2019-04-02 15:15:55

g. Krościenko n.D

Niebawem wybory

Reklama

Wybory sołeckie w Krościenku już w niedzielę, 7 kwietnia.

    Oto listy zarejestrowanych kandydatów na sołtysa i do rady sołeckiej w Dziadowych Kątach, Hałuszowej, Kątach- Niwkach,  Krościenko-Centrum, Krościenko-Zawodzie, Krośnicy oraz Tylki - Biały Potok. W związku z brakiem kandydatów wybory 7 kwietnia nie odbędą się w sołectwie Grywałd.

KANDYDACI ZAREJESTROWANI NA SOŁTYSA I DO RADY SOŁECKIEJ SOŁECTWA DZIADOWE KĄTY

KANDYDACI NA SOŁTYSA:
KNUTELSKA MAŁGORZATA KATARZYNA

KANDYDACI DO RADY SOŁECKIEJ:
KOŁEK PAWEŁ
KOWALCZYK BARTŁOMIEJ
MAJKRZAK ANDRZEJ
TKACZ ANNA
WAKSMUNDZKI KRZYSZTOF
KANDYDACI ZAREJESTROWANI NA SOŁTYSA I DO RADY SOŁECKIEJ SOŁECTWA HAŁUSZOWA

KANDYDACI NA SOŁTYSA:
KOŁEK STANISŁAW
WOJTASZEK KRYSTYNA

KANDYDACI DO RADY SOŁECKIEJ:
BĄK JAN
GRUCA JAN
KLAG MATEUSZ ADAM
KLIMCZAK WANDA
KOWALCZYK MARCIN
KURUC ANDRZEJ
MALIK JóZEF
OPOKA KRZYSZTOF PIOTR
SYDORIAK STANISŁAW
KANDYDACI ZAREJESTROWANI NA SOŁTYSA I DO RADY SOŁECKIEJ SOŁECTWA KĄTY – NIWKI:

KANDYDACI NA SOŁTYSA:
KNUTELSKA IWONA

KANDYDACI DO RADY SOŁECKIEJ:
BŁAŻUSIAK JADWIGA
CHLIPAŁA ANNA
DYDA JAN
GABRYŚ BOGDAN
KOTERBA JóZEF
KOTERBA ŁUKASZ
KANDYDACI ZAREJESTROWANI NA SOŁTYSA I DO RADY SOŁECKIEJ SOŁECTWA KROŚCIENKO – CENTRUM:

KANDYDACI NA SOŁTYSA:
CEPUCH ANDRZEJ STANISŁAW
PLEWA FRANCISZEK

KANDYDACI DO RADY SOŁECKIEJ:
BODZIARCZYK LUDWIK
CHROBAK JAN
DULA JERZY
JAWOR STANISŁAW JAN
ŚNIEGOŃ BARBARA

KANDYDACI ZAREJESTROWANI NA SOŁTYSA I DO RADY SOŁECKIEJ SOŁECTWA KROŚCIENKO – ZAWODZIE:

KANDYDACI NA SOŁTYSA:
BIEL GRZEGORZ JAN
LEŚNIAK KATARZYNA

KANDYDACI DO RADY SOŁECKIEJ:
KACWIN DOMINIK JAN
KLOS KRZYSZTOF JAN
MAJKRZAK KAZIMIERZ PIOTR
MIKŁUSIAK MARIOLA
SKUBISZ GERWAZY
STOŁOWSKI ANDRZEJ
KANDYDACI ZAREJESTROWANI NA SOŁTYSA I DO RADY SOŁECKIEJ SOŁECTWA KROŚNICA:

KANDYDACI NA SOŁTYSA:
JANKOWSKI TOMASZ
KANDYDACI DO RADY SOŁECKIEJ:
CZECHOWSKI BARTŁOMIEJ GRZGORZ
GóRECKA BEATA AGNIESZKA
KUNDZIARZ MARIAN
MSZANIK KRYSTYNA
SAS PIOTR
TKACZYK WŁADYSŁAW
WOLSKI BRONISŁAW

KANDYDACI ZAREJESTROWANI NA SOŁTYSA I DO RADY SOŁECKIEJ SOŁECTWA TYLKA – BIAŁY POTOK

KANDYDACI NA SOŁTYSA:
MALIK GRAŻYNA
MALIK JAN

KANDYDACI DO RADY SOŁECKIEJ:
BŁAŻUSIAK JAN
DYDA STANISŁAW
GABRYŚ FRANCISZEK
KOWALCZYK KRYSTYNA
MALIK ANDRZEJ
OLEŚ PIOTR
REGIEC STANISŁAW
adReklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
stary 2019-04-11 00:51:56
Wręcz przeciwnie.
młody 2019-04-10 13:06:38
Na Zawodziu, jakakolwiek zmiana na stanowisku może wyjść tylko na dobre.
Super 2019-04-07 22:28:39
Przynajmniej wiadomo, ile w Krościenku i na Zdrojowej jest nielotów. Ujawnili się głosujący na analfabetów. No cóż, jacy kandydaci tacy wyborcy. Popisało się Krościenko i Zawodzie. A później dziwota, że jesteśmy pośmiewiskiem wśród miejscowości Pienin i Podhala.
Dno 2019-04-07 15:14:56
Panie Plewa to stanie na rynku i ukryte agitowanie w dniu wyborów było absolutnie żałosne.
Adam 2019-04-06 19:20:09
Skończmy wreszcie z tymi filozofami chłopskimi. Zacznijmy wreszcie do tego samorządu wprowadzać ludzi pokornych, pracowitych, na poziomie, którzy gdzieś byli, coś widzieli, czegoś dokonali. Nigdy do niczego nasza gmina nie dojdzie jak będziemy w nieskończoność przy urnie promować tych nielotów wiejskich, którym się wydaje że wszystkie rozumy pozjadali.
Apel 2019-04-06 16:21:33
Chcemy mieć lepszy samorząd wybierzmy do samorządu lepszych fachowców. Pokażmy, że stać Nas na dobry wybór -wyważony, spokojny, kompetentny. Racje ma ten co rozsądnie mówi, a nie ten co głośniej krzyczy i większe banery wywiesi.
Lepsze jutro 2019-04-05 23:23:50
Nie jestem jakimś fanem tych wszystkich nowinek ale w 2019 roku to już powinien być sołtys ze szkołami, z wykształceniem, z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów mechanicznych, z komputerem, z mailem, z pojęciem i doświadczeniem
zawodowym. A nie filozof z konewką, doniczkami, fontanną ogrodową i frytkownicą. Jak w tym Krościenku ma być wreszcie lepiej to wybierajmy tych co się lepiej nadają od tych co tylko lepiej krzyczą.
Mieszkaniec 2019-04-05 16:07:39
Bardzo jestem ciekawy jak się zakończy ten pojedynek Dawida z Goliatem. Jeden pozgłaszał kolegów radnych, zasypał rynek plakatami bez treści i radzi na rynku (choć wartości merytorycznej w tym wszystkim tyle co kot napłakał).
A drugi spokojnie, konkretnie, kompleksowo zaprezentował swój program w internecie i na ulotkach. Czy wreszcie w Krościenku wygra profesjonalizm, rozsądek czy populizm i puste apele bez programu. Wierze w Mieszkańców Krościenka.
APEL 2019-04-05 14:18:49
Wielki pożytek z sołtysa, który nigdzie nie dojedzie bo nie ma prawa jazdy, nie wyśle i nie odbierze maila bo nie obsługuje komputera. Telefonu się chociaż dorobił ten Franek, czy dalej trzeba się kontaktować przez żonę? I jeszcze od maja do września niedostępny bo frytki smaży. Ludzie nie cofajmy tego Krościenka do minionego wieku!!!!
Wyborca 2019-04-05 10:36:38
Do @Przesada
To akurat prawda. Jakie trzeba mieć mniemanie o sobie żeby w ulotce napisać do wyborców żeby dokonali słusznego wyboru (mając oczywiście na myśli siebie samego). To brak szacunku wobec konkurenta oraz egoizm i bufonada.
Przesada 2019-04-04 23:43:31
Jedno mieć zasługi, drugie to myśleć że się je ma i zgrywać zbawcę Krościenka. Niektóre działania p. Plewy popieram, inne mniej, ale to obnoszenie się ze stwierdzeniami, że nie było lepszego sołtysa i samorządowca w historii Krościenka to już przesada. To taki brak szacunku dla tych wszystkich wcześniejszych wójtów, sołtysów, radnych. Przejaw buty i arogancji.
To jest proste 2019-04-04 19:27:31
Ludzie jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. Pan radny nie popuści sołtysowania bo za pieniądze gminne w funduszy sołeckim można robić sobie kampanie wyborcze i zdobywać poparcie. Dlaczego akurat w roku wyborczym były robione kwietniki na ul. Św. Kingi, z której startował na radnego? To dalej będzie tak wyglądało jakby znowu został sołtysem - pseudo inwestycje bez pomyślunku w okręgu wyborczym z którego startuje na radnego i w okolicy swoich biznesów, a wszystkie inne miejsca pominięte i zapominiane. A sołectwo centrum to jest od dawnego gimnazjum pod Tylką do końca Łąkcicy i wszyscy powinni korzystać z działań sołeckich!
Prosty wybór 2019-04-04 18:13:57
W Krościenku centrum to jest wybór między zainteresowaniem każdą lokalną sprawą w codziennym życiu Mieszkańców a opieką nad bratkami w doniczkach na rynku. Jak wolę sołtysa który w okresie pozimowej naprawy dróg będzie pilnował żeby wszystkie ubytki w drogach były wypełnione asfaltem ,a nie takiego sołtysa który chodzi z konewką po rynku wokół sowich biznesów. Głosuje na Cepucha.
Marek 2019-04-04 18:02:01
Szanowni Państwo, kiedy wybory do rady parafialnej, bo trzeba już hurtem zagłosować na pana radnego. Człowiek spokojnie rynkiem nie przejdzie bo tam atmosfera mobilizacji - w każdej szybie APEL. Mam nadzieję, że do europarlamentu w maju i do krajowego parlamentu na jesień ten pan już się nie wybiera bo od tych apeli to już głowa boli. Abstrahuje od tego, że chyba w ordynacji wyborczej wskazano miejsce do wieszania plakatów wyborczych na sołtysa i nie są to witryny sklepowe. A tak w ogóle jak już ktoś się tak usilnie pcha na różne stołki to najpierw warto żeby miał jakąś konstruktywną propozycje i podstawowe pojęcie.
Dosyć 2019-04-04 17:30:52
Od razu widać kto jak myśli o istocie sołectwa centrum. Dla pana Franka sołectwo centrum to tylko rynek. Wszędzie pełno wisi tam apeli, a wszyscy pozostali pominięci. Otóż sołectwo centrum to w takim samym stopniu rynek jak np. ulica Kras albo Pryczków. Głosuje na pana Cepucha.
Szerokie poparcie 2019-04-04 17:22:22
Prezentować szeroki wachlarz osobowości, wspierających daną kandydaturę to chyba lepiej niż ciągle kisić się w tym samym sosie (bez względu na rodzaj i czas wyborów). Sołtys powinien skupiać jak najwięcej różnych mieszkańców wokół swoich inicjatyw.
Do popieram 2019-04-04 13:38:22
Jak taki niby marny ten budżet sołecki (choć to chyba kilkadziesiąt tysięcy rocznie) i jeszcze nie ma się na niego żadnego pomysłu, prócz kupowania i stawiania kwietników, to po co kandydować? Nikt nikogo nie zmusza.
Jaś 2019-04-04 13:26:03
Chętnie bym zagłosował na p.Cepucha ale jego elektorat w tym to pierwsze nazwisko już mnie zniechęciło.Bo jak tu być sołtysem załatwiac tylko prywatę a teraz do rady sołeckiej..... szkoda słów.Gdyby inni byli kandydaci do rady to bym głosował na pana.
Lips 2019-04-04 13:13:43
Liczą się pomysły, incjatywa a nie płeć.
Swojak 2019-04-04 11:22:08
A ja chciałem zapytać na forum który jest lepszy wybór kobieta czy facet sołtys np. na Hałuszowej ,czy kobiety sprawdzają się na tym stanowisku ? Dziękuję
Nie Popieram 2019-04-04 09:27:50
Pomysł F. Plewy na estetykę jest jak najbardziej na nie. Pacykowanie dziadostwa i stawianie elementów architektury ogrodowej w przestrzeni publicznej to tragedia z punktu widzenia ładu przestrzennego. O tym, że ostatnie pacykowanie na ul. Kingi, było nastawione na robienie sobie kampanii na radnego, to już nie wspomnę. Natomiast zasłanianie się niewystarczającym budżetem to już pełny absurd. Otóż, Pan sołtys Plewa narzeka na Pana radnego Plewę. Bo kto opiniuje budżet, kto go uchwała, kto może wprowadzać do niego zmiany? Oczywiście rada gminy. Jakoś nie słyszałem żeby pan radny Plewa proponował zmiany w ostatnim budżecie na rzecz zwiększenia funduszu sołeckiego albo prezentował programy pozyskania środków zewnętrznych.
Popieram 2019-04-04 08:14:09
Popieram F. Plewe , bo przynajmniej facet się stara, jego pomysł na estetykę ulic jest jak najbardziej na tak. Zresztą, jaki budżet takie efekty z pustego i Salomon nie naleje.
Przesada 2019-04-03 22:31:48
Franek Plewa nadaje się do samorządu ale jak już jest radnym to nie powinien startować na sołtysa. Po co łączyć te funkcje? Zawsze lepiej jak dwóch działa w słusznej sprawie niż jeden. Moim zdaniem On i Ci Jego kandydaci do rady sołeckiej (tez radni) nie powinni starować. Pazerność
na stołki z Nich wyszła. Ale jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi.
Zawodzie 2019-04-03 22:19:17
Na Zdrojowej liczę na zwycięstwo Biela. To konkretny, dobry sołtys.
Mieszkaniec 2019-04-03 21:23:17
Ja tam nie wiem ile błędów Plewa zrobił w ulotce bo nie widziałem, ale codziennie widzę fontannę ogrodową w centrum Krościenka i już za to należy mu się czerwona kartka.
Marcin 2019-04-03 21:14:42
Ta kandydatura Andrzeja Cepucha to duże pozytywne zaskoczenie. Trzymam kciuki.
Czas na zmiany 2019-04-03 20:58:02
Faktycznie jak się porówna materiały wyborcze Cepucha i Plewy to jest przepaść, na korzyść tego pierwszego. Oprócz tego, obecny sołtys niewiele
zrobił.
Fakt 2019-04-03 20:23:24
Ja też zagłosuje na Andrzeja Cepucha. Dzisiaj dostałem Jego ulotkę i widać, że facet ma kompetencje i może zrobić coś dobrego dla sołectwa centrum.
Józek 2019-04-03 19:59:25
A ja zagłosuję na Cepucha, bo oprócz tego, że jest w porządku, to jeszcze ma przygotowanie do tej funkcji.
Fakt 2019-04-03 19:30:02
Ja też uważam jest w porządku, ale na Niego nie zagłosuje bo chce mieć sołtysa kompetentnego, a nie takiego który w ulotce zachęcającej do wyborów w dwóch zdaniach popełnił 3 błędy.
jesemok 2019-04-03 18:57:37
Zagłosuję na Plewę, uważam, ze gościu jest w porządku.
Ma rozmach 2019-04-03 17:35:52
Franek jeszcze Ci zostały wybory do rady parafialnej i już będziesz wszędzie.
Dyzio 2019-04-03 08:45:26
Faktycznie w centrum trochę zgrane karty, ale akurat jeden kandydat na sołtysa stamtąd zupełnie nowy i chyba się pofatyguję żeby na Niego zagłosować. W końcu facet nie z rynku, który może rozumie że sołectwo Krościenko centrum to nie tylko ścisłe centrum.
Człowiek renesansu 2019-04-02 23:18:49
Prowadzić biznesy w rynku, być radnym i jeszcze na sołtysa startować. Trochę dużo tego.
junior 2019-04-02 22:41:54
I weź tu kurde idź na wybory w centrum ! Stara banda koryciarzy! Kogo se mam niby wybrać ? To jakaś porażka,żart!? ! Ręki do tego nie przyłożę na pewno. Sami sobie oddajcie na nich głos i niech nędza trwa!
Mateusz 2019-04-02 21:04:50
Potrzebne są zmiany, bo w większości przypadków obecni sołtysi słabo wywiązywali się ze swoich obowiązków i zadań.
Świeże krew 2019-04-02 20:51:07
Moim zdaniem nie powinno się łączyć funkcji. Im więcej osób angażuje się w działania społeczne tym lepiej dla interesu lokalnego samorządu. Kiedy widzę te same nazwiska w tych wyborach sołeckich co w ostatnich samorządowych (sprzed kilku miesięcy) to uważam to za błąd. Takie zasiadane na kliku stołkach nie ma żadnego większego sensu.
Wyborca 2019-04-02 20:05:50
Niektóre kandydatury ciekawe i warte uwagi. Mam nadzieję, że w Krościenku centrum wygra osoba, dla której sołectwo centrum to nie tylko Rynek, Kingi i kawałek Jagiellońska. Trzymam kciuki za wszyskich, którzy gwarantują rozwój i realne działania, a nie tylko pacykowanie dziadostwa kwietnikami.
Jaś 2019-04-02 19:39:51
A ci kandydaci do rady w Krościenku Centrum to jakiś Prima Aprilis???? porażka !!!!! totalna !!!!!!!

Reklama
 • PRACA | dam
  Poszukiwana opiekun(ka) do starszej osoby na całotygodniowo w godzinach rannych i południowych.Warunki pracy i płacy telefonicznie
  Tel.: 530606474
 • PRACA | dam
  KELNERKA/KELNER Restauracja TaTradycja w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe kelnerkę/ kelnera. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 889817408
  E-mail: ks.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  Poszukuje doświadczonej osoby do pracy na budowie w Niemczech, okolice Frankfurtu. Gwarantuje mieszkanie.
  Tel.: 00491774439609
  E-mail: kapi22@icloud.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608 806 408
 • PRACA | dam
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY PROWADZI REKRUTACJĘ OSÓB NA WOLNE STANOWISKO SPECJALISTA DS. ORGANIZACJI IMPREZ. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do składania ofert na w/w stanowisko (CV oraz list motywacyjny) w terminie do 6 WRZEŚNIA 2019 r. do godz. 17:00 - w siedzibie Zakopiańskiego Centrum Kultury przy ul. Kościeliskiej 7, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00, lub na adres e-mail: finanse2@promocja.zakopane.pl. Szczegółowe informacje na bip.zakopane.eu, pod linkiem:
  WWW: https://bip.zakopane.eu/ogloszenie-o-naborze-pracownikow-specjalista-ds-organizacji-imprez
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane zatrudni pracowników w zawodzie: murarz, cieśla, zbrojarz, malarz, operator koparko-ładowarki, pracownik budowlany
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Zatrudnię do szycia kożuchów. Zlecę szycie. Praca stała, umowa.
  Tel.: tel:+48667959942
  E-mail: anna133@interia.eu
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na pełen etat ADMINISTRATORA SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH. Termin składania ofert do 06.09.2019. Tel.: 18 263 26 60,
  WWW: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • PRACA | dam
  Pilnie przyjmę EKSPEDIENTKĘ z doświadczeniem do sklepu spożywczego - Bustryk k/Zakopanego. 667 579 332, 605 769 279.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na pełen etat RECEPCJONISTĘ. Termin składania ofert do 02.09.2019. Tel.: 18 263 25 68,
  WWW: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • PRACA | dam
  Nowoczesna klinika stomatologiczna w centrum Zakopanego zatrudni asystentkę stomatologiczną. Mile widziane osoby z doświadczeniem w zawodzie.
  Tel.: 505610339
  E-mail: stomatologia@przyrowni.eu
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osoby do pracy w recepcji pensjonatu w Zakopanem, jednocześnie koordynującą pracę całego obiektu. Wymagana biegła znajomość języka anielskiego oraz znajomość portalu booking.com. CV prosimy kierować na adres e-mail: dominik.rekrutacja1@gmail.com
  E-mail: dominik.rekrutacja1@gmail.com
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTA/ka Pensjonat w Zakopanem. Praca stała, pełny etat.
  Tel.: 604403138
  E-mail: marketing@wojnar.pl
  WWW: www.wojnar.pl
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE ZATRUDNIĘ KELNERKĘ I POMOC KELNERSKĄ. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ DO PRACY W KUCHNI. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK, OBIERAK. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: UCZNIA, STUDENTA weekendy, święta, ferie (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC DO PENSJONATU. 669 493 772
 • POŻYCZKI
  GOLD CENT FINANSE NOWE SUPER PROPOZYCJE POŻYCZKOWE TYLKO DOWÓD OSOBISTY !!! nawet do 15 000 zł. T-18 542 40 56.
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKA GOTÓWKOWA NA OŚWIADCZENIE DLA FIRM MAŁYCH !!! GOLD CENT FINANSE, ZADZWOŃ -694 567 002.
 • POŻYCZKI
  URODZAJNY KREDYT GOTÓWKOWY DLA ROLNIKÓW ZAREJESTROWANYCH W KRUS-ie !!! do 20 000 zł BEZ ZAŚWIADCZEŃ. GOLD CENT NOWY TARG, ul. DŁUGA 37 A. T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  ???? Praca od dziś! ???? ????? Poszukujemy pracownika do obsługi klienta w recepcji Grand Tatry. ?? Więcej informacji pod numerem 880 015 290 Mozliwosc z zamieszkaniem
  Tel.: 880015290
  E-mail: Monika.las@interia.eu
 • PRACA | dam
  Poszukuję pracowników do dociepleń i robót ogólnobudowlanych.
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osoby do pracy na stanowisko RECEPCJONISTKI. Wymagania: znajomość języka angielskiego. Dobra organizacja pracy, komunikatywność, łatwość nawiązywania kontaktów, wysoka kultura osobista
  Tel.: 602489070
 • PRACA | dam
  Poszukujemy RZEŹNIKA z kilkuletnim doświadczeniem do pracy na północy Szwecji. Polski kontakt.
  Tel.: 0048 600 978 763
 • PRACA | dam
  KUCHARZ Bukowina Tatrzańska
  Tel.: 510-213-878
  E-mail: kontakt@pensjonatorlik.pl
 • PRACA | dam
  Schronisko Górskie PTTK na Polanie Chochołowskiej przyjmie do pracy Panią na stanowisko POMOC KUCHENNA - zakwaterowanie - pełen etat - ubezpieczenie. Więcej informacji: 503 021 716,
  Tel.: 182070510
  E-mail: jozek.krzeptowski@gmail.com
 • PRACA | dam
  Sprzedawca-Kasjer, Sprzedawca-Stoisko mięsne, Chochołów, praca od zaraz, umowa o pracę,
  Tel.: 609480395,
  E-mail: klementyna.ziobrodlugopolska@gmail.com
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY W CENTRUM POSZUKUJE PANI POKOJOWEJ - PRACA CO DRUGI DZIEŃ, NA ETAT.
  Tel.: 693 638 619
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko RECEPCJONISTKA/RECEPCJONISTA do Hotelu Eco Tatry*** 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl
 • USŁUGI | budowlane
  WYLEWKI MASZYNOWE.
  Tel.: 573035958
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI HYDRAULICZNE.
  Tel.: 608 110 111
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 7500 m2 - Małe Ciche, okolice wyciągu, 150 zł/m2. 695 332 312.
 • PRACA | dam
  Firma Misiniec zatrudni KIEROWCĘ kat. C E
  Tel.: 602 107 107
  E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
 • PRACA | dam
  Poszukuję opiekunki dla dwulatka. Centrum Zakopanego.
  Tel.: 530602603
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • SPRZEDAŻ | różne
  Promocja! WĘGIEL ORZECH I - cena 880 zł/tona. Promocja obowiązuje do 30.09. Tel. 18 20 742 44. 605 06 13 14.
 • PRACA | dam
  HOTEL RYSY w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ oraz PORTIERA NOCNEGO/KONSERWATORA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: recepcja@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  PRACA w Austrii dla Operatorów żurawia, cieśli szalunkowych, murarzy, stolarzy, elektryków, ślusarzy, monterów wentylacji, spawaczy, pomocników bud. Wymagany j. niemiecki + doświadczenie. Nr.Cert. 20236
  Tel.: Tel +48 600 157 147
  E-mail: carpediem.praca@wp.plTel
 • KOMUNIKATY
  Na podstawie art. 38 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2018.2204 t.j. z późniejszymi zmianami) Wójt Gminy Nowy Targ ogłasza ustny przetarg nieograniczony na najem lokalu przeznaczonego do organizowania imprez okolicznościowych w miejscowości Waksmund w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Z warunkami przetargu oraz regulaminem można zapoznać się na stronie internetowej: www.ugnowytarg.pl lub w pokoju 206 Urzędu Gminy Nowy Targ.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  FOTOGRAFIA, STRONY WWW.
  Tel.: Tel: 731 155 745
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-08-23 22:43 Wybory się zbliżają - PiS szturmuje 2019-08-23 22:30 Zbór baców 1 2019-08-23 22:26 Kasia Ignatowicz w altanie 2019-08-23 21:30 Strojny przystanek 2019-08-23 20:39 Sprzedajna szkoła 2019-08-23 20:19 Nie ma Polski bez polskich górali 3 2019-08-23 19:30 Jeszcze przed zimą „Rabcio” przeprowadzi się do nowej siedziby 2019-08-23 18:30 Kto to wymyślił? 3 2019-08-23 17:35 Po(d)pisali się na Giewoncie 6 2019-08-23 17:10 Wypadek na zakopiance 3 2019-08-23 17:00 Jak się zachować podczas burzy - poradnik ratowników TOPR (WIDEO) 4 2019-08-23 16:35 Kina nie będzie 2019-08-23 16:26 Wójt gminy Bukowina Tatrzańska ogłasza żałobę 1 2019-08-23 16:14 Pod Giewontem znów grzmi 2019-08-23 15:50 Burze na mapie - jak sprawdzić gdzie grzmi? 5 2019-08-23 15:40 Śledztwo prokuratury w sprawie tragicznej burzy w Tatrach 20 2019-08-23 15:29 Burza nadciągnęła nad Tatry. Grzmi 2019-08-23 15:11 Teatr z parkingiem 1 2019-08-23 14:50 Wszyscy poszukiwani odnaleźli się. Północna ściana Giewontu bez ofiar (ZDJĘCIA) 1 2019-08-23 14:45 Ciupagi przyznane 4 2019-08-23 14:11 Groźny wypadek na drodze krajowej 28 w Rabce 2019-08-23 13:56 Z południa nad Tatry nadciąga burza 1 2019-08-23 13:33 Infolinia w starostwie czynna do godz. 18 2019-08-23 13:32 Wykonawca wyłoniony - rewitalizacja MOK już wkrótce 1 2019-08-23 13:07 Tak wyglądało wczorajsze zejście z Giewontu w burzy (WIDEO) 6 2019-08-23 13:00 Rabczańska woda popłynie do Skawy 2019-08-23 12:30 Geje i lesbijki pogwałcili herb Rabki 10 2019-08-23 12:30 Zapowiada się tydzień burz w Tatrach 5 2019-08-23 12:17 Liczba osób poszukiwanych po burzy w Tatrach skróciła się do 2 osób 2019-08-23 11:46 20 policjantów przeszukuje okolice Giewontu 3 2019-08-23 11:36 Relacja świadka: Upadłem na ziemię i nie mogłem się ruszyć przez 3 minuty (WIDEO) 4 2019-08-23 11:30 W odpowiedzi na Marsza Miłości – wspólna modlitwa 4 2019-08-23 11:30 Główny krytyk burmistrza rzuca mandat 2019-08-23 11:21 W szpitalu w Zakopanem udzielono pomocy 156 osobom (WIDEO) 1 2019-08-23 11:19 Zjazd Karpacki ze smakiem 1 2019-08-23 10:47 Nie odbyła się gala na 100-lecie Związku Podhalan. 2019-08-23 10:45 Były sygnały, że burza nadchodzi. To nie było coś strasznie nagłego 7 2019-08-23 10:32 Nowy wodociąg w Rabce 2019-08-23 10:30 Odwołane imprezy, flagi opuszczone do połowy masztów 2019-08-23 09:55 Po burzy w Tatrach: W tej chwili nie ma kontaktu z 5 osobami 2019-08-23 09:38 Ratownicy o akcji na Giewoncie: Niektórzy ranni nie słyszeli, kobieta nie widziała, pojawiła się hipotermia (WIDEO) 1 2019-08-23 09:34 Ofiary burzy - oparzenia, urazy czaszkowe i wielonarządowe 2019-08-23 09:30 Największe światowe media informowały o tragedii w Tatrach 2019-08-23 09:01 Konferencja naczelnika TOPR: To była katastrofa (WIDEO) 6 2019-08-23 08:36 Dwa groźne wypadki 2019-08-23 08:01 Uratowała mnie aplikacja 14 2019-08-23 00:25 Zmiany w programie festiwalowym 2019-08-22 23:48 Imprezy na Chotarzu odwołane 2019-08-22 23:45 Ofiary burzy to dwie kobiety i dwójka dzieci 12 2019-08-22 23:28 Tak wyglądała akcja ratunkowa na Hali Kondratowej. Zdjęcia strażaków z Białki 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-08-23 23:54 1. Trasa Velo czy nie Velo i tak zawsze ludziska jeździli do Jaworek tą drogą, więc się nie drapie po głowie, bo to nic nowego. Natomiast problemem jest (czego nie zauważają służby porządkowe !!!) obleganie parkingu przez samochody turystów z okolicznych pensjonatów przy cmentarzu jak również na placyku manewrowym (gdzie jest zakaz parkowania !!!) kończącym zjazd z ul. J.Wiktora. Kolejnym przykładem jest parkowanie na zakazie zatrzymywania i postoju, czyli poza wyznaczonym do tego miejscem na Placu Dietla samochodów osobowych i o zgrozo autokarów wycieczkowych miejscowych firm turystycznych, które urządziły sobie tam przystanek dla swoich celów zarobkowych- kto na to zezwolił ? Kto tam przejeżdżał , to wie jakie to stwarza duże niebezpieczeństwo przez przejeżdżające tam samochody dla nieświadomych wsiadających i wysiadających turystów z autokaru , tym bardziej że jest odcinek ulicy, a nie alejka spacerowa czy zatoczka parkingowa. Firmy te swoje przystanki robią również u wylotu ul. Zdrojowej przed skrzyżowaniem z ul Główną i również parkując tam łamiąc wszelkie przepisy . Czyli mam rozumieć ogólnie w Szczawnicy jest "wolna amerykanka" wbrew przepisom Prawa o Ruchu Drogowym za przyzwoleniem miejscowych władz i służb porządkowych ? 2019-08-23 23:44 2. Niestety nie zgadzam się z tym aby krzyż został zdemontowany to ludzią brakuje mózgu to że nie potrafią logicznie myśleć to nie żadna wina krzyża. Podobno było bardzo dobrze słychać już wcześniej grzmoty więc nie powinni nigdzie wychodzić . To tylko jest ich wina .. 2019-08-23 22:50 3. Leks< - - - - pogoda w górach jest nieprzewidywalna, idziesz jest cieplutko fajnie a potem nagle przychodzi burza i tego nie przewidza w telewizorze 2019-08-23 22:47 4. Polsce górale złodziej i bandyci są tak potrzebni jak kurze lornetka. Amen 2019-08-23 22:46 5. a zabili i okradli kogoś przy okazji? 2019-08-23 22:38 6. rok temu, na początku września byłam z synem na Hali Kondratowej, weszliśmy na przełęcz pod Kopą z zamiarem wejścia na Giewont, ale zrobiło się mglisto i parno. Kierując się zdrowym rozsądkiem poszliśmy w dół do Kir przez Przysłop Miętusi zamiast w górę. Burza złapała nas na szczęście dopiero jak zeszliśmy ze skalistej drogi. Szliśmy i prawie płakaliśmy tak waliły pioruny i lał deszcz. A na Końcu Doliny Małej Łąki rośnie duże drzewo - nawet sobie nie wyobrażacie ile osób tam stało żeby się schronić przed deszczem. Szedł przed nami mężczyzna i krzyczał na tych ludzi żeby nie stali pod drzewem, ale nikt się nawet nie ruszył. Burza skończyła się dopiero na wysokości drogi pokazanej w tym filmie. A ile ludzi spotkaliśmy po drodze jak szli na górę ... Nigdy nie powiedziałabym, że burza przyszła nagle w jednej chwili. Zasięgu na szczycie nie było, ale były chmury i parne powietrze - jak dla mnie jest to wystarczające ostrzeżenie - nawet bez telefonu, bo nigdy nie wiadomo gdzie będzie wyładowanie. Myślę, że na Giewoncie ludziom szkoda było zejść jak już się tyle nastali w kolejce, albo też po części byli zablokowani i nie mogli. W naszej sytuacji rok temu ludzie też wchodzili na górę i nie sądze, że zeszli, bo zaczęło padać. Mieli więcej szczęścia .... 2019-08-23 22:38 7. To wina Tuska albo lewaków albo multikulti co byli w Zakopcu albo LBTG. Wybór należy do ciebie. 2019-08-23 22:29 8. https://burzowo.info/ 2019-08-23 22:24 9. Osoby, które przyszły z"domu" też pomagały. Były nawet osoby nie pracuja w tym szpitalu 2019-08-23 22:14 10. A rozbita dzisiaj rano na Nowotarskiej limuzyna Morawieckiego zamieciona pod dywan. Ani słowa nigdzie. Ciekawe, bardzo ciekawe.
2019-08-20 00:42 1. Gratulacje !!! - to sa PRAWDZIWI SPORTOWCY walcza i wygrywaja . Dziekujemy i cieszymy sie wami . JESTESCIE WIELCY ! 2019-08-10 15:56 2. Panowie kolarze wspaniali ale kobiety były cudne 2019-08-06 18:18 3. Nie do wiary a gdzie Pani Poseł Paluch ? zawsze jest na pierwszym planie ! Konia z rzędem temu kto się umówi z Posłanką w jej biurze w nowym targu, próbowaliśmy cztery razy, niestety Pani Poseł jest zawsze bardzo zajęta lub wykonuje obowiązki etc... nawet po umówieniu z pracownikiem biura Pani Poseł nie ma czasu ... Może jest ktoś komu się udało spotkać z Panią poseł ? jeśli tak to gratuluję ! 2019-08-06 01:16 4. Mamy WSPANIALEGO PREZYDENTA ! Dziekujemy Panie Prezydencie ze przyjechal Pan do nas aby swoja obecnoscia zaszczycic nasze tak WIELKIE wydarzenie My zas ostomiyli ciesmy siy ze dalyj dzierzyme naskiy Korzyniy przekozane nom z Chlebem . Dejciy Paniy Boze dalyj tom naskom tradycyjy przekazowac nasym dzieciom zas Pani Ludzmiyrsko niech zawse mo nos w swojyj opiece . 2019-08-03 09:29 5. Piękna dolina, długa, dzika, bezludna, pełna unikatowych kwiatów, czasem można spotkać niedźwiedzie, szczególnie wieczorami. To jedna z najpiękniejszych dolin w Tatrach. 2019-08-02 14:45 6. Parada fajna. Pod okiem policji jaką niezarejestrowane i nieubezpieczone motory. ;-) 2019-07-29 07:26 7. Myślałem, że Ktoś podejmie komentarz. Aha, przypomniałem sobie, że kisić rydze trzeba w naczyniach z kamionki, a nie w pojemnikach plastikowych. 2019-07-28 08:54 8. Policja na Podhalu nie jest potrzebna. Górale potrafią się sami bronić 2019-07-26 10:58 9. Przypomniałem sobie o rydzach kiszonych. Pamiętam je z dzieciństwa. Były zbierane przez Babcię w górach Beskidu Sądeckiego. Zapewne w Łopusznej, też serwowano ten smakołyk. Dzisiaj sporo osób robi wielkie oczy, gdy słyszy o kiszonych rydzach. Trzeba je reklamować. Może to być "odrodzony" produkt regionalny. Pozdrawiam wszystkich Mieszkańców Łopusznej, Leszek Kumor 2019-07-26 09:40 10. Bo czym się różni kiełbasa regionalna z Łopusznej od tej serwowanej jako regionalna np. na imprezie ekologicznej w Świeradowie, Żelaźnie? Pewnie smakiem. W jednej będzie więcej czosnku, w drugiej czarnej gorczycy, w jeszcze innej białka (będzie twarda-takiej nie lubię). Będą miały inną nazwę. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym serwowany jest prawie na wszystkich imprezach i jarmarkach w Polsce. Ale czyj to jest produkt regionalny. Nie wiem. Inny przykład. Kwaśnica podawana na imprezie np w Gdańsku. Z tego co wiem wywodzi się z Podhala, Pienin i Beskidu Sądeckiego. Wobec powyższego powinna być serwowana, niech będzie we Wrocławiu, ale pod wyraźnym plakatem - "produkt z Podhala". Łopuszna zalicza się, według mojej wiedzy" do regionu tatrzańskiego. Ciekawy jestem, czy był tam smalec ze skwarkami, na którym byłem wychowany, czy z cebulą? Za tą ostatnią odmianą nie przepadam.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Pożegnania

Bojcorka