Reklama

2019-01-24 13:00:57

Reklama

Krościenko n.D

Pustki w kasie, mglisty program i tłumaczenie dyrektora

Reklama

Reklama

Po odliczeniu pensji dla pracowników i osób zatrudnionych na umowy zlecenia, w tegorocznym budżecie Centrum Kultury i Promocji w Krościenku na imprezy zostaje … około 50 tys. zł

Przez ponad dwie godziny Wojciech Kwiatek dyrektor Centrum Kultury i Promocji tłumaczył się radnym podczas Komisji Oświaty,Kultury i Zdrowia z zeszłorocznych wydatków oraz planu imprez na 2019 rok.  W ubiegłym roku CKiP dysponując 455 tys. zł przeznaczonymi na obchody 670 – lecia Krościenka  ponad połowę środków przeznaczył na pensje dla pracowników i wynagrodzenia dla osób zatrudnionych na umowę zlecenie.  – Ile osób jest zatrudnionych na etat w CKiP ? – pytała Barbara Śniegoń przewodnicząca Komisji. Ilu instruktorów i prowadzących jakie zajęcia opłacało w ubiegłym roku Centrum dociekali pozostali radni.

Dyrektor początkowo długo tłumaczył się z kosztów związanych z wynagrodzeniami, a także organizacją zeszłorocznych imprez, po nich Komisja zaczęła pytać o wydatki związane z 2019 rokiem i tu zaczęły pojawiać się problemy. Okazało się, że 205 tys. zł mają pochłonąć wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na etat, a dodatkowe 35 tys. zł wynagrodzenia instruktorów. Z budżetu na ten roku z sumy 290 tys. zł na imprezy zostanie około … 50 tys. zł - głównie na majówkę i Jarmark w Krościenku.   

Więcej o sprawie przeczytasz w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Proste 2019-01-29 18:00:21
Jaka rola taka dola. Dyda: 4700; brak zastępcy; sekretarz 3700; likwidacja CKiP a zamiast tego jeden referent w urzędzie ds. promocji za 2500, radni społecznie skoro pchają się do pracy na rzecz wspólnoty. I od razu w budżecie pojawia się dodatkowe kilkaset tysięcy. To jest bardzo proste tylko trzeba mieć mózg zamiast niezrealizowanych potrzeb bo całe życie nie umiało się nic osiągnąć.
Racja 2019-01-29 13:28:45
No to racja - usunąć stanowisko wicewójta - 90 000 oszczędności na rok a sekretarz jak musi być to niech coś robi albo obniżyć pensję do 30 tys na rok to będzie oszczędność rzedu (90 za wicewójta i 60 tys za sekretarz), obniżyć wójtowi i pieniądze na promocję się znajdą. A jakby jeszcze radnym odebrać połowe to już wogóle.
Referendum 2019-01-28 17:23:55
Pokazała świeża krew ile jest warta - brak kompetencji, wiedzy, rozeznania, pojęcia i świadomości. Zaraz następny będzie się kompromitował ale na szczęście krótko tylko 5 miesięcy.
AntyPuchatek 2019-01-28 13:18:20
Dla ważności referendum frekwencja musi wynieść minimum 3/5 z liczby osób, które głosowały na Dydę w drugiej turze podczas ostatnich wyborów. W praktyce oznacza to 953 głosy. Wójt zostanie odwołany, gdy spośród ważnych głosów więcej będzie za odwołaniem niż przeciw. To tak ku pamięci w związki z tym życzeniami rozsądku.
I bardzo źle 2019-01-28 09:36:42
W obecnej Radzie jest chyba tylko jedna radna o tym imieniu, która zgodnie ze swoim oświadczeniem majątkowym całą dietę przez ostatnie 4 lata przeznaczała na finansowanie wyposażenia sal dla dzieci do Ochronki, a i chyba zrobiła niesamowicie wiele, więc cynizm zawarty w Twoim komentarzu delikatnie chybiony. Podobnie zresztą z oceną efektywności poprzedników którzy przy znacznie mniejszych nakładach osiągali znacznie lepsze rezultaty niż obecny dyrektor CKiP. Żeby być zabawnym, a jednocześnie kąśliwym to najpierw trzeba mieć do tego odpowiedni potencjał i wiedzę a nie tylko wypowiadać wyświechtane frazesy. Natomiast jeśli chodzi o poszukiwanie oszczędności to wystarczy pożegnać osoby które ze względu na niewykonywaną pracę powinny być pożegnane w pierwszej kolejności tj. całe CKiP. Zupełnie zbędny jest również stołek zastępcy jeśli miałby go objąć ignorant, który nie wie ile jest sołectwa w gminie. A jak się liczy koszty związane z poszczególnym etatem to oprócz wynagrodzeń, ujmuje się świadczenia oraz tzw. koszty wyposażenia stanowiska pracy. Z kolei funkcja sekretarza wynika z ustawy która jednocześnie stanowiska zastępcy traktuje fakultatywnie. Nawet tego nie wiesz ignorancie a pchasz się na zastępcę!
Odpowiedz 2019-01-28 09:20:17
Co prawda mam inne imię niż Renia, Marysia, Joasia ale czuje się wywołany do odpowiedzi gdyż podmiot liryczny chyba próbował odnieść się do mojego komentarza. Otóż karkołomnym przedsięwzięciem jest przekroczyć coś czego nie ma. Sugeruje również powstrzymać się od ewentualnych sugestii i to nie tylko z powodu błędnych założeń, ale przede wszystkim dlatego że demagogia, populizm to raczej marne podglebie to prowadzenia merytorycznych dyskusji. Nie wspominając o polemice z Osobą która używa słów których znaczenia nie zna np. dobro wspólne. Jedyne z czym się zgodzę to ze stwierdzeniem, iż wszystkim którzy są powiązani z tym urzędem powinno się znacząco obniżyć uposażenie szczególnie wójtowi i ewentualnemu zastępcy, który w ogóle jest zbędny. Determinantem wynagrodzenia powinny być kompetencje a ta dwójka takowych nie posiada. Podstawowa definicja efektywności sprowadza się to stwierdzenia: dobre wykonywanie dobrej pracy.
I bardzo dobrze 2019-01-27 23:47:19
A np wójt, wice i sekretarz średnio licząc na rękę 7,5 tysiąca każdy x 12 miesięcy = 90 tysięcy za rok x 3 = 270 tysięcy. Pensje wójta można zrozumieć, wicewojt może zarabiać nawet więcej, ale po co nam nic nie wnosząca funkcja sekretarz? 90 tys rocznie, niech to będzie odpowiedz gdzie poszukać brakujących pieniędzy na kulture i promocje.
Kapiszon 2019-01-27 23:28:24
To dyrektor marketingu nie wie jak bardzo liczy się efekt? Na szczęście w obecnej i poprzedniej radzie byli i są ludzie którzy pracują efektywnie, efektownie, skutecznie, widocznie i dla dobra wspólnego.
Fakt 2019-01-27 22:58:50
Uuu, twardziel będzie Nam przypominał. To przymnij Dareczku, tylko najpewniej podczas tego przypomina okaże że było lepiej za mniej.
Oj Dareczku 2019-01-27 22:54:01
A może by Pan na któreś pytanie odpowiedział, a nie tworzył kolejnych teorii pokazujących pański słaby kontakt z rzeczywistością?
Przaśny 2019-01-27 22:48:30
Przesadzony jest Twój autokrytycyzm jeśli pomaga Ci pisanie tych wspaniałych, głębokich wynurzeń w samorealizacji. Szczerze kibicuje i z olbrzymią z radością czytam. Co prawda to radość z nutką zażenowania ale cóż....
Danusia 2019-01-27 21:42:18
Dareczku zapomniałeś w komentarzu wspomnieć o Reni, Basi i Joasi.
Proste 2019-01-27 21:30:42
Z tymi sponsorami to taka sama demagogia jak z tymi inwestorami. Ty Dareczku tego nie wiesz, bo inwestora lub sponsora to widziałeś tylko wtedy jak Cię mijał na korytarzu Kingi (jeśli w ogóle Pan Dariusz osobiście się pofatygował kiedykolwiek do Krościenka). Dlatego Ci to wytłumaczę, dla ludzi którzy cokolwiek osiągneli Pan Dyda czy Pan Kwiatek nie są żadnymi partnerami do jakichkolwiek rozmów.
Dareczek 2019-01-27 21:22:39
Marysiu, przepraszam, przekroczyłem swoje kompetencje, rzeczywiście nie powinienem pouczać radnych, dlatego żeby jakoś rozwiązać ta sytuacje z budżetem proponuje żeby wszyscy radni, wójt wicewojt i sekretarz gminy zrezygnowali chociaż z połowy swoich uposażeń co w przypadku radnych 1000 zł miesięcznie x 12 miesięcy x 15 radnych = 180 000 przez pół to 90 000 złotych. Czy stać Was radni na taki wysiłek w imię wspólnego dobra? Pora żebyśmy wszyscy uświadomili sobie jakie to duże koszty funkcjonowanie urzedu i całej rady gminy. A najlepiej niech wróci w glori chwały któryś z byłych zarządzających centrum kultury, jak zapomnieliście jak wyglada mizeria w życiu kulturalnym to się Wam zaraz przypomni. Wszystkim życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku, a Radnym dodatkowo zdrowego rozsądku i żeby efektywnie a nie tylko efektownie pracowali za nasze pieniądze dla dobra nas wszystkich.
Żarty 2019-01-27 21:14:30
Świetny pomysł z tym pozyskiwaniem sponsorów. Już widzę obecnego dyrektora CKiP z wójtem jak prowadzą rozmowy z potencjalnym sponsorem. Bardzo się do tego nadają obaj panowie. Pan Kwiatek to nawet nie potrafi przekonać własnej orkiestry żeby wystąpiła w Krościenku za darmo, a ma sponsorów pozyskiwać. Śmiechu warte. Takie pomysły Dareczku z wójtem Dydą i dyrektorem Kwiatkiem w pakiecie są tyle samo warte wyprawa na Marsa przy użyciu hulajnogi.
Oj Dareczku 2019-01-27 20:10:14
Do Pana dobra rada, który ma takie wspaniałe propozycje dla radnych mam kilka pytań:
1. Czy wie Pan o istnieniu ustawy o samorządzie gminnym która określa kompetencje, plenipotencje i obowiązki rady gminy?
2. Czy rozumie Pan istotę i różnice między organem stanowiącym i wykonawczym JST?
3. Czym według Pana, powinen się zajmować wójt i podlegli mu pracownicy UG (sowicie wynagradzani) skoro obszar ich działania adresuje Pan do aktywności radnych?
4. Czy w pańskim przedsiębiorstwie panuje określono ład korporacyjny, czy może Rada Nadzorcza wykonuje Pana obowiązki w zastępstwie?(No chyba to drugiego skoro Pan prezentuje model funkcjonowania gminy w którym organ kontrolny winien wykonywać obowiązki organu wykonawczego).
5. Czy rozumie Pan w ogóle znaczenie słów których używa np. efektywność marketingowa?
6. Czy ma Pan w ogóle pojęcie o podstawowych strategiach marketingowych z identyfikacją grup docelowych, w świetle których sponsoring działalności obciachowych (wydarzeń i event-ów kojarzonych ze skompromitowanym wójtem i dyrektorem CKiP) jest antyreklamą?
P.S.
A Pani radnej która podjęła nieudolną próbę polemiki z Panem ekspresyjnym życzę w tym nowym roku chociaż odrobiny kompetencji i jakieś elementarnej wiedzy bo na razie tymi swoimi komentarzami idealnie egzemplifikuje wartość merytoryczną komitetu z którego startowała do Rady Gminy.
Logiczny 2 2019-01-27 16:02:52
jak Dyda chciałeś połączyć Centrum kultury z promocją to trzeba było zrobić dyrektorem Machałową bo już była dyrektorem GCK i pokazała że potrafi to robić, sponsorów też umiała szukać.
Ale tobie pewnie się nie podobała, bo to twoje kryterium doboru pracownic. Wolałeś przyjąć niedoświadczoną młodą krew, bez kontaktów i umiejętności. Dyrektor Kwiatek tylko potrafił wydawać gminne pieniądze, ale to każdy potrafi. Ciekawi mnie co dalej z zainteresowaniem będę obserwował rozwój wypadków, bo sezon się zbliża.
bravo 2019-01-26 23:06:35
Pan Dyrektor cały czas pisze te projekty? bo do tej pory jakoś żadnego nie zrealizował, o przepraszam pewnie pisze dla swojej Orkiestry Zdrojowej i Szkoły Muzycznej, która ledwie zipie. Czy warsztaty plastyczne nie mógłby przeprowadzić pracownik ?, jakoś tego nie rozumiem....Nurtuje mnie również osoba od promocji Kto? I czym się zajmuje? Biuro funkcjonuje jak funkcjonuje, mało kompetentne osoby..... Niech dyrektor puka od drzwi do drzwi a sponsorzy się znajdą, a nie na gotowca... Do roboty.....
san 2019-01-25 21:02:26
@stif. O to powinien zadbać ksiądz proboszcz ze środków z tacy.
skonfoodowany 2019-01-25 15:32:52
gratuluję mieszkańcom Krościenka oddania głosów na układ Dyda-Kwiatek... no cóż teraz juz za późno, musicie się z nimi męczyć, tylko czy naprawdę nikt wczesniej nie widzial ze to Centrum Kpiny i Parodii nie robi totalnie nic? PS. w planach przebudowy magistratu jest ujęta sala widowiskowa - po co??? moze pan dyrektor sam się weźmie za występowanie? w koncu warsztat ma
Vin 2019-01-25 15:29:42
Wójt nic Dyda realizuje swój program : Niczego nie będzie ... poza pensją dla niego i jego ludzi, przecież po to jest gmina.
Grzesiu 2019-01-25 15:29:15
... w końcu u nas to rodzinne.
Grzesiu 2019-01-25 15:28:12
Wojtuś nie płacz, że się okazałeś nieudacznikiem.
stif 2019-01-25 15:24:48
może to nie ten temat , ale proszę o naprawienie zegara w starym kościółku . wstyd.
jaś 2019-01-25 14:24:15
chciałem raz coś ustalić w GCK i albo już po13-tej było zamknięte albo nie czynne w danym dniu a jak mi się udało zastać panią lub pana to dyrektor jest w Szczawnicy albo w Nowym Targu albo ma wolne lub jest na urlopie i żadnej kompetencji... NIc nie wiedzą co się dzieje!!! Za co oni biorą kasę.Zwolnic i zamknąć ten cyrk.
Kleofas245 2019-01-25 13:04:49
"Wiemy, że ojciec kłamstwa woli lud podzielony i kłótliwy niż lud, którzy uczy się pracować razem"
hydraulik 2019-01-25 11:49:55
Faktycznie @Litości. ma rację. Wystarczy jeden człowiek, resztę zwolnić, może być stróż lub doglądający majątku. Co kogo obchodzi tzw. gotowość do czego, raczej do niczego. Przydałby się wykaz z imienia i nazwiska, na co rozeszły się pieniądze i za co.
Marysia 2019-01-25 02:00:00
Danka wróć!
Ups 2019-01-24 23:33:58
Za pół miliona każdy potrafi zaprosić 3 przebrzmiałych i niemodnych artystów. Za 300 tys. zł to też jest dosyć łatwe, ale geniusza promocji i kultury krościeńskiej już przerosło. Żal.
koala 2019-01-24 23:06:48
205 tyś podzielić na 3 etaty to na miesiąc ile będzie ? nie za wiele trochę ponad 5 tyś no mniej jak wójt a szkoda . Proszę o korektę jak nieprawidłowe wyliczenie .
Logiczny 2019-01-24 22:57:26
Jaki wójt taki dyrektor.

Jaki dyrektor taki budżet.

Jaki budżet taka kultura i promocja.

Jaka kultura i promcja taki kalendarz imprez.

Jaki kalendarz imprez taki sylwester.

Jaka sylwester taki wójt.

To tzw. wnioskowanie dedukcyjne.
Litości 2019-01-24 20:59:17
Opisanie tej sytuacji najlepiej ilustruje taki o to przykład: to tak jakby zatrudniać malarzy do pomalowania domu tylko nie mieć już pieniędzy na kupno farby. I ci malarze tak siedzą z pędzlami w rękach i czekają na tą farbę a płacone dniówki im lecą. Dyda jak nie masz pieniędzy na imprezy, kulturę i promocję w gminie to po co Ci centrum kultury i promocji z 3 etatami w tym jednym dyrektorskim?????? To jest jakiś absurd i kpina.
we 2019-01-24 20:25:54
No już niedługo to nawet Policji nie będzie w Krościenku tylko w Szczawnicy
obserwator 2019-01-24 20:20:20
Proszę podać jaką pensję ma dyrektor GCK, bo z moich obliczeń wynika że niewiele mniejszą od wójta
As 2019-01-24 19:24:01
Spytać wójta skąd się wzioł etat w tak zwanej komunalnej panu z Grywałdu tak przy okazji
Jas 2019-01-24 18:42:15
To będzie imprez brawo
Gość 2019-01-24 14:27:15
brawo radna Śniegoń i reszta komisji Kultury i Rady Gminy wreszcie zainteresowaliście się tym Centrum Kpiny i Parodii bo skrót CKiP teraz to oznacza. Sztab ludzi zatrudnionych i do wszystkiego wynajęte jeszcze dodatkowe osoby , do prowadzenia imprez,nagłośnienia , oświetlenia i Bóg wie czego jeszcze, scena własna, ale inną trzeba wynająć, tak się lekko wydaje nasze pieniądze.
A do tego jeszcze jesienią w biurze sztab wyborczy. Tyle tablic ogłoszeniowych na Rynku, ale w oknie informacji turystycznej zamiast kolorowej ekspozycji trzeba było zrobić kolejną tablicę ogłoszeń, czekam aż zaczniecie tam wieszać nekrologi. Dyrektor Kwiatek zarozumiały, bez szacunku dla nikogo, nigdy go w pracy nie ma bo pilnuje swojej szkoły. A wszystko za zgodą i przyzwolenie wójta Dydy, brawo Wójcie zaoranie Krościenka idzie wspaniale.Puste pokoje na Sylwestra, zamknięte lokale, nie odśnieżone ulice i chodniki, witamy średniowiecze, chociaż wójt nawet na woja z drewnianym mieczem się nie nadaje.
wyborca 2019-01-24 13:18:31
jak to wygląda w stosunku do okolicznych miejscowosci
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM JEDNORODZINNY W ZAKOPANEM. 605 564 270
 • PRACA | dam
  Poszukuje osób (mile widziane studentki) do pracy w Solarium-Zakopane.Praca stała, zmianowa do ustalenia. tel
  Tel.: 699245555 godz. 10-17
 • PRACA | dam
  Poszukuję Pani w wieku do 60 lat, do załatwiania codziennych spraw osobistych, 2-5 razy w tygodniu, jak pomoc przy zakupach, drobne sprawy domowe, itd. Centrum Zakopanego.
  Tel.: 182066877
  E-mail: uniproff@wp.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi przewozowe z wykorzystaniem samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow
  Tel.: 694601628
 • POŻYCZKI
  WAKACJE Z KASĄ ,WAKACJE Z KASĄ, WEŹ POŻYCZKĘ NA SWOJE WAKACYJNE PLANY !! DUŻE KWOTY. T-500 072 678.
 • POŻYCZKI
  CHWILÓWKI, CHWILÓWKI, CHWILÓWKI. TYLKO DOWÓD. T-694 567 002.
 • POŻYCZKI
  ZMNIEJSZ SWOJE RATY I POCZUJ FINANSOWĄ ULGĘ !!! ZADZWOŃ DO BIURA I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE. T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Piekarza
  Tel.: 601086310
  E-mail: biuro@pekarnia-lapszanka.pl
  WWW: Zielona, 71
  GG: Ludżmierz
  Inne: Andrzej
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Białka Tatrzańska-biura, gabinety, usługi, lokale - lokal 150m do adaptacji możliwość podziału 50zł/m2
  Tel.: 501321709
  E-mail: helenastopka@gmail.com
 • PRACA | dam
  Praca dla pełnoletnich osób w środa 17.07 od 10:00-18:00. Przenoszenie mebli, prace porządkowe. Stawka 200 zł. Tel.
  Tel.: 692 987 940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86. www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  KUCHARKA co drugi dzień - Zakopane
  Tel.: 600712721
  GG: Zakopane
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym: - działka ewid. nr 4188/340 o pow.: 0,0724 ha, objęta KW nr NS1T/00050221/4 położona w Łopusznej, przy ul. Gorczańskiej. Cena nieruchomości: 50 000 zł netto plus podatek VAT.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE zatrudni doświadczoną FAKTURZYSTKĘ. 602 759 709
 • PRACA | dam
  DO GABINETU KOSMETYCZNEGO w Zakopanem szukam STYLISTKI PAZNOKCI lub PANI, KTÓREJ PASJĄ JEST STYLIZACJA PAZNOKCI, z możliwością przyuczenia w zawodzie kosmetyczki. Praca od poniedziałku do piątku. Warunki do uzgodnienia. EWENTUALNIE PODNAJMĘ WYPOSAŻONE STANOWISKO DO STYLIZACJI PAZNOKCI. Tel. 600801308
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  FOTOGRAFIA, STRONY WWW.
  Tel.: Tel: 731 155 745
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  TOYOTA AURIS 1.4 D4D 2007, ZADBANY, SALON Polska, 2 właściciel, BEZWYPADKOWY 13500 zł 792 184 509
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE ZATRUDNIĘ POMOC KELNERSKĄ, KELNERKĘ. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP Samochodów za GOTÓWKĘ. Osobowe, dostawcze. KAŻDA marka.
  Tel.: 512700770
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Sprzedawcę w serwisie samochodowym (obsługa klienta), możliwe douczenie, etat. Czarny Dunajec
  Tel.: 508314117
  E-mail: biuro@fudala.com.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-07-17 08:12 Po gotówkę z dynamitem (zdjęcia) 2019-07-17 08:00 Ławeczka Wernerów 2019-07-16 22:01 Tajemnice rodziny Zanussich 2019-07-16 20:57 Nowa wieża na Radziejowej 2019-07-16 19:41 Elektroniczna kolejka w wydziale komunikacji 5 2019-07-16 19:20 Jak się bawić to tylko w Maniowach 2019-07-16 18:32 Dziura w moście na Krupówkach naprawiona 3 2019-07-16 17:54 "Gazda czy pon?". Portret górali podhalańskich - promocja książki 1 2019-07-16 17:16 Droga do Dłubacza, skarbnika Dłubacza 2019-07-16 16:49 9-letni chłopiec ranny na rowerze w Pieninach 1 2019-07-16 16:30 Kto zostanie Dobroczyńcą TPN? 5 2019-07-16 16:17 Zatrucie pokarmowe w Tatrach 4 2019-07-16 16:17 Mistrzostwa Polski w Trialu w Nowym Targu 2019-07-16 15:37 Dziś przed nami pełnia i częściowe zaćmienie Księżyca 1 2019-07-16 14:55 Happysad w Krynicy! 2019-07-16 14:20 Przechodzą przez stare pasy, jest niebezpiecznie 4 2019-07-16 12:56 Pijany turysta, którego ratował TOPR opuścił komendę policji (WIDEO) 4 2019-07-16 12:18 Krupówki niemal z lotu ptaka (WIDEO) 5 2019-07-16 11:18 Wypadek na zakopiance. Ciężarówka zderzyła się z 2 samochodami 1 2019-07-16 09:43 Gad w ogródku. Akcja strażaków w Poroninie 7 2019-07-16 07:59 Nowe parkometry w Zakopanem 4 2019-07-15 21:59 Festyn Strażacki w Szaflarach. Druhowie na medal 1 2019-07-15 20:59 Kosze w Zakopanem powinny być zabezpieczone 2 2019-07-15 19:54 Zadudoj dudosku na moim sałasku 2019-07-15 19:52 Można stylowo i ze smakiem? Można 8 2019-07-15 18:47 Pożar busa w Leśnicy 2019-07-15 18:32 Motocyklista z Poronina, który spowodował wypadek był pijany 4 2019-07-15 18:27 Tragedia na Kołowym Szczycie. Nie żyje taternik 2019-07-15 17:26 Motocykl wywrócił się na drodze na Cyrhlę. Szosa zablokowana 1 2019-07-15 17:13 Na Krupówkach ruch umiarkowany, korki przy wjeździe do Zakopanego 2019-07-15 16:18 Pożar w Nowym Targu 2019-07-15 16:01 Ratownicy TOPR przetransportowali pijanego turystę. Miał 1.8 promila (WIDEO) 10 2019-07-15 15:59 Podhalańskie mażoretki mistrzyniami Europy! 2019-07-15 15:05 W Ochotnicy bawiły się tłumy 7 2019-07-15 14:00 Niebieski ratownik. Policjant pomógł rannej kobiecie 3 2019-07-15 12:57 Ogrodnik z marihuaną 2019-07-15 12:46 43-latek utonął wczoraj w Dunajcu 2019-07-15 11:59 Na stacjach benzynowych tankują pociągi 3 2019-07-15 11:59 Pięć biegów w kilka godzin. Zapisy trwają 2019-07-15 10:45 Śmieci do worka i na drzewo 2019-07-15 10:30 Broniąc wolności słowa 1 2019-07-15 09:30 Piękności obory (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-15 08:01 Okulary znalezione w lesie w Zakopanem 2019-07-14 21:28 Puchar Solnego Szlaku w Orawce 2019-07-14 20:25 Śmieci, korki, ławkowe legowiska 5 2019-07-14 19:10 Krupówki: dziecko w potoku 30 2019-07-14 18:49 Mężczyzna zginął w nurcie Dunajca 1 2019-07-14 17:41 W poniedziałek poprawa pogody, ale upałów nie widać 2019-07-14 17:00 Motocyklowy ślub na Krupówkach 4 2019-07-14 16:25 Związek Podhalan świętuje (GALERIA ZDJĘĆ) 11
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-07-17 07:42 1. Wszystko co zostało napisane to prawda, ale chciałabym zwrócić uwagę na jeszcze inną kwestię: wyłączono na czas sezonu najbardziej newralgiczne miejsce, ale nie widać na nim efektywnej pracy. Wczoraj, przedwczoraj o godzinie 15.00 nie ma tam ?żywego ducha?. Jak tak będzie wyglądała realizacja tego ronda to powinniśmy zapomnieć o terminie październikowym! Jest XXIw, długi dzień, świetna pogoda, uważam, że praca powinna trwać na dwie zmiany, od rana do wieczora. Wszędzie tylko nie u nas. 2019-07-17 07:03 2. Wypadek na tym skrzyzowaniu to kwestia czasu ,turyści nie wiedza kto ma pierwszeństwo(wystarczy wymalować odpowiednie linie na drodze) .Nalezy tez postawić plastikowe zaopry na całej długości krawężnika i bedzie po problemie ,a właściciel sąsiedniej karczmy niech dup e ruszy i jak przejdzie 10 m wiecej to mu korona z głowy nie spadnie... 2019-07-17 06:53 3. Brawo ,brawo podobny sysytem działa w ZUS w Zakopanem ,sprawdza sie znakomicie ,nareszcie skończy sie cwaniactwo wsioków którzy włazili bez kolejki... 2019-07-17 00:27 4. Zabawne że tego pijaczka tu wszyscy potępiają, zaś łapanych notorycznie pijanych kierowców nie. Choćby tego który się ostatnio rozwalił crossówką na Cyrhli. Mimo iż tam również była akcja pogotowia, policji, do tego ranna kobieta. I to jest spoko, prawda? Potencjalny morderca jedzie narąbany publiczną drogą i to jakoś nigdy nie wzbudza potępienia. Ale gdy trafił się pijaczek na szlaku, który nikomu nie zagrażał poza samym sobą, to już huzia na Józia. Ech, ludzie, ludzie ... 2019-07-17 00:19 5. @wiktoria, więc uważasz tak: skoro ateista to protoplastą musi być Lenin lub Stalin? Brawo za logikę. Poza tym, według ciebie demokracja to jest wtedy, kiedy większość może robić co chce z mniejszością? Brzmi trochę niebezpiecznie, nie uważasz? @xx, ech, nawet nie chce mi się komentować. @tadek, opieka i odpowiedzialność za dziecko to nie smycz tylko obowiązek każdego rodzica lub opiekuna niezależnie od okoliczności. 2019-07-16 23:42 6. Niczym innym, jak kpiną z konstytucyjnego prawa do ochrony zdrowia, nazwać nie można terminów niektórych wyznaczanych przez NFZ zabiegów. 25,5 miesiąca czeka się średnio na artroskopię stawu biodrowego. Na rehabilitację po czymś takim w jednym ze szpitali w Ciechocinku dostać się można najwcześniej we wrześniu 2046 r :-D:-D:-D 2019-07-16 22:16 7. Jednego tylko natrze i przegoni w krzaki, albo i nie, jak nie zdąży. Drugiego tak osłabi, że ustać nie może, a co dopiero przez góry iść. 2019-07-16 21:52 8. Nareszcie, to był urząd dla którego RODO nie miało znaczenia wołali po nazwisku. Wielki mi urząd nie świecił przykładem. 2019-07-16 21:20 9. GOLASY BEZ KASY Z LOTU PTAKA. 2019-07-16 21:09 10. @asdfgh mozesz to rozszerzyc bo nie rozumiem?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka