Reklama

2019-05-29 12:45:52

Czarna Góra

Straż w potrzebie

Reklama

Strażacy OSP z Czarnej Góry starają się o samochód, ale trudno o pieniądze.

Strażacy marzą o samochodzie. Póki co mają do dyspozycji 26-letnią tatrę. A jak mówi Jan Budz, naczelnik OSP, jednostka rozwija się, przybywa druhów i przydałby się nowszy samochód. Temat poruszony był na ostatniej komisji bezpieczeństwa w Bukowinie Tatrzańskiej. Druhowie liczyli na to, że w tegorocznym budżecie gminy znajdą się środki na samochód dla Czarnej Góry, ale tak się nie stało. Poprzednia rada nie zarezerwowała pieniędzy na 2019 r.

Straż nie stać obecnie na nowe auto. Jan Budz wyjaśnia, że druhowie mają na oku używany samochód za ok. 460 tys. zł, z pełnym wyposażeniem. Uzyskał certyfikację, a trwało to blisko pół roku i kosztowało 80 tys. Jednak nie wszyscy strażacy z Czarnej Góry są jednomyślni co do zakupu wozu. Samochód ma napęd na 2 koła. Niektórzy druhowie twierdzą, że takie auto nie sprawdzi się w górskim terenie i jednostka powinna szukać samochodu 4x4. - Innego auta nie było za te pieniądze. Składałem wnioski o dotację na nowe, w różnych programach, ale nigdzie nie dostałem pieniędzy, bo nie jesteśmy w KSRG. I wszyscy strażacy o tym wiedzieli - rozkłada ręce Jan Budz.

Aniela Dziadkowiec, skarbnik gminy, mówi, że na ten rok nie ma pieniędzy na zakup samochodu. - Nie dostałam informacji, żeby je ująć w budżecie na 2019 r. Mamy deficyt, pieniądze się wyczerpały. Pytałam o kredyt w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska, ale można otrzymać tylko na nowe auto i jeśli straż jest w KSRG - wyjaśnia. Jednocześnie przypomina, że dotąd gmina dba o straże i do tej pory co roku dokładała pieniądze dla jednostek. 

Jan Hodorowicz, prezes gminnego zarządu OSP, mówi, że sytuacja jest patowa, ale trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie. I apeluje do strażaków o zgodę. 

- Rada chce wspierać strażaków i cenimy ich pracę. Nie ma takiej opcji, żeby gmina nie wspierała straży - przekonuje Andrzej Pietrzyk, wójt Bukowiny Tatrzańskiej. Wytknął Janowi Budzowi, który był radnym w poprzedniej kadencji, że nie zadbał o to, aby w budżecie gminy znalazły się środki na samochód. - Powinien był pan w budżecie zabezpieczyć środki. Uchwała jest podpisana przez poprzedniego wójta i przygotowana przez poprzednią radę - zwracał się do Jana Budza Andrzej Pietrzyk. Dodał, że w tym roku nie ma szans na wygospodarowanie w budżecie pół mln zł, jest to za duża kwota. 

Ale wójt widzi inne rozwiązanie. Rozmawiał na ten temat z posłem Edwardem Siarką. - W tym roku 480 nowych samochodów czeka na rozdysponowanie do jednostek OSP - informuje wójt gminy. Zaznacza, że są sytuacje, że któraś z gmin ma niespodziewanie inne wydatki i rezygnuje z zakupu samochodu. - I mamy obiecane, że w takiej sytuacji gmina Bukowina będzie pierwsza w kolejce do zakupu samochodu. - Jeśli zwolni się taki samochód, to ja będę prosił radę, żebyśmy zaciągnęli kredyt na sfinansowanie - obiecuje Andrzej Pietrzyk. 

Jego zdaniem można też zastanowić się nad innymi rozwiązaniami, np. przekazaniem samochodu Czarnej Górze z innej jednostki, ale, jak mówi wójt, nie chce wypowiadać się za strażaków. Andrzej Pietrzyk uważa, że o tym, który samochód do jakiej jednostki ma trafić powinien decydować zarząd gminny OSP. - Bo ja nie mam takich kompetencji. Wszystkich strażaków traktuję jednakowo. Od tego jest zarząd gminny, żeby przedstawił propozycję do rady gminy, i poinformował jak chce rozwiązać sytuację w całej gminie - podsumowuje Andrzej Pietrzyk.

m

Reklama
1
/ Fot. m
2
/ Fot. m
3
Jan Budz, naczelnik OSP, wolałby nowy samochód, ale nie ma na to pieniędzy ani szans na dotację. Dlatego był za tym, aby kupić używane auto z certyfikacją. / Fot. m
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Mieszkaniec 2019-05-31 11:43:21
Ludzie po co się kłucie jak tak nic nie da tylko nienienawisc się robi a pieniadze z budżetu gminy poszły na hale sportowa w Białce kosztowała grube miliony
Miejscowy 2019-05-31 10:11:21
Do Mieszkaniec.po pierwsze nikt tam chamsko nie krzyczał i nikogo nie obrażał. Pieniądze w budżecie były zapewnione na 2018.i wniosków to od 2012 roku kilka złożył. pani skarbnik dobrze wiedziała o co chodzi bo była w temacie.prosze się nie zasłaniać nauczycielami teraz. Nowy radny jak przyszedł to budżet na 2019 widział i się pod nim podpisał,to dlaczego nie raczyl powiadomić zarządu że tych pieniędzy niema dla Czarnej Góry.Jak 6 strażaków którzy się sprzeciwili to dwie trzecie to ktoś nie umie liczyć.
Teraz to jak ktoś jest z innej opcji i ma inne poglądy to niema czego szukać w gminie bo się mu nie należy.
Mieszkaniec 2019-05-31 08:01:31
A co złego powiedziała pani Kuruc na chamskie krzyki 'strażaków gdzie ich pieniadze"?????? Nie było ich w budżecie bo pan Jan nie złożył wniosku o auto a skarbnik duchem świętym nie jest to skąd mogła wiedzieć, że dalej chcą????? Poza tym poprzedni wójt zadluzyl gminę i jak wyjaśniono pieniądze poszły na wynagrodzenia dla nauczycieli!!!To mieli nie zrobić przesuniec tylko zablokować Spisokom ogromną kasę na auto które u nas jest do niczego i którego dwie trzecie OSP Czarna Góra nie chce????????? Puknijcie się ludzie w łeb!!!!!! A w gminie nareszcie nie ma kolesiostwa i Pana Jana i was wszystkich to najbardziej boli!!!!!!!
bagienny dziadek 2019-05-30 14:52:54
Uuuu ile to pod tym artykułem komentarz widać jakaś mina czołgowa ,a tak poważnie to w gminie na pierwszym miejscu są bukowina i białka inne miejscowości jak coś zostanie to może się ostanie,tym bardziej ,że na radnych wybrali (śmy? )młokosów ,albo takich co nie mają zielonego pojęcia tylko parcie na władzę ( ?) widać to w każdej dziedzinie ,w szkolnictwie ! wyglądzie wsi ,proszę porównać jakie są drogi ,oświetlenie,nawet kwiaty latem (sadzili radni ) czy aby w każdej wsi ??? to te inne to tylko od płacenia podatków ????
Kazku w kasku 2019-05-30 12:24:20
Strasok widze ześ opcykany w tematach to najlepiej zamkniesz dyskusję jak napiszesz ile razy w roku wyjeżdzacie do akcji?
Bury 2019-05-30 11:08:05
"budżet jest organizmem żywym" - wypowiedź Pani Kuruc z sesji rady gminy,-no i wszystko się zdarzyć może i wszystko wiadomo-- eh eh ludzie kogo to mamy w tej gminie ??????????????????????? ktoś powinien jednak coś z tym zrobić !!!!!!!!!!!!
Czarnogórzanka 2019-05-29 23:30:57
Panu Janowi, należą się gorące podziękowania za poprzednie kadencje: mamy piękną drogę z oświetleniem i chodnikiem do stacji Koziniec; chodnik po obu stronach drogi krajowej 49, dzięki temu otoczenie naszego Kościoła ładnie się prezentuje oraz wiele innego dobra zrobionego dla naszej miejscowości.
Wielka szkoda, że tak karty zostały rozdane. Może to będzie nauczką dla przyszłych pokoleń i podejmowanych decyzji przy urnie wyborczej.
Strażak osp 2019-05-29 23:04:26
Do Justyna, Ty wez sie zastanow co piszesz bo nie ma takiej opcji zeby dorobic napęd do auta, konstrukcyjnie jest przewidziane na jeden napęd i tyle.
Wiec najpierw sie doucz a potem pisz bo piszesz brednie totalne!!!
A co do Białki i Bukowiny to placa wielkie podatki!! !!
Jak i również nie sadze aby blokawali inwestycje w Czarnej Górze, to rowniez pomówienia.
Ty myszlisz że macie teraz taka remize bo kto się zgodził? Tylko radni z Czarnej Góry?!!
Poza tym na temat samochodów ciężarowych sie nie wypowiadaj bo nie masz o tym zielonego pojęcia.
A i jeszcze jedno nie trzeba było sprzedawac Uaza jak nie bylo to GBA pewnd bo do konca nie wiadomo bylo co i jak a tak to by bylo czym jeszcze chwile jezdzic a tak to zostaje tylko GCBA gdzie rzeczywiście jest malo miejsca!!!
Pozdrawiam
Miejscowy 2019-05-29 22:20:15
Tu nawet nie chodzi teraz już czy to miało by być 4x4 czy 4x2 bo i tak gmina niema pieniędzy na żadne auto.
Justyna 2019-05-29 22:19:35
@Mieszkaniec Rusińskiego Proszę nie robić sztucznej propagandy, uczepiliście się tego 4x4. Z tego, co wiem można taki napęd dorobić do samochodu i to nie jest jakiś horrendalny koszt. Chcecie na siłę zdyskredytować działania byłego radnego. To bardzo przykre, że w ten sposób zniechęcacie największego społecznika jakiego znam. Jakże łatwo jest rzucać oskarżenia i kłody pod nogi, kiedy samemu nic się nie zrobiło w tej sprawie!
Mieszkaniec Rusinskiego 2019-05-29 21:58:56
Do wszystkich zwolenników Pana Jana Budza i jego auta bez 4x4! Jakby palił się Wasz dom i auto z Czarnej Góry zablokowalo innym strazom wyjazd to też byście byli takimi obrońcami???? Wtedy znów byłaby wina wojta i rady że wyrzucili pieniądze w błoto, że nie myśla itd. Pomyślcie logicznie!!!
Justyna 2019-05-29 21:25:20
@BędzieDobrze oczywiście - racja, dużo już osiągnęliśmy, chociaż zawsze musimy walczyć z dominującymi w gminie Bukowiną i Białką. Radni tych miejscowości zwykle są przeciwni jakimkolwiek inwestycjom w mniejszych wsiach. Tylko wewnętrzna zgoda naszych mieszkańców pozwoli na jakikolwiek postęp. "Pół chodnika" jest tego najlepszym przykładem. Brak zgody zawsze oznacza, że trzeci korzysta. Tak samo stało się z samochodem - mogliśmy mieć używane auto, które stało by się kartą przetargową na przyszłość - mając je nawet można było je w przyszłości sprzedać i mieć już część środków na "wymarzone nowe auto". Przez ten czas mogło służyć całej społeczności. Ale powstała kontrabanda strażaków, garstki osób naprzeciwko większości, którzy doprowadzili do tego co mamy - a nie mamy nic. Wójt zaznaczył, że nie da nam żadnej gwarancji, że nowy samochód dostanie Czarna Góra. Mercedes o którym mowa już został wystawiony na sprzedaż i zainteresowanie jest ogromne (i nie za 300 tys., nie wiem skąd takie informacje - tyle kosztował bez wyposażenia i bez CNBOP, czyli w marcu 2018). Zatem nie ma co mówić o "dokończeniu tego co zaczęte". Trzeba zacząć wszystko od początku, bo tamto przepadło. Ale już nie Jan Budz ,niech wykażą się teraz inni, którzy wiedzą lepiej. Czekamy na efekty, byle szybko, bo w tatrze miejsca są trzy a czynnych i wyszkolonych strażaków, młodzieży chętnej do pracy jest o wiele więcej. Szkoda tylko, że za dwa lata może już nie być nikogo, bo założę się, że nasi dzielni przeciwnicy nie kiwną nawet palcem - tak jak do tej pory, żeby przygotowywać młodzież do zawodów, ciągnąć na szkolenia itp. Nie mówiąc już o realnym poszukiwaniu ofert samochodów , które nie kończy się na otwarciu kilku stron internetowych.
BędzieDobrze 2019-05-29 20:40:02
Szanowni Państwo, ile tu jest nienawiści, złości, obmowy, oczerniania, jeden na drugiego, czy tak nas uczyli nasi ojcowie? To tylko pogarsza obraz wsi i jej mieszkańców, w niczym to nie pomoże, trzeba mieć tylko nadzieję, że kiedyś marzenia strażaków i mieszkańców się spełnią... może na 75 lecie straży, które już niebawem, może wtedy uda się zakupić samochód dla OSP... , a może obietnice władz się spełnią i stanie się to jeszcze wcześniej? nikt tego nie wie. Trzeba być dobrej myśli. Tym bardziej, jeżeli samochód jest najważniejszą inwestycją we wsi to myślę, że na pewno się uda znaleźć ten milion złotych i go zakupić. Bo tak naprawdę mamy już prawie wszystko, piękną szkołę (oby tylko było kogo w niej w przyszłości uczyć), nową remizę OSP, (nie zapomnijmy pomnożyć obu x2), kanalizację praktycznie w całej miejscowości, nową drogę na stację narciarską, chodnik przez pół Nadwodniej, przez całą Zagórę, oświetlenie, nawet kawałek nowego asfaltu, chodnik z 2 stron z nowym oświetleniem i nawierzchnią na drodze krajowej, i za to wszystko dziękujemy m.in. panu radnemu Janowi - bo jest w tym wiele jego zasługi ale także poprzednim władzom. Zostało tylko kupić NOWY - tak, nowy bo Wieś i Mieszkańcy na taki zasługują - wymarzony samochód dla OSP i dokończyć co rozpoczęte, o co prosimy naszych nowych samorządowców i z góry im dziękujemy i wierzymy, że uda im te najbardziej kosztowne inwestycje wykonać. Spójrzmy, też na inne gminy w innych regionach (a nawet na zapomniane wsie w naszej gminie) - te, które o tych rzeczach mogą tylko pomarzyć, prze które ciężko przejechać samochodem szybciej niż 20km/h, albo być może te do których nawet nie można dojechać...? . Dziękujmy za to co mamy i doceńmy to. I nie osądzajmy jedni drugich, a drudzy pierwszych - tylko miłujmy się. Szczęść Boże!
Kwiatuszek 2019-05-29 19:43:12
Pan Wójt taki hojny jak Jarosław, tyko do 500 brakuje mu 20, może do 2024 roku znajdziemy się w tej szczęśliwej liczbie i otrzymamy miejsce w kolejce OSP oczekujących na nowe auto, poza KSRG. Śmiech na sali. Obiecywać to tylko ta partia umie, kraj miodem i mlekiem płynący. Żyć nie umierać.
Cichosza 2019-05-29 19:31:10
Cytuję.. Bukowianko, otóż my bardzo chcemy się dowiedzieć dlaczego nie zostały te środki ujęte w budżecie na 2019 skoro były w 2018 ??? Potrafisz odpowiedzieć?..
Otóż o to trzeba się zapytać poprzedniego wójta i poprzednich radnych gdyż to oni robili projekt budżetu, którego nowa rada nie zmianiala tylko zatwierdziła w grudniu bez zmian. I to oni nie ujęli tych środków na kolejny rok. Nic automatycznie nie przechodzi.
KSIĘGOWA 2019-05-29 19:30:23
Bukowianko !!! W budżecie Gminy są wydatki na bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową patrz w punkt wydatki na inwestycje i zakupy inwestycyjne, może coś zajarzysz !
Miejscowy 2019-05-29 19:27:24
Do strażak. Może się przedstawisz jak znasz potrzeby w jednostce jako strażak bo widać nawet nie wiesz co to CNOBP . Pewnie że nie musiał być certyfikat tylko musiałby się ktoś pod tym podpisać czyli wójt i skarbnik z prezesem z OSP że biorą odpowiedzialność na siebie.
!!!! 2019-05-29 19:08:16
To już chamstwo żeby kogoś oskarżać o przekręty najpierw trzeba się dokładnie dowiedzieć żeby takie cos pisać jacy ludzie są wredni a w niedziele idzie do kościoła i udaje świetego aż przykro ze w takim społeczeństwie przyszło żyć ale jak kto myśli i robi tak ocenia drugiego ludziska trochę pokory bo ta nienawiść was zgubi
Miejscowy 2019-05-29 18:46:34
Do Mieszkaniec.Po pierwsze to ani Budz ani były wójt do partii żadnej nie należą w przeciwieństwie do obecnej władzy. A takie oszczerstwa o ustawieniu przetargu to proszę gminę oskarżać bo to oni wystawiali na przetarg, na internecie to byle co jest i za bądź ile tylko bez wyposażenia i bez certyfikacji.
Strazak 2019-05-29 18:40:25
A po co mu certyfikat jak nie jest w KSRG??? Chcę się bawić to niech się bawi za swoje a nie nasze pieniądze!! A jednostkę sam sklocil!! A auto bez 4x4 u nas stanowi zagrożenie i jako strażak z doświadczeniem powinien o tym wiedzieć.
Justyna 2019-05-29 18:39:10
Bukowianko, otóż my bardzo chcemy się dowiedzieć dlaczego nie zostały te środki ujęte w budżecie na 2019 skoro były w 2018 ??? Potrafisz odpowiedzieć? Odnośnie przetargu - proszę sobie obejrzeć historię przetargów - ta jedna firma zgłosiła się do przetargu w marcu 2018, ale unieważniono przetarg z powodu punktu 1 - konieczne było świadectwo dopuszczenia dla używanego samochodu. Przedsiębiorca zgodził się zrobić świadectwo dopuszczenia CNBOP i proces ten trwał do lutego 2019. Jeszcze w styczniu 2019 zwodzono nas że pieniądze są i czekają na auto.
strażak. 2019-05-29 18:33:41
Z tego co wiem to ci strażacy ,którzy byli przeciwni zakupu tego samochodu, jeżdżą do akcji i potrzeby jednostki znają .A skłócił to ich naczelnik. Nie wyobrażam sobie żeby w góry do straży kupować samochód z jednym napędem . Chyba że ma złote wentyle .
Mieszkaniec 2019-05-29 18:28:02
To brawo dla Budza że od 2012 roku załatwiał i nie załatwił jak kolega wojt był z tej samej partii. A teraz pretensje do nowego wójta i radnych, których wyzywa od bandy!! Brawo rada i wójt!! Nie zgodzili się na przekręt bo auto na które chciał pół miliona w internecie za 300 tys wystawione.
Bukowianka 2019-05-29 18:22:30
Do @Justyna i prawdę powiedziała że budżet jest organizmem zywym??? To co miała powiedzieć pa...om którzy oskarzali Skarbnika i gminę o kradzież ich pieniędzy??? Też można obejrzeć na nagraniu. A uchwała budżetowa na 2019 też jest dostępna to niech wszyscy mądrzy pokażą w którym miejscu są środki na auto strażackie do Czarnej Góry. I zastanawia mnie jeszcze jedno jak Budz mógł załatwiać auto jak przetargu nie było????
Miejscowy 2019-05-29 18:18:34
Dobrze się kogoś teraz ocenia i zwala na naczelnika, nie liczy się ile ktoś poświęcił swojego czasu przez tyle lat dla straży i ludzi najlepiej oczerniać i krytykować.Ciekawe ile zrobili i co załatwili dla OSP ci strażacy co się sprzeciwili, marionetki radnego i wójta. Zobaczymy jak oni dopilnują o zabezpieczeniu na 2020r środkow finansowych na zakup 4x4 nowego samochodu.
Justyna 2019-05-29 16:21:43
Jak "strażacy", którzy od kilku lat nie przychodzą na walne zebranie i nie uczestniczą w akcjach mogą decydować o zakupie lub zrujnowaniu planu zakupu jakiegokolwiek samochodu dla OSP? Czy tak doskonale znają potrzeby jednostki???
Gmina świetnie Was rozegrała - nie wydała ani grosza, skłóciła wewnętrznie i o wszystko oskarżyła byłego radnego. Człowieka, który od 2012 r stara się o samochód do Czarnej Góry. Odchodził z rady z zapewnionym budżetem na auto do Cz.G. Na pytanie gdzie zniknęły pieniądze uzyskał pokrętne odpowiedzi o łataniu dziur i o tym, że "budżet jest organizmem żywym" - wypowiedź Pani Kuruc z sesji rady gminy, można ją obejrzeć online. To to kłamie???
swój 2019-05-29 15:39:21
Dobrze się pisze komentarze dobrze żeby się ten odważny podpisał się nazwiskiem lepiej nic nie mieć brawo i z kłócić innych w tym całym zamieszaniu są najważniejsi ludzie bo oni pracują i ratują przy pomocy sprzętu ino nie którzy mają ambicję rządzenia innymi a to są ochotnicy za chwile braknie ich a środki były na 2018 r i mogły być dalej ino zagospodarowała gmina .
!!!! 2019-05-29 15:25:08
Trzeba było brać co było, a potem się zastanawiać nad zmianą auta z napędem 4x4. Skończy to się tak, że młodzież odejdzie, bo gdzie ma się nauczyć; takie jest życie.
Żal idiotów, którzy się sprzeciwili.
Strażak osp 2019-05-29 15:16:29
Bo w gminie jest bodajże 9 jednostek a 3 z tego są w KSRG więc jest wystarczająco, na taką małą gminę obszarowo to nawet zanadto.
Pozatym to koszty i ludzi trzeba mieć na zawołanie.
John 2019-05-29 14:41:52
A dlaczego jednostka nie wejdzie w KSRG. Choćby na przyszłość.
Jak można przeczytać byłoby wtedy łatwiej o dofinansowanie.
Strażak osp 2019-05-29 14:27:37
Dokładnie Pan Jan był radnym i nie zabezpieczył sobie pieniędzy na najlepszego na świecie Mercedesa?!
Oczywiście że samochód 4x2 nie sprawdzi się u nas na Podhalu, nie ma takiej opcji.
Tutaj pochwała dla strażaków z OSP Czarna Góra, że umieli mu się sprzeciwić, pewnie teraz ich czeka wykreślenie z listy czlonkow ale cóż taka polityka....
Firee 2019-05-29 13:42:07
Boję się napisać tego co myślę ale jest jedno rozwiązanie co zrobić z takimi małymi jednostkami.Zgadnijcie!
2019-06-27 13:52 Podhalanka wysoko w rankingu Perspektyw 2019-06-27 12:43 Poślizg z otwarciem przejazdu 1 2019-06-27 12:13 Remontują dach na ul. Kościuszki 2019-06-27 11:59 Muzyka z widokiem na Tatry. Startuje czwarta edycja festiwalu Hej Fest 1 2019-06-27 11:20 Końskie zarzuty w sprawie jazdy do Morskiego Oka 2 2019-06-27 09:58 Wołowiec, Rohacze i słońce (ZDJĘCIA) 2019-06-27 08:46 To rzadki, piękny i największy kwiat (WIDEO) 1 2019-06-27 07:01 Hokej w prokuraturze (WIDEO) 2019-06-26 22:15 Upał wieczorową porą zelżał, ale i tak było ponad 30 st. C. 2019-06-26 21:28 Porachunki mafii znowu w Zakopanem. Kręcą film na Gubałówce (WIDEO) 2 2019-06-26 20:25 Rekordowo pracowity dzień ratowników. Pomagali w Tatrach 9 osobom 3 2019-06-26 19:59 Uwaga na moście - bariera grozi zawaleniem 1 2019-06-26 18:50 Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Leszka Doruli 8 2019-06-26 17:45 Górale nie śmiecą 1 2019-06-26 17:40 Wypas to czy wywczasy 2 2019-06-26 16:18 Masz kota to uważaj na kastratorów 10 2019-06-26 15:57 Wypadek w Dębnie – droga jest zablokowana 1 2019-06-26 15:22 Sanepid: woda w Nowym Targu nie nadaje się do spożycia 2019-06-26 15:19 Wszedł do sklepu, miał w ręku niebezpieczny przedmiot? 1 2019-06-26 15:01 Mamy 30 stopni w Zakopanem 2019-06-26 14:35 Zmiany w parkowaniu 3 2019-06-26 14:28 Dziś otworzą przejazd kolejowy 2 2019-06-26 13:48 Wata cukrowa na Krupówkach 1 2019-06-26 13:18 Eko Patrol w Zakopanem 2 2019-06-26 12:40 Pogrzeb Tomasza Krzyżanowskiego w piątek 2019-06-26 12:10 Burmistrz Rabki z rozgrzeszeniem 5 2019-06-26 12:04 Zaproszenie na spotkania Konfederacji na Podhalu! 2 2019-06-26 11:59 Cudowny, ale bardzo ciepły dzień w Tatrach (WIDEO) 2019-06-26 11:12 Pożar busa w Czarnym Dunajcu 2019-06-26 11:06 Narkotykowa wpadka 1 2019-06-26 11:04 Narciarska sesja rady miasta 3 2019-06-26 10:56 Seniorka pod kołami 2019-06-26 10:16 Kasprowy już oblężony 1 2019-06-26 10:03 Policjant, jak ratownik 2019-06-26 09:29 Oszuści znów aktywni 2019-06-26 09:21 Nowotarscy kadeci pożegnali rok szkolny 2019-06-26 08:09 Dachowanie na drodze do Cichego 2019-06-26 08:01 Żłobek na papierze 2019-06-26 07:30 Kolizja autobusu na wjeździe do Zakopanego 1 2019-06-25 21:59 Remontu nie będzie - wykonawca chce za dużo 2 2019-06-25 21:04 Śmigłowiec ewakuował turystę z okolic Krzyżnego 1 2019-06-25 20:50 Zmarł Tomasz Krzyżanowski, pracownik TPN, muzykant, twórca sztuki teatralnej 6 2019-06-25 20:30 Rynek w kwiatach 3 2019-06-25 19:36 Do przeglądu! Sprawdź swoje auto przed wakacjami 2019-06-25 19:32 Zaczęły się wakacje, trzy kubki na Gubałówce bez zmian (WIDEO) 14 2019-06-25 19:13 Jelonek spaceruje po Zakopanem (WIDEO) 1 2019-06-25 18:01 Bałwan się roztopił, sprawa w prokuraturze została 5 2019-06-25 17:51 Wenezuela - jak socjalizm zrujnował potentata naftowego Południowej Ameryki 4 2019-06-25 17:35 Za czym kolejka ta w czasie upału stoi? 2019-06-25 17:23 Gitarowy recital w nowotarskich „Jatkach”
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-06-27 13:26 1. @ Michas i @Marzena. No tak. Każdy jadący przez wieś powinien wiedzieć, że akurat jest wesele i w tym miejscu rozciągają linki. Jak widać rejestracja nie jest z naszego terenu. Ciekawe czy gdyby Was ( lub kogoś z Waszej rodziny) coś takiego spotkało też bylibyście tacy tolerancyjni. 2019-06-27 13:00 2. Podobno nadmierny pośpiech jast wskazany przy łapaniu pchły :) 2019-06-27 12:55 3. Ile teraz kosztuje taki przejazd do góry? Jest jakaś stała oficjalna cena? A kasy fiskalne już mają? 2019-06-27 12:27 4. Śmieszne incydenty sądowe - podczas gdy droga do Morskiego Oka na terenie TPN powinna być niedostępna dla ruchu kołowego. Tylko Piesi Prawdziwi Turyści. 2019-06-27 12:09 5. Szczawnica, Krynica - bezpłatnie. A w Zakopanem - 45 zł. No tak, bo my tutaj bogatsi przecież :D 2019-06-27 11:29 6. Proponuję bezwzględnie zakazać dokarmiania administracji obiektu. Sam mam 2 koty wysterylizowane w domu ale jak się jakiś przybłąka micha tez na niego czeka. 2019-06-27 10:43 7. Niezły kabaret 2019-06-27 10:37 8. Ja też zagrałem, nie dlatego, że byłem chciwy tylko pod presją wyciągnąłem pieniądze. Na szczęście tylko/aż 100zł. Naciskali dalej ale udało mi się wymknąć. Jak się stanie przy tej grupce to jest ogromna presja. Jak stoi kilka osób i wszyscy się patrzą i naciskają, żebyś zagrał - to możesz zagrać tak jak ja. Prawda jest taka, że będąc w Zakopanem czułem się bezpiecznie i to mnie zgubiło. Wstyd dla Policji i dla Polski, że można zostać tak okradzionym na ulicy w biały dzień. Żałosne to jest. Dzięki za lekcję, na pewno będę w Polsce bardziej uważał bo widzę, że z najprostszymi przestępcami sobie Policja nie radzi. A Zakopane każdemu odradzam! 2019-06-27 10:12 9. @zakopiańczyk Dawno się tak nie uśmiałem - czyli co, mieszkańcy mają sami wszystko zrobić? To po co w ogóle jakaś władza w tym mieście? Skoro i tak niewiele robi więc może czas zlikwidować stanowisko p. Doruli? 2019-06-27 09:35 10. Mówiliście Paszczakowi? ")
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka

Album TP

Dołącz do nas - facebook
Dołącz do nas - twitter