Reklama

2019-03-26 16:45:08

Reklama

Strajk

Maturzystka: strajk nauczycieli jest nieporozumieniem

Reklama

Na nasz tekst o strajku nauczycieli, w którym weźmie udział większość szkół z Podhala zareagowała maturzystka z powiatu nowotarskiego.

- Strajk ten jest totalnym nieporozumieniem. Jeśli nauczycielom coś nie pasuje, nie powinien się on odbywać w najważniejszych momentach roku szkolnego. Jako tegoroczna maturzystka jestem załamana ponieważ nauczyciele nie patrzą na nasze dobro. Nauczyciele mogą strajkować, a my nie? Dużo uczniów jest zainteresowanych Strajkiem Uczniów, który odbyłby się 2 kwietnia. Młodzież powinna mieć coś do powiedzenia, ponieważ to nasza przyszłość jest pod znakiem zapytania - pisze maturzystka.

O strajku nauczycieli z Podhala napisaliśmy tu: http://24tp.pl/n/56438

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Eska 2019-03-28 23:01:19
Do wszystkich ziejących nienawiścią do nauczycieli.
Dla swoich dzieci i wnuków szukajcie wolontariuszy, którzy za taaaaakie pieniądze będą z zaangażowaniem pracować z waszymi pociechami. Już to widzę, jak tłumy dobijają się do pracy za głodową pensję.
Sama mam wnuczki i z przerażeniem myślę, kto ma je uczyć, jeśli będą zwalniać się bardzo dobrzy nauczyciele, a zostaną same biedaki z trudem wiążące koniec z końcem.
Ludzie, naprawdę nie rozumiecie, że to się odbije na waszych dzieciach?

I taka mała dygresja. Faktycznie, patrząc na błędy piszących tutaj niektórych "skrzywdzonych" przez szkołę, można wysnuć wniosek, że samemu się nie uczyło, a teraz obwinia się nauczycieli, że nie douczyli.
Jestem za podwyżkami dla nauczycieli i za podniesieniem poziomu nauczania. Wtedy nie tak szybko kończyliby szkołę "specjaliści" od oceniania nauczycieli.
oko 2019-03-28 13:56:54
Widze że żaden sie nie odważył napisać ile zarabia.Wszędzie mówią że mało, ale konkretów niema.
BB 2019-03-28 09:33:47
Zgadzam się z maturzystką.
Niech sobie strajkują w dni wolne, których mają za DUŻO.
Wszystkich strajkujących , którym się nie podoba powinni zwolnić! Jakoś nie pamiętam aby to nauczyciel mnie czegoś nauczył, w szkole niby wytłumaczył na najprostszym przykładzie a w domu trzeba było samemu do wszystkiego dojść albo rodzice tłumaczyli. Nie ma już nauczycieli którzy chcą czegoś nauczyć, są nauczyciele którzy tylko "odbębniają " lekcje. Czytają z kartki, bo nie chce się im przygotować w domu do tematu. Nauczyciel gdyby był dobrym w swoim zawodzie to nauczył by tego najsłabszego ucznia (choćby podstaw) i to w godzinach lekcyjnych nie poza ( wtedy jest kara), poza to powinni chodzić uczniowie, którzy chcą czegoś więcej .
Zawsze tak było że uczniowie słabsi mieli gorzej, nauczyciel powinien skupiać się bardziej na tych słabszych, bo ten który nie ma problemów z nauką nauczy się sam!
Nauczyciele to najbardziej leniwa grupa zawodowa, wyżej s... niż d... mają.
Jeśli im tak źle niech zmienią zawód, wtedy zobaczą co to jest ciężka PRACA! I nie będzie TYLE wolnego.
I nie pisać , że Zwykli obywatele są z nimi, bo nie są. Ich bronią tylko tacy jak Oni.
Urszula 2019-03-27 15:41:50
Z ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych - do wiadomości strajkujących i pracodawców:
Art. 23. [Uprawnienia pracownika biorącego udział w strajku]
2. W okresie strajku zorganizowanego zgodnie z przepisami ustawy pracownik zachowuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy, Z WYJĄTKIEM PRAWA DO WYNAGRODZENIA. Okres przerwy w wykonywaniu pracy wlicza się do okresu zatrudnienia w zakładzie pracy.
oko 2019-03-27 11:52:29
niech chociaż jeden napisze ile ma na godzine i ile ma dni wolnych w roku.i jeszcze gdzie był na wakacjach.moge przytoczyć pare przykładów z fb .sami sie chwalą zdjęciami .ja charuje 6 dni w tygodniu na budowie i nie moge sobie pozwolic na tydzień nad naszym morzem.
tragikomedia 2019-03-27 11:50:28
40 godzin niech będzie w tej szkole tygodniowo, poprawi sprawdziany, a nie w czasie lekcji, na której robi następny sprawdzian! kółka zainteresowań to niech będą kółka, a nie poprawianie ocen. Poziom żenujący. Czy to jest powołanie? czy zawód? Śmiem twierdzić, że tylko i wyłącznie zawód, bo ferie, wakacje, zielone szkoły, rekolekcje, teatrzyki, spotkania,akademie itd... Wszystko macie i jeszcze źle, socjalne, wycieczki bo przecież jest karta nauczyciela. Masz osiągnięcia to nie ma sprawy, podwyżkę bierz!!!! A ci co już osiągną dyplomowanego to zero zero żeby się wykazać, czyżby wypalenie?
R1974 2019-03-27 09:37:46
Wrócą czasy przedwojenne. 4 klasy szkoły powszechnej, wszystkich przedmiotów będzie uczył dobrze opłacany ksiądz, a jakże. Takich matołków potrzeba temu krajowi. Wybierzcie w wyborach partię Biedronia. A ty maturzystko ucz się dopóki masz możliwości. Pamiętam strajki nauczycieli z lat 90. Kolega maturzysta LO, syn solidarnościowca tak wylądował, że nawet nie chcą go do łopaty oni koszenia trawy na plebanii. Ja po studiach jestem i pracuję za granicą na stanowisku dyrektora. Wrócę pod warunkiem rozwiązania Konkordatu w Polsce.
Mama gimbazy 2019-03-27 09:19:38
Brawo Maturzystka!
Zrobić selekcję wśród nauczycieli, wtedy podniesie sie poziom nauczania. Obecnie to woła o pomstę do nieba. Swoje frustracjie na uczniów wylewaja a nie skupiają sie nad tym, aby dziecko zachęcić do przedmiotu.
Teraz to "miernoty" idą na ten kierunek i mamy to co mamy, Trzeba podnieść poziom na studiach pedagogicznych.
" No wiesz ta "Kaśka" to tak mało inteligentna byla i poszła na pedagogikę "
Ps
Dla równowagi rodzice i dzieci będziemy we wrześniu strajkować, aby ponieść poziom nauczania.
Miesiąc dzieci nie pójdą do szkoły a nauczyciele dostaną bezpłatny urlop. Bo obecnie nauczyciel to " pan na zagrodzie " i uważa, że wszystko mu wolno.
studentka 2019-03-27 08:51:38
Do DDD za W.Konia przy spowiedzi.
DDD 2019-03-27 08:20:59
Maturzystko, czy zainteresowałaś się za co bierze z budżetu ok. 5 tyś. PLN ksiądz proboszcz na emeryturze?
Do fajnie jest byc miłym 2019-03-27 08:11:21
Jak mozna pisac ze mama z 5 dzieci ma 2.5 tys a nauczyciel 1.8 zl nad opieka 25 dzieci. Przeciez nauczyciel nie kupuje jedzenia podopiecznym ubrania a to wszystko kosztuje. Jak tak wogole mozna bylo napisac.
jarząbek 2019-03-27 08:00:33
Weźcie się lepiej do roboty, bo takich tumanów puszczacie, że strach. Dzieci w 5 klasie czytać nie potrafią
jo 2019-03-27 07:05:48
Ja po studiach na polibudzie muszę zapierniczać na budowie po 11h , bo ciężko się dostać na "stołek inżynierka" , a nauczyciel pierdzi w stołek kilka godzin i jeszcze chce bardziej godnie żyć??? A co ja nie chce?-Mam niedużo większą wypłatę jak nauczyciele, a w każdej chwili mogę zginąć na budowie i co?, mam iść do szefa, że będę strajkował?. Wiadomo co zrobi... Taaaa podniesie mi o 1000zł pensje, bo mi się należy!... Żeby kosztem uczniów żądać podwyżki to jest kompletne dno i żenada!!!....Kto pobiegnie następny po podwyżki: policja, pielęgniarki czy górnicy po "szesnastkę"...
rys 2019-03-27 05:32:13
hmm - to wszystko powinni nauczyc Cie w domu. Nauczyciel uczy konkretnego przedmiotu, a wlasciewie ma na zadanie powiedziec co powinienes wiedziec. Jak sie nie bedziesz uczyl to doniczego nie dojdziesz. Podobno skonczyles studia i nie wiesz o tym?
Anna 2019-03-27 02:25:42
A czy nauczyciel ma inny żołądek i więcej opłat od kasjerki ? Żenujące
hmm 2019-03-26 22:03:05
Do "Belfer": a gdzie w tej zacytowanej wypowiedzi jest nienawiść??? Jakoś jej nie widzę w żadnym słowie. No i uśmiałem się jak czytałem o nauczycielach, co pokazali mi świat i nauczyli myśleć. Dobre. Szkoła, liceum, studia... i nie pamietam jednego nauczyciela, czy profesora, który powiedziałby coś o życiu. Godzina wychowawcza? Zawsze upływała tylko na usprawiedliwieniach nieobecności. Tylu nauczycieli, a nikt nigdy nie powiedział, że powinniśmy wszyscy dbać o ten świat, nie śmiecić, nie marnować, byc dobrym dla siebie nawzajem, szanować się, nie krzywdzić się nawzajem, itd itp. Żaden nauczyciel nie pokazał mi nic poza tym skąd dokąd z książki mam się nauczyć na pamięć, nikt nigdy nie powiedział jak żyć i jak się odnaleźć w tym świecie. Zawsze jak wspominam szkołę mam przed oczami nauczycieli, którzy byli nijacy, byle przetrwać kolejną lekcję, byle odwalić materiał, byle iść do domu. Pamiętam nauczycieli, którzy się wyżywali na uczniach, profesorów, którzy ulewali na studiach według schematu bez zwględu na poziom wiedzy. Niestety nie pamiętam żadnego nauczyciela z pasją. Ani jednego, a było ich wielu. I jak Was wspierać?
Dostawca 2019-03-26 21:48:26
Mam sposób na znalezienie pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli,przecież w powiatach w całym kraju i w Tatrzańskim są ośrodki ZNP które są nie rentowne i trzeba do nich dokładać ogromne pieniądze żeby je utrzymywać a więc należy je sprzedać żeby nie dokładać do nierentownego interesu z naszych podatków i będą pieniądze na podwyżki dla nauczycieli.A kto będzie chciał wyjechać sobie na wczasy może sam sobie wynająć pokój w pensjonacie lub w hotelu i zapłacić za pobyt a nie liczyć na zniżkę/darmochę,niech płacą jak każdy z nas.
janosik 2019-03-26 21:46:42
Generalnie podwyżki dla nauczycieli z małym stażem , tak dostają żebraczą pensje. Natomiast wytrawnym nauczycielom w ramach nagrody kasy fiskalne. Wszyscy uważają że jest to grupa społeczna najbardziej oszukująca fiskus.
... 2019-03-26 21:29:59
A gdzie byli i dlaczego nie strajkowali jak rządzilo PO ja się pytam??? Sie ludziom w d....ach od dobrobytu przewraca... żal...
fajnie jest byc milym 2019-03-26 21:06:51
Do mama 5 dzieci
Pani za opieke nad 5 dzieci dostaje 2,500, nauczyciel poczatkujacy w przedszkolu za opieke nad 25 dzieci dostaje 1,800zl.
Obywatel 2019-03-26 20:57:31
Zgadzam się z komentarzem Michał Trybula przecież nikt na siłę nie trzyma nikogo w szkole ,jest wolny rynek ,czas dla pracowników idealny , moje młodsze dziecko chodzi do prywatnej szkoły gdzie nauczyciele są uśmiechnięci , dziecko zadowolone , a i tak wychodzi taniej bo nie trzeba korepetycji jak przy starszeym dziecku z państwowej szkoły gdzie połowa nauczycieli to nieudaczniki jak ich przewodniczący znp do roboty lesery !!!!!!
belfer 2019-03-26 20:49:01
Przykro jest czytać większość tych komentarzy, gdzie opluwa się nauczycieli - ludzi, którzy każdego z tu piszących nauczyli pisać, czytać, liczyć, myśleć, pokazali świat. Łatwo wiesza się psy na nauczycielach nie mając o ich pracy zielonego pojęcia.
Martwi też fakt, że w tym młodym człowieku (maturzysta) jest już tak wiele nienawiści a tak mało empatii i zrozumienia drugiego człowieka. Oczekuje żeby jego zrozumieć ale nie rozumie drugiej strony.

Wiem z doświadczenia, że jak nauczyciel chce nauczyć w szkole, stara się, żeby uczeń nie musiał iść na korepetycje to przychodzi rodzic z awanturą i pretensjami, że nauczyciel za dużo wymaga, że za dużo chce od dzieci, że absolutnie syn/córka nie może zostać po lekcjach choćby na kilkanaście minut, bo ma iść do domu. Niektórzy rodzice wspaniale potrafią podciąć skrzydła każdemu nawet bardzo chętnemu do pracy nauczycielowi, niestety.
HUDY 2019-03-26 19:44:20
Im to się chyba w d.....ach poprzewracało tak im źle mają wolne 2-mc wakacji Płatne ferie 2-tyg.Płatne i wiele innych wolnych dni w roku Też Płatne.Za korepetycje biorą nie małe pieniądze i nie wystawiają rachunków ani paragonów a pieniądze są nieopodatkowane,to jest okradanie budżetu Państwa i w dodatku jeszcze żądają podwyżki natychmiastowej bo jak nie to będzie strajk.Mnie jak zarobki nie pasowały to zmieniałem pracę na inne lepiej płatne i nie w swoim zawodzie a pracy na rynku nie brakuje jest jej do wyboru do koloru.
Na miejscu Rządu to bym za te wolne dni powyżej 2-tyg.dałbym URLOPY bez płatne minus 500+ i niech se idą dorobić do wypłaty gdzie chcą i będą na takich warunkach jak wszyscy którzy pracują i nie strajkują a potem dać im te podwyżkę 1000 zł i będzie git.
Miejscowy M 2019-03-26 19:41:37
@popieram Przynajmniej nie spadną z dachu z 10m na beton jak ja gdy popełniłbym błąd. Jak tak ich bronisz to napisz ile zarabiają.Bo ja wiem i nie mają tak zle jak 8lat temu a to że chcą godnie żyć to jak każdy,nie widzę powodu aby nauczyciel zarabiał więcej ode mnie.Jak któremuś się nie podoba to zamienię się i ponaciągam się "popieraczu" z bachorami zamiast z nowobogackimi kientami.Nie widzę problemu
eureka 2019-03-26 19:39:02
A ja proponuję strajk rotacyjny: to znaczy w nocy, w weekendy i wakacje. Młodzież będzie miała egzaminy, rząd będzie miał spokój a i nauczyciele sobie postrajkują do woli. I wszyyyyyscy będą zadowoleni.
Karol 2019-03-26 19:30:50
" My ciężko pracujące pracownice zakładu im.( tu wpisz nazwisko dowolnego świętego komuny) żądamy, żeby ci strajkujący, otumanieni przez podżegaczy, warchołów, bumelantów i inne antyrządowe elementy przestali wreszcie strajkować i wzięli się do uczciwej pracy, ku chwale socjalistycznej ojczyzny" Nie, to nie powrót do przeszłości. To sprawdzone w komunie metody napuszczania jednych na drugich są - jak Lenin, wiecznie żywe w umysłach co poniektórych polityków.
popieram 2019-03-26 19:13:20
Widać nie wiecie jak ciężka jest praca nauczyciela.
Nie ma lekkiej pracy. Posiedźcie sobie drodzy państwo z wrzeszczącymi bachorami w szkole po 8 godz. dziennie przez 5 dni w tygodniu to zobaczycie jak jest "miło i przyjemnie"
Strajk jak najbardziej słuszny, a do tego jednak ma wymiar edukacyjny. Pokazuje dzieciom i młodzieży jak pis i "dobra zmiana" nie szanuje ludzi ich pracy. Jak łatwo dyskredytuje się, poniża i ośmiesza ludzi którzy słusznie domagając się swoich praw są mieszani z błotem. Ten strajk na pewno nauczy te dzieci więcej niż siedzenie 2 tygodnie w ławce szkolnej.
Nie plujcie na nauczycieli, bo pokazujecie swoim dzieciom jak można ich nie szanować. Takie wychowanie obróci się kiedyś przeciw nam wszystkim....
Adam 2019-03-26 19:12:56
Obowiązkowe kasy fiskalne za korepetycje !
thomasporter 2019-03-26 18:09:21
Chciałbyś na dwa miesiące przed egzaminem nie mieć pewności czy się odbędzie czy nie? Wątpię. Najbardziej poszkodowana grupa społeczna nauczyciele - przemęczeni po 12 godzinach ciężkiej codziennej pracy... Wstyd. POlityka i tyle.. wyrzucali ich za PO, strajków nie było, a teraz od razu 1000 zł więcej... może wszyscy niech wyjdą i strajkują ja też chce 1000 zł więcej.. wróci PO to wam da wszystkim ! Ataki na rząd który tyle zmienił w naszym kraju nie zachęcą następców do pracy - po co mają się starać wzmacniać gospodarkę jak ich zaatakują wszyscy że chcą kasy.. lepiej na minusie jechać..
Może się nie znam... 2019-03-26 17:53:27
Z jakiego powodu strajk ma się odbyć kosztem dzieci/ młodzieży-niech strajkuja w długi weekend majowy...w wakacje... Ja pracując po 12h muszę znaleźć czas żeby dziecku od podstaw tłumaczyć lekcje,muszę znaleźć fundusze na korepetycje i nie myślę o strajku,ponieważ praca jest moim wyborem-jeśli czuję się niedoceniona,to raczej pomyślę o zmianie pracy. Nie mam wolnych weekendów,świąt,długich weekendów,nie mam opłaconych wycieczek,za które dostaję wynagrodzenie....
Mama 5dzieci 2019-03-26 17:50:49
Też mnie to wkurza że tak sie wszyscy podwyżek domagają, a robotke mają w ciepwlku nie zapieprzają po 13-15godzin dziennie na budowie na mrozie, deszczu czy wichurze za marne grosze żeby wyżywić rodzine. Mój mąż jakby tak zaprotestował w pracy to by mu se kazali iść bo ludzi jest dość. Nawet nieraz mu wypłaty nie dali i co,nie udowodnisz.
Jeśli już ktoś powinien protestować to my z dziećmi bo to o i trzyszłość chodzi i ich się ciągle ocenia i stresuje. A nauczycieli powinno sie wynagradzać za wyniki zdawalności i zadowolenia uczniów z pracy nauczyciela a jak tego niema to won jak sie nie podoba,ludzi jest dość. Niech idą na budowe to będą mieli wakacje.
boruta 2019-03-26 17:49:45
Fundacja ojca Rydzyka walczy o dofinansowanie na Park Pamięci. Ten to ma szczęście do kasy podatników. Popieram strajk nauczycieli, nie lękajcie się.
Szlachta z Dziennikiem 2019-03-26 17:29:31
@Nauczyciel - Widocznie jej nauczyciele byli tak słabi, że nie potrafili jej nauczyć większej dojrzałości w wypowiedziach.
Nauczona 2019-03-26 17:14:55
Najlepiej, gdyby strajkowali w wakacje!
bezstronny 2019-03-26 17:11:35
Ma rację dziewczyna .Dlaczego nie strajkują w ferie ,wakacje ,ferie świąteczne /niedługo kolejne/,wolne soboty.W tym czasie pobierają pensję więc też mogą strajkować a nie kosztem dzieci siejąc zamieszanie destabilizację i niepewnosć.Jest mnóstwo absolwentów UP wykształconych,którzy poszukują bezskutecznie pracy .Bez znajomości nie mają szans na pracę w zawodzie nauczyciela!!!Zawsze można zmienić zawód ,założyć własną firmę i tam się wykazać ,tam nikt Wam nie zapłaci za urlop ,ZUS tez sami musicie sobie opłacić,na zwolnienie też nie pójdziecie bo nie będzie dochodu....
Nauczyciel 2019-03-26 16:54:09
Wypowiedź mało dojrzała jak na maturzystkę. Jak się pilnie uczyła, to o swoją przyszłość nie powinna się martwić.
.. 2019-03-26 16:49:49
Strajk powinien być ale nie dla wszystkich nauczycieli należy są podwyżka. Są osoby które z mgr dostaja srednia krajowa na reke i robia po 8 h 5 dni w tygodniu a są osoby które dostaja 3 tys pracując po 25h tygodniowo.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane zatrudni pracowników w zawodzie: cieśla, murarz, zbrojarz ,malarz, operator koparko-ładowarki, pracownik budowlany.
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Hotel *** w Bukowinie Tatrzańskiej poszukuje KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE. Praca całoroczna, umowa o pracę, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 784056441, 506093576
 • PRACA | dam
  KASJER/KASJERKA - praca w sklepie spożywczym w Bukowinie Tatrzańskiej
  Tel.: 609820250
  E-mail: as.stasik@op.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Dekoracyjne podłogi ŻYWICZNE mikrocement kamienne dywany
  Tel.: 602151628
  E-mail: igi602@interia.pl
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  WYRÓWNIARKA 50, 3500 zł
  Tel.: 787863535
  E-mail: k-allegro@wp.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA motorów/ rowerów Czarny Dunajec 730 735 000 lub CV na: praca@gros24.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: POKOJOWĄ, POMOC KUCHENNA-ŚNIADANIOWA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • POŻYCZKI
  BANK NIE CHCE UDZIELIĆ CI KREDYTU ? POŻYCZKA NA DOWÓD, MINIMUM FORMALNOŚCI, BEZ ZAŚWIADCZEŃ, DUŻE KWOTY POŻYCZKI. ZADZWOŃ -18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  OFERTA PRACY W COS-OPO ZAKOPANE: KELNER. Szczegóły: 725 300 095
 • PRACA | dam
  OFERTA PRACY W COS-OPO ZAKOPANE: ZASTĘPCA GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO. Szczegóły: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ POWIERZCHNIE HANDLOWĄ, SUPER LOKALIZACJA DEPTAK-KRZYWA NOWY TARG przy Salonie gier. Idealne pod kawiarnię, gastronomię, klub muzyczny. 608 806 408
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam KIA SPORTAGE benzyna + gaz, 2.0, r.p.XII.2011, 4x4, opcja typowo zimowa, stan idealny, I pierwszy właściciel lub zamiana na BUS 9-OSÓB. 608 806 408
 • PRACA | dam
  OSOBĘ DO PRACY W PENSJONACIE W KOŚCIELISKU ZATRUDNIMY. Możliwość zamieszkania. 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO (OGÓLNOBUDOWLANY). 608 806 408
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: - PRACOWNIKA OBSŁUGI GRILLA - KELNERA-BARMANA - RECEPCJONISTA/KA do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERA/KĘ do Zespołu Pensjonatów ?Dolina Białego?. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI PUNKTU GASTRONOMICZNEGO-SPRZEDAŻ LODÓW Tel. 1820 63730. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ do Aqua Parku Z-ne. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  MECHANIK skutery/motory Czarny Dunajec, pełny etat dobre wynagrodzenie. 730 735 000.
 • PRACA | dam
  STRÓŻ NOCNY, Czarny Dunajec 730 735 000
 • PRACA | dam
  OBSŁUGA SYSTEMÓW AUKCYJNYCH TYPU ALLEGRO. Zakopane, pełny etat CV na praca@gros24.pl
 • PRACA | dam
  PRACOWNIK FIZYCZNY rozładowywanie dostaw, sprzątnie itp Czarny Dunajec. 730 735 000
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA AGD/RTV Czarny Dunajec 502 303 913 lub CV na: praca@gros24.pl
 • PRACA | dam
  Poszukujemy opiekunki dla dwuletniego chłopca. Praca w centrum Zakopanego, pełen etat, bardzo dobre warunki finansowe.
  Tel.: 530602603;530610330
  E-mail: ania-kazmierczyk@wp.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ do Aqua Parku Z-ne. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI PUNKTU GASTRONOMICZNEGO-SPRZEDAŻ LODÓW. Tel. 1820 63730. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: - PRACOWNIKA OBSŁUGI GRILLA, - KELNERA-BARMANA do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERA/KĘ do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię MURARZA oraz POMOCNIKA.
  Tel.: 604131899
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-uslugi/ oraz można się zapoznać bezpośrednio w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem". 18 20 70 213
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię Owce na mięso.
  Tel.: 888613332
 • USŁUGI | budowlane
  Budowa domów jedno i wielorodzinnych, pensjonatów , roboty zbrojarskie i żelbetowe.
  Tel.: 609075091
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w Karczmie oraz Pensjonacie w Czorsztynie: kucharza/kę, pomoc kuchenną, kelnera/kę.
  Tel.: +48509920018
  E-mail: nadzamcze@interia.pl
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Poroninie zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 607863893
 • PRACA | dam
  SPYTKOWICE: FIRMA DREW-DOM zatrudni pracowników: stolarzy, cieśli, obsługę tartaku. Praca od zaraz.
  Tel.: tel. 605048933; 182688067
  E-mail: dziur@drew-dom.eu
  WWW: www.drew-dom.eu
 • PRACA | dam
  KUCHARZ Bukowina Tatrzańska, praca CAŁOROCZNA, możliwośc zakwaterowania
  Tel.: 510-213-878
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi budowlane na terenie Podhala. Wykonam: chodniki, podjazdy, kanalizację, gabiony lub inne prace ziemne. 505021357
  Tel.: 505021357
  E-mail: staszel.anna@gmail.com
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  Restauracja Przy KominQ Zakopane
  Tel.: +48 500 352 220
  WWW: https://www.goldhotel.eu/restauracja
 • USŁUGI | budowlane
  Wyburzenia, rozbiórki budynków, kruszenie gruzu budowlanego.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-04-23 15:55 14-latek wszedł na łuk mostu, żeby zrobić selfie i wygrać zakład 2019-04-23 14:41 Mieszkaniec Białego Dunajca apeluje do wójta o remont drogi 2019-04-23 13:32 Pomarańczowe zapylenie na szczytach 2019-04-23 13:21 Śladami Memoriału Piotra Malinowskiego 2019-04-23 12:24 Niespokojna Wielkanoc na drogach powiatu nowotarskiego 2019-04-23 12:20 Słowo o systemie edukacji 2019-04-23 11:39 Nasz czytelnik zatrzymał pijanego kierowcę 1 2019-04-23 10:43 Śledztwo prokuratury w sprawie wczorajszej tragedii w Nowym Targu 2019-04-23 10:26 44-latek przyłapany ze sporą ilością psychotropów i amfetaminy 2019-04-23 09:31 Przejechaliśmy na rowerze nowy podjazd na trasie Tour de Pologne 2 2019-04-23 08:03 Jedno z kultowych miejsc w Zakopanem 1 2019-04-22 22:03 Prezydent Andrzej Duda zakończył sezon narciarski 2 2019-04-22 21:47 Nowotarżanka najlepsza wśród chemików 2019-04-22 20:40 Piechotą wzdłuż Alei 1 2019-04-22 19:35 Fałszywie nie oskarżaj 1 2019-04-22 18:09 Czerwienne - wieś perspektywiczna. Coraz więcej nowych domów 4 2019-04-22 16:59 Motocyklem w świat 2019-04-22 15:59 Strażacki lany poniedziałek w Kluszkowcach (WIDEO) 2019-04-22 15:39 Piąty Dzień Narciarza w Muzeum Tatrzańskim 1 2019-04-22 15:00 Taka pułapka na przechodniów i rowerzystów w Nowym Targu 3 2019-04-22 13:53 W Murzasichlu też ubywa drzew 9 2019-04-22 13:37 Powoli zakochaj się w sztuce 2019-04-22 13:21 Krajobraz polskiej architektury – jakie domy wybrać 2019-04-22 13:15 Pożar samochodu na zakopiance 2019-04-22 11:48 Deszcz szybko się wypadał. Wielkanocne Jajo w słońcu 2 2019-04-22 11:34 Flisacy oficjalnie 5 2019-04-22 10:40 Wypadek na Zazadniej, są poszkodowani. Ruch wahadłowy (ZDJĘCIA, WIDEO) 2 2019-04-22 09:30 Dziś w Tatrach może zagrzmieć. Uważajcie! 2019-04-22 07:45 Nocny pożar w Podczerwonem (ZDJĘCIA, WIDEO) 2019-04-21 20:41 Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich "Złote Kierpce" 2019-04-21 20:34 Władza sięgnęła przedszkola 2019-04-21 19:00 Rewitalizacja kolei zawita na nowotarską stację 2019-04-21 18:20 Jak nie Krupówki to co... (WIDEO) 4 2019-04-21 17:46 Mężczyzna doznał udaru na Rabskiej Górze (WIDEO) 2019-04-21 17:06 Sycylijskie smaki pod Tatrami 2019-04-21 17:00 Kurnik wielkanocny 2019-04-21 16:41 Wypadek w Tatrach 2019-04-21 16:00 Sen o śniegu 2019-04-21 15:00 W pełnej gali na ratunek 1 2019-04-21 14:29 Chochołowska oblężona 2019-04-21 13:41 Dwa zderzenia w Zakopanem 2019-04-21 13:20 Velo Dunajec - nowotarski ciąg dalszy 1 2019-04-21 13:00 Padlina zniknęła 2019-04-21 11:30 Grają dla dzieci i wojskowych inwalidów 2 2019-04-21 10:14 Poranna rezurekcja 2 2019-04-21 09:02 Rezurekcja w Poroninie 3 2019-04-21 08:10 Domowe znaczy zdrowe 1 2019-04-21 07:00 A grób został pusty 2019-04-20 23:52 Noga z gazu, auto w rowie 2019-04-20 22:25 Rodzinny Pikniki Ekologiczny
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-04-23 16:09 1. 1. to nie była huczna impreza a raptem dwie świeczki (race tortowe) na małej babce wielkanocnej symbolicznie przy obiedzie po trudach górskich spacerów dla uczczenia urodzin. 2. nikt nie spodziewał się że czujka tak szybko zareaguje, również obsługa 3. nie była to też samowolka. obsługa sama użyczyła ognia i zaraz po uruchomieniu alarmu zadzwoniła na straż powiedzieć o co chodzi. 4. mimo odwołania alarmu strażacy musieli sprawdzić obiekt - takie przepisy 5. chłopaki byli w pełni profesjonalni, w pełnym umundurowaniu, sprawdzili obiekt również jakimiś detektorami (nie znam się), zrobili wywiad i gdy wszystko było ok i atmosfera się uspokoiła to mieli prawo zrobić sobie zdjęcia i zdjąć część munduru (nie lekkiego) 6. i niby czemu jubilat ma płacić skoro dla niego to była niespodzianka? 7. chłopaki potraktowali to jako ćwiczenia, które i tak co jakiś czas muszą odbywać, spisali się naprawdę super tym bardziej że droga dojazdu nie jest łatwą drogą dla ciężkiego wozu - brawo dla nich - i teraz wiemy że gdy na prawdę będą potrzebni to ich nie zabraknie. 8. a wszyscy hejterzy niech się najpierw ugryzą w język i palce zanim coś napiszą nie mając pojęcia o sytuacji 2019-04-23 13:37 2. @ludzie bez mózgów, czytając gdziekolwiek co piszą inni można odnieść wrażenie, że nauczyciele już od dawna strajkują. 2019-04-23 13:08 3. gdy czytam wiekszosc komentarzy to mam wrazenie ze pisza je osoby po gimnazjach i nie rozumieja czytanego tekstu...to jest dramat. No wiec wychodze wam niedouczone matołki naprzeciw i wytlumacze jasno za co kary: jak zejdziesz ze szlaku czyli zlamiesz prawo i wrzucisz to do internetu to cie scigna, jak zrobisz zdjecie i wezmiesz za to kase to cie wezwa...to takie trudno do zrozumienia? Poza tym mozna robic na szlakach zdjecia ile masz miejsca na karcie i nikt cie nigdzie nie wezwie. Ufff dobrze ze pis polikwidowal gimnazja. 2019-04-23 12:45 4. Może w takim razie nawierzchnia drogi na Salamandrę zostanie naprawiona?? 2019-04-23 11:59 5. Ludzi, województwo buduje nam główną drogę z jezdnią i chodnikami za darmo, a my narzekamy. Absurd! Ja już się nie dziwię dlaczego ten Dyda nic nie robi. Po co? Po to żeby zaraz się zebrała loża malkontentów, którym zawsze coś nie pasuje - termin budowy, rodzaj inwestycji, długość jej realizacji, lokalizacja a nawet koszt (choć ten akurat wynosi 0 zł). Ja rozumiem, jak za te wieczne koncepcje, nieudane przetargi, źle zarządzany urząd wójt jest ostro krytykowany ale akurat czepianie się tego, że wreszcie coś w tym Krościenku powstanie (przez ostatnie dwa lata nic się nie działo) to już przesada. 2019-04-23 11:42 6. beczke dziegciu wylac jeszcze do tego burdlu na kolkach. kuRtuLa wschodu... 2019-04-23 11:31 7. Odpowiedz 1: w celu: - zmiejszenie natężenia hałasu w centrum Krościenka, który ma wpływ na jakość życia mieszkańców ulicy Jagiellońskiej oraz stopień zużycia znajdujących się tam nieruchomości; - znacznej poprawy jakości nawierzchni drogi tranzytowej oraz chodników; - wizerunkowym dla miejscowości turystycznej. Odpowiedz 2: Z inicjatywy władz Gminy Krościenko nad Dunajcem. Odpowiedz 3: Dla mieszkańców, turystów, podróżujących. 4. Ta droga prowadzi przez centrum miejscowości. 2019-04-23 10:52 8. 13. emerytura od PiS. Ustawę napisano jednak tak, że z 13. emerytury skorzystają również tysiące cudzoziemców, którzy głosu w wyborach nie oddadzą. Co więcej, ''trzynastki'' popłyną także do osób, które nawet nie mieszkają w Polsce - m.in. do Ukraińców. Rząd nie zapisał w ustawie wymogu posiadania polskiego obywatelstwa, ani nawet wymogu mieszkania w Polsce. - Przepisy nie uzależniają wypłaty jednorazowego świadczenia również od tego, czy osoba uprawniona pobiera świadczenie emerytalno-rentowe z innej niż polskiej instytucji - mówi ''Rzeczpospolitej'' Maria Kuźniar z biura prasowego ZUS. Ukraina jest jednym z ośmiu państw spoza Unii Europejskiej, z którym Polska podpisała umowę o zabezpieczeniu społecznym. Umowę zawierano za czasów rządu PO-PSL, gdy ministrem pracy był Władysław Kosiniak-Kamysz. Podpisano ją, by pomóc polskim repatriantom, którzy przesiedlili się do Polski. W praktyce umowa pozwala legalnie pracującym Ukraińcom, ubezpieczonym w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, nabycie prawa do emerytury i renty w Polsce na właściwie indentycznych zasadach jak Polakom. Wzrasta również liczba świadczeń, a co za tym idzie suma pieniędzy, które z polskiego ZUS-u są transferowane za granicę. Jak podaje ZUS, w 2018 r. na podstawie umów międzynarodowych wypłacał średnio blisko 184 tysiące emerytur i rent. 2019-04-23 10:45 9. trzeba by przypomnieć komentującym ateistom i lewakom że wielu wam podobnym w obliczu śmierci nawraca się i spowiada a nawet kilku pochowano w asyście księży tak znienawidzonych przez niektórych ,@ rydzykowi sie należy pozostała tylko wiosna a tak na marginesie mamy wybór i wolną wole , jeżeli ktoś chce być pochowany jak zwierze pod płotem to jego wybór toż my w europie , @rydzykowi trzeba by zapytać gdzieś ty był całe życie że pozostała ci tylko musztarda ze łzami , pewnie w UB a PIS zabrał emeryture 2019-04-23 10:35 10. Lepiej jak by zakonczyl strajk nauczycieli. Jak nie moze to swoja kadencje.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP