Reklama

2019-05-16 07:00:34

Reklama

W papierowym wydaniu TP

Sexturystyka w koloratce (WIDEO)

Reklama

Reklama

Wczoraj udając księdza, który jedzie z ministrantem do Zakopanego, nasz dziennikarz bez problemu zarezerwował mały pokój w domach wycieczkowo-rekolekcyjnych księży sercanów, saletynów czy werbistów. W czasie rozmowy mocno podkreślał, że przyjeżdża z chłopcem w nagrodę za bierzmowanie.

Poza tym piszemy o planach odbudowy willi Mak w Zakopanem. W Łapszach rozłam wśród radnych. Na zakopiance sjesta i opóźnienia. 


Jakie są decyzje wójta czarnego Dunajca po naszym śledztwie w sprawie inspektora z urzędu?  

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
rzecznikSVD 2019-05-23 12:53:07
Oświadczenie

W związku z artykułem "Sexturystyka w koloratce", który ukazał się w Tygodniku Podhalańskim 16 maja br. niniejszym Zgromadzenie Słowa Bożego (Księża Werbiści) pragnie poinformować, że:
- osobą, która odebrała telefon od dziennikarza podającego się za księdza był nasz kleryk, odbywający praktykę w domu rekolekcyjnym w Zakopanem, który przekroczył własne kompetencje, z czego zostaną wyciągnięte stosowne konsekwencje;
- ostatecznie jednak to nie on decydowałby o przyznaniu pokoju, gdyby doszło do domniemanej sytuacji, ale przełożony domu;
- Polska Prowincja Zgromadzenia Słowa Bożego wypracowała "Instrukcję o realizacji ślubu czystości w aspekcie zapobiegania nadużyciom wobec osób nieletnich i z nimi zrównanych", z którą każdy z członków Prowincji zapoznał się, co potwierdził własnoręcznym podpisem;
- prowincjał werbistów w Polsce powołał delegata ds. ochrony dzieci i młodzieży, którego dane kontaktowe podane są na oficjalnej stronie Zgromadzenia.
W związku z powyższym uważamy sugestię płynącą z artykułu, jakoby werbiści tolerowali pedofilię, za krzywdzącą.

o. Andrzej Danilewicz SVD
rzecznik werbistów
esek 2019-05-18 20:16:04
@ gnom - jeśli poprosił o księdza to nie był ateista tylko zmienił zdanie. Będziemy sie licytować na znajomych lub nie którzy zmienili poglady? Ateizm m in to rózni od wyznawcy religii że nie można się wyspowiadac i byc ok. Albo się nim jest albo nie
A tu racja brak rozmowy w domu, brak etyki i prawidłowej edukacji w szkole daje pole do popisu zboczńcom wszelkiej maści. Stad jak najwcześniej i jak najbardziej naukowo.
gnom 2019-05-18 15:33:18
@esek Osobiście znałem zdeklarowanego ateistę, który prosił o księdza gdy umierał ( choroba wredna, przewlekła dająca czas na uporządkowanie wielu spraw ). Więc nie religia potrzebowała człowieka, to człowiek był w potrzebie. Ludzie dokonują wyborów i się określają, mają do tego prawo. Nikt nie zmusi drugiego człowieka aby wierzył. Samo chodzenie do kościoła nie jest świadectwem, że mamy do czynienia z dobrym człowiekiem ( np. tatusiowie pedofile ). Stwierdzenie: modli się pod figurą a diabła ma za skórą, nie jest przypadkowe.
Faktem jest, że wielu rodziców nie rozmawia z dziećmi w domach na tematy dotyczące seksu. Wszystko spychają na szkołę, a potem tylko pretensje mają. Jedną nogą nadal tkwimy w średniowieczu i tematach tabu. Właśnie to daje szansę aby wszelkiej maści zwyrodnialcy aktywnie działali.
psycholog 2019-05-17 21:02:24
Pewnie gdyby podał się za dziennikarza,aktora,lub wpływowego polityka,reakcja była by inna.
esek 2019-05-17 18:11:39
@gnom @Pati "Religia jest potrzebna ludziom" - samo stwierdzenie nie jest dowodem, a faktem jest , że żyje wciąż powiększające sie społeczeństwo ( m.in. z powodów jak opisane w filmie i wielu innych ) ateistów, agnostyków czy apostatów oraz osób tylko deklarujących przynależność do jakiegos kościoła - oni w niczym religii nie potrzebują. Śmiem wręcz twierdzić , że to religia potrzebuje ludzi i bez nich po prostu by przestala istnieć.
Pati - opisane w filmie akty pedofilskie jak i znane inne miay miejsce zanim ktokolwiek zajął się tematem edukacji seksualnej w szkołach. Zatem to raczej brak tej edukacji pozwalał pedofilom wmiawiac dzieciom, ze dotykanie miejsc intymnych to terapia, całowanie to ciumkanie i temu podobnych bredni. Edukacja z założenia , jeśli nie jest podszyta wyznawanymi wierzeniami a nauką , ma walor nauczania co w efekcie pozwoli si bronic dzieciom a nie poddawać presji pedofili dowolnej profesji
rys 2019-05-17 15:45:06
Pati - czesciowo mozna sie z Toba zgodzic.Ale. Rodzice tego nie robia, a ksieza maja wlasne prawa i maja gdzies polskie, europejskie lub jakiekolwiek prawo.
sp 2019-05-17 15:27:18
Z tych wszystkich komentarzy tylko Pati mądrze pisze.Pedofilia to temat zastępczy, w sobotę 20tyś. patriotów protestowało a w mediach cisza. W niedzielę dochodzi informacja o przylocie izraelskiej delegacji rządowej, w ostatniej chwili zmieniają przedstawicieli ds. kultury na roszczenia majątku bezspatkowego.W poniedziałek "nasz" rząd bojkotuje spotkanie z żydami.W sejmie odrzuca się projekt ustawy Michalkiewicza, usuwa z mównicy sejmowej posła Winnickiego...PO nas sprzedało Niemcom a PiS (negocjacje za plecami) przekazuję Polskę zydom.Pozostaje nam 26maja głosować na Konfederację albo zostaniemy obywatelami III kategorii we własnym kraju.
Pati 2019-05-17 12:45:42
ok. poniżej ukazał się mój wpis ,więc idźmy dalej merytorycznie do celu!
Wszystkich oburza pedofilia w kościele (i słusznie) a co z podpisaną ustawą przez Trzaskowskiego deklaracją LGBT+,która przewiduję wprowadzenie edukacji seksualnej w szkole zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (???),to przygotowywanie dzieci dla pedofilii,ludzie nie dajmy się oszukiwać , prawda jest jedna, edukacja seksualna powinna odbywać się najpierw w domach, edukować trzeba rodziców, którzy najlepiej znają swoje dzieci i najlepiej wiedzą kiedy i ile można dziecku powiedzieć, kiedy trzeba zacząć mówić o seksie, współżyciu, antykoncepcji i jak to powiedzieć. Bo mówić trzeba, bo w dobie internetu dzieci widzione ciekawością wyczytają co chcą, więc lepiej im to mądrze i prawdziwie przekazać.
Pati 2019-05-17 10:53:07
Pani Beata Czerska pisze ,że niepotrzebna prowokacja,przypomnę,że Pan red. Siekielski dał się poznać jako prowokator dziennikarski (sam tak o sobie mówił) i myślę ,że to mu weszło w zwyczaj.Teraz jak zaczęli coś robić w sprawie ustawy 447,jest afera pedofilii i o niczym innym nie mówią ,wszak ten temat jest nie o dziś ,ale wiedzą jak manipulować ludźmi.
Moim zdaniem wybór terminu publikacji filmu jest nie przypadkowy ,teraz POPIS prześcigają się w ustawach o pedofilii,a rzeczy istotne dla Polski odchodzą na plan dalszy.
I żeby nie było ,jestem za surowym karaniem tych zwyrodnialców ,ale znów muszę przypomnieć ,że wszyscy zostaliśmy przekonani w swoim czasie ,że surowość kary nie ma żadnego znaczenia.26 maja idziemy głosować na tych ,którzy znieśli m.in karę śmierci,w związku z tym powinniśmy się zastanowić kto będzie najlepiej reprezentował nasze interesy w tym i naszych dzieci .
mateusz m 2019-05-17 00:36:33
Jeżeli "kościół jest siłą tego narodu" to biada nam.
Bo wiara u nas głównie na pokaz jest i dla picu.
Ateista Statysta 2019-05-16 21:45:14
Osłabiając 1-ną religię łatwiej upowszechnić inną.
gnom 2019-05-16 19:58:54
Religia jest potrzebna ludziom. Potrzebują wierzyć, że w życiu nie są sami. Jest nad nimi siła wyższa i to jest bodziec do dalszej egzystencji i zmagania się z przeciwnościami. Wierzą w Boga a nie w księdza. Inna sprawa, że ksiądz "dobrodziej" robi "niedźwiedzią" przysługę Bogu swoim zachowaniem i ludzie zostają z ręką w nocniku. I wtedy robi się problem.
Do @Janowski: Zboczenia były, są i będą ale nie ma tolerancji na gwałty i molestowania zwłaszcza dzieci. To jest zbrodnia i musi zostać ukarana. Polskie społeczeństwo nareszcie dorosło ( w większości ) aby powiedzieć NIE. Ta prowokacja pokazała jak łatwo można sobie zrobić dobrze a drugiemu człowiekowi krzywdę. Cały czas pokutuje zasada "aby się nie wtrącać" zwłaszcza jak sprawa księdza dotyczy. Należy pamiętać, że lepiej dmuchać na zimne, sprawę wyjaśniać od ręki aby potem nie musieć zmagać się z wyrzutami sumienia. Widzę zbrodnię, nie reaguję to staję się współwinnym cudzego nieszczęścia. Służby nie załatwią wszystkiego same, zwłaszcza że jest wielu pomocników skorych zamieść problem pod dywan. Tylko od nas zależy jak sprawy dalej się potoczą. Pytanie jest: czy nastąpi oczyszczenie? czy dalej będziemy tkwić w szambie?
Tegemon 2019-05-16 18:45:34
Brawo TP za odwagę i ruszenie tematu. Nie ma nic gorszego niż krzywdzenie dzieci, tych najmniejszych, którymi powinniśmy się opiekować. Bez względu na to kim jest pedofil, z jakiego kręgu zawodowego czy innego się wywodzi, to jest to absolutnie niedopuszczalne by dawać na to przyzwolenie, by to ukrywać i tuszować. Tej krzywdy nie można przemilczać i jej umniejszać, powołując się na jakiekolwiek argumenty.
Jajkowski 2019-05-16 17:32:58
@Marcin. Niektórzy tak mają, dobrze że 90 sek. na Skypie.
Marcin 2019-05-16 14:47:14
@ Janowski

Wszystko dobrze?
Janowski 2019-05-16 12:43:00
Zboczenia w świecie to nie odłącza część ludzkości i jak świat stary zawsze wykorzystywana w polityce , jak nie aborcja to równość pedałów , feministki i prawa kobiet - przecież na tyłku , seksie , pieniądzach świat stoi . Zawsze jest tak że jedni dymają drugich . Jak myślicie że rozmnażacie się przez pączkowanie ? Jak spółkujecie pod kołdrą w ciemności to po Bożemu a jak przy świetle dziennym to grzech ? Niestety niechlubna prawda o grzechach boli , sex to natura ale wykorzystywanie słabości grzesznych do osiągnięcia władzy to polityka . To takie pitolenie tak jakby opozycja rozmnażała się przez pączkowanie , księża też , i pseudo prawica też . Temat wywołany przed wyborami do europarlamentu , podobnie jak strajki nauczycieli żyjący z budżetu i wiele innych . Ciekawe że wcześniej wszyscy razem bili brawo i nikomu nic nie przeszkadzało w zależności od sympatii politycznych i potrzeb . Dla niektórych np. Biedroń jest idolem bo wskazuje jedyną słuszna drogę rozwoju seksualnego ha ha ha ha ha ha . Przecież społeczeństwo ma taką władzę na jaką zasługuje i jaką sobie wybiera . Teraz po zagryzajcie się na wzajem jedni wraz drugimi - ze złodziejami i kretynami z PO lewactwem a drudzy z pseudo prawicowcami socjalistycznymi z PIS , UW , UP .
tadek 2019-05-16 11:31:20
Podłość kleru przekracza wszelkie granice .
Janowski 2019-05-16 11:06:12
Kościół niszczą przedstawiciele ubeckiego departamentu do spraw zwalczania kościoła w Polsce posługując się słabościami ludzi . Sex jest nie rozłączną częścią istnienia cywilizacji ludzi , od starożytnego świata zachodu Egiptu , Grecji itp. do dziś .W Polsce zawsze problem sex , dupa wykorzystywany jest do celów polityki i jak życie pokazuje jaskrawo zawsze robią to lewusy . Np Impeachment w USA ha ha ha ha ha ha ha - Monika Lewiński majtki ze spermą trzymała przez kilka lat - pewno ze względów higienicznych i polityka lewaków z tym nic wspólnego nie miała ha ha ha ha ha ha ha . To stary paten żydowski - jak nie da się zawładnąć umysłem faceta to podstawia mu się babę by owładnęła go cipk........ Ot pokrętna rzeczywistość , kobieta z cip...... to zło ale facet nadstawiający tyłek drugiemu to równouprawnienie ( Biedroń wskaże wam poprawny kierunek seksualny ha ha ha ha ha ha ) Problem zboczeń seksualnych w kościele istniał od zawsze ale i ma podstawy historyczne upodobań władców i szarych ludzi . Niestety pruderia , zakłamanie , skandalizm to podstawa zarabiania kasy w mediach , osiągania celów politycznych , manipulacji. Wszędzie gołe dupy , gołe cycki z kolczykami wszędzie .Sami to propagujecie i nagle jakiś politykier dla swoich celów robi z tego sensację ośmieszając pruderyjną gawiedź która takimi samymi fantazjami seksualnymi dorównuje władcom przeżywając doznania seksualne pod kołdrą zgodnie z upodobaniami i fantazjami płciowymi .
Już widzę te zakłamane babcie modlące się w kościele mające po kilkoro dzieci poczęte nie z seksu tylko z pączkowania . Teraz wszystkie lewackie stare baby feministki będą przypominały sobie że były molestowane - pewno robią to z żalu że żaden chłop ich nie chciał dotknąć ( niedosyt seksu bije w dekiel - albo przesyt ) Politycy nie cofną się przed niczym by po przejęciu władzy po prostu łupić naiwną gawiedź - każdy sposób jest dobry by władzę przejąć !! Władza kasa sex to cel cywilizacyjny determinujący postępowanie polityków od zawsze .
Marcin 2019-05-16 10:59:15
@ Alberto
Cytujesz Wyszyńskiego? A co miał powiedzieć o swojej korporacji? Nie miał innej opcji niż wychwalać kościół, jako pracownik tej firmy, bo inaczej bardzo szybko odcięto by go od pieniążków. Polecam zapoznać się też z życiorysem pana Wyszyńskiego i jego bezpośrednimi, jak i pośrednimi(jako redaktor naczelny pisma) poglądami na temat chociażby Hitlera czy Trzeciej Rzeszy Niemieckiej.
A ja od siebie zacytuje, Ci również kontrowersyjny cytat jednego z Ojców Narodu Polskiego Piłsudskiego:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
kościelny 2019-05-16 10:27:23
@Abeto. Nie zasłaniajcie się wiernymi. Miejcie honor i nie unikajcie karze za gwałty. Kościół to jedno a duchowni to drugie. Dla mnie jest to wsio ryba, bo zachowujecie się jakbyście stali ponad Bogiem a co najmniej Boga nie było.
cap 2019-05-16 10:04:39
pedeofilia w kosciele to juz tradycja ,trwalo to od wiekow i bylo to tabu ,teraz to potezny orez w niszczeniu kosciola ,,,,taki mamy klimat,,
ksiąc gej 2019-05-16 09:55:08
Sie pytam, jaka jest kara za wynajem w celu uprawiania nierządu a jaka w celu gwałtu na nieletnich?
Abeto 2019-05-16 09:27:48
"Jeśli przyjdą niszczyć ten naród to zaczną od Kościoła, gdyż Kościół jest siłą tego narodu"
 • PRACA | dam
  Przyjmę Piekarza
  Tel.: 601086310
  E-mail: biuro@pekarnia-lapszanka.pl
  WWW: Zielona, 71
  GG: Ludżmierz
  Inne: Andrzej
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Białka Tatrzańska-biura, gabinety, usługi, lokale - lokal 150m do adaptacji możliwość podziału 50zł/m2
  Tel.: 501321709
  E-mail: helenastopka@gmail.com
 • PRACA | dam
  Praca dla pełnoletnich osób w środa 17.07 od 10:00-18:00. Przenoszenie mebli, prace porządkowe. Stawka 200 zł. Tel.
  Tel.: 692 987 940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86. www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  KUCHARKA co drugi dzień - Zakopane
  Tel.: 600712721
  GG: Zakopane
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym: - działka ewid. nr 4188/340 o pow.: 0,0724 ha, objęta KW nr NS1T/00050221/4 położona w Łopusznej, przy ul. Gorczańskiej. Cena nieruchomości: 50 000 zł netto plus podatek VAT.
 • PRACA | dam
  Szkoła Podstawowa w Kościelisku zatrudni pracownika na stanowisku "KONTROLER RUCHU DROGOWEGO NADZORUJĄCY PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH - PAN STOPEK". Kontakt tel. 18 20 70 724 lub 692 855 528.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUTOBUS MERCEDES 814 VARIO, r.p.1995, 25 miejsc + 1. 502 626 968
 • PRACA | dam
  ZAKŁAD OGRODNICZY W ZAKOPANEM PRZYJMIE SOLIDNEGO PRACOWNIKA. Mile widziane doświadczenie zawodowe. 601 89 04 28
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE zatrudni doświadczoną FAKTURZYSTKĘ. 602 759 709
 • PRACA | dam
  DO GABINETU KOSMETYCZNEGO w Zakopanem szukam STYLISTKI PAZNOKCI lub PANI, KTÓREJ PASJĄ JEST STYLIZACJA PAZNOKCI, z możliwością przyuczenia w zawodzie kosmetyczki. Praca od poniedziałku do piątku. Warunki do uzgodnienia. EWENTUALNIE PODNAJMĘ WYPOSAŻONE STANOWISKO DO STYLIZACJI PAZNOKCI. Tel. 600801308
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  FOTOGRAFIA, STRONY WWW.
  Tel.: Tel: 731 155 745
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  TOYOTA AURIS 1.4 D4D 2007, ZADBANY, SALON Polska, 2 właściciel, BEZWYPADKOWY 13500 zł 792 184 509
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE ZATRUDNIĘ POMOC KELNERSKĄ, KELNERKĘ. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKALE DO WYNAJĘCIA W CENTRUM CZARNEGO DUNAJCA, pod działalność handlowo-usługową, o pow. 40 i 36 m2,
  Tel.: 608 05 86 55.
 • PRACA | dam
  PODEJMĘ WSPÓŁPRACĘ Z MASAŻYSTĄ-REHABILITANTEM. Gabinet w centrum Zakopanego.
  Tel.: Po 20:00 - 793 333 072.
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawcową do szycia kurtek skórzanych.Praca stała Nowy Targ.Możliwość szycia w domu
  Tel.: 601508717
  E-mail: waciop@interia.pl
  WWW: Grel, 38
  GG: Nowy Targ
  Inne: Piotr
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP Samochodów za GOTÓWKĘ. Osobowe, dostawcze. KAŻDA marka.
  Tel.: 512700770
 • USŁUGI | budowlane
  Posadzki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Sprzedawcę w serwisie samochodowym (obsługa klienta), możliwe douczenie, etat. Czarny Dunajec
  Tel.: 508314117
  E-mail: biuro@fudala.com.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-07-15 21:59 Festyn Strażacki w Szaflarach. Druhowie na medal 2019-07-15 20:59 Kosze w Zakopanem powinny być zabezpieczone 1 2019-07-15 19:54 Zadudoj dudosku na moim sałasku 2019-07-15 19:52 Można stylowo i ze smakiem? Można 5 2019-07-15 18:47 Pożar busa w Leśnicy 2019-07-15 18:32 Motocyklista z Poronina, który spowodował wypadek był pijany 2019-07-15 18:27 Tragedia na Kołowym Szczycie. Nie żyje taternik 2019-07-15 17:26 Motocykl wywrócił się na drodze na Cyrhlę. Szosa zablokowana 2019-07-15 17:13 Na Krupówkach ruch umiarkowany, korki przy wjeździe do Zakopanego 2019-07-15 16:18 Pożar w Nowym Targu 2019-07-15 16:01 Ratownicy TOPR przetransportowali pijanego turystę. Miał 1.8 promila (WIDEO) 6 2019-07-15 15:59 Podhalańskie mażoretki mistrzyniami Europy! 2019-07-15 15:05 W Ochotnicy bawiły się tłumy 2 2019-07-15 14:00 Niebieski ratownik. Policjant pomógł rannej kobiecie 1 2019-07-15 12:57 Ogrodnik z marihuaną 2019-07-15 12:46 43-latek utonął wczoraj w Dunajcu 2019-07-15 11:59 Na stacjach benzynowych tankują pociągi 2 2019-07-15 11:59 Pięć biegów w kilka godzin. Zapisy trwają 2019-07-15 10:45 Śmieci do worka i na drzewo 2019-07-15 10:30 Broniąc wolności słowa 2019-07-15 09:30 Piękności obory (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-15 08:01 Okulary znalezione w lesie w Zakopanem 2019-07-14 21:28 Puchar Solnego Szlaku w Orawce 2019-07-14 20:25 Śmieci, korki, ławkowe legowiska 5 2019-07-14 19:10 Krupówki: dziecko w potoku 28 2019-07-14 18:49 Mężczyzna zginął w nurcie Dunajca 2019-07-14 17:41 W poniedziałek poprawa pogody, ale upałów nie widać 2019-07-14 17:00 Motocyklowy ślub na Krupówkach 2 2019-07-14 16:25 Związek Podhalan świętuje (GALERIA ZDJĘĆ) 11 2019-07-14 16:01 Redlin wystąpił na Bani (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-14 15:30 Impuls odwiedził Zakopane 1 2019-07-14 15:00 Jubileuszowe Spotkania Wierchowe 2 2019-07-14 14:30 Winda na Krupówkach nie działa 4 2019-07-14 14:00 Radośniki i lamenty, a ksiądz idzie po kolędzie (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-14 13:00 Nic wiecznego na świecie 2019-07-14 12:00 Kawałek wilka na nowotarskim rynku 2019-07-14 11:00 Pogorzelcom z pomocą (GALERIA ZDJĘĆ) 1 2019-07-14 10:00 Życie z dłutem w ręku 2019-07-14 08:50 Deszcz, błoto, lód i zamknięte szlaki 1 2019-07-14 08:00 Orawsko-kurpiowska współpraca 2019-07-13 23:30 Spod włoskiego nieba 2019-07-13 21:00 Tatra Road Race (GALERIA ZDJĘĆ) 2 2019-07-13 19:50 Jedzie polonezem z Zakopanego na Hel. Chce uczcić pilota 2 2019-07-13 18:32 Żarciowozy opanowały nowotarski rynek 9 2019-07-13 17:00 Reklama w parku kulturowym 9 2019-07-13 16:01 Dzika atrakcja nad Morskim Okiem 14 2019-07-13 15:25 Wypadek w masywie Koziego Wierchu 2019-07-13 14:44 Modlitwa i góralskie nuty pod Rysami 16 2019-07-13 13:00 Jeśli otworzysz wiadomość z ZUS - wirus wyczyści ci komputer 3 2019-07-13 12:05 Letnia burza i deszcz na Krupówkach 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-07-15 22:16 1. prawaczko nie pisz naród polski bo ledwo 20% Polaków jest praktykujących dane na podstawie liczenia wiernych z roku 2019. Z roku na rok coraz więcej ludzi nie chrzci dzieci nie bierze ślubów kościelnych, nie wysyła na religie, może cie szlak bierze że nie masz na to wpływu, ale tak jest. A ty możesz sobie wierzyć nawet w świętego baobaba, ja i wiele innych Polaków nie jesteśmy wierni twojemu wymyślonemu bogu. A twój pis może jeszcze raz wygra wybory, ale jego koniec już tuż tuż. Wiktorio prawdziwa katoliczka z ciebie miłująca bliźniego swego jak podobno jest zapisane w przykazaniach. Pewnie ich nie znasz.... 2019-07-15 21:58 2. Miło popatrzeć na tak wyremontowany budynek. 2019-07-15 21:44 3. Dokladnie i nie będą śmiecic ci co nie maja koszt koło domu bogaci ino pchają w kosze na przystankach 2019-07-15 21:42 4. A może ty się stachu wyprowadź na syberię jak ci przeszkadzają ludzie, którzy mają jakieś ambicje w życiu, a nie tylko pojechać po browarka i narzekać na swój marny los.. 2019-07-15 21:39 5. lewak podaje dobry przykład Francji i Szwccji tych wedlug niego nowoczesnych toż drogi przyjacielu w tychże krajach za 15,25 lat będzie kalifat nie demokracja i tego kochane życzysz naszej ukochanej ojczyżnie , a postęp to masz na marszach równości , i niedoczekanie twoje spełnienia twojej nowoczesności w Polsce . My naród Polski wolny od dewiacji - wierny Bogu , chwała Kaczyński , Orban, Salwini , Trump, chwała PIS, chwała i sława Polsce wolnej katolickiej 2019-07-15 21:35 6. Przecież jest legalny alkohol w schroniskach. To już nielegalnym jest wyjść ze schroniska, po wypiciu legalnego alkoholu? Chłop się o Air Taxi nie prosił. Sami przylecieli. Paradoks goni paradoks = POLSKA :) 2019-07-15 21:04 7. a ty prawaczko nie możesz znieść że ta wasza wiara już się kończy i nic tego nie zmieni, w Europie już to się dzieje, w Polsce potrzebna jest zmiana pokoleniowa za jakieś 15 -25 lat stanie się to samo co we Francji, Irlandii, Szwecji, Czechach i innych krajach. Poza tym w Polsce już to widać, w samej Warszawie, Wrocławiu i innych dużych miastach kościoły są zamknięte w tygodniu bo wiernych owieczek brakuje, a w niedziele ledwo jedna masza! Postępu nie zatrzymasz, ludzie już nie wierzą w piekło i szatana, notabene zmyślone przez kler dla władzy i kasy. Nie takie religie upadały upadnie i ta... 2019-07-15 20:58 8. Panie Pawle to w Szaflarach i Bukowinie już nie potrzebują takich fachowców jak Pan To znalazł swój swojego 2019-07-15 20:38 9. piękny przykład tego co znaczy szacunek dla naszej Narodowej Architektury 2019-07-15 20:35 10. Terenu zielonego to ni ma ?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Bojcorka

Pożegnania