Akcja Tygodnika Podhalańskiego
Smog nas zabija. Tabliczka na furtkę "Nie palimy byle czym" czeka na Ciebie w redakcjach TP w Zakopanem, Nowym Targu i Szczawnicy.

Reklama

2019-05-16 07:00:34

W papierowym wydaniu TP

Sexturystyka w koloratce (WIDEO)

Reklama

Reklama

Wczoraj udając księdza, który jedzie z ministrantem do Zakopanego, nasz dziennikarz bez problemu zarezerwował mały pokój w domach wycieczkowo-rekolekcyjnych księży sercanów, saletynów czy werbistów. W czasie rozmowy mocno podkreślał, że przyjeżdża z chłopcem w nagrodę za bierzmowanie.

Poza tym piszemy o planach odbudowy willi Mak w Zakopanem. W Łapszach rozłam wśród radnych. Na zakopiance sjesta i opóźnienia. 


Jakie są decyzje wójta czarnego Dunajca po naszym śledztwie w sprawie inspektora z urzędu?  

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
rzecznikSVD 2019-05-23 12:53:07
Oświadczenie

W związku z artykułem "Sexturystyka w koloratce", który ukazał się w Tygodniku Podhalańskim 16 maja br. niniejszym Zgromadzenie Słowa Bożego (Księża Werbiści) pragnie poinformować, że:
- osobą, która odebrała telefon od dziennikarza podającego się za księdza był nasz kleryk, odbywający praktykę w domu rekolekcyjnym w Zakopanem, który przekroczył własne kompetencje, z czego zostaną wyciągnięte stosowne konsekwencje;
- ostatecznie jednak to nie on decydowałby o przyznaniu pokoju, gdyby doszło do domniemanej sytuacji, ale przełożony domu;
- Polska Prowincja Zgromadzenia Słowa Bożego wypracowała "Instrukcję o realizacji ślubu czystości w aspekcie zapobiegania nadużyciom wobec osób nieletnich i z nimi zrównanych", z którą każdy z członków Prowincji zapoznał się, co potwierdził własnoręcznym podpisem;
- prowincjał werbistów w Polsce powołał delegata ds. ochrony dzieci i młodzieży, którego dane kontaktowe podane są na oficjalnej stronie Zgromadzenia.
W związku z powyższym uważamy sugestię płynącą z artykułu, jakoby werbiści tolerowali pedofilię, za krzywdzącą.

o. Andrzej Danilewicz SVD
rzecznik werbistów
esek 2019-05-18 20:16:04
@ gnom - jeśli poprosił o księdza to nie był ateista tylko zmienił zdanie. Będziemy sie licytować na znajomych lub nie którzy zmienili poglady? Ateizm m in to rózni od wyznawcy religii że nie można się wyspowiadac i byc ok. Albo się nim jest albo nie
A tu racja brak rozmowy w domu, brak etyki i prawidłowej edukacji w szkole daje pole do popisu zboczńcom wszelkiej maści. Stad jak najwcześniej i jak najbardziej naukowo.
gnom 2019-05-18 15:33:18
@esek Osobiście znałem zdeklarowanego ateistę, który prosił o księdza gdy umierał ( choroba wredna, przewlekła dająca czas na uporządkowanie wielu spraw ). Więc nie religia potrzebowała człowieka, to człowiek był w potrzebie. Ludzie dokonują wyborów i się określają, mają do tego prawo. Nikt nie zmusi drugiego człowieka aby wierzył. Samo chodzenie do kościoła nie jest świadectwem, że mamy do czynienia z dobrym człowiekiem ( np. tatusiowie pedofile ). Stwierdzenie: modli się pod figurą a diabła ma za skórą, nie jest przypadkowe.
Faktem jest, że wielu rodziców nie rozmawia z dziećmi w domach na tematy dotyczące seksu. Wszystko spychają na szkołę, a potem tylko pretensje mają. Jedną nogą nadal tkwimy w średniowieczu i tematach tabu. Właśnie to daje szansę aby wszelkiej maści zwyrodnialcy aktywnie działali.
psycholog 2019-05-17 21:02:24
Pewnie gdyby podał się za dziennikarza,aktora,lub wpływowego polityka,reakcja była by inna.
esek 2019-05-17 18:11:39
@gnom @Pati "Religia jest potrzebna ludziom" - samo stwierdzenie nie jest dowodem, a faktem jest , że żyje wciąż powiększające sie społeczeństwo ( m.in. z powodów jak opisane w filmie i wielu innych ) ateistów, agnostyków czy apostatów oraz osób tylko deklarujących przynależność do jakiegos kościoła - oni w niczym religii nie potrzebują. Śmiem wręcz twierdzić , że to religia potrzebuje ludzi i bez nich po prostu by przestala istnieć.
Pati - opisane w filmie akty pedofilskie jak i znane inne miay miejsce zanim ktokolwiek zajął się tematem edukacji seksualnej w szkołach. Zatem to raczej brak tej edukacji pozwalał pedofilom wmiawiac dzieciom, ze dotykanie miejsc intymnych to terapia, całowanie to ciumkanie i temu podobnych bredni. Edukacja z założenia , jeśli nie jest podszyta wyznawanymi wierzeniami a nauką , ma walor nauczania co w efekcie pozwoli si bronic dzieciom a nie poddawać presji pedofili dowolnej profesji
rys 2019-05-17 15:45:06
Pati - czesciowo mozna sie z Toba zgodzic.Ale. Rodzice tego nie robia, a ksieza maja wlasne prawa i maja gdzies polskie, europejskie lub jakiekolwiek prawo.
sp 2019-05-17 15:27:18
Z tych wszystkich komentarzy tylko Pati mądrze pisze.Pedofilia to temat zastępczy, w sobotę 20tyś. patriotów protestowało a w mediach cisza. W niedzielę dochodzi informacja o przylocie izraelskiej delegacji rządowej, w ostatniej chwili zmieniają przedstawicieli ds. kultury na roszczenia majątku bezspatkowego.W poniedziałek "nasz" rząd bojkotuje spotkanie z żydami.W sejmie odrzuca się projekt ustawy Michalkiewicza, usuwa z mównicy sejmowej posła Winnickiego...PO nas sprzedało Niemcom a PiS (negocjacje za plecami) przekazuję Polskę zydom.Pozostaje nam 26maja głosować na Konfederację albo zostaniemy obywatelami III kategorii we własnym kraju.
Pati 2019-05-17 12:45:42
ok. poniżej ukazał się mój wpis ,więc idźmy dalej merytorycznie do celu!
Wszystkich oburza pedofilia w kościele (i słusznie) a co z podpisaną ustawą przez Trzaskowskiego deklaracją LGBT+,która przewiduję wprowadzenie edukacji seksualnej w szkole zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (???),to przygotowywanie dzieci dla pedofilii,ludzie nie dajmy się oszukiwać , prawda jest jedna, edukacja seksualna powinna odbywać się najpierw w domach, edukować trzeba rodziców, którzy najlepiej znają swoje dzieci i najlepiej wiedzą kiedy i ile można dziecku powiedzieć, kiedy trzeba zacząć mówić o seksie, współżyciu, antykoncepcji i jak to powiedzieć. Bo mówić trzeba, bo w dobie internetu dzieci widzione ciekawością wyczytają co chcą, więc lepiej im to mądrze i prawdziwie przekazać.
Pati 2019-05-17 10:53:07
Pani Beata Czerska pisze ,że niepotrzebna prowokacja,przypomnę,że Pan red. Siekielski dał się poznać jako prowokator dziennikarski (sam tak o sobie mówił) i myślę ,że to mu weszło w zwyczaj.Teraz jak zaczęli coś robić w sprawie ustawy 447,jest afera pedofilii i o niczym innym nie mówią ,wszak ten temat jest nie o dziś ,ale wiedzą jak manipulować ludźmi.
Moim zdaniem wybór terminu publikacji filmu jest nie przypadkowy ,teraz POPIS prześcigają się w ustawach o pedofilii,a rzeczy istotne dla Polski odchodzą na plan dalszy.
I żeby nie było ,jestem za surowym karaniem tych zwyrodnialców ,ale znów muszę przypomnieć ,że wszyscy zostaliśmy przekonani w swoim czasie ,że surowość kary nie ma żadnego znaczenia.26 maja idziemy głosować na tych ,którzy znieśli m.in karę śmierci,w związku z tym powinniśmy się zastanowić kto będzie najlepiej reprezentował nasze interesy w tym i naszych dzieci .
mateusz m 2019-05-17 00:36:33
Jeżeli "kościół jest siłą tego narodu" to biada nam.
Bo wiara u nas głównie na pokaz jest i dla picu.
Ateista Statysta 2019-05-16 21:45:14
Osłabiając 1-ną religię łatwiej upowszechnić inną.
gnom 2019-05-16 19:58:54
Religia jest potrzebna ludziom. Potrzebują wierzyć, że w życiu nie są sami. Jest nad nimi siła wyższa i to jest bodziec do dalszej egzystencji i zmagania się z przeciwnościami. Wierzą w Boga a nie w księdza. Inna sprawa, że ksiądz "dobrodziej" robi "niedźwiedzią" przysługę Bogu swoim zachowaniem i ludzie zostają z ręką w nocniku. I wtedy robi się problem.
Do @Janowski: Zboczenia były, są i będą ale nie ma tolerancji na gwałty i molestowania zwłaszcza dzieci. To jest zbrodnia i musi zostać ukarana. Polskie społeczeństwo nareszcie dorosło ( w większości ) aby powiedzieć NIE. Ta prowokacja pokazała jak łatwo można sobie zrobić dobrze a drugiemu człowiekowi krzywdę. Cały czas pokutuje zasada "aby się nie wtrącać" zwłaszcza jak sprawa księdza dotyczy. Należy pamiętać, że lepiej dmuchać na zimne, sprawę wyjaśniać od ręki aby potem nie musieć zmagać się z wyrzutami sumienia. Widzę zbrodnię, nie reaguję to staję się współwinnym cudzego nieszczęścia. Służby nie załatwią wszystkiego same, zwłaszcza że jest wielu pomocników skorych zamieść problem pod dywan. Tylko od nas zależy jak sprawy dalej się potoczą. Pytanie jest: czy nastąpi oczyszczenie? czy dalej będziemy tkwić w szambie?
Tegemon 2019-05-16 18:45:34
Brawo TP za odwagę i ruszenie tematu. Nie ma nic gorszego niż krzywdzenie dzieci, tych najmniejszych, którymi powinniśmy się opiekować. Bez względu na to kim jest pedofil, z jakiego kręgu zawodowego czy innego się wywodzi, to jest to absolutnie niedopuszczalne by dawać na to przyzwolenie, by to ukrywać i tuszować. Tej krzywdy nie można przemilczać i jej umniejszać, powołując się na jakiekolwiek argumenty.
Jajkowski 2019-05-16 17:32:58
@Marcin. Niektórzy tak mają, dobrze że 90 sek. na Skypie.
Marcin 2019-05-16 14:47:14
@ Janowski

Wszystko dobrze?
Janowski 2019-05-16 12:43:00
Zboczenia w świecie to nie odłącza część ludzkości i jak świat stary zawsze wykorzystywana w polityce , jak nie aborcja to równość pedałów , feministki i prawa kobiet - przecież na tyłku , seksie , pieniądzach świat stoi . Zawsze jest tak że jedni dymają drugich . Jak myślicie że rozmnażacie się przez pączkowanie ? Jak spółkujecie pod kołdrą w ciemności to po Bożemu a jak przy świetle dziennym to grzech ? Niestety niechlubna prawda o grzechach boli , sex to natura ale wykorzystywanie słabości grzesznych do osiągnięcia władzy to polityka . To takie pitolenie tak jakby opozycja rozmnażała się przez pączkowanie , księża też , i pseudo prawica też . Temat wywołany przed wyborami do europarlamentu , podobnie jak strajki nauczycieli żyjący z budżetu i wiele innych . Ciekawe że wcześniej wszyscy razem bili brawo i nikomu nic nie przeszkadzało w zależności od sympatii politycznych i potrzeb . Dla niektórych np. Biedroń jest idolem bo wskazuje jedyną słuszna drogę rozwoju seksualnego ha ha ha ha ha ha . Przecież społeczeństwo ma taką władzę na jaką zasługuje i jaką sobie wybiera . Teraz po zagryzajcie się na wzajem jedni wraz drugimi - ze złodziejami i kretynami z PO lewactwem a drudzy z pseudo prawicowcami socjalistycznymi z PIS , UW , UP .
tadek 2019-05-16 11:31:20
Podłość kleru przekracza wszelkie granice .
Janowski 2019-05-16 11:06:12
Kościół niszczą przedstawiciele ubeckiego departamentu do spraw zwalczania kościoła w Polsce posługując się słabościami ludzi . Sex jest nie rozłączną częścią istnienia cywilizacji ludzi , od starożytnego świata zachodu Egiptu , Grecji itp. do dziś .W Polsce zawsze problem sex , dupa wykorzystywany jest do celów polityki i jak życie pokazuje jaskrawo zawsze robią to lewusy . Np Impeachment w USA ha ha ha ha ha ha ha - Monika Lewiński majtki ze spermą trzymała przez kilka lat - pewno ze względów higienicznych i polityka lewaków z tym nic wspólnego nie miała ha ha ha ha ha ha ha . To stary paten żydowski - jak nie da się zawładnąć umysłem faceta to podstawia mu się babę by owładnęła go cipk........ Ot pokrętna rzeczywistość , kobieta z cip...... to zło ale facet nadstawiający tyłek drugiemu to równouprawnienie ( Biedroń wskaże wam poprawny kierunek seksualny ha ha ha ha ha ha ) Problem zboczeń seksualnych w kościele istniał od zawsze ale i ma podstawy historyczne upodobań władców i szarych ludzi . Niestety pruderia , zakłamanie , skandalizm to podstawa zarabiania kasy w mediach , osiągania celów politycznych , manipulacji. Wszędzie gołe dupy , gołe cycki z kolczykami wszędzie .Sami to propagujecie i nagle jakiś politykier dla swoich celów robi z tego sensację ośmieszając pruderyjną gawiedź która takimi samymi fantazjami seksualnymi dorównuje władcom przeżywając doznania seksualne pod kołdrą zgodnie z upodobaniami i fantazjami płciowymi .
Już widzę te zakłamane babcie modlące się w kościele mające po kilkoro dzieci poczęte nie z seksu tylko z pączkowania . Teraz wszystkie lewackie stare baby feministki będą przypominały sobie że były molestowane - pewno robią to z żalu że żaden chłop ich nie chciał dotknąć ( niedosyt seksu bije w dekiel - albo przesyt ) Politycy nie cofną się przed niczym by po przejęciu władzy po prostu łupić naiwną gawiedź - każdy sposób jest dobry by władzę przejąć !! Władza kasa sex to cel cywilizacyjny determinujący postępowanie polityków od zawsze .
Marcin 2019-05-16 10:59:15
@ Alberto
Cytujesz Wyszyńskiego? A co miał powiedzieć o swojej korporacji? Nie miał innej opcji niż wychwalać kościół, jako pracownik tej firmy, bo inaczej bardzo szybko odcięto by go od pieniążków. Polecam zapoznać się też z życiorysem pana Wyszyńskiego i jego bezpośrednimi, jak i pośrednimi(jako redaktor naczelny pisma) poglądami na temat chociażby Hitlera czy Trzeciej Rzeszy Niemieckiej.
A ja od siebie zacytuje, Ci również kontrowersyjny cytat jednego z Ojców Narodu Polskiego Piłsudskiego:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
kościelny 2019-05-16 10:27:23
@Abeto. Nie zasłaniajcie się wiernymi. Miejcie honor i nie unikajcie karze za gwałty. Kościół to jedno a duchowni to drugie. Dla mnie jest to wsio ryba, bo zachowujecie się jakbyście stali ponad Bogiem a co najmniej Boga nie było.
cap 2019-05-16 10:04:39
pedeofilia w kosciele to juz tradycja ,trwalo to od wiekow i bylo to tabu ,teraz to potezny orez w niszczeniu kosciola ,,,,taki mamy klimat,,
ksiąc gej 2019-05-16 09:55:08
Sie pytam, jaka jest kara za wynajem w celu uprawiania nierządu a jaka w celu gwałtu na nieletnich?
Abeto 2019-05-16 09:27:48
"Jeśli przyjdą niszczyć ten naród to zaczną od Kościoła, gdyż Kościół jest siłą tego narodu"
 • PRACA | dam
  KIEROWCA - KATERING, na stałe lub dorywczo, do karczmy w Białym Dunajcu. 604 44 34 02.
 • PRACA | dam
  KELNERKA na stałe lub dorywczo, do karczmy w Białym Dunajcu. 604 44 34 02.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię RECEPCJONISTKĘ i POKOJOWĄ, co 2-gi dzień, umowa o pracę. Białka Tatrzańska. 608 188 233.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie szuka osoby sprzątanie pokoi, pomoc w kuchni. Praca od zaraz. Bez zamieszkania. Numer tel.:
  Tel.: 784569292, 783997156
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PANIĄ DO GOTOWANIA w pensjonacie (Bukowina Tatrzańska). Praca całoroczna, bez zamieszkania.
  Tel.: 789-111-300
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - ROZLICZENIE RÓWNIEŻ W DREWNIE. 691317098
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKI BEZ BANKU POŻYCZKI BEZ BANKU -tylko dowód osobisty, -bez zaświadczeń, -bez zdolności pożyczkowej. ZADZWOŃ T-533 263 553.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM JEDNORODZINNY W ZAKOPANEM. 605 564 270
 • PRACA | dam
  Biuro rachunkowe w Szaflarach zatrudni NA STAŻ. 600 379 479.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy kierowców kat D.
  Tel.: 693636136
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ OSOBĘ DO SPRZĄTANIA DO WILLI W KOŚCIELISKU. 791 454 748
 • PRACA | dam
  Hotel *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: KELNERÓW, KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE. Stabilne warunki zatrudnienia, elastyczny grafik pracy
  Tel.: 507645428
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI NA BAR. ELASTYCZNY GRAFIK, DOBRE WYNAGRODZENIE -
  Tel.: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU MONOPOLOWEGO, na stałe (praca co drugi dzień) - PORONIN i BIAŁY DUNAJEC -
  Tel.: 606 751 351.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA POKÓJ NA DŁUŻEJ, ZAKOPANE, ul. Zamoyskiego. 507 603 112
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY NA STANOWISKO SPRZEDAWCY W KAWIARNI, CUKIERNIA U MAŁGOSI POD SKOCZNIĄ. 504 252 691
 • USŁUGI | budowlane
  Elektryk.
  Tel.: 515676258
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Na podstawie art. 38 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2018.2204 t.j. z późniejszymi zmianami) Wójt Gminy Nowy Targ ogłasza kolejny ustny przetarg nieograniczony na najem lokalu przeznaczonego do organizowania imprez okolicznościowych w miejscowości Waksmund w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Z warunkami przetargu oraz regulaminem można zapoznać się na stronie internetowej: www.ugnowytarg.pl lub w pokoju 206 Urzędu Gminy Nowy Targ.
 • PRACA | dam
  Przyjmę fachowców do pracy na budowie - docieplenia, budowa od podstaw. Zakopane i okolice.
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  Perfekt Isolierung Ltd. Spółka komandytowa zajmująca się Izolacją przemysłową zatrudni do pracy zagranicą. Mile widziane osoby z doświadczeniem jak również do przyuczenia. Możliwość szybkiego wyjazdu i wysokich zarobków. Chętnych prosimy o przesyłanie CV na adres:
  E-mail: biuro@isolierung.pl
  Inne: lub kontakt telefoniczny - 12 268 32 80.
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA I KUCHARZ WYDAJĄCY - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU TEL. +48 22 205 33 10
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2019-10-17 08:30 Koncertowali dla Asi 2019-10-17 07:53 ZUS organizuje Dzień Seniora w Nowym Targu 2019-10-17 07:00 Zemsta 2019-10-16 22:08 Mamy rozmowę z naocznym świadkiem zanieczyszczenia potoku (WIDEO) 2 2019-10-16 21:51 Zbliża się Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Potrzebna pomoc! 2 2019-10-16 21:00 Na tropach Zamoyskiego 2019-10-16 20:06 Śmierdzący Foluszowy Potok 6 2019-10-16 20:01 Śmieciowy zawrót głowy 4 2019-10-16 19:00 Dziennikarze z Tadżykistanu przyglądali się naszej pracy (WIDEO) 2019-10-16 18:41 Kolizja 3 aut, poszkodowana 1 osoba 3 2019-10-16 18:00 Lot nad redykiem 1 2019-10-16 17:23 Tragiczny finał wypadku w Orawce 2 2019-10-16 16:30 Co dalej z uzdrowiskiem 2019-10-16 15:14 Skrócona trasa autobusów 1 2019-10-16 15:02 Podhalanka zainauguruje nowy rok akademicki 3 2019-10-16 14:44 Zderzenie osobówki z busem (zdjęcia) 2019-10-16 14:11 Gaz ucieka na Bystrem 1 2019-10-16 14:00 Mieszkańcy Tylmanowej mają dość koszmaru 6 2019-10-16 13:46 Wypadek przy pracach polowych w Orawce 2019-10-16 13:39 Trzy nauczycielki z najwyższym odznaczeniem 1 2019-10-16 13:04 Rozkopana Aleja Przewodników Tatrzańskich 1 2019-10-16 12:50 Nowy gont 2019-10-16 12:30 Minister spod Tatr 8 2019-10-16 11:21 Korki na Ustupie 1 2019-10-16 10:44 Redyk dotarł do Białego Dunajca (WIDEO) 2019-10-16 09:20 Tirem w osobówkę 2019-10-16 09:19 Nowotarscy kadeci na szlaku armii Andersa (zdjęcia) 2019-10-16 08:59 Nocna akcja w Tatrach. Uratowani dwaj polscy taternicy (ZDJĘCIA) 1 2019-10-16 08:06 Czworonogi do adopcji 2019-10-15 21:29 Czy powstanie nowa stacja paliw? 7 2019-10-15 20:07 Ptasie preferencje czyli lotna toaleta na kawiarence 4 2019-10-15 18:35 Codziennie 28 osób umiera w Polsce na raka jelita grubego. Nie daj szansy chorobie - zbadaj się! 2019-10-15 18:29 Nocne ronda zamykanie 2019-10-15 17:30 Kolejne inwestycje na stadionie 2 2019-10-15 16:00 Zamkną kolejkę na Gubałówkę 2019-10-15 15:30 Tak wygląda droga po przepędzeniu stada krów 28 2019-10-15 15:19 Stłuczka w Gronkowie 1 2019-10-15 15:10 Straż stara się o nowy samochód 3 2019-10-15 14:00 Czas jesiennych wędrówek 1 2019-10-15 13:25 Dym unosi się nad boiskiem 4 2019-10-15 12:24 Salon z Leśmianem 2019-10-15 12:00 MOK - ostatni spektakl z urną w roli głównej 2019-10-15 11:05 Stłuczka na zakopiance 2019-10-15 11:02 Weekendowa uczta dla kibiców unihokeja 2019-10-15 10:00 Taki przystanek to wstyd 5 2019-10-15 09:54  Groźny wypadek w Pieniążkowicach 2019-10-15 09:05 Dzieciaki z Cichego Bliżej Tatr 2 2019-10-15 08:30 Jak uchronić się przed kradzieżą danych? 5 sprawdzonych rad 2019-10-15 08:00 Jesienne (nie)porządki na Wierszykach 2 2019-10-14 20:03 Prezydent Duda i start w zawodach pod Giewontem 9
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-10-17 09:01 1. Czy Starosty i Burmiszcze prenumerują Tygodnik Podhalański, czy bojkotują? 2019-10-17 08:57 2. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. 2019-10-17 08:48 3. czyli będzie pretekst że się w terminie oddanie ronda nie wyrobili ? 2019-10-17 07:28 4. Ja kilkakrotnie spotkałam niedźwiedzie, ale po naszej stronie Tatr. Mam nawet fotkę misia wędrującego środkiem szlaku na Skrajny Granat . Na polankach nad Zielonym Stawem Gąsienicowym kilka razy widziałam niedźwiedzicę z trzema małymi, a pod Małym Kościelcem wielkiego samca . W Kondratowej też pożywiały się dwa , nad samym szlakiem na Giewont - tuż nad głowami niczego nieświadomych turystów :)) . Miły widok - zwłaszcza bawiące się młode misiaczki - ale z bezpiecznej odległości . 2019-10-17 07:16 5. Nie szukajcie naocznych swiadkow ,bo w tym kierunku nic sie nie dzieje plyna scieki od koscielisk po roztoki i co podlonczyl gosci drweloperow reszta sie nie zalapala przepompownia nie przyjmuje i g...plyna w calosci nikt tym problemem sie nie przejmuje wiec co szukacie dziury w calym powinny poleciec stolki od gory powinni sprowadzic uwage moze ktos sie wkonvu zajmie nielegalnymi budowami sciekami itd 2019-10-17 06:48 6. mam stwierdzona cukrzyce, powinienem co roku robic badania czy wieloletnie zazywanie lekow nie niszczy zdrowia, badanie wzroku u okulisty, oczywiscie skierowania nawet na podstawowe badania od lekarza rodzinnego czy diabetologa brak 2019-10-17 06:33 7. Co, @miss, odbija ci się czkawką, że głosowałaś na platfusów i ich sobie wybraliście w bukietowie? I bardzo dobrze, PO winno. 2019-10-17 06:07 8. Budują ronda bo myślą że drogi wtedy przyjmą więcej samochodów - totalna bzdura Niech otworzą drogę Szczawnica -Piwniczna a korki same znikną bez pomocy ronda 2019-10-16 22:41 9. ..a gdzie była inspekcja ochrony środowiska ? 2019-10-16 22:29 10. Najbardziej zastanawia rondo w Harklowej....
2019-10-09 11:56 1. Disel dumny jak paw. 2019-10-07 19:09 2. Mam nadzieje że wójcina i starosta dali za swoje prywatne! 2019-10-05 07:56 3. Cytuje tytul: "Widoki zapierające dech i jesienne zimowity" Widoki zapieraja dech - dobrze. Ale niech mi ktoś wyjaśni w jaki sposób widoki zapieraja zimowity!? 2019-10-03 23:13 4. Tyle chełmow jedną jednostka a inni ???? To tak jak byście na Mikołaja dali prezent jednemu dziecku tacy jesteście modrzy e bodej ta bodej!!! 2019-09-12 08:22 5. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 6. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 7. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 8. piękne 2019-08-25 20:39 9. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 10. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Bojcorka