Reklama

Materiał sponsorowany, 2018-10-17 20:00:00

Materiał sponsorowany

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Zakopane 2030

Reklama

Szanowni Państwo, Wielkimi krokami zbliżamy się do końca kampanii wyborczej. W czasie jej trwania staraliśmy się prezentować pozytywny przekaz na temat spraw istotnych dla Zakopanego. Z przykrością stwierdzamy jednak, że urzędujący Burmistrz, opisując swoje osiągnięcia wielokrotnie manipulował faktami i nie wyjaśnił wielu niekorzystnych aspektów swojej kadencji. W związku z tym postanowiliśmy przedstawić Państwu obraz Zakopanego z innej perspektywy.

Leszek Dorula nie informuje Państwa o następujących faktach:

- zadłużenie gminy zostało przez 4 lata praktycznie podwojone, planowane na koniec 2018 roku osiągnie od 90 do 100 milionów złotych, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca daje około 3500 złotych,

- wiele inwestycji wykonanych w tej kadencji zostało zapoczątkowanych, bądź rozpoczętych w poprzedniej np.: budowa hali sportowej przy Gimnazjum nr 1, budowa budynku komunalnego przy ulicy Kamieniec, budowa zjazdu do Szkoły Podstawowej nr 2 na Skibówkach, budowa boiska przy Zakopiańskim Centrum Edukacji, budowa przedszkola w Zakopiańskim Centrum Edukacji, remont Miejskiej Biblioteki Publicznej, utworzenie w Czerwonym Dworze centrum dla twórców ludowych, przebudowa ulicy Sabały. Należy wspomnieć również inwestycje, które były już w zaawansowanym stadium przygotowań, są niezbędne dla mieszkańców, a nie zostały doprowadzone do realizacji: budowa ronda na skrzyżowaniu przy Drodze do Olczy, Stadion Miejski przy ulicy Orkana, przebudowa ulicy Kasprusie.

Są również działania, które Leszek Dorula przedstawia jako swoje sukcesy, a które mieszkańcy oceniają jako kontrowersyjne np. renowacja  Dolnej Równi Krupowej, która według naszej wiedzy kosztować ma blisko 10 mln złotych.

- obecny sukces związany z realizacją przebudową dworca PKP jest możliwy tylko dzięki komunalizacji przeprowadzonej w poprzedniej kadencji,

- komunalizacja Polskich Tatr została rozpoczęta również w poprzedniej kadencji i została zapoczątkowana zmianą ustawy, który umożliwiała takie rozwiązanie. W Ministerstwie Skarbu odbyło się spotkanie w którym uczestniczył poprzedni Burmistrz wraz z poprzednim Przewodniczącym Rady Miasta,

- także w kontekście prywatyzacji PKL przedstawianych jest wiele nieprawdziwych informacji. Gmina Zakopane nigdy nie sprzedała spółki. Gmina Zakopane i jej ówczesne władze – zarówno Burmistrz jak i Rada Miasta wielokrotnie interweniowali w tej sprawie i żądali, aby rząd wstrzymał  prywatyzację. W obliczu możliwości „wrogiego przejęcia” spółki, podjęte zostały działania w celu ratowania tego dobra wspólnego. Cała Rada Miasta, włącznie z obecnym Burmistrzem miała pełną wiedzę na temat sposobu wykupu spółki PKL i w znakomitej większości głosowała „za”. Przypominamy, że w poprzedniej kadencji większość posiadała grupa obecnego Burmistrza. Nigdy również obecny burmistrz nie sprawdził, czy spółka miała wolę zainwestowania kilkudziesięciu milionów złotych w narciarstwo w Zakopanem. Dziś moglibyśmy mieć na Gubałówce nowoczesny ośrodek narciarski.

- Leszek Dorula obejmował urząd Burmistrza mając w szufladzie zaawansowane prace nad Studium  Uwarunkowań i Kierunków Rozwoju Przestrzennego. Niestety do dziś nie zostało ono przedstawione Radzie Miasta, a dokument ten mógłby przyczynić się do rozwiązania problemów związanych z zabudową. Burmistrz nie podjął również działań zmierzających do skutecznego naprawienia planów zagospodarowania. Pomimo wielu sygnałów o niekorzystnej dla mieszkańców interpretacji obowiązujących planów, nie podjął działań w kierunku ich uściślenia. Błędy w planach służą Leszkowi Doruli do walki z opozycją.
- szczególnie smutna jest kwestia obietnic przedwyborczych dotyczących otwarcia Gubałówki. Nie dość, że trasa nie została otwarta, to przez prawie 4 lata nie zostały poczynione żadne kroki w kierunku takich zmian planów na Gubałówce, aby dostosować je do potrzeb narciarstwa. Dopiero po wielu interwencjach grupy opozycyjnych radnych, pod koniec kadencji, Burmistrz zgodził się na rozpoczęcie procedury zmiany planów. Straciliśmy 4 lata dla narciarskiej Gubałówki.

- w kadencji 2014-2018 została opracowana i przyjęta strategia rozwoju Miasta na najbliższe lata. W tym jednym z najważniejszym dokumentów brakuje zapisów dotyczących wielu ważnych dziedzin. Tylko symbolicznie wspomniano sport i narciarstwo. Leszek Dorula nie ukrywa natomiast, że przyjęcie strategii miało służyć przede wszystkim pozyskaniu środków, a nie opracowaniu planu rozwoju Zakopanego na następne lata.

- bulwersujące są wreszcie fakty niejasnych okoliczności zatrudniania kolegów radnych w spółkach i instytucjach miejskich zależnych od Burmistrza i promowaniu firmy radnego na stronie internetowej Miasta,

- wątpliwości budzą również okoliczności nabycia działki na Spyrkówce przez rodzinę Burmistrza, w kontekście planowanej w tamtym rejonie inwestycji budowy zjazdu na parking zaporowy. Jest duże prawdopodobieństwo, że Gmina Zakopane i mieszkańcy zyskaliby na nabyciu tej działki przez Miasto. Wspomniane działki zostały nabyte od tego samego właściciela i w bardzo zbliżonym czasie.

Szanowni Państwo, wspomniane fakty z kończącej się kadencji,to tylko niektóre sprawy, które powinny zostać przed wyborami publicznie wyjaśnione. Uważamy, że mieszkańcy Zakopanego mają prawo znać pełny obraz sytuacji skutecznie zamazywany przez obecnego Burmistrza i jego otoczenie.

Z poważaniem
KWW Zakopane 2030

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dziadek 2018-10-19 22:58:25
Ot - taka sobie kiełbaska wyborcza.

"Leszek Dorula nie informuje Państwa o następujących faktach:
- zadłużenie gminy zostało przez 4 lata praktycznie podwojone, planowane na koniec 2018 roku osiągnie od 90 do 100 milionów złotych,..."

Przecie ze pamiętamy, jak cztery lata temu miłościwie nam panujący wówczas J.Majcher chwalił się, że załatwił nam Zakopiańczykom pożyczkę. Jeśli dobrze pamiętam, to chodziło o drobne 30 mln. zł.
Czyli jak MY pożyczamy, MY dutki dzielimy, konsumujemy, rozdajemy, to jest DOBRE zadłużenie!
Łoł, ale jak ONI, nasi konkurenci biorą pożyczki, i zaleją przysłowiowe dziury w drodze, to jest ZŁE zadłużenie.

Co to te żądne władzy i dutków dobrodzieje nie wymyślą, żeby nam żyło się lepiej?
Jacek Kalata 2018-10-19 18:21:05
Adik
" ludzie głupieją hurtowo,
mądrzeją detalicznie"

Wiesława Szymborska
Janowski 2018-10-19 17:15:19
@Ewa Popławska
Trochę idiotyczny przykład Witkiewicz to ćpun , alkoholik a jak się w grobie przewraca to za swoje grzechy ( komisarz komunistyczny rewolucjonista hołubiony w czasach PRL ) a nich się ćpun przewraca w tym grobie między innymi jako odpowiedzialny za śmierć swojej narzeczonej i wiele innych haniebnych poczynań .
@Ewa Popławska przykro mi że masz takich idoli .
zdziwiony 2018-10-19 15:49:05
Dlaczego Kalata nie umie pisać poprawnie ani sie wysłowic? Nie chodził do szkoły?
Sąsiad 2018-10-19 14:25:54
Dla mnie niepojęty jest fakt ze burmistrz otacza sie takimi ludźmi jak kalata. Przecież to hańba. A tak na marginesie ciekawe kto w razie wygranej pana Doruli zostanie wiceburmistrzem? Moze wlasnie kalata? To by bylo dopiero pośmiewisko na cala Polskę! Boże chroń to miasto przed takimi ...... !!!
sam 2018-10-19 13:35:06
Zagłosuję na człowieka uczciwego takiego, który mnie nie oszukał ani obietnicami, ani pracą społeczną, ani w administracji. Takich jest nie wielu ale są na każdej liście.
Zako 2018-10-19 13:25:57
Jakie to słabe, po prostu wiecie że jesteście w czarnej dziurze i tyle! 8 lat tyle czasu miał Majcher z Solikiem na czele, żeby cokolwiek zrobić. I niech mi ktoś powie co zrobił???? Niby zaczął żeby nie było, ze nic nie robi? W razie czego zawsze mógł tłumaczyć że chciał ale jakoś nie idzie. Dla mnie ważne jest to że Dorula przez 4 lata zrobił więcej niż Majecher przez 8.
Stanisław Karp 2018-10-19 13:17:23
Moi drodzy,
W jekże kłamliwym i mającym na celu zdyskredytowanie obecnego burmistrza Leszka Dorulę tekscie powyżej, brakło tylko informacji że dzięki jego poprzednikom PKL zostały odkupine.
Napisanie takiego oświadczenia jest nieudolną ,obrażliwa chęcią zakłamania rzeczywistości.
Niedoceniacie Państwo społeczności Zakopiańskiej ,która już niedługo odróżni czyny od płytkiej i małostkowej manipulacji.
Idąc tłumnie w niedzielę do urn wyborczych, odrożnijmy ludzi czynów ktorę bronia się same ,od populistów i awanturników.
Pozdrawiam
Do 2030 2018-10-19 12:48:50
Rządziliście 8 lat i wszyscy odczuli ulgę ze was już nie ma u władzy. Teraz chcecie rządzić 12? Never!
Wiki 2018-10-19 12:39:10
Fakty ..... tylko jakoś tak jednostronnie opisane , wszyscy podają fakty a ludzie maja dosyć farmazonów.
Fakt jeden niezaprzeczalny to taki że w końcu jest Burmistrz który coś robi dla rozwoju i wizerunku tego miasta.
Mieszkaniec 2018-10-19 12:14:38
A ja nie odbieram tego jako atak tylko konkretnie przedstawione fakty. Nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję ale takie rzeczy warto wiedzieć. W końcu my tu mieszkamy i mieszkać będziemy
Renata 2018-10-19 11:31:47
Zmotywowało mnie to oświadczenie do sprawdzenia kilku spraw i muszę przyznać, że ku mojemu zdziwieniu okazały się faktami. Obecny burmistrz wiele inwestycji przypisuje sobie jako własne zasługi, a tak NIE JEST. Większość z nich została rozpoczęta zanim Dorula został włodarzem. Wszystko miał podane na tacy i tylko kontynuował dzialania. Przykre jest, ze nie potrafi uczciwie przyznać się do tego tylko tak perfidnie manipuluje faktami na swoją korzyść. Martwi mnie również, ze sporo ludzi nie zna prawdy, tak jak ja do niedawna. Manipulacja jest najmocniejszą cechą Pana Doruli. Ludzie otwórzcie oczy, sprawdźcie fakty i nie dajcie robić się "w balona". Pozdrawiam
Renata
Wyborca 2018-10-19 10:58:07
Mam prośbę, ponieważ chciałbym mieć komplet informacji przed oddaniem głosu w wyborach proszę KWW Zakopane 2030 także o informację co obecny Pan Burmistrz zrobił dobrze. Chodzi o to aby wasze oświadczenie było wiarygodne i wyczerpujące tematykę bo w tej formie to wygląda jak jakiś donos ..a przecież wszystkim nam chodzi o dobro Zakopanego, a mam wrażenie że Burmistrz Dorula zrobił naprawdę dużo dobrego.
Z góry dziękuję
Olik 2018-10-19 10:28:55
BEZCENNE STWIERDZENIE - ,,....z przykrością stwierdzamy jednak .''
Czyli co nie chcecie , ale musicie bo to ostatnia deska ratunku. Prawda jest taka że Dorula to najlepszy Burmistrz dla Zakopanego. Jacek Kalata brawo za odwagę.
Jacek Kalata 2018-10-19 10:07:49
Pani
Ewo Popławska

widocznie robimy czasami zakupy w tym samym sklepie - najbliższy sklep mam w Zębie - Tam może Pani mnie spotkać prawie codziennie .
Niektóre produkty w szczególności dla małych dzieci nie są wszędzie dostępne .

Pozdrawiam
Jacek Kalata 2018-10-19 10:02:59
Drogie trolle
Zachęcam do jawnej dyskusji - fakty kontra wasze pomówienia .

Czego się tak bardzo boicie .
ewa popławska 2018-10-19 09:25:08
Trzeba być ślepym żeby nie zauważyć jakim populistą jest obecny burmistrz. Butny, obrażalski, bez kultury. A pan panie Kalata nie lepszy. Takiego miasta chcecie? Witkiewicz się w grobie przewraca! diskopolowe sylwestry, hołota i tylko dutki i dutki. ps tak Jacku krzyczysz o wspieraniu naszych przedsiębiorców a w lidlu zakupy z rodzinką regularnie. Ewa
MK 2018-10-19 09:15:20
Do Zarcie: Dorula umie sie zachowac przyzwoicie? A wyrzucanie Galicy na debacie osobistych porazek rodzinnych, jak to nazwal? A manewr z dzialka przy wjezdzie do miasta? A ukrywanie inwentaryzacji planow miasta, ktore pokazalyby jego nieudolnosc w walce z deweloperami? Troche trzezwego spojrzenia!
abc 2018-10-19 09:05:17
Dalej, dalej Kalata. Popisuj się. Może liczba zwolenników Doruli "wzrośnie".
Bolek 2018-10-19 08:59:30
Sprawdziłem głosowanie nad PKL. Sprawdziłem inne fakty z oświadczenia. Zakopane 2030 ma rację, a Kalata jak zwykle kłamie. Ale to u nich normalne.
Lusia 2018-10-19 08:56:20
Jak sobie tak czytam oświadczenie i komentarze, to jakoś bardziej wierzę KWW Zakopane 2030. Kalata pokazał swoje oblicze wiele razy: kasa za gaz, prywata na stronie um. Jeśli on jest obliczem Doruli, to już Karaś lepszy. Głosuję na Donatowicza, a wy szczekajcie dalej. Poparcie już wam przekroczyło 150 procent. Białoruś mam fundujecie.
Zakopianka 2018-10-19 08:52:17
Serio??? Jedynie co umiecie robić to atakować?? Ale słabi jesteście... zero klasy... Wolę Dorulę, który siedzi cicho i nikogo mięsem nie odrzuca...
Witkieiwcza 2018-10-19 08:41:12
Panie Kalata zna pan radnego który chodził po mieszkańcach ul. Witkiewicza i namawiał na sprzedaż działki dla dewelopera TOP TATRY w celu połączenia jego działki z ulicą Aleje 3 maja, mogę Panu pamięć odświeżyć.
Zarcie 2018-10-19 07:31:20
Obłuda,obłuda i jeszcze raz obłuda, myślałem że sa Państwo poważniejszymi ludzmi ale po tym oświadczeniu zmieniłem zdanie. Zachowujecie się jak małe dziecko które przegrywa ze swoim kolegom w zabawie, poprostu płacze i się denerwuje, oraz myśli jak by tu mu zrobić na złość żeby się mu nic nie udało. Poprostu nie ma u was gry ferpley. Dorula przynajmniej umie się zachować przyzwoicie.
antykancelista 2018-10-19 00:13:06
dyskusji....?! czy monologu pełnego peanów lub piany z kaczego kogla mogla.....
Trol 2018-10-19 00:05:57
Jacek Kalata. Trolu jeden. A ten co wydaje pozwolenia (starosta) to z jakiej partii jest?. No chyba z PiS. Tej co ty. A może ty jeszcze ze stonogą?
Adik 2018-10-18 23:35:09
Jacku odpowiem słowami wielkiego polskiego poety Tuwima
Próżność repliki się spodziewa
Nie dam ci prztyczka ani klapsa
Nie powiem nawet pies cię j?
Bo to mezalians byłby dla psa
Do zakopianczyk 2018-10-18 23:10:40
Żadnych ekstra parkingów w centrum! Partnerstwo publiczne i prywatne pokazaliście przy zakupie pkl
Agh 2018-10-18 22:51:51
Wyborcy! Wybierajcie wykształconych, mądrych Ludzi,nie przygłupów i takich co będą chodzić na smyczy Doruli. Dorula może być Burmistrzem ? może,ale musi mieć na plecach mądrą i wykształconą Radę Miasta., żeby z nich nie robił sobie chłopców na posyłki. Pozdrawiam i życzę wszystkim Wyborcom mądrego głosowania.
Wyborca 2018-10-18 22:46:29
Czyzby Panowie z kaw zakopane 2030 boją się swojej przegranej. Nie ładnie jest oczerniac kogoś jeżeli samemu nie jest się w porządku. Panowie przywódcy z kaw zakopane 2030 pamiętajcie też byliście naszymi radnymi i nic nie zrobiliście dla mieszkańców.
Grażyna Krupa 2018-10-18 22:45:07
Zakopiańczyk dawaj... reaktywuj Kotelnicę i drugi równoległy wyciąg..chętnie Ci w tym pomogę, a nie gadaj głupot, ze to wina Doruli, bo nie wpisał w strategie rozwoju miasta.
Ps
Oj ciepło się robi w 2030 :)
Tymek Mróz gratki, że nie uczestniczysz w tym dennym spocie Twoich mentorów obłudników
Wybierasz Zakopane,które jest na dobrej drodze rozwoju..
Hej!
Jack kataciec 2018-10-18 22:36:49
Z ob­serwac­ji wy­nika, bar­dzo pros­ta ma rada:
Bądź dum­nym wil­kiem, nie kun­dlem co ujada.
RADNY kalat jesteś sietem
Wiem odpiszesz że trooolem
Jacek Kalata 2018-10-18 22:19:27
Kochane TROLLKI

jesteście nadal tylko bezimiennymi trollami - nie umiejącymi podjąć jawnie dyskusji .

Pozdrawiam i dobranoc
sam 2018-10-18 21:59:15
Kto i jak w poprzedniej radzie głosował za PKL można sprawdzić na filmie z sesji lub w archiwum ze stenogramu proste ? Proste.
zakopiańczyk 2018-10-18 21:51:36
Zapomnieliście o jeszcze jednej najważniejszej zasłudze urzędującego burmistrza a mianowicie zablokowanie wspólnie z członkami Federacji Obrony Podhala realizacji głównej obwodnicy Zakopanego łączącej Kasprowicza z wiaduktem Powstańców Śląskich co rozwiązałoby problem korków w mieście.Teren jest tam rezerwowany od 40 lat a mieszkający tam ludzie są całkowicie inwestycyjnie zblokowani. Medal za brak logiki dla pana Doruli za storpedowanie świetnego pomysłu realizacji w partnerstwie publiczno-prywatnym parkingu wielopoziomowego na 300 samochodów przy dolnych Alejach 3 Maja.
Pominięcie w pseudo strategi rozwoju miasta pięknego , znakomicie zlokalizowanego stoku narciarskiego na Kotelnicy .
Obecna strategia rowoju miasta przyjęta przez burmistrza to dokument beznadziejnie opracowany , przygotowany tendencyjnie na rozwój wokół prywatnych nieruchomości burmistrza bądz jego rodziny . Opracowanie tak ważnego dokumentu oparte na kilku spotkaniach w z bardzo małym zaangażowaniem społeczeństwa to czysta kpina. Udział mieszkańców był na tych spotkaniach bardzo znikomy gdyż nikt nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji jakie ten dokument za sobą niesie. Dokument ten pomija szereg newralgicznych dla miasta problemów. Zapomniano w nim całkowicie o budowie narciarskich tras biegowych, pominięto zupełnie temat drogi pod reglami jako strefy rekreacji .Zapomniano o wykorzystaniu potencjału obszaru wokół kompleksu skoczni -pomysł wspólnie z COS park rekreacyjno sportowy z zespołem ścianek wspinaczkowych.
Ta pseudo strategia rozwoju miasta poruszająca w swej treści jedynie i prawie wyłącznie rozwój kilku linii autobusowych jest tak słaba jak rządzący burmistrz a już afiszowanie się nią na ostatniej debacie to totalna kompromitacja dla obu wręczających panów.
Ten mizernie opracowany dokument zahamuje rozwój miasta na kilkanaście lat .Kwestie pominięte w strategi nie będą mogły być realizowane , nie będzie na nie można korzystać z dotacji. Więc ludzie zastanówcie kogo chcecie wybrać.
Elchupacabra 2018-10-18 21:49:47
Czy ten Kalata, co tak wrzuca z zapałem swoje komentarze, to ten sam, którego opisał Tygodnik? Jeśli tak, to kiepskiego adwokata znalazł sobie burmistrz.
abc 2018-10-18 21:45:36
Kalata dlaczego jak wypijesz piwo, to mówisz co drugie słowo k-wa. Dorula powinien postawić Kalatę na pierwszym miejscu swoich "sukcesów".
Adik 2018-10-18 21:35:57
Jacku czytaj ze zrozumieniem:

- wspieranie wybranych deweloperów, w 4 lata wydano pozwolenia na 854 apartamenty w większości w centrum Zakopanego
Ooo 2018-10-18 21:20:33
A czemu to nie piszecie co zrobił komunikacja miejska, sylwestra i dało się. Napiszcie lepiej czemu się pchacie do władzy?
Trytyty 2018-10-18 21:18:34
Pali się pod nogami ,to trzeba pofikać. A jakoś przez 4 lata łykaliście wszystko jak pelikan. Śmiech na sali. Dorula wygra i to w cuglach.
antykancelista 2018-10-18 21:06:30
Jklata
kto tu bredzi chłoptasiu, twoje brednie za to doskonale.....!!!!!
adik 2018-10-18 20:46:13
Można by jeszcze dopisać:

- sprzedaż Bristolu za lekko ponad 6 mln, wartość rynkowa ok. 18 mln

- Palace było wystawione 2 lata wcześniej o 2,8mln taniej od ceny zakupu przez urząd, istnieją screeny z ogłoszeń internetowych, co się stało z 2,8 mln ?

- Powiązania z ABC i wspieranie jego wielkokubaturowych obiektów np. Tetmajera, czy jego kolegów np. Radisson

- wspieranie wybranych deweloperów, w 4 lata wydano pozwolenia na 854 apartamenty w większości w centrum Zakopanego

- ile krotnie za burmistrza kadencji pomnożyła swój majątek on i jego rodzina?
Demokrata 2018-10-18 20:45:04
POmiot bo od cenzury to jest Dorula
Laura 2018-10-18 20:43:07
Oj, panie Dorula wychodzą kwiatki. Prywata na Spyrkówce to już gwóźdź do trumny.
Ted 2018-10-18 20:29:13
W tej wyliczance to już jakoś tak laurkowo ta kadencja nie wygląda:) Obecny burmistrz to populista, który doprowadzi Zakopane do upadku, jeśli pozostanie. Aczkolwiek w sprawie PKL to moglibyście się uderzyć w piers i przyznać do błędów.
POmiot 2018-10-18 20:28:43
Plus za nie zablokowaną możliwość komentowania.
 • PRACA | dam
  Poszukuję instruktorów do nauki jazdy na nartach i desce. Oferujemy ubrania firmowe, karnet. Płacimy 10 euro za godzinę. Praca od zaraz w miejscowości Zdziar w STRACHAN SKI CENTRUM (8 km od Jurgowa) Telefon kontaktowy : +421 919 298 356 Dziak Jaroslav.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. 668 333 831
 • PRACA | dam
  Poszukiwana osoba do opieki przy starszym mężczyźnie na Maruszynie. Możliwość zakwaterowania.
  Tel.: 182754849 lub 602446792
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawca/ową do szycia kurtek skórzanych.Nowy targ praca stała.Nowy Targ
  Tel.: 601508717
  E-mail: waciop@interia.pl
  GG: Nowy Targ
  Inne: Piotr
 • MOTORYZACJA | inne
  Wycinka Przycinka Drzew w TRUDNYCH WARUNKACH 691317098 anbud-biuro@wp.pl
  Tel.: 691317098
  E-mail: kic-and@wp.pl
  GG: ZĄB
  Inne: ANDRZEJ
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIE DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ itp. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do roznoszenia ulotek
  Tel.: 693636136
 • USŁUGI | budowlane
  Odśnieżanie dachów
  Tel.: 511398998
 • PRACA | dam
  przyjmę dziewczynę do pensjonatu,pomoc,kuchnia,jadalnia
  Tel.: 1820 11076 kom.728796709
  E-mail: annachy@gazeta.pl
 • PRACA | dam
  Nie palącą dziewczynę do pomocy:pokojówka kelnerka kuchnia w Bukowinie Tatrzańskiej od zaraz z zamieszkaniem i wyżywieniem 602742925
  Tel.: 602742925
  E-mail: dwbasia@neostrada.pl
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Sprzedam witryny chłodnicze ze sklepu w dobrym stanie 602742925
  Tel.: 602742925
  E-mail: dwbasia@neostrada.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
  Tel.: 880823102
  E-mail: firmafilas@gmail.com
 • RÓŻNE
  Zapraszamy osoby w wieku 60+ do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach komputerowych oraz florystycznych, które rozpoczną się w drugiej połowie stycznia 2019 roku. Warsztaty będą odbywały się w Białym Dunajcu w ramach Podhalańskiego Centrum Aktywności Lokalnej. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "Meritum"
  Tel.: Więcej informacji pod numerem telefonu: 884 990 478
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe i tradycyjne, wykończenia wnętrz Tel: 516 175 182,
  Tel.: 886 417 003
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY DZIEWCZYNY NA STANOWISKO SPRZEDAWCA do butiku WYMAGANIA: kreatywność, zainteresowanie modą, samodzielność i zaangażowanie, UMOWA O PRACĘ PEŁNY ETAT na czas nieokreślony, WYNAGRODZENIE 2500-3000 tys. brutto
  Tel.: 660-521-738
  E-mail: bazaarconceptstore1@gmail.com
  WWW: www.facebook.com/bazaarconceptstore
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA stacji BP Jodła w Zakopanem - dołącz do zespołu. Oferujemy: - pracę w stabilnej firmie, - atrakcyjne wynagrodzenie 2993-3542 zł/mies. i premie, - wymiar etatu dostosowany do twoich potrzeb, - ścieżki kariery: możliwość aplikowania na wyższe stanowiska. Kontakt telefoniczny: 784 095 202. Odpowiedzi prosimy kierować przez poniższy link:
  WWW: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=8c1de992f5354fa18312c9f2cac0b97b
 • USŁUGI | budowlane
  RENOWACJE ŁAZIENEK, REMONTY OGÓLNE - firma z 20-letnim doświadczeniem. 505 966 625.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-01-18 22:19 Tak kibicowali na Antałówce 2019-01-18 21:07 Tak wyglądały dzisiejsze kwalifikacje do Pucharu Świata 2019-01-18 19:39 Norweg wygrał kwalifikacje. Wszyscy Polacy w konkursie 2019-01-18 19:15 Nowy Targ dla prezydenta Adamowicza 2 2019-01-18 19:07 Tankowanie w sercu miasta 7 2019-01-18 17:28 Konsultowana Strefa Aktywności 1 2019-01-18 15:59 Treningi czas zacząć. Kubacki skacze najdalej! 2019-01-18 14:59 Śmierć w autokarze 2 2019-01-18 14:52 Na zakopiance coraz większy ruch 2019-01-18 14:42 Nasz śnieg najdroższy 2019-01-18 14:22 Takie dawniej były skoki 1 2019-01-18 13:14 Żartowniś od bomby 1 2019-01-18 12:49 Goszczyński ze srebrną tarczą w rankingu Perspektyw 2019-01-18 12:30 Koniki sprzedają bilety na Puchar po 200 zł 2 2019-01-18 12:13 Puchar Świata czas zacząć 2019-01-18 11:36 Różowe niebo w czasie zachodu słońca. Goryczkowa kursuje 2019-01-18 11:29 Dwunastogodzinny maraton narciarski 2019-01-18 10:47 Kibice odbierają bilety 1 2019-01-18 10:41 Tak właśnie wygląda na pieszo, pozdrawiam burmistrza 23 2019-01-18 09:45 Straganów na ul. Piłsudskiego przybywa 3 2019-01-18 09:25 Fotoreporter-samorządowiec 1 2019-01-18 06:45 Pożar pod Gubałówką 5 2019-01-17 20:15 Na skrzyżowaniu bez zmian 8 2019-01-17 20:14 Alarm bombowy w centrum Rabki 4 2019-01-17 18:48 Turystyka podwyższonego ryzyka 2019-01-17 17:08 Szpitalna ruina - zaczęły się wyburzenia 2019-01-17 16:01 Drapieżna dziura 2019-01-17 15:55 Radni zgłaszają projekt uchwały o przemocy w rodzinie 20 2019-01-17 15:43 Puchar Świata jeszcze się nie zaczął, a parkingi już pełne 3 2019-01-17 15:37 Zdrój na gazie 2019-01-17 15:20 "Łopatujemy" nadal 1 2019-01-17 15:00 Handel biletami na skoki już się zaczął 2 2019-01-17 14:34 Lawina zasypała szałas przy trasie narciarskiej 2019-01-17 14:19 Duże zainteresowanie „małym ZUS-em” na Podhalu 2 2019-01-17 14:15 Słońce wschodziło dziś na różowo 2019-01-17 13:58 Mordercze treningi pod Kasprowym 2019-01-17 13:46 Kolędowanie w szczytnym celu 2019-01-17 13:27 Młodzież opanowała Krupówki 2019-01-17 13:19 Brnij w śniegu albo płać mandat 2019-01-17 12:51 Dziś wieje, ale w weekend przestanie. Skoki nie są zagrożne 1 2019-01-17 12:38 Silny wiatr w Tatrach. Kolejka na Kasprowy stanęła 2019-01-17 12:01 Zgłoś osobowość 2019-01-17 11:58 Ferie w Kinie 2019-01-17 11:47 Pług zajechał drogę pijanemu kierowcy 1 2019-01-17 11:42 Nic tylko biegać! 2019-01-17 11:19 Zaparkował przy przejściu dla pieszych 7 2019-01-17 10:38 Jasełka pełne światłości 2019-01-17 10:30 Wypadek w Klikuszowej 1 2019-01-17 10:01 Dziś z „Tygodnikiem Podhalańskim” - kolejny numer „Gazety Targowej” 2019-01-17 09:34 Charytatywny Bal Walentynkowy
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-01-19 05:17 1. Ksiądz Dzieszko to wspaniały kapłan ,człowiek z charyzma !!!! Zadbany piękny kościół zawsze był wypełniony wiernymi !!!Mial bardzo bliski kontakt z ludźmi a,organizowaniem wycieczek zyskał sobie u ludzi wielkasympatie !!!! Jakiekolwiek przykrości i nieporozumienia mu sie przydarzyły ,to wynikały z tego ze pomagając osoba starszym ,często nie mających bliskich chciano go za pomoc obdarować tym czy innym ,co w konsekwencji skończyło sie dla księdza nieprzyjemnie .Kosciol bez niego juz nie ten sam i nigdy juz takiej radosnej atmosfery nie będzie ,bo to jest ksiądz ,który niestety nie ma zastępcy ,był naprawdę wyjątkowy !!!! Ja i moja rodzina bardzo za nim tęsknimy !!!!! 2019-01-19 04:36 2. 13 lat spóźnienia. W Norwegii nikt nie robi z tego sensacji i ładujesz się za darmo. Dodatkowo nie płacisz za bramki. Pozdrawiam 2019-01-19 04:09 3. No ktos podpalil a co myslicie , ktos z xeny nie chcial zejsc czy sie dostosowac do drugiego i pyk ni ma budki . Wszyscy co oreietuja sie jak dziala bangladeszowa sprzedaz pamiatek w zakopanym wiedza o co chodzi kazdy mial taki przypadek grozb "albo ustawisz takie ceny albo cie zniszcze " 2019-01-19 00:34 4. Ludzie, po co ta agresja. Nie potraficie zachować zadumy nad śmiercią człowieka, każdego człowieka? Bardzo szkoda chłopaka, wielka tragedia, jechał na skoki, bardzo przykre. bardzo szkoda prezydenta, także wielka tragedia. 2019-01-19 00:07 5. pieniążki poszły na sylwestra Marzeń!!!! to teraz nie ma na odśnieżanie!! tylko ludziom zostało ŁOPATOWAĆ 2019-01-18 23:45 6. Najlepsze jest w tym to ze w kolo skoczni nie ma nic tylko zieleń i pustka czyste pola ,to jest niesamowite jak sie to wszystko zmienia. 2019-01-18 23:04 7. Polacy to biedny naród, ponieważ im brak autoryterów. Jeżeli nawet się pojawią, to są odrazu niszczone. 2019-01-18 23:02 8. Trzeba mieć świadomość co się pisze. Za głupotę się płaci. Jestem za prokuraturą. 2019-01-18 22:24 9. @Adik. Może to stacja przeniesiona ze Spyrkówki bo nie wiem o co chodzi z tym TAURONEM że co, że prąd teges w knajpie ? 2019-01-18 22:04 10. "Zakopane jako jedyne nie ma tej uchwały. Ciemnogrod z Figlem kościelnym na czele." POziom komentarza PO byku! Wszyscy zacofani i ciemnogród, tylko ja jeden normalny. Brawo Byk Brawo ty, tylko co będzie, jak i ta uchwała nie POmoże? POwołacie następną, POtem następną, znowu następną i tak aż do usranej śmierci, bo jesteście mądrzy (inaczej)? Może ty odpowiesz, w ilu gminach w których funkcjonuje uchwała, nie ma już przemocy w rodzinie. Ilu gminom ta uchwała rozwiązała problem? Gienia jakoś się nie kwapi do odpowiedzi.
2019-01-16 10:07 1. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 2. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 3. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 4. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 5. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy. 2019-01-04 23:46 6. Książka taka sobie,jak zresztą inna tej autorki,,Zakopane odkopane".Najlepsza pozycja o Tatrach,ratownictwie jaką czytalem to bez watpienia,,Góry mojej mlodosci"Jerzego Hajdukiewicza. 2019-01-03 14:30 7. polecam zobaczyć na żywo oraz można sobie coś wybrać i kupić 2018-12-27 09:27 8. Jakoś dziwnie przypomina okładkę i szatę graficzną i treść książki Jagiełły... Nie podoba mis ie to, tak sie nie robi! 2018-12-14 23:05 9. Że tak powiem książka nudna pisana tylko dla pieniędzy . Czyta sie jak wiadomości na portalu informacyjnym przy niej kroniki topr to wybitne dzieło :) czy januszom w klapkach otworzy oczy - nie sądzę . Pozdrowienia dla TOPR :) 2018-12-11 10:33 10. To prawda, do Jagiełły autorce tej książki jest daleko, bardzo daleko. A książka jest nudna, niestety.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

Album TP

FILMY TP