Reklama

2018-10-09 10:04:06

Zakopane

Państwowa spółka odkupiła Polskie Koleje Linowe

Reklama

Reklama

Nasze poranne informacje potwierdziły się. Premier Morawiecki przyjeżdża na Podhale, aby tuż przed wyborami ogłosić odkupienie od prywatnej spółki Polskich Kolei Linowych.

Dziś rano jako pierwsi poinformowaliśmy o wizycie premiera, który ma ogłosić ważne decyzje własnościowe w sprawie Polskich Kolei Linowych. Jak sie okazuje państwowa spółka odkupiła od spółki Altura udziały w PKL.


Przed godz. 10 do naszej redakcji dotarł komunikat prasowy funduszu Mid Europa Partners, który jest właścicielem spółki Altura o odkupieniu przez Polski Fundusz Rozwoju udziałów w PKL. Kwoty transakcji nie podano. Oto komunikat w całości:

MID EUROPA WYCHODZI Z INWESTYCJI W PKL

Mid Europa Partners (“Mid Europa”), wiodący fundusz private equity inwestujący w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił podpisanie porozumienia w sprawie sprzedaży spółki holdingowej posiadającej 99,8% udziałów w Polskich Kolejach Linowych („PKL”, „Spółka”) do Polskiego Funduszu Rozwoju („PFR”). Transakcja uwarunkowana jest m.in. uzyskaniem zgody UOKiK, a jej zakończenie przewidziane jest na koniec 2018 roku.

PKL jest największym operatorem kolei linowych, wyciągów oraz tras narciarskich w Polsce. Spółka oferuje kompleksowy zakres usług rekreacyjno-wypoczynkowych w siedmiu lokalizacjach w Tatrach i Beskidach, wliczając w to kluczowe ośrodki na Kasprowym Wierchu i Gubałówce w Zakopanem oraz na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy-Zdroju.

Matthew Strassberg, partner współzarządzający funduszem Mid Europa, skomentował: "Nasze udane wyjście z inwestycji w PKL wpisuje się w strategię inwestowania w wiodące przedsiębiorstwa z branży konsumenckiej w regionie i wspierania ich rozwoju m.in. poprzez rozwój wachlarza i jakości oferowanych usług. W trakcie inwestycji wspieraliśmy działania zrekrutowanego przez nas zarządu mające na celu wdrożenie w PKL modelu biznesowego opartego na usługach turystycznych. Chcielibyśmy podziękować naszym współinwestorom, gminom tatrzańskim, za ich zaangażowanie, które pomogło zwiększyć atrakcyjność spółki jak również całego regionu”.

Dominika Kozłowska-Łogin, dyrektor inwestycyjny w warszawskim biurze Mid Europa odpowiedzialna za przeprowadzenie transakcji, powiedziała: „Dziękujemy naszemu zarządowi za wzorową współpracę w okresie naszej inwestycji. Poprzez rozszerzenie oferty turystycznej o usługi restauracyjne, szkoły narciarskie, sklepy z pamiątkami, koncerty oraz inne eventy, Spółka zdywersyfikowała źródła swoich przychodów, a poprzez inwestycję w transformację cyfrową, odmieniła sposób w jaki komunikuje się ze swoimi klientami.”

Janusz Ryś, prezes PKL dodał: „W imieniu całego zarządu chciałbym podziękować Mid Europa za silne wsparcie strategiczne oraz zaangażowanie kapitałowe, które sprawiło, że PKL jest obecnie czołowym graczem na polskim rynku turystyki. Chciałbym równocześnie powitać naszego nowego akcjonariusza, PFR, który ze względu na długoterminowy horyzont inwestycyjny jest w bardzo dobrej pozycji, żeby kontynuować realizację ambitnej strategii wzrostu PKL.”

Doradcami dla Mid Europa byli: Rothschild & Co (doradca transakcyjny), CMS (doradca prawny), PwC (doradca finansowy) oraz EY (doradca podatkowy).

Za przeprowadzenie transakcji po stronie Mid Europa Partners odpowiedzialni byli: Dominika Kozłowska-Łogin, Marek Rodak oraz Przemysław Krenczyk. Transakcję wspierał Zbigniew Rekusz, Starszy Doradca Mid Europa Partners, który pozyskał inwestycję oraz odpowiadał za jej monitoring.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Szybor 2018-10-10 18:18:58
A po skarbowi państwa te koleje. Zostały sprzedane, pieniądze wpłynęły do budżetu, koleje dawały pracę, tu płaciły podatki. Nie groziło, że ktoś spakuje wagoniki na plecy i wywiezie je z Polski.
A teraz Polska wydała od groma kasy tylko po to aby mieć kolejne posadki dla pisowskich pociotków.
Polskie kwiaty 2018-10-09 23:00:51
do Mediterranean Basin:
A jest jeszcze coś takiego jak "polskie ręce"? heh jeżeli w jakikolwiek sposób uczestniczyło w tym Rothschild&Co (a wiadomo, że było doradcą transakcyjnym), już wiesz czyje to ręce; kto nami rządzi i jakie niesie to za sobą konsekwencje. Moim skromnym zdaniem, ten jakże zacny acz kosztowny gest już nie jest zwykłą kiełbasą wyborczą, machina nabiera rozpędu. A ciemny lud się cieszy.. Projekt państwa Polin przed nami. Daj Panie Boże bym się myliła.
miejscowy turysta 2018-10-09 21:47:19
A ta "państwowa spółka" odkupiła PKL razem z konikami?
Bo bez nich to już nie będzie to samo :D
dziadek 2018-10-09 16:30:29
Syćka ino Kasprowy i Kasprowy! A co Gubałówką ?
A jak sie teroz porobiom na Gubałówce jakie cary mary!
Ale by siy krytykantom i tym co ik stale gniecie cosik zatkały kufy!
hhhhhhhfhj 2018-10-09 16:01:49
kierowca wez tego vikinga i wyjedzcie , nie będziecie narzekać, że to teraz polskie :)
qaz 2018-10-09 15:45:10
@Viking - nie wszędzie i nie zawsze. Sztandarowy przykład to busiarze. Nie pojedzie, bo mu się nie opłaca. No to ludziska pokupowali auta i teraz kwik, że parkować nie ma gdzie. Geometria jest jedna - nie wepchasz do miasta więcej jak wejdzie. Amen. To samo dotyczy prądu, wody, kanalizy, śmieci itd. Usługi publiczne nie mogą być prywatyzowane choćby ze względu na rentę monopolistyczną. Na tym się forsę robi, bo bez tego nikt nie pociągnie. A prywaciarz powie, że nie, bo jemu rentowność 5% zwisa i chce mieć 15%. Przykładem upadek jednego ze sprzedawców energii el - 100 tys kupujących leży i kwiczy - będzie płacić dostawcę rezerwowego za 3x cenę.

PKL akurat nie świadczy usług publicznych więc nie powinien być państwowy. Natomiast frajerstwem było sprzedawanie rentownej spółki (bo była rentowna w czasie sprzedaży), a jeszcze większym odkupowanie jej z przebitką wyższą jak 25%. I ta przebitka z czego wynika ? Z biletomatów i strony internetowej ? Żałosne.
kierowca123 2018-10-09 14:44:53
Vining - w punkt. 100% racja.
Viking 2018-10-09 13:09:22
Przerażające jest to o czym piszecie. Własność prywatna zawsze będzie lepiej zarządzana, zagospodarowana niż państwowa czyli ...niczyja. Mam wrażenie, że ci którzy tak chwalą nieracjomalne decyzje Pisu w '89 jeszcze w wózkach jeździli albo ich na świecie nie było. Od '89 upłynęło już tyle czasu a Wy się niczego nie nauczyliście. Sieroty po PRLu oczekują że wszystko będzie państwowe, czyli niczyje. Nic nie zmądrzeliście!
Zoltan 2018-10-09 13:04:49
Straciliśmy (jako państwo) 100ml zł, czy nie straciliśmy?! Czy to aż tak ważne? Przy samych warszawskich dwudziestoparomiliardowych "reprywatyzacyjnych" przewałach to drobniaki. Ważne, że kolejka powróciła w polskie ręce. POpaprane chamy nawet Wawel Niemcom, a Jasną Górę Arabom by sprzedały...
MIŚ 2018-10-09 12:55:42
Zalegalizowany przekręt, zapłacone frycowe oczywiście nie wiadomo ile przepłacone bo to tajemnica wyborcza. Pieniędzmi podatników. A prezent sobie na wybory sprawili. Kolejny przekręt.
aa 2018-10-09 12:10:52
Świetne zagranie taktyczne przed wyborami. Dziś na pewno będą o tym trąbić w TVPis ;]
Po pierwsze primo kolejka nie powinna zostać nigdy sprzedana.
Po drugie primo sprawdźcie sobie stan zadłużenia naszego kraju, niestety cały czas ono rośnie, m.in. przez takie głupie decyzje jak np. sprzedaż i odkupienie kolejki na Kasprowy.
Nasze dzieci i wnuki do kilku pokoleń na pewno nam za to wszystko podziękują.
kierowca123 2018-10-09 11:49:25
"mid europa" kupiła kolejkę od PKL kilka lat temu za (jeśli się nie mylę) coś około 200 mln zł ( tyle zarobił skarb państwa na prywatyzacji), kolejka przynosi zysku netto rocznie około 10 mln zł czyli sprzedaliśmy dobrze, zarobiliśmy od razu 20 letnie zarobki. Teraz skarb państwa się nie przyznaje ale są plotki że złożona oferta to pół miliarda złotych. Jeśli kwoty są inne proszę o sprostowanie. Czy wartość spółki wzrosła dwa razy a zyski poszybowały w niebo że opłacało się zapłacić prywatnej firmie dwa razy więcej???? Kiedy to się zwróci? Czy będą inwestycje w infrastrukturę? Jeśli tak to kiedy się zwrócą inwestycje plus te pół miliarda ??? Czy może ktoś zarobił na tym że od prywatnej spółki po kilku latach państwo odkupuje to samo dwa razy drożej??? Czy chodzi o to żeby pisiewicze mieli kolejnych kilkadziesiąt ciepłych posadek za nasze pieniądze z podatków? Po co ta nacjonalizacja ???
To może pora zacząć nacjonalizować sklepy spożywcze i resztę prywatnej działalności i wrócić oficjalnie do nazwy PRL? Już raz zbankrutował, może drugi raz.
qaz 2018-10-09 11:34:15
@inwestor - premia za naszą głupotę. Z wynajmem będzie tak samo. A Kujawiak pisze i dalej głucho. Samemu się nie chce to obcy chętnie zrobią ... za "drobną" prowizję. Kto nie inwestuje ten się cofa.
miejscowa 2018-10-09 11:26:38
To może tygodnik odgrzebie przemówienie posła Gut- Mostowy na posiedzeniu sejmu- kiedy to argumentował konieczność sprzedaży za cenę niższą niż Państwo dofinansowało modernizację? Pan poseł schował się na jedną kadencję- slyszę że już jest w prawicy u Gowina.
Ps jakby co- to pomogę -podam daty i nr posiedzenia
szachmad 2018-10-09 11:23:50
Innowacja przez nacjonalizację. Będą z tego pisali prace naukowe.
hhhhhhhfhj 2018-10-09 11:23:38
Jasne- nawet w takiej sprawie jak odkupienie PKL trzeba dowalic PiSowi jak widac po komentarzach ludzie nie patrzą co kto robi tylko jesli chodzi o PiS to zawsze i wszedzie sa ANTY . zawsze znajda to ALE i tak jest z kazda sprawa... ale może w sumie tacy jesteście z natury, że wam to zwisa kogo to jest??? nudni jestescie juz nikt was nie slucha hahaha na szczescie tak więc powodzenia piszcie sobie dalej w komentarzach... moze teraz na kolejce wywiesicie transparent KONSTYTUCJA i DEMOKRACJA??? a tak na marginesie - tak tą demokracje szanujecie, że nie potraficie drugiego poglady uszanować???. Aha i nie zapomnijcie napisać o tym do UE. Bo jak to rząd polski mógł odkupić kolejkę?? no nieprawdopodobne, poskarżcie się na to w parlamencie europejskim :)))))
Viking 2018-10-09 11:19:33
No to jesteśmy w głębokim PRLu. Już pisowskie miernoty szykują się do objęcia kolejnych stanowisk. Pamiętajcie, kto się niżej kłania prezesowi, ten będzie miał wyższe stanowisko, nie decyduje wiedza, zdolności zarządzanie czy wykształcenie. Tak było w PRL, tak jest i za Pisu. Znowu będzie brud, smród i wszechobecny bałagan. Gratuluję Państwu wyboru !!!
aa 2018-10-09 11:16:50
normal żeby teraz się nie okazało że odkupili i zamkną bo będzie nie rentowna. masz komune pis...?.
olek 2018-10-09 11:11:32
Panowie wójtowie którzy sprzedawaliście PKL nie wiedząc co podpisujecie na apeluję do waszego HONORU .
Czas odejść . ( znaczenie słowa honor możecie sprawdzić w słowniku języka polskiego)
POrażka 2018-10-09 11:02:24
alojzy ciekaw jestem skąd ty masz takie informacje cytuję "a teraz za wyższą cenę ja odkupili" ? nie wiem czy wiesz że pisząc takie stwierdzenie narażasz się na odpowiedzialność. A skoro już posiadasz takową wiedzę to powiedz za ile odkupili PKL .
alojzy 2018-10-09 10:48:06
To powrót do czasów PRL. Państwowe zarządzanie jest najgorszym typem zarządzania. Politycy bawią się za moje pieniądze, najpierw sprzedali spółkę, a teraz za wyższą cenę ja odkupili, żeby wygrać wybory. Paranojaaaaaa! Nie chcę powrotu prezesa Laszczyka, czy kogokolwiek z państwowego nadania, kogo nie chcą w prywatnym biznesie i zarządza państwowym czyli moim majątkiem. Myslicie, że będą jakieś inwestycje teraz? Nie po to wprowadzaliśmy w 89 roku wolny rynek, żeby teraz cofać się do czasów gospodarki rodem z PRL...
inwestor 2018-10-09 10:44:29
kupili za 150mln sprzedal po kilku latach za 250mln... zyc nie umierac.
goral_1313 2018-10-09 10:31:36
No to czekamy na otwarcie Gubałówki bo teraz miasto nie bedzie mogło blokowac tej inwestycji. Drobni panowie radni też przegrają w tej sprawie. Nacisk będzie ogromny, a sukces propagandowy jeszcze większy.
miejscowy 2018-10-09 10:27:40
A WUJ mnie interesuje ta wasz kolejka .Jestem góralem , ale mam to w głębokim poważaniu do kogo należy .Może i należeć do samego diabła .Nic z tego nie ma przeciętny mieszkaniec .Konie i kropka
normal 2018-10-09 10:16:56
Brawo! Takich wlasnie włodarzy nam trzeba. No i co teraz głupio wam? dalej jedźcie na ten PiSoland, co teraz wymyslicie?
 • PRACA | dam
  DO GABINETU KOSMETYCZNEGO w Zakopanem szukam STYLISTKI PAZNOKCI, KOSMETYCZKI EWENTUALNIE PANI, KTÓREJ PASJĄ JEST STYLIZACJA PAZNOKCI, z możliwością przyuczenia w zawodzie kosmetyczki. Praca od poniedziałku do piątku. Warunki do uzgodnienia. Tel. 600801308
 • PRACA | dam
  Praca w Niemczech dla ogólnobudowlańców od zaraz. 12-15 euro na godzinę
  Tel.: 535294557
  E-mail: nagranicy@poczta.fm
 • PRACA | dam
  Przyjmę pomocnika do zakładu garbarskiego, dobre wynagrodzenie ubezpieczenie.
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  DACIA DUSTER 1.5 dCi / 110 / 4x4, pierwsza rejestracja 26.11.2012, 103.850 km, poj. 1461ccm, moc 81 kW / 110KM, c.25 500zł. 601 207 659
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowy dom zamiast mieszkanie w Zaskalu 150 m2, nie przepłacaj za mieszkanie. 660797241, marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Firma Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (BiałkaTatrzańska) zatrudni DORADCĘ KLIENTA. Oferujemy: stałe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Poszukujemy: osoby z doświadczeniem w bezpośrednim kontakcie z klientem i/lub znajomością rozwiązań IT, znajomością języka angielskiego oraz prawem jazdy kat.B. Główne obowiązki: opieka nad klientem, doradztwo, promowanie firmy. Aplikacje prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Dom do zamieszkania od razu w Banskiej Wyżnej -sprzedam
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Piękny nowy dom góralski z bali na super widokowej działce Czarna Góra sprzedam
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • POŻYCZKI
  SUPER OFERTA KREDYT GOTÓWKOWY-KONSOLIDACYJNY MOŻLIWOŚĆ NAJNIŻSZEJ RATY NA RYNKU FINANSOWYM. ZADZWOŃ DO DORADCY . T-500 072 678.
 • POŻYCZKI
  GOLD CENT FINANSE NOWE SUPER PROPOZYCJE POŻYCZKOWE TYLKO DOWÓD OSOBISTY !!! T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA przyjmie na sezon letni OSOBY DO PRACY W PUNKTACH GASTRONOMICZNYCH. Kontakt 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIE - UDZIAŁ W BUDYNKU. ZAKOPANE, 250.000 zł. 607 506 428
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: BARMANA/-KĘ, KELNERA/-KĘ z doświadczeniem. Dobre wynagrodzenie, umowa o pracę.
  Tel.: 880 563 097
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, z doświadczeniem - Kuźnice -
  Tel.: 880 563 097
 • PRACA | szukam
  INFORMATYK SZUKA PRACY JAKO PROGRAMISTA, SERWISANT KOMPUTEROWY, ADMINISTRATOR SIECI KOMPUTEROWYCH. Umiejętność programowania w języku Java w stopniu zaawansowanym. Znajomość programów: Adobe Photoshop, Adobe Design, Corel, Excel, Word, PowerPoint, Access. Tel. 506 188 980
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika do zakładu kuśnierskiego znającego się na pracy
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Sklep Multibrandowy MONT BRAND(z markami Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein) w Galerii Handlowej Krupówki 40 , poszukuje Panią na STANOWISKO SPRZEDAWCY . Wymagania; komunikatywność, wysoka kultura osobista, zaangażowanie, zainteresowanie modą. Wysokie wynagrodzenie, prowizja od sprzedaży, praca na pełen etat. Telefon;
  Tel.: 660-719-519,
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY, POMOC KUCHENNĄ, KUCHARKĘ. Tel. 608 088 017
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi budowlane Domy szkieletowe wykończenia i remonty (glazura, gładzie, malowania, pracę wykończeniowe stolarskie) brygada 8 osobowa.
  Tel.: 572312171
  WWW: Sierockie 21b,
  GG: Biały Dunajec
  Inne: Dawid
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. +48 22 205 33 10
 • PRACA | dam
  Pomoc domowa - sprzątanie, pranie, prasowanie, ogród - w soboty godz. 8 - 16. Bór k. Szaflar.
  Tel.: 608570500
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUDI A4 ALLROAD QUATTRO benzyna 2.0 tsi 211 KM full opcja 137 tys. srebrny 51.900 do negocjacji 608232654
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  WITRYNA CHŁODNICZA na ciasta, serki regionalne, stal nierdzewna 1300x700x1300 stan bdb 1990 zł Szczawnica 608 232 654
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ MĘŻCZYZNĘ DO SKLEPU Z FARBAMI. Pełny etat, warunki zatrudnienia do ustalenia. Czarny Dunajec. 601 464 273.
 • PRACA | dam
  STOLARZA - PRACA STAŁA, ZAKOPANE. 691 090 770
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ na 4-miesięczny kontrakt (czerwiec-wrzesień), 15 000zł netto. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Zatrudnię bądź przyuczę pracownika na stanowisko piekarz. Doświadczenie w branży piekarskiej nie jest wymagane. Miejsce pracy Raba Wyżna
  Tel.: 604815957
  E-mail: marcin.talaga@gmail.com
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARKĘ i POMOC DO PENSJONATU. 669 493 772
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI SAMOCHODEM CIĘŻAROWYM z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow), Roboty ziemnie
  Tel.: 694601628
 • PRACA | dam
  KASJER/KASJERKA - praca w sklepie spożywczym w Bukowinie Tatrzańskiej
  Tel.: 609820250
  E-mail: as.stasik@op.pl
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Poroninie zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 607863893
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
2019-05-26 21:00 Sondaż: PiS wygrywa wybory. Beata Szydło i Róża Thun z mandatami 1 2019-05-26 20:06 Zdrój pod motocyklem 2 2019-05-26 19:03 W Zakopanem zagłosowało prawie 38% wyborców. Najmniej w Szaflarach 3 2019-05-26 18:41 Solny szlak w Chochołowie 2019-05-26 18:31 Otwórzcie Grel - apelują mieszkańcy tej części miasta 2019-05-26 18:12 W Zdroju frekwencja przekroczyła 31% 2019-05-26 17:50 W Zakopanem o godz. 12 frekwencja 18.4% 2019-05-26 17:28 Już co trzeci nowotarżanin głosował 1 2019-05-26 16:39 109. Salon Poezji w nowotarskim Ratuszu z małżeństwem Cyrwusów (zdjęcia) 2019-05-26 16:31 Nie ma pociągów, ale będzie remont 2019-05-26 15:31 MOK jak marzenie - przynajmniej jeśli chodzi o koszty 2019-05-26 15:28 Kto widział zaginionego szczeniaka? 2 2019-05-26 14:23 Jest ufna, łagodna i samotna - kto zaopiekuje się suczką? 2019-05-26 13:56 Wyborcza frekwencja w mieście powyżej średniej krajowej 2019-05-26 13:29 Płochliwe życie jaszczurki 1 2019-05-26 12:44 Pod Giewontem głosuje dużo turystów 2019-05-26 12:09 Bo głosowanie może zmienić świat 3 2019-05-26 11:29 105. lat temu na Hali Gąsienicowej odprawiono pierwszą mszę świętą 1 2019-05-26 11:04 Beskidzkie Camino czyli 50 km do Ludźmierza 2019-05-26 10:26 Prymicje na zakopiance (WIDEO) 5 2019-05-26 09:54 Wyborcza machina powoli się rozkręca 2019-05-26 08:29 Cubana Cup na parkiecie 2019-05-26 07:00 Rozpoczęły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak głosujemy? 2019-05-25 22:29 Ameryka głosuje w Domu Podhalan 5 2019-05-25 22:01 Pociągiem do Popradu 6 2019-05-25 21:38 Portret jest jak wiersz 2019-05-25 21:00 Murek przy mostku zakochanych w niezbyt dobrym stanie 5 2019-05-25 20:51 Sytuacja na Dunajcu powoli się stabilizuje 2019-05-25 20:01 Dworcowe przystanki jak należy 2019-05-25 17:50 Rondo niczym hala bezkresna (WIDEO) 2 2019-05-25 17:23 Zakopiańscy oldboje zwyciężyli 2019-05-25 17:19 W mieście owiec przybędzie 2 2019-05-25 17:15 Na Głodówce zepsuł się autobus 2019-05-25 16:24 Do przerwy 1:1 w zmaganiach bratanków (WIDEO) 2019-05-25 15:49 Polska - Węgry. Mecz na szczycie właśnie się rozpoczyna (WIDEO) 2019-05-25 15:00 Droga na Rusińskim Wierchu w opłakanym stanie 10 2019-05-25 14:56 Uwaga turyści zrzut wody z zapory utrudni turystykę na Dunajcu 2 2019-05-25 14:09 Miasto słońcem oddycha 2019-05-25 13:57 Podhale żegna Andrzeja Haniaczyka. 1 2019-05-25 13:25 W nowotarskich „Jatkach” - o papieskiej pielgrzymce 2019-05-25 13:04 Śmieciowe góry 2 2019-05-25 13:01 Opóźnienia w budowie obwodnicy 1 2019-05-25 11:59 Auto zawisło na barierach (aktualizacja) 3 2019-05-25 10:40 Przebłysk lata na Krupówkach 2019-05-25 09:31 Zaglądamy na Kasprowy Wierch (WIDEO) 2019-05-25 09:17 Nie czekają na innych - młodzież bierze się za śmieci 2 2019-05-25 08:32 Słońce na niebie, deszcz odroczony, ale na szlakach błoto 2019-05-25 08:00 Radni sadzą kwiatki 7 2019-05-25 00:05 Rozpoczęła się cisza wyborcza. Głosujemy w niedzielę 1 2019-05-24 22:44 Strajk dla klimatu (WIDEO) 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Bojcorka