Reklama

2019-01-24 13:00:57

Krościenko n.D

Pustki w kasie, mglisty program i tłumaczenie dyrektora

Reklama

Po odliczeniu pensji dla pracowników i osób zatrudnionych na umowy zlecenia, w tegorocznym budżecie Centrum Kultury i Promocji w Krościenku na imprezy zostaje … około 50 tys. zł

Przez ponad dwie godziny Wojciech Kwiatek dyrektor Centrum Kultury i Promocji tłumaczył się radnym podczas Komisji Oświaty,Kultury i Zdrowia z zeszłorocznych wydatków oraz planu imprez na 2019 rok.  W ubiegłym roku CKiP dysponując 455 tys. zł przeznaczonymi na obchody 670 – lecia Krościenka  ponad połowę środków przeznaczył na pensje dla pracowników i wynagrodzenia dla osób zatrudnionych na umowę zlecenie.  – Ile osób jest zatrudnionych na etat w CKiP ? – pytała Barbara Śniegoń przewodnicząca Komisji. Ilu instruktorów i prowadzących jakie zajęcia opłacało w ubiegłym roku Centrum dociekali pozostali radni.

Dyrektor początkowo długo tłumaczył się z kosztów związanych z wynagrodzeniami, a także organizacją zeszłorocznych imprez, po nich Komisja zaczęła pytać o wydatki związane z 2019 rokiem i tu zaczęły pojawiać się problemy. Okazało się, że 205 tys. zł mają pochłonąć wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na etat, a dodatkowe 35 tys. zł wynagrodzenia instruktorów. Z budżetu na ten roku z sumy 290 tys. zł na imprezy zostanie około … 50 tys. zł - głównie na majówkę i Jarmark w Krościenku.   

Więcej o sprawie przeczytasz w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Proste 2019-01-29 18:00:21
Jaka rola taka dola. Dyda: 4700; brak zastępcy; sekretarz 3700; likwidacja CKiP a zamiast tego jeden referent w urzędzie ds. promocji za 2500, radni społecznie skoro pchają się do pracy na rzecz wspólnoty. I od razu w budżecie pojawia się dodatkowe kilkaset tysięcy. To jest bardzo proste tylko trzeba mieć mózg zamiast niezrealizowanych potrzeb bo całe życie nie umiało się nic osiągnąć.
Racja 2019-01-29 13:28:45
No to racja - usunąć stanowisko wicewójta - 90 000 oszczędności na rok a sekretarz jak musi być to niech coś robi albo obniżyć pensję do 30 tys na rok to będzie oszczędność rzedu (90 za wicewójta i 60 tys za sekretarz), obniżyć wójtowi i pieniądze na promocję się znajdą. A jakby jeszcze radnym odebrać połowe to już wogóle.
Referendum 2019-01-28 17:23:55
Pokazała świeża krew ile jest warta - brak kompetencji, wiedzy, rozeznania, pojęcia i świadomości. Zaraz następny będzie się kompromitował ale na szczęście krótko tylko 5 miesięcy.
AntyPuchatek 2019-01-28 13:18:20
Dla ważności referendum frekwencja musi wynieść minimum 3/5 z liczby osób, które głosowały na Dydę w drugiej turze podczas ostatnich wyborów. W praktyce oznacza to 953 głosy. Wójt zostanie odwołany, gdy spośród ważnych głosów więcej będzie za odwołaniem niż przeciw. To tak ku pamięci w związki z tym życzeniami rozsądku.
I bardzo źle 2019-01-28 09:36:42
W obecnej Radzie jest chyba tylko jedna radna o tym imieniu, która zgodnie ze swoim oświadczeniem majątkowym całą dietę przez ostatnie 4 lata przeznaczała na finansowanie wyposażenia sal dla dzieci do Ochronki, a i chyba zrobiła niesamowicie wiele, więc cynizm zawarty w Twoim komentarzu delikatnie chybiony. Podobnie zresztą z oceną efektywności poprzedników którzy przy znacznie mniejszych nakładach osiągali znacznie lepsze rezultaty niż obecny dyrektor CKiP. Żeby być zabawnym, a jednocześnie kąśliwym to najpierw trzeba mieć do tego odpowiedni potencjał i wiedzę a nie tylko wypowiadać wyświechtane frazesy. Natomiast jeśli chodzi o poszukiwanie oszczędności to wystarczy pożegnać osoby które ze względu na niewykonywaną pracę powinny być pożegnane w pierwszej kolejności tj. całe CKiP. Zupełnie zbędny jest również stołek zastępcy jeśli miałby go objąć ignorant, który nie wie ile jest sołectwa w gminie. A jak się liczy koszty związane z poszczególnym etatem to oprócz wynagrodzeń, ujmuje się świadczenia oraz tzw. koszty wyposażenia stanowiska pracy. Z kolei funkcja sekretarza wynika z ustawy która jednocześnie stanowiska zastępcy traktuje fakultatywnie. Nawet tego nie wiesz ignorancie a pchasz się na zastępcę!
Odpowiedz 2019-01-28 09:20:17
Co prawda mam inne imię niż Renia, Marysia, Joasia ale czuje się wywołany do odpowiedzi gdyż podmiot liryczny chyba próbował odnieść się do mojego komentarza. Otóż karkołomnym przedsięwzięciem jest przekroczyć coś czego nie ma. Sugeruje również powstrzymać się od ewentualnych sugestii i to nie tylko z powodu błędnych założeń, ale przede wszystkim dlatego że demagogia, populizm to raczej marne podglebie to prowadzenia merytorycznych dyskusji. Nie wspominając o polemice z Osobą która używa słów których znaczenia nie zna np. dobro wspólne. Jedyne z czym się zgodzę to ze stwierdzeniem, iż wszystkim którzy są powiązani z tym urzędem powinno się znacząco obniżyć uposażenie szczególnie wójtowi i ewentualnemu zastępcy, który w ogóle jest zbędny. Determinantem wynagrodzenia powinny być kompetencje a ta dwójka takowych nie posiada. Podstawowa definicja efektywności sprowadza się to stwierdzenia: dobre wykonywanie dobrej pracy.
I bardzo dobrze 2019-01-27 23:47:19
A np wójt, wice i sekretarz średnio licząc na rękę 7,5 tysiąca każdy x 12 miesięcy = 90 tysięcy za rok x 3 = 270 tysięcy. Pensje wójta można zrozumieć, wicewojt może zarabiać nawet więcej, ale po co nam nic nie wnosząca funkcja sekretarz? 90 tys rocznie, niech to będzie odpowiedz gdzie poszukać brakujących pieniędzy na kulture i promocje.
Kapiszon 2019-01-27 23:28:24
To dyrektor marketingu nie wie jak bardzo liczy się efekt? Na szczęście w obecnej i poprzedniej radzie byli i są ludzie którzy pracują efektywnie, efektownie, skutecznie, widocznie i dla dobra wspólnego.
Fakt 2019-01-27 22:58:50
Uuu, twardziel będzie Nam przypominał. To przymnij Dareczku, tylko najpewniej podczas tego przypomina okaże że było lepiej za mniej.
Oj Dareczku 2019-01-27 22:54:01
A może by Pan na któreś pytanie odpowiedział, a nie tworzył kolejnych teorii pokazujących pański słaby kontakt z rzeczywistością?
Przaśny 2019-01-27 22:48:30
Przesadzony jest Twój autokrytycyzm jeśli pomaga Ci pisanie tych wspaniałych, głębokich wynurzeń w samorealizacji. Szczerze kibicuje i z olbrzymią z radością czytam. Co prawda to radość z nutką zażenowania ale cóż....
Danusia 2019-01-27 21:42:18
Dareczku zapomniałeś w komentarzu wspomnieć o Reni, Basi i Joasi.
Proste 2019-01-27 21:30:42
Z tymi sponsorami to taka sama demagogia jak z tymi inwestorami. Ty Dareczku tego nie wiesz, bo inwestora lub sponsora to widziałeś tylko wtedy jak Cię mijał na korytarzu Kingi (jeśli w ogóle Pan Dariusz osobiście się pofatygował kiedykolwiek do Krościenka). Dlatego Ci to wytłumaczę, dla ludzi którzy cokolwiek osiągneli Pan Dyda czy Pan Kwiatek nie są żadnymi partnerami do jakichkolwiek rozmów.
Dareczek 2019-01-27 21:22:39
Marysiu, przepraszam, przekroczyłem swoje kompetencje, rzeczywiście nie powinienem pouczać radnych, dlatego żeby jakoś rozwiązać ta sytuacje z budżetem proponuje żeby wszyscy radni, wójt wicewojt i sekretarz gminy zrezygnowali chociaż z połowy swoich uposażeń co w przypadku radnych 1000 zł miesięcznie x 12 miesięcy x 15 radnych = 180 000 przez pół to 90 000 złotych. Czy stać Was radni na taki wysiłek w imię wspólnego dobra? Pora żebyśmy wszyscy uświadomili sobie jakie to duże koszty funkcjonowanie urzedu i całej rady gminy. A najlepiej niech wróci w glori chwały któryś z byłych zarządzających centrum kultury, jak zapomnieliście jak wyglada mizeria w życiu kulturalnym to się Wam zaraz przypomni. Wszystkim życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku, a Radnym dodatkowo zdrowego rozsądku i żeby efektywnie a nie tylko efektownie pracowali za nasze pieniądze dla dobra nas wszystkich.
Żarty 2019-01-27 21:14:30
Świetny pomysł z tym pozyskiwaniem sponsorów. Już widzę obecnego dyrektora CKiP z wójtem jak prowadzą rozmowy z potencjalnym sponsorem. Bardzo się do tego nadają obaj panowie. Pan Kwiatek to nawet nie potrafi przekonać własnej orkiestry żeby wystąpiła w Krościenku za darmo, a ma sponsorów pozyskiwać. Śmiechu warte. Takie pomysły Dareczku z wójtem Dydą i dyrektorem Kwiatkiem w pakiecie są tyle samo warte wyprawa na Marsa przy użyciu hulajnogi.
Oj Dareczku 2019-01-27 20:10:14
Do Pana dobra rada, który ma takie wspaniałe propozycje dla radnych mam kilka pytań:
1. Czy wie Pan o istnieniu ustawy o samorządzie gminnym która określa kompetencje, plenipotencje i obowiązki rady gminy?
2. Czy rozumie Pan istotę i różnice między organem stanowiącym i wykonawczym JST?
3. Czym według Pana, powinen się zajmować wójt i podlegli mu pracownicy UG (sowicie wynagradzani) skoro obszar ich działania adresuje Pan do aktywności radnych?
4. Czy w pańskim przedsiębiorstwie panuje określono ład korporacyjny, czy może Rada Nadzorcza wykonuje Pana obowiązki w zastępstwie?(No chyba to drugiego skoro Pan prezentuje model funkcjonowania gminy w którym organ kontrolny winien wykonywać obowiązki organu wykonawczego).
5. Czy rozumie Pan w ogóle znaczenie słów których używa np. efektywność marketingowa?
6. Czy ma Pan w ogóle pojęcie o podstawowych strategiach marketingowych z identyfikacją grup docelowych, w świetle których sponsoring działalności obciachowych (wydarzeń i event-ów kojarzonych ze skompromitowanym wójtem i dyrektorem CKiP) jest antyreklamą?
P.S.
A Pani radnej która podjęła nieudolną próbę polemiki z Panem ekspresyjnym życzę w tym nowym roku chociaż odrobiny kompetencji i jakieś elementarnej wiedzy bo na razie tymi swoimi komentarzami idealnie egzemplifikuje wartość merytoryczną komitetu z którego startowała do Rady Gminy.
Logiczny 2 2019-01-27 16:02:52
jak Dyda chciałeś połączyć Centrum kultury z promocją to trzeba było zrobić dyrektorem Machałową bo już była dyrektorem GCK i pokazała że potrafi to robić, sponsorów też umiała szukać.
Ale tobie pewnie się nie podobała, bo to twoje kryterium doboru pracownic. Wolałeś przyjąć niedoświadczoną młodą krew, bez kontaktów i umiejętności. Dyrektor Kwiatek tylko potrafił wydawać gminne pieniądze, ale to każdy potrafi. Ciekawi mnie co dalej z zainteresowaniem będę obserwował rozwój wypadków, bo sezon się zbliża.
bravo 2019-01-26 23:06:35
Pan Dyrektor cały czas pisze te projekty? bo do tej pory jakoś żadnego nie zrealizował, o przepraszam pewnie pisze dla swojej Orkiestry Zdrojowej i Szkoły Muzycznej, która ledwie zipie. Czy warsztaty plastyczne nie mógłby przeprowadzić pracownik ?, jakoś tego nie rozumiem....Nurtuje mnie również osoba od promocji Kto? I czym się zajmuje? Biuro funkcjonuje jak funkcjonuje, mało kompetentne osoby..... Niech dyrektor puka od drzwi do drzwi a sponsorzy się znajdą, a nie na gotowca... Do roboty.....
san 2019-01-25 21:02:26
@stif. O to powinien zadbać ksiądz proboszcz ze środków z tacy.
skonfoodowany 2019-01-25 15:32:52
gratuluję mieszkańcom Krościenka oddania głosów na układ Dyda-Kwiatek... no cóż teraz juz za późno, musicie się z nimi męczyć, tylko czy naprawdę nikt wczesniej nie widzial ze to Centrum Kpiny i Parodii nie robi totalnie nic? PS. w planach przebudowy magistratu jest ujęta sala widowiskowa - po co??? moze pan dyrektor sam się weźmie za występowanie? w koncu warsztat ma
Vin 2019-01-25 15:29:42
Wójt nic Dyda realizuje swój program : Niczego nie będzie ... poza pensją dla niego i jego ludzi, przecież po to jest gmina.
Grzesiu 2019-01-25 15:29:15
... w końcu u nas to rodzinne.
Grzesiu 2019-01-25 15:28:12
Wojtuś nie płacz, że się okazałeś nieudacznikiem.
stif 2019-01-25 15:24:48
może to nie ten temat , ale proszę o naprawienie zegara w starym kościółku . wstyd.
jaś 2019-01-25 14:24:15
chciałem raz coś ustalić w GCK i albo już po13-tej było zamknięte albo nie czynne w danym dniu a jak mi się udało zastać panią lub pana to dyrektor jest w Szczawnicy albo w Nowym Targu albo ma wolne lub jest na urlopie i żadnej kompetencji... NIc nie wiedzą co się dzieje!!! Za co oni biorą kasę.Zwolnic i zamknąć ten cyrk.
Kleofas245 2019-01-25 13:04:49
"Wiemy, że ojciec kłamstwa woli lud podzielony i kłótliwy niż lud, którzy uczy się pracować razem"
hydraulik 2019-01-25 11:49:55
Faktycznie @Litości. ma rację. Wystarczy jeden człowiek, resztę zwolnić, może być stróż lub doglądający majątku. Co kogo obchodzi tzw. gotowość do czego, raczej do niczego. Przydałby się wykaz z imienia i nazwiska, na co rozeszły się pieniądze i za co.
Marysia 2019-01-25 02:00:00
Danka wróć!
Ups 2019-01-24 23:33:58
Za pół miliona każdy potrafi zaprosić 3 przebrzmiałych i niemodnych artystów. Za 300 tys. zł to też jest dosyć łatwe, ale geniusza promocji i kultury krościeńskiej już przerosło. Żal.
koala 2019-01-24 23:06:48
205 tyś podzielić na 3 etaty to na miesiąc ile będzie ? nie za wiele trochę ponad 5 tyś no mniej jak wójt a szkoda . Proszę o korektę jak nieprawidłowe wyliczenie .
Logiczny 2019-01-24 22:57:26
Jaki wójt taki dyrektor.

Jaki dyrektor taki budżet.

Jaki budżet taka kultura i promocja.

Jaka kultura i promcja taki kalendarz imprez.

Jaki kalendarz imprez taki sylwester.

Jaka sylwester taki wójt.

To tzw. wnioskowanie dedukcyjne.
Litości 2019-01-24 20:59:17
Opisanie tej sytuacji najlepiej ilustruje taki o to przykład: to tak jakby zatrudniać malarzy do pomalowania domu tylko nie mieć już pieniędzy na kupno farby. I ci malarze tak siedzą z pędzlami w rękach i czekają na tą farbę a płacone dniówki im lecą. Dyda jak nie masz pieniędzy na imprezy, kulturę i promocję w gminie to po co Ci centrum kultury i promocji z 3 etatami w tym jednym dyrektorskim?????? To jest jakiś absurd i kpina.
we 2019-01-24 20:25:54
No już niedługo to nawet Policji nie będzie w Krościenku tylko w Szczawnicy
obserwator 2019-01-24 20:20:20
Proszę podać jaką pensję ma dyrektor GCK, bo z moich obliczeń wynika że niewiele mniejszą od wójta
As 2019-01-24 19:24:01
Spytać wójta skąd się wzioł etat w tak zwanej komunalnej panu z Grywałdu tak przy okazji
Jas 2019-01-24 18:42:15
To będzie imprez brawo
Gość 2019-01-24 14:27:15
brawo radna Śniegoń i reszta komisji Kultury i Rady Gminy wreszcie zainteresowaliście się tym Centrum Kpiny i Parodii bo skrót CKiP teraz to oznacza. Sztab ludzi zatrudnionych i do wszystkiego wynajęte jeszcze dodatkowe osoby , do prowadzenia imprez,nagłośnienia , oświetlenia i Bóg wie czego jeszcze, scena własna, ale inną trzeba wynająć, tak się lekko wydaje nasze pieniądze.
A do tego jeszcze jesienią w biurze sztab wyborczy. Tyle tablic ogłoszeniowych na Rynku, ale w oknie informacji turystycznej zamiast kolorowej ekspozycji trzeba było zrobić kolejną tablicę ogłoszeń, czekam aż zaczniecie tam wieszać nekrologi. Dyrektor Kwiatek zarozumiały, bez szacunku dla nikogo, nigdy go w pracy nie ma bo pilnuje swojej szkoły. A wszystko za zgodą i przyzwolenie wójta Dydy, brawo Wójcie zaoranie Krościenka idzie wspaniale.Puste pokoje na Sylwestra, zamknięte lokale, nie odśnieżone ulice i chodniki, witamy średniowiecze, chociaż wójt nawet na woja z drewnianym mieczem się nie nadaje.
wyborca 2019-01-24 13:18:31
jak to wygląda w stosunku do okolicznych miejscowosci
 • PRACA | dam
  Osoba do roznoszenia ulotek. stawka 15 zł/godzina. Praca od zaraz!
  Tel.: 880 958 482
 • PRACA | dam
  Przyjmę PRACOWNIKA BUDOWLANEGO lub do przyuczenia. Praca dobrze płatna ubezpieczenie.
  Tel.: 791669932
 • PRACA | dam
  Hotel Bania w Białce Tatrzańskiej zatrudni PRACOWNIKA PORZĄDKOWEGO. Tel. 694 463 016 email: praca@bania.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SPRZEDAM SAMOCHÓD JAGUAR XF, 340 KM, 2015 r., ewentualnie zamienię na działkę -
  Tel.: 600 599 224.
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM TRAMPOLINĘ 4-STANOWISKOWĄ DUŻĄ, nową lub używaną -
  Tel.: 600 599 224.
 • PRACA | szukam
  INFORMATYK SZUKA PRACY JAKO PROGRAMISTA, SERWISANT KOMPUTEROWY, ADMINISTRATOR SIECI KOMPUTEROWYCH. Umiejętność programowania w języku Java w stopniu zaawansowanym. Znajomość programów: Adobe Photoshop, Adobe Design, Corel, Excel, Word, PowerPoint, Access. Tel. 504 937 442
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę: HALĘ, DOM na magazyn, PLAC na działalność gospodarczą, zakład fryzjersku, aptekę. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane zatrudni pracowników w zawodzie: cieśla, murarz, zbrojarz ,malarz, operator koparko-ładowarki, pracownik budowlany.
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Hotel *** w Bukowinie Tatrzańskiej poszukuje KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE. Praca całoroczna, umowa o pracę, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 784056441, 506093576
 • PRACA | dam
  KASJER/KASJERKA - praca w sklepie spożywczym w Bukowinie Tatrzańskiej
  Tel.: 609820250
  E-mail: as.stasik@op.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Dekoracyjne podłogi ŻYWICZNE mikrocement kamienne dywany
  Tel.: 602151628
  E-mail: igi602@interia.pl
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  WYRÓWNIARKA 50, 3500 zł
  Tel.: 787863535
  E-mail: k-allegro@wp.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA motorów/ rowerów Czarny Dunajec 730 735 000 lub CV na: praca@gros24.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: POKOJOWĄ, POMOC KUCHENNA-ŚNIADANIOWA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • POŻYCZKI
  BANK NIE CHCE UDZIELIĆ CI KREDYTU ? POŻYCZKA NA DOWÓD, MINIMUM FORMALNOŚCI, BEZ ZAŚWIADCZEŃ, DUŻE KWOTY POŻYCZKI. ZADZWOŃ -18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  OFERTA PRACY W COS-OPO ZAKOPANE: KELNER. Szczegóły: 725 300 095
 • PRACA | dam
  OFERTA PRACY W COS-OPO ZAKOPANE: ZASTĘPCA GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO. Szczegóły: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ POWIERZCHNIE HANDLOWĄ, SUPER LOKALIZACJA DEPTAK-KRZYWA NOWY TARG przy Salonie gier. Idealne pod kawiarnię, gastronomię, klub muzyczny. 608 806 408
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam KIA SPORTAGE benzyna + gaz, 2.0, r.p.XII.2011, 4x4, opcja typowo zimowa, stan idealny, I pierwszy właściciel lub zamiana na BUS 9-OSÓB. 608 806 408
 • PRACA | dam
  OSOBĘ DO PRACY W PENSJONACIE W KOŚCIELISKU ZATRUDNIMY. Możliwość zamieszkania. 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO (OGÓLNOBUDOWLANY). 608 806 408
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: - PRACOWNIKA OBSŁUGI GRILLA - KELNERA-BARMANA - RECEPCJONISTA/KA do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERA/KĘ do Zespołu Pensjonatów ?Dolina Białego?. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI PUNKTU GASTRONOMICZNEGO-SPRZEDAŻ LODÓW Tel. 1820 63730. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ do Aqua Parku Z-ne. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  MECHANIK skutery/motory Czarny Dunajec, pełny etat dobre wynagrodzenie. 730 735 000.
 • PRACA | dam
  STRÓŻ NOCNY, Czarny Dunajec 730 735 000
 • PRACA | dam
  OBSŁUGA SYSTEMÓW AUKCYJNYCH TYPU ALLEGRO. Zakopane, pełny etat CV na praca@gros24.pl
 • PRACA | dam
  PRACOWNIK FIZYCZNY rozładowywanie dostaw, sprzątnie itp Czarny Dunajec. 730 735 000
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA AGD/RTV Czarny Dunajec 502 303 913 lub CV na: praca@gros24.pl
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię MURARZA oraz POMOCNIKA.
  Tel.: 604131899
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-uslugi/ oraz można się zapoznać bezpośrednio w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem". 18 20 70 213
 • USŁUGI | budowlane
  Budowa domów jedno i wielorodzinnych, pensjonatów , roboty zbrojarskie i żelbetowe.
  Tel.: 609075091
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Poroninie zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 607863893
 • PRACA | dam
  SPYTKOWICE: FIRMA DREW-DOM zatrudni pracowników: stolarzy, cieśli, obsługę tartaku. Praca od zaraz.
  Tel.: tel. 605048933; 182688067
  E-mail: dziur@drew-dom.eu
  WWW: www.drew-dom.eu
 • PRACA | dam
  KUCHARZ Bukowina Tatrzańska, praca CAŁOROCZNA, możliwośc zakwaterowania
  Tel.: 510-213-878
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  Restauracja Przy KominQ Zakopane
  Tel.: +48 500 352 220
  WWW: https://www.goldhotel.eu/restauracja
 • USŁUGI | budowlane
  Wyburzenia, rozbiórki budynków, kruszenie gruzu budowlanego.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-04-25 22:19 W Chochołowskiej i na Grzesiu wciąż kwitną krokusy (ZDJĘCIA, WIDEO) 2019-04-25 21:19 Wszyscy święci Wawrzyńcoka 2019-04-25 21:10 Czy będzie zwrot opłaty targowej? (WIDEO) 2019-04-25 20:57 O. Leon Knabit świętuje w Gronkowie 1 2019-04-25 19:40 Dziecko na placu zabaw zraniło się w oko krzewem. Dramatyczna akcja ratunkowa 10 2019-04-25 18:46 Reklama smaku nie dodaje 1 2019-04-25 17:30 Remoncik z okienka 1 2019-04-25 17:10 Na Duchową nutę 2019-04-25 16:10 Tak wygląda najtrudniejszy narciarski zjazd w Tatrach (WIDEO) 2019-04-25 15:39 Radni przyjęli nowe - stare stawki opłaty targowej 2019-04-25 14:48 Michał Przerwa-Tetmajer po raz pierwszy w Zakopanem 2019-04-25 14:47 Dookoła Tatr - dookoła lotniska 2019-04-25 14:14 Zmarł wieloletni naczelnik w urzędzie miasta w Nowym Targu 2019-04-25 13:39 Memoriał im. Ryszarda Leśniaka w Tenisie Stołowym 2019-04-25 13:33 Strajk nauczycieli zawieszony, ale postulaty nadal aktualne 7 2019-04-25 12:55 Korki w Białym Dunajcu. Czemu tych prac nie wykonywano wcześniej? 1 2019-04-25 11:20 Prace na Górnej Równi Krupowej 1 2019-04-25 10:22 Czekają na dom 2019-04-25 10:03 Bachleda-Curuś trio na dobry początek 2019-04-25 08:49 Szaflary jak miasto 2 2019-04-25 07:02 Szpitalne grzechy (WIDEO) 6 2019-04-24 22:54 Nocny wypadek w Spytkowicach 2019-04-24 22:26 Halny nie daje za wygraną (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2019-04-24 22:08 Większa powierzchnia, większe zatrudnienie, więcej inspiracji 2 2019-04-24 21:18 Sprzątnie pod Babią Górą. Wśród śmieci pralka 1 2019-04-24 20:10 Wjechał w płot 2019-04-24 19:48 Widmo kary za bałwana 10 2019-04-24 18:40 Sprzątają świat 2019-04-24 16:59 Fizyczny diament - indeks z szansą na akademik 2019-04-24 15:44 Apelują do premiera. Chodzi o rozporządzenie w sprawie inwestycji w Tatrach 18 2019-04-24 15:22 BMW w rowie 3 2019-04-24 14:59 Co dalej ze strajkiem nauczycieli 7 2019-04-24 14:22 Spotkanie z odkrywcą i podróżnikiem 1 2019-04-24 13:35 Policjanci przechwycili ponad 100 gramów narkotyków 2019-04-24 12:50 Zjechał na przeciwny pas i doprowadził do czołówki 3 2019-04-24 11:37 Przechodzień uderzył głową o znak. Wezwano pogotowie 5 2019-04-24 10:43 Prolog Jazzowego Zakopanego 2019-04-24 10:30 Suche krany w Zakopanem 2019-04-24 10:15 Nietrzeźwy kierowca, pijany rowerzysta i 11 kolizji 2019-04-24 10:12 Po Wielkanocnym Jaju odnaleziono wełniane rękawice 2019-04-24 09:30 Bajka za miliony 2019-04-24 09:07 Majówkowo w Krościenku 2019-04-24 07:58 Nowicki w Astorii 2019-04-23 23:19 PUSTY LAS 2019-04-23 22:41 Przeczytaj artykuł i wyjedź do Brukseli! 2019-04-23 22:22 Wielka motorowa impreza w Ochotnicy 2019-04-23 21:25 Strażacka akcja przy ul. Zamoyskiego 2 2019-04-23 21:13 Walczyli z wielką plamą ropy 2019-04-23 20:14 W niedzielę - kolejny salon poezji 2019-04-23 19:56 Radni pod Giewontem łamią prawo 11
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-04-25 22:05 1. Piękny jubileusz! Zdrowia i wszystkiego dobrego na kolejne lata! 2019-04-25 21:54 2. Chory świat...współczuję temu dziecku..ale ludzie...dokąd ten świat zmierza?Jak ktoś w narożnik domu walnie..tzw winkiel...i coś mu się stanie to będzie wina projektanta..?A co z lasem,gdzie tyle suchych badyli czeka tylko kto się nadzieje...a nad rzeką górską tyle kamieni..tylko czekają aż ktoś się na nich wywali...ludzie trochę logiki!!!Akurat nie apeluję tutaj do Czerskiej..bo to mija się z celem..ta pani wszakże jest jej pozbawiona... 2019-04-25 21:50 3. Nieziemska sytuacja, niesamowita bezczelność ze strony dyspozytora, takie sytuacje powinno się helikopterem załatwiać a nie jak Grażynka w górach kurteczki zapomni to lecą! Boże co jest w tym kraju?! Czy ktoś w ogóle jest za coś odpowiedzialny? Rodzice będą się błąkać od kajfasza.... 2019-04-25 21:49 4. @Jaro cytat: "Jakoś w Alpach są dziesiątki stacji narciarskich w jednym rejonie i setki w całych alpach i dziwne, jakoś żyją ... Jak ktoś nie był za granicą i nic nie widział to co może na ten temat powiedzieć ..." Czy Ty na pewno byłeś w Alpach ??? Jeśli tak , to musisz mieć bardzo bujną wyobraźnię żeby porównywać te góry - i wzorem Alp lokować dziesiątki stacji narciarskich w jednym rejonie i i setki w całych Tatrach ... Alpy - Łańcuch długości około 1200 km, powierzchnia ok. 298.000 km 2 Tatry - Łańcuch długości 57 km , powierzchnia 785 km 2 - z tego w granicach Polski 175 km 2 Poza tym - czy uważasz że do już tragicznie zatłoczonego o każdej porze roku Zakopanego przyjeżdża jeszcze za mało turystów i trzeba ich przyciągać kosztem niszczenia tego co najpiękniejsze i najcenniejsze ??? 2019-04-25 21:39 5. Oby Twój synek widział i wszystko było w porządku, trzymam kciuki. 2019-04-25 20:55 6. Czy ja dobrze rozumiem, że pogotowie odmówiło transportu dziecka w takim stanie? (AŻ 100 km!!). Nie wiem kto podjął taką decyzję, ratownik, czy dyspozytor, ale jest to decyzja karygodna. Złożyć zawiadomienie do prokuratury i domagać się wysokiego odszkodowania. Oby tylko z okiem dzieciątka było wszystko w porządku. 2019-04-25 20:49 7. Wyrazy współczucia! Sadzcie urzad miasta ! Ja bym im nie odpuścił ! Wiadomo nie o $ tu chodzi ale..... sam mam takiego dzidziusia .... i na krok staram sie go nieodsyepowac na zakopiańskich pseudo placach zabaw ! Trzymam kciuki za waszego maluszka .... 2019-04-25 20:41 8. Do koń który mówi. Normalnie gościu. Może zasłabł. Przyczyn mogło być wiele... Kilka lat temu był taki przypadek na DW 957, że kierowca dostał padaczki i poszedł na czołówkę. 2019-04-25 20:39 9. Niech zatem osoby odpowiedzialne za Plac zabaw Parku Miejskim im.Piłsudskiego zwrócą także uwagę na ogrodzenie jakie zostało zamontowane wokół. Druciane nie jest odpowiednie w takie miejsce prawda ? Dzieci podchodza do niego bo płynie tam rzeczka a druty z niego bardzo często oderwane wystają z płotu na sztorc... przeciez moze dojsc do kolejnej tragedii. Trochę wyobraźni tym urzędasom by się przydało... 2019-04-25 20:38 10. Krzewy są sadzone w wielu miejscach.... Czy zlikwidować je z globu ziemskiego hmmmm..... Co o tym myślicie?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Album TP