Już w sobotę zapraszamy na Noc Poetów w Grand Hotel Stamary w Zakopanem. O godz. 17 ogłosimy wyniki Konkursu Jednego Wiersza.

2018-09-29 15:30:22

Reklama

Zakopane

Tłumy szturmują kino Giewont

Reklama

Reklama

- Nie ugnę się przed cenzurą - zapowiada dzierżawca kina w budynku Związku Podhalan w Zakopanem. I sprzedaje kolejne bilety na film Smarzowskiego "Kler".

Gdy w Zakopanem gruchnęła wieść o cenzorskich zapędach Andrzeja Skupnia, prezesa Związku Podhalan Oddział Zakopane, który chce wstrzymać dystrybucję filmu "Kler", do kina "Giewont" ruszyła fala publiczności. - Nie ugnę się przed cenzurą, do tej pory nie dostałem żadnego oficjalnego pisma od Związku Podhalan, dlatego żadnego seansu nie odwołam, bilety są sprzedawane już na czwartek - podkreśla Janusz Bukowski, dzierżawca kina w budynku przy ul. Kościuszki 4 w Zakopanem, którego współwłaścicielem jest Związek Podhalan. 


- Filmu nie oglądałem, ale z fragmentów i rozmów jakie przeprowadziłem wiem, że nie przedstawia on faktów autentycznych, dlatego moim zdaniem nie powinien być puszczony w naszym kinie - podkreśla Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan oddział w Zakopanem. Dodaje, że zwoła zebranie zarządu ZP, by ustalić reguły i podpisać na nowo umowę z dzierżawcą. - Chcemy mieć wpływ na dobór repertuaru w kinie w naszej siedzibie. Film "Kler" jest obrazem kontrowersyjnym, który wpływa na podziały między ludźmi, nie chcemy takich filmów - dodaje Andrzej Skupień. 

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Brooklyn 2018-10-01 11:27:17
miejscowy turysta

Chyba sie nie zrozumielismy :)
dla mnie ten film jest malo istotny
bez tego wszyscy wiedza co sie w kosciele
katolickim wyprawia , w wiekszym lub
mniejszym stopniu mamy ta wiedze....
Poprostu ciekawi mnie reakcja innych
srodowisk np: Zydowskich?
Gdyby powstal taki film o Rabbinach...
Mysle ze reakcja srodowisk zydowskich nie tylko
w Polsce bylaby bardzo ostra....
W moim zyciu nic to nie zmienia :)
Natomiast istota tego sporu
jest przedewszystkim czy ten film
w Zakopanem wyswietlac czy tez nie ....
Jak zauwazylem ludzie tu odrazu gorali
atakuja i rozne bzdety wypisuja
Pan S. to nie wszyscy gorale....
aaa 2018-10-01 10:09:35
Panie Skupień - czy Pan nie zdążył się zrealizować jako Naczelny cenzor PRL ?
To jest chore, żeby narzucać swoje osobiste ideologiczne gusta innym ludziom. Czym Pan się różni od Talibów i islamskich ekstremistów - oni tez wiedzą lepiej co jest dla innych dobre a co złe. Argument, że nie można pokazywać filmu bo może wywołać różne odczucia i jest kontrowersyjny - już większą głupotę to ciężko wymyśleć - Panie Skupień filmy robi się właśnie po to aby wzruszać, poruszać, dawać do myślenia, mówić o różnych zjawiskach i historiach prawdziwych i fikcyjnych i każdy ma prawo mieć swoją opinię. Czy opracował Pan już listę filmów zakazanych, bo takich które poruszają trudne tematy jest mnóstwo. Czy zakaże tez Pan Bolka i Lolka bo też może poróżnić jedni będą woleć Bolka inni Lolka. Zarzuca Pan, że film nie jest na faktach - wg Pana mogą być pokazywane tylko filmy dokumentalne? A czy zakazał Pan wyświetlanie filmu Smoleńsk przecież tam też była kontrowersyjna wersja wydarzeń do tej pory nie potwierdzona. Zostaw Pan decyzję wolnym ludziom Panie cenzor. Film kler nie podaje konkretnych nazwisk i danych jednak historie są z życia wzięte. Film nie jest atakiem na Boga ani kościół -jest o patologiach w Kościele wśród księży. Każdy o nich wie. Każdy też wie, że porządni księża też jeszcze są. Gdyby z tymi patologiami hierarchowie chociaż chcieli walczyć to może by taki film nie powstał. Ale dzięki takim jak Pan patologię się zamiata pod dywan bo to wg takich jak Pan atak na Boga i religię. Ksiądz to nie Bóg to człowiek! Wyszedł Pan na niedouczonego fanatyka. Po prostu żenada Panie Skupień. Przypuszczam, że został Pan do tej durnej wypowiedzi podpuszczony przez jakiegoś, księdza który boi się że po filmie będzie mniej na tacy. Sytuacja jak z " Folwarku Zwierzęcego" ale Wątpię że Pan czytał... Niestety na Podhalu wiara jest ślepa i bezrozumna w większości przypadków a wiedza o historii chrześcijaństwa i podstawy teologii na poziomie zero.
miejscowy turysta 2018-09-30 17:48:57
@brooklyn

A co ma Smarzowski do rabinów i imamów?
Rabini i imamowie nie sprawują "rządów dusz", nie robią za autorytety moralne w naszym kraju i nie mówią nam jak mamy żyć, do tego za budżetowe pieniądze - tak jak to czyni kler katolicki.

Dostrzegasz tę subtelną różnicę?

Poza tym film nie tyka w ogóle wiary, jest to fikcyjna historia o paru urzędnikach kościoła katolickiego, aczkolwiek podobieństwa do tej czy innej postaci na pewno parafianie w nim znajdą ;)
cysty góral 2018-09-30 10:29:30
Ten film przedstawia całą prawdę o naszej wielkiej religii
UiG 2018-09-30 09:35:14
Co to za wygłupy. Każdy z nas zdecyduje czy chce obejrzeć film - ten czy inny, czy nie. Każdy według siebie skomentuje, wyciągnie wnioski, będzie miał przemyślenia - swoje! .... Doskonale wiemy co się dzieje "za kulisami" kapłaństwa, NIE kościoła bo Kościół twarzą wierni gromadzący się w świątyni.
Panie Skupień skąd pomysł na takie wystąpienie?
Janek, na film przyjdziemy z racji tego, że chcemy go obejrzeć.
Viking 2018-09-30 09:13:39
Rozumiem, że prezes ZP wie, w jak dużym stopniu problem dotyczy Podhala. Pamiętacie Porsche księdza z Kasiny Wielkiej? Ilu takich jest? Trudno, by prezes ZP cenzurował nam rzeczywistość WSZYSTKIE ZWIĄZKI NA POWĄZKI !!!
brooklyn 2018-09-30 01:03:21
Gorol 100 %

Tak na marginesie tego calego zamieszania
proponuje panu rezyserowi Smazowskiemu
nakrecic trylogie....
O ksiezach jyz zrobil film
czas na Rabbinow i Immamow....
Mam taka prosbe do komentujacych
aby nie obrazali wszystkich gorali
iz nie kazdy goral jest pazerny
nie kazdy byl w goralenvok
Niestety wsrod nas sa tacy
ktorzy lubia zabierac glos za wszystkich gorali
ja jako goral sie z tymi panami nie zgadzam
Nie naleze do Zwiazku Podhalan i nie zamierzam....
Mam swoj goralski honor
i bede se slebodny jak tyn lorel w holak ....
idę na film 2018-09-29 23:25:20
Znalazł się cenzor. Jak nie chce to niech nie idzie na film ale jakim prawem zabrania innym. Wstyd!!! Lepszej reklamy filmowi nie mógł zrobić. Jestem osobą wierząca ale w Boga, nie w księdza. Oczywiście wybieram się.
Piórko 2018-09-29 23:21:10
Na walnym niech zmienią nazwę na Związek Podhalan Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. Jak góralka była w Big Brotherze to im odpaliło i jak widać stan ten się pogłębia.
Kino którego nie chcę 2018-09-29 22:41:26
Ej Janusz, Janusz jarasz sie teraz tym i sztucznie rozdmuchujesz problem, nakręcasz hejt.
Udostępniasz seanse, bo czujesz kasę. Owszem zarobisz, ale Oby Ci sie to czkawką nie odbiło nie wszystkie wartości przełożysz na pieniądz. Czujesz sie dobrze z tym? bo mi Ciebie żal... Sprzedać sie za "30sredrnikow "diabłu. Oby Ci ksiądz nie był kiedyś potrzebny w przejściu na drugi świat zawsze bedziesz miał ten film przed oczami.
Ps
A tym hejterom zyczę oglądania tego filmu aż do zerzygania razem z Januszem.
Andrzej Skupień pokazał, ze ma yaya,bo publicznie wyraził swoje oburzenie.
BRAWO!
Bukowski 2018-09-29 22:18:55
I wyszla goscinnosc ,sleboda, pycha,Bogobojnosc oraz temperament goralski . Ale to chyba nie gorale tylko szkoda ze tory zrobili do Zakopanego bo by bylo czysciej i komuchy by nie przyszly i nie pieprzyly :/
I rozpdawil sie Bukowski ze Skupieniem za posrednictwem TP. TP bravo.
Teraz tych wszystkich komentujacych katolikow chce zobaczyc na mszy od 7 do 8h
. Calowac ksiedza w reke a potem pieprzyc komen na profilu.Bo dziecko do komuni czy chrzest trza zrobic he he :) Zaklamana gowiec .
przygłupawy 2018-09-29 22:09:12
No toś Prezes narobiył bigosu Doruli. Obaście tacy poboźni a księdzom do tyłka włazicie kosztem wolności słowa obywateli i autorskich produkcji niezależnych producentów. Gdzie to takiego kisu dlo PiSu narobić przed samymi wyborami. Prawda, pycha i głupota wywindowały w góre, poparcie dlo wyznawców metod komunistycznych bierze w łeb. Nawet pański koń, Panie prezesie, by się uśmiał!!!
bezradny 2018-09-29 21:30:44
Ja popieram radnego Józka " kościelnego" on chyba pójdzie do kina obejrzy fil i nie robi afery, nie wiem po co taki jakiś Skupień się rzuca, może od razu do parlamentu zmienić ustawę i powiedzieć co w kinach ma być wyświetlane.Pozdrawiam Pisiorów.
iga 2018-09-29 21:27:48
I lawina poszła!!! Ludzie gór wiedzą co będzie dalej. Wychylił się chłopina, a przecież DOBRZE CHCIAŁ (!!!) i go przysypało ale nie śniegiem tylko gównem i nie będzie słonecznej polskiej jesieni na Podhalu. Pytanie komu i gdzie trzeba będzie wejść aby nie stracić tego co się ma?!
Ludzie pójdą na film z czystej ciekawości. To nie Ostrołęka i film wyświetlą mimo, że Podhale na PiS-ie leży.
m.e.ch. 2018-09-29 20:57:00
A czy Jądruś i Letuś w swoich sklepach sprzedają gumki ? To by dopiero była heca !
Młody Łolcon 2018-09-29 20:48:09
EEEEEE Jyndruś bedziymy bocyć jakiś głupi moze ci kto kozoł robić cenzure ale do tego stopnia być matołym nie przystoi jaruś z łojcym dyrektorem pewnie list wysłoł hahahahaha
kijwoko 2018-09-29 20:43:04
No to konsekwentnie Panie Prezesie , teraz przestajemy sprzedawać alkohol i papierosy w Pana sklepie na Olczy . W końcu pijani ojcowie , mężowie robią więcej szkód niż jakiś tam film . Papieroski też nie zdrowe to wywalić ze sklepu . Niemieckie produkty też w pole a jak co się będziemy ograniczać . Ale tak nie będzie panie prezesie bo tam kasa idzie do Pana kieszeni i ma Pan gdzieś czy ktoś śpi nawalony na przystanku . Ciekaw jestem za co taka postawa wobec tego filmu ?
Kino "Giewont" 2018-09-29 20:37:02
Kino "Giewont" uprzejmie informujemy, że film Wojciecha Smarzowskiego pt." Kler" jest aktualnie wyświetlany bez żadnych przeszkód.
Film będzie grany przez kolejne dwa tygodnie.
Aktualne seanse
28.09 - 04.10
12:40
18:50
21:15
Serdecznie zapraszamy.
Stanisław/Olcza 2018-09-29 20:06:59
Jędrek znam Cię od b. wielu lat. Jako górol i mieszkaniec Olczy jesteś OK. Nikt Ci tego nie zabierze, że jesteś, aż nadto modlący i pokorny wobec KLERU czyli czarnuchów. Skoro nie oglądałeś filmu KLER to Ci powiem drogi kolego film jest OK, bo go oglądałem już dwa razy. Film pokazuje prawdę o księżach pijakach, etc. kasa, kasa i jeszcze raz kasa, życie takie jest, a nie takie jak Ty sobie to wymyśliłeś. Żaden KLECHA nie da Ci biletu do NIEBA za to, że usiłujesz CENZUROWAĆ to, co My jako mieszkańcy Podhala chcemy oglądać. To nie Twoja sprawa, co ja np. mam ochotę oglądać w kinie GIEWONT. Sam sobie zrobiłeś szkodę w wizerunku jako Szef Firmy. Prezes itd. Co na to Twoje dzieci to już nowe pokolenie no chyba, że się mylę i też na kolanach do kościoła. Aby wylizać rdze czarnuchom nikt nie musi słuchać, co ma robić i oglądać. Jestem głęboko wierzący w BOGA, ale nie w KLER to obłuda, zakłamanie, pedofilstwo i wiele by jeszcze pisać, ale szkoda czasu. Jędrek daj sobie siana, usiądź wygodnie na fotelu, strzel sobie browara bo to, że walczysz z wiatrakami nic Ci nie pomoże, a i ludzie zaczęli Cie już b. mocno obrażać na forum, a szkoda bo ja Cię znam i jak pisałem jako człowiek jesteś OK., ale nie trzeba być fanatykiem KLERU ? czarnych i pisuaru. To wszystko przeminie razem z Dorulą ? garbarzem i pisuarem, a My na Podhalu zostaniemy. Nie baw się w to co Cię ewidentnie przerasta. Jesteś wierzący i boli Cię to ja rozumie, ale daj innym wolny wybór, a Ty zrelaksuj się, bo szkoda zdrowia. Na Podhalu ciemnogród czarnych nadal dobrze się ma, ale to końcówka nawet w tym bastionie pisuaru, bo jest nas wielu bardzo dobrze wykształconych i wiemy, co dla nas jest dobre, a co zle. Pozdrawiam Cię, żal mi Ciebie jako chłopa z Olczy bo nie możesz innym narzucać swojej woli. Zyj w.g. swojej woli, ale My też chcemy robić z czasem wolnym tak jak My chcemy, nie jak Pan Prezes nam narzuca. Pozdrawiam. Strzał w kolano i strzał w pisuar. Przez te przepychani pisuary wiele stracili przed wyborami, życie nas wszystkich zweryfikuje. Jędruś ten film obrazuje PATOLOGIĘ u czarnuchów, którą wręcz należy obejrzeć. Czas najwyższy, aby opinia publiczna zobaczyła kulisy KLERU.
jano 2018-09-29 19:14:10
Jeżeli film nie napiętnuje religii tylko patologię to dlaczego chronią patologię ?
HoliSiet 2018-09-29 18:16:29
Ciekawe czy pan Skupień w swojej hurtowni Brutal wycofa ogórki, marchewki, banany i inne warzywa o fallicznym kształcie. Przecież te warzywa moga byc używane do kontrowersyjnych uczynkow panie Prezesie!!!
miejscowy turysta 2018-09-29 18:05:27
Komuś tu się fabuła z dokumentem pomyliła. :D
Panie Skupień, w Ojca Mateusza też pan wierzy? :)
zakopane 2018-09-29 18:01:50
Jak szło 50 twarzy Greya to jakoś nikomu nie przeszkadzało a teraz jak pokazują ciemną stronę Kościoła to wszyscy nagle święci. To nie komuna ze ktoś ma nam mówić co mamy oglądać czy co mamy myśleć.
m.e.ch. 2018-09-29 17:55:29
A Dorula to co sprzedaje w swoich sklepach i knajpach - ocet jabłkowy ? Księżom to oni pokazali gdzie ich mają, zaprosili ich na sesję żeby zobaczyli jak się podnosi limity na sprzedaż alkoholu BRUTAL na tym skorzystał czy nie ? Teraz chcą się odbudować - obłudnicy!
GIENIA 2018-09-29 17:43:14
DZIĘKUJEMY Prezesowi Związku Podhalan O/Zakopane Andrzejowi Skupniowi, bo obnażył to to co żeśmy się domyślali. Zapomniał jednak o tym, że to my mieszkańcy oddaliśmy za złotówkę majątek miejski czyli nasz w ręce Związku Podhalan. Teraz on jednoosobowo będzie decydował co możemy oglądać, a co nie. Strzeżmy się przed takimi upolitycznionymi organizacjami.A szkoda ! taka organizacja z taką historią. Została z niej banderia konna i dorożki. DZIĘKUJEMY Panu Prezesowi za promocję filmu. Teraz Ci, którzy się wahali na pewno pójdą. Precz z CENZURĄ !
Klecha 2018-09-29 17:04:21
Właśnie się okazało to co było wiadomo od dawna. ZP to banda prostaków że Skupniem na czele. Żenada. Nieautentyczne fakty hehe. Idiota i nieuk.
Amanda 2018-09-29 16:59:44
Pewnie księdzu dzwonki czyści... Mały Jędruś
Bartosz Gąsienica Daniel 2018-09-29 16:57:40
A był juz ktoś pod kinem z pochodniami i widłami?
tyluś 2018-09-29 16:57:21
malutki prezesiku ZP skończysz jak tatuś,olcany pamiętają
Iwona 2018-09-29 16:57:10
@Widz. Dobry pomysł z tą mszą na Olczy :-)))) Zawsze myślałam,że jet granica głupoty, ale po dzisiejszych wydarzeniach już wiem,że niestety nie. Jutro może się okazać,że i ta zostanie przekroczona a od poniedziałku powinno się zakazać filmu "Adwokat diabła".ZP i jego prezes powinni być wizytówką Zakopanego i górali a stali się pośmiewiskiem i ciemnogrodem.
Janowski 2018-09-29 16:52:06
Ciemnota , zakłamanie , na dodatek co po niektórzy usiłują z tej niechlubnej prawdy o klerze zrobić kampanie wyborczą dla lewactwa typu nowoczesna z Donatowiczem i resztą lokalnych wariatów . Co zapomnieliście osły o swojej lewackiej niechlubnej przeszłości ? Przykre jest to że Polacy nie chcą znać historii z której należy wyciągać wnioski , nie wolno zastępować wiedzy fanatyzmem wiary i to dotyczy obydwu stron , tak lewaków wierzących w dobro komunizmu , jak i katolików zastępujących wiarę w P. Boga wiarą w kościół . Tak w ogóle to łatwiej wierzyć niż wiedzieć i to jest wasza cecha przygłupy - fanatyzm nie popłaca i w tym wypadku dotyczy i jednych i drugich
Ps. P. Skupień chcesz P. trochę niechlubnej prawdy o Związku Podhalan jak dawaliście dupy komunie i kiedy ? Po za tym w kwestii budynku , gdybyście mieli Góralski honor to oddalibyście kasę rodzinie pożyczoną przez Związek Górali na budowę waszego lokum w tym tez banku spółdzielczego od Roy Spyrkowskiego . Więc jak jedni i drudzy za nic mają wartości wiary katolickiej to należy wyciąnąć wniosek . Wniosek : To morda w kubeł szmaciarze . Prawda się sama obroni .
byby 2018-09-29 16:43:50
Uwaga! Uwaga! Jakubik księdza udaje!
Sasxa 2018-09-29 16:41:56
Nie jest wazne ile asfaltu Dorula wylal i co zrobil, teraz jest juz jasne na kogo glosowac. Ps. Pierwsze co prezes Skupien chcial zalatwic po dojsciu do wladzy to wieksza sprzedaz alkoholu w swoich sklepach, i o to tak naprawde tu chodzi o pieniadze
Ulka 2018-09-29 16:39:56
Janek, zarezerwuj mi dwa miejsca na piątek, przyjdziemy z kolegą.
Bartosz Gąsienica Daniel 2018-09-29 16:39:03
Kiedy "Venom" w kinie?
m.e.ch. 2018-09-29 16:38:43
Pan Skupień dysponuje majątkiem przekazanym Związkowi Podhalan przez Miasto Zakopane co na to Pan Dorula dobroczyńca.
TEW 2018-09-29 16:34:08
skupień to porządny gorol na kleche nic nie powie bo mu nie przystoi codziennie sie do nich modli zamiast bo BOGA
seba 2018-09-29 16:24:07
Zastanawiam się czy to nie jest jakaś odmiana syndromu sztokholmskiego u prezesa ZP po molestowaniu w dzieciństwie przez księży.
ing 2018-09-29 16:23:37
pan S może zakazywać żeby mu coś w portkach się nie podniosło a nie zakazywać ludziom oglądać filmu,i może coś w tym jest żeby tak zrobić bojkot jego firmy?? co Wy na to forumowicze
antykancelista 2018-09-29 16:22:59
specjalista od faktów autentycznych się znalazł........
Pablo 2018-09-29 16:22:56
Jak już ktoś używa sformułowań takich jak "fakty autentyczne" to nie powinien piastować żadnych kierowniczych funkcji. Wypowiedzi publiczne takiej osoby powojenne być traktowane z przymrużeniem oka.
aga 2018-09-29 16:21:48
Niech pan prezes sprawdzi w Wikipedii czym jest film FABULARNY
Widz 2018-09-29 16:17:25
Zapraszamy na jutrzejszą Mszę Świętą na Olczy ponieważ w roli adwokata Pana Andzeja Skupnia wystąpi ksiądz proboszcz i reszta ekipy.
mika 2018-09-29 16:09:10
Chcemy mieć wpływ na dobór repertuaru w kinie w naszej siedzibie. Film "Kler" jest obrazem kontrowersyjnym, który wpływa na podziały między ludźmi, nie chcemy takich filmów - dodaje Andrzej Skupień.
Czy pana, za przeproszeniem, poje*ło?
Najbardziej boli,że dotyczy klechów,co? Panie Skupien, nie ośmieszaj się pan
Zorientowany 2018-09-29 16:01:31
Za 3 tygodnie wybory to bardzo dobra okazja żeby odesłać towarzystwo o zapędach cenzorskich tam gdzie jest ich miejsce - na boczny tor. Skurczyła się moja lista kandydatów na burmistrza. Pozostali na niej Pan Donatowicz i Pan Galica.
Iwona 2018-09-29 15:57:29
Panie Presesie, gratuluję :-((((, argumentacja na żenującym poziomie, z drugiej strony chyba pasuje do Pana i niczego więcej nie powinniśmy oczekiwać! Kontrowersją jest to, że takie osoby decydują o cenzurze w rym kraju.
Zakopiańczyk 2018-09-29 15:54:47
Do pana Skupnia !
Kontrowersyjna to jest " wasza" głupota !!!!!!
Cytuje ..film nie zawiera fsktów autentycznych !!!!
Chłopie czyś ty z choinki spadł !!!!???
A jakie fakty zawiera ????
Tępota aż razi po oczach !
Powinniśmy sie pozbyc was wszystkich zacofańców z Naszego miasta i wkoncu moze by tu sie coś ruszyło i na lepsze zmieniło !!!
A tępota precz !!!!!!!!
Widz 2018-09-29 15:54:22
W tym momencie A.Skupien strzelił se w kolano nie tylko sobie, ZP no oczywiście Brutalowi .
Ciekawe czy swoim pracownika też zabronił???? Zal .
grześ666 2018-09-29 15:51:03
"Filmu nie oglądałem, ale z fragmentów i rozmów jakie przeprowadziłem wiem, że nie przedstawia on faktów autentycznych, dlatego moim zdaniem nie powinien być puszczony w naszym kinie" - podkreśla Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan oddział w Zakopanem.
Bo to nie jest film dokumentalny...
Faktów autentycznych może nie będę komentował :)
a ''pana'' zdanie naprawdę nie interesuje większości ludzi w tym mieście więc niech ''pan'' je zostawi dla siebie i tylko siebie.
Ivo 2018-09-29 15:47:05
Panie Skupień jeżeli związek Podhalan dzierżawi salę na kino to nie może sobie uzurpować praw do treści wyświetlanych tam filmów.Możecie państwo wypowiedzieć tą umowę ale proszę w tej sytuacji żeby w tym miejscu nie było kinaW przeciwnym razie naraża się Pan na śmieszność i dostarcza Pan argumenty przeciwnikom, na marginesie chcę powiedzieć że głosowałem i popieram działania PiSu ale tacy ludzie jak pan szkodzą sprawie. Wolność zawsze pozostaje wartością nadrzędną. Czy w przypadku gdyby w kinie wyświetlany film o patologii np. w Zawodzie sędziów, nauczycieli, lekarzy, policjantów, etcetera czy również zakazywało by Pan wyświetlania takich filmów ?Albo Pan nie przemyślał sprawy albo Pan oszalał
zakonnica w przebraniu 2018-09-29 15:46:00
Prezesie i Zastępco. Aleście sobie strzelili w kolanko. Znawcy i cenzorzy pierwszej wody. Toście napędzili sprzedaż kina Giewont. Wow, posunięcie godne najlepszych strategów. Nie mierzcie ludzi według swojej miary. Nawet zwolennicy PIS bywają inteligentni. Wy nie chcecie takiego filmu, zakopiańczycy nie chcą was i cenzury. Ale kicha przedwyborcza...antyreklama dla partii rządzącej.
Zwiazkowiec 2018-09-29 15:44:48
Panu prezesowi chyba się coś pomyliło.zwiazek to nie jego prywatny folwark na Olczy.Chyba zapomniał że kończy się jemu i jego przy..om rządzenie.
byby 2018-09-29 15:42:48
Prezesie, filmy fabularne bardzo często przedstawiają "fakty nieautentyczne".
 • PRACA | dam
  Przyjmę Brygade Tynkarzy Z Doświadczeniem!
  Tel.: 573035958
 • POŻYCZKI
  > POŻYCZKA DLA FIRM > DO 100 000 ZŁ NETTO >AKCEPTOWANA KAŻDA FORMA PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI >POŻYCZKA NIE JEST RAPORTOWANA DO BIK BARDZO WAŻNE!!! NIE POBIERAMY DODATKOWYCH OPŁAT > zadzwoń do biura 18 542 40 56
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TE (bez nocek), KELNER/KA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  3200-4200 PLN. Praca w sklepie spożywczym w Zakopanem. Umowa o pracę, pełen etat, dobra atmosfera, możliwość przyuczenia. Informacje
  Tel.: 502 023 420
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Polskie czajniki elektryczne
  Tel.: 602690934
  E-mail: biurometen@gmail.com
  WWW: www.meten.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Nierdzewne instalacje odgromowe-pomiar uziemienia gratis
  Tel.: 602157137
  E-mail: Smrekowskikamil1@wp.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SPRZĄTACZKĘ z wieloletnim doświadczeniem. Praca w Nowym Targu , ul. Ludźmierska na 1/2 lub 1/3 etatu w godzinach 15-20. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  Restauracja "Czarna Owca" w Nowym Targu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  Praca w Niemczech. Budowlanka - Wykończenia wnętrz od 12 Euro za godz.
  Tel.: 606938230
 • PRACA | dam
  Proponujemy Ci współpracę opartą na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Oferujemy: przychód podstawowy 12000+3000 netto, wyposażony i zatowarowany lokal, stałe wsparcie w prowadzeniu sklepu. Zadzwoń
  Tel.: 663 496 275
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Mieszkanie 51m2
  Tel.: 604423768
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  wynajmę mieszkanie 2 pokojowe w Nowym Targu. 517 17 10 64 (po godzinie 19:00)
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MERCEDES 124 300 SPORTLINE, r.91 - 150 KM,
  Tel.: 668 198 487
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę na stałe, pokoje z łazienkami oraz mieszkanie w ścisłym centrum Zakopanego
  Tel.: 602 155 165
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
  E-mail: adriantoczek24@gmail.com
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZARĘBA POSZUKUJE PIECOWEGO, OD ZARAZ, PRACA NA PEŁNY ETAT, Z MOŻLIWOŚCIĄ PRZYUCZENIA 602 759 709
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • PRACA | dam
  Biuro Rachunkowe w Zakopanem zatrudni księgową (księgowego) Tel.600 035 101
  Tel.: 600 035 101
  E-mail: m.pierz@trip.pl
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: MAGAZYNIER, KELNER, SZEF DZIAŁU TECHNICZNEGO i TECHNIK. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Właściciel wynajmie hotel robotniczy w Krakowie 19 miejsc noclegowych, kuchnia, jadalnia, 3 łazienki
  Tel.: 798073301
  E-mail: paluckab@gmail.com
  WWW: Osieczany 564
  GG: 32-400 Myślenice
  Inne: Bozena
 • PRACA | dam
  Sklep Multibrandowy MONT BRAND(z markami Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein) w Galerii Handlowej Krupówki 40 , poszukuje Panią na STANOWISKO SPRZEDAWCY . Wymagania; komunikatywność, wysoka kultura osobista, zaangażowanie, zainteresowanie modą. Wysokie wynagrodzenie, prowizja od sprzedaży, praca na pełen etat.Telefon;
  Tel.: 660719519,
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W KOŚCIELISKU - możliwość zakwaterowania,
  Tel.: 664 367 806
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. 668 333 831
 • USŁUGI | budowlane
  Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
  Tel.: 880823102
  E-mail: firmafilas@gmail.com
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-02-22 20:55 (Wy)gramy dla Wiktorii 2019-02-22 20:16 Radny stawia pytania, wójt i dyrektor odpowiada 2019-02-22 19:51 Przerwa w pracach przy budowie była zaplanowana 2019-02-22 19:39 Korek na Salamandrze w Kościelisku. Droga jak lodowisko 1 2019-02-22 19:25 Posterunek - Krościenko 2019-02-22 18:51 Panie burmistrzu, jakie łyżwy mamy sobie kupić 3 2019-02-22 18:26 Daj się zrobić w balona, przyjedź na lotnisko 1 2019-02-22 18:14 Śmiertelna lawina w Tatrach (ZDJĘCIA) 2019-02-22 17:32 Afera z bałwanem dla Dawida Kubackiego 5 2019-02-22 17:12 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Złote runo BKS WP Kościelisko 2019-02-22 17:07 Pomóżmy Ani Wacławik 3 2019-02-22 16:42 Zimno i pięknie. Zdjęcia z Doliny Białego 2019-02-22 16:32 Co ze szkołą w Łapszance i oszczędnościami? 2019-02-22 16:01 Zapraszamy na wykład ks. Marcina Kostki 2019-02-22 15:53 Monitoring uwiecznił, jak okradli gościa 2019-02-22 15:29 Polacy w kwalifikacjach poniżej oczekiwań 2019-02-22 14:45 Zima jeszcze nie odpuściła w Pieninach 1 2019-02-22 13:40 Przedsmak szklanki pod Giewontem. Lodowisko na Krupówkach 4 2019-02-22 13:01 Arabska noc w Kmicicu 1 2019-02-22 13:00 Zamów auto - poleć helikopterem nad Tatrami: Ostatnie dni Wyprzedaży 2018 w Škoda Autoremo Nowy Targ 2019-02-22 12:37 Kolejowe remonty z przesiadkami 2019-02-22 11:40 Duży ruch na zakopiance 2019-02-22 11:31 Fatalne warunki na podjeździe na Snozkę. Ciężarówka w rowie 2019-02-22 10:59 Ubojnie działają bez problemów 6 2019-02-22 09:51 Znieważali i szarpali policjantów. Grozi im do 3 lat więzienia 3 2019-02-22 09:27 Poeci, przybywajcie 2019-02-22 09:19 W Tatrach spadło kilkanaście cm śniegu. Tak jest na Goryczkowej i Kalatówkach (WIDEO) 2019-02-22 08:01 Remonty w przedszkolu 2019-02-22 07:45 „Szlag trafił” Gadowskiego w Zakopanem 2019-02-21 22:41 Hiszpańska fiesta 2019-02-21 21:17 Tu słupki, tam słupki i jak tu wyjechać (WIDEO) 1 2019-02-21 19:44 Czarny dym z widokiem na Giewont 5 2019-02-21 18:57 Jadwiga Malina w Zakopanem 2019-02-21 18:45 Rok temu mafia zamordowała dziennikarza na Słowacji (WIDEO) 2019-02-21 18:38 Tańczący z uczniami 2019-02-21 17:25 Nadciągają opady śniegu. W Zakopanem do 15 cm, w Tatrach jeszcze więcej 2 2019-02-21 17:20 Opozycja w opozycji - przewodniczący rezygnuje 7 2019-02-21 16:21 Osoba niepełnosprawna powinna wozić ze sobą łopatę 3 2019-02-21 15:56 Kwitną bazie, ale na trasach biegowych wciąż leży śnieg 2019-02-21 15:31 Jak żółw po śniegu chodził 2019-02-21 15:30 Na trasie narciarskiej na Gubałówce drzewka szybko rosną (WIDEO, ZDJĘCIA) 12 2019-02-21 14:58 Narko-walizka edukacyjna 2019-02-21 13:55 Nie będzie Zakopanego, a będzie biały miś 6 2019-02-21 13:29 Alarm w szkole 1 2019-02-21 12:39 Zakorkowane rondo i studium możliwości 6 2019-02-21 12:39 Gdzie jest ten sympatyczny kocur z Bukowiny? 3 2019-02-21 12:30 Samochód przygniótł kobietę do ściany 2019-02-21 11:49 Telefony od oszustów także w Zakopanem 2 2019-02-21 11:40 Malicki na Dzień Kobiet 2019-02-21 11:30 Strzeż się oszusta
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-02-22 20:50 1. Wójt złamał prawo i tyle w temacie. Jeszcze chciał to przemycic na plecach biednego Dawida. 2019-02-22 20:29 2. na Witkiewicza tak samo, żywy lód tak pieknie lśnił, że chyba żal go było piaskiem posypać, temu nie bylo ani ziarenka 2019-02-22 20:08 3. Roman działaj spadła Krupa śnieżna!wójt lubi maratony a tu dostał zadyszki!!no i lipa 2019-02-22 20:04 4. Dzisiaj wszystkie - co do jednego - chodniki w Zakopanem były śliskie. Nie wiem czy jakakolwiek służba mogłaby dbałość o nie w takich warunkach wyegzekwować. Sądząc po wymaganiach to Tygodnik potrzebuje czarodzieja a nie burmistrza. 2019-02-22 19:52 5. Jest zima to jest ślisko. Normalne 2019-02-22 19:37 6. Daj się zrobić w debila i kup mieszkanie w bloku obok lotniska... 2019-02-22 19:30 7. Czy ktoś wie o co chodzi z tą aferą w GOK-u i dlaczego Gmina nie odpisuje na pytania ? 2019-02-22 19:17 8. Tak tak Max i Jasiek słychać urzędniczą gadkę... Nie chodzi o to by zrobić Wójcinie problem, ale o mobilizację wszystkich urzędników na czele z wami abyście wzięli się do swojej roboty i wreszcie coś dobrego zrobili dla dobra wszystkich mieszkańców. Gmina milczy w sprawie pytań a pracownicy piszą pochwały, brak mi słów. 2019-02-22 19:01 9. Lodowisko Marzeń. Pan burmistrz poleca łyżwy figurowe czy panczeny? 2019-02-22 18:57 10. napiszcie w końcu porządny wniosek, przecież w gminie, nie tylko mniejszość romska istnieje, a na festynach? Tylko 1 raz w roku mają występ, wnioski???? Takie wnioski, to aż ręce opadają, RóBCIE coś dla gminy .....a nie dziadostwo
2019-02-19 12:06 1. Poza tym ze zawsze wygrywaja ci sami to w tym roku zobserwowalam ze pokazuje sie to czym sie oddycha troszke nie wypada .Bo sa dzieci a niby taka religijnosc a za rok poleca naga troske nie wypado .Ada to nie wypada:)Stroje troszke do poprawki to nie tylko moje zdanie zresxta zabawa zabawa ale zdrowego rozsadku. 2019-02-19 11:46 2. Dziewczyny były cudne 2019-02-17 18:35 3. Pokażcie te piękności z podhalańskich łańcuchów 2019-02-17 10:40 4. Przepiękne przedmioty, piękni ludzie wspaniała kultura i tradycja 2019-02-06 10:53 5. Ładne zdjęcia 2019-01-16 10:07 6. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 7. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 8. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 9. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 10. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka