Reklama

2018-09-29 15:30:22

Zakopane

Tłumy szturmują kino Giewont

Reklama
Reklama

- Nie ugnę się przed cenzurą - zapowiada dzierżawca kina w budynku Związku Podhalan w Zakopanem. I sprzedaje kolejne bilety na film Smarzowskiego "Kler".

Reklama

Gdy w Zakopanem gruchnęła wieść o cenzorskich zapędach Andrzeja Skupnia, prezesa Związku Podhalan Oddział Zakopane, który chce wstrzymać dystrybucję filmu "Kler", do kina "Giewont" ruszyła fala publiczności. - Nie ugnę się przed cenzurą, do tej pory nie dostałem żadnego oficjalnego pisma od Związku Podhalan, dlatego żadnego seansu nie odwołam, bilety są sprzedawane już na czwartek - podkreśla Janusz Bukowski, dzierżawca kina w budynku przy ul. Kościuszki 4 w Zakopanem, którego współwłaścicielem jest Związek Podhalan. 


- Filmu nie oglądałem, ale z fragmentów i rozmów jakie przeprowadziłem wiem, że nie przedstawia on faktów autentycznych, dlatego moim zdaniem nie powinien być puszczony w naszym kinie - podkreśla Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan oddział w Zakopanem. Dodaje, że zwoła zebranie zarządu ZP, by ustalić reguły i podpisać na nowo umowę z dzierżawcą. - Chcemy mieć wpływ na dobór repertuaru w kinie w naszej siedzibie. Film "Kler" jest obrazem kontrowersyjnym, który wpływa na podziały między ludźmi, nie chcemy takich filmów - dodaje Andrzej Skupień. 

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Brooklyn 2018-10-01 11:27:17
miejscowy turysta

Chyba sie nie zrozumielismy :)
dla mnie ten film jest malo istotny
bez tego wszyscy wiedza co sie w kosciele
katolickim wyprawia , w wiekszym lub
mniejszym stopniu mamy ta wiedze....
Poprostu ciekawi mnie reakcja innych
srodowisk np: Zydowskich?
Gdyby powstal taki film o Rabbinach...
Mysle ze reakcja srodowisk zydowskich nie tylko
w Polsce bylaby bardzo ostra....
W moim zyciu nic to nie zmienia :)
Natomiast istota tego sporu
jest przedewszystkim czy ten film
w Zakopanem wyswietlac czy tez nie ....
Jak zauwazylem ludzie tu odrazu gorali
atakuja i rozne bzdety wypisuja
Pan S. to nie wszyscy gorale....
aaa 2018-10-01 10:09:35
Panie Skupień - czy Pan nie zdążył się zrealizować jako Naczelny cenzor PRL ?
To jest chore, żeby narzucać swoje osobiste ideologiczne gusta innym ludziom. Czym Pan się różni od Talibów i islamskich ekstremistów - oni tez wiedzą lepiej co jest dla innych dobre a co złe. Argument, że nie można pokazywać filmu bo może wywołać różne odczucia i jest kontrowersyjny - już większą głupotę to ciężko wymyśleć - Panie Skupień filmy robi się właśnie po to aby wzruszać, poruszać, dawać do myślenia, mówić o różnych zjawiskach i historiach prawdziwych i fikcyjnych i każdy ma prawo mieć swoją opinię. Czy opracował Pan już listę filmów zakazanych, bo takich które poruszają trudne tematy jest mnóstwo. Czy zakaże tez Pan Bolka i Lolka bo też może poróżnić jedni będą woleć Bolka inni Lolka. Zarzuca Pan, że film nie jest na faktach - wg Pana mogą być pokazywane tylko filmy dokumentalne? A czy zakazał Pan wyświetlanie filmu Smoleńsk przecież tam też była kontrowersyjna wersja wydarzeń do tej pory nie potwierdzona. Zostaw Pan decyzję wolnym ludziom Panie cenzor. Film kler nie podaje konkretnych nazwisk i danych jednak historie są z życia wzięte. Film nie jest atakiem na Boga ani kościół -jest o patologiach w Kościele wśród księży. Każdy o nich wie. Każdy też wie, że porządni księża też jeszcze są. Gdyby z tymi patologiami hierarchowie chociaż chcieli walczyć to może by taki film nie powstał. Ale dzięki takim jak Pan patologię się zamiata pod dywan bo to wg takich jak Pan atak na Boga i religię. Ksiądz to nie Bóg to człowiek! Wyszedł Pan na niedouczonego fanatyka. Po prostu żenada Panie Skupień. Przypuszczam, że został Pan do tej durnej wypowiedzi podpuszczony przez jakiegoś, księdza który boi się że po filmie będzie mniej na tacy. Sytuacja jak z " Folwarku Zwierzęcego" ale Wątpię że Pan czytał... Niestety na Podhalu wiara jest ślepa i bezrozumna w większości przypadków a wiedza o historii chrześcijaństwa i podstawy teologii na poziomie zero.
miejscowy turysta 2018-09-30 17:48:57
@brooklyn

A co ma Smarzowski do rabinów i imamów?
Rabini i imamowie nie sprawują "rządów dusz", nie robią za autorytety moralne w naszym kraju i nie mówią nam jak mamy żyć, do tego za budżetowe pieniądze - tak jak to czyni kler katolicki.

Dostrzegasz tę subtelną różnicę?

Poza tym film nie tyka w ogóle wiary, jest to fikcyjna historia o paru urzędnikach kościoła katolickiego, aczkolwiek podobieństwa do tej czy innej postaci na pewno parafianie w nim znajdą ;)
cysty góral 2018-09-30 10:29:30
Ten film przedstawia całą prawdę o naszej wielkiej religii
UiG 2018-09-30 09:35:14
Co to za wygłupy. Każdy z nas zdecyduje czy chce obejrzeć film - ten czy inny, czy nie. Każdy według siebie skomentuje, wyciągnie wnioski, będzie miał przemyślenia - swoje! .... Doskonale wiemy co się dzieje "za kulisami" kapłaństwa, NIE kościoła bo Kościół twarzą wierni gromadzący się w świątyni.
Panie Skupień skąd pomysł na takie wystąpienie?
Janek, na film przyjdziemy z racji tego, że chcemy go obejrzeć.
Viking 2018-09-30 09:13:39
Rozumiem, że prezes ZP wie, w jak dużym stopniu problem dotyczy Podhala. Pamiętacie Porsche księdza z Kasiny Wielkiej? Ilu takich jest? Trudno, by prezes ZP cenzurował nam rzeczywistość WSZYSTKIE ZWIĄZKI NA POWĄZKI !!!
brooklyn 2018-09-30 01:03:21
Gorol 100 %

Tak na marginesie tego calego zamieszania
proponuje panu rezyserowi Smazowskiemu
nakrecic trylogie....
O ksiezach jyz zrobil film
czas na Rabbinow i Immamow....
Mam taka prosbe do komentujacych
aby nie obrazali wszystkich gorali
iz nie kazdy goral jest pazerny
nie kazdy byl w goralenvok
Niestety wsrod nas sa tacy
ktorzy lubia zabierac glos za wszystkich gorali
ja jako goral sie z tymi panami nie zgadzam
Nie naleze do Zwiazku Podhalan i nie zamierzam....
Mam swoj goralski honor
i bede se slebodny jak tyn lorel w holak ....
idę na film 2018-09-29 23:25:20
Znalazł się cenzor. Jak nie chce to niech nie idzie na film ale jakim prawem zabrania innym. Wstyd!!! Lepszej reklamy filmowi nie mógł zrobić. Jestem osobą wierząca ale w Boga, nie w księdza. Oczywiście wybieram się.
Piórko 2018-09-29 23:21:10
Na walnym niech zmienią nazwę na Związek Podhalan Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. Jak góralka była w Big Brotherze to im odpaliło i jak widać stan ten się pogłębia.
Kino którego nie chcę 2018-09-29 22:41:26
Ej Janusz, Janusz jarasz sie teraz tym i sztucznie rozdmuchujesz problem, nakręcasz hejt.
Udostępniasz seanse, bo czujesz kasę. Owszem zarobisz, ale Oby Ci sie to czkawką nie odbiło nie wszystkie wartości przełożysz na pieniądz. Czujesz sie dobrze z tym? bo mi Ciebie żal... Sprzedać sie za "30sredrnikow "diabłu. Oby Ci ksiądz nie był kiedyś potrzebny w przejściu na drugi świat zawsze bedziesz miał ten film przed oczami.
Ps
A tym hejterom zyczę oglądania tego filmu aż do zerzygania razem z Januszem.
Andrzej Skupień pokazał, ze ma yaya,bo publicznie wyraził swoje oburzenie.
BRAWO!
Bukowski 2018-09-29 22:18:55
I wyszla goscinnosc ,sleboda, pycha,Bogobojnosc oraz temperament goralski . Ale to chyba nie gorale tylko szkoda ze tory zrobili do Zakopanego bo by bylo czysciej i komuchy by nie przyszly i nie pieprzyly :/
I rozpdawil sie Bukowski ze Skupieniem za posrednictwem TP. TP bravo.
Teraz tych wszystkich komentujacych katolikow chce zobaczyc na mszy od 7 do 8h
. Calowac ksiedza w reke a potem pieprzyc komen na profilu.Bo dziecko do komuni czy chrzest trza zrobic he he :) Zaklamana gowiec .
przygłupawy 2018-09-29 22:09:12
No toś Prezes narobiył bigosu Doruli. Obaście tacy poboźni a księdzom do tyłka włazicie kosztem wolności słowa obywateli i autorskich produkcji niezależnych producentów. Gdzie to takiego kisu dlo PiSu narobić przed samymi wyborami. Prawda, pycha i głupota wywindowały w góre, poparcie dlo wyznawców metod komunistycznych bierze w łeb. Nawet pański koń, Panie prezesie, by się uśmiał!!!
bezradny 2018-09-29 21:30:44
Ja popieram radnego Józka " kościelnego" on chyba pójdzie do kina obejrzy fil i nie robi afery, nie wiem po co taki jakiś Skupień się rzuca, może od razu do parlamentu zmienić ustawę i powiedzieć co w kinach ma być wyświetlane.Pozdrawiam Pisiorów.
iga 2018-09-29 21:27:48
I lawina poszła!!! Ludzie gór wiedzą co będzie dalej. Wychylił się chłopina, a przecież DOBRZE CHCIAŁ (!!!) i go przysypało ale nie śniegiem tylko gównem i nie będzie słonecznej polskiej jesieni na Podhalu. Pytanie komu i gdzie trzeba będzie wejść aby nie stracić tego co się ma?!
Ludzie pójdą na film z czystej ciekawości. To nie Ostrołęka i film wyświetlą mimo, że Podhale na PiS-ie leży.
m.e.ch. 2018-09-29 20:57:00
A czy Jądruś i Letuś w swoich sklepach sprzedają gumki ? To by dopiero była heca !
Młody Łolcon 2018-09-29 20:48:09
EEEEEE Jyndruś bedziymy bocyć jakiś głupi moze ci kto kozoł robić cenzure ale do tego stopnia być matołym nie przystoi jaruś z łojcym dyrektorem pewnie list wysłoł hahahahaha
kijwoko 2018-09-29 20:43:04
No to konsekwentnie Panie Prezesie , teraz przestajemy sprzedawać alkohol i papierosy w Pana sklepie na Olczy . W końcu pijani ojcowie , mężowie robią więcej szkód niż jakiś tam film . Papieroski też nie zdrowe to wywalić ze sklepu . Niemieckie produkty też w pole a jak co się będziemy ograniczać . Ale tak nie będzie panie prezesie bo tam kasa idzie do Pana kieszeni i ma Pan gdzieś czy ktoś śpi nawalony na przystanku . Ciekaw jestem za co taka postawa wobec tego filmu ?
Kino "Giewont" 2018-09-29 20:37:02
Kino "Giewont" uprzejmie informujemy, że film Wojciecha Smarzowskiego pt." Kler" jest aktualnie wyświetlany bez żadnych przeszkód.
Film będzie grany przez kolejne dwa tygodnie.
Aktualne seanse
28.09 - 04.10
12:40
18:50
21:15
Serdecznie zapraszamy.
Stanisław/Olcza 2018-09-29 20:06:59
Jędrek znam Cię od b. wielu lat. Jako górol i mieszkaniec Olczy jesteś OK. Nikt Ci tego nie zabierze, że jesteś, aż nadto modlący i pokorny wobec KLERU czyli czarnuchów. Skoro nie oglądałeś filmu KLER to Ci powiem drogi kolego film jest OK, bo go oglądałem już dwa razy. Film pokazuje prawdę o księżach pijakach, etc. kasa, kasa i jeszcze raz kasa, życie takie jest, a nie takie jak Ty sobie to wymyśliłeś. Żaden KLECHA nie da Ci biletu do NIEBA za to, że usiłujesz CENZUROWAĆ to, co My jako mieszkańcy Podhala chcemy oglądać. To nie Twoja sprawa, co ja np. mam ochotę oglądać w kinie GIEWONT. Sam sobie zrobiłeś szkodę w wizerunku jako Szef Firmy. Prezes itd. Co na to Twoje dzieci to już nowe pokolenie no chyba, że się mylę i też na kolanach do kościoła. Aby wylizać rdze czarnuchom nikt nie musi słuchać, co ma robić i oglądać. Jestem głęboko wierzący w BOGA, ale nie w KLER to obłuda, zakłamanie, pedofilstwo i wiele by jeszcze pisać, ale szkoda czasu. Jędrek daj sobie siana, usiądź wygodnie na fotelu, strzel sobie browara bo to, że walczysz z wiatrakami nic Ci nie pomoże, a i ludzie zaczęli Cie już b. mocno obrażać na forum, a szkoda bo ja Cię znam i jak pisałem jako człowiek jesteś OK., ale nie trzeba być fanatykiem KLERU ? czarnych i pisuaru. To wszystko przeminie razem z Dorulą ? garbarzem i pisuarem, a My na Podhalu zostaniemy. Nie baw się w to co Cię ewidentnie przerasta. Jesteś wierzący i boli Cię to ja rozumie, ale daj innym wolny wybór, a Ty zrelaksuj się, bo szkoda zdrowia. Na Podhalu ciemnogród czarnych nadal dobrze się ma, ale to końcówka nawet w tym bastionie pisuaru, bo jest nas wielu bardzo dobrze wykształconych i wiemy, co dla nas jest dobre, a co zle. Pozdrawiam Cię, żal mi Ciebie jako chłopa z Olczy bo nie możesz innym narzucać swojej woli. Zyj w.g. swojej woli, ale My też chcemy robić z czasem wolnym tak jak My chcemy, nie jak Pan Prezes nam narzuca. Pozdrawiam. Strzał w kolano i strzał w pisuar. Przez te przepychani pisuary wiele stracili przed wyborami, życie nas wszystkich zweryfikuje. Jędruś ten film obrazuje PATOLOGIĘ u czarnuchów, którą wręcz należy obejrzeć. Czas najwyższy, aby opinia publiczna zobaczyła kulisy KLERU.
jano 2018-09-29 19:14:10
Jeżeli film nie napiętnuje religii tylko patologię to dlaczego chronią patologię ?
HoliSiet 2018-09-29 18:16:29
Ciekawe czy pan Skupień w swojej hurtowni Brutal wycofa ogórki, marchewki, banany i inne warzywa o fallicznym kształcie. Przecież te warzywa moga byc używane do kontrowersyjnych uczynkow panie Prezesie!!!
miejscowy turysta 2018-09-29 18:05:27
Komuś tu się fabuła z dokumentem pomyliła. :D
Panie Skupień, w Ojca Mateusza też pan wierzy? :)
zakopane 2018-09-29 18:01:50
Jak szło 50 twarzy Greya to jakoś nikomu nie przeszkadzało a teraz jak pokazują ciemną stronę Kościoła to wszyscy nagle święci. To nie komuna ze ktoś ma nam mówić co mamy oglądać czy co mamy myśleć.
m.e.ch. 2018-09-29 17:55:29
A Dorula to co sprzedaje w swoich sklepach i knajpach - ocet jabłkowy ? Księżom to oni pokazali gdzie ich mają, zaprosili ich na sesję żeby zobaczyli jak się podnosi limity na sprzedaż alkoholu BRUTAL na tym skorzystał czy nie ? Teraz chcą się odbudować - obłudnicy!
GIENIA 2018-09-29 17:43:14
DZIĘKUJEMY Prezesowi Związku Podhalan O/Zakopane Andrzejowi Skupniowi, bo obnażył to to co żeśmy się domyślali. Zapomniał jednak o tym, że to my mieszkańcy oddaliśmy za złotówkę majątek miejski czyli nasz w ręce Związku Podhalan. Teraz on jednoosobowo będzie decydował co możemy oglądać, a co nie. Strzeżmy się przed takimi upolitycznionymi organizacjami.A szkoda ! taka organizacja z taką historią. Została z niej banderia konna i dorożki. DZIĘKUJEMY Panu Prezesowi za promocję filmu. Teraz Ci, którzy się wahali na pewno pójdą. Precz z CENZURĄ !
Klecha 2018-09-29 17:04:21
Właśnie się okazało to co było wiadomo od dawna. ZP to banda prostaków że Skupniem na czele. Żenada. Nieautentyczne fakty hehe. Idiota i nieuk.
Amanda 2018-09-29 16:59:44
Pewnie księdzu dzwonki czyści... Mały Jędruś
Bartosz Gąsienica Daniel 2018-09-29 16:57:40
A był juz ktoś pod kinem z pochodniami i widłami?
tyluś 2018-09-29 16:57:21
malutki prezesiku ZP skończysz jak tatuś,olcany pamiętają
Iwona 2018-09-29 16:57:10
@Widz. Dobry pomysł z tą mszą na Olczy :-)))) Zawsze myślałam,że jet granica głupoty, ale po dzisiejszych wydarzeniach już wiem,że niestety nie. Jutro może się okazać,że i ta zostanie przekroczona a od poniedziałku powinno się zakazać filmu "Adwokat diabła".ZP i jego prezes powinni być wizytówką Zakopanego i górali a stali się pośmiewiskiem i ciemnogrodem.
Janowski 2018-09-29 16:52:06
Ciemnota , zakłamanie , na dodatek co po niektórzy usiłują z tej niechlubnej prawdy o klerze zrobić kampanie wyborczą dla lewactwa typu nowoczesna z Donatowiczem i resztą lokalnych wariatów . Co zapomnieliście osły o swojej lewackiej niechlubnej przeszłości ? Przykre jest to że Polacy nie chcą znać historii z której należy wyciągać wnioski , nie wolno zastępować wiedzy fanatyzmem wiary i to dotyczy obydwu stron , tak lewaków wierzących w dobro komunizmu , jak i katolików zastępujących wiarę w P. Boga wiarą w kościół . Tak w ogóle to łatwiej wierzyć niż wiedzieć i to jest wasza cecha przygłupy - fanatyzm nie popłaca i w tym wypadku dotyczy i jednych i drugich
Ps. P. Skupień chcesz P. trochę niechlubnej prawdy o Związku Podhalan jak dawaliście dupy komunie i kiedy ? Po za tym w kwestii budynku , gdybyście mieli Góralski honor to oddalibyście kasę rodzinie pożyczoną przez Związek Górali na budowę waszego lokum w tym tez banku spółdzielczego od Roy Spyrkowskiego . Więc jak jedni i drudzy za nic mają wartości wiary katolickiej to należy wyciąnąć wniosek . Wniosek : To morda w kubeł szmaciarze . Prawda się sama obroni .
byby 2018-09-29 16:43:50
Uwaga! Uwaga! Jakubik księdza udaje!
Sasxa 2018-09-29 16:41:56
Nie jest wazne ile asfaltu Dorula wylal i co zrobil, teraz jest juz jasne na kogo glosowac. Ps. Pierwsze co prezes Skupien chcial zalatwic po dojsciu do wladzy to wieksza sprzedaz alkoholu w swoich sklepach, i o to tak naprawde tu chodzi o pieniadze
Ulka 2018-09-29 16:39:56
Janek, zarezerwuj mi dwa miejsca na piątek, przyjdziemy z kolegą.
Bartosz Gąsienica Daniel 2018-09-29 16:39:03
Kiedy "Venom" w kinie?
m.e.ch. 2018-09-29 16:38:43
Pan Skupień dysponuje majątkiem przekazanym Związkowi Podhalan przez Miasto Zakopane co na to Pan Dorula dobroczyńca.
TEW 2018-09-29 16:34:08
skupień to porządny gorol na kleche nic nie powie bo mu nie przystoi codziennie sie do nich modli zamiast bo BOGA
seba 2018-09-29 16:24:07
Zastanawiam się czy to nie jest jakaś odmiana syndromu sztokholmskiego u prezesa ZP po molestowaniu w dzieciństwie przez księży.
ing 2018-09-29 16:23:37
pan S może zakazywać żeby mu coś w portkach się nie podniosło a nie zakazywać ludziom oglądać filmu,i może coś w tym jest żeby tak zrobić bojkot jego firmy?? co Wy na to forumowicze
antykancelista 2018-09-29 16:22:59
specjalista od faktów autentycznych się znalazł........
Pablo 2018-09-29 16:22:56
Jak już ktoś używa sformułowań takich jak "fakty autentyczne" to nie powinien piastować żadnych kierowniczych funkcji. Wypowiedzi publiczne takiej osoby powojenne być traktowane z przymrużeniem oka.
aga 2018-09-29 16:21:48
Niech pan prezes sprawdzi w Wikipedii czym jest film FABULARNY
Widz 2018-09-29 16:17:25
Zapraszamy na jutrzejszą Mszę Świętą na Olczy ponieważ w roli adwokata Pana Andzeja Skupnia wystąpi ksiądz proboszcz i reszta ekipy.
mika 2018-09-29 16:09:10
Chcemy mieć wpływ na dobór repertuaru w kinie w naszej siedzibie. Film "Kler" jest obrazem kontrowersyjnym, który wpływa na podziały między ludźmi, nie chcemy takich filmów - dodaje Andrzej Skupień.
Czy pana, za przeproszeniem, poje*ło?
Najbardziej boli,że dotyczy klechów,co? Panie Skupien, nie ośmieszaj się pan
Zorientowany 2018-09-29 16:01:31
Za 3 tygodnie wybory to bardzo dobra okazja żeby odesłać towarzystwo o zapędach cenzorskich tam gdzie jest ich miejsce - na boczny tor. Skurczyła się moja lista kandydatów na burmistrza. Pozostali na niej Pan Donatowicz i Pan Galica.
Iwona 2018-09-29 15:57:29
Panie Presesie, gratuluję :-((((, argumentacja na żenującym poziomie, z drugiej strony chyba pasuje do Pana i niczego więcej nie powinniśmy oczekiwać! Kontrowersją jest to, że takie osoby decydują o cenzurze w rym kraju.
Zakopiańczyk 2018-09-29 15:54:47
Do pana Skupnia !
Kontrowersyjna to jest " wasza" głupota !!!!!!
Cytuje ..film nie zawiera fsktów autentycznych !!!!
Chłopie czyś ty z choinki spadł !!!!???
A jakie fakty zawiera ????
Tępota aż razi po oczach !
Powinniśmy sie pozbyc was wszystkich zacofańców z Naszego miasta i wkoncu moze by tu sie coś ruszyło i na lepsze zmieniło !!!
A tępota precz !!!!!!!!
Widz 2018-09-29 15:54:22
W tym momencie A.Skupien strzelił se w kolano nie tylko sobie, ZP no oczywiście Brutalowi .
Ciekawe czy swoim pracownika też zabronił???? Zal .
grześ666 2018-09-29 15:51:03
"Filmu nie oglądałem, ale z fragmentów i rozmów jakie przeprowadziłem wiem, że nie przedstawia on faktów autentycznych, dlatego moim zdaniem nie powinien być puszczony w naszym kinie" - podkreśla Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan oddział w Zakopanem.
Bo to nie jest film dokumentalny...
Faktów autentycznych może nie będę komentował :)
a ''pana'' zdanie naprawdę nie interesuje większości ludzi w tym mieście więc niech ''pan'' je zostawi dla siebie i tylko siebie.
Ivo 2018-09-29 15:47:05
Panie Skupień jeżeli związek Podhalan dzierżawi salę na kino to nie może sobie uzurpować praw do treści wyświetlanych tam filmów.Możecie państwo wypowiedzieć tą umowę ale proszę w tej sytuacji żeby w tym miejscu nie było kinaW przeciwnym razie naraża się Pan na śmieszność i dostarcza Pan argumenty przeciwnikom, na marginesie chcę powiedzieć że głosowałem i popieram działania PiSu ale tacy ludzie jak pan szkodzą sprawie. Wolność zawsze pozostaje wartością nadrzędną. Czy w przypadku gdyby w kinie wyświetlany film o patologii np. w Zawodzie sędziów, nauczycieli, lekarzy, policjantów, etcetera czy również zakazywało by Pan wyświetlania takich filmów ?Albo Pan nie przemyślał sprawy albo Pan oszalał
zakonnica w przebraniu 2018-09-29 15:46:00
Prezesie i Zastępco. Aleście sobie strzelili w kolanko. Znawcy i cenzorzy pierwszej wody. Toście napędzili sprzedaż kina Giewont. Wow, posunięcie godne najlepszych strategów. Nie mierzcie ludzi według swojej miary. Nawet zwolennicy PIS bywają inteligentni. Wy nie chcecie takiego filmu, zakopiańczycy nie chcą was i cenzury. Ale kicha przedwyborcza...antyreklama dla partii rządzącej.
Zwiazkowiec 2018-09-29 15:44:48
Panu prezesowi chyba się coś pomyliło.zwiazek to nie jego prywatny folwark na Olczy.Chyba zapomniał że kończy się jemu i jego przy..om rządzenie.
byby 2018-09-29 15:42:48
Prezesie, filmy fabularne bardzo często przedstawiają "fakty nieautentyczne".
 • PRACA | dam
  Firma transportowa zatrudni kierowcę na trasy międzynarodowe jazda tam i z powrotem . Możliwość przyuczenia do zawodu
  Tel.: 508095498
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ (studentkę) DO POMOCY W SKLEPIE ZABAWKOWYM, w Zakopanem. Praca 3 dni w tygodniu, na stałe. 609 097 999
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem prowadzi rekrutacje wśród mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski, prace porządkowe. Oferujemy przyuczenie do zawodu i gwarantujemy świetne zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam willę w centrum Zakopanego, ulica Kasprusie.
  Tel.: 515247140
 • PRACA | dam
  Pomoc kuchenna, sprzątanie w obiekcie noclegowym w Zakopanem kom:
  Tel.: 602 475 794
 • PRACA | dam
  Pokojowa Bukowina Tatrzańska - praca stała w godz 8.00-16.00 telefon:
  Tel.: 510213878
 • PRACA | dam
  Nowy Targ - zatrudnię KUCHARZA z doświadczeniem i POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię FRYZJERKĘ. 18 26 412 08.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Ładny dom na działce 3000m2 w Podwilku sprzedam-polecam
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • USŁUGI | inne
  Załóż BEZPŁATNE konto! Zgarnij 200ZŁ!
  WWW: www.kasazakonto.eu
 • PRACA | dam
  FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA PRZYJMIE DO PRACY.
  Tel.: 608 165 139
 • USŁUGI | budowlane
  Malowanie, gładź gipsowa, tapetowanie
  Tel.: 504 286 272
 • PRACA | dam
  Poszukiwany kierowca z ważnym prawo jazdy kat. D oraz kwalifikacjami. Praca od zaraz na wyjazdy okolicznościowe. Chętnych proszę o kontakt pod numerem +48 607 816 282.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka kelnerki. Praca od zaraz. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel.:
  Tel.: 609683058,182078169
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie szuka osoby do pomocy zakres obowiązków przygotowanie śniadań, sprzątanie pokoi, pomoc w kuchni. Praca od zaraz. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt numer tel:
  Tel.: 784569292, 783997156
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni na stałe RECEPCJONISTĘ. Wymagana znajomość j. angielskiego. CV na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub telefonicznie: 66637835, 602 367 501.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ LOKAL HANDLOWO-USŁUGOWY ( np. pod gabinet lekarski, kosmetyczny, lub cukiernia). 65 M2, NA ULICY ORKANA, 80 METRÓW OD KRUPÓWEK. 601 446 687
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Poszukujemy 50-100 ha terenu rolnego dla naszego inwestora. 182666006, polandconsultinggroup@vp.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, przy ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełną treść ogłoszenia można przeczytać pod adresem internetowym https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2018/10/ogloszenie-kiry.pdf oraz zapoznać się z nią bezpośrednio w DPTiW Wrzos pod wskazanym adresem
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM DOM JEDNORODZINNY, UL. CHAŁUBIŃSKIEGO, ZAKOPANE - 1.250.000 -
  Tel.: 608 684 096, 509 735 311.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia TRZY LOKALE HANDLOWE OCHOTNICA DOLNA - CENTRUM. 534 521 308.
 • PRACA | dam
  Salon Firan w Poroninie zatrudni Panią do pomocy. Zakres obowiązków : prasowanie, sprzątanie szwalni i sklepu. Praca stała na umowę. Mile widziane osoby niepalące . Więcej informacji pod nr tel
  Tel.: 698895935
 • PRACA | dam
  APART SP. Z O.O., lider jubilerstwa, poszukuje ambitnych i odpowiedzialnych osób na stanowisko SPRZEDAWCA / KONSULTANT. Miejsce pracy Zakopane.
  WWW: https://www.apart.pl/swiat/kariera/dolacz-do-nas
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 ZATRUDNI - KELNERKĘ -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Nowy Hotel Szczawnica Park**** zatrudni : Kierownika Gastronomii, Kierownika Recepcji, Kierownika Serwisu Sprzątającego. CV prosimy przesyłać na adres : daniel.kasieczka@szczawnica-park.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Kebab MAJERCZYK na Bukowinie Tatrzańskiej lub Poroninie.Chętnych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Praca stała na dogodnych warunkach. Więcej informacji udzielimy telefonicznie.ZAPRASZAMY
  Tel.: 504163439
  E-mail: biuro@majerczyk.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Carlina*** w Białce Tatrzańskiej przyjmie KUCHARZA/KUCHARKĘ/POMOC KUCHENNĄ na stałe lub sezon zimowy.
  Tel.: 503025854
  E-mail: biuro@carlina.pl
 • USŁUGI | budowlane
  RENOWACJE ŁAZIENEK, REMONTY OGÓLNE - firma z 20-letnim doświadczeniem. 505 966 625.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię sprzedawczynię z doświadczeniem do małego sklepu spożywczego na Cyrhli Zakopane
  Tel.: 606206716
  E-mail: pokojemalgorzatka@wp.pl
  Inne: Małgorzata
 • PRACA | dam
  Hot Chicken Bar w Rabce-Zdrój poszukuje osób do obsługi klienta, kierowców oraz barmanki.
  Tel.: 790388654
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-10-16 12:46 Leżakowanie z widokiem na Tatry 2018-10-16 11:03 Zwłoki znalezione w centrum Rabki 2018-10-16 10:10 Dzikie wysypisko na Słodyczkach 1 2018-10-16 10:03 Pitna woda - tylko po przegotowaniu 2018-10-16 10:00 Jan Jarosiewicz - Młody Kandydat do Rady Miasta Zakopane 7 2018-10-16 09:10 Patriotyczne śpiewanie 2018-10-16 08:47 Zaparkował w poprzek drogi 1 2018-10-16 07:56 Hotelarskie triki i droga do sukcesu 2018-10-15 22:53 Pieski czekają na dom 2018-10-15 22:24 Wielkopolska i Podhale w kulinarnym zwarciu 2018-10-15 22:08 Dworzec zagospodarowany 7 2018-10-15 21:47 Kandydat w kościelnej witrynie 14 2018-10-15 20:37 Takie "ozdoby" przy ścieżce na Butorowy Wierch 4 2018-10-15 19:50 Wiemy kiedy zepsuje się pogoda 4 2018-10-15 19:25 Podczas debaty emocje rosną 2 2018-10-15 19:07 Debata coraz gorętsza 2018-10-15 18:41 Debata wyborcza kandydatów na burmistrza Nowego Targu 2018-10-15 18:15 Debata przy pełnej sali 1 2018-10-15 16:50 Elektryczna zgroza na szlaku 5 2018-10-15 16:24 Oratoria Haendla w Nowym Sączu 2018-10-15 16:00 Podhalański Piknik Strzelecki 2018-10-15 15:28 Prace na moście w Białym Dunajcu idą pełną parą 7 2018-10-15 14:06 Kieszonkowiec wiecznie żywy 2018-10-15 13:50 Strażacy z Kowańca podliczają zyski 3 2018-10-15 13:01 III Przegląd Artystyczny KGW w Łopusznej - galeria zdjęć 2018-10-15 11:48 Muzyka celtycka pod Gontem 2018-10-15 11:27 Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim 2018-10-15 11:13 Wieczornica pamięci Emila Pyzowskiego w Muzeum Podhalańskim 2018-10-15 11:01 Motocyklowy ryk w Rzepiskach 10 2018-10-15 10:20 Gdzie są strażnicy Parku? 2018-10-15 09:01 Piękna Białka a obok małe wysypisko śmieci 3 2018-10-15 08:49 Debat z kandydatami na burmistrza Zakopanego. Czekamy na pytania 45 2018-10-15 07:00 Salon poezji z Beatą Zalot 2018-10-15 06:00 OBWIESZCZENIE Powiatowej Komisji Wyborczej w Zakopanem 2018-10-14 21:59 Za nami maraton badmintona (wideo) 12 2018-10-14 21:52 Dżefuś wrócił do domu 2 2018-10-14 20:35 Zagubiony kundelek czeka na pana 2018-10-14 20:20 Turysta eksponowany 4 2018-10-14 20:18 Kandydat na ołtarze wrócił do Mszany Dolnej 2018-10-14 20:00 Ławkowa pustynia, ludzie siedzą na kamieniach 7 2018-10-14 19:30 Zamknięta droga na Słodyczkach 1 2018-10-14 19:13 Miasto przyjazne - dla kogo? 1 2018-10-14 19:00 Słodka walka na przysmaki 2018-10-14 18:45 Kolorowa jesień w Pieninach 4 2018-10-14 18:30 Papieskie pamiątki w Zębie 2018-10-14 18:00 Wielkie cięcia w COS-ie 10 2018-10-14 17:30 Popsute tablice, w godzinę do Nowego Targu 3 2018-10-14 17:05 Gigantyczny korek w Szczawnicy 65 2018-10-14 17:00 Z Łemkowszczyzny na Podhale 2018-10-14 16:30 Dla Księcia Nastroju
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-10-16 12:24 1. Nazywam się Gina Acampora i mówię teraz jako najszczęśliwsza osoba w całym dzikim świecie. Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który uratuje moją rodzinę przed naszą złą sytuacją, podam to imię całemu światu i jestem taki Z radością mogę powiedzieć, że moja rodzina wróciła na dobre, ponieważ potrzebowałem pożyczki w wysokości 100 000 USD, aby zacząć życie od nowa, ze względu na mój zawód, ponieważ jestem samotną mamą, z 4 dziećmi i całym światem wydawało się, że to było wiszące na mnie, dopóki nie spotkałem BOGA wysłanego pożyczki Firma, która zmieniła moje życie i mojej rodziny, BOGA obawiając się firmy, Nora Mildred, była zbawicielem BÓG wysłanym, by uratować moją rodzinę z pożyczką 100 000 USD skontaktować się z nią noramildred.loan@hotmail.com 2018-10-16 12:24 2. Pełna zgoda z <panTadeiro>!!! Dajmy szansę młodym, zarówno do Miasta, jak i do Powiatu. Niech wreszcie zrobi się normalnie... Panie i Panowie... szukać młodych na listach!!! 2018-10-16 12:14 3. Mega motywacja! Bardzo dziękuję, to dla mnie bardzo ważne, że mam takie wsparcie! Do zobaczenia! :) 2018-10-16 12:03 4. Działalność społeczna to dobry wybór-czeka Cie praca,praca i jeszcze raz praca-życzę powodzenia. A tak prywatnie- to jestem dumna. 2018-10-16 12:01 5. Gwarantuję, że przy drobiazgowym sprawdzeniu zawartości worków, znajdzie się ślad wskazujący sprawcę. 2018-10-16 11:59 6. "prawie" robi wielką różnice Ale po co są media? jest okazja sie promować 2018-10-16 11:27 7. @MK Opowiadanie że w konkursach biorą udział studenci albo ludzie szukający doświadczenia jest herezją. Proszę lepiej zapoznać się z tą tematyką. Dla renomowanych pracowni często jest to okazja żeby udowodnić że jest się faktycznie najlepszym. Bo gdzie to udowodnić jak nie podczas rywalizacji?  To że zakopianscy architekci olali temat konkursu który był organizowany "na ich terenie" niestety świadczy tylko o nich. 2018-10-16 11:21 8. Niech żyje Wolne Podhale ! Żądamy dostępu do morza ! 2018-10-16 11:13 9. Zaangażowany, młody człowiek. Takich ludzi potrzebujemy. Liczy się nowe spojrzenie i chęć działania na rzecz Naszego Miasta. 2018-10-16 11:11 10. Fajny chop je i tyle!
2018-10-15 20:22 1. cóż za pyszna kiełbasa wyborcza!!!!! a ile tej kiełbasy długonosy nawiózł...hohoho można by z parę województw obdarzyć..... tyle, że na kiełbasę z kaczki w innych miejscach takiego popytu nie ma....... 2018-10-13 21:36 2. PiS-PO = jedno zło! Jedni i drudzy to część magdalenkowego obozu zdrady narodowej! PiS jest bardziej przebiegły, bo udaje patriotów, PO(paradoksalnie) jest w swojej zdradzie bardziej uczciwa, bo nawet się z tym nie kryje, że słucha rozkazów zza granicy. 2018-10-13 20:31 3. Sprzedać za 215 mln. Odkupić za 500 mln. Ma premier rację z jednym.. diament to był dla Luksemburczyków. Tyle przepłacić.. po wyborach oczywiście okaże się że UOKiK się nie zgodzi i tyle. A że ludzie nabrali się na obiecanki Mory... to już co innego. Grunt, że kiełbasa wyborcza nie bylą zwyczajną... nawet krakowską suchą... idę o zakład z każdym kto pieje z zachwytu, że tej transakcji nie było. Dlaczego? Bo zgodnie z prawem najpierw ma UOKiK dać zgodę.. ludzie ale jesteście ciemni.. aż się Ciemniak z Was śmieje! 2018-10-12 11:28 4. Ja bym sie cieszyl, gdyby poprzednia ekipa takie prezenty przywozila. Premier Tusk byl bardzo czesto na Podhalu (w Zebie) i nigdy takich prezentow nie przywiozl. A kolejka na Kasprowy Wierch nie powinna byc nigdy sprzedana! 2018-10-12 09:34 5. Teraz w planach odkupienie gruntów Wspólnoty Leśnej 8 Uprawnionych Wsi ... Hm? 2018-10-11 19:53 6. Pierwszy akapit artykułu. Dla tych co nice wiedza Gasienica 2018-10-11 08:22 7. Żenujący widok .... 2018-10-11 08:22 8. Ha Ha Ha kolejka warta 205 mln kupiona przez PISlamistów za 500 mln zł ,to jest "sukces" na miare PIS a ciemny lud to kupi... 2018-10-10 09:35 9. o druh starosta na kolanach 2018-10-09 11:40 10. Właśnie, gdzie to muzeum ?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Album TP

Pożegnania