Akcja Tygodnika Podhalańskiego
Smog nas zabija. Tabliczka na furtkę "Nie palimy byle czym" czeka na Ciebie w redakcjach TP w Zakopanem, Nowym Targu i Szczawnicy.

Reklama

2019-05-04 20:07:18

Inwestycja

Ruszyła budowa Lidla w Krościenku

Reklama

Ciężkie maszyny rozpoczęły pracę przy ulicy Jagiellońskiej, nieopodal SP nr 2 w Krościenku.

Na placu nieopodal drogi wojewódzkiej Nowy Targ - Nowy Sącz ruszyła budowa marketu. Dodatkowo rozpoczęły się prace przy nowym moście na rzece Krośnica, który ma w przyszłości ułatwić klientom dojazd do sklepu.

ad

Reklama
1
/ Fot. Aneta Dusik
2
/ Fot. Aneta Dusik
3
/ Fot. Aneta Dusik
4
/ Fot. Aneta Dusik
5
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Monika 2019-08-30 20:59:23
Bravo Lidl.
Już nie możemy się doczekać.
Cudownie patrzy się jak coś nowego się buduje coś powstaje Super bendzie wybór
Nie bendzie trzeba daleko jeździć by coś fajnego kupić na miejscu.
Szczawnica Szlachtowa Jaworki czy Krościenko już są piękne i te cudne pobliskie okolice
Jest co robić coś zakupić
My jesteśmy dumni
Brawo Noi przyjaciele więcej uśmiechu i optymizmu z pozdrowieniami dla smutasow i pesymistów serdeczni ci co narzekacie musi wam się kiepsko żyć szkoda bądźcie dobrej myśli powodzenia
krakowianka 2019-06-14 10:49:53
Drodzy mieszkańcy do Krościenka jeżdżę od 40 lat a od 20 lat jestem gościem na wakacje co roku. Bardziej by się normalne bankomaty euronetu przydały niż kolejna sieciówka. Życzę Wam jak najbardziej rozwoju jako miejscowości turystycznej ale poszłabym w kierunku bazy wypadowej dla łaziorów górskich. To co jest w tej chwili w Szczawnicy to drugie Zakopane :( Huk, tłok nie da się tam wypocząć.
ktos 2019-05-07 16:14:02
LIDL jako kolejna sieciówka na tym obszarze? Przecież wiecie, że i tak się obroni, więc nie wiem czemu te dywagacje bezsensowne. Nie w takich miejscach, nie z taką konkurencją sobie radę dawali. Jeśli byłoby to w formie minigalerii (market+kilka sklepów w np. holu, typu apteka, kwiaciarnia, fastfood itp.) to wróżę świetlaną przyszłość, najważniejsze byłoby w jednym miejscu. Sam goły Lidl dużo sensu teoretycznie nie ma, ale jestem pewny, że z dwóch sklepów (Lewiatan i Lidl), dużo osób wybierze niemiecką markę, zwłaszcza turyści.
Do decydentów 2019-05-07 10:44:02
Coś Wam podpowiem. Wybudujcie tam nie Lidl tylko market budowlany. Kiedyś mi podziękujecie, ale nie musicie.
Mieszkaniec 2019-05-07 10:20:51
Kto jaki będzie miał ruch to czas zweryfikuje. Na razie, to jest artykuł o budowie sklepu. A ta, wiąże się z kompromitacją Osoby, która nie potrafiła sama zagospodarować swojej działki. Troszkę przykro i troszkę wstyd jak lokalni przedsiębiorcy nie potrafią nic wykreować i zrobić stworzyć.
Do Ziomek 2019-05-07 09:54:19
Jak tak wieścisz upadek innych sklepów (bo lidl rzekomo wszystkich klientów pozyska) to wytłumacz mi proszę, jak jego budowa wpływa pozytywnie i na co? Zatrudniene się nie zwiększy (wręcz odwrotnie), podatki analogicznie spadną, wybór się zmniejszy do jednego wspaniałego Lidla, który ceny w każdym sklepie ma takie same (bez względu czy to Krościenko czy Warszawa). Lokalny przedsiębiorca na tym nie zarobi bo już dawno pola nie ma. Rozumiem, że wartością jest to obca sieć interes w Krościenku zrobi? Gratuluje horyzontów i świadomości.
Zakład 2019-05-07 09:34:04
W Szczawnicy jest Biedronka, w Krościenku Mila i Delikatesy, między NT a Krościenkiem Biedronka i Rajski zamierzają w niedalekiej przyszłości wybudować sklepy. Efekt będzie taki, że Lidl będzie z Lewiatanem krościeńskim konkurował o klienta z Grywałdu, bo turyści raczej się tam nie pofatygują. Taki to będzie interes.
Fakt 2019-05-07 09:20:21
Bardzo ciekawe jak myśl prezentowana w tych kometarzach ewoluuje, najpierw miała powstać konkurencja wobec Biedronki i Lewiatana. Teraz wobec Mili albo Delikatesów. Zaraz się okaże, że ten Lidl będzie konkurował nawet z Auchan w Nowym Sączu. A mi się wydaje, że ta inwestycja to przede wszystkim zabierze klientów termom; Chochołowskim, Bani, Bukowinie itp... Z pewnością jak się turyści dowiedzą, że powstał Lidl pod Tylką, to ich ilość diametralnie wzrośnie w Krościenku. A tak na poważnie, to kolejny sklep spożywczy zwiększa podaż wobec ciagle zmniejszającego się popytu. A poprzedni właściciel gruntu zamiast wykreować inwestycje atrakcyjną dla siebie i lokalnej społeczności to tylko nieumiejętnie próbował
zdublować pomysł z Biedronką, Milą, Lewiatanem, Delikatesami. Oczywiście, nie potrafił tego zrobić, więc kolejny sklep buduje (na przejętym gruncie) sam operator. W świetle wskazanych argumentów, ta inwestycja nie ma żadnej pozytywnej wartości, prócz tej że mieszkańcy będą mieli większy wybór. Chociaż akurat oferta Lidla słabo przystaje wobec oczekiwań lokalnej społeczności. Co więcej, ta budowa tylko przyśpieszy plany realizacji marketu w Czorsztynie co dodatkowo zmniejszy wolumen klientów w Krościenku.
Ziomek 2019-05-07 07:32:39
O jejku, aż przykro patrzeć jak niektórych boli, że powstanie nowy sklep w okolicy.. i teraz już nikt nie będzie robił zakupów w sklepie z koncesja na piwko 5 metrów od kościoła
Franz 2019-05-06 18:06:29
Bardzo interesująca sprawa. Droga redakcjo, jak wiadomo decyzja o pozwoleniu na budowę w toku postępowania administracyjnego jest prawomocna, ale została złożona skarga do sądu, stad ciekawym jest kto w przypadku wygrania zapłaci odszkodowanie pokrzywdzonym??? Czy będzie to Lidl, czy ten któremu zabrano pole, a może Gmina. Warto podrążyć temat, bo w grę wchodzą znaczne kwoty, sprzedaż apteki nie wystarczy, a poza tym większego blamażu od czasu wykupienia całej wsi przez handlarza bydłem Kroscienko nie pamięta.
Aniu 2019-05-06 17:36:03
Nie żałuj nas, to nie nam ale wam pole zabrali. My was tez nie żałujemy, biedni nie jesteś ale śmieszni. Nie strasz bo nikt się tez nie boi, wszystko co was napisali jest czysta prawda, a na starość zostaniecie dziadami tak jak na to zasługujecie.
Do Ani 2019-05-06 17:25:59
Wspaniała odezwa, faktycznie niewielu tak wiele osiągnęło w blamażu, kompromitacji i wstydzie, co pierwszy nieudacznik Krościenka. Czego się nie chwyci to albo straci albo nie potrafi zrobić albo mu zabiorą.
Maciuś 2019-05-06 17:05:45
Pani ani Aniu ani Krzysiu tylko Ewo, proszę się nie martwić o innych bo może im nie wyszło ale nie zrobili z siebie takiego pośmiewiska jak pani mąż biznesman co uważa się wszechwiedzącego a pole wam zabrali, przecież jak tylko zobaczył Niemiec z kim ma do czynienia to zaraz wyczuł jak to się skończy. Ale krzywdy ludzkie wam wynagrodził.
Ups 2019-05-06 17:02:52
Tak samo jak nie dotrzymywanie terminów umownych. Tez jest karane tzw. karami umownymi. Czasem jak urosną to nawet można ojcowiznę stracić :)))
Ania 2019-05-06 11:37:11
Żal was ludzie, nic w życiu nie osiągnęliście, nie umiecie pogodzić się z porażką i jedyne co wam pozostało to opluwanie innych. Nie trudno się domyślić, kto wypisuje te wszystkie komentarze. Nie ma w nich ziarenka prawdy, ale ważne, że humorki macie lepsze, gdy wylejecie z siebie trochę żółci. Nie wiem tylko czy wiecie, że wcale nie jesteście w sieci anonimowi, a naruszanie cudzych dóbr osobistych jest w tym kraju karane.
Fifi 2019-05-06 10:58:05
Nie chcieliście Biedronki w rejonie tylko Lidla. Będziecie mieć Lidla, to jako Wom?
Szczawnica będzie miała wybór w zakupach bo u nich są sklepy, ale tylko dla pieszych.
Żółty 2019-05-06 09:55:07
Czego tu zazdrościć? To raczej przejawy współczucie nad tragiczną postacią, która myślała że jest kreatorem lokalnych działań, a tymczasem pokazał (zresztą po raz kolejny) że jest totalnym nieudacznikiem.
Kwaterodawca 2019-05-06 09:46:36
Oprócz jednego frustrata, który stara się tuszować kompromitującą go sprawę, pozostali komentujący (mieszkańcy) zareagowali bardzo pozytywnie. Nie dziwi mnie, że każdy rozsądny człowiek uważa tego typu inwestycje za totalny wstyd dla naszej gminy. W gminach w których rozwój jest znaczny niech i się 5 takich baraków buduje. Turyście i zamożni mieszkańcy będę mieli gdzie pieniądze wydawać, ale gminie w której inwestycje w turystykę są niezbędne, a wielu za chlebem tuła się po świecie, to totalny absurd.
Tlumacz 2019-05-06 09:42:49
Oj, widzę ze prawda w oczy kole i wszystkie komentarze które z imienia i nazwiska wymieniały tych dwóch najmądrzejszych, którym Niemiec pole zabrał za ludzkie krzywdy zostały usunięte. Nie wiem czego się wstydzą, przecież i tak wszyscy się z nich śmieją i wiedza ze to nieudaczniki.
doautoraponiższychkomentarzy 2019-05-06 01:03:15
ZAZDROŚĆ - żółtaczka duszy
siorba 2019-05-05 23:40:46
Historia tego miejsca to dzieje krzywdy ludzkiej i podłości dwóch panów z Krościenka. Kiedyś miała tutaj powstać stacja trafo. Dwaj panowie, będąc wówczas w opozycji głośno krzyczeli, że szkoła blisko, że linia wysokiego napięcia brzydka i szkodliwa. Lud uwierzył, wybrał ich do władz. I wtedy panowie znaleźli nowe miejsce dla stacji i linii wysokiego napięcia, wywłaszczając ludzi i zabierając im ziemię. Łzy i protesty były, nic to nie dało. Służyli obcym. Jeden z panów dzięki temu przejął działki w Pasternikach, obiecał przekazać część pod szkołę. Ale sprzedał. Potem sprzedawał kolejne prywatnym nabywcom bo miała tam być oaza spokoju, teren przecież piękny i atrakcyjny. W międzyczasie obaj wylecieli z władz gminy z hukiem. Dzisiaj na działkach powstaje niemiecki market, znów przysłużono się obcym. Spacyfikowane przez obu panów Węgliska podziurawili studniami, z których wartkim strumieniem płynie woda dla nowych producentów "Kingi". Znowuż obcych. Obaj panowie mocno się starali, żeby kolejny raz na krzywdzie miejscowych zrobić dobrze innym. Protesty już są, bo przecież z wodą może być krucho. Ale co tam, dwaj panowie bawią się dalej.
Upadek 2019-05-05 21:40:44
Totalnie zmarnowany potencjał tego miejsca. Ciekawe kto i za co będzie robił zakupy w tym Krościenku jak ogólnie cała miejscowość upada? A przepaść względem Szczawnicy jest zatrważająca. Tam powstają piękne hotele a u nas blaszane stodoły.
Stasiu 2019-05-05 14:35:44
Mam chętnego na kolejny Twój plac koło Sokolicy, weźmie za darmo jak lidl, przynajmniej nie stracisz na tym jak na tej budzie w Szczawnicy co to ani na pensjonat ani na apartamenty się nie nadaje. Wszystko ci zabrali, najpierw keczup, później wodę a na końcu ojcowizne, nic ci już nie zostało.
Tyle 2019-05-05 14:20:17
Kolejny zmarnowany grunt. W każdej normalnej miejscowości turystycznej najpierw powstają atrakcje: termy, wyciągi itp... a później usługi uzupełniające. Ani pół turysty więcej nie będzie z powodu Lidla. Poza tym, przez wybudowanie kolejnego sklepu klientowi w portfelu grosza nie przybędzie tylko ten marny grosz zostanie podzielony na kolejny sklep. I jaki to pożytek dla lokalnej społeczności? A te bajki że konkurencja wymusi obniżenie cen w przypadku sieci ogólnopolskich (gdzie ceny ustalane są odgórnie) to zupełna bajka.
i 2019-05-05 14:05:03
W Krościenku jest gdzie budować. W Szczawnicy wysyp pensjonatów a parking na ulicy lub przed bramą sąsiada. Kto wydaje zezwolenia się pytam? Nie można spokojnie ulicą przez tą wąwoziastą miejscowość przejechać.
Tragiczna postać 2019-05-05 13:40:05
Biedronki nie umiał wybudować obok widery, wyciągi na toporzysko zanim rozpoczął to już skończył, hotelu w pasternikach też nie wystawił. A teraz mu jeszcze grunt Niemiec zabrał.
Do traper 2019-05-05 13:30:38
A mi brakuje luis vuitton. Turyści ze Szczawnicy na rowerowych przyjadą to też będą kupować.
Do smakosz 2019-05-05 13:22:10
Na szczęście nieudacznik nie ma już zbyt wiele gruntów do oddania, to nie będzie gdzie miało się KFC wybudować, które z pewnością by miało oszałamiający ruch w Krościenku.
Do Staszek 2019-05-05 13:15:50
Nie pij tyle
Do mieszkaniec Pienin 2019-05-05 13:15:35
Bzdury to jest tworzenie teorii, że resztki klientów którzy mijają biedronkę tworzą jakiś realny popyt. Nikt normalny nie przyjedzie na wakacje żeby po sąsiednich gminach jeździć na zakupy. A jak działa lidl na rozwój miejscowości to już widać po tej szeregówce obok, która już jest wystawiona do sprzedaży (ludzie uciekają) choć jeszcze fundamentów nie ma.
smakosz 2019-05-05 13:11:00
Miejscowi i okoliczni restauratorzy trzęsą gaciami. Kto bym wam lodówki wyczyścił ze sylwestrowych zapasów. Przynajmniej w KFC czy McD obowiązuje jeden standard. Byłem i uciekłem z restauracji na skrzyżowaniu dwóch DW obok, uciekłem brud smród i pijaki przy piwie oraz zimno. WC bez wody.
Koncesja 2019-05-05 13:03:19
Koncesje chyba determinuje wolumen już wydanych w relacji do mieszkańców, wiec łatwo nie będzie. A akurat odległości lidl ma wszystkie spełnione bo stoi pośrodku niczego.
mieszkaniec Pienin 2019-05-05 12:49:05
@Matrix. Zobacz ile mieszkańców Szczawnicy przyjeżdża nawet na rowerach na zakupy do Krościenka. Nawet radny ze Szczawnicy chodzi na nogach do Mili. W jakim świecie ty żyjesz?. Dzisiaj każdy jest mobilny, patrz Castorama w niedzielę. Nie pisz bzdur, w latach 60 Real w Nowym Sączu. Sam jesteś z Grywałdu z kompleksami.
Brawo 2019-05-05 12:43:12
Turyści już lecą do Krościenka bo się lidl buduje. Totalna kompromitacja.
Do matrixa 2019-05-05 12:42:05
Jak mila dostała koncesje 50 m od kościoła to i lidl dostanie
Halo tu ziemia 2019-05-05 12:40:17
Tak, tak - KFC, MC a podaż na poziome 5 tys mieszkańców - w tym 1 tys emerytów i rencistów. A taki lidl to się tutaj buduje tylko dlatego, że grunt ma za darmo wiec mniejsze ryzyko klapy.
Matrix 2019-05-05 12:29:02
Wygórowane masz marzenia. Już widzę te tłumy z Grywałdu w KFC. Zejdź na ziemie zblazowana fantastko. Bo jak narazie to nieudacznik tatuś tylko grunt potrafił stracić. A żeby sprzedawać alkohol najpierw trzeba mieć koncesje. Aktualnie Krościenko się staje kompromitacją Pienin, a nie żadnym centrum handlowym. A teorie o tym że ktoś będzie omijał biedronkę żeby pięć kilometrów
dalej jechać to takiego samego badziewia to już totalnie skompromitowany pogląd.
wesoły Darek 2019-05-05 11:59:28
@KFC. Mila nie jest taka zła. Może zamiast nowego kościoła.
KFC 2019-05-05 11:40:51
Mnie tez się kfc marzy na wyjeździe do n targu a mac na wyjezdzie na sącz. Zamiast mili.
Ciekawe 2019-05-05 11:37:41
Czy te fantasmagorie ze ktoś stracił pole maja jakieś uzasadnienie w faktach? I nawet jeśli tak, to po co od razu obrażać. Znam jednego mieszkańca tamtego rejonu co się będzie cieszył ze alkohol taniej niż na stacji będzie i bliżej.
traper 2019-05-05 11:22:35
Mnie brakuje jeszcze Kentucky Fried Chicken (KFC). Ja będę jeździł do tego Lidla. Biedronka w Szczawnicy tylko dla turystów ze względu na parking. Poza tym plac przy Biedronce zamienił się na zajezdnię jednej firmy. Szczawnica do tej pory nie podołała na budowę jakiejkolwiek zajezdni, a jest to miejscowość końcowa w komunikacji. Krościenko wyrasta na centrum handlowe.
Maria 2019-05-05 10:48:33
Ręce precz od naszej ziemi. Nie chcemy obcego kapitału! Najlepiej kupować w polskich sieciach. A im bliżej kościoła tym lepiej!
Kwaterodawca 2019-05-05 10:48:22
Przyjadą turyści do Krościenka żeby sobie zakupu w lidlu zrobić. Normalnie cyrk na kółkach! Białka poczuła się zagrożona!
news 2019-05-05 10:48:14
Każdy ma prawo robić ze swoimi pieniędzmi i majątkiem co mu się podoba. Market nie buduje kolejnego sklepu bez uprzedniego rozeznania rynku. Każdy klient ma prawo wyboru sklepu w którym będzie robił zakupy to też każdy sklep ma swojego klienta. Z tych wszystkich sklepów Centrum jest najdroższe przynajmniej w Szczawnicy. Dlatego Lewiatan,Biedronka czy Mila mają dużo klientów ze Szczawnicy. Kolejny sklep kolejne prawo wyboru dla klienta i wszystko w tym temacie.
Do 2019-05-05 10:37:35
Wspaniała jakość, szczególnie tej wędliny paczkowanej. Najgorszy syf na rynku.
Do 2019-05-05 10:35:02
Oj dobrze że nam Niemiec sklep wybuduje bo byśmy z głodu padli. A produkty tam takiej samej jakości jak u Portugalczyka. Jedni i drudzy Polaków jak bydło traktują. Jakość produktów żałośnie tragiczna. Najgorsza chemia i spożywką pomimo że to niby niemiecka sieć. Ludzie dają się oszukać tylko raz o potem omija szerokim łukiem. Najlepiej widać po Nowym Targu. Najgorszy sklep w mieście.
Kinga 2019-05-05 10:24:11
Jak takie nudne to nie czytaj, a kpiny to są ale z nieudacznika który stracił pole i się tym
samym przysłużył do dalszego upadku Krościenka. Jedyny szczęśliwy z zaistniałej sytuacji jest Niemiec, który sobie tysięczny sklep zbuduje.
Turysta 2019-05-05 10:14:58
Do "Alf'a": Między tym co oferuje Lidl (zresztą nie tylko ta sieć) na zachodzie a tym co serwują nam w kraju jest jakościowa PRZEPAŚĆ (choć to niby te same produkty i te same marki) i nie ma nawet co porównywać. Często przywożę proszki i inne specjały to mam porównanie.
Chore 2019-05-05 10:13:38
Jak czytam te komentarze o zwiększającym się wyborze choć już jest absurdalnie duży to chce mi się śmiać. A te opowieści o niższych cenach z powodu konkurencji to już kosmiczny absurd. Akurat biedronka, lidl, mila ustalają ceny na przykładzie jednostkowej lokalizacji ?! W całej Polsce mają jedną politykę cenową - taką samą w Krościenku jak i np. Poznaniu. Jedynie to mogą reagować (i to tylko w bardzo ograniczonym zakresie) delikatesy i lewiatan ale oni akurat mają wywindowane ceny. A to pouczanie co komu wolna to już denerwujące jest. Mam brawo do wypowiedzi i nieudacznik krościeński który stracił grunt na rzecz obcej sieci nie będzie mnie pouczał co mam pisać!
Kierowca busa 2019-05-05 10:12:23
Pani Ewo za to pole co Wam lidl zabrał a warte ze 2 miliony złotych jakbyście dali mi za darmo to ja bym wam zakupy z Lidla do domu przywoził codziennie,
Fakt 2019-05-05 10:00:22
Sklep pod Tylką .... ale dla kogo? To już nawet właściciel lewiatana oficjalnie mówi że sklep w Krościenku jest Jego najsłabiej funkcjonującym, a ma o wiele lepszą lokalizację. Teraz będzie razem z Niemcem konkurował o klienta Grywałdu bo Krośnica jeździ do Nowego Targu na zakupy. Totalnie chybiona lokalizacja i pomysł na zagospodarowanie takiego pola.
Stracona szansa 2019-05-05 09:54:16
Ale mi wygoda z kolejną stodołą, która totalnie nic dobrego nie wnosi do miejscowości turystycznej. Totalnie zmarnowany grunt. A kryterium rozwoju mierzone ilością lidlów prowadzi do takich absurdów, że chyba lepiej będzie na wakacje jechać do Warszawy.
Jo 2019-05-05 09:33:32
Jedynym klientem lidla będą głupce, Co pokazuje na zupełny brak rozsądku żeby za to ze zabrali im pole warte z milion złoty dawali im dalej pieniądze z apteki co ledwo przędzie.
Alf 2019-05-05 09:26:37
Nie zazdroszczę mieszkańcom okolicznych domów. Ale cieszę się ze będzie można kupić niemiecka chemię tam.
Lew 2019-05-05 09:23:41
U tej ?mądrej? inaczej wyraźnie widać błąd logicznego rozumowania. Jeżeli nie będzie w Krościenku podaży, infrastruktury turystycznej która napędzi rozwój i ruch turystyczny to nie będzie dochodów dla mieszkańców i nie będzie popytu, wiec sklepy nie będą nikomu potrzebne, podobnie jak pani apteka. Zreszta już dziś można postawić diagnozę ze w Krościenku dochody mieszkańców są bliskie zera a potrzeby praktycznie w całkowitym zaniku, a przychody z apteki tez wam nie starczą na zakupy w lidlu, który co prawda koszty budowy obniżył o inwestycje w grunt, który przejął za darmo ale przez to ceny nie będą niższe a obroty spowodują ze po 3 latach sklep spożywczy przerobią na skład budowlany.
Jacek 2019-05-05 08:56:56
do Pani Krysi z apteki uprzejmie donoszę ze możliwość kupienia sobie w promocji torebki za 399 zł to kiepski interes zważywszy na to że tą wątpliwa okazję uzyska Pani Krysia w zamian za zabranie Wam pola, które można było sprzedać za 1,5 mln zł. Oczywiście, ze każdy może robić ze swoim majątkiem co zechce, tylko proszę nie tłumaczyć ze ktoś chce żeby mu zabierano za darmo pole i budowano nikomu nie potrzebnych kolejny supermarket w miejscu gdzie jest tyle większych możliwości wykorzystania terenu. Świadczy to jedynie o nieudolności niby biznesmena, który kreował się na wizjonera a był zwykłym cieciem podpiętym pod układ, który sam nic nie potrafi tylko szkodzi.
Jedna mądra wypowiedz 2019-05-05 08:49:56
Krysia z Krościenka to jedyna mądra wypiwiedź tutaj. Reszta to próba zafałszowania rzeczywistości ze niby centrum i mila maja większy ruch jak w lewiatanie czy biedrze. Z lewiatanem to wygrywali wszyscy w niedziele jak nie było zakazu handlu, teraz wszystko wróciło do normy. Tez się cieszę ze coś nowego dla mieszkańców będzie bo turyści średnio mnie obchodzą. Jak to mówią, ważne by żyło się (Nam wszystkim) coraz lepiej i wygodniej. Nawet jak podatki nie trafia do naszej gminnej kasy (cześć trafi) to tez nic do tego nie dołożymy, nie płacimy jako gmina za ten most, za prawoskręt, za budowę, a dla wieku będzie kolejny argument zeby do nowego nie jechać.
Krysia z Krościenka 2019-05-05 04:06:41
Czytając wcześniejsze komentarze odnoszę wrażenie, że pisze je jedna osoba (bądź grupa wzajemnych adoratorów), którą aż zjada od środka zawiść i zazdrość. I te ciągłe ataki na biznesmena z Krościenka... to już się staje nudne... ludzie, skąd w Was tyle jadu, hejtu i chęci rozporządzania cudzym majątkiem? Żal Wam, że sami nic nie osiągneliście? To w czym problem? Może najwyższy czas zająć się własnym ogródkiem a nie patrzeć, że u sąsiada trawa jest bardziej zielona? Chcecie term i nowego hotelu w Krościenku to je wybudujcie! A nie czekajcie aż ktoś inny to zrobi... Natomiast wracając do tematu Lidla - jak dla mnie super! Lubie ich promocję i cieszę się, że w końcu nie będę musiała jeździć do Nowego Targu bo będzie na miejscu ;)
Szach mat 2019-05-05 02:00:16
Zbudują Biedronkę w Czorsztynie i już będzie pod lidlu na Tylce.
Trebor 2019-05-05 01:47:38
Bardzo dobrze, będzie konkurencja i dobre produkty. Ćwoki góralskie się plują, Na Niemców narzekają ale za okupacji do goralenvolk chętnie wstępowali, teraz za łotrami PiSiorami głosują.
Mieszkaniec 2019-05-05 01:46:53
Trzeba koniecznie jechać na targi turystyczne z broszurką - a u nas będzie lidl. Myśle że to olbrzymi atut miejscowości turystycznej.
Turyści z każdego miasta w Polsce będą zachwyceni. Krościenko ze swoją teorią rozwoju osiągnęło szczyt absurdu. Dla pomysłodawców tej inicjatywy (ze strony inwestorów i lokalnych władz) medal głupoty. Teraz niecierpliwie czekamy na Castoramę, Mrówkę, Leroy Merlin, Tesco, Dino, Stokrotkę, Piotra i Pawła, Polomarket, Obi, Carrefour, Auchan, Leclerc itp.
Do miejscowy turysta 2019-05-05 01:30:01
Faktycznie teraz w 6 tys. Krościenku (2 tys na stale poza) bardzo słaby wybór (idąc od Tylki): Lewiatan, Brzegowska, Duży Sklep, Szubryt, Rynek, Jarmark, Delikatesy Centrum, Chińczyk, Mila, Biedronka. Lekko licząc 6 tys m2 powierzchni handlowej. Budowa Lidla wprost niezbędna. I akurat prostując - towar w Lidlu w większości jest niepolski. Szkoda ze jako miejscowość turystyczna tak nie przodujemy w atrakcjach turystycznych: hoteli 0, basenów 0, term 0, wyciągów 0,5.
Totalna paranoja 2019-05-05 01:17:28
Kto dał zgodę na most przy zakręcie ????? I co nagle nie trzeba dodatkowych pasów włączeniowych na drodze wojewódzkiej itp. Piękny przekręt. W normalnych miejscowościach turystycznych najpierw powstają atrakcje i rozwój infrastruktury turystycznej, a dopiero późnej usługi uzupełniające. W Krościenku oczywiście na odwrót. Ciekawe kto do tego Lidla będzie chodził? Turyści czy mieszkańcy - jednych i drugich coraz mniej. Ci pierwsi nie przyjeżdzają bo po co, ci drudzy wyjeżdżają za pracą. Jakoś w Białce nie ma Lidla ale za to jest poważna oferta turystyczna i gdzie jest lepiej?
Nieudacznik 2019-05-05 00:41:07
Może akurat jeszcze ten wielki biznesmen przetraci na rzecz jakiś obcokrajowców działki pod toporzyskiem to wyciąg powstanie. Jedyna szansa, bo przez 15 lat nic na pasternikach nie potrafił zrobić, dopiero Niemcy musieli grunt przejąć.
Do bardzo dobrze 2019-05-05 00:13:01
Lidl będzie akurat przędł tyle tylko, że na rzecz naszych zachodnich sąsiadów. Pokozoł najmądrzejszy biznesmen Podhala i okolic. Tak ojcowiznę przetracić, rekord wstydu.
Niewypał 2019-05-05 00:02:12
Akurat turysta ze Szczawnicy albo centrum Krościenka będzie jechał pod Tylkę do sklepu. Tak samo jak teraz jeździ do lewiatana. Garstka Grywałdu pojedzie i kilku tubylców z okolicznych miejscowości. Będzie taki sam niewypał jak w Nowym Tagu. Zamiast tam porządny hotel wybudować albo termy no będzie blaszany pawilon.
Lew 2019-05-04 23:35:44
Pani redaktor, proszę zapytać wójta gdzie te inwestycje prorozwojowo dla gminy, inwestorzy których miał przyciągnąć do Krościenka. Tu potrzeba atrakcji turystycznych, gdzie są te obiecywane baseny, wyciągi, hotele?! Kolejny wybudowany supermarket na działce zabranej miejscowemu głupcowi nie rozwiązuje problemów gminy wbrew kolejnym opiniom bubli o konkurencji, to tylko demagogia spychającą Kroscienko do roli magazynu Szczawnicy.
Mogę się założyć 2019-05-04 23:19:26
Ja tam jakoś tłumów na codzień w tej Biedronce i Lewiatanie nie widzę. W sezonie to jeszcze w tej biedronce coś się więcej dzieje. Lewiatan bez niedziel, a mimo to z roku na rok coraz słabiej to wygląda. Mila potrzebowała dwóch lat żeby ruszyć, teraz się rozwija ale duże utargi to i tak chyba tylko w sezonie ma, w delikatesach w ogóle słabo (więcej ludzi na pizzy albo u chińczyka). Moim zdaniem ten lidl to będzie niewypał. Nie ma popytu na kolejny sklep w takiej małej miejscowości. Ale ja się cieszę będzie można w kolejnym sklepie zakupy zrobić. Tylko żeby było za co! Bo turystów od kolejnych sklepów raczej nie przybędzie.
Szkoda 2019-05-04 23:02:55
Tylko ze zamiast lokalny biznesmen coś wybudować to zabrali mu pole a on z podkulonym ogonem za resztę pieniędzy za Kingę poszedł kupić budę w Szczawnicy zamiast postawić hotel na SWOIM placu w Krościenku. To jest wstyd i frajerstwo a nie rozwój gminy przez wzbogacanie oferty jak próbuje tłumaczyć równie nieudolnie jak prowadzić działalność do której się nie nadaje. Jeszcze apteka mu upadnie a jego koledze zabiorą grunt po cegielni.
Czarno widzę 2019-05-04 23:00:21
Jak ty busem jeździsz do miasta a nie własnym autem to pewnie wielkie zakupy narobisz w tym pepco po środku niczego i pewnie na nogach pójdziesz do cywilizacji. A akurat moim zdaniem aktualnie lewiatan zdecydowanie najsłabiej przędzie. Kiedy tam nie pojadę to pusto, a w tej biedronce i mili zawsze stoję w kolejce. Do delikatesów nie chodzę bo drogo wiec się nie wypowiadam jak tam jest.
Do bardzo dobrze 2019-05-04 22:50:29
Nie wiem skąd się urwałaś bo akurat moim zdaniem delikatesy i mila sumarycznie mają znacznie większy ruch niż lewiatan czy nawet biedronka. Wystarczyło dzisiaj się przejechać po sklepach żeby to dostrzec. W sezonie lewiatan wśród turystów którzy robią prawdziwe utrafi nie istnieje. Z tym lidlem na peryferiach będzie to samo. A mając takich świadomych klientów jak ty to wielkiej kariery im nie wróżę.
miejscowy turysta 2019-05-04 22:42:13
Lidl może i niemiecki ale produkty w środku w większości z Polski.
Tak samo jak w portugalskiej Biedronce, duńskim Netto itp. itd.
Ważne że będzie większy wybór.
moloch 2019-05-04 22:33:05
I bardzo dobrze w końcu będzie konkurencja i ludzie będą kupować taniej każdy z lokalnych biznesmenów mógł sobie wybudować taki sklep pyszczyli jak budowano lewiatana, milę czy centrum a gdzie oni byli krytykować to każdy potrafi ale do inwestycji to mało chętnych
Góral 2019-05-04 22:17:53
Konkurencja zawsze dla klientów dobra. A kto by tam się zastanawiał czy kupią tu czy tam i kogo obchodzi czyje pole, za ile kupił albo za ile sprzedał. Ważne ze powstaje coś nowego i dodatkowy most. Oj będzie kolejka do przecinania wstęgi.
Bardzo dobrze 2019-05-04 22:12:42
A ja tam będę chodziła do Lidia chociaż niemiecki, Mila i Centrum słabo przędą, będzie konkurencja dla Biedronki i Lewiatana. Małe sklepy już dawno padły po otwarciu Centrum, kolejne markety tylko dokończyły dzieła upadku, Lidl różnicy w tym nie zrobi, ale jak dodatkowo będzie tam Rossman i Pepco to już nie trza będzie do miasta busem z tymi wariatami (choć są wyjątki) za kołkiem się tłuc.
Potencjalny klient 2019-05-04 20:57:45
Idę się już ustawić w kolejce żeby sobie niemieckie badziewie kupić.
Drogowiec 2019-05-04 20:51:25
Ciekawe kto dał zgodę na budowę mostu na zakręcie? Jak widać niektórych przepisy słabiej obowiązują niż innych. Jak widać zachodniej sieci w Polsce wolno wszystko.
Kwaterodawca 2019-05-04 20:46:04
Ale mi news. To lepsze niż termy, wyciąg albo porządny hotel. Dla potencjalnych turystów to wielki rarytas. No przecież mieszkańcy Krakowa, Katowic, Łodzi itp... nigdy nie widzieli pakowanej więdliny i spsiałych dresików. Upadek Krościenka ciąg dalszy.....
Turysta 2019-05-04 20:37:39
Turyści umierają z zachwytu. Bo przecież nie mają takich stodół na każdym osiedlu w mieście.
Absurd 2019-05-04 20:33:11
Co to za informacja kogo to obchodzi? Poza tym, że się prezentuje tragedię ludzką pt.: jak to Niemcy chłopu (który myślał że ma o czymś pojęcie) pole zabrali bo się z terminów nie wywiązał.
Wstyd 2019-05-04 20:25:19
Na gruncie przejętym za darmo można sobie sklep budować. Będzie walka lewiatan vs lidl o klienta z Grywałdu. Kpina na całego. Popisał się pierwszy biznesmen we wsi. Pokozoł, rodzinnych gruntów się pozbył bo pewnie sam nic nie potrafił zbudować.
Brawo 2019-05-04 20:18:07
Pomnik niekompetencji największego nieudacznika w gminie. Za kary umowne zabrali mu grunt i sobie Niemcy budują sklep. A tyle się nachodził żeby .....i załatwił Niemcom miejscówkę na darmo.
2019-10-17 10:42 Wyjaśnienie do tekstu Biletomat widmo 2019-10-17 10:00 Tysiąc owiec jeden baca ośmiu juhasów (WIDEO) 2019-10-17 08:30 Koncertowali dla Asi 2019-10-17 07:53 ZUS organizuje Dzień Seniora w Nowym Targu 1 2019-10-17 07:00 Zemsta 2019-10-16 22:08 Mamy rozmowę z naocznym świadkiem zanieczyszczenia potoku (WIDEO) 2 2019-10-16 21:51 Zbliża się Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Potrzebna pomoc! 2 2019-10-16 21:00 Na tropach Zamoyskiego 2019-10-16 20:06 Śmierdzący Czarny Potok 7 2019-10-16 20:01 Śmieciowy zawrót głowy 4 2019-10-16 19:00 Dziennikarze z Tadżykistanu przyglądali się naszej pracy (WIDEO) 2019-10-16 18:41 Kolizja 3 aut, poszkodowana 1 osoba 3 2019-10-16 18:00 Lot nad redykiem 2 2019-10-16 17:23 Tragiczny finał wypadku w Orawce 3 2019-10-16 16:30 Co dalej z uzdrowiskiem 2019-10-16 15:14 Skrócona trasa autobusów 1 2019-10-16 15:02 Podhalanka zainauguruje nowy rok akademicki 3 2019-10-16 14:44 Zderzenie osobówki z busem (zdjęcia) 2019-10-16 14:11 Gaz ucieka na Bystrem 1 2019-10-16 14:00 Mieszkańcy Tylmanowej mają dość koszmaru 7 2019-10-16 13:46 Wypadek przy pracach polowych w Orawce 2019-10-16 13:39 Trzy nauczycielki z najwyższym odznaczeniem 1 2019-10-16 13:04 Rozkopana Aleja Przewodników Tatrzańskich 1 2019-10-16 12:50 Nowy gont 2019-10-16 12:30 Minister spod Tatr 8 2019-10-16 11:21 Korki na Ustupie 1 2019-10-16 10:44 Redyk dotarł do Białego Dunajca (WIDEO) 2019-10-16 09:20 Tirem w osobówkę 2019-10-16 09:19 Nowotarscy kadeci na szlaku armii Andersa (zdjęcia) 2019-10-16 08:59 Nocna akcja w Tatrach. Uratowani dwaj polscy taternicy (ZDJĘCIA) 1 2019-10-16 08:06 Czworonogi do adopcji 2019-10-15 21:29 Czy powstanie nowa stacja paliw? 8 2019-10-15 20:07 Ptasie preferencje czyli lotna toaleta na kawiarence 4 2019-10-15 18:35 Codziennie 28 osób umiera w Polsce na raka jelita grubego. Nie daj szansy chorobie - zbadaj się! 2019-10-15 18:29 Nocne ronda zamykanie 2019-10-15 17:30 Kolejne inwestycje na stadionie 2 2019-10-15 16:00 Zamkną kolejkę na Gubałówkę 2019-10-15 15:30 Tak wygląda droga po przepędzeniu stada krów 28 2019-10-15 15:19 Stłuczka w Gronkowie 1 2019-10-15 15:10 Straż stara się o nowy samochód 3 2019-10-15 14:00 Czas jesiennych wędrówek 1 2019-10-15 13:25 Dym unosi się nad boiskiem 4 2019-10-15 12:24 Salon z Leśmianem 2019-10-15 12:00 MOK - ostatni spektakl z urną w roli głównej 2019-10-15 11:05 Stłuczka na zakopiance 2019-10-15 11:02 Weekendowa uczta dla kibiców unihokeja 2019-10-15 10:00 Taki przystanek to wstyd 5 2019-10-15 09:54  Groźny wypadek w Pieniążkowicach 2019-10-15 09:05 Dzieciaki z Cichego Bliżej Tatr 2 2019-10-15 08:30 Jak uchronić się przed kradzieżą danych? 5 sprawdzonych rad
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-10-17 09:55 1. Ciekawe za czyje pieniadze to organizuja.... Masakra. Lepiej podniesli by emerytom i rencistom stawki zamiast na dyrdymaly wydawac pieniadze.... 2019-10-17 09:42 2. Który to już wypadek tego typu w tym roku? Ile jeszcze ich będzie? Zawsze piszę to samo. Kupić nawet na złomowisku "kilka" rur, pospawać klatkę, zamontować do ciągnika i chłop by przeżył. Ale przecież tyle razy jeździł i jakoś nic się nie stało to po co tyle zachodu. 2019-10-17 09:31 3. Strażak-każdy kto prowadzi działalność gospodarczą powinien być opodatkowany. A remizy OSP w tym przypadku prowadzą. Powstanie stacja paliw jak będzie z nią konkurował prywatny przedsiębiorca, kiedy jeden zapłaci podatek, a gmina nie... . Radni podnoszą bo nie prowadzą żadnych działalności zatem podnosi się każdemu tylko nie siebie. Remizy OSP organizują imprezy masowe, wydają posiłki- ile osób, które w tym czasie tam pracuje ma badania Sanepidowskie? jak coś komuś się stanie to kto będzie odpowiadał? Ty ,,Strażak'' ? to np. nie jest w porządku w stosunku do restauracji, które muszą te wszystkie opłaty ponieść... Jeżeli ty tyle czasu poświęcasz Straży to kiedy pracujesz? Jaką ty prowadzisz działalność? ile płacisz podatku od nieruchomości? Utrzymują cię przedsiębiorcy, którzy tworzą miejsca pracy i kto z nich płacił przykładowo 30 tys. podatku od nieruchomości (działalność gospodarcza) teraz zapłaci o 3 tys. zł więcej. 2019-10-17 09:24 4. Ekopatrol straży miejskiej ma pole do popisu. 2019-10-17 09:21 5. dużo cwaniaków zjeżdzało na most potem bokiem chciała objechać korek a tam dość dużo było takich cwaniaków co tak samo myślało i stało wszystko w korku...... 2019-10-17 09:17 6. Zdjęcie nr 6 fajne .można zatytuować ,,W śród swoich ,, 2019-10-17 09:01 7. Czy Starosty i Burmiszcze prenumerują Tygodnik Podhalański, czy bojkotują? 2019-10-17 08:57 8. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. 2019-10-17 08:48 9. czyli będzie pretekst że się w terminie oddanie ronda nie wyrobili ? 2019-10-17 07:28 10. Ja kilkakrotnie spotkałam niedźwiedzie, ale po naszej stronie Tatr. Mam nawet fotkę misia wędrującego środkiem szlaku na Skrajny Granat . Na polankach nad Zielonym Stawem Gąsienicowym kilka razy widziałam niedźwiedzicę z trzema małymi, a pod Małym Kościelcem wielkiego samca . W Kondratowej też pożywiały się dwa , nad samym szlakiem na Giewont - tuż nad głowami niczego nieświadomych turystów :)) . Miły widok - zwłaszcza bawiące się młode misiaczki - ale z bezpiecznej odległości .
2019-10-09 11:56 1. Disel dumny jak paw. 2019-10-07 19:09 2. Mam nadzieje że wójcina i starosta dali za swoje prywatne! 2019-10-05 07:56 3. Cytuje tytul: "Widoki zapierające dech i jesienne zimowity" Widoki zapieraja dech - dobrze. Ale niech mi ktoś wyjaśni w jaki sposób widoki zapieraja zimowity!? 2019-10-03 23:13 4. Tyle chełmow jedną jednostka a inni ???? To tak jak byście na Mikołaja dali prezent jednemu dziecku tacy jesteście modrzy e bodej ta bodej!!! 2019-09-12 08:22 5. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 6. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 7. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 8. piękne 2019-08-25 20:39 9. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 10. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP

Dołącz do nas - facebook
Dołącz do nas - twitter