Reklama

2018-12-17 14:30:05

Reklama

Zakopane

Sypną kary za chodniki

Reklama

Reklama

Władze Zakopanego grożą palcem mieszkańcom, którzy nie odśnieżają chodników, lub wyrzucają śnieg i lód na ulice.

Burmistrz Leszek Dorula wydał specjalny komunikat, w którym przypomina o zimowych obowiązkach, jakie ciążą na mieszkańcach. "Właściciele zobowiązani są ponadto do składowania śniegu na skraju chodnika tak, by nie powodował utrudnień zarówno w ruchu pieszym, jak i kołowym. Zabrania się wyrzucania śniegu i lodu na ulicę" - czytamy w komunikacie o ustawowym obowiązku odśnieżania. 

Burmistrz przypomina, że dbałość o czystość i porządek na terenie gminy spoczywa nie tylko na władzach miasta, ale dotyczy również wszystkich zakopiańczyków. Tak aby nasze otoczenie było wizytówką miasta. Grozi też palcem, że jeśli właściciele lub zarządzający nieruchomościami nie będą wywiązywać się ze swych obowiązków, zostaną ukarani przez straż miejską. 

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Janowski 2018-12-20 14:39:35
Dla ciekawych warto posłuchać https://www.youtube.com/watch?v=FWApjk8yHdw
Janowski 2018-12-20 11:09:04
@kosmos
Zapomniałem dopisać : Drzewa lepiej wiedzą gdzie mają się sadzić i w jakim gatunku podobnie jak wszelkiego rodzaju roślinność . Dowodem tego może być polityka parku Tatrzańskiego i jaj ready naukowej którą co jakiś czas weryfikuje natura robiąc gigantyczne spustoszenia w drzewostanie Tatr i roślinności na miarę tej naukowej wiedzy rady naukowej parku Tatrzańskiego .
Pozdrawiam .
Janowski 2018-12-20 10:51:51
@ kosmos
Dodam , erupcja wulkanów dostarcza więcej szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery niż cała ludzkość . Dlatego proponuję aby komisja europejska wraz z towarzyszącymi instytucjami nałożyła na te wulkany odpowiednie sankcje . Warto też pamiętać że te pokłady ropy naftowej , gazu ziemnego , metanu , węgla , minerałów wszelkiej maści np. uranu tworzy nam natura jako produkt życia planety . Dlatego bez względu na to czy człowiek będzie te surowce eksploatował czy nie wcześniej czy później one same się utlenią . Jest to pewnego rodzaju wspólny kocioł . Procesy zachodzące w tym kotle wielki człowiek właściwie nie ma wpływu bo również jest produktem naszej planety która po to go sobie stworzyła by uczestniczył w procesach zachodzących na planecie którą my nazwaliśmy Ziemia . W naturze nic nie dzieje się przypadkiem , natura to wszechświat ze swoim uniwersum przez nas zwanym P. Bogiem . Trudniej wiedzieć , łatwiej wierzyć . Przy czym nie przeszkadza to wierzyć w P. Boga jako naturalna wiara w porządek świata natury .
Kosmos 2018-12-19 15:21:43
Ludzie to ciemna masa czy tylko udają?
Palenie śmieci, odpadów powoduje, ze do atmosfery dostają się związki ogólnie szkodliwe i rakotworcze, czyli m.in.tlenki azotu, (o których wspomniał Janowski), tlenki siarki oraz związki aromatyczne, które maja największe działanie mutagenne i kancerogenne.
Nie ma się co czarować- węglowodory aromatyczne tworzą się również podczas spalania ?mokrego? igliwia (w Krk jest również zakaz palenia drewnem w kominkach ze względu na naturalnie występująca żywicę), czyli cetyny, ale także w upalne dni podczas prażenia asfaltu.

Węgiel kamienny jako surowiec kopalniany jest czesto naturalnie ?zanieczyszczony? związkami nazwę to ?innymi?, ewentualnie podczas składowania substancje te (inne,np.w wyniku kwaśnych deszczow) węgiel zanieczyszczają. Koło się zamyka.
Ja jako zwykły zjadacz chleba nie pale odpadów- ale na jakość węgla nie mam wpływu.
Kosmos 2018-12-19 14:10:54
No i ja dołożę swoje 3 grosze.
Oddychamy tlenem, bo on nam jest niezbędny do procesów spalania (oddychanie jest takowym i wtedy jest produktywne), zas CO2 jest nam niezbędne, bo pobudza oddychanie. Zaś jak w każdej reakcji spalania związków organicznych produktem (w zależności oczywiście od ilości dostarczonego tlenu) jest właśnie CO2 + woda i energia. Oczywiscie w sporym uproszczeniu, bo sa jeszcze takie substancje jak katalizatory reakcji.
Dlatego więcej dwutlenku węgla wydychamy, bo go produkujemy. Rośliny wprost przeciwnie- pobierają CO2, oddając O2. Czysty azot jest nam obojętny, a związki azotu szkodliwe.

Dlatego tak ważne jest SADZENIE drzew i utrzymanie zieleni!!
Janowski 2018-12-19 09:47:15
@ szarotka
Czym ludzie oddychają ?już ci powiem - głównie azotem . Skład powietrza na ziemi nie zmienił się od setek lat i wynosi 78 % Azot , Tlen 20,9% , Argon 0,93 reszta to śladowe ilości . Pitolenie bzdur o CO2 to histeria UE po to by wyłudzić od głupców pieniądze np . W postaci kopuły klimatycznej która jest największą aferą korupcyjną na świecie wywołaną potrzebami finansowymi Niemiec , tak orzekł sąd najwyższy we Francji , głównie handel emisją CO2 wyłudzenia podatku VAT .Problem to nie CO2 , problem to NOX związki azotu . Tak byś wiedziała dla przykładu ekologiczne paliwo gaz ziemny za azotowany to główne źródło NOX . Spółka gazyfikacyjna dowali azotu do gazu licznik bije a kocioł nie grzeje bo azot jest gazem nie palnym .
To jest takie pitolenie bzdur jak to że większość półgłówków nie potrafi zrozumieć że ludzie nie oddychają tlenem tylko głównie azotem , drzewa i roślinność na ziemi po przemianie w fotosyntezie wydalają CO2 pochłaniając tlen do tej fotosyntezy .Problem to nie CO2 problem to NOX i sztuczne ekologiczne futra wraz z rowerami ekologicznymi zwanymi komunijne ha ha ha ha ha ha . Drugi problem to ekolodzy którzy kompletnie nie rozumieją co to takiego ekologia będąc bezwiednie wykorzystywanymi do celów uprawiania polityki finansowej i szantażu politycznego w interesie cwaniaków z Niemiec ( dotacje ekologiczne itp. bzdury na koszt europy z których kasa wraca do Niemiec w postaci różnych perfidnych programów i wciskania ciemnoty prostakom ) . Nikt się nie zastanawia skąd ci ekolodzy biorą kasę ? od jakich koncernów ?
Juzek 2018-12-19 07:59:50
Leszek po wyborach się aż tak rozhasał, że ma czelność grozić mieszkańcom mandatami???

Leszku kochany! Apeluję do Ciebie! Opamiętaj się!
Zostałeś wybrany przez mieszkańców dla dobra mieszkańców i miasta.
Ty jesteś tu dla nas, a nie my dla Ciebie. My sobie bez Ciebie poradzimy. A Ty sobie bez nas poradzisz?
Następnym razem radzę grzecznie poprosić zamiast grozić Strażą Miejską i mandatami.
gryzli 2018-12-18 18:40:03
Nic tylko Bałwanowy protest!!!! Zamiast przerzucać snieg , lepić bałwany !!!!! Władze wymiękną i wywiozą bałwany aby się z nimi nie utożsamiać .Będą same skrupulatnie pilnować żeby się do wiosny nic nie udało ulepić, a pewnie będzie odzew na całym świecie!!!!! Tylko ładne i niezbyt urągliwe proszę.
Tom 2018-12-18 00:03:19
Po 207 zł "podwyżki" dla armii blisko 50 tys. urzędników.
bruk 2018-12-17 22:02:18
"Idiotyzm sięga bruku" tak się podobno mówi. To jest jedna z tych sytuacji kiedy mając chodnik w pasie drogowym gminy musisz go odśnieżać jednak jeśli chciałbyś w tymże pasie drogowy, a na swoim prywatnym terenie cokolwiek zrobić lub np. zainwestować gmina mówi nie bo to jej pas drogowy. Post komunizm to nie fikcja to codzienne życie.
zaciekawiony 2018-12-17 20:58:47
Na jednej ulicy w zkp widziałem jak z prywatnej posesji dach chyba z garazu wychodzi na chodnik. Caly snieg zimą deszcz latem leci ludziom na głowe. Czy takie cos jest legalne??
ubezpieczyciel 2018-12-17 20:40:39
Pieszy niech dostosuje swój chód do warunków panujących na chodniku. To same prawo, które dotyczy kierowców. Absurd, ten kraj jest pełen absurdów, zwłaszcza na poziomie gminy. Musisz kupować wodę żeby mić PET jako dowód, że segregujesz śmieci.
kiep 2018-12-17 20:30:46
Księża darmozjady, niech odśnieżają chodniki, drogi i autostrady.
szarotka 2018-12-17 20:22:09
sypnijcie kary za ten smog w mieście, za palenie w piecach byle czym, ale kogo to obchodzi czym ludzie oddychają. Taksiarze , busiarze siedzą przy załączonych silnikach i grzeją dupska, inny podjeżdża pod sklep zostawia włączony silnik bo on tylko na chwilę.Mandaty, mandaty jeszcze raz mandaty, bo inaczej nie nauczy nikogo rozumu. Na parkingu jak nie wykupi biletu w parkometrze od razu jest za szybą mandat, Straż miejska czy policja od razu powinna wlepiać mandaty wszystkim bez wyjątku, a nie płakać jakie to miasto zanieczyszczone.
kluskajarcano 2018-12-17 19:56:57
kwicynie nikomu nie pomoze, ba łopata, nei cekać do wiesny, haj. Do roboty NIETOTY!
enapokaz 2018-12-17 19:55:34
Jak nagle spadnie półtora metra śniegu (marzyciel) to władza zamiast grożącego pokaże nam środkowy.
Kapcie z piwem 2018-12-17 19:25:45
Świat nie widział większej głupoty niż nakaz sprzątania cudzego terenu (chodnika) tylko dlatego , że przylega do czyjejś posesji. Ludzie kiedy się zbuntujecie. To chore i naganne moralnie, żeby np starszych ludzi straszyć mandatami. Ciekawe czy jak ktoś ma zwolnienie lekarskie to też dadzą mu mandat?
Bareja XXI wieku.
raid 2018-12-17 19:17:47
Prawo jest jakie jest. Ale nie zwalnia to nikogo z jego przestrzegania. I nawet wspomniana poniżej staruszka, będzie miała kłopoty, jeśli ktoś złamie rękę na chodniku przylegającym do jej posesji. Temat był już tu poruszany w 2015 roku http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod=news&id=26520 polecam komentarze. Nic się nie zmieniło i nic się szybko nie zmieni. Jedyne na co możemy liczyć to "podatek chodnikowy", chyba że opłata za odśnieżanie chodników przez miasto, została już wliczona w podwyżkę podatku od nieruchomości :) .Może Pan Szczerba będzie coś więcej wiedział?
Łucznik 2018-12-17 19:10:09
A jak się mają czuć ludzie którzy właśnie odśnieżyli chodnik a tu nadjeżdza pług i cała praca od nowa to jest troche głupie . Niektóre chodniki może miasto odśnieżać a niektóre właściciele posesji ?
miejscowy 2018-12-17 18:31:20
Podobnie jest w Szczawnicy, patrz informacja na stronie UMiG. Tu to nawet ktoś postarał się o dowciapnią informację.
zakopianka z wyboru 2018-12-17 17:55:42
Właściwie to jest nienormalne, że właściciele posesji mają się tym zajmować. Jak ktoś akurat na 2 tygodnie albo miesiąc wyjedzie, to jego kawałek ludzie mają jezdnią omijać, czy może sami sobie odśnieżyć? Miasto powinno się tym zajmować. W wielu domach mieszkają samotnie starzy ludzie, czasem aż się serce kraje jak się widzi staruszkę z łopatą. I w ogóle częściej kobiety to robią, nie wiem czemu młodzi panowie jakoś się nie garną. Co innego obiekty typu hotele, im samym powinno zależeć na tym, by goście mogli dociągnąć walizki do drzwi, ale jakoś łatwiej chyba zapłacić mandat...raz na rok, albo i nie...bo tu przecież wszyscy znajomi, co sobie przykrości będą robić.
Janowski 2018-12-17 17:54:58
@POLIcjAND
Sama twoja ksywka świadczyć powinna że coś cię na prawie znasz "W moim mniemaniu, burmistrz pisząc "chodnik" ma na myśli odcinek od furtki do posesji " Niestety tak nie jest , w myśl idiotycznej uchwały rady miasta właściciel posesji graniczącej z chodnikiem urzędu miasta ma sprzątać i odpowiadać za nie odśnieżenie tego chodnika , za olodzenie tego chodnika ,za nie posprzątanie tego chodnika , za wszelkie szkody które ktoś sobie na tym chodniku poczyni z powyższych zaniechań - tak oględnie to wynika z durnej uchwały rady miasta . Dlatego napisałem że czas to zmienić , bo my nie mamy prawa odpowiadać za cudze nieróbstwo , za nie swoją własność , za cudze grzechy . To zaprzecza zdrowemu rozsądkowi i zapisom prawa w Polsce . Nie ma odpowiedzialności zbiorowej , u św. Pietra każdy sam będzie odpowiadał za swoje grzechy a je nie będę płacił mandatów za cudze przewinienia . Przykro mi ale stwierdzenie Kaczyńskiego o solidarnym państwie w imię takich bzdur nie zasługuje na uwzględnienie .Nie mam zamiaru solidaryzować się ze złodziejami bo to paragraf z kodeksu karnego - współudział , ciche pomocnictwo . Tak to wygląda z pozycji prawa w Polsce . Tak samo to wygląda w przypadku wyborów np. Rządy PO i PSL udowodnione afery gospodarcze , przestępstwa , malwersacje , zwykła kradzież np. OFE . Wszystko to razem przy wsparciu ich wyborców jest współudziałem w świadomym przestępstwie . Wywód można rozszerzyć i będzie on uzasadniony - współudział , sprawcze pomocnictwo .
BMW racer 2018-12-17 17:35:09
Janowski 100%racji jeszcze za to sypanie solą pasowało by składać sprawy do sądu bo samochody rdzewieją kto za to odpowie jest opcja dostać jakieś odszkodowanie?czy tylko dymamy biednych obywateli i naprawa na swój koszt lub kupno nowego samochodu
MadMax 2018-12-17 17:08:59
"Janowski" bardzo dobrze streścił problem i głupotę tej sytuacji.
Stasek z potoka 2018-12-17 17:00:21
A miało być tak pięknie biało w Zakopanem i posypać źwirem ale Tesko woli sól bo majom po robocie .
Zenek wstań 2018-12-17 16:54:09
Mało tego Panie Janowski. Ja żeby cokolwiek zrobić obok chodnika muszę mieć zgodę zarządcy powiatowego drogi, bo przylega. Natomiast każda awaria infrastruktury podziemnej w chodniku stanowi przeszkodę w dojeździe do mojej posesji. Mało tego, żeby naprawić raz a porządnie, to nie mam nic przeciwko temu, zdarza sie, ale wydaje mi się, że wykonawcy daję gwarancję 1 miesięczna. I też mam wstać rano i sprzątać chodnik.
POLicjAND 2018-12-17 16:38:47
W moim mniemaniu, burmistrz pisząc "chodnik" ma na myśli odcinek od furtki do posesji. Takie jest moje i większości zdanie.
Sprawiedliwy 2018-12-17 16:05:04
Zgadzam sie całkowicie z Janowski i qaz...
Ip 2018-12-17 15:56:16
A kto posprzątać po gościach sylwestra cel doruli?może jego żona albo kurski będzie dużo rękami wymiocin itd Sylwester marzeń i boys
Asz 2018-12-17 15:41:14
Śnieg z chodnika ma być składowany na jego skraju, a dlaczego Tesko odśnieżając ulice sypie śnieg na całą szerokość świeżo odśnieżone go chodnika. Z ulicy na chodnik jest ok, a z chodnika na ulicę nie?
Janowski 2018-12-17 15:16:29
Dbałość jak najbardziej ale dlaczego od lat odśnieżarki Tesco wrzucają mi śnieg z drogi gminnej na mój wjazd i na moją drogę . Jak dbać to razem a nie drugiemu podrzucać . Komu ta staż miejska ma wlepić mandat poszkodowanemu czy sprawcy ? Swoją drogą z jakiej okazji mam mieć obowiązek sprzątać nie swój teren i jeszcze za ten nie swój teren odpowiadać . Myślę że trzeba by było znaleźć jakieś inne leprze rozwiązanie , bo to obecne jest sprzeczne z prawem ,logiką . Przed laty wywłaszczono mi część działki pod drogę , teraz urządzono sobie na nim komercyjny parking i jaszcze jakiś przygłup ma mi kazać ten przylegający mój były teren sprzątać . To tak jakbym złodzieja miał w dupę całować za to że mnie okradł w celu społecznym - fajne Polskie pojęcie praworządności i sprawiedliwości .
qaz 2018-12-17 14:55:05
Szkoda tylko, że P Burmistrz poza podnoszeniem podatków nic nie robi w temacie tylko straszy karami. A Pracownicy Tesko to specjalnie tak jadą pługiem aby cały śnieg na chodnik wrzucać. Ledwie odśnieżę chodnik to przejeżdża pług i zabawa od nowa. Następnym razem zrobię zdjęcia i za ponowne odśnieżanie chodnika obciążę miasto. Najlepiej miasto przejęło by odśnieżanie chodników tak ja ma to miejsce w cywilizowanych krajach i normalnych miejscowościach również w Polsce. Przypuszczam że wtedy od razu pracownicy Tesko zaczęli by szanować cudzą pracę.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Piekarza
  Tel.: 601086310
  E-mail: biuro@pekarnia-lapszanka.pl
  WWW: Zielona, 71
  GG: Ludżmierz
  Inne: Andrzej
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Białka Tatrzańska-biura, gabinety, usługi, lokale - lokal 150m do adaptacji możliwość podziału 50zł/m2
  Tel.: 501321709
  E-mail: helenastopka@gmail.com
 • PRACA | dam
  Praca dla pełnoletnich osób w środa 17.07 od 10:00-18:00. Przenoszenie mebli, prace porządkowe. Stawka 200 zł. Tel.
  Tel.: 692 987 940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86. www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  KUCHARKA co drugi dzień - Zakopane
  Tel.: 600712721
  GG: Zakopane
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym: - działka ewid. nr 4188/340 o pow.: 0,0724 ha, objęta KW nr NS1T/00050221/4 położona w Łopusznej, przy ul. Gorczańskiej. Cena nieruchomości: 50 000 zł netto plus podatek VAT.
 • PRACA | dam
  Szkoła Podstawowa w Kościelisku zatrudni pracownika na stanowisku "KONTROLER RUCHU DROGOWEGO NADZORUJĄCY PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH - PAN STOPEK". Kontakt tel. 18 20 70 724 lub 692 855 528.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUTOBUS MERCEDES 814 VARIO, r.p.1995, 25 miejsc + 1. 502 626 968
 • PRACA | dam
  ZAKŁAD OGRODNICZY W ZAKOPANEM PRZYJMIE SOLIDNEGO PRACOWNIKA. Mile widziane doświadczenie zawodowe. 601 89 04 28
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE zatrudni doświadczoną FAKTURZYSTKĘ. 602 759 709
 • PRACA | dam
  DO GABINETU KOSMETYCZNEGO w Zakopanem szukam STYLISTKI PAZNOKCI lub PANI, KTÓREJ PASJĄ JEST STYLIZACJA PAZNOKCI, z możliwością przyuczenia w zawodzie kosmetyczki. Praca od poniedziałku do piątku. Warunki do uzgodnienia. EWENTUALNIE PODNAJMĘ WYPOSAŻONE STANOWISKO DO STYLIZACJI PAZNOKCI. Tel. 600801308
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  FOTOGRAFIA, STRONY WWW.
  Tel.: Tel: 731 155 745
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  TOYOTA AURIS 1.4 D4D 2007, ZADBANY, SALON Polska, 2 właściciel, BEZWYPADKOWY 13500 zł 792 184 509
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE ZATRUDNIĘ POMOC KELNERSKĄ, KELNERKĘ. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKALE DO WYNAJĘCIA W CENTRUM CZARNEGO DUNAJCA, pod działalność handlowo-usługową, o pow. 40 i 36 m2,
  Tel.: 608 05 86 55.
 • PRACA | dam
  PODEJMĘ WSPÓŁPRACĘ Z MASAŻYSTĄ-REHABILITANTEM. Gabinet w centrum Zakopanego.
  Tel.: Po 20:00 - 793 333 072.
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawcową do szycia kurtek skórzanych.Praca stała Nowy Targ.Możliwość szycia w domu
  Tel.: 601508717
  E-mail: waciop@interia.pl
  WWW: Grel, 38
  GG: Nowy Targ
  Inne: Piotr
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP Samochodów za GOTÓWKĘ. Osobowe, dostawcze. KAŻDA marka.
  Tel.: 512700770
 • USŁUGI | budowlane
  Posadzki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Sprzedawcę w serwisie samochodowym (obsługa klienta), możliwe douczenie, etat. Czarny Dunajec
  Tel.: 508314117
  E-mail: biuro@fudala.com.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-07-15 21:59 Festyn Strażacki w Szaflarach. Druhowie na medal 2019-07-15 20:59 Kosze w Zakopanem powinny być zabezpieczone 1 2019-07-15 19:54 Zadudoj dudosku na moim sałasku 2019-07-15 19:52 Można stylowo i ze smakiem? Można 5 2019-07-15 18:47 Pożar busa w Leśnicy 2019-07-15 18:32 Motocyklista z Poronina, który spowodował wypadek był pijany 2019-07-15 18:27 Tragedia na Kołowym Szczycie. Nie żyje taternik 2019-07-15 17:26 Motocykl wywrócił się na drodze na Cyrhlę. Szosa zablokowana 2019-07-15 17:13 Na Krupówkach ruch umiarkowany, korki przy wjeździe do Zakopanego 2019-07-15 16:18 Pożar w Nowym Targu 2019-07-15 16:01 Ratownicy TOPR przetransportowali pijanego turystę. Miał 1.8 promila (WIDEO) 6 2019-07-15 15:59 Podhalańskie mażoretki mistrzyniami Europy! 2019-07-15 15:05 W Ochotnicy bawiły się tłumy 2 2019-07-15 14:00 Niebieski ratownik. Policjant pomógł rannej kobiecie 1 2019-07-15 12:57 Ogrodnik z marihuaną 2019-07-15 12:46 43-latek utonął wczoraj w Dunajcu 2019-07-15 11:59 Na stacjach benzynowych tankują pociągi 2 2019-07-15 11:59 Pięć biegów w kilka godzin. Zapisy trwają 2019-07-15 10:45 Śmieci do worka i na drzewo 2019-07-15 10:30 Broniąc wolności słowa 2019-07-15 09:30 Piękności obory (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-15 08:01 Okulary znalezione w lesie w Zakopanem 2019-07-14 21:28 Puchar Solnego Szlaku w Orawce 2019-07-14 20:25 Śmieci, korki, ławkowe legowiska 5 2019-07-14 19:10 Krupówki: dziecko w potoku 28 2019-07-14 18:49 Mężczyzna zginął w nurcie Dunajca 2019-07-14 17:41 W poniedziałek poprawa pogody, ale upałów nie widać 2019-07-14 17:00 Motocyklowy ślub na Krupówkach 2 2019-07-14 16:25 Związek Podhalan świętuje (GALERIA ZDJĘĆ) 11 2019-07-14 16:01 Redlin wystąpił na Bani (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-14 15:30 Impuls odwiedził Zakopane 1 2019-07-14 15:00 Jubileuszowe Spotkania Wierchowe 2 2019-07-14 14:30 Winda na Krupówkach nie działa 4 2019-07-14 14:00 Radośniki i lamenty, a ksiądz idzie po kolędzie (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-14 13:00 Nic wiecznego na świecie 2019-07-14 12:00 Kawałek wilka na nowotarskim rynku 2019-07-14 11:00 Pogorzelcom z pomocą (GALERIA ZDJĘĆ) 1 2019-07-14 10:00 Życie z dłutem w ręku 2019-07-14 08:50 Deszcz, błoto, lód i zamknięte szlaki 1 2019-07-14 08:00 Orawsko-kurpiowska współpraca 2019-07-13 23:30 Spod włoskiego nieba 2019-07-13 21:00 Tatra Road Race (GALERIA ZDJĘĆ) 2 2019-07-13 19:50 Jedzie polonezem z Zakopanego na Hel. Chce uczcić pilota 2 2019-07-13 18:32 Żarciowozy opanowały nowotarski rynek 9 2019-07-13 17:00 Reklama w parku kulturowym 9 2019-07-13 16:01 Dzika atrakcja nad Morskim Okiem 14 2019-07-13 15:25 Wypadek w masywie Koziego Wierchu 2019-07-13 14:44 Modlitwa i góralskie nuty pod Rysami 16 2019-07-13 13:00 Jeśli otworzysz wiadomość z ZUS - wirus wyczyści ci komputer 3 2019-07-13 12:05 Letnia burza i deszcz na Krupówkach 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-07-15 22:16 1. prawaczko nie pisz naród polski bo ledwo 20% Polaków jest praktykujących dane na podstawie liczenia wiernych z roku 2019. Z roku na rok coraz więcej ludzi nie chrzci dzieci nie bierze ślubów kościelnych, nie wysyła na religie, może cie szlak bierze że nie masz na to wpływu, ale tak jest. A ty możesz sobie wierzyć nawet w świętego baobaba, ja i wiele innych Polaków nie jesteśmy wierni twojemu wymyślonemu bogu. A twój pis może jeszcze raz wygra wybory, ale jego koniec już tuż tuż. Wiktorio prawdziwa katoliczka z ciebie miłująca bliźniego swego jak podobno jest zapisane w przykazaniach. Pewnie ich nie znasz.... 2019-07-15 21:58 2. Miło popatrzeć na tak wyremontowany budynek. 2019-07-15 21:44 3. Dokladnie i nie będą śmiecic ci co nie maja koszt koło domu bogaci ino pchają w kosze na przystankach 2019-07-15 21:42 4. A może ty się stachu wyprowadź na syberię jak ci przeszkadzają ludzie, którzy mają jakieś ambicje w życiu, a nie tylko pojechać po browarka i narzekać na swój marny los.. 2019-07-15 21:39 5. lewak podaje dobry przykład Francji i Szwccji tych wedlug niego nowoczesnych toż drogi przyjacielu w tychże krajach za 15,25 lat będzie kalifat nie demokracja i tego kochane życzysz naszej ukochanej ojczyżnie , a postęp to masz na marszach równości , i niedoczekanie twoje spełnienia twojej nowoczesności w Polsce . My naród Polski wolny od dewiacji - wierny Bogu , chwała Kaczyński , Orban, Salwini , Trump, chwała PIS, chwała i sława Polsce wolnej katolickiej 2019-07-15 21:35 6. Przecież jest legalny alkohol w schroniskach. To już nielegalnym jest wyjść ze schroniska, po wypiciu legalnego alkoholu? Chłop się o Air Taxi nie prosił. Sami przylecieli. Paradoks goni paradoks = POLSKA :) 2019-07-15 21:04 7. a ty prawaczko nie możesz znieść że ta wasza wiara już się kończy i nic tego nie zmieni, w Europie już to się dzieje, w Polsce potrzebna jest zmiana pokoleniowa za jakieś 15 -25 lat stanie się to samo co we Francji, Irlandii, Szwecji, Czechach i innych krajach. Poza tym w Polsce już to widać, w samej Warszawie, Wrocławiu i innych dużych miastach kościoły są zamknięte w tygodniu bo wiernych owieczek brakuje, a w niedziele ledwo jedna masza! Postępu nie zatrzymasz, ludzie już nie wierzą w piekło i szatana, notabene zmyślone przez kler dla władzy i kasy. Nie takie religie upadały upadnie i ta... 2019-07-15 20:58 8. Panie Pawle to w Szaflarach i Bukowinie już nie potrzebują takich fachowców jak Pan To znalazł swój swojego 2019-07-15 20:38 9. piękny przykład tego co znaczy szacunek dla naszej Narodowej Architektury 2019-07-15 20:35 10. Terenu zielonego to ni ma ?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP