Reklama

2019-03-26 16:45:08

Strajk

Maturzystka: strajk nauczycieli jest nieporozumieniem

Reklama

Na nasz tekst o strajku nauczycieli, w którym weźmie udział większość szkół z Podhala zareagowała maturzystka z powiatu nowotarskiego.

- Strajk ten jest totalnym nieporozumieniem. Jeśli nauczycielom coś nie pasuje, nie powinien się on odbywać w najważniejszych momentach roku szkolnego. Jako tegoroczna maturzystka jestem załamana ponieważ nauczyciele nie patrzą na nasze dobro. Nauczyciele mogą strajkować, a my nie? Dużo uczniów jest zainteresowanych Strajkiem Uczniów, który odbyłby się 2 kwietnia. Młodzież powinna mieć coś do powiedzenia, ponieważ to nasza przyszłość jest pod znakiem zapytania - pisze maturzystka.

O strajku nauczycieli z Podhala napisaliśmy tu: http://24tp.pl/n/56438

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Eska 2019-03-28 23:01:19
Do wszystkich ziejących nienawiścią do nauczycieli.
Dla swoich dzieci i wnuków szukajcie wolontariuszy, którzy za taaaaakie pieniądze będą z zaangażowaniem pracować z waszymi pociechami. Już to widzę, jak tłumy dobijają się do pracy za głodową pensję.
Sama mam wnuczki i z przerażeniem myślę, kto ma je uczyć, jeśli będą zwalniać się bardzo dobrzy nauczyciele, a zostaną same biedaki z trudem wiążące koniec z końcem.
Ludzie, naprawdę nie rozumiecie, że to się odbije na waszych dzieciach?

I taka mała dygresja. Faktycznie, patrząc na błędy piszących tutaj niektórych "skrzywdzonych" przez szkołę, można wysnuć wniosek, że samemu się nie uczyło, a teraz obwinia się nauczycieli, że nie douczyli.
Jestem za podwyżkami dla nauczycieli i za podniesieniem poziomu nauczania. Wtedy nie tak szybko kończyliby szkołę "specjaliści" od oceniania nauczycieli.
oko 2019-03-28 13:56:54
Widze że żaden sie nie odważył napisać ile zarabia.Wszędzie mówią że mało, ale konkretów niema.
BB 2019-03-28 09:33:47
Zgadzam się z maturzystką.
Niech sobie strajkują w dni wolne, których mają za DUŻO.
Wszystkich strajkujących , którym się nie podoba powinni zwolnić! Jakoś nie pamiętam aby to nauczyciel mnie czegoś nauczył, w szkole niby wytłumaczył na najprostszym przykładzie a w domu trzeba było samemu do wszystkiego dojść albo rodzice tłumaczyli. Nie ma już nauczycieli którzy chcą czegoś nauczyć, są nauczyciele którzy tylko "odbębniają " lekcje. Czytają z kartki, bo nie chce się im przygotować w domu do tematu. Nauczyciel gdyby był dobrym w swoim zawodzie to nauczył by tego najsłabszego ucznia (choćby podstaw) i to w godzinach lekcyjnych nie poza ( wtedy jest kara), poza to powinni chodzić uczniowie, którzy chcą czegoś więcej .
Zawsze tak było że uczniowie słabsi mieli gorzej, nauczyciel powinien skupiać się bardziej na tych słabszych, bo ten który nie ma problemów z nauką nauczy się sam!
Nauczyciele to najbardziej leniwa grupa zawodowa, wyżej s... niż d... mają.
Jeśli im tak źle niech zmienią zawód, wtedy zobaczą co to jest ciężka PRACA! I nie będzie TYLE wolnego.
I nie pisać , że Zwykli obywatele są z nimi, bo nie są. Ich bronią tylko tacy jak Oni.
Urszula 2019-03-27 15:41:50
Z ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych - do wiadomości strajkujących i pracodawców:
Art. 23. [Uprawnienia pracownika biorącego udział w strajku]
2. W okresie strajku zorganizowanego zgodnie z przepisami ustawy pracownik zachowuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy, Z WYJĄTKIEM PRAWA DO WYNAGRODZENIA. Okres przerwy w wykonywaniu pracy wlicza się do okresu zatrudnienia w zakładzie pracy.
oko 2019-03-27 11:52:29
niech chociaż jeden napisze ile ma na godzine i ile ma dni wolnych w roku.i jeszcze gdzie był na wakacjach.moge przytoczyć pare przykładów z fb .sami sie chwalą zdjęciami .ja charuje 6 dni w tygodniu na budowie i nie moge sobie pozwolic na tydzień nad naszym morzem.
tragikomedia 2019-03-27 11:50:28
40 godzin niech będzie w tej szkole tygodniowo, poprawi sprawdziany, a nie w czasie lekcji, na której robi następny sprawdzian! kółka zainteresowań to niech będą kółka, a nie poprawianie ocen. Poziom żenujący. Czy to jest powołanie? czy zawód? Śmiem twierdzić, że tylko i wyłącznie zawód, bo ferie, wakacje, zielone szkoły, rekolekcje, teatrzyki, spotkania,akademie itd... Wszystko macie i jeszcze źle, socjalne, wycieczki bo przecież jest karta nauczyciela. Masz osiągnięcia to nie ma sprawy, podwyżkę bierz!!!! A ci co już osiągną dyplomowanego to zero zero żeby się wykazać, czyżby wypalenie?
R1974 2019-03-27 09:37:46
Wrócą czasy przedwojenne. 4 klasy szkoły powszechnej, wszystkich przedmiotów będzie uczył dobrze opłacany ksiądz, a jakże. Takich matołków potrzeba temu krajowi. Wybierzcie w wyborach partię Biedronia. A ty maturzystko ucz się dopóki masz możliwości. Pamiętam strajki nauczycieli z lat 90. Kolega maturzysta LO, syn solidarnościowca tak wylądował, że nawet nie chcą go do łopaty oni koszenia trawy na plebanii. Ja po studiach jestem i pracuję za granicą na stanowisku dyrektora. Wrócę pod warunkiem rozwiązania Konkordatu w Polsce.
Mama gimbazy 2019-03-27 09:19:38
Brawo Maturzystka!
Zrobić selekcję wśród nauczycieli, wtedy podniesie sie poziom nauczania. Obecnie to woła o pomstę do nieba. Swoje frustracjie na uczniów wylewaja a nie skupiają sie nad tym, aby dziecko zachęcić do przedmiotu.
Teraz to "miernoty" idą na ten kierunek i mamy to co mamy, Trzeba podnieść poziom na studiach pedagogicznych.
" No wiesz ta "Kaśka" to tak mało inteligentna byla i poszła na pedagogikę "
Ps
Dla równowagi rodzice i dzieci będziemy we wrześniu strajkować, aby ponieść poziom nauczania.
Miesiąc dzieci nie pójdą do szkoły a nauczyciele dostaną bezpłatny urlop. Bo obecnie nauczyciel to " pan na zagrodzie " i uważa, że wszystko mu wolno.
studentka 2019-03-27 08:51:38
Do DDD za W.Konia przy spowiedzi.
DDD 2019-03-27 08:20:59
Maturzystko, czy zainteresowałaś się za co bierze z budżetu ok. 5 tyś. PLN ksiądz proboszcz na emeryturze?
Do fajnie jest byc miłym 2019-03-27 08:11:21
Jak mozna pisac ze mama z 5 dzieci ma 2.5 tys a nauczyciel 1.8 zl nad opieka 25 dzieci. Przeciez nauczyciel nie kupuje jedzenia podopiecznym ubrania a to wszystko kosztuje. Jak tak wogole mozna bylo napisac.
jarząbek 2019-03-27 08:00:33
Weźcie się lepiej do roboty, bo takich tumanów puszczacie, że strach. Dzieci w 5 klasie czytać nie potrafią
jo 2019-03-27 07:05:48
Ja po studiach na polibudzie muszę zapierniczać na budowie po 11h , bo ciężko się dostać na "stołek inżynierka" , a nauczyciel pierdzi w stołek kilka godzin i jeszcze chce bardziej godnie żyć??? A co ja nie chce?-Mam niedużo większą wypłatę jak nauczyciele, a w każdej chwili mogę zginąć na budowie i co?, mam iść do szefa, że będę strajkował?. Wiadomo co zrobi... Taaaa podniesie mi o 1000zł pensje, bo mi się należy!... Żeby kosztem uczniów żądać podwyżki to jest kompletne dno i żenada!!!....Kto pobiegnie następny po podwyżki: policja, pielęgniarki czy górnicy po "szesnastkę"...
rys 2019-03-27 05:32:13
hmm - to wszystko powinni nauczyc Cie w domu. Nauczyciel uczy konkretnego przedmiotu, a wlasciewie ma na zadanie powiedziec co powinienes wiedziec. Jak sie nie bedziesz uczyl to doniczego nie dojdziesz. Podobno skonczyles studia i nie wiesz o tym?
Anna 2019-03-27 02:25:42
A czy nauczyciel ma inny żołądek i więcej opłat od kasjerki ? Żenujące
hmm 2019-03-26 22:03:05
Do "Belfer": a gdzie w tej zacytowanej wypowiedzi jest nienawiść??? Jakoś jej nie widzę w żadnym słowie. No i uśmiałem się jak czytałem o nauczycielach, co pokazali mi świat i nauczyli myśleć. Dobre. Szkoła, liceum, studia... i nie pamietam jednego nauczyciela, czy profesora, który powiedziałby coś o życiu. Godzina wychowawcza? Zawsze upływała tylko na usprawiedliwieniach nieobecności. Tylu nauczycieli, a nikt nigdy nie powiedział, że powinniśmy wszyscy dbać o ten świat, nie śmiecić, nie marnować, byc dobrym dla siebie nawzajem, szanować się, nie krzywdzić się nawzajem, itd itp. Żaden nauczyciel nie pokazał mi nic poza tym skąd dokąd z książki mam się nauczyć na pamięć, nikt nigdy nie powiedział jak żyć i jak się odnaleźć w tym świecie. Zawsze jak wspominam szkołę mam przed oczami nauczycieli, którzy byli nijacy, byle przetrwać kolejną lekcję, byle odwalić materiał, byle iść do domu. Pamiętam nauczycieli, którzy się wyżywali na uczniach, profesorów, którzy ulewali na studiach według schematu bez zwględu na poziom wiedzy. Niestety nie pamiętam żadnego nauczyciela z pasją. Ani jednego, a było ich wielu. I jak Was wspierać?
Dostawca 2019-03-26 21:48:26
Mam sposób na znalezienie pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli,przecież w powiatach w całym kraju i w Tatrzańskim są ośrodki ZNP które są nie rentowne i trzeba do nich dokładać ogromne pieniądze żeby je utrzymywać a więc należy je sprzedać żeby nie dokładać do nierentownego interesu z naszych podatków i będą pieniądze na podwyżki dla nauczycieli.A kto będzie chciał wyjechać sobie na wczasy może sam sobie wynająć pokój w pensjonacie lub w hotelu i zapłacić za pobyt a nie liczyć na zniżkę/darmochę,niech płacą jak każdy z nas.
janosik 2019-03-26 21:46:42
Generalnie podwyżki dla nauczycieli z małym stażem , tak dostają żebraczą pensje. Natomiast wytrawnym nauczycielom w ramach nagrody kasy fiskalne. Wszyscy uważają że jest to grupa społeczna najbardziej oszukująca fiskus.
... 2019-03-26 21:29:59
A gdzie byli i dlaczego nie strajkowali jak rządzilo PO ja się pytam??? Sie ludziom w d....ach od dobrobytu przewraca... żal...
fajnie jest byc milym 2019-03-26 21:06:51
Do mama 5 dzieci
Pani za opieke nad 5 dzieci dostaje 2,500, nauczyciel poczatkujacy w przedszkolu za opieke nad 25 dzieci dostaje 1,800zl.
Obywatel 2019-03-26 20:57:31
Zgadzam się z komentarzem Michał Trybula przecież nikt na siłę nie trzyma nikogo w szkole ,jest wolny rynek ,czas dla pracowników idealny , moje młodsze dziecko chodzi do prywatnej szkoły gdzie nauczyciele są uśmiechnięci , dziecko zadowolone , a i tak wychodzi taniej bo nie trzeba korepetycji jak przy starszeym dziecku z państwowej szkoły gdzie połowa nauczycieli to nieudaczniki jak ich przewodniczący znp do roboty lesery !!!!!!
belfer 2019-03-26 20:49:01
Przykro jest czytać większość tych komentarzy, gdzie opluwa się nauczycieli - ludzi, którzy każdego z tu piszących nauczyli pisać, czytać, liczyć, myśleć, pokazali świat. Łatwo wiesza się psy na nauczycielach nie mając o ich pracy zielonego pojęcia.
Martwi też fakt, że w tym młodym człowieku (maturzysta) jest już tak wiele nienawiści a tak mało empatii i zrozumienia drugiego człowieka. Oczekuje żeby jego zrozumieć ale nie rozumie drugiej strony.

Wiem z doświadczenia, że jak nauczyciel chce nauczyć w szkole, stara się, żeby uczeń nie musiał iść na korepetycje to przychodzi rodzic z awanturą i pretensjami, że nauczyciel za dużo wymaga, że za dużo chce od dzieci, że absolutnie syn/córka nie może zostać po lekcjach choćby na kilkanaście minut, bo ma iść do domu. Niektórzy rodzice wspaniale potrafią podciąć skrzydła każdemu nawet bardzo chętnemu do pracy nauczycielowi, niestety.
HUDY 2019-03-26 19:44:20
Im to się chyba w d.....ach poprzewracało tak im źle mają wolne 2-mc wakacji Płatne ferie 2-tyg.Płatne i wiele innych wolnych dni w roku Też Płatne.Za korepetycje biorą nie małe pieniądze i nie wystawiają rachunków ani paragonów a pieniądze są nieopodatkowane,to jest okradanie budżetu Państwa i w dodatku jeszcze żądają podwyżki natychmiastowej bo jak nie to będzie strajk.Mnie jak zarobki nie pasowały to zmieniałem pracę na inne lepiej płatne i nie w swoim zawodzie a pracy na rynku nie brakuje jest jej do wyboru do koloru.
Na miejscu Rządu to bym za te wolne dni powyżej 2-tyg.dałbym URLOPY bez płatne minus 500+ i niech se idą dorobić do wypłaty gdzie chcą i będą na takich warunkach jak wszyscy którzy pracują i nie strajkują a potem dać im te podwyżkę 1000 zł i będzie git.
Miejscowy M 2019-03-26 19:41:37
@popieram Przynajmniej nie spadną z dachu z 10m na beton jak ja gdy popełniłbym błąd. Jak tak ich bronisz to napisz ile zarabiają.Bo ja wiem i nie mają tak zle jak 8lat temu a to że chcą godnie żyć to jak każdy,nie widzę powodu aby nauczyciel zarabiał więcej ode mnie.Jak któremuś się nie podoba to zamienię się i ponaciągam się "popieraczu" z bachorami zamiast z nowobogackimi kientami.Nie widzę problemu
eureka 2019-03-26 19:39:02
A ja proponuję strajk rotacyjny: to znaczy w nocy, w weekendy i wakacje. Młodzież będzie miała egzaminy, rząd będzie miał spokój a i nauczyciele sobie postrajkują do woli. I wszyyyyyscy będą zadowoleni.
Karol 2019-03-26 19:30:50
" My ciężko pracujące pracownice zakładu im.( tu wpisz nazwisko dowolnego świętego komuny) żądamy, żeby ci strajkujący, otumanieni przez podżegaczy, warchołów, bumelantów i inne antyrządowe elementy przestali wreszcie strajkować i wzięli się do uczciwej pracy, ku chwale socjalistycznej ojczyzny" Nie, to nie powrót do przeszłości. To sprawdzone w komunie metody napuszczania jednych na drugich są - jak Lenin, wiecznie żywe w umysłach co poniektórych polityków.
popieram 2019-03-26 19:13:20
Widać nie wiecie jak ciężka jest praca nauczyciela.
Nie ma lekkiej pracy. Posiedźcie sobie drodzy państwo z wrzeszczącymi bachorami w szkole po 8 godz. dziennie przez 5 dni w tygodniu to zobaczycie jak jest "miło i przyjemnie"
Strajk jak najbardziej słuszny, a do tego jednak ma wymiar edukacyjny. Pokazuje dzieciom i młodzieży jak pis i "dobra zmiana" nie szanuje ludzi ich pracy. Jak łatwo dyskredytuje się, poniża i ośmiesza ludzi którzy słusznie domagając się swoich praw są mieszani z błotem. Ten strajk na pewno nauczy te dzieci więcej niż siedzenie 2 tygodnie w ławce szkolnej.
Nie plujcie na nauczycieli, bo pokazujecie swoim dzieciom jak można ich nie szanować. Takie wychowanie obróci się kiedyś przeciw nam wszystkim....
Adam 2019-03-26 19:12:56
Obowiązkowe kasy fiskalne za korepetycje !
thomasporter 2019-03-26 18:09:21
Chciałbyś na dwa miesiące przed egzaminem nie mieć pewności czy się odbędzie czy nie? Wątpię. Najbardziej poszkodowana grupa społeczna nauczyciele - przemęczeni po 12 godzinach ciężkiej codziennej pracy... Wstyd. POlityka i tyle.. wyrzucali ich za PO, strajków nie było, a teraz od razu 1000 zł więcej... może wszyscy niech wyjdą i strajkują ja też chce 1000 zł więcej.. wróci PO to wam da wszystkim ! Ataki na rząd który tyle zmienił w naszym kraju nie zachęcą następców do pracy - po co mają się starać wzmacniać gospodarkę jak ich zaatakują wszyscy że chcą kasy.. lepiej na minusie jechać..
Może się nie znam... 2019-03-26 17:53:27
Z jakiego powodu strajk ma się odbyć kosztem dzieci/ młodzieży-niech strajkuja w długi weekend majowy...w wakacje... Ja pracując po 12h muszę znaleźć czas żeby dziecku od podstaw tłumaczyć lekcje,muszę znaleźć fundusze na korepetycje i nie myślę o strajku,ponieważ praca jest moim wyborem-jeśli czuję się niedoceniona,to raczej pomyślę o zmianie pracy. Nie mam wolnych weekendów,świąt,długich weekendów,nie mam opłaconych wycieczek,za które dostaję wynagrodzenie....
Mama 5dzieci 2019-03-26 17:50:49
Też mnie to wkurza że tak sie wszyscy podwyżek domagają, a robotke mają w ciepwlku nie zapieprzają po 13-15godzin dziennie na budowie na mrozie, deszczu czy wichurze za marne grosze żeby wyżywić rodzine. Mój mąż jakby tak zaprotestował w pracy to by mu se kazali iść bo ludzi jest dość. Nawet nieraz mu wypłaty nie dali i co,nie udowodnisz.
Jeśli już ktoś powinien protestować to my z dziećmi bo to o i trzyszłość chodzi i ich się ciągle ocenia i stresuje. A nauczycieli powinno sie wynagradzać za wyniki zdawalności i zadowolenia uczniów z pracy nauczyciela a jak tego niema to won jak sie nie podoba,ludzi jest dość. Niech idą na budowe to będą mieli wakacje.
boruta 2019-03-26 17:49:45
Fundacja ojca Rydzyka walczy o dofinansowanie na Park Pamięci. Ten to ma szczęście do kasy podatników. Popieram strajk nauczycieli, nie lękajcie się.
Szlachta z Dziennikiem 2019-03-26 17:29:31
@Nauczyciel - Widocznie jej nauczyciele byli tak słabi, że nie potrafili jej nauczyć większej dojrzałości w wypowiedziach.
Nauczona 2019-03-26 17:14:55
Najlepiej, gdyby strajkowali w wakacje!
bezstronny 2019-03-26 17:11:35
Ma rację dziewczyna .Dlaczego nie strajkują w ferie ,wakacje ,ferie świąteczne /niedługo kolejne/,wolne soboty.W tym czasie pobierają pensję więc też mogą strajkować a nie kosztem dzieci siejąc zamieszanie destabilizację i niepewnosć.Jest mnóstwo absolwentów UP wykształconych,którzy poszukują bezskutecznie pracy .Bez znajomości nie mają szans na pracę w zawodzie nauczyciela!!!Zawsze można zmienić zawód ,założyć własną firmę i tam się wykazać ,tam nikt Wam nie zapłaci za urlop ,ZUS tez sami musicie sobie opłacić,na zwolnienie też nie pójdziecie bo nie będzie dochodu....
Nauczyciel 2019-03-26 16:54:09
Wypowiedź mało dojrzała jak na maturzystkę. Jak się pilnie uczyła, to o swoją przyszłość nie powinna się martwić.
.. 2019-03-26 16:49:49
Strajk powinien być ale nie dla wszystkich nauczycieli należy są podwyżka. Są osoby które z mgr dostaja srednia krajowa na reke i robia po 8 h 5 dni w tygodniu a są osoby które dostaja 3 tys pracując po 25h tygodniowo.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam drewniany dom z bali, 2 pokoje i kuchnia wraz z budynkiem gospodarczym do rozbiórki.
  Tel.: 0033699370699, 0048666666543
  E-mail: rezerwacja@vivatatry.pl
 • PRACA | dam
  Poszukujemy KRAWCOWEJ do pracy przy pantoflach ok. Rabki.
  Tel.: 507484949
  E-mail: Fengszui@wp.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MIESZKANIE na wynajem. Zakopane - Przew. Krzeptowskiego, 2 pokoje, 44 m2 - 2500 zł+ prąd. Tel. 600820576,
  WWW: www.perfect-nieruchomosci.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ZAKOPANE Pardałówka MIESZKANIE, 63 m2 - 549 000 zł. Tel. 886896759,
  WWW: www.perfect-nieruchomosci.pl
 • PRACA | dam
  Perfekt Isolierung Ltd. Spółka komandytowa zajmująca się Izolacją przemysłową zatrudni do pracy zagranicą. Mile widziane osoby z doświadczeniem jak również do przyuczenia. Możliwość szybkiego wyjazdu i wysokich zarobków. Chętnych prosimy o przesyłanie CV na adres:
  E-mail: biuro@isolierung.pl
  Inne: lub kontakt telefoniczny ? 12 268 32 80.
 • PRACA | dam
  Pensjonat zlokalizowany w okolicach Centrum Zakopanego (odległość od ul. Krupówki ok 1,5 km) - zatrudni na stałe rezydenta do przygotowywania śniadań i sprzątania pokoi. Oferujemy stawkę 18 zł netto/h i zakwaterowanie. CV wraz z danymi kontaktowymi proszę przysyłać na poniższy adres mailowy:
  E-mail: pensjonat_zakopane@o2.pl
 • PRACA | dam
  Do remontów i wykończeń: PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM MEBLE HOLENDERSKIE I BYDGOWSKIE Z LITEGO DRZEWA (meblościanka, stół owalny rozkładany z krzesłami, wypoczynek - fotele). 602 156 678
 • POŻYCZKI
  KREDYTY BANKOWE POŻYCZKI POZABANKOWE, -ODDŁUŻENIOWE, -NA OŚWIADCZENIE, -TYLKO DOWÓD OSOBISTY. T- 694 567 002.
 • POŻYCZKI
  TYLKO U NAS ODPOWIEDNIE FINANSOWANIE -DLA PRZEDSIĘBIORCÓW, - DO 300 000 ZŁ. GOLD CENT FINANSE. T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO SPRZĄTANIA W CUKIERNI W NOWYM TARGU. 694 357 379.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ do pensjonatu w Marzasichlu.
  Tel.: 669 493 772
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY ogłasza PRZETARG NA ODDANIE W DZIERŻAWĘ nieruchomości gruntowej położonej w Zakopanem przy ul. Chałubińskiego 38A przeznaczonej na prowadzenie działalności gospodarczej o charakterze handlowo-usługowym od 15 października 2019 do 31 maja 2023. Szczegółowe informacje można uzyskać:
  WWW: https://bip.zakopane.eu/przetarg-na-oddanie-w-dzierzawe-nieruchomosci-gruntowej-stanowiacej-czesc-dzialki-nr-ew-513-9-obr-12-polozonej-w-zakopanem-przy-ul-chalubinskiego-38a-1
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia 3 POKOJOWE MIESZKANIE 61 m2 w Nowym Targu.
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowy Targ do sprzedania 2 pokojowe mieszkanie z balkonem
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL do wynajęcia w Galerii Białczańskiej ul. Środkowa 178 Białka Tatrzańska. Powierzchnia lokalu ok. 60 m2.
  Tel.: 512874773
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ i POMOC KELNERSKĄ. WYNAGRODZENIE 3400zł - 5800zł brutto miesięcznie. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO DO RESTAURACJI I PENSJONATU W ZAKOPANEM, WYMAGANE PRAWO JAZDY. PEŁNE ŚWIADCZENIA. 601 84 66 59 (dzwonić w godz. 10-18)
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA I KUCHARZ WYDAJĄCY - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ, praca stała, w systemie zmianowym, bez nocek. KUCHARKĘ/-RZA. Praca stała, zmianowa. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo: TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY oraz młodych chętnych do przyuczenia w zawodzie - tynkarz. Języki obce NIEWYMAGANE - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg.własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Firma Usługowo Transportowa MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kat:C E
  Tel.: 602 107 107
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI W ZAKOPANEM W DNIACH 21-22 WRZEŚNIA NA PLACU NIEPODLEGŁOŚCI.
  Tel.: 668 589 537
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  HOTEL RYSY w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ, PORTIERA NOCNEGO i POKOJOWĄ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: recepcja@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i doskonałe zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, przy ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym:
  WWW: https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-usługi/
  Inne: oraz można się z nią zapoznać w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LUKSUSOWY DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko RECEPCJONISTKA/RECEPCJONISTA do Hotelu Eco Tatry*** 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl- praca w systemie zmianowym bez nocy
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma budowlana poszukuje fachowców: murarzy, cieśli, malarzy-tapeciarzy, elektryków, dociepleniowców. Praca w brygadach z Podhala. Darmowe zakwaterowanie, samochody służbowe, zjazdy do kraju co 2 tygodnie. Zadzwoń Conexio tel. 722240044 www.conexio.pl
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam połówki płazy 502610248
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU TEL. +48 22 205 33 10
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-09-22 08:06 Budżet podzielony 2019-09-21 21:35 Wojsko maszerowało na Hali Gąsienicowej. Odsłonięcie tablicy 2019-09-21 20:16 Znowu tłoczno 2019-09-21 20:11 Na pożegnanie lata 2019-09-21 19:06 Nowa wykładzina w szpitalu 2019-09-21 18:04 Czarny Dunajec przyjazny rowerzystom 4 2019-09-21 17:13 Pieniny pełne gości 2 2019-09-21 16:57 Na Klikuszówce boją się powodzi 2019-09-21 16:26 Porekolekcyjny redyk 2019-09-21 15:50 Płać, jak za kanał 1 2019-09-21 14:58 Czerwone fury z Czech podbijają Zakopane (ZDJĘCIA) 4 2019-09-21 13:50 Świstak o poranku na Kasprowym Wierchu (WIDEO) 4 2019-09-21 12:45 Po tragicznym wypadku w Bukowinie. Policja ustala kto kierował autem 3 2019-09-21 12:21 Jeleń na torach 1 2019-09-21 11:29 Drogie śmieci 1 2019-09-21 11:15 W Białym Dunajcu 62-letni kierowca zasnął i zjechał z drogi 2019-09-21 11:10 Na parkingach przed Morskim Okiem nie ma miejsc 6 2019-09-21 10:32 Konie na Skalnym Podhalu 4 2019-09-21 09:26 Zdrój z czystą wodą 1 2019-09-21 08:00 Rak jelita grubego: Nie daj szansy chorobie - zbadaj się! 2019-09-21 07:56 Upamiętnić profesora 2 2019-09-20 22:00 Wielkie oczyszczanie 2019-09-20 21:01 Na Olczańskim Wierchu powstanie rondo? 4 2019-09-20 20:29 Kobieta i dziecko przygnieceni do ściany na parkingu. Kierowca miał 82 lata (ZDJĘCIA) 8 2019-09-20 20:23 W niedzielę jeździmy za darmo autobusem po mieście 2019-09-20 18:58 Strajkowali w obronie klimatu (WIDEO) 4 2019-09-20 18:24 Po rejestracjach też widać, że górali nie brakuje 1 2019-09-20 17:53 Jesiennie nad Jeziorem Rożnowskim 1 2019-09-20 17:41 Spokojne targowanie na nowotarskiej zajezdni 1 2019-09-20 16:46 Odetchnij w uzdrowisku 1 2019-09-20 16:34 Na samym przedzie Galica jedzie 2019-09-20 16:05 Ryby rażone prądem 2 2019-09-20 15:30 Jubileuszowy Jazz Camping Kalatówki 2019 2019-09-20 14:57 W Pieninach turystów nie brakuje, ale na razie zimno (WIDEO) 2019-09-20 14:43 Dziś początek rowerowego szaleństwa na Harendzie 2019-09-20 14:33 Czy budowa barierek przy ścieżkach rowerowych ma sens? 18 2019-09-20 14:32 Gorce sprzątamy, bo je kochamy 2019-09-20 13:45 We krwi ofiar wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej był alkohol 2 2019-09-20 13:37 Nocne rajdy w Bukowinie 5 2019-09-20 12:35 Duży ruch na zakopiance. W weekend spodziewamy się wielu turystów (WIDEO) 2019-09-20 12:13 Woda w Krośnicy nadaje się do spożycia 2019-09-20 11:59 Dziś trochę słońca, trochę chmur. W weekend piękna pogoda 2019-09-20 11:13 Ekologicznie na Równi Krupowej 9 2019-09-20 10:39 Wypadek w centrum Nowego Targu 2 2019-09-20 09:59 Szlak Wokół Tatr z markowym tytułem 2 2019-09-20 08:37 Tragiczny wypadek w nocy w Bukowinie Tatrzańskiej (ZDJĘCIA) 6 2019-09-20 07:59 Anioł z popiołów 2019-09-19 21:58 Larysa Knap na 5. miejscu projektu Polish Fashion Anatomy 2 2019-09-19 21:35 Czy da się polubić zmywanie – 3 sposoby na aranżację kuchni 2019-09-19 21:05 Salvador Dali w Witkacym
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-09-21 21:41 1. I po co wy takie glupoty piszecie ? lucek, franek i kinga ? 2019-09-21 21:25 2. Ta Babicza zasługa to rozsypujaca się ścieżka od Nowego Targu? 2019-09-21 21:20 3. Tak trzymać! Gratulacje:) 2019-09-21 21:07 4. "policja wiedząc że parkingi pełne i tak wlepia mandaty tym którzy parkóją po rowach ." -@lena, tak to jest, jak analfabetka bierze się za pisanie. _cupa z fb, a dlaczego parkingi w Morskim Oku mają budować "władzę" Zakopanego, nie mogą tego robić inne "włądzę", np. Hanoi, Honolulu, Krynicy Morskiej czy Hajdúszoboszló? W końcu one też zarabiają na turystach "korcie". 2019-09-21 21:03 5. Wójt skonczył urzędować rok temu. Czy on też przyczynił się do nowych odcinków? A ścieżka jest w kilku gminach i zadaniem włodarza obecnego jest o nią dbać i poszerzać. 2019-09-21 20:53 6. Jeśli chodzi o rajdu to najgorzej jest na drodze w stronę Wierch Poronca. Mieszkam na górze Murzasichla i czasem spać w nocy nie można. Ścigają się ile fabryka. Nie mówiąc już co robią z jezdnia w zimie. Czasem jadąc z Zakopanego w stronę Murzasichla przez Cyrhle droga to niezłe lodowisko. Jedziesz sobie spokojnie a jakiś gówniarz wyprzedza na x....tego bokiem. Zajmijcie się tym w końcu zanim naprawdę coś się w końcu stanie. 2019-09-21 20:42 7. W jakim uzdrowisku? 2019-09-21 20:09 8. Zawijał w papierki i nie zauważył upływającego czasu. 2019-09-21 19:54 9. @franek. Może dostoł schabowego za darmo więc ... 2019-09-21 19:37 10. Franek a h... Ci do tego ile się zmniejszyła. Rusz du... i policz auta teraz w sezonie i ze zdjęć satelitarnych dostępnych w necie. Dobrze, że się zmniejszyła. Powinno wchodzic 200 aut i po 60 zł kasować. Reszta busami...
2019-09-12 08:22 1. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 2. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 3. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 4. piękne 2019-08-25 20:39 5. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 6. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam. 2019-08-20 00:42 7. Gratulacje !!! - to sa PRAWDZIWI SPORTOWCY walcza i wygrywaja . Dziekujemy i cieszymy sie wami . JESTESCIE WIELCY ! 2019-08-10 15:56 8. Panowie kolarze wspaniali ale kobiety były cudne 2019-08-06 18:18 9. Nie do wiary a gdzie Pani Poseł Paluch ? zawsze jest na pierwszym planie ! Konia z rzędem temu kto się umówi z Posłanką w jej biurze w nowym targu, próbowaliśmy cztery razy, niestety Pani Poseł jest zawsze bardzo zajęta lub wykonuje obowiązki etc... nawet po umówieniu z pracownikiem biura Pani Poseł nie ma czasu ... Może jest ktoś komu się udało spotkać z Panią poseł ? jeśli tak to gratuluję ! 2019-08-06 01:16 10. Mamy WSPANIALEGO PREZYDENTA ! Dziekujemy Panie Prezydencie ze przyjechal Pan do nas aby swoja obecnoscia zaszczycic nasze tak WIELKIE wydarzenie My zas ostomiyli ciesmy siy ze dalyj dzierzyme naskiy Korzyniy przekozane nom z Chlebem . Dejciy Paniy Boze dalyj tom naskom tradycyjy przekazowac nasym dzieciom zas Pani Ludzmiyrsko niech zawse mo nos w swojyj opiece .
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Album TP

Pożegnania