Reklama

2018-12-17 14:30:05

Zakopane

Sypną kary za chodniki

Reklama

Władze Zakopanego grożą palcem mieszkańcom, którzy nie odśnieżają chodników, lub wyrzucają śnieg i lód na ulice.

Burmistrz Leszek Dorula wydał specjalny komunikat, w którym przypomina o zimowych obowiązkach, jakie ciążą na mieszkańcach. "Właściciele zobowiązani są ponadto do składowania śniegu na skraju chodnika tak, by nie powodował utrudnień zarówno w ruchu pieszym, jak i kołowym. Zabrania się wyrzucania śniegu i lodu na ulicę" - czytamy w komunikacie o ustawowym obowiązku odśnieżania. 

Burmistrz przypomina, że dbałość o czystość i porządek na terenie gminy spoczywa nie tylko na władzach miasta, ale dotyczy również wszystkich zakopiańczyków. Tak aby nasze otoczenie było wizytówką miasta. Grozi też palcem, że jeśli właściciele lub zarządzający nieruchomościami nie będą wywiązywać się ze swych obowiązków, zostaną ukarani przez straż miejską. 

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Janowski 2018-12-20 14:39:35
Dla ciekawych warto posłuchać https://www.youtube.com/watch?v=FWApjk8yHdw
Janowski 2018-12-20 11:09:04
@kosmos
Zapomniałem dopisać : Drzewa lepiej wiedzą gdzie mają się sadzić i w jakim gatunku podobnie jak wszelkiego rodzaju roślinność . Dowodem tego może być polityka parku Tatrzańskiego i jaj ready naukowej którą co jakiś czas weryfikuje natura robiąc gigantyczne spustoszenia w drzewostanie Tatr i roślinności na miarę tej naukowej wiedzy rady naukowej parku Tatrzańskiego .
Pozdrawiam .
Janowski 2018-12-20 10:51:51
@ kosmos
Dodam , erupcja wulkanów dostarcza więcej szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery niż cała ludzkość . Dlatego proponuję aby komisja europejska wraz z towarzyszącymi instytucjami nałożyła na te wulkany odpowiednie sankcje . Warto też pamiętać że te pokłady ropy naftowej , gazu ziemnego , metanu , węgla , minerałów wszelkiej maści np. uranu tworzy nam natura jako produkt życia planety . Dlatego bez względu na to czy człowiek będzie te surowce eksploatował czy nie wcześniej czy później one same się utlenią . Jest to pewnego rodzaju wspólny kocioł . Procesy zachodzące w tym kotle wielki człowiek właściwie nie ma wpływu bo również jest produktem naszej planety która po to go sobie stworzyła by uczestniczył w procesach zachodzących na planecie którą my nazwaliśmy Ziemia . W naturze nic nie dzieje się przypadkiem , natura to wszechświat ze swoim uniwersum przez nas zwanym P. Bogiem . Trudniej wiedzieć , łatwiej wierzyć . Przy czym nie przeszkadza to wierzyć w P. Boga jako naturalna wiara w porządek świata natury .
Kosmos 2018-12-19 15:21:43
Ludzie to ciemna masa czy tylko udają?
Palenie śmieci, odpadów powoduje, ze do atmosfery dostają się związki ogólnie szkodliwe i rakotworcze, czyli m.in.tlenki azotu, (o których wspomniał Janowski), tlenki siarki oraz związki aromatyczne, które maja największe działanie mutagenne i kancerogenne.
Nie ma się co czarować- węglowodory aromatyczne tworzą się również podczas spalania ?mokrego? igliwia (w Krk jest również zakaz palenia drewnem w kominkach ze względu na naturalnie występująca żywicę), czyli cetyny, ale także w upalne dni podczas prażenia asfaltu.

Węgiel kamienny jako surowiec kopalniany jest czesto naturalnie ?zanieczyszczony? związkami nazwę to ?innymi?, ewentualnie podczas składowania substancje te (inne,np.w wyniku kwaśnych deszczow) węgiel zanieczyszczają. Koło się zamyka.
Ja jako zwykły zjadacz chleba nie pale odpadów- ale na jakość węgla nie mam wpływu.
Kosmos 2018-12-19 14:10:54
No i ja dołożę swoje 3 grosze.
Oddychamy tlenem, bo on nam jest niezbędny do procesów spalania (oddychanie jest takowym i wtedy jest produktywne), zas CO2 jest nam niezbędne, bo pobudza oddychanie. Zaś jak w każdej reakcji spalania związków organicznych produktem (w zależności oczywiście od ilości dostarczonego tlenu) jest właśnie CO2 + woda i energia. Oczywiscie w sporym uproszczeniu, bo sa jeszcze takie substancje jak katalizatory reakcji.
Dlatego więcej dwutlenku węgla wydychamy, bo go produkujemy. Rośliny wprost przeciwnie- pobierają CO2, oddając O2. Czysty azot jest nam obojętny, a związki azotu szkodliwe.

Dlatego tak ważne jest SADZENIE drzew i utrzymanie zieleni!!
Janowski 2018-12-19 09:47:15
@ szarotka
Czym ludzie oddychają ?już ci powiem - głównie azotem . Skład powietrza na ziemi nie zmienił się od setek lat i wynosi 78 % Azot , Tlen 20,9% , Argon 0,93 reszta to śladowe ilości . Pitolenie bzdur o CO2 to histeria UE po to by wyłudzić od głupców pieniądze np . W postaci kopuły klimatycznej która jest największą aferą korupcyjną na świecie wywołaną potrzebami finansowymi Niemiec , tak orzekł sąd najwyższy we Francji , głównie handel emisją CO2 wyłudzenia podatku VAT .Problem to nie CO2 , problem to NOX związki azotu . Tak byś wiedziała dla przykładu ekologiczne paliwo gaz ziemny za azotowany to główne źródło NOX . Spółka gazyfikacyjna dowali azotu do gazu licznik bije a kocioł nie grzeje bo azot jest gazem nie palnym .
To jest takie pitolenie bzdur jak to że większość półgłówków nie potrafi zrozumieć że ludzie nie oddychają tlenem tylko głównie azotem , drzewa i roślinność na ziemi po przemianie w fotosyntezie wydalają CO2 pochłaniając tlen do tej fotosyntezy .Problem to nie CO2 problem to NOX i sztuczne ekologiczne futra wraz z rowerami ekologicznymi zwanymi komunijne ha ha ha ha ha ha . Drugi problem to ekolodzy którzy kompletnie nie rozumieją co to takiego ekologia będąc bezwiednie wykorzystywanymi do celów uprawiania polityki finansowej i szantażu politycznego w interesie cwaniaków z Niemiec ( dotacje ekologiczne itp. bzdury na koszt europy z których kasa wraca do Niemiec w postaci różnych perfidnych programów i wciskania ciemnoty prostakom ) . Nikt się nie zastanawia skąd ci ekolodzy biorą kasę ? od jakich koncernów ?
Juzek 2018-12-19 07:59:50
Leszek po wyborach się aż tak rozhasał, że ma czelność grozić mieszkańcom mandatami???

Leszku kochany! Apeluję do Ciebie! Opamiętaj się!
Zostałeś wybrany przez mieszkańców dla dobra mieszkańców i miasta.
Ty jesteś tu dla nas, a nie my dla Ciebie. My sobie bez Ciebie poradzimy. A Ty sobie bez nas poradzisz?
Następnym razem radzę grzecznie poprosić zamiast grozić Strażą Miejską i mandatami.
gryzli 2018-12-18 18:40:03
Nic tylko Bałwanowy protest!!!! Zamiast przerzucać snieg , lepić bałwany !!!!! Władze wymiękną i wywiozą bałwany aby się z nimi nie utożsamiać .Będą same skrupulatnie pilnować żeby się do wiosny nic nie udało ulepić, a pewnie będzie odzew na całym świecie!!!!! Tylko ładne i niezbyt urągliwe proszę.
Tom 2018-12-18 00:03:19
Po 207 zł "podwyżki" dla armii blisko 50 tys. urzędników.
bruk 2018-12-17 22:02:18
"Idiotyzm sięga bruku" tak się podobno mówi. To jest jedna z tych sytuacji kiedy mając chodnik w pasie drogowym gminy musisz go odśnieżać jednak jeśli chciałbyś w tymże pasie drogowy, a na swoim prywatnym terenie cokolwiek zrobić lub np. zainwestować gmina mówi nie bo to jej pas drogowy. Post komunizm to nie fikcja to codzienne życie.
zaciekawiony 2018-12-17 20:58:47
Na jednej ulicy w zkp widziałem jak z prywatnej posesji dach chyba z garazu wychodzi na chodnik. Caly snieg zimą deszcz latem leci ludziom na głowe. Czy takie cos jest legalne??
ubezpieczyciel 2018-12-17 20:40:39
Pieszy niech dostosuje swój chód do warunków panujących na chodniku. To same prawo, które dotyczy kierowców. Absurd, ten kraj jest pełen absurdów, zwłaszcza na poziomie gminy. Musisz kupować wodę żeby mić PET jako dowód, że segregujesz śmieci.
kiep 2018-12-17 20:30:46
Księża darmozjady, niech odśnieżają chodniki, drogi i autostrady.
szarotka 2018-12-17 20:22:09
sypnijcie kary za ten smog w mieście, za palenie w piecach byle czym, ale kogo to obchodzi czym ludzie oddychają. Taksiarze , busiarze siedzą przy załączonych silnikach i grzeją dupska, inny podjeżdża pod sklep zostawia włączony silnik bo on tylko na chwilę.Mandaty, mandaty jeszcze raz mandaty, bo inaczej nie nauczy nikogo rozumu. Na parkingu jak nie wykupi biletu w parkometrze od razu jest za szybą mandat, Straż miejska czy policja od razu powinna wlepiać mandaty wszystkim bez wyjątku, a nie płakać jakie to miasto zanieczyszczone.
kluskajarcano 2018-12-17 19:56:57
kwicynie nikomu nie pomoze, ba łopata, nei cekać do wiesny, haj. Do roboty NIETOTY!
enapokaz 2018-12-17 19:55:34
Jak nagle spadnie półtora metra śniegu (marzyciel) to władza zamiast grożącego pokaże nam środkowy.
Kapcie z piwem 2018-12-17 19:25:45
Świat nie widział większej głupoty niż nakaz sprzątania cudzego terenu (chodnika) tylko dlatego , że przylega do czyjejś posesji. Ludzie kiedy się zbuntujecie. To chore i naganne moralnie, żeby np starszych ludzi straszyć mandatami. Ciekawe czy jak ktoś ma zwolnienie lekarskie to też dadzą mu mandat?
Bareja XXI wieku.
raid 2018-12-17 19:17:47
Prawo jest jakie jest. Ale nie zwalnia to nikogo z jego przestrzegania. I nawet wspomniana poniżej staruszka, będzie miała kłopoty, jeśli ktoś złamie rękę na chodniku przylegającym do jej posesji. Temat był już tu poruszany w 2015 roku http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod=news&id=26520 polecam komentarze. Nic się nie zmieniło i nic się szybko nie zmieni. Jedyne na co możemy liczyć to "podatek chodnikowy", chyba że opłata za odśnieżanie chodników przez miasto, została już wliczona w podwyżkę podatku od nieruchomości :) .Może Pan Szczerba będzie coś więcej wiedział?
Łucznik 2018-12-17 19:10:09
A jak się mają czuć ludzie którzy właśnie odśnieżyli chodnik a tu nadjeżdza pług i cała praca od nowa to jest troche głupie . Niektóre chodniki może miasto odśnieżać a niektóre właściciele posesji ?
miejscowy 2018-12-17 18:31:20
Podobnie jest w Szczawnicy, patrz informacja na stronie UMiG. Tu to nawet ktoś postarał się o dowciapnią informację.
zakopianka z wyboru 2018-12-17 17:55:42
Właściwie to jest nienormalne, że właściciele posesji mają się tym zajmować. Jak ktoś akurat na 2 tygodnie albo miesiąc wyjedzie, to jego kawałek ludzie mają jezdnią omijać, czy może sami sobie odśnieżyć? Miasto powinno się tym zajmować. W wielu domach mieszkają samotnie starzy ludzie, czasem aż się serce kraje jak się widzi staruszkę z łopatą. I w ogóle częściej kobiety to robią, nie wiem czemu młodzi panowie jakoś się nie garną. Co innego obiekty typu hotele, im samym powinno zależeć na tym, by goście mogli dociągnąć walizki do drzwi, ale jakoś łatwiej chyba zapłacić mandat...raz na rok, albo i nie...bo tu przecież wszyscy znajomi, co sobie przykrości będą robić.
Janowski 2018-12-17 17:54:58
@POLIcjAND
Sama twoja ksywka świadczyć powinna że coś cię na prawie znasz "W moim mniemaniu, burmistrz pisząc "chodnik" ma na myśli odcinek od furtki do posesji " Niestety tak nie jest , w myśl idiotycznej uchwały rady miasta właściciel posesji graniczącej z chodnikiem urzędu miasta ma sprzątać i odpowiadać za nie odśnieżenie tego chodnika , za olodzenie tego chodnika ,za nie posprzątanie tego chodnika , za wszelkie szkody które ktoś sobie na tym chodniku poczyni z powyższych zaniechań - tak oględnie to wynika z durnej uchwały rady miasta . Dlatego napisałem że czas to zmienić , bo my nie mamy prawa odpowiadać za cudze nieróbstwo , za nie swoją własność , za cudze grzechy . To zaprzecza zdrowemu rozsądkowi i zapisom prawa w Polsce . Nie ma odpowiedzialności zbiorowej , u św. Pietra każdy sam będzie odpowiadał za swoje grzechy a je nie będę płacił mandatów za cudze przewinienia . Przykro mi ale stwierdzenie Kaczyńskiego o solidarnym państwie w imię takich bzdur nie zasługuje na uwzględnienie .Nie mam zamiaru solidaryzować się ze złodziejami bo to paragraf z kodeksu karnego - współudział , ciche pomocnictwo . Tak to wygląda z pozycji prawa w Polsce . Tak samo to wygląda w przypadku wyborów np. Rządy PO i PSL udowodnione afery gospodarcze , przestępstwa , malwersacje , zwykła kradzież np. OFE . Wszystko to razem przy wsparciu ich wyborców jest współudziałem w świadomym przestępstwie . Wywód można rozszerzyć i będzie on uzasadniony - współudział , sprawcze pomocnictwo .
BMW racer 2018-12-17 17:35:09
Janowski 100%racji jeszcze za to sypanie solą pasowało by składać sprawy do sądu bo samochody rdzewieją kto za to odpowie jest opcja dostać jakieś odszkodowanie?czy tylko dymamy biednych obywateli i naprawa na swój koszt lub kupno nowego samochodu
MadMax 2018-12-17 17:08:59
"Janowski" bardzo dobrze streścił problem i głupotę tej sytuacji.
Stasek z potoka 2018-12-17 17:00:21
A miało być tak pięknie biało w Zakopanem i posypać źwirem ale Tesko woli sól bo majom po robocie .
Zenek wstań 2018-12-17 16:54:09
Mało tego Panie Janowski. Ja żeby cokolwiek zrobić obok chodnika muszę mieć zgodę zarządcy powiatowego drogi, bo przylega. Natomiast każda awaria infrastruktury podziemnej w chodniku stanowi przeszkodę w dojeździe do mojej posesji. Mało tego, żeby naprawić raz a porządnie, to nie mam nic przeciwko temu, zdarza sie, ale wydaje mi się, że wykonawcy daję gwarancję 1 miesięczna. I też mam wstać rano i sprzątać chodnik.
POLicjAND 2018-12-17 16:38:47
W moim mniemaniu, burmistrz pisząc "chodnik" ma na myśli odcinek od furtki do posesji. Takie jest moje i większości zdanie.
Sprawiedliwy 2018-12-17 16:05:04
Zgadzam sie całkowicie z Janowski i qaz...
Ip 2018-12-17 15:56:16
A kto posprzątać po gościach sylwestra cel doruli?może jego żona albo kurski będzie dużo rękami wymiocin itd Sylwester marzeń i boys
Asz 2018-12-17 15:41:14
Śnieg z chodnika ma być składowany na jego skraju, a dlaczego Tesko odśnieżając ulice sypie śnieg na całą szerokość świeżo odśnieżone go chodnika. Z ulicy na chodnik jest ok, a z chodnika na ulicę nie?
Janowski 2018-12-17 15:16:29
Dbałość jak najbardziej ale dlaczego od lat odśnieżarki Tesco wrzucają mi śnieg z drogi gminnej na mój wjazd i na moją drogę . Jak dbać to razem a nie drugiemu podrzucać . Komu ta staż miejska ma wlepić mandat poszkodowanemu czy sprawcy ? Swoją drogą z jakiej okazji mam mieć obowiązek sprzątać nie swój teren i jeszcze za ten nie swój teren odpowiadać . Myślę że trzeba by było znaleźć jakieś inne leprze rozwiązanie , bo to obecne jest sprzeczne z prawem ,logiką . Przed laty wywłaszczono mi część działki pod drogę , teraz urządzono sobie na nim komercyjny parking i jaszcze jakiś przygłup ma mi kazać ten przylegający mój były teren sprzątać . To tak jakbym złodzieja miał w dupę całować za to że mnie okradł w celu społecznym - fajne Polskie pojęcie praworządności i sprawiedliwości .
qaz 2018-12-17 14:55:05
Szkoda tylko, że P Burmistrz poza podnoszeniem podatków nic nie robi w temacie tylko straszy karami. A Pracownicy Tesko to specjalnie tak jadą pługiem aby cały śnieg na chodnik wrzucać. Ledwie odśnieżę chodnik to przejeżdża pług i zabawa od nowa. Następnym razem zrobię zdjęcia i za ponowne odśnieżanie chodnika obciążę miasto. Najlepiej miasto przejęło by odśnieżanie chodników tak ja ma to miejsce w cywilizowanych krajach i normalnych miejscowościach również w Polsce. Przypuszczam że wtedy od razu pracownicy Tesko zaczęli by szanować cudzą pracę.
 • PRACA | dam
  Poszukuję instruktorów do nauki jazdy na nartach i desce. Oferujemy ubrania firmowe, karnet. Płacimy 10 euro za godzinę. Praca od zaraz w miejscowości Zdziar w STRACHAN SKI CENTRUM (8 km od Jurgowa) Telefon kontaktowy : +421 919 298 356 Dziak Jaroslav.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. 668 333 831
 • PRACA | dam
  Poszukiwana osoba do opieki przy starszym mężczyźnie na Maruszynie. Możliwość zakwaterowania.
  Tel.: 182754849 lub 602446792
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawca/ową do szycia kurtek skórzanych.Nowy targ praca stała.Nowy Targ
  Tel.: 601508717
  E-mail: waciop@interia.pl
  GG: Nowy Targ
  Inne: Piotr
 • MOTORYZACJA | inne
  Wycinka Przycinka Drzew w TRUDNYCH WARUNKACH 691317098 anbud-biuro@wp.pl
  Tel.: 691317098
  E-mail: kic-and@wp.pl
  GG: ZĄB
  Inne: ANDRZEJ
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIE DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ itp. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do roznoszenia ulotek
  Tel.: 693636136
 • USŁUGI | budowlane
  Odśnieżanie dachów
  Tel.: 511398998
 • PRACA | dam
  przyjmę dziewczynę do pensjonatu,pomoc,kuchnia,jadalnia
  Tel.: 1820 11076 kom.728796709
  E-mail: annachy@gazeta.pl
 • PRACA | dam
  Nie palącą dziewczynę do pomocy:pokojówka kelnerka kuchnia w Bukowinie Tatrzańskiej od zaraz z zamieszkaniem i wyżywieniem 602742925
  Tel.: 602742925
  E-mail: dwbasia@neostrada.pl
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Sprzedam witryny chłodnicze ze sklepu w dobrym stanie 602742925
  Tel.: 602742925
  E-mail: dwbasia@neostrada.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
  Tel.: 880823102
  E-mail: firmafilas@gmail.com
 • RÓŻNE
  Zapraszamy osoby w wieku 60+ do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach komputerowych oraz florystycznych, które rozpoczną się w drugiej połowie stycznia 2019 roku. Warsztaty będą odbywały się w Białym Dunajcu w ramach Podhalańskiego Centrum Aktywności Lokalnej. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "Meritum"
  Tel.: Więcej informacji pod numerem telefonu: 884 990 478
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe i tradycyjne, wykończenia wnętrz Tel: 516 175 182,
  Tel.: 886 417 003
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY DZIEWCZYNY NA STANOWISKO SPRZEDAWCA do butiku WYMAGANIA: kreatywność, zainteresowanie modą, samodzielność i zaangażowanie, UMOWA O PRACĘ PEŁNY ETAT na czas nieokreślony, WYNAGRODZENIE 2500-3000 tys. brutto
  Tel.: 660-521-738
  E-mail: bazaarconceptstore1@gmail.com
  WWW: www.facebook.com/bazaarconceptstore
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA stacji BP Jodła w Zakopanem - dołącz do zespołu. Oferujemy: - pracę w stabilnej firmie, - atrakcyjne wynagrodzenie 2993-3542 zł/mies. i premie, - wymiar etatu dostosowany do twoich potrzeb, - ścieżki kariery: możliwość aplikowania na wyższe stanowiska. Kontakt telefoniczny: 784 095 202. Odpowiedzi prosimy kierować przez poniższy link:
  WWW: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=8c1de992f5354fa18312c9f2cac0b97b
 • USŁUGI | budowlane
  RENOWACJE ŁAZIENEK, REMONTY OGÓLNE - firma z 20-letnim doświadczeniem. 505 966 625.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-01-20 11:15 Smogowa czapa pod Giewontem 2019-01-20 10:31 David Siegel pokazał zdjęcie ze szpitala 2019-01-20 09:59 Przemilczenia i kłamstwa o goralenvolk 2 2019-01-20 09:36 Wystartował V slalom maraton 1 2019-01-20 09:32 Puchar Świata z prezydentem 2019-01-20 09:13 Pucharowy poranek pod Krokwią - śmietnisko wita 3 2019-01-20 08:34 Duso ludzko, mojaś! 2019-01-20 08:00 Wyciąg w zawieszeniu 2019-01-19 20:25 Serce rośnie (Wideo) 3 2019-01-19 20:06 Złoto dla Witka 2019-01-19 19:59 Z górki na pazurki 2 2019-01-19 19:00 Koszmar z krainy śniegu 7 2019-01-19 18:40 Zakopane pamięta 2 2019-01-19 18:33 Puchar sobie a Krupówki sobie… 2019-01-19 17:55 Wspaniały skok Dawida Kubackiego, ale Polska na 3. miejscu 2019-01-19 17:10 Pobiegną z prezydentem, a nawet bez 1 2019-01-19 16:52 Po pierwszej serii Polacy na 4 pozycji 2019-01-19 16:47 Teledysk z apelem 2019-01-19 16:33 Nasi, do boju 2019-01-19 16:17 Bajkowe góry 2019-01-19 16:16 Rażąco słabe odśnieżanie w Krościenku 3 2019-01-19 14:19 Zakopianka się korkuje 2019-01-19 13:56 Coraz więcej kibiców pod Wielką Krokwią 2019-01-19 13:00 Narciarskie niebo 2019-01-19 11:50 Polacy żegnają zamordowanego prezydenta Gdańska 2019-01-19 10:46 Cała Polska żegna Pawła Adamowicza 11 2019-01-19 10:06 Kolejką na Luboń 6 2019-01-19 07:59 Jak przewieźć narty samolotem? 3 2019-01-18 22:19 Tak kibicowali na Antałówce 1 2019-01-18 21:07 Tak wyglądały dzisiejsze kwalifikacje do Pucharu Świata 2019-01-18 19:39 Norweg wygrał kwalifikacje. Wszyscy Polacy w konkursie 2019-01-18 19:15 Nowy Targ dla prezydenta Adamowicza 5 2019-01-18 19:07 Tankowanie w sercu miasta 14 2019-01-18 17:28 Konsultowana Strefa Aktywności 1 2019-01-18 15:59 Treningi czas zacząć. Kubacki skacze najdalej! 2019-01-18 14:59 Śmierć w autokarze 3 2019-01-18 14:52 Na zakopiance coraz większy ruch 2019-01-18 14:42 Nasz śnieg najdroższy 2 2019-01-18 14:22 Takie dawniej były skoki 2 2019-01-18 13:14 Żartowniś od bomby 1 2019-01-18 12:49 Goszczyński ze srebrną tarczą w rankingu Perspektyw 2019-01-18 12:30 Koniki sprzedają bilety na Puchar po 200 zł 2 2019-01-18 12:13 Puchar Świata czas zacząć 2019-01-18 11:36 Różowe niebo w czasie zachodu słońca. Goryczkowa kursuje 2019-01-18 11:29 Dwunastogodzinny maraton narciarski 2019-01-18 10:47 Kibice odbierają bilety 1 2019-01-18 10:41 Tak właśnie wygląda na pieszo, pozdrawiam burmistrza 25 2019-01-18 09:45 Straganów na ul. Piłsudskiego przybywa 3 2019-01-18 09:25 Fotoreporter-samorządowiec 1 2019-01-18 06:45 Pożar pod Gubałówką 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-01-20 11:11 1. Dawaj Kuba!!!!!!!! ")))) 2019-01-20 11:06 2. Jako naocznego świadka tamtych wydarzeń? 2019-01-20 10:42 3. Proponuję do dyskusji zaprosić księdza Władysława Zarębczana. 2019-01-20 10:25 4. Świetny pomysł. Jeszcze wylejcie trochę wody żeby było się gdzie poslizgac i będzie trzeba przyznać że coś ruszyło. Że ktoś myśli o najmłodszych. Brawo. Z resztą w tym roku ktoś naprawdę zaczyna dbać żeby najmłodsi mieli w ferie dodatkowe zajęcie. To się chwali. 2019-01-20 10:13 5. Zima zaskakuje drogowców. Teraz śmieci zaskakują miasto??? To chyba wiadomo, że przy takiej imprezie śmieci będą w nadmiarze. Całą noc miasto powinno sprzątać. Pobieramy opłate miejscową??? Pobieramy. To może z 50tys gości, po 2 zł każy za dobę, wystarczy na zebranie śmieci??? Kiedy to miasto zostanie zarządzane z głową??? 2019-01-20 10:09 6. Do rajtopek. W Białce to powinni najpierw sobie kanslizacje zrobić , a nie robić sensację z jakiegoś tam sklepu. 2019-01-20 10:07 7. @psychiatra + @sp, pytam was , który którego ma leczyć? Może obu potrzebna książka "Lecz się sam"? 2019-01-20 10:05 8. Pewna Szanowna Pani z tego forum stała się tutaj, w jakiś sposób prekursorem "mowy nienawiści", określając w przeszłości innych Czytelników mianem ŚMIECI. 2019-01-20 09:57 9. Tesko lub organizatorzy mogli postawić kilka dużych kontenerów na drogach dojścia i tyle. 2019-01-20 09:54 10. Już miałam pod innym artykułem napisać brewe dziękczynne wymieniając Kazimierza przewodniczącego i jego orszak. A tu niespodzianka PKL. Brawo, tego brakowało od kilku lat dla najmłodszych w Szczawnicy. Jeszcze raz gratuluję pomysłu.
2019-01-16 10:07 1. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 2. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 3. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 4. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 5. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy. 2019-01-04 23:46 6. Książka taka sobie,jak zresztą inna tej autorki,,Zakopane odkopane".Najlepsza pozycja o Tatrach,ratownictwie jaką czytalem to bez watpienia,,Góry mojej mlodosci"Jerzego Hajdukiewicza. 2019-01-03 14:30 7. polecam zobaczyć na żywo oraz można sobie coś wybrać i kupić 2018-12-27 09:27 8. Jakoś dziwnie przypomina okładkę i szatę graficzną i treść książki Jagiełły... Nie podoba mis ie to, tak sie nie robi! 2018-12-14 23:05 9. Że tak powiem książka nudna pisana tylko dla pieniędzy . Czyta sie jak wiadomości na portalu informacyjnym przy niej kroniki topr to wybitne dzieło :) czy januszom w klapkach otworzy oczy - nie sądzę . Pozdrowienia dla TOPR :) 2018-12-11 10:33 10. To prawda, do Jagiełły autorce tej książki jest daleko, bardzo daleko. A książka jest nudna, niestety.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka