Reklama

2018-10-22 08:57:05

Krościenko n.D

Dyda kontra Gawęda - druga tura w Krościenku

Reklama

Reklama

Będzie druga tura na wójta w gminie Krościenko. Znamy też nazwiska nowych radnych.

Najwięcej głosów w Krościenku zdobył Stanisław Gawęda (1066), drugi był Jan Dyda (1042). Grzegorz Kwiatek zdobył 819 głosów, Tadeusz Topolski 221 a Marek Salamon 69.

W radzie gminy Krościenko znaleźli się:
Natalia Kubik
Gerwazy Skubisz
Franciszek Plewa
Jan Chrobak
Maria Wąsowicz
Barbara Śniegoń
Józef Błażusiak
Paweł Kołek
Stanisław Gabryś
Edward Nowaczyk
Stanisław Tkaczyk
Stanisław Rusin
Krzysztof Opoka
Józef Kacperek
Marian Kundziarz

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Do rozbawiony 2018-10-27 00:45:13
A do czego Ci synowie Gawędy by się nadali, forum tp po wyborach ucichnie, fejs zniknie, w gminie stołków naobiecywane, ze i tak nie każdy się dopcha nawet jakby wygrał ale marne szanse. Zabawne gdzie w tym wszystkim krzyczący radny P.....i.
nowe 2018-10-26 14:51:18
Pomysł był zatem taki, że skoro Pan Dyda okazał się beznadziejnym włodarzem i nie wygrałby sam wyborów, podstawiony komitet młodych przychodzi z odsieczą udzielając mu poparcia i obiecując, że będzie groził Dydzie palcem, żeby ten w końcu zaczął spełniać obietnice wyborcze. Ależ przewrotne i chytre. Ciekawe kto w to uwierzy. Pan Kwiatek Panu Bogu świeczke a diabłu ogarek - całą kadencję narzekał na Dydę, a teraz nagle Dyda jedyny słuszny. Nazwa komitetu dobra. Młody jesteś Grzesiek i dałeś się zmanipulować kilku takim co to niejednego wymanewrowali. Jeszcze się na nich przejedziesz.
partner 2018-10-26 14:45:19
Takim partnerem do dyskusji, że zamknęliście ją tylko w gronie swoich sympatyków, blokując posty dla ludzi, których sami nie wybraliście. Dwa - plotki to akurat wy rozsiewaliście, chodząc po domach i nagadując na byłego i obecnego wójta. A cała akcja była i jest ustawiana, więc nie róbcie cyrku o nagłym "głosowaniu".
Do koalicja 2018-10-26 14:01:28
Kwiatek będziesz miał coś nowego jak Ci ludzie zaczną pluć w twarz na ulicy.
do do koalicja 2018-10-26 13:58:56
Nie mają nic do zaoferowania wyborcom. Chcą odciągnąć uwagę od niezrealizowanych obietnic wyborczych i prowadzą kampanię tak jak 4 lata temu - atakując Gawędę. Panowie, to już nie te wybory. Rządziliście 4 lata. Co zrobiliście dla mieszkańców? Na usta ciśnie się niecenzuralne słowo. Macie ludzi za idiotów prowadząc kampanię tak jakbyście w ostatniej kadencji w ogóle nie rządzili.
Do koalicja 2018-10-26 13:51:49
Stara gwardia Gawędy????? A kto rządzi gminą od 4 lat???? I nie zdążył nic przewietrzyć??? Aha dopiero Kwiatek ma mu pomóc. Żałosna hipokryzja ale pani kajakarka pewnie dumna. Ha ha ha
Zero 2018-10-26 13:44:03
Zdjęcie z rozpoczętego Velo i podpis że to już się dzieje .... ja Ci Dyda odpowiem że z realizacją tej inwestycji masz tyle wspólnego co łysy z grzebieniem. A polityka Puchatka z Dydą to kpina a nie działanie skierowane na jakikolwiek rozwój. Zresztą jaki rozwój gwarantuje pan Kwiatek który nie ma żądnych kompetencji i rozeznania.
do koalicja 2018-10-26 13:14:41
Koalicja na rzecz nachapania się. Prawdziwe koalicje Panowie są po to, aby rządzić i coś zmieniać. Wasza koalicja jest tylko po to, aby poobsadzać stanowiska i roboty w Gminie. Gdybyście chcieli coś dobrego dla gminy zrobić, to byście koalicje zrobili z radnymi gawędy, bo oni mają większość. Tyle w temacie kłamst wyborczych.
rozbawiony 2018-10-26 13:01:11
Ależ mnie rozbawił komentarz o chęci ustawienia synów. Hehehe Chyba piszący nie zna synów Gawędy i sam nosa z tej dziury nie wystawił. Jakież to intratne posady dla tych synów miałby szykować Gawęda? Chyba nie miejsce urzędnika przekładającego papiery i zarabiającego mniej niż średnia krajowa. Jak ma ktoś wątpliwości, że dla synów Pana Gawędy takie stanowiska są co najmniej mało kuszące, polecam zajrzeć na ich profile na linkdin czy na fb i zobaczyć gdzie teraz pracują i co robią. Na pewno nie zmieniliby tego na stołek w gminie. Jak ktoś ma jeszcze wątpliwości to polecam rozmowę z nimi lub ich znajomymi z Krościenka. Szybko się te wątpliwości rozwieją. Zabawny zarzut naprawdę, no ale czego można się spodziewać po Was mali ludzie, którym nepotyzm nie jest obcy. Sam Dyda swoim synom i bratu Kwiatka robotę w Gminie załatwił i myśli, że tak każdy robi.
zmiany 2018-10-26 12:51:54
Co Wy za głupoty wciskacie ludziom. Na czym konkretnie polegają zmiany wprowadzone przez Pana Dydę, które macie przyspieszyć do prędkości kosmicznej? Zatrudnianie kolesi, doradców, rodziny? Czy więcej boisk do siatków plażowej? Zaasfaltowanie ścieżek rowerowych? Więcej nic Pan Dyda nie zrobił. Jakie to kurna zmiany? Może pomijanie pozostałych miejscowości? I więcej ławeczek w Gminie. Nie rozśmieszajcie ludzi tymi głupimi hasłami. Zrobiliście z Gawędy swojego wroga numer jeden i ta nienawiść Wam mózgi zlansowała. Nie myślicie, a co gorsza, nie gadacie trzeźwo.
do Krościenko 2018-10-26 12:42:33
Poblokował bo jedyne co potrafi to palić papieroski i wyręczać się innymi ludźmi. W rozmowie na argumenty nie ma szans. Napuszcza młodych, żeby pisali na profilu Gawędy jakie to wielkie inwestycje zrobił Dyda, tylko, że nie poinformował ich do końca, które z nich są jego zasługą, bo osoby te niejednokrotnie chwalą Dydę za inwestycje Gawędy. Ha ha ha ha ha Polityka na miarę Goebbelsa . Gratuluję. Włodarz otwarty na ludzi. Najpierw audiencje, a teraz zamknięcie się tylko na swoich fanatyków.
trolle 2018-10-26 12:39:04
Trolle to akurat napuszczane są na byłego wójta. Myślą myślą, ale coś im te inteligentne komentarze nie wychodzą, bo od razu są gaszeni. Zlatują się jak muchy, żeby tylko mową nienawiści przyatakować, bo nic mądrego do dodania nie mają. Jakie zmiany? Na czym te wielkie zmiany polegają? W Gminie 4 lata nic się nie działo. Wsie zupełnie zapomniane, a i Krościenko zbyt wiele nie zyskało. Puste slogany puszczacie, żeby przed sobą i przed ludźmi usprawiedliwić, że tylko stołki Wam w głowie. Synów, brata Kwiatka i paru jeszcze innych to akurat Dyda za pieniądze Gminne ustawiał. Dzieci Pana Gawędy sami sobie świetnie radzą i na pewno żaden z jego synów nie pokusiłby się o stołek w gminie mając dobre prace w Wawie. Każdy patrzy swoją miarą - to, że Dyda za pieniądze podatników dotuje rodzinke i rodzinkę Kwiatka, nie znaczy, że każdy ma taki standard. Gawęda pierwszą decyzją jaką podjął po objęciu urzędu w 2002 było zwolnienie żony z UG, a Dydy jedną z pierwszych decyzji było zlecenie roboty firmie synów.
Koalicja 2018-10-26 12:03:28
Dobrze, że głosy młodych nie przepadną - polityka to polityka, a jak się rzeczywiście chce coś zrobić to trzeba zawierać różne koalicje i kompromisy, jak w życiu. Wszyscy wiedzą, że Gminę należy przewietrzyć, bo ta stara gwardia Gawędy opóźnia i blokuje wszystkie inwestycje specjalnie, aby nic nie robić! Ale czemu hejterzy się dziwią? Były Wójt obiecuje wszystko wszystkim byleby znów dostać stołeczek i imprezować za nasze... przecież jeszcze synów musi ustawić, bo córeczka i zięciu już ustawieni. Wynajął pisarzy albo sam pisze te powtarzające się w kółko posty obrażające konkurentów. zmieńcie argumenty, bo cały czas to samo i to samo.... ostatnio nic nie pisaliście o obiadkach... Nudy!!!!
Pełna mobilizacja 2018-10-26 11:41:50
No i co trzeba zrobić tego 4 listopada? Na kogo postawić? Osoby znane, sposób zarządzania i bycia znany, bo obydwaj już Gminą zarządzali, jeden przekonany, że mu wszystko wolno i na pewno wróci, a drugi miał duże plany tylko tempo ich realizacji ślimacze... więc trzeba postawić na zmiany a młodzi niech pomogą to przyspieszyć i będzie ok!!!!
Do ha ha ha 2018-10-26 11:32:39
Mówisz o obniżaniu pensji wójtowi a lepiej się martw jak niektorzy radni od Pana G będą się tłumaczyć z majątków po przysiędze i zeznaniach podatkowych. Zwłaszcza ci socjalni.
Krościenko 2018-10-26 11:28:33
Heh. Poblokowali troli na swoich portalach na Facebook za spamowanie i teraz trolejbusy piszą tutaj. Uroczo.
Trzeba było nie dpamowac.
Akurat 2018-10-26 11:13:40
Zdjęcie z rozpoczętego Velo i podpis że to już się dzieje .... a ja Ci Dyda odpowiem że z realizacją tej inwestycji masz tyle wspólnego co łysy z grzebieniem.
Ha ha ha 2018-10-26 10:43:58
Ciekawe czy Dyda będzie taki szczęśliwy jak mu się uda zostać wójtem a rada obniży mu pensje na najniższą.
Pięknie 2018-10-26 10:32:50
Brawo Panie Dyda i Kwiatek, brawo. Ostatnie resztki godności stracone.
zmiany 2018-10-26 10:32:34
takich zmian chcieli. Takie zmiany obiecywali. A teraz radni z KWW Młodych poparli Dydę obiecując, że o te zmiany zadbają. Ja się pytam: jak? Dyda wprowadził 2 radnych, wy macie 4. Reszta radnych jest z komitetu Gawędy, ale nikt się nimi nie przejmuje, bo przecież macie za nic wyborców. Nikt też się nie przejmuje Gminą, o gdyby rzeczywiście Młodzi chcieli coś dla Gminy zrobić to by rozmawiali z tymi co mają większość w radzie i coś realnie mogą zrobić. Jaki jest cel poparcia Dydy? Kolejne 4 lata będzie nic nie robienia, tylko spłacanie kredytów i ciepłe posadki w UG. Zwolnić wszystkich i zostawić jedną osobę co robi przelew na te raty. Będzie taniej i więcej kasy zostanie w kasie Gminy. Przecież taką macie wizje bogatej gminy.
sekta 2018-10-26 10:18:40
Kwiatek i Dyda utworzyli sobie grupę, w której indoktrynizują ludzi młodych. Puszczają wiadomości tylko to tych osób, tak aby inni nie widzieli i nie mogli przy tym prostować kłamstw i propagandy wciskanej ludziom z grupy. Metody godne podziwu w demokratycznym kraju jakim jest Polska.
Brawo 2018-10-26 10:15:19
Pani kajakarko, pani zawsze taka aktywna na forum podczas kampanii, a teraz jakby pani nabrała wody w usta. Jak się pani podoba połączenie komitetów pana Kwiatka i Dydy? Ciekawe też ile stołków i jakie mają obiecane Puchatki?
Wizjoner 2018-10-26 10:08:18
Dyda dobrze wiedział że w sołectwach nie istnieje wiec stworzył komiet młodych który miał tam zdobywać głosy w pierwszej turze i atakować byłego
wójta. Sam głosami Krościenka przeszedł do drugiej tury i teraz oficjalnie połączył komitety. To samo napisałem miesiąc temu tylko wtedy nikt nie wierzył. Dalej nie wierzycie?
Spektakl 2018-10-26 10:04:08
Po tym haniebnym zagraniu pana Dydy i Kwiatka chyba najbardziej zagorzali zwolennicy obu panów czują zażenowanie i wstyd. Spokojnie wsztyko było ustalone dwa miesiące temu. Współczuje tym którzy dali się nabrać że głosują na jakiś młodych.
otwarci na wyborców 2018-10-26 10:03:10
Tchórze się pochowali i już tylko publikują w zamkniętej grupie wzajemnej adoracji, tak żeby przypadkowo inni (nie daj boże nieprzychylni) wyborcy mogli przeczytać ich wypociny. Brawo! Rozumiem, że Grzegorz boi się, że straci klientów w razie, gdyby nie udało się mu dopchać na ciepłą posadkę w UG? Albo po prostu nasi kandydaci nie znoszą krytyki i nie mają zamiaru odpowiadać na jakiekolwiek pytania. Żenada. Widać w jaką grupę wyborców uderzacie - zmanipulowanych. Ciekawe ciekawe jak się to zakończy. Nawet jeżeli Dyda wygra głosami ludzi, którzy dłużej nad wyborem się nie zastanowili tylko głosują za gościem co im wąsy obiecał, to i tak dla Ciebie Kwiatek się to dobrze nie skończy. Wiecznie u władzy nie będziesz, a wręcz śmiem przypuszczać, że najwyżej kolejnych 5 lat. Pytanie tylko ile przekrętów uda się w tym czasie dokonać?
Wyborca 2018-10-26 10:00:21
Ja wiem że w tej gminie pod rządami pana Dydy NIC nie działa ale żeby od pięciu dni potrafić zamieścić na stornie gminy oficjalnych wyników wyborów do Rady Gminy i na wójta to już przesada.
DNO 2018-10-26 09:47:46
Brawo Dyda, pokazałeś klasę łącząc się z Kwiatkiem. Najważniejsze żeby pensja się zgadzała, a to że tydzień temu jeden obmawiał drugiego to nieważne.
Pytanie 2018-10-26 09:38:58
Jak się teraz czuje Pani mistrzyni kajakarstwa i wielu ludzi którzy uwierzyli w pierwszej turze panu Kwiatkowi??? Chyba teraz dobitnie i ostatecznie pokazał jak bardzo przedklada własny interes nad dobro gminy.
Oszukany 2018-10-26 09:28:05
Jestem zażenowany. Czy szanowni panowie Dyda i Kwiatek nie mają elementarnego poczucia godności? Nie planowałem iść na drugą turę wyborów, teraz pójdę.
polityka 2018-10-26 07:29:08
Można się było spodziewać tego patrząc na osoby kręcące się koło młodego wybawiciela. Cel był prosty - zwieść kolejny raz wsie, żeby nie zagłosowały za Staszkiem. Zadanie było trudne, bo jednak ludzie tacy głupi nie są żeby drugi raz zagłosować na kogoś kto nic dla nich nie zrobił. Myśleli, myśleli i wymyślili. Trzeci kandydat, niby niezależny, a z tym samym szemranym otoczeniem. Zobaczymy co teraz, nie udało się wyeliminować Gawędy z 2 tury, więc trzeba będzie pewnie jakiś kolejny kit wciskać ludziom na wsi, żeby jednak te głosy z Kwiatka przeszły na Dydę. Jakby się tak dało, żeby te głosy "dać" jak to komitet młodych zapowiedział dla Dydy. Bądźmy czujni, chyba, że chcemy kolejnych 4 lat nic nie robienia, a przede wszystkim jeżeli chcemy dopuścić do władzy ludzi, którym zależy tylko na ich własnym interesie. Radny wybrany z Grywałdu już zapowiedział, że nic dla swojej wsi nie zrobi. Jakoś mnie to nie dziwi, bo to będzie pierwsza osoba, której zależy tylko i wyłącznie na tym, aby jego firma dostawała zlecenia z Gminy. Panowie, Panowie. CBA i inne służby nie śpią! Nie myślcie, że będziecie bezkarni
Wyborca 2018-10-25 23:48:06
Kupczenie poparciem przez dwóch wrednych hipokrytów. Gartuluje wyborcom którzy głosowali na tych ludzi. Brawo.
Ha ha ha 2018-10-25 23:45:30
Pytanie do zawiedzionych składem drugiej tury. To kogo właśnie poparł Kwiatek - dżumę czy cholerę ?????
Ale jazz 2018-10-25 23:42:34
To co pani kajakarko, Kwiatek kazał głosować na Dydę to trzeba będzie głosować. Ha ha ha ha.
cena 2018-10-25 23:34:18
Drogi Komitecie Młodych! Tytułuję was ?drogi? gdyż zakładam iż niektórych słono będzie kosztować udzielone im przez was poparcie?bardzo chcę się dowiedzieć co wami kierowało czyniąc ten krok ? Z waszej kampanii oraz opinii którymi się dzieliliście wynikało, że idziecie do pierwszej tury wyborów jako "niezależni" kandydaci którzy chcą coś zmienić bo obecny "porządek" wam nie odpowiada. Co się takiego stało że jednak zmieniliście zdanie? Obawiam się, że to pytanie pozostanie bez odpowiedzi bo prawda może być brutalna?oby wyborcy nie byli aż tak naiwni!
Ups 2018-10-25 23:33:15
To się Dyda popisałeś tym połączeniem z Puchatkiem.
Chyba sobie właśnie strzeliłeś w kolano. Naturalne było że głosy z tego kandydata przejdą na Ciebie, a teraz nie wiadomo bo tym posunięciem wyprowadziłeś ludzi z równowagi, którzy nie lubią jak się kupczy ich poparciem.
Dobre 2018-10-25 23:08:16
Dydy i Puchatka razem - BRAWO
pełna HIPOKRYZJA. Ciekawe co Dyda obleciał Puchatkowi? Ciekawe ile stołków trzeba będzie zwolnić w urzędzie w ramach tej haniebnej umowy.
Byle się utrzymać 2018-10-25 23:06:22
Najpierw manipuluje danymi, a teraz samymi wyboracami, nie wiem jak Wy, ale ja już nie będę na niego głosował...Natomiast spodobało mi się gest Pana Gawędy w postaci pójścia do mężczyzny który cały czas mu coś zarzucał, to jest człowiek który pokazuje swoje oddanie dla ludzi, nie ważne jakie mają poglądy. Wyobrażacie sobie Dydę, zeby gdziekolwiek poszedł? Ha! On nawet swoich prezentacji nie mówi przed ludźmi.
Ciekawe 2018-10-25 23:04:02
Ciekawe jak się teraz czuje Pani mistrzyni kajarstwa??? Jak to jest być oszukanym kolejny raz ????
Info 2018-10-25 22:07:38
No to dogadane - poparcie od Kwiatka w zamian za stołki w urzędzie. Dyda właśnie sprzedał obecnych pracowników za przekazanie poparcia. Tragedia.
Zero 2018-10-25 21:55:39
Dyda mogłeś wygrać te wybory bez utarty dobrego imienia i twarzy. Teraz po tym oficjalnym połączeniu z Puchatkiem pokazałeś dobitnie całe swoje oblicze. Mam nadzieje że wyborcy właściwie ocenią tak żenujące zagrania i nie będą zainteresowani takimi żałosnymi układami.
Dno 2018-10-25 21:50:53
No i co ????? Tak jak było mówione miesiąc temu. Oficjalnego poparcie Dydzie udzielił Puchatek. Żałosny jest ten duet. Jak się teraz czują Ci wszyscy którzy uwierzyli w tą wydmuszkę młodych????? Jak się mówiło że to drugi komitety Dydy to było wielkie obruszenie ... a jednak !!!! Dyda, jest takie przysłowie lepiej z mądrym stracić niż z głupim znaleźć. Konsekwencje tego mezaliansu będziesz ponosił długo.
Odruch zwrotny 2018-10-25 21:16:38
Pragną świeższego spojrzenia - ale grafomania. Tak infantylnego tekstu nie czytałem od tygodnia tj. ostatniego żenującego tekstu geodety rolnego.
Żenada 2018-10-25 20:44:27
List zamknięty napisz Puchatek. Najlepiej do własnego mózgu. Ta deklaracja o dalszym działaniu mnie śmieszy. Co będziesz robił? Dalej zdjęcia i rysunki wstawiał na FB bo tylko tyle potrafisz.
Analfabety 2018-10-25 20:35:37
Pisze się z wyrazami szacunku, a nie z szacunkiem. A na pewno pisze rozłącznie. Bardzo niski poziom na tej geodezji rolnej.
highlander48 2018-10-25 20:35:32
Do Pałac .A niby dlaczego mam iść w 2 turze na wybory kiedy jest dwóch kandydatów którzy dla mnie już nic nie znaczą. Jeden oddał kiedyś w ręce oligarchy kanalizację i cały majątek ,w zamian za to płacimy teraz jak niewolnicy a drugi 4 lata temu obiecał ,że wydostanie nas spod niewolnictwa i skończyło się tylko na obietnicy zresztą jak i z kolejnymi Jego obiecankami! Zawiódł wyborców To dlaczego mają na niego oddać ponownie głos? I dlaczego sugerujesz aby iść na wybory? Obaj kandydaci byli do odrzucenia w 1 turze. Niestety.
Pałac 2018-10-25 20:10:31
Oho zaczyna się już rajd Pana Dydy z koncepcjami i wielkimi planami. Mam wielką nadzieję, że ludzie nie dadzą się omamić i wybiorą człowieka który inwestujemy w rzeczy poprawiające jakość i wygodę naszego życia. Jeśli nie daj Boże go wybierzemy to koszt budowy tego pałacu dużo bardziej zadłuży gminę niż przez wszystkie kadencje Pana Gawędy. Pomyślcie póki jest jeszcze czas, jeśli go do tego dopuścimy to wyda on tylko na jeden budynek tyle co przez 4 lata na wszystkie inne inwestycje. Chyba nie chcemy aby w naszej gminie przez następne 5 lat nic więcej nie powstało, prócz może ewentualnego zamontowania paru dodatkowych koszy na śmieci, ale to oczywiście w Krościenku, PEREŁCE naszego Króla, poza nim to nawet pewnie ich nie zamontuje.

Ludzie idzćie ze znajomymi na wybory bo jak tak dalej pójdzie to młodzież wybierze nam Wójta tylko dlatego bo chce zgolić wąsy, to jakiś absurd!
dyskusja 2018-10-25 12:06:50
Z Gawędą to przynajmniej można wejść w jakąś sensowną dyskusje, a Dydzie co najwyżej można dać like'a pod postem z cytatem Paulo Cohello lub obietnicą wyborczą o wąsach.... na jakiekolwiek merytoryczne argumenty nie odpowiada.
Tyle 2018-10-25 11:23:58
A ja z pewnością nie zagłosuje na Dydę bo był fatalnym wójtem.
Do Trolle 2018-10-25 11:13:45
Ja tam chętnie będę nadal atakował pana Kwiatk, bo tak odrealnionej kandydatury to w historii tej gminy jeszcze nie było. Facet nie odróżniał strategii od prognozy, a w programie wyborczym obiecywał działania, które nie należą do kompetencji wójta. A swoją drogą ten Gawęda to musi być gość skoro zarządza hejterami, którzy z niedoszłego zbawcy Krościenka zrobili pośmiewisko.
Do lis 2018-10-25 08:47:10
Komentarze zmieniły kierunek ataku?! To kto teraz jest atakowany, bo z tego co widzę to panowie okładają się wzajemnie, równomiernie i na zmianę. Dokładnie tak samo było wcześniej gdzie pierwszym hejterem był Puchatek i dostawał adekwatne odpowiedzi. Widzę że próbowałeś coś mądrego napisać tylko niezbyt Ci wyszło.

Każdy niech głosuje według własnego uznania i rozumu bez takich sugestii i apelów jak ten Twój poniżej. Ja głosuje nie na żadne mniejsze zło tylko na najlepszego kandydata z całej piątki, który prowadzi bardzo dobrą merytoryczną kampanie i nie potrzebuje zwycięstwa w wyborach żeby nie nosić wąsów.
Trolle 2018-10-24 23:51:00
Czyli już nie atakujemy zajadle Kwiatka? Kogo teraz, Dyde? Weźcie sie zdecydujcie Panie przyszly wójcie, od dwóch miesiecy tylko w nich bijemy, a kiedy pieniądze za to będą jakieś?
Bufon 2018-10-24 23:33:07
Nie wiem czy będzie nam dane zobaczyć Dydę bez wąsów jakby został wójtem bo audiencję trzeba będzie umawiać pół roku wcześniej.
lis 2018-10-24 23:02:25
Komentarze zmieniły kierunek ataku .Wniosek!!!Już pozamiatane dogadali się. Poparcie w drugiej turze na wagę zwycięstwa mniejszego zła dla naszej Gminy . Kierunek wyznaczony . Mieszkamy zdecydują i wybiorą,który kandydat zasługuje na poparcie.Trzeba iść i wybierać mniejsze zło!!!
Do wiking 2018-10-24 23:01:35
Po donosie a nie przypadkiem
po jeździe pod wpływem ??? I czemu to niby lepsze???
Wiking 2018-10-24 22:36:48
Lepiej z wcześniejszej emerytury po haniebnym donosie wszyscy wiedza kogo niż z bezrobocia.
Głosy na Mlodych 2018-10-24 22:32:51
Na wynik wyborów największy wpływ będą mieli młodzi ludzie, oraz Ci co głosowali na Kwiatka, to kogo poprą da wiele do myślenia wielu ludziom. Sama mam nadzieje, ze nie na Gawędę, bo ja na ta kandydaturę napewno nie zagłosuje.
Do Wiki 2018-10-24 21:26:08
No tak, Dyda 4 lata temu na wójta to szedł z funkcji prezesa Orlenu, bo przecież nie z wcześniejszej emerytury, na której się znalazł po kompromitującym zwolnieniu z gimnazjum.
do Wiki 2018-10-24 19:02:26
Witamy Pana jeszcze wójta, który to płonie i jest pewny swojej wygranej. Spokojnie spokojnie, ludzie nie są już tacy głupi.
Wiki 2018-10-24 18:37:12
Nie wygrasz tego, kampania na pewno to miła odskocznia od bezrobocia, ale za trochę ponad tydzień przyjdą znowu szare dni.
do jaś 2018-10-24 16:21:56
No chyba nie tego co to swoich synów zatrudnia w gminie i potrafi się pochwalić tylko tym, że jeździ na nartach.
jaś40 2018-10-24 13:31:56
Tak więc na kogo głosować.Tego co był przez 12 lat i nic czy na tego co zamienia Krościenko na wieś zabitą dechami i do tego rządzącą przez GOPR-wców nawet w szkole!!!
Sprytne 2018-10-24 12:18:52
Pencok się zaciął i nie zamieszcza już zdjęć i rysuneczków na FB. Szkoda bo co prawda mądre to nie było ale za to żenująco śmieszne. Teraz sprytnie Dyda wyskoczył z tymi wąsami żeby elektorat, który jest na poziomie rysuneczków i zdjęć, przejąć.
Do Puchatek 2018-10-24 11:57:33
Kwiatek przecież byłeś strażnikiem demokracji i tak bardzo dbałeś o pluralizm nawet kosztem zdrowego rozsądku, merytoryki, kompetencji itp.. To co Ci się teraz nie podoba? Domokracja zweryfikowała ciebie i tych twoich mocodawców. A przekazawyć to sobie możesz piłeczkę z braciszkiem jak sobie będzie grać w tenisa stołowego (na tej wielkiej jedynej inwestycji w twoim okręgu).
Do lis 2018-10-24 11:42:42
Kwiatek to sobie może przekazać kromkę chleba braciszkowi podczas kolacji w domku u mamusi. Ludzie mają swój rozum i rozeznanie i to nie Kwiatek będzie decydował kto na kogo ma głosować. Mentor będzie głosy przekazywał - KPINA !!! A odnoście wspólnej pracy, to jakie w tym temacie osiągnięcia i komptencje ma pan Kwiatek to pokazał przez 4 lata w Radzie Gminy, kiedy to NIC dobrego dla lokalnej wspólnoty nie zrobił. Czym się zajmował i interesował to się w Krościenku mówiło od dawna.
do Lis 2018-10-24 11:17:26
Wyborcy to nie kosz cukierków, który możesz przekazać. A co do ataków, to oczywiste jest który Komitet taką zajadłą anonimową kampanię przeciwko Grześkowi prowadził - na pewno nie ten, który cały czas spędzał w terenie rozmawiając z ludźmi. Na maginesie, Pan Gawęda też otrzymywał maile z pogróżkami od w/w komitetu (był o tym zresztą jeden z wpisów na poprzednim forum). Ale co się można spodziewać po kandydacie, który obiecuje wyborcom, że zgoli wąsy? Były gondole, baseny podgrzewane, teraz są wąsy... ambicje obecnego wójta poszybowały na łeb na szyje.
Lis 2018-10-24 10:28:22
HIENY SZAKALE,jeszcze zobaczycie jak bardzo ważne teraz będzie przekazanie głosów wyborców Kwiatka dla jednego z kandydatów w drugiej turze. Dotychczas prowadziliście wściekłą kampanię anty - Kwiatek . W sieci anonimowo wyzywacie się , domena ludzi słabych i zakompleksionych ... Wyborcy język i rozum mają i wiedza kogo wybierają. Czytać i pisać kumają i wiedzieć będą komu (X) powstawiają.. Gdyby te trolle jednego i drugiego kandydata tyle żółci , oszczerstw nie wypisywali ,a koncentrowali się na tym co możemy zrobić dla gminy wspólnie. Nasza mała Ojczyzna ma wyglądać przyjaźniej, bez ludzi ,co jak hieny i szakale Ojczyznę rozrywają Nie tędy droga.. Gminy ościenne potrafią inaczej.Tam ludzie pracują nie trollują.
poziom 2018-10-24 08:23:25
Wpisem o wąsach obecny Wójt rozwiał wszelkie wątpliwości co do poziomu prowadzonej kampanii oraz poziomu kompetencji. Ci co tak się podniecają w like'ach i komentarzach pod tym wpisem również takim zachowaniem świadczą o sobie... ehhhh.. wybory miss i granie na tym, żeby Cię młodzi lubili. Panie Wójcie, to nie wybory przewodniczącego szkoły do jasnej ciasnej.
Absurd 2018-10-24 07:38:50
Puchatek wyśmiewając teraz Dydę i Gawędę sam sobie ciśniesz, bo przegrać to nic w porównaniu do przegranej z tak niby słabymi kontrkandydatami. Masz tego w ogóle świadomość ignorancie ???
Koniec 2018-10-23 23:48:50
Puchatek miej chociaż odrobinę klasy na koniec i przyjmij tą swoją klęske z godnością, a nie wylewaj żółci na tym forum, obrażając mieszkańców Krościenka. Przegrałeś wybory które mogłeś spokojnie wygrać gdybyś miał chociaż trochę rozsądku, rozeznania, wiedzy i pokory. A że nie miałeś pojęcia co jest trąfem, to teraz zakładaj gumowce i śmigaj na miedzę.

Pozdrawiam serdecznie
Absurd 2018-10-23 23:29:16
Jak ktoś nic w życiu nie osiągnął
to pozostaje mu się chwalić absurdalnymi niby walorami jak np. wiek, który sam w sobie nie jest żadnym atutem.
Do zrozpaczonych 2018-10-23 22:22:23
Cały rozwój Szczawnicy to prywatne inwestycje. Osiągnięcia samorządu mizerne szczególnie wobec wielkości zadłużenia, więc tego Niezgodę nie ma co gloryfikować. Dobrą miał tylko kadencje gdzie rządził Golba. Natomiast odnosić przykład Szczawnicy do Krościenka to fatalny błąd. Po pierwsze dlatego że akurat młodość w tych wyborach tam poległa. A po drugie słaby Niezgoda sprzed 12 lat był i tak 5 razy bardziej kompetentny niż marny Puchatek, a zaplecza obu kandydatów to nie warto porównywać - przepaść.

Podsumowując, młodość TAK. Przywilejem młodości jest umiejętność korzystania z nowatorskich źródeł prezentacji informacji, odwaga, kompetencje, nowoczesność itp... Tyle tylko, że reprezentantem tej młodości w Krościenku był bardzo słaby kandydat bez potencjału, pomysłu i rozeznania. Jego jedynym autem była tylko ta młodość ale niestety pozbawiona tych pozytywnych przymiotów.
Dlatego bardzo dobrze się stało ten słaby kandydat poległ.
Do Pana od niezgody 2018-10-23 22:17:35
Pana argument o niezgodzie jest nietrafny. To ze niezgoda miał 32 lat jak go wybrali i jest Pana zdaniem dobrym wójtem nie znaczy ze jak my wybierzemy innego 32 latka to tez taki sam bedzie. Chyba nie muszę tłumaczyć braku logiki i związku przyczynowo skutkowego w takiej argumentacji. Wiek nie ma tutaj żadnego znaczenia (pomijając oczywiście dzieci i staruszków 100 letnich którzy chcieliby startować). To był duży blad komitetu młodych ze samym tym argumentem chceli wygrać. Ja jestem młodszy niz Pan Grzegorz ale nie ośmieliłbym sie startować na wójta mając do zaoferowania tylko swoje młode lata
do highlander 48 2018-10-23 22:14:36
Akurat w ochotnicy były juz wójt (w porównaniu do dydy) zrobił bardzo dużo. Prosze sobie wejsc na jego profil na fb jeden z niedawnych wpisów był o przeprowadzonych inwestycjach. Przy tych pierdołach Dydy naprawde robi to wrazenie. Dyda ze swoimi osiągnięciami co najwyżej na sołtysa moze startować (bez obrazy dla sołtysów) ale ma poparcie młodych tylko dlatego ze znają go ze szkoły. Ludzie w wyborach nie kierują sie rozumem niestety a osobistymi animozjami. Gawęda przy Dydzie zrobił dla
gminy bardzo dużo, ale jak sie ma takie zatwardziałe podejście ze nawet sie nie chce zapoznać z inwestycjami ktore dla
Nas zrobił i z jego programem to gdzie tu miejsce na dyskusje merytoryczna? W jaki sposob sam wiek ma decydować o tym czy ktoś bedzie dobrze rządził? Niezgoda to niezgoda - teraz czy za 15 lat to jest nadal niezgoda nie kwiatek. Czy przez to ze ma ponad 40 lat powinni go nie wybierac ?
highlander48 2018-10-23 21:01:28
Niestety tak. Pan Dyda okazał się porażką (choć wydawało się że będzie iskrą nadziei ale czar szybko PiSnął) ,ale największą porażką są teraz te dwie porażki na które będziecie głosować w drugiej turze.Smutne. Gratulacje dla Ochotnicy, może choć tam beton zostanie rozwalony. Kiedyś udało się w Szczawnicy ,rok temu w Łapszach teraz Ochotnica a w Krościanku na ronku na długich 5 lat zawita to co już było ,albo to albo to...Eh. POrażka
do do dziady święte słowa 2018-10-23 19:39:54
Powiem tak nasza sąsiednia gmina odważyła się 12 lat temu wybrać młodego 32 latka z wizją i efekty są spektakularne trzeba by było być ślepym żeby nie zauważyć. Cztery lata temu wybraliśmy emeryta i trzeba było by mieć teleskop żeby cokolwiek zauważyć. Powiedz mi kochany gdzie te drogi gdzie te wydarzenia gdzie te gondole, gzie wyciągi, uzdrowiska, gdzie rozkwit, gdzie te miliony pozyskanych środków?. Wejdź na fb Niezgody tam są inwestycje milionowe a wejdź na fb Dydy załatana dziura za 2 tys, naprawiona rynna za 500 zł hahhahaha no chyba że Pan Dyda nie umie obsłużyć fejsa i dlatego nie słychać o tych spektakularnych osiągnięciach:):) Chce cię mój miły poinformować także że znam przynajmniej 5 rodzin w Krościenku które same sobie drogi gminne poprawiają bo jak się do wójta pójdzie to zawsze jedną śpiewkę ma "nie mamy pieniędzy " to samo z ustaleniami granic, pieniędzmi na chodniki, mostki, przepusty itp. Powiedz mi gdzie ta podstawowa działalność ??? Raczej to niezbyt wygórowane oczekiwania ???Żenadą jest chwalenie się miernymi dziadowskimi osiągnięciami tz swoimi podstawowymi obowiązkami nie sądzisz??? To tak jakby budowlaniec chwalił się że włączył betoniarkę. 20 -latek zapewne bardziej wykazywałby się w pracy niż emeryt który liczy na waloryzację swojej emerytury ?. Jak myślisz nie mam racji? Szkoda że nie daliśmy szansy komuś innemu .
Etap 2 2018-10-23 17:18:22
A ja zagłosuje i będę agitował na wójta który obieca że zrobi porządek z tą ekipą z centrum kultury i promocji. Ten który pogoni z urzędu te miernoty jest wart żeby na Niego zagłosować.
Głowa do góry 2018-10-23 16:59:27
Nie martw się Puchatek, mama Ci kupi plakietkę wójt na drzwi od pokoiku i będzie cacy.
mis 2018-10-23 15:23:54
jednym słowem tragedia który by nie był
Do hej 2018-10-23 14:40:36
No co zrobić, skoro ta ziemia wydała na świat Kwiatka (męża stanu, geniusza, wodza, stratega większego niż Napoleon) to dla równowagi reszta musi być ułomna i nie potrafi sobie wybrać wójta.

Kwiatek mało jeszcze po tych wyborach obraziłeś Krościeńczan, dawaj dalej. Pokaż jeszcze bardziej swoją naturę.
hej 2018-10-23 12:37:56
Krościenczanie jak zwykle wyjdą, jak robotnicy na solidarności, albo Zabłocki na mydle.
Szkoda 2018-10-23 12:02:30
Jakoś tak bez tych puchatków, muminków, ex-kajakarek nudno. Nikt nie wstawia zdjęć, rysunków na FB. Nie pisze o jesieni, że zimno, nie można 30 raz przeczytać porywającego zyciorysu geodety rolnego :(((
Darczyńca 2018-10-23 11:53:55
Jak tam sondaże Panie Kwiatek???? Dalej jest prowadzenie i pewne zwycięstwo????

I kto teraz będzie tych urzędników ścigał gdzie auta parkują?! Trzeba będzie Puchatkowi kupić kamizelkę parkingowego z napisem prawie wójt - odpowiedzialny za parking na rynku!!!
Ha ha ha 2018-10-23 11:35:07
Puchatek co na to wszystko JFK ????
Wstań 2018-10-23 11:20:16
Na Zdrojowej uprawnionych : 961 - głosowało .. 584
Na Plebani uprawnionych: 1399 - głosowało .. 838

Jak trzeba coś zmienić to trzeba głosować wstać i iść
Zdrojowa 2018-10-23 10:56:57
Kwiatka juz nie ma, nawet w Radzie. Ale sie ciesze! I normalnie mozna przejsc chodnikiem kolo kiosku na Zdrojowej, juz nie ma sztucznego tlumu.
obietnice Dydy 2018-10-23 09:47:03
Pan Dyda wykrzykiwał hasła o wyjściu z PPK, a na pytanie co przez 4 lata w tym celu zrobił, to "załatwi" opinię wartą 70 tys. złotych z gminy łapsze, jak ze spółki wyjść. Toś się Pan nastarał. Trzeba było przed wyborami swoim wiktem zapoznać się z opinią prawników jak wyjść z PPK a nie wciskać ludziom kity. Kolejna sztuka dla sztuki. Co to za działanie załatwienie opinii prawnej? Od czego macie mecenasa w Gminie? Fikołków zes uczył a bierzesz sie za rządzenie co nas podatników kosztuje teraz tysiące.
do ehh 2018-10-23 09:42:18
A jak sie można chwalić czymś czego się jeszcze nie zrobiło (ratusz), dawać obietnice, których się nie wypełniło po ostatnich wyborach i zapozmnieć o wielu innych, które się składało (gondole, baseny i inne). Pan Dyda jest totalnie niekompetentny i chociaż jako nauczyciel był sympatyczny, to na wójta się nie nadaje. Wydał 35 tysięcy złotych z naszych podatków fimie zewnętrznej na opracowanie koncepcji wyciągu. W koncepcji tej popisane są takie rzeczy, że każdy z nas na kolanie by je spisa (że krościenko jest atrakcyjne turystycznie itd.) W koncepcji autorzy sami podkreślają, że po kadencjach Gawędy wizerunek Krościenka znacząco skorzystał. Hitem jednak jest to, jak autorzy zastanawiają się czy bilet na wyciąg ma kosztować 15 złotych czy 10 złotych. Żeby wybudować wyciąg trzeba najpierw zebrać zgody właścicieli działek, uchwalić wyciąg w PZP a następnie szukać inwestora (tak to robił gawęda przy wyciągu w Łąkcicy, ale przez brak zgody Was mieszkańcy, ten wyciąg nie powstał). Zlecenie koncepcji to pokazanie że nie ma się zielonego pojęcia co się robi i wydaje się kasę, żeby nie było, że się nic nie robi.
do ehh 2018-10-23 09:21:34
Taa, ale to Pana nauczyciela z roboty wywalili za jazdę pod wpływem. Piękny przykład dla dzieci.
do dziady święte słowa 2018-10-23 09:19:42
Co rozumiesz przez przepaść? Gmina ma zaspokajać podstawowe potrzeby mieszkańców, takie jak drogi, szkoły, sanitarkę, zorganizować jakieś wydarzenia no i u nas zadbać o to, żeby turyści chcieli do nas przyjeżdżać. Mam wrażenie, że przez te hasła wyborcze o świetlanej przyszłości (nie wiadomo co znaczącej) ludzie przestali rozumieć od czego jest wójt. Ma być skuteczny w działaniu, a nie brać pensje za nic nie robienie. Wójt Wam fabryki nie wybuduje. 500+ też Wam nie wprowadzi. Czego Wy ludzie oczekujecie? Jak można twierdzić, że obecny wybór to nie wybór. Bo co? Bo kandydat nie ma 20 lat? Naprawdę gratuluje odwagi tym co głosują na takich 20 latków którzy g... widzieli, nikogo nie znają i g.. załatwią. Bądźmy realistami i nie zwiedźmy się tym hasełkom propagandowym.
Do dziady 2018-10-22 23:55:51
Los to byśmy sobie zgotowali jakby więcej niż 800 osób uwierzyło w tą wydmuszkę w której:
- młodzi mieli po 63 lata,
- kandydaci do rady startowali n-ty raz (z kolejnego już komitetu),
- niestabilni reprezentanci nie potrafili bez błędu ortograficznego napisać trzech zdań,
- kandydatem na wójta był odrealniony od rzeczywistości chłopczyk mieszkający z mamą bez kompetencji, doświadczenia, wiedzy ale za to w pełni sterowalny przez lokalnych frustratów, którzy z chusteczką w kieszonce marynarki stoją na polu,
- program to merytoryczne bełkot.
Dawaj 2018-10-22 22:39:03
Kwiatek może życiorys wstawisz z FB pod tym artykułem? Napisz dodatkowo, że startowałeś wyborach i oczywiście pomiń że przegrałeś - to przecież takie w twoim stylu.
Do @do 2018-10-22 21:26:18
Z pewnością wiele by zrobił ten który jako radny nie wiedział gdzie jest, podczas sesji.
Do dziady 2018-10-22 20:08:25
Jest większy problem jak sobie Krościenko poradzi bez tak wybitnego radnego jak pan Puchatek???? To dopiero tragedia, tak charyzmatycznej postaci przecież w historii tej gminy jeszcze nie było.
Do PIS 2018-10-22 19:49:18
Wystarczy umieć korzystać z publicznych materiałów aby dowiedzieć się, że Pan Dyda zaciągnał kredyt na 2018 rok w kwocie 1,7 mln zł, a docelowo ma on wynieść 5,2 mln zł tylko w celu budowy jakiegoś pałac. On wam tego nie powie bo przecież to jest jego główny oręż w wyborach. A Pan dalej, jako nieświadomy wyborca, będzie rzucał te hasełka przeczytane w ulotce wprowadzając wszystkich w błąd...

Nie mam nic złego w zaciąganiu kredytów inwestycyjnych pod warunkiem, że pieniądze z nich rzeczywiście idą na tego typu cele jak to miało miejsce za kadencji Pana Gawędy. Dobrze, że nie trząsł on portkami na słowo kredyt bo gdyby nie on i jego decyzje to wasze dzieci do dziś pożądną hale widziałyby tylko w Maniowach, a nie w 3 miejscowościach w gminie. A to co zostawiacie po sobie w toalecie witałoby w rzece waszych ukochanych turystów...

Dziwi mnie tylko, że wielki zbawca sam w sprawie swojego majątku nie zadbał o brak zadłużenia. Zapraszam do zapoznania się z oświadczeniem majątkowym Pana Dydy zawartym w biuletynie informacji publicznej.
PiS 2018-10-22 19:14:33
Jeden potrafi zmniejszyć dług o 6.5 mln a drugi znowu za jedną kadencję pokaże że potrafi zwiększyć o tyle samo albo więcej .
dziady święte słowa 2018-10-22 18:49:32
I na kogo tu zagłosować. Co wybrać dżumę czy cholerę. Kto weselej poprowadzi nas nad przepaść i łagodniej w nią nas wepchnie?? Ciężki wybór oj ciężki.
Ups 2018-10-22 18:42:31
Panie Kwiatek bo panu coś fanpage upadł. Żadnego zdjęcia ani rysunku :( Rozumiem że teraz nadszedł czas na obrażanie Mieszkańców Krościenka którzy nie dostrzegli pańskiego geniuszu.
Do Dziady 2018-10-22 18:37:30
Puchatku obrażaj dalej mieszkańców Krościenka. Przecież to takie naturalne w twoim przypadku. Miesiąc temu już na tym forum, pisano że jak tylko przegrasz wybory to się obrazisz na cały świat i będziesz obrażał mieszkańców naszej gminy. Jak to dobrze, że Mieszkańcy Krościenka są znacznie mądrzejsi od ciebie i nie wpadli na pomysł żeby taka miernota nadawała się na wójta.
do jasia 2018-10-22 17:55:48
a na kogo jaś głosował. Bo jeden miał 12 lat na zrobienie porządku i nie zrobił, drugi obiecywał i przez 4 też nic nie zrobił. Widzę że jesteś mocno wierzący.
Dziady 2018-10-22 17:26:31
W Krościenku nad Dunajcem na własne życzenie (ale czegoż wymagać od tak zacnego elektoratu...) po Wyborach rozpocznie się wyczekiwany spektakl, już wprawdzie zapoczątkowany przez naszych piłkarzy - DZIADY część IV. Gratulujemy wybrania odpowiednich kandydatów, którzy będą odgrywać główne role!!! I proszę już nie narzekać, bo sami sobie zgotowaliście ten los... Brawo Ochotnica - odważyli się, brawo Szczawnica!!!!
jaś 2018-10-22 17:10:53
Panowie nie wazne kto wygra.Niech wygra ten co obiecał i słowa dotrzyma.A do tego jak juz będzie rządził to niech popatrzy na swoich pracowników.Jedna pani idzie na zakupy w czasie pracy!!! a jeden pan wsiada do auta i za chwilę stoi pod szkołą by za jakiś czas znów wrócić do pracy.Tak się pracuje w naszym UG.Zróbcie tam porządek.
mądra główka 2018-10-22 16:00:48
Oj były wójcie, niestety nie wszyscy w gminie są tacy naiwni aby się znowu dać nabrać na te pana obiecanki których przez 12 lat nie udało się zrealizować.
Wizjoner 2018-10-22 14:54:04
Brawo, było wiadomo że frustraty ze środowisko Puchatka zaczną obrażać wyborców po przegranych wyborach.
Młoda 2018-10-22 14:48:38
Pan Dyda niech się zastanowi czy wyłożenie 30 metrów chodnika w Grywałdzie, To wszystko załatwi przez 5 lat. Rozumiem że kładzie Pan pieniądze na Krościenko, ale trzeba również pomyśleć o sołectwach. Bo jako mieszkańcy można powiedzieć że jesteśmy poszkodowani.
do Basia Z. 2018-10-22 14:37:02
A Pani to ślepa czy taka młoda, że się jej wydaje, że wszystko co były wójt zrobił dla Gminy zostało zesłane z nieba i tak o zarania dziejów. Proszę się zapoznać z najważniejszymi inwestycjami wykonanymi przez Gawędę, a potem tutaj swoje wywody uskuteczniać. Były wójt nie chwali się pierdołami w stylu zrobiona ławka, jak to obecny w swoim nudnym jak flaki z olejem filmiku.
Basia Z. 2018-10-22 13:58:07
Ten wynik pokazuje, że ludzie w w tej gminie rozumu nie mają, wierzą w bajki byłego wójta co 12 lat rządził tylko po to aby się dorobić i nic dla gminy nie zrobić.
Grywałd, Krośnica, Hał 2018-10-22 13:36:15
Ludzie opamiętajcie się. Jak zagłosujecie na Dydę to będziemy mieli inwestycje na miarę tych kupek kamieni wysypanych na poboczach. Kierujmy się rozumem, a nie tym, że Pan Dyda nam piątki dawał w szkole z WFu i z tego powodu go lubimy.
do Wyroki 2018-10-22 13:31:40
Prosze Pani/Pana jeszcze jeden taki wpis, a zostanie skierowana sprawa na policje. Proszę przestać pomawiać niby ANONIMOWO byłego Wójta. Nie był on tajnym współpracownikiem, ani wg IPN ani wg sądu, ani nawet wg tego co to mu teczkę założył. Nie jest Pan/Pani anonimowa, a jeden taki co już pomawiał Pana Gawędę wylądował w sądzie. Sprawa ta była już wyjaśniana, proszę poczytać artykuł "Wójt przeprasza wójta" na TP o tym, jak Pan BB dostał wyrok za takie pomawianie. Co do radnych, to żeby coś w Gminie się ruszyło, to rzeczywiście trzeba głosować na Gawędę. Pomijając już "wizjonerstwo" i "nic nie róbstwo" drugiego kandydata, to Gawęda ma większość w Radzie, super ludzie weszli do rady, nie zmarnujmy tego i pozwólmy w końcu ruszyć w końcu sprawami Gminy. W przeciwnym wypadku czeka nas kolejne 5 lat stagnacji i krzyczenia przez Pana Dydę na radnych jak na swoich uczniów. Brawo my...
Do wujka dobrej rady 2018-10-22 13:03:26
Co Ci świeżo upieczeni radni zmienia skoro jak pokazują wyniki startowali z programem i z komitetu Gawędy i Kwiatka a głosowali na Dyde, to tak tez będzie wyglądało ich radnowanie, będą za a nawet przeciw, a tak naprawdę to w ogóle nie wiedza czego chcą. Ludzie ogarnijcie się, bo to jakaś totalna paranoja te wyniki wyborów, demokracja spycha Krościenko w niebyt.
Nowa rada 2018-10-22 12:46:12
Wg mnie ważne ze 10 albo 11 radnych jest całkiem świeżych, może coś zmienia.
Marc 2018-10-22 12:40:52
Większości mieszkańcom Krościenka Centrum to powinni zabrać prawa wyborcze. Gawęda wprowadza 3 radnych, Dyda żadnego, a wygrywa w tych okręgach, na plebani z Gawęda 3 krotnie wyższa liczba głosów, to z matematycznego punktu widzenia wynika ze Ci co głosowali na radnych od Gawędy jednocześnie poparli i to w większości Dyde! Przecież to jest chore i nazywa się schizofrenia, to nienormalne.
Proszę 2018-10-22 11:14:50
Panie Kwiatek tylko nie ściągaj jeszcze banerów bo nabzdyczony Puchatek w marynarce to taki pocieszny widok.
do Wiking 2018-10-22 11:11:57
Widać, że nie znasz i nie rozmawiałeś z Gawędą, bo on nigdy nie twierdził, że wygra w 1 turze, tak samo jak nigdy nie ignorował i "nie liczył" się z komitetem Pana GK. Przy takiej liczbie kandydatów, gdzie większość z nich ma liczne rodziny w naszej Gminie (zatem głosy "za darmo") wygranie w pierwszej turze było niemożliwe Patrząc po liczbie głosów oddanych na Dydę czasami jest lepiej nic nie robić i chwalić się słupkami - nikomu się za skórę nie zajdzie. Trzymam kciuki za Pana Gawędę. Ma duże szanse patrząc na te liczne inwestycje, co Pan Dyda zafundował na wsiach (najzabawniejsze są te kupki żwiru wysypane po drogach). Na marginesie, wybory pokazały jakim słabym wójtem był Pan Dyda. Przypominam, że Pan Gawęda w drugiej kadencji wygrał w pierwszej turze ponad 70 procentami.
Akurat 2018-10-22 11:11:31
No i Gawęda wygrał mimo tych obrzydliwych pomówień. A co mówili i deklarowali pierwsi przegrani to już nie przypominam bo nie chcę kopać leżącego. W każdym razie ich prognozy mają tyle wspólnego z faktami co Puchatek z działaniem na rzecz dobra wspólnego.
Wiking 2018-10-22 10:41:49
3 miejsce to 3 miejsce, ale czy 60 czy 800 głosów to różnica jest, bo świadczy o poziomie poparcia. Gawęda za 12 lat tyle rzekomo zrobił, zapowiadał ze w 1 turze 55 procent, ze powinien wygrać a tak jest 3 siła z której zdaniem chcąc nie chcąc trzeba się liczyc
Absurdalne Brawo 2018-10-22 09:59:02
Aha a teraz się okaże że porażka to zwycięstwo. No ale jak się przez trzy miesiące opowiadało że Puchachatek jest merytoryczny i zależy mu na dobru gminy to można uwierzyć w każdy absurd.
Brawo młodzi 2018-10-22 09:50:37
Ha ha ha. Szczególnie ten kandydat do rady co ma 62 lata będzie bardzo młody. Przegrać jak twierdzicie z bezrobotnym i bufonem. Wstyd. A to czy się zdobyło 69 głosów czy 800 ma znaczenie mniejsze, skoro się i tak przegrało, a podniecanie się tym to drugi wstyd.
The end 2018-10-22 09:31:44
Pan z butonierką na polu, Maciuś z Klanu i Puchatek poza burtą czyli żegnamy tragcziną trójce. Pa pa pa !!!!!

Dziękuje i pozdrawiam.
Grywald 2018-10-22 09:27:48
To teraz skarbówka przebada niektórych już radnych co jest zgodne z dekoracjami majątkowymi zwłaszcza tych co biorą pełen socjali nie wykazują dochodów więc nie płacą podatków.
Brawo Młodzi! 2018-10-22 09:15:16
Młodzi, głowy do góry! Wróżono, że nie macie żadnych szans, a wynik to solidne 3 miejsce ze strata 200 głosów do 2 miejsca. Te przeszło 800 osób opowiada się za zmianami, nie zmarnujcie tego kredytu zaufania i bądźcie opozycja patrząca władzy na ręce, a za 5 lat dalej bedziecie młodzi!

Reklama
 • PRACA | dam
  Biuro Rachunkowe w Zakopanem zatrudni KSIĘGOWEGO/-Ą lub STUDENTÓW Uniwersytetu Ekonomicznego (3., 4. lub 5. roku) DO PRAC POMOCNICZYCH KSIĘGOWYCH ORAZ SPRAWDZANIA WYDRUKÓW KOMPUTEROWYCH. Praca ok 3 tygodni w miesiącu, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Z reguły pomiędzy 8 a 20-tym każdego miesiąca. Godzinowo 1/2 etatu. Mile widziane doświadczenie. W perspektywie stała praca w miłej atmosferze z możliwością rozwoju osobistego.
  E-mail: biuropodatkowe1@interia.pl
 • PRACA | dam
  Barber Shop w Witowie zatrudni od zaraz Pana na stanowisko Barber fryzjer męski. Bardzo dobre zarobki, przyjazna atmosfera. Poszukujemy zawodowych fryzjerów z możliwością przyuczenia na stanowisko barbera.
  Tel.: 501458198, 573408567
 • PRACA | dam
  Praca z zamieszkaniem dla dziewczyny w Zakopanem. Młoda osoba z doświadczeniem i kulturą osobistą, może być również osoba z Ukrainy mówiąca płynnie po Polsku. Sprzątanie, pomoc w kuchni
  Tel.: 606 425 505
  E-mail: anna@burtek.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ W KOŚCIELISKU DO OBSŁUGI IMPREZ. 608 806 408
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO PRACY W PENSJONACIE W KOŚCIELISKU ZATRUDNIMY. Możliwość zamieszkania, poważne oferty. 608 806 408
 • PRACA | dam
  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY W CENTRUM POSZUKUJE PANI POKOJOWEJ - PRACA CO DRUGI DZIEŃ, NA ETAT.
  Tel.: 693 638 619
 • BIZNES
  SPRZEDAM SZAŁAS DREWNIANY, 25mkw, pod handel usługi, bacówka, duża witryna, do przeniesienia. 602 121 371
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni RECEPCJONISTĘ. 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO (OGÓLNOBUDOWLANY). 608 806 408
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 601 533 566, 18 20 64 305
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKA GOTÓWKOWA NA OŚWIADCZENIE DLA FIRM MAŁYCH !!!!! ZADZWOŃ - 694 567 002.
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE ZATRUDNIĘ KELNERKĘ I POMOC KELNERSKĄ. 601 533 566, 18 20 64 305
 • POŻYCZKI
  URODZAJNY KREDYT GOTÓWKOWY DLA ROLNIKÓW ZAREJESTROWANYCH W KRUS-ie! do 15 000 zł BEZ ZAŚWIADCZEŃ. GOLD CENT NOWY TARG, ul. DŁUGA 37 A. T-18 542 40 56.
 • POŻYCZKI
  GOLD CENT FINANSE NOWE SUPER PROPOZYCJE POŻYCZKOWE TYLKO DOWÓD OSOBISTY !!! T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ DO WYDAWANIA POSIŁKÓW. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ FRYZJERA/FRYZJERKĘ W ZAKOPANEM. 698 738 966
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko RECEPCJONISTKA/RECEPCJONISTA do Hotelu Eco Tatry*** 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl
 • ANTYKI
  SPRZEDAM DUŻY ZBIÓR STAROCI GÓRALSKICH. 604 860 907
 • USŁUGI | budowlane
  WYLEWKI MASZYNOWE.
  Tel.: 573035958
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI HYDRAULICZNE.
  Tel.: 608 110 111
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 7500 m2 - Małe Ciche, okolice wyciągu, 150 zł/m2. 695 332 312.
 • PRACA | dam
  Firma Misiniec zatrudni KIEROWCĘ kat. C E
  Tel.: 602 107 107
  E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
 • PRACA | dam
  Poszukuję opiekunki dla dwulatka. Centrum Zakopanego.
  Tel.: 530602603
 • PRACA | dam
  STOLARZA - PRACA STAŁA, Zakopane. 691 090 770
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - ROZLICZENIE RÓWNIEŻ W DREWNIE. 691317098
 • SPRZEDAŻ | różne
  Promocja! WĘGIEL ORZECH I - cena 880 zł/tona. Promocja obowiązuje do 30.09. Tel. 18 20 742 44. 605 06 13 14.
 • PRACA | dam
  HOTEL RYSY w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ oraz PORTIERA NOCNEGO/KONSERWATORA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: recepcja@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  PRACA w Austrii dla Operatorów żurawia, cieśli szalunkowych, murarzy, stolarzy, elektryków, ślusarzy, monterów wentylacji, spawaczy, pomocników bud. Wymagany j. niemiecki + doświadczenie. Nr.Cert. 20236
  Tel.: Tel +48 600 157 147
  E-mail: carpediem.praca@wp.plTel
 • KOMUNIKATY
  Na podstawie art. 38 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2018.2204 t.j. z późniejszymi zmianami) Wójt Gminy Nowy Targ ogłasza ustny przetarg nieograniczony na najem lokalu przeznaczonego do organizowania imprez okolicznościowych w miejscowości Waksmund w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Z warunkami przetargu oraz regulaminem można zapoznać się na stronie internetowej: www.ugnowytarg.pl lub w pokoju 206 Urzędu Gminy Nowy Targ.
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi przewozowe z wykorzystaniem samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow
  Tel.: 694601628
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  FOTOGRAFIA, STRONY WWW.
  Tel.: Tel: 731 155 745
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-08-17 21:17 Łapać za język 2019-08-17 20:40 Akcja ratunkowa w jaskini. Utknęło dwóch grotołazów (AKTUALIZACJA) 2019-08-17 20:00 Festiwal Czterech Kultur 2019-08-17 19:50 W niedzielę festyn Góralskie Śpasy 2019-08-17 19:45 Solanka - na zdrowie 2019-08-17 18:50 Wesele zdominowało konferencję 2019-08-17 18:19 Dzikie parkowisko 3 2019-08-17 18:03 Polacy na drugim miejscu! 2019-08-17 17:30 Niedźwiedź na szlaku 2019-08-17 16:40 Na zwycięzców czekają już nagrody 1 2019-08-17 15:40 Blokady na kołach 10 2019-08-17 14:56 Szokujący film, czyli witajcie pod Giewontem (WIDEO) 151 2019-08-17 14:15 Nie żyje Konrad Nawara, muzyk zespołu Ino Ros 2 2019-08-17 13:28 Trwa Bieg Ultra Granią Tatr 2019-08-17 12:40 W południe - Jarmark na handlowo 2019-08-17 11:45 Korki w Gronkowie 1 2019-08-17 10:41 Potrącony motocyklista. Wyprzedzał na podwójnej ciągłej 3 2019-08-17 10:30 Targi staroci 2019-08-17 09:21 Zamek Pieniny zamknięty do odwołania 2019-08-17 08:01 Wysyp borowików także w Kolorado 4 2019-08-16 21:14 Ośrodek zdrowia ma nową dyrektor 2019-08-16 20:02 Iskierka dla Tadzia (WIDEO) 1 2019-08-16 19:51 Na początek festiwalu zawody w powożeniu 2019-08-16 19:42 Tattoo Redyk w Zakopanem 2 2019-08-16 19:34 Po skokach Zakopane stanęło w korkach 1 2019-08-16 18:45 Bristol to największy dziki parking w Zakopanem 6 2019-08-16 17:57 Jarmark Podhalański nadszedł paradnym krokiem 1 2019-08-16 17:54 Marcin Zubek i Jan Piczura na liście PiS w wyborach do Sejmu 14 2019-08-16 17:35 Peier wygrywa kwalifikacje. Kubacki na drugim miejscu 2019-08-16 17:34 Śmierdząca rzeka w Zakopanem. Mamy oczyszczalnię sprzed 80 lat (WIDEO) 15 2019-08-16 16:52 Dzielą się tym co najcenniejsze 2019-08-16 16:35 Kwalifikacje rozpoczęte. Na starcie 63. skoczków 2019-08-16 16:02 Stłuczka na Alejach 3 Maja 2019-08-16 15:24 Część Zakopanego przez dwie godziny bez wody 2019-08-16 15:11 To impreza masowa - ostrzegają policjanci przed Jarmarkiem Podhalańskim 2 2019-08-16 15:05 Sabałowe Bajania zakończone. Wyniki konkursu 2019-08-16 14:39 Skocznia już otwarta dla kibiców 2019-08-16 14:37 Jubileuszowy finał 2019-08-16 14:18 Oszust podając się za pracownika banku wyłudził 55 tys. zł 2019-08-16 13:56 Megitza na finał Ethno – Novo 2019 2019-08-16 13:55 Chciwość zgubiła oszustów - fałszywy policjant zatrzymany 4 2019-08-16 12:58 Pociągi do Zakopanego zatłoczone. Tłum na stacji PKP 2019-08-16 11:48 Polski taternik uderzony spadającym kamieniem 2019-08-16 11:23 Obłożone Pieniny i gigantyczne korki 3 2019-08-16 10:49 Czego nie wolno kibicowi skoków? Zmiany w organizacji ruchu 4 2019-08-16 10:10 Na nowotarskim Rynku gorączka przygotowań do Jarmarku Podhalańskiego 1 2019-08-16 09:24 Kolejne prawdziwki giganty 1 2019-08-16 08:01 Pod Tatry tylko z książką (WIDEO) 2019-08-15 23:09 Czy maki kwitną w nocy? 1 2019-08-15 22:10 Degustacja z tradycją
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-08-17 19:39 1. A co z tak słynnym patrolem na rowerach baterie im padły 2019-08-17 19:31 2. teren prywatny to wszystkie służby mogą im ...... pogratulować pomysłu - chociaż nie pochwalam 2019-08-17 19:10 3. @goralka, jak zniosą wizy to będziemy latać tam i z powrotem, emigrejszyn na lotnisku w Chicago zawróci nas z powrotem do Krakowa. Uwidzis cy tak nie bedzie. 2019-08-17 19:10 4. Mala, mało że prowokator to jeszcze kłamca. Inteligentny bo nagrywał..... a jak przestał nagrywać, to .... "matka ma złamany kręg szyjny". Jak to mówią karma wraca - do tych właścicielek i do niego też wróci. 2019-08-17 18:58 5. Super chłopaki, tak trzymać ! 2019-08-17 18:56 6. Dlatego jak zniosa wizy do USA bedziemy tam jezdzic na grzyby - przeciez o to nam tylko chodzi - grzybobranie jest tylko przyczyna bay zniesli Polakom wizy . 2019-08-17 18:56 7. >Tylko jedno, mimo wszystko jak się u kogoś wynajmuje mieszkanie to trzeba >zaakceptować jego porządek i zwyczaje powyższe, itp komentarze - czy mi sie zdaje, czy wynajmuję ZA PIENIĄDZE!!! właściciele nie przyjmuja mnie "łaskawie" w swoim domu ale ja ZA WSZYSTKO PLACĘ, także za ew., wklalkulowane wcześniej, szkody - bo chyba nikt nie ma wątpliwosci, że szkody, remonty tp, nie sa pokrywane z kieszeni właścicieli a z kieszeni gosci, w rachunku za wynajem. Jesli panie chca mieszkać "po swojemu" to niech zajma się czyms innym niz wynajmowaniem kwater. I tu jeszcze jeden argument, że lepiej iść do hotelu niż prywatnych chciwych goroli, ktorzy nie szanują tych, z ktorych żyją! 2019-08-17 18:52 8. No był i co... nie masz nic mądrego do napisania nie pisz 2019-08-17 18:36 9. Straż Miejska nie może dać mandatu tym samochodom ponieważ znajdują się poza publiczną drogą. A może akurat przyjechały polami lub helikopterem je ktoś tu przytransportował, albo się teleportowały jak w Star Treku, a moze po prostu stały tam zanim wprowadzono zakaz ruchu na tym odcinku. Nigdy nie wiadomo. Tymczasem możemy jedynie podziwiać głównie niemiecką myśl techniczną na pierwszym planie, a za nią jakieś góry. No i oczywiście kompletną bezradność Kodeksu Drogowego, który nota bene jest najdokładniejszym Polskim prawem. ;-) 2019-08-17 18:33 10. Haha parkingowy z Furmanowej skarzy, że u niego nie zaparkowali. Zdzierca jeden sobie liczy 5 zl 1 godzina następna 15 zl i finalnie 50 zl za 3godziny .kto normalny zaparkuje na tym parkingu i jeszcze 3 km na piechotę. Lepiej kolejką wyjechać bo taniej. A ten parkingowy wiecznie nachlany.
2019-08-10 15:56 1. Panowie kolarze wspaniali ale kobiety były cudne 2019-08-06 18:18 2. Nie do wiary a gdzie Pani Poseł Paluch ? zawsze jest na pierwszym planie ! Konia z rzędem temu kto się umówi z Posłanką w jej biurze w nowym targu, próbowaliśmy cztery razy, niestety Pani Poseł jest zawsze bardzo zajęta lub wykonuje obowiązki etc... nawet po umówieniu z pracownikiem biura Pani Poseł nie ma czasu ... Może jest ktoś komu się udało spotkać z Panią poseł ? jeśli tak to gratuluję ! 2019-08-06 01:16 3. Mamy WSPANIALEGO PREZYDENTA ! Dziekujemy Panie Prezydencie ze przyjechal Pan do nas aby swoja obecnoscia zaszczycic nasze tak WIELKIE wydarzenie My zas ostomiyli ciesmy siy ze dalyj dzierzyme naskiy Korzyniy przekozane nom z Chlebem . Dejciy Paniy Boze dalyj tom naskom tradycyjy przekazowac nasym dzieciom zas Pani Ludzmiyrsko niech zawse mo nos w swojyj opiece . 2019-08-03 09:29 4. Piękna dolina, długa, dzika, bezludna, pełna unikatowych kwiatów, czasem można spotkać niedźwiedzie, szczególnie wieczorami. To jedna z najpiękniejszych dolin w Tatrach. 2019-08-02 14:45 5. Parada fajna. Pod okiem policji jaką niezarejestrowane i nieubezpieczone motory. ;-) 2019-07-29 07:26 6. Myślałem, że Ktoś podejmie komentarz. Aha, przypomniałem sobie, że kisić rydze trzeba w naczyniach z kamionki, a nie w pojemnikach plastikowych. 2019-07-28 08:54 7. Policja na Podhalu nie jest potrzebna. Górale potrafią się sami bronić 2019-07-26 10:58 8. Przypomniałem sobie o rydzach kiszonych. Pamiętam je z dzieciństwa. Były zbierane przez Babcię w górach Beskidu Sądeckiego. Zapewne w Łopusznej, też serwowano ten smakołyk. Dzisiaj sporo osób robi wielkie oczy, gdy słyszy o kiszonych rydzach. Trzeba je reklamować. Może to być "odrodzony" produkt regionalny. Pozdrawiam wszystkich Mieszkańców Łopusznej, Leszek Kumor 2019-07-26 09:40 9. Bo czym się różni kiełbasa regionalna z Łopusznej od tej serwowanej jako regionalna np. na imprezie ekologicznej w Świeradowie, Żelaźnie? Pewnie smakiem. W jednej będzie więcej czosnku, w drugiej czarnej gorczycy, w jeszcze innej białka (będzie twarda-takiej nie lubię). Będą miały inną nazwę. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym serwowany jest prawie na wszystkich imprezach i jarmarkach w Polsce. Ale czyj to jest produkt regionalny. Nie wiem. Inny przykład. Kwaśnica podawana na imprezie np w Gdańsku. Z tego co wiem wywodzi się z Podhala, Pienin i Beskidu Sądeckiego. Wobec powyższego powinna być serwowana, niech będzie we Wrocławiu, ale pod wyraźnym plakatem - "produkt z Podhala". Łopuszna zalicza się, według mojej wiedzy" do regionu tatrzańskiego. Ciekawy jestem, czy był tam smalec ze skwarkami, na którym byłem wychowany, czy z cebulą? Za tą ostatnią odmianą nie przepadam. 2019-07-08 09:52 10. Piękny szlak.Kilka lat nie bywałem w tamtym rejonie i widzę zmianę...schody na Polski Grzebień których kiedyś nie było :), i kolor wody w Litworowym bardziej niebieski :).
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Album TP

Pożegnania