Reklama

2019-03-26 16:45:08

Strajk

Maturzystka: strajk nauczycieli jest nieporozumieniem

Reklama

Reklama

Na nasz tekst o strajku nauczycieli, w którym weźmie udział większość szkół z Podhala zareagowała maturzystka z powiatu nowotarskiego.

- Strajk ten jest totalnym nieporozumieniem. Jeśli nauczycielom coś nie pasuje, nie powinien się on odbywać w najważniejszych momentach roku szkolnego. Jako tegoroczna maturzystka jestem załamana ponieważ nauczyciele nie patrzą na nasze dobro. Nauczyciele mogą strajkować, a my nie? Dużo uczniów jest zainteresowanych Strajkiem Uczniów, który odbyłby się 2 kwietnia. Młodzież powinna mieć coś do powiedzenia, ponieważ to nasza przyszłość jest pod znakiem zapytania - pisze maturzystka.

O strajku nauczycieli z Podhala napisaliśmy tu: http://24tp.pl/n/56438

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Eska 2019-03-28 23:01:19
Do wszystkich ziejących nienawiścią do nauczycieli.
Dla swoich dzieci i wnuków szukajcie wolontariuszy, którzy za taaaaakie pieniądze będą z zaangażowaniem pracować z waszymi pociechami. Już to widzę, jak tłumy dobijają się do pracy za głodową pensję.
Sama mam wnuczki i z przerażeniem myślę, kto ma je uczyć, jeśli będą zwalniać się bardzo dobrzy nauczyciele, a zostaną same biedaki z trudem wiążące koniec z końcem.
Ludzie, naprawdę nie rozumiecie, że to się odbije na waszych dzieciach?

I taka mała dygresja. Faktycznie, patrząc na błędy piszących tutaj niektórych "skrzywdzonych" przez szkołę, można wysnuć wniosek, że samemu się nie uczyło, a teraz obwinia się nauczycieli, że nie douczyli.
Jestem za podwyżkami dla nauczycieli i za podniesieniem poziomu nauczania. Wtedy nie tak szybko kończyliby szkołę "specjaliści" od oceniania nauczycieli.
oko 2019-03-28 13:56:54
Widze że żaden sie nie odważył napisać ile zarabia.Wszędzie mówią że mało, ale konkretów niema.
BB 2019-03-28 09:33:47
Zgadzam się z maturzystką.
Niech sobie strajkują w dni wolne, których mają za DUŻO.
Wszystkich strajkujących , którym się nie podoba powinni zwolnić! Jakoś nie pamiętam aby to nauczyciel mnie czegoś nauczył, w szkole niby wytłumaczył na najprostszym przykładzie a w domu trzeba było samemu do wszystkiego dojść albo rodzice tłumaczyli. Nie ma już nauczycieli którzy chcą czegoś nauczyć, są nauczyciele którzy tylko "odbębniają " lekcje. Czytają z kartki, bo nie chce się im przygotować w domu do tematu. Nauczyciel gdyby był dobrym w swoim zawodzie to nauczył by tego najsłabszego ucznia (choćby podstaw) i to w godzinach lekcyjnych nie poza ( wtedy jest kara), poza to powinni chodzić uczniowie, którzy chcą czegoś więcej .
Zawsze tak było że uczniowie słabsi mieli gorzej, nauczyciel powinien skupiać się bardziej na tych słabszych, bo ten który nie ma problemów z nauką nauczy się sam!
Nauczyciele to najbardziej leniwa grupa zawodowa, wyżej s... niż d... mają.
Jeśli im tak źle niech zmienią zawód, wtedy zobaczą co to jest ciężka PRACA! I nie będzie TYLE wolnego.
I nie pisać , że Zwykli obywatele są z nimi, bo nie są. Ich bronią tylko tacy jak Oni.
Urszula 2019-03-27 15:41:50
Z ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych - do wiadomości strajkujących i pracodawców:
Art. 23. [Uprawnienia pracownika biorącego udział w strajku]
2. W okresie strajku zorganizowanego zgodnie z przepisami ustawy pracownik zachowuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy, Z WYJĄTKIEM PRAWA DO WYNAGRODZENIA. Okres przerwy w wykonywaniu pracy wlicza się do okresu zatrudnienia w zakładzie pracy.
oko 2019-03-27 11:52:29
niech chociaż jeden napisze ile ma na godzine i ile ma dni wolnych w roku.i jeszcze gdzie był na wakacjach.moge przytoczyć pare przykładów z fb .sami sie chwalą zdjęciami .ja charuje 6 dni w tygodniu na budowie i nie moge sobie pozwolic na tydzień nad naszym morzem.
tragikomedia 2019-03-27 11:50:28
40 godzin niech będzie w tej szkole tygodniowo, poprawi sprawdziany, a nie w czasie lekcji, na której robi następny sprawdzian! kółka zainteresowań to niech będą kółka, a nie poprawianie ocen. Poziom żenujący. Czy to jest powołanie? czy zawód? Śmiem twierdzić, że tylko i wyłącznie zawód, bo ferie, wakacje, zielone szkoły, rekolekcje, teatrzyki, spotkania,akademie itd... Wszystko macie i jeszcze źle, socjalne, wycieczki bo przecież jest karta nauczyciela. Masz osiągnięcia to nie ma sprawy, podwyżkę bierz!!!! A ci co już osiągną dyplomowanego to zero zero żeby się wykazać, czyżby wypalenie?
R1974 2019-03-27 09:37:46
Wrócą czasy przedwojenne. 4 klasy szkoły powszechnej, wszystkich przedmiotów będzie uczył dobrze opłacany ksiądz, a jakże. Takich matołków potrzeba temu krajowi. Wybierzcie w wyborach partię Biedronia. A ty maturzystko ucz się dopóki masz możliwości. Pamiętam strajki nauczycieli z lat 90. Kolega maturzysta LO, syn solidarnościowca tak wylądował, że nawet nie chcą go do łopaty oni koszenia trawy na plebanii. Ja po studiach jestem i pracuję za granicą na stanowisku dyrektora. Wrócę pod warunkiem rozwiązania Konkordatu w Polsce.
Mama gimbazy 2019-03-27 09:19:38
Brawo Maturzystka!
Zrobić selekcję wśród nauczycieli, wtedy podniesie sie poziom nauczania. Obecnie to woła o pomstę do nieba. Swoje frustracjie na uczniów wylewaja a nie skupiają sie nad tym, aby dziecko zachęcić do przedmiotu.
Teraz to "miernoty" idą na ten kierunek i mamy to co mamy, Trzeba podnieść poziom na studiach pedagogicznych.
" No wiesz ta "Kaśka" to tak mało inteligentna byla i poszła na pedagogikę "
Ps
Dla równowagi rodzice i dzieci będziemy we wrześniu strajkować, aby ponieść poziom nauczania.
Miesiąc dzieci nie pójdą do szkoły a nauczyciele dostaną bezpłatny urlop. Bo obecnie nauczyciel to " pan na zagrodzie " i uważa, że wszystko mu wolno.
studentka 2019-03-27 08:51:38
Do DDD za W.Konia przy spowiedzi.
DDD 2019-03-27 08:20:59
Maturzystko, czy zainteresowałaś się za co bierze z budżetu ok. 5 tyś. PLN ksiądz proboszcz na emeryturze?
Do fajnie jest byc miłym 2019-03-27 08:11:21
Jak mozna pisac ze mama z 5 dzieci ma 2.5 tys a nauczyciel 1.8 zl nad opieka 25 dzieci. Przeciez nauczyciel nie kupuje jedzenia podopiecznym ubrania a to wszystko kosztuje. Jak tak wogole mozna bylo napisac.
jarząbek 2019-03-27 08:00:33
Weźcie się lepiej do roboty, bo takich tumanów puszczacie, że strach. Dzieci w 5 klasie czytać nie potrafią
jo 2019-03-27 07:05:48
Ja po studiach na polibudzie muszę zapierniczać na budowie po 11h , bo ciężko się dostać na "stołek inżynierka" , a nauczyciel pierdzi w stołek kilka godzin i jeszcze chce bardziej godnie żyć??? A co ja nie chce?-Mam niedużo większą wypłatę jak nauczyciele, a w każdej chwili mogę zginąć na budowie i co?, mam iść do szefa, że będę strajkował?. Wiadomo co zrobi... Taaaa podniesie mi o 1000zł pensje, bo mi się należy!... Żeby kosztem uczniów żądać podwyżki to jest kompletne dno i żenada!!!....Kto pobiegnie następny po podwyżki: policja, pielęgniarki czy górnicy po "szesnastkę"...
rys 2019-03-27 05:32:13
hmm - to wszystko powinni nauczyc Cie w domu. Nauczyciel uczy konkretnego przedmiotu, a wlasciewie ma na zadanie powiedziec co powinienes wiedziec. Jak sie nie bedziesz uczyl to doniczego nie dojdziesz. Podobno skonczyles studia i nie wiesz o tym?
Anna 2019-03-27 02:25:42
A czy nauczyciel ma inny żołądek i więcej opłat od kasjerki ? Żenujące
hmm 2019-03-26 22:03:05
Do "Belfer": a gdzie w tej zacytowanej wypowiedzi jest nienawiść??? Jakoś jej nie widzę w żadnym słowie. No i uśmiałem się jak czytałem o nauczycielach, co pokazali mi świat i nauczyli myśleć. Dobre. Szkoła, liceum, studia... i nie pamietam jednego nauczyciela, czy profesora, który powiedziałby coś o życiu. Godzina wychowawcza? Zawsze upływała tylko na usprawiedliwieniach nieobecności. Tylu nauczycieli, a nikt nigdy nie powiedział, że powinniśmy wszyscy dbać o ten świat, nie śmiecić, nie marnować, byc dobrym dla siebie nawzajem, szanować się, nie krzywdzić się nawzajem, itd itp. Żaden nauczyciel nie pokazał mi nic poza tym skąd dokąd z książki mam się nauczyć na pamięć, nikt nigdy nie powiedział jak żyć i jak się odnaleźć w tym świecie. Zawsze jak wspominam szkołę mam przed oczami nauczycieli, którzy byli nijacy, byle przetrwać kolejną lekcję, byle odwalić materiał, byle iść do domu. Pamiętam nauczycieli, którzy się wyżywali na uczniach, profesorów, którzy ulewali na studiach według schematu bez zwględu na poziom wiedzy. Niestety nie pamiętam żadnego nauczyciela z pasją. Ani jednego, a było ich wielu. I jak Was wspierać?
Dostawca 2019-03-26 21:48:26
Mam sposób na znalezienie pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli,przecież w powiatach w całym kraju i w Tatrzańskim są ośrodki ZNP które są nie rentowne i trzeba do nich dokładać ogromne pieniądze żeby je utrzymywać a więc należy je sprzedać żeby nie dokładać do nierentownego interesu z naszych podatków i będą pieniądze na podwyżki dla nauczycieli.A kto będzie chciał wyjechać sobie na wczasy może sam sobie wynająć pokój w pensjonacie lub w hotelu i zapłacić za pobyt a nie liczyć na zniżkę/darmochę,niech płacą jak każdy z nas.
janosik 2019-03-26 21:46:42
Generalnie podwyżki dla nauczycieli z małym stażem , tak dostają żebraczą pensje. Natomiast wytrawnym nauczycielom w ramach nagrody kasy fiskalne. Wszyscy uważają że jest to grupa społeczna najbardziej oszukująca fiskus.
... 2019-03-26 21:29:59
A gdzie byli i dlaczego nie strajkowali jak rządzilo PO ja się pytam??? Sie ludziom w d....ach od dobrobytu przewraca... żal...
fajnie jest byc milym 2019-03-26 21:06:51
Do mama 5 dzieci
Pani za opieke nad 5 dzieci dostaje 2,500, nauczyciel poczatkujacy w przedszkolu za opieke nad 25 dzieci dostaje 1,800zl.
Obywatel 2019-03-26 20:57:31
Zgadzam się z komentarzem Michał Trybula przecież nikt na siłę nie trzyma nikogo w szkole ,jest wolny rynek ,czas dla pracowników idealny , moje młodsze dziecko chodzi do prywatnej szkoły gdzie nauczyciele są uśmiechnięci , dziecko zadowolone , a i tak wychodzi taniej bo nie trzeba korepetycji jak przy starszeym dziecku z państwowej szkoły gdzie połowa nauczycieli to nieudaczniki jak ich przewodniczący znp do roboty lesery !!!!!!
belfer 2019-03-26 20:49:01
Przykro jest czytać większość tych komentarzy, gdzie opluwa się nauczycieli - ludzi, którzy każdego z tu piszących nauczyli pisać, czytać, liczyć, myśleć, pokazali świat. Łatwo wiesza się psy na nauczycielach nie mając o ich pracy zielonego pojęcia.
Martwi też fakt, że w tym młodym człowieku (maturzysta) jest już tak wiele nienawiści a tak mało empatii i zrozumienia drugiego człowieka. Oczekuje żeby jego zrozumieć ale nie rozumie drugiej strony.

Wiem z doświadczenia, że jak nauczyciel chce nauczyć w szkole, stara się, żeby uczeń nie musiał iść na korepetycje to przychodzi rodzic z awanturą i pretensjami, że nauczyciel za dużo wymaga, że za dużo chce od dzieci, że absolutnie syn/córka nie może zostać po lekcjach choćby na kilkanaście minut, bo ma iść do domu. Niektórzy rodzice wspaniale potrafią podciąć skrzydła każdemu nawet bardzo chętnemu do pracy nauczycielowi, niestety.
HUDY 2019-03-26 19:44:20
Im to się chyba w d.....ach poprzewracało tak im źle mają wolne 2-mc wakacji Płatne ferie 2-tyg.Płatne i wiele innych wolnych dni w roku Też Płatne.Za korepetycje biorą nie małe pieniądze i nie wystawiają rachunków ani paragonów a pieniądze są nieopodatkowane,to jest okradanie budżetu Państwa i w dodatku jeszcze żądają podwyżki natychmiastowej bo jak nie to będzie strajk.Mnie jak zarobki nie pasowały to zmieniałem pracę na inne lepiej płatne i nie w swoim zawodzie a pracy na rynku nie brakuje jest jej do wyboru do koloru.
Na miejscu Rządu to bym za te wolne dni powyżej 2-tyg.dałbym URLOPY bez płatne minus 500+ i niech se idą dorobić do wypłaty gdzie chcą i będą na takich warunkach jak wszyscy którzy pracują i nie strajkują a potem dać im te podwyżkę 1000 zł i będzie git.
Miejscowy M 2019-03-26 19:41:37
@popieram Przynajmniej nie spadną z dachu z 10m na beton jak ja gdy popełniłbym błąd. Jak tak ich bronisz to napisz ile zarabiają.Bo ja wiem i nie mają tak zle jak 8lat temu a to że chcą godnie żyć to jak każdy,nie widzę powodu aby nauczyciel zarabiał więcej ode mnie.Jak któremuś się nie podoba to zamienię się i ponaciągam się "popieraczu" z bachorami zamiast z nowobogackimi kientami.Nie widzę problemu
eureka 2019-03-26 19:39:02
A ja proponuję strajk rotacyjny: to znaczy w nocy, w weekendy i wakacje. Młodzież będzie miała egzaminy, rząd będzie miał spokój a i nauczyciele sobie postrajkują do woli. I wszyyyyyscy będą zadowoleni.
Karol 2019-03-26 19:30:50
" My ciężko pracujące pracownice zakładu im.( tu wpisz nazwisko dowolnego świętego komuny) żądamy, żeby ci strajkujący, otumanieni przez podżegaczy, warchołów, bumelantów i inne antyrządowe elementy przestali wreszcie strajkować i wzięli się do uczciwej pracy, ku chwale socjalistycznej ojczyzny" Nie, to nie powrót do przeszłości. To sprawdzone w komunie metody napuszczania jednych na drugich są - jak Lenin, wiecznie żywe w umysłach co poniektórych polityków.
popieram 2019-03-26 19:13:20
Widać nie wiecie jak ciężka jest praca nauczyciela.
Nie ma lekkiej pracy. Posiedźcie sobie drodzy państwo z wrzeszczącymi bachorami w szkole po 8 godz. dziennie przez 5 dni w tygodniu to zobaczycie jak jest "miło i przyjemnie"
Strajk jak najbardziej słuszny, a do tego jednak ma wymiar edukacyjny. Pokazuje dzieciom i młodzieży jak pis i "dobra zmiana" nie szanuje ludzi ich pracy. Jak łatwo dyskredytuje się, poniża i ośmiesza ludzi którzy słusznie domagając się swoich praw są mieszani z błotem. Ten strajk na pewno nauczy te dzieci więcej niż siedzenie 2 tygodnie w ławce szkolnej.
Nie plujcie na nauczycieli, bo pokazujecie swoim dzieciom jak można ich nie szanować. Takie wychowanie obróci się kiedyś przeciw nam wszystkim....
Adam 2019-03-26 19:12:56
Obowiązkowe kasy fiskalne za korepetycje !
thomasporter 2019-03-26 18:09:21
Chciałbyś na dwa miesiące przed egzaminem nie mieć pewności czy się odbędzie czy nie? Wątpię. Najbardziej poszkodowana grupa społeczna nauczyciele - przemęczeni po 12 godzinach ciężkiej codziennej pracy... Wstyd. POlityka i tyle.. wyrzucali ich za PO, strajków nie było, a teraz od razu 1000 zł więcej... może wszyscy niech wyjdą i strajkują ja też chce 1000 zł więcej.. wróci PO to wam da wszystkim ! Ataki na rząd który tyle zmienił w naszym kraju nie zachęcą następców do pracy - po co mają się starać wzmacniać gospodarkę jak ich zaatakują wszyscy że chcą kasy.. lepiej na minusie jechać..
Może się nie znam... 2019-03-26 17:53:27
Z jakiego powodu strajk ma się odbyć kosztem dzieci/ młodzieży-niech strajkuja w długi weekend majowy...w wakacje... Ja pracując po 12h muszę znaleźć czas żeby dziecku od podstaw tłumaczyć lekcje,muszę znaleźć fundusze na korepetycje i nie myślę o strajku,ponieważ praca jest moim wyborem-jeśli czuję się niedoceniona,to raczej pomyślę o zmianie pracy. Nie mam wolnych weekendów,świąt,długich weekendów,nie mam opłaconych wycieczek,za które dostaję wynagrodzenie....
Mama 5dzieci 2019-03-26 17:50:49
Też mnie to wkurza że tak sie wszyscy podwyżek domagają, a robotke mają w ciepwlku nie zapieprzają po 13-15godzin dziennie na budowie na mrozie, deszczu czy wichurze za marne grosze żeby wyżywić rodzine. Mój mąż jakby tak zaprotestował w pracy to by mu se kazali iść bo ludzi jest dość. Nawet nieraz mu wypłaty nie dali i co,nie udowodnisz.
Jeśli już ktoś powinien protestować to my z dziećmi bo to o i trzyszłość chodzi i ich się ciągle ocenia i stresuje. A nauczycieli powinno sie wynagradzać za wyniki zdawalności i zadowolenia uczniów z pracy nauczyciela a jak tego niema to won jak sie nie podoba,ludzi jest dość. Niech idą na budowe to będą mieli wakacje.
boruta 2019-03-26 17:49:45
Fundacja ojca Rydzyka walczy o dofinansowanie na Park Pamięci. Ten to ma szczęście do kasy podatników. Popieram strajk nauczycieli, nie lękajcie się.
Szlachta z Dziennikiem 2019-03-26 17:29:31
@Nauczyciel - Widocznie jej nauczyciele byli tak słabi, że nie potrafili jej nauczyć większej dojrzałości w wypowiedziach.
Nauczona 2019-03-26 17:14:55
Najlepiej, gdyby strajkowali w wakacje!
bezstronny 2019-03-26 17:11:35
Ma rację dziewczyna .Dlaczego nie strajkują w ferie ,wakacje ,ferie świąteczne /niedługo kolejne/,wolne soboty.W tym czasie pobierają pensję więc też mogą strajkować a nie kosztem dzieci siejąc zamieszanie destabilizację i niepewnosć.Jest mnóstwo absolwentów UP wykształconych,którzy poszukują bezskutecznie pracy .Bez znajomości nie mają szans na pracę w zawodzie nauczyciela!!!Zawsze można zmienić zawód ,założyć własną firmę i tam się wykazać ,tam nikt Wam nie zapłaci za urlop ,ZUS tez sami musicie sobie opłacić,na zwolnienie też nie pójdziecie bo nie będzie dochodu....
Nauczyciel 2019-03-26 16:54:09
Wypowiedź mało dojrzała jak na maturzystkę. Jak się pilnie uczyła, to o swoją przyszłość nie powinna się martwić.
.. 2019-03-26 16:49:49
Strajk powinien być ale nie dla wszystkich nauczycieli należy są podwyżka. Są osoby które z mgr dostaja srednia krajowa na reke i robia po 8 h 5 dni w tygodniu a są osoby które dostaja 3 tys pracując po 25h tygodniowo.
 • USŁUGI | budowlane
  Posadzki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • POŻYCZKI
  WEŹ POŻYCZKĘ DLA DWOJGA -GOTÓWKA CZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE, -BEZ ZAŚWIADCZEŃ O PRACY, - ZGARNIJ NAWET 25 000 ZŁ. ZADZWOŃ DO DORADCY T-533 263 553.
 • POŻYCZKI
  BARDZO DUŻA GOTÓWKA DLA FIRM DLA FIRM !!! -BEZ ZAŚWIADCZEŃ - GOLD CENT FINANSE. T-18 542 40 56.
 • POŻYCZKI
  DARMOWE CHWILÓWKI - PROMOCJA TELEFON 694 567 002.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KUCHARZA/-KĘ I POMOC KUCHENNĄ. Praca stała, w systemie zmianowym. 660 41 00 46
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIE - UDZIAŁ W BUDYNKU. ZAKOPANE, 250.000 zł. 607 506 428
 • PRACA | dam
  Poszukuje doswiadczonych osob do pracy na budowie w Niemczech z zakwaterowaniem. Okolice Frankurtu
  Tel.: 00491774439609
  E-mail: kapi22@icloud.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 2-POZIOMOWE, Zakopane Pardałówka, 68m2, c.1200zł + media, minimum rok. 608 697 065
 • PRACA | dam
  Sprzedawcę w serwisie samochodowym (obsługa klienta), możliwe douczenie, etat. Czarny Dunajec
  Tel.: 508314117
  E-mail: biuro@fudala.com.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  HYUNDAI i20 benzyna 1,2 , r.p. 2010, przebieg 169 400 km, 3-drzwiowy, polski salon, wystawiam fakturę Vat. 605 564 270
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM JEDNORODZINNY W ZAKOPANEM. 605 564 270
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  LABRADORY szczenięta biszkoptowe, czekoladowe 793-490-210
 • PRACA | dam
  MANSTEL Bednarczyk, Słowik, Wiącek sp. j. 0 zatrudni pracownika na stanowisko: Asystent projektanta sieci elektroenergetycznych. Obowiązki: pozyskiwanie uzgodnień przebiegu sieci z właścicielami nieruchomości, uczestniczenie w wykonywaniu projektów techniczno-prawnych. Wymagania: wykształcenie min średnie techniczne, prawo jazdy kat. B. Oferujmy: zatrudnienie na umowęo pracę, samochód, telfon, laptop do celów służbowych.
  Tel.: 609728138
  E-mail: jacek.slowik@manstel.pl
  WWW: www.manstel.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY, POMOC KUCHENNĄ, KUCHARKĘ. Tel. 608 088 017
 • PRACA | dam
  NIEMCY PRACA Niemiecka firma ALP BAU zatrudni od zaraz murarzy oraz cieśli szalunkowych. Niemiecka umowa, mieszkania oraz samochody firmowe, częste zjazdy do kraju.
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
  GG: Opole
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Zlecę POKRYCIE BALKONU 10m2 blachą. Wynagrodzenie 5000zł. 604 22 33 77, 697 353 012
 • USŁUGI | budowlane
  KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, KAMIENIARKA. 606 292 966.
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi ziemne i przewozowe z wykorzystaniem -samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow)
  Tel.: 694601628
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Kucharka - Pomoc KUCHENNA - Zakopane
  Tel.: 600712721
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Apartament 90 m, 2 sypialnie, duży salon z jadalnią i otwartą kuchnią, podziemny garaż, okolice rondo Kuźnice, dostępny od zaraz, najem długoterminowy.
  Tel.: +48608450888
 • PRACA | dam
  Nowoczesna klinika stomatologiczna w centrum Zakopanego zatrudni, na dogodnych warunkach, osobę w charakterze asystentki stomatologicznej.
  Tel.: 530602603
  E-mail: stomatologia@przyrowni.eu
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. +48 22 205 33 10
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-06-26 08:09 Dachowanie na drodze do Cichego 2019-06-26 08:01 Żłobek na papierze 2019-06-26 07:30 Kolizja autobusu na wjeździe do Zakopanego 2019-06-25 21:59 Remontu nie będzie - inwestor chce za dużo 2 2019-06-25 21:04 Śmigłowiec ewakuował turystę z okolic Krzyżnego 1 2019-06-25 20:50 Zmarł Tomasz Krzyżanowski, pracownik TPN, muzykant, twórca sztuki teatralnej 4 2019-06-25 20:30 Rynek w kwiatach 2 2019-06-25 19:36 Do przeglądu! Sprawdź swoje auto przed wakacjami 2019-06-25 19:32 Zaczęły się wakacje, trzy kubki na Gubałówce bez zmian (WIDEO) 9 2019-06-25 19:13 Jelonek spaceruje po Zakopanem (WIDEO) 1 2019-06-25 18:01 Bałwan się roztopił, sprawa w prokuraturze została 5 2019-06-25 17:51 Wenezuela - jak socjalizm zrujnował potentata naftowego Południowej Ameryki 3 2019-06-25 17:35 Za czym kolejka ta w czasie upału stoi? 2019-06-25 17:23 Gitarowy recital w nowotarskich „Jatkach” 2019-06-25 17:12 Studentki z Podhalanki symulują niemal perfekcyjnie 1 2019-06-25 17:00 Gwiazdy na filmowym planie na Gubałówce 6 2019-06-25 16:56 Północna część gminy ma szansę na gaz 6 2019-06-25 15:59 Nowy asfalt w Rynku 3 2019-06-25 14:59 Student z wyróżnieniem 1 2019-06-25 14:26 Korzenie i inspiracje Rząsy 2019-06-25 13:59 Jest miasto w Europie, które usuwa wszystkie reklamy 5 2019-06-25 12:58 Pierwszy krakowski satelita niebawem będzie krążyć wokół Ziemi 3 2019-06-25 12:41 Eliminacje Mistrzostw Polski w Neuroshima Hex! 2019-06-25 12:04 Najpiękniejsze lądowanie świata 2019-06-25 12:03 Cudowna pogoda i coraz cieplej (WIDEO) 2019-06-25 11:03 Zostawiła ubranie i zniknęła 5 2019-06-25 09:50 Bójka na Kasprowicza. Strażnicy miejscy i policjanci zatrzymali trzech mężczyzn 4 2019-06-25 09:34 Niebezpieczna brama weselna. W poprzek drogi rozciągnęli linkę 5 2019-06-25 09:17 Strażak ze żmiją 1 2019-06-25 08:29 Zmiany na trasie 6. i 7. etapu Tour de Pologne 3 2019-06-25 08:06 W parkowej altanie znów muzycznie 1 2019-06-25 07:00 Rżnięty złodziej 2019-06-24 22:25 Z przemytu na salony 2019-06-24 21:49 Historia jednego kasku (WIDEO) 2019-06-24 21:27 Śmieci na Równi Krupowej 6 2019-06-24 20:45 Polscy turyści zgubili szlak i przeszli na Słowację. Kobieta spadła po skałach 8 2019-06-24 19:58 Burmistrz z zaufaniem absolutoryjnie wychwalony 1 2019-06-24 19:47 Tęcza nad Zdrojem. Chcą zorganizować festiwal 7 2019-06-24 18:29 Niezawiniona tragedia 1 2019-06-24 18:06 Darmowe warsztaty dla hotelarzy 2019-06-24 17:30 Dziś dużo chmur, ale od wtorku cieplej i więcej słońca 2019-06-24 16:56 Epidemia "Odchodzę!" 2 2019-06-24 16:52 Pożar na Kozińcu (ZDJĘCIA, WIDEO) 4 2019-06-24 16:20 Powstaje scena przed koncertami na Równi Krupowej 4 2019-06-24 15:38 Letnie wędrówki z Tatrzańskim Parkiem Narodowym 2 2019-06-24 15:15 Zamknięty przejazd, remont się przedłuża 2 2019-06-24 13:56 Kręcą film. Przez Krupówki trudno się przecisnąć 6 2019-06-24 12:58 Rozpoczęła się budowa ronda. Na razie nie ma utrudnień 5 2019-06-24 12:31 Lider wiedzy i wartości 2019-06-24 11:58 Zero Waste po góralsku
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-06-26 08:05 1. Bałwana nie ma, kara niewiadomo czy bedzie, a tu jeszcze niektórzy odberaja godziny w urzedzie za lepienie balwana :) pewnie w tym czasie obmyślają już gdzie postawić nowego bałwana, bo w takie upały taki bałwan to by się przydał 2019-06-26 08:03 2. Czy tych oszukanych idiotów zmusza ktoś do nielegalnego hazardu? Jesteś głupkiem, to płać podatek od głupoty. 2019-06-26 08:02 3. Prawdziwy leśniczy robiłem w lesie w kuźnicach to trzeba było źerdzie wyciągać ręcznie a dzisiaj jak patrzę w tym samym miejscu wyciogajom tzw. L aż serce się kraje poco my tak robili ale pilnował żeby buki nieniszczyć . Miał wysprzotany Las a dziś bodej ka bodej !!! Spoczywaj i odpoczywaj. 2019-06-26 07:54 4. Informacja na temat sieci gazowej słabo była promowana , wiekszosc ludzi nie wiedziala o ankiecie . Widac nie kazdy sie interesuje....lepiej nadal palic smieci i narzekać na choroby ....Piekielnik to miejscowosc zacofanych i upartych orawcow 2019-06-26 07:48 5. Noo. Same gwiazdy panocku. Aż się przed oczami ciemno robi. 2019-06-26 07:44 6. "Ciężki sprzęt mógł uszkodzić zabytkowe fundamenty". Oryginalna logika w dowodzeniu szkody przez pana konserwatora. Gołąb pana iksińskiego przelatywał nad moją chałupą i mógł mi narobić na głowę. Ide do syndu. 2019-06-26 06:37 7. Aha, czyli to inwestor chce za dużo, a nie miasto by chciało ale nie ma pieniędzy... 2019-06-26 06:20 8. Lekkie przegięcie, czyj to syn, pasierb, wnuk? Ledwo zaczął studia i to jest osiągniecie? Gdzie reszta studentów? Widząc tylko jedno zdjęcie już wiem jak pierd... nie na temat i myśli ze ludzie go słuchają jeśli rozkłada ręce jak Merkel lub AH. 2019-06-26 03:05 9. Znowu sie chwali ? A co sie stalo zima kiedy nowo wybrany pan wojt kazal i pozbieral -po wsiach nalezacych do gminy Czarny Dunajec - swiatelka ozdabiajace ulice podczas Swiat Bozego Narodzenia i Nowego Roku ? Dlaczego to zrobil ? Wiem odpowie : Oszczednosc . Jest takie ''porzekadlo'' chytry dwa razy traci . A z tego co widze kwiaty sa wszedzie i nikt sie nie przechwala . To tak nie ladnie sie przechwalac - ze many kwiatki - ! Bodej ta kany . 2019-06-26 02:40 10. Jakie gwiazdy ??? Jak na razie ciemna noc . Do gwiazd to im jeszcze bardzoo daleko .
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP