2018-08-01 11:27:00
BRAWO - WRESZCIE Z GRUBEJ RURY I NA TEMAT !!!! DUTKI TYLKO IM DUTKI W GŁOWIE!!!!!
Janowski 2018-08-01 11:25:08
Ja mam propozycję - trzeba kasować turystów tak jak robią to Słowacy ( w przeliczeniu na euro ) Cenę podnieść za kwatery , pensjonaty o 100 % tak by zrównać się z ceną z resztą (cywilizowanego świata) . Korzyść będzie obopólna , mniej tępaków , prostaków , chamów , gołodupców , mniej chamstwa , mniej śmieci i zniszczeń po tych ( turystach )
Podwyżka cen jest zrozumiała , bo jak powszechnie wiadomo ceny paliw , gazu , prądu wzrosły o ponad 200% w ostatnich kilkunastu latach a ceny kwater w Zakopanem stoją . Myślę że czas zakończyć działalność społeczną na rzecz zarabiania pieniędzy , tak jak robi to cały świat . Ideologią nie da się nakarmić rodziny - odnośnie turystów , wczasowiczów - jak się niem ma złota srebra i miedzi to się w domu na dupie siedzi . Tę zasadę stosuję wobec siebie i dobrze by było stosować ją wobec innych . Ta bezczelna banda debili zwanych turystami za cenę parkingu w Krakowie chce mieć w Zakopane apartament jak u Gaczorka w Nosalowym Dworze gdzie standard nie odbiega znacząco od prywatnych kwater albo w ogóle a jest wysoki .
Ceną trzeba eliminować zapijaczoną bandę darmozjadów , niszczycieli rzucających butelkami po drogach i z okien , będzie czyściej , spokojniej , nie będą się pijani rodzice z dziećmi w wózkach poniewierać pod kołami dorożek i sań .
KQDKK 2018-08-01 11:13:26
Jeszcze do rady miasta napisał. Do rady europejskiej niech napisze.
KQDKK 2018-08-01 11:09:24
Pierwsze co się rzuca w oczy to próbowanie celować w wiarę i ją ośmieszać, bo jak wiadomo górale tacy bogobojni, a że niby nie do końca. Chyba wiadomym jest że po pierwsze człowiek jest człowiekiem czyli ma słabości, humory itp, a po drugie akurat kwestia religii to sprawa każdego z osobna i nie jest powiedziane że ten czy tamten chodzi do tzw. kościoła czy nie i to decyduje jaki jest lub nie. Brak tu logiki. Kolejna sprawa co tego pana obchodzi co jest budowane na Krupówkach czy Skibówkach czy gdziekolwiek. Świat idzie do przodu, jest jak jest, mieszkańcy jak wiadomo też się na to oburzali ale tak czy siak wiadomo że trudno jest porzucać stare. Ale jaki sens ma jakieś ośmieszanie tego co zostało zbudowane, za to nie odpowiadają wszyscy Tubylcy. Wygórowane ceny. No tak, bo w górach jesteś :) a jak nad morze pojedziesz to też popłyniesz, ceny chyba większe niż u górali zbierających piniondze. Złodziej - odważne słowo. Rozumiem że temu panu skradziono portfel i mienie. Jak panu nie pasuje proszę nie przyjeżdżać. Och, następna linijka - oczywiście trzeba się przykleić do modnego tematu na topie - konie w Morskim Oku. Zakładam że wegetarianinem pan nie jest to skoro jest pan obrońcą zwierząt proszę nie żreć mięsa. Bo krowa czy świnia nie cierpi ale jest ZABIJANA! Matko Boska.
I słowo na koniec - Tubylcy nie traktują ceprów jako frajerów, bankomatów, chamów. Oni po prostu zachowują się jak chamy, przyjeżdżają w góry z miasta i myślą że są lepsi, tu ich coś dziwi, tu się z czegoś śmieją że coś jest u górali jak u Murzynów w ciemnogrodzie, przejadą przez wieś to zobaczą jakąś bidę z nędzą marną chatę zagrodę itd. i traktują nas jak dziadów. A co do bankomatów - trudno ocenić, będziesz miły to cię nazwą lizodupem, będziesz obojętny to chamem, nie dogodzisz. Świat się kręci wokół pieniądza i aby przeżyć trzeba mieć za co. Dlatego nie wiem czego oczekujecie też turyści, ten region opiera się na turystyce dlatego może jest jakieś coś w powietrzu, jakieś niewidzialne a wyczuwalne poczucie że na to się tutaj liczy. Ale przecież nikt ci niczego nie kradnie. Nie jesteś zainteresowany olejesz i pójdziesz. Proste. Widocznie jak pan tyle tu jeździł to się zwyczajnie znudził, więc jak najbardziej proszę odwiedzać inne miejsca. Jeszcze się okaże czy pan nie wróci "z podkulonym ogonem". Jedyne co mnie samej się nie podoba to duża samowolka wśród przewoźników. A jeszcze przytoczę pewną historię która wydarzyła się ostatnio, mianowicie wracałam busem do domu z Zakopanego do pobliskiej miejscowości i wsiadła grupka turystów, bodajże byli ze Śląska jak nie omieszkali wspomnieć podczas swoich głośnych rozmów na cały bus. Towarzystwo może było lekko podpite, ale to i tak ich nie tłumaczy. W każdym razie nie zataczali się i nie śmierdziało od nich alkoholem więc ich zachowanie było po prostu żenujące samo z siebie. Bo byli chamami. Komentowali głośno co im nie pasuje, chcieli otworzyć dach bo gorąco bez pytania więc kierowca im nie pozwolił na to bo obawiał się że coś zniszczą, wiadomo jak jest tłum i każdy zaczyna sobie pozwalać nie wiadomo jak się skończy, rozpasane towarzystwo hula, ale włączył klimatyzację. Więc oburzali się co chwilę na to i tamto, wyśmiewali co chwilę coś nowego. Bus był pełny, jeszcze musieli stać całą drogę, jeszcze korki, bo robią ten węzeł w Poroninie, to kurde ich jedynych to spotyka i oni muszą cierpieć. Pępki świata. Chyba wszystkich to męczy, ale czy brak szacunku jest normą dla turystów aby okazywać go nam? Jesteście na wczasach i myślicie że jesteście zwolnieniu z kultury? Przyjeżdżacie i myślicie że jesteście bogami? Po co przyjeżdżacie do tego zadupia, tego zniszczonego obleśnego miasta, do górali pazernych, wszystko chcielibyście za darmo. Przestańcie nas traktować z góry, że my tacy i sracy bo właśnie przez to będziecie dostawać to samo.
Gosia 2018-08-01 10:30:18
Nie warto się zrażać, wszędzie są ludzie i ludziska, polecam Tatry Zachodnie, okolice wsi Roztoki. Bus nr 58 życzliwy miły góral. Najsympatyczniejsi są kierowcy kursowych busów, ci spod przejścia nie wiem na co i kogo czekają. Zanim zbiorą chętnych na Krzeptówki, to już trzy busy jadące do Kościeliskiej czy Chochołowskiej mogą tych turystów zabrać.
Acomitam 2018-08-01 10:27:20
Sam mieszkam na Podhalu i muszę powiedzieć ze takie zachowanie jest nie tylko w stosunku do turystów. Wy wyjedziecie a my mieszkańcy z takim zachowaniem musimy się borykać na codzień. Są tacy co psują reputacje, niestety jest ich sporo.
W żadnym innym miejscu w Polsce takie rzeczy się nie zdarzają w tak wielkim stopniu. A wszystko wina urzędników. Jak oni zatruwają zwykłym uczciwym ludziom życie to potem odreagowywuja w stosunku do innych - niczemu winnych i koło się zamyka.
Równi i równiejsi to tylko na Podhalu.
Goral 2018-08-01 10:19:43
I brawo bo tak trzeba z ceprami robic bo im sie wydaje ze jak sie wyjda z ciasnwgo m to im wszystko wolno trzeba ich prostowac biedaczkow tacy biwdni zawsxystko trzeba placic a paszli spowrotem dziadygi .
Tadzio 2018-08-01 10:16:43
Nie zgadzam się z autorem oraz jego poglądami na temat Zakopanego i jego mieszkańców. Ja co roku odwiedzam to miasto i zawsze spotykam się z gościnnością i dobrocią. Jak mi nie pasują ceny to nie kupuję. Są miejsca np. Targ gdzie można dobrze zjeść obiad za rozsądną cenę albo iść na Krupówki do knajpy i zapłacić. Każdy ma wybór.
Mic 2018-08-01 10:12:56
Myślę, że jest to generalizowanie i wyciąganie wniosków wyłącznie na podstawie opinii o kilku nieprzyjaznych osobnikach. Górale mają specyficzny sposób kontaktów międzyludzkich, który może być przez niektórych odbierany jako chamstwo. Ale to też nie wzięło się z niczego i jest to swoista reakcja na turystów, w przypadku których niestety znaczący odsetek to "Janusze z Warszawy" - roszczeniowi, pretensjonalni, chamscy, nieobyci i niecywilizowani (w skrócie - buraki).
Tutejsza 2018-08-01 09:53:43
Dobre żarty.
Jadąc na wczasy gdziekolwiek, muszę liczyć się z tym, że wszystko kosztuje i to nie mało.
Jeśli u nas jest drogo to ciekawe co jest za granicą.
Jakby było tak megaaa drogo to ciekawe czemu takie korki są na zakopiance.!!
Turysta liczy na to, że darmo dadzą.
Stałam swego czasu na jarmarku w nowym targu, to zachowywali się tak jakby im brakowało kasy na życie, a wielkich turystów udają.
Nie mam kasy nie jadę, a nie użalam się nad że mi 30 zł kazali zapłacić.
Śmiechu warte.
asdfgh 2018-08-01 09:52:57
Szansa, że turysta trafił na górala (czyli osobę o tutejszych korzeniach) jest mniejsza niż 1 do 5. Niestety tylko tyle nas tutaj zostało. Stało się tak między innymi z uwagi na nieuczciwą konkurencję, którą także turysta słusznie zauważył. Busiarze niewydający paragonów, taksiarze spoza podhala ( :O ), nielegalne apartamenty, pseudogóralskie karczmy, w których góralska noga nawet nie postała... To wszystko składa się w bardzo smutny rzeczywisty obraz Zakopanego. To, po co turyści tu przyjeżdżają, często jest fikcją, a każdy nieprzyjemny miejscowy dla nich jest niestety góralem. Godzi to w nasze dobre imię. Nasi rodzice i dziadkowie na to by nie pozwolili.
Zakope 2018-08-01 09:49:47
Nikt tu na siłe nie ciągnie, a buraków z busów nawet nie próbuj nazywać góralami...
Odnosnie goscia worzącego piach, po czym wnioskujesz ze ma nie sprawne auto? Po rejestracji? Gdybym mial jezdzic tam i z powrotem pośród "bydła" bo tak mozna nazwac was ceprów ktorzy nie dosc ze idą całą drogą to jeszcze nie patrza ani za siebie ani przed siebie, uwierz ze sam tez bym sypal k(...)... Jedz na Podlasie haha tam tez sie znajda tacy ktorym sie nie spodobasz ceperku ;)
miejscowa 2018-08-01 09:49:30
Szkoda, że dużo w tym prawdy.
A przy okazji pytanie do pani specjalistki od koni. Jak to jest że konie się męczą a papugi w papugarni zagłaskiwane, zestresowane nikomu nie przeszkadzają? Nawet obrońcom zwierząt?
Skrzywdzony przez PiS ? 2018-08-01 09:39:27
czytelnik zamiast odpoczywać jak przyjechał na urlop to szuka dziury w całym. W każdym rejonie Polski jak i świata znajdą się tacy ludzie, nie bronię górali . bardziej myślę o tym turyści nie zadowolonym z życia co to wszystko jest be.
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej poszukuje kelnerów i barmanów. Praca stała, umowa o pracę.
  Tel.: 885-230-367
  E-mail: katarzyna.dudzik@bukovina.pl
 • KOMUNIKATY
  SNOW FESTIVAL ZAKOPANE! KOMERCJALIZACJA domków handlowych zlokalizowanych przy Pl. Niepodległości tuż przy Krupówkach właśnie WYSTARTOWAŁA! Zaczynamy 15.12 i zostajemy z Wami aż do końca lutego 2019 roku! Oferujemy możliwość najmu domków przeznaczonych na strefę gastronomiczną oraz handlową podczas tegorocznej edycji SNOW FESTIVAL! Domki posiadają podłącza energetyczne oraz objęte będą ochroną 24/7. Podczas trwania festiwalu zaplanowanych jest mnóstwo wydarzeń artystycznych oraz kulturalno-oświatowych. Całe wydarzenie objęte będzie patronatem medialnych (TVP oraz Social Media). Na terenie festiwalu powstanie specjalnie przygotowana STREFA KIBICA, do której z pewnością zawitają tłumy fanów sportów zimowych, a już 15.12 WIELKIE OTWARCIE i koncert znanej polskiej wokalistki! Zapraszamy do kontaktu!
  Tel.: 669291281/661291307/661291010
  E-mail: jarmarkzakopane@gmail.com
  WWW: www.jarmarkzakopane.pl
 • PRACA | dam
  Praca na stanowisku Doradcy Klienta w Butiku Marki Premium w nowo powstałej Galerii Krupówki w centrum Zakopanego Oferujemy: Pracę na podstawie umowy o pracę/pełny etat, Motywacyjny system wynagrodzeń. Obowiązki: Aktywna sprzedaż, Budowanie relacji z klientem, Profesjonalna obsługa klienta, Przeprowadzanie inwentaryzacji, Dbanie o wygląd sklepu.
  Tel.: 603917363
  E-mail: info@kodymody.com
  WWW: www.kodymody.com
 • PRACA | dam
  PRACA W MAŁEJ GASTRONOMII - MURZASICHLE - sezon zimowy -
  Tel.: 606 24 24 73
 • PRACA | dam
  Dla firmy poszukuje: OSÓB DO OCHRONY Hotelu w Zakopanem. System ochrony 24/48. Tel. 603 150 522 (oferta zatrudnienia tymczasowego PERSONALA wpis do rejestru agencji zatrudnienia Nr 13354)
 • PRACA | dam
  KARCZMA RĄBANICA W PORONINIE ZATRUDNI OD ZARAZ KELNERKĘ (MOŻLIWOŚĆ PRZYUCZENIA) -
  Tel.: 600 071 887.
 • PRACA | dam
  OŚRODEK KONFERENCYJNY W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ. Praca państwowa, na pełny etat.
  Tel.: 664 417 314,
  E-mail: biuro@okwparzenica.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni POKOJOWE - 666378357
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-30 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ POWIERZCHNIE HANDLOWĄ ,SUPER LOKALIZACJA DEPTAK-KRZYWA 608 806 408
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SPRZEDAM PICK UP HONDA RIDGELINE, r.p. 2007, wersja USA, silnik 3.5, gaz, nowe opony zimowe -
  Tel.: 602 104 204.
 • PRACA | dam
  Osoba do roznoszenia ulotek 17zł/godzina+premia. Transport z/na miejsce. Zakopane i okolica
  Tel.: 880958482
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DO PRACY W SKLEPIE Z PAMIĄTKAMI (pomieszczenie zamknięte) - Zakopane -
  Tel.: 606 116 349.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.3 DIESEL, r.p.2014, salon Polska. BEZ WYPADKOWY. MOŻLIWA ZAMIANA NA QUADA LUB SMARTA 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELSKU ZATRUDNI DOPRACY: NA KUCHNI W RECEPCJI, KELNERKI NA BANKIETY ,WESELA. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUDI A6, 3.0 TDI AVANT, 2005, prywatne, zadbane, cena do uzgodnienia -
  Tel.: 692 480 299.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  GABINET FIZJOTERAPII I REHABILITACJI w Norymberdze (Niemcy) zatrudni od zaraz FIZJOTERAPEUTÓW (także początkujących) ze znajomością języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym. OFERUJEMY umowę o pracę na czas nieokreślony w pełnym wymiarze godzin i z pełnym pakietem socjalnym. Bardzo dobre wynagrodzenie, atrakcyjne dodatki i gratyfikacje. Oferujemy dofinansowanie szkoleń, jak i możliwość użytkowania samochodu firmowego do celów prywatnych. DO OBOWIĄZKÓW należy terapia pacjentów w gabinetach, domach prywatnych a także w domach seniora. Służymy pomocą w znalezieniu mieszkania. SZCZEGÓŁY NA STRONIE:
  WWW: www.praxis-smuda.de
  Inne: CV w języku polskim lub niemieckim prosimy przesłać do na adres: gregor.smuda@praxis-smuda.de
 • PRACA | dam
  KUCHARZ / KUCHARKA. Praca w hotelu w Zakopanem na umowę o pracę.
  Tel.: 602766251
  E-mail: gastronomia@hotelbelvedere.pl
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  Restauracja Schronisko Smaków Magda Gessler zatrudni młode, ambitne osoby na stanowisko Hostessa.
  Tel.: 794 000 985
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • PRACA | dam
  stała praca w biurze podatkowym w Nowym Targu, pełny etat
  Tel.: 604266995
  E-mail: info@equales.pl
 • PRACA | dam
  SZUKAMY SPRZEDAWCÓW - sklep sportowy Krupówki -
  Tel.: 698 262 331
  E-mail: ZAKOPANE.MW@GMAIL.COM
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy chętną osobę na zasadzie umowy o świadczeniu usługi prowadzenia salonu COCCODRILLO w miejscowości Zakopane. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży oraz umiejętność obsługi kasy fiskalnej. Zainteresowane osoby proszę o przesłanie CV. W tytule wiadomości proszę wpisać Zakopane.
  Tel.: 655118700
  E-mail: praca@coccodrillo.pl
 • PRACA | dam
  Dam pracę stanowisko kasjer, magazynier w sklepie spożywczym w Bukowinie Tatrz.
  Tel.: 788098535
  E-mail: gosiek1991@onet.eu
  GG: Bukowina Tatrzańska
  Inne: Małgorzata
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Pensjonat Staszelówka w Zębie zatrudni kucharkę i pomoc kuchenną.
  Tel.: 604 514 810
  E-mail: staszelowka@gmail.com
  WWW: www.staszelowka.pl
 • PRACA | dam
  Karczma Giewont w Bukowinie Tatrz. zatrudni KUCHARZA oraz KELNERKĘ na stale lub sezon zimowy z możliwością zamieszkania tel 660087077;
  Tel.: 604544247
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka kelnerki/kelnera oraz kucharza/pomoc kuchenną z doświadczeniem. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt:
  Tel.: 784569292, 783997156
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA stacji BP Jodła w Zakopanem - dołącz do zespołu. Oferujemy: - pracę w stabilnej firmie, - atrakcyjne wynagrodzenie 2993-3542 zł/mies. i premie, - wymiar etatu dostosowany do twoich potrzeb, - ścieżki kariery: możliwość aplikowania na wyższe stanowiska. Odpowiedzi prosimy kierować przez poniższy link:
  WWW: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=8c1de992f5354fa18312c9f2cac0b97b
 • PRACA | dam
  Firma MISINIEC zatrudni kierowców tel.kontaktowy:
  Tel.: 602 107 107
  E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
 • PRACA | dam
  DO NOWO OTWARTEGO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W ZAKOPANEM ZATRUDNIMY: KIEROWNIKA SKLEPU, KIEROWNIKA ZMIANY, KASJERA/SPRZEDAWCĘ, MAGAZYNIERA I OSOBĘ DO WYPIEKU PIECZYWA.
  Tel.: 790 528 808,
  WWW: kierownik.zakopane@gmail.com
 • PRACA | dam
  DELIKATESY NA KRZEPTÓWKACH PRZYJMĄ DO PRACY KASJERÓW/SPRZEDAWCÓW. Atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 790 528 808
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, BALKONY, PODBITKI, ŚNIEGOŁAPY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH, OCIEPLANIE PODDASZY. 531 001 608.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MALOWANIE, PANELE, REGIPSY itp. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  kucharz,pomoc dobrze płatne
  Tel.: 1820 11076 kom.728796709
  E-mail: annachyc@gazeta.pl
 • PRACA | dam
  Sprzątanie pokoi i apartamentów w Zakopanem. Mile widziane prawo jazdy i własny samochód. Praca dorywcza.
  Tel.: 888372327
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kierowcę kategorii D
  Tel.: 606286379
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ULOTKI - zima
  Tel.: 693636136
 • PRACA | dam
  Zatrudnię fryzjerkę,stażystkę,ucznia
  Tel.: 601232100
 • PRACA | dam
  BIURO REZERWACJI - praca zmianowa 8:00-16:00, 14:00-22:00 gabrysiazakopane@wp.pl 531 331 091
 • PRACA | dam
  Karczma Sopa w Zakopanem poszukuje kelnerki. Wymagania: doświadczenie, dyspozycyjność. Praca w miłej atmosferze.
  Tel.: 660425686, 182012216
  E-mail: mariazatorska.mz@gmail.com
  GG: ZAKOPANE
  Inne: MARIA
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ TIRA. 697 699 752.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PIELĘGNIARKĘ - Zakopane -
  Tel.: 601 52 74 51.
 • PRACA | dam
  Instruktor Narciarstwa
  Tel.: 504835414
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
2018-12-12 10:52 Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. Ponad pół metra śniegu 2018-12-12 10:23 Od rana odśnieżamy 2018-12-12 10:00 Skoda Scala: Kolejny stopień innowacji 2018-12-12 09:41 Sasha Boole na powitanie zimy 2018-12-12 09:40 Cały czas sypie śnieg. Pogarszają się warunki na drogach 2018-12-12 08:02 Gitarzysta Vaya Con Dios zagrał w Zakopanem 2018-12-11 20:04 Dym z komina i czarna ściana przy Krupówkach 9 2018-12-11 19:29 Poznaliśmy najlepszych dziennikarzy w Polsce. Bertold Kittel dziennikarzem roku 2 2018-12-11 18:30 Osaczyli mnie taksówkarze w Zakopanem 18 2018-12-11 17:24 Teledysk nakręcony w tatrzańskiej scenerii (WIDEO) 3 2018-12-11 16:13 Nowy oddział Związku Podhalan w Kanadzie 2018-12-11 15:54 Roraty, śniadanie i szkoła 2 2018-12-11 15:25 Czworonogi szukają dobrego domu 2018-12-11 14:28 Chińska telewizja kręci film o Zakopanem 1 2018-12-11 13:41 Aquapark Zakopane przyłączył się do akcji "Nie palimy byle czym" (WIDEO) 3 2018-12-11 13:01 Cmentarz, na którym pochowany jest właściciel połowy Tatr 7 2018-12-11 12:57 Seksmisja w Tylmanowej 10 2018-12-11 12:45 Zawiesiłeś tabliczkę - wyślij nam zdjęcie 77 2018-12-11 11:49 Scena przed sylwestrem coraz większa (WIDEO) 2 2018-12-11 11:01 W Tatrach 35 centymetrów śniegu, zaspy sięgają metra 2018-12-11 10:04 Groźny wypadek w Rabie Wyżnej 1 2018-12-11 09:59 I w mieście śniegiem posypało 1 2018-12-11 09:04 Piękny zimowy poranek 2018-12-11 08:27 18-letni kierowca potrącił pieszego i wjechał w słup 9 2018-12-10 22:12 Wypadek w Poroninie. Auto wjechało w słup 2018-12-10 20:44 W Tatrach też coraz więcej śniegu 2018-12-10 20:09 Groźny wypadek w Cichem Górnym 2018-12-10 19:48 Dekoracje świąteczne bez rozmachu 10 2018-12-10 18:54 16 tysięcy zdjęć i jeden film o Tatrach (WIDEO) 4 2018-12-10 17:37 Zderzenie dwóch aut w Zakopanem (WIDEO) 6 2018-12-10 17:19 Samochód potrącił kobietę. Ranna zmarła w szpitalu (aktualizacja) 22 2018-12-10 17:17 Piaskarki ruszyły na drogę 4 2018-12-10 17:06 Burmistrz z nową, niższą pensją 2018-12-10 16:56 W Zakopanem przybywa śniegu (ZDJĘCIA) 2018-12-10 16:54 Niebezpieczna Młynówka 2 2018-12-10 16:35 Zakopianka biała. Na szosie utknęły tiry (WIDEO) 5 2018-12-10 16:16 Zapachniało moskolami w Maniowach 2018-12-10 16:14 Krupówki już białe i dalej pada (WIDEO) 2018-12-10 16:01 Taki zaśmiecony rów w Kuźnicach. Teraz wszystko przykrył śnieg 4 2018-12-10 14:38 Kręcą film o ważnej personie 2018-12-10 14:21 "Nie daj szansy AIDS" - powiatowy konkurs wiedzy o HIV i AIDS rozstrzygnięty 2018-12-10 13:44 Klienci kilku banków mają problem z logowaniem 2018-12-10 13:00 Pszczelarze podsumowali sezon (ZDJĘCIA) 3 2018-12-10 13:00 Znakomity „Powrót” Romualda „Aldka” Romana 2018-12-10 12:51 Stawiają scenę sylwestrową w Zakopanem (ZDJĘCIA) 9 2018-12-10 12:43 7 finał Gali Solidarnej Szkoły za nami 2018-12-10 12:09 Zaginiony Legion Piłsudskiego - podsumowanie programu w Muzeum Podhalańskim 2018-12-10 11:50 Jeździmy na nartach w Zakopanem (WIDEO) 1 2018-12-10 11:47 Flisak z certyfikatem 2018-12-10 11:35 Tir zablokował chyżniankę. Apelujemy do kierowców o ostrożność 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-12-12 11:13 1. Fakt faktem komin stał tam wcześniej niż nowy budynek obok. Można było się dogadać i rozbudować komin nie ryzykując niczyjego zdrowia i życia ale jak to zwykle bywa na absurdalnie roszczeniowym Podhalu niestety do ugody nie doszło i oto efekt. Każdy biznesmen mądrzejszy od następnego. Choćby mieli na tym tracić to skaczą sobie dla zasady do gardeł. 2018-12-12 11:10 2. Zakopane miastem zacofanym jest ???? ???? 2018-12-12 09:52 3. Najlepszy jest Pan który siedzi sobie na rondzie ubrany w koszulkę z dużą literą P :))))))))) To jest parodia , to nic , że parking jest sporo dalej ........ha ha ha 2018-12-12 09:48 4. Pewnie kręcą o smogu i zanieczyszczonym powietrzu żeby pokazać światu że to nie oni a Polacy bardziej zanieczyszczają klimat. 2018-12-12 09:46 5. fajne, takie do biegania! chociaż nie kumam zakończenia 2018-12-12 09:44 6. spoko, teledysk fajny, muzyka nie dla mnie trochę ale o gustach się nie dyskutuje. 2018-12-12 09:41 7. Zakopane to porażka! Smród syf i chodniki nie odśnieżone. Dokładnie widać kto pali byle czym ......tutaj nie da się oddychać i nie zwalajcie wszystkiego na turystów bo to z Waszych kominów syf leci. 2018-12-12 09:35 8. @Gdzie jest policja i straż ?! . Odpowiedź: pilnują pomnika w Gdańsku zamiast łapać złodziei i pilnować porządku. Pomnika niech pilnują księża. 2018-12-12 09:31 9. Przyjeżdżam do Zakopanego od 20 lat, zawsze pociągiem albo autobusem. Mnie też nagabują taksówkarze i naganiacze noclegów, ale konsekwentnie mówię "Nie, dziękuję, mam już nocleg, jadę busem" i.t.p. I tylko raz góral zareagował "to spied...." Tylko raz. Na ogół jedno "nie, dziękuję" wystarczy. 2018-12-12 09:26 10. W konkursie na młodzieżowe słowo roku znowu zwycięża słowo "złotówa dzban".
2018-12-11 10:33 1. To prawda, do Jagiełły autorce tej książki jest daleko, bardzo daleko. A książka jest nudna, niestety. 2018-12-08 10:37 2. Super pozycja już przeczytałem i polecam! 2018-12-07 20:47 3. Do "ham" Z twoich wypocin można domniemywać że jesteś blisko TOPRu, a może nawet jednym z nich bo masz dokładne dane na temat ilości i funkcji ratowników. A skoro tak jest to dlaczego pani Beata nie przeprowadziła wywiadu z tobą, z prawdziwym Rycerzem Błękitnego Krzyża, Bohaterem dramatycznych wypraw, jedynym bez którego ratownictwo w Tatrach legło by w gruzach? Nie wiesz dla czego? to ja ci powiem. Bo jesteś za cienki i nikt cię nie zauważa, jesteś poprostu PI...a 2018-12-06 13:00 4. Towarzystwo wzajemnej adoracji... Szok. 2018-12-02 02:10 5. Na pewno nie tandeta.Jeśli chociaż jednej osobie uświadomila zagrożenia zwiazane z górami to olbrzymi sukces. SZACUNEK WIELKI DLA TOROWCÓW .Stała bywalczyni Tarzńnskich szlaków 2018-11-26 20:20 6. Czytałem, ciekawa książka. Może nie idealna, ale ciekawa 2018-11-26 15:08 7. Na 34 "bohaterów" książki tylko 17 to ratownicy zawodowi TOPR ( w sumie jest ich 38) wiec Pani Zielińska nie do końca zadała sobie trud aby ze wszystkimi porozmawiać a niestety tylko kilku opisanych w tej książce (może czterech -pięciu) to ratownicy którzy naprawdę z profesjonalnym ratownictwem mają wiele wspólnego reszta lepiej nie pisac...Książka dość tandetna do Michała Jagiełły jeszcze autorce daleko! 2018-11-25 13:43 8. Nie znam zasad funkcjonowaniu powiatu , jeżeli jest to funkcja strikte " techniczna to może być, a jak też robi projekty powiatu to stanowcze nie. dwie kadencje i do widzenia ! 2018-11-21 12:34 9. Dzięki, pozdrawiam. 2018-11-17 05:07 10. Bardzo dobre ujęcia. Góry najpiękniejszy krajobraz ?? Pozdrawiam
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Bojcorka