Na obiekcie HS-106 triumfowali Słowenka Spela Rogelj oraz Niemiec Tim Fuchs. Wśród biało-czerwonych najlepiej zaprezentowali się Joanna Szwab oraz Mateusz Gruszka, którzy zajęli odpowiednio piąte i siódme miejsce.
Prawie 130 zawodniczek oraz zawodników stanęło na starcie pierwszego w sezonie konkursu FIS Cup, który był rozgrywany w Szczyrku w blasku słońca, jednak przy silniejszym wietrze. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły kobiety, które zmagania na Skalitem rozpoczęły o godzinie 9:00. Natomiast zawody mężczyzn ze względu na mocny wiatr zostały przełożone i pierwsza seria konkursowa wystartowała o godzinie 17:00.
Dobry występ w zawodach FIS Cup w Szczyrku zanotowali biało-czerwoni, spośród których dziewięcioro wywalczyło pucharowe punkty, a czworo z nich zakończyło konkurs w czołowej „10”. Najwyżej sklasyfikowana została Joanna Szwab, która po skokach na odległość 92 oraz 85,5 metra zajęła piątą pozycję.
– Mówiąc szczerze, to bardzo się cieszę z tego wyniku, ponieważ mój ostatni trening tutaj na Skalitem, to była tragedia, także sama sobie tutaj sprawiłam niespodziankę. Mam nadzieję, że to zostanie w mojej głowie i będzie tylko lepiej, tak jak ten pierwszy skok co najmniej – ocenia swój występ podopieczna Łukasza Kruczka. – Mój skok na pewno nie był idealny, bo cały czas moje lądowanie pozostawia wiele do życzenia, ale był dobry i to mnie cieszy – dodaje Szwab. – Ten drugi skok był znacznie gorszy, ale to dlatego, że mocno się zestresowałam, Również muszę nad tym popracować, bo jak za długo siedzę na belce, to mam za dużo myśli w głowie i się stresuję. I problem z napięciem nóg w tym drugim skoku dał się bardziej we znaki. Poza tym warunki były bardzo fajne. Myślę, że każda z zawodniczek lubi jak wiaterek jest pod narty – podsumowuje Joanna Szwab
Cztery lokaty za Szwab uplasowała się Kinga Rajda (84 i 97,5 m). Natomiast Anna Twardosz (81 i 82 m) i Nicole Konderla (77 i 81,5 m) zajęły odpowiednio 19. i 20. pozycję.
W rywalizacji mężczyzn również dwukrotnie nasi reprezentanci meldowali się w czołowej „10” zawodów. Życiowy wynik osiągnął Mateusz Gruszka, który po skokach na odległość 100 oraz 97,5 metra wywalczył siódme miejsce.
– Inaugurację zawodów FIS Cup w Szczyrku ocenię na plus, ponieważ moje skoki były dobre i sprawiały mi radość. Jestem bardzo zadowolony z mojego wyniku, bo jest to jak na razie mój najlepszy występ w zawodach tej rangi – mówi z uśmiechem na twarzy Mateusz Gruszka. – Dzisiaj na skoczni bardzo wiało, co spowodowało, że zawody zostały przesunięte na godzinne 17:00. Nie wpłynęło to jednak na moją dyspozycję i cieszę się, że konkurs się odbył. Chociaż było trochę loteryjnie, to udało mi się oddać dwa dobre skoki, z czego jestem bardzo zadowolony – podsumowuje podopieczny Wojciecha Topora.
Na dziewiątej pozycji zawody ukończył Adam Niżnik (92 i 99 m), który dzięki bardzo dobrej drugiej próbie zanotował spory awans aż o 12 lokat. Kacper Juroszek po skokach na odległość 89,5 i 92 metry zajął 16. miejsce. Konkurs ten był udany szczególnie dla 19. Wiktora Pękali (93 i 92,5 m) i 21. Jana Habdasa (87 i 93 m), którzy tego dnia wywalczyli pierwsze w karierze punkty zawodów FIS Cup.
W inaugurującym konkursie kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Spela Rogelj (97,5 i 105,5 m). Druga była Czeszka Karolina Indrackova (95 i 108,5 m), a trzecią lokatę zajęła Japonka Yuka Seto (105,5 i 93).
Zwycięstwo w zawodach mężczyzn odniósł Tim Fuchs, który lądował na 105 i 96 metrze. Obok niego na podium stanęło dwóch reprezentantów Austrii – drugi był Maximilian Lienher (104 i 105,5 m), a trzecie miejsce zajął Maximilian Steiner (98 i 102 m).
Podczas zawodów w Szczyrku po raz pierwszy funkcję asystenta delegata technicznego w konkursach międzynarodowych pełni Łukasz Kruczek, dla którego jednocześnie były one sprawdzianem.
– Zawody przede wszystkim były długie, ale to było wiadome od wczoraj, że podczas tych konkursów będziemy zmagali się z wiatrem. Dzień był bardzo intensywny dla nas, ponieważ rozpoczęliśmy pracę o godzinie 08:00, a o 19:00 schodziliśmy ze skoczni, więc to wszystko trwało bardzo długo. Było bardzo dużo zawodników. Cieszy nas to z perspektywy sportowej, że wystartowało prawie 40 dziewczyn i 90 zawodników – opowiada Łukasz Kruczek. – Wcześniej miałem okazję pracować jako członek jury w Polsce na zawodach krajowych, natomiast w zawodach międzynarodowych był to mój debiut – dodaje szkoleniowiec naszych skoczkiń.
Dla Łukasza Kruczka było to również pierwszy sprawdzian jego podopiecznych w zawodach międzynarodowych. – Obserwowałem dzisiaj rywalizację dziewczyn na tyle, na ile mogłem. Mogę powiedzieć, że wynikowo było w porządku, jednak u każdej z dziewczyn wkradł się też błąd, którego na pewno nie chcielibyśmy widzieć. Myślę, że każdą z dziewczyn można pochwalić, bo nawet, jeśli pierwsza seria była nieudana, bo wkradły się bardzo duże błędy, to potrafiły na spokojnie podejść do drugiej serii, zmobilizować się i oddać dobry skok – podkreśla trener Kruczek.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
-
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
-
SPRZEDAŻ | zwierzęta
OWCZARKI PODHALAŃSKIE - szczenięta - 506 368 311.
-
USŁUGI | budowlane
"Tedy" Usługi budowlane: sprzedaż domów w stanie deweloperskim, budowa domów murowanych i drewnianych, wszelkie pokrycia dachowe, ocieplenia/termomodernizacja domów/budynków, sprzedaż materiałów budowlanych, nadzory budowlane, usługi transportowe. 608 729 122, +49 15 205 734 746, mail: tedy32@o2.pl
-
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
-
BIZNES
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
-
PRACA | dam
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
-
USŁUGI | budowlane
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
-
PRACA | dam
RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMOC KELNERSKĄ. PRACA STAŁA + świadczenia. 601 533 566, 18 20 64 305
-
PRACA | dam
Restauracja w Zakopanem zatrudni POMOC KUCHENNĄ na sezon letni. 601 533 566, 18 20 64 305
-
PRACA | dam
PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDENTÓW na umowę zlecenie. 601 533 566, 18 20 64 305
-
PRACA | dam
RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. 601 533 566, 18 20 64 305
-
PRACA | dam
ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka/Chłabówka - 601 50 44 86
-
USŁUGI | budowlane
REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. OBRÓBKI BLACHARSKIE (balkony, tarasy, podbitki). 796 544 016.
-
SPRZEDAŻ | różne
OPAŁ BUK. 660 079 941.
-
USŁUGI | budowlane
ADAPTACJE PODDASZY, OCIEPLANIE WEŁNĄ MINERALNĄ. 660 079 941.
-
USŁUGI | budowlane
WYKAŃCZANIE WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, MALOWANIE. 660 079 941.
-
USŁUGI | budowlane
REMONTY, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
-
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
-
USŁUGI | budowlane
ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519.
-
SPRZEDAŻ | różne
PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35.
-
NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl
-
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360.
-
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
-
MOTORYZACJA | sprzedaż
CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804.
-
MOTORYZACJA | sprzedaż
VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804.
-
PRACA | dam
PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
-
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
-
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
-
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.