Reklama

2019-05-15 18:58:02

Piłka nożna

Młodzi piłkarze KS Zakopane znów bezkonkurencyjni

Reklama

W miniony weekend na boiskach Api Arena w Zakopanem odbył się międzynarodowy turniej piłkarski dla chłopców z rocznika 2010. Bezkonkurencyjni w nim okazali się młodzi zawodnicy z Zakopanego.

To już drugie ich zwycięstwo w tym prestiżowym turnieju, a w ostatnich czterech edycjach zawsze zajmowali miejsce na podium.

- Jesteśmy pierwszym zespołem z Podhala, która rywalizuje na turniejach API CUP z drużynami z całej Europy jak równy z równym. W tej edycji udało nam się powtórzyć sukces z września tamtego roku. Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników i podejścia ich do gry. Straciliśmy w 11-stu spotkaniach tylko 6 bramek, a strzeliliśmy 44 - mówi Adam Gubała, trener młodej drużyny KS Zakopane.

- Cieszy mnie to, że widać u nich ciągłe postępy i cały czas indywidualnie się rozwijają. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony grą w finale. Mecz oglądało naprawdę wiele osób, a my potrafiliśmy podejmować ryzyko, grać w piłkę.

Myślę, że byliśmy najlepszą drużyną na tym turnieju i zasłużenie wygraliśmy, wiemy jednak, że trzeba bardzo ciężko pracować, bo tylko ciężką pracą można w życiu coś osiągnąć, te słowa ciągle powtarzam moim zawodnikom.

Chciałem również podziękować naszym kibicom- rodzicom, którzy byli świetni!

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. KS ZAKOPANE

2. BE A STAR WILCZKI

3. LOKOMOTIVA TRNAVA

4.UKS SMS Stal Mielec

5. Łuzyce Lubań

6. Dunajec Nowy Sącz

7. CHC Chalchyna Lwów 

8. Respect Szalowa
9. Progres Kijów 1 
10. AP Wielogłowy
11. KS 94 Rachowice
12. Radziszowianka Radziszów
13. AP Champions Brzesko
14. Sokoliki Stary Sącz
15. AP Nowa Proszowianka
16. Karpaty Lwów 
17. Lech Poznań FA Nowa Dęba
18. Fablok Chrzanów
19. Progres Kijów 2 
20. Rodło Opole

Już za dwa tygodnie młodzi piłkarze KS Zakopane z rocznika 2010 będą rywalizować na turnieju STEEL CUP z takimi europejskimi potęgami jak m.in. AC Milan, Atletico Madryt, Juventus Turyn, FC Porto, Borussia Dortmund, Hertha BSC Berlin, Stoke City, Lokomotiv Kiev i wiele innych.

Turniej ten odbędzie się w Zakopanem na Api Arena w dniach 30 maja do 2 czerwca 2019 roku.

Prosimy mocno trzymać kciuki za naszych młodych reprezentantów.

Reklama

Reklama
1
2
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl