2018-12-17 14:30:05

Zakopane

Sypną kary za chodniki

Reklama

Władze Zakopanego grożą palcem mieszkańcom, którzy nie odśnieżają chodników, lub wyrzucają śnieg i lód na ulice.

Burmistrz Leszek Dorula wydał specjalny komunikat, w którym przypomina o zimowych obowiązkach, jakie ciążą na mieszkańcach. "Właściciele zobowiązani są ponadto do składowania śniegu na skraju chodnika tak, by nie powodował utrudnień zarówno w ruchu pieszym, jak i kołowym. Zabrania się wyrzucania śniegu i lodu na ulicę" - czytamy w komunikacie o ustawowym obowiązku odśnieżania. 

Burmistrz przypomina, że dbałość o czystość i porządek na terenie gminy spoczywa nie tylko na władzach miasta, ale dotyczy również wszystkich zakopiańczyków. Tak aby nasze otoczenie było wizytówką miasta. Grozi też palcem, że jeśli właściciele lub zarządzający nieruchomościami nie będą wywiązywać się ze swych obowiązków, zostaną ukarani przez straż miejską. 

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Janowski 2018-12-20 14:39:35
Dla ciekawych warto posłuchać https://www.youtube.com/watch?v=FWApjk8yHdw
Janowski 2018-12-20 11:09:04
@kosmos
Zapomniałem dopisać : Drzewa lepiej wiedzą gdzie mają się sadzić i w jakim gatunku podobnie jak wszelkiego rodzaju roślinność . Dowodem tego może być polityka parku Tatrzańskiego i jaj ready naukowej którą co jakiś czas weryfikuje natura robiąc gigantyczne spustoszenia w drzewostanie Tatr i roślinności na miarę tej naukowej wiedzy rady naukowej parku Tatrzańskiego .
Pozdrawiam .
Janowski 2018-12-20 10:51:51
@ kosmos
Dodam , erupcja wulkanów dostarcza więcej szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery niż cała ludzkość . Dlatego proponuję aby komisja europejska wraz z towarzyszącymi instytucjami nałożyła na te wulkany odpowiednie sankcje . Warto też pamiętać że te pokłady ropy naftowej , gazu ziemnego , metanu , węgla , minerałów wszelkiej maści np. uranu tworzy nam natura jako produkt życia planety . Dlatego bez względu na to czy człowiek będzie te surowce eksploatował czy nie wcześniej czy później one same się utlenią . Jest to pewnego rodzaju wspólny kocioł . Procesy zachodzące w tym kotle wielki człowiek właściwie nie ma wpływu bo również jest produktem naszej planety która po to go sobie stworzyła by uczestniczył w procesach zachodzących na planecie którą my nazwaliśmy Ziemia . W naturze nic nie dzieje się przypadkiem , natura to wszechświat ze swoim uniwersum przez nas zwanym P. Bogiem . Trudniej wiedzieć , łatwiej wierzyć . Przy czym nie przeszkadza to wierzyć w P. Boga jako naturalna wiara w porządek świata natury .
Kosmos 2018-12-19 15:21:43
Ludzie to ciemna masa czy tylko udają?
Palenie śmieci, odpadów powoduje, ze do atmosfery dostają się związki ogólnie szkodliwe i rakotworcze, czyli m.in.tlenki azotu, (o których wspomniał Janowski), tlenki siarki oraz związki aromatyczne, które maja największe działanie mutagenne i kancerogenne.
Nie ma się co czarować- węglowodory aromatyczne tworzą się również podczas spalania ?mokrego? igliwia (w Krk jest również zakaz palenia drewnem w kominkach ze względu na naturalnie występująca żywicę), czyli cetyny, ale także w upalne dni podczas prażenia asfaltu.

Węgiel kamienny jako surowiec kopalniany jest czesto naturalnie ?zanieczyszczony? związkami nazwę to ?innymi?, ewentualnie podczas składowania substancje te (inne,np.w wyniku kwaśnych deszczow) węgiel zanieczyszczają. Koło się zamyka.
Ja jako zwykły zjadacz chleba nie pale odpadów- ale na jakość węgla nie mam wpływu.
Kosmos 2018-12-19 14:10:54
No i ja dołożę swoje 3 grosze.
Oddychamy tlenem, bo on nam jest niezbędny do procesów spalania (oddychanie jest takowym i wtedy jest produktywne), zas CO2 jest nam niezbędne, bo pobudza oddychanie. Zaś jak w każdej reakcji spalania związków organicznych produktem (w zależności oczywiście od ilości dostarczonego tlenu) jest właśnie CO2 + woda i energia. Oczywiscie w sporym uproszczeniu, bo sa jeszcze takie substancje jak katalizatory reakcji.
Dlatego więcej dwutlenku węgla wydychamy, bo go produkujemy. Rośliny wprost przeciwnie- pobierają CO2, oddając O2. Czysty azot jest nam obojętny, a związki azotu szkodliwe.

Dlatego tak ważne jest SADZENIE drzew i utrzymanie zieleni!!
Janowski 2018-12-19 09:47:15
@ szarotka
Czym ludzie oddychają ?już ci powiem - głównie azotem . Skład powietrza na ziemi nie zmienił się od setek lat i wynosi 78 % Azot , Tlen 20,9% , Argon 0,93 reszta to śladowe ilości . Pitolenie bzdur o CO2 to histeria UE po to by wyłudzić od głupców pieniądze np . W postaci kopuły klimatycznej która jest największą aferą korupcyjną na świecie wywołaną potrzebami finansowymi Niemiec , tak orzekł sąd najwyższy we Francji , głównie handel emisją CO2 wyłudzenia podatku VAT .Problem to nie CO2 , problem to NOX związki azotu . Tak byś wiedziała dla przykładu ekologiczne paliwo gaz ziemny za azotowany to główne źródło NOX . Spółka gazyfikacyjna dowali azotu do gazu licznik bije a kocioł nie grzeje bo azot jest gazem nie palnym .
To jest takie pitolenie bzdur jak to że większość półgłówków nie potrafi zrozumieć że ludzie nie oddychają tlenem tylko głównie azotem , drzewa i roślinność na ziemi po przemianie w fotosyntezie wydalają CO2 pochłaniając tlen do tej fotosyntezy .Problem to nie CO2 problem to NOX i sztuczne ekologiczne futra wraz z rowerami ekologicznymi zwanymi komunijne ha ha ha ha ha ha . Drugi problem to ekolodzy którzy kompletnie nie rozumieją co to takiego ekologia będąc bezwiednie wykorzystywanymi do celów uprawiania polityki finansowej i szantażu politycznego w interesie cwaniaków z Niemiec ( dotacje ekologiczne itp. bzdury na koszt europy z których kasa wraca do Niemiec w postaci różnych perfidnych programów i wciskania ciemnoty prostakom ) . Nikt się nie zastanawia skąd ci ekolodzy biorą kasę ? od jakich koncernów ?
Juzek 2018-12-19 07:59:50
Leszek po wyborach się aż tak rozhasał, że ma czelność grozić mieszkańcom mandatami???

Leszku kochany! Apeluję do Ciebie! Opamiętaj się!
Zostałeś wybrany przez mieszkańców dla dobra mieszkańców i miasta.
Ty jesteś tu dla nas, a nie my dla Ciebie. My sobie bez Ciebie poradzimy. A Ty sobie bez nas poradzisz?
Następnym razem radzę grzecznie poprosić zamiast grozić Strażą Miejską i mandatami.
gryzli 2018-12-18 18:40:03
Nic tylko Bałwanowy protest!!!! Zamiast przerzucać snieg , lepić bałwany !!!!! Władze wymiękną i wywiozą bałwany aby się z nimi nie utożsamiać .Będą same skrupulatnie pilnować żeby się do wiosny nic nie udało ulepić, a pewnie będzie odzew na całym świecie!!!!! Tylko ładne i niezbyt urągliwe proszę.
Tom 2018-12-18 00:03:19
Po 207 zł "podwyżki" dla armii blisko 50 tys. urzędników.
bruk 2018-12-17 22:02:18
"Idiotyzm sięga bruku" tak się podobno mówi. To jest jedna z tych sytuacji kiedy mając chodnik w pasie drogowym gminy musisz go odśnieżać jednak jeśli chciałbyś w tymże pasie drogowy, a na swoim prywatnym terenie cokolwiek zrobić lub np. zainwestować gmina mówi nie bo to jej pas drogowy. Post komunizm to nie fikcja to codzienne życie.
zaciekawiony 2018-12-17 20:58:47
Na jednej ulicy w zkp widziałem jak z prywatnej posesji dach chyba z garazu wychodzi na chodnik. Caly snieg zimą deszcz latem leci ludziom na głowe. Czy takie cos jest legalne??
ubezpieczyciel 2018-12-17 20:40:39
Pieszy niech dostosuje swój chód do warunków panujących na chodniku. To same prawo, które dotyczy kierowców. Absurd, ten kraj jest pełen absurdów, zwłaszcza na poziomie gminy. Musisz kupować wodę żeby mić PET jako dowód, że segregujesz śmieci.
kiep 2018-12-17 20:30:46
Księża darmozjady, niech odśnieżają chodniki, drogi i autostrady.
szarotka 2018-12-17 20:22:09
sypnijcie kary za ten smog w mieście, za palenie w piecach byle czym, ale kogo to obchodzi czym ludzie oddychają. Taksiarze , busiarze siedzą przy załączonych silnikach i grzeją dupska, inny podjeżdża pod sklep zostawia włączony silnik bo on tylko na chwilę.Mandaty, mandaty jeszcze raz mandaty, bo inaczej nie nauczy nikogo rozumu. Na parkingu jak nie wykupi biletu w parkometrze od razu jest za szybą mandat, Straż miejska czy policja od razu powinna wlepiać mandaty wszystkim bez wyjątku, a nie płakać jakie to miasto zanieczyszczone.
kluskajarcano 2018-12-17 19:56:57
kwicynie nikomu nie pomoze, ba łopata, nei cekać do wiesny, haj. Do roboty NIETOTY!
enapokaz 2018-12-17 19:55:34
Jak nagle spadnie półtora metra śniegu (marzyciel) to władza zamiast grożącego pokaże nam środkowy.
Kapcie z piwem 2018-12-17 19:25:45
Świat nie widział większej głupoty niż nakaz sprzątania cudzego terenu (chodnika) tylko dlatego , że przylega do czyjejś posesji. Ludzie kiedy się zbuntujecie. To chore i naganne moralnie, żeby np starszych ludzi straszyć mandatami. Ciekawe czy jak ktoś ma zwolnienie lekarskie to też dadzą mu mandat?
Bareja XXI wieku.
raid 2018-12-17 19:17:47
Prawo jest jakie jest. Ale nie zwalnia to nikogo z jego przestrzegania. I nawet wspomniana poniżej staruszka, będzie miała kłopoty, jeśli ktoś złamie rękę na chodniku przylegającym do jej posesji. Temat był już tu poruszany w 2015 roku http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod=news&id=26520 polecam komentarze. Nic się nie zmieniło i nic się szybko nie zmieni. Jedyne na co możemy liczyć to "podatek chodnikowy", chyba że opłata za odśnieżanie chodników przez miasto, została już wliczona w podwyżkę podatku od nieruchomości :) .Może Pan Szczerba będzie coś więcej wiedział?
Łucznik 2018-12-17 19:10:09
A jak się mają czuć ludzie którzy właśnie odśnieżyli chodnik a tu nadjeżdza pług i cała praca od nowa to jest troche głupie . Niektóre chodniki może miasto odśnieżać a niektóre właściciele posesji ?
miejscowy 2018-12-17 18:31:20
Podobnie jest w Szczawnicy, patrz informacja na stronie UMiG. Tu to nawet ktoś postarał się o dowciapnią informację.
zakopianka z wyboru 2018-12-17 17:55:42
Właściwie to jest nienormalne, że właściciele posesji mają się tym zajmować. Jak ktoś akurat na 2 tygodnie albo miesiąc wyjedzie, to jego kawałek ludzie mają jezdnią omijać, czy może sami sobie odśnieżyć? Miasto powinno się tym zajmować. W wielu domach mieszkają samotnie starzy ludzie, czasem aż się serce kraje jak się widzi staruszkę z łopatą. I w ogóle częściej kobiety to robią, nie wiem czemu młodzi panowie jakoś się nie garną. Co innego obiekty typu hotele, im samym powinno zależeć na tym, by goście mogli dociągnąć walizki do drzwi, ale jakoś łatwiej chyba zapłacić mandat...raz na rok, albo i nie...bo tu przecież wszyscy znajomi, co sobie przykrości będą robić.
Janowski 2018-12-17 17:54:58
@POLIcjAND
Sama twoja ksywka świadczyć powinna że coś cię na prawie znasz "W moim mniemaniu, burmistrz pisząc "chodnik" ma na myśli odcinek od furtki do posesji " Niestety tak nie jest , w myśl idiotycznej uchwały rady miasta właściciel posesji graniczącej z chodnikiem urzędu miasta ma sprzątać i odpowiadać za nie odśnieżenie tego chodnika , za olodzenie tego chodnika ,za nie posprzątanie tego chodnika , za wszelkie szkody które ktoś sobie na tym chodniku poczyni z powyższych zaniechań - tak oględnie to wynika z durnej uchwały rady miasta . Dlatego napisałem że czas to zmienić , bo my nie mamy prawa odpowiadać za cudze nieróbstwo , za nie swoją własność , za cudze grzechy . To zaprzecza zdrowemu rozsądkowi i zapisom prawa w Polsce . Nie ma odpowiedzialności zbiorowej , u św. Pietra każdy sam będzie odpowiadał za swoje grzechy a je nie będę płacił mandatów za cudze przewinienia . Przykro mi ale stwierdzenie Kaczyńskiego o solidarnym państwie w imię takich bzdur nie zasługuje na uwzględnienie .Nie mam zamiaru solidaryzować się ze złodziejami bo to paragraf z kodeksu karnego - współudział , ciche pomocnictwo . Tak to wygląda z pozycji prawa w Polsce . Tak samo to wygląda w przypadku wyborów np. Rządy PO i PSL udowodnione afery gospodarcze , przestępstwa , malwersacje , zwykła kradzież np. OFE . Wszystko to razem przy wsparciu ich wyborców jest współudziałem w świadomym przestępstwie . Wywód można rozszerzyć i będzie on uzasadniony - współudział , sprawcze pomocnictwo .
BMW racer 2018-12-17 17:35:09
Janowski 100%racji jeszcze za to sypanie solą pasowało by składać sprawy do sądu bo samochody rdzewieją kto za to odpowie jest opcja dostać jakieś odszkodowanie?czy tylko dymamy biednych obywateli i naprawa na swój koszt lub kupno nowego samochodu
MadMax 2018-12-17 17:08:59
"Janowski" bardzo dobrze streścił problem i głupotę tej sytuacji.
Stasek z potoka 2018-12-17 17:00:21
A miało być tak pięknie biało w Zakopanem i posypać źwirem ale Tesko woli sól bo majom po robocie .
Zenek wstań 2018-12-17 16:54:09
Mało tego Panie Janowski. Ja żeby cokolwiek zrobić obok chodnika muszę mieć zgodę zarządcy powiatowego drogi, bo przylega. Natomiast każda awaria infrastruktury podziemnej w chodniku stanowi przeszkodę w dojeździe do mojej posesji. Mało tego, żeby naprawić raz a porządnie, to nie mam nic przeciwko temu, zdarza sie, ale wydaje mi się, że wykonawcy daję gwarancję 1 miesięczna. I też mam wstać rano i sprzątać chodnik.
POLicjAND 2018-12-17 16:38:47
W moim mniemaniu, burmistrz pisząc "chodnik" ma na myśli odcinek od furtki do posesji. Takie jest moje i większości zdanie.
Sprawiedliwy 2018-12-17 16:05:04
Zgadzam sie całkowicie z Janowski i qaz...
Ip 2018-12-17 15:56:16
A kto posprzątać po gościach sylwestra cel doruli?może jego żona albo kurski będzie dużo rękami wymiocin itd Sylwester marzeń i boys
Asz 2018-12-17 15:41:14
Śnieg z chodnika ma być składowany na jego skraju, a dlaczego Tesko odśnieżając ulice sypie śnieg na całą szerokość świeżo odśnieżone go chodnika. Z ulicy na chodnik jest ok, a z chodnika na ulicę nie?
Janowski 2018-12-17 15:16:29
Dbałość jak najbardziej ale dlaczego od lat odśnieżarki Tesco wrzucają mi śnieg z drogi gminnej na mój wjazd i na moją drogę . Jak dbać to razem a nie drugiemu podrzucać . Komu ta staż miejska ma wlepić mandat poszkodowanemu czy sprawcy ? Swoją drogą z jakiej okazji mam mieć obowiązek sprzątać nie swój teren i jeszcze za ten nie swój teren odpowiadać . Myślę że trzeba by było znaleźć jakieś inne leprze rozwiązanie , bo to obecne jest sprzeczne z prawem ,logiką . Przed laty wywłaszczono mi część działki pod drogę , teraz urządzono sobie na nim komercyjny parking i jaszcze jakiś przygłup ma mi kazać ten przylegający mój były teren sprzątać . To tak jakbym złodzieja miał w dupę całować za to że mnie okradł w celu społecznym - fajne Polskie pojęcie praworządności i sprawiedliwości .
qaz 2018-12-17 14:55:05
Szkoda tylko, że P Burmistrz poza podnoszeniem podatków nic nie robi w temacie tylko straszy karami. A Pracownicy Tesko to specjalnie tak jadą pługiem aby cały śnieg na chodnik wrzucać. Ledwie odśnieżę chodnik to przejeżdża pług i zabawa od nowa. Następnym razem zrobię zdjęcia i za ponowne odśnieżanie chodnika obciążę miasto. Najlepiej miasto przejęło by odśnieżanie chodników tak ja ma to miejsce w cywilizowanych krajach i normalnych miejscowościach również w Polsce. Przypuszczam że wtedy od razu pracownicy Tesko zaczęli by szanować cudzą pracę.
 • PRACA | dam
  KUCHARZ Bukowina Tatrzańska, praca CAŁOROCZNA, możliwośc zakwaterowania
  Tel.: 510-213-878
 • PRACA | dam
  BUTIK CH CAROLINA HERRERA poszukuje kandydata na stanowisko SPRZEDAWCA, miejsce pracy: ZAKOPANE, umowa o pracę, atrakcyjny system wynagrodzeń, szkolenia.
  Tel.: 182020880
  E-mail: biuro@bachleda.pl
 • PRACA | dam
  Renomowany, pięciogwiazdkowy hotel w Zakopanem zatrudni recepcjonistkę/recepcjonistę. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: recepcja@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni RECEPCJONISTKĘ/ RECEPCJONISTĘ. Praca stała. Telefon kontaktowy: 698 763 582
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO, DO RECEPCJI, POKOJÓWKI. Możliwość zamieszkania. 698 559 040
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: POKOJOWĄ, System zmianowy, umowa o pracę. 660 41 00 46
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi budowlane na terenie Podhala. Wykonam: chodniki, podjazdy, kanalizację, gabiony lub inne prace ziemne. 505021357
  Tel.: 505021357
  E-mail: staszel.anna@gmail.com
 • POŻYCZKI
  JUŻ WIOSENNA PROMOCJA !!! BANK NIE CHCE UDZIELIĆ CI KREDYTU ? POŻYCZKA NA DOWÓD, MINIMUM FORMALNOŚCI, BEZ ZAŚWIADCZEŃ I NAWET DO 25 000 ZŁ. ZADZWOŃ T- 18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  Restauracja Regionalna w Zakopanem zatrudni KELNERA. 604 450 060
 • POŻYCZKI
  KREDYT KREDYT DLA FIRM TAKŻE DLA RYCZAŁTOWCÓW. ZADZWOŃ DO DORADCY T-694 567 002.
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika do zakł. kuśnierskiego
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SPRZĄTACZKĘ (rencistkę) z rzetelnym podejściem. Praca w Nowym Targu , ul. Ludźmierska na 1/2 lub 1/3 etatu w godzinach 15-20. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Praca stała Zakopane Kierowca Magazynier Zakopane
  Tel.: 694-763-155
  E-mail: pracapodhalee@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe pracownika recepcji. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 506093576
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam do wynajęcia/ wydzierżawienia pensjonatu, apartamentów
  Tel.: 660337657
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ I PRACOWNIKA DO PIELĘGNACJI ROŚLIN. CZARNY DUNAJEC, e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU AGD RTV ZAKOPANE. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  PRACOWNIKA BIUROWEGO ZAKOPANE, cały etat. Mile widziane doświadczenie i znajomość programu Optima. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe kucharza zmianowego, pomoc kuchenną. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 784056441
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  Restauracja Przy KominQ Zakopane
  Tel.: +48 500 352 220
  WWW: https://www.goldhotel.eu/restauracja
 • USŁUGI | budowlane
  W sprzedaży ziemia ogrodowa przesiewana, do ogródków przydomowych i na trawniki.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Wyburzenia, rozbiórki budynków, kruszenie gruzu budowlanego.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo budowlane zatrudni pracowników w zawodzie:malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pomocnik budowlany, operator koparki.
  Tel.: 602629623
 • USŁUGI | budowlane
  DOCIEPLENIA.
  Tel.: 509596074
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-03-25 18:24 Dni Lawinowo-Skiturowe w ostatni weekend marca 2019-03-25 18:21 Wejście na Sokolicę zamknięte 2019-03-25 17:56 Dziurawy Zdrój 2019-03-25 17:28 Jeszcze jedno zderzenie na Kasprowicza 2019-03-25 16:49 Znowu zderzenie na Kasprowicza przy przejściu dla pieszych 2019-03-25 16:11 Wymarłe Krupówki 2019-03-25 15:50 Śmietnisko na Drodze pod Reglami (WIDEO, ZDJĘCIA) 1 2019-03-25 14:51 Cztery promile wódki w cykliście 2019-03-25 14:42 Zaczęło sypać. Tak jest teraz w Bukowinie Tatrzańskiej (WIDEO) 2019-03-25 14:24 Rozbój w centrum Kościeliska. Policjanci złapali bandytów 1 2019-03-25 14:01 Krokusy kwitną, ale w najbliższych dniach poczujemy oddech zimy 2019-03-25 13:51 Małopolskie Zawody Olimpiad Specjalnych 2019 w narciarstwie alpejskim 2019-03-25 13:12 Szkoła bez tajemnic - 1 Dzień Otwarty w Ekonomiku 2019-03-25 12:11 Utrudnienia i korki w Szaflarach 2019-03-25 11:54 Józef spod Monte Cassino 2019-03-25 11:02 Najlepsza pamiątka - fotka z Krupówek 2019-03-25 10:54 Takiego hotelu nie było w Zakopanem 4 2019-03-25 09:46 Makabryczne odkrycie w paśmie Radziejowej 2019-03-25 09:18 Znamy Królową Parady 3 Maja 1 2019-03-25 07:59 Pszczoły ludziom, ludzie pszczołom 1 2019-03-24 21:31 „Szarotki” krok od finału! (WIDEO) 2019-03-24 21:15 Mamy jeszcze cień szansy, by się uratować 7 2019-03-24 20:06 Pod niebem Paryża 2019-03-24 19:14 Czytanie z kamerą w ręku czyli Booktrailer Festiwal 2019-03-24 18:13 Promocja palce lizać 2019-03-24 17:01 Recepta na wandalskie bohomazy 5 2019-03-24 15:05 List od brytyjskiej królowej 2019-03-24 14:34 Podhalanie biegli pod Wawelem (WIDEO) 2019-03-24 14:15 Pięciu pomocników sołtysa 1 2019-03-24 13:40 Kryminalne historie w Tatrach 2 2019-03-24 13:35 Ratownicy TOPR ratują turystkę, która znalazła się w opałach 2019-03-24 12:25 Stefan Horngacher kończy pracę z polską drużyną 7 2019-03-24 12:16 Sezon na miastowe lody rozpoczęty 2019-03-24 11:58 Dzisiaj Piotr Żyła tuż za podium. Najlepszą w całym sezonie jest polska drużyna. 1 2019-03-24 11:05 Żabie gody 2 2019-03-24 10:00 Powrót parkowego liszaja 4 2019-03-24 09:23 Pożar auta. Poparzona kobieta trafiła do szpitala 6 2019-03-24 08:45 No Limit Kasprowy (WIDEO) 2019-03-24 08:40 Droga Krzyżowa na Giewont 10 2019-03-24 07:34 Saneczkarze nie pojeżdżą 1 2019-03-23 22:30 Tak wyglądał poranek na Spiszu 1 2019-03-23 21:20 Złupili pomnik Ognia 10 2019-03-23 20:05 Balonem nad Kościeliskiem 1 2019-03-23 19:10 Trasa biegowa oblężona 2019-03-23 18:40 No Limit Kasprowy 2019-03-23 18:25 Wiosenne porządki czas zacząć 2 2019-03-23 17:50 Spod Tatr nad Rożnów 2019-03-23 17:15 Strażacy gaszą trawy 9 2019-03-23 16:50 Narciarski raj 2019-03-23 16:30 Za tydzień wieczorem gasimy światła. Dołącz do akcji 13
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-03-25 17:15 1. super 2019-03-25 16:46 2. Po prostu wstyd 2019-03-25 16:15 3. Co to za jeden z koscieliska dawac z nazwiska co to za tajemnica pewnie nacpany cwaniak kamieniolomy welkom 2019-03-25 15:06 4. Tytuły dewaluują się szybciej niż solidna podstawówka. Ta 7-mio i 8-mio klasowa. 2019-03-25 14:50 5. Kiedyś ośrodek sportu i kultury, prawdziwa zimowa stolica kraju. Teraz - " Zako-polo Marzeń";) 2019-03-25 14:21 6. Bogu Najwyższemu niech będzie Chwała i dziękczynienie za wiarę przodków i świadectwa współczesnych wiernych 2019-03-25 13:31 7. To straszne . Ale jak konserwator zabytków dopuszcza developerkę w strefie parku kulturowego to już nie jest straszne . Jak rada miasta w sposób korupcyjny dopuszcza uchwalenie nie legalnego planu zagospodarowania miasta nie zgodnego z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym to też nie jest straszne .. Co to ma za znaczenie że planowana inwestycja jest blisko TPN . TPN ma strefę ochronną leżącą na terenie TPN . Ktoś tu nie rozumie zagadnień prawnych i wypisuje banialuki . 2019-03-25 13:22 8. Wobec takiego niebezpiecznego kretyna należy stosować wszelki możliwe atrybuty obrony koniecznej z obcięciem łba , otruciem , rozpuszczeniem w kwasie włącznie 2019-03-25 13:21 9. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, ze wrogami Kościoła Katolickiego są również i jego członkowie (ludzie ochrzczeni). Wiara to dar, który należy pielęgnować. @plomien - bezsprzecznie wyrządzonego zła nie można już cofnąć, ani naprawić, natomiast papieże w imieniu własnym i Kościola Katolickiego przepraszali już wielokrotnie za to wszystko co stało się na przestrzeni wiekow. 2019-03-25 13:17 10. Właściwie to ciebie by należało dopisać do kryminalnej przeszłości Zakopanego i wiesz za co .
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP