Reklama

2018-10-14 17:05:59

Uwaga kierowcy!

Gigantyczny korek w Szczawnicy

Takiego powrotu z pięknego jesiennego weekendu w Pieninach można się było spodziewać.

Tradycyjnie w weekend do Szczawnicy przyjechało wielu turystów. Miasto od godz. 14 zablokowane jest przez wyjeżdżających z uzdrowiska, którzy bardzo powoli przemieszczają się w kierunku ronda w Krościenku.


ad

Reklama
1
2
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Arek 2018-11-09 09:20:38
Dlaczego Burmistrz Szczawnicy nie pomyśli o budowie połączenia drogowego z Piwniczną? Dlaczego takie rozwiązanie nie jest brane pod uwagę w sprawę powinno włączyć się starostwo i wspólnie wybudować drogę powiatową przez Kosarzyska, z ograniczeniem ruchu pojazdów do np. 3,5 albo 7 ton żeby tiry nie rozjeździły miasta.
Wszyscy myślą o jedynej drodze wylotowej a tu jest potrzebna alternatywa i obywa uzdrowiska na tej drodze by zyskały!
Grzegorz 2018-10-18 12:59:53
Prawda jest taka, że bez względu na to jak przebiegała by alternatywna droga omijająca rondo przy dużej ilości samochodów i tak korki będą nawet w tym nowym miejscu, obojętnie czy to będzie nowe rondo czy skrzyżowanie ze światłami plus do tego kolejna przyczyna korku skrzyżowanie w Zabrżeży. Jak ktoś już napisał, ta droga nie jest wielopasmowa i ciągnąca się przez wiele kilometrów aby w miarę sprawnie włączać się do ruchu i taką nie będzie na tym odcinku ze względu na uwarunkowania terenu. Więc problemu to nie rozwiąże. Do delikatessen: na googlach nie masz trójwymiaru , więc nie pleć bzdur, jak zauważyłem po raz kolejny. Północna strona drogi wlotowej do Krościenka z Nowego Targu to wzgórza, poniżej działki prywatne, również budynki mieszkalne, dalej wąskie uliczki z ciasną zabudową. Więc odnosząc się do twojej teorii i miejsca gdzie chciałeś poprowadzić drogę i ruch samochodowy, efektem byłby kolejny smród z samochodów ( stojących również w korku w przypadku powyżej przeze mnie przedstawionym) oraz przede wszystkim uciążliwość dla mieszkańców tej alternatywy. Jestem przekonany , że nie chciałbyś mieszkać w takim miejscu . Ale ty tym sie nie przejmujesz bo dla ciebie to nie jest ważne, tylko twoje ego w autku. Jako mieszkaniec miałem w tym dniu też problem z komunikacją, ale jestem wyrozumiały na tę uciążliwość, bo jest ona sporadyczna spowodowana dużą ilością zmotoryzowanych turystów Pozdrawiam mieszkaniec Krościenka.
delicatessen 2018-10-18 10:37:10
"Mieszkańcu Szczawnicy" jesteś chyba jedyną osobą której mi nie szkoda że straciła tyle czasu w korku. Jesteś człowieku.... masochistą i nihilistą. Nic się nie da i nic nie można zrobić to pewnie Twoje główne motto życiowe. Przejedź się do większego miasta to zobaczysz że przed samymi rondami stosowane są zjazdy które umożliwiają kierowcą zjazd w prawo bez wjazdu na samo rondo. Rzuciłem także sobie z ciekawości okiem na satelitarną mapkę gogle. Tylko zła wola zarządzających Krościenkiem i Szczawnicą nie pozwala na dobudowanie kilku kilometrów asfaltowej "obwodnicy" Krościenka. Parku Narodowego od strony północno-zachodniej przecież nie macie, domostw też tam nie widzę. Kilka kilometrów drogi i już rondo dla wyjeżdzających ze Szczawnicy by było odciążone a i centrum miasta dużo bezpieczniejsze. Mam nadzieję że "ułomki" na szczytach władz przywłaszczą sobie te rozwiązania a może pochylą się nad problemem i wymyślą coś lepszego zamiast zniechęcać turystów do wizyty w tym pięknym kurorcie.
Mieszkaniec 2018-10-18 00:49:09
Tak naprawdę niema sensownego rozwiązania. Prawoskręt na Sącz nic nie da bo Ci jadacy od nowego targu walą też na Sącz więc nic to nie zmieni, po prostu kierowcy jadący od Szczawnicy będą stali wtedy na pasie dołączającym
Hehe 2018-10-17 19:25:51
A czy ja piszę że skróty rozwiązałyby problem ? Nie lubię tylko ignorantów którzy wyżywają się na innych, a nie czytają że zrozumieniem.
Magda 2018-10-17 13:59:38
Ja też kocham góry. Kocham Pieniny.... Ale jesień jest wszędzie także poza Pieninami. Chcieliśmy jechać do Jaworek. Wybraliśmy rowery - bliżej... Czuję się ocalona... Współczuję wszystkim ale to można było przewidzieć...
krościenczanin 2018-10-17 13:17:07
Mogli jeszcze wjechać w Rynek , ciągnąć dalej te bzdury hehe . Te wszystkie kilkudziesięciometrowe niby skróty hehe nic nie dają i nie rozwiązałyby w ten dzień problemu. hehe
parodia 2018-10-17 12:58:23
anulka - ty na przerwie w szkole piszesz czy nie dorosłaś aby cokolwiek rozumieć. Miej pretensje do swoich przodków a nie do burmistrza, którzy chałupy również w Krościenku tak pobudowali , że teraz autostrady ze Szczawnicy nie można zrobić. No chyba że jesteś zwolenniczką gruszek na wierzbie i pomysłu drogi alternatywnej przez Przysłop młodego kandydata, który nawet na swoim spotkaniu nie zapamiętał swojego dwuczłonowego hasła wyborczego ( widać to na filmiku) i co chwilę odwracał się za siebie , aby je dukając odczytać z ekranu.
hehe 2018-10-17 12:40:06
Drogi Mieszkańcu Szczawnicy. Wracający z Nowego Targu mogą skręcić w lewo z głównej drogi w dwóch miejscach. Za stadionem w Krościenku lub za sklepem ABC. A potem włączyć się do ruchu na ulicy Sobieskiego w okolicach Delikatesów Centrum lub przed Kościołem. To tyle w temacie
mieszkaniec Szczawnicy 2018-10-17 11:58:17
~delicatessen ~ półgłówek to ty jesteś ,bo piszesz bzdury jak nie znasz topografii Krościenka. Cytuje twoja bzdurę: Wystarczyło by tylko ten strumień aut nie kierować bezpośrednio na to rondo a już był by zapewniony minimalny.... A możesz mi wskazać inną drogę niebezpośrednią na rondo ? jak takiej nie ma !!! Paraliż na rondzie jak chcesz wiedzieć spowodowany był nie tylko nim , ale również lewoskrętem w Zabrzeży za stacją benzynową. Więc w Zabrzeży według ciebie też są półgłówki ? A z drugiej strony gdyby tacy jak ty w większości nie wozili swoich tyłeczków autkami tylko skorzystali z komunikacji międzymiastowej lub busów, to problem byłby mniejszy. Możesz jak najbardziej nie przyjeżdżać do Szczawnicy, ja nie żyję z turystyki, a przez ciebie stałem z rodziną w korku aby dojechać do domu.
anulka 2018-10-17 11:30:27
Ten cały bajzel z samochodami to ma gdzieś nasz burmistrz tak jak wszystkich mieszkańców. Takiego gospodarza mieś to katastrofa co się tylko przy wyborach potrafi uśmiechać.
delicatessen 2018-10-17 09:11:43
Zarządzający Szczawnicą i Krościenkiem to jakieś półgłówki. Dlaczego był taki korek? Bo rondo w Krościenku było blokowane przez wracających od Nowego Targu. Wystarczyło by tylko ten strumień aut nie kierować bezpośrednio na to rondo a już był by zapewniony minimalny, ale jednak wyjazd ze Szczawnicy. No ale nie znajdziesz tam ani jednego mądrego przecież. Moja noga też już w szczawnicy nie postanie i co więcej, będę wam robił wszem i wobec czarny PR i za wszelką cenę odradzał wyjazd do tego miejsca. Podejrzewam że nie będę jedyną taką osobą. Wybierzcie sobie kogoś normalnego do władzy a nie takie niemoty i nieudaczników.
Ewa 2018-10-17 08:20:45
Do Turystki: nie jestem od tego żeby szukać rozwiązania zmniejszenia korków, są od tego specjaliści.Ciekawe czy jak idzies do lekarza to lekarz Ci mówi, żebyś sama znalazła rozwiązanie a nie narzekała, że Cię coś boli. Nie jest to w moim interesie, żeby tam rozwiązać ten problem, po prostu pojadę gdzie indziej, ja tam nie muszę spędzać urlopów, weekendów.
Tomas 2018-10-16 23:07:34
Do Krystiana ale przeprawa przez obidze będzie niezapomniana do końca życia był hardkor pozdrawiam kierowca busa
zielone światełko 2018-10-16 18:07:24
Oczywiście że to nie wina ronda, policji ( która nawet gdyby prawidłowo kierowała ruchem) tylko masy turystów którzy akurat w ten dzień ( w poprzedni weekend było bez korków) zjechali i zakorkowali wyjazd ze Szczawnicy. W wakacje kiedy liczni turyści odwiedzali Szczawnicę akurat z korkami nie było kłopotu. Nie mam w tym winy burmistrza Szczawnicy "łosiu" ani wójta w Krościenku , bo blokadą tworzącą korek było rondo w Krościenku na którym ci jadący od Nowego Targu wjeżdżali jeden za drugim na rondo i nie wpuszczali czekających na wjazd na rondo od strony Szczawnicy. Może rozwiązaniem byłaby przebudowanie tego skrzyżowania - ronda i zainstalowanie sygnalizacji świetlnej. Wtedy raz jedni, raz drudzy mieliby możliwość przejazdu. W miastach nawet w godzinach szczytu nikt na to nie narzeka, tylko cierpliwie czeka na zielone światełko.
Cld 2018-10-16 16:38:28
To jest oczywiste, ze w niedziele po poludniu sa korki! Nigdy nie organizuje wycieczki tak zeby wracac w takich godzinach. Wzialem dwa dni urlopu, przyjechalem do Szczawnicy od soboty do wtorku i wrocilem do Krakowa w niecale dwie godziny. A w niedziele siedzialem w pensjonacie i patrzylem przez okno na korek. To nie jest wina ronda, ani policji.
łoś 2018-10-16 15:16:21
A niezoda ma to wszytko gdzieś. Taki burmistrz to wstyd dla miasta
Turystyka00 2018-10-16 14:26:31
Zgadzam się ze wszystkimi opiniami o położeniu ale wystarczyłoby aby policja w takie dni nie ignorowala problemu i nie pozostawiala turystów samych sobie... A podejście Pana "korek" to idealny przykład braku szacunku dla turystów. Ja na pewno na długo nie przyjadę do Szczawnicy. Są ładniejsze miejsca w Polsce a ludzie są przyjaźnie nastawienie do turystów bez względu na czas pobytu. Pozdrawiam
Turystka 2018-10-16 12:48:46
Zgadzam się z Panem " Korek" jak i też z opinią dotyczącą położenia miejscowości. Żeby poprawić jak kolwiek warunki trzeba było by ruszyć wszystkie rezerwaty i parki wkoło miejscowości, tym samym niszcząc piękno tego miejsca. Każdy niech wypowie się na temat swoich miejscowości i ich warunków drogowych oraz różnych sytuacji które zdarzają się pod ich własnym nosem. Bo tak samo dla turystów jak i mieszkańców sytuacja była mało komfortowa - My staliśmy- mieszkańcy znosili chałas i smród z masy pojazdów. Ten "medal" miał dwie strony i nie ma co narzekać ani obrażać się wzajemnie. A jeśli ktoś zna rozwiązanie by nie było takich sytuacji to niech zmierzy się z problemem a nie bezsensownie smaruje.
offroad 2018-10-16 08:38:26
Sposób "z kosmosu" na korki znalazł młody kandydat na burmistrza w Szczawnicy. Chciałby z całą powagą skoro to ogłosił, poprowadzić alternatywną drogę dla wszelkich samochodów ze Szczawnicy przez Przysłop i Obidze. Tylko jest problem o czym mało przygotowany kandydat na włodarza nie wie, to teren chronionego parku krajobrazowego i Natury 2000. W sumie nic nowego nie wymyślił , bo autem terenowym można po wertepach do Obidzy dojechać. Bezbarwny jego program wyborczy znam, ale jak ma takie pomysły , to strach co jeszcze może wymyślić. Ja panu dziękuję i raczej nie życzę sukcesu w wyborach.
korek 2018-10-16 07:39:03
Przeważnie ci co stoją w korkach w niedzielę a później narzekają to KNS, KTA, KNT , KTT, KN,KLI i KRy czyli jednodniowcy ,bo nie widziałem w sobotę masy samochodów parkujących przed pensjonatami !!! Takim turystom to ja dziękuje, bo nic nie dają zarobić, a jedynie pozostawiają tony śmieci po kanapkach. A korki w takie dni nie tylko są w Szczawnicy, jak się tyle aut zjedzie. Specyfiką położenia Szczawnicy jest to, że nie jest miejscowością przelotową i ma jedyną drogę wjazdową i wyjazdową od Krościenka. Dodatkowo przez Krościenko powracają turyści nie tylko ze Szczawnicy jadąc w kierunku Sącza i dalej. Więc korek na rondzie czy obojętnie jakie byłoby tam skrzyżowanie w Krościenku jest wynikiem usytuowania tegoż ronda, czyli problem leży w Krościenku a nie w Szczawnicy na której tu psy wieszacie. A z drugiej strony co ma zrobić jakikolwiek wójt Krościenka skoro tam też nie mają możliwości poprowadzenia innej drogi nie mówiąc o obwodnicy. Zrobienie dodatkowego wyjazdu od strony Szczawnicy przy mostach ( karczma nie ma nic do tego ) lub dalej w Krościenku też nic nie da, bo w tym innym miejscu też będzie problem z wyjazdem skoro drogi są jednojezdniowe o 2 pasach a nie ekspresówki czy autostrady na którym można swobodnie włączyć się do ruchu. Problem korków w ciągu roku niejednokrotnie jest poruszany na tym portalu, a turyści również jednodniowi w ciepłe weekendy poza wakacjami i tak do Szczawnicy przyjeżdżają bo lubią korki.
Krystian 2018-10-15 18:49:58
Pojechaliśmy na wycieczkę do Szczawnicy . Nigdy bym nie pomyślał ,że prawdziwa przygoda zacznie się dopiero przy przeprawie przez las na Obidzy. Kupa strachu i śmiechu zarazem . Pozdrowienia dla dwóch odważnych dziewczyn z Mitsubishi i gości z busa Byliście wielcy :)
Załoga białego forda kugi :)
Tu 2018-10-15 16:26:40
Jest tyko jedno małe ale... Szczawnica umiejscowiona jest w centrum parków i rezerwatów przyrody. Jedna droga...sami mieszkańcy mimo swoich dobrych chęci niewiele mogą....tu trzeba wyżej niż do nich samych.... pomyślał ktoś? Popatrzył ktokolwiek na mapy po za GPS?...
Jaś 2018-10-15 15:53:27
Ktoś projektował i ktoś podpisywał projekt takiej inwestycji.Ktoś odbierał go i nie myslał....... pewnie już Ci co to podpisali są dawno na zasłużonych emeryturach....A Wy się bujajcie
Turystyka00 2018-10-15 15:12:26
Do turystki: korek a całkowity paraliż na drodze i przejechanie odcinka 7 km w 4 godziny to myślę że każdy człowiek przy zdrowych zmysłach powie że to kpina. Do mkeszkaniec: Pan chyba jest jednym z prowadzących któryś parking albo z własnego doświadczenia pisze Pan o termosiku ;) my akurat czegoś takiego nie praktykujemy ale każdy robi jak lubi. Zgadzam sie z Ewą że to tak naprawdę w głównym interesie mieszkańców aby coś w końcu z tym zrobić. Szacunek do turystów to podstawa. A niestety aby go wymagać również trzeba z szacunkiem się odnosić to tych dzięki którym wiele z mieszkańców Szczawnicy żyje... My na pewno długo nie wrócimy i raczej wszystkim będziemy odradzac. Mam nadzieje ze duża część wczorajszych turystów również tak zrobi i może w końcu da to komuś do myślenia... W tym zmarnowanym wczoraj czasie to można było jechać w inne miejsce w Polsce równie piękne a przynajmniej dbajace i szanujące turystów (tak, istnieją takie miejsca ponieważ bardzo dużo podróżujemy po całej Polsce) pozdrawiam mieszkańców Szczawnicy rozumiejacych problem oraz wszystkich turystów
danka 2018-10-15 14:52:36
Wyjechalismy wczoraj ok godz 15.45 i do ronda w Kroscienku dojechaliśmy ok 20 a wiec po ok 4 godz i to był horror. Dlaczego policja nie regulowała ruchem wystarczylo puszczac po iles tam samochodow to z glownej ulicy to z parkingu ! Nastepny korek do Tylmanowej ! ludzie podenerwowani zarzekali się ze więcej nie przyjadą do Szczawnicy ! Powinno się informować wjezdzajacych ze miasto z natłokiem turystow i mogą być korki przy wyjeździe. Można by wtedy podjąć decyzje czy wjezdzac do miasta ! Czy sa przygotowywane jakies rozwiązania tego problemu tak z mysla o turystach jak i mieszkańcach ?
Ewa 2018-10-15 13:50:58
Do turystki: owszem na korki byłam gotowa ale nie na totalny paraliż. Na zakopiance tez był korek wczoraj, ale znajomy wracał 3 godziny a my 7 godzin. Uważam, że w interesie mieszkańców jest by coś z tym zrobić, na początek wysłać kogoś to kierowania ruchem. Może Pani Turystka godzi się na to. ja nie mam zamiaru.

Niestety Szczawnica straciła wczoraj wielu turystów. Bardzo współczuje mieszkańcom Szczawnicy, zwłaszcza tym, którzy chcieli dojechać do swoich domów. Najbardziej było mi szkoda zmarzniętej kobiety czekającej na autobus na przystanku. Pozdrawiam wszystkich korkowiczów.
Turystka 2018-10-15 13:06:58
Do Turystki00... jeżdzimy wszędzie, Bieszczady, Solina, Pomorze,Mazury Zakopane.... nasza słynna zakopianka..... wszędzie są korki, wszędzie rzesze turystów głodnych wrażeń i wypoczynku. Decydując się na jaki kolwiek wypad trzeba liczyć się z tym że utrudnienia mogą być w mniejszym lub większym stopniu bo nigdzie miodu nie ma. I należy szanować mieszkańców i to co mają do zaoferowania w każdym miejscu na ziemi- to ich ciężka praca bo nikomu z nieba nie spada. Więc jeśli ktoś ma zamiar narzekać na nieprzewidziane sytuacje niech w domu siedzi. A dla mieszkańców Szczawnicy wyrazy szacunku z mojej stony
mkeszkaniec 2018-10-15 12:45:23
Do turystki, ile zostawiła pani pieniędzy w Szczawnicy, 2 zł za parking? bo podejrzewam że przyjechała Pani z kapusiami i termosikiem .Jechałem w wakacje nad na Pomorze i stałem cztery godziny w korku , nikt do nikogo nie ma pretensji, Policja nie kieruje ruchem tak jest co roku, wiec po co te żale.
Turystyka00 2018-10-15 12:19:00
Tak, byliśmy na swoje życzenie ale ja wiem na pewno że już więcej tam nie wrócę. Jedna droga zakorkowana tak że odcinek 7 km przejechany w 4 godziny to kpiny. Wystarczyło wysłać policjanta na rondo aby kierował ruchem a z tego co tu czytam to policja nie miała patrolu.... Kpina! Nie jest to pierwsza sytuacja więc jak widać policja ma możliwość jej przewidzenia mimo że nie jest jasnowidzem. Od razu powinni być przygotowani widząc piękna pogodę że będzie potrzebne ich wsparcie ale najlepiej zostawić ludzi odciętych w samochodach na około 5 godzin bo przeciez dadzą sobie radę. To podejść : juz tyle było takich sytuacji że i ta w końcu się sama rozładuje. Co my będziemy się męczyć. Mam nadzieję że wiele osób zaraziło się do Szczawnicy i zrobi temu miejscu antyreklame. Może w końcu ktoś doceni turystów i to że należy o nich dbać a nie tylko wyciągać pieniądze za parkingi i inne rzeczy a w takiej chwili zostawić aby radzili sobie sami.
Turystka 2018-10-15 11:25:13
Wczorajszy korek w Szczawnicy to owszem jakaś jedna wielka masakra. My też od 18.10 do 21 przejechaliśmy około 500m , ale nie zapominajmy że wszyscy byliśmy tam na własne życzenie. Nikt nikogo nie zmuszał do tego by wybrać się w to miejsce i nikt nie jest jasnowidzem by przewidzieć taką sytuacje. Miejsce jeszcze przy takiej pogodzie jesienią bajecznie piękne, barwy,widoki oraz atrakcje: ścieżki rowerowe, kolejka, szlaki, spływy....rzesze turystów.... Mimo utrudnień drogowych polecam to piękno i pozdrawiam szczawniczan oraz wszystkich sfrustrowanych sytuacją kierowców...
Kros 2018-10-15 10:46:59
Dla tych wszystkich malkontentów ronda. Przypomnijcie sobie działo te 10 lat temu za czasów starej krzyżówki, wtedy Ci jadący ze Szczawnicy jechali płynnie bo mieli pierwszeństwo, za to Ci od nowego targu stali niejednokrotnie do smoczki i dalej. a co byłoby teraz przy o wiele większym ruchu aut? Po prostu rolę się odwróciły i obecnie stoją Ci jadacy od dolibogów. Przy takim natężeniu nawet podwójne rondo by nie pomogło. Także nie psioczyć, pomyśleć odrobinkę i grzecznie stać w korku :) :)
Turysta 2018-10-15 09:19:57
Najlepiej jest w te buty ubierać Pana Gawędę, który od 4 lat nie jest wójtem w Krościenku. Przez ten czas wójt Dyda, burmistrz Niezgoda, starosta Waksumndzki mogli na 10 sposobów przebudować to rozwiązanie komunikacyjne tylko jakoś nie potrafili. A jeśli korek jest do Zabrzeży to rondo w Krościenku ma tu marginalne znaczenie. Zresztą zapraszamy do Krościenka nie trzeba będzie stać w korku ze Szczawnicy.
Hipokryzja 2018-10-15 09:13:22
A Pani Poseł przypadkiem nie było podczas tego otwarcia? Żałosna jest ta polityczna propaganda przeciwko burmistrzowi Niezgodzie. I nagle to wszystko wina lokalnych władz ale jak wspomina się te inwestycje w sensie pozytywnym to od razu Ci sami ludzie chóralnie krzyczą że to inwestycja powiatu. To się wreszcie zdecydujcie!
janham 2018-10-15 09:02:16
Mieszkańcy Szczawnicy i wszyscy narzekający..... Sprzedał senatorek teren przy moście pod karczmę? Tak czy nie?
Ewa 2018-10-15 08:23:41
Ostatni raz byłam w Szczawnicy! Nigdy więcej!!!!!!
Stały obserwator 2018-10-15 00:55:00
Dzisiejszy dzień przelał już czarę goryczy!!! Może najwyższy już czas odrąbać łeb wszelakim układom, powiązaniom , kolesiostwu, arogancji,ignorancji zwykłego obywatela!!!! Mamy jeszcze czas do 21.10.2018 żeby dalej nie powielać tych samych błędów i dać szansę MŁODOŚCI I ŚWIEŻOŚCI!!! Ponieważ smród zgnilizny ciągnie się już zbyt długo!!!!!
Turystyka 2018-10-15 00:32:50
Trasa jaworki nowy sącz pokonana w około 7 godzin. Odcinek od jaworek do Szczawnicy 5 godzin... Masakra. Jechaliśmy od 16:30...
prawdziwy szczawniczanin 2018-10-15 00:19:17
te Szczawniczanin ronda masz w całym kraju bo tak się teraz robi. Od kiedy to żyłeś z kuracjuszy co groszem nie śmierdzą ? A jak masz wyobraźnie to podaj przepis na korki a nie pie...? no chyba że twój młody kandydat z nijakim programem ma w planie zrobić tunele ze Szczawnicy w różnych kierunkach dla ułatwienia wyjazdu. Korki będą na wyjeździe ze Szczawnicy i na wjeździe do Krościenka w takie dni jak dzisiaj, to samo było np. w Piwnicznej. W Krościenku mały teren będący skrzyżowaniem ( rondo) nie wyrabia bo jest to przelotówka od Nowego Targu , ze Spiszu w kierunku Krakowa, Sącza i dalej. To jest cały problem przy dużej komasacji w tym miejscu samochodów jadących z różnych kierunków nie tylko ze Szczawnicy, a nie ronda !!!! A gdyby było jak dawniej skrzyżowanie , jeden most i jak teraz że więcej turystów zmotoryzowanych odwiedza Podhale, Spisz i Pieniny, co też nie rozwiązało by sprawy, to do kogo miałbyś wtedy pretensje ?
uczestnik ruchu 2018-10-14 23:54:21
Na rondzie w Krościenku należałoby postawić twórców tego bubla, żeby szczęśliwi turyści mogli im podziękować za udaną inwestycję. A na zdjęciach z otwarcia mostów i ronda byli p. Niezgoda - Burmistrza Szczawnicy, p. Gawęda - ówczesny Wójta Krościenka i p. Waksmundzki (radny powiatowy). Warto podziękować tym panom przy urnie w najbliższych wyborach.
Eli 2018-10-14 23:12:08
Trasa ze Szczawnicy do Limanowej pokonana w 5 godzin. Panowie kierujący ruchem na rondzie chyba nie mieli szkoleń z tej dziedziny. Porażka
sisi 2018-10-14 22:37:25
ale bajki piszecie .. ja wyjechałam ze Szczawnicy busem do Sromowiec o godz. 18,30 i stałam w korku ale do Krościenka bo policjant zakorkował rondo ..a potem juz płynnie w Sromowcach byłam o 20,00 ... zakopianka tez super poszlo ( wolno było tylko do Klikuszowej)
wiktoria 2018-10-14 22:21:42
Budujcie dalej kościoły zamiast drogowych połączeń. Prawda jest taka, że korek był do Sącza.
highlander48 2018-10-14 22:18:51
korek jest bo jest masakrycznie dużo aut w Szczawnicy,Sromowcach ,Niedzicy i na taki nawał nawet brak ronda by nie pomógł . .Po prostu za duży weekendowy natłok .Trzeba się z tym liczyć jak się jedzie w te rejony.
Szczawniczanin 2018-10-14 22:16:52
Szczawnica to dziura , aż wstyd o tym mówić.
Żyjemy z turystów bo Uzdrowiska dawno już nie ma i dzisiejsze popołudnie powinno kolejny raz dać domyślenia włodarzom gminy. Myślą ludzie mądrzy, a nie bufony bez wyobrażni jak burmistrz Grzegorz i przewodniczący Kazimierz. Dlatego tez mamy to, co było do przewidzenia gdy powstawało rondo w Krościenku n/D.
obserwator 2018-10-14 21:57:16
Co Ty chrzanisz ?
"500m w 4 godziny. Totalne dno. Ludzie z małymi dziećmi kobiety w ciąży. Porażka. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem."
baby w ciąży powinny na siebie uważać a nie pchać się w góry.
500 + uderza do mózgu
Ann 2018-10-14 21:55:01
Od ronda w Szczawnicy brak korków. W tymanowej lekki korek ale w porównaniu z tym co się działo w Jaworkach to tutaj wspaniale...ogolnie to coś strasznego było. Nigdy więcej Szczawnicy!
Zvieraczzlomu 2018-10-14 21:33:10
Mamy 21.30 a chyba niektórzy dalej niewiele się poruszyli. Podejrzewam, że ci którzy wyjechali ok 15.00 dalej stoją.
Ja czekam przed telewizorem i pojadę dopiero gdy te lajzy przejadą przez to straszne rondo
Gaudi 2018-10-14 21:26:15
Wzywam do solidarnego bojkot u Szczawnicy i okolic - nie będzie wtedy korków
Kierowca 2018-10-14 21:02:27
500m w 4 godziny. Totalne dno. Ludzie z małymi dziećmi kobiety w ciąży. Porażka. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem.
korek 2018-10-14 21:01:14
Oby tak dalej dla nas te korki to zbawienie my żyjemy z turystów i zapraszamy ponownie !!!!!!!!!!!!!!!!!
Kiki 2018-10-14 20:59:33
Przejechaliśmy przez obidze - busem 9 osobowym i 5 cioma osobówkami (nie terenowymi). Takiego hardkoru nie zapomnę do końca życia - pchanie samochodów, zawieszanie się i rozpłaczliwy płacz dzieci. Ale jesteśmy już w Nowym Sączu:)
zly 2018-10-14 20:55:16
czy ktoś puszcza tych.....ch.... którzy jadą lewym pasem?
Ann 2018-10-14 20:42:40
Według gps korek w tymanowej i dalej do zabrzezy....
Jasiek 2018-10-14 20:42:01
Głosujcie dalej na Niezgode i Gawędę twórców przebudowy skrzyżowania i mostu.Inwestycja ta nosiła nazwę poprawy dostępności do uzdrowiskowej Szczawnicy.Pomagali im w tym niezapomniani szefowie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu/czytaj łapówkarze/. Ciekawe kto pousuwał fotki z tego otwarcia. Bardzo komuś na tym zależało.
Agata 2018-10-14 20:40:04
Policjanci z Zabrzeży nie kierują ruchem - nie mają wolnego patrolu - informacja z przed 5 minut - rozmawiałam z Dyżurnym Policjantem z komend w Nowym u Starym Sączu. A wcześniej z komendą w Krościenku i Zabrzeży.
gg 2018-10-14 20:29:06
A przez" Obidza" na Nowy Sącz nikt
nie spróbuje?
Tadek 2018-10-14 20:28:34
Czy ktoś ma jakąś informację czy korek jest tylko do ronda za mostem czy aż do Łącka jak pokazuje gps?
Kierowca bombowca 2018-10-14 20:27:28
Wypuścicie mnie z tont
Redyk 2018-10-14 20:27:07
Podobno owiec na redyku było mniej niż samochodów w korku ????
Looki 2018-10-14 20:26:18
Tra la la Grześ jest nie do ruszenia i korkiem też się nie przejmie. :P
Szczaw i mirabelki PO 2018-10-14 20:15:14
Dajcie mi tego burmistrza szczawnicy to zrobie z D jesien sredniowiecza
GAUDI 2018-10-14 20:11:28
W ponad 4 godziny 500m z Jaworski w kierunku Szczawnicy. Podobno korek jest do Krościenka. Ani jednego policjanta. Na 112 odp. to nie nasza sprawa. Oficer policji w Nowym Targu 18 261 18 261 0400 po prostu nie zgłasza się lub włącza zajęliśmy. SETUI LUDZI JEST UWIĘZIONYCH na drodze wyjazdowej z Pienin z Jaworek przez Szczawnich do Krościenko i dalej w stronę Nowego Sącza
StaryHamer 2018-10-14 20:08:14
Tak mi się skojarzylo:)
https://m.youtube.com/watch?v=YCzoax_kWKA

Tu jest tylko jedna droga dojazdowa , więc możecie zgasić silniki i trochę się wyspać :) bo jutro do roboty cepry!
Michał 2018-10-14 20:06:58
Dlaczego nic się nie rusza? Jakiś wypadek był?
Aga 2018-10-14 20:04:52
700 metrów w 3 h bajka oby tak dalej
Gienek 2018-10-14 19:54:01
jest cudownie.korki o jakich marzylem od dawna wprowadzily mnie w blogi stan relaksu.wreszcie moge sie wyspac
Marcin 2018-10-14 19:53:12
Czy policja pomaga rozladowac korek?
Aaaaab 2018-10-14 19:44:48
To jest skandal stac 4 godz i przejechalismy jakies 200 m
ktos 2018-10-14 19:41:18
I dobrze !!!!
Stać aż do wiosny. Nauczycie się nie przyjeżdżać
Monick 2018-10-14 19:35:40
Korek jakiego w życiu jeszcze nie widziałam!!!! Przeszliśmy 6 km na nogach... samochody stoją... nie ruszają nawet na centymetry!!!!! To jest wstyd dla zarządców gminy że nie potrafią tego rozwiązać!!!!
Ela 2018-10-14 19:33:31
Cepry i tak glupie zas wroca
Kierowca 2018-10-14 19:17:12
Nosz brak slow droga stoi czy ci inni kierowcy sa uposledzeni? Jak rondo może się zablokować??!!
Koło 2018-10-14 19:10:27
Panowie dyrektorzy już wyszli z aresztu może ich się zapytać czemu dwa mosty i rondo
Z Krościenka 2018-10-14 18:51:46
To nie wina ronda i mostów w Krościenku. Policja id popołudnia puszcza ruch że Szczawnicy i Korek jest do Zabrzezy i dalej.
W.ny kierowca 2018-10-14 18:47:11
Dziękujemy Panie Niezgoda. Czy w materiałach wyborczych dał pan zdjęcie jak pan przecina wstęgę z otwarcia ronda? Chyba pan nie zapomniał? My przy wyborach będziemy to panu pamiętać!
Ktos 2018-10-14 18:37:37
Jakisz koszmar stoimy w miejscu od ponad 2 godzin z malymi dziecmi. Przyjechaliśmy moze 100 m, nic sie nie rusza .
Beti 2018-10-14 18:29:17
Rondo blokuje wyjazd ze Szczawnicy? Chyba nie do konca tak jest korek ciągnie się przez Kroscienko ,Tylmanowa aż do Zabrzezy więc rondo nie ma tu znaczenia.
Turysta 2018-10-14 18:27:08
Jadę od trzech godzin od strony Jaworek ludzie czy wyście powiariowali , czy ktoś z samorządowców tu myśli o turystach? Przecież ja wszystkim na około powiem nie pchajcie się do Szczawnicy, tak zrobią inni i skończy się. Pięknych miejsc w Polsce jest wiele a tu tylko smród , smog i korki
Grzesiek 2018-10-14 18:18:30
Czy Polska policja mogłaby się zainteresować tym korkiem i kierować ruchem? Jeśli to robią to polecam szkolenia w tej dziedzinie.
kosmita 2018-10-14 18:00:48
W czym problem. Tak jest wszędzie. Państwo polskie budowało kościoły abyście do nich chodzili w niedzielę, a Wy chcecie jeździć autami. Oj Bodzia patrzy i grozi palcem. Mało tego, tu się nie mieścicie, to jeszcze na Słowacji generujecie ruch na drodze.
Beata 2018-10-14 17:57:53
Horror! Jesteśmy uwiezieni na parkingu. Z małymi dziećmi. Piekło!
fronek 2018-10-14 17:48:29
cholota co wymyslila dwa mosty i rondo w kroscianku, powinna w kryminale zgnic
Kierowca 2018-10-14 17:36:54
Nigdy więcej tu nie wroce
2019-01-18 22:19 Tak kibicowali na Antałówce 2019-01-18 21:07 Tak wyglądały dzisiejsze kwalifikacje do Pucharu Świata 2019-01-18 19:39 Norweg wygrał kwalifikacje. Wszyscy Polacy w konkursie 2019-01-18 19:15 Nowy Targ dla prezydenta Adamowicza 2 2019-01-18 19:07 Tankowanie w sercu miasta 7 2019-01-18 17:28 Konsultowana Strefa Aktywności 1 2019-01-18 15:59 Treningi czas zacząć. Kubacki skacze najdalej! 2019-01-18 14:59 Śmierć w autokarze 2 2019-01-18 14:52 Na zakopiance coraz większy ruch 2019-01-18 14:42 Nasz śnieg najdroższy 2019-01-18 14:22 Takie dawniej były skoki 1 2019-01-18 13:14 Żartowniś od bomby 1 2019-01-18 12:49 Goszczyński ze srebrną tarczą w rankingu Perspektyw 2019-01-18 12:30 Koniki sprzedają bilety na Puchar po 200 zł 2 2019-01-18 12:13 Puchar Świata czas zacząć 2019-01-18 11:36 Różowe niebo w czasie zachodu słońca. Goryczkowa kursuje 2019-01-18 11:29 Dwunastogodzinny maraton narciarski 2019-01-18 10:47 Kibice odbierają bilety 1 2019-01-18 10:41 Tak właśnie wygląda na pieszo, pozdrawiam burmistrza 23 2019-01-18 09:45 Straganów na ul. Piłsudskiego przybywa 3 2019-01-18 09:25 Fotoreporter-samorządowiec 1 2019-01-18 06:45 Pożar pod Gubałówką 5 2019-01-17 20:15 Na skrzyżowaniu bez zmian 8 2019-01-17 20:14 Alarm bombowy w centrum Rabki 4 2019-01-17 18:48 Turystyka podwyższonego ryzyka 2019-01-17 17:08 Szpitalna ruina - zaczęły się wyburzenia 2019-01-17 16:01 Drapieżna dziura 2019-01-17 15:55 Radni zgłaszają projekt uchwały o przemocy w rodzinie 20 2019-01-17 15:43 Puchar Świata jeszcze się nie zaczął, a parkingi już pełne 3 2019-01-17 15:37 Zdrój na gazie 2019-01-17 15:20 "Łopatujemy" nadal 1 2019-01-17 15:00 Handel biletami na skoki już się zaczął 2 2019-01-17 14:34 Lawina zasypała szałas przy trasie narciarskiej 2019-01-17 14:19 Duże zainteresowanie „małym ZUS-em” na Podhalu 2 2019-01-17 14:15 Słońce wschodziło dziś na różowo 2019-01-17 13:58 Mordercze treningi pod Kasprowym 2019-01-17 13:46 Kolędowanie w szczytnym celu 2019-01-17 13:27 Młodzież opanowała Krupówki 2019-01-17 13:19 Brnij w śniegu albo płać mandat 2019-01-17 12:51 Dziś wieje, ale w weekend przestanie. Skoki nie są zagrożne 1 2019-01-17 12:38 Silny wiatr w Tatrach. Kolejka na Kasprowy stanęła 2019-01-17 12:01 Zgłoś osobowość 2019-01-17 11:58 Ferie w Kinie 2019-01-17 11:47 Pług zajechał drogę pijanemu kierowcy 1 2019-01-17 11:42 Nic tylko biegać! 2019-01-17 11:19 Zaparkował przy przejściu dla pieszych 7 2019-01-17 10:38 Jasełka pełne światłości 2019-01-17 10:30 Wypadek w Klikuszowej 1 2019-01-17 10:01 Dziś z „Tygodnikiem Podhalańskim” - kolejny numer „Gazety Targowej” 2019-01-17 09:34 Charytatywny Bal Walentynkowy
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-01-19 05:17 1. Ksiądz Dzieszko to wspaniały kapłan ,człowiek z charyzma !!!! Zadbany piękny kościół zawsze był wypełniony wiernymi !!!Mial bardzo bliski kontakt z ludźmi a,organizowaniem wycieczek zyskał sobie u ludzi wielkasympatie !!!! Jakiekolwiek przykrości i nieporozumienia mu sie przydarzyły ,to wynikały z tego ze pomagając osoba starszym ,często nie mających bliskich chciano go za pomoc obdarować tym czy innym ,co w konsekwencji skończyło sie dla księdza nieprzyjemnie .Kosciol bez niego juz nie ten sam i nigdy juz takiej radosnej atmosfery nie będzie ,bo to jest ksiądz ,który niestety nie ma zastępcy ,był naprawdę wyjątkowy !!!! Ja i moja rodzina bardzo za nim tęsknimy !!!!! 2019-01-19 04:36 2. 13 lat spóźnienia. W Norwegii nikt nie robi z tego sensacji i ładujesz się za darmo. Dodatkowo nie płacisz za bramki. Pozdrawiam 2019-01-19 04:09 3. No ktos podpalil a co myslicie , ktos z xeny nie chcial zejsc czy sie dostosowac do drugiego i pyk ni ma budki . Wszyscy co oreietuja sie jak dziala bangladeszowa sprzedaz pamiatek w zakopanym wiedza o co chodzi kazdy mial taki przypadek grozb "albo ustawisz takie ceny albo cie zniszcze " 2019-01-19 00:34 4. Ludzie, po co ta agresja. Nie potraficie zachować zadumy nad śmiercią człowieka, każdego człowieka? Bardzo szkoda chłopaka, wielka tragedia, jechał na skoki, bardzo przykre. bardzo szkoda prezydenta, także wielka tragedia. 2019-01-19 00:07 5. pieniążki poszły na sylwestra Marzeń!!!! to teraz nie ma na odśnieżanie!! tylko ludziom zostało ŁOPATOWAĆ 2019-01-18 23:45 6. Najlepsze jest w tym to ze w kolo skoczni nie ma nic tylko zieleń i pustka czyste pola ,to jest niesamowite jak sie to wszystko zmienia. 2019-01-18 23:04 7. Polacy to biedny naród, ponieważ im brak autoryterów. Jeżeli nawet się pojawią, to są odrazu niszczone. 2019-01-18 23:02 8. Trzeba mieć świadomość co się pisze. Za głupotę się płaci. Jestem za prokuraturą. 2019-01-18 22:24 9. @Adik. Może to stacja przeniesiona ze Spyrkówki bo nie wiem o co chodzi z tym TAURONEM że co, że prąd teges w knajpie ? 2019-01-18 22:04 10. "Zakopane jako jedyne nie ma tej uchwały. Ciemnogrod z Figlem kościelnym na czele." POziom komentarza PO byku! Wszyscy zacofani i ciemnogród, tylko ja jeden normalny. Brawo Byk Brawo ty, tylko co będzie, jak i ta uchwała nie POmoże? POwołacie następną, POtem następną, znowu następną i tak aż do usranej śmierci, bo jesteście mądrzy (inaczej)? Może ty odpowiesz, w ilu gminach w których funkcjonuje uchwała, nie ma już przemocy w rodzinie. Ilu gminom ta uchwała rozwiązała problem? Gienia jakoś się nie kwapi do odpowiedzi.
2019-01-16 10:07 1. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 2. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 3. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 4. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 5. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy. 2019-01-04 23:46 6. Książka taka sobie,jak zresztą inna tej autorki,,Zakopane odkopane".Najlepsza pozycja o Tatrach,ratownictwie jaką czytalem to bez watpienia,,Góry mojej mlodosci"Jerzego Hajdukiewicza. 2019-01-03 14:30 7. polecam zobaczyć na żywo oraz można sobie coś wybrać i kupić 2018-12-27 09:27 8. Jakoś dziwnie przypomina okładkę i szatę graficzną i treść książki Jagiełły... Nie podoba mis ie to, tak sie nie robi! 2018-12-14 23:05 9. Że tak powiem książka nudna pisana tylko dla pieniędzy . Czyta sie jak wiadomości na portalu informacyjnym przy niej kroniki topr to wybitne dzieło :) czy januszom w klapkach otworzy oczy - nie sądzę . Pozdrowienia dla TOPR :) 2018-12-11 10:33 10. To prawda, do Jagiełły autorce tej książki jest daleko, bardzo daleko. A książka jest nudna, niestety.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka

Album TP

Dołącz do nas - facebook
Dołącz do nas - twitter