2018-09-29 15:30:22

Zakopane

Tłumy szturmują kino Giewont

Reklama
Reklama

- Nie ugnę się przed cenzurą - zapowiada dzierżawca kina w budynku Związku Podhalan w Zakopanem. I sprzedaje kolejne bilety na film Smarzowskiego "Kler".

Reklama

Gdy w Zakopanem gruchnęła wieść o cenzorskich zapędach Andrzeja Skupnia, prezesa Związku Podhalan Oddział Zakopane, który chce wstrzymać dystrybucję filmu "Kler", do kina "Giewont" ruszyła fala publiczności. - Nie ugnę się przed cenzurą, do tej pory nie dostałem żadnego oficjalnego pisma od Związku Podhalan, dlatego żadnego seansu nie odwołam, bilety są sprzedawane już na czwartek - podkreśla Janusz Bukowski, dzierżawca kina w budynku przy ul. Kościuszki 4 w Zakopanem, którego współwłaścicielem jest Związek Podhalan. 


- Filmu nie oglądałem, ale z fragmentów i rozmów jakie przeprowadziłem wiem, że nie przedstawia on faktów autentycznych, dlatego moim zdaniem nie powinien być puszczony w naszym kinie - podkreśla Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan oddział w Zakopanem. Dodaje, że zwoła zebranie zarządu ZP, by ustalić reguły i podpisać na nowo umowę z dzierżawcą. - Chcemy mieć wpływ na dobór repertuaru w kinie w naszej siedzibie. Film "Kler" jest obrazem kontrowersyjnym, który wpływa na podziały między ludźmi, nie chcemy takich filmów - dodaje Andrzej Skupień. 

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Brooklyn 2018-10-01 11:27:17
miejscowy turysta

Chyba sie nie zrozumielismy :)
dla mnie ten film jest malo istotny
bez tego wszyscy wiedza co sie w kosciele
katolickim wyprawia , w wiekszym lub
mniejszym stopniu mamy ta wiedze....
Poprostu ciekawi mnie reakcja innych
srodowisk np: Zydowskich?
Gdyby powstal taki film o Rabbinach...
Mysle ze reakcja srodowisk zydowskich nie tylko
w Polsce bylaby bardzo ostra....
W moim zyciu nic to nie zmienia :)
Natomiast istota tego sporu
jest przedewszystkim czy ten film
w Zakopanem wyswietlac czy tez nie ....
Jak zauwazylem ludzie tu odrazu gorali
atakuja i rozne bzdety wypisuja
Pan S. to nie wszyscy gorale....
aaa 2018-10-01 10:09:35
Panie Skupień - czy Pan nie zdążył się zrealizować jako Naczelny cenzor PRL ?
To jest chore, żeby narzucać swoje osobiste ideologiczne gusta innym ludziom. Czym Pan się różni od Talibów i islamskich ekstremistów - oni tez wiedzą lepiej co jest dla innych dobre a co złe. Argument, że nie można pokazywać filmu bo może wywołać różne odczucia i jest kontrowersyjny - już większą głupotę to ciężko wymyśleć - Panie Skupień filmy robi się właśnie po to aby wzruszać, poruszać, dawać do myślenia, mówić o różnych zjawiskach i historiach prawdziwych i fikcyjnych i każdy ma prawo mieć swoją opinię. Czy opracował Pan już listę filmów zakazanych, bo takich które poruszają trudne tematy jest mnóstwo. Czy zakaże tez Pan Bolka i Lolka bo też może poróżnić jedni będą woleć Bolka inni Lolka. Zarzuca Pan, że film nie jest na faktach - wg Pana mogą być pokazywane tylko filmy dokumentalne? A czy zakazał Pan wyświetlanie filmu Smoleńsk przecież tam też była kontrowersyjna wersja wydarzeń do tej pory nie potwierdzona. Zostaw Pan decyzję wolnym ludziom Panie cenzor. Film kler nie podaje konkretnych nazwisk i danych jednak historie są z życia wzięte. Film nie jest atakiem na Boga ani kościół -jest o patologiach w Kościele wśród księży. Każdy o nich wie. Każdy też wie, że porządni księża też jeszcze są. Gdyby z tymi patologiami hierarchowie chociaż chcieli walczyć to może by taki film nie powstał. Ale dzięki takim jak Pan patologię się zamiata pod dywan bo to wg takich jak Pan atak na Boga i religię. Ksiądz to nie Bóg to człowiek! Wyszedł Pan na niedouczonego fanatyka. Po prostu żenada Panie Skupień. Przypuszczam, że został Pan do tej durnej wypowiedzi podpuszczony przez jakiegoś, księdza który boi się że po filmie będzie mniej na tacy. Sytuacja jak z " Folwarku Zwierzęcego" ale Wątpię że Pan czytał... Niestety na Podhalu wiara jest ślepa i bezrozumna w większości przypadków a wiedza o historii chrześcijaństwa i podstawy teologii na poziomie zero.
miejscowy turysta 2018-09-30 17:48:57
@brooklyn

A co ma Smarzowski do rabinów i imamów?
Rabini i imamowie nie sprawują "rządów dusz", nie robią za autorytety moralne w naszym kraju i nie mówią nam jak mamy żyć, do tego za budżetowe pieniądze - tak jak to czyni kler katolicki.

Dostrzegasz tę subtelną różnicę?

Poza tym film nie tyka w ogóle wiary, jest to fikcyjna historia o paru urzędnikach kościoła katolickiego, aczkolwiek podobieństwa do tej czy innej postaci na pewno parafianie w nim znajdą ;)
cysty góral 2018-09-30 10:29:30
Ten film przedstawia całą prawdę o naszej wielkiej religii
UiG 2018-09-30 09:35:14
Co to za wygłupy. Każdy z nas zdecyduje czy chce obejrzeć film - ten czy inny, czy nie. Każdy według siebie skomentuje, wyciągnie wnioski, będzie miał przemyślenia - swoje! .... Doskonale wiemy co się dzieje "za kulisami" kapłaństwa, NIE kościoła bo Kościół twarzą wierni gromadzący się w świątyni.
Panie Skupień skąd pomysł na takie wystąpienie?
Janek, na film przyjdziemy z racji tego, że chcemy go obejrzeć.
Viking 2018-09-30 09:13:39
Rozumiem, że prezes ZP wie, w jak dużym stopniu problem dotyczy Podhala. Pamiętacie Porsche księdza z Kasiny Wielkiej? Ilu takich jest? Trudno, by prezes ZP cenzurował nam rzeczywistość WSZYSTKIE ZWIĄZKI NA POWĄZKI !!!
brooklyn 2018-09-30 01:03:21
Gorol 100 %

Tak na marginesie tego calego zamieszania
proponuje panu rezyserowi Smazowskiemu
nakrecic trylogie....
O ksiezach jyz zrobil film
czas na Rabbinow i Immamow....
Mam taka prosbe do komentujacych
aby nie obrazali wszystkich gorali
iz nie kazdy goral jest pazerny
nie kazdy byl w goralenvok
Niestety wsrod nas sa tacy
ktorzy lubia zabierac glos za wszystkich gorali
ja jako goral sie z tymi panami nie zgadzam
Nie naleze do Zwiazku Podhalan i nie zamierzam....
Mam swoj goralski honor
i bede se slebodny jak tyn lorel w holak ....
idę na film 2018-09-29 23:25:20
Znalazł się cenzor. Jak nie chce to niech nie idzie na film ale jakim prawem zabrania innym. Wstyd!!! Lepszej reklamy filmowi nie mógł zrobić. Jestem osobą wierząca ale w Boga, nie w księdza. Oczywiście wybieram się.
Piórko 2018-09-29 23:21:10
Na walnym niech zmienią nazwę na Związek Podhalan Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. Jak góralka była w Big Brotherze to im odpaliło i jak widać stan ten się pogłębia.
Kino którego nie chcę 2018-09-29 22:41:26
Ej Janusz, Janusz jarasz sie teraz tym i sztucznie rozdmuchujesz problem, nakręcasz hejt.
Udostępniasz seanse, bo czujesz kasę. Owszem zarobisz, ale Oby Ci sie to czkawką nie odbiło nie wszystkie wartości przełożysz na pieniądz. Czujesz sie dobrze z tym? bo mi Ciebie żal... Sprzedać sie za "30sredrnikow "diabłu. Oby Ci ksiądz nie był kiedyś potrzebny w przejściu na drugi świat zawsze bedziesz miał ten film przed oczami.
Ps
A tym hejterom zyczę oglądania tego filmu aż do zerzygania razem z Januszem.
Andrzej Skupień pokazał, ze ma yaya,bo publicznie wyraził swoje oburzenie.
BRAWO!
Bukowski 2018-09-29 22:18:55
I wyszla goscinnosc ,sleboda, pycha,Bogobojnosc oraz temperament goralski . Ale to chyba nie gorale tylko szkoda ze tory zrobili do Zakopanego bo by bylo czysciej i komuchy by nie przyszly i nie pieprzyly :/
I rozpdawil sie Bukowski ze Skupieniem za posrednictwem TP. TP bravo.
Teraz tych wszystkich komentujacych katolikow chce zobaczyc na mszy od 7 do 8h
. Calowac ksiedza w reke a potem pieprzyc komen na profilu.Bo dziecko do komuni czy chrzest trza zrobic he he :) Zaklamana gowiec .
przygłupawy 2018-09-29 22:09:12
No toś Prezes narobiył bigosu Doruli. Obaście tacy poboźni a księdzom do tyłka włazicie kosztem wolności słowa obywateli i autorskich produkcji niezależnych producentów. Gdzie to takiego kisu dlo PiSu narobić przed samymi wyborami. Prawda, pycha i głupota wywindowały w góre, poparcie dlo wyznawców metod komunistycznych bierze w łeb. Nawet pański koń, Panie prezesie, by się uśmiał!!!
bezradny 2018-09-29 21:30:44
Ja popieram radnego Józka " kościelnego" on chyba pójdzie do kina obejrzy fil i nie robi afery, nie wiem po co taki jakiś Skupień się rzuca, może od razu do parlamentu zmienić ustawę i powiedzieć co w kinach ma być wyświetlane.Pozdrawiam Pisiorów.
iga 2018-09-29 21:27:48
I lawina poszła!!! Ludzie gór wiedzą co będzie dalej. Wychylił się chłopina, a przecież DOBRZE CHCIAŁ (!!!) i go przysypało ale nie śniegiem tylko gównem i nie będzie słonecznej polskiej jesieni na Podhalu. Pytanie komu i gdzie trzeba będzie wejść aby nie stracić tego co się ma?!
Ludzie pójdą na film z czystej ciekawości. To nie Ostrołęka i film wyświetlą mimo, że Podhale na PiS-ie leży.
m.e.ch. 2018-09-29 20:57:00
A czy Jądruś i Letuś w swoich sklepach sprzedają gumki ? To by dopiero była heca !
Młody Łolcon 2018-09-29 20:48:09
EEEEEE Jyndruś bedziymy bocyć jakiś głupi moze ci kto kozoł robić cenzure ale do tego stopnia być matołym nie przystoi jaruś z łojcym dyrektorem pewnie list wysłoł hahahahaha
kijwoko 2018-09-29 20:43:04
No to konsekwentnie Panie Prezesie , teraz przestajemy sprzedawać alkohol i papierosy w Pana sklepie na Olczy . W końcu pijani ojcowie , mężowie robią więcej szkód niż jakiś tam film . Papieroski też nie zdrowe to wywalić ze sklepu . Niemieckie produkty też w pole a jak co się będziemy ograniczać . Ale tak nie będzie panie prezesie bo tam kasa idzie do Pana kieszeni i ma Pan gdzieś czy ktoś śpi nawalony na przystanku . Ciekaw jestem za co taka postawa wobec tego filmu ?
Kino "Giewont" 2018-09-29 20:37:02
Kino "Giewont" uprzejmie informujemy, że film Wojciecha Smarzowskiego pt." Kler" jest aktualnie wyświetlany bez żadnych przeszkód.
Film będzie grany przez kolejne dwa tygodnie.
Aktualne seanse
28.09 - 04.10
12:40
18:50
21:15
Serdecznie zapraszamy.
Stanisław/Olcza 2018-09-29 20:06:59
Jędrek znam Cię od b. wielu lat. Jako górol i mieszkaniec Olczy jesteś OK. Nikt Ci tego nie zabierze, że jesteś, aż nadto modlący i pokorny wobec KLERU czyli czarnuchów. Skoro nie oglądałeś filmu KLER to Ci powiem drogi kolego film jest OK, bo go oglądałem już dwa razy. Film pokazuje prawdę o księżach pijakach, etc. kasa, kasa i jeszcze raz kasa, życie takie jest, a nie takie jak Ty sobie to wymyśliłeś. Żaden KLECHA nie da Ci biletu do NIEBA za to, że usiłujesz CENZUROWAĆ to, co My jako mieszkańcy Podhala chcemy oglądać. To nie Twoja sprawa, co ja np. mam ochotę oglądać w kinie GIEWONT. Sam sobie zrobiłeś szkodę w wizerunku jako Szef Firmy. Prezes itd. Co na to Twoje dzieci to już nowe pokolenie no chyba, że się mylę i też na kolanach do kościoła. Aby wylizać rdze czarnuchom nikt nie musi słuchać, co ma robić i oglądać. Jestem głęboko wierzący w BOGA, ale nie w KLER to obłuda, zakłamanie, pedofilstwo i wiele by jeszcze pisać, ale szkoda czasu. Jędrek daj sobie siana, usiądź wygodnie na fotelu, strzel sobie browara bo to, że walczysz z wiatrakami nic Ci nie pomoże, a i ludzie zaczęli Cie już b. mocno obrażać na forum, a szkoda bo ja Cię znam i jak pisałem jako człowiek jesteś OK., ale nie trzeba być fanatykiem KLERU ? czarnych i pisuaru. To wszystko przeminie razem z Dorulą ? garbarzem i pisuarem, a My na Podhalu zostaniemy. Nie baw się w to co Cię ewidentnie przerasta. Jesteś wierzący i boli Cię to ja rozumie, ale daj innym wolny wybór, a Ty zrelaksuj się, bo szkoda zdrowia. Na Podhalu ciemnogród czarnych nadal dobrze się ma, ale to końcówka nawet w tym bastionie pisuaru, bo jest nas wielu bardzo dobrze wykształconych i wiemy, co dla nas jest dobre, a co zle. Pozdrawiam Cię, żal mi Ciebie jako chłopa z Olczy bo nie możesz innym narzucać swojej woli. Zyj w.g. swojej woli, ale My też chcemy robić z czasem wolnym tak jak My chcemy, nie jak Pan Prezes nam narzuca. Pozdrawiam. Strzał w kolano i strzał w pisuar. Przez te przepychani pisuary wiele stracili przed wyborami, życie nas wszystkich zweryfikuje. Jędruś ten film obrazuje PATOLOGIĘ u czarnuchów, którą wręcz należy obejrzeć. Czas najwyższy, aby opinia publiczna zobaczyła kulisy KLERU.
jano 2018-09-29 19:14:10
Jeżeli film nie napiętnuje religii tylko patologię to dlaczego chronią patologię ?
HoliSiet 2018-09-29 18:16:29
Ciekawe czy pan Skupień w swojej hurtowni Brutal wycofa ogórki, marchewki, banany i inne warzywa o fallicznym kształcie. Przecież te warzywa moga byc używane do kontrowersyjnych uczynkow panie Prezesie!!!
miejscowy turysta 2018-09-29 18:05:27
Komuś tu się fabuła z dokumentem pomyliła. :D
Panie Skupień, w Ojca Mateusza też pan wierzy? :)
zakopane 2018-09-29 18:01:50
Jak szło 50 twarzy Greya to jakoś nikomu nie przeszkadzało a teraz jak pokazują ciemną stronę Kościoła to wszyscy nagle święci. To nie komuna ze ktoś ma nam mówić co mamy oglądać czy co mamy myśleć.
m.e.ch. 2018-09-29 17:55:29
A Dorula to co sprzedaje w swoich sklepach i knajpach - ocet jabłkowy ? Księżom to oni pokazali gdzie ich mają, zaprosili ich na sesję żeby zobaczyli jak się podnosi limity na sprzedaż alkoholu BRUTAL na tym skorzystał czy nie ? Teraz chcą się odbudować - obłudnicy!
GIENIA 2018-09-29 17:43:14
DZIĘKUJEMY Prezesowi Związku Podhalan O/Zakopane Andrzejowi Skupniowi, bo obnażył to to co żeśmy się domyślali. Zapomniał jednak o tym, że to my mieszkańcy oddaliśmy za złotówkę majątek miejski czyli nasz w ręce Związku Podhalan. Teraz on jednoosobowo będzie decydował co możemy oglądać, a co nie. Strzeżmy się przed takimi upolitycznionymi organizacjami.A szkoda ! taka organizacja z taką historią. Została z niej banderia konna i dorożki. DZIĘKUJEMY Panu Prezesowi za promocję filmu. Teraz Ci, którzy się wahali na pewno pójdą. Precz z CENZURĄ !
Klecha 2018-09-29 17:04:21
Właśnie się okazało to co było wiadomo od dawna. ZP to banda prostaków że Skupniem na czele. Żenada. Nieautentyczne fakty hehe. Idiota i nieuk.
Amanda 2018-09-29 16:59:44
Pewnie księdzu dzwonki czyści... Mały Jędruś
Bartosz Gąsienica Daniel 2018-09-29 16:57:40
A był juz ktoś pod kinem z pochodniami i widłami?
tyluś 2018-09-29 16:57:21
malutki prezesiku ZP skończysz jak tatuś,olcany pamiętają
Iwona 2018-09-29 16:57:10
@Widz. Dobry pomysł z tą mszą na Olczy :-)))) Zawsze myślałam,że jet granica głupoty, ale po dzisiejszych wydarzeniach już wiem,że niestety nie. Jutro może się okazać,że i ta zostanie przekroczona a od poniedziałku powinno się zakazać filmu "Adwokat diabła".ZP i jego prezes powinni być wizytówką Zakopanego i górali a stali się pośmiewiskiem i ciemnogrodem.
Janowski 2018-09-29 16:52:06
Ciemnota , zakłamanie , na dodatek co po niektórzy usiłują z tej niechlubnej prawdy o klerze zrobić kampanie wyborczą dla lewactwa typu nowoczesna z Donatowiczem i resztą lokalnych wariatów . Co zapomnieliście osły o swojej lewackiej niechlubnej przeszłości ? Przykre jest to że Polacy nie chcą znać historii z której należy wyciągać wnioski , nie wolno zastępować wiedzy fanatyzmem wiary i to dotyczy obydwu stron , tak lewaków wierzących w dobro komunizmu , jak i katolików zastępujących wiarę w P. Boga wiarą w kościół . Tak w ogóle to łatwiej wierzyć niż wiedzieć i to jest wasza cecha przygłupy - fanatyzm nie popłaca i w tym wypadku dotyczy i jednych i drugich
Ps. P. Skupień chcesz P. trochę niechlubnej prawdy o Związku Podhalan jak dawaliście dupy komunie i kiedy ? Po za tym w kwestii budynku , gdybyście mieli Góralski honor to oddalibyście kasę rodzinie pożyczoną przez Związek Górali na budowę waszego lokum w tym tez banku spółdzielczego od Roy Spyrkowskiego . Więc jak jedni i drudzy za nic mają wartości wiary katolickiej to należy wyciąnąć wniosek . Wniosek : To morda w kubeł szmaciarze . Prawda się sama obroni .
byby 2018-09-29 16:43:50
Uwaga! Uwaga! Jakubik księdza udaje!
Sasxa 2018-09-29 16:41:56
Nie jest wazne ile asfaltu Dorula wylal i co zrobil, teraz jest juz jasne na kogo glosowac. Ps. Pierwsze co prezes Skupien chcial zalatwic po dojsciu do wladzy to wieksza sprzedaz alkoholu w swoich sklepach, i o to tak naprawde tu chodzi o pieniadze
Ulka 2018-09-29 16:39:56
Janek, zarezerwuj mi dwa miejsca na piątek, przyjdziemy z kolegą.
Bartosz Gąsienica Daniel 2018-09-29 16:39:03
Kiedy "Venom" w kinie?
m.e.ch. 2018-09-29 16:38:43
Pan Skupień dysponuje majątkiem przekazanym Związkowi Podhalan przez Miasto Zakopane co na to Pan Dorula dobroczyńca.
TEW 2018-09-29 16:34:08
skupień to porządny gorol na kleche nic nie powie bo mu nie przystoi codziennie sie do nich modli zamiast bo BOGA
seba 2018-09-29 16:24:07
Zastanawiam się czy to nie jest jakaś odmiana syndromu sztokholmskiego u prezesa ZP po molestowaniu w dzieciństwie przez księży.
ing 2018-09-29 16:23:37
pan S może zakazywać żeby mu coś w portkach się nie podniosło a nie zakazywać ludziom oglądać filmu,i może coś w tym jest żeby tak zrobić bojkot jego firmy?? co Wy na to forumowicze
antykancelista 2018-09-29 16:22:59
specjalista od faktów autentycznych się znalazł........
Pablo 2018-09-29 16:22:56
Jak już ktoś używa sformułowań takich jak "fakty autentyczne" to nie powinien piastować żadnych kierowniczych funkcji. Wypowiedzi publiczne takiej osoby powojenne być traktowane z przymrużeniem oka.
aga 2018-09-29 16:21:48
Niech pan prezes sprawdzi w Wikipedii czym jest film FABULARNY
Widz 2018-09-29 16:17:25
Zapraszamy na jutrzejszą Mszę Świętą na Olczy ponieważ w roli adwokata Pana Andzeja Skupnia wystąpi ksiądz proboszcz i reszta ekipy.
mika 2018-09-29 16:09:10
Chcemy mieć wpływ na dobór repertuaru w kinie w naszej siedzibie. Film "Kler" jest obrazem kontrowersyjnym, który wpływa na podziały między ludźmi, nie chcemy takich filmów - dodaje Andrzej Skupień.
Czy pana, za przeproszeniem, poje*ło?
Najbardziej boli,że dotyczy klechów,co? Panie Skupien, nie ośmieszaj się pan
Zorientowany 2018-09-29 16:01:31
Za 3 tygodnie wybory to bardzo dobra okazja żeby odesłać towarzystwo o zapędach cenzorskich tam gdzie jest ich miejsce - na boczny tor. Skurczyła się moja lista kandydatów na burmistrza. Pozostali na niej Pan Donatowicz i Pan Galica.
Iwona 2018-09-29 15:57:29
Panie Presesie, gratuluję :-((((, argumentacja na żenującym poziomie, z drugiej strony chyba pasuje do Pana i niczego więcej nie powinniśmy oczekiwać! Kontrowersją jest to, że takie osoby decydują o cenzurze w rym kraju.
Zakopiańczyk 2018-09-29 15:54:47
Do pana Skupnia !
Kontrowersyjna to jest " wasza" głupota !!!!!!
Cytuje ..film nie zawiera fsktów autentycznych !!!!
Chłopie czyś ty z choinki spadł !!!!???
A jakie fakty zawiera ????
Tępota aż razi po oczach !
Powinniśmy sie pozbyc was wszystkich zacofańców z Naszego miasta i wkoncu moze by tu sie coś ruszyło i na lepsze zmieniło !!!
A tępota precz !!!!!!!!
Widz 2018-09-29 15:54:22
W tym momencie A.Skupien strzelił se w kolano nie tylko sobie, ZP no oczywiście Brutalowi .
Ciekawe czy swoim pracownika też zabronił???? Zal .
grześ666 2018-09-29 15:51:03
"Filmu nie oglądałem, ale z fragmentów i rozmów jakie przeprowadziłem wiem, że nie przedstawia on faktów autentycznych, dlatego moim zdaniem nie powinien być puszczony w naszym kinie" - podkreśla Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan oddział w Zakopanem.
Bo to nie jest film dokumentalny...
Faktów autentycznych może nie będę komentował :)
a ''pana'' zdanie naprawdę nie interesuje większości ludzi w tym mieście więc niech ''pan'' je zostawi dla siebie i tylko siebie.
Ivo 2018-09-29 15:47:05
Panie Skupień jeżeli związek Podhalan dzierżawi salę na kino to nie może sobie uzurpować praw do treści wyświetlanych tam filmów.Możecie państwo wypowiedzieć tą umowę ale proszę w tej sytuacji żeby w tym miejscu nie było kinaW przeciwnym razie naraża się Pan na śmieszność i dostarcza Pan argumenty przeciwnikom, na marginesie chcę powiedzieć że głosowałem i popieram działania PiSu ale tacy ludzie jak pan szkodzą sprawie. Wolność zawsze pozostaje wartością nadrzędną. Czy w przypadku gdyby w kinie wyświetlany film o patologii np. w Zawodzie sędziów, nauczycieli, lekarzy, policjantów, etcetera czy również zakazywało by Pan wyświetlania takich filmów ?Albo Pan nie przemyślał sprawy albo Pan oszalał
zakonnica w przebraniu 2018-09-29 15:46:00
Prezesie i Zastępco. Aleście sobie strzelili w kolanko. Znawcy i cenzorzy pierwszej wody. Toście napędzili sprzedaż kina Giewont. Wow, posunięcie godne najlepszych strategów. Nie mierzcie ludzi według swojej miary. Nawet zwolennicy PIS bywają inteligentni. Wy nie chcecie takiego filmu, zakopiańczycy nie chcą was i cenzury. Ale kicha przedwyborcza...antyreklama dla partii rządzącej.
Zwiazkowiec 2018-09-29 15:44:48
Panu prezesowi chyba się coś pomyliło.zwiazek to nie jego prywatny folwark na Olczy.Chyba zapomniał że kończy się jemu i jego przy..om rządzenie.
byby 2018-09-29 15:42:48
Prezesie, filmy fabularne bardzo często przedstawiają "fakty nieautentyczne".
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SPRZEDAM SAMOCHÓD TOYOTA COROLLA KOMBI, 1999 r., 1.6 benzyn, granatowy -
  Tel.: 18 20 70 596.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MALOWANIE, PANELE, REGIPSY itp. 531 001 608.
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, BALKONY, PODBITKI, ŚNIEGOŁAPY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH, OCIEPLANIE PODDASZY. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa za trudni na sezon zimowy: - barmanki (mogą być do przyuczenia) - pomoce kuchenne - osoby do obsługi toalet Umowa o pracę na cały etat. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel.: 693 319 707
 • PRACA | dam
  Szef Kuchni do hotelu w Zębie. Praca stała. Tel. 604224334
  E-mail: praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  Recepcjonistka do hotelu w Zębie. Bardzo dobre warunki. Tel. 604224334
  E-mail: praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  KELNER / KELNERKA do hotelu w Zębie. Dobre wynagrodzenie. Tel. 604224334, praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: KOSMETOLOGA MASAŻYSTĘ i PRACOWNIKA DO PRZECHOWALNI SPRZĘTU NARCIARSKIEGO. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej poszukuje kelnerów i barmanów. Praca stała, umowa o pracę.
  Tel.: 885-230-367
  E-mail: katarzyna.dudzik@bukovina.pl
 • KOMUNIKATY
  SNOW FESTIVAL ZAKOPANE! KOMERCJALIZACJA domków handlowych zlokalizowanych przy Pl. Niepodległości tuż przy Krupówkach właśnie WYSTARTOWAŁA! Zaczynamy 15.12 i zostajemy z Wami aż do końca lutego 2019 roku! Oferujemy możliwość najmu domków przeznaczonych na strefę gastronomiczną oraz handlową podczas tegorocznej edycji SNOW FESTIVAL! Domki posiadają podłącza energetyczne oraz objęte będą ochroną 24/7. Podczas trwania festiwalu zaplanowanych jest mnóstwo wydarzeń artystycznych oraz kulturalno-oświatowych. Całe wydarzenie objęte będzie patronatem medialnych (TVP oraz Social Media). Na terenie festiwalu powstanie specjalnie przygotowana STREFA KIBICA, do której z pewnością zawitają tłumy fanów sportów zimowych, a już 15.12 WIELKIE OTWARCIE i koncert znanej polskiej wokalistki! Zapraszamy do kontaktu!
  Tel.: 669291281/661291307/661291010
  E-mail: jarmarkzakopane@gmail.com
  WWW: www.jarmarkzakopane.pl
 • PRACA | dam
  Praca na stanowisku Doradcy Klienta w Butiku Marki Premium w nowo powstałej Galerii Krupówki w centrum Zakopanego Oferujemy: Pracę na podstawie umowy o pracę/pełny etat, Motywacyjny system wynagrodzeń. Obowiązki: Aktywna sprzedaż, Budowanie relacji z klientem, Profesjonalna obsługa klienta, Przeprowadzanie inwentaryzacji, Dbanie o wygląd sklepu.
  Tel.: 603917363
  E-mail: info@kodymody.com
  WWW: www.kodymody.com
 • PRACA | dam
  PRACA W MAŁEJ GASTRONOMII - MURZASICHLE - sezon zimowy -
  Tel.: 606 24 24 73
 • PRACA | dam
  Dla firmy poszukuje: OSÓB DO OCHRONY Hotelu w Zakopanem. System ochrony 24/48. Tel. 603 150 522 (oferta zatrudnienia tymczasowego PERSONALA wpis do rejestru agencji zatrudnienia Nr 13354)
 • PRACA | dam
  KARCZMA RĄBANICA W PORONINIE ZATRUDNI OD ZARAZ KELNERKĘ (MOŻLIWOŚĆ PRZYUCZENIA) -
  Tel.: 600 071 887.
 • PRACA | dam
  OŚRODEK KONFERENCYJNY W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ. Praca państwowa, na pełny etat.
  Tel.: 664 417 314,
  E-mail: biuro@okwparzenica.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni POKOJOWE - 666378357
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-30 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ POWIERZCHNIE HANDLOWĄ ,SUPER LOKALIZACJA DEPTAK-KRZYWA 608 806 408
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SPRZEDAM PICK UP HONDA RIDGELINE, r.p. 2007, wersja USA, silnik 3.5, gaz, nowe opony zimowe -
  Tel.: 602 104 204.
 • PRACA | dam
  Osoba do roznoszenia ulotek 17zł/godzina+premia. Transport z/na miejsce. Zakopane i okolica
  Tel.: 880958482
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DO PRACY W SKLEPIE Z PAMIĄTKAMI (pomieszczenie zamknięte) - Zakopane -
  Tel.: 606 116 349.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.3 DIESEL, r.p.2014, salon Polska. BEZ WYPADKOWY. MOŻLIWA ZAMIANA NA QUADA LUB SMARTA 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELSKU ZATRUDNI DOPRACY: NA KUCHNI W RECEPCJI, KELNERKI NA BANKIETY ,WESELA. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUDI A6, 3.0 TDI AVANT, 2005, prywatne, zadbane, cena do uzgodnienia -
  Tel.: 692 480 299.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  GABINET FIZJOTERAPII I REHABILITACJI w Norymberdze (Niemcy) zatrudni od zaraz FIZJOTERAPEUTÓW (także początkujących) ze znajomością języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym. OFERUJEMY umowę o pracę na czas nieokreślony w pełnym wymiarze godzin i z pełnym pakietem socjalnym. Bardzo dobre wynagrodzenie, atrakcyjne dodatki i gratyfikacje. Oferujemy dofinansowanie szkoleń, jak i możliwość użytkowania samochodu firmowego do celów prywatnych. DO OBOWIĄZKÓW należy terapia pacjentów w gabinetach, domach prywatnych a także w domach seniora. Służymy pomocą w znalezieniu mieszkania. SZCZEGÓŁY NA STRONIE:
  WWW: www.praxis-smuda.de
  Inne: CV w języku polskim lub niemieckim prosimy przesłać do na adres: gregor.smuda@praxis-smuda.de
 • PRACA | dam
  KUCHARZ / KUCHARKA. Praca w hotelu w Zakopanem na umowę o pracę.
  Tel.: 602766251
  E-mail: gastronomia@hotelbelvedere.pl
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  stała praca w biurze podatkowym w Nowym Targu, pełny etat
  Tel.: 604266995
  E-mail: info@equales.pl
 • PRACA | dam
  SZUKAMY SPRZEDAWCÓW - sklep sportowy Krupówki -
  Tel.: 698 262 331
  E-mail: ZAKOPANE.MW@GMAIL.COM
 • PRACA | dam
  Dam pracę stanowisko kasjer, magazynier w sklepie spożywczym w Bukowinie Tatrz.
  Tel.: 788098535
  E-mail: gosiek1991@onet.eu
  GG: Bukowina Tatrzańska
  Inne: Małgorzata
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Pensjonat Staszelówka w Zębie zatrudni kucharkę i pomoc kuchenną.
  Tel.: 604 514 810
  E-mail: staszelowka@gmail.com
  WWW: www.staszelowka.pl
 • PRACA | dam
  Karczma Giewont w Bukowinie Tatrz. zatrudni KUCHARZA oraz KELNERKĘ na stale lub sezon zimowy z możliwością zamieszkania tel 660087077;
  Tel.: 604544247
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka kelnerki/kelnera oraz kucharza/pomoc kuchenną z doświadczeniem. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt:
  Tel.: 784569292, 783997156
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA stacji BP Jodła w Zakopanem - dołącz do zespołu. Oferujemy: - pracę w stabilnej firmie, - atrakcyjne wynagrodzenie 2993-3542 zł/mies. i premie, - wymiar etatu dostosowany do twoich potrzeb, - ścieżki kariery: możliwość aplikowania na wyższe stanowiska. Odpowiedzi prosimy kierować przez poniższy link:
  WWW: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=8c1de992f5354fa18312c9f2cac0b97b
 • PRACA | dam
  DELIKATESY NA KRZEPTÓWKACH PRZYJMĄ DO PRACY KASJERÓW/SPRZEDAWCÓW. Atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 790 528 808
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  Sprzątanie pokoi i apartamentów w Zakopanem. Mile widziane prawo jazdy i własny samochód. Praca dorywcza.
  Tel.: 888372327
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kierowcę kategorii D
  Tel.: 606286379
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ULOTKI - zima
  Tel.: 693636136
 • PRACA | dam
  Zatrudnię fryzjerkę,stażystkę,ucznia
  Tel.: 601232100
 • PRACA | dam
  BIURO REZERWACJI - praca zmianowa 8:00-16:00, 14:00-22:00 gabrysiazakopane@wp.pl 531 331 091
 • PRACA | dam
  Karczma Sopa w Zakopanem poszukuje kelnerki. Wymagania: doświadczenie, dyspozycyjność. Praca w miłej atmosferze.
  Tel.: 660425686, 182012216
  E-mail: mariazatorska.mz@gmail.com
  GG: ZAKOPANE
  Inne: MARIA
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ TIRA. 697 699 752.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PIELĘGNIARKĘ - Zakopane -
  Tel.: 601 52 74 51.
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
2018-12-16 21:57 Nowe organy u Gaździny Podhala 2018-12-16 21:10 A poszła ci była matuchniczka Boża 2018-12-16 20:42 Kręcą w Zakopanem bo jest mało popularne? (WIDEO) 2018-12-16 19:54 Taka choroba szerzy się w Zakopanem 7 2018-12-16 19:48 Sposób na smog czyli jak ograniczyć straty ciepła 3 2018-12-16 19:30 Pod Nosalem już szusują 1 2018-12-16 19:10 Wieczór pełen aniołów 2018-12-16 19:03 Zderzenie w Szaflarach na zakopiance 1 2018-12-16 17:32 Świetny występ Polaków w Engelbergu 2018-12-16 17:26 Polonez, przedstawienie i łzy wzruszenia 2018-12-16 16:25 Las Vegas w Małem Cichem (WIDEO) 1 2018-12-16 15:30 Twórczy świat Bożeny Gąsienicy Byrcyn 11 2018-12-16 14:09 Dwa oblicza Kasprowego Wierchu (WIDEO) 4 2018-12-16 14:07 Nad górami tworzy się wał 2018-12-16 13:50 Mroźny dzień w Tatrach 1 2018-12-16 13:45 Chrzciny po polsku 2018-12-16 12:37 Świąteczne pocztówki mogą być rękodziełem 2018-12-16 11:20 Świąteczna iluminacja 2018-12-16 10:48 Pobiegli po choinkę (WIDEO) 2018-12-16 10:20 Podróż do kurortu 2018-12-16 10:15 Najazd Węgrów i Słowaków 10 2018-12-16 09:15 Plan dla Rabki 2018-12-16 08:01 Najwięcej o mieście wiedzą w Dwójce 2018-12-15 19:30 Świąteczny Rynek - choinka zabłysnęła 2018-12-15 18:20 Koniec budowy mostu w Rdzawce 2018-12-15 17:37 Zimowy sezon pod Giewontem otwarty (WIDEO) 3 2018-12-15 17:08 Tkaniny, kolaże i rzeźby 2018-12-15 16:58 Rozmawialiśmy z burmistrzem Zakopanego i prezydentem Sopotu 1 2018-12-15 15:17 3:0 dla Zakopanego 2018-12-15 15:02 Święta robota 2018-12-15 14:08 Korona pełna niespodzianek 5 2018-12-15 14:05 Poranny pożar w Nowym Targu 2018-12-15 13:00 Agresor się doigrał 2 2018-12-15 12:45 Pół miliarda Chińczyków zobaczy Zakopane 5 2018-12-15 11:59 Otwarcie galerii handlowej przy Krupówkach (WIDEO) 21 2018-12-15 11:15 Bieg po(d) choinkę 2018-12-15 10:47 Tragedia w Spytkowicach 1 2018-12-15 10:30 Smog nasz powszedni 1 2018-12-15 10:00 Skoda Scala: Kolejny stopień innowacji 2018-12-15 09:15 Rabka bez wyciągu 2018-12-15 08:02 Fotowoltaiczny zgrzyt 1 2018-12-14 22:21 Wypadek w Białym Dunajcu (Wideo) 2 2018-12-14 20:20 Na Kasprowy na narty w Święta 2018-12-14 20:00 Codzienność bez barier płatniczych 2018-12-14 18:58 Chcemy transgranicznych autobusów - mówią mieszkańcy i zbierają podpisy 20 2018-12-14 18:16 Niebiescy Mikołaje 2018-12-14 17:31 Co dalej z kanalizacją 4 2018-12-14 16:01 Tak wygląda w środku galeria handlowa przy Krupówkach (WIDEO) 18 2018-12-14 15:31 Suche, Witów, Szymoszkowa - początek sezonu narciarskiego 1 2018-12-14 14:46 Zakopane w chmurach, tatrzańskie szczyty w słońcu (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-12-16 21:56 1. Miałam tą grype 2 lata temu,gorączka faktycznie wysoka,ale gorsze pecherze..najwięcej na dłoniach i wewnątrz ust .. coś okropnego.. 2018-12-16 21:33 2. Ja niedawno miałem zaszczyt przechodzić przez tą chorobe.Jak zwykle 24tp sie nie dokształciło.W artykule mało co realnej prawdy jest.Często bywają ciężkie przypadki z poważnymi powikłaniami.Paznokcie mogą a nie muszą schodzić.W moim przypadku przebiegało to łagodnie.Pod 4 paznokciami u rąk pojawiły sie tylko małe podbiegnięcia.Drażniło mnie to więc w tym miejscu zdrapałem i były dziurki.Teraz kończą odrastać paznokcie.Nie jestem za konsumpcją lekarstw,ale w tym przypadku gdy pojawiają się objawy grypo podobne to najlepszy jest eferalgan.Oczywiście z dłoni i stóp schodzi później skóra.Żeby przyśpieszyć przyrost nowej można nabierząco złuszczać i smarować jakimś odrzywczym kremem.Później skóra będzie jak pupa niemowlęcia. 2018-12-16 21:27 3. Zamieszczanie kilku niemalże identycznych zdjęć pod jednym tytułem to niepotrzebne zaśmiecanie portalu. Plaga ery cyfrowej. 2018-12-16 21:22 4. Nic tylko chodzić w masce antysmogowej. Nie ma śmiacia, takie czasy. Tak przy okazji, czy te wózki przed sklepami wymacane przez wszystkich powinny być raz na jakiś czas odkażane? 2018-12-16 21:20 5. Kto w końcu weźmie się za te przedszkola? Rodzice przeprowadzają dzieci ze smarami po pas, dławiace się katarem na Nurofenach. Nikt nie reaguje ! Wpychają do sali i już ich nie ma. Dzieciaki przynoszą do domów i wszyscy przez Was bałwany rozłożeni! Nikt nic nie widzi . Panie nic nie mogą .. Sanepid gdzie? Czy wiecie, że u jednych skończy się katarem, a inni z zapalenia płuc wychodzą tygodniami. Dwa lata walczymy z ciemnotą i nic. Dyrektorzy może w końcu otworzą oczy bo narażacię nas na utratę zdrowia nie mówiąc o finansowaniu ciągłych infekcji. Wstyd że nic nie robicie w tym kierunku. Alicja W. 2018-12-16 21:13 6. @abc jestes pijany jak piszesz te slowa? 2018-12-16 20:57 7. No, ja cie kręce to musi być ktoś kto widzi mój adres mailowy, że wie kiedy ja piszę. P.S pozdrowienia dla Abeto z Bucoviny. 2018-12-16 20:51 8. ten Abeto czasem jeszcze mysli 2018-12-16 20:49 9. Niech pomagają ale w inny sposób. Wpuszczanie zupełnie odmiennej kultury, innej cywilizacji do Europy przyniesie tylko negatywne skutki. Nawet jeśli, wroga Twoim poglądom cywilizacja chrześcijańska jest pełna hipokryzji, zakłamania i obłudy, to nie zmienia to w żaden sposób faktu, że islam jest dla nas zagrożeniem. Nawet kobiety z dziećmi mogą być "przydatne" dla grupy terrorystycznej, poprzez zwykłe rozpoznanie terenu, wykonywanie i przesyłanie zdjęć, nagrań z miejsca w którym planowany jest zamach, załatwianie spraw organizacyjnych i bieżących. Są niestety naiwni, którzy do Abdullaha z długą brodą zaufania nie mają, ale do jego żony z dzieciątkiem wręcz przeciwnie, bo przecież "to tylko kobieta z dzieckiem, czym ona może nam zagrażać?". Niestety, wróg to wróg. Wysyłać pomoc na miejsce, dążyć do ugaszenia konfliktu, wojny, ubóstwa, ale nie wpuszczać wroga do domu. Siedzisz przed monitorem i zaciskasz zęby w poczuciu winy i w bólu, że na drugim kontynencie ginie tyle niewinnych istot... ale jak do Polski je wpuścimy i w Polsce dojdzie do zamachu, to powiesz... no właśnie... co wtedy powiesz? 2018-12-16 20:49 10. Miałem to rok temu po zakończeniu choroby zejdą losowo paznokcie na dłoniach i stopach, ważne też żeby nie zbliżać się do kobiet w ciąży
2018-12-14 23:05 1. Że tak powiem książka nudna pisana tylko dla pieniędzy . Czyta sie jak wiadomości na portalu informacyjnym przy niej kroniki topr to wybitne dzieło :) czy januszom w klapkach otworzy oczy - nie sądzę . Pozdrowienia dla TOPR :) 2018-12-11 10:33 2. To prawda, do Jagiełły autorce tej książki jest daleko, bardzo daleko. A książka jest nudna, niestety. 2018-12-08 10:37 3. Super pozycja już przeczytałem i polecam! 2018-12-07 20:47 4. Do "ham" Z twoich wypocin można domniemywać że jesteś blisko TOPRu, a może nawet jednym z nich bo masz dokładne dane na temat ilości i funkcji ratowników. A skoro tak jest to dlaczego pani Beata nie przeprowadziła wywiadu z tobą, z prawdziwym Rycerzem Błękitnego Krzyża, Bohaterem dramatycznych wypraw, jedynym bez którego ratownictwo w Tatrach legło by w gruzach? Nie wiesz dla czego? to ja ci powiem. Bo jesteś za cienki i nikt cię nie zauważa, jesteś poprostu PI...a 2018-12-06 13:00 5. Towarzystwo wzajemnej adoracji... Szok. 2018-12-02 02:10 6. Na pewno nie tandeta.Jeśli chociaż jednej osobie uświadomila zagrożenia zwiazane z górami to olbrzymi sukces. SZACUNEK WIELKI DLA TOROWCÓW .Stała bywalczyni Tarzńnskich szlaków 2018-11-26 20:20 7. Czytałem, ciekawa książka. Może nie idealna, ale ciekawa 2018-11-26 15:08 8. Na 34 "bohaterów" książki tylko 17 to ratownicy zawodowi TOPR ( w sumie jest ich 38) wiec Pani Zielińska nie do końca zadała sobie trud aby ze wszystkimi porozmawiać a niestety tylko kilku opisanych w tej książce (może czterech -pięciu) to ratownicy którzy naprawdę z profesjonalnym ratownictwem mają wiele wspólnego reszta lepiej nie pisac...Książka dość tandetna do Michała Jagiełły jeszcze autorce daleko! 2018-11-25 13:43 9. Nie znam zasad funkcjonowaniu powiatu , jeżeli jest to funkcja strikte " techniczna to może być, a jak też robi projekty powiatu to stanowcze nie. dwie kadencje i do widzenia ! 2018-11-21 12:34 10. Dzięki, pozdrawiam.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Album TP

Pożegnania