Z ostatniej chwili
Zuchwała kradzież na poczcie w Zębie. Sprawcy zabrali pieniądze i uciekli

2018-10-09 10:04:06

Zakopane

Państwowa spółka odkupiła Polskie Koleje Linowe

Reklama

Reklama

Nasze poranne informacje potwierdziły się. Premier Morawiecki przyjeżdża na Podhale, aby tuż przed wyborami ogłosić odkupienie od prywatnej spółki Polskich Kolei Linowych.

Dziś rano jako pierwsi poinformowaliśmy o wizycie premiera, który ma ogłosić ważne decyzje własnościowe w sprawie Polskich Kolei Linowych. Jak sie okazuje państwowa spółka odkupiła od spółki Altura udziały w PKL.


Przed godz. 10 do naszej redakcji dotarł komunikat prasowy funduszu Mid Europa Partners, który jest właścicielem spółki Altura o odkupieniu przez Polski Fundusz Rozwoju udziałów w PKL. Kwoty transakcji nie podano. Oto komunikat w całości:

MID EUROPA WYCHODZI Z INWESTYCJI W PKL

Mid Europa Partners (“Mid Europa”), wiodący fundusz private equity inwestujący w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił podpisanie porozumienia w sprawie sprzedaży spółki holdingowej posiadającej 99,8% udziałów w Polskich Kolejach Linowych („PKL”, „Spółka”) do Polskiego Funduszu Rozwoju („PFR”). Transakcja uwarunkowana jest m.in. uzyskaniem zgody UOKiK, a jej zakończenie przewidziane jest na koniec 2018 roku.

PKL jest największym operatorem kolei linowych, wyciągów oraz tras narciarskich w Polsce. Spółka oferuje kompleksowy zakres usług rekreacyjno-wypoczynkowych w siedmiu lokalizacjach w Tatrach i Beskidach, wliczając w to kluczowe ośrodki na Kasprowym Wierchu i Gubałówce w Zakopanem oraz na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy-Zdroju.

Matthew Strassberg, partner współzarządzający funduszem Mid Europa, skomentował: "Nasze udane wyjście z inwestycji w PKL wpisuje się w strategię inwestowania w wiodące przedsiębiorstwa z branży konsumenckiej w regionie i wspierania ich rozwoju m.in. poprzez rozwój wachlarza i jakości oferowanych usług. W trakcie inwestycji wspieraliśmy działania zrekrutowanego przez nas zarządu mające na celu wdrożenie w PKL modelu biznesowego opartego na usługach turystycznych. Chcielibyśmy podziękować naszym współinwestorom, gminom tatrzańskim, za ich zaangażowanie, które pomogło zwiększyć atrakcyjność spółki jak również całego regionu”.

Dominika Kozłowska-Łogin, dyrektor inwestycyjny w warszawskim biurze Mid Europa odpowiedzialna za przeprowadzenie transakcji, powiedziała: „Dziękujemy naszemu zarządowi za wzorową współpracę w okresie naszej inwestycji. Poprzez rozszerzenie oferty turystycznej o usługi restauracyjne, szkoły narciarskie, sklepy z pamiątkami, koncerty oraz inne eventy, Spółka zdywersyfikowała źródła swoich przychodów, a poprzez inwestycję w transformację cyfrową, odmieniła sposób w jaki komunikuje się ze swoimi klientami.”

Janusz Ryś, prezes PKL dodał: „W imieniu całego zarządu chciałbym podziękować Mid Europa za silne wsparcie strategiczne oraz zaangażowanie kapitałowe, które sprawiło, że PKL jest obecnie czołowym graczem na polskim rynku turystyki. Chciałbym równocześnie powitać naszego nowego akcjonariusza, PFR, który ze względu na długoterminowy horyzont inwestycyjny jest w bardzo dobrej pozycji, żeby kontynuować realizację ambitnej strategii wzrostu PKL.”

Doradcami dla Mid Europa byli: Rothschild & Co (doradca transakcyjny), CMS (doradca prawny), PwC (doradca finansowy) oraz EY (doradca podatkowy).

Za przeprowadzenie transakcji po stronie Mid Europa Partners odpowiedzialni byli: Dominika Kozłowska-Łogin, Marek Rodak oraz Przemysław Krenczyk. Transakcję wspierał Zbigniew Rekusz, Starszy Doradca Mid Europa Partners, który pozyskał inwestycję oraz odpowiadał za jej monitoring.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Szybor 2018-10-10 18:18:58
A po skarbowi państwa te koleje. Zostały sprzedane, pieniądze wpłynęły do budżetu, koleje dawały pracę, tu płaciły podatki. Nie groziło, że ktoś spakuje wagoniki na plecy i wywiezie je z Polski.
A teraz Polska wydała od groma kasy tylko po to aby mieć kolejne posadki dla pisowskich pociotków.
Polskie kwiaty 2018-10-09 23:00:51
do Mediterranean Basin:
A jest jeszcze coś takiego jak "polskie ręce"? heh jeżeli w jakikolwiek sposób uczestniczyło w tym Rothschild&Co (a wiadomo, że było doradcą transakcyjnym), już wiesz czyje to ręce; kto nami rządzi i jakie niesie to za sobą konsekwencje. Moim skromnym zdaniem, ten jakże zacny acz kosztowny gest już nie jest zwykłą kiełbasą wyborczą, machina nabiera rozpędu. A ciemny lud się cieszy.. Projekt państwa Polin przed nami. Daj Panie Boże bym się myliła.
miejscowy turysta 2018-10-09 21:47:19
A ta "państwowa spółka" odkupiła PKL razem z konikami?
Bo bez nich to już nie będzie to samo :D
dziadek 2018-10-09 16:30:29
Syćka ino Kasprowy i Kasprowy! A co Gubałówką ?
A jak sie teroz porobiom na Gubałówce jakie cary mary!
Ale by siy krytykantom i tym co ik stale gniecie cosik zatkały kufy!
hhhhhhhfhj 2018-10-09 16:01:49
kierowca wez tego vikinga i wyjedzcie , nie będziecie narzekać, że to teraz polskie :)
qaz 2018-10-09 15:45:10
@Viking - nie wszędzie i nie zawsze. Sztandarowy przykład to busiarze. Nie pojedzie, bo mu się nie opłaca. No to ludziska pokupowali auta i teraz kwik, że parkować nie ma gdzie. Geometria jest jedna - nie wepchasz do miasta więcej jak wejdzie. Amen. To samo dotyczy prądu, wody, kanalizy, śmieci itd. Usługi publiczne nie mogą być prywatyzowane choćby ze względu na rentę monopolistyczną. Na tym się forsę robi, bo bez tego nikt nie pociągnie. A prywaciarz powie, że nie, bo jemu rentowność 5% zwisa i chce mieć 15%. Przykładem upadek jednego ze sprzedawców energii el - 100 tys kupujących leży i kwiczy - będzie płacić dostawcę rezerwowego za 3x cenę.

PKL akurat nie świadczy usług publicznych więc nie powinien być państwowy. Natomiast frajerstwem było sprzedawanie rentownej spółki (bo była rentowna w czasie sprzedaży), a jeszcze większym odkupowanie jej z przebitką wyższą jak 25%. I ta przebitka z czego wynika ? Z biletomatów i strony internetowej ? Żałosne.
kierowca123 2018-10-09 14:44:53
Vining - w punkt. 100% racja.
Viking 2018-10-09 13:09:22
Przerażające jest to o czym piszecie. Własność prywatna zawsze będzie lepiej zarządzana, zagospodarowana niż państwowa czyli ...niczyja. Mam wrażenie, że ci którzy tak chwalą nieracjomalne decyzje Pisu w '89 jeszcze w wózkach jeździli albo ich na świecie nie było. Od '89 upłynęło już tyle czasu a Wy się niczego nie nauczyliście. Sieroty po PRLu oczekują że wszystko będzie państwowe, czyli niczyje. Nic nie zmądrzeliście!
Zoltan 2018-10-09 13:04:49
Straciliśmy (jako państwo) 100ml zł, czy nie straciliśmy?! Czy to aż tak ważne? Przy samych warszawskich dwudziestoparomiliardowych "reprywatyzacyjnych" przewałach to drobniaki. Ważne, że kolejka powróciła w polskie ręce. POpaprane chamy nawet Wawel Niemcom, a Jasną Górę Arabom by sprzedały...
MIŚ 2018-10-09 12:55:42
Zalegalizowany przekręt, zapłacone frycowe oczywiście nie wiadomo ile przepłacone bo to tajemnica wyborcza. Pieniędzmi podatników. A prezent sobie na wybory sprawili. Kolejny przekręt.
aa 2018-10-09 12:10:52
Świetne zagranie taktyczne przed wyborami. Dziś na pewno będą o tym trąbić w TVPis ;]
Po pierwsze primo kolejka nie powinna zostać nigdy sprzedana.
Po drugie primo sprawdźcie sobie stan zadłużenia naszego kraju, niestety cały czas ono rośnie, m.in. przez takie głupie decyzje jak np. sprzedaż i odkupienie kolejki na Kasprowy.
Nasze dzieci i wnuki do kilku pokoleń na pewno nam za to wszystko podziękują.
kierowca123 2018-10-09 11:49:25
"mid europa" kupiła kolejkę od PKL kilka lat temu za (jeśli się nie mylę) coś około 200 mln zł ( tyle zarobił skarb państwa na prywatyzacji), kolejka przynosi zysku netto rocznie około 10 mln zł czyli sprzedaliśmy dobrze, zarobiliśmy od razu 20 letnie zarobki. Teraz skarb państwa się nie przyznaje ale są plotki że złożona oferta to pół miliarda złotych. Jeśli kwoty są inne proszę o sprostowanie. Czy wartość spółki wzrosła dwa razy a zyski poszybowały w niebo że opłacało się zapłacić prywatnej firmie dwa razy więcej???? Kiedy to się zwróci? Czy będą inwestycje w infrastrukturę? Jeśli tak to kiedy się zwrócą inwestycje plus te pół miliarda ??? Czy może ktoś zarobił na tym że od prywatnej spółki po kilku latach państwo odkupuje to samo dwa razy drożej??? Czy chodzi o to żeby pisiewicze mieli kolejnych kilkadziesiąt ciepłych posadek za nasze pieniądze z podatków? Po co ta nacjonalizacja ???
To może pora zacząć nacjonalizować sklepy spożywcze i resztę prywatnej działalności i wrócić oficjalnie do nazwy PRL? Już raz zbankrutował, może drugi raz.
qaz 2018-10-09 11:34:15
@inwestor - premia za naszą głupotę. Z wynajmem będzie tak samo. A Kujawiak pisze i dalej głucho. Samemu się nie chce to obcy chętnie zrobią ... za "drobną" prowizję. Kto nie inwestuje ten się cofa.
miejscowa 2018-10-09 11:26:38
To może tygodnik odgrzebie przemówienie posła Gut- Mostowy na posiedzeniu sejmu- kiedy to argumentował konieczność sprzedaży za cenę niższą niż Państwo dofinansowało modernizację? Pan poseł schował się na jedną kadencję- slyszę że już jest w prawicy u Gowina.
Ps jakby co- to pomogę -podam daty i nr posiedzenia
szachmad 2018-10-09 11:23:50
Innowacja przez nacjonalizację. Będą z tego pisali prace naukowe.
hhhhhhhfhj 2018-10-09 11:23:38
Jasne- nawet w takiej sprawie jak odkupienie PKL trzeba dowalic PiSowi jak widac po komentarzach ludzie nie patrzą co kto robi tylko jesli chodzi o PiS to zawsze i wszedzie sa ANTY . zawsze znajda to ALE i tak jest z kazda sprawa... ale może w sumie tacy jesteście z natury, że wam to zwisa kogo to jest??? nudni jestescie juz nikt was nie slucha hahaha na szczescie tak więc powodzenia piszcie sobie dalej w komentarzach... moze teraz na kolejce wywiesicie transparent KONSTYTUCJA i DEMOKRACJA??? a tak na marginesie - tak tą demokracje szanujecie, że nie potraficie drugiego poglady uszanować???. Aha i nie zapomnijcie napisać o tym do UE. Bo jak to rząd polski mógł odkupić kolejkę?? no nieprawdopodobne, poskarżcie się na to w parlamencie europejskim :)))))
Viking 2018-10-09 11:19:33
No to jesteśmy w głębokim PRLu. Już pisowskie miernoty szykują się do objęcia kolejnych stanowisk. Pamiętajcie, kto się niżej kłania prezesowi, ten będzie miał wyższe stanowisko, nie decyduje wiedza, zdolności zarządzanie czy wykształcenie. Tak było w PRL, tak jest i za Pisu. Znowu będzie brud, smród i wszechobecny bałagan. Gratuluję Państwu wyboru !!!
aa 2018-10-09 11:16:50
normal żeby teraz się nie okazało że odkupili i zamkną bo będzie nie rentowna. masz komune pis...?.
olek 2018-10-09 11:11:32
Panowie wójtowie którzy sprzedawaliście PKL nie wiedząc co podpisujecie na apeluję do waszego HONORU .
Czas odejść . ( znaczenie słowa honor możecie sprawdzić w słowniku języka polskiego)
POrażka 2018-10-09 11:02:24
alojzy ciekaw jestem skąd ty masz takie informacje cytuję "a teraz za wyższą cenę ja odkupili" ? nie wiem czy wiesz że pisząc takie stwierdzenie narażasz się na odpowiedzialność. A skoro już posiadasz takową wiedzę to powiedz za ile odkupili PKL .
alojzy 2018-10-09 10:48:06
To powrót do czasów PRL. Państwowe zarządzanie jest najgorszym typem zarządzania. Politycy bawią się za moje pieniądze, najpierw sprzedali spółkę, a teraz za wyższą cenę ja odkupili, żeby wygrać wybory. Paranojaaaaaa! Nie chcę powrotu prezesa Laszczyka, czy kogokolwiek z państwowego nadania, kogo nie chcą w prywatnym biznesie i zarządza państwowym czyli moim majątkiem. Myslicie, że będą jakieś inwestycje teraz? Nie po to wprowadzaliśmy w 89 roku wolny rynek, żeby teraz cofać się do czasów gospodarki rodem z PRL...
inwestor 2018-10-09 10:44:29
kupili za 150mln sprzedal po kilku latach za 250mln... zyc nie umierac.
goral_1313 2018-10-09 10:31:36
No to czekamy na otwarcie Gubałówki bo teraz miasto nie bedzie mogło blokowac tej inwestycji. Drobni panowie radni też przegrają w tej sprawie. Nacisk będzie ogromny, a sukces propagandowy jeszcze większy.
miejscowy 2018-10-09 10:27:40
A WUJ mnie interesuje ta wasz kolejka .Jestem góralem , ale mam to w głębokim poważaniu do kogo należy .Może i należeć do samego diabła .Nic z tego nie ma przeciętny mieszkaniec .Konie i kropka
normal 2018-10-09 10:16:56
Brawo! Takich wlasnie włodarzy nam trzeba. No i co teraz głupio wam? dalej jedźcie na ten PiSoland, co teraz wymyslicie?
 • PRACA | dam
  Restauracja "Czarna Owca" w Nowym Targu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  Praca w Niemczech. Budowlanka - Wykończenia wnętrz od 12 Euro za godz.
  Tel.: 606938230
 • PRACA | dam
  Proponujemy Ci współpracę opartą na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Oferujemy: przychód podstawowy 12000+3000 netto, wyposażony i zatowarowany lokal, stałe wsparcie w prowadzeniu sklepu. Zadzwoń
  Tel.: 663 496 275
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Mieszkanie 51m2
  Tel.: 604423768
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  wynajmę mieszkanie 2 pokojowe w Nowym Targu. 517 17 10 64 (po godzinie 19:00)
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MERCEDES 124 300 SPORTLINE, r.91 - 150 KM,
  Tel.: 668 198 487
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę na stałe, pokoje z łazienkami oraz mieszkanie w ścisłym centrum Zakopanego
  Tel.: 602 155 165
 • SPRZEDAŻ | różne
  MEBLE do butiku sklepu odziezowego sprzedam stan idealny kompletny zestaw piekny. Meble wystawione sa na Krupówkach 29, Pasaz Handlowy
  Tel.: 505272202
  E-mail: sklep.glam@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przyjmę osobę do stolarni w Skrzypnem. Mile widziane doświadczenie.
  Tel.: 790537408
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
  E-mail: adriantoczek24@gmail.com
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZARĘBA POSZUKUJE PIECOWEGO, OD ZARAZ, PRACA NA PEŁNY ETAT, Z MOŻLIWOŚCIĄ PRZYUCZENIA 602 759 709
 • PRACA | dam
  Restauracja WIDOK w Hotelu Harnaś poszukuje:kucharz/cukiernik/piekarz/pomoc kuchenna/zmywak
  Tel.: tel.:669444000 ??
  E-mail: marcin.gruszka@hotelharnas.com
 • PRACA | dam
  Małopolska Manufaktura Automobilowa w Zakopanem zatrudni na stanowisku blacharz, mechanik samochodowy.
  Tel.: 602357646
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Zakopanem zatrudni KSIĘGOWEGO/Ą LUB STUDENTÓW ZAOCZNYCH UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO - 3, 4 lub 5 roku do prac pomocniczych księgowych oraz sprawdzania wydruków komputerowych. Praca ok 3 tygodnie w miesiącu, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Mile widziane doświadczenie. W perspektywie stała praca w miłej atmosferze z możliwością rozwoju osobistego.
  E-mail: biuropodatkowe1@interia.pl
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • PRACA | dam
  Biuro Rachunkowe w Zakopanem zatrudni księgową (księgowego) Tel.600 035 101
  Tel.: 600 035 101
  E-mail: m.pierz@trip.pl
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: MAGAZYNIER, KELNER, SZEF DZIAŁU TECHNICZNEGO i TECHNIK. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Właściciel wynajmie hotel robotniczy w Krakowie 19 miejsc noclegowych, kuchnia, jadalnia, 3 łazienki
  Tel.: 798073301
  E-mail: paluckab@gmail.com
  WWW: Osieczany 564
  GG: 32-400 Myślenice
  Inne: Bozena
 • PRACA | dam
  Sklep Multibrandowy MONT BRAND(z markami Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein) w Galerii Handlowej Krupówki 40 , poszukuje Panią na STANOWISKO SPRZEDAWCY . Wymagania; komunikatywność, wysoka kultura osobista, zaangażowanie, zainteresowanie modą. Wysokie wynagrodzenie, prowizja od sprzedaży, praca na pełen etat.Telefon;
  Tel.: 660719519,
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Małżeństwo po studiach SZUKA DOMU DO WYNAJĘCIA - Ludźmierz, Szaflary i okolice (do 10 km). Tel. 510 061 921.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W KOŚCIELISKU - możliwość zakwaterowania,
  Tel.: 664 367 806
 • PRACA | dam
  Restauracja i pensjonat w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kelnerkę. Praca stała, elastyczny grafik, umowa o pracę.
  Tel.: 605229259
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY PANIĄ NA ZMYWAK. RESTAURACJA "MAŁA SZWAJCARIA" - ZAKOPANE.
  Tel.: 600 076 107.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • POŻYCZKI
  PROVIDENT - DYSKRECJA. 609 820 345.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. 668 333 831
 • USŁUGI | budowlane
  Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
  Tel.: 880823102
  E-mail: firmafilas@gmail.com
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-02-19 13:23 Kradzież na poczcie w Zębie (ZDJĘCIA, WIDEO) 2019-02-19 13:12 Ostatnie godziny słonecznej pogody 2019-02-19 12:23 Kobiety w męskim świecie 2019-02-19 12:05 Śmigłowiec wylądował na Siwej Polanie (WIDEO) 2019-02-19 12:00 Zamów auto - poleć helikopterem nad Tatrami: Ostatnie dni Wyprzedaży 2018 w Škoda Autoremo Nowy Targ 2019-02-19 10:28 Turyści zatrzymali pensjonatowego złodzieja i przekazali w ręce policji 2 2019-02-19 10:24 Góralki potrzebują solidnego dopingu! Pomożecie? 2019-02-19 10:14 Gdzie jest Yeti... może w Pieninach? 2019-02-19 09:42 Puchary rozdane 2019-02-19 09:30 Nie ma to jak wstać rano i odetchnąć pełną piersią 7 2019-02-19 07:58 Pierwszy przetarg unieważniony 2 2019-02-18 22:14 Co dalej z gazem? 1 2019-02-18 20:59 We wtorek trzeba nacieszyć się słońcem. Nadciąga zmiana pogody 2019-02-18 20:21 Bukowina Tatrzańska - dziura nieposkromiona 8 2019-02-18 19:26 Rysy o zachodzie. Rysy o wschodzie 1 2019-02-18 19:02 54 kolizje, 2 wypadki, 5 zatrzymanych praw jazdy 4 2019-02-18 18:57 Nowy teledysk zespołu Turnioki (WIDEO) 2019-02-18 18:11 Nie ma to jak tango 2019-02-18 17:28 Owczarki w konkursie piękności (wyniki) 2019-02-18 16:27 Trzech nietrzeźwych w jeden weekend. 71-letni pijany kierowca dachował 4 2019-02-18 16:18 Jurgów zaprasza na posiady 2019-02-18 15:43 Tabliczka sobie, a śmieci sobie 6 2019-02-18 14:54 W Łapszach ciągnik wpadł do rowu 2 2019-02-18 14:43 Straż graniczna podsumowała przywrócenie kontroli na granicach 3 2019-02-18 14:16 Krempachy dla Asi Podczerwińskiej 2019-02-18 14:13 Jan Gąsienica Walczak już oficjalnie dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy 9 2019-02-18 13:42 Łukasz Jarosz na gali w Krakowie 2019-02-18 13:27 Oszuści atakują. Dziś w Zakopanem rozdzwoniły się telefony 2019-02-18 12:54 Uważajcie na spadający z dachów śnieg, bo może się wam to przydarzyć! 3 2019-02-18 12:30 Czekają na adopcję 2019-02-18 11:47 W Lubniu korek, tu kończy się dwupasmówka 2019-02-18 11:16 Ostatnie takie wyścigi kumoterek? (WIDEO) 1 2019-02-18 10:04 Smog, który widać i czuć 2019-02-18 09:14 Ślisko na drogach - zderzenie w Groniu 2019-02-18 08:01 Słoneczna serenada na śnieżnej połaci. Na biegówki na polsko-słowackie pogranicze 2019-02-17 21:27 Żmije budzą się w zimie 2019-02-17 20:30 Dla górskiego rowerzysty nie ma złych warunków 2019-02-17 20:00 Route 66 - w poszukiwaniu górali 2019-02-17 19:38 Kierowca "pod wpływem" spowodował poważny wypadek 4 2019-02-17 19:00 Utworzyć własne wysypisko, a może zbudować nowoczesną spalarnię 1 2019-02-17 18:00 Fotoradarem w piratów 7 2019-02-17 17:45 Graniczna pamięć 2019-02-17 17:35 Strażacy najlepsi w tańcu zbójnickim 2019-02-17 17:29 Na Kasprowym jak na Lipkach 2019-02-17 17:27 Jaka Polska po PiS-ie czyli dzielenie skóry na niedźwiedziu 9 2019-02-17 17:18 Weekendowi turyści opuszczają Podhale 1 2019-02-17 17:04 Gubałówka dziś też oblężona 1 2019-02-17 16:58 Ledwo wzrosła temperatura, a już wypadek motocyklisty 2019-02-17 16:50 Nagroda główna dla kolędników z Juszczyna (wyniki konkursu) 2019-02-17 16:33 Konkurs tańca zbójnickiego i popisy par tanecznych (wyniki)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-02-19 13:34 1. Czasy niskich cen w budownictwie niestety już minęły. Zweryfikujcie dokładnie wasze kosztorysy bo to strata czasu z tymi przetargami. Ile razy był puszczany ten na termomodernizacje budynków gminnych 3-4-5 razy. To coś chyba nie tak. 2019-02-19 13:01 2. Słowak? Czy Cygan słowackiego obywatelstwa? 2019-02-19 12:09 3. Przepraszam ale nie tylko na Podhalu są Pijoki.?!! 2019-02-19 11:48 4. Jak Janosiki 2019-02-19 11:44 5. @ja -do okolic Kasprusi trzeba dolozyc jeszcze pana wulkanizatora ze Stolarczyka,ktory kopci niemilosiernie dzien w dzien. A kary to chyba po 10000 a nie po 1000. 2019-02-19 11:10 6. Jak widać dym to znaczy że jest czyste powietrze. 2019-02-19 10:56 7. widzisz ostry dym? Chcesz poprawić powietrze? Dzwoń na policję, mają blisko, podjadą, sprawdzą. a sam w piecu czym palisz? Nie dymisz? Nie wiesz nawet o tym, bo siedzisz z głową w kotłowni. Troszkę pokory dla wszystkich sygnalistów, dopóki nie powstanie sieć alternatywnego ogrzewania, to jesteśmy skazani na poranne zadymienia przy rozpalaniu 2019-02-19 10:56 8. Szanowna redakcjo, Nie trzeba szukać, obok Was z komina leci dzień w dzień dym! Bar Grota, codziennie ok. 7 rano leci czarny dym. Z co drugiej Zakopiańskiej kamienicy w centrum puszczane są z dymem śmieci. Pod Lipkami, za sklepem ABC stary drewniany dom, późnym popołudniem - palone czym popadnie, smród gryzący, nie do zniesienia. I co z tego, że Straż Miejska jest wzywana, gdy na drugi dzień jest to samo. Na ul. Kasprusie na rogu stary dom, (obok Samanty), również czarne dymy lecą. Na Orkana 3 kamienice (na przeciw szkoły SP 1) - dzień w dzień czarny dym. Ulica Strążyska - palą śmieci, smród ciągnie się przez całą ulicę!!! Jestem za całkowitym zakazem palenia węglem i eko-groszkiem. Karać nie po 50 zł, a po 1000. Jak tak raz zostanie ukarany następnym razem nie będzie palił śmieci. 2019-02-19 10:46 9. Brawo Rzeszów. Za coś takiego powinni dostać majówkę gratis ! 2019-02-19 10:44 10. Zakopiańczyk. A Ty czym ogrzewasz?
2019-02-17 18:35 1. Pokażcie te piękności z podhalańskich łańcuchów 2019-02-17 10:40 2. Przepiękne przedmioty, piękni ludzie wspaniała kultura i tradycja 2019-02-06 10:53 3. Ładne zdjęcia 2019-01-16 10:07 4. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 5. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 6. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 7. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 8. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy. 2019-01-04 23:46 9. Książka taka sobie,jak zresztą inna tej autorki,,Zakopane odkopane".Najlepsza pozycja o Tatrach,ratownictwie jaką czytalem to bez watpienia,,Góry mojej mlodosci"Jerzego Hajdukiewicza. 2019-01-03 14:30 10. polecam zobaczyć na żywo oraz można sobie coś wybrać i kupić
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP