Polecamy
Jutro, 13 grudnia, w rocznicę stanu wojennego zapraszamy na jednorazową projekcję filmu pt. "Autsajder". Zakopane, kino Giewont godz. 19.00.

2018-10-09 10:04:06

Zakopane

Państwowa spółka odkupiła Polskie Koleje Linowe

Reklama
Reklama

Nasze poranne informacje potwierdziły się. Premier Morawiecki przyjeżdża na Podhale, aby tuż przed wyborami ogłosić odkupienie od prywatnej spółki Polskich Kolei Linowych.

Reklama

Dziś rano jako pierwsi poinformowaliśmy o wizycie premiera, który ma ogłosić ważne decyzje własnościowe w sprawie Polskich Kolei Linowych. Jak sie okazuje państwowa spółka odkupiła od spółki Altura udziały w PKL.


Przed godz. 10 do naszej redakcji dotarł komunikat prasowy funduszu Mid Europa Partners, który jest właścicielem spółki Altura o odkupieniu przez Polski Fundusz Rozwoju udziałów w PKL. Kwoty transakcji nie podano. Oto komunikat w całości:

MID EUROPA WYCHODZI Z INWESTYCJI W PKL

Mid Europa Partners (“Mid Europa”), wiodący fundusz private equity inwestujący w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił podpisanie porozumienia w sprawie sprzedaży spółki holdingowej posiadającej 99,8% udziałów w Polskich Kolejach Linowych („PKL”, „Spółka”) do Polskiego Funduszu Rozwoju („PFR”). Transakcja uwarunkowana jest m.in. uzyskaniem zgody UOKiK, a jej zakończenie przewidziane jest na koniec 2018 roku.

PKL jest największym operatorem kolei linowych, wyciągów oraz tras narciarskich w Polsce. Spółka oferuje kompleksowy zakres usług rekreacyjno-wypoczynkowych w siedmiu lokalizacjach w Tatrach i Beskidach, wliczając w to kluczowe ośrodki na Kasprowym Wierchu i Gubałówce w Zakopanem oraz na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy-Zdroju.

Matthew Strassberg, partner współzarządzający funduszem Mid Europa, skomentował: "Nasze udane wyjście z inwestycji w PKL wpisuje się w strategię inwestowania w wiodące przedsiębiorstwa z branży konsumenckiej w regionie i wspierania ich rozwoju m.in. poprzez rozwój wachlarza i jakości oferowanych usług. W trakcie inwestycji wspieraliśmy działania zrekrutowanego przez nas zarządu mające na celu wdrożenie w PKL modelu biznesowego opartego na usługach turystycznych. Chcielibyśmy podziękować naszym współinwestorom, gminom tatrzańskim, za ich zaangażowanie, które pomogło zwiększyć atrakcyjność spółki jak również całego regionu”.

Dominika Kozłowska-Łogin, dyrektor inwestycyjny w warszawskim biurze Mid Europa odpowiedzialna za przeprowadzenie transakcji, powiedziała: „Dziękujemy naszemu zarządowi za wzorową współpracę w okresie naszej inwestycji. Poprzez rozszerzenie oferty turystycznej o usługi restauracyjne, szkoły narciarskie, sklepy z pamiątkami, koncerty oraz inne eventy, Spółka zdywersyfikowała źródła swoich przychodów, a poprzez inwestycję w transformację cyfrową, odmieniła sposób w jaki komunikuje się ze swoimi klientami.”

Janusz Ryś, prezes PKL dodał: „W imieniu całego zarządu chciałbym podziękować Mid Europa za silne wsparcie strategiczne oraz zaangażowanie kapitałowe, które sprawiło, że PKL jest obecnie czołowym graczem na polskim rynku turystyki. Chciałbym równocześnie powitać naszego nowego akcjonariusza, PFR, który ze względu na długoterminowy horyzont inwestycyjny jest w bardzo dobrej pozycji, żeby kontynuować realizację ambitnej strategii wzrostu PKL.”

Doradcami dla Mid Europa byli: Rothschild & Co (doradca transakcyjny), CMS (doradca prawny), PwC (doradca finansowy) oraz EY (doradca podatkowy).

Za przeprowadzenie transakcji po stronie Mid Europa Partners odpowiedzialni byli: Dominika Kozłowska-Łogin, Marek Rodak oraz Przemysław Krenczyk. Transakcję wspierał Zbigniew Rekusz, Starszy Doradca Mid Europa Partners, który pozyskał inwestycję oraz odpowiadał za jej monitoring.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Szybor 2018-10-10 18:18:58
A po skarbowi państwa te koleje. Zostały sprzedane, pieniądze wpłynęły do budżetu, koleje dawały pracę, tu płaciły podatki. Nie groziło, że ktoś spakuje wagoniki na plecy i wywiezie je z Polski.
A teraz Polska wydała od groma kasy tylko po to aby mieć kolejne posadki dla pisowskich pociotków.
Polskie kwiaty 2018-10-09 23:00:51
do Mediterranean Basin:
A jest jeszcze coś takiego jak "polskie ręce"? heh jeżeli w jakikolwiek sposób uczestniczyło w tym Rothschild&Co (a wiadomo, że było doradcą transakcyjnym), już wiesz czyje to ręce; kto nami rządzi i jakie niesie to za sobą konsekwencje. Moim skromnym zdaniem, ten jakże zacny acz kosztowny gest już nie jest zwykłą kiełbasą wyborczą, machina nabiera rozpędu. A ciemny lud się cieszy.. Projekt państwa Polin przed nami. Daj Panie Boże bym się myliła.
miejscowy turysta 2018-10-09 21:47:19
A ta "państwowa spółka" odkupiła PKL razem z konikami?
Bo bez nich to już nie będzie to samo :D
dziadek 2018-10-09 16:30:29
Syćka ino Kasprowy i Kasprowy! A co Gubałówką ?
A jak sie teroz porobiom na Gubałówce jakie cary mary!
Ale by siy krytykantom i tym co ik stale gniecie cosik zatkały kufy!
hhhhhhhfhj 2018-10-09 16:01:49
kierowca wez tego vikinga i wyjedzcie , nie będziecie narzekać, że to teraz polskie :)
qaz 2018-10-09 15:45:10
@Viking - nie wszędzie i nie zawsze. Sztandarowy przykład to busiarze. Nie pojedzie, bo mu się nie opłaca. No to ludziska pokupowali auta i teraz kwik, że parkować nie ma gdzie. Geometria jest jedna - nie wepchasz do miasta więcej jak wejdzie. Amen. To samo dotyczy prądu, wody, kanalizy, śmieci itd. Usługi publiczne nie mogą być prywatyzowane choćby ze względu na rentę monopolistyczną. Na tym się forsę robi, bo bez tego nikt nie pociągnie. A prywaciarz powie, że nie, bo jemu rentowność 5% zwisa i chce mieć 15%. Przykładem upadek jednego ze sprzedawców energii el - 100 tys kupujących leży i kwiczy - będzie płacić dostawcę rezerwowego za 3x cenę.

PKL akurat nie świadczy usług publicznych więc nie powinien być państwowy. Natomiast frajerstwem było sprzedawanie rentownej spółki (bo była rentowna w czasie sprzedaży), a jeszcze większym odkupowanie jej z przebitką wyższą jak 25%. I ta przebitka z czego wynika ? Z biletomatów i strony internetowej ? Żałosne.
kierowca123 2018-10-09 14:44:53
Vining - w punkt. 100% racja.
Viking 2018-10-09 13:09:22
Przerażające jest to o czym piszecie. Własność prywatna zawsze będzie lepiej zarządzana, zagospodarowana niż państwowa czyli ...niczyja. Mam wrażenie, że ci którzy tak chwalą nieracjomalne decyzje Pisu w '89 jeszcze w wózkach jeździli albo ich na świecie nie było. Od '89 upłynęło już tyle czasu a Wy się niczego nie nauczyliście. Sieroty po PRLu oczekują że wszystko będzie państwowe, czyli niczyje. Nic nie zmądrzeliście!
Zoltan 2018-10-09 13:04:49
Straciliśmy (jako państwo) 100ml zł, czy nie straciliśmy?! Czy to aż tak ważne? Przy samych warszawskich dwudziestoparomiliardowych "reprywatyzacyjnych" przewałach to drobniaki. Ważne, że kolejka powróciła w polskie ręce. POpaprane chamy nawet Wawel Niemcom, a Jasną Górę Arabom by sprzedały...
MIŚ 2018-10-09 12:55:42
Zalegalizowany przekręt, zapłacone frycowe oczywiście nie wiadomo ile przepłacone bo to tajemnica wyborcza. Pieniędzmi podatników. A prezent sobie na wybory sprawili. Kolejny przekręt.
aa 2018-10-09 12:10:52
Świetne zagranie taktyczne przed wyborami. Dziś na pewno będą o tym trąbić w TVPis ;]
Po pierwsze primo kolejka nie powinna zostać nigdy sprzedana.
Po drugie primo sprawdźcie sobie stan zadłużenia naszego kraju, niestety cały czas ono rośnie, m.in. przez takie głupie decyzje jak np. sprzedaż i odkupienie kolejki na Kasprowy.
Nasze dzieci i wnuki do kilku pokoleń na pewno nam za to wszystko podziękują.
kierowca123 2018-10-09 11:49:25
"mid europa" kupiła kolejkę od PKL kilka lat temu za (jeśli się nie mylę) coś około 200 mln zł ( tyle zarobił skarb państwa na prywatyzacji), kolejka przynosi zysku netto rocznie około 10 mln zł czyli sprzedaliśmy dobrze, zarobiliśmy od razu 20 letnie zarobki. Teraz skarb państwa się nie przyznaje ale są plotki że złożona oferta to pół miliarda złotych. Jeśli kwoty są inne proszę o sprostowanie. Czy wartość spółki wzrosła dwa razy a zyski poszybowały w niebo że opłacało się zapłacić prywatnej firmie dwa razy więcej???? Kiedy to się zwróci? Czy będą inwestycje w infrastrukturę? Jeśli tak to kiedy się zwrócą inwestycje plus te pół miliarda ??? Czy może ktoś zarobił na tym że od prywatnej spółki po kilku latach państwo odkupuje to samo dwa razy drożej??? Czy chodzi o to żeby pisiewicze mieli kolejnych kilkadziesiąt ciepłych posadek za nasze pieniądze z podatków? Po co ta nacjonalizacja ???
To może pora zacząć nacjonalizować sklepy spożywcze i resztę prywatnej działalności i wrócić oficjalnie do nazwy PRL? Już raz zbankrutował, może drugi raz.
qaz 2018-10-09 11:34:15
@inwestor - premia za naszą głupotę. Z wynajmem będzie tak samo. A Kujawiak pisze i dalej głucho. Samemu się nie chce to obcy chętnie zrobią ... za "drobną" prowizję. Kto nie inwestuje ten się cofa.
miejscowa 2018-10-09 11:26:38
To może tygodnik odgrzebie przemówienie posła Gut- Mostowy na posiedzeniu sejmu- kiedy to argumentował konieczność sprzedaży za cenę niższą niż Państwo dofinansowało modernizację? Pan poseł schował się na jedną kadencję- slyszę że już jest w prawicy u Gowina.
Ps jakby co- to pomogę -podam daty i nr posiedzenia
szachmad 2018-10-09 11:23:50
Innowacja przez nacjonalizację. Będą z tego pisali prace naukowe.
hhhhhhhfhj 2018-10-09 11:23:38
Jasne- nawet w takiej sprawie jak odkupienie PKL trzeba dowalic PiSowi jak widac po komentarzach ludzie nie patrzą co kto robi tylko jesli chodzi o PiS to zawsze i wszedzie sa ANTY . zawsze znajda to ALE i tak jest z kazda sprawa... ale może w sumie tacy jesteście z natury, że wam to zwisa kogo to jest??? nudni jestescie juz nikt was nie slucha hahaha na szczescie tak więc powodzenia piszcie sobie dalej w komentarzach... moze teraz na kolejce wywiesicie transparent KONSTYTUCJA i DEMOKRACJA??? a tak na marginesie - tak tą demokracje szanujecie, że nie potraficie drugiego poglady uszanować???. Aha i nie zapomnijcie napisać o tym do UE. Bo jak to rząd polski mógł odkupić kolejkę?? no nieprawdopodobne, poskarżcie się na to w parlamencie europejskim :)))))
Viking 2018-10-09 11:19:33
No to jesteśmy w głębokim PRLu. Już pisowskie miernoty szykują się do objęcia kolejnych stanowisk. Pamiętajcie, kto się niżej kłania prezesowi, ten będzie miał wyższe stanowisko, nie decyduje wiedza, zdolności zarządzanie czy wykształcenie. Tak było w PRL, tak jest i za Pisu. Znowu będzie brud, smród i wszechobecny bałagan. Gratuluję Państwu wyboru !!!
aa 2018-10-09 11:16:50
normal żeby teraz się nie okazało że odkupili i zamkną bo będzie nie rentowna. masz komune pis...?.
olek 2018-10-09 11:11:32
Panowie wójtowie którzy sprzedawaliście PKL nie wiedząc co podpisujecie na apeluję do waszego HONORU .
Czas odejść . ( znaczenie słowa honor możecie sprawdzić w słowniku języka polskiego)
POrażka 2018-10-09 11:02:24
alojzy ciekaw jestem skąd ty masz takie informacje cytuję "a teraz za wyższą cenę ja odkupili" ? nie wiem czy wiesz że pisząc takie stwierdzenie narażasz się na odpowiedzialność. A skoro już posiadasz takową wiedzę to powiedz za ile odkupili PKL .
alojzy 2018-10-09 10:48:06
To powrót do czasów PRL. Państwowe zarządzanie jest najgorszym typem zarządzania. Politycy bawią się za moje pieniądze, najpierw sprzedali spółkę, a teraz za wyższą cenę ja odkupili, żeby wygrać wybory. Paranojaaaaaa! Nie chcę powrotu prezesa Laszczyka, czy kogokolwiek z państwowego nadania, kogo nie chcą w prywatnym biznesie i zarządza państwowym czyli moim majątkiem. Myslicie, że będą jakieś inwestycje teraz? Nie po to wprowadzaliśmy w 89 roku wolny rynek, żeby teraz cofać się do czasów gospodarki rodem z PRL...
inwestor 2018-10-09 10:44:29
kupili za 150mln sprzedal po kilku latach za 250mln... zyc nie umierac.
goral_1313 2018-10-09 10:31:36
No to czekamy na otwarcie Gubałówki bo teraz miasto nie bedzie mogło blokowac tej inwestycji. Drobni panowie radni też przegrają w tej sprawie. Nacisk będzie ogromny, a sukces propagandowy jeszcze większy.
miejscowy 2018-10-09 10:27:40
A WUJ mnie interesuje ta wasz kolejka .Jestem góralem , ale mam to w głębokim poważaniu do kogo należy .Może i należeć do samego diabła .Nic z tego nie ma przeciętny mieszkaniec .Konie i kropka
normal 2018-10-09 10:16:56
Brawo! Takich wlasnie włodarzy nam trzeba. No i co teraz głupio wam? dalej jedźcie na ten PiSoland, co teraz wymyslicie?
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: KOSMETOLOGA MASAŻYSTĘ i PRACOWNIKA DO PRZECHOWALNI SPRZĘTU NARCIARSKIEGO. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej poszukuje kelnerów i barmanów. Praca stała, umowa o pracę.
  Tel.: 885-230-367
  E-mail: katarzyna.dudzik@bukovina.pl
 • KOMUNIKATY
  SNOW FESTIVAL ZAKOPANE! KOMERCJALIZACJA domków handlowych zlokalizowanych przy Pl. Niepodległości tuż przy Krupówkach właśnie WYSTARTOWAŁA! Zaczynamy 15.12 i zostajemy z Wami aż do końca lutego 2019 roku! Oferujemy możliwość najmu domków przeznaczonych na strefę gastronomiczną oraz handlową podczas tegorocznej edycji SNOW FESTIVAL! Domki posiadają podłącza energetyczne oraz objęte będą ochroną 24/7. Podczas trwania festiwalu zaplanowanych jest mnóstwo wydarzeń artystycznych oraz kulturalno-oświatowych. Całe wydarzenie objęte będzie patronatem medialnych (TVP oraz Social Media). Na terenie festiwalu powstanie specjalnie przygotowana STREFA KIBICA, do której z pewnością zawitają tłumy fanów sportów zimowych, a już 15.12 WIELKIE OTWARCIE i koncert znanej polskiej wokalistki! Zapraszamy do kontaktu!
  Tel.: 669291281/661291307/661291010
  E-mail: jarmarkzakopane@gmail.com
  WWW: www.jarmarkzakopane.pl
 • PRACA | dam
  Praca na stanowisku Doradcy Klienta w Butiku Marki Premium w nowo powstałej Galerii Krupówki w centrum Zakopanego Oferujemy: Pracę na podstawie umowy o pracę/pełny etat, Motywacyjny system wynagrodzeń. Obowiązki: Aktywna sprzedaż, Budowanie relacji z klientem, Profesjonalna obsługa klienta, Przeprowadzanie inwentaryzacji, Dbanie o wygląd sklepu.
  Tel.: 603917363
  E-mail: info@kodymody.com
  WWW: www.kodymody.com
 • PRACA | dam
  PRACA W MAŁEJ GASTRONOMII - MURZASICHLE - sezon zimowy -
  Tel.: 606 24 24 73
 • PRACA | dam
  Dla firmy poszukuje: OSÓB DO OCHRONY Hotelu w Zakopanem. System ochrony 24/48. Tel. 603 150 522 (oferta zatrudnienia tymczasowego PERSONALA wpis do rejestru agencji zatrudnienia Nr 13354)
 • PRACA | dam
  KARCZMA RĄBANICA W PORONINIE ZATRUDNI OD ZARAZ KELNERKĘ (MOŻLIWOŚĆ PRZYUCZENIA) -
  Tel.: 600 071 887.
 • PRACA | dam
  OŚRODEK KONFERENCYJNY W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ. Praca państwowa, na pełny etat.
  Tel.: 664 417 314,
  E-mail: biuro@okwparzenica.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni POKOJOWE - 666378357
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-30 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ POWIERZCHNIE HANDLOWĄ ,SUPER LOKALIZACJA DEPTAK-KRZYWA 608 806 408
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SPRZEDAM PICK UP HONDA RIDGELINE, r.p. 2007, wersja USA, silnik 3.5, gaz, nowe opony zimowe -
  Tel.: 602 104 204.
 • PRACA | dam
  Osoba do roznoszenia ulotek 17zł/godzina+premia. Transport z/na miejsce. Zakopane i okolica
  Tel.: 880958482
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DO PRACY W SKLEPIE Z PAMIĄTKAMI (pomieszczenie zamknięte) - Zakopane -
  Tel.: 606 116 349.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.3 DIESEL, r.p.2014, salon Polska. BEZ WYPADKOWY. MOŻLIWA ZAMIANA NA QUADA LUB SMARTA 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELSKU ZATRUDNI DOPRACY: NA KUCHNI W RECEPCJI, KELNERKI NA BANKIETY ,WESELA. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUDI A6, 3.0 TDI AVANT, 2005, prywatne, zadbane, cena do uzgodnienia -
  Tel.: 692 480 299.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  GABINET FIZJOTERAPII I REHABILITACJI w Norymberdze (Niemcy) zatrudni od zaraz FIZJOTERAPEUTÓW (także początkujących) ze znajomością języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym. OFERUJEMY umowę o pracę na czas nieokreślony w pełnym wymiarze godzin i z pełnym pakietem socjalnym. Bardzo dobre wynagrodzenie, atrakcyjne dodatki i gratyfikacje. Oferujemy dofinansowanie szkoleń, jak i możliwość użytkowania samochodu firmowego do celów prywatnych. DO OBOWIĄZKÓW należy terapia pacjentów w gabinetach, domach prywatnych a także w domach seniora. Służymy pomocą w znalezieniu mieszkania. SZCZEGÓŁY NA STRONIE:
  WWW: www.praxis-smuda.de
  Inne: CV w języku polskim lub niemieckim prosimy przesłać do na adres: gregor.smuda@praxis-smuda.de
 • PRACA | dam
  KUCHARZ / KUCHARKA. Praca w hotelu w Zakopanem na umowę o pracę.
  Tel.: 602766251
  E-mail: gastronomia@hotelbelvedere.pl
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  Restauracja Schronisko Smaków Magda Gessler zatrudni młode, ambitne osoby na stanowisko Hostessa.
  Tel.: 794 000 985
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • PRACA | dam
  stała praca w biurze podatkowym w Nowym Targu, pełny etat
  Tel.: 604266995
  E-mail: info@equales.pl
 • PRACA | dam
  SZUKAMY SPRZEDAWCÓW - sklep sportowy Krupówki -
  Tel.: 698 262 331
  E-mail: ZAKOPANE.MW@GMAIL.COM
 • PRACA | dam
  Dam pracę stanowisko kasjer, magazynier w sklepie spożywczym w Bukowinie Tatrz.
  Tel.: 788098535
  E-mail: gosiek1991@onet.eu
  GG: Bukowina Tatrzańska
  Inne: Małgorzata
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Pensjonat Staszelówka w Zębie zatrudni kucharkę i pomoc kuchenną.
  Tel.: 604 514 810
  E-mail: staszelowka@gmail.com
  WWW: www.staszelowka.pl
 • PRACA | dam
  Karczma Giewont w Bukowinie Tatrz. zatrudni KUCHARZA oraz KELNERKĘ na stale lub sezon zimowy z możliwością zamieszkania tel 660087077;
  Tel.: 604544247
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka kelnerki/kelnera oraz kucharza/pomoc kuchenną z doświadczeniem. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt:
  Tel.: 784569292, 783997156
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA stacji BP Jodła w Zakopanem - dołącz do zespołu. Oferujemy: - pracę w stabilnej firmie, - atrakcyjne wynagrodzenie 2993-3542 zł/mies. i premie, - wymiar etatu dostosowany do twoich potrzeb, - ścieżki kariery: możliwość aplikowania na wyższe stanowiska. Odpowiedzi prosimy kierować przez poniższy link:
  WWW: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=8c1de992f5354fa18312c9f2cac0b97b
 • PRACA | dam
  Firma MISINIEC zatrudni kierowców tel.kontaktowy:
  Tel.: 602 107 107
  E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
 • PRACA | dam
  DO NOWO OTWARTEGO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W ZAKOPANEM ZATRUDNIMY: KIEROWNIKA SKLEPU, KIEROWNIKA ZMIANY, KASJERA/SPRZEDAWCĘ, MAGAZYNIERA I OSOBĘ DO WYPIEKU PIECZYWA.
  Tel.: 790 528 808,
  WWW: kierownik.zakopane@gmail.com
 • PRACA | dam
  DELIKATESY NA KRZEPTÓWKACH PRZYJMĄ DO PRACY KASJERÓW/SPRZEDAWCÓW. Atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 790 528 808
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, BALKONY, PODBITKI, ŚNIEGOŁAPY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH, OCIEPLANIE PODDASZY. 531 001 608.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MALOWANIE, PANELE, REGIPSY itp. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Sprzątanie pokoi i apartamentów w Zakopanem. Mile widziane prawo jazdy i własny samochód. Praca dorywcza.
  Tel.: 888372327
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kierowcę kategorii D
  Tel.: 606286379
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ULOTKI - zima
  Tel.: 693636136
 • PRACA | dam
  Zatrudnię fryzjerkę,stażystkę,ucznia
  Tel.: 601232100
 • PRACA | dam
  BIURO REZERWACJI - praca zmianowa 8:00-16:00, 14:00-22:00 gabrysiazakopane@wp.pl 531 331 091
 • PRACA | dam
  Karczma Sopa w Zakopanem poszukuje kelnerki. Wymagania: doświadczenie, dyspozycyjność. Praca w miłej atmosferze.
  Tel.: 660425686, 182012216
  E-mail: mariazatorska.mz@gmail.com
  GG: ZAKOPANE
  Inne: MARIA
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ TIRA. 697 699 752.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PIELĘGNIARKĘ - Zakopane -
  Tel.: 601 52 74 51.
 • PRACA | dam
  Instruktor Narciarstwa
  Tel.: 504835414
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
2018-12-12 22:04 Nowa figura patrona strażaków 2018-12-12 21:20 Polska może być lepsza 3 2018-12-12 21:19 Na samym końcu - nie tylko mieszkańcy 2018-12-12 21:10 Zenek, Sławomir, duet Al Bano i Romina Power na sylwestrze w Zakopanem (ZDJĘCIA) 2018-12-12 20:34 Oszuści czają się w internecie 2018-12-12 20:06 Sport, rekreacja i zabawa w jednym 2 2018-12-12 19:14 Dziesiątki ogłoszeń o pracy. Nikt nie chce pracować w Zakopanem? 19 2018-12-12 17:49 Autsajder - tylko jeden seans 2018-12-12 17:44 Filmowa zapowiedź Sylwestra Marzeń w Zakopanem (WIDEO) 6 2018-12-12 17:29 Już przejeżdżamy bez przeszkód nowym fragmentem obwodnicy 2018-12-12 15:31 Na całej połaci śnieg (WIDEO) 2018-12-12 15:24 Kierował samochodem pod wpływem alkoholu i przebywał w Polsce nielegalnie 1 2018-12-12 14:59 Choinki marzeń czekają na darczyńców 2018-12-12 14:30 Osaczyli mnie taksówkarze w Zakopanem 20 2018-12-12 14:17 Ponad 50% w górę idą opłaty za odbiór śmieci 6 2018-12-12 13:02 Protest przeciwko dewastacji rzeki Białka 19 2018-12-12 11:56 Pracownicy sądów przerwali pracę (wideo) 22 2018-12-12 11:52 Tablica za wygraną 2018-12-12 10:52 Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. Ponad pół metra śniegu 2018-12-12 10:23 Od rana odśnieżamy 2 2018-12-12 10:00 Skoda Scala: Kolejny stopień innowacji 2018-12-12 09:41 Sasha Boole na powitanie zimy 2018-12-12 09:40 Cały czas sypie śnieg. Pogarszają się warunki na drogach 2018-12-12 08:02 Gitarzysta Vaya Con Dios zagrał w Zakopanem 1 2018-12-11 20:04 Dym z komina i czarna ściana przy Krupówkach 14 2018-12-11 19:29 Poznaliśmy najlepszych dziennikarzy w Polsce. Bertold Kittel dziennikarzem roku 4 2018-12-11 17:24 Teledysk nakręcony w tatrzańskiej scenerii (WIDEO) 3 2018-12-11 16:13 Nowy oddział Związku Podhalan w Kanadzie 2018-12-11 15:54 Roraty, śniadanie i szkoła 2 2018-12-11 15:25 Czworonogi szukają dobrego domu 2018-12-11 14:28 Chińska telewizja kręci film o Zakopanem 2 2018-12-11 13:41 Aquapark Zakopane przyłączył się do akcji "Nie palimy byle czym" (WIDEO) 3 2018-12-11 13:01 Cmentarz, na którym pochowany jest właściciel połowy Tatr 7 2018-12-11 12:57 Seksmisja w Tylmanowej 13 2018-12-11 12:45 Zawiesiłeś tabliczkę - wyślij nam zdjęcie 77 2018-12-11 11:49 Scena przed sylwestrem coraz większa (WIDEO) 2 2018-12-11 11:01 W Tatrach 35 centymetrów śniegu, zaspy sięgają metra 2018-12-11 10:04 Groźny wypadek w Rabie Wyżnej 1 2018-12-11 09:59 I w mieście śniegiem posypało 1 2018-12-11 09:04 Piękny zimowy poranek 2018-12-11 08:27 18-letni kierowca potrącił pieszego i wjechał w słup 9 2018-12-10 22:12 Wypadek w Poroninie. Auto wjechało w słup 2018-12-10 20:44 W Tatrach też coraz więcej śniegu 2018-12-10 20:09 Groźny wypadek w Cichem Górnym 2018-12-10 19:48 Dekoracje świąteczne bez rozmachu 10 2018-12-10 18:54 16 tysięcy zdjęć i jeden film o Tatrach (WIDEO) 4 2018-12-10 17:37 Zderzenie dwóch aut w Zakopanem (WIDEO) 6 2018-12-10 17:19 Samochód potrącił kobietę. Ranna zmarła w szpitalu (aktualizacja) 24 2018-12-10 17:17 Piaskarki ruszyły na drogę 4 2018-12-10 17:06 Burmistrz z nową, niższą pensją
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-12-12 22:11 1. słuchać tego faceta i jego wspolTOWARZYSZY z PO to faktycznie jest recepta na sukces... 2018-12-12 22:06 2. A gdzie jest RDOŚ Kraków? To skandal i Minister Środowiska powinien swoich urzędasów zdyscyplinować. Istniejące formy ochrony: rezerwat przyrody ?Przełom Białki pod Krempachami? (8,51 ha, 1959), Południowomałopolski Obszar Chronionego Krajobrazu (441 600 ha, [1997] 2006) Natura 2000 Dolina Białki (PLH120024 ) Obszar obejmuje ok. 25 km odcinek doliny rzeki Białki od ujścia potoku Jaworowego do ujścia do Zbiornika Czorsztyńskiego. Utrzymanie właściwego stanu ochrony siedlisk będących podstawą utworzenia obszaru ?Dolina Białki? (tj. siedlisk nadrzecznych) wymaga przede wszystkim zachowania naturalnego koryta rzeki i jej dynamiki. Nie ma potrzeby podejmowania żadnych działań mających charakter zabiegów ochrony aktywnej, skierowanych bezpośrednio na płaty tych siedlisk, gdyż dla ich wymagań ekologicznych najwłaściwszą formą ochrony jest ochrona bierna. 2018-12-12 21:57 3. Skoro większość jak ci wiadomo jest przeciwna tego typu imprezom, to po co go wybieraliście? I to od razu w pierwszej turze? Oj, ktoś tutaj kłamie, baco!! 2018-12-12 21:54 4. @kijwoko i @też pracownik, chcecie nas przekonać, że pracownicy sądu też pracują po 270 - 300 godzin miesięcznie, jak wy w gastronomii? nie sztuka zarobić 4000, i ponad, jak się w robocie siedzi cały miesiąc. 2018-12-12 21:51 5. Jednym słowem bredził jak piekarski na mękach. 2018-12-12 21:47 6. dobra mi to praca po 12 godzin w świętą również pracowałam 2 lata temu w zakopcu przez 7 lat nigdy w życiu ograbią człowieka z kasy tylko i to kosztem czego pracy w wigilie Boże narodzenie i wszystkie inne święta i zero poszanowania tylko wyzysk i mobing to nie dziwne że nikt nie chce pracować w dzisiejszych czasach każdy zna swoja wartość 2018-12-12 21:46 7. Polska może być lepsza. PO dorżnięciu watahy, czy PO przejęciu hegemonii i dominacji Niemiec w Europie? 2018-12-12 21:37 8. To tym, bardziej niech tam POjadą. W te pędy! 2018-12-12 21:33 9. A niech tym paeudobiznesmenom padają ich biznesy jak muchy jak się nie nauczą sanować ludzi i dobrze im płacić 2018-12-12 21:27 10. Ale dlaczego na stadionie !!! W centrum miejscowości na przeciwko szkoły jest niedokończony park i coś takiego tam powinno się znaleźć. Natomiast zagospodarowanie terenu byłego kempingu powinno być na spokojnie przemyślane i zaplanowane. Znowu nikt nie zapytał mieszkańców co o tym sądzą tylko sam zadecydował.
2018-12-11 10:33 1. To prawda, do Jagiełły autorce tej książki jest daleko, bardzo daleko. A książka jest nudna, niestety. 2018-12-08 10:37 2. Super pozycja już przeczytałem i polecam! 2018-12-07 20:47 3. Do "ham" Z twoich wypocin można domniemywać że jesteś blisko TOPRu, a może nawet jednym z nich bo masz dokładne dane na temat ilości i funkcji ratowników. A skoro tak jest to dlaczego pani Beata nie przeprowadziła wywiadu z tobą, z prawdziwym Rycerzem Błękitnego Krzyża, Bohaterem dramatycznych wypraw, jedynym bez którego ratownictwo w Tatrach legło by w gruzach? Nie wiesz dla czego? to ja ci powiem. Bo jesteś za cienki i nikt cię nie zauważa, jesteś poprostu PI...a 2018-12-06 13:00 4. Towarzystwo wzajemnej adoracji... Szok. 2018-12-02 02:10 5. Na pewno nie tandeta.Jeśli chociaż jednej osobie uświadomila zagrożenia zwiazane z górami to olbrzymi sukces. SZACUNEK WIELKI DLA TOROWCÓW .Stała bywalczyni Tarzńnskich szlaków 2018-11-26 20:20 6. Czytałem, ciekawa książka. Może nie idealna, ale ciekawa 2018-11-26 15:08 7. Na 34 "bohaterów" książki tylko 17 to ratownicy zawodowi TOPR ( w sumie jest ich 38) wiec Pani Zielińska nie do końca zadała sobie trud aby ze wszystkimi porozmawiać a niestety tylko kilku opisanych w tej książce (może czterech -pięciu) to ratownicy którzy naprawdę z profesjonalnym ratownictwem mają wiele wspólnego reszta lepiej nie pisac...Książka dość tandetna do Michała Jagiełły jeszcze autorce daleko! 2018-11-25 13:43 8. Nie znam zasad funkcjonowaniu powiatu , jeżeli jest to funkcja strikte " techniczna to może być, a jak też robi projekty powiatu to stanowcze nie. dwie kadencje i do widzenia ! 2018-11-21 12:34 9. Dzięki, pozdrawiam. 2018-11-17 05:07 10. Bardzo dobre ujęcia. Góry najpiękniejszy krajobraz ?? Pozdrawiam
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

FILMY TP