2019-01-29 20:31:00

Reklama

Prasa

Kaczyński na taśmie

Reklama

Reklama

Gazeta Wyborcza opublikowała nagranie, na którym prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmawia na temat budowy bliźniaczych wieżowców w Warszawie.

Inwestycje chce przeprowadzić spółka "Srebrna" powiązana z Prawem i Sprawiedliwością. 


Rozmowa została nagrana w biurze PiS przy Nowogrodzkiej. Co sądzicie o tej sprawie?   

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
emeryt minus 2019-01-31 10:04:08
Teraz chcą przekupić wyborców na program babcia +. Czekam kiedy będzie wnuczek +.
medea42 2019-01-31 09:57:29
do redaktorów:
Wyrobnicy gazety która prócz początkowego monopolu, nawet maszyny drukarskie dostała w prezencie (nie mówiąc o kasie), rozlicza PC z "uwłaszczenia na majątku Ekspresu Wieczornego bez przetargu". Facet doskonale wie, że wtedy wszyscy dostali po kawałku RSW.
maktostaki 2019-01-31 08:44:39
Kaczka do austryjaka dlaczego jednak nie skorzysta z jego usług: "(...) i ponieważ my wiemy, jak w Polsce funkcjonuje prawo, ta opowieść o państwie prawa to kompletna bajka, w związku z tym musimy zaniechać tego przedsięwzięcia."
hahahahahahahaha
ania 2019-01-30 22:16:44
Jestem gdanszczanka mieszkajaca na obczyznie, nigdy nie oddamy PIS-owi ECS, chetnie sie doloze do zbiorki pieniedzy i zrobie akcje wsrod znajomej polonii. Brawo p.Borusewicz. Prosze podac konto na ktore maja wplywac pieniadze, bez laski p. Glinski,bez laski i tak nie przejmiecie ECS, to sie nie uda. Juz nie raz gdanszczanie pokazali jacy potrafia byc solidarni. MUREM zaECS!
Jaś Fasola 2019-01-30 21:13:04
@Canadian. To już nie jest kierowca prezesa, awansował na szefa floty.
WL 2019-01-30 20:40:59
@Canadian. Dziękuje, przeczytałem do końca. Już wiem po co PiSowi była potrzebna nacjonalizacja banków i jak to jest z ugodami. Bardzo ciekawy i potrzebny komentarz, nie zwyczajne propagandowe ble ble mające na celu obrażanie innych. Najważniejsze, że jest tu i na czasie.
Canadian 2019-01-30 19:55:52
A tu opisane glebiej nagrania przez dr Slawomira Mentzen, warto doczytac i przemyslec czy glos na PIS, PO, Nowoczesna, SLD nie bedzie zawsze glosem straconym?:
Niezależnie od tego ile razy politycy PiS i ich medialne otoczenie będzie twierdziło, że nagranie Kaczyńskiego jest kapiszonem, a wątek dziurawych spodni jest tam najciekawszy, opublikowane nagranie jest chyba nawet mocniejsze od nagrań w Sowie. Wprawdzie nie mamy wulgaryzmów, wątków obyczajowych i zapadających w głowie bon motów, ale wierzę, że moi czytelnicy nie potrzebują ich do tego, by się na chwilę skupić nad tą wielowątkową i bardzo ciekawą historią.

Tak jak pisałem ostatnio, środowisko Kaczyńskiego uwłaszczyło się na majątku należącym do Ekspresu Wieczornego na początku lat 90. Dzięki temu jest w posiadaniu cennych nieruchomości w centrum Warszawy. Majątek ten został wniesiony do Fundacji Instytut im. L. Kaczyńskiego. Fundacja sama nie może prowadzić działalności gospodarczej, dlatego prowadzi działalność za pośrednictwem należącej do siebie spółki Srebrna, do której oprócz nieruchomości, za pośrednictwem kolejnych spółek należą też: "Gazeta Polska Codziennie", "Gazeta Polska", "Moje Państwo" i Niezależna.pl. Zarówno Instytut jak i Srebrna obsadzone są przez najbliższych współpracowników Kaczyńskiego. Są tam Adam Lipiński, żona Krzysztofa Czabańskiego, Krzysztof Czabański, kierowca i sekretarka Kaczyńskiego. Sam Jarosław Kaczyński zasiada w radzie Instytutu. Nie może więc podejmować decyzji w imieniu spółki Srebrna. Nie może nawet podejmować decyzji w imieniu jej właściciela - Instytutu. I tu przechodzimy do nagrań.

Austriacki biznesmen, będący mężem córki kuzyna Kaczyńskiego, otrzymuje pełnomocnictwo od Srebrnej do rozpoczęcie prac przygotowawczych do budowy wieżowców na działce należącej do Srebrnej. Trzeba znaleźć finansowanie, architekta, prawników, wykonawcę budowy. Austriak konsekwentnie dopina kolejne elementy. Inwestycje ma finansować kontrolowany przez państwo bank Pekao SA. Prezes banku Michał Krupiński kilkukrotnie spotyka się w tej sprawie z Kaczyńskim i Austriakiem. Na marginesie, ciekawe jak często prezes Pekao uczestniczy w takich spotkaniach z potencjalnymi kredytobiorcami....

Jedna rzecz stale blokuje inwestycje. Władze Warszawy nie wydają warunków zabudowy, bez których nie da się postawić wieżowca. Kaczyński dochodzi do wniosku, że PiS musi wygrać wybory w Warszawie, żeby móc wybudować wieżowce. Dlatego zawiesza prace nad przygotowaniem budowy. Problem w tym, że Austriak swoją część zadania wykonał, poniósł znaczne koszty i zaczął domagać się swojego wynagrodzenia. Niestety nie miał pisemnej umowy ze Srebrną.

Kaczyński na nagraniu do wszystkiego się przyznaje, ale stwierdza, że brak umowy jest dużym problemem formalnym. Proponuje aby Austriak poszedł do sądu, wtedy Srebrna zawrze z nim ugodę i pieniądze wypłaci. Metoda na ugodę jest dobrze znana i często stosowana. Czy możliwe więc, że Kaczyński rzeczywiście chciał Austriakowi zapłacić? Nie. Gdyby chciał zapłacić, to by mu zapłacił, a o sprawie nie dowiedziałaby się Wyborcza.

Prawnie wygląda to dla Jarosława Kaczyńskiego fatalnie. Zawarł w imieniu Srebrnej umowę ustną z Austriakiem, do czego nie miał prawa. Zgodnie z przepisami spółka Srebrna w żaden sposób nie odpowiada za zobowiązania zaciągnięte przez osoby nie mające prawa jej reprezentować. Oznacza to, że Jarosław Kaczyński jest osobiście winien austriackiemu biznesmenowi sporo pieniędzy.

Są tu tylko dwie możliwości. Albo Kaczyński oszukał Austriaka, ponieważ nie miał prawa do reprezentowania Srebrnej albo zarząd Srebrnej i Instytutu były dla Kaczyńskiego tylko słupami i uważał, że ma prawo jednoosobowo zarządzać całym tym majątkiem. W pierwszym wypadku Kaczyński jest oszustem, w drugim ukrywa fakt prowadzenia przez siebie działalności gospodarczej na szeroką skalę. Tertium non datur.

Dziwicie się, że upadają firmy budowlane, które realizowały zlecenia w trakcie państwowych inwestycji, nie otrzymały wynagrodzenia, ale musiały zapłacić VAT i dochodowy, musiały pokryć swoje inne koszty? Jeżeli sam Naczelnik nie płaci kontrahentom, i to nie byle jakim, bo kontrahentom należącym do jego dalszej rodziny, to jak można się dziwić, że przykład nie idzie w dół? Takie mamy państwo. Jeżeli Kaczyński potrafi złamać pisemną umowę koalicyjną i wyrolować swoich politycznych partnerów, to potrafi też nie zapłacić partnerom biznesowym.

Gdy PiS nacjonalizował Pekao, mówiłem, że sytuacja w której politycy kontrolują banki jest bardzo niebezpieczna. Może prowadzić do wykorzystywania banku do finansowania przedsiębiorstw zaprzyjaźnionych z władzą i odmawiania kredytów tym mniej zaprzyjaźnionym. Minęły 2 lata i okazuje się, że Pekao finansuje próbę przejęcia Radia ZET przez braci Karnowskich oraz miał sfinansować budowę wieżowca przez Kaczyńskiego. To już wiecie po co PiS był ten bank? Wiecie do czego politykom są spółki Skarbu Państwa?

Według opozycji ten jeden wieżowiec zmieniłby układ sił w polskiej polityce. Te kilkadziesiąt milionów złotych dochodu rocznie sprawiłoby, że PiS uzyskałby olbrzymią przewagę nad konkurencją polityczną. Kilkadziesiąt milionów złotych. To dużo czy mało? Hajdarowicz kupił "Rzeczpospolitą" za 80 mln zł. Radio Zet ma kosztować około 150 mln zł. Mając kilkadziesiąt milionów złotych rocznie można w kilka lat uzyskać olbrzymi wpływ na rynek medialny w Polsce. Można trafiać swoją propagandą do większości Polaków i manipulować nimi na niespotykaną dotąd skalę. Można powtórzyć to, co Orban zrobił na Węgrzech.

Jeszcze jedno. Czemu nagrania wyszły akurat teraz? Otóż jesteśmy na ostatniej prostej procesu sprzedaży Radia Zet. Chętnymi są Agora, Zbigniew Jakubas i mający obietnicę kredytu z Pekao bracia Karnowscy. Nietrudno zauważyć, że nagłośnienie możliwości finansowania wieżowców Kaczyńskiego przez PEKAO znacząco zwiększa polityczne koszty finansowania zakupu radia przez Karnowskich.

Podsumowując, prezes PiS za pomocą spółki krzak założonej na słupa, chciał otrzymać kredyt od banku kontrolowanego przez państwo, aby postawić wieżowce na działce na której się uwłaszczył w dzikich czasach przełomu lat 80 i 90. Co ciekawe jedyną przeszkodą okazały się platformerskie władze Warszawy. Kaczyński wiedział, że jeżeli Jaki wygra wybory to budynek powstanie, a jeżeli Trzaskowski to nie. Skoro nawet Naczelnik wie, że prawo nie ma żadnego znaczenia przy dużych inwestycjach i liczą się tylko układy polityczne, to czemu PiS tego prawa nie zmieni? Przecież w okolicy Srebrnej powstało już pięć wieżowców. Czym oni zaskarbili sobie sympatię władz Warszawy? Czemu jednym wolno budować a innym nie? Na to pytanie już każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

To jest gigantyczna sprawa. Nie będzie miała chyba jednak żadnego wpływu na wynik wyborów. Jest po prostu za trudna i za skomplikowana. Gdyby Kaczyński chociaż raz przeklnął, opowiedział chociaż jedną obyczajową anegdotkę lub wyraził niepopularny pogląd, sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Nic z tym niestety nie zrobimy, możemy się jedynie na tę ludzką ignorancję oburzać.

Ale oprócz oburzenia musimy, naprawdę musimy, zacząć brać pod uwagę tę ludzką ułomność, ten deficyt uwagi poświęcanej sprawom ważnym. Jeżeli kiedykolwiek chcemy wygrać w tej demokratycznej grze, musimy poznać jej zasady i zacząć się do nich stosować. W przeciwnym wypadku już zawsze będziemy skazani na rządy beneficjentów Srebrnej i ich stosujących podobne metody konkurentów z PO. Jeżeli dałeś radę, mój drogi czytelniku, przebrnąć przez ten długi tekst, to znaczy, że należysz do elity intelektualnej naszego kraju. Do elity potrafiącej na kilka minut skupić uwagę i przeczytać ze zrozumieniem dłuższy tekst pisany. Nie zmarnuj tego daru jaki otrzymałeś od losu i wykorzystaj w jakiś sposób ten swój ponadprzeciętny intelekt do naprawy państwa. To jest wielka praca, która sama się nie wykona.
wiktoria 2019-01-30 19:10:44
@czekam na nowe nie wciskaj kitu ty palikociarz nigdy nie głosowałeś na PIS , poglądów tak szybko nie zmienia się
Tempy Toporek 2019-01-30 19:07:00
Czy pseudo koalicja ma, oprócz chęci ponownego dorwania się do koryta, jakiś program ? Co chce zaoferować wyborcom bo z tego co widzę to im chodzi tylko o jedno a obywatelom nawet się nie wysilają by coś obiecać bo i tak wiadomo, że na obietnicach by się skończyło. Bierzcie się do roboty bo marne macie szanse by wygrać!!! Szczególnie takimi metodami jak ta tutaj.
czekam na nowe 2019-01-30 18:40:09
No proszę, a wszystko to takie święte i do komunii. Ani Boga, ani honoru ani ojczyzny. Tylka kasa się liczy. Głosowałem na PiS i już nigdy. A to cwaniaki, może ktoś kiedyś powie prawdę z tym pochówkiem na Wawelu, jak Stasiu zejdzie na wieczne łowy do Pana.
Canadian 2019-01-30 17:02:51
W 1990 roku Jarosław Kaczyński wraz z Krzysztofem Czabańskim i kilkoma innym działaczami założyli Fundację Prasową "Solidarność". W maju 1991 roku, gdy Jarosław Kaczyński był ministrem stanu i szefem kancelarii prezydenta Lecha Wałęsy, jego fundacja nabyła "Express Wieczorny" wraz z zakładami graficznymi na ul. Nowogrodzkiej i Srebrnej, znajdujące się w wynajmowanych od miasta nieruchomościach. Skąd Fundacja Kaczyńskiego miała potrzebne 42 miliardy starych złotych (4,2 mln nowych złotych)? Otrzymała kredyt z państwowego BPH. Wynajęła też temu bankowi biura w przejętych nieruchomościach, za które BPH zapłacił za 12 lat z góry. Tak, prywatna fundacja wynajmowała od gminy budynki, które z dużym zyskiem wynajmowała państwowemu bankowi.

Już po kilku miesiącach Fundacja pożyczyła, wbrew własnemu statutowi, Porozumieniu Centrum, czyli partii Kaczyńskiego 8 mld zł. Jak wiadomo pieniądze są niezbędne w polityce, a Kaczyński wiedział o tym znacznie wcześniej niż jego prawicowa konkurencja. Ponieważ PC nie miało jak spłacić pożyczki, przeprowadzono skomplikowaną operację finansową, która zakończyła się skierowaniem przez prokuraturę aktu oskarżenia przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu i Krzysztofowi Czabańskiemu. Proces sądowy zakończył się dopiero w 2000 roku z przyczyn formalnych - zmienił się kodeks karny.

Wracamy do 1991 roku. Kierowane przez naszego innego starego znajomego, obecnego prezesa NBP - Adama Glapińskiego, Ministerstwo Budownictwa przygotowało przyjętą przez Sejm ustawę, na mocy której Fundacja Kaczyńskiego w trybie bezprzetargowym otrzymała użytkowanie wieczyste wynajmowanych nieruchomości. Znajdowały się one przy Alejach Jerozolimskich, na Nowogrodzkiej, przy Srebrnej i na Ordona. Oplata za użytkowanie wieczyste jest oczywiście wiele niższa od czynszów jakie pobierała Fundacja.

W ten sposób Kaczyński i jego środowisko uwłaszczyli się na państwowym majątku. Dalej już poszło z górki. W 1995 roku powstała należąca do Fundacji spółka Srebrna, do której aportem wniesiono nieruchomości. Spółka od lat zarabia pieniądze na wynajmowaniu powierzchni biurowej, teraz szykuje się nawet do budowy wieżowca. Dochody Srebrnej przez lata stanowiły źródło dochodów dla środowiska PiS. Z pieniędzy Srebrnej w trudnych latach utrzymywali się między innymi Adam Lipiński, Marek Suski czy Przemysław Gosiewski.

W międzyczasie Srebrna została przeniesiona do Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. W radzie i zarządzie Instytutu są same najbardziej zaufane osoby - sekretarka Jarosława Kaczyńskiego, asystent Jarosława Kaczyńskiego, żona Krzysztofa Czabańskiego czy Adam Lipiński.

Majątek kontrolowany przez Kaczyńskiego grubo przekracza 100 mln zł. Został on zgromadzony dzięki jego pozycji politycznej, szczęśliwym zmianom w prawie i podejrzanym operacjom finansowym. Do teraz te pieniądze są podstawą potęgi PiS.

Pozdrawiam
gosc69js 2019-01-30 15:22:16
Pokażcie mi choć jednego uczciwego polityka w tym kraju!!! Każdy ma coś " za uszami ".
Yoan 2019-01-30 14:58:35
@basior. To według Ciebie hasło "komuno wróć" jest nadal aktualne. To po co został zmieniony ustrój?, żeby było gorzej?. W Francji robol ma to, co my teraz nie mamy, więc mnie pytają, po coście strajkowali?
basior 2019-01-30 13:50:52
@tadek, gdybyś znał prawdę o "swoich", to ze zgryzoty poszedł byś na setkę i ośmiorniczki. 500+ darmozjadów??? A co ty tadziu eunuchem zostałeś? Dzieci też muszą coś jeść. Nie wszystkie pieniądze należały się złodziejom, mieszczuchom i wykształciuchom, "plebsowi" też. Boli teraz, że i biedniejsi mają? Nie da się kraść? Stąd to wycie. ZNAKOMICIE. Od tego nie ma odwrotu. Kto kradnie, ten za kraty. Obojętnie z jakiej partii. Nie widać? Chyba nie, bo oświeceni są tak, że aż ich oślepiło. I to widać.
tadek 2019-01-30 12:49:09
Oj basior ale was prawda w oczy kole ,tyś to jest chyba z tych 500+darmozjadów.
z boku 2019-01-30 12:44:23
@ wikta, ty nic nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumiec??Ja bym sie zgodzil z toba gdyby prokuratura byla nadal niezalezna od polityka. Ile juz lat prokuratura jest zalezna od balbiny?? Jezeli Tusk I jego banda zrobili przekrety to dlaczego nie posadzili ich w wiezieniach??Zrozum ze nie ma za co ich posadzic. Przeanalizuj dokladnie przesluchania komisji watowskiej I dowiesz sie prawdy. Nie dociera do ciebie nadal ze np posel idac do sejmu czy senator musi sie pozbyc biznesu??Zgodnie z prawem moze przepisac na zone lub kogos ale on juz nie moze brac udzialu w tym biznesie. A co wynika z tasm?? balbina sie tylko biernie przysluchuje czy to on jest glownym dowodzacym w calej sprawie??Nastapilo zlamanie prawa czy nie?? Jestes zapewne Bogobojna I jak idziesz do spowiedzi to mowisz ksiedzu ze kopnelas sasiadkie 2 razy bo ona cie kopnela raz?? Mozna I tak wszak kazdy jest grzesznikiem ale co z poprawa?? Jaki jest sens isc do spowiedzi wiedzac ze I tak znowu kopniesz sasiadkie jak cie sie tylko nadarzy okazja.Tak tez wyglada sytuacja z pisiorkami kradna bo tamci tez kradli. Widzisz w tym sens obrony?? Kim jest czlowiek ktory w sejmie wrzeszczy ...kanalie,mordy zdradzieckie macie krew mojego brata na rekach. Czy Tusk kazal ladowac we mgle?? Jeszcze wczoraj minister przepraszal za to co sie stalo w Oswiecimiu kilka dni temu ale rozgrzeszyl sie jednoczesnie ze on nie moze odpowiadac za bledy poprzednikow. Czy to nie jest obluda?? Poprzednikow juz od lat niema a oni popelniajac dzisiaj blad obwiniaja poprzednikow.A misiek to co z antkiem smolenskim?? Tez wina Tuska??Jezeli chcesz sie odniesc do mojego postu odnies sie do moich slow a nie siej gebelsowskiej propagandy. Tak konkretnie odpowiadaj zdanie po zdaniu
wiktoria 2019-01-30 12:24:26
napiszesz prawdę to lewak zdziwiony , ja też zdziwiona że @baca miał Es-becką emeryturę , naprawdę dziwne czy o drogę pytać , ale trzebaby zapytać @szarego skoro tak to kogo by widział u władzy w naszej ukochanej Ojczyżnie skoro wszystcy to banda , pewnie Timermansa albo podnapitego tego z unii, a może innego demokratę z tejże unii, a przecież wystarczy dokładnie wysłuchać nagrań i już się ma zdanie o uczciwości Kaczyńskiego @szaremu trzeba przypomnieć że bogacili się też 120 letni'' spadkobiercy'' pod nadzorem prezydent Warszawy ale lewak powie że im się należało , trzeba się zmobilizować i wybrzć uczciwych , chwała wiecza braciom Kaczyńskim
basior 2019-01-30 12:10:22
@Tadziu, jakiś Ty maluśki, a taki zażarty przeciwnik wszystkiego i wszystkich.
tadek 2019-01-30 11:59:26
Kaczyński, Rydzyk, Macierewicz ,Misiewicz wychodzi Szydło z wora.
basior 2019-01-30 11:35:54
Ja Cię Nie Mogę, Jaka sensacja. Cholera, trafił się uczciwy człowiek. A nie pisałem, że "uczciwość nie popłaca"? No i dostało się chłopu za to, że ośmielił się poprosić o faktury. A z nimi wiemy jak to było.
baca 2019-01-30 10:11:46
Do Wiktorii - taki bełkot wylałaś na klawiaturę, że nie wiadomo - kpisz czy o drogę pytasz?
maktostaki 2019-01-30 10:09:19
Po władzę nie idzie sie po to żeby innym zrobić dobrze. Startuje sie w jakichś tam wyborach żeby zrobić dobrze sobie. Wszystko jedno jakie poglądy demonstruje publicznie pchający się po władzę. Wszystkie takie same polaki. Co za różnica czy z PO czy z PiS? Jedyny sprawiedliwy ustrój - monarchia dziedziczna. Wiadomo urodzi się - bedzie królem. Żadnych wyborczych obietnic, mydlenia oczu i udowadniania, ze jest się lepszym niż ten poprzedni. Już tylko głupcy wierzą w polską demokrację ...
szary człowiek 2019-01-30 10:04:42
Po 89 do dzisiaj Polska nie miała dobrego gospodarza. Wszystko polegało na wyprzedaży majątku narodowego. Stwierdzam, że komuchy bardzo dużo zrobiły w warunkach jakich im przyszło działać. Zyskał kler i ci co "odzyskali" majątki, tylko nie wiem w imię czego? Proszę zważyć, że 100 tyś dzieci popełniło samobójstwo w okresie budowy demokracji po 89. Zaznaczam, że nie jestem związany z żadną bandą i proszę mnie tu nie wyzywać.
gnom 2019-01-30 09:52:14
Bawić się w politykę i rąk sobie nie ubrudzić to jest sztuka. Nie ma człowieka aby się nie skusił i z rozmachem w gówno wlazł i nie ma znaczenia, że potem śmierdzi. Tam gdzie władza to są wpływy i wielkie pieniądze oraz pokusa do przekrętów i prywaty. Zawsze tak było i to się nie zmieni. Władza nieograniczona deprawuje, a świadomość bezkarności też robi swoje. Niezależnie kto jest przy korycie biały, czarny czy czerwony musi swoje pojeść, bo taka natura. Chyba jedyną sztuką jest tak "jeść" aby narodu nie wnerwiać swoją zachłannością i zuchwałością.
zenzz 2019-01-30 09:29:44
Do zwolenników teorii, że nic się nie stało.
Naprawdę nie widzicie w tym nic złego?
Niedobrze to świadczy o świadomości i dojrzałości społecznej.
wiktoria 2019-01-30 08:37:29
to @z boku wyjątkowo mądre jak zwykle mędrzec europy i to już drugi w naszym kraju bo jednego już mamy i w podobnym tonie się wypowiada , a co do taśm to słychać jak wielki i sprawiedliwy, skromny i uczciwy jast Kaczyński ,niema ani jednego knajackiego słowa których to nadużywa niejakie @z boku oraz jego pupile polityczni ''u sowy''kamieni kupa ,państwo teoretyczne ,mówiono o robieniu laski, a blondyna ta co w unii, to mówiła o pewnych męskich częściach ciała , że pieniądze na górnictwo były ale przechulano , i tu widać na taśmach jak wielkim człowiekiem ,'' człowiekiem wielkim'' jest prezes Kaczyński lewaki to wiedzą i nie mogą tego znieść dlatego pojawiają się takie np. komentarze jak mędrca @z boku . Zabrał PIS wypasioną emeryturkę to trzeba wszystkich naokoło obrażać , chwała PIS, Kaczyński , więc zmobilizujmy się i idżmy na wybory
kierowca123 2019-01-30 07:50:18
Złamał prawo chyba z kilku paragrafów. Polityk i partia polityczna nie może prowadzić działalności gospodarczej, on jak widać prowadzi. Dla pytających dlaczego: bo to jest zawsze korupcyjne. Jak widać na tym przykładzie. Zlecił temu Austriakowi pracę, za którą nie zapłacił, powołując się jednocześnie na wpływy w partii i w Srebrnej. Planował po obsadzeniu prezydenta Warszawy przez Jakiego doprowadzić do korzystnych dla siebie zmian żeby powstała inwestycja która jest NIEZGODNA z planem zagospodarowania ( widać po co pis władza). Wiadomo też po co pisowi nacjonalizacja banków, ten kredyt na telefon to też sprawa dla prokuratora.
Ciekawe co na to Ziobro teraz, jeśli zabroni prokuratorom tego dotykać to też chyba pod paragraf podpadnie?
I gdzie teraz te bzdury dla suwerena wygadywane przez lata przez Kaczyńskiego:o skromności, czy "Do polityki nie idzie się dla pieniędzy" - chyba nie dla małych bo miliard piechota nie chodzi.
Cobra 2019-01-30 07:46:27
@z boku..to stan umysłu...Jak Tusk zaimał 150 miliardów z OFE..to cie nie bolało,jak 250 miliardów z VAT ,to to drobnostka,zaślepieni z nienawisci tego nie widzą!!
z boku 2019-01-30 04:06:42
dziadku czy to nie ty mowiles ze balbina to czlowiek ktory sluzy ojczyznie. W sumie on dla siebie nie chcial budowac tylko dla parti. Ale partia to on I partia oplaca limuzyne ochroniarzy 24/7 nawet w sejmowych kuluarach 5 krokow nie zrobi bez goryli. Dlaczego?? Czego sie tak boi skoro taki uczciwy??Partia wykupuje sosiednie domy na Zoliborzu zeby naczelnik byl spokojny o swoje zycie. on jak rydzyk nie ma nic ale ma wszystko I to pod nos podane. Dlaczego w sejmie mlaska a o kasiorze mowi plynnie bez mlasniecia?? Mamona mamona nim kieruje. Wrzeszy ze wszyscy rozgrabili narodowy majatek a za ile oni przejeli RSW Ruch??Symboliczna zlotowke?? Zakladjac ze wszystko robili zgodnie z prawem to dlaczego wczoraj odwolali wszelkie wystapienia w programach?? DLACZEGO?? Nie byli pewni co wyplynie?? A jak wyplynie cos wiecej??antek smolenski nic nie wiedzial o przekretach miska?? A kto gwarantowal nietykalnosc antkowi?? misiek czy balbina??Kto jest w zarzadach spolek I spolki srebrna?? moja rodzina czy pociotki klamczynskiego,kierowca,osobista sekretarka I kobieta ktora pozyczala biedakowi kasiore na opieke nad mamusia bo biedaczysko biedne. Cyrk I obluda. Setki tysiecy zl na ochrone nieudacznika zyciowego a czepiaja sie jakiegos zegarka. Jest w tym jakas roznica??Niedorozwiniety tylko nic nie widzi.. Prosze Panstwa nie pozostalo nic innego niz tylko naprawde sie zmobilizowac I pojsc na wybory
Joachim 2019-01-29 22:45:02
Nagrywał wilk razy kilka
Nagrali i wilka.
PiS kradnie więcej niż reszta.
To stan umysłu mocherowych beretów i patologii ciemno grodu .Odwrócą kota ogonem i bedzie jak bylo.Byle do wyborów. Rada miasta jest taka sama , poza paroma wyjątkami. Ludzie obudzić się czas.
Dwie Wieże to już przesada.Co tam i tak łykają wszystko jak leci.500+ + plus mały ZUS
Bajka
kapral 2019-01-29 22:36:28
Naprawdę bardzo bolało to jak oficerowie wysokiej rangi wykształceni na światowych uczelniach wojskowych mu salutowali i meldowali jak ministrowi MON to było uwłaczające.
Cecylia 2019-01-29 22:11:45
Były szef MON Antoni odniósł się do zarzutów, jakie postawiono jego byłemu współpracownikowi. Bartłomiej M. został zatrzymany w poniedziałek przez CBA. - Trudno wyobrazić sobie, aby był on nieuczciwy. Poręczył za niego m. in. o. Tadeusz Rydzyk - wyznał.

Nie chcemy kleru u swojego steru.
brzyskowy 2019-01-29 21:53:13
balon którego nie ma czym nadmuchać, ale i tak próbują. A niedawno maszerowali przeciwko "nienawiści". Co za cyrk. ha ha ha
stasek 2019-01-29 21:45:09
Prawi i Sprawiedliwi. Mity upadają.
Pis Tower 2019-01-29 21:33:45
Zakopane to teraz obciach.Dlatego wiekszosc komentarzy broni swego prezesa. Moze kiedys sie obudza.
Skunks 2019-01-29 21:13:57
Wielkie halo.
Abeto 2019-01-29 21:04:31
Jaka gazeta taka afera, rzeczywiście " Ja cię nie mogę" to najbardziej wulgarny zwrot do potarganych portek.
wiechum 2019-01-29 21:04:15
A sprawia wrażenie, jakby do trzech nie umiał policzyć...
Karl Heinz Schwanzlutscher 2019-01-29 20:56:31
Gazeta Wyborcza i Lis stawiają Kaczyńskiemu pomnik uczciwego polityka i biznesmena.
Marcin 2019-01-29 20:49:17
Ja Cię nie mogę
 • PRACA | dam
  Przyjmę Brygade Tynkarzy Z Doświadczeniem!
  Tel.: 573035958
 • POŻYCZKI
  > POŻYCZKA DLA FIRM > DO 100 000 ZŁ NETTO >AKCEPTOWANA KAŻDA FORMA PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI >POŻYCZKA NIE JEST RAPORTOWANA DO BIK BARDZO WAŻNE!!! NIE POBIERAMY DODATKOWYCH OPŁAT > zadzwoń do biura 18 542 40 56
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TE (bez nocek), KELNER/KA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  3200-4200 PLN. Praca w sklepie spożywczym w Zakopanem. Umowa o pracę, pełen etat, dobra atmosfera, możliwość przyuczenia. Informacje
  Tel.: 502 023 420
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Polskie czajniki elektryczne
  Tel.: 602690934
  E-mail: biurometen@gmail.com
  WWW: www.meten.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Nierdzewne instalacje odgromowe-pomiar uziemienia gratis
  Tel.: 602157137
  E-mail: Smrekowskikamil1@wp.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SPRZĄTACZKĘ z wieloletnim doświadczeniem. Praca w Nowym Targu , ul. Ludźmierska na 1/2 lub 1/3 etatu w godzinach 15-20. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  Restauracja "Czarna Owca" w Nowym Targu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  Praca w Niemczech. Budowlanka - Wykończenia wnętrz od 12 Euro za godz.
  Tel.: 606938230
 • PRACA | dam
  Proponujemy Ci współpracę opartą na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Oferujemy: przychód podstawowy 12000+3000 netto, wyposażony i zatowarowany lokal, stałe wsparcie w prowadzeniu sklepu. Zadzwoń
  Tel.: 663 496 275
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Mieszkanie 51m2
  Tel.: 604423768
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  wynajmę mieszkanie 2 pokojowe w Nowym Targu. 517 17 10 64 (po godzinie 19:00)
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MERCEDES 124 300 SPORTLINE, r.91 - 150 KM,
  Tel.: 668 198 487
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę na stałe, pokoje z łazienkami oraz mieszkanie w ścisłym centrum Zakopanego
  Tel.: 602 155 165
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
  E-mail: adriantoczek24@gmail.com
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZARĘBA POSZUKUJE PIECOWEGO, OD ZARAZ, PRACA NA PEŁNY ETAT, Z MOŻLIWOŚCIĄ PRZYUCZENIA 602 759 709
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • PRACA | dam
  Biuro Rachunkowe w Zakopanem zatrudni księgową (księgowego) Tel.600 035 101
  Tel.: 600 035 101
  E-mail: m.pierz@trip.pl
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: MAGAZYNIER, KELNER, SZEF DZIAŁU TECHNICZNEGO i TECHNIK. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Właściciel wynajmie hotel robotniczy w Krakowie 19 miejsc noclegowych, kuchnia, jadalnia, 3 łazienki
  Tel.: 798073301
  E-mail: paluckab@gmail.com
  WWW: Osieczany 564
  GG: 32-400 Myślenice
  Inne: Bozena
 • PRACA | dam
  Sklep Multibrandowy MONT BRAND(z markami Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein) w Galerii Handlowej Krupówki 40 , poszukuje Panią na STANOWISKO SPRZEDAWCY . Wymagania; komunikatywność, wysoka kultura osobista, zaangażowanie, zainteresowanie modą. Wysokie wynagrodzenie, prowizja od sprzedaży, praca na pełen etat.Telefon;
  Tel.: 660719519,
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W KOŚCIELISKU - możliwość zakwaterowania,
  Tel.: 664 367 806
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. 668 333 831
 • USŁUGI | budowlane
  Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
  Tel.: 880823102
  E-mail: firmafilas@gmail.com
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-02-23 21:30 Slipy, slipy w Zakopanem 2 2019-02-23 21:00 Na zakupy jedź z fasonem 1 2019-02-23 20:46 Zadymienie na Krupówkach 2019-02-23 20:15 Groźba kosmicznej katastrofy 2019-02-23 20:06 Znudził Ci się styl skandynawski? Postaw na jego odmianę – Scandi Chic 2019-02-23 19:15 Nowotarżanie i ich płuca drugiego sortu 1 2019-02-23 18:15 Było balonowo (duża galeria zdjęć) 2019-02-23 18:00 Zakopiańczycy wysoko w snowboardowym Pucharze Świata 1 2019-02-23 17:30 Skończy się parkowanie za murem 5 2019-02-23 16:56 Zakopiańskie pustkowie z widokiem na Tatry 2019-02-23 16:20 Nasi skoczkowie bez medalu. Kamil Stoch piąty. Zwyciężył Eisenbichler 2019-02-23 16:15 Znamy zwycięzcę finału VII Pucharu Zakopanego 2 2019-02-23 16:01 Pod Giewontem jest czym oddychać 2019-02-23 15:24 Z Szafranówki widoki rozległe 2019-02-23 14:51 Warunki do szusowania na Palenicy ciągle świetne (WIDEO) 2019-02-23 14:01 Szaflarska do remontu jeszcze w tym roku 2019-02-23 13:40 Czarna załoga w Zakopanem 2019-02-23 12:40 Zakopianka się buduje 1 2019-02-23 11:43 Rzut oka na dzisiejszą panoramę Tatr (wideo) 2019-02-23 11:32 Samochodem pod pociąg 2019-02-23 10:01 Nocny pożar w Krościenku (zdjęcia) 2019-02-23 09:41 Wojskowe maszyny znów przylecą do Nowego Targu 2 2019-02-23 08:01 Filmowe uroki tatrzańskiej zimy (WIDEO) 2019-02-23 06:46 Uważajcie na zdradliwe płytki w przejściu podziemnym 2019-02-22 22:57 Strażaccy kadeci poznawali tajniki ratownictwa medycznego i chemicznego 2019-02-22 21:31 Seksibomba na Krupówkach 9 2019-02-22 20:55 (Wy)gramy dla Wiktorii 2019-02-22 20:16 Radny stawia pytania, wójt i dyrektor odpowiada 1 2019-02-22 19:51 Przerwa w pracach przy budowie była zaplanowana 1 2019-02-22 19:39 Korek na Salamandrze w Kościelisku. Droga jak lodowisko 10 2019-02-22 19:32 Afera z bałwanem dla Dawida Kubackiego 19 2019-02-22 19:25 Posterunek - Krościenko 2 2019-02-22 18:51 Panie burmistrzu, jakie łyżwy mamy sobie kupić 13 2019-02-22 18:26 Daj się zrobić w balona, przyjedź na lotnisko 1 2019-02-22 18:14 Śmiertelna lawina w Tatrach (ZDJĘCIA) 2019-02-22 17:12 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Złote runo BKS WP Kościelisko 2019-02-22 17:07 Pomóżmy Ani Wacławik 4 2019-02-22 16:42 Zimno i pięknie. Zdjęcia z Doliny Białego 2019-02-22 16:32 Co ze szkołą w Łapszance i oszczędnościami? 2019-02-22 16:01 Zapraszamy na wykład ks. Marcina Kostki 2019-02-22 15:53 Monitoring uwiecznił, jak okradli gościa 2019-02-22 15:29 Polacy w kwalifikacjach poniżej oczekiwań 2019-02-22 14:45 Zima jeszcze nie odpuściła w Pieninach 1 2019-02-22 13:40 Przedsmak szklanki pod Giewontem. Lodowisko na Krupówkach 4 2019-02-22 13:01 Arabska noc w Kmicicu 2 2019-02-22 13:00 Zamów auto - poleć helikopterem nad Tatrami: Ostatnie dni Wyprzedaży 2018 w Škoda Autoremo Nowy Targ 2019-02-22 12:37 Kolejowe remonty z przesiadkami 2019-02-22 11:40 Duży ruch na zakopiance 2019-02-22 11:31 Fatalne warunki na podjeździe na Snozkę. Ciężarówka w rowie 2019-02-22 10:59 Ubojnie działają bez problemów 6
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-02-23 22:52 1. I całkiem słusznie. Się jedzie popić i pobzykać. Po taniości. 2019-02-23 22:49 2. Jeśli się nie mylę to jest cała firma tworząca gacie z różnymi napisami. Zresztą na zdjęciu widać logo "Majtki z Sosnowca". Nic innego jak kreatywny pomysł producenta niekoniecznie z Podhala. Jak dla mnie spoko, produkt jest dobrej jakości. Oczywiście nie nosiłbym, ale lepsze to niż badziewny chiński t-shirt. 2019-02-23 22:47 3. Z ciekawostek - w Argentynie montuje się krawężniki 30 cm tak gdzie ma być zakaz. Jakie to proste. Nawet SM nie trzeba powoływać :):):) 2019-02-23 22:38 4. Słusznie, parkują na żwirze który ma 150 mln lat. 2019-02-23 22:17 5. Dobra zmiana jest gotowa nawet ogłosić,że smog ma właściwości lecznicze. Zaczyna się robić jak w PRL-u. 2019-02-23 22:01 6. Dejcie już spokój bo chłop teraz to będzie zaś sycko naprawioł nimo lekko bo przedtem dwie pensje broł a teraz to niewiem pewnie jakieś głodowe dudki Jacuś godołes o radnych - ale się im po wyborach łorientacja pozmiłeniała aż strach coby się im syćkie łorientacje nie pozmieniały cosi się mi widzi ze to ten smog daje w dupe i Sie we łbach kotłuje 2019-02-23 21:30 7. Wielkie halo bo góralskim quadem na zakupy ktoś przyjechał. 2019-02-23 21:03 8. Oto jedna z odpowiedzi dla Pana Skarbnik odpowiada np. za zadania z zakresu polityki finansowej miasta, w tym m.in. koordynowanie prac związanych z opracowaniem projektu budżetu miasta, nadzór nad realizacją budżetu, kontrasygnowanie oświadczeń woli składanych w imieniu miasta czy też kontrolę gospodarki finansowej jednostek miasta. W mojej ocenie rolę skarbnika można sprowadzić do określenia strażnik finansów miasta. To dzięki jego kompetencjom, jego pozycji gmina sprawnie funkcjonuje, a gospodarowanie finansami miasta nie jest narażone na nieuzasadnione straty. Na reszte pytań musi Panu odpowiedzieć Wójcina, ja też togo oczekuje. 2019-02-23 21:00 9. Jacuś Odpowiedzialni są sprzontacka i palacz ino uciekli na księżyc a skarbnik ino wykonywoł ich polecenia bo się boł ze mopem w lep dostanie 2019-02-23 20:57 10. I polecam dac znak zakazu na ulicy suskiego bo samochody na zakręcie zaparkowane stwarzają niebezpieczeństwo, szczególnie bus z napisem DACHY.
2019-02-19 12:06 1. Poza tym ze zawsze wygrywaja ci sami to w tym roku zobserwowalam ze pokazuje sie to czym sie oddycha troszke nie wypada .Bo sa dzieci a niby taka religijnosc a za rok poleca naga troske nie wypado .Ada to nie wypada:)Stroje troszke do poprawki to nie tylko moje zdanie zresxta zabawa zabawa ale zdrowego rozsadku. 2019-02-19 11:46 2. Dziewczyny były cudne 2019-02-17 18:35 3. Pokażcie te piękności z podhalańskich łańcuchów 2019-02-17 10:40 4. Przepiękne przedmioty, piękni ludzie wspaniała kultura i tradycja 2019-02-06 10:53 5. Ładne zdjęcia 2019-01-16 10:07 6. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 7. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 8. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 9. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 10. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP