Reklama

2018-10-09 10:04:06

Zakopane

Państwowa spółka odkupiła Polskie Koleje Linowe

Reklama
Reklama

Nasze poranne informacje potwierdziły się. Premier Morawiecki przyjeżdża na Podhale, aby tuż przed wyborami ogłosić odkupienie od prywatnej spółki Polskich Kolei Linowych.

Reklama

Dziś rano jako pierwsi poinformowaliśmy o wizycie premiera, który ma ogłosić ważne decyzje własnościowe w sprawie Polskich Kolei Linowych. Jak sie okazuje państwowa spółka odkupiła od spółki Altura udziały w PKL.


Przed godz. 10 do naszej redakcji dotarł komunikat prasowy funduszu Mid Europa Partners, który jest właścicielem spółki Altura o odkupieniu przez Polski Fundusz Rozwoju udziałów w PKL. Kwoty transakcji nie podano. Oto komunikat w całości:

MID EUROPA WYCHODZI Z INWESTYCJI W PKL

Mid Europa Partners (“Mid Europa”), wiodący fundusz private equity inwestujący w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił podpisanie porozumienia w sprawie sprzedaży spółki holdingowej posiadającej 99,8% udziałów w Polskich Kolejach Linowych („PKL”, „Spółka”) do Polskiego Funduszu Rozwoju („PFR”). Transakcja uwarunkowana jest m.in. uzyskaniem zgody UOKiK, a jej zakończenie przewidziane jest na koniec 2018 roku.

PKL jest największym operatorem kolei linowych, wyciągów oraz tras narciarskich w Polsce. Spółka oferuje kompleksowy zakres usług rekreacyjno-wypoczynkowych w siedmiu lokalizacjach w Tatrach i Beskidach, wliczając w to kluczowe ośrodki na Kasprowym Wierchu i Gubałówce w Zakopanem oraz na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy-Zdroju.

Matthew Strassberg, partner współzarządzający funduszem Mid Europa, skomentował: "Nasze udane wyjście z inwestycji w PKL wpisuje się w strategię inwestowania w wiodące przedsiębiorstwa z branży konsumenckiej w regionie i wspierania ich rozwoju m.in. poprzez rozwój wachlarza i jakości oferowanych usług. W trakcie inwestycji wspieraliśmy działania zrekrutowanego przez nas zarządu mające na celu wdrożenie w PKL modelu biznesowego opartego na usługach turystycznych. Chcielibyśmy podziękować naszym współinwestorom, gminom tatrzańskim, za ich zaangażowanie, które pomogło zwiększyć atrakcyjność spółki jak również całego regionu”.

Dominika Kozłowska-Łogin, dyrektor inwestycyjny w warszawskim biurze Mid Europa odpowiedzialna za przeprowadzenie transakcji, powiedziała: „Dziękujemy naszemu zarządowi za wzorową współpracę w okresie naszej inwestycji. Poprzez rozszerzenie oferty turystycznej o usługi restauracyjne, szkoły narciarskie, sklepy z pamiątkami, koncerty oraz inne eventy, Spółka zdywersyfikowała źródła swoich przychodów, a poprzez inwestycję w transformację cyfrową, odmieniła sposób w jaki komunikuje się ze swoimi klientami.”

Janusz Ryś, prezes PKL dodał: „W imieniu całego zarządu chciałbym podziękować Mid Europa za silne wsparcie strategiczne oraz zaangażowanie kapitałowe, które sprawiło, że PKL jest obecnie czołowym graczem na polskim rynku turystyki. Chciałbym równocześnie powitać naszego nowego akcjonariusza, PFR, który ze względu na długoterminowy horyzont inwestycyjny jest w bardzo dobrej pozycji, żeby kontynuować realizację ambitnej strategii wzrostu PKL.”

Doradcami dla Mid Europa byli: Rothschild & Co (doradca transakcyjny), CMS (doradca prawny), PwC (doradca finansowy) oraz EY (doradca podatkowy).

Za przeprowadzenie transakcji po stronie Mid Europa Partners odpowiedzialni byli: Dominika Kozłowska-Łogin, Marek Rodak oraz Przemysław Krenczyk. Transakcję wspierał Zbigniew Rekusz, Starszy Doradca Mid Europa Partners, który pozyskał inwestycję oraz odpowiadał za jej monitoring.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Szybor 2018-10-10 18:18:58
A po skarbowi państwa te koleje. Zostały sprzedane, pieniądze wpłynęły do budżetu, koleje dawały pracę, tu płaciły podatki. Nie groziło, że ktoś spakuje wagoniki na plecy i wywiezie je z Polski.
A teraz Polska wydała od groma kasy tylko po to aby mieć kolejne posadki dla pisowskich pociotków.
Polskie kwiaty 2018-10-09 23:00:51
do Mediterranean Basin:
A jest jeszcze coś takiego jak "polskie ręce"? heh jeżeli w jakikolwiek sposób uczestniczyło w tym Rothschild&Co (a wiadomo, że było doradcą transakcyjnym), już wiesz czyje to ręce; kto nami rządzi i jakie niesie to za sobą konsekwencje. Moim skromnym zdaniem, ten jakże zacny acz kosztowny gest już nie jest zwykłą kiełbasą wyborczą, machina nabiera rozpędu. A ciemny lud się cieszy.. Projekt państwa Polin przed nami. Daj Panie Boże bym się myliła.
miejscowy turysta 2018-10-09 21:47:19
A ta "państwowa spółka" odkupiła PKL razem z konikami?
Bo bez nich to już nie będzie to samo :D
dziadek 2018-10-09 16:30:29
Syćka ino Kasprowy i Kasprowy! A co Gubałówką ?
A jak sie teroz porobiom na Gubałówce jakie cary mary!
Ale by siy krytykantom i tym co ik stale gniecie cosik zatkały kufy!
hhhhhhhfhj 2018-10-09 16:01:49
kierowca wez tego vikinga i wyjedzcie , nie będziecie narzekać, że to teraz polskie :)
qaz 2018-10-09 15:45:10
@Viking - nie wszędzie i nie zawsze. Sztandarowy przykład to busiarze. Nie pojedzie, bo mu się nie opłaca. No to ludziska pokupowali auta i teraz kwik, że parkować nie ma gdzie. Geometria jest jedna - nie wepchasz do miasta więcej jak wejdzie. Amen. To samo dotyczy prądu, wody, kanalizy, śmieci itd. Usługi publiczne nie mogą być prywatyzowane choćby ze względu na rentę monopolistyczną. Na tym się forsę robi, bo bez tego nikt nie pociągnie. A prywaciarz powie, że nie, bo jemu rentowność 5% zwisa i chce mieć 15%. Przykładem upadek jednego ze sprzedawców energii el - 100 tys kupujących leży i kwiczy - będzie płacić dostawcę rezerwowego za 3x cenę.

PKL akurat nie świadczy usług publicznych więc nie powinien być państwowy. Natomiast frajerstwem było sprzedawanie rentownej spółki (bo była rentowna w czasie sprzedaży), a jeszcze większym odkupowanie jej z przebitką wyższą jak 25%. I ta przebitka z czego wynika ? Z biletomatów i strony internetowej ? Żałosne.
kierowca123 2018-10-09 14:44:53
Vining - w punkt. 100% racja.
Viking 2018-10-09 13:09:22
Przerażające jest to o czym piszecie. Własność prywatna zawsze będzie lepiej zarządzana, zagospodarowana niż państwowa czyli ...niczyja. Mam wrażenie, że ci którzy tak chwalą nieracjomalne decyzje Pisu w '89 jeszcze w wózkach jeździli albo ich na świecie nie było. Od '89 upłynęło już tyle czasu a Wy się niczego nie nauczyliście. Sieroty po PRLu oczekują że wszystko będzie państwowe, czyli niczyje. Nic nie zmądrzeliście!
Zoltan 2018-10-09 13:04:49
Straciliśmy (jako państwo) 100ml zł, czy nie straciliśmy?! Czy to aż tak ważne? Przy samych warszawskich dwudziestoparomiliardowych "reprywatyzacyjnych" przewałach to drobniaki. Ważne, że kolejka powróciła w polskie ręce. POpaprane chamy nawet Wawel Niemcom, a Jasną Górę Arabom by sprzedały...
MIŚ 2018-10-09 12:55:42
Zalegalizowany przekręt, zapłacone frycowe oczywiście nie wiadomo ile przepłacone bo to tajemnica wyborcza. Pieniędzmi podatników. A prezent sobie na wybory sprawili. Kolejny przekręt.
aa 2018-10-09 12:10:52
Świetne zagranie taktyczne przed wyborami. Dziś na pewno będą o tym trąbić w TVPis ;]
Po pierwsze primo kolejka nie powinna zostać nigdy sprzedana.
Po drugie primo sprawdźcie sobie stan zadłużenia naszego kraju, niestety cały czas ono rośnie, m.in. przez takie głupie decyzje jak np. sprzedaż i odkupienie kolejki na Kasprowy.
Nasze dzieci i wnuki do kilku pokoleń na pewno nam za to wszystko podziękują.
kierowca123 2018-10-09 11:49:25
"mid europa" kupiła kolejkę od PKL kilka lat temu za (jeśli się nie mylę) coś około 200 mln zł ( tyle zarobił skarb państwa na prywatyzacji), kolejka przynosi zysku netto rocznie około 10 mln zł czyli sprzedaliśmy dobrze, zarobiliśmy od razu 20 letnie zarobki. Teraz skarb państwa się nie przyznaje ale są plotki że złożona oferta to pół miliarda złotych. Jeśli kwoty są inne proszę o sprostowanie. Czy wartość spółki wzrosła dwa razy a zyski poszybowały w niebo że opłacało się zapłacić prywatnej firmie dwa razy więcej???? Kiedy to się zwróci? Czy będą inwestycje w infrastrukturę? Jeśli tak to kiedy się zwrócą inwestycje plus te pół miliarda ??? Czy może ktoś zarobił na tym że od prywatnej spółki po kilku latach państwo odkupuje to samo dwa razy drożej??? Czy chodzi o to żeby pisiewicze mieli kolejnych kilkadziesiąt ciepłych posadek za nasze pieniądze z podatków? Po co ta nacjonalizacja ???
To może pora zacząć nacjonalizować sklepy spożywcze i resztę prywatnej działalności i wrócić oficjalnie do nazwy PRL? Już raz zbankrutował, może drugi raz.
qaz 2018-10-09 11:34:15
@inwestor - premia za naszą głupotę. Z wynajmem będzie tak samo. A Kujawiak pisze i dalej głucho. Samemu się nie chce to obcy chętnie zrobią ... za "drobną" prowizję. Kto nie inwestuje ten się cofa.
miejscowa 2018-10-09 11:26:38
To może tygodnik odgrzebie przemówienie posła Gut- Mostowy na posiedzeniu sejmu- kiedy to argumentował konieczność sprzedaży za cenę niższą niż Państwo dofinansowało modernizację? Pan poseł schował się na jedną kadencję- slyszę że już jest w prawicy u Gowina.
Ps jakby co- to pomogę -podam daty i nr posiedzenia
szachmad 2018-10-09 11:23:50
Innowacja przez nacjonalizację. Będą z tego pisali prace naukowe.
hhhhhhhfhj 2018-10-09 11:23:38
Jasne- nawet w takiej sprawie jak odkupienie PKL trzeba dowalic PiSowi jak widac po komentarzach ludzie nie patrzą co kto robi tylko jesli chodzi o PiS to zawsze i wszedzie sa ANTY . zawsze znajda to ALE i tak jest z kazda sprawa... ale może w sumie tacy jesteście z natury, że wam to zwisa kogo to jest??? nudni jestescie juz nikt was nie slucha hahaha na szczescie tak więc powodzenia piszcie sobie dalej w komentarzach... moze teraz na kolejce wywiesicie transparent KONSTYTUCJA i DEMOKRACJA??? a tak na marginesie - tak tą demokracje szanujecie, że nie potraficie drugiego poglady uszanować???. Aha i nie zapomnijcie napisać o tym do UE. Bo jak to rząd polski mógł odkupić kolejkę?? no nieprawdopodobne, poskarżcie się na to w parlamencie europejskim :)))))
Viking 2018-10-09 11:19:33
No to jesteśmy w głębokim PRLu. Już pisowskie miernoty szykują się do objęcia kolejnych stanowisk. Pamiętajcie, kto się niżej kłania prezesowi, ten będzie miał wyższe stanowisko, nie decyduje wiedza, zdolności zarządzanie czy wykształcenie. Tak było w PRL, tak jest i za Pisu. Znowu będzie brud, smród i wszechobecny bałagan. Gratuluję Państwu wyboru !!!
aa 2018-10-09 11:16:50
normal żeby teraz się nie okazało że odkupili i zamkną bo będzie nie rentowna. masz komune pis...?.
olek 2018-10-09 11:11:32
Panowie wójtowie którzy sprzedawaliście PKL nie wiedząc co podpisujecie na apeluję do waszego HONORU .
Czas odejść . ( znaczenie słowa honor możecie sprawdzić w słowniku języka polskiego)
POrażka 2018-10-09 11:02:24
alojzy ciekaw jestem skąd ty masz takie informacje cytuję "a teraz za wyższą cenę ja odkupili" ? nie wiem czy wiesz że pisząc takie stwierdzenie narażasz się na odpowiedzialność. A skoro już posiadasz takową wiedzę to powiedz za ile odkupili PKL .
alojzy 2018-10-09 10:48:06
To powrót do czasów PRL. Państwowe zarządzanie jest najgorszym typem zarządzania. Politycy bawią się za moje pieniądze, najpierw sprzedali spółkę, a teraz za wyższą cenę ja odkupili, żeby wygrać wybory. Paranojaaaaaa! Nie chcę powrotu prezesa Laszczyka, czy kogokolwiek z państwowego nadania, kogo nie chcą w prywatnym biznesie i zarządza państwowym czyli moim majątkiem. Myslicie, że będą jakieś inwestycje teraz? Nie po to wprowadzaliśmy w 89 roku wolny rynek, żeby teraz cofać się do czasów gospodarki rodem z PRL...
inwestor 2018-10-09 10:44:29
kupili za 150mln sprzedal po kilku latach za 250mln... zyc nie umierac.
goral_1313 2018-10-09 10:31:36
No to czekamy na otwarcie Gubałówki bo teraz miasto nie bedzie mogło blokowac tej inwestycji. Drobni panowie radni też przegrają w tej sprawie. Nacisk będzie ogromny, a sukces propagandowy jeszcze większy.
miejscowy 2018-10-09 10:27:40
A WUJ mnie interesuje ta wasz kolejka .Jestem góralem , ale mam to w głębokim poważaniu do kogo należy .Może i należeć do samego diabła .Nic z tego nie ma przeciętny mieszkaniec .Konie i kropka
normal 2018-10-09 10:16:56
Brawo! Takich wlasnie włodarzy nam trzeba. No i co teraz głupio wam? dalej jedźcie na ten PiSoland, co teraz wymyslicie?
 • PRACA | dam
  Firma transportowa zatrudni kierowcę na trasy międzynarodowe jazda tam i z powrotem . Możliwość przyuczenia do zawodu
  Tel.: 508095498
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ (studentkę) DO POMOCY W SKLEPIE ZABAWKOWYM, w Zakopanem. Praca 3 dni w tygodniu, na stałe. 609 097 999
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARKĘ oraz POMOC KUCHENNA - Białka Tatrzańska. 608 10 10 76.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem prowadzi rekrutacje wśród mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski, prace porządkowe. Oferujemy przyuczenie do zawodu i gwarantujemy świetne zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam willę w centrum Zakopanego, ulica Kasprusie.
  Tel.: 515247140
 • PRACA | dam
  Pomoc kuchenna, sprzątanie w obiekcie noclegowym w Zakopanem kom:
  Tel.: 602 475 794
 • PRACA | dam
  Pokojowa Bukowina Tatrzańska - praca stała w godz 8.00-16.00 telefon:
  Tel.: 510213878
 • PRACA | dam
  Nowy Targ - zatrudnię KUCHARZA z doświadczeniem i POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię FRYZJERKĘ. 18 26 412 08.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Ładny dom na działce 3000m2 w Podwilku sprzedam-polecam
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • USŁUGI | inne
  Załóż BEZPŁATNE konto! Zgarnij 200ZŁ!
  WWW: www.kasazakonto.eu
 • PRACA | dam
  FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA PRZYJMIE DO PRACY.
  Tel.: 608 165 139
 • USŁUGI | budowlane
  Malowanie, gładź gipsowa, tapetowanie
  Tel.: 504 286 272
 • PRACA | dam
  Poszukiwany kierowca z ważnym prawo jazdy kat. D oraz kwalifikacjami. Praca od zaraz na wyjazdy okolicznościowe. Chętnych proszę o kontakt pod numerem +48 607 816 282.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka kelnerki. Praca od zaraz. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel.:
  Tel.: 609683058,182078169
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie szuka osoby do pomocy zakres obowiązków przygotowanie śniadań, sprzątanie pokoi, pomoc w kuchni. Praca od zaraz. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt numer tel:
  Tel.: 784569292, 783997156
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni na stałe RECEPCJONISTĘ. Wymagana znajomość j. angielskiego. CV na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub telefonicznie: 66637835, 602 367 501.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ LOKAL HANDLOWO-USŁUGOWY ( np. pod gabinet lekarski, kosmetyczny, lub cukiernia). 65 M2, NA ULICY ORKANA, 80 METRÓW OD KRUPÓWEK. 601 446 687
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Poszukujemy 50-100 ha terenu rolnego dla naszego inwestora. 182666006, polandconsultinggroup@vp.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, przy ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełną treść ogłoszenia można przeczytać pod adresem internetowym https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2018/10/ogloszenie-kiry.pdf oraz zapoznać się z nią bezpośrednio w DPTiW Wrzos pod wskazanym adresem
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM DOM JEDNORODZINNY, UL. CHAŁUBIŃSKIEGO, ZAKOPANE - 1.250.000 -
  Tel.: 608 684 096, 509 735 311.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia TRZY LOKALE HANDLOWE OCHOTNICA DOLNA - CENTRUM. 534 521 308.
 • PRACA | dam
  Salon Firan w Poroninie zatrudni Panią do pomocy. Zakres obowiązków : prasowanie, sprzątanie szwalni i sklepu. Praca stała na umowę. Mile widziane osoby niepalące . Więcej informacji pod nr tel
  Tel.: 698895935
 • PRACA | dam
  APART SP. Z O.O., lider jubilerstwa, poszukuje ambitnych i odpowiedzialnych osób na stanowisko SPRZEDAWCA / KONSULTANT. Miejsce pracy Zakopane.
  WWW: https://www.apart.pl/swiat/kariera/dolacz-do-nas
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 ZATRUDNI - KELNERKĘ -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Nowy Hotel Szczawnica Park**** zatrudni : Kierownika Gastronomii, Kierownika Recepcji, Kierownika Serwisu Sprzątającego. CV prosimy przesyłać na adres : daniel.kasieczka@szczawnica-park.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Kebab MAJERCZYK na Bukowinie Tatrzańskiej lub Poroninie.Chętnych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Praca stała na dogodnych warunkach. Więcej informacji udzielimy telefonicznie.ZAPRASZAMY
  Tel.: 504163439
  E-mail: biuro@majerczyk.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Carlina*** w Białce Tatrzańskiej przyjmie KUCHARZA/KUCHARKĘ/POMOC KUCHENNĄ na stałe lub sezon zimowy.
  Tel.: 503025854
  E-mail: biuro@carlina.pl
 • USŁUGI | budowlane
  RENOWACJE ŁAZIENEK, REMONTY OGÓLNE - firma z 20-letnim doświadczeniem. 505 966 625.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię sprzedawczynię z doświadczeniem do małego sklepu spożywczego na Cyrhli Zakopane
  Tel.: 606206716
  E-mail: pokojemalgorzatka@wp.pl
  Inne: Małgorzata
 • PRACA | dam
  Hot Chicken Bar w Rabce-Zdrój poszukuje osób do obsługi klienta, kierowców oraz barmanki.
  Tel.: 790388654
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-10-16 18:00 Debata z kandydatami na burmistrza Zakopanego na żywo (WIDEO) 2018-10-16 17:35 Wnuk Piłsudskiego pod Giewontem 2018-10-16 17:12 Tajner wspiera narciarskich biegaczy w Klikuszowej 2018-10-16 16:20 25 lat Tatrzańskiej Izby Gospdarczej 2018-10-16 15:59 Słoneczne Krupówki. W czwartek nadciągną chmury 2018-10-16 15:08 Debata z kandydatami na burmistrza Zakopanego na żywo. Czekamy na pytania 49 2018-10-16 14:37 Debata z kandydatami na burmistrza Nowego Targu (WIDEO) 2018-10-16 14:22 Na styku kultur 2018-10-16 13:45 Policja kontrolowała ciężarówki i autobusy. Czterech kierowców nie pojechało dalej 1 2018-10-16 12:46 Leżakowanie z widokiem na Tatry 1 2018-10-16 11:03 Zwłoki znalezione w centrum Rabki 2018-10-16 10:10 Dzikie wysypisko na Słodyczkach 1 2018-10-16 10:03 Pitna woda - tylko po przegotowaniu 2018-10-16 10:00 Jan Jarosiewicz - Młody Kandydat do Rady Miasta Zakopane 10 2018-10-16 09:10 Patriotyczne śpiewanie 2018-10-16 08:47 Zaparkował w poprzek drogi 1 2018-10-16 07:56 Hotelarskie triki i droga do sukcesu 2018-10-15 22:53 Pieski czekają na dom 2018-10-15 22:24 Wielkopolska i Podhale w kulinarnym zwarciu 2018-10-15 22:08 Dworzec zagospodarowany 8 2018-10-15 21:47 Kandydat w kościelnej witrynie 16 2018-10-15 20:37 Takie "ozdoby" przy ścieżce na Butorowy Wierch 4 2018-10-15 19:50 Wiemy kiedy zepsuje się pogoda 4 2018-10-15 19:25 Podczas debaty emocje rosną 2 2018-10-15 19:07 Debata coraz gorętsza 2018-10-15 18:41 Debata wyborcza kandydatów na burmistrza Nowego Targu 2018-10-15 18:15 Debata przy pełnej sali 1 2018-10-15 16:50 Elektryczna zgroza na szlaku 5 2018-10-15 16:24 Oratoria Haendla w Nowym Sączu 2018-10-15 16:00 Podhalański Piknik Strzelecki 2018-10-15 15:28 Prace na moście w Białym Dunajcu idą pełną parą 7 2018-10-15 14:06 Kieszonkowiec wiecznie żywy 2018-10-15 13:50 Strażacy z Kowańca podliczają zyski 3 2018-10-15 13:01 III Przegląd Artystyczny KGW w Łopusznej - galeria zdjęć 2018-10-15 11:48 Muzyka celtycka pod Gontem 2018-10-15 11:27 Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim 2018-10-15 11:13 Wieczornica pamięci Emila Pyzowskiego w Muzeum Podhalańskim 2018-10-15 11:01 Motocyklowy ryk w Rzepiskach 10 2018-10-15 10:20 Gdzie są strażnicy Parku? 2018-10-15 09:01 Piękna Białka a obok małe wysypisko śmieci 3 2018-10-15 07:00 Salon poezji z Beatą Zalot 2018-10-15 06:00 OBWIESZCZENIE Powiatowej Komisji Wyborczej w Zakopanem 2018-10-14 21:59 Za nami maraton badmintona (wideo) 12 2018-10-14 21:52 Dżefuś wrócił do domu 2 2018-10-14 20:35 Zagubiony kundelek czeka na pana 2018-10-14 20:20 Turysta eksponowany 4 2018-10-14 20:18 Kandydat na ołtarze wrócił do Mszany Dolnej 2018-10-14 20:00 Ławkowa pustynia, ludzie siedzą na kamieniach 7 2018-10-14 19:30 Zamknięta droga na Słodyczkach 1 2018-10-14 19:13 Miasto przyjazne - dla kogo? 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-10-16 17:49 1. Pytanie : Czy któryś burmistrz będzie wspierał deweloperów? 2018-10-16 16:38 2. To jest oczywiste, ze w niedziele po poludniu sa korki! Nigdy nie organizuje wycieczki tak zeby wracac w takich godzinach. Wzialem dwa dni urlopu, przyjechalem do Szczawnicy od soboty do wtorku i wrocilem do Krakowa w niecale dwie godziny. A w niedziele siedzialem w pensjonacie i patrzylem przez okno na korek. To nie jest wina ronda, ani policji. 2018-10-16 16:37 3. Ostatnio tp pisał o kandydacie z ugrupowania pis że przybija swoje plakaty wyborcze do drzewa zszywkami i to tp bardzo potępił że to złe i niedobre. A ja mam dowód na to że kandydat z ugrupowania pana Galicy zrobił tak samo. Ciekawe jak wyślę to do tygodnika czy bedzie to opublikowane i jak to skomentują. Bo ja już wiem co zrobią. Gazeta powinna być obiektywna dla wszystkich a nie stronnicza. 2018-10-16 16:37 4. Przynajmniej teraz już i ksiądz, i wierni, i czytelnicy górale w końcu się dowiedzieli komu i co przeszkadza. Mam nadzieję, że jak najwięcej zainteresowanych przeczytało wpis Rafała Gratkowskiego na fb i że dotrze on do jak największych mas na Podhalu. Że w końcu ludzie zaczną wyciągać wnioski, panie Gratkowski. Dziękujemy bardzo za szczerość, no i za ... darmową reklamę kandydata PiS. Brawo wy!! Ps. Oczywiście "głoszenie dobrej nowiny" przez Sowę, Bonieckiego Lemańskiego, czyli POlitykowanie w szkle kontaktowym TVN i na łamach wyborczej już Gratkowskiemu nie przeszkadza! 2018-10-16 16:20 5. Made in Zakopane czyli nowe spojrzenie na nasze miasto.Dużo pracy, zaangażowania i ciekawych pomysłów .Dajmy szansę młodym i Zakopanemu w tych wyborach .Przecież nasze miasto to nasza wizytówka! 2018-10-16 16:13 6. Czy w Zakopanem jest i będzie jeszcze miejsce dla KULTURY WYSOKIEJ? Dla kontynuacji tego, co było tu 100 lat temu? Dla muzyki klasycznej, dla wystaw na światowym poziomie, dla kultury, nie dla ROZRYWKI? Hej fest to rozrywka na niskim poziomie, podobnie Sylwester. Gdyby nie działalność stowarzyszeń, które coś tu robią w tym zakresie, gdyby nie Teatr, to sfera ta chyba całkiem by umarła. Miasto wypina pierś po medal udzielając patronatów honorowych. A prawda jest taka, że gdyby nagle proboszczowie w kościołach, które dziś służą za sale koncertowe, zaczęli przestrzegać zaleceń biskupów, by nie gościła tam muzyka świecka, to w ogóle nie ma już miejsca na nią. Atma jest malutka. Folk, kultura ludowa - to piękne, to wyróżnia Zakopane. Ale na tym nie kończą się potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i nawet turystów. Czy jest jakaś wola inicjatywy ze strony kandydatów, aby po prostu nie było wstydu? Proszę poczytać komentarze na ogólnopolskich forach - Zakopane jest wyśmiewane, wyszydzane, jako miejsce kiczowate, oferujące żenującą rozrywkę. Nikt nie musi tu przyjeżdżać. Ale też - jaka oferta, tacy turyści. Pytanie drugie - Zakopane "leży" pod względem językowym. Większość oferty kulturalnej dostępna jest tylko dla gości z Polski. Podobnie z informacją. Znajomość liczebników, po angielsku, która się chwali sprzedawcom wszelkiego rodzaju dóbr i usług, to nie wszystko. Czy jest jakiś plan, aby pozbyć się tego wykluczenia językowego w mieście? To nigdy nie będzie kurort na miarę europejskich, jeśli turyści co krok bezradnie się rozglądają i zaczepiają mieszkańców z nadzieją w oczach, że ktoś mówi po angielsku. O innych językach nie wspominając. Czy jest wola, czy są środki na to, by zatrudnić rzesze osób, które na bieżąco będą aktualizować informacje, udzielać ich, czy jest wola, by stworzyć infrastrukturę, ot choćby szyldy na dworcach w innym języku niż polski? Pytanie trzecie - czy naprawdę autobusy miejskie, które jeżdżą co 1,5 godziny to jest sukces? Gdyby nie busy prywatnych linii, mieszkańcy i turyści przemierzaliby kilometry na piechotę. Czy rozkłady nie mogłyby być aktualne dla danej pory roku, zamiast karteczek z legendą obejmującą kilkadziesiąt pozycji, której studiowanie utrudnia brak oświetlenia na niektórych przystankach, czy po prostu przymarznięty śnieg, jak nie ma wiaty? 2018-10-16 15:30 7. Do "Łał": To jest jak najbardziej realne i wcale nie musi być w sferze marzeń :) Młodzi kandydaci pokazali to na wspólnym spotkaniu 5 października. Siedzieliśmy przy wspólnym stole i bez podziałów, z poszanowaniem siebie nawzajem i rozmawialiśmy właśnie o przyszłości. To było świetne, inspirujące spotkanie! Pozdrawiam serdecznie 2018-10-16 15:16 8. A niezoda ma to wszytko gdzieś. Taki burmistrz to wstyd dla miasta 2018-10-16 14:40 9. W tych wyborach mamy bardzo niski poziom kandydatów. Nie dobrze to wróży Zakopanemu. 2018-10-16 14:35 10. 1. Co z deweloperka? Kto to w koncu zatrzyma i ogarnie jak trzeba? Kiedy jako mieszkancy w koncu przestanuemy sie bac lapowkarsrwa w tym aspekcie i tego ze tu gdzie teraz stoja domy za chwile nie beda staly potezne betonowe apartamentowce? 2. Co z tym nieszczesnym sylwestrem ktorego nikt z mieszkancow nie chce? Gdzie sie odbedzie? Na odremontowanych rowniach? Pod skocznia gdzie bylo by to najglupszym pomyslem? Czy ktory rejon będzie mial w tym roku tragedie i bydlo do okola?
2018-10-15 20:22 1. cóż za pyszna kiełbasa wyborcza!!!!! a ile tej kiełbasy długonosy nawiózł...hohoho można by z parę województw obdarzyć..... tyle, że na kiełbasę z kaczki w innych miejscach takiego popytu nie ma....... 2018-10-13 21:36 2. PiS-PO = jedno zło! Jedni i drudzy to część magdalenkowego obozu zdrady narodowej! PiS jest bardziej przebiegły, bo udaje patriotów, PO(paradoksalnie) jest w swojej zdradzie bardziej uczciwa, bo nawet się z tym nie kryje, że słucha rozkazów zza granicy. 2018-10-13 20:31 3. Sprzedać za 215 mln. Odkupić za 500 mln. Ma premier rację z jednym.. diament to był dla Luksemburczyków. Tyle przepłacić.. po wyborach oczywiście okaże się że UOKiK się nie zgodzi i tyle. A że ludzie nabrali się na obiecanki Mory... to już co innego. Grunt, że kiełbasa wyborcza nie bylą zwyczajną... nawet krakowską suchą... idę o zakład z każdym kto pieje z zachwytu, że tej transakcji nie było. Dlaczego? Bo zgodnie z prawem najpierw ma UOKiK dać zgodę.. ludzie ale jesteście ciemni.. aż się Ciemniak z Was śmieje! 2018-10-12 11:28 4. Ja bym sie cieszyl, gdyby poprzednia ekipa takie prezenty przywozila. Premier Tusk byl bardzo czesto na Podhalu (w Zebie) i nigdy takich prezentow nie przywiozl. A kolejka na Kasprowy Wierch nie powinna byc nigdy sprzedana! 2018-10-12 09:34 5. Teraz w planach odkupienie gruntów Wspólnoty Leśnej 8 Uprawnionych Wsi ... Hm? 2018-10-11 19:53 6. Pierwszy akapit artykułu. Dla tych co nice wiedza Gasienica 2018-10-11 08:22 7. Żenujący widok .... 2018-10-11 08:22 8. Ha Ha Ha kolejka warta 205 mln kupiona przez PISlamistów za 500 mln zł ,to jest "sukces" na miare PIS a ciemny lud to kupi... 2018-10-10 09:35 9. o druh starosta na kolanach 2018-10-09 11:40 10. Właśnie, gdzie to muzeum ?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania