Reklama

2019-04-19 21:24:06

Morskie Oko

Strażacy z Bukowiny wezwani nad Morskie Oko, wszystko przez urodziny

Reklama

Dziś strażacy z OSP Bukowina Tatrzańska pojechali nad Morskie Oko, gdzie włączył się przeciwpożarowy monitoring. Finał interwencji był zaskakujący.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że wszystko przez świeczki na torcie turysty, który obchodził 40. urodziny. 


"Skończyło się na dokładnym sprawdzeniu i przewietrzeniu obiektu. I oczywiście na pamiątkowym zdjęciu naszych druhów wraz z urodzinową ekipą" - czytamy na Facebooku strażaków z Bukowiny.

Reklama

Reklama
1
[Zobacz więcej »»] / Fot. OSP Bukowina Tatrzańska
2
[Zobacz więcej »»] / Fot. OSP Bukowina Tatrzańska
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Realistyczny 2019-04-24 06:05:48
Ty kozaki w kasku już kuźwa najwięcej dałeś na to ubranie hahahhahahaahha żałosny jesteś...
z pierwszej ręki 2019-04-23 16:09:50
1. to nie była huczna impreza a raptem dwie świeczki (race tortowe) na małej babce wielkanocnej symbolicznie przy obiedzie po trudach górskich spacerów dla uczczenia urodzin.
2. nikt nie spodziewał się że czujka tak szybko zareaguje, również obsługa
3. nie była to też samowolka. obsługa sama użyczyła ognia i zaraz po uruchomieniu alarmu zadzwoniła na straż powiedzieć o co chodzi.
4. mimo odwołania alarmu strażacy musieli sprawdzić obiekt - takie przepisy
5. chłopaki byli w pełni profesjonalni, w pełnym umundurowaniu, sprawdzili obiekt również jakimiś detektorami (nie znam się), zrobili wywiad i gdy wszystko było ok i atmosfera się uspokoiła to mieli prawo zrobić sobie zdjęcia i zdjąć część munduru (nie lekkiego)
6. i niby czemu jubilat ma płacić skoro dla niego to była niespodzianka?
7. chłopaki potraktowali to jako ćwiczenia, które i tak co jakiś czas muszą odbywać, spisali się naprawdę super tym bardziej że droga dojazdu nie jest łatwą drogą dla ciężkiego wozu - brawo dla nich - i teraz wiemy że gdy na prawdę będą potrzebni to ich nie zabraknie.
8. a wszyscy hejterzy niech się najpierw ugryzą w język i palce zanim coś napiszą nie mając pojęcia o sytuacji
Kazku w kasku 2019-04-22 20:26:02
Niby z jakiej to racji sprzęt będący do ratowania, kupiony za nasze pieniądze ma służyć do zabawiania kogoś. Co to jest, Luduś???
Ludek 2019-04-22 19:44:11
A nie przyszlo wam tępoty na mysl ze ten gosc w dzinsach mogl byc na focie przypadkowo .ubral se góre strazackiego umundurowania i z tąd ta fota .a robicie wykładnie wszem i wobec .zamiast sie czepiac zapisac sie do osp i spróbowac jak jest na prawde i posłuzyc pomocom innym .pozdrawiam
Realistyczny 2019-04-22 14:03:45
Jak jest nieodpowiedzialny to trudno, ale nikomu krzywdy nie zrobił, zapłacił za błąd...
Tempy Toporek 2019-04-22 11:38:31
Gimbusom wychowanym na FB przypomnę taki fakt, dawno temu jak zaczeły być modne koszule non iron, tzw. nylonowe to jeden strażak ubrał sobie taką do roboty i pech chciał, że podczas akcji został poparzony. Gdyby miał na siebie regulaminowe ubranie to by nie doszło do tak dużego poparzenia. Wszystkim domorosłym filozofom polecam to ku uwadze.
Realistyczny 2019-04-22 09:13:43
Kleofas jeżeli by była sytuacja, że wszyscy są w dżinsach a jeden w stroju kompletnym wtedy owszem jest pretekst by reagować, ale na grupę strażaków jeden nie wziął spodni i wielkie halo to żałosne jak pisałem... Zrobiliście hejt o nic a gość już ma "zjebki" od przełożonych i jest w niedobrej sytuacji i co dumni jesteście. Jesteście pokroju osoby odbierającej dowód rejestracyjny za spalona postojowke. Potrzebne to ??????? Zupełnie nie..... Gdybym miał osobiście wybrać czy wolę 10 strażaków w tym 2 w niekompletnym stroju a 10 w kompletnym aby 3 minuty później dotarli wybrałbym 1 opcje.... Ale niektórych rzeczy nie zrozumiecie takie kijowe pokolenie.......
gnom 2019-04-21 21:33:33
Mam pytanie jako laik: Czy kierowca nie pilnuje auta i do ognia nie wchodzi?! Tam są różne zegary i wskaźniki, a do tego sprzęt który zupełnie przypadkiem może zginąć. Chyba to nie jest tak, że wszyscy biegną w ogień. Zauważyłem również, że czasie pożaru jest więcej samochodów niż jedno. Wynika z tego, że ludzi masa i jako profesjonaliści ogarniają temat. Fakt, niektórzy są bardzo młodzi i pewnie jeszcze wiele nauki przed nimi i zdobywania doświadczenia ale chwała im za to, że robią tyle dobrego.
kleofas 2019-04-21 16:29:05
Jak już wcześniej wspomniałem nie wszyscy rozumieją co to znaczy profesjonalna służba i działania ratownicze i to tyczy się też osób na tym forum. Tak więc powtórzę jeszcze raz. Straż w dresach już dawno się skończyła. Niestety nie wystarczy tylko rzucić wszystkiego i jechać do pożaru w tym czym się stoi, bo choć to może pięknie brzmi i jest chwalebne to w rzeczywistości już tak nie wygląda. Bo co w sytuacji kiedy ten strażak np w jeansach, dresie, czy bez hełmu i rękawic będzie musiał wejść do płonącego budynku i kogoś z niego ratować? Każdy kto choć raz gasił pożar wie że to po prostu niemożliwe bo jest zbyt niebezpieczne. Takie rzeczy dzieją się tylko na filmach i tylko ludzie którzy nie są związani z pożarnictwem w nie wierzą. Wewnątrz płonącego pomieszczenia panuje temperatura powyżej 300 stC w górę, więc nie ma szans tam wytrzymać nawet chwili. Co w sytuacji kiedy taki strażak w jeansach nawet jeśli jest kierowcą będzie musiał wejść wyciągać z pożaru swoich kolegów którzy są super ubrani? Po prostu tego nie zrobi a jeśli tam wejdzie sam stwarza zagrożenie, bo ktoś inny będzie musiał wejść znowu po niego.
Zanim ktoś napisze tu swoje wywody to niech się zastanowi najpierw czy chciałby żeby jego dom gasił strażak niezabezpieczony i nie mogący w pełni wykonywać swoich czynności. Czy chciałby żeby ratując jego bliskich robił to tylko na pół gwizdka, bo nie w pełni zabezpieczony nie jest w stanie wejść do strefy niebezpiecznej?
Straż to nie zbieranina ludzi przypadkowych" bo mają chłopaki chęci i się poświęcają". Straż to profesjonalna służba ratownicza której zadaniem jest niesienie pomocy profesjonalnymi środkami.
Problem jest niestety w tym, że te jednostki mają te ubrania na stanie tylko że niektórym nie chce się ich po prostu ubierać, bo myślą że nic się wielkiego nie stanie. No ale jednak się dzieje. Założyć spodnie przed wejściem do samochodu to kwestia kilku sekund. Przy pożarze w sytuacji kryzysowej tego czasu już niestety nie będzie...
Bury 2019-04-21 11:35:49
Strażaka proszę zostawić w spokoju ,trzeba przyjrzeć się imprezie w schronisku ( czy aby na pewno taka nazwa jest adekwatna} bo nieuzasadnione wezwanie służb jest wykroczeniem. Art 66. par. 1 kodeksu wykroczeń wskazuje karę za te wykroczenie: "Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych.". Dodatkowo, w paragrafie drugim czytamy: "Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1.000 złotych
Realistyczny 2019-04-21 10:04:10
Brzdac widze że nie zostałem sam co normalnie myślę. Takich jak my jest już garstka a reszta widzisz jaka... Wesołych świąt
brzdac 2019-04-21 06:31:07
No kurw@ nie wierze , wy małe żałosne ludziki czepiacie się spodni ? Nawet gdyby to była straż zawodowa nie macie prawa pisać takich komentarzy . To oni ratują nasze życie , dobytki wyrwani w nocy czy dzień jadą do takich debili jak wy by was ocalić a tu takie podziękowanie WSTYD . Strażacy z OSP zazwyczaj łapią mundury bojowe i ubierają się w samochodzie jadąc wam na ratunek . I oby kiedyś spóźnili się do takiego jednego czy drugiego z was bo kierowca bał się jechać bez spodni bojowych . Wesołych Świąt
gnom 2019-04-20 19:38:15
Jedni łapią szybciej, a inni wolniej. Teraz to już wszyscy będą jak spod igły.
Oby z innymi wielkimi problemami sprawnie sobie radzili.
Spokojnych Świąt
Realistyczny 2019-04-20 19:05:48
Wiecie co to znaczy dobrobyt? To m.in. to że zrobiliście aferę o chłopa, który pojechał do akcji w dżinsach.... Powiem szczerze jesteście żałośni i to niesamowicie... On idzie na własną odpowiedzialność - może chciał szybko dojechać i nie zdążył ubrać spodni bojowych bo jest jedynym kierowcą a droga na morskie to nie autostrada... Kolejny temat który nie powinien zostać ruszony.... żaŁośNI.... A czemu dobrobyt??? Bo dawniej ludzie w koszulach na akcję jechali i wszyscy dookoła pomagali a teraz czepiacie się strażaka o bzdurę ba sami widząc palący się dom, mając węża strażackiego i hydrant koło siebie będziecie dziady czekać na straż, bo Wy nie macie stroju który Wam jest na h...potrzebny do węża hahahhahahaahha ofiArY losu i tylko przepisy to przepisy tamto... żeby tylko kogoś wyśmiać i drwić... Żal wAS .,.
kleofas 2019-04-20 12:49:05
Nie chodzi o ból d**y bo sobie zrobili zdjęcie, tylko o to jak na nim wyglądają i jaką opinię przez to robią na temat straży w ogóle.

Obowiązkiem KDR-a jest zadbać o to żeby do działań byli dopuszczeni tylko strażacy w pełni umundurowani tj, ubranie bojowe, hełm, rękawice, obuwie odpowiednie do działań.
Obowiązkiem strażaka niezależnie czy z psp czy osp jest przystępując do działań to umundurowanie mieć na sobie. Dotyczy to ratowników i kierowców. To reguluje rozporządzenie a nie jest czyimś widzimisię.
Czasy działań na ''hura" i ku chwale ojczyzny już dawno się kończyły i braku profesjonalizmu nie można usprawiedliwiać za każdym razem słowami " że chłopaki działają i nikt im za to nie płaci". Dziś już nie wystarczy wskoczyć do auta w baciokach i dresie i gasić pożar. Kiedyś może tak było, ale dzisiaj praktycznie każda jednostka osp posiada wystarczający budżet żeby te ubrania mieć. Akurat w przypadku OSP Bukowina nie ma żadnego problemu bo posiadają i fundusze i przede wszystkim pełne wyposażenie. Tu chodzi niestety tylko o niechlujstwo i olewanie przepisów. Jak się chce działać w profesjonalnej formacji ratowniczej to trzeba niestety tym profesjonalistą być. Widać nie każdy potrafi to zrozumieć.
A co do pijanych strażaków w mundurach wyjściowych to zgadzam się. Jest to wielki problem.
miejscowy 2019-04-20 09:55:44
Żal to mi niektórych komentarzy.
Po 1 przepis jest przepis.Włączy sie alarm to straż ma jechać to sprawdzić bo takie mają procedury.
Po 2 te alarmy pożarowe to jak wszyscy wiemy pic na wode. Sami strażacy wiedza że zazwyczaj nic sie nie dzieje, bo gdy pali to ludzie już sami dzwonią bo ogień widać. ( Czujki to wymóg śmiesznej Unii Europejskiej).
Po 3 na całym świecie ludzie robią sobie zdjęcia ze strażakami,policjantami,żołnierzami itp. ale jedynie w Polsce wszyscy muszą mieć ból d**y.
Dziękuje,pozdrawiam
gnom 2019-04-20 09:51:40
Ludzie co z Wami?! Syrena wyje, to chłopaki jadą. Na tym polega ta służba. Dobrze, że to tylko monitoring a nie pożar, bo znowu by się głosy odezwały dlaczego jednym autem pojechali.
do @kleofas: życzę dobrej zabawy przy przerzucaniu gnojówki, tylko "dżinsów" nie ubieraj, bo będzie chlapać.
Wstyd przynoszą pijani strażacy ( w mundurach wyjściowych ) na imprezach gdy rzygają po płotach.
pchor 2019-04-20 09:27:22
Do kolegi byw. Personel nie jest od tego żeby stwierdzić czy coś się dzieje czy nie. On ma potwierdzić alarm lub nie a zagrożenie lub brak stwierdza KDR. Być może było tak że system od razu wszedł w alarmowanie II stopnia i sygnał z monitoringu poszedł do SK KM/KP więc wtedy personel nie ma nic do gadania.
Żenujące 2019-04-20 09:00:24
Zal mi Was nie ma co swietowac ani pisać teraz będzie wiecej takich "interwencji" moze i na wieczorki panieńskie zaczniecie jeździć przynajmniej porządnie będziecie ubrani ???? ???? ???? wstyd OSP
byw 2019-04-20 07:40:26
Czy na miejscu nie było nikogo z personelu aby stwierdzić, że nic się nie dzieje, ze nie ma pożaru. W jakim celu straz jechała do tego schroniska? Zrobić sobie zdjęcie ?
Xyz 2019-04-20 06:20:55
Impreza urodzinowa w Wielki Piątek ?
kleofas 2019-04-19 23:17:25
Człowieku w "dżinsach" ogarnij się!!!!! (zdj. nr 1)
Po to idzie gruba kasa na umundurowanie dla OSP żebyś przy akcji był porządnie ubrany a nie wyglądał jak przy przerzucaniu gnojówki na oborze. Zaraz będzie tłumaczenie że to kierowca i "nie było casu".
Przynosisz wstyd pozostałym i złą opinię OSP!!!!!
2019-07-23 18:02 Szczęśliwe jutro czeka na dzieci 2019-07-23 16:46 Śledztwo w sprawie śmierci 12-letniej dziewczynki (WIDEO) 1 2019-07-23 15:45 Deszczowe Krupówki pod parasolem 2019-07-23 14:22 Skład reprezentacji Polski na zawody Grand Prix w Hinterzarten 2019-07-23 14:16 Czołowe zderzenie na drodze do Morskiego Oka. 5 osób rannych (WIDEO, ZDJĘCIA) 5 2019-07-23 13:43 Szczegóły wczorajszego wypadku w Chochołowie. Policja ostrzega 2019-07-23 12:30 Na jakiej podstawie ... 5 2019-07-23 12:28 Znamy przyczynę śmierci 12-letniej dziewczynki 8 2019-07-23 11:58 Karambol w Ludźmierzu. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA) 2 2019-07-23 11:30 Kolejka na Kasprowy nie będzie kursować przez dwa miesiące 3 2019-07-23 11:00 Winda w przejściu podziemnym nie będzie czynna przez kilka tygodni 1 2019-07-23 10:40 Zmarł przed domem 2019-07-23 09:23 Góralskie Jodło w deszczu (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-23 08:01 Teatr zaprasza na "Portki" 2019-07-22 22:20 Zapłonie watra 1 2019-07-22 21:52 Budowa z niesamowitym widokiem na Tatry 10 2019-07-22 20:34 Sześcioletnia dziewczynka ciężko poraniona przez kosiarkę 2019-07-22 20:23 Jubileusz 400-lecia Dzianisza (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-22 19:18 Czy skakanie na bungee jest bezpieczne? (WIDEO) 2 2019-07-22 19:14 Komisariat w poczekalni 3 2019-07-22 18:45 Dyrektor odchodzi, a nowego kandydata nie ma 2 2019-07-22 17:50 Łatają dziury w Zakopanem 2019-07-22 16:49 Radny z Krakowa testuje hulajnogi na drodze do Morskiego Oka 14 2019-07-22 16:10 Jutro sekcja zwłok 12-letniej dziewczynki, która zmarła w pensjonacie w Zakopanem 2019-07-22 16:05 ARTYŚCI JUŻ, OD JEDNEJ Z MUZ. DO PRZODU RUSZ! 2019-07-22 15:44 Zderzenie przy wjeździe do centrum Zakopanego. Duży korek 2019-07-22 15:43 Wielkie emocje w Poroninie. Konkurs na najdłuższy warkocz 2019-07-22 15:33 Odpust i złoty jubileusz kapłaństwa kardynała Stanisława Ryłko 2019-07-22 15:16 Kłusownicy z rozmachem 1 2019-07-22 14:49 Nad Zakopanem chmury. Na razie upały nam nie grożą 2019-07-22 14:00 Niebieskie świętowanie 1 2019-07-22 13:48 Piesek znaleziony w Witowie 2 2019-07-22 13:18 Śmierć turysty w willi w Niedzicy 3 2019-07-22 12:46 Śmierć 12-letniej dziewczynki w pensjonacie 10 2019-07-22 12:24 Wandale na placu zabaw w Zakopanem 4 2019-07-22 11:30 Od września kolejne remonty linii kolejowej 1 2019-07-22 10:14 Zlikwidowana nielegalna plantacja marihuany 3 2019-07-22 08:01 A może taki górski etap na rowerze. 1000 metrów pod górę 2019-07-21 21:30 Nowy budynek i drzewa na jubileusz 3 2019-07-21 20:15 Niektórym ulewa się podobała, innym nie (WIDEO) 2019-07-21 19:00 Winda przy przejściu podziemnym na Krupówkach nadal nie działa 2019-07-21 18:45 Utrudnienia w ruchu w Pieninach 13 2019-07-21 18:00 Turysta na grząskim gruncie 5 2019-07-21 17:05 Czy ktoś poznaje czworonożnego taternika 2019-07-21 17:00 Mistrzowie dojenia wyłonieni 3 2019-07-21 16:37 Z widokiem na Tatry 2019-07-21 16:10 Spotkania przy pianinie 2019-07-21 16:00 Wielkie święto parowozu (Zdjęcia) 1 2019-07-21 15:19 Gwałtowne burze przechodzą nad Podhalem 2019-07-21 15:00 Chwytaj dzień
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-07-23 17:52 1. Wyrazy współczucia dla rodziny czy wiadomo w jakim pensjonacie było to przykre zdarzenie ważne informacje Proszę odpowiedź 2019-07-23 17:39 2. Z fijokrami nie macie szans za mało hajsu macie heheheheh. 2019-07-23 17:25 3. Free Rider z Olsztyna dał popis na szosie... Brawo ty 2019-07-23 17:13 4. Może bliżej organizatorzy napiszą jakie ugrupowanie nie są mile widziani wręcz, żeby lepiej nie przychodzili. Teraz nastały takie czasy, że nie wiadomo gdzie nogę postawić. 2019-07-23 16:35 5. no przeciez jest napisane na passacie free rider||(tylna szyba|) nikt nie ma nic do 500 plus zycie w zako to piekło i uprzedzam zlosliwosci nie wyprowadze sie paa 2019-07-23 15:59 6. no i kozaaacko, w końcu bedzie jeszcze mniej ceprów i januszy, których i tak tam być nie powinno. 2019-07-23 15:45 7. Rintintin....co Ty chcesz od tego 500+? Brakuje Ci czegoś , że zazdrościsz tym co biorą 500+? I dlaczego od razu Grażyny i Janusze? Coś się tak uwziął na tych ludzi? Skąd wiesz jaka była przyczyna kolizji i kto jechał pojazdami? Jak Ci już nie staje i nie możesz dorobić do tego 500+ co Cię tak boli ,to weź się zajmij np.czytaniem książek to może wiedza, którą być może wchłoniesz choć trochę Cię uspokoi i zaczniesz normalnie i logicznie myśleć. 2019-07-23 15:38 8. 1 mila polska = 8,534 km = 8 staje = 7,99 wiorst rosyjskich = 9332, 89 jard. 2019-07-23 15:24 9. Szanowna Autorko, gdyby ziściły się Pani fanatyczno - fantastyczne mrzonki i idea wycofania koni z transportu do MO, to co z nimi począć ? Jaki ma Pani pomysł, ile koni deklaruje Pani przyjąć do Swojego obejścia ? 2019-07-23 15:21 10. @Tradycyjo: Kniaź Urusov, wybitny koniarz mówił tak, pod górę oszczedzaj płuca, w dół- końskie nogi...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka

Album TP

Dołącz do nas - facebook
Dołącz do nas - twitter