Reklama

2018-08-01 17:12:21

List od Czytelnika

W Zakopanem turystów postrzega się jak frajerów i bankomaty - pisze turysta

Reklama
Reklama

Zaobserwowałem pewne syndromy chamstwa ze strony, że tak powiem Tubylców. Nie nazwę ich góralami bo niestety GÓRAL to człowiek honoru - pisze do nas turysta. Swj list wysłał również do zakopiańskiej rady miasta.

Reklama

Oto jego list:

"Zakopane Zakopane spaceruje Pani z Panem" i jeśli tylko to robi to jeszcze jest bezpieczna.

Jest przełom lipca i sierpnia 2018 przyjechałem w Polskie Tatry do Zakopanego. Spędzam tu możliwie każdy urlop jeżeli jest to możliwe bo mieszkam w Wielkopolsce i płaskie krajobrazy mnie nudzą.Wiem od dawna że przyjeżdżając tutaj trzeba się liczyć z tym że piwo w schronisku kosztuje 9 czy 10 złotych choć w hurcie za nie płacą 1,99 zł. ci ludzie muszą się zmierzyć z naturą by to chłodne piwko mi zaserwować.

Dowóz w złych warunkach,drakońskie opłaty nałożone przez "przyjazny turystom" park narodowy, skarbówka, itp itd. Jednak w tym roku zaobserwowałem pewne syndromy chamstwa ze strony że tak powiem Tubylców. Nie nazwę ich góralami bo niestety GóRAL to człowiek honoru a człowiek który jeździ busem spod rejonu przejścia podziemnego sugerujący rodzinie z 3-4 letnim dzieckiem że ogłoszenia w internecie o zamknięciu szlaków w okolicy Zazadniego i Brzezin to bajer (oficjalny komunikat TOPR na stronie TPN) bo skasuje 10 a nie 4 złote za przejazd do Topolowej Cyrli. 

Oświadcza w słowach jak Państwu pasuje bo ja jadę do Morskiego. Rodzina wysiada w Toporowej Cyrli i ten mieniący się "góralem"pewnie głęboko wierzący złodziej nie wydając paragonu za przejazd bez skrupułów kasuje 30 zł.

Facet, który w okolicach Walowej Góry jeździł niesprawną furgonetką wożąc piach z tablicami przypiętymi na trytytki niemal rozjeżdżając dzieci a do tego wyzywając turystów od napitych baranów (w załączniku nr. tablic ) też pewnie jest tubylcem z wiarą głęboką i mający resztę tego świata tam gdzie słońce nie dochodzi.

Na Krupówkach ktoś pozwala budować markety z szkła i stali nie mające nic wspólnego z tradycją tego miejsca o co w tym chodzi???(jak duży kesz)

Do wygórowanych cen jestem przyzwyczajony ale do chamstwa tak zwanych Górali przyzwyczaić się ciężko, a pogodzić się z tym nie mogę. W sumie nikt mnie nie zmusza by zasilać kiesę chytrych ludzi.teraz nawet nie można ich  nazwać rozbójnikami trzeba po prostu spojrzeć prawdzie w oczy i postrzegać naszych górali jako chamów i złodziei.

Pomijam sprawy związane z końmi na Morskim Oku czy awantury o kolejkę na Kasprowy gdzie PKL  zachowuje się jak koniki tyle tylko, że na Krupówkach ludzie stali się wrogami turystów postrzegają w nich FRAJERóW, BANKOMATY, KIESZENIE Z GOTóWKĄ, CHODZĄCE ZŁOTóWKI
Zostało mi jeszcze 3 dni pobytu co mnie czeka?

Czy w przyszłym roku jechać na Podlasie, które nie posiada takich krajobrazów, ale kusi bardzo dobrą kuchnią i PRZYJAZNYMI LUDŹMI ???
Została jeszcze zagranica.

Zakopane upada kulturowo choć być może finansowo stoi dobrze ale turystom przyjazne nie jest."

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Baciok 2018-08-03 23:34:25
Ok
Bogdan 2018-08-03 09:22:37
Problemem nie są wysokie ceny tylko jakość. Gdyby w restauracjach/zajazdach oferowane były góralskie przysmaki zrobione z lokalnych produktów, do picia miast wódki samogon czy śliwowica, prawdziwe oscypki a nie oszukane z mleka krowiego, świeżo robione masło, góralska muzyka itd, to i nawet gdyby ceny były dużo wyższe niż obecnie, to nikt by się nie zająknął. Problemem jest próba oszukania klienta - sprzedawanie produktów z biedronki jako góralskie i świeżo robione, wszystko jest udawane, plastikowe, nieprawdziwe, stragany z pierdołami, które można spotkać wszędzie, góralskie czapki, flety i ciupagi made in china i za to brać grubą kasę od turysty - to jest to właśnie dziadostwo, w które wy górale popadliście.
A wisienką na torcie jest wpis jednego z "górali", który na argument że zajeżdża się konie, odpowiada no i co z tego, a krowy się zjada. To zajeżdżanie koni, to jest to właśnie oszukiwanie... bo prawdziwy góral dba o swoje zwierzęta i o swoje gospodarstwo, prawdziwy góral to są zasady, poszanowanie kultury i obyczajów, szacunek do natury i drugiego człowieka, a za przeproszeniem "góral" dba tylko o pieniądze i podejmie się każdego łajdactwa i oszustwa, żeby je zdobyć.
I wbijcie sobie do głów, wy z Zakopanego, właściciele dorożek i straganów, naciągacze... wy nie jesteście góralami. Wy po prostu tylko żyjecie w górach - żyjecie na góralskich terenach, ale nie różnicie się niczym od innych naciągaczy z nizin.
góraleczka 2018-08-02 23:49:09
Jak to drogo, jacy to górale naciągacze itp itd. Szkoda tylko, że nie widać jakie chamskie towarzystwo z Polski do Zakopanego przyjechało. Ciężko mi zliczyć sytuacje kiedy to będąc w pracy, starając się jak się da umilić gościom pobyt, zostałam zmieszana z błotem i przypisana do roli sprzątaczki za rozwydrzonymi bachorami i ich porąbanymi rodzicami, którzy żyją w przekonaniu, że jeśli przyjechali tutaj na wakacje to wszystko się im NALEŻY! I to najlepiej właśnie za darmo żeby było.
Ceny za wysokie? To nie przyjeżdżać jak was nie stać, a jak już to biedronek w Zakopanem pod dostatkiem ;)
Góral z Trójmiasta 2018-08-02 20:32:57
Ceny w Zakopanem są wysokie? Bzdura.

Przyjedźcie do Trójmiasta to zobaczycie wysokie ceny. Zakopane jest spokojnie o połowę tańsze, licząc kwaterę, jedzenie na mieście, taksówki itp.
motocyklistka 2018-08-02 17:15:40
@Kazia - cyt: "Ciekawi mnie co Zakopane oferuje oprócz korków ?"
Kazia posłuchaj, w Zakopanem można znaleźć ciekawe miejsca - poczytaj o tym mieście - można się również przespać, zjeść i ruszać w GÓRY!!!
Co innego ma ci zaoferować, chcesz rozrywki jedź do Las Vegas!
Marlena 2018-08-02 15:58:11
ysty! To narzekający Polaczek, który pewnie nigdzie nie był i nie wie jakie są ceny za granica w kurortach! Czynsz za budkę UWAGA z oscypkami to 10.000-20.000 zł na miesiąc !! Czy sprzedając za cenę niewiele wyższa niż hurtowa jest szansa na zarobek! ? Raczej nie...Śmieszni jesteście. Może problemu należy szukać u źródeł tj u ?pana? który pobiera takie kosmiczne czynsze za budki.
Poza tym jak ma się rozwijać i istnieć tradycyjne podhalanskie kozuszkarstwo, gdzie koszt wytworzenia kożucha to suma pracy niejednego człowieka. Jeśli taki polaczek przyjedzie z miasta gdzie w sieciowce kupuje sztuczny kożuch za 100 zł a w Zakopanem stwierdzi ze kożuchy są drogie i co gorsza obraza sprzedawcę !!! Szanujmy prace innych ludzi i skoro nie stać Cię to nie kupuj oscypka, nie kupuj wyrobów skórzanych a przede wszystkim nie narzekaj !!!!

Nie stać mnie nie jeżdżę i nie narzekam!
Michalina 2018-08-02 13:11:55
Chciałabym zauważyć, że oprócz marketu "ze szkła i metalu" w Zakopanym jest mnóstwo betonowych bloków mieszkalnych, szkół o ścianach bez nawiązania do góralskiej tradycji i mnóstwo mniejszych sklepów, które w najmniejszym stopniu nie łączą się z kulturą góralską. Skoro wymienione wyżej rzeczy stoją w Zakopanym od bardzo dawna i nie zwrócił Pan na nie uwagi to wydaje mi się, że nowy budynek bez zakopiańskiego stylu to nie problem.
Z resztą Zakopane to nie cyrk, gdzie wszystko będzie ustawione pod turystów. Ceny są wysokie, ale można odszukać masę miejsc, w których będą wyższe. Jeżeli są za wysokie w karczmie, w której Pan przebywa to niech pan poszuka w innej. Na pewno znajdzie się jakaś, która będzie Panu odpowiadać.
A co do "chamskich" górali - mam wrażenie, że zaszufladkował Pan wszystkich górali i Zakopiańczyków w kategorii "Bezczelni" tylko dlatego, że spotkał Pan kilku ludzi, którzy są cholerykami, albo mieli kiepski dzień. Zakopane jest pełne ludzi, więc oczywiste jest, że prędzej czy później trafi się na takiego co nie jest zbyt przymilny, ale sposób w jaki Pan to napisał w liście wydaje się bardzo arogancki i gdybym utożsamiała się z góralami poczułabym się obrażona.

Zakopane to niezwykłe miejsce, ale jeżeli chcecie mieć tutaj czyste powietrze czy puste drogi, albo mniejszy tłok to musicie sami coś od siebie dawać.
Więcej spacerów piechotą = mniejszy ruch na drogach, a co za tym idzie lepsza kondycja powietrza.
Wcześniejsze godziny wyjść z domu, albo odwiedzanie miejsc ważnych kulturowo, ale mało popularnych = zmniejszanie tłoku na Krupówkach i poznawanie kultury góralskiej w pełni.

Wydaje mi się, że takie rozwiązania są znacznie lepsze od marudzenia.
and 2018-08-02 07:57:40
Do jasnej ciasnej, przyjechał do miejscowości TURYSTYCZNEJ utrzymującej się z TURYSTÓW (tudzież odwiedzających) i dziwi się, że go chcą oskubać - przez 3-4 miesiące w roku trzeba zarobić tyle, żeby utrzymać się przez pozostałe 8miesięcy (głupi zus coś koło 1k pln), więc o co chodzi w tych dwóch zdaniach:
"Do wygórowanych cen jestem przyzwyczajony" oraz "ludzie stali się wrogami turystów postrzegają w nich FRAJERóW, BANKOMATY, KIESZENIE Z GOTóWKĄ, CHODZĄCE ZŁOTóWKI". Czyli co, mają być ceny jak w normalnych miastach? Pochodzę z uzdrowiska na podhalu i mnie krew zalewa, że ceny które urlopowicz łyknie (nie są zbyt podniesione) są przez cały rok, więc mieszkaniec zarabiający 1900zł miesięcznie musi płacić za produkty i usługi tyle samo, co ktoś zarabiający 2-3x więcej
IwoK 2018-08-02 04:33:46
Ale hejt ...! Tylko my , Polacy malkontenci ...;) ciekawe ze zaraz w Austrii już nam nic nie przeszkadza ;) potrafimy w piękny sposób dostosować się do wszystkiego; cen , zasad , ludzi itd Po prostu co niektórzy odnaleźliby się w państwie policyjnym ;) ( ... pewnie już niedługo w takim tez będziemy żyć ...) gorąco pozdrawiam wszystkich i zapraszam do Zakopanego , ale tego nieodkrytego ...;)?
Kazia 2018-08-02 01:12:03
Ciekawi mnie co Zakopane oferuje oprócz korków ?
Sarenka 2018-08-01 23:58:01
40 lat jezdzilam do zakopanego i było fajnie, to znaczy w Tatry, ,a teraz po co jezdzic z miasta do miasta i tak samo deptac sie po pietach , do tego w smrodzie za ciezkie oieniadze i czekac w kolejce na Orlej_. Zagranica nie, mamy piekne Podhale i......nie powiem nazwy, troszke na polnoc, zeby dziadostwo nie zadeptalo. Dla wtajemniczonych na polnoc od N.T., A np,na polnoc od Gobalowki_... Przyklady mozna mnozyc.......
lol 2018-08-01 23:45:39
1 dudki ze szlakow zgarnia warszawka
2 polowa zakopianczykow to juz niestet cepry ,warszawka krakow rzeszow lezajsk wszystko sie tu pcha zeby zarobic i zabrac chleb miejscowym,polowa nie rozrozni w mowie gorala od fake gorala
3nie bede pisac, nie pasuje ,nie przyjezdzaj, napisze znajdz na wsi fajna gazdzine, dogadaj sie po ludzku, wynajmij, napewno zyskasz ,zjesz swojska szarlotke a i z gazda gorzolki wypijesz
4chodz po mniej znanych szlakach, nie gdzie bydlo do wodopoju lezie pt morskie oko i giewont...polecam jaworzynke dojscie od okolice gminy koscielisko lub polana na stolach lub dol lejowa troche polotu
4na wszystkim jest cena nie pasuje sam gotuje prawie kazdy ma aneks no ale za zabawe w pana trza bulic .tak to bywa mam miec pokoj z lazienka dostac jesc, 3 razy dziennie sie wymyc i najlepiej za 50 zyla, ja tez chetnie do warsiawki pojade i dajcie te warunki ,ciekawe jaki bylby razunek za prad i wode,,,
5 turysto wlacz myslenie czasem warto...zycze milego pobytu panon...dzemojadom mowie nie....kazdy chce miec wakacje ,nie zapominajcie ten kto was obsuguje ich nie ma....
Nivett 2018-08-01 23:41:33
Witam wszystkich komentujących...tydzień temu wróciłam z Zakopanego i przywiozłam ze sobą bardzo pozytywną opinię ...
To był mój czwarty pobyt w górach...wcześniej bywałam tam z rodzicami ...teraz mam lat 37 i zakochałam się na nowo w naszych Polskich górach.
Gdybym mogła zostać nie wahałabym się ani jednej chwili.
Takiego klimatu jak tam nie ma w całej naszej Polsce .
Wędrówki po szlakach to jedno z najlepszych form spędzania tam czasu .
Jeśli mogę zareklamować karczmę w której byłam ze dwa razy to śmiało mogę powiedzieć że pomimo długiego oczekiwania na posiłek, okazało się że warto było.
A karczma Stodoła i ludzie w niej pracujący zasługują na pokłon ...
Uwielbiam Zakopane i mogłabym osiedlić się tam na stałe...A tak na marginesie jeśli ktoś cały rok planuje wyjazd właśnie w góry to raczej jest przygotowany finansowo ...pozdrawiam i polecam Zakopane
Anita 2018-08-01 23:36:52
Zapraszam do Montenegro Św Stefan leżaki na płazy 150? za dwie osoby, nocleg 85? za dwie osoby, kawa na płazy 5?, i to nie Hiszpański kurort a Balkany????wiec jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi!
wilk morski 2018-08-01 21:44:13
Ostatnio na jednym z portali pokazano rachunek z jednego z kurortów nad morskich - dwie ryby i surówka 170 zł. słownie sto siedemdziesiąt złotych, a sinice za darmo. Wyjazd.
Neta 2018-08-01 20:53:49
Ciagle tylko narzekacie na to Zakopane i narzekacie, wiec po co tutaj przyjeżdżacie? Nie podobaja się wam ceny to spędzcie urlop w innym mieście, my przynajmniej sobie odpoczniemy psychicznie i nie bedziemy musieli stac w gigantycznych korkach ktore tworzycie. Mamy dość waszego chamstwa, głupich komentarzy i złośliwości. Myślicie ze jestescie na urlopie i wszystko wam wolno. Macie pretensje o konie jadace do Morskiego Oka- sami do tego doprowadzacie- błagacie zeby woznica wziął jeszcze was bo zmeczeni jestescie, bo sandaly lub szpilki w gory ubraliscie, bo droga za ciezka itp. W innych miastach tez mozna sie spotkać z ludzmi, ktorzy oferują inne kwatery niż na zdjeciach i jedzenie w restauracjach jest dużo droższe niż u nas. Łatwo nas górali wam osadzac, ale uwierzcie- nie jest lekko codziennie znoscic glupie komentarze i docinki z waszej strony.
qaz 2018-08-01 20:10:34
Oj tam oj tam. Jeszcze się taki nie narodził.... Zakopane padło ofiarą własnego sukcesu i tyle. Lata temu mówiłem, że trzeba bazę hotelową obciąć o 30% żeby wyjść z tego. Zresztą to problem nie tylko tu. Inni też go mają i to jeszcze większy: https://holistic.news/spoleczenstwo/w-pulapce-masowej-turystyki,1591.html#top
UiG 2018-08-01 19:18:30
Nie rozumiem, ani tego pieniacza co to lubi listy pisać, ani innych narzekających pieniaczy. Kto was zmusza tu przyjeżdżać??!!

Ja bym chciała sobie polecieć do Australii ech.... no bo tu w Zakopcu nudno mi....... no ale bilety za drogie, a tam na miejscu, to pewnie drogo, jak kupili hurtowo napoje, to w knajpie penie mi policzą drożej doliczając marżę, w sklepie pewnie to samo - drogo! eee chyba nie pojadę, hmmm Może list napisze do prasy, do władz, może opublikują? Komu by tu jeszcze się poskarżyć , że biedokiem jestem??
Iwona 2018-08-01 19:13:13
PS. Turysto, a zanim zaczniesz obrażać Zakopane i górali, wszystkich ?wrzucać do jednego worka?, poczytaj i dokształć się : są górale i są zakopiańczycy, jest Kasprowy i Gubałówka, szanuj Tatry i ich nie zaśmiecaj ich , szanuj nas, bo jednak jesteś u nas gościem. I pamiętaj, że często Twój brak szacunku i niczym nie uzasadniona roszczeniowa postawa budzi bunt i też mamy do tego prawo!
Ruda 2018-08-01 19:07:58
Uwielbiam Zakopane a raczej Tatry.Drażnią mnie Krupówki i cała masa turystów więc to miejsce omijam szerokim łukiem. Kwatery szukam z daleka od centrum i rano robimy wypad w góry na szlaki...Co do cen wszędzie takie same więc robię pyszna kawkę z mleczkiem do termosy i popijam gdzieś na szlaku....Co do marketów to jakieś nieporozumienie...A pozdrawiam panią Cię nie z Koscieliska prawdziwa fora oka i gospodyni..
Kot 2018-08-01 18:13:18
Jeżdżę czesto do Zakopanego i martwi mnie to że dla górali najważniejsze ducki co zrobili z Równia Krupowa mieszkam niedaleko i stale tam przebywam chyba zrobią tam ogrody wersalskie bo z niczym innym to się nie kojarzy a było tak po góralsku ktoś chyba nie mysli
Dżemolandia 2018-08-01 16:44:56
Prawda jest taka ze Zakopane jest tanie a nawet bardzo tanie! Do Zakopanego przyjeżdża w większości dżemolandia kwatera za 30zl koniecznie z kuchnia , oblegala biedronki , a parkingów to szukają bezpłatnych ! Do restauracji jak idą to poproszę wrzątek bo woreczek mam swój. Jedzcie nad morza tam jest tanio . tam nie ma nie miłych i pazernych górali ! Nawet busy beda was wozic zadarmo.
Marek 2018-08-01 16:34:01
W tym roku wsiadlem do busa przy dolinie koscieliskiej z napisem Zakopane przez Krzeptowki. Jakie bylo moje zdziwienie jak sie okazalo że wcale przez Krzeptowki nie jedzie bo robia droge i na wahadle dlugi sie czeka. Na pytanie czemu nie jedzie przez Krzeptowki odpowiedzial że nikt nie pytal i ze z centrum moge dojsc. Pogoda nie rozpieszczala i lało z przerwami na mniejszy deszcz. Na moje pytanie po co na tablicy ma Krzeptowki nic nie odpowiedzial. Tylko kasa sie musi zgadzac. Jak by czekal na wahadle to by nie zrobił jeszcze 5 kursow tego dnia.
and 2018-08-01 15:54:55
podsumowując: dawniej do Zakopanego przyjeżdżały "Pany" szanowane przez i górali i zakopiańczyków i szanujący górali i zakopiańczyków, a teraz zjeżdża się 500+ i domagają się by ich za byle co utrzymywać jak Panów.
brooklyn 2018-08-01 15:48:02
Zokopane

Zakopane stalo sie niestety mala Warszawka
i juz dawno niestety przestalo byc atrakcyjne
turystycznie .... Krupowki to zaden park
kulturowy ... Odrapane elewacje budynkow
chinszczyzna na kazdym kroku
restauracje pseudo goralskie i drozyzna
Jestem goralem i powinienem sie obrazic
na tego pana , lecz wiele w tym racji niestety
Pisalem tez tutaj wielokrotnie ze nie kazdy
kto mieszka w Zakopanem jest goralem
Prawdziwych gorali juz niemal niema....
Co do chamstwa to wlasnie tzw. busiarze
slyna z tego typu zachowan nawet w stosunku
do miejscowych .... Zeby nie bylo ze wszyscy
bo nie kazdy to cham i zlodziej ludzie
w calej polsce sa rozni i ceny takze
a szczegolnie nad polskim morzem
ODSTRASZAJA..............
Iwona 2018-08-01 15:38:42
Szkoda pisać i zniżać się do tej dyskusji: Zakopane od lat " starało się" o takiego turystę,postawiło na ilość nie na jakość a jedno stoi w sprzeczności z drugim.Przy okazji nadal chce być kurortem:-((( a niestety tak się nie da i już nie jest, jest mekką dla mas.Niedobrze mi się robi jak słyszę ,że drogo: proszę pojechać np. do Sopotu,Kołobrzegu,Juraty, Międzyzdrojów- inne ceny,ale też inny klient.My mamy miasto zadeptane,brudne,głośne i pełne sfrustrowanych turystów, dla których wszystko jest za drogie a atrakcjami: Biedronka,dom do góry nogami,szlifowanie Krupówek!
Quo vadis Zakopane?
jarząbek 2018-08-01 15:33:41
Jedzcie wszyscy Januszem i Grażyny bo już zygac się chce. Kasę to zostawiacie w Biedronce najczęściej na browary i zamieniacie miasto w jeden wielki korek bo przecież trzeba dowieźć gruba d... pod same Krupówki. Reszta waszego repertuaru to Kasprowy oczywiście kolejką no i wisienka na torcie czyli fasiagiem do Morskiego Oka.
ceper 2018-08-01 15:19:52
w tej chwili , to najdrożej na Podhalu jest w Białce Tatrzańskiej ..Chodzę teraz tak pomiędzy pensjonatami , i tymi lepszymi kwaterami nikt nie chce wynająć poniżej 50 złotych za sam nocleg .
goral 2018-08-01 14:54:53
Bo Zakopane powinno być dla elit ,dziady żyjące z zasiłków i za 500 plus niech jeżdżą gdzie indziej ,jestem za podniesieniem cen wszystkich usług w mieście o 300 procent (ale tylko dla przyjezdnych:)) a jak sie komuś nie podoba to jazda do domu...
olo 2018-08-01 14:45:10
Panie turysto bo ten Zakopianki syf należy omijać szeroką drogą...Polecam Słowację, Tary Zachodnie czy Wysokie, mili ludzie,tanie kwatery brak opłat do parku.Zakopane to tandetna mieścina dla wiejskich rodzinek za 500 plus którym zależy na polansowaniu sie na Krupówkach i na drodze do Morskiego Oka,nic więcej....
Robert// 2018-08-01 14:31:02
Niestety miejscowy łupią turystów na każdym kroku, taka jest prawda, e Cepry i tak pchają się drzwiami i oknami. Kwatery, gastronomia, fiakry, busiorze, taxi itd. na każdym kroku łądują w lolo turystów. Az przykro słuchać i patrzeć, ale taka prawda, a infrastruktury BRAK.
MadMax 2018-08-01 14:27:00
Zakopane ma jeden wielki problem - a polega on ana tym że nastawiło się głównie na turystę ekonomicznego - polskiego pochodzenia. a więc mamy ciągłe marudzenie - jak to tu jest źle i drogo.

wynajmuje pokoje i zawsze jak przy rozliczeniu pada hasło "opłata miejscowa" (klimatyczna lub jak kto woli) są jęki jak to 2zł ? za dzień ? jak grogo. a jakiej turystycznej miejscowości nie ma takiej opłaty ? - co ? i gdzie ona wynosi tylko 2 zł ?. byłem ostatnio w Polanicy - 4zł, we Włocławku (mało turystyczne - ale mają sanatorium) 4,5zł.
ale górale to złodzieje. Puknijcie się ludzie w głowy, to co tu jest i to co jest Wam zaoferowanie jest stworzone przez wasze wymagania - tandetne karczmy z "psim" żarciem za grosze. Piwo w schronisku drogie bo 9zł, a ja w Warszawie na starym mieście płaciłem 12zł za małe - tak to już jest, więc nie pisać bredni.
pomijam w porównywaniu miejscowości nadmorskie (bo jaką 2 miesiące na dojenie klienta)

Zakopane powinno być dużo dużo droższe bo tak zalewająca klasa ekonomiczna nas zniszczy i zamarudzi na śmierć.
Niemiec jak jest o mnie na kwaterze to praktycznie zawsze napiwek zostawia, z dobrym alkoholem przyjdzie - i zawsze uśmiechnięty. a Polak jeszcze z auta nie wyszedł i marudzi - oj jak tu gorąco, oj na 2 piętro bez windy, ile schodów, a czemu sąsiad kosi trawę kosiarką po południu jak on chce wypocząć - MASAKRA.

Majcher (były burmistrz) miał rację - Zakopane powinno być dla elit !!!
Baciok 2018-08-01 14:21:14
Krytykujacy to tgz.Jatune i jolki + kwatera chcą za 30 ze śniadaniem a obiad w biedronce czteropak harnasia i spacer drogami na wieczór oczywiście 0.7 wódka
To jest 80% polski turysta a jeszcze kurwa co drugie slowo
qaz 2018-08-01 14:16:23
@esek - 100/100.

@Polak - obiad dwudaniowy z dowozem pod próg 11-20 zł. Porównuj porównywalne. Można zjeść za dychę jak i za stówę.
normal 2018-08-01 14:06:47
Troche prawdy w tym jest bo oburzony jestem np tym, ze pod skocznią w pewnym WC dziecko nie moze wejsc razem z rodzicem bo uprzejma "pani" nie pozwoli razem wchodzic albo każe płacić za 2 osoby!!! przepraszam ale małe dzieci 3-letnie w obcym miejscu maja wchodzić same do ubikacji???? paranoja. druga paranoja na dworcu PKP w toalecie- pani nie ma rozmienic i nie wpuści do WC... Nawet jak masz kasę. Ważne 2 zł.... Co sobie taki turysta pomysli??? Niestety przez takie rzeczy, płatne toalety na kazdym kroku to miasto traci....i nie dziwie sie, ze ludzie maja pozniej "górali" za pazernych. Dla goscia z Ameryki jest to chyba szok...
Dalej: kasy PKP od lat stoi się w sezonie rano po dwie godziny za biletami bo jedna kasa tylko czynna (prosze przyjsc z rana na dworzec i naocznie zobaczyc). Kazdy turysta mowi jak to mozliwe w takim turystycznym miejscu. I to nie tylko teraz kiedy remont trwa- tak bylo od lat. Ciekawe jak będzie później????
Co do cen kwater to sie nie zgodzę na narzekania, sa to jedne z najtanszych kwater w Polsce a zarazem dobre standardy. Nad morzem lub w Polsce za cene 50zl/os co najwyzej uswiadczysz miejsce w hostelu wieloosobowym...
Hahabsiisdjej 2018-08-01 14:04:43
Jak ktoś jest Janusz to są nie mili
Miejscowy 2018-08-01 13:18:12
A rada miasta taka sama jak reszta puki maja kasę to maja wszysto gdzies moze ktoś sie wezmie za to dziadostwo w miescie
Pstrąg 2018-08-01 12:54:09
Janowski ma dużo racji w tym co napisał. Ceny wynajmu kwater na Podhalu są śmiesznie niskie w porównaniu do europejskich kurortów, w Zakopanem czy Bukowinie Tatrzańskiej nawet drogie hotele za bardzo niskie ceny wystawiają oferty.
Ciągle rosną opłaty za prąd, wodę, śmieci, benzynę, drożeje żywność i paliwo, a grupa roszczeniowych turystów chciałaby za 20 zł nocleg z pełnym wyżywieniem i jeszcze wiecznie niezadowolona z warunków na Podhalu. Jak tak dalej pójdzie to powinni prawnie uregulować ceny wynajmu i wprowadzić opłaty minimalne jak za stawki adwokatów czy notariuszy i wtedy roszczeniowi niech sobie narzekają.
Zbój 2018-08-01 12:53:22
Zapraszamy w Beskidy. Czyściutko, spokojnie, bez chamstwa i bez pazernego goralenvolku.
Polak 2018-08-01 12:45:52
Fakt jest jeden że w Zakopane nic nie ma oprócz drogich budek z pierdolami i drogim żarciem za obiad dwu daniowy 30zl przesada i to duża nad morzem jest dużo taniej taki obiad dwu daniowy koszt średnio 17zl i jest co zwiedzać prócz morza z sinicami szlaki też są może nie górskie ale są i nawet budki z pierdolami są tańsze czyli nad morzem ludzi szanują a do tego morze jest prawie tylko jedno sezonowe co mogli by z ludzi kasę ciągnąć ale nie robią tego bo są udcziwi a góry dwu sezonowe do tego imprezy i szarpią ludzi jak złodzieje
achhh 2018-08-01 12:44:58
Prawda, toteż omijam z żalem nasze góry już od trzech lat.
Miejscowy 2018-08-01 12:35:26
Troszke racji maja goscie ale nasze wladze do tego doprowadzily i rozkladaja rece np taxi busy ceny maja rozne i chamstwo A jak im sie coś powie to ich odpowiedz jak wad nie stac to po co przyjezdzacie do wladz naprawde jakies kontrole tych niby przewoznikow
esek 2018-08-01 12:14:14
Niestety kolejny głos , który prawdopodobnie odbije się szerokim echem, a chyba nie ma wiele wspólnego z prawdziwym obrazem Zakopanego i jego mieszkańców.
Sam jestem przyjezdnym jednak tutaj wychowany i spędziłem połowę życia w Zakopanem, resztę w tzw świecie i jakoś nie widzę statystycznej różnicy w występowaniu buców czy chamów vs ludzi kulturalnych czy życzliwych Prawdą jest , że ich zachowanie wobec przyjezdnych bywa reakcją i potrafią to dobitnie wyartykułować. W obie strony, zch.....wać jak i pokochać bezinteresownie.
Ze strony przyjezdnych podróżnych naturalnie nie należy oczekiwać takich dogłębnych analiz, bo są tutaj kilka dni i oczekują po prostu miłej obsługi. I nam należy przeprosić za tych , którzy zachowali się nieprofesjonalnie i już. Jednak trzeba pamiętać, że obsługa turysty to nasza praca , niekoniecznie zaś powołanie. Trzeba tez pamiętać , ze ostatnimi czasy raczej należy ją porównać z pracą kasjerki w Biedronce niż sellera w salonie Prady. Toteż kasjerce wybaczamy przemęczenie niewynagrodzone pensją, zaś co do dobrze opłaconego sellera już jest inaczej. Nie wnikając w to czy to nasza wina czy też nie, generalizowanie nie jest dobrym sposobem na wyrażanie opinii. Wtedy unikniemy wrażenia traktowania jednych jak bankomatów, drugich jak prymitywnych aborygenów.
Pol 2018-08-01 12:12:52
W t roku też byłem w Zakopanem, zaczęło się od mieszkania innego niż widziałem na zdjęciach, a skończyło na niezdrowym jedzeniu w dodatku inne ceny na stronie internetowej niż w karcie (bo informatyk nie zdążył zmienić) szkoda podobno w Karpaczu jest lepiej
Turysta 2018-08-01 12:10:46
Dużo w tym wszystkim prawdy, busy oszukują pokazując, że na kasie tak ma nabite, sam sobie może nabić co chcę, tylko ludzie co wynajmują kwatery są życzliwi i mówią "nie dajcie się oszukać", co do koni to brak słów, schodząc z morskiego oka gdy prawie ciemno potrafią zabrać za 15 zł byle mieć pełny wóz ludzi.
Beibi 2018-08-01 12:08:28
Wróciłam 5 dni z Zakopanego i powiem tak że prawdziwy góral to wspaniali ludzie ale napływowi zekomi górale to tylko psują całą ich otoczkę na którą ciężko pracowali mieszkaliśmy u wspaniałych ludzi ale typowych górali a że drogo no cóż bywa nigdy nie chodzę po krupowkach no może raz na cały pobyt i w knajpach na krupowkach nie jadam. Bo się zatrulam a busem jak muszę to jadę dlatego że są drogie i niestosujących żadnych ulg ! To dziwne bo powinno się stosować i są zbyt przepełnione nie wiem. Kto NATO pozwala gdzie policja ? Fakt że turyści niektórzy zachowują się skandalicznie jakby że smyczy byli puszczeni no ale to tylko nieliczni tak samo jak pseudo góral i tyle
Ceper 2018-08-01 11:57:38
KOCHAM G?RALI, TO TAKIE SAME POLAKI JAK MY WSZYSCY HEY
Robson 7267 2018-08-01 11:53:02
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.Jak ktos spaceruje tylko po Zakopanym jedzie końmi na Morskie Oko a kolejką na Kasprowy a stołuje sie w eleganckich restauracjach to niech nie płacze ze drogo.Od 9 lub 8 lat jeżdżę w w nasze Tatry z rodzina (2+2) nocleg mamy zawsze w tym samym miejscu w Bialym Dunajcu za naprawde male pieniadze wracajac ze szlaku jemy późny obiad na Krupówkach (2 lub 3 stale miejsca) zakupy na sniadanie i na szlaki w biedronce lub tesco i naprade nie wydajemy kupy szmalu po prostu trzeba wiedziec po co sie tam jedzie
Stiopa71 2018-08-01 11:42:01
Przyjeżdżajcie do Krynicy Górskiej tutaj tańsze piwo w Prezydencie 12 zł za butelkę ,a w pozostałych 7 lub 8 zł rozbuj w biały dzień.
Osiłek 2018-08-01 11:41:51
No to ja miałem taką przygodę. Byłem tam ze znajomymi z zagranicy. Rozmawialiśmy rzecz jasna nie góralską gwarą ale w języku powszechnie znanym. Przechodząc obok dorożki usłyszałem od młodego juchasa że podwiezie tam gdzie sobie życzymy. Uprzejmie podziękowałem, po polsku, nie gwarą góralską i dodałem że chcemy pospacerować. Po chwili usłyszałem po swoim adresem ch.. ci w d.... . Ponieważ ważę blisko 100kg przy 1.9m wzrostu odwróciłem się, postawiłem plecak i zapytałem juchasa gdzie chce to zrobić? Juchas zaniemówił, a ja ruszyłem w jego kierunku aby spełnić jego życzenie. Ten się wystraszył, rzucił bat i zaczął uciekać. To był na pewno góral, był ubrany w spodnie z parzenicami, kierpce i kapelusz. Było mi wstyd przed znajomymi za ten incydent.
Łysy 2018-08-01 11:27:00
BRAWO - WRESZCIE Z GRUBEJ RURY I NA TEMAT !!!! DUTKI TYLKO IM DUTKI W GŁOWIE!!!!!
Janowski 2018-08-01 11:25:08
Ja mam propozycję - trzeba kasować turystów tak jak robią to Słowacy ( w przeliczeniu na euro ) Cenę podnieść za kwatery , pensjonaty o 100 % tak by zrównać się z ceną z resztą (cywilizowanego świata) . Korzyść będzie obopólna , mniej tępaków , prostaków , chamów , gołodupców , mniej chamstwa , mniej śmieci i zniszczeń po tych ( turystach )
Podwyżka cen jest zrozumiała , bo jak powszechnie wiadomo ceny paliw , gazu , prądu wzrosły o ponad 200% w ostatnich kilkunastu latach a ceny kwater w Zakopanem stoją . Myślę że czas zakończyć działalność społeczną na rzecz zarabiania pieniędzy , tak jak robi to cały świat . Ideologią nie da się nakarmić rodziny - odnośnie turystów , wczasowiczów - jak się niem ma złota srebra i miedzi to się w domu na dupie siedzi . Tę zasadę stosuję wobec siebie i dobrze by było stosować ją wobec innych . Ta bezczelna banda debili zwanych turystami za cenę parkingu w Krakowie chce mieć w Zakopane apartament jak u Gaczorka w Nosalowym Dworze gdzie standard nie odbiega znacząco od prywatnych kwater albo w ogóle a jest wysoki .
Ceną trzeba eliminować zapijaczoną bandę darmozjadów , niszczycieli rzucających butelkami po drogach i z okien , będzie czyściej , spokojniej , nie będą się pijani rodzice z dziećmi w wózkach poniewierać pod kołami dorożek i sań .
KQDKK 2018-08-01 11:13:26
Jeszcze do rady miasta napisał. Do rady europejskiej niech napisze.
KQDKK 2018-08-01 11:09:24
Pierwsze co się rzuca w oczy to próbowanie celować w wiarę i ją ośmieszać, bo jak wiadomo górale tacy bogobojni, a że niby nie do końca. Chyba wiadomym jest że po pierwsze człowiek jest człowiekiem czyli ma słabości, humory itp, a po drugie akurat kwestia religii to sprawa każdego z osobna i nie jest powiedziane że ten czy tamten chodzi do tzw. kościoła czy nie i to decyduje jaki jest lub nie. Brak tu logiki. Kolejna sprawa co tego pana obchodzi co jest budowane na Krupówkach czy Skibówkach czy gdziekolwiek. Świat idzie do przodu, jest jak jest, mieszkańcy jak wiadomo też się na to oburzali ale tak czy siak wiadomo że trudno jest porzucać stare. Ale jaki sens ma jakieś ośmieszanie tego co zostało zbudowane, za to nie odpowiadają wszyscy Tubylcy. Wygórowane ceny. No tak, bo w górach jesteś :) a jak nad morze pojedziesz to też popłyniesz, ceny chyba większe niż u górali zbierających piniondze. Złodziej - odważne słowo. Rozumiem że temu panu skradziono portfel i mienie. Jak panu nie pasuje proszę nie przyjeżdżać. Och, następna linijka - oczywiście trzeba się przykleić do modnego tematu na topie - konie w Morskim Oku. Zakładam że wegetarianinem pan nie jest to skoro jest pan obrońcą zwierząt proszę nie żreć mięsa. Bo krowa czy świnia nie cierpi ale jest ZABIJANA! Matko Boska.
I słowo na koniec - Tubylcy nie traktują ceprów jako frajerów, bankomatów, chamów. Oni po prostu zachowują się jak chamy, przyjeżdżają w góry z miasta i myślą że są lepsi, tu ich coś dziwi, tu się z czegoś śmieją że coś jest u górali jak u Murzynów w ciemnogrodzie, przejadą przez wieś to zobaczą jakąś bidę z nędzą marną chatę zagrodę itd. i traktują nas jak dziadów. A co do bankomatów - trudno ocenić, będziesz miły to cię nazwą lizodupem, będziesz obojętny to chamem, nie dogodzisz. Świat się kręci wokół pieniądza i aby przeżyć trzeba mieć za co. Dlatego nie wiem czego oczekujecie też turyści, ten region opiera się na turystyce dlatego może jest jakieś coś w powietrzu, jakieś niewidzialne a wyczuwalne poczucie że na to się tutaj liczy. Ale przecież nikt ci niczego nie kradnie. Nie jesteś zainteresowany olejesz i pójdziesz. Proste. Widocznie jak pan tyle tu jeździł to się zwyczajnie znudził, więc jak najbardziej proszę odwiedzać inne miejsca. Jeszcze się okaże czy pan nie wróci "z podkulonym ogonem". Jedyne co mnie samej się nie podoba to duża samowolka wśród przewoźników. A jeszcze przytoczę pewną historię która wydarzyła się ostatnio, mianowicie wracałam busem do domu z Zakopanego do pobliskiej miejscowości i wsiadła grupka turystów, bodajże byli ze Śląska jak nie omieszkali wspomnieć podczas swoich głośnych rozmów na cały bus. Towarzystwo może było lekko podpite, ale to i tak ich nie tłumaczy. W każdym razie nie zataczali się i nie śmierdziało od nich alkoholem więc ich zachowanie było po prostu żenujące samo z siebie. Bo byli chamami. Komentowali głośno co im nie pasuje, chcieli otworzyć dach bo gorąco bez pytania więc kierowca im nie pozwolił na to bo obawiał się że coś zniszczą, wiadomo jak jest tłum i każdy zaczyna sobie pozwalać nie wiadomo jak się skończy, rozpasane towarzystwo hula, ale włączył klimatyzację. Więc oburzali się co chwilę na to i tamto, wyśmiewali co chwilę coś nowego. Bus był pełny, jeszcze musieli stać całą drogę, jeszcze korki, bo robią ten węzeł w Poroninie, to kurde ich jedynych to spotyka i oni muszą cierpieć. Pępki świata. Chyba wszystkich to męczy, ale czy brak szacunku jest normą dla turystów aby okazywać go nam? Jesteście na wczasach i myślicie że jesteście zwolnieniu z kultury? Przyjeżdżacie i myślicie że jesteście bogami? Po co przyjeżdżacie do tego zadupia, tego zniszczonego obleśnego miasta, do górali pazernych, wszystko chcielibyście za darmo. Przestańcie nas traktować z góry, że my tacy i sracy bo właśnie przez to będziecie dostawać to samo.
Gosia 2018-08-01 10:30:18
Nie warto się zrażać, wszędzie są ludzie i ludziska, polecam Tatry Zachodnie, okolice wsi Roztoki. Bus nr 58 życzliwy miły góral. Najsympatyczniejsi są kierowcy kursowych busów, ci spod przejścia nie wiem na co i kogo czekają. Zanim zbiorą chętnych na Krzeptówki, to już trzy busy jadące do Kościeliskiej czy Chochołowskiej mogą tych turystów zabrać.
Acomitam 2018-08-01 10:27:20
Sam mieszkam na Podhalu i muszę powiedzieć ze takie zachowanie jest nie tylko w stosunku do turystów. Wy wyjedziecie a my mieszkańcy z takim zachowaniem musimy się borykać na codzień. Są tacy co psują reputacje, niestety jest ich sporo.
W żadnym innym miejscu w Polsce takie rzeczy się nie zdarzają w tak wielkim stopniu. A wszystko wina urzędników. Jak oni zatruwają zwykłym uczciwym ludziom życie to potem odreagowywuja w stosunku do innych - niczemu winnych i koło się zamyka.
Równi i równiejsi to tylko na Podhalu.
Goral 2018-08-01 10:19:43
I brawo bo tak trzeba z ceprami robic bo im sie wydaje ze jak sie wyjda z ciasnwgo m to im wszystko wolno trzeba ich prostowac biedaczkow tacy biwdni zawsxystko trzeba placic a paszli spowrotem dziadygi .
Tadzio 2018-08-01 10:16:43
Nie zgadzam się z autorem oraz jego poglądami na temat Zakopanego i jego mieszkańców. Ja co roku odwiedzam to miasto i zawsze spotykam się z gościnnością i dobrocią. Jak mi nie pasują ceny to nie kupuję. Są miejsca np. Targ gdzie można dobrze zjeść obiad za rozsądną cenę albo iść na Krupówki do knajpy i zapłacić. Każdy ma wybór.
Mic 2018-08-01 10:12:56
Myślę, że jest to generalizowanie i wyciąganie wniosków wyłącznie na podstawie opinii o kilku nieprzyjaznych osobnikach. Górale mają specyficzny sposób kontaktów międzyludzkich, który może być przez niektórych odbierany jako chamstwo. Ale to też nie wzięło się z niczego i jest to swoista reakcja na turystów, w przypadku których niestety znaczący odsetek to "Janusze z Warszawy" - roszczeniowi, pretensjonalni, chamscy, nieobyci i niecywilizowani (w skrócie - buraki).
Tutejsza 2018-08-01 09:53:43
Dobre żarty.
Jadąc na wczasy gdziekolwiek, muszę liczyć się z tym, że wszystko kosztuje i to nie mało.
Jeśli u nas jest drogo to ciekawe co jest za granicą.
Jakby było tak megaaa drogo to ciekawe czemu takie korki są na zakopiance.!!
Turysta liczy na to, że darmo dadzą.
Stałam swego czasu na jarmarku w nowym targu, to zachowywali się tak jakby im brakowało kasy na życie, a wielkich turystów udają.
Nie mam kasy nie jadę, a nie użalam się nad że mi 30 zł kazali zapłacić.
Śmiechu warte.
asdfgh 2018-08-01 09:52:57
Szansa, że turysta trafił na górala (czyli osobę o tutejszych korzeniach) jest mniejsza niż 1 do 5. Niestety tylko tyle nas tutaj zostało. Stało się tak między innymi z uwagi na nieuczciwą konkurencję, którą także turysta słusznie zauważył. Busiarze niewydający paragonów, taksiarze spoza podhala ( :O ), nielegalne apartamenty, pseudogóralskie karczmy, w których góralska noga nawet nie postała... To wszystko składa się w bardzo smutny rzeczywisty obraz Zakopanego. To, po co turyści tu przyjeżdżają, często jest fikcją, a każdy nieprzyjemny miejscowy dla nich jest niestety góralem. Godzi to w nasze dobre imię. Nasi rodzice i dziadkowie na to by nie pozwolili.
Zakope 2018-08-01 09:49:47
Nikt tu na siłe nie ciągnie, a buraków z busów nawet nie próbuj nazywać góralami...
Odnosnie goscia worzącego piach, po czym wnioskujesz ze ma nie sprawne auto? Po rejestracji? Gdybym mial jezdzic tam i z powrotem pośród "bydła" bo tak mozna nazwac was ceprów ktorzy nie dosc ze idą całą drogą to jeszcze nie patrza ani za siebie ani przed siebie, uwierz ze sam tez bym sypal k(...)... Jedz na Podlasie haha tam tez sie znajda tacy ktorym sie nie spodobasz ceperku ;)
miejscowa 2018-08-01 09:49:30
Szkoda, że dużo w tym prawdy.
A przy okazji pytanie do pani specjalistki od koni. Jak to jest że konie się męczą a papugi w papugarni zagłaskiwane, zestresowane nikomu nie przeszkadzają? Nawet obrońcom zwierząt?
Skrzywdzony przez PiS ? 2018-08-01 09:39:27
czytelnik zamiast odpoczywać jak przyjechał na urlop to szuka dziury w całym. W każdym rejonie Polski jak i świata znajdą się tacy ludzie, nie bronię górali . bardziej myślę o tym turyści nie zadowolonym z życia co to wszystko jest be.
 • PRACA | dam
  Firma transportowa zatrudni kierowcę na trasy międzynarodowe jazda tam i z powrotem . Możliwość przyuczenia do zawodu
  Tel.: 508095498
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ (studentkę) DO POMOCY W SKLEPIE ZABAWKOWYM, w Zakopanem. Praca 3 dni w tygodniu, na stałe. 609 097 999
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem prowadzi rekrutacje wśród mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski, prace porządkowe. Oferujemy przyuczenie do zawodu i gwarantujemy świetne zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam willę w centrum Zakopanego, ulica Kasprusie.
  Tel.: 515247140
 • PRACA | dam
  Pomoc kuchenna, sprzątanie w obiekcie noclegowym w Zakopanem kom:
  Tel.: 602 475 794
 • PRACA | dam
  Pokojowa Bukowina Tatrzańska - praca stała w godz 8.00-16.00 telefon:
  Tel.: 510213878
 • PRACA | dam
  Nowy Targ - zatrudnię KUCHARZA z doświadczeniem i POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię FRYZJERKĘ. 18 26 412 08.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Ładny dom na działce 3000m2 w Podwilku sprzedam-polecam
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • USŁUGI | inne
  Załóż BEZPŁATNE konto! Zgarnij 200ZŁ!
  WWW: www.kasazakonto.eu
 • PRACA | dam
  FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA PRZYJMIE DO PRACY.
  Tel.: 608 165 139
 • USŁUGI | budowlane
  Malowanie, gładź gipsowa, tapetowanie
  Tel.: 504 286 272
 • PRACA | dam
  Poszukiwany kierowca z ważnym prawo jazdy kat. D oraz kwalifikacjami. Praca od zaraz na wyjazdy okolicznościowe. Chętnych proszę o kontakt pod numerem +48 607 816 282.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka kelnerki. Praca od zaraz. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel.:
  Tel.: 609683058,182078169
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie szuka osoby do pomocy zakres obowiązków przygotowanie śniadań, sprzątanie pokoi, pomoc w kuchni. Praca od zaraz. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt numer tel:
  Tel.: 784569292, 783997156
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni na stałe RECEPCJONISTĘ. Wymagana znajomość j. angielskiego. CV na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub telefonicznie: 66637835, 602 367 501.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ LOKAL HANDLOWO-USŁUGOWY ( np. pod gabinet lekarski, kosmetyczny, lub cukiernia). 65 M2, NA ULICY ORKANA, 80 METRÓW OD KRUPÓWEK. 601 446 687
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Poszukujemy 50-100 ha terenu rolnego dla naszego inwestora. 182666006, polandconsultinggroup@vp.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, przy ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełną treść ogłoszenia można przeczytać pod adresem internetowym https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2018/10/ogloszenie-kiry.pdf oraz zapoznać się z nią bezpośrednio w DPTiW Wrzos pod wskazanym adresem
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM DOM JEDNORODZINNY, UL. CHAŁUBIŃSKIEGO, ZAKOPANE - 1.250.000 -
  Tel.: 608 684 096, 509 735 311.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia TRZY LOKALE HANDLOWE OCHOTNICA DOLNA - CENTRUM. 534 521 308.
 • PRACA | dam
  Salon Firan w Poroninie zatrudni Panią do pomocy. Zakres obowiązków : prasowanie, sprzątanie szwalni i sklepu. Praca stała na umowę. Mile widziane osoby niepalące . Więcej informacji pod nr tel
  Tel.: 698895935
 • PRACA | dam
  APART SP. Z O.O., lider jubilerstwa, poszukuje ambitnych i odpowiedzialnych osób na stanowisko SPRZEDAWCA / KONSULTANT. Miejsce pracy Zakopane.
  WWW: https://www.apart.pl/swiat/kariera/dolacz-do-nas
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 ZATRUDNI - KELNERKĘ -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Nowy Hotel Szczawnica Park**** zatrudni : Kierownika Gastronomii, Kierownika Recepcji, Kierownika Serwisu Sprzątającego. CV prosimy przesyłać na adres : daniel.kasieczka@szczawnica-park.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Kebab MAJERCZYK na Bukowinie Tatrzańskiej lub Poroninie.Chętnych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Praca stała na dogodnych warunkach. Więcej informacji udzielimy telefonicznie.ZAPRASZAMY
  Tel.: 504163439
  E-mail: biuro@majerczyk.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Carlina*** w Białce Tatrzańskiej przyjmie KUCHARZA/KUCHARKĘ/POMOC KUCHENNĄ na stałe lub sezon zimowy.
  Tel.: 503025854
  E-mail: biuro@carlina.pl
 • USŁUGI | budowlane
  RENOWACJE ŁAZIENEK, REMONTY OGÓLNE - firma z 20-letnim doświadczeniem. 505 966 625.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię sprzedawczynię z doświadczeniem do małego sklepu spożywczego na Cyrhli Zakopane
  Tel.: 606206716
  E-mail: pokojemalgorzatka@wp.pl
  Inne: Małgorzata
 • PRACA | dam
  Hot Chicken Bar w Rabce-Zdrój poszukuje osób do obsługi klienta, kierowców oraz barmanki.
  Tel.: 790388654
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-10-16 12:46 Leżakowanie z widokiem na Tatry 2018-10-16 11:03 Zwłoki znalezione w centrum Rabki 2018-10-16 10:10 Dzikie wysypisko na Słodyczkach 1 2018-10-16 10:03 Pitna woda - tylko po przegotowaniu 2018-10-16 10:00 Jan Jarosiewicz - Młody Kandydat do Rady Miasta Zakopane 7 2018-10-16 09:10 Patriotyczne śpiewanie 2018-10-16 08:47 Zaparkował w poprzek drogi 1 2018-10-16 07:56 Hotelarskie triki i droga do sukcesu 2018-10-15 22:53 Pieski czekają na dom 2018-10-15 22:24 Wielkopolska i Podhale w kulinarnym zwarciu 2018-10-15 22:08 Dworzec zagospodarowany 7 2018-10-15 21:47 Kandydat w kościelnej witrynie 14 2018-10-15 20:37 Takie "ozdoby" przy ścieżce na Butorowy Wierch 4 2018-10-15 19:50 Wiemy kiedy zepsuje się pogoda 4 2018-10-15 19:25 Podczas debaty emocje rosną 2 2018-10-15 19:07 Debata coraz gorętsza 2018-10-15 18:41 Debata wyborcza kandydatów na burmistrza Nowego Targu 2018-10-15 18:15 Debata przy pełnej sali 1 2018-10-15 16:50 Elektryczna zgroza na szlaku 5 2018-10-15 16:24 Oratoria Haendla w Nowym Sączu 2018-10-15 16:00 Podhalański Piknik Strzelecki 2018-10-15 15:28 Prace na moście w Białym Dunajcu idą pełną parą 7 2018-10-15 14:06 Kieszonkowiec wiecznie żywy 2018-10-15 13:50 Strażacy z Kowańca podliczają zyski 3 2018-10-15 13:01 III Przegląd Artystyczny KGW w Łopusznej - galeria zdjęć 2018-10-15 11:48 Muzyka celtycka pod Gontem 2018-10-15 11:27 Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim 2018-10-15 11:13 Wieczornica pamięci Emila Pyzowskiego w Muzeum Podhalańskim 2018-10-15 11:01 Motocyklowy ryk w Rzepiskach 10 2018-10-15 10:20 Gdzie są strażnicy Parku? 2018-10-15 09:01 Piękna Białka a obok małe wysypisko śmieci 3 2018-10-15 08:49 Debat z kandydatami na burmistrza Zakopanego. Czekamy na pytania 45 2018-10-15 07:00 Salon poezji z Beatą Zalot 2018-10-15 06:00 OBWIESZCZENIE Powiatowej Komisji Wyborczej w Zakopanem 2018-10-14 21:59 Za nami maraton badmintona (wideo) 12 2018-10-14 21:52 Dżefuś wrócił do domu 2 2018-10-14 20:35 Zagubiony kundelek czeka na pana 2018-10-14 20:20 Turysta eksponowany 4 2018-10-14 20:18 Kandydat na ołtarze wrócił do Mszany Dolnej 2018-10-14 20:00 Ławkowa pustynia, ludzie siedzą na kamieniach 7 2018-10-14 19:30 Zamknięta droga na Słodyczkach 1 2018-10-14 19:13 Miasto przyjazne - dla kogo? 1 2018-10-14 19:00 Słodka walka na przysmaki 2018-10-14 18:45 Kolorowa jesień w Pieninach 4 2018-10-14 18:30 Papieskie pamiątki w Zębie 2018-10-14 18:00 Wielkie cięcia w COS-ie 10 2018-10-14 17:30 Popsute tablice, w godzinę do Nowego Targu 3 2018-10-14 17:05 Gigantyczny korek w Szczawnicy 65 2018-10-14 17:00 Z Łemkowszczyzny na Podhale 2018-10-14 16:30 Dla Księcia Nastroju
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-10-16 12:24 1. Nazywam się Gina Acampora i mówię teraz jako najszczęśliwsza osoba w całym dzikim świecie. Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który uratuje moją rodzinę przed naszą złą sytuacją, podam to imię całemu światu i jestem taki Z radością mogę powiedzieć, że moja rodzina wróciła na dobre, ponieważ potrzebowałem pożyczki w wysokości 100 000 USD, aby zacząć życie od nowa, ze względu na mój zawód, ponieważ jestem samotną mamą, z 4 dziećmi i całym światem wydawało się, że to było wiszące na mnie, dopóki nie spotkałem BOGA wysłanego pożyczki Firma, która zmieniła moje życie i mojej rodziny, BOGA obawiając się firmy, Nora Mildred, była zbawicielem BÓG wysłanym, by uratować moją rodzinę z pożyczką 100 000 USD skontaktować się z nią noramildred.loan@hotmail.com 2018-10-16 12:24 2. Pełna zgoda z <panTadeiro>!!! Dajmy szansę młodym, zarówno do Miasta, jak i do Powiatu. Niech wreszcie zrobi się normalnie... Panie i Panowie... szukać młodych na listach!!! 2018-10-16 12:14 3. Mega motywacja! Bardzo dziękuję, to dla mnie bardzo ważne, że mam takie wsparcie! Do zobaczenia! :) 2018-10-16 12:03 4. Działalność społeczna to dobry wybór-czeka Cie praca,praca i jeszcze raz praca-życzę powodzenia. A tak prywatnie- to jestem dumna. 2018-10-16 12:01 5. Gwarantuję, że przy drobiazgowym sprawdzeniu zawartości worków, znajdzie się ślad wskazujący sprawcę. 2018-10-16 11:59 6. "prawie" robi wielką różnice Ale po co są media? jest okazja sie promować 2018-10-16 11:27 7. @MK Opowiadanie że w konkursach biorą udział studenci albo ludzie szukający doświadczenia jest herezją. Proszę lepiej zapoznać się z tą tematyką. Dla renomowanych pracowni często jest to okazja żeby udowodnić że jest się faktycznie najlepszym. Bo gdzie to udowodnić jak nie podczas rywalizacji?  To że zakopianscy architekci olali temat konkursu który był organizowany "na ich terenie" niestety świadczy tylko o nich. 2018-10-16 11:21 8. Niech żyje Wolne Podhale ! Żądamy dostępu do morza ! 2018-10-16 11:13 9. Zaangażowany, młody człowiek. Takich ludzi potrzebujemy. Liczy się nowe spojrzenie i chęć działania na rzecz Naszego Miasta. 2018-10-16 11:11 10. Fajny chop je i tyle!
2018-10-15 20:22 1. cóż za pyszna kiełbasa wyborcza!!!!! a ile tej kiełbasy długonosy nawiózł...hohoho można by z parę województw obdarzyć..... tyle, że na kiełbasę z kaczki w innych miejscach takiego popytu nie ma....... 2018-10-13 21:36 2. PiS-PO = jedno zło! Jedni i drudzy to część magdalenkowego obozu zdrady narodowej! PiS jest bardziej przebiegły, bo udaje patriotów, PO(paradoksalnie) jest w swojej zdradzie bardziej uczciwa, bo nawet się z tym nie kryje, że słucha rozkazów zza granicy. 2018-10-13 20:31 3. Sprzedać za 215 mln. Odkupić za 500 mln. Ma premier rację z jednym.. diament to był dla Luksemburczyków. Tyle przepłacić.. po wyborach oczywiście okaże się że UOKiK się nie zgodzi i tyle. A że ludzie nabrali się na obiecanki Mory... to już co innego. Grunt, że kiełbasa wyborcza nie bylą zwyczajną... nawet krakowską suchą... idę o zakład z każdym kto pieje z zachwytu, że tej transakcji nie było. Dlaczego? Bo zgodnie z prawem najpierw ma UOKiK dać zgodę.. ludzie ale jesteście ciemni.. aż się Ciemniak z Was śmieje! 2018-10-12 11:28 4. Ja bym sie cieszyl, gdyby poprzednia ekipa takie prezenty przywozila. Premier Tusk byl bardzo czesto na Podhalu (w Zebie) i nigdy takich prezentow nie przywiozl. A kolejka na Kasprowy Wierch nie powinna byc nigdy sprzedana! 2018-10-12 09:34 5. Teraz w planach odkupienie gruntów Wspólnoty Leśnej 8 Uprawnionych Wsi ... Hm? 2018-10-11 19:53 6. Pierwszy akapit artykułu. Dla tych co nice wiedza Gasienica 2018-10-11 08:22 7. Żenujący widok .... 2018-10-11 08:22 8. Ha Ha Ha kolejka warta 205 mln kupiona przez PISlamistów za 500 mln zł ,to jest "sukces" na miare PIS a ciemny lud to kupi... 2018-10-10 09:35 9. o druh starosta na kolanach 2018-10-09 11:40 10. Właśnie, gdzie to muzeum ?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania