Reklama

2018-08-27 18:00:51

Rogoźnik

Zawody jeździeckie, dożynki i festyn

Reklama

Reklama

Za nami 4. Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki. Impreza trwała przez dwie niedziele.

Pierwsza z nich upłynęła pod znakiem XII Gminnych Zawodów Jeździeckich im. ks. prof. Józefa Tischnera. Jeźdźcy rywalizowali na terenie stadniny Dworna w Rogoźniku.

W tym roku zawody rozpoczęły się konkursem ujeżdżenia KL.L1 o puchar Stadniny Koni Dworna.  Następnie przeprowadzono jeszcze trzy konkursy w skokach przez przeszkody o puchar Sołtysa Rogoźnika, o puchar rodziny Tischnerów oraz o puchar wójta Gminy Nowy Targ. 

W tym roku puchar od słowackich przyjaciół otrzymał również właściciel koni Dworna.

Tradycyjnie odbyła się także loteria fantowa. Główna nagroda w postaci konia powędrowała do Pani Anety Baraniak z Szaflar. 

Podczas zawodów można było podziwiać wystawę malarstwa Marii Dudek z Gronia i Stanisława Bąka z Hałuszowej. Można było też posłuchać rodzinnej muzyki Gąsieniców Giewontów z Kościeliska.         

Do udziału w zawodach zgłosiło się 33 zawodników z 11 klubów jeździeckich tj.: KS Bór Toporzysko, KS Dworna Rogoźnik, Stajnia "Lider" Wróblówka, Stajnia Konsul Kościelisko, SK Łopuszna, KJ Facimiech, KJ Czarny Dunajec, Stajnia Baskil - Nowy Targ, JO MŚK Keźmarok Ranč Čajka, Konie w Tatrach. Szczegółowe wyniki zawodów na http://www.stadnina-dworna.pl/zawody/zawody2018/wynikirogoznik2018.pdf

W kolejną niedzielę odbyły się dożynki i festyn sportowo-rekreacyjny. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą dożynkową w kościele parafialnym w Rogoźniku, której przewodniczył proboszcz parafii Rogoźnik ks. Andrzej Bukalski. Na jego ręce przedstawiciele Rogoźnika i Starego Bystrego złożyli wieńce dożynkowe, dary z tegorocznych plonów oraz przekazali bochny chleba upieczonego z mąki z ostatnich zbiorów.

W tym roku starostami dożynek byli Małgorzata Panek i Piotr Kwak z Rogoźnika oraz Barbara Chlebek i Stanisław Staszel ze Starego Bystrego. Tegoroczny wieniec dożynkowy wykonali mieszkańcy Rogoźnika od nr. 61 do 120. Pomysłodawczynią rogoźnickiego wieńca dożynkowego i osobom koordynującą była Danusia Hajnos.

Po Mszy wieńce dożynkowe zostały uroczyście przewiezione dorożkami na teren stadionu sportowego, gdzie odbył się dalszy ciąg uroczystości dożynkowych połączonych z rodzinnym festynem sportowo-rekreacyjnym. 

Tradycyjnie już co roku w trakcie uroczystości dożynkowych sołtys Kazimierz Zubek przekazał statuetki z podziękowaniami za wielkie zaangażowanie, życzliwość i pracę na rzecz społeczności Rogoźnika. W tym roku takie podziękowanie otrzymał Klub Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik/Stare Bystre w Chicago. Podziękowanie odebrała w imieniu Klubu Sylwia Kozielec, ubiegłoroczna królowa Związku Podhalan Ameryki Północnej.

Na scenie plenerowej podczas całego dnia zaprezentowali się: kapela góralska „Hajduk" ze Szczyrku, zespoły „Giganci" z Zakopanego, „Ahaju Fusion Boliwia" z Boliwi , oraz „Fiś Band”.

Punktualnie o godz. 12.45 na murawę boiska sportowego wybiegły drużyny „Skałki” Rogoźnik/Stare Bystre i „Podgórki” Krauszów . Po zaciętym meczu zwyciężył zespól z Krauszowa 1-0.

Przygotowano również wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przez cały czas trwania imprezy trwała loteria fantowa „Wspieraj Rogoźnik", z której dochód zostanie przeznaczony na cele społeczne miejscowości, zaś nagrodami głównymi była koza oraz tucznik (czyli świnia) . Tego roku koza powędrowała do Pawła Kwaka z Rogoźnika, a świnia do Zbigniewa Łapki ze Starego Bystrego.

Na Rogoźnickich Dniach Sportu i Rozrywki gościła również nowotarska policja oraz rogoźnicka Ochotnicza Straż Pożarna. W ramach spotkania dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem policyjnym czy strażackim, wsiąść do radiowozu czy samochodu strażackiego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Policjanci i strażacy opowiadali dzieciom o swojej pracy. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Organizatorami IV Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki byli: sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek, Rada Sołecka miejscowości Rogoźnik, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik oraz Stadnina Koni "Dworna".

Patronat honorowy: Wojciech Kozak - wicemarszałek województwa małopolskiego, Krzysztof Faber - starosta nowotarski, Jan Smarduch - wójt gminy Nowy Targ.

opr. m

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl