Reklama

2019-04-25 19:40:55

Zakopane

Dziecko na placu zabaw zraniło się w oko krzewem. Dramatyczna akcja ratunkowa

Na placu zabaw na Równi Krupowej w Zakopanem 3-letni chłopczyk zranił się w oko kolcem z krzewu. Wypłynęła tęczówka. Rodzice zawieźli dziecko do specjalistycznego szpitala w Krakowie. Jeśli będzie widzieć, to do końca życia będzie mieć wadę wzroku.

Jak pisze do nas matka chłopca, chce nagłośnić sprawę, aby żadnemu innemu dziecku nie stała się krzywda. Apelujemy do administratorów miejskiego placu na Równi, aby zabezpieczyli to miejsce!

Tak matka chłopca opisuje to, co stało się na Równi Krupowej:

16 kwietnia 2019 roku jak co dzień wyszliśmy całą rodziną: ja, narzeczony i nasze dwoje dzieci 3,5 roku i 10 miesięcy wyszliśmy na spacer i na plac zabaw. Na placu zabaw niestety nie byliśmy nawet 5 minut ponieważ doszło do nieszczęśliwego wypadku naszego synka (3,5), otóż wpadł w ferworze zabawy z koleżankami w kolczaste krzewy rosnące na placu zabaw na Dolnej Równi Krupowej. 

Kiedy podbiegłam i zobaczyłam rozcięte oko i rozlaną tęczówkę synka nogi mi się ugięły, z synkiem na rękach biegłam do narzeczonego, wybiegliśmy wózkami z placu zabaw, narzeczony dzwonił na pogotowie, ja postanowiłam, że biegniemy do okulisty na ul. Nowotarskiej. Szczęście, że Pani doktor była, bo od dyspozytora pogotowia usłyszeliśmy tylko, że nie jest dobrze. 

Pani doktor od razu skierowała nas do Krakowa do Specjalistycznego Szpitala na Skarpie. 

Usłyszałam tylko "natychmiast jechać, rozlana tęczówka, uszkodzona rogówka, wypadła siatkówka. Operacja!" 

Kierowałam autem, modliłam się, synek wymiotował z tyłu, narzeczony na zmianę zajmował się raz synkiem, raz córeczką 10 miesięcy i szczerze powiem drogi nie pamiętam za bardzo - to był szok. Myśleliśmy, że karetką go zawiozą to powiedziano tak: Pan myśli, że karetka będzie jechała 100 km? 

Dojechaliśmy, operacja odbyła się po godzinie od przyjęcia. Doktor uratował oko naszego synka, czy będzie widział to się okaże, ale jeśli będzie to do końca życia będzie miał wadę wzroku. I piszę do Was bo zastanawia nas fakt czy na placu zabaw powinny rosnąć niczym niezabezpieczone takie cierniste krzewy? 

Wiele dzieci się o nie rani, rosną przy niemal każdej ławce. Dreszcz mnie przechodzi kiedy mijamy ten plac. Synek ma zdjęcie szwów za trzy miesiące, nie wolno mu skakać, biegać, korzystać z basenu ani piaskownicy. Może ktoś zajmie się tymi krzakami zanim zdarzy się kolejny wypadek."

Reklama

Reklama
1
2
3
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
zenzz 2019-04-30 09:10:25
No cóż, nieszczęścia chodzą po ludziach ... .
Rozbieranie tego wydarzenia na czynniki pierwsze to, moim zdaniem lekka przesada.
POLicjAND 2019-04-27 09:36:49
Inż Pat, idąc chodnikiem stukamy się ramieniem i ja ciebie podaje do sądu z art.160...
sp 2019-04-26 20:40:57
Gdzie tu na tych zdjeciach jest plac zabaw?
Mama 2019-04-26 13:42:26
A po co sądzić krzewy cierniste na placu zabaw? Czyj to pomysł? Plac zabaw przeznaczony jest dla dzieci i powinno się w możliwie jak największym stopniu zapewnić im bezpieczeństwo podczas zabawy!!! Oczywiście wypadki się zdarzają i ich nie unikniemy ale tego mogłoby nie być gdyby ten co kazal nasadzic logicznie pomyslal. Ciekawe czy dzieciom lub wnukom zasadzil takie we wlasnym ogrodzie...
park 2019-04-26 08:24:26
W miejscach gdzie bawią się dzieci nie powinno się sadzić krzewów z kolcami ewentualnie taki teren powinien być zabezpieczony czyli po prostu ogrodzony. A druga sprawa te krzewy przycina się tak że sterczą twarde ostre końcówki, które są sporym zagrożeniem nie tylko dla dzieci. Na Równi m.in. na placu zabaw nasadzone są tawułki piękne krzewy i nie niebezpieczne jak już rosną (mają na końcach różowe kwiaty i nie maja kolców) ale jesienią obcinane są nisko nad ziemią i zimą oraz wiosną sterczą z ziemi ostre i sztywne patyki, nie chcę nawet myśleć co by się stało gdyby ktoś się tam przewrócił :( Zanim nie puszczą one nowych pędów powinny być tymczasowo ogrodzone aby nie stwarzać zagrożenia.
Maluszku trzymaj się i wracaj do zdrowia! Oczko wyzdrowieje na pewno :)
Abeto 2019-04-26 07:45:14
Przeprosom Becie ale tyn abeto niżej to nie byłem ja.
Miastowa 2019-04-26 07:35:48
Pytanie czy Pani doktor ze swego gabinetu wezwała karetkę. Bo na jakiej podstawie szpital miał zadysponować transport skoro dziecko nie było pacjentem szpitala tylko prywatnego gabinetu? Gdyby mały pacjent trafił na sor to zostałby w trybie natychmiastowym przewieziony do Krakowa. Nie znamy szczegółów więc nie wieszajmy od razu psów na pogotowiu.
Chłopczykowi życzę powrotu do zdrowia i odzyskania pełnej sprawności.
Zakopiańczyk 2019-04-26 06:55:11
Do Gość
Tak zgadzam sie masz racje .
Ale niepowinno byc tam zasadzonych tak ostrych krzewów ... to plac zabaw i tyle !
Tu nie chodzi o szukanie winnych wsrod wszystkich tylko zdrowy rozsadek i logiczne rozumowanie - nie stwarzanie potencjalnego zagrozenia ....
Ela 2019-04-26 05:49:53
O. Boze tragedia ale dzieci trzeba Pilnowac ide przez rowien to widze opiekunowie patrza w telefon co sie dzieje jeden bije lbem o znak. Tu dziecka ludzie najlepsza bedzie zaglada pani boi sie o oczy psa slusznie a rodzice badzciw bardziwj ogaeniwci
miejscowy turysta 2019-04-25 23:22:59
Wypadki zdarzają się i będą się zdarzać, nie da się zrobić w 100 % bezpiecznego świata.
Ale z odmową transportu karetką to jakaś granda - ktoś powinien za to odpowiedzieć i to porządnie. Wysyłanie będących w szoku rodziców aby sami pojechali to kuszenie losu, cud że ta pani dała radę dojechać na miejsce bezpiecznie w takiej sytuacji. Od tego jest pogotowie, profesjonaliści - a nie rodzice czy rodzina!!!

Trzymam mocno kciuki za zdrowie dzieciaka, oby ratowanie oka skończyło się sukcesem.
Gość 2019-04-25 23:01:15
Zakopiańczyk- moje dziecko spędza tam większość swojego czasu wolnego, od kąd skończyło 2,5 roku, teraz ma 8 lat, wspindrało się zjeżdżało i wszystko co w jego wieku było nie odpowiednie robił. Żyje ma się dobrze! to wy musicie uważać na swoje dzieci a nie że przychodzisz siadasz na ławkę i patrzysz w telefon
Matt Z_ne 2019-04-25 22:46:19
To jest paranoja co się dzieje w dzisiejszych czasach...

Nie ważne co by tam rosło (lub nie rosło nic), jeśli dziecko tych rodziców (lub wielu innych w dzisiejszych czasach) zraniło się tam w jakikolwiek sposób, zaraz tego typu rodzice by szukali winnych wśród wszystkich!

Nie ma znaczenia, że dziecko zraniło się o krzak (współczuję) lub o cokolwiek innego. Doganiamy powoli "zachód" jeśli chodzi o absurdalne roszczenia.

Ja się wychowywałem w czasach gdzie jako dziecko wychodziłem rano i wracałem wieczorem i gdyby mi się coś stało to ewentualnie byłaby to wina rodziców a dzisiaj? Wszyscy winni, wszystkich do sądu! Paranoja....
Benio 2019-04-25 22:12:37
Do Krzew. Krzewy są potrzebne, ale trzeba mieć świadomość który konkretnie gatunek będzie odpowiedni w danej przestrzeni. Sadzenie krzewów kolczastych, czy też tworzących ostre zakończenia na placu zabaw to jak widać nie najlepszy pomysł.
Abeto 2019-04-25 21:54:08
Chory świat...współczuję temu dziecku..ale ludzie...dokąd ten świat zmierza?Jak ktoś w narożnik domu walnie..tzw winkiel...i coś mu się stanie to będzie wina projektanta..?A co z lasem,gdzie tyle suchych badyli czeka tylko kto się nadzieje...a nad rzeką górską tyle kamieni..tylko czekają aż ktoś się na nich wywali...ludzie trochę logiki!!!Akurat nie apeluję tutaj do Czerskiej..bo to mija się z celem..ta pani wszakże jest jej pozbawiona...
Gosia 2019-04-25 21:50:15
Nieziemska sytuacja, niesamowita bezczelność ze strony dyspozytora, takie sytuacje powinno się helikopterem załatwiać a nie jak Grażynka w górach kurteczki zapomni to lecą! Boże co jest w tym kraju?! Czy ktoś w ogóle jest za coś odpowiedzialny? Rodzice będą się błąkać od kajfasza....
82728 2019-04-25 21:39:53
Oby Twój synek widział i wszystko było w porządku, trzymam kciuki.
Benio 2019-04-25 20:55:01
Czy ja dobrze rozumiem, że pogotowie odmówiło transportu dziecka w takim stanie? (AŻ 100 km!!). Nie wiem kto podjął taką decyzję, ratownik, czy dyspozytor, ale jest to decyzja karygodna. Złożyć zawiadomienie do prokuratury i domagać się wysokiego odszkodowania. Oby tylko z okiem dzieciątka było wszystko w porządku.
Zakopiańczyk 2019-04-25 20:49:58
Wyrazy współczucia!
Sadzcie urzad miasta !
Ja bym im nie odpuścił !
Wiadomo nie o $ tu chodzi ale..... sam mam takiego dzidziusia .... i na krok staram sie go nieodsyepowac na zakopiańskich pseudo placach zabaw !
Trzymam kciuki za waszego maluszka ....
Matka 2019-04-25 20:39:37
Niech zatem osoby odpowiedzialne za Plac zabaw Parku Miejskim im.Piłsudskiego zwrócą także uwagę na ogrodzenie jakie zostało zamontowane wokół. Druciane nie jest odpowiednie w takie miejsce prawda ? Dzieci podchodza do niego bo płynie tam rzeczka a druty z niego bardzo często oderwane wystają z płotu na sztorc... przeciez moze dojsc do kolejnej tragedii. Trochę wyobraźni tym urzędasom by się przydało...
Krzew 2019-04-25 20:38:08
Krzewy są sadzone w wielu miejscach.... Czy zlikwidować je z globu ziemskiego hmmmm..... Co o tym myślicie?
Dr 2019-04-25 20:37:13
Akurat transport karetką nic w tym przypadku by nie dał gdyż operacja i tak nie mogłaby się odbyć wcześniej także w tej kwestii nie ma co się doszukiwać uchybień.
K 2019-04-25 20:28:54
Widziałam tak opisanych państwa na nowotarskiej... Ale to było 16 kwietnia :/ ciekawe czy to inna historia...
Skalne Podhale 2019-04-25 20:03:20
Urzędnicy pozbawieni wyobraźni, czyli ci, którzy swoją ignorancją dopuścili do zagrożenia na placu zabaw dla dzieci, powinni płacić poszkodowanemu dziecku odszkodowanie oraz rentę i to z własnej kieszeni.

Natomiast tzw. ochroną zdrowia, odmawiającą odwiezienia dziecka karetką i to pod opieką lekarską do Krakowa, powinna zająć się wreszcie prokuratura, która oczywiście się tym nie zajmie, bo urzędnicy MON, MSWiA oraz Ministerstwa Sprawiedliwości mają do dyspozycji służbę zdrowia, zatem są oderwani od społeczeństwa kompletnie.
2019-09-22 22:20 Ekologiczne źródła ciepła 2019-09-22 21:35 Ryczące Gorce 1 2019-09-22 21:06 Smog, rock i feromony 2 2019-09-22 20:44 Spotkanie z "Zegarmistrzem" 2019-09-22 19:59 Niszczone plakaty wyborcze PiS 10 2019-09-22 19:15 Dwa medale Jacka Gąsienicy 2019-09-22 18:30 Małgorzata Bańka znów w nowotarskim ratuszu (zdjęcia) 2019-09-22 18:29 Na strażaków nie ma mocnych 2019-09-22 18:25 Górale w stanie Virginia 2 2019-09-22 18:16 Zakopianka tradycyjnie zakorkowana 2019-09-22 17:24 Co słychać w Tbilisi (WIDEO) 2019-09-22 17:10 Pod Krokwią spaceruje wielu turystów 2019-09-22 15:50 Długa kolejka do spływu Dunajcem 3 2019-09-22 14:30 Na budowie kompleksu średnich skoczni w Zakopanem 2019-09-22 13:30 Rowerzysta spowodował kolizję 2 2019-09-22 12:50 Zawody na medal (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-09-22 11:43 Malinowa - zapomniana kultowa resturacja 4 2019-09-22 11:42 Wymarzony weekend na wędrówki 2019-09-22 10:40 Baciar zaginął w Brzegach 2 2019-09-22 10:27 Rekreacja w Ratułowie 2019-09-22 09:35 Rozkopana Szczawnica 1 2019-09-22 08:06 Budżet podzielony 2 2019-09-21 21:35 Wojsko maszerowało na Hali Gąsienicowej. Odsłonięcie tablicy 1 2019-09-21 20:16 Znowu tłoczno 2 2019-09-21 20:11 Na pożegnanie lata 1 2019-09-21 19:06 Nowa wykładzina w szpitalu 1 2019-09-21 18:04 Czarny Dunajec przyjazny rowerzystom 6 2019-09-21 17:13 Pieniny pełne gości 5 2019-09-21 16:57 Na Klikuszówce boją się powodzi 2019-09-21 16:26 Porekolekcyjny redyk 2019-09-21 15:50 Płać, jak za kanał 1 2019-09-21 14:58 Czerwone fury z Czech podbijają Zakopane (ZDJĘCIA) 7 2019-09-21 13:50 Świstak o poranku na Kasprowym Wierchu (WIDEO) 6 2019-09-21 12:45 Po tragicznym wypadku w Bukowinie. Policja ustala kto kierował autem 3 2019-09-21 12:21 Jeleń na torach 1 2019-09-21 11:29 Drogie śmieci 2 2019-09-21 11:15 W Białym Dunajcu 62-letni kierowca zasnął i zjechał z drogi 2019-09-21 11:10 Na parkingach przed Morskim Okiem nie ma miejsc 7 2019-09-21 10:32 Konie na Skalnym Podhalu 4 2019-09-21 09:26 Zdrój z czystą wodą 2 2019-09-21 08:00 Rak jelita grubego: Nie daj szansy chorobie - zbadaj się! 2019-09-21 07:56 Upamiętnić profesora 3 2019-09-20 22:00 Wielkie oczyszczanie 2019-09-20 21:01 Na Olczańskim Wierchu powstanie rondo? 4 2019-09-20 20:29 Kobieta i dziecko przygnieceni do ściany na parkingu. Kierowca miał 82 lata (ZDJĘCIA) 9 2019-09-20 20:23 W niedzielę jeździmy za darmo autobusem po mieście 2019-09-20 18:58 Strajkowali w obronie klimatu (WIDEO) 7 2019-09-20 18:24 Po rejestracjach też widać, że górali nie brakuje 1 2019-09-20 17:53 Jesiennie nad Jeziorem Rożnowskim 1 2019-09-20 17:41 Spokojne targowanie na nowotarskiej zajezdni 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-09-12 08:22 1. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 2. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 3. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 4. piękne 2019-08-25 20:39 5. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 6. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam. 2019-08-20 00:42 7. Gratulacje !!! - to sa PRAWDZIWI SPORTOWCY walcza i wygrywaja . Dziekujemy i cieszymy sie wami . JESTESCIE WIELCY ! 2019-08-10 15:56 8. Panowie kolarze wspaniali ale kobiety były cudne 2019-08-06 18:18 9. Nie do wiary a gdzie Pani Poseł Paluch ? zawsze jest na pierwszym planie ! Konia z rzędem temu kto się umówi z Posłanką w jej biurze w nowym targu, próbowaliśmy cztery razy, niestety Pani Poseł jest zawsze bardzo zajęta lub wykonuje obowiązki etc... nawet po umówieniu z pracownikiem biura Pani Poseł nie ma czasu ... Może jest ktoś komu się udało spotkać z Panią poseł ? jeśli tak to gratuluję ! 2019-08-06 01:16 10. Mamy WSPANIALEGO PREZYDENTA ! Dziekujemy Panie Prezydencie ze przyjechal Pan do nas aby swoja obecnoscia zaszczycic nasze tak WIELKIE wydarzenie My zas ostomiyli ciesmy siy ze dalyj dzierzyme naskiy Korzyniy przekozane nom z Chlebem . Dejciy Paniy Boze dalyj tom naskom tradycyjy przekazowac nasym dzieciom zas Pani Ludzmiyrsko niech zawse mo nos w swojyj opiece .
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

Dołącz do nas - facebook
Dołącz do nas - twitter