2019-01-24 13:00:57

Reklama

Krościenko n.D

Pustki w kasie, mglisty program i tłumaczenie dyrektora

Reklama

Reklama

Po odliczeniu pensji dla pracowników i osób zatrudnionych na umowy zlecenia, w tegorocznym budżecie Centrum Kultury i Promocji w Krościenku na imprezy zostaje … około 50 tys. zł

Przez ponad dwie godziny Wojciech Kwiatek dyrektor Centrum Kultury i Promocji tłumaczył się radnym podczas Komisji Oświaty,Kultury i Zdrowia z zeszłorocznych wydatków oraz planu imprez na 2019 rok.  W ubiegłym roku CKiP dysponując 455 tys. zł przeznaczonymi na obchody 670 – lecia Krościenka  ponad połowę środków przeznaczył na pensje dla pracowników i wynagrodzenia dla osób zatrudnionych na umowę zlecenie.  – Ile osób jest zatrudnionych na etat w CKiP ? – pytała Barbara Śniegoń przewodnicząca Komisji. Ilu instruktorów i prowadzących jakie zajęcia opłacało w ubiegłym roku Centrum dociekali pozostali radni.

Dyrektor początkowo długo tłumaczył się z kosztów związanych z wynagrodzeniami, a także organizacją zeszłorocznych imprez, po nich Komisja zaczęła pytać o wydatki związane z 2019 rokiem i tu zaczęły pojawiać się problemy. Okazało się, że 205 tys. zł mają pochłonąć wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na etat, a dodatkowe 35 tys. zł wynagrodzenia instruktorów. Z budżetu na ten roku z sumy 290 tys. zł na imprezy zostanie około … 50 tys. zł - głównie na majówkę i Jarmark w Krościenku.   

Więcej o sprawie przeczytasz w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Proste 2019-01-29 18:00:21
Jaka rola taka dola. Dyda: 4700; brak zastępcy; sekretarz 3700; likwidacja CKiP a zamiast tego jeden referent w urzędzie ds. promocji za 2500, radni społecznie skoro pchają się do pracy na rzecz wspólnoty. I od razu w budżecie pojawia się dodatkowe kilkaset tysięcy. To jest bardzo proste tylko trzeba mieć mózg zamiast niezrealizowanych potrzeb bo całe życie nie umiało się nic osiągnąć.
Racja 2019-01-29 13:28:45
No to racja - usunąć stanowisko wicewójta - 90 000 oszczędności na rok a sekretarz jak musi być to niech coś robi albo obniżyć pensję do 30 tys na rok to będzie oszczędność rzedu (90 za wicewójta i 60 tys za sekretarz), obniżyć wójtowi i pieniądze na promocję się znajdą. A jakby jeszcze radnym odebrać połowe to już wogóle.
Referendum 2019-01-28 17:23:55
Pokazała świeża krew ile jest warta - brak kompetencji, wiedzy, rozeznania, pojęcia i świadomości. Zaraz następny będzie się kompromitował ale na szczęście krótko tylko 5 miesięcy.
AntyPuchatek 2019-01-28 13:18:20
Dla ważności referendum frekwencja musi wynieść minimum 3/5 z liczby osób, które głosowały na Dydę w drugiej turze podczas ostatnich wyborów. W praktyce oznacza to 953 głosy. Wójt zostanie odwołany, gdy spośród ważnych głosów więcej będzie za odwołaniem niż przeciw. To tak ku pamięci w związki z tym życzeniami rozsądku.
I bardzo źle 2019-01-28 09:36:42
W obecnej Radzie jest chyba tylko jedna radna o tym imieniu, która zgodnie ze swoim oświadczeniem majątkowym całą dietę przez ostatnie 4 lata przeznaczała na finansowanie wyposażenia sal dla dzieci do Ochronki, a i chyba zrobiła niesamowicie wiele, więc cynizm zawarty w Twoim komentarzu delikatnie chybiony. Podobnie zresztą z oceną efektywności poprzedników którzy przy znacznie mniejszych nakładach osiągali znacznie lepsze rezultaty niż obecny dyrektor CKiP. Żeby być zabawnym, a jednocześnie kąśliwym to najpierw trzeba mieć do tego odpowiedni potencjał i wiedzę a nie tylko wypowiadać wyświechtane frazesy. Natomiast jeśli chodzi o poszukiwanie oszczędności to wystarczy pożegnać osoby które ze względu na niewykonywaną pracę powinny być pożegnane w pierwszej kolejności tj. całe CKiP. Zupełnie zbędny jest również stołek zastępcy jeśli miałby go objąć ignorant, który nie wie ile jest sołectwa w gminie. A jak się liczy koszty związane z poszczególnym etatem to oprócz wynagrodzeń, ujmuje się świadczenia oraz tzw. koszty wyposażenia stanowiska pracy. Z kolei funkcja sekretarza wynika z ustawy która jednocześnie stanowiska zastępcy traktuje fakultatywnie. Nawet tego nie wiesz ignorancie a pchasz się na zastępcę!
Odpowiedz 2019-01-28 09:20:17
Co prawda mam inne imię niż Renia, Marysia, Joasia ale czuje się wywołany do odpowiedzi gdyż podmiot liryczny chyba próbował odnieść się do mojego komentarza. Otóż karkołomnym przedsięwzięciem jest przekroczyć coś czego nie ma. Sugeruje również powstrzymać się od ewentualnych sugestii i to nie tylko z powodu błędnych założeń, ale przede wszystkim dlatego że demagogia, populizm to raczej marne podglebie to prowadzenia merytorycznych dyskusji. Nie wspominając o polemice z Osobą która używa słów których znaczenia nie zna np. dobro wspólne. Jedyne z czym się zgodzę to ze stwierdzeniem, iż wszystkim którzy są powiązani z tym urzędem powinno się znacząco obniżyć uposażenie szczególnie wójtowi i ewentualnemu zastępcy, który w ogóle jest zbędny. Determinantem wynagrodzenia powinny być kompetencje a ta dwójka takowych nie posiada. Podstawowa definicja efektywności sprowadza się to stwierdzenia: dobre wykonywanie dobrej pracy.
I bardzo dobrze 2019-01-27 23:47:19
A np wójt, wice i sekretarz średnio licząc na rękę 7,5 tysiąca każdy x 12 miesięcy = 90 tysięcy za rok x 3 = 270 tysięcy. Pensje wójta można zrozumieć, wicewojt może zarabiać nawet więcej, ale po co nam nic nie wnosząca funkcja sekretarz? 90 tys rocznie, niech to będzie odpowiedz gdzie poszukać brakujących pieniędzy na kulture i promocje.
Kapiszon 2019-01-27 23:28:24
To dyrektor marketingu nie wie jak bardzo liczy się efekt? Na szczęście w obecnej i poprzedniej radzie byli i są ludzie którzy pracują efektywnie, efektownie, skutecznie, widocznie i dla dobra wspólnego.
Fakt 2019-01-27 22:58:50
Uuu, twardziel będzie Nam przypominał. To przymnij Dareczku, tylko najpewniej podczas tego przypomina okaże że było lepiej za mniej.
Oj Dareczku 2019-01-27 22:54:01
A może by Pan na któreś pytanie odpowiedział, a nie tworzył kolejnych teorii pokazujących pański słaby kontakt z rzeczywistością?
Przaśny 2019-01-27 22:48:30
Przesadzony jest Twój autokrytycyzm jeśli pomaga Ci pisanie tych wspaniałych, głębokich wynurzeń w samorealizacji. Szczerze kibicuje i z olbrzymią z radością czytam. Co prawda to radość z nutką zażenowania ale cóż....
Danusia 2019-01-27 21:42:18
Dareczku zapomniałeś w komentarzu wspomnieć o Reni, Basi i Joasi.
Proste 2019-01-27 21:30:42
Z tymi sponsorami to taka sama demagogia jak z tymi inwestorami. Ty Dareczku tego nie wiesz, bo inwestora lub sponsora to widziałeś tylko wtedy jak Cię mijał na korytarzu Kingi (jeśli w ogóle Pan Dariusz osobiście się pofatygował kiedykolwiek do Krościenka). Dlatego Ci to wytłumaczę, dla ludzi którzy cokolwiek osiągneli Pan Dyda czy Pan Kwiatek nie są żadnymi partnerami do jakichkolwiek rozmów.
Dareczek 2019-01-27 21:22:39
Marysiu, przepraszam, przekroczyłem swoje kompetencje, rzeczywiście nie powinienem pouczać radnych, dlatego żeby jakoś rozwiązać ta sytuacje z budżetem proponuje żeby wszyscy radni, wójt wicewojt i sekretarz gminy zrezygnowali chociaż z połowy swoich uposażeń co w przypadku radnych 1000 zł miesięcznie x 12 miesięcy x 15 radnych = 180 000 przez pół to 90 000 złotych. Czy stać Was radni na taki wysiłek w imię wspólnego dobra? Pora żebyśmy wszyscy uświadomili sobie jakie to duże koszty funkcjonowanie urzedu i całej rady gminy. A najlepiej niech wróci w glori chwały któryś z byłych zarządzających centrum kultury, jak zapomnieliście jak wyglada mizeria w życiu kulturalnym to się Wam zaraz przypomni. Wszystkim życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku, a Radnym dodatkowo zdrowego rozsądku i żeby efektywnie a nie tylko efektownie pracowali za nasze pieniądze dla dobra nas wszystkich.
Żarty 2019-01-27 21:14:30
Świetny pomysł z tym pozyskiwaniem sponsorów. Już widzę obecnego dyrektora CKiP z wójtem jak prowadzą rozmowy z potencjalnym sponsorem. Bardzo się do tego nadają obaj panowie. Pan Kwiatek to nawet nie potrafi przekonać własnej orkiestry żeby wystąpiła w Krościenku za darmo, a ma sponsorów pozyskiwać. Śmiechu warte. Takie pomysły Dareczku z wójtem Dydą i dyrektorem Kwiatkiem w pakiecie są tyle samo warte wyprawa na Marsa przy użyciu hulajnogi.
Oj Dareczku 2019-01-27 20:10:14
Do Pana dobra rada, który ma takie wspaniałe propozycje dla radnych mam kilka pytań:
1. Czy wie Pan o istnieniu ustawy o samorządzie gminnym która określa kompetencje, plenipotencje i obowiązki rady gminy?
2. Czy rozumie Pan istotę i różnice między organem stanowiącym i wykonawczym JST?
3. Czym według Pana, powinen się zajmować wójt i podlegli mu pracownicy UG (sowicie wynagradzani) skoro obszar ich działania adresuje Pan do aktywności radnych?
4. Czy w pańskim przedsiębiorstwie panuje określono ład korporacyjny, czy może Rada Nadzorcza wykonuje Pana obowiązki w zastępstwie?(No chyba to drugiego skoro Pan prezentuje model funkcjonowania gminy w którym organ kontrolny winien wykonywać obowiązki organu wykonawczego).
5. Czy rozumie Pan w ogóle znaczenie słów których używa np. efektywność marketingowa?
6. Czy ma Pan w ogóle pojęcie o podstawowych strategiach marketingowych z identyfikacją grup docelowych, w świetle których sponsoring działalności obciachowych (wydarzeń i event-ów kojarzonych ze skompromitowanym wójtem i dyrektorem CKiP) jest antyreklamą?
P.S.
A Pani radnej która podjęła nieudolną próbę polemiki z Panem ekspresyjnym życzę w tym nowym roku chociaż odrobiny kompetencji i jakieś elementarnej wiedzy bo na razie tymi swoimi komentarzami idealnie egzemplifikuje wartość merytoryczną komitetu z którego startowała do Rady Gminy.
Logiczny 2 2019-01-27 16:02:52
jak Dyda chciałeś połączyć Centrum kultury z promocją to trzeba było zrobić dyrektorem Machałową bo już była dyrektorem GCK i pokazała że potrafi to robić, sponsorów też umiała szukać.
Ale tobie pewnie się nie podobała, bo to twoje kryterium doboru pracownic. Wolałeś przyjąć niedoświadczoną młodą krew, bez kontaktów i umiejętności. Dyrektor Kwiatek tylko potrafił wydawać gminne pieniądze, ale to każdy potrafi. Ciekawi mnie co dalej z zainteresowaniem będę obserwował rozwój wypadków, bo sezon się zbliża.
bravo 2019-01-26 23:06:35
Pan Dyrektor cały czas pisze te projekty? bo do tej pory jakoś żadnego nie zrealizował, o przepraszam pewnie pisze dla swojej Orkiestry Zdrojowej i Szkoły Muzycznej, która ledwie zipie. Czy warsztaty plastyczne nie mógłby przeprowadzić pracownik ?, jakoś tego nie rozumiem....Nurtuje mnie również osoba od promocji Kto? I czym się zajmuje? Biuro funkcjonuje jak funkcjonuje, mało kompetentne osoby..... Niech dyrektor puka od drzwi do drzwi a sponsorzy się znajdą, a nie na gotowca... Do roboty.....
san 2019-01-25 21:02:26
@stif. O to powinien zadbać ksiądz proboszcz ze środków z tacy.
skonfoodowany 2019-01-25 15:32:52
gratuluję mieszkańcom Krościenka oddania głosów na układ Dyda-Kwiatek... no cóż teraz juz za późno, musicie się z nimi męczyć, tylko czy naprawdę nikt wczesniej nie widzial ze to Centrum Kpiny i Parodii nie robi totalnie nic? PS. w planach przebudowy magistratu jest ujęta sala widowiskowa - po co??? moze pan dyrektor sam się weźmie za występowanie? w koncu warsztat ma
Vin 2019-01-25 15:29:42
Wójt nic Dyda realizuje swój program : Niczego nie będzie ... poza pensją dla niego i jego ludzi, przecież po to jest gmina.
Grzesiu 2019-01-25 15:29:15
... w końcu u nas to rodzinne.
Grzesiu 2019-01-25 15:28:12
Wojtuś nie płacz, że się okazałeś nieudacznikiem.
stif 2019-01-25 15:24:48
może to nie ten temat , ale proszę o naprawienie zegara w starym kościółku . wstyd.
jaś 2019-01-25 14:24:15
chciałem raz coś ustalić w GCK i albo już po13-tej było zamknięte albo nie czynne w danym dniu a jak mi się udało zastać panią lub pana to dyrektor jest w Szczawnicy albo w Nowym Targu albo ma wolne lub jest na urlopie i żadnej kompetencji... NIc nie wiedzą co się dzieje!!! Za co oni biorą kasę.Zwolnic i zamknąć ten cyrk.
Kleofas245 2019-01-25 13:04:49
"Wiemy, że ojciec kłamstwa woli lud podzielony i kłótliwy niż lud, którzy uczy się pracować razem"
hydraulik 2019-01-25 11:49:55
Faktycznie @Litości. ma rację. Wystarczy jeden człowiek, resztę zwolnić, może być stróż lub doglądający majątku. Co kogo obchodzi tzw. gotowość do czego, raczej do niczego. Przydałby się wykaz z imienia i nazwiska, na co rozeszły się pieniądze i za co.
Marysia 2019-01-25 02:00:00
Danka wróć!
Ups 2019-01-24 23:33:58
Za pół miliona każdy potrafi zaprosić 3 przebrzmiałych i niemodnych artystów. Za 300 tys. zł to też jest dosyć łatwe, ale geniusza promocji i kultury krościeńskiej już przerosło. Żal.
koala 2019-01-24 23:06:48
205 tyś podzielić na 3 etaty to na miesiąc ile będzie ? nie za wiele trochę ponad 5 tyś no mniej jak wójt a szkoda . Proszę o korektę jak nieprawidłowe wyliczenie .
Logiczny 2019-01-24 22:57:26
Jaki wójt taki dyrektor.

Jaki dyrektor taki budżet.

Jaki budżet taka kultura i promocja.

Jaka kultura i promcja taki kalendarz imprez.

Jaki kalendarz imprez taki sylwester.

Jaka sylwester taki wójt.

To tzw. wnioskowanie dedukcyjne.
Litości 2019-01-24 20:59:17
Opisanie tej sytuacji najlepiej ilustruje taki o to przykład: to tak jakby zatrudniać malarzy do pomalowania domu tylko nie mieć już pieniędzy na kupno farby. I ci malarze tak siedzą z pędzlami w rękach i czekają na tą farbę a płacone dniówki im lecą. Dyda jak nie masz pieniędzy na imprezy, kulturę i promocję w gminie to po co Ci centrum kultury i promocji z 3 etatami w tym jednym dyrektorskim?????? To jest jakiś absurd i kpina.
we 2019-01-24 20:25:54
No już niedługo to nawet Policji nie będzie w Krościenku tylko w Szczawnicy
obserwator 2019-01-24 20:20:20
Proszę podać jaką pensję ma dyrektor GCK, bo z moich obliczeń wynika że niewiele mniejszą od wójta
As 2019-01-24 19:24:01
Spytać wójta skąd się wzioł etat w tak zwanej komunalnej panu z Grywałdu tak przy okazji
Jas 2019-01-24 18:42:15
To będzie imprez brawo
Gość 2019-01-24 14:27:15
brawo radna Śniegoń i reszta komisji Kultury i Rady Gminy wreszcie zainteresowaliście się tym Centrum Kpiny i Parodii bo skrót CKiP teraz to oznacza. Sztab ludzi zatrudnionych i do wszystkiego wynajęte jeszcze dodatkowe osoby , do prowadzenia imprez,nagłośnienia , oświetlenia i Bóg wie czego jeszcze, scena własna, ale inną trzeba wynająć, tak się lekko wydaje nasze pieniądze.
A do tego jeszcze jesienią w biurze sztab wyborczy. Tyle tablic ogłoszeniowych na Rynku, ale w oknie informacji turystycznej zamiast kolorowej ekspozycji trzeba było zrobić kolejną tablicę ogłoszeń, czekam aż zaczniecie tam wieszać nekrologi. Dyrektor Kwiatek zarozumiały, bez szacunku dla nikogo, nigdy go w pracy nie ma bo pilnuje swojej szkoły. A wszystko za zgodą i przyzwolenie wójta Dydy, brawo Wójcie zaoranie Krościenka idzie wspaniale.Puste pokoje na Sylwestra, zamknięte lokale, nie odśnieżone ulice i chodniki, witamy średniowiecze, chociaż wójt nawet na woja z drewnianym mieczem się nie nadaje.
wyborca 2019-01-24 13:18:31
jak to wygląda w stosunku do okolicznych miejscowosci
 • PRACA | dam
  Przyjmę Brygade Tynkarzy Z Doświadczeniem!
  Tel.: 573035958
 • POŻYCZKI
  > POŻYCZKA DLA FIRM > DO 100 000 ZŁ NETTO >AKCEPTOWANA KAŻDA FORMA PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI >POŻYCZKA NIE JEST RAPORTOWANA DO BIK BARDZO WAŻNE!!! NIE POBIERAMY DODATKOWYCH OPŁAT > zadzwoń do biura 18 542 40 56
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TE (bez nocek), KELNER/KA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  3200-4200 PLN. Praca w sklepie spożywczym w Zakopanem. Umowa o pracę, pełen etat, dobra atmosfera, możliwość przyuczenia. Informacje
  Tel.: 502 023 420
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Polskie czajniki elektryczne
  Tel.: 602690934
  E-mail: biurometen@gmail.com
  WWW: www.meten.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Nierdzewne instalacje odgromowe-pomiar uziemienia gratis
  Tel.: 602157137
  E-mail: Smrekowskikamil1@wp.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SPRZĄTACZKĘ z wieloletnim doświadczeniem. Praca w Nowym Targu , ul. Ludźmierska na 1/2 lub 1/3 etatu w godzinach 15-20. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  Restauracja "Czarna Owca" w Nowym Targu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  Praca w Niemczech. Budowlanka - Wykończenia wnętrz od 12 Euro za godz.
  Tel.: 606938230
 • PRACA | dam
  Proponujemy Ci współpracę opartą na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Oferujemy: przychód podstawowy 12000+3000 netto, wyposażony i zatowarowany lokal, stałe wsparcie w prowadzeniu sklepu. Zadzwoń
  Tel.: 663 496 275
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Mieszkanie 51m2
  Tel.: 604423768
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  wynajmę mieszkanie 2 pokojowe w Nowym Targu. 517 17 10 64 (po godzinie 19:00)
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MERCEDES 124 300 SPORTLINE, r.91 - 150 KM,
  Tel.: 668 198 487
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę na stałe, pokoje z łazienkami oraz mieszkanie w ścisłym centrum Zakopanego
  Tel.: 602 155 165
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
  E-mail: adriantoczek24@gmail.com
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZARĘBA POSZUKUJE PIECOWEGO, OD ZARAZ, PRACA NA PEŁNY ETAT, Z MOŻLIWOŚCIĄ PRZYUCZENIA 602 759 709
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • PRACA | dam
  Biuro Rachunkowe w Zakopanem zatrudni księgową (księgowego) Tel.600 035 101
  Tel.: 600 035 101
  E-mail: m.pierz@trip.pl
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: MAGAZYNIER, KELNER, SZEF DZIAŁU TECHNICZNEGO i TECHNIK. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Właściciel wynajmie hotel robotniczy w Krakowie 19 miejsc noclegowych, kuchnia, jadalnia, 3 łazienki
  Tel.: 798073301
  E-mail: paluckab@gmail.com
  WWW: Osieczany 564
  GG: 32-400 Myślenice
  Inne: Bozena
 • PRACA | dam
  Sklep Multibrandowy MONT BRAND(z markami Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein) w Galerii Handlowej Krupówki 40 , poszukuje Panią na STANOWISKO SPRZEDAWCY . Wymagania; komunikatywność, wysoka kultura osobista, zaangażowanie, zainteresowanie modą. Wysokie wynagrodzenie, prowizja od sprzedaży, praca na pełen etat.Telefon;
  Tel.: 660719519,
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W KOŚCIELISKU - możliwość zakwaterowania,
  Tel.: 664 367 806
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. 668 333 831
 • USŁUGI | budowlane
  Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
  Tel.: 880823102
  E-mail: firmafilas@gmail.com
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-02-23 21:30 Slipy, slipy w Zakopanem 2 2019-02-23 21:00 Na zakupy jedź z fasonem 1 2019-02-23 20:46 Zadymienie na Krupówkach 2019-02-23 20:15 Groźba kosmicznej katastrofy 2019-02-23 20:06 Znudził Ci się styl skandynawski? Postaw na jego odmianę – Scandi Chic 2019-02-23 19:15 Nowotarżanie i ich płuca drugiego sortu 1 2019-02-23 18:15 Było balonowo (duża galeria zdjęć) 2019-02-23 18:00 Zakopiańczycy wysoko w snowboardowym Pucharze Świata 1 2019-02-23 17:30 Skończy się parkowanie za murem 6 2019-02-23 16:56 Zakopiańskie pustkowie z widokiem na Tatry 2019-02-23 16:20 Nasi skoczkowie bez medalu. Kamil Stoch piąty. Zwyciężył Eisenbichler 2019-02-23 16:15 Znamy zwycięzcę finału VII Pucharu Zakopanego 2 2019-02-23 16:01 Pod Giewontem jest czym oddychać 2019-02-23 15:24 Z Szafranówki widoki rozległe 2019-02-23 14:51 Warunki do szusowania na Palenicy ciągle świetne (WIDEO) 2019-02-23 14:01 Szaflarska do remontu jeszcze w tym roku 2019-02-23 13:40 Czarna załoga w Zakopanem 2019-02-23 12:40 Zakopianka się buduje 1 2019-02-23 11:43 Rzut oka na dzisiejszą panoramę Tatr (wideo) 2019-02-23 11:32 Samochodem pod pociąg 1 2019-02-23 10:01 Nocny pożar w Krościenku (zdjęcia) 2019-02-23 09:41 Wojskowe maszyny znów przylecą do Nowego Targu 2 2019-02-23 08:01 Filmowe uroki tatrzańskiej zimy (WIDEO) 2019-02-23 06:46 Uważajcie na zdradliwe płytki w przejściu podziemnym 2019-02-22 22:57 Strażaccy kadeci poznawali tajniki ratownictwa medycznego i chemicznego 2019-02-22 21:31 Seksibomba na Krupówkach 10 2019-02-22 20:55 (Wy)gramy dla Wiktorii 2019-02-22 20:16 Radny stawia pytania, wójt i dyrektor odpowiada 1 2019-02-22 19:51 Przerwa w pracach przy budowie była zaplanowana 1 2019-02-22 19:39 Korek na Salamandrze w Kościelisku. Droga jak lodowisko 10 2019-02-22 19:32 Afera z bałwanem dla Dawida Kubackiego 19 2019-02-22 19:25 Posterunek - Krościenko 2 2019-02-22 18:51 Panie burmistrzu, jakie łyżwy mamy sobie kupić 13 2019-02-22 18:26 Daj się zrobić w balona, przyjedź na lotnisko 1 2019-02-22 18:14 Śmiertelna lawina w Tatrach (ZDJĘCIA) 2019-02-22 17:12 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Złote runo BKS WP Kościelisko 2019-02-22 17:07 Pomóżmy Ani Wacławik 4 2019-02-22 16:42 Zimno i pięknie. Zdjęcia z Doliny Białego 2019-02-22 16:32 Co ze szkołą w Łapszance i oszczędnościami? 2019-02-22 16:01 Zapraszamy na wykład ks. Marcina Kostki 2019-02-22 15:53 Monitoring uwiecznił, jak okradli gościa 2019-02-22 15:29 Polacy w kwalifikacjach poniżej oczekiwań 2019-02-22 14:45 Zima jeszcze nie odpuściła w Pieninach 1 2019-02-22 13:40 Przedsmak szklanki pod Giewontem. Lodowisko na Krupówkach 4 2019-02-22 13:01 Arabska noc w Kmicicu 2 2019-02-22 13:00 Zamów auto - poleć helikopterem nad Tatrami: Ostatnie dni Wyprzedaży 2018 w Škoda Autoremo Nowy Targ 2019-02-22 12:37 Kolejowe remonty z przesiadkami 2019-02-22 11:40 Duży ruch na zakopiance 2019-02-22 11:31 Fatalne warunki na podjeździe na Snozkę. Ciężarówka w rowie 2019-02-22 10:59 Ubojnie działają bez problemów 6
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-02-23 23:25 1. Od 20 jestem w zakopanym.i w dupie mam jakieś imprezy na krupowkach. Władze miasta starają się aby motłoch tam nie chodził. Na krupowkach gołoledź sterty sniegu i place lodu. Ludzie padają jak kawki a cholota w urzędzie dzieli premie za oszczędności uzyskane w okresie zimowym. 2019-02-23 23:22 2. Ciekawe, światła i znak stop. Może musiała pani odebrać ważny telefon. 2019-02-23 23:15 3. Idealne miejsce dla obszczymurków. 2019-02-23 22:52 4. I całkiem słusznie. Się jedzie popić i pobzykać. Po taniości. 2019-02-23 22:49 5. Jeśli się nie mylę to jest cała firma tworząca gacie z różnymi napisami. Zresztą na zdjęciu widać logo "Majtki z Sosnowca". Nic innego jak kreatywny pomysł producenta niekoniecznie z Podhala. Jak dla mnie spoko, produkt jest dobrej jakości. Oczywiście nie nosiłbym, ale lepsze to niż badziewny chiński t-shirt. 2019-02-23 22:47 6. Z ciekawostek - w Argentynie montuje się krawężniki 30 cm tak gdzie ma być zakaz. Jakie to proste. Nawet SM nie trzeba powoływać :):):) 2019-02-23 22:38 7. Słusznie, parkują na żwirze który ma 150 mln lat. 2019-02-23 22:17 8. Dobra zmiana jest gotowa nawet ogłosić,że smog ma właściwości lecznicze. Zaczyna się robić jak w PRL-u. 2019-02-23 22:01 9. Dejcie już spokój bo chłop teraz to będzie zaś sycko naprawioł nimo lekko bo przedtem dwie pensje broł a teraz to niewiem pewnie jakieś głodowe dudki Jacuś godołes o radnych - ale się im po wyborach łorientacja pozmiłeniała aż strach coby się im syćkie łorientacje nie pozmieniały cosi się mi widzi ze to ten smog daje w dupe i Sie we łbach kotłuje 2019-02-23 21:30 10. Wielkie halo bo góralskim quadem na zakupy ktoś przyjechał.
2019-02-19 12:06 1. Poza tym ze zawsze wygrywaja ci sami to w tym roku zobserwowalam ze pokazuje sie to czym sie oddycha troszke nie wypada .Bo sa dzieci a niby taka religijnosc a za rok poleca naga troske nie wypado .Ada to nie wypada:)Stroje troszke do poprawki to nie tylko moje zdanie zresxta zabawa zabawa ale zdrowego rozsadku. 2019-02-19 11:46 2. Dziewczyny były cudne 2019-02-17 18:35 3. Pokażcie te piękności z podhalańskich łańcuchów 2019-02-17 10:40 4. Przepiękne przedmioty, piękni ludzie wspaniała kultura i tradycja 2019-02-06 10:53 5. Ładne zdjęcia 2019-01-16 10:07 6. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 7. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 8. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 9. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 10. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

FILMY TP