Reklama

2018-11-18 07:55:45

Nowy Targ

W lewo za strzałką dopiero wiosną

Reklama

Reklama

Na trzeci pas do lewoskrętu na skrzyżowaniu Al. Tysiąclecia i ul. Szaflarskiej poczekamy co najmniej do wiosny.

Skrzyżowanie al. Tysiąclecia z ul. Szaflarską jeszcze na początku roku budziło wiele emocji i często trafiało na czołówki lokalnych wiadomości. Wszystko za sprawą zmiany organizacji ruchu, wprowadzonej wówczas przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, do której należą Aleje. 

Zmiana miała usprawnić i przyspieszyć przejazd głównym ciągiem, jednak ubocznym jej efektem były liczne stłuczki, do których dochodziło, gdy kierowcy jeździli na pamięć. Po licznych monitach w końcu GDDKiA przywróciła na tym skrzyżowaniu poprzednią organizację, czyli kierowcy jadący od strony Waksmunda, którzy skręcają w lewo, mają czas na przejazd zanim ruszą samochody z przeciwka. Liczba kolizji wyraźnie spadła. Ma być jeszcze lepiej, gdy drogowcy zbudują dodatkowy pas do lewoskrętu. Ten miał powstać jeszcze w tym roku, jednak już wiadomo, że to się nie uda.

- GDDKiA czeka, aż zakończy się budowa ronda, by nie tworzyć dodatkowych utrudnień w ruchu. Stąd najprawdopodobniej zaczną budowę dodatkowego pasa na wiosnę - przekonuje wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek.

fig

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl