Polecamy
W sobotę, 25 maja zapraszamy na mecz piłkarski zakopiańskich oldboyów. O godz. 15. 00 grają z Węgrami na boisku COS - u w Zakopanem.

Reklama

2018-09-29 15:30:22

Zakopane

Tłumy szturmują kino Giewont

Reklama

Reklama

- Nie ugnę się przed cenzurą - zapowiada dzierżawca kina w budynku Związku Podhalan w Zakopanem. I sprzedaje kolejne bilety na film Smarzowskiego "Kler".

Gdy w Zakopanem gruchnęła wieść o cenzorskich zapędach Andrzeja Skupnia, prezesa Związku Podhalan Oddział Zakopane, który chce wstrzymać dystrybucję filmu "Kler", do kina "Giewont" ruszyła fala publiczności. - Nie ugnę się przed cenzurą, do tej pory nie dostałem żadnego oficjalnego pisma od Związku Podhalan, dlatego żadnego seansu nie odwołam, bilety są sprzedawane już na czwartek - podkreśla Janusz Bukowski, dzierżawca kina w budynku przy ul. Kościuszki 4 w Zakopanem, którego współwłaścicielem jest Związek Podhalan. 


- Filmu nie oglądałem, ale z fragmentów i rozmów jakie przeprowadziłem wiem, że nie przedstawia on faktów autentycznych, dlatego moim zdaniem nie powinien być puszczony w naszym kinie - podkreśla Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan oddział w Zakopanem. Dodaje, że zwoła zebranie zarządu ZP, by ustalić reguły i podpisać na nowo umowę z dzierżawcą. - Chcemy mieć wpływ na dobór repertuaru w kinie w naszej siedzibie. Film "Kler" jest obrazem kontrowersyjnym, który wpływa na podziały między ludźmi, nie chcemy takich filmów - dodaje Andrzej Skupień. 

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Brooklyn 2018-10-01 11:27:17
miejscowy turysta

Chyba sie nie zrozumielismy :)
dla mnie ten film jest malo istotny
bez tego wszyscy wiedza co sie w kosciele
katolickim wyprawia , w wiekszym lub
mniejszym stopniu mamy ta wiedze....
Poprostu ciekawi mnie reakcja innych
srodowisk np: Zydowskich?
Gdyby powstal taki film o Rabbinach...
Mysle ze reakcja srodowisk zydowskich nie tylko
w Polsce bylaby bardzo ostra....
W moim zyciu nic to nie zmienia :)
Natomiast istota tego sporu
jest przedewszystkim czy ten film
w Zakopanem wyswietlac czy tez nie ....
Jak zauwazylem ludzie tu odrazu gorali
atakuja i rozne bzdety wypisuja
Pan S. to nie wszyscy gorale....
aaa 2018-10-01 10:09:35
Panie Skupień - czy Pan nie zdążył się zrealizować jako Naczelny cenzor PRL ?
To jest chore, żeby narzucać swoje osobiste ideologiczne gusta innym ludziom. Czym Pan się różni od Talibów i islamskich ekstremistów - oni tez wiedzą lepiej co jest dla innych dobre a co złe. Argument, że nie można pokazywać filmu bo może wywołać różne odczucia i jest kontrowersyjny - już większą głupotę to ciężko wymyśleć - Panie Skupień filmy robi się właśnie po to aby wzruszać, poruszać, dawać do myślenia, mówić o różnych zjawiskach i historiach prawdziwych i fikcyjnych i każdy ma prawo mieć swoją opinię. Czy opracował Pan już listę filmów zakazanych, bo takich które poruszają trudne tematy jest mnóstwo. Czy zakaże tez Pan Bolka i Lolka bo też może poróżnić jedni będą woleć Bolka inni Lolka. Zarzuca Pan, że film nie jest na faktach - wg Pana mogą być pokazywane tylko filmy dokumentalne? A czy zakazał Pan wyświetlanie filmu Smoleńsk przecież tam też była kontrowersyjna wersja wydarzeń do tej pory nie potwierdzona. Zostaw Pan decyzję wolnym ludziom Panie cenzor. Film kler nie podaje konkretnych nazwisk i danych jednak historie są z życia wzięte. Film nie jest atakiem na Boga ani kościół -jest o patologiach w Kościele wśród księży. Każdy o nich wie. Każdy też wie, że porządni księża też jeszcze są. Gdyby z tymi patologiami hierarchowie chociaż chcieli walczyć to może by taki film nie powstał. Ale dzięki takim jak Pan patologię się zamiata pod dywan bo to wg takich jak Pan atak na Boga i religię. Ksiądz to nie Bóg to człowiek! Wyszedł Pan na niedouczonego fanatyka. Po prostu żenada Panie Skupień. Przypuszczam, że został Pan do tej durnej wypowiedzi podpuszczony przez jakiegoś, księdza który boi się że po filmie będzie mniej na tacy. Sytuacja jak z " Folwarku Zwierzęcego" ale Wątpię że Pan czytał... Niestety na Podhalu wiara jest ślepa i bezrozumna w większości przypadków a wiedza o historii chrześcijaństwa i podstawy teologii na poziomie zero.
miejscowy turysta 2018-09-30 17:48:57
@brooklyn

A co ma Smarzowski do rabinów i imamów?
Rabini i imamowie nie sprawują "rządów dusz", nie robią za autorytety moralne w naszym kraju i nie mówią nam jak mamy żyć, do tego za budżetowe pieniądze - tak jak to czyni kler katolicki.

Dostrzegasz tę subtelną różnicę?

Poza tym film nie tyka w ogóle wiary, jest to fikcyjna historia o paru urzędnikach kościoła katolickiego, aczkolwiek podobieństwa do tej czy innej postaci na pewno parafianie w nim znajdą ;)
cysty góral 2018-09-30 10:29:30
Ten film przedstawia całą prawdę o naszej wielkiej religii
UiG 2018-09-30 09:35:14
Co to za wygłupy. Każdy z nas zdecyduje czy chce obejrzeć film - ten czy inny, czy nie. Każdy według siebie skomentuje, wyciągnie wnioski, będzie miał przemyślenia - swoje! .... Doskonale wiemy co się dzieje "za kulisami" kapłaństwa, NIE kościoła bo Kościół twarzą wierni gromadzący się w świątyni.
Panie Skupień skąd pomysł na takie wystąpienie?
Janek, na film przyjdziemy z racji tego, że chcemy go obejrzeć.
Viking 2018-09-30 09:13:39
Rozumiem, że prezes ZP wie, w jak dużym stopniu problem dotyczy Podhala. Pamiętacie Porsche księdza z Kasiny Wielkiej? Ilu takich jest? Trudno, by prezes ZP cenzurował nam rzeczywistość WSZYSTKIE ZWIĄZKI NA POWĄZKI !!!
brooklyn 2018-09-30 01:03:21
Gorol 100 %

Tak na marginesie tego calego zamieszania
proponuje panu rezyserowi Smazowskiemu
nakrecic trylogie....
O ksiezach jyz zrobil film
czas na Rabbinow i Immamow....
Mam taka prosbe do komentujacych
aby nie obrazali wszystkich gorali
iz nie kazdy goral jest pazerny
nie kazdy byl w goralenvok
Niestety wsrod nas sa tacy
ktorzy lubia zabierac glos za wszystkich gorali
ja jako goral sie z tymi panami nie zgadzam
Nie naleze do Zwiazku Podhalan i nie zamierzam....
Mam swoj goralski honor
i bede se slebodny jak tyn lorel w holak ....
idę na film 2018-09-29 23:25:20
Znalazł się cenzor. Jak nie chce to niech nie idzie na film ale jakim prawem zabrania innym. Wstyd!!! Lepszej reklamy filmowi nie mógł zrobić. Jestem osobą wierząca ale w Boga, nie w księdza. Oczywiście wybieram się.
Piórko 2018-09-29 23:21:10
Na walnym niech zmienią nazwę na Związek Podhalan Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. Jak góralka była w Big Brotherze to im odpaliło i jak widać stan ten się pogłębia.
Kino którego nie chcę 2018-09-29 22:41:26
Ej Janusz, Janusz jarasz sie teraz tym i sztucznie rozdmuchujesz problem, nakręcasz hejt.
Udostępniasz seanse, bo czujesz kasę. Owszem zarobisz, ale Oby Ci sie to czkawką nie odbiło nie wszystkie wartości przełożysz na pieniądz. Czujesz sie dobrze z tym? bo mi Ciebie żal... Sprzedać sie za "30sredrnikow "diabłu. Oby Ci ksiądz nie był kiedyś potrzebny w przejściu na drugi świat zawsze bedziesz miał ten film przed oczami.
Ps
A tym hejterom zyczę oglądania tego filmu aż do zerzygania razem z Januszem.
Andrzej Skupień pokazał, ze ma yaya,bo publicznie wyraził swoje oburzenie.
BRAWO!
Bukowski 2018-09-29 22:18:55
I wyszla goscinnosc ,sleboda, pycha,Bogobojnosc oraz temperament goralski . Ale to chyba nie gorale tylko szkoda ze tory zrobili do Zakopanego bo by bylo czysciej i komuchy by nie przyszly i nie pieprzyly :/
I rozpdawil sie Bukowski ze Skupieniem za posrednictwem TP. TP bravo.
Teraz tych wszystkich komentujacych katolikow chce zobaczyc na mszy od 7 do 8h
. Calowac ksiedza w reke a potem pieprzyc komen na profilu.Bo dziecko do komuni czy chrzest trza zrobic he he :) Zaklamana gowiec .
przygłupawy 2018-09-29 22:09:12
No toś Prezes narobiył bigosu Doruli. Obaście tacy poboźni a księdzom do tyłka włazicie kosztem wolności słowa obywateli i autorskich produkcji niezależnych producentów. Gdzie to takiego kisu dlo PiSu narobić przed samymi wyborami. Prawda, pycha i głupota wywindowały w góre, poparcie dlo wyznawców metod komunistycznych bierze w łeb. Nawet pański koń, Panie prezesie, by się uśmiał!!!
bezradny 2018-09-29 21:30:44
Ja popieram radnego Józka " kościelnego" on chyba pójdzie do kina obejrzy fil i nie robi afery, nie wiem po co taki jakiś Skupień się rzuca, może od razu do parlamentu zmienić ustawę i powiedzieć co w kinach ma być wyświetlane.Pozdrawiam Pisiorów.
iga 2018-09-29 21:27:48
I lawina poszła!!! Ludzie gór wiedzą co będzie dalej. Wychylił się chłopina, a przecież DOBRZE CHCIAŁ (!!!) i go przysypało ale nie śniegiem tylko gównem i nie będzie słonecznej polskiej jesieni na Podhalu. Pytanie komu i gdzie trzeba będzie wejść aby nie stracić tego co się ma?!
Ludzie pójdą na film z czystej ciekawości. To nie Ostrołęka i film wyświetlą mimo, że Podhale na PiS-ie leży.
m.e.ch. 2018-09-29 20:57:00
A czy Jądruś i Letuś w swoich sklepach sprzedają gumki ? To by dopiero była heca !
Młody Łolcon 2018-09-29 20:48:09
EEEEEE Jyndruś bedziymy bocyć jakiś głupi moze ci kto kozoł robić cenzure ale do tego stopnia być matołym nie przystoi jaruś z łojcym dyrektorem pewnie list wysłoł hahahahaha
kijwoko 2018-09-29 20:43:04
No to konsekwentnie Panie Prezesie , teraz przestajemy sprzedawać alkohol i papierosy w Pana sklepie na Olczy . W końcu pijani ojcowie , mężowie robią więcej szkód niż jakiś tam film . Papieroski też nie zdrowe to wywalić ze sklepu . Niemieckie produkty też w pole a jak co się będziemy ograniczać . Ale tak nie będzie panie prezesie bo tam kasa idzie do Pana kieszeni i ma Pan gdzieś czy ktoś śpi nawalony na przystanku . Ciekaw jestem za co taka postawa wobec tego filmu ?
Kino "Giewont" 2018-09-29 20:37:02
Kino "Giewont" uprzejmie informujemy, że film Wojciecha Smarzowskiego pt." Kler" jest aktualnie wyświetlany bez żadnych przeszkód.
Film będzie grany przez kolejne dwa tygodnie.
Aktualne seanse
28.09 - 04.10
12:40
18:50
21:15
Serdecznie zapraszamy.
Stanisław/Olcza 2018-09-29 20:06:59
Jędrek znam Cię od b. wielu lat. Jako górol i mieszkaniec Olczy jesteś OK. Nikt Ci tego nie zabierze, że jesteś, aż nadto modlący i pokorny wobec KLERU czyli czarnuchów. Skoro nie oglądałeś filmu KLER to Ci powiem drogi kolego film jest OK, bo go oglądałem już dwa razy. Film pokazuje prawdę o księżach pijakach, etc. kasa, kasa i jeszcze raz kasa, życie takie jest, a nie takie jak Ty sobie to wymyśliłeś. Żaden KLECHA nie da Ci biletu do NIEBA za to, że usiłujesz CENZUROWAĆ to, co My jako mieszkańcy Podhala chcemy oglądać. To nie Twoja sprawa, co ja np. mam ochotę oglądać w kinie GIEWONT. Sam sobie zrobiłeś szkodę w wizerunku jako Szef Firmy. Prezes itd. Co na to Twoje dzieci to już nowe pokolenie no chyba, że się mylę i też na kolanach do kościoła. Aby wylizać rdze czarnuchom nikt nie musi słuchać, co ma robić i oglądać. Jestem głęboko wierzący w BOGA, ale nie w KLER to obłuda, zakłamanie, pedofilstwo i wiele by jeszcze pisać, ale szkoda czasu. Jędrek daj sobie siana, usiądź wygodnie na fotelu, strzel sobie browara bo to, że walczysz z wiatrakami nic Ci nie pomoże, a i ludzie zaczęli Cie już b. mocno obrażać na forum, a szkoda bo ja Cię znam i jak pisałem jako człowiek jesteś OK., ale nie trzeba być fanatykiem KLERU ? czarnych i pisuaru. To wszystko przeminie razem z Dorulą ? garbarzem i pisuarem, a My na Podhalu zostaniemy. Nie baw się w to co Cię ewidentnie przerasta. Jesteś wierzący i boli Cię to ja rozumie, ale daj innym wolny wybór, a Ty zrelaksuj się, bo szkoda zdrowia. Na Podhalu ciemnogród czarnych nadal dobrze się ma, ale to końcówka nawet w tym bastionie pisuaru, bo jest nas wielu bardzo dobrze wykształconych i wiemy, co dla nas jest dobre, a co zle. Pozdrawiam Cię, żal mi Ciebie jako chłopa z Olczy bo nie możesz innym narzucać swojej woli. Zyj w.g. swojej woli, ale My też chcemy robić z czasem wolnym tak jak My chcemy, nie jak Pan Prezes nam narzuca. Pozdrawiam. Strzał w kolano i strzał w pisuar. Przez te przepychani pisuary wiele stracili przed wyborami, życie nas wszystkich zweryfikuje. Jędruś ten film obrazuje PATOLOGIĘ u czarnuchów, którą wręcz należy obejrzeć. Czas najwyższy, aby opinia publiczna zobaczyła kulisy KLERU.
jano 2018-09-29 19:14:10
Jeżeli film nie napiętnuje religii tylko patologię to dlaczego chronią patologię ?
HoliSiet 2018-09-29 18:16:29
Ciekawe czy pan Skupień w swojej hurtowni Brutal wycofa ogórki, marchewki, banany i inne warzywa o fallicznym kształcie. Przecież te warzywa moga byc używane do kontrowersyjnych uczynkow panie Prezesie!!!
miejscowy turysta 2018-09-29 18:05:27
Komuś tu się fabuła z dokumentem pomyliła. :D
Panie Skupień, w Ojca Mateusza też pan wierzy? :)
zakopane 2018-09-29 18:01:50
Jak szło 50 twarzy Greya to jakoś nikomu nie przeszkadzało a teraz jak pokazują ciemną stronę Kościoła to wszyscy nagle święci. To nie komuna ze ktoś ma nam mówić co mamy oglądać czy co mamy myśleć.
m.e.ch. 2018-09-29 17:55:29
A Dorula to co sprzedaje w swoich sklepach i knajpach - ocet jabłkowy ? Księżom to oni pokazali gdzie ich mają, zaprosili ich na sesję żeby zobaczyli jak się podnosi limity na sprzedaż alkoholu BRUTAL na tym skorzystał czy nie ? Teraz chcą się odbudować - obłudnicy!
GIENIA 2018-09-29 17:43:14
DZIĘKUJEMY Prezesowi Związku Podhalan O/Zakopane Andrzejowi Skupniowi, bo obnażył to to co żeśmy się domyślali. Zapomniał jednak o tym, że to my mieszkańcy oddaliśmy za złotówkę majątek miejski czyli nasz w ręce Związku Podhalan. Teraz on jednoosobowo będzie decydował co możemy oglądać, a co nie. Strzeżmy się przed takimi upolitycznionymi organizacjami.A szkoda ! taka organizacja z taką historią. Została z niej banderia konna i dorożki. DZIĘKUJEMY Panu Prezesowi za promocję filmu. Teraz Ci, którzy się wahali na pewno pójdą. Precz z CENZURĄ !
Klecha 2018-09-29 17:04:21
Właśnie się okazało to co było wiadomo od dawna. ZP to banda prostaków że Skupniem na czele. Żenada. Nieautentyczne fakty hehe. Idiota i nieuk.
Amanda 2018-09-29 16:59:44
Pewnie księdzu dzwonki czyści... Mały Jędruś
Bartosz Gąsienica Daniel 2018-09-29 16:57:40
A był juz ktoś pod kinem z pochodniami i widłami?
tyluś 2018-09-29 16:57:21
malutki prezesiku ZP skończysz jak tatuś,olcany pamiętają
Iwona 2018-09-29 16:57:10
@Widz. Dobry pomysł z tą mszą na Olczy :-)))) Zawsze myślałam,że jet granica głupoty, ale po dzisiejszych wydarzeniach już wiem,że niestety nie. Jutro może się okazać,że i ta zostanie przekroczona a od poniedziałku powinno się zakazać filmu "Adwokat diabła".ZP i jego prezes powinni być wizytówką Zakopanego i górali a stali się pośmiewiskiem i ciemnogrodem.
Janowski 2018-09-29 16:52:06
Ciemnota , zakłamanie , na dodatek co po niektórzy usiłują z tej niechlubnej prawdy o klerze zrobić kampanie wyborczą dla lewactwa typu nowoczesna z Donatowiczem i resztą lokalnych wariatów . Co zapomnieliście osły o swojej lewackiej niechlubnej przeszłości ? Przykre jest to że Polacy nie chcą znać historii z której należy wyciągać wnioski , nie wolno zastępować wiedzy fanatyzmem wiary i to dotyczy obydwu stron , tak lewaków wierzących w dobro komunizmu , jak i katolików zastępujących wiarę w P. Boga wiarą w kościół . Tak w ogóle to łatwiej wierzyć niż wiedzieć i to jest wasza cecha przygłupy - fanatyzm nie popłaca i w tym wypadku dotyczy i jednych i drugich
Ps. P. Skupień chcesz P. trochę niechlubnej prawdy o Związku Podhalan jak dawaliście dupy komunie i kiedy ? Po za tym w kwestii budynku , gdybyście mieli Góralski honor to oddalibyście kasę rodzinie pożyczoną przez Związek Górali na budowę waszego lokum w tym tez banku spółdzielczego od Roy Spyrkowskiego . Więc jak jedni i drudzy za nic mają wartości wiary katolickiej to należy wyciąnąć wniosek . Wniosek : To morda w kubeł szmaciarze . Prawda się sama obroni .
byby 2018-09-29 16:43:50
Uwaga! Uwaga! Jakubik księdza udaje!
Sasxa 2018-09-29 16:41:56
Nie jest wazne ile asfaltu Dorula wylal i co zrobil, teraz jest juz jasne na kogo glosowac. Ps. Pierwsze co prezes Skupien chcial zalatwic po dojsciu do wladzy to wieksza sprzedaz alkoholu w swoich sklepach, i o to tak naprawde tu chodzi o pieniadze
Ulka 2018-09-29 16:39:56
Janek, zarezerwuj mi dwa miejsca na piątek, przyjdziemy z kolegą.
Bartosz Gąsienica Daniel 2018-09-29 16:39:03
Kiedy "Venom" w kinie?
m.e.ch. 2018-09-29 16:38:43
Pan Skupień dysponuje majątkiem przekazanym Związkowi Podhalan przez Miasto Zakopane co na to Pan Dorula dobroczyńca.
TEW 2018-09-29 16:34:08
skupień to porządny gorol na kleche nic nie powie bo mu nie przystoi codziennie sie do nich modli zamiast bo BOGA
seba 2018-09-29 16:24:07
Zastanawiam się czy to nie jest jakaś odmiana syndromu sztokholmskiego u prezesa ZP po molestowaniu w dzieciństwie przez księży.
ing 2018-09-29 16:23:37
pan S może zakazywać żeby mu coś w portkach się nie podniosło a nie zakazywać ludziom oglądać filmu,i może coś w tym jest żeby tak zrobić bojkot jego firmy?? co Wy na to forumowicze
antykancelista 2018-09-29 16:22:59
specjalista od faktów autentycznych się znalazł........
Pablo 2018-09-29 16:22:56
Jak już ktoś używa sformułowań takich jak "fakty autentyczne" to nie powinien piastować żadnych kierowniczych funkcji. Wypowiedzi publiczne takiej osoby powojenne być traktowane z przymrużeniem oka.
aga 2018-09-29 16:21:48
Niech pan prezes sprawdzi w Wikipedii czym jest film FABULARNY
Widz 2018-09-29 16:17:25
Zapraszamy na jutrzejszą Mszę Świętą na Olczy ponieważ w roli adwokata Pana Andzeja Skupnia wystąpi ksiądz proboszcz i reszta ekipy.
mika 2018-09-29 16:09:10
Chcemy mieć wpływ na dobór repertuaru w kinie w naszej siedzibie. Film "Kler" jest obrazem kontrowersyjnym, który wpływa na podziały między ludźmi, nie chcemy takich filmów - dodaje Andrzej Skupień.
Czy pana, za przeproszeniem, poje*ło?
Najbardziej boli,że dotyczy klechów,co? Panie Skupien, nie ośmieszaj się pan
Zorientowany 2018-09-29 16:01:31
Za 3 tygodnie wybory to bardzo dobra okazja żeby odesłać towarzystwo o zapędach cenzorskich tam gdzie jest ich miejsce - na boczny tor. Skurczyła się moja lista kandydatów na burmistrza. Pozostali na niej Pan Donatowicz i Pan Galica.
Iwona 2018-09-29 15:57:29
Panie Presesie, gratuluję :-((((, argumentacja na żenującym poziomie, z drugiej strony chyba pasuje do Pana i niczego więcej nie powinniśmy oczekiwać! Kontrowersją jest to, że takie osoby decydują o cenzurze w rym kraju.
Zakopiańczyk 2018-09-29 15:54:47
Do pana Skupnia !
Kontrowersyjna to jest " wasza" głupota !!!!!!
Cytuje ..film nie zawiera fsktów autentycznych !!!!
Chłopie czyś ty z choinki spadł !!!!???
A jakie fakty zawiera ????
Tępota aż razi po oczach !
Powinniśmy sie pozbyc was wszystkich zacofańców z Naszego miasta i wkoncu moze by tu sie coś ruszyło i na lepsze zmieniło !!!
A tępota precz !!!!!!!!
Widz 2018-09-29 15:54:22
W tym momencie A.Skupien strzelił se w kolano nie tylko sobie, ZP no oczywiście Brutalowi .
Ciekawe czy swoim pracownika też zabronił???? Zal .
grześ666 2018-09-29 15:51:03
"Filmu nie oglądałem, ale z fragmentów i rozmów jakie przeprowadziłem wiem, że nie przedstawia on faktów autentycznych, dlatego moim zdaniem nie powinien być puszczony w naszym kinie" - podkreśla Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan oddział w Zakopanem.
Bo to nie jest film dokumentalny...
Faktów autentycznych może nie będę komentował :)
a ''pana'' zdanie naprawdę nie interesuje większości ludzi w tym mieście więc niech ''pan'' je zostawi dla siebie i tylko siebie.
Ivo 2018-09-29 15:47:05
Panie Skupień jeżeli związek Podhalan dzierżawi salę na kino to nie może sobie uzurpować praw do treści wyświetlanych tam filmów.Możecie państwo wypowiedzieć tą umowę ale proszę w tej sytuacji żeby w tym miejscu nie było kinaW przeciwnym razie naraża się Pan na śmieszność i dostarcza Pan argumenty przeciwnikom, na marginesie chcę powiedzieć że głosowałem i popieram działania PiSu ale tacy ludzie jak pan szkodzą sprawie. Wolność zawsze pozostaje wartością nadrzędną. Czy w przypadku gdyby w kinie wyświetlany film o patologii np. w Zawodzie sędziów, nauczycieli, lekarzy, policjantów, etcetera czy również zakazywało by Pan wyświetlania takich filmów ?Albo Pan nie przemyślał sprawy albo Pan oszalał
zakonnica w przebraniu 2018-09-29 15:46:00
Prezesie i Zastępco. Aleście sobie strzelili w kolanko. Znawcy i cenzorzy pierwszej wody. Toście napędzili sprzedaż kina Giewont. Wow, posunięcie godne najlepszych strategów. Nie mierzcie ludzi według swojej miary. Nawet zwolennicy PIS bywają inteligentni. Wy nie chcecie takiego filmu, zakopiańczycy nie chcą was i cenzury. Ale kicha przedwyborcza...antyreklama dla partii rządzącej.
Zwiazkowiec 2018-09-29 15:44:48
Panu prezesowi chyba się coś pomyliło.zwiazek to nie jego prywatny folwark na Olczy.Chyba zapomniał że kończy się jemu i jego przy..om rządzenie.
byby 2018-09-29 15:42:48
Prezesie, filmy fabularne bardzo często przedstawiają "fakty nieautentyczne".
 • PRACA | dam
  DO GABINETU KOSMETYCZNEGO w Zakopanem szukam STYLISTKI PAZNOKCI, KOSMETYCZKI EWENTUALNIE PANI, KTÓREJ PASJĄ JEST STYLIZACJA PAZNOKCI, z możliwością przyuczenia w zawodzie kosmetyczki. Praca od poniedziałku do piątku. Warunki do uzgodnienia. Tel. 600801308
 • PRACA | dam
  Praca w Niemczech dla ogólnobudowlańców od zaraz. 12-15 euro na godzinę
  Tel.: 535294557
  E-mail: nagranicy@poczta.fm
 • PRACA | dam
  Przyjmę pomocnika do zakładu garbarskiego, dobre wynagrodzenie ubezpieczenie.
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  DACIA DUSTER 1.5 dCi / 110 / 4x4, pierwsza rejestracja 26.11.2012, 103.850 km, poj. 1461ccm, moc 81 kW / 110KM, c.25 500zł. 601 207 659
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowy dom zamiast mieszkanie w Zaskalu 150 m2, nie przepłacaj za mieszkanie. 660797241, marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Firma Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (BiałkaTatrzańska) zatrudni DORADCĘ KLIENTA. Oferujemy: stałe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Poszukujemy: osoby z doświadczeniem w bezpośrednim kontakcie z klientem i/lub znajomością rozwiązań IT, znajomością języka angielskiego oraz prawem jazdy kat.B. Główne obowiązki: opieka nad klientem, doradztwo, promowanie firmy. Aplikacje prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Dom do zamieszkania od razu w Banskiej Wyżnej -sprzedam
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Piękny nowy dom góralski z bali na super widokowej działce Czarna Góra sprzedam
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • POŻYCZKI
  SUPER OFERTA KREDYT GOTÓWKOWY-KONSOLIDACYJNY MOŻLIWOŚĆ NAJNIŻSZEJ RATY NA RYNKU FINANSOWYM. ZADZWOŃ DO DORADCY . T-500 072 678.
 • POŻYCZKI
  GOLD CENT FINANSE NOWE SUPER PROPOZYCJE POŻYCZKOWE TYLKO DOWÓD OSOBISTY !!! T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA przyjmie na sezon letni OSOBY DO PRACY W PUNKTACH GASTRONOMICZNYCH. Kontakt 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIE - UDZIAŁ W BUDYNKU. ZAKOPANE, 250.000 zł. 607 506 428
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: BARMANA/-KĘ, KELNERA/-KĘ z doświadczeniem. Dobre wynagrodzenie, umowa o pracę.
  Tel.: 880 563 097
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, z doświadczeniem - Kuźnice -
  Tel.: 880 563 097
 • PRACA | szukam
  INFORMATYK SZUKA PRACY JAKO PROGRAMISTA, SERWISANT KOMPUTEROWY, ADMINISTRATOR SIECI KOMPUTEROWYCH. Umiejętność programowania w języku Java w stopniu zaawansowanym. Znajomość programów: Adobe Photoshop, Adobe Design, Corel, Excel, Word, PowerPoint, Access. Tel. 506 188 980
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika do zakładu kuśnierskiego znającego się na pracy
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Sklep Multibrandowy MONT BRAND(z markami Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein) w Galerii Handlowej Krupówki 40 , poszukuje Panią na STANOWISKO SPRZEDAWCY . Wymagania; komunikatywność, wysoka kultura osobista, zaangażowanie, zainteresowanie modą. Wysokie wynagrodzenie, prowizja od sprzedaży, praca na pełen etat. Telefon;
  Tel.: 660-719-519,
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY, POMOC KUCHENNĄ, KUCHARKĘ. Tel. 608 088 017
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi budowlane Domy szkieletowe wykończenia i remonty (glazura, gładzie, malowania, pracę wykończeniowe stolarskie) brygada 8 osobowa.
  Tel.: 572312171
  WWW: Sierockie 21b,
  GG: Biały Dunajec
  Inne: Dawid
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. +48 22 205 33 10
 • PRACA | dam
  Pomoc domowa - sprzątanie, pranie, prasowanie, ogród - w soboty godz. 8 - 16. Bór k. Szaflar.
  Tel.: 608570500
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUDI A4 ALLROAD QUATTRO benzyna 2.0 tsi 211 KM full opcja 137 tys. srebrny 51.900 do negocjacji 608232654
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  WITRYNA CHŁODNICZA na ciasta, serki regionalne, stal nierdzewna 1300x700x1300 stan bdb 1990 zł Szczawnica 608 232 654
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ MĘŻCZYZNĘ DO SKLEPU Z FARBAMI. Pełny etat, warunki zatrudnienia do ustalenia. Czarny Dunajec. 601 464 273.
 • PRACA | dam
  STOLARZA - PRACA STAŁA, ZAKOPANE. 691 090 770
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ na 4-miesięczny kontrakt (czerwiec-wrzesień), 15 000zł netto. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Zatrudnię bądź przyuczę pracownika na stanowisko piekarz. Doświadczenie w branży piekarskiej nie jest wymagane. Miejsce pracy Raba Wyżna
  Tel.: 604815957
  E-mail: marcin.talaga@gmail.com
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARKĘ i POMOC DO PENSJONATU. 669 493 772
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI SAMOCHODEM CIĘŻAROWYM z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow), Roboty ziemnie
  Tel.: 694601628
 • PRACA | dam
  KASJER/KASJERKA - praca w sklepie spożywczym w Bukowinie Tatrzańskiej
  Tel.: 609820250
  E-mail: as.stasik@op.pl
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Poroninie zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 607863893
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
2019-05-25 00:05 Rozpoczęła się cisza wyborcza. Głosujemy w niedzielę 2019-05-24 22:44 Strajk dla klimatu (WIDEO) 1 2019-05-24 22:30 Dzieciak w rosomaku 2019-05-24 22:16 Malarska Walusiówka 2019-05-24 22:01 Mocne strony kobiety - nowotarżanka w konkursie Cosmopolitan 2019-05-24 20:47 Szkolne wycieczki mokną w Zakopanem 2 2019-05-24 19:59 Jak wygląda głuszec, jaka roślina jest w herbie parku? (WIDEO) 1 2019-05-24 19:04 Kolizja z sygnalizatorem przy zjeździe z Alei 2019-05-24 18:19 Zakopiański Dzień Dziecka 2019. Lekcja folkloru, tradycji i historii 2019-05-24 18:18 Dwa medale na Mistrzostwach Polski Mażoretek 2019-05-24 17:06 Syn byłego burmistrza burzy samowolę budowlaną (WIDEO) 9 2019-05-24 15:46 Jutro pogrzeb Andrzeja Haniaczyka 2019-05-24 15:42 Wybory, czyli sprawdź Unię w swojej gminie 2019-05-24 15:40 Dzwoni policjant z Nowego Sącza. To oszust 2019-05-24 15:22 Młodzieżowy strajk dla planety 10 2019-05-24 14:34 Zadbaj o zdrowie Mamy na Dzień Matki 2019-05-24 14:29 Wywożą odpady wielkogabarytowe z Zębu 1 2019-05-24 14:28 Wybory do Parlamentu Europejskiego 4 2019-05-24 14:00 Szalone nożyczki w Zakopanem! 2019-05-24 13:59 Deszczowe Zakopane tonie w zieleni 3 2019-05-24 13:40 Festyn Strażacki i Dzień Dawcy Szpiku w Krośnicy 2019-05-24 12:47 Minister środowiska popiera spalarnię na Podhalu 5 2019-05-24 11:57 Zalane szlaki. Z powodu opadów zamknięta jest Jaskinia Mroźna. 2019-05-24 11:49 Sepsa uderza, nauczycielka nie żyje, przebadano 300 dzieci 2019-05-24 11:10 Arkadiusz Mularczyk przegrał proces z Andrzejem Skupniem. Będzie odwołanie (AKTUALIZACJA) 7 2019-05-24 10:27 Burmistrz w czasie pracy dołącza do kampanii wyborczej. Posłuchaj co mówią Dorula i Jaki (WIDEO) 21 2019-05-24 09:06 Woda powoli opada, ale stan alarmowy mamy w dwóch miejscach 2019-05-24 08:01 Pomoc dla policji i straży 4 2019-05-24 00:00 Arkadiusz Mularczyk: Sprawa odszkodowań dla Polski nie jest zamknięta (Reklama wyborcza) 2019-05-24 00:00 Zatrzymaj dla Niej czas 2019-05-23 21:31 Zmarł Andrzej Haniaczyk. Popularyzator muzyki góralskiej, pedagog, śpiewak, tancerz 1 2019-05-23 20:50 Wszystko zależy od gminy 4 2019-05-23 20:26 Przejazd przez Ząb utrudniony. Na drodze wielkie stosy odpadów (WIDEO) 6 2019-05-23 19:56 Dwa dni w roku pojeździmy na gapę 2019-05-23 19:32 Uwaga przy dworcu zwężenie jezdni 2019-05-23 19:20 Zmarł Wojciech Meglicz (aktualizacja) 2019-05-23 18:44 Poziom wody znowu się podniósł 2019-05-23 18:29 Odwołany flisacki spływ 4 2019-05-23 18:00 Spędź Dzień Dziecka na Gubałówce z PKL 2019-05-23 17:43 Wysoko w Tatrach pada śnieg 2019-05-23 16:35 Burmistrz do sądu za cytat w Wyborczej 2019-05-23 14:53 Mętna woda w Małem Cichem 1 2019-05-23 14:04 Światowe Dni Walki z Nowotworem Krwi w Zakopanem 2019-05-23 13:58 Dunajec wzbiera, ale zagrożeń nie ma 2019-05-23 13:22 Na Harendzie woda już się nie podnosi (WIDEO) 2019-05-23 12:56 Stan alarmowy na rzece Białce (ZDJĘCIA) 2019-05-23 12:34 Sprawca katastrofy na zakopiance opuścił areszt 12 2019-05-23 12:31 Wezbrane potoki zagrożeniem dla turystów 2019-05-23 11:58 Stan alarmowy przekroczony w Trybszu, ostrzegawczy w Nowym Targu 2019-05-23 10:40 Nie chcą łączenia klas 10
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-05-24 23:02 1. @Ryszard i @ML4201. Na podstawie informacji dziadka, proponuję przypomnieć sobie jaką mamy porę roku. 2019-05-24 23:02 2. Ale cyrk... 2019-05-24 22:50 3. Ryszard, ML4201 - szersze info pod innym adresem. Decyzja o likwidacji Funduszu Kościelnego za porozumieniem stron - kościelnej i rządowej - zapadła już w 2013 roku i miała wejść w życie w roku 2015. Ale nowy minister administracji i cyfryzacji - Andrzej Halicki - w roku wyborczym stwierdził, że z trudem wypracowany kompromis nie był porozumieniem wystarczającym. Popiera go w tej sprawie nowa premier Ewa Kopacz. Dlatego Fundusz Kościelny zostaje na razie w dotychczasowej formie. Jak długo? Nie wiadomo. Ponadto księży czekają w nadchodzącym roku podwyżki. Przypomnijmy. Minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki zdecydował, że w przyszłym roku wydatki z budżetu na księży wzrosną o 23 mln złotych. W efekcie w 2015 roku państwo przeznaczy na Fundusz Kościelny 118 mln 230 tys. zł. 2019-05-24 22:20 4. Wolę zagłosować na Jakiego niż na tych innych z PIS i z innych partii. To są wybory do europarlamentu, więc może sobie Jaki startować do wyborów obojętnie gdzie. A że burmistrz Zakopanego brał udział w konferencji to co w tym dziwnego. Miał taką wolę widocznie i sam zaznaczył czy był wtedy w pracy. A ilu z Was na tym portalu pisze lub hejtuje w godzinach pracy ? 2019-05-24 22:16 5. Do cap . Nie na darmo masz ...nick czy jak kto woli ksywe CAP ! 2019-05-24 22:16 6. A to dobre! 500 + bebe i bebe i jeszcze raz bebe. Ale za to fundusze europejskie to cacy, cacy! A może pomoc unijna, z której tak bardzo się w oficjalnym dyskursie wszyscy cieszą, wyrządziła nam więcej szkody niż pożytku. Posłużyły zakonserwowaniu zupełnie nieracjonalnej struktury państwowej, a nawet jej rozrostowi. Gdyby nie unijne dotacje, pogarszająca się sytuacja ekonomiczna wymusiłaby głębokie reformy administracji państwowej już kilka lat temu. Natomiast napływ pieniędzy z Unii Europejskiej pozwolił zamaskować rosnącą nieefektywność polskiej gospodarki i systemu politycznego. Alarm?bo się 500 + marnuje, a jak dutki unijne kajsi wsiąkną to ? zgodne z unijnymi standardami! 2019-05-24 21:58 7. To miło że przyjeżdżają do Zakopanego tylko nikt nie dostrzega chyba problemu z autobusami i z parkingami. Kiedy autobusy chcą zaparkować często bywa że blokują cale dwa pasy i cały ruch. Nie mówiąc już o sytuacjach gdy miejsca już nie ma i autobusy parkują na ulicy blokując cały jeden pas. Uważam że należy coś z tym zrobić bo dlaczego my mieszkańcy mamy stać w korkach i czekać. Nie mówię że to wina kierowcy ale jeżeli chce się mieć parking w takim miejscu powinno się zapewnić odpowiedni wjazd i wyjazd. W końcu ktos na parkingu zarabia 2019-05-24 21:54 8. cepry trza wom wincyj kupowac by dutkow przybywalo ,witomy wos ale bez dutkow nie przyjezdzojcie nie chcemy wos widziec,, 2019-05-24 21:51 9. Tak przy okazji. Ta pani co to bez przerwy leci reklama na górze tej strony głosiła w tym filmie, że w Polsce jak PiS doszedł do władzy nie ma demokracji. A teraz startuje w wyborach. O ile pamiętam, to przed 1989 r. było i rządziło PZPR i ZSL, wszyscy o tym wiedzieli i się do wyborów pod innym sztandarem nie pchali. Czyli jak się nie ma znaczka PO, to wygrywać wyborów nie wolno? Czyżby ta pani przespała 30 lat??? 2019-05-24 21:47 10. ja tam jestem za nowoczesną spalarnią , może kiedyś zastąpi te indywidualne
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Bojcorka