Reklama

2018-09-13 18:02:22

Zakopane

Puchar Tatr na Średniej Krokwi. Pierwsze zawody po długiej przerwie

Reklama

Reklama

Po latach zapaści kompleks Średniej Krokwi odżywa.

Na wczorajszej sesji zakopiańskiej Rady Miasta burmistrz Leszek Dorula zapowiadał duże inwestycje w Centralnym Ośrodku Sportu. Chodzi o modernizacje kompleksu Średniej Krokwi, która ma ruszyć w przyszłym roku oraz budowę nowych tras biegowych. Takie zapewnienia miał burmistrz usłyszeć w Ministerstwie Sportu.


Na razie po wielu miesiącach przerwy na Średniej Krokwi odbędą się zawody o Puchar Tatr w skokach narciarskich. Jest to możliwe, bo po kilku latach od awarii uruchomiono wyciąg przy skoczni. Za to natomiast, że wyciąg był tyle lat nieczynny, a skocznie popadły w całkowitą ruinę nie odpowiedział żaden urzędnik.

Oto zapowiedź Pucharu Tatr:

Wydarzenie z myślą o młodych adeptach skoków narciarskich organizowane jest przez Klub Sportowy Eve-nement Zakopane, a honorowy patronat nad nim objął trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch.

Chłopcy i dziewczęta, łącznie wystartować ma ponad 100 zawodników, rywalizować będą na kompleksie Średniej Krokwi w sześciu kategoriach. Najmłodsi, z rocznika 2009 i młodszych, skakać będą na obiekcie K-15, dla pozostałych grup juniorów przewidziano zawody na skoczniach K-35 i K-65, a młodziczek na K-35. Dla najlepszych uczestników przewidziano dyplomy i nagrody rzeczowe.

Program Pucharu Tatr (kompleks Średnich Krokwi COS-OPO w Zakopanem):

15.09.2018 r., sobota
9:00 - seria próbna K-15
9:30 - serie konkursowe K-15, ceremonia dekoracji
11:00 - seria próbna K-35
12:00 - serie konkursowe K-35, ceremonia dekoracji
13:30 - seria próbna K-65
14:30 - serie konkursowe K-65, ceremonia dekoracji

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl