Reklama

Materiał sponsorowany, 2018-10-17 20:00:00

Materiał sponsorowany

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Zakopane 2030

Reklama

Reklama

Szanowni Państwo, Wielkimi krokami zbliżamy się do końca kampanii wyborczej. W czasie jej trwania staraliśmy się prezentować pozytywny przekaz na temat spraw istotnych dla Zakopanego. Z przykrością stwierdzamy jednak, że urzędujący Burmistrz, opisując swoje osiągnięcia wielokrotnie manipulował faktami i nie wyjaśnił wielu niekorzystnych aspektów swojej kadencji. W związku z tym postanowiliśmy przedstawić Państwu obraz Zakopanego z innej perspektywy.

Leszek Dorula nie informuje Państwa o następujących faktach:

- zadłużenie gminy zostało przez 4 lata praktycznie podwojone, planowane na koniec 2018 roku osiągnie od 90 do 100 milionów złotych, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca daje około 3500 złotych,

- wiele inwestycji wykonanych w tej kadencji zostało zapoczątkowanych, bądź rozpoczętych w poprzedniej np.: budowa hali sportowej przy Gimnazjum nr 1, budowa budynku komunalnego przy ulicy Kamieniec, budowa zjazdu do Szkoły Podstawowej nr 2 na Skibówkach, budowa boiska przy Zakopiańskim Centrum Edukacji, budowa przedszkola w Zakopiańskim Centrum Edukacji, remont Miejskiej Biblioteki Publicznej, utworzenie w Czerwonym Dworze centrum dla twórców ludowych, przebudowa ulicy Sabały. Należy wspomnieć również inwestycje, które były już w zaawansowanym stadium przygotowań, są niezbędne dla mieszkańców, a nie zostały doprowadzone do realizacji: budowa ronda na skrzyżowaniu przy Drodze do Olczy, Stadion Miejski przy ulicy Orkana, przebudowa ulicy Kasprusie.

Są również działania, które Leszek Dorula przedstawia jako swoje sukcesy, a które mieszkańcy oceniają jako kontrowersyjne np. renowacja  Dolnej Równi Krupowej, która według naszej wiedzy kosztować ma blisko 10 mln złotych.

- obecny sukces związany z realizacją przebudową dworca PKP jest możliwy tylko dzięki komunalizacji przeprowadzonej w poprzedniej kadencji,

- komunalizacja Polskich Tatr została rozpoczęta również w poprzedniej kadencji i została zapoczątkowana zmianą ustawy, który umożliwiała takie rozwiązanie. W Ministerstwie Skarbu odbyło się spotkanie w którym uczestniczył poprzedni Burmistrz wraz z poprzednim Przewodniczącym Rady Miasta,

- także w kontekście prywatyzacji PKL przedstawianych jest wiele nieprawdziwych informacji. Gmina Zakopane nigdy nie sprzedała spółki. Gmina Zakopane i jej ówczesne władze – zarówno Burmistrz jak i Rada Miasta wielokrotnie interweniowali w tej sprawie i żądali, aby rząd wstrzymał  prywatyzację. W obliczu możliwości „wrogiego przejęcia” spółki, podjęte zostały działania w celu ratowania tego dobra wspólnego. Cała Rada Miasta, włącznie z obecnym Burmistrzem miała pełną wiedzę na temat sposobu wykupu spółki PKL i w znakomitej większości głosowała „za”. Przypominamy, że w poprzedniej kadencji większość posiadała grupa obecnego Burmistrza. Nigdy również obecny burmistrz nie sprawdził, czy spółka miała wolę zainwestowania kilkudziesięciu milionów złotych w narciarstwo w Zakopanem. Dziś moglibyśmy mieć na Gubałówce nowoczesny ośrodek narciarski.

- Leszek Dorula obejmował urząd Burmistrza mając w szufladzie zaawansowane prace nad Studium  Uwarunkowań i Kierunków Rozwoju Przestrzennego. Niestety do dziś nie zostało ono przedstawione Radzie Miasta, a dokument ten mógłby przyczynić się do rozwiązania problemów związanych z zabudową. Burmistrz nie podjął również działań zmierzających do skutecznego naprawienia planów zagospodarowania. Pomimo wielu sygnałów o niekorzystnej dla mieszkańców interpretacji obowiązujących planów, nie podjął działań w kierunku ich uściślenia. Błędy w planach służą Leszkowi Doruli do walki z opozycją.
- szczególnie smutna jest kwestia obietnic przedwyborczych dotyczących otwarcia Gubałówki. Nie dość, że trasa nie została otwarta, to przez prawie 4 lata nie zostały poczynione żadne kroki w kierunku takich zmian planów na Gubałówce, aby dostosować je do potrzeb narciarstwa. Dopiero po wielu interwencjach grupy opozycyjnych radnych, pod koniec kadencji, Burmistrz zgodził się na rozpoczęcie procedury zmiany planów. Straciliśmy 4 lata dla narciarskiej Gubałówki.

- w kadencji 2014-2018 została opracowana i przyjęta strategia rozwoju Miasta na najbliższe lata. W tym jednym z najważniejszym dokumentów brakuje zapisów dotyczących wielu ważnych dziedzin. Tylko symbolicznie wspomniano sport i narciarstwo. Leszek Dorula nie ukrywa natomiast, że przyjęcie strategii miało służyć przede wszystkim pozyskaniu środków, a nie opracowaniu planu rozwoju Zakopanego na następne lata.

- bulwersujące są wreszcie fakty niejasnych okoliczności zatrudniania kolegów radnych w spółkach i instytucjach miejskich zależnych od Burmistrza i promowaniu firmy radnego na stronie internetowej Miasta,

- wątpliwości budzą również okoliczności nabycia działki na Spyrkówce przez rodzinę Burmistrza, w kontekście planowanej w tamtym rejonie inwestycji budowy zjazdu na parking zaporowy. Jest duże prawdopodobieństwo, że Gmina Zakopane i mieszkańcy zyskaliby na nabyciu tej działki przez Miasto. Wspomniane działki zostały nabyte od tego samego właściciela i w bardzo zbliżonym czasie.

Szanowni Państwo, wspomniane fakty z kończącej się kadencji,to tylko niektóre sprawy, które powinny zostać przed wyborami publicznie wyjaśnione. Uważamy, że mieszkańcy Zakopanego mają prawo znać pełny obraz sytuacji skutecznie zamazywany przez obecnego Burmistrza i jego otoczenie.

Z poważaniem
KWW Zakopane 2030

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dziadek 2018-10-19 22:58:25
Ot - taka sobie kiełbaska wyborcza.

"Leszek Dorula nie informuje Państwa o następujących faktach:
- zadłużenie gminy zostało przez 4 lata praktycznie podwojone, planowane na koniec 2018 roku osiągnie od 90 do 100 milionów złotych,..."

Przecie ze pamiętamy, jak cztery lata temu miłościwie nam panujący wówczas J.Majcher chwalił się, że załatwił nam Zakopiańczykom pożyczkę. Jeśli dobrze pamiętam, to chodziło o drobne 30 mln. zł.
Czyli jak MY pożyczamy, MY dutki dzielimy, konsumujemy, rozdajemy, to jest DOBRE zadłużenie!
Łoł, ale jak ONI, nasi konkurenci biorą pożyczki, i zaleją przysłowiowe dziury w drodze, to jest ZŁE zadłużenie.

Co to te żądne władzy i dutków dobrodzieje nie wymyślą, żeby nam żyło się lepiej?
Jacek Kalata 2018-10-19 18:21:05
Adik
" ludzie głupieją hurtowo,
mądrzeją detalicznie"

Wiesława Szymborska
Janowski 2018-10-19 17:15:19
@Ewa Popławska
Trochę idiotyczny przykład Witkiewicz to ćpun , alkoholik a jak się w grobie przewraca to za swoje grzechy ( komisarz komunistyczny rewolucjonista hołubiony w czasach PRL ) a nich się ćpun przewraca w tym grobie między innymi jako odpowiedzialny za śmierć swojej narzeczonej i wiele innych haniebnych poczynań .
@Ewa Popławska przykro mi że masz takich idoli .
zdziwiony 2018-10-19 15:49:05
Dlaczego Kalata nie umie pisać poprawnie ani sie wysłowic? Nie chodził do szkoły?
Sąsiad 2018-10-19 14:25:54
Dla mnie niepojęty jest fakt ze burmistrz otacza sie takimi ludźmi jak kalata. Przecież to hańba. A tak na marginesie ciekawe kto w razie wygranej pana Doruli zostanie wiceburmistrzem? Moze wlasnie kalata? To by bylo dopiero pośmiewisko na cala Polskę! Boże chroń to miasto przed takimi ...... !!!
sam 2018-10-19 13:35:06
Zagłosuję na człowieka uczciwego takiego, który mnie nie oszukał ani obietnicami, ani pracą społeczną, ani w administracji. Takich jest nie wielu ale są na każdej liście.
Zako 2018-10-19 13:25:57
Jakie to słabe, po prostu wiecie że jesteście w czarnej dziurze i tyle! 8 lat tyle czasu miał Majcher z Solikiem na czele, żeby cokolwiek zrobić. I niech mi ktoś powie co zrobił???? Niby zaczął żeby nie było, ze nic nie robi? W razie czego zawsze mógł tłumaczyć że chciał ale jakoś nie idzie. Dla mnie ważne jest to że Dorula przez 4 lata zrobił więcej niż Majecher przez 8.
Stanisław Karp 2018-10-19 13:17:23
Moi drodzy,
W jekże kłamliwym i mającym na celu zdyskredytowanie obecnego burmistrza Leszka Dorulę tekscie powyżej, brakło tylko informacji że dzięki jego poprzednikom PKL zostały odkupine.
Napisanie takiego oświadczenia jest nieudolną ,obrażliwa chęcią zakłamania rzeczywistości.
Niedoceniacie Państwo społeczności Zakopiańskiej ,która już niedługo odróżni czyny od płytkiej i małostkowej manipulacji.
Idąc tłumnie w niedzielę do urn wyborczych, odrożnijmy ludzi czynów ktorę bronia się same ,od populistów i awanturników.
Pozdrawiam
Do 2030 2018-10-19 12:48:50
Rządziliście 8 lat i wszyscy odczuli ulgę ze was już nie ma u władzy. Teraz chcecie rządzić 12? Never!
Wiki 2018-10-19 12:39:10
Fakty ..... tylko jakoś tak jednostronnie opisane , wszyscy podają fakty a ludzie maja dosyć farmazonów.
Fakt jeden niezaprzeczalny to taki że w końcu jest Burmistrz który coś robi dla rozwoju i wizerunku tego miasta.
Mieszkaniec 2018-10-19 12:14:38
A ja nie odbieram tego jako atak tylko konkretnie przedstawione fakty. Nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję ale takie rzeczy warto wiedzieć. W końcu my tu mieszkamy i mieszkać będziemy
Renata 2018-10-19 11:31:47
Zmotywowało mnie to oświadczenie do sprawdzenia kilku spraw i muszę przyznać, że ku mojemu zdziwieniu okazały się faktami. Obecny burmistrz wiele inwestycji przypisuje sobie jako własne zasługi, a tak NIE JEST. Większość z nich została rozpoczęta zanim Dorula został włodarzem. Wszystko miał podane na tacy i tylko kontynuował dzialania. Przykre jest, ze nie potrafi uczciwie przyznać się do tego tylko tak perfidnie manipuluje faktami na swoją korzyść. Martwi mnie również, ze sporo ludzi nie zna prawdy, tak jak ja do niedawna. Manipulacja jest najmocniejszą cechą Pana Doruli. Ludzie otwórzcie oczy, sprawdźcie fakty i nie dajcie robić się "w balona". Pozdrawiam
Renata
Wyborca 2018-10-19 10:58:07
Mam prośbę, ponieważ chciałbym mieć komplet informacji przed oddaniem głosu w wyborach proszę KWW Zakopane 2030 także o informację co obecny Pan Burmistrz zrobił dobrze. Chodzi o to aby wasze oświadczenie było wiarygodne i wyczerpujące tematykę bo w tej formie to wygląda jak jakiś donos ..a przecież wszystkim nam chodzi o dobro Zakopanego, a mam wrażenie że Burmistrz Dorula zrobił naprawdę dużo dobrego.
Z góry dziękuję
Olik 2018-10-19 10:28:55
BEZCENNE STWIERDZENIE - ,,....z przykrością stwierdzamy jednak .''
Czyli co nie chcecie , ale musicie bo to ostatnia deska ratunku. Prawda jest taka że Dorula to najlepszy Burmistrz dla Zakopanego. Jacek Kalata brawo za odwagę.
Jacek Kalata 2018-10-19 10:07:49
Pani
Ewo Popławska

widocznie robimy czasami zakupy w tym samym sklepie - najbliższy sklep mam w Zębie - Tam może Pani mnie spotkać prawie codziennie .
Niektóre produkty w szczególności dla małych dzieci nie są wszędzie dostępne .

Pozdrawiam
Jacek Kalata 2018-10-19 10:02:59
Drogie trolle
Zachęcam do jawnej dyskusji - fakty kontra wasze pomówienia .

Czego się tak bardzo boicie .
ewa popławska 2018-10-19 09:25:08
Trzeba być ślepym żeby nie zauważyć jakim populistą jest obecny burmistrz. Butny, obrażalski, bez kultury. A pan panie Kalata nie lepszy. Takiego miasta chcecie? Witkiewicz się w grobie przewraca! diskopolowe sylwestry, hołota i tylko dutki i dutki. ps tak Jacku krzyczysz o wspieraniu naszych przedsiębiorców a w lidlu zakupy z rodzinką regularnie. Ewa
MK 2018-10-19 09:15:20
Do Zarcie: Dorula umie sie zachowac przyzwoicie? A wyrzucanie Galicy na debacie osobistych porazek rodzinnych, jak to nazwal? A manewr z dzialka przy wjezdzie do miasta? A ukrywanie inwentaryzacji planow miasta, ktore pokazalyby jego nieudolnosc w walce z deweloperami? Troche trzezwego spojrzenia!
abc 2018-10-19 09:05:17
Dalej, dalej Kalata. Popisuj się. Może liczba zwolenników Doruli "wzrośnie".
Bolek 2018-10-19 08:59:30
Sprawdziłem głosowanie nad PKL. Sprawdziłem inne fakty z oświadczenia. Zakopane 2030 ma rację, a Kalata jak zwykle kłamie. Ale to u nich normalne.
Lusia 2018-10-19 08:56:20
Jak sobie tak czytam oświadczenie i komentarze, to jakoś bardziej wierzę KWW Zakopane 2030. Kalata pokazał swoje oblicze wiele razy: kasa za gaz, prywata na stronie um. Jeśli on jest obliczem Doruli, to już Karaś lepszy. Głosuję na Donatowicza, a wy szczekajcie dalej. Poparcie już wam przekroczyło 150 procent. Białoruś mam fundujecie.
Zakopianka 2018-10-19 08:52:17
Serio??? Jedynie co umiecie robić to atakować?? Ale słabi jesteście... zero klasy... Wolę Dorulę, który siedzi cicho i nikogo mięsem nie odrzuca...
Witkieiwcza 2018-10-19 08:41:12
Panie Kalata zna pan radnego który chodził po mieszkańcach ul. Witkiewicza i namawiał na sprzedaż działki dla dewelopera TOP TATRY w celu połączenia jego działki z ulicą Aleje 3 maja, mogę Panu pamięć odświeżyć.
Zarcie 2018-10-19 07:31:20
Obłuda,obłuda i jeszcze raz obłuda, myślałem że sa Państwo poważniejszymi ludzmi ale po tym oświadczeniu zmieniłem zdanie. Zachowujecie się jak małe dziecko które przegrywa ze swoim kolegom w zabawie, poprostu płacze i się denerwuje, oraz myśli jak by tu mu zrobić na złość żeby się mu nic nie udało. Poprostu nie ma u was gry ferpley. Dorula przynajmniej umie się zachować przyzwoicie.
antykancelista 2018-10-19 00:13:06
dyskusji....?! czy monologu pełnego peanów lub piany z kaczego kogla mogla.....
Trol 2018-10-19 00:05:57
Jacek Kalata. Trolu jeden. A ten co wydaje pozwolenia (starosta) to z jakiej partii jest?. No chyba z PiS. Tej co ty. A może ty jeszcze ze stonogą?
Adik 2018-10-18 23:35:09
Jacku odpowiem słowami wielkiego polskiego poety Tuwima
Próżność repliki się spodziewa
Nie dam ci prztyczka ani klapsa
Nie powiem nawet pies cię j?
Bo to mezalians byłby dla psa
Do zakopianczyk 2018-10-18 23:10:40
Żadnych ekstra parkingów w centrum! Partnerstwo publiczne i prywatne pokazaliście przy zakupie pkl
Agh 2018-10-18 22:51:51
Wyborcy! Wybierajcie wykształconych, mądrych Ludzi,nie przygłupów i takich co będą chodzić na smyczy Doruli. Dorula może być Burmistrzem ? może,ale musi mieć na plecach mądrą i wykształconą Radę Miasta., żeby z nich nie robił sobie chłopców na posyłki. Pozdrawiam i życzę wszystkim Wyborcom mądrego głosowania.
Wyborca 2018-10-18 22:46:29
Czyzby Panowie z kaw zakopane 2030 boją się swojej przegranej. Nie ładnie jest oczerniac kogoś jeżeli samemu nie jest się w porządku. Panowie przywódcy z kaw zakopane 2030 pamiętajcie też byliście naszymi radnymi i nic nie zrobiliście dla mieszkańców.
Grażyna Krupa 2018-10-18 22:45:07
Zakopiańczyk dawaj... reaktywuj Kotelnicę i drugi równoległy wyciąg..chętnie Ci w tym pomogę, a nie gadaj głupot, ze to wina Doruli, bo nie wpisał w strategie rozwoju miasta.
Ps
Oj ciepło się robi w 2030 :)
Tymek Mróz gratki, że nie uczestniczysz w tym dennym spocie Twoich mentorów obłudników
Wybierasz Zakopane,które jest na dobrej drodze rozwoju..
Hej!
Jack kataciec 2018-10-18 22:36:49
Z ob­serwac­ji wy­nika, bar­dzo pros­ta ma rada:
Bądź dum­nym wil­kiem, nie kun­dlem co ujada.
RADNY kalat jesteś sietem
Wiem odpiszesz że trooolem
Jacek Kalata 2018-10-18 22:19:27
Kochane TROLLKI

jesteście nadal tylko bezimiennymi trollami - nie umiejącymi podjąć jawnie dyskusji .

Pozdrawiam i dobranoc
sam 2018-10-18 21:59:15
Kto i jak w poprzedniej radzie głosował za PKL można sprawdzić na filmie z sesji lub w archiwum ze stenogramu proste ? Proste.
zakopiańczyk 2018-10-18 21:51:36
Zapomnieliście o jeszcze jednej najważniejszej zasłudze urzędującego burmistrza a mianowicie zablokowanie wspólnie z członkami Federacji Obrony Podhala realizacji głównej obwodnicy Zakopanego łączącej Kasprowicza z wiaduktem Powstańców Śląskich co rozwiązałoby problem korków w mieście.Teren jest tam rezerwowany od 40 lat a mieszkający tam ludzie są całkowicie inwestycyjnie zblokowani. Medal za brak logiki dla pana Doruli za storpedowanie świetnego pomysłu realizacji w partnerstwie publiczno-prywatnym parkingu wielopoziomowego na 300 samochodów przy dolnych Alejach 3 Maja.
Pominięcie w pseudo strategi rozwoju miasta pięknego , znakomicie zlokalizowanego stoku narciarskiego na Kotelnicy .
Obecna strategia rowoju miasta przyjęta przez burmistrza to dokument beznadziejnie opracowany , przygotowany tendencyjnie na rozwój wokół prywatnych nieruchomości burmistrza bądz jego rodziny . Opracowanie tak ważnego dokumentu oparte na kilku spotkaniach w z bardzo małym zaangażowaniem społeczeństwa to czysta kpina. Udział mieszkańców był na tych spotkaniach bardzo znikomy gdyż nikt nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji jakie ten dokument za sobą niesie. Dokument ten pomija szereg newralgicznych dla miasta problemów. Zapomniano w nim całkowicie o budowie narciarskich tras biegowych, pominięto zupełnie temat drogi pod reglami jako strefy rekreacji .Zapomniano o wykorzystaniu potencjału obszaru wokół kompleksu skoczni -pomysł wspólnie z COS park rekreacyjno sportowy z zespołem ścianek wspinaczkowych.
Ta pseudo strategia rozwoju miasta poruszająca w swej treści jedynie i prawie wyłącznie rozwój kilku linii autobusowych jest tak słaba jak rządzący burmistrz a już afiszowanie się nią na ostatniej debacie to totalna kompromitacja dla obu wręczających panów.
Ten mizernie opracowany dokument zahamuje rozwój miasta na kilkanaście lat .Kwestie pominięte w strategi nie będą mogły być realizowane , nie będzie na nie można korzystać z dotacji. Więc ludzie zastanówcie kogo chcecie wybrać.
Elchupacabra 2018-10-18 21:49:47
Czy ten Kalata, co tak wrzuca z zapałem swoje komentarze, to ten sam, którego opisał Tygodnik? Jeśli tak, to kiepskiego adwokata znalazł sobie burmistrz.
abc 2018-10-18 21:45:36
Kalata dlaczego jak wypijesz piwo, to mówisz co drugie słowo k-wa. Dorula powinien postawić Kalatę na pierwszym miejscu swoich "sukcesów".
Adik 2018-10-18 21:35:57
Jacku czytaj ze zrozumieniem:

- wspieranie wybranych deweloperów, w 4 lata wydano pozwolenia na 854 apartamenty w większości w centrum Zakopanego
Ooo 2018-10-18 21:20:33
A czemu to nie piszecie co zrobił komunikacja miejska, sylwestra i dało się. Napiszcie lepiej czemu się pchacie do władzy?
Trytyty 2018-10-18 21:18:34
Pali się pod nogami ,to trzeba pofikać. A jakoś przez 4 lata łykaliście wszystko jak pelikan. Śmiech na sali. Dorula wygra i to w cuglach.
antykancelista 2018-10-18 21:06:30
Jklata
kto tu bredzi chłoptasiu, twoje brednie za to doskonale.....!!!!!
adik 2018-10-18 20:46:13
Można by jeszcze dopisać:

- sprzedaż Bristolu za lekko ponad 6 mln, wartość rynkowa ok. 18 mln

- Palace było wystawione 2 lata wcześniej o 2,8mln taniej od ceny zakupu przez urząd, istnieją screeny z ogłoszeń internetowych, co się stało z 2,8 mln ?

- Powiązania z ABC i wspieranie jego wielkokubaturowych obiektów np. Tetmajera, czy jego kolegów np. Radisson

- wspieranie wybranych deweloperów, w 4 lata wydano pozwolenia na 854 apartamenty w większości w centrum Zakopanego

- ile krotnie za burmistrza kadencji pomnożyła swój majątek on i jego rodzina?
Demokrata 2018-10-18 20:45:04
POmiot bo od cenzury to jest Dorula
Laura 2018-10-18 20:43:07
Oj, panie Dorula wychodzą kwiatki. Prywata na Spyrkówce to już gwóźdź do trumny.
Ted 2018-10-18 20:29:13
W tej wyliczance to już jakoś tak laurkowo ta kadencja nie wygląda:) Obecny burmistrz to populista, który doprowadzi Zakopane do upadku, jeśli pozostanie. Aczkolwiek w sprawie PKL to moglibyście się uderzyć w piers i przyznać do błędów.
POmiot 2018-10-18 20:28:43
Plus za nie zablokowaną możliwość komentowania.

Reklama
 • PRACA | dam
  Biuro Rachunkowe w Zakopanem zatrudni KSIĘGOWEGO/-Ą lub STUDENTÓW Uniwersytetu Ekonomicznego (3., 4. lub 5. roku) DO PRAC POMOCNICZYCH KSIĘGOWYCH ORAZ SPRAWDZANIA WYDRUKÓW KOMPUTEROWYCH. Praca ok 3 tygodni w miesiącu, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Z reguły pomiędzy 8 a 20-tym każdego miesiąca. Godzinowo 1/2 etatu. Mile widziane doświadczenie. W perspektywie stała praca w miłej atmosferze z możliwością rozwoju osobistego.
  E-mail: biuropodatkowe1@interia.pl
 • PRACA | dam
  Barber Shop w Witowie zatrudni od zaraz Pana na stanowisko Barber fryzjer męski. Bardzo dobre zarobki, przyjazna atmosfera. Poszukujemy zawodowych fryzjerów z możliwością przyuczenia na stanowisko barbera.
  Tel.: 501458198, 573408567
 • PRACA | dam
  Praca z zamieszkaniem dla dziewczyny w Zakopanem. Młoda osoba z doświadczeniem i kulturą osobistą, może być również osoba z Ukrainy mówiąca płynnie po Polsku. Sprzątanie, pomoc w kuchni
  Tel.: 606 425 505
  E-mail: anna@burtek.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ W KOŚCIELISKU DO OBSŁUGI IMPREZ. 608 806 408
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO PRACY W PENSJONACIE W KOŚCIELISKU ZATRUDNIMY. Możliwość zamieszkania, poważne oferty. 608 806 408
 • PRACA | dam
  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY W CENTRUM POSZUKUJE PANI POKOJOWEJ - PRACA CO DRUGI DZIEŃ, NA ETAT.
  Tel.: 693 638 619
 • BIZNES
  SPRZEDAM SZAŁAS DREWNIANY, 25mkw, pod handel usługi, bacówka, duża witryna, do przeniesienia. 602 121 371
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni RECEPCJONISTĘ. 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO (OGÓLNOBUDOWLANY). 608 806 408
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 601 533 566, 18 20 64 305
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKA GOTÓWKOWA NA OŚWIADCZENIE DLA FIRM MAŁYCH !!!!! ZADZWOŃ - 694 567 002.
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE ZATRUDNIĘ KELNERKĘ I POMOC KELNERSKĄ. 601 533 566, 18 20 64 305
 • POŻYCZKI
  URODZAJNY KREDYT GOTÓWKOWY DLA ROLNIKÓW ZAREJESTROWANYCH W KRUS-ie! do 15 000 zł BEZ ZAŚWIADCZEŃ. GOLD CENT NOWY TARG, ul. DŁUGA 37 A. T-18 542 40 56.
 • POŻYCZKI
  GOLD CENT FINANSE NOWE SUPER PROPOZYCJE POŻYCZKOWE TYLKO DOWÓD OSOBISTY !!! T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ DO WYDAWANIA POSIŁKÓW. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ FRYZJERA/FRYZJERKĘ W ZAKOPANEM. 698 738 966
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko RECEPCJONISTKA/RECEPCJONISTA do Hotelu Eco Tatry*** 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl
 • ANTYKI
  SPRZEDAM DUŻY ZBIÓR STAROCI GÓRALSKICH. 604 860 907
 • USŁUGI | budowlane
  WYLEWKI MASZYNOWE.
  Tel.: 573035958
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI HYDRAULICZNE.
  Tel.: 608 110 111
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 7500 m2 - Małe Ciche, okolice wyciągu, 150 zł/m2. 695 332 312.
 • PRACA | dam
  Firma Misiniec zatrudni KIEROWCĘ kat. C E
  Tel.: 602 107 107
  E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
 • PRACA | dam
  Poszukuję opiekunki dla dwulatka. Centrum Zakopanego.
  Tel.: 530602603
 • PRACA | dam
  STOLARZA - PRACA STAŁA, Zakopane. 691 090 770
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - ROZLICZENIE RÓWNIEŻ W DREWNIE. 691317098
 • SPRZEDAŻ | różne
  Promocja! WĘGIEL ORZECH I - cena 880 zł/tona. Promocja obowiązuje do 30.09. Tel. 18 20 742 44. 605 06 13 14.
 • PRACA | dam
  HOTEL RYSY w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ oraz PORTIERA NOCNEGO/KONSERWATORA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: recepcja@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  PRACA w Austrii dla Operatorów żurawia, cieśli szalunkowych, murarzy, stolarzy, elektryków, ślusarzy, monterów wentylacji, spawaczy, pomocników bud. Wymagany j. niemiecki + doświadczenie. Nr.Cert. 20236
  Tel.: Tel +48 600 157 147
  E-mail: carpediem.praca@wp.plTel
 • KOMUNIKATY
  Na podstawie art. 38 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2018.2204 t.j. z późniejszymi zmianami) Wójt Gminy Nowy Targ ogłasza ustny przetarg nieograniczony na najem lokalu przeznaczonego do organizowania imprez okolicznościowych w miejscowości Waksmund w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Z warunkami przetargu oraz regulaminem można zapoznać się na stronie internetowej: www.ugnowytarg.pl lub w pokoju 206 Urzędu Gminy Nowy Targ.
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi przewozowe z wykorzystaniem samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow
  Tel.: 694601628
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  FOTOGRAFIA, STRONY WWW.
  Tel.: Tel: 731 155 745
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-08-17 15:40 Blokady na kołach 2019-08-17 15:03 Rozpoczął się konkurs drużynowy 2019-08-17 14:15 Nie żyje Konrad Nawara, muzyk zespołu Ino Ros 2019-08-17 13:28 Trwa Bieg Ultra Granią Tatr 2019-08-17 12:40 W południe - Jarmark na handlowo 2019-08-17 11:45 Korki w Gronkowie 1 2019-08-17 10:41 Potrącony motocyklista. Wyprzedzał na podwójnej ciągłej 3 2019-08-17 10:30 Targi staroci 2019-08-17 09:21 Zamek Pieniny zamknięty do odwołania 2019-08-17 08:01 Wysyp borowików także w Kolorado 1 2019-08-16 21:14 Ośrodek zdrowia ma nową dyrektor 2019-08-16 20:02 Iskierka dla Tadzia (WIDEO) 1 2019-08-16 19:51 Na początek festiwalu zawody w powożeniu 2019-08-16 19:42 Tattoo Redyk w Zakopanem 2 2019-08-16 19:34 Po skokach Zakopane stanęło w korkach 1 2019-08-16 18:45 Bristol to największy dziki parking w Zakopanem 6 2019-08-16 17:57 Jarmark Podhalański nadszedł paradnym krokiem 1 2019-08-16 17:54 Marcin Zubek i Jan Piczura na liście PiS w wyborach do Sejmu 13 2019-08-16 17:35 Peier wygrywa kwalifikacje. Kubacki na drugim miejscu 2019-08-16 17:34 Śmierdząca rzeka w Zakopanem. Mamy oczyszczalnię sprzed 80 lat (WIDEO) 15 2019-08-16 16:52 Dzielą się tym co najcenniejsze 2019-08-16 16:35 Kwalifikacje rozpoczęte. Na starcie 63. skoczków 2019-08-16 16:02 Stłuczka na Alejach 3 Maja 2019-08-16 15:24 Część Zakopanego przez dwie godziny bez wody 2019-08-16 15:11 To impreza masowa - ostrzegają policjanci przed Jarmarkiem Podhalańskim 1 2019-08-16 15:05 Sabałowe Bajania zakończone. Wyniki konkursu 2019-08-16 14:56 Szokujący film, czyli witajcie pod Giewontem (WIDEO) 148 2019-08-16 14:39 Skocznia już otwarta dla kibiców 2019-08-16 14:37 Jubileuszowy finał 2019-08-16 14:18 Oszust podając się za pracownika banku wyłudził 55 tys. zł 2019-08-16 13:56 Megitza na finał Ethno – Novo 2019 2019-08-16 13:55 Chciwość zgubiła oszustów - fałszywy policjant zatrzymany 4 2019-08-16 12:58 Pociągi do Zakopanego zatłoczone. Tłum na stacji PKP 2019-08-16 11:48 Polski taternik uderzony spadającym kamieniem 2019-08-16 11:23 Obłożone Pieniny i gigantyczne korki 3 2019-08-16 10:49 Czego nie wolno kibicowi skoków? Zmiany w organizacji ruchu 4 2019-08-16 10:10 Na nowotarskim Rynku gorączka przygotowań do Jarmarku Podhalańskiego 1 2019-08-16 09:24 Kolejne prawdziwki giganty 1 2019-08-16 08:01 Pod Tatry tylko z książką (WIDEO) 2019-08-15 23:09 Czy maki kwitną w nocy? 1 2019-08-15 22:10 Degustacja z tradycją 2019-08-15 21:22 Polscy skoczkowie w dobrych humorach przed skokami w Zakopanem (ZDJĘCIA) 2019-08-15 20:15 Przez Krupówki da się przejść 5 2019-08-15 20:03 Kolejne dziś interwencje ratowników TOPR 2019-08-15 19:11 Martwy pies w Rzepiskach. Był przywiązany do słupka 10 2019-08-15 18:42 Strażackie święto w Zębie. Ugaśmy te emocje (WIDEO) 1 2019-08-15 17:57 Patrol Straży Parku Tatrzańskiego przebija się przez korki (WIDEO) 2 2019-08-15 17:43 Rowerkiem bieg z góralami 2019-08-15 16:44 Strofy o górach 2019-08-15 15:32 Oni wszyscy jadą pod Tatry (WIDEO) 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-08-17 14:54 1. Prowokator czy nie, nie wazne! Koles nagrywajacy jest inteligetny, bo nie kiwna placem tylko nagral I koniec dla tych wariatek 2019-08-17 14:36 2. Nie ma to jak postać w korku w czasie urlopu. Powinni stać aż korzenie puszczą. 2019-08-17 13:55 3. podejrzewam że @koń który mówi nie tylko że nic nie dostał od PIS to jeszcze mu PIS odebrał pewnie wysoką emeryturę no i od kiedy to wyborca Palikota chcialby glosować na PIS , @tadku to właśnie młodzi i wykształceni ludzie widzą zmiany to młodzi odsunęli poprzedników PIS i chwała im zato bo dzisiej bylibyśmy w czarnej dziurze , a lewactwo dalej swoje na czele z Wałesą 2019-08-17 13:49 4. sluzba zdrowia nie dofinansowana,a pokazcie jednego doktora ktory klepie biede. albo szpital albo prywata proponuje. a to ze panstwo dojne jest to prawda-tylko jak to zmienić kiedy wciaz te same emeryty nami rządzą? 2019-08-17 13:41 5. Tylko Pan Edek Siarka jest OK to normalny chłop, pogada z Toba wszędzie i cos załatwi, podpowie a pozostali to widać gadać, gadać ,,,,,, i nic z tego 2019-08-17 13:13 6. Gdzie tam jest jakaś ciągła??? A wogóle to przyjezdni tak jeżdżą osobówkami, że chyba ich trzeba paralizatorem POpieścić. 2019-08-17 12:05 7. W całym kraju jest około 1300 karetek. Ratowników do pracy brak z uwagi na niskie zarobki. Brakuje 30 tysięcy lekarzy. Rząd kupuje kolejne limuzyny a ma ich ponad 2 tysiące. Pomoc szybciej nie nadejdzie jeśli wciąż będziemy pompować pieniądze na kościoły Rydzyka zamiast na służbę zdrowia 2019-08-17 11:54 8. Cala prawda To wlasnie pokazuje jak cepry sa oszczedne nie chce uzywyac dosadnych slow. Takie parkowanie byle gdzie jest na porzadku dziennym caly rok. I to wlasnie oni smia twierdzic iz Gorale sa pazerni. Powiem to poraz juz nie wiem ktory ZAKAZ WJAZDU do Zakopanego powinien byc od dawna. Mi pod chalpa parkuja na bezczelnego jedza kanapki bo na nic wiecej kasy nie maja i w podziekowaniu jeszcze mi smieci na poboczu zostawiaja Straz Miejska pozniej przyjdzie dac mi mandat za niemoje smieci. Wzieli by sie wkoncu do roboty bo tylko pilnuja Krupowek i scigaja inwalide bez nog Na ktorego miejscu chyba nikt nie chcialby byc. Natomiast Pan Burmistrz jak zaprasza gosci do Zakopanego to przynajmniej niech zapewni parkingi jesli nie potrafi zatamowac ruchu w miescie. Zakopianczycy tylko na tym cierpia nawet do pracy bieda dojechac zrobic zakupy itd. Bo ceper jest najwazniejszy. To niech ceper wybira Burmistrza a nie Zakopianczyk w takim razie. Misto bezprawia brud i smrod .... 2019-08-17 11:27 9. Głosuję na lewicę. Jestem w takim wieku, że nie dostałem nic z "plus", no chyba że zwyżkę cen. Niech opodatkują kler i pozostałe organizacje wyznaniowe. Podejrzewam, że jak PiS wygra wybory, to wprowadzi podatek katastralny by ojcu i innym żyło się lepiej. 2019-08-17 10:41 10. Biją nas biją P nie chłop prowokator jeden na pewno wszystko uratował
2019-08-10 15:56 1. Panowie kolarze wspaniali ale kobiety były cudne 2019-08-06 18:18 2. Nie do wiary a gdzie Pani Poseł Paluch ? zawsze jest na pierwszym planie ! Konia z rzędem temu kto się umówi z Posłanką w jej biurze w nowym targu, próbowaliśmy cztery razy, niestety Pani Poseł jest zawsze bardzo zajęta lub wykonuje obowiązki etc... nawet po umówieniu z pracownikiem biura Pani Poseł nie ma czasu ... Może jest ktoś komu się udało spotkać z Panią poseł ? jeśli tak to gratuluję ! 2019-08-06 01:16 3. Mamy WSPANIALEGO PREZYDENTA ! Dziekujemy Panie Prezydencie ze przyjechal Pan do nas aby swoja obecnoscia zaszczycic nasze tak WIELKIE wydarzenie My zas ostomiyli ciesmy siy ze dalyj dzierzyme naskiy Korzyniy przekozane nom z Chlebem . Dejciy Paniy Boze dalyj tom naskom tradycyjy przekazowac nasym dzieciom zas Pani Ludzmiyrsko niech zawse mo nos w swojyj opiece . 2019-08-03 09:29 4. Piękna dolina, długa, dzika, bezludna, pełna unikatowych kwiatów, czasem można spotkać niedźwiedzie, szczególnie wieczorami. To jedna z najpiękniejszych dolin w Tatrach. 2019-08-02 14:45 5. Parada fajna. Pod okiem policji jaką niezarejestrowane i nieubezpieczone motory. ;-) 2019-07-29 07:26 6. Myślałem, że Ktoś podejmie komentarz. Aha, przypomniałem sobie, że kisić rydze trzeba w naczyniach z kamionki, a nie w pojemnikach plastikowych. 2019-07-28 08:54 7. Policja na Podhalu nie jest potrzebna. Górale potrafią się sami bronić 2019-07-26 10:58 8. Przypomniałem sobie o rydzach kiszonych. Pamiętam je z dzieciństwa. Były zbierane przez Babcię w górach Beskidu Sądeckiego. Zapewne w Łopusznej, też serwowano ten smakołyk. Dzisiaj sporo osób robi wielkie oczy, gdy słyszy o kiszonych rydzach. Trzeba je reklamować. Może to być "odrodzony" produkt regionalny. Pozdrawiam wszystkich Mieszkańców Łopusznej, Leszek Kumor 2019-07-26 09:40 9. Bo czym się różni kiełbasa regionalna z Łopusznej od tej serwowanej jako regionalna np. na imprezie ekologicznej w Świeradowie, Żelaźnie? Pewnie smakiem. W jednej będzie więcej czosnku, w drugiej czarnej gorczycy, w jeszcze innej białka (będzie twarda-takiej nie lubię). Będą miały inną nazwę. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym serwowany jest prawie na wszystkich imprezach i jarmarkach w Polsce. Ale czyj to jest produkt regionalny. Nie wiem. Inny przykład. Kwaśnica podawana na imprezie np w Gdańsku. Z tego co wiem wywodzi się z Podhala, Pienin i Beskidu Sądeckiego. Wobec powyższego powinna być serwowana, niech będzie we Wrocławiu, ale pod wyraźnym plakatem - "produkt z Podhala". Łopuszna zalicza się, według mojej wiedzy" do regionu tatrzańskiego. Ciekawy jestem, czy był tam smalec ze skwarkami, na którym byłem wychowany, czy z cebulą? Za tą ostatnią odmianą nie przepadam. 2019-07-08 09:52 10. Piękny szlak.Kilka lat nie bywałem w tamtym rejonie i widzę zmianę...schody na Polski Grzebień których kiedyś nie było :), i kolor wody w Litworowym bardziej niebieski :).
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania

Album TP