Reklama

2019-03-13 09:27:10

Pod Giewontem

Pies zagryzł sarnę w Zakopanem

Reklama

Dziś rano na Bachledzkim Wierchu spuszczony ze smyczy pies zagryzł sarnę.

- Usłyszałam bardzo głośne piski, skomlenia i zobaczyłam jak w ogródku pies zagryza sarnę i ucieka. Zwierzę nie miało żadnych szans. Razem z psem zniknęła jego właścicielka - relacjonuje mieszkanka domu w rejonie Bachledzkiego Wierchu.


O sprawie zawiadomiła Straż Miejską. - Tu mieszkają małe dzieci, a tymczasem wielu właścicieli nawet groźnych psów puszcza je samopas - dodaje mieszkanka Bachledzkiego Wierchu.

p

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
gnom 2019-03-15 13:34:28
Nie twierdzę, że każdy pies i jego właściciel jest chodzącym złem, chociaż jest masa idiotów i oni nie powinni posiadać zwierząt. Odnoszę się do konkretnej sytuacji: psa który zagryzł sarnę i właścicielki, której najsprawniej wyszła ucieczka. Nie wymagaj ode mnie aby poklepał tę kobietę po plecach i stwierdził iż nic się nie stało, bo przecież gorsze rzeczy dzieją się na świecie. Zawaliła sprawę, nie dopilnowała swojego psa i powinna ponieść konsekwencje. To chyba nie ulega wątpliwości?! Jeżeli pies raz zaatakował, to jaka jest gwarancja, że nie zrobi tego znowu? Nie ma. I jaka jest pewność, że właścicielka wyciągnie wnioski z zaistniałej sytuacji i do kolejnej nie doprowadzi? Też nie ma.
Oczywiście, że zwierzęta nie rodzą się złe. To my ludzie je wychowujemy, tresujemy i odpowiadamy za nie.
pies jak aniol 2019-03-14 19:04:57
@pies ktory zagryzl sarne
Idealnie powiedziane
Pies który zagryzł sarne 2019-03-14 18:23:36
@Gnom- Człowieku nikt nie ma żadnej empatii , próbujemy uświadomić osobom odbierającym owe zdarzenie jako mord na niewinnym dzikim zwierzęciu to, że nie każdy pies i jego właściciel to samo zło tak samo jak i nie każdy ksiądz to pedofil (mam taką nadzieję). Pies to tylko zwierzę które niesie na pewno więcej dobra ludziom niż na odwrót.(radzę odwiedzić schronisko i spróbować ). Kochamy zwierzęta a tak naprawdę człowiek robi dużo więcej krzywdy dzikim zwierzętom choćby dla sportu i zasiedlania ich terenów. Natomiast jeśli chodzi o temat agresji i sprzątania, wszystko zależy od człowieka i wychowania czworonoga (pies nie rodzi się agresywny). Trzeba na temat spojrzeć w ten sposób. Amen.
gnom 2019-03-14 16:35:30
Fakt, moja pomyłka. Owca to zupełnie inny temat.
Lekko podchodzicie do sprawy i macie ubaw. Brak poszanowania życia dzikiego zwierzęcia to temat do śmiechu. Gratuluję empatii. Może powinniście pomnik postawić pieskowi agresorowi i jego rezolutnej właścicielce? Tacy zasłużeni przecież są.
pies jak aniol 2019-03-14 15:53:32
Ide zaraz na spacer z moim psem bedzie latac po polu bez smyczy i kaganca - pewnie bedzie szukac tam dzieci,ludzi,saren,owiec i co kolwiek da sie zagrysc , @gnom idziesz z nami?? tak naprawde kulki sniezne bedzie lapac i cieszyc sie zyciem na tej planecie na ktorej najgorszym zagrozeniem jest czlowiek. Psy ratuja zycie everyday czlowiekowi i tak jak ludzie nie zawsze maja poukladnane w glowie.
Pies który zagryzł sarne 2019-03-14 15:29:16
@kolega psa oskarżonego ,dziękuje za wstawiennictwo jesteś wielki jak na Yorka, w ramach wdzięczności możesz podsikiwać mój teren , bawić się moją piłką a nawet powąchać pod ogonem. A rodzinie sarny postaram się wypłacić należne odszkodowanie. A do właścicieli mojego gatunku apel o sprzątanie kupek ,ponieważ sami po sobie nie posprzątamy- no chyba że chodzi o Bobika z bloku naprzeciwko , on ma inna dietę.
@gnom Jestem tylko psem więc mogę się pomylić ,natomiast styl twojej wypowiedzi nie ma składu i ładu...I owcy w to nie mieszaj ma alibi, była wtedy na otwarciu bacówki w Chochołowskiej u Pana Zięby.
Lol 2019-03-14 14:37:48
@kolega
Ale beka
Rozsmieszyles mnie na maxa ????
kolega psa oskarżonego 2019-03-14 14:06:12
Znam go od bardzo dawna można powiedzieć że jesteśmy prawie z jednego miotu, nigdy nie widziałem aby przejawiał jakąkolwiek agresję względem innych zwierząt mimo to nosił kaganiec i nie raz mówił mi że ma problemy przy kichaniu. Jednakowoż wracając do tematu sarny myślę że do sprawy trzeba za angażować cały wydział śledczy pobrać odciski łap oraz porozmawiać z rodziną sarny dlaczego była tak daleko od domu o tak późnej godzinie...Itp. Znając mojego przyjaciela wątpię w jego wine a nawet myślę że temat został opublikowany do rozgłośnienia stacji ,,Tygodnik podhalański"
Z poważanie Pies który jeżdził kolejką na kasprowy
#WOLNOŚC DLA PSA KTÓRY ZAGRYZŁ SARNĘ
gnom 2019-03-14 13:57:16
No, kolejni równi i równiejsi wobec prawa. Pewnie, niech piesek biega i zagryza wszystko jak leci ( raz sarenka raz dzieciaczek ), a paniusia właścicielka radochę ma. Co, piesek znajomej czy ki diabeł?! Trzeba myśleć i trochę ortografii ogarnąć. Inteligencie słowo "każdy" pisze się przez "ż" a nie "rz". Ciekawe podejście do tematu: grzeczny pies. Pytam: owca sama się zagryzła? Nie, to grzeczny pies zrobił. Tobie takiego kompana do zabawy potrzeba, może myślenie się włączy.
Pies który zagryzł sarne 2019-03-14 13:16:50
Zdarzyło mi się ,nie powiem...Dzik z Olczy ma racje, źle mi się ziewa w kagańcu, już dwa razy się oplułem...Nie będę w tym łaził. Sama mnie sprowokowała- te smukłe nogi i raciczki - poza tym co ona w ogóle tam robiła o tej porze??
Jej miejsce jest w lesie a nie na mojej dzielni. Wszyscy jesteście tacy mądrzy,pierwsi rzucacie kamieniem a jeden drugiemu jedzie do nogi jakby kiełbasa z kieszonki wystawała. Woof , Woof.
lol 2019-03-14 13:07:11
Sam chodz w kagancu ! Grzeczny pies dlaczego ma latac po polu w kagancu! Jestescie strasznie zacofani .zachowanie jak muzulmanie boja sie karzdego zwierzaka
dzik olczański 2019-03-14 12:30:47
do gnom, bo jak pies chce kichnąć w kagańcu to się biedaczysko opluje.!
gnom 2019-03-14 11:04:06
Nie ma dyskusji, właścicielka psa powinna ponieść odpowiedzialność za to co się stało. Sprawa jasna i oczywista. Jak potrzebowała dawki adrenaliny, to powinna ją dostać odpowiadając za swojego zwierzaka. Monitoring jest na każdym kroku i jak się chce, to można bez problemu dopaść winowajcę. Pytanie tylko czy się chce?
Nie wiem sam czy bawią mnie czy przerażają właściciele od których słyszę, że pupil nie gryzie ( bo do tej pory nie było ofiar ) i nie ma się czego bać nawet jak psina pokazuje zęby i toczy pianę z pyska. Kto ma myśleć pies czy jego właściciel?! Jaki problem założyć psu kaganiec jak biega bez smyczy, a właściciel jest obok.?! Ktoś już wcześniej napisał, że zwierzęta to odpowiedzialność i to prawda. Tak samo rodzice odpowiadają za szkody spowodowane przez dzieci jak właściciele są odpowiedzialni za swoje zwierzęta ( duże i małe ). Niby sprawa oczywista, a jednak zawsze znajdzie się ktoś mocno inteligenty i nie może ogarnąć tematu.
dzik olczański 2019-03-14 10:27:30
Ludzie opamiętajcie się , Ja też sobie od czasu do czasu lubię zagryźć jakąś sarne , czy zesrać się sąsiadowi pod krzakiem. Dajcie życ !!!
Mala 2019-03-14 10:26:48
@miki
Co do psa w mieszkaniu. Mysle ze kazdy pies wolal by byc w najmniejszym mieszkaniu- z wlascicielem I chodzic na spacers niz byc uwiazanym w ogrodzie na lancuchu caly rok ,mroz deszcz opaly!! Ci ludzie co maja wielkie ogrody I domy a pies uwiazany na lancuchu -Wstyd!! Wlasnie to jest takie polskie myslenie i kazdy obcokrajowiec wie o tym ze polak powie - dog is for outside
Psina 2019-03-14 09:08:37
@POrażka już wiem z kąd ten nik, jak cię stary zobaczył po porodzie. Do twojej wiadomości po równi chodzę codziennie z dwoma szkolnymi psami ,które odgryzaja jaja takim prymitywom żeby więcej się nie rodziły. Tak jest to mowa nienawiści.
POrażka 2019-03-13 23:46:10
@Psina chyba za dużo tvn-u oglądasz ?
widziałaś kiedyś niewidomego z psem nie na smyczy ?
domyślam się że między innymi i twój piesek biega po Równiach wolno, nie na smyczy. Twoim i nie tylko twoim obowiązkiem jest wyprowadzanie psa na smyczy na spacer , a nie tylko otwarcie drzwi w bloku i wypuszczenie psa !
Lis 2019-03-13 20:54:41
Jeden przypadek pewnie na kilka lat (oczywiście szkoda sarny),ale jak zabijamy sanek dla sportu i jedzonka to jest ok. A jeśli chodzi o gówienka na Bachledzkim to z pewnością szybciej się rozłożą niż śmieci pozostawione przez miejscowych fiakrow i turystów.
Miki 2019-03-13 15:44:10
Moim skromnym zdaniem, jeśli ktoś mieszka na 50m w blokach np na Pardałówce to nie powinien mieć na pewno psa. Pies jak i dziecko to odpowiedzialność. Większość ludzi spacerujących po Bachledzkim, Antałówce, Wierszykach, Olimpie, Lipkach to mieszkańcy bloków, ale i nie tylko, którzy idą w teren i puszczają pieski jak i siebie samych po cudzych łąkach, działkach i myślą, że im tam wszystko wolno. Zwierzątka srają, przeganiają zwierzynę a czasem i dzieci, właściciele czworonogów do tego dorzucą śmiecia a na koniec piszą w internetach, gdzie tylko się da, że nie posprzątane i najlepiej, żeby właściciele tychże posesji sprzątali! A co?! przecież jutro wrócimy i dobrze by było, żeby porządek był!. Do małej: 1. Gdyby ludzie pogrodzili swoje tereny, tak jak Pani radzi, to by Pani na żaden ww. teren nie weszła, bo wszystko jest prywatne. To, że ludzie nie grodzą, to nie znaczy, że można im tam śmiecić, a później wrzucać na tygodnik zdjęcia, jak to wszędzie brudno. 2. Inna sprawa, że w Zakopanem nie można ogrodzić własnego terenu, bo gdzieby te wszystkie biedne pieski z właścicielami miały się podziać.
Realistyczny 2019-03-13 15:07:09
Gdybyście mieli trochę rozumu to wiedzielibyście co z psami wałęsającym się bez smyczy na terenie gdzie ta smycz być powinna zrobić, ale brakuje Wam jaj, a prawo winno byc proste i przejrzyste... Ale 75 % z Was to pokolenie "dyskryminujące" służby i odpornych na konserwatywne
i proste myslenie... Sami się już tracicie a co będzie dalej to się będę śmiał z tymi 25 % procentami hahaha już się śmieje hahaha
XYZ 2019-03-13 14:44:00
To chyba nie była ostatnia sarenka na świecie? Zdarzy się raz na jakiś czas incydent i od razu wszystkie psy i wszystkich właścicieli psów wrzuca się do wora potworów. Więcej kobiet i dzieci jest bitych i molestowanych niż sarenek zagryzanych przez psy, dajcie spokój, bo to żaden problem. Ot zdarzyło się. Szkoda sarenki ale nie dramatyzujcie.
Garbaty 2019-03-13 14:29:13
To nie pies,to bydlę agresywne. O właścicieli też dobrych słów nie mam.
Marcin 2019-03-13 14:22:04
@mala. Pies chce być wolny ale wolny nie jest. Jeśli ma właściciela to ten właściciel ponosi pełna odpowiedzialność za psa i jego wybryki. Zwierzę zniewolone trzeba nauczyć/oduczyć pewnych zachowań. Najgorsze są właśnie półdzikie wiejskie kundle biegające samopas albo zwierzęta nad którymi nie potrafią zapanować właściciele. Ludzi straszy się wilkiem albo dzikiem ale to właśnie "pieski" i kotki mordują i ranią najwięcej innych gatunków w tym ludzi.
Wynajmujący 2019-03-13 14:18:44
Ja widziałem jak w Chochołowie Jastrząb porwał świnie z prosietami. :}
mala 2019-03-13 12:19:35
tak zgadzam sie- wina wlascicielki. jak by moj pies to zrobil na goracym uczynku bym taki wpieprz dala zeby zapamietal! mojego musialam oduczyc ganiania sarenek. Dostal kilka klapsow i teraz wie.
w sprawie spacerow na bachledzkim ludzie dajcie tym psiakom polatac nie oceniajcie wszystkich psow po zachowaniu jednego psa a szczegolnie po zachowaniu wlascicielki. Dla niektorych ludzi te psy sa wszystkim co maja i one sa naszymi dziecmi i jak kazdy gatunek na tej ziemi chce byc wolny.
pluto 2019-03-13 12:18:10
Klerykalno-pisowska mowa nienawiści nawet zwierzętom się udzieliła.
Bib 2019-03-13 12:01:10
Przypominam ze nie ma obowiązku grodzenie posesji a obowiązek prowadzania psa na smyczy lub w kagańcu jeśli biega luzem jest!!!! Kto ma co do tego jakieś wątpliwości proszę się doedukowac w tym temacie...
Hanus 2019-03-13 11:43:22
To niedopuszczalne !!! Taki wlasciciel psa - niby kocha zwierzeta a tu prosze. ZERO poczucia odpowiedzialnosci !!!!!! A ta biedna sarenka jak musiala cierpiec.
Sama mam zwierzeta tym bardziej nie rozumiem takiego zachowania. Zwyrodnialec a nie kobieta. Powinna poniesc surowa kare !!!!!! ONA A NIE NICZEGO WINIEN PIES. bo tutaj tylko bezmyslny wlasciciel jest winny!!!!
wc help 2019-03-13 11:19:15
posprzatajcie rowien krupowa bo to wstyd na cały region i wykurzcie pijakow i nocnych amatorow mocnych wrazen
mala 2019-03-13 11:14:13
bardzo szkoda sarenki:( juz nie przesadzajcie ze kazdy pies bedzie atakowac ludzi i dzieci, gdzies musza sie wylatac -bachledzki, antalowka to idealne miejsce zdalaodludzi. to jest instynkt natury dla psa , tak- wlascicielka powinna miec kontrole nad psem. a ta pani z ogrudkiem prosze ogrodzic swoj teren pozadnie zeby zwierzeta nie wpadaly w pulapke bo na polu zeby pies sarne zlapal nie ma szans!
Stefan 2019-03-13 11:10:47
Zanim zacznie się hejt na właścicieli psów, którzy spuszczają psy ze smyczy zastanówmy się czy miasto zrobiło coś aby ułatwić im życie. Czy są gdzieś wyznaczone miejsca gdzie właściciel może spuścić psa aby wolno pobiegał? Nie ma... Więc może niech ta dyskusja idzie w tą stronę, bo jeśli nie ma takich miejsc to nie dziwmy się, że są one spuszczane aby sobie pobiegać choć przez chwilę.
Psina 2019-03-13 11:05:09
Pani POrażka oczywiście właściciel powinien ponieść karę, ale nie wszystkie psy rzucają się na małe dzieci bawiące się na placu zabaw.Idąc tym tokiem myślenia sami się pozamykajmy może jest w śród nas potencjalny morderca.
A i odebrać psy ratownikom, niewidomym,celnikom itd. mogą być niebezpieczne.
Bib 2019-03-13 10:43:39
Zima się przedłuża, dzikie zwierzęta same wchodzą na posesje, ogródki przydomowe bo tam zaczynaja wczesniej wyrastać kwiaty, krzewy ozdobne obgryzają. Nikt nie będzie przeganiał sarenki z ogrodu bo strasznych szkód nie narobi ale duży pies, spuszczony ze smyczy, bez kagańca, wpada na posesje, zabija i zostawia ( bo przecież nie z głodu) i goni kolejne sarny już za płotem to SKANDAL!!!! Właścicielka szybko ucieka i pewnie nic sobie z tego nie robi póki nie dojdzie do tragedi...
Bachledzki 2019-03-13 10:21:43
Czegoś nie rozumiem. Pani ktora zrobila zdjecie trzymała sarne w ogródku ? Jak pies wszedł do tego ogródka. Musi być nie ogrodzony. Kto odpowiada ze te zwierzeta TPN ?.Po bachledzkim i nie tylko chodzi kilka łani i saren. Pies bez smyczy to juz inna historia . Skoro włascicielka nie panuje nad psem, powinien byc na smyczy. Czesto sie tam widzi psy mał i duze ktore chodzą i robia co chca.
POrażka 2019-03-13 10:02:21
MAM NADZIEJĘ ŻE WŁAŚCICIEL PONIESIE SUROWĄ KARĘ !
Nie tylko na Bachleckim właściciele spuszczają psy ze smyczy na Równiach jest to notoryczne. Jak się właścicielom zwraca uwagę to mówią że one nic nie robią , na miłość Boska tam się bawią dzieci !
CZY MUSI DOJŚĆ DO TRAGEDII ?
Gogo 2019-03-13 09:53:24
Bachledzki Wierch to jest wychodek dla okolicznych psów i innych.Równiez teren dla quadów,motocykli.Planu zagospodarowania nie chcą zmienić bo ma być to teren zielony.A wszystko to do czasu dopóki nie zainteresuje się tym terenem developer.
ciekawy 2019-03-13 09:36:51
Ciekawy jestem jakie stanowisko w tej sprawie zajmie szacowna organizacja "viva" ... strach się bać!!!
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi budowlane na terenie Podhala. Wykonam: chodniki, podjazdy, kanalizację, gabiony lub inne prace ziemne. 505021357
  Tel.: 505021357
  E-mail: staszel.anna@gmail.com
 • POŻYCZKI
  JUŻ WIOSENNA PROMOCJA !!! BANK NIE CHCE UDZIELIĆ CI KREDYTU ? POŻYCZKA NA DOWÓD, MINIMUM FORMALNOŚCI, BEZ ZAŚWIADCZEŃ I NAWET DO 25 000 ZŁ. ZADZWOŃ T- 18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  Restauracja Regionalna w Zakopanem zatrudni KELNERA. 604 450 060
 • POŻYCZKI
  KREDYT KREDYT DLA FIRM TAKŻE DLA RYCZAŁTOWCÓW. ZADZWOŃ DO DORADCY T-694 567 002.
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika do zakł. kuśnierskiego
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SPRZĄTACZKĘ (rencistkę) z rzetelnym podejściem. Praca w Nowym Targu , ul. Ludźmierska na 1/2 lub 1/3 etatu w godzinach 15-20. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Praca stała Zakopane Kierowca Magazynier Zakopane
  Tel.: 694-763-155
  E-mail: pracapodhalee@gmail.com
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KELNER/KA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ELEKTRO-NARZĘDZIOWYM. STAŻ HANDLOWY MIN. 2 LATA. 600 38 38 52
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ELEKTROMONTERA/ELEKTROTECHNIKA do pracy w serwisie elektronarzędzi w Zakopanem. 600 38 38 52
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe pracownika recepcji. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 506093576
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam do wynajęcia/ wydzierżawienia pensjonatu, apartamentów
  Tel.: 660337657
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ I PRACOWNIKA DO PIELĘGNACJI ROŚLIN. CZARNY DUNAJEC, e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU AGD RTV ZAKOPANE. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  PRACOWNIKA BIUROWEGO ZAKOPANE, cały etat. Mile widziane doświadczenie i znajomość programu Optima. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe kucharza zmianowego, pomoc kuchenną. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 784056441
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  Restauracja Przy KominQ Zakopane
  Tel.: +48 500 352 220
  WWW: https://www.goldhotel.eu/restauracja
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA NA UMOWĘ O PRACĘ ZATRUDNI: KUCHARZA Z PRZYGOTOWANIEM ZAWODOWYM, KELNERKĘ, PANIĄ NA ZMYWAK -
  Tel.: 600 076 107.
 • USŁUGI | budowlane
  W sprzedaży ziemia ogrodowa przesiewana, do ogródków przydomowych i na trawniki.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Wyburzenia, rozbiórki budynków, kruszenie gruzu budowlanego.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo budowlane zatrudni pracowników w zawodzie:malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pomocnik budowlany, operator koparki.
  Tel.: 602629623
 • USŁUGI | budowlane
  DOCIEPLENIA.
  Tel.: 509596074
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-03-23 13:05 Ślimak śmieci pełen w centrum miasta 2019-03-23 12:46 Polacy tryumfują w Planicy 2019-03-23 12:00 Siekierą zaatakował samochód 1 2019-03-23 11:40 Pogotowie pogotowiu 2019-03-23 10:46 Widmo zamknięcia 1 2019-03-23 10:16 Najdłuższy slalom gigant w Polsce (NA ŻYWO) 2019-03-23 09:17 90 lat od pierwszych Mistrzostw Świata FIS w Zakopanem 2019-03-23 07:50 Łukasz Zabdyr poprowadził plastyczne warsztaty dla najmłodszych 2019-03-22 22:17 Eksplozja w Miejskiej Galerii Sztuki 2019-03-22 21:59 Świętować u Józefa 2019-03-22 21:21 Świętość na desce pisana 2019-03-22 20:59 Szczodry powiat 2019-03-22 20:04 Europejska szkoła 2019-03-22 19:30 Ranne bydło nie nadaje się do transportu 1 2019-03-22 18:31 W Kmicicu spotkanie z autorką książki o tybetańskim królestwie 2 2019-03-22 18:01 Młodzi piłkarze z Zakopanego już przed stadionem Widzewa 2019-03-22 18:00 ZAKOPIAŃSKA GIEŁDA MILIONERÓW 2019-03-22 17:59 Władza sama sobie 2019-03-22 17:41 Liceum warte Zachodu czyli kowboje w Goszczyńskim 2019-03-22 16:58 Muzeum Podhalańskie tańsze dla rodzin i mieszkańców Nowego Targu 2019-03-22 16:48 Pokaż serce, dorzuć złotówkę do budowy windy 2019-03-22 16:31 Historia nieco makabryczna. Konkurs dla czytelników 2019-03-22 16:15 Puchar Świata w Planicy. Piotr Żyła na podium 1 2019-03-22 15:50 Bombowe znalezisko w Ludźmierzu 2019-03-22 15:23 Strażacy swoje, a ludzie wypalają 1 2019-03-22 15:12 Poznaj dyrektywę UE o prawach autorskich 2019-03-22 14:43 Zakopiańscy radni w Planicy 5 2019-03-22 14:01 W sobotę pogrzeb 9-latka, który zginął w wypadku na quadzie 2019-03-22 12:55 Lawina pod Rysami. Najprawdopodobniej nie ma zasypanych (AKTUALIZACJA) 2019-03-22 12:48 Wernisaż przed Misterium 2019-03-22 12:25 Amfetamina, marihuana i heroina. Policjanci zatrzymali narkotykowego dilera 6 2019-03-22 11:45 Rozmawiamy z Andrzejem Galicą, góralem z Big Brothera sprzed lat (NA ŻYWO) 2019-03-22 11:38 Smakowita promocja 1 2019-03-22 11:25 Eko Family - szkolenia antysmogowe 1 2019-03-22 10:41 W mieście trwają wiosenne porządki 1 2019-03-22 10:31 Dziś policja bada prędkość kaskadowo 1 2019-03-22 10:18 Odśwież swój uśmiech na wiosnę, czyli... 2019-03-22 09:36 W tym miejscu w Zakopanem łatwo wpaść do strumienia 2019-03-22 08:00 Dzieci z Zakopanego wyprowadzą piłkarzy najpopularniejszego klubu w Polsce 2 2019-03-21 22:31 Przystanki obronione 1 2019-03-21 21:28 Śmigali elektrycznymi samochodami 6 2019-03-21 20:56 Prezydent Andrzej Duda spotkał się z góralami 9 2019-03-21 20:25 Wygrana bitwa „Szarotek” w wojnie o finał 2019-03-21 19:59 Rabka do kochania 2 2019-03-21 19:28 Kiedy zabierzecie się za łatanie dziur i sprzątanie Zakopanego? 8 2019-03-21 18:59 Krokusowy pierwszy dzień wiosny na Harendzie 2019-03-21 17:37 Krew patrona 11 2019-03-21 17:32 Znowu skażenie wody w Białym Dunajcu 4 2019-03-21 17:15 Kotelnica Skitour Challenge 2019 już w niedzielę (WIDEO) 2019-03-21 16:56 Szeregówka przy Strążyskiej 10
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-03-23 12:10 1. A w poniedziałek mo kurzyć. 2019-03-23 11:14 2. Wybrali Niezgode to teraz macie. Arogancje,brak perspektyw,przekręty a dzieci będą się tułać po busach 2019-03-23 09:02 3. Panie soltysie, przypominam sobie taki piekny artykul w gazecie tp z 2017 pod jakze wlasciwym tytulem "Trzeba zmian" ??? Mysle ze z pamiecia u Pana ok a jesli nie to w redakcji w archiwum na pewno gdzies art jest. Mysle ze nie musze tlumaczyc o co mi chodzi 2019-03-23 09:01 4. ale buty mają ładne. 2019-03-23 08:39 5. Władza robi sobie wyjazdowe partyjne wiece za publiczne pieniądze, płacone z naszych podatków. Ochrona, czyli gwardia przyboczna prezydenta, paliwo do pancernych samochodów - kosztują ogromne pieniądze. A brakuje pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli i muszą strajkować, na dzieci niepełnosprawne i służbę zdrowia. Oszukany deweloper z Austrii od dwóch wież z ulicy Srebrnej, nie dostał pieniędzy za wykonaną pracę od posła Kaczyńskiego. Czy to jest państwo praworządne? 2019-03-23 07:32 6. wieczny odpoczynek racz mu dac panie 2019-03-23 06:27 7. Mozna tylko po Co??? Jako uzdrowisko slabo wypada a po 20 to juz ..... 2019-03-23 06:13 8. Dyrektorzy w Szaflarach wygrywający konkursy otrzymują umowy na 1 rok. Wydaje się, że nie jest to do końca zgodne z prawem. Potem startują w kolejnym konkursie. Na pewno zależy Wam na uczniach, ale nie zgadzajcie się na poniżanie. Wójtowi szczególnie się podoba zniewalanie podwładnych. Chyba miał trudne dzieciństwo. 2019-03-23 05:26 9. Przestańcie żreć mięso a będzie po problemie... 2019-03-22 23:15 10. Powielam ubolewania poprzedniej komentatorki, niestety w związku na zbyt późną informacje o owym wydarzeniu nie mogłam się udać na spotkanie z autorką tak świetnej książki, bardzo coraz bardziej żal mi Zakopanego dla zwykłego mieszkańca. O sylwestrze to burmistrz trąbi zanim jeden się dobrze nie skończy... Szok.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Podhalański Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zakopanem: marzec
Marcowe spotkania przy pianinie z Jerzym Chruścińskim
Konkurs fotograficzny Gmina Czarny Dunajec - Cztery Pory Roku
Warsztaty sztuki i rękodzieła podhalańskiego w willi Czerwony Dwór w Zakopanem
Gmina Kościelisko: kalendarz imprez - marzec
Curling pod Tatrami
Ostatnia szansa na zapisy na IV edycję No Limit Kasprowy
Dni otwarte - Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu
Turniej Charytatywny w Mszanie Dolnej - Gramy dla Ani
Kryminalne historie w Tatrach | Spotkanie premierowe z Mariuszem Koperskim
Promocja książki: Dawna kuchnia górali gorczańskich
Koncert Sokół Orkestar w Karczmie pod Gontem
Kotelnica Skitour Challenge
Przedstawienie grupy teatralnej z Oravskiej Polhory w Zawoi
Koncert patriotyczny w Nowym Targu
Wiosenne warsztaty ceramiki
Fragment spektaklu kameralnego - Maków Podhalański
Randka z Parkinsonem - spotkanie w Rabce-Zdroju
Spotkanie z Maciejem Wierzyńskim w Zakopanem
Koncert charytatywny: Król, Rogucki, White Elephant i Kapela Góralska TPN - Kościelisko MTF i TPN zapraszają
Dni Lawinowo-Skiturowe w ostatni weekend marca
MIsterium Męki Pańskiej i wystawa w nowotarskim MOK
Kino w Dworku Gościnnym w Szczawnicy
Pod niebem Paryża - koncert Agnieszki Grochowicz w Kmicicu
Feromon w Karczmie pod Gontem
Spotkanie autorskie Jadwigi Marzec w Makowie Podhalańskim
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2019
Restaurant Week Podhale
Kino Seniora w Limanowej
Warsztaty Wielkanocne w Szaflarach
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Bojcorka