Reklama

2019-05-03 17:09:42

Reklama

Zakopane

Bez proszenia nie wchodzić! Tak witają nas w urzędzie

Reklama

Reklama

Nasz Czytelnik dziwi się, dlaczego na drzwiach Urzędu Stanu Cywilnego w Zakopanem wisi tabliczka, która chyba ma odstraszać petentów.

Oto mail od Czytelnika: "podobno urzędy mają być lepiej nastawione do petentów. Ta tabliczka o tym nie świadczy. Wisi tam odkąd pamiętam czyli długo. Stałem przed drzwiami i tyle. Minęło jakieś 15 min nikt się mną nie zainteresował. Bałem się zapukać. Bo przeczytałem tabliczkę czy tak powinno to wyglądać? Wszedłem były 3 panie żadnego innego petenta oprócz mnie. Obsługa była ok, ale już na starcie moje nastawienie już nie. "


Ciekawe, czy gdyby urzędnicy prowadzili na przykład sklep, też powiesiliby taką tabliczkę?

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Janowski 2019-05-06 11:39:47
@www
No tak , nie zmienia to faktu że cała Polska z samorządową administracją to zwykły bantustan - republika bananowa złodziei urzędniczych , mafii w organach ścigania ot zwykły burdel . Dopóki ludzie nie wyjdą na ulicę z kijami i nie przepędzą tych bezczelnych urzędników i złodziei administracyjnych to nic na leprze się nie zmieni . To są fakty a o pierdołach możecie sobie porozmawiać na kółku różańcowym .
www 2019-05-06 09:24:37
Do - "petentka" nie chodzi o to że się dużo zmieniło czy nic nie zmieniło - zmiany widać gołym okiem, ale sęk w tym żeby nadal zmieniać to co od lat się nie zmieniło. Nie wszędzie i nie wszytko w urzędach działa jak powinno a ta tabliczka jest tego przykładem. Inną sprawą jest to że sprawy związane z Urzędem stanu cywilnego można załatwiać przez internet- działa to narazie jak działa ale mam nadzieje że za parę lat te stanowiska znikną sprawy będą załatwiane on-line błyskawicznie a "Panie będą miały inna pracę lepiej płatną jak to mówił premier "z większa wartością dodaną".
Janowski 2019-05-05 17:49:09
To zwykła bezczelność jak wszędzie - sęk w tym że żadna urzędniczka czy urzędnik zapraszać petenta ani myśli bo i po co ? by mieć więcej roboty ? W zamian za to rosnąca kolejka przed drzwiami świadczy jak oni sami twierdzą że mają duuuuużo pracy ha ha ha ha ha ha . W tym czasie urzędnicy rozwiązują problemy kulinarne , społeczne dotyczące w co się ubrać na imprezkę , z kim śpi koleżanka i z kim wstaje kolega - co im w pracy przeszkadzał będzie jakiś petent ,no nie? Powstaje jeszcze jeden problem , jak kolejka rośnie to za mało urzędników rozwiązuje problemy które sami sobie stwarzają i tak Polska rośnie w siłę , przybywa długów z powodu rozdętej do granic administracji , przybywa grup roszczeniowych strajkujących i zawsze dotyczących budżetówki . By zaspokoić ich wymagania podnosi się daniny i podatki a jak brakuje to zaciąga się coraz to nowsze kredyty prowadząc tym sposobem do hiperinflacji . Maszynka sama się napędza , nie trudno sobie wyobrazić że takie działanie w konsekwencji doprowadzić może do następnych rozbiorów Polski BO W KOŃCU WIERZYCIELE UPOMNĄ SIĘ O ZWROT POŻYCZONYCH PIENIĘDZY A ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ZA STAN RZECZY OBCIĄŻA NARÓD , BO SAM SOBIE WŁADZĘ W DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH WYBRAŁ !!! No to miłych snów o demokracji życzę .
petentka 2019-05-05 00:23:28
nie wiem jak tam jest w urzedzie stanu cywilnego ale bez przesady.. duzo sie zmienilo, panie w urzedzie duzo pomagaja, uprzejme, np. oplaty za nieruchomosci, zawsze pomocne, tak samo w dowodach. drzwi sa wszedzie przeszklone. moim zdaniem duzo sie zmienilo od paru lat. a jakbym zobaczyla taka kartke to coz - nie czekalabym jak "koza" tylko uprzejmie zapukala i zapytala czy mozna wejsc. ludzie czasami sami sobie stwarzaja problemy.
Ochotnica 2019-05-04 17:37:07
To i tak mocie Ameryke
Jo do ochotnice jezdziłek 3 razy i oni roz wojta zem nie zastoł a jak em zapytoł gdzie jest i kiej bedzie to mi miło poni odpowiedziała ze nie wie gdzie jest i nie wie kiedy bedzie ale wiy ze go ni ma prawie zawse go ni malo ludzi Piyknie
Tubajfor 2019-05-04 11:46:42
Powinno być tak jak u nos w ameryce, co piyńć rokow urzędnik musi zmienić urząd .
boruta 2019-05-04 09:53:50
Tak się dzieje, ponieważ kasta urzędników jest poza jakąkolwiek kontrolą z zewnątrz. A jak mawiali starzy ludzie, pies psu ogona nie urwie. Np. koleżanka ze Szczawnicy musiała wpłacić różnicę pomiędzy segregowanymi a zmieszanymi śmieciami z całego roku bo urzędniczka stwierdziła na podstawie kodu paskowego, że oddała 1 worek PET w ciągu roku. A tłumaczenia, że w ogóle tej wody nie kupuję nie przekonało urzędnika, a skończyło się tak, że w ogóle mało śmieci oddaje nawet tych zmieszanych bo po pół kubła.
enapokaz 2019-05-04 09:13:07
Spytajcie swoich dzieci, czy ktoś ich kiedykolwiek uczył kultury? Możecie też spytać lustra.
gnom 2019-05-04 08:07:22
Zakopane to zupełnie inny świat, urzędy funkcjonują jak za czasów głębokiej komuny. Trzeba mieć mocne nerwy i dużo czasu aby coś załatwić. W Nowym Targu jest zupełnie inaczej. Sprawnie się wszystko odbywa, urzędnicy mili i bardzo pomocni. I można i da się, trzeba tylko chcieć!!!
Tempy Toporek 2019-05-04 07:22:47
Według mnie to jest fakenews bo na początku poprzedniej kadencji burmistrz kazał wyciąć w drzwiach dziury i wstawić szyby. Pamiętacie jak pisano'' Zakopiański magistrat ogłosił właśnie przetarg na - jak to zostało nazwane - adaptację 52 par drzwi do pomieszczeń biurowych. W każdych drzwiach zostaną wycięte dziury 25 na 165 centymetrów, w które zostaną wstawione szyby." W tych szyby nie ma czyli to jest prowokacja.
Tempy Toporek 2019-05-04 07:12:59
"Prosi" się świnia więc petent nie powinien kaszleć, krząkać tylko głośno kwiczeć .
Komisarz Alex 2019-05-04 02:31:46
Przecież kto był w owym pomieszczeniu wie że jest tam jedno pomieszczenie przez które się przechodzi do głównej zawiadowczyni całymi aktami i sprawami itd... Proponuję wymienić demencyjne towarzycho na chętnych i młodych. W końcu istnieje coś takiego jak wypalanie zawodowe.
bodej ta kany 2019-05-04 01:36:17
No ''mniemanie'' o sobie to oni/one maja !!!
a pisza na komputerze jednym palcem , BODEJ TA KANY !
Urzedasy ocknijcie sie jestescie tylko ludzmi takimi samymi jak MY !
testosteron 2019-05-03 23:45:25
Tak jest wszędzie. Sprawa jest prosta. Prywatyzacja urzędników, monitorowanie prazy i decyzji przez urzędników znających KPA z poza terenu działania tych miejscowych. Raz w tygodniu testy z wiedzy, nie zdałeś/aś, to program naprawczy. Zapomniałam dodać, koniec z 13, nagrodami i coś na święta.
Mieszkanka 2019-05-03 21:28:54
Przykre , ale sama forma tego komunikatu świadczy jedynie o kulturze urzędników , a petent czuje się jak intruz w Zakopiańskim Urzędzie Miasta.
chrząkanie 2019-05-03 21:05:07
Do nicku Kaszel- Próbowałem chrząkania nie pomaga. Chrząkałem koło 3 minut nikt nie wyszedł.
ja... 2019-05-03 20:49:23
Może by zrobić konkurs na miłą obsługę petentów? :) Raba Wyznanie była by na pierwszym miejscu. Była taka sytuacja-wchodze widzę panie na korytarzu i pytam czy mogę wejść i czy poczekać a one do mnie proszę wchodzić urząd jest dla klientów tu nie ma czekania . Miło i uprzejmie załatwione wszystkie sprawy w jeden dzień a nawet nie cała godzinkę. ... dosłownie parę minut. A porównanie teraz mam ponieważ chodzę w Rabce do urzędu i .... KATASTROFA....tam to się nie chce nic nikomu.
Kaszel 2019-05-03 20:16:36
Jeśli nikogo nie ma na korytarzu to trzeba 2x głośno pod drzwiami zakaszleć i wtedy panie poproszą
qaz 2019-05-03 20:16:36
Sytuacja idiotyczna, bo nikt nie prosi, a nikogo nie ma. Tak samo w Starostwie w komunikacji. Kolejka na 8 os. Zaglądam nieśmiało - pusto. Pani chętnie obsługuje, a kolejka z pyskiem, że włażę. To czego czekają przed drzwiami ? Inną sprawą jest spokój przy wypisywaniu dokumentów - każdy chce mieć spokój, bo potem odkręcić pewne rzeczy to problem. Więc nie hałastra nad głową. Może pasowałoby to inaczej poukładać ? A może wzorem krajów anglosaskich wprowadzić umawianie się na godziny ? Chętnie poznałbym reakcje ludzi - hihihihihihi
www 2019-05-03 20:09:23
Ja wszytko rozumiem precyzję wpisu itd. Ale jeśli mamy zmieniać podejście na lepsze to taka tabliczka nie powinna mieć miejsca. W tym urzędzie nie ma szans chyba na lepszą organizację pracy bo o tym mowa. (mogli by zrobić kamerkę czy petent czeka czy tez nie -Panie nie musiały by wychodzić co 30 min i sprawdzać a kartka mogła by zostać oczywiście bez wykrzyknika i ze zwrotem Szanowni Państwo) . Podatnicy płacą podatki urzędnicy dostają wynagrodzenia nie wnikam jakie ale dostają. Podatnicy oczekują normalnej obsługi nawet w poczekalni powinni się czuć komfortowo a nie jakby tam siedzieli jak niechciany gość. Wyobraźmy sobie taką kartkę na drzwiach Burmistrza a to przecież ten sam budynek. Mieszkańcy Zakopanego chcą być dobrze traktowani przez wszystkich urzędników tego miasta. Poczuć powiew zmiany na lepsze. Takich kartek nie widziałem w innych Urzędach w naszym mieście. Taka myśl dla radnych aby ujednolicić standardy w urzędach w Zakopanem.
ps. aby się w czymś udoskonalać potrzebne sa 3 rzeczy - zmiany, zmiany, zmiany.
Mieszkanka 2019-05-03 18:53:08
Precyzja wypisu dokumentu to raz, a dwa, jak trzeba wypełnić akt zgonu z osobą w żałobie, to potrzebny jest spokój. A panie wychodzą na korytarz i proszą. Trochę wyrozumiałości, A nie ciągły hejt.
Akapulko 2019-05-03 18:46:44
"7 przerwy kawowej" hahahahah i dodaj ciasteczka ;) bo to Polska nie elegancja Francja panie są tak zapracowane że nie mają czasu pracować ahahahahah
Edgar089 2019-05-03 18:06:40
W tym urzędzie stanu cywilnego chyba są najbardziej chamowaci pracownicy z całego urzędu, a ten napis mówi sam przez siebie. Miałem okazję poznać tą ich wyjątkową gościnność i kulturę osobistą... Jak b był szefem to dawno bym tam przeprowadził selekcję
realista222 2019-05-03 18:06:18
No typowe podejście wszelkich urzędników do petenta. Czyli nie obsługujemy klienta, tylko robimy łachę jakiemuś durniowi, który zawraca mi głowę podczas 7 przerwy kawowej !!!
Zakopianka 2019-05-03 17:39:11
Oj nie przesadzajcie a wiecie ze Panie nie moga sie pomylic to nie zabka ani biedronka wydaja wazne dokumenty i tego nie da rady cofnac wiec ktos spadl na glowke nie czepiajcie sie juz wszystkiego.
Kowal 2019-05-03 17:11:05
No i tak oto w kolejce poczekasz cały dzień bo przecież nikt nie widzi że przyszedłeś xD trudno przez drzwi dostrzec petenta
 • PRACA | dam
  Przyjmę Piekarza
  Tel.: 601086310
  E-mail: biuro@pekarnia-lapszanka.pl
  WWW: Zielona, 71
  GG: Ludżmierz
  Inne: Andrzej
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Białka Tatrzańska-biura, gabinety, usługi, lokale - lokal 150m do adaptacji możliwość podziału 50zł/m2
  Tel.: 501321709
  E-mail: helenastopka@gmail.com
 • PRACA | dam
  Praca dla pełnoletnich osób w środa 17.07 od 10:00-18:00. Przenoszenie mebli, prace porządkowe. Stawka 200 zł. Tel.
  Tel.: 692 987 940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86. www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  KUCHARKA co drugi dzień - Zakopane
  Tel.: 600712721
  GG: Zakopane
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym: - działka ewid. nr 4188/340 o pow.: 0,0724 ha, objęta KW nr NS1T/00050221/4 położona w Łopusznej, przy ul. Gorczańskiej. Cena nieruchomości: 50 000 zł netto plus podatek VAT.
 • PRACA | dam
  Szkoła Podstawowa w Kościelisku zatrudni pracownika na stanowisku "KONTROLER RUCHU DROGOWEGO NADZORUJĄCY PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH - PAN STOPEK". Kontakt tel. 18 20 70 724 lub 692 855 528.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUTOBUS MERCEDES 814 VARIO, r.p.1995, 25 miejsc + 1. 502 626 968
 • PRACA | dam
  ZAKŁAD OGRODNICZY W ZAKOPANEM PRZYJMIE SOLIDNEGO PRACOWNIKA. Mile widziane doświadczenie zawodowe. 601 89 04 28
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE zatrudni doświadczoną FAKTURZYSTKĘ. 602 759 709
 • PRACA | dam
  DO GABINETU KOSMETYCZNEGO w Zakopanem szukam STYLISTKI PAZNOKCI lub PANI, KTÓREJ PASJĄ JEST STYLIZACJA PAZNOKCI, z możliwością przyuczenia w zawodzie kosmetyczki. Praca od poniedziałku do piątku. Warunki do uzgodnienia. EWENTUALNIE PODNAJMĘ WYPOSAŻONE STANOWISKO DO STYLIZACJI PAZNOKCI. Tel. 600801308
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  FOTOGRAFIA, STRONY WWW.
  Tel.: Tel: 731 155 745
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  TOYOTA AURIS 1.4 D4D 2007, ZADBANY, SALON Polska, 2 właściciel, BEZWYPADKOWY 13500 zł 792 184 509
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE ZATRUDNIĘ POMOC KELNERSKĄ, KELNERKĘ. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKALE DO WYNAJĘCIA W CENTRUM CZARNEGO DUNAJCA, pod działalność handlowo-usługową, o pow. 40 i 36 m2,
  Tel.: 608 05 86 55.
 • PRACA | dam
  PODEJMĘ WSPÓŁPRACĘ Z MASAŻYSTĄ-REHABILITANTEM. Gabinet w centrum Zakopanego.
  Tel.: Po 20:00 - 793 333 072.
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawcową do szycia kurtek skórzanych.Praca stała Nowy Targ.Możliwość szycia w domu
  Tel.: 601508717
  E-mail: waciop@interia.pl
  WWW: Grel, 38
  GG: Nowy Targ
  Inne: Piotr
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP Samochodów za GOTÓWKĘ. Osobowe, dostawcze. KAŻDA marka.
  Tel.: 512700770
 • USŁUGI | budowlane
  Posadzki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Sprzedawcę w serwisie samochodowym (obsługa klienta), możliwe douczenie, etat. Czarny Dunajec
  Tel.: 508314117
  E-mail: biuro@fudala.com.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-07-15 21:59 Festyn Strażacki w Szaflarach. Druhowie na medal 2019-07-15 20:59 Kosze w Zakopanem powinny być zabezpieczone 1 2019-07-15 19:54 Zadudoj dudosku na moim sałasku 2019-07-15 19:52 Można stylowo i ze smakiem? Można 5 2019-07-15 18:47 Pożar busa w Leśnicy 2019-07-15 18:32 Motocyklista z Poronina, który spowodował wypadek był pijany 2019-07-15 18:27 Tragedia na Kołowym Szczycie. Nie żyje taternik 2019-07-15 17:26 Motocykl wywrócił się na drodze na Cyrhlę. Szosa zablokowana 2019-07-15 17:13 Na Krupówkach ruch umiarkowany, korki przy wjeździe do Zakopanego 2019-07-15 16:18 Pożar w Nowym Targu 2019-07-15 16:01 Ratownicy TOPR przetransportowali pijanego turystę. Miał 1.8 promila (WIDEO) 6 2019-07-15 15:59 Podhalańskie mażoretki mistrzyniami Europy! 2019-07-15 15:05 W Ochotnicy bawiły się tłumy 2 2019-07-15 14:00 Niebieski ratownik. Policjant pomógł rannej kobiecie 1 2019-07-15 12:57 Ogrodnik z marihuaną 2019-07-15 12:46 43-latek utonął wczoraj w Dunajcu 2019-07-15 11:59 Na stacjach benzynowych tankują pociągi 2 2019-07-15 11:59 Pięć biegów w kilka godzin. Zapisy trwają 2019-07-15 10:45 Śmieci do worka i na drzewo 2019-07-15 10:30 Broniąc wolności słowa 2019-07-15 09:30 Piękności obory (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-15 08:01 Okulary znalezione w lesie w Zakopanem 2019-07-14 21:28 Puchar Solnego Szlaku w Orawce 2019-07-14 20:25 Śmieci, korki, ławkowe legowiska 5 2019-07-14 19:10 Krupówki: dziecko w potoku 28 2019-07-14 18:49 Mężczyzna zginął w nurcie Dunajca 2019-07-14 17:41 W poniedziałek poprawa pogody, ale upałów nie widać 2019-07-14 17:00 Motocyklowy ślub na Krupówkach 2 2019-07-14 16:25 Związek Podhalan świętuje (GALERIA ZDJĘĆ) 11 2019-07-14 16:01 Redlin wystąpił na Bani (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-14 15:30 Impuls odwiedził Zakopane 1 2019-07-14 15:00 Jubileuszowe Spotkania Wierchowe 2 2019-07-14 14:30 Winda na Krupówkach nie działa 4 2019-07-14 14:00 Radośniki i lamenty, a ksiądz idzie po kolędzie (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-14 13:00 Nic wiecznego na świecie 2019-07-14 12:00 Kawałek wilka na nowotarskim rynku 2019-07-14 11:00 Pogorzelcom z pomocą (GALERIA ZDJĘĆ) 1 2019-07-14 10:00 Życie z dłutem w ręku 2019-07-14 08:50 Deszcz, błoto, lód i zamknięte szlaki 1 2019-07-14 08:00 Orawsko-kurpiowska współpraca 2019-07-13 23:30 Spod włoskiego nieba 2019-07-13 21:00 Tatra Road Race (GALERIA ZDJĘĆ) 2 2019-07-13 19:50 Jedzie polonezem z Zakopanego na Hel. Chce uczcić pilota 2 2019-07-13 18:32 Żarciowozy opanowały nowotarski rynek 9 2019-07-13 17:00 Reklama w parku kulturowym 9 2019-07-13 16:01 Dzika atrakcja nad Morskim Okiem 14 2019-07-13 15:25 Wypadek w masywie Koziego Wierchu 2019-07-13 14:44 Modlitwa i góralskie nuty pod Rysami 16 2019-07-13 13:00 Jeśli otworzysz wiadomość z ZUS - wirus wyczyści ci komputer 3 2019-07-13 12:05 Letnia burza i deszcz na Krupówkach 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-07-15 22:16 1. prawaczko nie pisz naród polski bo ledwo 20% Polaków jest praktykujących dane na podstawie liczenia wiernych z roku 2019. Z roku na rok coraz więcej ludzi nie chrzci dzieci nie bierze ślubów kościelnych, nie wysyła na religie, może cie szlak bierze że nie masz na to wpływu, ale tak jest. A ty możesz sobie wierzyć nawet w świętego baobaba, ja i wiele innych Polaków nie jesteśmy wierni twojemu wymyślonemu bogu. A twój pis może jeszcze raz wygra wybory, ale jego koniec już tuż tuż. Wiktorio prawdziwa katoliczka z ciebie miłująca bliźniego swego jak podobno jest zapisane w przykazaniach. Pewnie ich nie znasz.... 2019-07-15 21:58 2. Miło popatrzeć na tak wyremontowany budynek. 2019-07-15 21:44 3. Dokladnie i nie będą śmiecic ci co nie maja koszt koło domu bogaci ino pchają w kosze na przystankach 2019-07-15 21:42 4. A może ty się stachu wyprowadź na syberię jak ci przeszkadzają ludzie, którzy mają jakieś ambicje w życiu, a nie tylko pojechać po browarka i narzekać na swój marny los.. 2019-07-15 21:39 5. lewak podaje dobry przykład Francji i Szwccji tych wedlug niego nowoczesnych toż drogi przyjacielu w tychże krajach za 15,25 lat będzie kalifat nie demokracja i tego kochane życzysz naszej ukochanej ojczyżnie , a postęp to masz na marszach równości , i niedoczekanie twoje spełnienia twojej nowoczesności w Polsce . My naród Polski wolny od dewiacji - wierny Bogu , chwała Kaczyński , Orban, Salwini , Trump, chwała PIS, chwała i sława Polsce wolnej katolickiej 2019-07-15 21:35 6. Przecież jest legalny alkohol w schroniskach. To już nielegalnym jest wyjść ze schroniska, po wypiciu legalnego alkoholu? Chłop się o Air Taxi nie prosił. Sami przylecieli. Paradoks goni paradoks = POLSKA :) 2019-07-15 21:04 7. a ty prawaczko nie możesz znieść że ta wasza wiara już się kończy i nic tego nie zmieni, w Europie już to się dzieje, w Polsce potrzebna jest zmiana pokoleniowa za jakieś 15 -25 lat stanie się to samo co we Francji, Irlandii, Szwecji, Czechach i innych krajach. Poza tym w Polsce już to widać, w samej Warszawie, Wrocławiu i innych dużych miastach kościoły są zamknięte w tygodniu bo wiernych owieczek brakuje, a w niedziele ledwo jedna masza! Postępu nie zatrzymasz, ludzie już nie wierzą w piekło i szatana, notabene zmyślone przez kler dla władzy i kasy. Nie takie religie upadały upadnie i ta... 2019-07-15 20:58 8. Panie Pawle to w Szaflarach i Bukowinie już nie potrzebują takich fachowców jak Pan To znalazł swój swojego 2019-07-15 20:38 9. piękny przykład tego co znaczy szacunek dla naszej Narodowej Architektury 2019-07-15 20:35 10. Terenu zielonego to ni ma ?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka