Reklama

2018-08-09 17:29:32

Krościenko n.D

Muzyka elektroniczna w Pieninach

Reklama

Reklama

Po raz pierwszy w historii Festiwalu "Pieniny- Kultura- Sacrum" w Krościenku usłyszymy muzykę klasyczną w połączeniu z elektroniką.

Na nadzwyczajny koncert zaprasza Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE wraz z Parafią Wszystkich Świętych do Krościenka n. Dunajcem. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza.
 

Wykonawcą będzie - Krzysztof Duda nie tylko wyborny wirtuoz organów, lecz także  jednym z polskich pionierów muzyki elektronicznej. Jako pierwszy dokonał w swojej twórczości i praktyce instrumentalnej połączenia brzmienia klasycznych organów piszczałkowych z instrumentarium elektronicznym. Do dzisiaj praktykuje z wielkim powodzeniem ten rodzaj muzyki, wykonując koncerty organowo-elektroniczne w przestrzeniach sakralnych. Jest autorem wielu nagrań telewizyjnych, radiowych i płytowych.
 
Koncert odbywa się przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Partnerem wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gmina Krościenko n. Dunajcem, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D. oraz Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Agnieszka Radwan-Stefańska.

 
WSTĘP WOLNY

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl