Reklama

2019-04-11 13:19:59

Reklama

Nowy Targ

Strajku w oświacie dzień 3 - ministerstwo żąda nazwisk

Reklama

Reklama

Ministerstwo próbuje ściągać od dyrektorów listy strajkujących. - To niezgodne z prawem, niech się dyrektorzy nie dają podpuścić, bo odpowiedzialność spadnie na nich - alarmuje Romualda Prośniak, prezes nowotarskiego koła ZNP.

Jak przekonuje związkowiec, ministerstwo edukacji rozsyła pisma wzywające dyrektorów szkół o przesłanie list osób uczestniczących w strajku. I przekonuje, że związek ma opinię prawną, według której to działanie niezgodne z ustawą o ochronie danych osobowych.

- To złamanie prawa. Rozesłaliśmy tę opinię do dyrektorów. Nie chcielibyśmy, by odpowiedzialność spadła na nich. Oni i tak znaleźli się w trudnej sytuacji - podkreśla szefowa nowotarskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. 

Formalnie akcja protestacyjna jest bowiem skierowana przeciw dyrektorom. To oni, jako pracodawcy są stroną sporu, który tak naprawdę dotyczy rządu.  

Dziś, w trzeci dzień protestu liczba strajkujących nauczycieli sięga 355. Protest trwa w 35 szkołach, 10 akcję zawiesiło. Ze względu na egzaminy czy też konieczność wystawienia ocen maturzystom część nauczycieli zawiesiła strajk, by nie odbił się on niekorzystnie na uczniach. Akcja odbywa się w więc w systemie rotacyjnym - część pedagogów na jeden dzień przerwało pracę inni wracają do protestu. Tak jest między innymi w Liceum Goszczyńskiego.

- My nie walczymy z dziećmi i robimy wszystko, by nie ucierpiały przy okazji naszej akcji - podkreśla Romualda Prośniak.

fig

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Obserwator 2019-04-14 16:58:02
@iga

Odnosząc się do twoich słów: " W klasie jest 20-30 uczniów i z tego pięcioro nie radzi sobie, więc winny jest nauczyciel (?!). " - jak pisałem w swojej wcześniejszej wypowiedzi, jest to wina poprzednich nauczycieli, którzy już w podstawowym nauczaniu nie poświęcili właśnie tym kilu osobom wystarczającej uwagi tylko przepchnęli dalej, byle mieć spokój - pewnie i za sprawą rodziców, którzy też nie są bez winy, aczkolwiek nauczyciel, szkoła powinni postawić na swoim i tego ucznia dokształcić, bo od tego właśnie jest szkoła. Od uczenia a nie przepychania ucznia z klasy do klasy, bo rodzic ładnie prosi ($$$). Przynajmniej kiedyś tak było, teraz system nauczania jest zupełnie inny. Masz absolutną rację, rodzice nie powinni się wtrącać w grono pedagogiczne szkoły, od tego jest Dyrekcja szkoły, która powinna decydować o tym kto jest nauczycielem danego przedmiotu, a nauczyciel powinien pełnić swoje funkcje, być wymagającym i w pełni przekazywać wiedzę dalej.

Zgodzę się również z Tobą w sprawie ludzkiej zazdrości, nikomu nie dogodzisz. Kiedyś ten kraj sam się wewnętrznie wyniszczy, zamiast się łączyć to się ciągle dzieli. Dlatego też tyle tych sprzeciwów i wielkie oburzenie przeciwko strajkującym. Oczywiście, jak dla mnie podwyżki możecie dostać, zapłacimy za to my podatnicy - ale warunkiem jest całkowita zmiana systemu nauczania, i nauczyciel ma być po 8h w szkole, więcej zajęć, będziecie mieć więcej czasu na tak "obszerny" materiał, tak aby każdy mógł się go nauczyć oraz mieć więcej czasu dla osób które jednak nie nadążają nad tym materiałem, w wolnych godzinach (okienkach) będziecie mogli mieć przerwy, sprawdzać klasówki, sprawdziany, odbierać telefony od rodziców (tak, można odgórnie wprowadzić system, do którego rodzice będą musieli się dostosować, że nauczyciel odbiera tylko telefony w wyznaczonych godzinach - jakoś do urzędów się nie dobijają po godzinie 15... ) No i przede wszystkim odprowadzać podatki od korepetycji, które nauczyciel będzie mógł prowadzić w wolnym czasie, choć myślę że jeśli w ciągu 8h pracy nauczyciel poświęci więcej czasu uczniowi, przy czym oczywiście zarobi więcej - korepetycję będą mniej potrzebne (może dla bardzo wymagających uczniów, którzy chcą się uczyć ponad poziom) - a Wy drodzy nauczyciele będziecie mieć więcej czasu dla rodziny, po pracy.

Pozdrawiam
iga 2019-04-13 07:45:46
@obserwator
Pewnie, różni są uczniowie i różni nauczyciele. Zgadzam się z tym. Osobiście znam wspaniałą matematyczkę, której szkoła podziękowała za współpracę bo rodzice nie chcieli aby ich dzieci uczyła. Fakt, była wymagająca ale świetnie uczyła i zależało jej na uczniach. Pytam: jak nauczyciel może nauczyć systematyczności i przekazać wiedzę gdy "mądrala" rodzic sobie tego nie życzy?! Teraz rodzice zasadzają się na kolejną panią ( tym razem od nauczania początkowego ), bo wymaga zbyt dużo. Nie należy generalizować, że jak uczeń czegoś nie rozumie to wina nauczyciela. W klasie jest 20-30 uczniów i z tego pięcioro nie radzi sobie, więc winny jest nauczyciel (?!). Raczej, nie. Rodzice mają obowiązek pomagać dziecku w nauce ( zwłaszcza na początku ), uczyć odpowiedzialności i systematyczności. Wychodzi na to, że oni tylko produkują dzieci, a wychowaniem ma się zająć okolica.
Psy wieszaliście jak strajkowali lekarze i policjanci. Wiecznie komuś łatkę przyklejaliście gdy upomina się o swoje. Pamiętam te opinie, że w d... się przewraca bo tyle mają a to przecież zły lekarz, a policjant cwaniak łapówkarz. Każdy wykonuje swoją pracę i chce godziwie zarabiać. Coś Ci powiem: jak kucharze będą strajkować, to też odezwą się mądrzy i stwierdzą, że w d... się im poprzewracało bo przecież mogą najeść się w robocie do woli i jeszcze do domu wynieść siatki żarcia. Taka ludzka natura, że zazdrość ściska jak ktoś ma szansę na poprawę swojego bytu.
kochanka biskupa 2019-04-12 19:33:08
@Kkr. Trzęsiesz się, że ci koryto zabiorą?
Kkr 2019-04-12 16:02:57
@corny
Tu już tylko psycholog pomoże. Współczuje. Brak argumentów to je sobie wymyślisz i dostosujesz do swojego poziomu.
obserwator 2019-04-12 14:23:32
@iga

To nie jest wina ucznia, że czegoś nie rozumie tylko nauczycieli którzy nie potrafią mu przekazać wiedzy w odpowiedni sposób. Skończyliście studia, owszem macie wiedzę na temat przedmiotu który uczycie, ale nie macie umiejętności przekazania jej dalej. Nie potraficie sobie poradzić z uczniami, którzy nie chcą się uczyć i to już od najmłodszych klas, dlatego nauczyciele w szkole średniej mają większe kłopoty z uczniami (nie dlatego że uczeń to łobuz i ma gdzieś szkołę, tylko dlatego że nikt mu nie potrafił tego przekazać, wytłumaczyć w odpowiedni sposób) ? sami sobie nawzajem kładziecie kłody pod nogi.

Wiadomo - nie wszyscy uczniowie są równi, niektórzy chcą i uczą się szybciej - niektórzy wolniej, a nauczyciele idą na łatwiznę przerabiając zadany materiał, nie licząc się ani trochę z tym że uczeń czegoś nie rozumie, "jak nie rozumie to niech się sam douczy w domu" (Wiadomo, lepiej nauczycielowi skończyć pracę o 13 i później udzielać korepetycji prywatnie - nie opodatkowanych, na czarno, płacząc jeszcze że im mało), wymuszając na uczniach aby to oni SAMI się uczyli.. w domu (gdzie uczeń powinien mieć czas na odpoczynek, spędzenie czasu z rodziną, gdzie powinien mieć czas na rozwijanie swoich zaintertesowań, hobby, na spotkania ze znajomymi) - a od czego jest nauczyciel ?! Przerabiacie dwie strony z książki na lekcji, resztę zadając jako pracę domową kolejne trzy strony, tak aby każdy uczył się indywidualnie w domu - i to według was jest dobre ? Wasza bardzo ciężka niedoceniona praca ? Nauczyciel, jak sama nazwa wskazuje powinien UCZYĆ ! A nie "odklepać regułki z książki".

Nauczyciele i zajęcia w szkole powinny być od rana do późnych popołudniowych godzin w szkole ( tak abyście mieli czas na zrobienie sprawdzianów, klasówek - wcale nie musicie brać tego do domu ! Powinniście to robić w szkole, tak aby po powrocie do domu mieliście czas dla rodziny ! ),
powinniście być dostępni dla rodziców w szkole, odbierać telefony od rodziców w trakcie waszej pracy ( 8 godzinnej jak większość innych zawodów ) a nie wychodzić ze szkoły w południe i płakać jak to wam źle.

Pamiętam jak nie raz mieliśmy przez zastępstwa 16 godzin matematyki w tygodniu ( Za co bardzo dziękuję naszej wychowawczyni, która nas uczyła tego przedmiotu), która potrafiła nas nauczyć, nie pozwoliła nikomu wyjść ze szkoły, póki nie umiał dobrze tego przedmiotu ? każdy potrafił dobrze liczyć ? wystarczy chcieć, najpierw dać od siebie coś więcej a później wymagać. Jaka praca, taka płaca. Już pomijając fakt, że każde święto, weekendy wolne, wakacje, pomyślcie tylko o innych np. Kucharzach, gdzie muszą pracować nocami, albo 7 dni w tygodniu, lub po 24h, lekarze, ratownicy, policjanci ? Stwierdzacie, że mają takie zawody, bo nie poszli na studia się uczyć ? Nie, poszli bo takie mieli powołanie, tak sami chcieli. To był ich wybór, tak jak wasz wybór kiedy zostaliście nauczycielami po to by UCZYĆ a nie odklepywać regułek z książki. Polecam wziąć się do roboty, bo ewidentnie macie za dużo czasu i ten strajk to chyba z nudy. Pozdrawiam
dla dociekliwych 2019-04-12 13:08:14
na stronach bip urzędów miast i gmin
są dostępne dane o zarobkach dyrektorów szkół
i ich małżonek przeważnie nauczycielek

czyli jawne wynagrodzenia szeregowych nauczycieli polecam

oświadczenia majątkowe kierujących jednostkami samorządowymi
corny 2019-04-12 11:42:21
@Kkr . Puknij że się w głowę. Duchowieństwo powinno utrzymywać się ze składek wiernych i pracować dla nich jak Bóg przykazał. Polska powinna zerwać konkordat i przestać finansować kler. Jeszcze dodaj, że najbiedniejszy jest ten z Torunia, tupnie nogą i pieniądze muszą być i to nie małe pieniądze. Tak że dziwię się, że bierzesz głos w tej dyskusji, pewnie jesteś jednym z nich. Idź strzyż owieczki z kasiory obiecując im nic. Wywalić konkordat na zbity '''''''''''' .
Kkr 2019-04-12 11:21:00
@amator
A w jakim kraju dają paragon? Zupełnie z ciekawości pytam bo kilkanaście krajów zwiedziłem i nigdzie mi nie dali? Chciałbym zobaczyć jak to wyglada. Oczywiście mowa o kościołach w danym kraju bo polonijne to domyślam się ze nie dają dlatego bo w Polsce nie dają.
amator 2019-04-12 10:57:23
@basior. Ja mam 200/h, a jak ślub to powyżej 1000/h. @Kkr nie powiedziałbym, bo nie wystawiają rachunków, czego nie mogą zrozumieć turyści z zagranicy.
basior 2019-04-12 10:44:32
@Hanibal, oglądałem program "na żywo" w drugi dzień strajku i zadzwonił nauczyciel, oczywiście który strajkował i przyznał się nieopatrznie, że stawka ta sięga 100zł/godz. Dodatkowo korepetycje dla tych, co "nie mieli czasu" się nauczyć, bo za mało godzin. Ten strajk, to czysta gra polityczna duetu Broniarz -Schetyna.
Kkr 2019-04-12 10:11:59
@corny
Bardzo inteligenta wypowiedz, naprawdę na poziomie. Duchowni w wielu miejscach pracują za znacznie mniejszej pieniądze niż myślisz, to że na Podhalu są rozpieszczani i ludzie sypią na tace ile mają nie powinno przysłonić Ci realnej sytuacji. W Krakowie w dużej parafii pracuje ok 10 osób a na tacy, poza składkami na konkretny cel pustki.
Podobnie powinnismy decydować o wynagrodzeniu nauczycieli. Wśród tych którzy domagają się więcej znajda się tacy którzy pracują dla idei, czyli z zapałem i coś dzieci wynoszą z tych zajęć ale znaczna ich cześć nie zasługuje nawet na to co ma. Jedyne rozwiązanie to bony, o których coraz główniej. Płace szkole jeśli są efekty, nie płace jeśli nauczyciele to imbecyle. Zbyt proste. Wtedy szybko dojdziemy do sytuacji w której marni nauczyciele rozwiążą problem braku kasjerów w supermarketach.
corny 2019-04-12 08:55:20
Stanisław Karczewski marszałek Senatu powiedział wczoraj aby nauczyciele pracowali dla idei. Ja dodam od siebie, że najlepiej żeby dla idei pracowali duchowni bo do takiej pracy zostali powołani przez Boga. Boje się, że przy tej okazji wyjdzie, że Boga nie ma. A to tylko wymysł tych, którym zależy tylko na kasie. Może warto poczekać i przez okres strajku czegoś nowego się dowiemy.
Kkr 2019-04-11 21:52:50
Pora zakończyć tę błazenadę. Było śmiesznie ale teraz czekam na wyciągnięcie konsekwencji. Jakiś facet, eks nauczyciel opłacany z pieniędzy wszystkich, czyli z podatków bo tak funkcjonuje PO (PiS tez) wykonuje ich polecenia jak kukiełka. 8 lat rzadu po-psl brak podwyżek, dodatkowe godziny pracy, zamykanie hurtowe szkół i zwalnianie nauczycieli w jeszcze większej ilości. Wtedy było ok, bo w sumie mogło być gorzej. Hipokryzja pełną gębą a głupim radość.
Nauczycieli dali się omamić wizją podwyżek i będą tego żałować. Mam nadzieje na wysokie kary finansowe za ten cyrk lub zwolnienia dla przykładu najgłośniej krzyczących.
iga 2019-04-11 21:28:43
@Jo
Nieprawda, że rodzice mają dość strajku nauczycieli. Są z nauczycielami i trzymają za nich kciuki. Dzieci mają zajęcia opiekuńcze w szkole i nie trzeba brać wolnego z pracy, a to że się nie uczą to prawie norma. Jak nie było strajku to też uczył się ten kto chciał albo jak rodzice gonili do książek i nie dało się nic wykombinować. Przestańcie udawać, że dzieciaki są cudowne a nauczyciele okropni. Zawsze tak było, że nauczyciel skupiał się na uczniach, którym zależy. Programu do zrealizowania jest masa i ciężko równać poziom do najbardziej opornego na wiedzę. Jak czegoś nie łapie się na lekcjach, to trzeba przysiedzieć w domu na dupie nad książkami a nie łazić po okolicy do późnej nocy, a potem płakać że pani się uwzięła.
Hanibal 2019-04-11 20:14:46
Przeliczajac wolne nauczyciela to ma on gdzieś 50 zł za godzinę ze swojej pensji jak się mało wydaje to na budowe zapie,,,,
corny 2019-04-11 17:53:15
Kiedy nauczyciele przygotowywali swój protest, urzędnicy ministerstwa edukacji przyznawali sobie nagrody na polepszenie motywacji do pracy. Takimi uznaniowymi nagrodami oraz kilkoma innymi dodatkami w MEN podnosi pensje urzędników o ponad 2 tys. zł. Ciemny i biedny to naród, który zawłaszczony religią nie szanuje nauczycieli i nauczania. Odznaczeni i obdarowani urzędnicy ministerstwa oświaty to dowód liczenia się z narodem....
Jo 2019-04-11 16:36:29
Rodzice mają już tego dość. Z kazdym dniem złość na strajkujących nauczycieli wzrasta tylko nie powiedzą wprost tego bo się boją ze potem dzieci będą miały przekichane w szkole. A jak sie widzi słyszy co nauczyciele potrafia jak się zachowują to te obawy są uzasadnione.
Apostoł 2019-04-11 16:03:12
Mało tego, dodam że należy wypowiedzieć konkordat i wszystkie z budżetu na dotacje dla KK. Ale do tego trzeba mieć yaya. @Tempy Toporek, a może toporzysko, Petru to przeżytek.
Tempy Toporek 2019-04-11 14:25:49
Apostoł, Petru coś lepszego zaproponował, zabrać dzieciom połowę 500+ i dać to nauczycielom.
Apostoł 2019-04-11 14:00:02
Księża niech zrezygnują z płacy na rzecz nauczycieli. Po co duchownym pieniądze? Wstyd!
Zakopianin za torami 2019-04-11 13:30:24
Resztki autorytetu topnieją jak śnieg na wiosnę.Trzeba zaprosić kodziarzy by głośno protestowali jak to gdzieś robili, puszczali ryk krów i kwik świń.Nomen omen pasuje jak ulał do tej sytuacji.
cielicka 2019-04-11 13:27:42
Odwaga staniała. Gdzie byliście, co którzy mienicie się nauczycielami, kiedy zamykano szkoły, i na wasze słuszne postulaty Joanna Kluzik Rostowska odpowiadała: pieniędzy na podwyżki nie ma.
A Gazeta Wyborcza krzyczała, że Karta Nauczyciela to przeżytek. Hipokryzja wam dymi z głów.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 2-POZIOMOWE, Zakopane Pardałówka, 68m2, c.1200zł + media, minimum rok. 608 697 065
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pomoc do Pensjonatu w Murzasichlu
  Tel.: 669-493-772
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi ziemne i przewozowe z wykorzystaniem -samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow)
  Tel.: 694601628
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osoby do obsługi apartamentów w Zakopanem. Praca dorywcza ale całoroczna. Tel:
  Tel.: 662244845
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ, C + E, na terenie Podhala, bardzo dobre zarobki. 607 980 682
 • PRACA | dam
  Zatrudnię elektryka - niedoświadczonych przyuczamy do pracy. Praca na miejscu. CV proszę na adres info@alarmsystem.com.pl
 • PRACA | dam
  Firma PPUH "REMEL" s.c. 34-400 Nowy Targ ul. Ludźmierska 29, zatrudni od zaraz pracownika na stanowisku: ślusarz, ślusarz-spawacz itp. Umowa o pracę, praca od 7,00 do 15,00 płaca godzinowa, wszystkie świadczenia pracownicze. 511 263 382; 514 093 587; 600 328 641, remelnt@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę ucznia na praktykę - ELEKTRYK u nas się nauczysz instalacji elektrycznych, systemów alarmowych, telewizji przemysłowej, sieci komputerowych itd. Czekamy na oferty CV na adres mail info@alarmsystem.com.pl
 • PRACA | dam
  Informatyk - do wykonywania sieci komputerowych. Przyuczamy do zawodu. Praca na miejscu. CV proszę na adres info@alarmsystem.com.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 34m2, Zakopane, Kamieniec, częściowo umeblowane. 600 988 866 wieczorem
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Kucharka - Pomoc KUCHENNA - Zakopane
  Tel.: 600712721
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka KELNERKI, POMOCY KUCHENNEJ, KUCHARKI. Nr tel.
  Tel.: 784569292, 783997156
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: BARMANA/-KĘ, KELNERA/-KĘ z doświadczeniem. Dobre wynagrodzenie, umowa o pracę.
  Tel.: 880 563 097, 533 226 109
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 666 878 462
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIE - UDZIAŁ W BUDYNKU. ZAKOPANE, 250.000 zł. 666 878 462
 • PRACA | dam
  Firma budowlana zatrudni CIEŚLI, DEKARZY, PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH. Praca na terenie Sląska. Transport z Rabki do miejsca pracy. Zapewniamy nocleg. Praca na pełny etat. 608 239 074
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Apartament 90 m, 2 sypialnie, duży salon z jadalnią i otwartą kuchnią, podziemny garaż, okolice rondo Kuźnice, dostępny od zaraz, najem długoterminowy.
  Tel.: +48608450888
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  RENOMOWANY HOTEL W ZAKOPANEM ZATRUDNI RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ ORAZ KELNERKĘ/KELNERA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: recepcja@hotelrysy.pl Tel: 182011800
 • PRACA | dam
  Nowoczesna klinika stomatologiczna w centrum Zakopanego zatrudni, na dogodnych warunkach, osobę w charakterze asystentki stomatologicznej.
  Tel.: 530602603
  E-mail: stomatologia@przyrowni.eu
 • PRACA | dam
  KELNERKĘ/-RA, BARMANA/-KĘ, KUCHARZA dorywczo lub na stałe, do przyuczenia. RESTAURACJA, ZAKOPANE -
  Tel.: 501 467 829.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Drewniany domek z duszą w Gronkowie k. Białki Tatrzańskiej. Na dole salon z kominkiem, aneksem kuchennym w pełni wyposażonym (kuchenka, lodówka, zmywarka, piekarnik, naczynia) i z przestrzenną łazienką. Na górze dwie sypialnie 2-osobowe. Taras, ogród z kącikiem dla dzieci. Grill, hamak, parking. Mile widziane zwierzaki. Idealny dla 4-osobowej rodziny. Tel. +48602152509
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ na 4-miesięczny kontrakt (czerwiec-wrzesień), 15 000zł netto. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA ZATRUDNI KUCHARZA NA PEŁNY ETAT -
  Tel.: 600 076 107.
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA przyjmie na sezon letni OSOBY DO PRACY W PUNKTACH GASTRONOMICZNYCH. Kontakt 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. +48 22 205 33 10
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-06-16 14:20 Fatalny wypadek na trasie Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2019-06-16 13:27 Burze nad Podhalem i Tatrami 2019-06-16 12:23 Pijacka recydywa za kółkiem 3 2019-06-16 10:40 Akcja toprowców w górach 2019-06-16 10:29 Kierowcy nie wiedzą kto ma pierwszeństwo 8 2019-06-16 09:18 Kto zabrał Zakopane? 2 2019-06-16 08:04 Więc się mury pną do góry 3 2019-06-15 22:38 Tatry Running Tour 2019 2019-06-15 21:54 Zjednoczone chóry i gorący powiew dla chłodnej Islandii 3 2019-06-15 21:06 Susza, czekamy na większy deszcz 2019-06-15 20:42 Upalny dzień w Tatrach Słowackich 2019-06-15 20:41 II Bieg Hasiora 2019-06-15 20:07 Basen i zaproszenie bez odpowiedzi 1 2019-06-15 19:13 Wychudzony owczarek w pełnym słońcu 8 2019-06-15 19:05 Biedronka tłumaczy: W sklepie w Białce zepsuła się klimatyzacja 1 2019-06-15 18:40 Próg na Dunajcu. Przed laty na oczach kamer zginął tu strażak (WIDEO) 2 2019-06-15 18:19 Turysta zsunął się 200 metrów po płacie śniegu 2019-06-15 17:05 Mężczyzna wpadł do potoku Bystra 2019-06-15 16:48 Dramatyczna akcja ratunkowa na progu wodnym na Dunajcu 3 2019-06-15 16:16 W Biedronce 28 st. C. 6 2019-06-15 15:35 Czemu nie posprzątali? 2 2019-06-15 14:24 Uraz głowy w Tatrach 2019-06-15 13:52 Uroczyste otwarcie tatrzańskich szlaków (WIDEO) 2019-06-15 12:53 LOTOS Cup 2019 rozpoczęty. Czołowe miejsca naszych skoczków 2019-06-15 12:48 III Rajd szlakami oddziału partyzanckiego Szaroty 2019-06-15 11:36 Ratownicy dalej się szkolą 2019-06-15 10:43 Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku. Gdy przyjechali ranny pił piwo 3 2019-06-15 09:25 Kłótnia o asfalt przy moście w Białym Dunajcu 15 2019-06-15 08:01 Tatry Słowackie otwarte dla turystów 2 2019-06-14 21:45 Turystów na Giewoncie nie brakowało. Mimo zapowiedzi nadchodzących burz 9 2019-06-14 20:57 Kanadyjczycy najlepsi 1 2019-06-14 19:26 Emerytura z pasją 2019-06-14 18:35 Dworzec zaczyna wyglądać jak perełka 2019-06-14 17:49 Ekstremalna Babia Góra 2019-06-14 17:43 Skruszone zakonnice 28 2019-06-14 17:28 Uczelnia zabiera głos 20 2019-06-14 17:26 Kurtyna wodna - sposób na zwrotnikowe upały 1 2019-06-14 16:30 Deweloperski atak na góry 12 2019-06-14 16:30 Perfumowana recydywa 2019-06-14 16:23 Sezon plażowy czas zacząć 2019-06-14 16:17 Sportowcy na medal i z kasą 2019-06-14 16:05 Wymyśl tytuł piosenki 2 2019-06-14 15:42 Wyżerka z pyskówką 1 2019-06-14 15:32 Wakacje z Kulturą na Bani 2019-06-14 14:39 Spadł z parkingu 3 2019-06-14 14:32 Żmija ukąsiła turystkę 2 2019-06-14 14:17 Lambretty opanowały Zakopane 4 2019-06-14 14:00 Metraż musi się zgadzać 6 2019-06-14 13:30 Kiermasz Muzycznych Rozmaitości 2019-06-14 12:30 Śmieci i zwierzęce wnętrzności w potoku 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-06-16 13:25 1. Po co do zarysowania dwa ciężkie wozy strażackie??? 2019-06-16 13:06 2. Wysłać do kopalni w Rosji bo będzie jeździł po pijaku dopóki kogoś zabije. 2019-06-16 12:35 3. ...fajne 15 zdjęcie...juz wiemy na kogo uwazac na drodze ...zero tolerancji! 2019-06-16 12:19 4. Światła przygasic bo je......... e po oczach 2019-06-16 12:12 5. Ale buńczuczny ten listek figowy, że hoho ciekawe co mu cukor naobiecywał ale pewnie się przejedzie na tym jak każdy. 700 k już zapłacili za ziemię przy zakopiance, teraz kolej na rondo i dobrze bo na biednych nie trafiło. 2019-06-16 11:36 6. Popatrz na wideo które jest na stronach TP, artykuł znajdziesz tu http://24tp.pl/n/53608 , jest znak jak byk " Ustąp pierwszeństwa przejazdu" . Chyba, że jeździsz jak te swoki co nagrywały, na Ustupie był znak stop ale się nie zatrzymali by za chwilę chwalić się, że" my jeździmy zgodnie z przepisami". 2019-06-16 11:26 7. Rondo jak rondo ale jeszcze wypadku nie było i w czym zaś problem 2019-06-16 11:23 8. No tak jak przyjął pan wójt takiego "fachowca" to jak mogło byc innaczej.Wzorowo musiało byc!!!!! Kasa poszła dyrektor też poszedł może czas na zmianę w UG....... a smród i nieład pozostał w pomieszczeniach,bo jak to dzieci mają się uczyć w korytarzu lub sklejać modele miedzy porozkładanymi mikrofonami kablami albo stojąc przy oknie.Piekna ściema 2019-06-16 10:53 9. Zawsze ten z prawej, jeżeli znaki nie mówią inaczej. Najgorzej jest na parkingach przed sklepami, bo zapomina się o regule prawej łapy. 2019-06-16 10:43 10. Zgadzam się. Poruszanie się po tym rondzie nie jest zrozumiałe. Kierowcy z poza regionu głupieją.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania