Reklama

2019-01-30 17:23:32

Tatry

Lawina pod Rysami porwała sześć osób (WIDEO)

Reklama

Na miejsce poleciał śmigłowiec z ratownikami TOPR i psami lawinowymi. Lawina porwała sześć osób. Trzy są w dość ciężkim stanie.

Pod śniegiem znalazło się sześć osób. Na miejscu znajdowało się kilka grup turystów. Nie wiadomo, kto wywołał lawinę. 

- Stan trzech osób jest poważny. Po jedną z nich leci śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, żeby ją przetransportować bezpośrednio do Krakowa. Jeden pacjent w stanie ciężkim trafił do szpitala w Zakopanem - mówił po godz. 12 Stanisław Krzeptowski Sabała, ratownik TOPR. - Śmigłowiec poleciał teraz wysadzić ratowników, aby sprowadzili turystów, którzy są powyżej lawiny.  

Informacja o lawinie pochodziła od osoby, która zobaczyła, że masy śniegu porywają turystów. Cztery porwane osoby pochodzą ze Śląska, a dwie z naszego regionu.  

Ostatecznie osoba w najcięższym stanie z Zakopanego została przetransportowana do szpitala w Nowym Targiem, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. - Turyści często źle interpretują, że skoro była czwórka, a jest dwójka to można iść wszędzie, a tak nie jest. Przy drugim i trzecim stopniu dochodzi do największej liczby wypadków lawinowych, bo ludziom wydaje się, że jest bezpiecznie - dodał Stanisław Krzeptowski Sabała.
Kilka dni temu w internecie pojawił się film pokazujący, jak swnowboardzista o mały włos nie wywołuje pod Rysami lawiny "deskowej".

Przypomnijmy, że niemal dokładnie 16 lat temu, 28 stycznia 2003 roku, również pod Rysami, wydarzył się najbardziej tragiczny wypadek lawinowy w historii Polskich Tatr. Pod śniegiem zginęło ośmioro licealistów z Tychów.

p, j

Reklama
1
2
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
do kaśki 2019-02-01 22:08:49
@Kaśka, miło mi słyszeć, że zagłębiasz się w lekturę tylko i wyłącznie moich komentarzy. Szkoda tylko, że jak na pierwotniaka o inteligencji ameby przystało, nie potrafisz przeczytać ich ze zrozumieniem. Oraz przyjąć do siebie, że nie jest to jedynie moja opinia, nawet tutaj, poniżej. Że takich podatników jak ja, jest więcej.
do ratownika TOPR
Stach 2019-02-01 10:43:30
Do Kaśka
Szanowna Pani.To bardzo szlachetne z Pani strony.Zawsze może Pani przekazac swój procent,może Pani zrobić dożywotni przelew,wpłacić gotówkę.Swoimi pieniędzmi może Pani na wiele sposobów czynić dobro,le myślę że Pani tego nie rob( jeśli się mylę to chwała Pani)
Nikt tu nie obniża zasług ratowików, ale nie tędy droga.Mówimy o ludzkim zdrowiu i życiu.Profilaktyka zawsze jest tańsza-to tak trudno zrozumieć?Niebezpiecznie,ryzykonie-nie idę,a jesli ide to na władną odpowiedzialność.!!!
Może spytać u żródeł, np.wychowawcy i rodziców młodzieży która zginęła pod po Rysami w lawinie pare lat temu??Rodzin ratowników którzy zginęli ratując bezmyślnych ?może spytać ubezpieczycieli.Nasze dyskusje sa jałowe Szanowna Pani.
Kaśka 2019-01-31 18:39:58
@do ratownika topr
Wypowiadasz się jak byś był w Polsce jedynym płatnikiem podatku. Nie uzurpuj sobie prawo do rozporządzania moimi pieniędzmi. Też płacę podatki i ZGADZAM SIĘ by był z nich finansowany TOPR a nawet jestem za zwiększeniem tego finansowania. To MOJE pieniądze.
miejscowa 2019-01-31 12:19:13
Jesli z moich pieniedzy jest finansowanie ratownictwa to mam prawo do dyskusji na co one idą.
Rozsądek nakazuje dążyć do zmniejszenia wypadków w Tatrach-ale jeśli Tatry są tak otwarte dostępne bez względu na warunki,a pomoc przyleci z nieba-bezwarunkowo i jeszcze przy okazji medialnie-to nie dziwmy się że do nich dochodzi.toś nizej ma rację-TOPR GOPR kiedy się zacznie finansować sam-może komentować niechęc społeczeństwa do finansowania akcji.Póki co to koszt społeczeństwa a znim prawo do wyrazania opini.
Turyści jeżdżący na nartach sie ubezpieczają,i o dziwo nie ma problemu z odszkodowaniem w razie wypadku.Ubezpieczenia są powszechne-to zaden eksperyment.Uciekanie od tego rozwiązania zresztą wzorem innych krajów z dużo większymi i wyższymi górami,jest wręcz głupie.Zgadzam się-obciązenie kosztami akcji ratunkowej włączy myślenie i rozwagę.
Dziwię się samym ratownikom podejścia do tematu.To tak trochę -są ratownicy-musi być robota.
Czy tak samo będą myśleć kiedy którys z Was zginie podczas akcji?Historia nie uczy?Może trzeba by było spytać Bartka Olszańskiego i Marka Łabunowicza.
Ryzykować za bezmyślnych jest głupotą nie bohaterstwem.
działacz TZN 2019-01-31 08:58:28
Nigdzie na świecie ubezpieczeń obowiązkowych od chodzenia po górach nie ma. Pojazd jest zarejestrowany sprawa prosta. Ale od człowieka kiedy? Ja idzie drogą pod reglami także? Kilka dni temu TOPR zwoził pijaną kobietę z Gubałówki w wielki mróz. Ja też nie chcę TOPR-owi z moich podatków robić prezentów. Ale póki co jest im tak wygodnie. Musimy zmienić Polskę. Siedzą bandyci w Warszawie i i budują sobie wieżowce na tym co Bierut ukradł także mojemu dziadkowi. Pewnie mnie teraz zamkną za mowę nienawiści. W tym są zgodni. Boja się o własne tyłki.
do ratownika topr 2019-01-31 07:34:51
@turYsta, @miejscowy turysta, zatem za akcje niech płaci TPN, nie MSWiA, czyli ja! Ja słucham, co na temat obowiązkowych ubezpieczeń mówią ratownicy i sam naczelnik TOPR. Szkoda, że oni nie słuchają tego, co mówię ja i ci, którzy jak ja są za tym, aby koszty głupoty ponosili albo szukający kłopotów, albo ratownicy z naczelnikiem włącznie. Pozostaje jeszcze TPN, skoro według waszej wiedzy w cenie biletu zawarta jest polisa ubezpieczenia.
@działacz TZN, jeśli te ubezpieczenia byłyby obowiązkowe, tak, jak np. w przypadku pojazdów mechanicznych, wtedy wierzyciel kopałby się ubezpieczycielem. Gwarantuje, że od dłużnika należności przez tego ostatniego zostałyby wyegzekwowane. W końcu w OC jakoś to działa i Policja czy poszkodowani nie muszą latami dochodzić swoich należności w Sądzie. Świetny przykład z zaparkowanym byle gdzie pojazdem. Hol + mandat + punkty karne. Kto wtedy ponosi koszt, Policja, holujący czy holowany? I czy ubezpieczyciel zwraca mu z tego tytułu kwotę jaką zapłacił za swoją głupotę?
Kapcie z piwem 2019-01-31 01:07:46
Porażające i przerażające, że zawsze znajdzie się jakiś "moher", który uważa, że ma coś do powiedzenia...
POrażka 2019-01-30 23:28:33
Do miejscowy MARUDNY turysto napisz nam ile Państwo na Słowacji dopłaca do ratownictwa górskiego !
działacz TZN 2019-01-30 23:15:01
Jednym słowem jak kupili bilet do TPN-u to taniej zadzwonić po helikopter niż wracać do busa. Jednym słowem Naczelnik TOPR-u popiera tą patologię. Więc niech narzekają na turystów. Powinni się cieszyć z każdego klienta.
abc 2019-01-30 23:02:51
Kupując zapałki płacimy vat - także jest to jakiś rodzaj ubezpieczenia.
Wolę osobno kupić młotek i osobno łopatę. Łopatomłotek jako narzędzie wielofunkcyjne może się okazać do niczego. Więc niech TPN zajmie się ochroną przyrody. PZU i inne biura ubezpieczaniami. PTTK niech prowadzi schroniska i remontuje z zysków i składek szlaki turystyczne. Planu Ochrony TPN dalej nie ma jeden tylko Zięba potrafi wyjąć niedźwiadka z potoku. Za to chcą przejąć schroniska i PKL.
do ratownika topr 2019-01-30 23:00:09
@turYsta, zatem za akcje niech płaci TPN, nie MSWiA, czyli ja!
@działacz TZN, jeśli te ubezpieczenia byłyby obowiązkowe, tak, jak np. w przypadku pojazdów mechanicznych, wtedy wierzyciel kopałby się ubezpieczycielem. Gwarantuje, że od dłużnika należności przez tego ostatniego zostałyby wyegzekwowane. W końcu w OC jakoś to działa i Policja czy poszkodowani nie muszą latami dochodzić swoich należności w Sądzie. Świetny przykład z zaparkowanym byle gdzie pojazdem. Hol + mandat + punkty karne. Kto wtedy ponosi koszt, Policja, holujący czy holowany? I czy ubezpieczyciel zwraca mu z tego tytułu kwotę jaką zapłacił za swoją głupotę?
gazda1 2019-01-30 22:56:05
Po styczniowych dużych opadach śniegu było tylko kwestią czasu kiedy ktoś poleci z lawiną. Praw fizyki się nie zmieni i mentalności ludzi chodzących po górach także nie. Można natomiast dużo zmienić w zakresie profilaktyki lawinowej realizowanej obecnie przez Topr i TPN a ta moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia. Jednym z elementów profilaktyki który należałoby zmienić są te nieszczęsne stopnie zagrożenia lawinowego, które nie pomagają turystom ale wręcz wprowadzają ich w błąd. Dzisiaj w dniu wypadku pod Rysami na stronie Topr widnieje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Wczoraj widniał tam pierwszy stopień a więc zupełny "luzik" podobnie jak i przy 2 stopniu. Czy ktoś z tych wychodzących dzisiaj na Rysy turystów zastanawiał się głębiej nad sensem tych ostrzeżeń ? Na pewno nie bo gdyby tak było nikt rozsądny nie wyszedłby na taka trasę.
Ostrzeżenie w skali wielostopniowej dla tak dużego obszaru jakim są Tatry (choćby tylko polska część) nic bowiem nie mówi o realnym zagrożeniu. Zagrożenie jest bowiem związane z wieloma czynnikami meteorologicznymi i fizycznymi i podanie jednej wartości zagrożenia dla całego obszaru gór jest po prostu nie prawdziwe. I tu nie trzeba być żadnym specjalistą od lawin czy absolwentem wielu szkoleń lawinowych by drogą analizy kilku podstawowych czynników dojść do właściwych wniosków czyli określenia realnego zagrożenia. Praktycznie oznacza to, że na szlaku np. do schroniska i wokół Morskiego Oka będzie rzeczywiście niskie zagrożenie lawinowe np. 1 ale już powyżej Czarnego Stawu będzie w tym samym czasie zagrożenie maksymalne ze względu na ukształtowanie terenu, ekspozycję zbocza, rodzaj śniegu itp. elementy. Bazując na wieloletnich doświadczeniach i wiedzy odpowiednie instytucje (Topr, Tpn) odpowiedzialne za bezpieczeństwo w górach powinny takie bardzo zagrożone fragmenty zamykać okresowo by zapobiec wchodzeniu tam ludzi, którzy sami nie są w stanie tego niebezpieczeństwa ocenić i tym samym nie mogą zapewnić bezpieczeństwa sobie. Jeżeli tacy ludzie wędruja po górach to w sytuacji awaryjnej czyli wezwania Topr narażają dodatkowo zdrowie i życie ratowników którzy wyruszają im na pomoc, poszukiwania czy sprowadzanie z gór.
miejscowy turysta 2019-01-30 22:38:56
Kiedy w końcu do was, MARUDY, dotrze że TOPR jest współfinansowany . in. przez KAŻDEGO kto kupuje bilet do TPN???

Na Słowacji wstęp do Parku jest darmowy więc wymyślili inny sposób czyli ubezpieczenia - z tym że wtedy pieniądze płyną (jeśli wpłyną) jedynie po ewentualnych akcjach ratunkowych i nie działa to z automatu.


Naprawdę posłuchajcie co mówi od lat na ten temat Naczelnik TOPR i inni ratownicy.
turYstka 2019-01-30 22:13:24
kupując bilet wejścia do TPN kilkadziesiat procent idzie do TOPR takze jest to jakis rodzaj "ubezpieczenia"
działacz TZN 2019-01-30 21:52:09
@do ratownika topr
Oczywiście TOPR jest przy korycie MSW. Nie muszą się o nic martwić. W naszych realiach 80% rachunków za akcje byłaby nie do wyegzekwowania. TOPR zamiast ratować siedziałby po uszy w sprawach sądowych. Pięć lat procesu potem przedawnienie. Tak jak z tym mordercą z Gdańska. Zrobią z niego wariata i wyjdzie po 5 latach. W Polsce nie ma poszanowania prawa. Popatrzcie na tych co parkują auta byle gdzie - także na drodze do MOKA. Powinni zrobić parking i holować auta. 500 zł holowanie 10 zł/ godź parking + mandat i punkty karne i byłoby po problemie. Mamy taki burdel na jaki zasługujemy. Każdy zamiast odważnie działać woli swoje małe korytko.
do ratownika topr 2019-01-30 20:22:07
We wszystkich krajach europejskich które słyną ze świetnych ośrodków narciarskich kosztami ratownictwa obciążani są poszkodowani. Zarówno w Austrii, Francji, we Włoszech, w Szwajcarii, Czechach czy w Słowacji są dwa wyjścia: albo płacisz za akcję tamtejszych służb ratowniczych z własnej kieszeni albo jeszcze przed wyprawą w góry czy na stok wykupujesz ubezpieczenie pokrywające koszty ratownictwa. Tak samo powinno być u nas, opłacenie akcji TOPR-u z własnej kieszeni wykluczyłoby sytuacje, w których ludzie bezmyślnie i w nieuzasadnionych przypadkach wzywają ratowników, traktując ich jako bezpłatnych tragarzy i taksówkarzy. Gdyby kilku turystów czy narciarzy zapłaciło za wezwanie śmigłowca po parę tysięcy złotych, z pewnością na przyszłość zrezygnowaliby z bezmyślnej wyprawy w zagrożone rejony Tatr czy szarżowania na ich terenie, dając tym samym nauczkę innym nieodpowiedzialnym osobom. Skoro sami ratownicy TOPR nie widzą w tym żadnego problemu, mają do tego pełne prawo. Jednak z takim podejściem, jakie mają do tego tematu, niech to robią za swoje pieniądze. Niech się utrzymują z własnych środków, niech sami płacą za niesienie pomocy, a nawet za leczenie czy wręcz dozgonne utrzymanie ofiar własnej głupoty. Vika , anal i inni mogą się dorzucić. Ja nie mam zamiaru. I mam do tego prawo.
moherowy beret 2019-01-30 19:36:00
vika twoje mądrości powalają , widać że nauczyłaś sie kopiuj wklej :) bingo :)
działacz TZN 2019-01-30 18:41:27
Wprowadzenie odpłatności za akcje ratunkowe powinno wzmóc ostrożność turystów i zapobiec nieuzasadnionym wezwaniom. Ratownictwo górskie to nie pomoc drogowa i raczej wszędzie na świecie się za ratownictwo płaci. Przez ponad sto lat od powstania TOPR-u sporo się zmieniło. Sprzęt kosztuje miliony złotych. Eksploracja gór nie jest elementem podstawowym życia jak edukacja i służba zdrowia. Roszczeniowi turyści mają jakieś wyobrażenie, że wszystko się im należy za darmo. Ja boję się w górach tylko jednego, że któryś z tych asów taternictwa spuści mi na głowę lawinę lub kamień. Trzydzieści lat temu jak chodziłem zimą po Tatrach Zachodnich zdarzało się, że przez cały dzień nie spotkałem nikogo. Pamiętam samotną wycieczkę na Starorobociański. Czułem się jak na Księżycu. Piękny zachód słońca na szczycie Ornaku. Początek lutego. Na żadnym szczycie przez lornetkę nie mogłem wypatrzyć człowieka. Byłem tam jak u siebie. Wszystko pod 100% kontrolą.
antykancelista 2019-01-30 18:09:20
moherowy beret
ale gdzie Rzym, gdzie Krym?!!!! czytając twoje wątpliwe wypociny raczej rzeczoną wskazówkę zastosuj do siebie......z twojej pozycji to raczej inna galaktyka ale bardziej martwiłbym sie tym ile i po co państwo wydaje na partie i związki wyznaniowe w tym twoje.........
vika 2019-01-30 16:42:19
@ moherowy beret - Cytaty:
"Chodzi tylko o finansowanie tego ratownictwa ! Powinni sami na siebie zarabiać ! Koniec z dofinansowaniem od Państwa !"

"zamknąć niektóre szlaki zimą, tak jak na Słowacji. Wtedy jeżeli sie coś stanie, a warunki są trudna nawet ratowników nie wysyłać , po co narażać ich zdrowie i życie ! "

Ech.......... tylko pod moherowym beretem mogły się zrodzić takie wiekopomne pomysły .
enapokaz 2019-01-30 16:32:51
Zagrożenie lawinowe niezależnie od stopnia jest ZAGROŻENIEM lawinowym. Ci co lubicie ryzyko - pamietajcie - macie tylko 15 minut. A ubezpieczenie - obojętnie jakie - oznacza pieniądze dla rodziny, a nie dla was.
mieszkaniec 2019-01-30 16:15:18
Nie przesadzicie znowu do TOPRu ich nikt nie zmuszał aby szli na siłę.
Chcieli to poszli więc praca jak każda inna służb ratunkowych. To że w górach? Bez przesady znowu nie mają tyle akcji co pogotowie ratunkowe czy straż pożarna do wypadków. Tam sa dopiero drastyczne wypadki. Tutaj co mają 15 ofiar w skali roku, reszta to połamania na stokach albo omdlenia.
Zdarzy się 1 większa akcja ratunkowa na miesiąc o ile jest taka.
TOPRowi jest dobrze bo kasa wpada z MSWiA więc po co mają cokolwiek zmieniać.
anal 2019-01-30 15:47:52
Miałam nic nie pisać, ale jednak nie da się . Nie rozumiem ludzi negatywnych których żal dupę ściska ..... wiec napisze tak chamsko .... Gdyby któregoś z was bliska osoba znalazła się w takiej sytuacji potrzebująca TOPR bo JAK BY NIE PATRZĄC SA W TYM NAJLEPSI I ODPOWIEDNIO SZKOLENI .... hmm pokazał byś skruchę i jako pierwszy byś dzwonił po nich o pomoc . Wiec darujcie sobie. Ukłon dla chłopaków bo tez ryzykują swoje życie a maja tak samo swoje życie rodziny jak każdy z nas.
misia 2019-01-30 15:44:14
Do moherowy beret, masz rację. problem jest taki że jeśli państwo przestanie dofinansowywać ratownictwo to oni sami będą musieli naciągać się z ceprami o zapłatę za akcją , albo z firmą ubezpieczeniową. więc dla RATOWNIKÓW dobrze jest tak jak jest
jano 2019-01-30 15:36:53
Do :do ratownika TOPR
Racja. Popieram. To temat nie od dziś.
moherowy beret 2019-01-30 15:31:54
DO VIKA I INNYCH NIE POTRAFIĄCYCH CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM !!!
Chodzi o to iż do ratowników TOPR GOPR nikt nic nie ma , ani tez do ich pracy! ROZUMIECIE CZ JAŚNIEJ NAPISAĆ ?!
Chodzi tylko o finansowanie tego ratownictwa ! Powinni sami na siebie zarabiać ! Koniec z dofinansowaniem od Państwa !
A cepry niech płacą za każdą nawet najdrobniejszą akcję! Może wtedy dziesięć razy się zastanowią zanim pójdą w góry. I jeszcze jedna sprawa zamknąć niektóre szlaki zimą, tak jak na Słowacji. Wtedy jeżeli sie coś stanie, a warunki są trudna nawet ratowników nie wysyłać , po co narażać ich zdrowie i życie !
vika 2019-01-30 15:18:59
@ "do ratownika topr" - wypadłoby ci życzyć osiołku żebyś kiedyś MUSIAŁ skorzystać z pomocy TOPR, ale pewnie te swoje mądrości piszesz w ciepłym pokoju i i o górach nie masz zielonego pojęcia.
Dla RATOWNIKÓW TOPR SZACUNEK i CZAPKI Z GŁÓW.
Nie przejmujcie się komentarzami ludzi o jednej szarej komórce mózgowej w głowie.
Ciekawsko 2019-01-30 15:16:33
topr powinien utrzymywać sie sam, koniec z dopłatą!
moherowy beret 2019-01-30 15:14:53
antykancelisto dowiedz sie lepiej ile dokłada skarb państwa do ratownictwa górskiego, zanim cos powiesz to lepiej wcześniej pomyśl , a jak cię myślenie boli to zażyj cos przeciwbólowego !
do ratownika topr 2019-01-30 15:01:51
Przestaniemy jojceć, jak zaczniecie zamiast tego, co sami macie do powiedzenia na ten temat, sami się finansować w 100%. Łącznie z zakupem, utrzymaniem i tankowaniem śmigłowca, wszystkich pojazdów mechanicznych etc. itp. Dopóki jesteście finansowani z budżetu MSW, wasze zdanie wymieniajcie sobie między sobą.
TW Jeleń 2019-01-30 14:30:15
@moherowy: wtedy kiedy będzie płatne ratowsnie ofiar wypadków drogowych, topielców i in. Czyli za pisowskiej nowej konstyOTUA.
Bożka 2019-01-30 14:28:25
Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej na temat pracy WSPANIAŁYCH PRACOWNIKÓW I OCHOTNIKÓW TOPR proszę przeczytać książkę " TOPR żeby inni mogli przeżyć " to na pewno zmniejszy ilość zbędnych ( aby nie powiedzieć głupich komentarzy) . Pozdrawiam TOPR i dziękuję za to, że jesteście.
Mic 2019-01-30 14:21:40
Życzę zdrowia poszkodowanym.
ratownik topr 2019-01-30 13:47:31
@moherowy beret
Oby nigdy. Kiedy wreszcie ludzie przestaną jojceć o te ubezpieczenia i zaczną słuchać co my sami mamy w tym temacie do powiedzenia...?
antykancelista 2019-01-30 13:27:45
moherowy beret
moher masz rzeczywiście zamiast szarych komórek!!!!! przeczytaj sobie jaki jest dokładnie model finansowania HS i ile z tego pokrywa ubezpieczenie!!!!!
moherowy beret 2019-01-30 13:13:38
I WSZYSTKO NA NASZ KOSZT !
Kiedy wreszcie zostaną wprowadzone ubezpieczenia , jak na Słowacji ?!
2019-06-17 21:59 Budżet bez zastrzeżeń 2019-06-17 20:59 Nowe multimedialne ławeczki w Zakopanem 4 2019-06-17 20:00 Śmierć funkcjonariusza 2019-06-17 19:39 Wspólne drogi malarskie 2019-06-17 19:06 W mieście trwa dyskusja czy dać milion na hokej 3 2019-06-17 18:54 W Murzasichlu uważajcie na kozy wchodzące na auta 4 2019-06-17 18:21 Droga do Zubrzycy już przejezdna 2019-06-17 18:06 Klub po nowemu 2019-06-17 18:00 Po deszczu wyszło słońce. Zieleń znowu taka soczysta 2019-06-17 17:25 Zablokowana droga z Jabłonki do Zubrzycy Dolnej (WIDEO) 1 2019-06-17 16:58 Trzech poszkodowanych w Niedzicy 1 2019-06-17 16:30 Szukają statystów do komedii Michała Milowicza 3 2019-06-17 16:03 Pijany motocyklista spowodował kolizję i uciekł 2019-06-17 15:52 400 milionów na inwestycje Polskich Kolei Linowych (WIDEO) 3 2019-06-17 15:15 Straż organizuje akcję pomocy dla pogorzelców 3 2019-06-17 14:37 Narciarskie inwestycje i więcej turystycznych atrakcji 1 2019-06-17 14:03 Program „Wakacji w Mieście 2019” 2019-06-17 13:54 Szlak ze Świnicy na Zawrat nadal zamknięty 1 2019-06-17 13:52 Piknik parafialny i deszczowy 2 2019-06-17 12:39 Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę (WIDEO) 2019-06-17 12:38 Uwaga kierowcy przygotujcie się na utrudnienia 2019-06-17 11:20 Pojedziemy przez most tymczasowy 2019-06-17 10:58 Sarsa, Afromental i bezsenna noc na powitanie lata 2019-06-17 10:31 Strażacy reanimowali psa 2019-06-17 09:41 Wypadek na zakopiance 2019-06-17 09:21 I mamy deszcz, dużo deszczu 1 2019-06-17 08:01 Odpoczywamy od upałów, a tak było wczoraj pod Świnicą 2019-06-17 00:00 Pstrąg w „Regionalnej” odsłonie 2019-06-16 21:40 Hotel przy dworcu kolejowym wkrótce ma być gotowy 1 2019-06-16 21:20 O MATKACH HOLOCAUSTU 2019-06-16 20:30 85 lat w służbie 2019-06-16 19:13 Wielka burza nad Orawą 2019-06-16 19:07 Bus i czarna chmura dymu (WIDEO) 5 2019-06-16 18:30 Kosmiczny Bajzel (ZDJĘCIA) 2019-06-16 16:50 Trzy zwycięstwa dla AZS Zakopane 2019-06-16 16:25 Pożar w Podczerwonem 4 2019-06-16 15:50 Smrody na Samorodach 2 2019-06-16 14:53 Tak wyglądało zderzenie na Grunwaldzkiej (WIDEO) 10 2019-06-16 14:20 Fatalny wypadek na trasie Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2 2019-06-16 13:27 Burze nad Podhalem i Tatrami 2019-06-16 12:23 Pijacka recydywa za kółkiem 9 2019-06-16 10:40 Akcja toprowców w górach 2019-06-16 10:29 Kierowcy nie wiedzą kto ma pierwszeństwo 24 2019-06-16 09:18 Kto zabrał Zakopane? 4 2019-06-16 08:04 Więc się mury pną do góry 3 2019-06-15 22:38 Tatry Running Tour 2019 2019-06-15 21:54 Zjednoczone chóry i gorący powiew dla chłodnej Islandii 3 2019-06-15 21:06 Susza, czekamy na większy deszcz 2019-06-15 20:42 Upalny dzień w Tatrach Słowackich 2019-06-15 20:41 II Bieg Hasiora
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-06-18 06:58 1. Co ma pilnowac grunt jest jego prywatny niech pilnuja gdzie staja ceprzyska 2019-06-18 05:38 2. Nowy Targ szerzej znany jest głównie z hokeja i lokalni politycy powinni wspierać klub zamiast kombinować jak koń pod górę. 2019-06-18 05:00 3. Te ławeczki, to chyba wymysł jakiegoś początkującego sadysty. W upał można se na nich cztery litery oparzyć, a w zimie mogą rodzinne klejnoty przymarznąć. 2019-06-18 00:27 4. Ceper albo cep jak wolisz jest tam znak zwierzęta rolne po drugie primo fota nr.1 dach samochodu właściciela kóz po trzecie primo jest tam teren prywatny poza tym terenem prywatnym jest zakaz parkowania tak że koza jest u siebie i możesz tego capa w kant wiesz czego pocałować bo widzisz tam jaja większe jak swoje tak że wiesz cep to nie Warszawa;) 2019-06-17 23:36 5. Pierwszy obryw miał miejsce dokładnie 21 maja dopiero drugi w lipcu 2019-06-17 23:32 6. Mieszkam na samorodach benzyny nie czuję motorów nie słyszę no chyba, że akurat jeżdżę. Artykół wydaje się być mocno tendencyjny. Faktycznie przeszkadza mi pare rzeczy np. Rozbite butelki ,śmieci, albo glośniki na jarmarmaku.m o godz 21:00 Czasem się pojawi ktoś na motorze, czasem z psem, czasem barany a czasem zakochana para. Znam to miejsce od dziecka i mega się zdenerwowałem jak czytałem ten artykólł. Nikogo nie interesowało jak w 1997 roku znikło pare metrów góry. Chyba dwa lata temu Dunajec zmienił nieodwracalnie dół samorodów, ale jest problem o ślad po motorku. Samorody są na działkach prywatnych i nie podoba mi się, że ktoś chce tam coś budować, robić jakieś pomniki czy rezerwaty. Ja tam sprzętem kosze sądzę drzewa i naprawiam. Nie przeszkadzają mi trialówki na samorodach i wolę oglądać je takie niż pokryte aswaltem. 2019-06-17 23:32 7. Oczekiwany poziom rozwoju zapewni dopiero kolejka gondolowa nad straganami na Gubałówce i wieża widokowa na Krzesanicy. 2019-06-17 22:17 8. Właściciel niech dobrze pilnuje bo śmiech się skończy jak będzie szkoda na samochodzie wyższej Marki . 2019-06-17 22:16 9. siednijcie se panie na takiej laweczce wilka zlopiecie od razu,,, 2019-06-17 22:14 10. Ja byłam w Zakopanym i miałam okazję zobaczyć i posłuchać ławeczki grającej na naprzeciwko skoczni. Miła melodia. Moim dzieciom też się podobały.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania

Dołącz do nas - facebook
Dołącz do nas - twitter