Reklama

2019-04-11 13:19:59

Reklama

Nowy Targ

Strajku w oświacie dzień 3 - ministerstwo żąda nazwisk

Reklama

Ministerstwo próbuje ściągać od dyrektorów listy strajkujących. - To niezgodne z prawem, niech się dyrektorzy nie dają podpuścić, bo odpowiedzialność spadnie na nich - alarmuje Romualda Prośniak, prezes nowotarskiego koła ZNP.

Jak przekonuje związkowiec, ministerstwo edukacji rozsyła pisma wzywające dyrektorów szkół o przesłanie list osób uczestniczących w strajku. I przekonuje, że związek ma opinię prawną, według której to działanie niezgodne z ustawą o ochronie danych osobowych.

- To złamanie prawa. Rozesłaliśmy tę opinię do dyrektorów. Nie chcielibyśmy, by odpowiedzialność spadła na nich. Oni i tak znaleźli się w trudnej sytuacji - podkreśla szefowa nowotarskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. 

Formalnie akcja protestacyjna jest bowiem skierowana przeciw dyrektorom. To oni, jako pracodawcy są stroną sporu, który tak naprawdę dotyczy rządu.  

Dziś, w trzeci dzień protestu liczba strajkujących nauczycieli sięga 355. Protest trwa w 35 szkołach, 10 akcję zawiesiło. Ze względu na egzaminy czy też konieczność wystawienia ocen maturzystom część nauczycieli zawiesiła strajk, by nie odbił się on niekorzystnie na uczniach. Akcja odbywa się w więc w systemie rotacyjnym - część pedagogów na jeden dzień przerwało pracę inni wracają do protestu. Tak jest między innymi w Liceum Goszczyńskiego.

- My nie walczymy z dziećmi i robimy wszystko, by nie ucierpiały przy okazji naszej akcji - podkreśla Romualda Prośniak.

fig

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Obserwator 2019-04-14 16:58:02
@iga

Odnosząc się do twoich słów: " W klasie jest 20-30 uczniów i z tego pięcioro nie radzi sobie, więc winny jest nauczyciel (?!). " - jak pisałem w swojej wcześniejszej wypowiedzi, jest to wina poprzednich nauczycieli, którzy już w podstawowym nauczaniu nie poświęcili właśnie tym kilu osobom wystarczającej uwagi tylko przepchnęli dalej, byle mieć spokój - pewnie i za sprawą rodziców, którzy też nie są bez winy, aczkolwiek nauczyciel, szkoła powinni postawić na swoim i tego ucznia dokształcić, bo od tego właśnie jest szkoła. Od uczenia a nie przepychania ucznia z klasy do klasy, bo rodzic ładnie prosi ($$$). Przynajmniej kiedyś tak było, teraz system nauczania jest zupełnie inny. Masz absolutną rację, rodzice nie powinni się wtrącać w grono pedagogiczne szkoły, od tego jest Dyrekcja szkoły, która powinna decydować o tym kto jest nauczycielem danego przedmiotu, a nauczyciel powinien pełnić swoje funkcje, być wymagającym i w pełni przekazywać wiedzę dalej.

Zgodzę się również z Tobą w sprawie ludzkiej zazdrości, nikomu nie dogodzisz. Kiedyś ten kraj sam się wewnętrznie wyniszczy, zamiast się łączyć to się ciągle dzieli. Dlatego też tyle tych sprzeciwów i wielkie oburzenie przeciwko strajkującym. Oczywiście, jak dla mnie podwyżki możecie dostać, zapłacimy za to my podatnicy - ale warunkiem jest całkowita zmiana systemu nauczania, i nauczyciel ma być po 8h w szkole, więcej zajęć, będziecie mieć więcej czasu na tak "obszerny" materiał, tak aby każdy mógł się go nauczyć oraz mieć więcej czasu dla osób które jednak nie nadążają nad tym materiałem, w wolnych godzinach (okienkach) będziecie mogli mieć przerwy, sprawdzać klasówki, sprawdziany, odbierać telefony od rodziców (tak, można odgórnie wprowadzić system, do którego rodzice będą musieli się dostosować, że nauczyciel odbiera tylko telefony w wyznaczonych godzinach - jakoś do urzędów się nie dobijają po godzinie 15... ) No i przede wszystkim odprowadzać podatki od korepetycji, które nauczyciel będzie mógł prowadzić w wolnym czasie, choć myślę że jeśli w ciągu 8h pracy nauczyciel poświęci więcej czasu uczniowi, przy czym oczywiście zarobi więcej - korepetycję będą mniej potrzebne (może dla bardzo wymagających uczniów, którzy chcą się uczyć ponad poziom) - a Wy drodzy nauczyciele będziecie mieć więcej czasu dla rodziny, po pracy.

Pozdrawiam
iga 2019-04-13 07:45:46
@obserwator
Pewnie, różni są uczniowie i różni nauczyciele. Zgadzam się z tym. Osobiście znam wspaniałą matematyczkę, której szkoła podziękowała za współpracę bo rodzice nie chcieli aby ich dzieci uczyła. Fakt, była wymagająca ale świetnie uczyła i zależało jej na uczniach. Pytam: jak nauczyciel może nauczyć systematyczności i przekazać wiedzę gdy "mądrala" rodzic sobie tego nie życzy?! Teraz rodzice zasadzają się na kolejną panią ( tym razem od nauczania początkowego ), bo wymaga zbyt dużo. Nie należy generalizować, że jak uczeń czegoś nie rozumie to wina nauczyciela. W klasie jest 20-30 uczniów i z tego pięcioro nie radzi sobie, więc winny jest nauczyciel (?!). Raczej, nie. Rodzice mają obowiązek pomagać dziecku w nauce ( zwłaszcza na początku ), uczyć odpowiedzialności i systematyczności. Wychodzi na to, że oni tylko produkują dzieci, a wychowaniem ma się zająć okolica.
Psy wieszaliście jak strajkowali lekarze i policjanci. Wiecznie komuś łatkę przyklejaliście gdy upomina się o swoje. Pamiętam te opinie, że w d... się przewraca bo tyle mają a to przecież zły lekarz, a policjant cwaniak łapówkarz. Każdy wykonuje swoją pracę i chce godziwie zarabiać. Coś Ci powiem: jak kucharze będą strajkować, to też odezwą się mądrzy i stwierdzą, że w d... się im poprzewracało bo przecież mogą najeść się w robocie do woli i jeszcze do domu wynieść siatki żarcia. Taka ludzka natura, że zazdrość ściska jak ktoś ma szansę na poprawę swojego bytu.
kochanka biskupa 2019-04-12 19:33:08
@Kkr. Trzęsiesz się, że ci koryto zabiorą?
Kkr 2019-04-12 16:02:57
@corny
Tu już tylko psycholog pomoże. Współczuje. Brak argumentów to je sobie wymyślisz i dostosujesz do swojego poziomu.
obserwator 2019-04-12 14:23:32
@iga

To nie jest wina ucznia, że czegoś nie rozumie tylko nauczycieli którzy nie potrafią mu przekazać wiedzy w odpowiedni sposób. Skończyliście studia, owszem macie wiedzę na temat przedmiotu który uczycie, ale nie macie umiejętności przekazania jej dalej. Nie potraficie sobie poradzić z uczniami, którzy nie chcą się uczyć i to już od najmłodszych klas, dlatego nauczyciele w szkole średniej mają większe kłopoty z uczniami (nie dlatego że uczeń to łobuz i ma gdzieś szkołę, tylko dlatego że nikt mu nie potrafił tego przekazać, wytłumaczyć w odpowiedni sposób) ? sami sobie nawzajem kładziecie kłody pod nogi.

Wiadomo - nie wszyscy uczniowie są równi, niektórzy chcą i uczą się szybciej - niektórzy wolniej, a nauczyciele idą na łatwiznę przerabiając zadany materiał, nie licząc się ani trochę z tym że uczeń czegoś nie rozumie, "jak nie rozumie to niech się sam douczy w domu" (Wiadomo, lepiej nauczycielowi skończyć pracę o 13 i później udzielać korepetycji prywatnie - nie opodatkowanych, na czarno, płacząc jeszcze że im mało), wymuszając na uczniach aby to oni SAMI się uczyli.. w domu (gdzie uczeń powinien mieć czas na odpoczynek, spędzenie czasu z rodziną, gdzie powinien mieć czas na rozwijanie swoich zaintertesowań, hobby, na spotkania ze znajomymi) - a od czego jest nauczyciel ?! Przerabiacie dwie strony z książki na lekcji, resztę zadając jako pracę domową kolejne trzy strony, tak aby każdy uczył się indywidualnie w domu - i to według was jest dobre ? Wasza bardzo ciężka niedoceniona praca ? Nauczyciel, jak sama nazwa wskazuje powinien UCZYĆ ! A nie "odklepać regułki z książki".

Nauczyciele i zajęcia w szkole powinny być od rana do późnych popołudniowych godzin w szkole ( tak abyście mieli czas na zrobienie sprawdzianów, klasówek - wcale nie musicie brać tego do domu ! Powinniście to robić w szkole, tak aby po powrocie do domu mieliście czas dla rodziny ! ),
powinniście być dostępni dla rodziców w szkole, odbierać telefony od rodziców w trakcie waszej pracy ( 8 godzinnej jak większość innych zawodów ) a nie wychodzić ze szkoły w południe i płakać jak to wam źle.

Pamiętam jak nie raz mieliśmy przez zastępstwa 16 godzin matematyki w tygodniu ( Za co bardzo dziękuję naszej wychowawczyni, która nas uczyła tego przedmiotu), która potrafiła nas nauczyć, nie pozwoliła nikomu wyjść ze szkoły, póki nie umiał dobrze tego przedmiotu ? każdy potrafił dobrze liczyć ? wystarczy chcieć, najpierw dać od siebie coś więcej a później wymagać. Jaka praca, taka płaca. Już pomijając fakt, że każde święto, weekendy wolne, wakacje, pomyślcie tylko o innych np. Kucharzach, gdzie muszą pracować nocami, albo 7 dni w tygodniu, lub po 24h, lekarze, ratownicy, policjanci ? Stwierdzacie, że mają takie zawody, bo nie poszli na studia się uczyć ? Nie, poszli bo takie mieli powołanie, tak sami chcieli. To był ich wybór, tak jak wasz wybór kiedy zostaliście nauczycielami po to by UCZYĆ a nie odklepywać regułek z książki. Polecam wziąć się do roboty, bo ewidentnie macie za dużo czasu i ten strajk to chyba z nudy. Pozdrawiam
dla dociekliwych 2019-04-12 13:08:14
na stronach bip urzędów miast i gmin
są dostępne dane o zarobkach dyrektorów szkół
i ich małżonek przeważnie nauczycielek

czyli jawne wynagrodzenia szeregowych nauczycieli polecam

oświadczenia majątkowe kierujących jednostkami samorządowymi
corny 2019-04-12 11:42:21
@Kkr . Puknij że się w głowę. Duchowieństwo powinno utrzymywać się ze składek wiernych i pracować dla nich jak Bóg przykazał. Polska powinna zerwać konkordat i przestać finansować kler. Jeszcze dodaj, że najbiedniejszy jest ten z Torunia, tupnie nogą i pieniądze muszą być i to nie małe pieniądze. Tak że dziwię się, że bierzesz głos w tej dyskusji, pewnie jesteś jednym z nich. Idź strzyż owieczki z kasiory obiecując im nic. Wywalić konkordat na zbity '''''''''''' .
Kkr 2019-04-12 11:21:00
@amator
A w jakim kraju dają paragon? Zupełnie z ciekawości pytam bo kilkanaście krajów zwiedziłem i nigdzie mi nie dali? Chciałbym zobaczyć jak to wyglada. Oczywiście mowa o kościołach w danym kraju bo polonijne to domyślam się ze nie dają dlatego bo w Polsce nie dają.
amator 2019-04-12 10:57:23
@basior. Ja mam 200/h, a jak ślub to powyżej 1000/h. @Kkr nie powiedziałbym, bo nie wystawiają rachunków, czego nie mogą zrozumieć turyści z zagranicy.
basior 2019-04-12 10:44:32
@Hanibal, oglądałem program "na żywo" w drugi dzień strajku i zadzwonił nauczyciel, oczywiście który strajkował i przyznał się nieopatrznie, że stawka ta sięga 100zł/godz. Dodatkowo korepetycje dla tych, co "nie mieli czasu" się nauczyć, bo za mało godzin. Ten strajk, to czysta gra polityczna duetu Broniarz -Schetyna.
Kkr 2019-04-12 10:11:59
@corny
Bardzo inteligenta wypowiedz, naprawdę na poziomie. Duchowni w wielu miejscach pracują za znacznie mniejszej pieniądze niż myślisz, to że na Podhalu są rozpieszczani i ludzie sypią na tace ile mają nie powinno przysłonić Ci realnej sytuacji. W Krakowie w dużej parafii pracuje ok 10 osób a na tacy, poza składkami na konkretny cel pustki.
Podobnie powinnismy decydować o wynagrodzeniu nauczycieli. Wśród tych którzy domagają się więcej znajda się tacy którzy pracują dla idei, czyli z zapałem i coś dzieci wynoszą z tych zajęć ale znaczna ich cześć nie zasługuje nawet na to co ma. Jedyne rozwiązanie to bony, o których coraz główniej. Płace szkole jeśli są efekty, nie płace jeśli nauczyciele to imbecyle. Zbyt proste. Wtedy szybko dojdziemy do sytuacji w której marni nauczyciele rozwiążą problem braku kasjerów w supermarketach.
corny 2019-04-12 08:55:20
Stanisław Karczewski marszałek Senatu powiedział wczoraj aby nauczyciele pracowali dla idei. Ja dodam od siebie, że najlepiej żeby dla idei pracowali duchowni bo do takiej pracy zostali powołani przez Boga. Boje się, że przy tej okazji wyjdzie, że Boga nie ma. A to tylko wymysł tych, którym zależy tylko na kasie. Może warto poczekać i przez okres strajku czegoś nowego się dowiemy.
Kkr 2019-04-11 21:52:50
Pora zakończyć tę błazenadę. Było śmiesznie ale teraz czekam na wyciągnięcie konsekwencji. Jakiś facet, eks nauczyciel opłacany z pieniędzy wszystkich, czyli z podatków bo tak funkcjonuje PO (PiS tez) wykonuje ich polecenia jak kukiełka. 8 lat rzadu po-psl brak podwyżek, dodatkowe godziny pracy, zamykanie hurtowe szkół i zwalnianie nauczycieli w jeszcze większej ilości. Wtedy było ok, bo w sumie mogło być gorzej. Hipokryzja pełną gębą a głupim radość.
Nauczycieli dali się omamić wizją podwyżek i będą tego żałować. Mam nadzieje na wysokie kary finansowe za ten cyrk lub zwolnienia dla przykładu najgłośniej krzyczących.
iga 2019-04-11 21:28:43
@Jo
Nieprawda, że rodzice mają dość strajku nauczycieli. Są z nauczycielami i trzymają za nich kciuki. Dzieci mają zajęcia opiekuńcze w szkole i nie trzeba brać wolnego z pracy, a to że się nie uczą to prawie norma. Jak nie było strajku to też uczył się ten kto chciał albo jak rodzice gonili do książek i nie dało się nic wykombinować. Przestańcie udawać, że dzieciaki są cudowne a nauczyciele okropni. Zawsze tak było, że nauczyciel skupiał się na uczniach, którym zależy. Programu do zrealizowania jest masa i ciężko równać poziom do najbardziej opornego na wiedzę. Jak czegoś nie łapie się na lekcjach, to trzeba przysiedzieć w domu na dupie nad książkami a nie łazić po okolicy do późnej nocy, a potem płakać że pani się uwzięła.
Hanibal 2019-04-11 20:14:46
Przeliczajac wolne nauczyciela to ma on gdzieś 50 zł za godzinę ze swojej pensji jak się mało wydaje to na budowe zapie,,,,
corny 2019-04-11 17:53:15
Kiedy nauczyciele przygotowywali swój protest, urzędnicy ministerstwa edukacji przyznawali sobie nagrody na polepszenie motywacji do pracy. Takimi uznaniowymi nagrodami oraz kilkoma innymi dodatkami w MEN podnosi pensje urzędników o ponad 2 tys. zł. Ciemny i biedny to naród, który zawłaszczony religią nie szanuje nauczycieli i nauczania. Odznaczeni i obdarowani urzędnicy ministerstwa oświaty to dowód liczenia się z narodem....
Jo 2019-04-11 16:36:29
Rodzice mają już tego dość. Z kazdym dniem złość na strajkujących nauczycieli wzrasta tylko nie powiedzą wprost tego bo się boją ze potem dzieci będą miały przekichane w szkole. A jak sie widzi słyszy co nauczyciele potrafia jak się zachowują to te obawy są uzasadnione.
Apostoł 2019-04-11 16:03:12
Mało tego, dodam że należy wypowiedzieć konkordat i wszystkie z budżetu na dotacje dla KK. Ale do tego trzeba mieć yaya. @Tempy Toporek, a może toporzysko, Petru to przeżytek.
Tempy Toporek 2019-04-11 14:25:49
Apostoł, Petru coś lepszego zaproponował, zabrać dzieciom połowę 500+ i dać to nauczycielom.
Apostoł 2019-04-11 14:00:02
Księża niech zrezygnują z płacy na rzecz nauczycieli. Po co duchownym pieniądze? Wstyd!
Zakopianin za torami 2019-04-11 13:30:24
Resztki autorytetu topnieją jak śnieg na wiosnę.Trzeba zaprosić kodziarzy by głośno protestowali jak to gdzieś robili, puszczali ryk krów i kwik świń.Nomen omen pasuje jak ulał do tej sytuacji.
cielicka 2019-04-11 13:27:42
Odwaga staniała. Gdzie byliście, co którzy mienicie się nauczycielami, kiedy zamykano szkoły, i na wasze słuszne postulaty Joanna Kluzik Rostowska odpowiadała: pieniędzy na podwyżki nie ma.
A Gazeta Wyborcza krzyczała, że Karta Nauczyciela to przeżytek. Hipokryzja wam dymi z głów.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane zatrudni pracowników w zawodzie: cieśla, murarz, zbrojarz ,malarz, operator koparko-ładowarki, pracownik budowlany.
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Hotel *** w Bukowinie Tatrzańskiej poszukuje KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE. Praca całoroczna, umowa o pracę, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 784056441, 506093576
 • PRACA | dam
  KASJER/KASJERKA - praca w sklepie spożywczym w Bukowinie Tatrzańskiej
  Tel.: 609820250
  E-mail: as.stasik@op.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Dekoracyjne podłogi ŻYWICZNE mikrocement kamienne dywany
  Tel.: 602151628
  E-mail: igi602@interia.pl
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  WYRÓWNIARKA 50, 3500 zł
  Tel.: 787863535
  E-mail: k-allegro@wp.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA motorów/ rowerów Czarny Dunajec 730 735 000 lub CV na: praca@gros24.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: POKOJOWĄ, POMOC KUCHENNA-ŚNIADANIOWA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • POŻYCZKI
  BANK NIE CHCE UDZIELIĆ CI KREDYTU ? POŻYCZKA NA DOWÓD, MINIMUM FORMALNOŚCI, BEZ ZAŚWIADCZEŃ, DUŻE KWOTY POŻYCZKI. ZADZWOŃ -18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  OFERTA PRACY W COS-OPO ZAKOPANE: KELNER. Szczegóły: 725 300 095
 • PRACA | dam
  OFERTA PRACY W COS-OPO ZAKOPANE: ZASTĘPCA GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO. Szczegóły: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ POWIERZCHNIE HANDLOWĄ, SUPER LOKALIZACJA DEPTAK-KRZYWA NOWY TARG przy Salonie gier. Idealne pod kawiarnię, gastronomię, klub muzyczny. 608 806 408
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam KIA SPORTAGE benzyna + gaz, 2.0, r.p.XII.2011, 4x4, opcja typowo zimowa, stan idealny, I pierwszy właściciel lub zamiana na BUS 9-OSÓB. 608 806 408
 • PRACA | dam
  OSOBĘ DO PRACY W PENSJONACIE W KOŚCIELISKU ZATRUDNIMY. Możliwość zamieszkania. 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO (OGÓLNOBUDOWLANY). 608 806 408
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: - PRACOWNIKA OBSŁUGI GRILLA - KELNERA-BARMANA - RECEPCJONISTA/KA do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERA/KĘ do Zespołu Pensjonatów ?Dolina Białego?. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI PUNKTU GASTRONOMICZNEGO-SPRZEDAŻ LODÓW Tel. 1820 63730. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ do Aqua Parku Z-ne. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  MECHANIK skutery/motory Czarny Dunajec, pełny etat dobre wynagrodzenie. 730 735 000.
 • PRACA | dam
  STRÓŻ NOCNY, Czarny Dunajec 730 735 000
 • PRACA | dam
  OBSŁUGA SYSTEMÓW AUKCYJNYCH TYPU ALLEGRO. Zakopane, pełny etat CV na praca@gros24.pl
 • PRACA | dam
  PRACOWNIK FIZYCZNY rozładowywanie dostaw, sprzątnie itp Czarny Dunajec. 730 735 000
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA AGD/RTV Czarny Dunajec 502 303 913 lub CV na: praca@gros24.pl
 • PRACA | dam
  Poszukujemy opiekunki dla dwuletniego chłopca. Praca w centrum Zakopanego, pełen etat, bardzo dobre warunki finansowe.
  Tel.: 530602603;530610330
  E-mail: ania-kazmierczyk@wp.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ do Aqua Parku Z-ne. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI PUNKTU GASTRONOMICZNEGO-SPRZEDAŻ LODÓW. Tel. 1820 63730. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: - PRACOWNIKA OBSŁUGI GRILLA, - KELNERA-BARMANA do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERA/KĘ do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię MURARZA oraz POMOCNIKA.
  Tel.: 604131899
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-uslugi/ oraz można się zapoznać bezpośrednio w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem". 18 20 70 213
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię Owce na mięso.
  Tel.: 888613332
 • USŁUGI | budowlane
  Budowa domów jedno i wielorodzinnych, pensjonatów , roboty zbrojarskie i żelbetowe.
  Tel.: 609075091
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w Karczmie oraz Pensjonacie w Czorsztynie: kucharza/kę, pomoc kuchenną, kelnera/kę.
  Tel.: +48509920018
  E-mail: nadzamcze@interia.pl
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Poroninie zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 607863893
 • PRACA | dam
  SPYTKOWICE: FIRMA DREW-DOM zatrudni pracowników: stolarzy, cieśli, obsługę tartaku. Praca od zaraz.
  Tel.: tel. 605048933; 182688067
  E-mail: dziur@drew-dom.eu
  WWW: www.drew-dom.eu
 • PRACA | dam
  KUCHARZ Bukowina Tatrzańska, praca CAŁOROCZNA, możliwośc zakwaterowania
  Tel.: 510-213-878
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi budowlane na terenie Podhala. Wykonam: chodniki, podjazdy, kanalizację, gabiony lub inne prace ziemne. 505021357
  Tel.: 505021357
  E-mail: staszel.anna@gmail.com
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  Restauracja Przy KominQ Zakopane
  Tel.: +48 500 352 220
  WWW: https://www.goldhotel.eu/restauracja
 • USŁUGI | budowlane
  Wyburzenia, rozbiórki budynków, kruszenie gruzu budowlanego.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-04-23 14:41 Mieszkaniec Białego Dunajca apeluje do wójta o remont drogi 2019-04-23 13:32 Pomarańczowe zapylenie na szczytach 2019-04-23 13:21 Śladami Memoriału Piotra Malinowskiego 2019-04-23 12:24 Niespokojna Wielkanoc na drogach powiatu nowotarskiego 2019-04-23 12:20 Słowo o systemie edukacji 2019-04-23 11:39 Nasz czytelnik zatrzymał pijanego kierowcę 1 2019-04-23 10:43 Śledztwo prokuratury w sprawie wczorajszej tragedii w Nowym Targu 2019-04-23 10:26 44-latek przyłapany ze sporą ilością psychotropów i amfetaminy 2019-04-23 09:31 Przejechaliśmy na rowerze nowy podjazd na trasie Tour de Pologne 2 2019-04-23 08:03 Jedno z kultowych miejsc w Zakopanem 1 2019-04-22 22:03 Prezydent Andrzej Duda zakończył sezon narciarski 2 2019-04-22 21:47 Nowotarżanka najlepsza wśród chemików 2019-04-22 20:40 Piechotą wzdłuż Alei 1 2019-04-22 19:35 Fałszywie nie oskarżaj 1 2019-04-22 18:09 Czerwienne - wieś perspektywiczna. Coraz więcej nowych domów 4 2019-04-22 16:59 Motocyklem w świat 2019-04-22 15:59 Strażacki lany poniedziałek w Kluszkowcach (WIDEO) 2019-04-22 15:39 Piąty Dzień Narciarza w Muzeum Tatrzańskim 1 2019-04-22 15:00 Taka pułapka na przechodniów i rowerzystów w Nowym Targu 3 2019-04-22 13:53 W Murzasichlu też ubywa drzew 9 2019-04-22 13:37 Powoli zakochaj się w sztuce 2019-04-22 13:21 Krajobraz polskiej architektury – jakie domy wybrać 2019-04-22 13:15 Pożar samochodu na zakopiance 2019-04-22 11:48 Deszcz szybko się wypadał. Wielkanocne Jajo w słońcu 2 2019-04-22 11:34 Flisacy oficjalnie 5 2019-04-22 10:40 Wypadek na Zazadniej, są poszkodowani. Ruch wahadłowy (ZDJĘCIA, WIDEO) 2 2019-04-22 09:30 Dziś w Tatrach może zagrzmieć. Uważajcie! 2019-04-22 07:45 Nocny pożar w Podczerwonem (ZDJĘCIA, WIDEO) 2019-04-21 20:41 Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich "Złote Kierpce" 2019-04-21 20:34 Władza sięgnęła przedszkola 2019-04-21 19:00 Rewitalizacja kolei zawita na nowotarską stację 2019-04-21 18:20 Jak nie Krupówki to co... (WIDEO) 4 2019-04-21 17:46 Mężczyzna doznał udaru na Rabskiej Górze (WIDEO) 2019-04-21 17:06 Sycylijskie smaki pod Tatrami 2019-04-21 17:00 Kurnik wielkanocny 2019-04-21 16:41 Wypadek w Tatrach 2019-04-21 16:00 Sen o śniegu 2019-04-21 15:00 W pełnej gali na ratunek 1 2019-04-21 14:29 Chochołowska oblężona 2019-04-21 13:41 Dwa zderzenia w Zakopanem 2019-04-21 13:20 Velo Dunajec - nowotarski ciąg dalszy 1 2019-04-21 13:00 Padlina zniknęła 2019-04-21 11:30 Grają dla dzieci i wojskowych inwalidów 2 2019-04-21 10:14 Poranna rezurekcja 2 2019-04-21 09:02 Rezurekcja w Poroninie 3 2019-04-21 08:10 Domowe znaczy zdrowe 1 2019-04-21 07:00 A grób został pusty 2019-04-20 23:52 Noga z gazu, auto w rowie 2019-04-20 22:25 Rodzinny Pikniki Ekologiczny 2019-04-20 21:25 Mandat, grzywna lub więzienie za zdjęcia 27
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-04-23 13:37 1. @ludzie bez mózgów, czytając gdziekolwiek co piszą inni można odnieść wrażenie, że nauczyciele już od dawna strajkują. 2019-04-23 13:08 2. gdy czytam wiekszosc komentarzy to mam wrazenie ze pisza je osoby po gimnazjach i nie rozumieja czytanego tekstu...to jest dramat. No wiec wychodze wam niedouczone matołki naprzeciw i wytlumacze jasno za co kary: jak zejdziesz ze szlaku czyli zlamiesz prawo i wrzucisz to do internetu to cie scigna, jak zrobisz zdjecie i wezmiesz za to kase to cie wezwa...to takie trudno do zrozumienia? Poza tym mozna robic na szlakach zdjecia ile masz miejsca na karcie i nikt cie nigdzie nie wezwie. Ufff dobrze ze pis polikwidowal gimnazja. 2019-04-23 12:45 3. Może w takim razie nawierzchnia drogi na Salamandrę zostanie naprawiona?? 2019-04-23 11:59 4. Ludzi, województwo buduje nam główną drogę z jezdnią i chodnikami za darmo, a my narzekamy. Absurd! Ja już się nie dziwię dlaczego ten Dyda nic nie robi. Po co? Po to żeby zaraz się zebrała loża malkontentów, którym zawsze coś nie pasuje - termin budowy, rodzaj inwestycji, długość jej realizacji, lokalizacja a nawet koszt (choć ten akurat wynosi 0 zł). Ja rozumiem, jak za te wieczne koncepcje, nieudane przetargi, źle zarządzany urząd wójt jest ostro krytykowany ale akurat czepianie się tego, że wreszcie coś w tym Krościenku powstanie (przez ostatnie dwa lata nic się nie działo) to już przesada. 2019-04-23 11:42 5. beczke dziegciu wylac jeszcze do tego burdlu na kolkach. kuRtuLa wschodu... 2019-04-23 11:31 6. Odpowiedz 1: w celu: - zmiejszenie natężenia hałasu w centrum Krościenka, który ma wpływ na jakość życia mieszkańców ulicy Jagiellońskiej oraz stopień zużycia znajdujących się tam nieruchomości; - znacznej poprawy jakości nawierzchni drogi tranzytowej oraz chodników; - wizerunkowym dla miejscowości turystycznej. Odpowiedz 2: Z inicjatywy władz Gminy Krościenko nad Dunajcem. Odpowiedz 3: Dla mieszkańców, turystów, podróżujących. 4. Ta droga prowadzi przez centrum miejscowości. 2019-04-23 10:52 7. 13. emerytura od PiS. Ustawę napisano jednak tak, że z 13. emerytury skorzystają również tysiące cudzoziemców, którzy głosu w wyborach nie oddadzą. Co więcej, ''trzynastki'' popłyną także do osób, które nawet nie mieszkają w Polsce - m.in. do Ukraińców. Rząd nie zapisał w ustawie wymogu posiadania polskiego obywatelstwa, ani nawet wymogu mieszkania w Polsce. - Przepisy nie uzależniają wypłaty jednorazowego świadczenia również od tego, czy osoba uprawniona pobiera świadczenie emerytalno-rentowe z innej niż polskiej instytucji - mówi ''Rzeczpospolitej'' Maria Kuźniar z biura prasowego ZUS. Ukraina jest jednym z ośmiu państw spoza Unii Europejskiej, z którym Polska podpisała umowę o zabezpieczeniu społecznym. Umowę zawierano za czasów rządu PO-PSL, gdy ministrem pracy był Władysław Kosiniak-Kamysz. Podpisano ją, by pomóc polskim repatriantom, którzy przesiedlili się do Polski. W praktyce umowa pozwala legalnie pracującym Ukraińcom, ubezpieczonym w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, nabycie prawa do emerytury i renty w Polsce na właściwie indentycznych zasadach jak Polakom. Wzrasta również liczba świadczeń, a co za tym idzie suma pieniędzy, które z polskiego ZUS-u są transferowane za granicę. Jak podaje ZUS, w 2018 r. na podstawie umów międzynarodowych wypłacał średnio blisko 184 tysiące emerytur i rent. 2019-04-23 10:45 8. trzeba by przypomnieć komentującym ateistom i lewakom że wielu wam podobnym w obliczu śmierci nawraca się i spowiada a nawet kilku pochowano w asyście księży tak znienawidzonych przez niektórych ,@ rydzykowi sie należy pozostała tylko wiosna a tak na marginesie mamy wybór i wolną wole , jeżeli ktoś chce być pochowany jak zwierze pod płotem to jego wybór toż my w europie , @rydzykowi trzeba by zapytać gdzieś ty był całe życie że pozostała ci tylko musztarda ze łzami , pewnie w UB a PIS zabrał emeryture 2019-04-23 10:35 9. Lepiej jak by zakonczyl strajk nauczycieli. Jak nie moze to swoja kadencje. 2019-04-23 10:05 10. Do "Zdzislaw Salis" - w tym przypadku chodziło o schodzenie ze szlaku, a zdjęcia jedynie mogły to dokumentować. Drogą wyjaśnienia dla mieszkańców okolicy Pienin - tak Pieniny są WASZE, tak jak były i Waszych Przodków, ale są na ich terenie ustalone zasady (na szczeblu krajowym dla wszystkich polskich parków narodowych). Podobnie, jak na Waszych i Waszych Przodków drogach, które teraz są publiczne też nie możecie robić co się Wam podoba. Za nadmierną prędkość też możecie dostać mandat. Pieniny Wasi Przodkowie zostawili dla Was, to i Wy postarajcie się zostawić je też dla Waszych potomnych. Pieniny w porównaniu z innymi górami są maleńkie. Zostały by zadeptane tak samo przez spacerowiczów, jak i przez fotografów. Po drugie: to co jest "NARODOWE" powinni mieć możliwość oglądać nie zniszczone wszyscy, na określonych zasadach. Podobnie jak ogląda się obrazy w muzeum narodowym. Czy możecie niszczyć obraz w muzeum narodowym bo to też Wasze? Nie, nie możecie bo w muzeum, podobnie jak w parku narodowym są określone zasady!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP