2019-07-31 17:59:29

Zakopane

Tak ma wyglądać nowy Imperial. Sprawa sprzedaży hotelu trafiła na sesję Rady Miasta

Reklama

Głównym punktem jutrzejszej sesji zakopiańskiej Rady Miasta ma być budząca kontrowersje sprzedaż przez Centralny Ośrodek Sportu hotelu Imperial w Zakopanem. Oświadczenie w tej sprawie wydała spółka, która kupiła budynek.

Hotel Imperial to przed laty jeden z najbardziej znanych tego typu obiektów w Zakopanem. Służył wielu znanym sportowcom, trenerom. Popadał jednak w ruine i został zamknięty. 

Przypomnijmy - sprzedaży hotelu sprzeciwia się dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wcześniej władze Parku podpisały z COS-em list intencyjny w sprawie zamiany hotelu na tereny skoczni, które znajdują się w rękach TPN. Mimo to władze COS wystawiły hotel na sprzedaż. W przetargu kupiła go za 14 milionów złotych spółka Wrocław Hotel Invest 2 z siedzibą w Warszawie.

W rozmowie z Tygodnikiem sprzedaży hotelu sprzeciwił się też Jan Gluc, przewodniczący Rady Miasta Zakopane. Jego zdaniem budynek powinien pozostać w państwowych rękach i służyć sportowcom. Na jutrzejszą sesję przygotowano stanowisko, w którym rada sprzeciwia sporządzeniu umowy sprzedaży.

Tymczasem do naszej redakcji dotarło oświadczenie spółki, która wygrała przetarg dotyczący sprzedaży hotelu. Jej zarząd zapewnia, że obiekt nie będzie zburzony, nie powstanie też na jego miejscu apartamentowiec.

Oto stanowisko zarządy spółki Wrocław Hotel Invest 2:

W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi oraz dużym zainteresowaniem ze strony społecznej i samorządowej, tematem sprzedaży w drodze przetargu publicznego przez Centralny Ośrodek Sportu z siedzibą w Warszawie, dwóch  nieruchomości gruntowych w Zakopanem przy ulicy Balcera 1 (hotel Imperial), informujemy, że nie istnieją jakiekolwiek powody do niepokoju oraz przypisywania nam niejasnych intencji. 

Zapewniamy, że naszym jedynym zamiarem jest efektywne i korzystne z perspektywy Mieszkańców oraz władz samorządowych Zakopanego zagospodarowanie niszczejącego obecnie budynku hotelu Imperial. Uważamy, że taka „perła architektury” nie może marnieć lecz powinna stać się jedną z najważniejszych wizytówek Zakopanego i całego Podhala. Dlatego, wierząc w powodzenie tego kosztownego i niełatwego przedsięwzięcia hotelarskiego, zdecydowaliśmy się zainwestować środki spółki, aby przywrócić świetność hotelu Imperial. 

Kategorycznie zaprzeczamy spekulacjom, jakoby naszą wolą było wyburzenie zabytkowych budynków hotelu lub zbudowanie szpecących piękny zakopiański krajobraz apartamentowców. Zamierzamy zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego stworzyć luksusowy hotel, zarządzany przez markę o światowej renomie, dbającą o zachowanie najwyższych standardów hotelarskich. Istniejąca , zabytkowa cześć obiektu będzie pieczołowicie i  z należytą starannością odrestaurowana, tak aby stałą się w szybkim czasie wizytówką regionu i dumą jego Mieszkańców oraz włodarzy.

Wspomnimy również o innych korzyściach dla Miasta, wiążących się z tak dużym i ważnym przedsięwzięciem, związanych chociażby ze wzrostem wpływów z tytułu stosownych podatków oraz  pozytywną stymulacją rynku zatrudnienia. W procesie rekrutacji pracowników, od szczebla zarządzania, poprzez szefów kuchni aż po załogę recepcji preferowani będą mieszkańcy Zakopanego i okolic. Deklarujemy także otwartość na współpracę z Miastem w realizacji poważnych przedsięwzięć sportowych, kulturalnych i artystycznych, także europejskiego formatu, w czym posiadamy niezbędne doświadczenie.
Istotną kwestią, świadczącą o naszych jak najlepszych intencjach oraz wrażliwości na kwestie estetyczno-kulturowe, jest fakt, że koncepcję architektoniczną przygotuje zakopiańskie biuro projektowe, co ma być gwarancją poszanowania architektury regionu. Prace projektowe prowadzone będą również przy ścisłej współpracy z Gminnym Konserwatorem Zabytków.

Podsumowując, zapewniamy raz jeszcze o naszej dobrej woli i trosce o krajobraz i rozwój miasta Zakopane. W naszą misję wpisany mamy bowiem postulat współuczestniczenia w rozwoju miasta Zakopane, kształtowanie jego pozytywnego wizerunku oraz silnej marki w służbie Mieszkańcom. Pragniemy, aby Zakopane tętniło dawną świetnością literacko-artystyczną oraz było miejscem, które z upodobaniem wybierają elity oraz turyści o zasobnych portfelach.

Oto nasza materiał wideo na temat sprzedaży hotelu:


 

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
franek 2019-08-01 19:36:01
Wizualizacja śliczna, ale jaka naprawdę będzie rzeczywistość tego miejsca za np. 2 czy 3 lata?

Bo narysować można wszystko.
ehhh 2019-08-01 12:27:53
@Zakopianczyk
kolejny komentator bez krzty wiedzy o niczym. Ale probuje blysnac. Zapisz sie od wrzesnia do podstawowki wieczorowej :)
gośka 2019-08-01 10:37:40
Nasz grajdoł nigdy się nie ogarnie. Miasto jest od dziesięcioleci rządzone przez ''najpiekniejszego, najbardziej bogatego, najinteligentniejszego " a moim skromnym zdanie najsprytniejszego człowieka, który nawet przed Ojcem Świętym klęczał, żeby ten obraz utrwalil go w pamieci wspólczesnych i potomnych jako prawego, dobrego człowieka. Nasz rada, burmistrzowie i starosci to tylko wykonawcy poleceń guru. Dobrze, że chociaż Imperial bedzie ''wolny'' .
gośka 2019-08-01 10:37:40
Nasz grajdoł nigdy się nie ogarnie. Miasto jest od dziesięcioleci rządzone przez ''najpiekniejszego, najbardziej bogatego, najinteligentniejszego " a moim skromnym zdanie najsprytniejszego człowieka, który nawet przed Ojcem Świętym klęczał, żeby ten obraz utrwalil go w pamieci wspólczesnych i potomnych jako prawego, dobrego człowieka. Nasz rada, burmistrzowie i starosci to tylko wykonawcy poleceń guru. Dobrze, że chociaż Imperial bedzie ''wolny'' .
zwykly obserwator 2019-08-01 09:20:33
Gogo jak ograniczysz ruch jak jeszcze debatują i jeżdżą do innych krajów promować Zakopane bo ono jest niewypromowane... :) A co do wszystkich bolączek: najpierw infrastruktura , później myśleć o promowaniu i ściąganiu następnych turystów z Azji, Afryki czy Grenlandii... Ktos się szczyci i cieszy bo mamy połączenie samolotowe z Dubaju. No dobrze, no i co dalej ??? W efekcie mamy jeszcze bardziej zakorkowane ulice, miasto pękające w szwach. Czyim kosztem? Ano mieszkańców, którzy żyją tu jak w "szklanej kuli" ale oto efekt tego drugiego Davos, które się komuś marzyło...Efekt tego, że "cepry" kupują na potęgę nieruchomości, robią w nich apartamenty, nie martwiąc się kto tam mieszka i co dalej np z turysty samochodem, gdzie zaparkuje etc.... w efekcie konflikty na tle sąsiedzkim bo ten temu zajął plac.. Obecna władza powinna jednak zapanować nad tym wszystkim w jakiś sposób przynajmniej myśleć o rozładowaniu ruchu, natężeniu w sezonie. Tylko parkingi zaporowe są w stanie zapanować nad tym chaosem no i jesli odziedziczony po poprzednikach plan zagospodarowania jest taki jak widzimy co rusz apartamenty to znaczy, że trzeba go zmienić. Bo będzie jeszcze gorzej... AHA Projekt jest bardzo ładny. Mam nadzieję, że w polskich rękach :)
kasa 2019-08-01 08:12:49
To jest najlepsza Rada w Polsce. Co chwilę protestują, ale w sprawach gdzie nie mają nic do powiedzenia.
Siedzą w kieszeni ABC i jak tylko ktoś wchodzi w zakres jego interesów to mamy protest.
Takie marionetki. Fajnie patrzeć na ich sesje, bo to komedia lepsza od Jasia Fasoli.
Zakopiańczyk 2019-08-01 07:38:14
Jak by TPN położył łspy na tym budynku pewnie wygladałby tak samo jak do terj pory i straszył przez nastepne dziesięciolecia ...( taak jak dbaja o drzeweostan w górach ) !
A co do J. Gluca i urzedu miasta ... pewnie bylo by to samo co z TPN ...
Takze dajcie spokojnie odrestaurować bidynek nowym właścicielom i zajmijcie sie tym co da Was nalezy ( tpn ...lasami ...a urzad miasta i gluc ...miastem ...bo syf na kazdym kroku ...kosze , ulice stragasny ...patologia ....! )
A tak pozatym to gratuje piekna wizuaslizacja i piekny projekt !
Powodzenia !
BMW racer 2019-08-01 06:47:17
Jak ma tak wyglądać ruina po remoncie to jestem całkowicie za ich projektem bo w zakopcu dużo się szczeka ale nic nie robi. Nie wiem tylko z kad tą elita z zasobnymi portfelami ale może chodzi o ciapatych co po 5lub 6 żon maja
kanalia 2019-07-31 21:42:37
Dobre buahaha. Wille MAK na Zamojskiego tez rozwalili zakopianczycy ...
Daria 2019-07-31 21:39:47
Jakoś Cepry potrafią pięknie zrobić budynek a ?nasi? przy granicie 7 kondygnacji jak z Dubaju
Antoni 2019-07-31 21:27:54
Ale pięknie , pamietam jak tam chodziłem do kawiarni , cofnąłem się teraz w czasie, śliczny, może uda się szybko zrealizować ten projekt to wpadnę na kawkę jak mnie będzie stać ba 5 gwiazdek
Wiola 2019-07-31 21:24:45
Co za idiotyzm z tą radą, ciekawe ile podobnych zabytków czeka na zawalenie bo tzw włodarze chcą rozdać kapustę między sobą, w d...pie to mam, jak tak mają wyglądać zabytki po renowacji jak ten to niech nawet za złotówkę oddadzą inwestorowi który ma owy zabytek odnowić w danym czasie i nadać mu określoną funkcję, tak się robi w cywilizowanych krajach od dawna, dzięki temu ratujemy dziedzictwo!
Gogo 2019-07-31 20:53:42
Nikomu nie wierzę.Czekam na działanie władz w celu ograniczenia ruchu w Zakopanem.Tylko proszę nie mówić ,źe kto inny zatwierdził plan zagospodarowania.Mnie nie interesuje Sywester chciałbym tylko normalnie tu źyć.Niektóre miasta w Unii ograniczają wynajem apartamentów.Moźe czas na ZAKOPANE .Zostaliście wybrani przez mieszkańców ,którzy tu mieszkają.
Leśny 2019-07-31 20:23:32
COS widocznie był konkurencją dla nielegalnie działającego API, które wspiera Burmistrz Dorula. To wygląda jak wojna gangów. Czyżby zakopiańskie struktury PIS wymówiły posłuszeństwo kaczystom. I poparł ich Ziobrowski. Jak tak będzie podskakiwał to odfrunie. Czy dalej TPN wnosi o usunięcie bezumownie wiszącej liny miedzy podporami kolejki na Kasprowy?
zachmurzony 2019-07-31 20:22:08
Pan Gluc to niech najpierw zrobi porzadek pod swoimi delikatesami na Krzeptowkach,gdzie ciagle stoja samochody na chodniku uniemozliwiajac pieszym przejscie. Ludzie chodza jezdnia,az dojdzie do tragedii. Ale widac Glucowi to nie przeszkadza.
mumex 2019-07-31 19:38:58
A tak przy okazji co sie dzieje z stadionami cos od jakiegoś czasu zamknięte i napis teren prywatny wstęp wzbroniony
może tez już sprzedane po kryjomu
Hotelowy 2019-07-31 19:33:31
Jakie staniwisko Rady Miasta w spr Imperialu???? Czy ten Wasz przewodniczący uderzył się zbyt mocno w głowę? To kiedy Pan Gluc wprowadzi pod obrady punkt dot. stanowiska RM w sprawie tych powstających w mieście hoteli??? Mieszkańcow chyba bardziej będzie to stanowisko interesować. Żenujący poziom...
Imperial 2019-07-31 19:28:48
Pan Gluc niech lepiej opowie mieszkańcom za ile wynajmuje teren pod lodowisko przy Hotelarzu.... niech się sprzeciwia temu, co się obecnie buduje w Zakopanem, a nie wtrąca tam, gdzie nie trzeba!
Gupała 2019-07-31 19:15:17
A Pan Gluc to czasem nie jest ten deweloper z Krzeptówek co to sprzedawał mieszkania na Ciągłówce i nie tylko ?
Adik 2019-07-31 19:13:07
pokażcie całą wizualizacje
Jaro 2019-07-31 18:47:24
Jak dla mnie rewelacja
Leśny 2019-07-31 18:20:08
Niech Pan Gluc protestuje przeciwko budowie apartamentowców przez niejakiego ABC, któremu za sprawą głosów pana Gluca gmina zbywa miejskie grunty. A może ten pan chciał to także kupić.
działacz TZN 2019-07-31 18:11:10
Apartamentowiec na Szymonach także projektowało zakopiańskie biuro architektoniczne Pana Kęska. Żadna gwarancja z zakopiańskiego biura.

Reklama
 • PRACA | dam
  Poszukiwana opiekun(ka) do starszej osoby na całotygodniowo w godzinach rannych i południowych.Warunki pracy i płacy telefonicznie
  Tel.: 530606474
 • PRACA | dam
  KELNERKA/KELNER Restauracja TaTradycja w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe kelnerkę/ kelnera. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 889817408
  E-mail: ks.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  Poszukuje doświadczonej osoby do pracy na budowie w Niemczech, okolice Frankfurtu. Gwarantuje mieszkanie.
  Tel.: 00491774439609
  E-mail: kapi22@icloud.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608 806 408
 • PRACA | dam
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY PROWADZI REKRUTACJĘ OSÓB NA WOLNE STANOWISKO SPECJALISTA DS. ORGANIZACJI IMPREZ. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do składania ofert na w/w stanowisko (CV oraz list motywacyjny) w terminie do 6 WRZEŚNIA 2019 r. do godz. 17:00 - w siedzibie Zakopiańskiego Centrum Kultury przy ul. Kościeliskiej 7, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00, lub na adres e-mail: finanse2@promocja.zakopane.pl. Szczegółowe informacje na bip.zakopane.eu, pod linkiem:
  WWW: https://bip.zakopane.eu/ogloszenie-o-naborze-pracownikow-specjalista-ds-organizacji-imprez
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane zatrudni pracowników w zawodzie: murarz, cieśla, zbrojarz, malarz, operator koparko-ładowarki, pracownik budowlany
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Zatrudnię do szycia kożuchów. Zlecę szycie. Praca stała, umowa.
  Tel.: tel:+48667959942
  E-mail: anna133@interia.eu
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na pełen etat ADMINISTRATORA SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH. Termin składania ofert do 06.09.2019. Tel.: 18 263 26 60,
  WWW: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • PRACA | dam
  Pilnie przyjmę EKSPEDIENTKĘ z doświadczeniem do sklepu spożywczego - Bustryk k/Zakopanego. 667 579 332, 605 769 279.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na pełen etat RECEPCJONISTĘ. Termin składania ofert do 02.09.2019. Tel.: 18 263 25 68,
  WWW: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • PRACA | dam
  Nowoczesna klinika stomatologiczna w centrum Zakopanego zatrudni asystentkę stomatologiczną. Mile widziane osoby z doświadczeniem w zawodzie.
  Tel.: 505610339
  E-mail: stomatologia@przyrowni.eu
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osoby do pracy w recepcji pensjonatu w Zakopanem, jednocześnie koordynującą pracę całego obiektu. Wymagana biegła znajomość języka anielskiego oraz znajomość portalu booking.com. CV prosimy kierować na adres e-mail: dominik.rekrutacja1@gmail.com
  E-mail: dominik.rekrutacja1@gmail.com
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTA/ka Pensjonat w Zakopanem. Praca stała, pełny etat.
  Tel.: 604403138
  E-mail: marketing@wojnar.pl
  WWW: www.wojnar.pl
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE ZATRUDNIĘ KELNERKĘ I POMOC KELNERSKĄ. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ DO PRACY W KUCHNI. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK, OBIERAK. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: UCZNIA, STUDENTA weekendy, święta, ferie (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC DO PENSJONATU. 669 493 772
 • POŻYCZKI
  GOLD CENT FINANSE NOWE SUPER PROPOZYCJE POŻYCZKOWE TYLKO DOWÓD OSOBISTY !!! nawet do 15 000 zł. T-18 542 40 56.
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKA GOTÓWKOWA NA OŚWIADCZENIE DLA FIRM MAŁYCH !!! GOLD CENT FINANSE, ZADZWOŃ -694 567 002.
 • POŻYCZKI
  URODZAJNY KREDYT GOTÓWKOWY DLA ROLNIKÓW ZAREJESTROWANYCH W KRUS-ie !!! do 20 000 zł BEZ ZAŚWIADCZEŃ. GOLD CENT NOWY TARG, ul. DŁUGA 37 A. T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  ???? Praca od dziś! ???? ????? Poszukujemy pracownika do obsługi klienta w recepcji Grand Tatry. ?? Więcej informacji pod numerem 880 015 290 Mozliwosc z zamieszkaniem
  Tel.: 880015290
  E-mail: Monika.las@interia.eu
 • PRACA | dam
  Poszukuję pracowników do dociepleń i robót ogólnobudowlanych.
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osoby do pracy na stanowisko RECEPCJONISTKI. Wymagania: znajomość języka angielskiego. Dobra organizacja pracy, komunikatywność, łatwość nawiązywania kontaktów, wysoka kultura osobista
  Tel.: 602489070
 • PRACA | dam
  Poszukujemy RZEŹNIKA z kilkuletnim doświadczeniem do pracy na północy Szwecji. Polski kontakt.
  Tel.: 0048 600 978 763
 • PRACA | dam
  KUCHARZ Bukowina Tatrzańska
  Tel.: 510-213-878
  E-mail: kontakt@pensjonatorlik.pl
 • PRACA | dam
  Schronisko Górskie PTTK na Polanie Chochołowskiej przyjmie do pracy Panią na stanowisko POMOC KUCHENNA - zakwaterowanie - pełen etat - ubezpieczenie. Więcej informacji: 503 021 716,
  Tel.: 182070510
  E-mail: jozek.krzeptowski@gmail.com
 • PRACA | dam
  Sprzedawca-Kasjer, Sprzedawca-Stoisko mięsne, Chochołów, praca od zaraz, umowa o pracę,
  Tel.: 609480395,
  E-mail: klementyna.ziobrodlugopolska@gmail.com
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY W CENTRUM POSZUKUJE PANI POKOJOWEJ - PRACA CO DRUGI DZIEŃ, NA ETAT.
  Tel.: 693 638 619
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko RECEPCJONISTKA/RECEPCJONISTA do Hotelu Eco Tatry*** 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl
 • USŁUGI | budowlane
  WYLEWKI MASZYNOWE.
  Tel.: 573035958
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI HYDRAULICZNE.
  Tel.: 608 110 111
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 7500 m2 - Małe Ciche, okolice wyciągu, 150 zł/m2. 695 332 312.
 • PRACA | dam
  Firma Misiniec zatrudni KIEROWCĘ kat. C E
  Tel.: 602 107 107
  E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
 • PRACA | dam
  Poszukuję opiekunki dla dwulatka. Centrum Zakopanego.
  Tel.: 530602603
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • SPRZEDAŻ | różne
  Promocja! WĘGIEL ORZECH I - cena 880 zł/tona. Promocja obowiązuje do 30.09. Tel. 18 20 742 44. 605 06 13 14.
 • PRACA | dam
  HOTEL RYSY w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ oraz PORTIERA NOCNEGO/KONSERWATORA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: recepcja@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  PRACA w Austrii dla Operatorów żurawia, cieśli szalunkowych, murarzy, stolarzy, elektryków, ślusarzy, monterów wentylacji, spawaczy, pomocników bud. Wymagany j. niemiecki + doświadczenie. Nr.Cert. 20236
  Tel.: Tel +48 600 157 147
  E-mail: carpediem.praca@wp.plTel
 • KOMUNIKATY
  Na podstawie art. 38 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2018.2204 t.j. z późniejszymi zmianami) Wójt Gminy Nowy Targ ogłasza ustny przetarg nieograniczony na najem lokalu przeznaczonego do organizowania imprez okolicznościowych w miejscowości Waksmund w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Z warunkami przetargu oraz regulaminem można zapoznać się na stronie internetowej: www.ugnowytarg.pl lub w pokoju 206 Urzędu Gminy Nowy Targ.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  FOTOGRAFIA, STRONY WWW.
  Tel.: Tel: 731 155 745
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-08-25 19:40 Lepsze lody są w Nowym Targu czy w Zakopanem? 2 2019-08-25 19:00 Poczuj się jak maszynista na trasie Zakopane - Kraków (WIDEO) 2019-08-25 18:30 Gmina Łapsze Niżne dziękowała za plony 2019-08-25 17:45 Turniej koszykówki. Hołdymas na sportowo. 2019-08-25 17:30 Narodowcy pikietują 3 2019-08-25 16:27 Mimo zakazu wchodzą na Giewont 21 2019-08-25 16:00 Cztery pory roku w Szczawnicy 2019-08-25 15:00 Zapraszamy do ogrodów (WIDEO) 2019-08-25 14:30 Góralska moda ślubna 1 2019-08-25 13:30 Kochamy nasz Hołdymas 3 2019-08-25 12:17 Nie ma to jak Starorobociański Wierch i kozice (WIDEO, ZDJĘCIA) 2019-08-25 11:45 Kozy to nie zabawki. Deweloper uczynił z nich mięso armatnie na sąsiadów i władze (WIDEO) 18 2019-08-25 10:33 22 sierpnia 2019. Reporterski, dramatyczny zapis wydarzeń (WIDEO) 2019-08-25 10:00 Wszyscy czekamy na rondo 12 2019-08-25 09:00 Tchnienie gorczańskiej jesieni 2019-08-25 07:30 Coraz bliżej otwarcia nowego marketu w Krościenku 10 2019-08-24 23:55 Walka o życie na Giewoncie. Mamy dramatyczny film z Kondrackiej Przełęczy. (WIDEO) 2019-08-24 21:15 Posiady stulecia 3 2019-08-24 20:42 Zapraszamy na Mszę św. w intencji tragicznie zmarłych 8 2019-08-24 20:30 Wieczorny spacer Krupówkami (WIDEO) 6 2019-08-24 20:00 Warsztaty dla młodych 2019-08-24 19:00 Śnieżnica - mekka rowerowych ekstremistów i nie tylko 2019-08-24 18:05 W górach martwy niedźwiedź 2019-08-24 17:30 80 km torów w 2 lata - tak kiedyś powstawała kolej 2019-08-24 16:30 Jesteśmy łakomym kąskiem dla polityków, ale pozostaniemy apolityczni 15 2019-08-24 16:00 Ostatnia środa z teatrem 2019-08-24 15:30 To jest grzyb na miarę czasów 2 2019-08-24 15:00 Kliszacy na Rynku 2019-08-24 14:30 Broniewskiego zatłoczona jak nigdy 4 2019-08-24 14:00 Szaflarska. Nie jedźcie tą drogą (WIDEO) 1 2019-08-24 13:30 Góralka Judytka potrzebuje naszej pomocy 1 2019-08-24 13:15 Ciupagi rozdane 2 2019-08-24 11:30 Krościenko od rana w korku 7 2019-08-24 10:16 To prawdopodobnie drugi grotołaz (WIDEO) 7 2019-08-24 09:00 Domagają się, żeby TOPR zmienił decyzję 11 2019-08-24 08:07 Strefa rozszerzona - za parkowanie zapłacisz też na Kazimierza Wielkiego 1 2019-08-23 22:43 Wybory się zbliżają - PiS szturmuje 11 2019-08-23 22:30 Zbór baców 4 2019-08-23 22:26 Kasia Ignatowicz w altanie 2019-08-23 21:30 Strojny przystanek 1 2019-08-23 20:39 Sprzedajna szkoła 2 2019-08-23 20:19 Nie ma Polski bez polskich górali 5 2019-08-23 19:30 Jeszcze przed zimą „Rabcio” przeprowadzi się do nowej siedziby 2019-08-23 18:30 Kto to wymyślił? 9 2019-08-23 17:35 Po(d)pisali się na Giewoncie 14 2019-08-23 17:10 Wypadek na zakopiance 3 2019-08-23 17:00 Jak się zachować podczas burzy - poradnik ratowników TOPR (WIDEO) 5 2019-08-23 16:35 Kina nie będzie 2019-08-23 16:26 Wójt gminy Bukowina Tatrzańska ogłasza żałobę 3 2019-08-23 16:14 Pod Giewontem znów grzmi
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-08-25 20:14 1. A jednak do niektórych ludzi nic nie dociera, nawet taka tragedia 2019-08-25 20:11 2. Mojego komentarza nie zamieścili a przecież pisałem prawdę!!! I nic obraźliwego. Skoro go nie ma to jest chyba prawda . 2019-08-25 19:56 3. w dzianisie 2019-08-25 19:51 4. Nowy Targ! Ale nie w Rynku tylko na Sokoła!!! Ja mają sobie równych 2019-08-25 19:49 5. To fakt ze modry powinien byc po szkodzie polak ale nie jest ktos pewny pogody to spaceruje nizszych partiach gor 2019-08-25 19:36 6. Więcej ułatwień na szlakach typu łańcuchy,stopnie czy klamry powoduje że zupełnie nieprzygotowani ludzie bez żadnego pojęcia o górach docierają do miejsc w których nie powinno ich być. 2019-08-25 19:33 7. Kto ma takie pomysły cudowne aby Jagielońską przebudowywać na takiej głębokości. Wystarczyło zebrać stary a wylać nowy porzadny asfalt i i przecież taniej by było i można by dołozyć do przebudowy budynku gminy ale widocznie za dużo kasy. To będzie siadać i po 2 latach będą rzeczywiście fale Dunaju albo Dunajca. Kasa wyrzucona w przysłowiowe błoto a ide w zakład że mieszkańcy Jagiellońskiej nawet nie odczują różnicy w poziomie natężenia hałasu bo to niby fajnie i cichutko ma być. Cyrk na kółkach! 2019-08-25 19:13 8. Pisz, pisz tadziu, bo brejza nie wypłaci 500! 2019-08-25 19:05 9. Gdzie jest straż parku ? Potrafią skasować wstęp a nie potrafią postawić jednego strażnika który by nie dopuścił do łamania zakazu . A ludzie następni bezmózgi chcą zobaczyć krzyż to niech idą do kościoła albo na cmentarz tam jest dosyć sporo krzyży 2019-08-25 19:03 10. co do żałoby ..to jakoś wsiowy discodancing w Watrze odbywa się bez zakłóceń...co na to Burmistrz?
2019-08-23 02:19 1. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam. 2019-08-20 00:42 2. Gratulacje !!! - to sa PRAWDZIWI SPORTOWCY walcza i wygrywaja . Dziekujemy i cieszymy sie wami . JESTESCIE WIELCY ! 2019-08-10 15:56 3. Panowie kolarze wspaniali ale kobiety były cudne 2019-08-06 18:18 4. Nie do wiary a gdzie Pani Poseł Paluch ? zawsze jest na pierwszym planie ! Konia z rzędem temu kto się umówi z Posłanką w jej biurze w nowym targu, próbowaliśmy cztery razy, niestety Pani Poseł jest zawsze bardzo zajęta lub wykonuje obowiązki etc... nawet po umówieniu z pracownikiem biura Pani Poseł nie ma czasu ... Może jest ktoś komu się udało spotkać z Panią poseł ? jeśli tak to gratuluję ! 2019-08-06 01:16 5. Mamy WSPANIALEGO PREZYDENTA ! Dziekujemy Panie Prezydencie ze przyjechal Pan do nas aby swoja obecnoscia zaszczycic nasze tak WIELKIE wydarzenie My zas ostomiyli ciesmy siy ze dalyj dzierzyme naskiy Korzyniy przekozane nom z Chlebem . Dejciy Paniy Boze dalyj tom naskom tradycyjy przekazowac nasym dzieciom zas Pani Ludzmiyrsko niech zawse mo nos w swojyj opiece . 2019-08-03 09:29 6. Piękna dolina, długa, dzika, bezludna, pełna unikatowych kwiatów, czasem można spotkać niedźwiedzie, szczególnie wieczorami. To jedna z najpiękniejszych dolin w Tatrach. 2019-08-02 14:45 7. Parada fajna. Pod okiem policji jaką niezarejestrowane i nieubezpieczone motory. ;-) 2019-07-29 07:26 8. Myślałem, że Ktoś podejmie komentarz. Aha, przypomniałem sobie, że kisić rydze trzeba w naczyniach z kamionki, a nie w pojemnikach plastikowych. 2019-07-28 08:54 9. Policja na Podhalu nie jest potrzebna. Górale potrafią się sami bronić 2019-07-26 10:58 10. Przypomniałem sobie o rydzach kiszonych. Pamiętam je z dzieciństwa. Były zbierane przez Babcię w górach Beskidu Sądeckiego. Zapewne w Łopusznej, też serwowano ten smakołyk. Dzisiaj sporo osób robi wielkie oczy, gdy słyszy o kiszonych rydzach. Trzeba je reklamować. Może to być "odrodzony" produkt regionalny. Pozdrawiam wszystkich Mieszkańców Łopusznej, Leszek Kumor
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP