Reklama

2018-08-26 16:00:14

Czarny Dunajec

Hołdymas w deszczu i w zimnie

Reklama

Reklama

Takiego Hołdymasu, czyli Dożynek Gminy Czarny Dunajec już dawno nie było. Pogoda w niedzielę 26 sierpnia nie sprzyjała organizatorom.

Pierwszym punktem była Msza św. w kościele w Czarnym Dunajcu, na której bardzo ładne dożynkowe wieńce zostały poświęcone przez ks. Janusza Rzepę, proboszcza z pobliskiego Miętustwa. Wszystkich pozdrowił ks. dziekan i proboszcz Krzysztof Kocot, przygrywała strażacka orkiestra. Liturgię uświetnił zespół "Mali Miętusianie".

Druga część Hołdymasu miała już miejsce na stadionie, gdzie na plenerowej scenie można było wysłuchać okolicznościowych przemówień, w tym wójta Józefa Babicza. Włodarz miał wiele kartek do odczytania. Głos zabrał potem m.in. przewodniczący rady Stanisław Gonciarczyk. Obaj panowie startują w zbliżających się wyborach samorządowych na stanowisko wójta. Inni kandydaci też byli obecni. Polityk PiS i radny powiatowy Tomasz Turski, a także adwokat i radny gminny Marcin Ratułowski. 

Na stadion zaproszeni goście przejechali konnymi zaprzęgami, które potem wzięły udział w prezentacji i konkursie. 

Jednak echa kampanii wyborczej nie bardzo wybrzmiały, gdyż wszystkim doskwierało zimno i nieustannie padający deszcz. Jak zawsze - mimo tak bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych - o dobre humory dbał Andrzej "Kubosek" Jakubiec i Danuta Michniewicz. 

Trzeba też wspomnieć, że przepyszne potrawy regionalne przygotowały poszczególne oddziały Związku Podhalan z terenu Gminy Czarny Dunajec. Delegacje ZP były obecne w kościele z pocztami sztandarowymi, podobnie jak strażacy z OSP. 

Kilka lat temu o Hołdymasie w Gminie Czarny Dunajec pod rządzami wójta Józefa Babicza było bardzo głośno. Za sprawą naszej prowokacji dziennikarskiej okazało się, że impreza nie jest do końca jasno rozliczana. O sprawie informowały wszystkie stacje telewizyjne, portale, gazety. 

jg

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl