Reklama

Materiał sponsorowany, 2018-10-17 20:00:00

Materiał sponsorowany

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Zakopane 2030

Reklama

Szanowni Państwo, Wielkimi krokami zbliżamy się do końca kampanii wyborczej. W czasie jej trwania staraliśmy się prezentować pozytywny przekaz na temat spraw istotnych dla Zakopanego. Z przykrością stwierdzamy jednak, że urzędujący Burmistrz, opisując swoje osiągnięcia wielokrotnie manipulował faktami i nie wyjaśnił wielu niekorzystnych aspektów swojej kadencji. W związku z tym postanowiliśmy przedstawić Państwu obraz Zakopanego z innej perspektywy.

Leszek Dorula nie informuje Państwa o następujących faktach:

- zadłużenie gminy zostało przez 4 lata praktycznie podwojone, planowane na koniec 2018 roku osiągnie od 90 do 100 milionów złotych, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca daje około 3500 złotych,

- wiele inwestycji wykonanych w tej kadencji zostało zapoczątkowanych, bądź rozpoczętych w poprzedniej np.: budowa hali sportowej przy Gimnazjum nr 1, budowa budynku komunalnego przy ulicy Kamieniec, budowa zjazdu do Szkoły Podstawowej nr 2 na Skibówkach, budowa boiska przy Zakopiańskim Centrum Edukacji, budowa przedszkola w Zakopiańskim Centrum Edukacji, remont Miejskiej Biblioteki Publicznej, utworzenie w Czerwonym Dworze centrum dla twórców ludowych, przebudowa ulicy Sabały. Należy wspomnieć również inwestycje, które były już w zaawansowanym stadium przygotowań, są niezbędne dla mieszkańców, a nie zostały doprowadzone do realizacji: budowa ronda na skrzyżowaniu przy Drodze do Olczy, Stadion Miejski przy ulicy Orkana, przebudowa ulicy Kasprusie.

Są również działania, które Leszek Dorula przedstawia jako swoje sukcesy, a które mieszkańcy oceniają jako kontrowersyjne np. renowacja  Dolnej Równi Krupowej, która według naszej wiedzy kosztować ma blisko 10 mln złotych.

- obecny sukces związany z realizacją przebudową dworca PKP jest możliwy tylko dzięki komunalizacji przeprowadzonej w poprzedniej kadencji,

- komunalizacja Polskich Tatr została rozpoczęta również w poprzedniej kadencji i została zapoczątkowana zmianą ustawy, który umożliwiała takie rozwiązanie. W Ministerstwie Skarbu odbyło się spotkanie w którym uczestniczył poprzedni Burmistrz wraz z poprzednim Przewodniczącym Rady Miasta,

- także w kontekście prywatyzacji PKL przedstawianych jest wiele nieprawdziwych informacji. Gmina Zakopane nigdy nie sprzedała spółki. Gmina Zakopane i jej ówczesne władze – zarówno Burmistrz jak i Rada Miasta wielokrotnie interweniowali w tej sprawie i żądali, aby rząd wstrzymał  prywatyzację. W obliczu możliwości „wrogiego przejęcia” spółki, podjęte zostały działania w celu ratowania tego dobra wspólnego. Cała Rada Miasta, włącznie z obecnym Burmistrzem miała pełną wiedzę na temat sposobu wykupu spółki PKL i w znakomitej większości głosowała „za”. Przypominamy, że w poprzedniej kadencji większość posiadała grupa obecnego Burmistrza. Nigdy również obecny burmistrz nie sprawdził, czy spółka miała wolę zainwestowania kilkudziesięciu milionów złotych w narciarstwo w Zakopanem. Dziś moglibyśmy mieć na Gubałówce nowoczesny ośrodek narciarski.

- Leszek Dorula obejmował urząd Burmistrza mając w szufladzie zaawansowane prace nad Studium  Uwarunkowań i Kierunków Rozwoju Przestrzennego. Niestety do dziś nie zostało ono przedstawione Radzie Miasta, a dokument ten mógłby przyczynić się do rozwiązania problemów związanych z zabudową. Burmistrz nie podjął również działań zmierzających do skutecznego naprawienia planów zagospodarowania. Pomimo wielu sygnałów o niekorzystnej dla mieszkańców interpretacji obowiązujących planów, nie podjął działań w kierunku ich uściślenia. Błędy w planach służą Leszkowi Doruli do walki z opozycją.
- szczególnie smutna jest kwestia obietnic przedwyborczych dotyczących otwarcia Gubałówki. Nie dość, że trasa nie została otwarta, to przez prawie 4 lata nie zostały poczynione żadne kroki w kierunku takich zmian planów na Gubałówce, aby dostosować je do potrzeb narciarstwa. Dopiero po wielu interwencjach grupy opozycyjnych radnych, pod koniec kadencji, Burmistrz zgodził się na rozpoczęcie procedury zmiany planów. Straciliśmy 4 lata dla narciarskiej Gubałówki.

- w kadencji 2014-2018 została opracowana i przyjęta strategia rozwoju Miasta na najbliższe lata. W tym jednym z najważniejszym dokumentów brakuje zapisów dotyczących wielu ważnych dziedzin. Tylko symbolicznie wspomniano sport i narciarstwo. Leszek Dorula nie ukrywa natomiast, że przyjęcie strategii miało służyć przede wszystkim pozyskaniu środków, a nie opracowaniu planu rozwoju Zakopanego na następne lata.

- bulwersujące są wreszcie fakty niejasnych okoliczności zatrudniania kolegów radnych w spółkach i instytucjach miejskich zależnych od Burmistrza i promowaniu firmy radnego na stronie internetowej Miasta,

- wątpliwości budzą również okoliczności nabycia działki na Spyrkówce przez rodzinę Burmistrza, w kontekście planowanej w tamtym rejonie inwestycji budowy zjazdu na parking zaporowy. Jest duże prawdopodobieństwo, że Gmina Zakopane i mieszkańcy zyskaliby na nabyciu tej działki przez Miasto. Wspomniane działki zostały nabyte od tego samego właściciela i w bardzo zbliżonym czasie.

Szanowni Państwo, wspomniane fakty z kończącej się kadencji,to tylko niektóre sprawy, które powinny zostać przed wyborami publicznie wyjaśnione. Uważamy, że mieszkańcy Zakopanego mają prawo znać pełny obraz sytuacji skutecznie zamazywany przez obecnego Burmistrza i jego otoczenie.

Z poważaniem
KWW Zakopane 2030

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dziadek 2018-10-19 22:58:25
Ot - taka sobie kiełbaska wyborcza.

"Leszek Dorula nie informuje Państwa o następujących faktach:
- zadłużenie gminy zostało przez 4 lata praktycznie podwojone, planowane na koniec 2018 roku osiągnie od 90 do 100 milionów złotych,..."

Przecie ze pamiętamy, jak cztery lata temu miłościwie nam panujący wówczas J.Majcher chwalił się, że załatwił nam Zakopiańczykom pożyczkę. Jeśli dobrze pamiętam, to chodziło o drobne 30 mln. zł.
Czyli jak MY pożyczamy, MY dutki dzielimy, konsumujemy, rozdajemy, to jest DOBRE zadłużenie!
Łoł, ale jak ONI, nasi konkurenci biorą pożyczki, i zaleją przysłowiowe dziury w drodze, to jest ZŁE zadłużenie.

Co to te żądne władzy i dutków dobrodzieje nie wymyślą, żeby nam żyło się lepiej?
Jacek Kalata 2018-10-19 18:21:05
Adik
" ludzie głupieją hurtowo,
mądrzeją detalicznie"

Wiesława Szymborska
Janowski 2018-10-19 17:15:19
@Ewa Popławska
Trochę idiotyczny przykład Witkiewicz to ćpun , alkoholik a jak się w grobie przewraca to za swoje grzechy ( komisarz komunistyczny rewolucjonista hołubiony w czasach PRL ) a nich się ćpun przewraca w tym grobie między innymi jako odpowiedzialny za śmierć swojej narzeczonej i wiele innych haniebnych poczynań .
@Ewa Popławska przykro mi że masz takich idoli .
zdziwiony 2018-10-19 15:49:05
Dlaczego Kalata nie umie pisać poprawnie ani sie wysłowic? Nie chodził do szkoły?
Sąsiad 2018-10-19 14:25:54
Dla mnie niepojęty jest fakt ze burmistrz otacza sie takimi ludźmi jak kalata. Przecież to hańba. A tak na marginesie ciekawe kto w razie wygranej pana Doruli zostanie wiceburmistrzem? Moze wlasnie kalata? To by bylo dopiero pośmiewisko na cala Polskę! Boże chroń to miasto przed takimi ...... !!!
sam 2018-10-19 13:35:06
Zagłosuję na człowieka uczciwego takiego, który mnie nie oszukał ani obietnicami, ani pracą społeczną, ani w administracji. Takich jest nie wielu ale są na każdej liście.
Zako 2018-10-19 13:25:57
Jakie to słabe, po prostu wiecie że jesteście w czarnej dziurze i tyle! 8 lat tyle czasu miał Majcher z Solikiem na czele, żeby cokolwiek zrobić. I niech mi ktoś powie co zrobił???? Niby zaczął żeby nie było, ze nic nie robi? W razie czego zawsze mógł tłumaczyć że chciał ale jakoś nie idzie. Dla mnie ważne jest to że Dorula przez 4 lata zrobił więcej niż Majecher przez 8.
Stanisław Karp 2018-10-19 13:17:23
Moi drodzy,
W jekże kłamliwym i mającym na celu zdyskredytowanie obecnego burmistrza Leszka Dorulę tekscie powyżej, brakło tylko informacji że dzięki jego poprzednikom PKL zostały odkupine.
Napisanie takiego oświadczenia jest nieudolną ,obrażliwa chęcią zakłamania rzeczywistości.
Niedoceniacie Państwo społeczności Zakopiańskiej ,która już niedługo odróżni czyny od płytkiej i małostkowej manipulacji.
Idąc tłumnie w niedzielę do urn wyborczych, odrożnijmy ludzi czynów ktorę bronia się same ,od populistów i awanturników.
Pozdrawiam
Do 2030 2018-10-19 12:48:50
Rządziliście 8 lat i wszyscy odczuli ulgę ze was już nie ma u władzy. Teraz chcecie rządzić 12? Never!
Wiki 2018-10-19 12:39:10
Fakty ..... tylko jakoś tak jednostronnie opisane , wszyscy podają fakty a ludzie maja dosyć farmazonów.
Fakt jeden niezaprzeczalny to taki że w końcu jest Burmistrz który coś robi dla rozwoju i wizerunku tego miasta.
Mieszkaniec 2018-10-19 12:14:38
A ja nie odbieram tego jako atak tylko konkretnie przedstawione fakty. Nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję ale takie rzeczy warto wiedzieć. W końcu my tu mieszkamy i mieszkać będziemy
Renata 2018-10-19 11:31:47
Zmotywowało mnie to oświadczenie do sprawdzenia kilku spraw i muszę przyznać, że ku mojemu zdziwieniu okazały się faktami. Obecny burmistrz wiele inwestycji przypisuje sobie jako własne zasługi, a tak NIE JEST. Większość z nich została rozpoczęta zanim Dorula został włodarzem. Wszystko miał podane na tacy i tylko kontynuował dzialania. Przykre jest, ze nie potrafi uczciwie przyznać się do tego tylko tak perfidnie manipuluje faktami na swoją korzyść. Martwi mnie również, ze sporo ludzi nie zna prawdy, tak jak ja do niedawna. Manipulacja jest najmocniejszą cechą Pana Doruli. Ludzie otwórzcie oczy, sprawdźcie fakty i nie dajcie robić się "w balona". Pozdrawiam
Renata
Wyborca 2018-10-19 10:58:07
Mam prośbę, ponieważ chciałbym mieć komplet informacji przed oddaniem głosu w wyborach proszę KWW Zakopane 2030 także o informację co obecny Pan Burmistrz zrobił dobrze. Chodzi o to aby wasze oświadczenie było wiarygodne i wyczerpujące tematykę bo w tej formie to wygląda jak jakiś donos ..a przecież wszystkim nam chodzi o dobro Zakopanego, a mam wrażenie że Burmistrz Dorula zrobił naprawdę dużo dobrego.
Z góry dziękuję
Olik 2018-10-19 10:28:55
BEZCENNE STWIERDZENIE - ,,....z przykrością stwierdzamy jednak .''
Czyli co nie chcecie , ale musicie bo to ostatnia deska ratunku. Prawda jest taka że Dorula to najlepszy Burmistrz dla Zakopanego. Jacek Kalata brawo za odwagę.
Jacek Kalata 2018-10-19 10:07:49
Pani
Ewo Popławska

widocznie robimy czasami zakupy w tym samym sklepie - najbliższy sklep mam w Zębie - Tam może Pani mnie spotkać prawie codziennie .
Niektóre produkty w szczególności dla małych dzieci nie są wszędzie dostępne .

Pozdrawiam
Jacek Kalata 2018-10-19 10:02:59
Drogie trolle
Zachęcam do jawnej dyskusji - fakty kontra wasze pomówienia .

Czego się tak bardzo boicie .
ewa popławska 2018-10-19 09:25:08
Trzeba być ślepym żeby nie zauważyć jakim populistą jest obecny burmistrz. Butny, obrażalski, bez kultury. A pan panie Kalata nie lepszy. Takiego miasta chcecie? Witkiewicz się w grobie przewraca! diskopolowe sylwestry, hołota i tylko dutki i dutki. ps tak Jacku krzyczysz o wspieraniu naszych przedsiębiorców a w lidlu zakupy z rodzinką regularnie. Ewa
MK 2018-10-19 09:15:20
Do Zarcie: Dorula umie sie zachowac przyzwoicie? A wyrzucanie Galicy na debacie osobistych porazek rodzinnych, jak to nazwal? A manewr z dzialka przy wjezdzie do miasta? A ukrywanie inwentaryzacji planow miasta, ktore pokazalyby jego nieudolnosc w walce z deweloperami? Troche trzezwego spojrzenia!
abc 2018-10-19 09:05:17
Dalej, dalej Kalata. Popisuj się. Może liczba zwolenników Doruli "wzrośnie".
Bolek 2018-10-19 08:59:30
Sprawdziłem głosowanie nad PKL. Sprawdziłem inne fakty z oświadczenia. Zakopane 2030 ma rację, a Kalata jak zwykle kłamie. Ale to u nich normalne.
Lusia 2018-10-19 08:56:20
Jak sobie tak czytam oświadczenie i komentarze, to jakoś bardziej wierzę KWW Zakopane 2030. Kalata pokazał swoje oblicze wiele razy: kasa za gaz, prywata na stronie um. Jeśli on jest obliczem Doruli, to już Karaś lepszy. Głosuję na Donatowicza, a wy szczekajcie dalej. Poparcie już wam przekroczyło 150 procent. Białoruś mam fundujecie.
Zakopianka 2018-10-19 08:52:17
Serio??? Jedynie co umiecie robić to atakować?? Ale słabi jesteście... zero klasy... Wolę Dorulę, który siedzi cicho i nikogo mięsem nie odrzuca...
Witkieiwcza 2018-10-19 08:41:12
Panie Kalata zna pan radnego który chodził po mieszkańcach ul. Witkiewicza i namawiał na sprzedaż działki dla dewelopera TOP TATRY w celu połączenia jego działki z ulicą Aleje 3 maja, mogę Panu pamięć odświeżyć.
Zarcie 2018-10-19 07:31:20
Obłuda,obłuda i jeszcze raz obłuda, myślałem że sa Państwo poważniejszymi ludzmi ale po tym oświadczeniu zmieniłem zdanie. Zachowujecie się jak małe dziecko które przegrywa ze swoim kolegom w zabawie, poprostu płacze i się denerwuje, oraz myśli jak by tu mu zrobić na złość żeby się mu nic nie udało. Poprostu nie ma u was gry ferpley. Dorula przynajmniej umie się zachować przyzwoicie.
antykancelista 2018-10-19 00:13:06
dyskusji....?! czy monologu pełnego peanów lub piany z kaczego kogla mogla.....
Trol 2018-10-19 00:05:57
Jacek Kalata. Trolu jeden. A ten co wydaje pozwolenia (starosta) to z jakiej partii jest?. No chyba z PiS. Tej co ty. A może ty jeszcze ze stonogą?
Adik 2018-10-18 23:35:09
Jacku odpowiem słowami wielkiego polskiego poety Tuwima
Próżność repliki się spodziewa
Nie dam ci prztyczka ani klapsa
Nie powiem nawet pies cię j?
Bo to mezalians byłby dla psa
Do zakopianczyk 2018-10-18 23:10:40
Żadnych ekstra parkingów w centrum! Partnerstwo publiczne i prywatne pokazaliście przy zakupie pkl
Agh 2018-10-18 22:51:51
Wyborcy! Wybierajcie wykształconych, mądrych Ludzi,nie przygłupów i takich co będą chodzić na smyczy Doruli. Dorula może być Burmistrzem ? może,ale musi mieć na plecach mądrą i wykształconą Radę Miasta., żeby z nich nie robił sobie chłopców na posyłki. Pozdrawiam i życzę wszystkim Wyborcom mądrego głosowania.
Wyborca 2018-10-18 22:46:29
Czyzby Panowie z kaw zakopane 2030 boją się swojej przegranej. Nie ładnie jest oczerniac kogoś jeżeli samemu nie jest się w porządku. Panowie przywódcy z kaw zakopane 2030 pamiętajcie też byliście naszymi radnymi i nic nie zrobiliście dla mieszkańców.
Grażyna Krupa 2018-10-18 22:45:07
Zakopiańczyk dawaj... reaktywuj Kotelnicę i drugi równoległy wyciąg..chętnie Ci w tym pomogę, a nie gadaj głupot, ze to wina Doruli, bo nie wpisał w strategie rozwoju miasta.
Ps
Oj ciepło się robi w 2030 :)
Tymek Mróz gratki, że nie uczestniczysz w tym dennym spocie Twoich mentorów obłudników
Wybierasz Zakopane,które jest na dobrej drodze rozwoju..
Hej!
Jack kataciec 2018-10-18 22:36:49
Z ob­serwac­ji wy­nika, bar­dzo pros­ta ma rada:
Bądź dum­nym wil­kiem, nie kun­dlem co ujada.
RADNY kalat jesteś sietem
Wiem odpiszesz że trooolem
Jacek Kalata 2018-10-18 22:19:27
Kochane TROLLKI

jesteście nadal tylko bezimiennymi trollami - nie umiejącymi podjąć jawnie dyskusji .

Pozdrawiam i dobranoc
sam 2018-10-18 21:59:15
Kto i jak w poprzedniej radzie głosował za PKL można sprawdzić na filmie z sesji lub w archiwum ze stenogramu proste ? Proste.
zakopiańczyk 2018-10-18 21:51:36
Zapomnieliście o jeszcze jednej najważniejszej zasłudze urzędującego burmistrza a mianowicie zablokowanie wspólnie z członkami Federacji Obrony Podhala realizacji głównej obwodnicy Zakopanego łączącej Kasprowicza z wiaduktem Powstańców Śląskich co rozwiązałoby problem korków w mieście.Teren jest tam rezerwowany od 40 lat a mieszkający tam ludzie są całkowicie inwestycyjnie zblokowani. Medal za brak logiki dla pana Doruli za storpedowanie świetnego pomysłu realizacji w partnerstwie publiczno-prywatnym parkingu wielopoziomowego na 300 samochodów przy dolnych Alejach 3 Maja.
Pominięcie w pseudo strategi rozwoju miasta pięknego , znakomicie zlokalizowanego stoku narciarskiego na Kotelnicy .
Obecna strategia rowoju miasta przyjęta przez burmistrza to dokument beznadziejnie opracowany , przygotowany tendencyjnie na rozwój wokół prywatnych nieruchomości burmistrza bądz jego rodziny . Opracowanie tak ważnego dokumentu oparte na kilku spotkaniach w z bardzo małym zaangażowaniem społeczeństwa to czysta kpina. Udział mieszkańców był na tych spotkaniach bardzo znikomy gdyż nikt nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji jakie ten dokument za sobą niesie. Dokument ten pomija szereg newralgicznych dla miasta problemów. Zapomniano w nim całkowicie o budowie narciarskich tras biegowych, pominięto zupełnie temat drogi pod reglami jako strefy rekreacji .Zapomniano o wykorzystaniu potencjału obszaru wokół kompleksu skoczni -pomysł wspólnie z COS park rekreacyjno sportowy z zespołem ścianek wspinaczkowych.
Ta pseudo strategia rozwoju miasta poruszająca w swej treści jedynie i prawie wyłącznie rozwój kilku linii autobusowych jest tak słaba jak rządzący burmistrz a już afiszowanie się nią na ostatniej debacie to totalna kompromitacja dla obu wręczających panów.
Ten mizernie opracowany dokument zahamuje rozwój miasta na kilkanaście lat .Kwestie pominięte w strategi nie będą mogły być realizowane , nie będzie na nie można korzystać z dotacji. Więc ludzie zastanówcie kogo chcecie wybrać.
Elchupacabra 2018-10-18 21:49:47
Czy ten Kalata, co tak wrzuca z zapałem swoje komentarze, to ten sam, którego opisał Tygodnik? Jeśli tak, to kiepskiego adwokata znalazł sobie burmistrz.
abc 2018-10-18 21:45:36
Kalata dlaczego jak wypijesz piwo, to mówisz co drugie słowo k-wa. Dorula powinien postawić Kalatę na pierwszym miejscu swoich "sukcesów".
Adik 2018-10-18 21:35:57
Jacku czytaj ze zrozumieniem:

- wspieranie wybranych deweloperów, w 4 lata wydano pozwolenia na 854 apartamenty w większości w centrum Zakopanego
Ooo 2018-10-18 21:20:33
A czemu to nie piszecie co zrobił komunikacja miejska, sylwestra i dało się. Napiszcie lepiej czemu się pchacie do władzy?
Trytyty 2018-10-18 21:18:34
Pali się pod nogami ,to trzeba pofikać. A jakoś przez 4 lata łykaliście wszystko jak pelikan. Śmiech na sali. Dorula wygra i to w cuglach.
antykancelista 2018-10-18 21:06:30
Jklata
kto tu bredzi chłoptasiu, twoje brednie za to doskonale.....!!!!!
adik 2018-10-18 20:46:13
Można by jeszcze dopisać:

- sprzedaż Bristolu za lekko ponad 6 mln, wartość rynkowa ok. 18 mln

- Palace było wystawione 2 lata wcześniej o 2,8mln taniej od ceny zakupu przez urząd, istnieją screeny z ogłoszeń internetowych, co się stało z 2,8 mln ?

- Powiązania z ABC i wspieranie jego wielkokubaturowych obiektów np. Tetmajera, czy jego kolegów np. Radisson

- wspieranie wybranych deweloperów, w 4 lata wydano pozwolenia na 854 apartamenty w większości w centrum Zakopanego

- ile krotnie za burmistrza kadencji pomnożyła swój majątek on i jego rodzina?
Demokrata 2018-10-18 20:45:04
POmiot bo od cenzury to jest Dorula
Laura 2018-10-18 20:43:07
Oj, panie Dorula wychodzą kwiatki. Prywata na Spyrkówce to już gwóźdź do trumny.
Ted 2018-10-18 20:29:13
W tej wyliczance to już jakoś tak laurkowo ta kadencja nie wygląda:) Obecny burmistrz to populista, który doprowadzi Zakopane do upadku, jeśli pozostanie. Aczkolwiek w sprawie PKL to moglibyście się uderzyć w piers i przyznać do błędów.
POmiot 2018-10-18 20:28:43
Plus za nie zablokowaną możliwość komentowania.
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika do zakł. kuśnierskiego
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SPRZĄTACZKĘ (rencistkę) z rzetelnym podejściem. Praca w Nowym Targu , ul. Ludźmierska na 1/2 lub 1/3 etatu w godzinach 15-20. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Praca stała Zakopane Kierowca Magazynier Zakopane
  Tel.: 694-763-155
  E-mail: pracapodhalee@gmail.com
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KELNER/KA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ELEKTRO-NARZĘDZIOWYM. STAŻ HANDLOWY MIN. 2 LATA. 600 38 38 52
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ELEKTROMONTERA/ELEKTROTECHNIKA do pracy w serwisie elektronarzędzi w Zakopanem. 600 38 38 52
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • PRACA | dam
  PRACA W AUSTRII. MURARZ, CIEŚLA, OPERATOR ŻURAWIA. Austriackie warunki. Agencja Pracy Diwa (cert.6760). 513106189, 668835085,
  E-mail: pach@diwa-personalservice.pl
  WWW: www.diwapolska.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  BUDKA NA OSCYPKI wys. 2.46, szer. 183 (z ladą 2m), dł. 1.30. Tanio! 696 926 486.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE W CENTRUM ZAKOPANEGO. 696 333 919 DZWONIĆ PO GODZ. 14.00
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe pracownika recepcji. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 506093576
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam do wynajęcia/ wydzierżawienia pensjonatu, apartamentów
  Tel.: 660337657
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ I PRACOWNIKA DO PIELĘGNACJI ROŚLIN. CZARNY DUNAJEC, e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU AGD RTV ZAKOPANE. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  PRACOWNIKA BIUROWEGO ZAKOPANE, cały etat. Mile widziane doświadczenie i znajomość programu Optima. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe kucharza zmianowego, pomoc kuchenną. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 784056441
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  Restauracja Przy KominQ Zakopane
  Tel.: +48 500 352 220
  WWW: https://www.goldhotel.eu/restauracja
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA NA UMOWĘ O PRACĘ ZATRUDNI: KUCHARZA Z PRZYGOTOWANIEM ZAWODOWYM, KELNERKĘ, PANIĄ NA ZMYWAK -
  Tel.: 600 076 107.
 • PRACA | dam
  Butik CH Carolina Herrera (Fashion Street) poszukuje kandydata na stanowisko: SPRZEDAWCA, miejsce pracy ZAKOPANE (Fashion Street), umowa o pracę, atrakcyjny system wynagrodzeń, szkolenia
  Tel.: 182020880
  E-mail: biuro@bachleda.pl
 • USŁUGI | budowlane
  W sprzedaży ziemia ogrodowa przesiewana, do ogródków przydomowych i na trawniki.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Wyburzenia, rozbiórki budynków, kruszenie gruzu budowlanego.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo budowlane zatrudni pracowników w zawodzie:malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pomocnik budowlany, operator koparki.
  Tel.: 602629623
 • USŁUGI | budowlane
  DOCIEPLENIA.
  Tel.: 509596074
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
  E-mail: adriantoczek24@gmail.com
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-03-20 15:50 Awaryjny brak wody na powitanie wiosny 2019-03-20 14:58 Poszukiwani już za kratkami 2019-03-20 14:34 Tragiczny finał przejażdżki quadem. 9-latek zmarł w szpitalu 2019-03-20 13:59 Opera na zamku w Czorsztynie 2019-03-20 12:58 Trzy Korony chwilowo zamknięte 2019-03-20 12:30 Chcesz zostać miejskim strażnikiem w Zakopanem? 1 2019-03-20 11:57 Piękna pogoda w Tatrach. Warunki narciarskie doskonałe (WIDEO) 2019-03-20 11:26 Sam przedłużył sobie wizę 2019-03-20 10:44 Potrącenie przy Rondzie Solidarności 2 2019-03-20 10:41 Konkursowy mundurowy 1 2019-03-20 10:24 Kieślowski w „Mokotece” 2019-03-20 10:02 Zamarznięty skrzek i żabki pod lodem 2019-03-20 09:51 Poranne zderzenie w Waksmundzie 2019-03-20 09:35 Ewidencja sprzedaży na rzecz osób fizycznych na kasie fiskalnej w 2019 roku – zwolnienia i utrata prawa 2019-03-20 08:41 Nie ma przełomu w sprawie przyszłości szpitala 2019-03-20 07:59 Chodnik, kanalizacja, gaz 2 2019-03-19 22:44 O MUSTANGU 2019-03-19 21:09 Szarpanina na Krupówkach. Mężczyźni z szalikami zaczepili przechodniów 10 2019-03-19 20:31 Takie cudeńka niedaleko Krupówek 5 2019-03-19 19:04 Pijany kierowca odebrał dzieciom ojca, a żonie męża. Trwa zbiórka pieniędzy 6 2019-03-19 18:45 Dzieci boją się psów 6 2019-03-19 17:48 Najlepsze filmy na konkurs wybrane 2019-03-19 17:23 Krupówki nośnikiem przestępstw 2 2019-03-19 16:18 Bezpiecznie na nartach. Półtora tysiąca osób na stokach 2019-03-19 15:07 Ostatnie dni astronomicznej zimy. Giewont odsłania białe oblicze 2019-03-19 14:59 Przeglądy kolejek PKL. Na Kasprowym na nartach do 6 maja? 2019-03-19 14:02 Ski-alpinistka zginęła w Tatrach Słowackich 2019-03-19 13:43 Strażnicy graniczni z Zakopanego zatrzymali Gruzina 2 2019-03-19 13:36 Czekają na adopcję 2019-03-19 12:35 Kiedyś można tu było spotkać poszukiwaczy skarbów 2019-03-19 11:08 Okradali sklepy w Zakopanem. Nawet trzy razy dziennie 2019-03-19 09:59 Zgubił szlak na Rysach. Trwa akcja ratunkowa 2019-03-19 07:58 Śmieć pod mostem 3 2019-03-18 22:10 Szturmują górala na Krupówkach 2019-03-18 21:33 Podhale dwa razy prowadziło, ale przegrało w dogrywce 2019-03-18 20:47 Nowy sołtys w Piekielniku 3 2019-03-18 20:16 Wiosna przyszła - czas rozebrać lodowisko 2019-03-18 19:39 Śpiesz się trochę wolniej 4 2019-03-18 19:14 Takie śmietnisko obok parkingu przy Powstańców Śląskich 1 2019-03-18 18:27 Ta góralska chałupa powstała w 1830 r. Teraz nabrała nowego blasku 2 2019-03-18 18:21 Policja ujawnia okoliczności sobotniego wypadku 9-latka na quadzie 2019-03-18 17:55 Zakopane w żółtych kamizelkach 2019-03-18 16:58 Rasizm za piątkę 12 2019-03-18 16:41 Wybory czas zacząć 2019-03-18 16:12 Pamiętaj, aby zapinać pasy. Policjanci w jeden dzień skontrolowali 111 pojazdów 4 2019-03-18 16:04 Podpalił, posiedzi 2019-03-18 15:57 Zakopiański teatr w Częstochowie 2019-03-18 15:53 Jechał na skuterze w parku narodowym w Gorcach. Strażnicy ukarali go mandatem 3 2019-03-18 15:44 Brytyjski escape room i moc atrakcji 2019-03-18 15:30 Prezydent Andrzej Duda na Forum Górskim w Zakopanem 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-03-20 15:31 1. Gratulacje i powodzenia !! 2019-03-20 14:32 2. Ciekawe czy jest jakaś górna granica wieku? 2019-03-20 14:31 3. A jest taki , ktory pomogl ? Raczej nie bedzie kandydatow do tego konkursu . Marne szanse . 2019-03-20 14:13 4. A kasę przeznaczyć na profesjonalne kamery i system nowoczesnego monitoringu! Tylko trzeba chcieć i myśleć perspektywicznie a nie zatrudniać jeszcze dodatkowo 4 strażników. Nasi strażnicy są nie przeszkoleni/albo słabo przeszkoleni, mało asertywni, ze słabym ? przywództwem?. KPINA i mydlenie oczu! 2019-03-20 12:52 5. Ta wieś kojarzy mi się ino z babą która zniszczyła mi życie. Bo taki miała kaprys. 2019-03-20 12:05 6. Prawdziwy góral to rondo kompaktowe nazywa KONTAKTOWE bo tak się mu wydaje że usłyszał. 2019-03-20 11:38 7. SM jest niepotrzebna,to ukryte bezrobocie.Dzwoniąc w sprawie śliskich chodników,bo naprawdę trudno było się poruszać,pani która odebrała zgłoszenie powiedziała-przyjęłam zgłoszenie i co i nic,jakie chodniki były,takie zostały.Wiele miast zlikwidowały SM i mają się dobrze.U nas to samo powinno się stać,a pieniądze przeznaczyć na policję,zwiększając więcej etatów.Co by było na Krupówkach bezpieczniej,to powinny być patrole piesze,zwiększone w weekendy i inne święta,kiedy się pojawia większa ilość turystów i nie tylko. 2019-03-20 11:13 8. Sztuczne te nazwy Sloidarności, Dmowskiego, Jana Pawła II i co tam jeszcze. Ja jak większość mieszkańców w ogóle ich nie kojarzę ani nie używam. W Zakopanem mamy: - RONDO (tzw. kuźnickie) - RONDO PRZY DWORCU - RONDO NA ALEJACH - RONDO PRZY ESTAKADZIE - RONDO KOMPAKTOWE W przyszłości może będą: - rondo przy imperialu (a nie np Lecha Kaczyńskiego) - rondo na spyrkówce, ewentualnie rondo burmistrza ale to zależy kiedy będzie budowane i jak bardzo niektórzy będą bóldoopić To zupełnie tak jak w Krakowie np z rondem polsadu, nikt nie mówi rondo Stanisława Bareji tylko używają nazwy, która się przyjęła czyli polsadu 2019-03-20 10:51 9. To już niestety norma na Krupówkach, brud i galerie ???????????????? 2019-03-20 10:32 10. Ale tych ludzi ktoś musi uczuć i dyscyplinować i od tego są służby, np. SM
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

Album TP

FILMY TP