Reklama

2019-04-25 19:40:55

Reklama

Zakopane

Dziecko na placu zabaw zraniło się w oko krzewem. Dramatyczna akcja ratunkowa

Reklama

Na placu zabaw na Równi Krupowej w Zakopanem 3-letni chłopczyk zranił się w oko kolcem z krzewu. Wypłynęła tęczówka. Rodzice zawieźli dziecko do specjalistycznego szpitala w Krakowie. Jeśli będzie widzieć, to do końca życia będzie mieć wadę wzroku.

Jak pisze do nas matka chłopca, chce nagłośnić sprawę, aby żadnemu innemu dziecku nie stała się krzywda. Apelujemy do administratorów miejskiego placu na Równi, aby zabezpieczyli to miejsce!

Tak matka chłopca opisuje to, co stało się na Równi Krupowej:

16 kwietnia 2019 roku jak co dzień wyszliśmy całą rodziną: ja, narzeczony i nasze dwoje dzieci 3,5 roku i 10 miesięcy wyszliśmy na spacer i na plac zabaw. Na placu zabaw niestety nie byliśmy nawet 5 minut ponieważ doszło do nieszczęśliwego wypadku naszego synka (3,5), otóż wpadł w ferworze zabawy z koleżankami w kolczaste krzewy rosnące na placu zabaw na Dolnej Równi Krupowej. 

Kiedy podbiegłam i zobaczyłam rozcięte oko i rozlaną tęczówkę synka nogi mi się ugięły, z synkiem na rękach biegłam do narzeczonego, wybiegliśmy wózkami z placu zabaw, narzeczony dzwonił na pogotowie, ja postanowiłam, że biegniemy do okulisty na ul. Nowotarskiej. Szczęście, że Pani doktor była, bo od dyspozytora pogotowia usłyszeliśmy tylko, że nie jest dobrze. 

Pani doktor od razu skierowała nas do Krakowa do Specjalistycznego Szpitala na Skarpie. 

Usłyszałam tylko "natychmiast jechać, rozlana tęczówka, uszkodzona rogówka, wypadła siatkówka. Operacja!" 

Kierowałam autem, modliłam się, synek wymiotował z tyłu, narzeczony na zmianę zajmował się raz synkiem, raz córeczką 10 miesięcy i szczerze powiem drogi nie pamiętam za bardzo - to był szok. Myśleliśmy, że karetką go zawiozą to powiedziano tak: Pan myśli, że karetka będzie jechała 100 km? 

Dojechaliśmy, operacja odbyła się po godzinie od przyjęcia. Doktor uratował oko naszego synka, czy będzie widział to się okaże, ale jeśli będzie to do końca życia będzie miał wadę wzroku. I piszę do Was bo zastanawia nas fakt czy na placu zabaw powinny rosnąć niczym niezabezpieczone takie cierniste krzewy? 

Wiele dzieci się o nie rani, rosną przy niemal każdej ławce. Dreszcz mnie przechodzi kiedy mijamy ten plac. Synek ma zdjęcie szwów za trzy miesiące, nie wolno mu skakać, biegać, korzystać z basenu ani piaskownicy. Może ktoś zajmie się tymi krzakami zanim zdarzy się kolejny wypadek."

Reklama
1
2
3
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
zenzz 2019-04-30 09:10:25
No cóż, nieszczęścia chodzą po ludziach ... .
Rozbieranie tego wydarzenia na czynniki pierwsze to, moim zdaniem lekka przesada.
POLicjAND 2019-04-27 09:36:49
Inż Pat, idąc chodnikiem stukamy się ramieniem i ja ciebie podaje do sądu z art.160...
sp 2019-04-26 20:40:57
Gdzie tu na tych zdjeciach jest plac zabaw?
Mama 2019-04-26 13:42:26
A po co sądzić krzewy cierniste na placu zabaw? Czyj to pomysł? Plac zabaw przeznaczony jest dla dzieci i powinno się w możliwie jak największym stopniu zapewnić im bezpieczeństwo podczas zabawy!!! Oczywiście wypadki się zdarzają i ich nie unikniemy ale tego mogłoby nie być gdyby ten co kazal nasadzic logicznie pomyslal. Ciekawe czy dzieciom lub wnukom zasadzil takie we wlasnym ogrodzie...
park 2019-04-26 08:24:26
W miejscach gdzie bawią się dzieci nie powinno się sadzić krzewów z kolcami ewentualnie taki teren powinien być zabezpieczony czyli po prostu ogrodzony. A druga sprawa te krzewy przycina się tak że sterczą twarde ostre końcówki, które są sporym zagrożeniem nie tylko dla dzieci. Na Równi m.in. na placu zabaw nasadzone są tawułki piękne krzewy i nie niebezpieczne jak już rosną (mają na końcach różowe kwiaty i nie maja kolców) ale jesienią obcinane są nisko nad ziemią i zimą oraz wiosną sterczą z ziemi ostre i sztywne patyki, nie chcę nawet myśleć co by się stało gdyby ktoś się tam przewrócił :( Zanim nie puszczą one nowych pędów powinny być tymczasowo ogrodzone aby nie stwarzać zagrożenia.
Maluszku trzymaj się i wracaj do zdrowia! Oczko wyzdrowieje na pewno :)
Abeto 2019-04-26 07:45:14
Przeprosom Becie ale tyn abeto niżej to nie byłem ja.
Miastowa 2019-04-26 07:35:48
Pytanie czy Pani doktor ze swego gabinetu wezwała karetkę. Bo na jakiej podstawie szpital miał zadysponować transport skoro dziecko nie było pacjentem szpitala tylko prywatnego gabinetu? Gdyby mały pacjent trafił na sor to zostałby w trybie natychmiastowym przewieziony do Krakowa. Nie znamy szczegółów więc nie wieszajmy od razu psów na pogotowiu.
Chłopczykowi życzę powrotu do zdrowia i odzyskania pełnej sprawności.
Zakopiańczyk 2019-04-26 06:55:11
Do Gość
Tak zgadzam sie masz racje .
Ale niepowinno byc tam zasadzonych tak ostrych krzewów ... to plac zabaw i tyle !
Tu nie chodzi o szukanie winnych wsrod wszystkich tylko zdrowy rozsadek i logiczne rozumowanie - nie stwarzanie potencjalnego zagrozenia ....
Ela 2019-04-26 05:49:53
O. Boze tragedia ale dzieci trzeba Pilnowac ide przez rowien to widze opiekunowie patrza w telefon co sie dzieje jeden bije lbem o znak. Tu dziecka ludzie najlepsza bedzie zaglada pani boi sie o oczy psa slusznie a rodzice badzciw bardziwj ogaeniwci
miejscowy turysta 2019-04-25 23:22:59
Wypadki zdarzają się i będą się zdarzać, nie da się zrobić w 100 % bezpiecznego świata.
Ale z odmową transportu karetką to jakaś granda - ktoś powinien za to odpowiedzieć i to porządnie. Wysyłanie będących w szoku rodziców aby sami pojechali to kuszenie losu, cud że ta pani dała radę dojechać na miejsce bezpiecznie w takiej sytuacji. Od tego jest pogotowie, profesjonaliści - a nie rodzice czy rodzina!!!

Trzymam mocno kciuki za zdrowie dzieciaka, oby ratowanie oka skończyło się sukcesem.
Gość 2019-04-25 23:01:15
Zakopiańczyk- moje dziecko spędza tam większość swojego czasu wolnego, od kąd skończyło 2,5 roku, teraz ma 8 lat, wspindrało się zjeżdżało i wszystko co w jego wieku było nie odpowiednie robił. Żyje ma się dobrze! to wy musicie uważać na swoje dzieci a nie że przychodzisz siadasz na ławkę i patrzysz w telefon
Matt Z_ne 2019-04-25 22:46:19
To jest paranoja co się dzieje w dzisiejszych czasach...

Nie ważne co by tam rosło (lub nie rosło nic), jeśli dziecko tych rodziców (lub wielu innych w dzisiejszych czasach) zraniło się tam w jakikolwiek sposób, zaraz tego typu rodzice by szukali winnych wśród wszystkich!

Nie ma znaczenia, że dziecko zraniło się o krzak (współczuję) lub o cokolwiek innego. Doganiamy powoli "zachód" jeśli chodzi o absurdalne roszczenia.

Ja się wychowywałem w czasach gdzie jako dziecko wychodziłem rano i wracałem wieczorem i gdyby mi się coś stało to ewentualnie byłaby to wina rodziców a dzisiaj? Wszyscy winni, wszystkich do sądu! Paranoja....
Benio 2019-04-25 22:12:37
Do Krzew. Krzewy są potrzebne, ale trzeba mieć świadomość który konkretnie gatunek będzie odpowiedni w danej przestrzeni. Sadzenie krzewów kolczastych, czy też tworzących ostre zakończenia na placu zabaw to jak widać nie najlepszy pomysł.
Abeto 2019-04-25 21:54:08
Chory świat...współczuję temu dziecku..ale ludzie...dokąd ten świat zmierza?Jak ktoś w narożnik domu walnie..tzw winkiel...i coś mu się stanie to będzie wina projektanta..?A co z lasem,gdzie tyle suchych badyli czeka tylko kto się nadzieje...a nad rzeką górską tyle kamieni..tylko czekają aż ktoś się na nich wywali...ludzie trochę logiki!!!Akurat nie apeluję tutaj do Czerskiej..bo to mija się z celem..ta pani wszakże jest jej pozbawiona...
Gosia 2019-04-25 21:50:15
Nieziemska sytuacja, niesamowita bezczelność ze strony dyspozytora, takie sytuacje powinno się helikopterem załatwiać a nie jak Grażynka w górach kurteczki zapomni to lecą! Boże co jest w tym kraju?! Czy ktoś w ogóle jest za coś odpowiedzialny? Rodzice będą się błąkać od kajfasza....
82728 2019-04-25 21:39:53
Oby Twój synek widział i wszystko było w porządku, trzymam kciuki.
Benio 2019-04-25 20:55:01
Czy ja dobrze rozumiem, że pogotowie odmówiło transportu dziecka w takim stanie? (AŻ 100 km!!). Nie wiem kto podjął taką decyzję, ratownik, czy dyspozytor, ale jest to decyzja karygodna. Złożyć zawiadomienie do prokuratury i domagać się wysokiego odszkodowania. Oby tylko z okiem dzieciątka było wszystko w porządku.
Zakopiańczyk 2019-04-25 20:49:58
Wyrazy współczucia!
Sadzcie urzad miasta !
Ja bym im nie odpuścił !
Wiadomo nie o $ tu chodzi ale..... sam mam takiego dzidziusia .... i na krok staram sie go nieodsyepowac na zakopiańskich pseudo placach zabaw !
Trzymam kciuki za waszego maluszka ....
Matka 2019-04-25 20:39:37
Niech zatem osoby odpowiedzialne za Plac zabaw Parku Miejskim im.Piłsudskiego zwrócą także uwagę na ogrodzenie jakie zostało zamontowane wokół. Druciane nie jest odpowiednie w takie miejsce prawda ? Dzieci podchodza do niego bo płynie tam rzeczka a druty z niego bardzo często oderwane wystają z płotu na sztorc... przeciez moze dojsc do kolejnej tragedii. Trochę wyobraźni tym urzędasom by się przydało...
Krzew 2019-04-25 20:38:08
Krzewy są sadzone w wielu miejscach.... Czy zlikwidować je z globu ziemskiego hmmmm..... Co o tym myślicie?
Dr 2019-04-25 20:37:13
Akurat transport karetką nic w tym przypadku by nie dał gdyż operacja i tak nie mogłaby się odbyć wcześniej także w tej kwestii nie ma co się doszukiwać uchybień.
K 2019-04-25 20:28:54
Widziałam tak opisanych państwa na nowotarskiej... Ale to było 16 kwietnia :/ ciekawe czy to inna historia...
Skalne Podhale 2019-04-25 20:03:20
Urzędnicy pozbawieni wyobraźni, czyli ci, którzy swoją ignorancją dopuścili do zagrożenia na placu zabaw dla dzieci, powinni płacić poszkodowanemu dziecku odszkodowanie oraz rentę i to z własnej kieszeni.

Natomiast tzw. ochroną zdrowia, odmawiającą odwiezienia dziecka karetką i to pod opieką lekarską do Krakowa, powinna zająć się wreszcie prokuratura, która oczywiście się tym nie zajmie, bo urzędnicy MON, MSWiA oraz Ministerstwa Sprawiedliwości mają do dyspozycji służbę zdrowia, zatem są oderwani od społeczeństwa kompletnie.

Reklama
2019-05-20 14:40 Zniszczony plakat Prawa i Sprawiedliwości 2019-05-20 13:37 Tragiczny karambol na zakopiance. Transmisja WIDEO 2019-05-20 11:42 Zderzenie busa i autobusu na zakopiance. Jedna osoba nie żyje, wiele jest rannych (AKTUALIZACJA) 4 2019-05-20 11:41 Policja poszukuje roztargnionego 2019-05-20 11:41 Zakopiańska Noc Muzeów (WIDEO) 2019-05-20 11:22 Jedna z głównych ulic centrum miasta zablokowana 2019-05-20 10:53 Kandydat Konfederacji pozywa kandydata PiS. Poseł Mularczyk odpowiada 4 2019-05-20 09:28 Bombowy mail tym razem w hotelu 2019-05-20 07:59 Podhalańska Biblioteka Cyfrowa - gwara na kliknięcie 2019-05-19 23:23 Róża Thun w Zakopanem spotkała się z wyborcami 8 2019-05-19 22:50 Śmiertelny wypadek w Szczawnicy 2019-05-19 21:31 Błotna góra 2019-05-19 20:30 Wisi Szydło na szkole 10 2019-05-19 20:25 Tęcza nad Tatrami 2 2019-05-19 20:05 Słowno-muzyczny maraton w Atmie 2019-05-19 19:02 Wioska chce stadionu 2019-05-19 17:40 Rocznica śmierci ks. Tadeusza Juchasa (WIDEO) 2019-05-19 16:20 Rozłam wśród radnych 2019-05-19 15:05 Darmowe parkowanie 2019-05-19 13:45 Trzecie podejście do Domu Solanki 2019-05-19 13:37 Sezon komunii w pełni 4 2019-05-19 12:15 Biały Dunajec znów bez wody 4 2019-05-19 12:12 Bieg nad miastem 2019-05-19 10:25 Nocne dachowanie samochodu i wypadek w Krościenku 1 2019-05-19 09:31 Bitwa pod Monte Casino (WIDEO) 2019-05-19 09:00 Powoli zaczyna się sezon na Jeziorze Czorsztyńskim 1 2019-05-19 08:59 Czołg na Rynku 2019-05-19 07:30 Goprowcy szkolą 1 2019-05-18 22:40 Trwa Noc Muzeów 2019-05-18 22:30 Wyciąg - reanimacja 2019-05-18 21:24 Rowerowa frajda nad Jeziorem Czorsztyńskim (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2019-05-18 20:43 Bakterie kałowe w wodociągu 2019-05-18 19:15 Śmigłowiec poleciał na ratunek (aktualizacja) 2019-05-18 19:09 Zapalił się samochód 2019-05-18 17:55 Sportowcy na medal 1 2019-05-18 16:19 Śmigowiec TOPR leci na ratunek 2019-05-18 16:02 Noc muzeów 2019-05-18 15:01 Trakt starosty 2019-05-18 14:54 Sjesta w Kmicicu 2019-05-18 13:29 Za znęcanie, groźby i okaleczenie partnerki trafił do aresztu 11 2019-05-18 12:57 Pasy namalowane na ul. Kościuszki, ale co z resztą miasta? 4 2019-05-18 11:45 Najlepsze pomysły na logo 2019-05-18 10:51 Sowy w Mieście (WIDEO) 2019-05-18 10:06 Ratownicy TOPR ratują turystę, który znalazł się w opałach 2019-05-18 09:32 Donos powszedni 4 2019-05-18 08:31 Zbrodnia, która wstrząsnęła Chicago. Oskarżeni stanęli przed sądem 1 2019-05-18 08:01 Taneczna integracja 2019-05-17 23:45 Studenci przejęli kontrolę nad Nowym Targiem (galeria zdjęć) 1 2019-05-17 22:20 Sobota zapowiada się słonecznie! 2019-05-17 21:37 Wierch Przedomiański nie do zabudowy 8
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-05-20 14:16 1. Interesuje mnie czy nadal pani Róża popiera Kramka i Kozłowską . Może teraz po wyjściu na jaw ich działalności przestępczej zmieniła zdanie i przyznaje się do pomyłki . Nie potrzebni nam tacy reprezentacji EU 2019-05-20 14:08 2. Ta pani popiera ludzi jawnie działających na szkodę Polski i współpracujących ze służbami Federacji Rosyjskiej 2019-05-20 13:40 3. policja nie reaguje na zgłoszenia i donosy, dopiero jak się coś stanie 2019-05-20 13:40 4. Krzychu, ciśniesz zmieścisz sie... do tego jazda na zderzaku i mamy efekty. Ciekawe ile osób podruzujących autobusem miało zapięte pasy bo przecież autobusy są w nie wyposazone. 2019-05-20 13:32 5. kjh zamilcz waść 2019-05-20 13:29 6. Lepiej aby sprzęt był dostępny na miejscu wypadku i się do niczego nie przydał niż żeby go brakowało. Od tego może zależeć ludzki życie. 2019-05-20 13:16 7. A po co tam wojskowy śmigłowiec? ,przydał sie na cos? ,kto go wezwał?,czy wojskowi ratownicy medyczni cierpią na brak zajęcia ,jedna interwencja na pół roku chyba to potwierdza... 2019-05-20 13:07 8. Btw, gdzie jest alimenciarz i reszta kod-u ? 2019-05-20 12:57 9. brawo młodzież, czas wyczyścić politykę z farbowanych lisów. Pan Mularczyk jest z Raciborza tak w ogóle :) 2019-05-20 12:48 10. Entuzjaści euro kołchozu - ja nie chcę ani PO ani PIS , chcę wolnej suwerennej Polski . Jak na razie jedyna partia która mówi o wolnej Polsce ( nie wiadomo czy zrobi ) jest Konfederacja z Braunem , Michałkiewiczem . Cała reszta marzy o powrocie komunizmu , narodowego socjalizmu to wręcz propagowanie faszyzmu pod egidą Niemiec a szyldem UE .
Ja za takie g(...) dziękuję !
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP

Dołącz do nas - facebook
Dołącz do nas - twitter