News
Dachowanie na drodze z Morskiego Oka. Jedna osoba poszkodowana, zabrana do szpitala. Relacja na żywo na facebooku TP

Materiał sponsorowany, 2018-10-17 20:00:00

Materiał sponsorowany

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Zakopane 2030

Reklama

Szanowni Państwo, Wielkimi krokami zbliżamy się do końca kampanii wyborczej. W czasie jej trwania staraliśmy się prezentować pozytywny przekaz na temat spraw istotnych dla Zakopanego. Z przykrością stwierdzamy jednak, że urzędujący Burmistrz, opisując swoje osiągnięcia wielokrotnie manipulował faktami i nie wyjaśnił wielu niekorzystnych aspektów swojej kadencji. W związku z tym postanowiliśmy przedstawić Państwu obraz Zakopanego z innej perspektywy.

Leszek Dorula nie informuje Państwa o następujących faktach:

- zadłużenie gminy zostało przez 4 lata praktycznie podwojone, planowane na koniec 2018 roku osiągnie od 90 do 100 milionów złotych, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca daje około 3500 złotych,

- wiele inwestycji wykonanych w tej kadencji zostało zapoczątkowanych, bądź rozpoczętych w poprzedniej np.: budowa hali sportowej przy Gimnazjum nr 1, budowa budynku komunalnego przy ulicy Kamieniec, budowa zjazdu do Szkoły Podstawowej nr 2 na Skibówkach, budowa boiska przy Zakopiańskim Centrum Edukacji, budowa przedszkola w Zakopiańskim Centrum Edukacji, remont Miejskiej Biblioteki Publicznej, utworzenie w Czerwonym Dworze centrum dla twórców ludowych, przebudowa ulicy Sabały. Należy wspomnieć również inwestycje, które były już w zaawansowanym stadium przygotowań, są niezbędne dla mieszkańców, a nie zostały doprowadzone do realizacji: budowa ronda na skrzyżowaniu przy Drodze do Olczy, Stadion Miejski przy ulicy Orkana, przebudowa ulicy Kasprusie.

Są również działania, które Leszek Dorula przedstawia jako swoje sukcesy, a które mieszkańcy oceniają jako kontrowersyjne np. renowacja  Dolnej Równi Krupowej, która według naszej wiedzy kosztować ma blisko 10 mln złotych.

- obecny sukces związany z realizacją przebudową dworca PKP jest możliwy tylko dzięki komunalizacji przeprowadzonej w poprzedniej kadencji,

- komunalizacja Polskich Tatr została rozpoczęta również w poprzedniej kadencji i została zapoczątkowana zmianą ustawy, który umożliwiała takie rozwiązanie. W Ministerstwie Skarbu odbyło się spotkanie w którym uczestniczył poprzedni Burmistrz wraz z poprzednim Przewodniczącym Rady Miasta,

- także w kontekście prywatyzacji PKL przedstawianych jest wiele nieprawdziwych informacji. Gmina Zakopane nigdy nie sprzedała spółki. Gmina Zakopane i jej ówczesne władze – zarówno Burmistrz jak i Rada Miasta wielokrotnie interweniowali w tej sprawie i żądali, aby rząd wstrzymał  prywatyzację. W obliczu możliwości „wrogiego przejęcia” spółki, podjęte zostały działania w celu ratowania tego dobra wspólnego. Cała Rada Miasta, włącznie z obecnym Burmistrzem miała pełną wiedzę na temat sposobu wykupu spółki PKL i w znakomitej większości głosowała „za”. Przypominamy, że w poprzedniej kadencji większość posiadała grupa obecnego Burmistrza. Nigdy również obecny burmistrz nie sprawdził, czy spółka miała wolę zainwestowania kilkudziesięciu milionów złotych w narciarstwo w Zakopanem. Dziś moglibyśmy mieć na Gubałówce nowoczesny ośrodek narciarski.

- Leszek Dorula obejmował urząd Burmistrza mając w szufladzie zaawansowane prace nad Studium  Uwarunkowań i Kierunków Rozwoju Przestrzennego. Niestety do dziś nie zostało ono przedstawione Radzie Miasta, a dokument ten mógłby przyczynić się do rozwiązania problemów związanych z zabudową. Burmistrz nie podjął również działań zmierzających do skutecznego naprawienia planów zagospodarowania. Pomimo wielu sygnałów o niekorzystnej dla mieszkańców interpretacji obowiązujących planów, nie podjął działań w kierunku ich uściślenia. Błędy w planach służą Leszkowi Doruli do walki z opozycją.
- szczególnie smutna jest kwestia obietnic przedwyborczych dotyczących otwarcia Gubałówki. Nie dość, że trasa nie została otwarta, to przez prawie 4 lata nie zostały poczynione żadne kroki w kierunku takich zmian planów na Gubałówce, aby dostosować je do potrzeb narciarstwa. Dopiero po wielu interwencjach grupy opozycyjnych radnych, pod koniec kadencji, Burmistrz zgodził się na rozpoczęcie procedury zmiany planów. Straciliśmy 4 lata dla narciarskiej Gubałówki.

- w kadencji 2014-2018 została opracowana i przyjęta strategia rozwoju Miasta na najbliższe lata. W tym jednym z najważniejszym dokumentów brakuje zapisów dotyczących wielu ważnych dziedzin. Tylko symbolicznie wspomniano sport i narciarstwo. Leszek Dorula nie ukrywa natomiast, że przyjęcie strategii miało służyć przede wszystkim pozyskaniu środków, a nie opracowaniu planu rozwoju Zakopanego na następne lata.

- bulwersujące są wreszcie fakty niejasnych okoliczności zatrudniania kolegów radnych w spółkach i instytucjach miejskich zależnych od Burmistrza i promowaniu firmy radnego na stronie internetowej Miasta,

- wątpliwości budzą również okoliczności nabycia działki na Spyrkówce przez rodzinę Burmistrza, w kontekście planowanej w tamtym rejonie inwestycji budowy zjazdu na parking zaporowy. Jest duże prawdopodobieństwo, że Gmina Zakopane i mieszkańcy zyskaliby na nabyciu tej działki przez Miasto. Wspomniane działki zostały nabyte od tego samego właściciela i w bardzo zbliżonym czasie.

Szanowni Państwo, wspomniane fakty z kończącej się kadencji,to tylko niektóre sprawy, które powinny zostać przed wyborami publicznie wyjaśnione. Uważamy, że mieszkańcy Zakopanego mają prawo znać pełny obraz sytuacji skutecznie zamazywany przez obecnego Burmistrza i jego otoczenie.

Z poważaniem
KWW Zakopane 2030

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dziadek 2018-10-19 22:58:25
Ot - taka sobie kiełbaska wyborcza.

"Leszek Dorula nie informuje Państwa o następujących faktach:
- zadłużenie gminy zostało przez 4 lata praktycznie podwojone, planowane na koniec 2018 roku osiągnie od 90 do 100 milionów złotych,..."

Przecie ze pamiętamy, jak cztery lata temu miłościwie nam panujący wówczas J.Majcher chwalił się, że załatwił nam Zakopiańczykom pożyczkę. Jeśli dobrze pamiętam, to chodziło o drobne 30 mln. zł.
Czyli jak MY pożyczamy, MY dutki dzielimy, konsumujemy, rozdajemy, to jest DOBRE zadłużenie!
Łoł, ale jak ONI, nasi konkurenci biorą pożyczki, i zaleją przysłowiowe dziury w drodze, to jest ZŁE zadłużenie.

Co to te żądne władzy i dutków dobrodzieje nie wymyślą, żeby nam żyło się lepiej?
Jacek Kalata 2018-10-19 18:21:05
Adik
" ludzie głupieją hurtowo,
mądrzeją detalicznie"

Wiesława Szymborska
Janowski 2018-10-19 17:15:19
@Ewa Popławska
Trochę idiotyczny przykład Witkiewicz to ćpun , alkoholik a jak się w grobie przewraca to za swoje grzechy ( komisarz komunistyczny rewolucjonista hołubiony w czasach PRL ) a nich się ćpun przewraca w tym grobie między innymi jako odpowiedzialny za śmierć swojej narzeczonej i wiele innych haniebnych poczynań .
@Ewa Popławska przykro mi że masz takich idoli .
zdziwiony 2018-10-19 15:49:05
Dlaczego Kalata nie umie pisać poprawnie ani sie wysłowic? Nie chodził do szkoły?
Sąsiad 2018-10-19 14:25:54
Dla mnie niepojęty jest fakt ze burmistrz otacza sie takimi ludźmi jak kalata. Przecież to hańba. A tak na marginesie ciekawe kto w razie wygranej pana Doruli zostanie wiceburmistrzem? Moze wlasnie kalata? To by bylo dopiero pośmiewisko na cala Polskę! Boże chroń to miasto przed takimi ...... !!!
sam 2018-10-19 13:35:06
Zagłosuję na człowieka uczciwego takiego, który mnie nie oszukał ani obietnicami, ani pracą społeczną, ani w administracji. Takich jest nie wielu ale są na każdej liście.
Zako 2018-10-19 13:25:57
Jakie to słabe, po prostu wiecie że jesteście w czarnej dziurze i tyle! 8 lat tyle czasu miał Majcher z Solikiem na czele, żeby cokolwiek zrobić. I niech mi ktoś powie co zrobił???? Niby zaczął żeby nie było, ze nic nie robi? W razie czego zawsze mógł tłumaczyć że chciał ale jakoś nie idzie. Dla mnie ważne jest to że Dorula przez 4 lata zrobił więcej niż Majecher przez 8.
Stanisław Karp 2018-10-19 13:17:23
Moi drodzy,
W jekże kłamliwym i mającym na celu zdyskredytowanie obecnego burmistrza Leszka Dorulę tekscie powyżej, brakło tylko informacji że dzięki jego poprzednikom PKL zostały odkupine.
Napisanie takiego oświadczenia jest nieudolną ,obrażliwa chęcią zakłamania rzeczywistości.
Niedoceniacie Państwo społeczności Zakopiańskiej ,która już niedługo odróżni czyny od płytkiej i małostkowej manipulacji.
Idąc tłumnie w niedzielę do urn wyborczych, odrożnijmy ludzi czynów ktorę bronia się same ,od populistów i awanturników.
Pozdrawiam
Do 2030 2018-10-19 12:48:50
Rządziliście 8 lat i wszyscy odczuli ulgę ze was już nie ma u władzy. Teraz chcecie rządzić 12? Never!
Wiki 2018-10-19 12:39:10
Fakty ..... tylko jakoś tak jednostronnie opisane , wszyscy podają fakty a ludzie maja dosyć farmazonów.
Fakt jeden niezaprzeczalny to taki że w końcu jest Burmistrz który coś robi dla rozwoju i wizerunku tego miasta.
Mieszkaniec 2018-10-19 12:14:38
A ja nie odbieram tego jako atak tylko konkretnie przedstawione fakty. Nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję ale takie rzeczy warto wiedzieć. W końcu my tu mieszkamy i mieszkać będziemy
Renata 2018-10-19 11:31:47
Zmotywowało mnie to oświadczenie do sprawdzenia kilku spraw i muszę przyznać, że ku mojemu zdziwieniu okazały się faktami. Obecny burmistrz wiele inwestycji przypisuje sobie jako własne zasługi, a tak NIE JEST. Większość z nich została rozpoczęta zanim Dorula został włodarzem. Wszystko miał podane na tacy i tylko kontynuował dzialania. Przykre jest, ze nie potrafi uczciwie przyznać się do tego tylko tak perfidnie manipuluje faktami na swoją korzyść. Martwi mnie również, ze sporo ludzi nie zna prawdy, tak jak ja do niedawna. Manipulacja jest najmocniejszą cechą Pana Doruli. Ludzie otwórzcie oczy, sprawdźcie fakty i nie dajcie robić się "w balona". Pozdrawiam
Renata
Wyborca 2018-10-19 10:58:07
Mam prośbę, ponieważ chciałbym mieć komplet informacji przed oddaniem głosu w wyborach proszę KWW Zakopane 2030 także o informację co obecny Pan Burmistrz zrobił dobrze. Chodzi o to aby wasze oświadczenie było wiarygodne i wyczerpujące tematykę bo w tej formie to wygląda jak jakiś donos ..a przecież wszystkim nam chodzi o dobro Zakopanego, a mam wrażenie że Burmistrz Dorula zrobił naprawdę dużo dobrego.
Z góry dziękuję
Olik 2018-10-19 10:28:55
BEZCENNE STWIERDZENIE - ,,....z przykrością stwierdzamy jednak .''
Czyli co nie chcecie , ale musicie bo to ostatnia deska ratunku. Prawda jest taka że Dorula to najlepszy Burmistrz dla Zakopanego. Jacek Kalata brawo za odwagę.
Jacek Kalata 2018-10-19 10:07:49
Pani
Ewo Popławska

widocznie robimy czasami zakupy w tym samym sklepie - najbliższy sklep mam w Zębie - Tam może Pani mnie spotkać prawie codziennie .
Niektóre produkty w szczególności dla małych dzieci nie są wszędzie dostępne .

Pozdrawiam
Jacek Kalata 2018-10-19 10:02:59
Drogie trolle
Zachęcam do jawnej dyskusji - fakty kontra wasze pomówienia .

Czego się tak bardzo boicie .
ewa popławska 2018-10-19 09:25:08
Trzeba być ślepym żeby nie zauważyć jakim populistą jest obecny burmistrz. Butny, obrażalski, bez kultury. A pan panie Kalata nie lepszy. Takiego miasta chcecie? Witkiewicz się w grobie przewraca! diskopolowe sylwestry, hołota i tylko dutki i dutki. ps tak Jacku krzyczysz o wspieraniu naszych przedsiębiorców a w lidlu zakupy z rodzinką regularnie. Ewa
MK 2018-10-19 09:15:20
Do Zarcie: Dorula umie sie zachowac przyzwoicie? A wyrzucanie Galicy na debacie osobistych porazek rodzinnych, jak to nazwal? A manewr z dzialka przy wjezdzie do miasta? A ukrywanie inwentaryzacji planow miasta, ktore pokazalyby jego nieudolnosc w walce z deweloperami? Troche trzezwego spojrzenia!
abc 2018-10-19 09:05:17
Dalej, dalej Kalata. Popisuj się. Może liczba zwolenników Doruli "wzrośnie".
Bolek 2018-10-19 08:59:30
Sprawdziłem głosowanie nad PKL. Sprawdziłem inne fakty z oświadczenia. Zakopane 2030 ma rację, a Kalata jak zwykle kłamie. Ale to u nich normalne.
Lusia 2018-10-19 08:56:20
Jak sobie tak czytam oświadczenie i komentarze, to jakoś bardziej wierzę KWW Zakopane 2030. Kalata pokazał swoje oblicze wiele razy: kasa za gaz, prywata na stronie um. Jeśli on jest obliczem Doruli, to już Karaś lepszy. Głosuję na Donatowicza, a wy szczekajcie dalej. Poparcie już wam przekroczyło 150 procent. Białoruś mam fundujecie.
Zakopianka 2018-10-19 08:52:17
Serio??? Jedynie co umiecie robić to atakować?? Ale słabi jesteście... zero klasy... Wolę Dorulę, który siedzi cicho i nikogo mięsem nie odrzuca...
Witkieiwcza 2018-10-19 08:41:12
Panie Kalata zna pan radnego który chodził po mieszkańcach ul. Witkiewicza i namawiał na sprzedaż działki dla dewelopera TOP TATRY w celu połączenia jego działki z ulicą Aleje 3 maja, mogę Panu pamięć odświeżyć.
Zarcie 2018-10-19 07:31:20
Obłuda,obłuda i jeszcze raz obłuda, myślałem że sa Państwo poważniejszymi ludzmi ale po tym oświadczeniu zmieniłem zdanie. Zachowujecie się jak małe dziecko które przegrywa ze swoim kolegom w zabawie, poprostu płacze i się denerwuje, oraz myśli jak by tu mu zrobić na złość żeby się mu nic nie udało. Poprostu nie ma u was gry ferpley. Dorula przynajmniej umie się zachować przyzwoicie.
antykancelista 2018-10-19 00:13:06
dyskusji....?! czy monologu pełnego peanów lub piany z kaczego kogla mogla.....
Trol 2018-10-19 00:05:57
Jacek Kalata. Trolu jeden. A ten co wydaje pozwolenia (starosta) to z jakiej partii jest?. No chyba z PiS. Tej co ty. A może ty jeszcze ze stonogą?
Adik 2018-10-18 23:35:09
Jacku odpowiem słowami wielkiego polskiego poety Tuwima
Próżność repliki się spodziewa
Nie dam ci prztyczka ani klapsa
Nie powiem nawet pies cię j?
Bo to mezalians byłby dla psa
Do zakopianczyk 2018-10-18 23:10:40
Żadnych ekstra parkingów w centrum! Partnerstwo publiczne i prywatne pokazaliście przy zakupie pkl
Agh 2018-10-18 22:51:51
Wyborcy! Wybierajcie wykształconych, mądrych Ludzi,nie przygłupów i takich co będą chodzić na smyczy Doruli. Dorula może być Burmistrzem ? może,ale musi mieć na plecach mądrą i wykształconą Radę Miasta., żeby z nich nie robił sobie chłopców na posyłki. Pozdrawiam i życzę wszystkim Wyborcom mądrego głosowania.
Wyborca 2018-10-18 22:46:29
Czyzby Panowie z kaw zakopane 2030 boją się swojej przegranej. Nie ładnie jest oczerniac kogoś jeżeli samemu nie jest się w porządku. Panowie przywódcy z kaw zakopane 2030 pamiętajcie też byliście naszymi radnymi i nic nie zrobiliście dla mieszkańców.
Grażyna Krupa 2018-10-18 22:45:07
Zakopiańczyk dawaj... reaktywuj Kotelnicę i drugi równoległy wyciąg..chętnie Ci w tym pomogę, a nie gadaj głupot, ze to wina Doruli, bo nie wpisał w strategie rozwoju miasta.
Ps
Oj ciepło się robi w 2030 :)
Tymek Mróz gratki, że nie uczestniczysz w tym dennym spocie Twoich mentorów obłudników
Wybierasz Zakopane,które jest na dobrej drodze rozwoju..
Hej!
Jack kataciec 2018-10-18 22:36:49
Z ob­serwac­ji wy­nika, bar­dzo pros­ta ma rada:
Bądź dum­nym wil­kiem, nie kun­dlem co ujada.
RADNY kalat jesteś sietem
Wiem odpiszesz że trooolem
Jacek Kalata 2018-10-18 22:19:27
Kochane TROLLKI

jesteście nadal tylko bezimiennymi trollami - nie umiejącymi podjąć jawnie dyskusji .

Pozdrawiam i dobranoc
sam 2018-10-18 21:59:15
Kto i jak w poprzedniej radzie głosował za PKL można sprawdzić na filmie z sesji lub w archiwum ze stenogramu proste ? Proste.
zakopiańczyk 2018-10-18 21:51:36
Zapomnieliście o jeszcze jednej najważniejszej zasłudze urzędującego burmistrza a mianowicie zablokowanie wspólnie z członkami Federacji Obrony Podhala realizacji głównej obwodnicy Zakopanego łączącej Kasprowicza z wiaduktem Powstańców Śląskich co rozwiązałoby problem korków w mieście.Teren jest tam rezerwowany od 40 lat a mieszkający tam ludzie są całkowicie inwestycyjnie zblokowani. Medal za brak logiki dla pana Doruli za storpedowanie świetnego pomysłu realizacji w partnerstwie publiczno-prywatnym parkingu wielopoziomowego na 300 samochodów przy dolnych Alejach 3 Maja.
Pominięcie w pseudo strategi rozwoju miasta pięknego , znakomicie zlokalizowanego stoku narciarskiego na Kotelnicy .
Obecna strategia rowoju miasta przyjęta przez burmistrza to dokument beznadziejnie opracowany , przygotowany tendencyjnie na rozwój wokół prywatnych nieruchomości burmistrza bądz jego rodziny . Opracowanie tak ważnego dokumentu oparte na kilku spotkaniach w z bardzo małym zaangażowaniem społeczeństwa to czysta kpina. Udział mieszkańców był na tych spotkaniach bardzo znikomy gdyż nikt nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji jakie ten dokument za sobą niesie. Dokument ten pomija szereg newralgicznych dla miasta problemów. Zapomniano w nim całkowicie o budowie narciarskich tras biegowych, pominięto zupełnie temat drogi pod reglami jako strefy rekreacji .Zapomniano o wykorzystaniu potencjału obszaru wokół kompleksu skoczni -pomysł wspólnie z COS park rekreacyjno sportowy z zespołem ścianek wspinaczkowych.
Ta pseudo strategia rozwoju miasta poruszająca w swej treści jedynie i prawie wyłącznie rozwój kilku linii autobusowych jest tak słaba jak rządzący burmistrz a już afiszowanie się nią na ostatniej debacie to totalna kompromitacja dla obu wręczających panów.
Ten mizernie opracowany dokument zahamuje rozwój miasta na kilkanaście lat .Kwestie pominięte w strategi nie będą mogły być realizowane , nie będzie na nie można korzystać z dotacji. Więc ludzie zastanówcie kogo chcecie wybrać.
Elchupacabra 2018-10-18 21:49:47
Czy ten Kalata, co tak wrzuca z zapałem swoje komentarze, to ten sam, którego opisał Tygodnik? Jeśli tak, to kiepskiego adwokata znalazł sobie burmistrz.
abc 2018-10-18 21:45:36
Kalata dlaczego jak wypijesz piwo, to mówisz co drugie słowo k-wa. Dorula powinien postawić Kalatę na pierwszym miejscu swoich "sukcesów".
Adik 2018-10-18 21:35:57
Jacku czytaj ze zrozumieniem:

- wspieranie wybranych deweloperów, w 4 lata wydano pozwolenia na 854 apartamenty w większości w centrum Zakopanego
Ooo 2018-10-18 21:20:33
A czemu to nie piszecie co zrobił komunikacja miejska, sylwestra i dało się. Napiszcie lepiej czemu się pchacie do władzy?
Trytyty 2018-10-18 21:18:34
Pali się pod nogami ,to trzeba pofikać. A jakoś przez 4 lata łykaliście wszystko jak pelikan. Śmiech na sali. Dorula wygra i to w cuglach.
antykancelista 2018-10-18 21:06:30
Jklata
kto tu bredzi chłoptasiu, twoje brednie za to doskonale.....!!!!!
adik 2018-10-18 20:46:13
Można by jeszcze dopisać:

- sprzedaż Bristolu za lekko ponad 6 mln, wartość rynkowa ok. 18 mln

- Palace było wystawione 2 lata wcześniej o 2,8mln taniej od ceny zakupu przez urząd, istnieją screeny z ogłoszeń internetowych, co się stało z 2,8 mln ?

- Powiązania z ABC i wspieranie jego wielkokubaturowych obiektów np. Tetmajera, czy jego kolegów np. Radisson

- wspieranie wybranych deweloperów, w 4 lata wydano pozwolenia na 854 apartamenty w większości w centrum Zakopanego

- ile krotnie za burmistrza kadencji pomnożyła swój majątek on i jego rodzina?
Demokrata 2018-10-18 20:45:04
POmiot bo od cenzury to jest Dorula
Laura 2018-10-18 20:43:07
Oj, panie Dorula wychodzą kwiatki. Prywata na Spyrkówce to już gwóźdź do trumny.
Ted 2018-10-18 20:29:13
W tej wyliczance to już jakoś tak laurkowo ta kadencja nie wygląda:) Obecny burmistrz to populista, który doprowadzi Zakopane do upadku, jeśli pozostanie. Aczkolwiek w sprawie PKL to moglibyście się uderzyć w piers i przyznać do błędów.
POmiot 2018-10-18 20:28:43
Plus za nie zablokowaną możliwość komentowania.
 • BIZNES
  Doradztwo w zakresie sprzedaży usług hotelowych
  Tel.: 793931388
 • PRACA | dam
  grafik komp. CorelDraw, praca Szaflary, CV na maila
  E-mail: biuro@reklamy-zakopane.pl
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTA/KA HOTEL *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni pracownika recepcji
  Tel.: 507645428
  E-mail: ks.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  HOTEL *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KUCHARZA, KELNERA
  Tel.: 507645428
  E-mail: ks.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat Staszelówka w Zębie zatrudni kucharkę i pomoc kuchenną.
  Tel.: 604514810
  E-mail: staszelowka@gmail.com
  WWW: http://staszelowka.pl/
  GG: Ząb
 • PRACA | dam
  Zatrudnię murarzy z okolic Zakopanego i Rabki
  Tel.: 609075091
  GG: RABKA ZDRÓJ
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: RECEPCJONISTĘ SPA&WELLNESS. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  POKOJE 2-OSOBOWE ZAKOPANE, POKOJE 2-OSOBOWE, 100 ZŁ/OS. ZE ŚNIADANIEM.
  Tel.: 606 883 371
 • PRACA | dam
  KARCZMA RĄBANICA W PORONINIE ZATRUDNI OD ZARAZ KELNERKĘ -
  Tel.: 600 071 887.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KELNER / KELNERKA (możliwość przyuczenia do zawodu), POMOC KUCHENNA - ŚNIADANIOWA. Praca co drugi dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Potrzebni PRACOWNICY - BUDOWLANKA. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA WITÓW-SKI zatrudni na stanowisko POMOC KUCHENNA. Praca na sezon zimowy. Atrakcyjne wynagrodzenie. Kontakt: 604 919 005
 • PRACA | dam
  DO SKLEPU MEDYCZNEGO W ZAKOPANEM - SPRZEDAWCĘ z kwalifikacjami: fizjoterapeuta lub technik farmacji.
  Tel.: 604 295 268.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy pracowników na stanowisko kucharka/pomoc kuchenna/pokojówka, tel. 608088017
 • MOTORYZACJA | kupno
  Skup Samochodów Osobowe-Dostawcze. Każda Marka
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  POMOC DOMOWA ZA GRANICĄ. Poszukujemy pomocy domowej w zakresie obowiązków: sprzątanie, prasowanie, dbanie o czystość zadbanego domu. Miejsce pracy jest w Niemczech/Szwajcaria. Od kandydatki oczekujemy: uczciwość, pracowitość, lojalność. Osoba powinna być dyspozycyjna, preferencja stanu wolnego. Warunki wynagrodzenia są bardzo dobre, do szczególnego omówienia z pracodawcą po dokładnym uzgodnieniu zakresu pracy. Prosimy przesyłać CV na adres:
  E-mail: mspraca@okpoczta.pl
 • PRACA | dam
  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zakopanem poszukuje do pracy pracownika na stanowisko STAŻYSTY/MŁODSZEGO ASYSTENTA DO SEKCJI EPIDEMIOLOGII. WYMAGANIA: Wykształcenie wyższe kierunkowe: medyczne, pielęgniarstwo, zdrowie publiczne, higiena i epidemiologia oraz pokrewne. Szczegółowe informacje dotyczące naboru można uzyskać na stronie internetowej www. Pssezakopane.pl - zakładka KARIERA oraz pod nr telefonu 18 20 68 697 wew. 13.
 • PRACA | dam
  Transmarino Sp.z o.o.w Rabce- Zdrój,zatrudni osobę do sprzedaży materiałów budowlanych .Wymagania :znajomość obsługi komputera,dyspozycyjność ,uczciwość ,łatwość nawiązywania kontaktów z klientem . Mile widziane doświadczenie .CV oraz oferty proszę kierować na adres praca@transmarino.pl
  E-mail: praca@transmarino.pl
  WWW: praca@transmarino.pl
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-30 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie działke lub dom w Zakopanym, moze być rozpoczęta budowa , lub stary dom tel 660797241
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni na stałe RECEPCJONISTĘ. Wymagana znajomość j. angielskiego. CV na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub telefonicznie: 666 378 357, 602 367 501.
 • PRACA | dam
  Hotel REDYK w Zębie zatrudni POKOJOWĄ. Tel. 604 224 334.
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTA/-TKA DO HOTELU W ZĘBIE. Atrakcyjne wynagrodzenie. Tel. 604 224 334. CV na:
  E-mail: praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  KELNER/-KA DO RESTAURACJI HOTELOWEJ W ZĘBIE, k. Zakopanego. Tel. 604 224 334. CV na:
  E-mail: praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  WITTCHEN S.A. to lider na rynku ekskluzywnych produktów skórzanych i bagażu. Kierownik salonu, Pełen etat Wymagania: -minimum 2-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w branży retail - umiejętność efektywnego organizowania i planowania - wiedza z zakresu marketingu i sprzedaży - zorientowanie na wyniki - znajomość technik sprzedaży - komunikatywność - dyspozycyjność (praca w centrum handlowym) Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.
  Tel.: 22 7663368
  E-mail: rekrutacje@wittchen.com
  WWW: wwww.wittchen.com
 • PRACA | dam
  Karczma Sopa w Zakopanem poszukuje kelnerki. Wymagania: doświadczenie, dyspozycyjność. Praca w miłej atmosferze.
  Tel.: 660425686, 182012216
  E-mail: mariazatorska.mz@gmail.com
  GG: ZAKOPANE
  Inne: MARIA
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam MERCEDES E350 4Matic, rocznik 2011 bezwypadkowy, bogate wyposażenie. POLECM!!!
  Tel.: 505063950
 • PRACA | dam
  Multibrandowy sklep w Galerii Krupówki w Zakopanem z markami Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein. Poszukujemy osoby na stanowisko: Kierownik Sklepu - Sprzedawca.Zakres obowiązków to zarządzanie sklepem i zespołem sprzedawców , raportowanie sprzedaży , dbałość o obsługę klienta, sporządzanie grafików pracy itp. Wymagania to doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w branży odzieżowej , dyspozycyjność oraz znajomość j. angielskiego. Oferujemy umowę o pracę , atrakcyjne wynagrodzenie oraz system premiowania .Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV oraz kontakt telefoniczny ; Telefon:
  Tel.: 660-719-519,
  E-mail: e-mail; budzuu@wp.pl.
 • PRACA | dam
  SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Specjalistę ds. księgowości na pełen etat. Szczegóły na stronie internetowej. Adres www:
  WWW: http://bip.cos.pl/1469/2018-10-25-ogloszenie-o-naborze-specjalista-dfk
 • PRACA | dam
  Biuro Rachunkowe Auditplus Sp. z o.o. w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje Głównego Księgowego oraz Specjalisty ds. Rozrachunków. Oferty proszę przesyłać do dnia 20-11-2018r na adres e-mail: biuro@auditplus.pl.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ TIRA. 697 699 752.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PIELĘGNIARKĘ - Zakopane -
  Tel.: 601 52 74 51.
 • PRACA | szukam
  Stolarz. Wykończenia, elewacje, schody, remonty budynków drewnianych.
  Tel.: 790455655
  E-mail: maronarch@gmail.com
  Inne: Marek
 • PRACA | dam
  Instruktor Narciarstwa
  Tel.: 504835414
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam willę w centrum Zakopanego, ulica Kasprusie.
  Tel.: 515247140
 • PRACA | dam
  Pokojowa Bukowina Tatrzańska - praca stała w godz 8.00-16.00 telefon:
  Tel.: 510213878
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ. TEL. 668 333 831.
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
2018-11-13 16:23 Wielki korek w Nowym Targu 2018-11-13 15:58 Wypadek samochodu na drodze na Łysą Polanę (ZDJĘCIA, WIDEO) 2 2018-11-13 15:20 Ostatnie chwile na opalanie 2018-11-13 13:59 Tania linia z Irlandii przewiozła 20 mln pasażerów 2018-11-13 12:41 W Poroninie kładą asfalt. Duże korki 2 2018-11-13 12:31 Na zakopiance przewróciła się ciężarówka. Na jezdnię wysypał się żwir 2018-11-13 10:52 Kompletnie pijany kierowca wjechał w 2 auta. Zasnął w radiowozie 4 2018-11-13 09:45 100-lecie niepodległości w „szkole kadetów” 2018-11-13 09:32 14 stacji narciarskich łączy swoje siły 4 2018-11-13 09:08 Slajdem przez niepodległość 2018-11-13 07:25 Wtorek to ostatni ciepły dzień. Nadchodzi ochłodzenie i opady 2018-11-12 21:28 Taki halny na 100 lat Niepodległości (WIDEO) 1 2018-11-12 20:07 Strażacka akcja przy ul. Makuszyńskiego w Zakopanem 2018-11-12 18:37 Zderzenie na Niwie. Zakopianka zablokowna 2018-11-12 18:19 Poranny wypadek BMW w Kościelisku 7 2018-11-12 17:50 Postument odsunięty i na nowo odsłonięty 1 2018-11-12 16:43 W Leśnicy wybuchł gaz 2018-11-12 16:43 To był piękny dzień, ale nadchodzi pogorszenie pogody. Spadnie śnieg? 2018-11-12 16:33 Szkoła z patriotycznym przesłaniem 2018-11-12 15:25 Takie widoki z kawiarni Tygodnika Podhalańskiego (WIDEO) 4 2018-11-12 15:16 Chaos reklamowy niemile widziany w Kościelisku 3 2018-11-12 15:07 Biało-czerwona flaga także na Trzech Koronach 2018-11-12 14:43 Na Górnej Równi zostaje łąka kwietna, na dolnej trawnik rekreacyjny 5 2018-11-12 14:25 Narodowe świętowanie w Kościelisku 2018-11-12 13:30 37 medali dla Płetwala 1 2018-11-12 13:02 Skład polskiej reprezentacji na inaugurację Pucharu Świata w Wiśle 2018-11-12 12:19 Turyści wyjeżdżają po długim weekendzie 2018-11-12 11:59 Pracowity weekend ratowników TOPR. Nocna akcja na Czerwonych Wierchach 2018-11-12 11:30 Smog znowu podnosi głowę 8 2018-11-12 11:06 Spektakl szkoły z Krauszowa. „Cztery tysiące chłopców górali” dla Niepodległej 2018-11-12 09:47 Prawnukowie Legionistom 2018-11-12 08:01 Pod Reglami wczorajsze święto wyglądało jak zawsze 2 2018-11-12 07:00 Farby Dulux Nobiles w sklepie Młotek 2018-11-11 20:51 Akcja strażaków przy ul. Makuszyńskiego 2018-11-11 20:00 Zwierzęta wróciły do gospodarza 3 2018-11-11 19:20 Lot nad Podhalem 2018-11-11 19:07 Dwie osoby ranne w zderzeniu na zakopiance 2018-11-11 18:59 Pory niepodległości 2018-11-11 18:40 Obchody sięgnęły szczytów 2018-11-11 18:00 Kolejny biznesmen zatrzymany za dawanie łapówek urzędnikom PZD 6 2018-11-11 17:58 Cześć poległym Legionistom 2018-11-11 17:32 Zakopiańskie uroczystości 11 listopada (ZDJĘCIA) 3 2018-11-11 16:18 RPA pod flagą biało-czerwoną 2018-11-11 16:03 Dostojnicy idą przodem a kilometr za nimi narodowcy (wideo) 10 2018-11-11 15:49 Ma niemal tyle lat co Niepodległa - wyhaftowała jej na urodziny kwiaty 2018-11-11 15:39 Bieg Niepodległości w Zakopanem (ZDJĘCIA) 2018-11-11 15:10 Piękna słoneczna pogoda w Zakopanem 2018-11-11 15:02 Piłsudski w mieście i świętowanie w biało-czerwonych barwach 2018-11-11 14:00 Rosjanin zaparkował przy Krupówkach 16 2018-11-11 13:54 Marszałek też na Krupówkach 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-11-10 10:31 1. Do- miejscowy turysta To Słowacy przeprowadzali próbę jądrową:) 2018-11-07 14:24 2. kabaret jakis czy co to ma byc? pseudo Piłsudski w mundurze MO, z opadającym pasem, fiakier powoznik w mundurze strazackim Moro, jak sie nie umiecie zabrac za inscenizację, to się nie zabierajcie i pokazujcie młodzieży bzdur 2018-11-04 20:32 3. Pięknie :) Niesamowita chmura po lewej na 11 zdjęciu. 2018-11-03 16:21 4. To sztuka przez duze R. Rykowisko. 2018-10-29 15:56 5. Nei bylyby baby....kieby nie te torkowe gybmusie...troskie z piekła rodem... A chłop mutant corno-bioły yes yes yes trendy... Znacy trendowaty ?! 2018-10-28 21:10 6. w sumie dobrze, że wyborcy Kudasika wystawili mu rachunek za tą "sztukę".... 2018-10-23 10:09 7. Troszkę się ktoś zagalopował z tytułem ,,Kler" po góralsku. Albo ktoś się zagalopował ze sztuką. Pamiętajcie ,,bez Boga ani do proga". Jest teraz ogromna nagonka na kościół bo jesteśmy niewygodni w Europie, która została bez Boga i bez wartości. Tak, że ja bym uważał z tym ,,Klerem". 2018-10-23 03:07 8. Idźze do pytona. Nie mieszaj Jana Pawła, bo ześ nic nie pojoł o wolności umysłu. Jak połowa Podhala, Spiszu i Orawy. A o sakramencie - nie zaś twoja rola zabierać głos. Milczenie jest złotem. ...jak się nie ma co powiedzieć Pójdź na hale i sie Bogu ku niebiosom wyspowiadaj. 2018-10-20 17:57 9. Przypomnę słowa Jana Pawła II wypowiedziane do górali... Na was zawsze można liczyć... Aż żal się budzi w sercu... 2018-10-20 16:18 10. Przykro się robi kiedy ochrzczeni robią sobie żarty z sakramentu...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka